Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27
jhantzop
QUOTE(larry33 @ Dec 20 2016, 16:02 ) *
Για να μπαίνουν τα πράγματα σε τάξη...ο Σουρμελής ανέβασε την ομάδα στην Ά ΕΣΚΑ και όταν αποχώρησε στο τέλος της 2ης χρονιάς,η ομάδα τερμάτισε στην 7η θέση με ρεκόρ 15-11. Έπεσε στην Β την επόμενη χρονιά. Τώρα για αυτά τα καφενειακά που υπονοείς άλλοι είναι αρμόδιοι να σου απαντήσουν...

Thanks larry! Η συνέχεια είναι πως η ομάδα έπεσε ως 6η από το τέλος την επόμενη χρονιά από ένα πρωτάθλημα που υποβιβάστηκαν τελικά 8. Έχω ενημερώσει τον Kingbasket με προσωπικό μήνυμα, αναφέροντας και όσα είπες, για να μην υπάρχουν περαιτέρω εντάσεις. Φαντάζομαι πως διευθετήθηκε το θέμα.

wink.gif
Gkos
Κύριε Γιάννη,επικροτώ την προσπάθεια σου να ρίξεις τους τόνους,αλλά συνάμα νιώθω απροστάτευτος και αηδιασμένος  από την αήθη και ανευ αφορμής προσωπική επίθεση που δέχτηκα από τον φίλο apapadim επειδή "τόλμησα" να γράψω την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου αποψη ότι η νίκη των Μελισσίων ήταν δίκαιη.
Και όλα αυτά ενώ είχα αναφέρει και τον αριθμό των βολών!
Φανταστείτε να μην το είχα γράψει δηλαδή. . .
Ειδικό δικαστήριο το λιγότερο.
Λοιπόν.
Να βάλουμε τα πράματα σε μια τάξη.
Αν δεχτούμε ότι εγώ εκπροσωπώ τον Ιωνικό ΝΦ  στο φόρουμ(που δεν  ισχύει σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση ,και ειμαι ενεργο μελος σε ολα τα τοπικ)και  ο Γιάννης εκπροσωπεί τα Μελίσσια(που ούτε αυτό ισχύει, αλλά ας το δεχτούμε  μιας και έχει στην υπογραφή του το σάιτ της ομάδας) ,δεν μπορούμε να έχουμε φιλικές σχέσεις ;
Δεν κατάλαβα .Πραγματικά.
Άλλοι σαν σωματεία μπορεί να αρέσκονται  να είναι σε κόντρα με όλους(και γι αυτό να τους έχει γυρίσει την πλάτη το φίλαθλο κοινό) αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι όλοι πρέπει να σκέφτονται έτσι.
Όσο για το αν μπορεί να "έχουν  κοινό μέτωπο" δυο ομάδες με τους ίδιους επακριβώς στόχους είναι αστείο καν να το συζητάμε.
Λες και οι θέσεις ανόδου είναι 5-6 και μας χωράνε όλους.

Υ.γ.
Ότι ανθρωποι που δεν ήταν στο γήπεδο ,και δεν τους αφορά άμεσα το αποτέλεσμα, έχουν αποκρυσταλλωμένη  άποψη για την αναμέτρηση και σχολιάζουν και την διαιτησία, με ξεπερνά.
Ας μην έχανε τόσα αμυντικά ριμπάουντ ο Ηλυσιακός(με Ζευκιλή μέσα) ,να κέρδιζε.
Για την φάση της αποβολής του Ζευκιλή(που όντως είναι κρίσιμη) δεν έχω αποψη από κει που ήμουνα ,αν έγινε φάουλ και αν είπε κάτι στην Τσαρουχά(που δεν την θεωρώ καλή διαιτητη btw) ή την Γιακείμη.
Και επίσης,στην τρίτη περίοδο οι βολές κρατούσαν Ηλυσιακό να έχει επαφή στο σκορ.
Να μην λέμε ότι μας βολευει,σωστά;
Tα Μελίσσια ως τώρα τα σέβεται πολύ η διαιτησία .
Είναι μια πραγματικότητα.
Λίγο περίεργη κιόλας τολμώ να πω.
Ούτε σπόρι δεν πάει εναντίον τους.
Αλλά καλά κάνει.
Αλλά από το να σέβεται η διαιτησία μια ομάδα ,μέχρι να λέμε ότι το έχει "δέσει από παντού" η απόσταση είναι χαώδης.
Το αντιλαμβανόμαστε όλοι έτσι;

Επίσης επιλογή των Μελισσίων είναι να έχουνε το συγκεκριμένο κοινό στην κερκίδα τους και δεν νομίζω να ζηλεύουν τις (άδειες)  κερκίδες άλλων ομάδων της πρωτευούσής.
Αν ρωτάτε εμένα,ναι,μου έλειψε προχτές  λίγος παλμός αλλά καταχάρηκα και ΖΗΛΕΨΑ με την εικόνα που είδα στο ημίχρονο,να'ναι πλημμυρισμένο με παιδάκια το παρκέ(κανονικά παιδάκια εννοώ-όχι με τον μπάφο στο χέρι).

Υ.γ.2.
Μια χαρά επώνυμα γράφω εδώ μέσα,ξέρουν και οι πέτρες (πλέον) ποιος είμαι.
Πρέπει να αλλάξω και το ψευδώνυμο μου ,να εμφανίζεται το επίθετο;
Αν έχεις μετανιώσει για το δικό σου φιλε apapadim,μπορείς να το αλλάξεις,επιτρέπεται μια αλλαγή.Δωρεάν είναι 👍

Υ.γ.3.
Τα μπαλέτα δεν μπορούν να λειτουργούν ως κολυμπήθρα του Σιλωάμ.
Δεν υπάρχει μόνο το φαίνεσθαι.


Υ.γ.4.
Κλαίνε οι χήρες ,κλαίνε και οι παντρεμένες είναι η φάση.
Άλλες ομάδες έχουν σφαχτεί,άλλες μιλάνε.
Θέατρο του παραλόγου,Ελλάδα αθάνατη.



Και τέλος πάντων,θα  γράψει κανείς από Ηλυσιακό ή ουδέτερoς(αφού εγώ δεν είμαι) για τον αγώνα ,να εμφανίσει τις αλήθειες που εγώ και ο κύριος Γιάννη αποκρύπτουμε από το αναγνωστικό κοινό  ή θα μείνουμε στην στείρα αντιπολίτευση του "όχι σε όλα" ;
Εκτός αν όλα γίνονται με μόνο σκοπό την εσωτερική κατανάλωση και την συσπείρωση της (εκάστοτε) ομάδος.
Τότε πάω πάσο.
Λοιπόν,γεμάτο ήταν το γήπεδο,ποιος θα γράψει;
Kotsidas12
Ξεκινώντας από το αν δεν είσαι εκεί και αν δεν είσαι Ηλυσιακος να ενημερώσω ότι ήμουν παρών στον αγώνα όπως είμαι και σε όλα τα παιχνίδια του Ηλυσιακου για λόγους που δεν πιστεύω ότι χρειάζεται να εξηγήσω. Πάμε τώρα στα υπόλοιπα πρώτων κόσμος στο γήπεδο, ναι υπήρχε, ήταν σχεδόν γεμάτο εκτός από το κομμάτι που βάζουν τούς φιλοξενούμενους, αλλά όχι μόνο από κόσμο τον μελισσιών γιατί προσωπικά είδα ανθρώπους ακόμα και από το Κορωπί και πολλούς άλλους και σίγουρα ήταν πάνω από 50 η εξ Ηλυσίων φίλαθλοι .Δεύτερο το παιχνίδι, συμφωνώ ότι στο πρώτο ημίχρονο ο Ηλυσιακος δεν ήταν καλός και γι'αυτό και έγερνε το παιχνίδι προς μελίσσια αλλά στο δεύτερο ημίχρονο όταν και ο Ζευκηλης άρχισε να βρίσκει το εαυτό του( και ενώ έχει 2 ανύπαρκτα φάουλ από το πρώτο δεκάλεπτο) ξαφνικά δέχεται επιθετικό και τεχνική ποινή και πάει ο πρώτος,λίγο μετά ξαφνικά σε διεκδίκηση της μπάλας δίνετε ένα αντιαθλητικο σε φάση που κάνεις δεν κατάλαβε το γιατί και τσουπ από 3 στους 5 και υπάρχουν όργια που μπορούν να γραφτούν για το τελευταίο δεκάλεπτο που θα χρειαστεί να γράφουμε μία βδομάδα. Τέλος η κριτική γίνετε για να μαθαίνει κάποιος που δεν ήταν εκεί τη έγινε στο παιχνίδι όποτε καλό θα ήταν να λέμε αλήθειες και να μην γίνουμε σαν κάποιους δημοσιογράφους που τα γράφουν όπως βολεύει την εκάστοτε διοίκηση και φιλάθλους.
Υ.Γ. Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί ενεπλάκη ο κοουτς τού Ηλυσιακου σε μια συζήτηση σε ένα θέμα που κάνεις δεν τον έμπλεξε. Υ.Γ2 Τα προσωπικά θέματα ας τα βρίσκουμε μόνοι μας και ας μην ζητάμε βοήθεια από άσχετους.
apapadim
QUOTE(Gkos @ Dec 21 2016, 15:52 ) *
Κύριε Γιάννη,επικροτώ την προσπάθεια σου να ρίξεις τους τόνους,αλλά συνάμα νιώθω απροστάτευτος και αηδιασμένος  από την αήθη και ανευ αφορμής προσωπική επίθεση που δέχτηκα από τον φίλο apapadim επειδή "τόλμησα" να γράψω την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου αποψη ότι η νίκη των Μελισσίων ήταν δίκαιη.
Και όλα αυτά ενώ είχα αναφέρει και τον αριθμό των βολών!
Φανταστείτε να μην το είχα γράψει δηλαδή. . .
Ειδικό δικαστήριο το λιγότερο.
Λοιπόν.
Να βάλουμε τα πράματα σε μια τάξη.
Αν δεχτούμε ότι εγώ εκπροσωπώ τον Ιωνικό ΝΦ  στο φόρουμ(που δεν  ισχύει σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση ,και ειμαι ενεργο μελος σε ολα τα τοπικ)και  ο Γιάννης εκπροσωπεί τα Μελίσσια(που ούτε αυτό ισχύει, αλλά ας το δεχτούμε  μιας και έχει στην υπογραφή του το σάιτ της ομάδας) ,δεν μπορούμε να έχουμε φιλικές σχέσεις ;
Δεν κατάλαβα .Πραγματικά.
Άλλοι σαν σωματεία μπορεί να αρέσκονται  να είναι σε κόντρα με όλους(και γι αυτό να τους έχει γυρίσει την πλάτη το φίλαθλο κοινό) αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι όλοι πρέπει να σκέφτονται έτσι.
Όσο για το αν μπορεί να "έχουν  κοινό μέτωπο" δυο ομάδες με τους ίδιους επακριβώς στόχους είναι αστείο καν να το συζητάμε.
Λες και οι θέσεις ανόδου είναι 5-6 και μας χωράνε όλους.

Υ.γ.
Ότι ανθρωποι που δεν ήταν στο γήπεδο ,και δεν τους αφορά άμεσα το αποτέλεσμα, έχουν αποκρυσταλλωμένη  άποψη για την αναμέτρηση και σχολιάζουν και την διαιτησία, με ξεπερνά.
Ας μην έχανε τόσα αμυντικά ριμπάουντ ο Ηλυσιακός(με Ζευκιλή μέσα) ,να κέρδιζε.
Για την φάση της αποβολής του Ζευκιλή(που όντως είναι κρίσιμη) δεν έχω αποψη από κει που ήμουνα ,αν έγινε φάουλ και αν είπε κάτι στην Τσαρουχά(που δεν την θεωρώ καλή διαιτητη btw) ή την Γιακείμη.
Και επίσης,στην τρίτη περίοδο οι βολές κρατούσαν Ηλυσιακό να έχει επαφή στο σκορ.
Να μην λέμε ότι μας βολευει,σωστά;
Tα Μελίσσια ως τώρα τα σέβεται πολύ η διαιτησία .
Είναι μια πραγματικότητα.
Λίγο περίεργη κιόλας τολμώ να πω.
Ούτε σπόρι δεν πάει εναντίον τους.
Αλλά καλά κάνει.
Αλλά από το να σέβεται η διαιτησία μια ομάδα ,μέχρι να λέμε ότι το έχει "δέσει από παντού" η απόσταση είναι χαώδης.
Το αντιλαμβανόμαστε όλοι έτσι;

Επίσης επιλογή των Μελισσίων είναι να έχουνε το συγκεκριμένο κοινό στην κερκίδα τους και δεν νομίζω να ζηλεύουν τις (άδειες)  κερκίδες άλλων ομάδων της πρωτευούσής.
Αν ρωτάτε εμένα,ναι,μου έλειψε προχτές  λίγος παλμός αλλά καταχάρηκα και ΖΗΛΕΨΑ με την εικόνα που είδα στο ημίχρονο,να'ναι πλημμυρισμένο με παιδάκια το παρκέ(κανονικά παιδάκια εννοώ-όχι με τον μπάφο στο χέρι).

Υ.γ.2.
Μια χαρά επώνυμα γράφω εδώ μέσα,ξέρουν και οι πέτρες (πλέον) ποιος είμαι.
Πρέπει να αλλάξω και το ψευδώνυμο μου ,να εμφανίζεται το επίθετο;
Αν έχεις μετανιώσει για το δικό σου φιλε apapadim,μπορείς να το αλλάξεις,επιτρέπεται μια αλλαγή.Δωρεάν είναι 👍

Υ.γ.3.
Τα μπαλέτα δεν μπορούν να λειτουργούν ως κολυμπήθρα του Σιλωάμ.
Δεν υπάρχει μόνο το φαίνεσθαι.


Υ.γ.4.
Κλαίνε οι χήρες ,κλαίνε και οι παντρεμένες είναι η φάση.
Άλλες ομάδες έχουν σφαχτεί,άλλες μιλάνε.
Θέατρο του παραλόγου,Ελλάδα αθάνατη.



Και τέλος πάντων,θα  γράψει κανείς από Ηλυσιακό ή ουδέτερoς(αφού εγώ δεν είμαι) για τον αγώνα ,να εμφανίσει τις αλήθειες που εγώ και ο κύριος Γιάννη αποκρύπτουμε από το αναγνωστικό κοινό  ή θα μείνουμε στην στείρα αντιπολίτευση του "όχι σε όλα" ;
Εκτός αν όλα γίνονται με μόνο σκοπό την εσωτερική κατανάλωση και την συσπείρωση της (εκάστοτε) ομάδος.
Τότε πάω πάσο.
Λοιπόν,γεμάτο ήταν το γήπεδο,ποιος θα γράψει;

Καταρχήν η απαντηση μου δεν ειχε να κανει με το αν ηταν δικαια η αδικη η νικη των Μελισσιων που εγραψες, αλλα με τη φραση εχετε χαζεψει.
Σε περασε καποιος για φιλο των Μελισσιων? Οκ δεν μπορει να κοροιδευεις και από πανω. Μηπως να τσεκαρεις το πως εσυ γραφεις και αν είναι αηθες να ασχολείσαι με την ομαδα μας οντας μελος αλλης ομαδας της κατηγοριας?
Αυτό εννοω ενυπόγραφα, την ιδιοτητα σου όχι το ονομα σου. Το ότι εισαι μπασκετοφιλος και γραφεις για ολες τις κατηγοριες καλα κανεις και μπραβο σου, στο τοπικ της Α ΕΣΚΑ όμως με βαση τα προηγουμενα προσεχε τι λες και γραφεις.
Η φιλια επισης είναι ιερη, αλλα όταν είναι ξεχωρη από συμφεροντα. Δεν εχω κατι μαζι σου αλλα θα σε παρακαλουσα να μην ξαναασχοληθεις με την ομαδα μας, όπως και εμεις δεν ασχολούμαστε με καμια άλλη ομαδα.
basxetikos
QUOTE (Kotsidas12 @ Dec 21 2016, 17:41 ) *
Ξεκινώντας από το αν δεν είσαι εκεί και αν δεν είσαι Ηλυσιακος να ενημερώσω ότι ήμουν παρών στον αγώνα όπως είμαι και σε όλα τα παιχνίδια του Ηλυσιακου για λόγους που δεν πιστεύω ότι χρειάζεται να εξηγήσω. Πάμε τώρα στα υπόλοιπα πρώτων κόσμος στο γήπεδο, ναι υπήρχε, ήταν σχεδόν γεμάτο εκτός από το κομμάτι που βάζουν τούς φιλοξενούμενους, αλλά όχι μόνο από κόσμο τον μελισσιών γιατί προσωπικά είδα ανθρώπους ακόμα και από το Κορωπί και πολλούς άλλους και σίγουρα ήταν πάνω από 50 η εξ Ηλυσίων φίλαθλοι .Δεύτερο το παιχνίδι, συμφωνώ ότι στο πρώτο ημίχρονο ο Ηλυσιακος δεν ήταν καλός και γι'αυτό και έγερνε το παιχνίδι προς μελίσσια αλλά στο δεύτερο ημίχρονο όταν και ο Ζευκηλης άρχισε να βρίσκει το εαυτό του( και ενώ έχει 2 ανύπαρκτα φάουλ από το πρώτο δεκάλεπτο) ξαφνικά δέχεται επιθετικό και τεχνική ποινή και πάει ο πρώτος,λίγο μετά ξαφνικά σε διεκδίκηση της μπάλας δίνετε ένα αντιαθλητικο σε φάση που κάνεις δεν κατάλαβε το γιατί και τσουπ από 3 στους 5 και υπάρχουν όργια που μπορούν να γραφτούν για το τελευταίο δεκάλεπτο που θα χρειαστεί να γράφουμε μία βδομάδα. Τέλος η κριτική γίνετε για να μαθαίνει κάποιος που δεν ήταν εκεί τη έγινε στο παιχνίδι όποτε καλό θα ήταν να λέμε αλήθειες και να μην γίνουμε σαν κάποιους δημοσιογράφους που τα γράφουν όπως βολεύει την εκάστοτε διοίκηση και φιλάθλους.
Υ.Γ. Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί ενεπλάκη ο κοουτς τού Ηλυσιακου σε μια συζήτηση σε ένα θέμα που κάνεις δεν τον έμπλεξε. Υ.Γ2 Τα προσωπικά θέματα ας τα βρίσκουμε μόνοι μας και ας μην ζητάμε βοήθεια από άσχετους.


Μία ερωτηση. Οταν μιλαμε για 2ο ημιχρονο περιλαμβανεται και το 3ο δεκαλεπτο ή οχι ?


Kotsidas12
Αν γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος στην ερώτηση σού να σού απαντήσω, γιατί συγγνώμη κιόλας αλλά δεν μπορώ να το φανταστώ το τι θες να πεις .
Kiddakos
Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά, με υγεία πάνω από όλα και πολλές επιτυχίες σε όλους τους τομείς. Μπορεί να μου πει κάποιος πόσες ομάδες θα πέσουν φέτος από την Α στην Β εσκα, βάση και με την κατάσταση στις παραπάνω κατηγορίες?

Ευχαριστώ blove.gif
kondoros
Καλή χρονιά σε όλους με υγεία πάνω από όλα. Μια μίνι ανασκόπηση με βάση ό,τι έχουμε δέι μέχρι τώρα αλλά και τις αρχικές προβλέψεις. Με βάση την πορεία των ομάδων της ΕΣΚΑ στη Γ' Εθνική νομίζω ότι θα έχουμε μια πεντάδα ομάδων να πέφτουν (Πεύκη, Προμηθέας, Άρης Πετρούπολης και Νίκη Αμαρουσίου είναι γερά στο κόλπο της πτώσης). Άρα θέσεις 10-14 πάνε για πτώση.

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Παλευούν τα περισσοτέρα παιχνίδια, έχουν συγκεκριμένη φιλοσοφία αλλά δύσκολα θα αποφύγουν την πτώση.Πρόβλεψη 13.

ΑΙΓΑΛΕΩ: Πολλές αλλαγές προπονητή. Θα παλέψει με νύχια και με δόντια την πεντάδα. Πιστεύω οτι υπάρχει λιγότερο ταλέντο από τους συδιεκδικητές.Πρόβλεψη 5-7.

ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 Πρέπει από τώρα να σκεφτόνται την επόμενη χρονία και αν υπάρχει κάτι απο την φετινή να κρατήσουν για του χρόνου . Πρόβλεψη 14.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Καλή πορεία στον α' γύρο με μέτριο Λιακόπουλο και χωρίς Τσαμάτο... Πιστευώ θα είναι στο group των αδιάφορων.Πρόβλεψη 7-10.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Έπεσα έξω στην αρχική πρόβλεψη και για μένα είναι η έκπληξη της χρονιάς. Δεν πιστεύω οτι θα μπορέσει μέχρι τέλους να ακολουθήσει τα Μελίσσια για τη θέση - 1, παρ'ολο που έχει και Ιωνικό και Μελίσσια εντος. Πρόβλεψη: 2-3

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ
Ξεκίνησαν φουριόζοι αλλά μετά το Αιγάλεω, στράβωσε το πράγμα. Δεν ξέρω και για πόσο καιρό θα λείψει ο Τρικαλιώτης, η θέση 1 έχει χαθεί, στόχος τα playoff έχοντας κερδίσει τους συνδιεκδικητές εντός ή περιμένοντας να παίξουν στο β' γύρο. Πρόβλεψη 3-6.

ΚΟΥΚΑΚΙ: Θα παλέψουν για τη σωτηρία με ότι έχουν, αλλά δυστυχώς πιστεύω οτι λόγω ομάδων που θα πέσουν από τη Γ' Εθνική θα είναι δύσκολο να σωθούν. Πρόβλεψη 9-12.

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
Όμοια με Κουκάκι, τους δίνω ένα προβάδισμα μεταξύ των 2 τους. Πρόβλεψη 9-12.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ
Φαντάζαν σαν φαβορία από την αρχή και το επιβεβαιώνουν. Πιστεύω θα ανεβούν χωρίς μπαράζ. Πρόβλεψη 1.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
Έχω ξαναπεί οτι τους πιστεύω πολύ σαν υλικό αλλά δεν έχω δικαιωθεί από την εικόνα. Στο χέρι τους είναι να μπουν playoff και εκεί πιστευώ και λόγω υλικού και λόγω έδρας θα έχουν αρκετές πιθανότητηες. Πρόβλεψη 2-6.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ
Για πολλούς έκπληξη, για άλλους όχι. Θα διατηρήσω την αρχική μου πρόβλεψη ότι είναι διεκδικητές playoff. Πρόβλεψη 4-7.

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ: Μοναδικός στόχος η σωτηρία. Αν δεν μπλέξει το μυαλό τους θα τα καταφέρουν.Πρόβλεψη 9-12.

ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ.
Αλλιώς ξεκίνησε, αλλίως πηγαίνει. Μοναδικός στόχος με βάση την εικόνα η σωτηρία. Πιστεύω οτι τελικά θα είναι στο group των αδιαφορων ομάδων.Πρόβλεψη 7-9

ΧΑΛΑΝΔΡΙ: Το βατόμουρο της χρονιάς. Συνήθως κάνει καλύτερο 2ο γύρο αλλά αυτό που είδαμε στον 1ο γύρο δεν εξηγείται. Ομάδα με το λίγοτερο στόχο να είναι τα playoff, φαίνεται να είναι δύσκολη και η σωτηρία. Πρόβλεψη: 9-12.



QUOTE (kondoros @ Oct 3 2016, 13:01 ) *
Καλή αρχή λοιπόν σε όλους. Επιτρέψτε μου για μια μικρή ανάλυση-άποψη-πρόβλεψη πριν το πρώτο τζάμπολ:

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Κράμα νέων και έμπειρων παιχτών, θα παλέψουν για την παραμονή. Σημείο αναφοράς: Το σύνολο και η πίεση. Πρόβλεψη 11-14

ΑΙΓΑΛΕΩ: Πέρυσι νομίζω υπήρχαν μεγαλύτερες απαιτήσεις από ότι δικαιολογούσε το συγκεκριμένο ρόστερ. Δεν ξέρω αν αυτό έπαιξε το ρόλο του στο να αλλάξει το ρόστερ αλλά τελικά το μεγαλύτερο κομμάτι της ομάδας άλλαξε. Εντύπωση προκαλεί σε εμένα και η αλλαγή 2 προπονητών κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού. Αιχμή του δόρατος Μούγιος, Κυριακόπουλος, Βαθρακοκοίλης και έδρα. Πρόβλεψη: 5-8.

ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006
Κάθε χρόνο αλλάζει μεγάλο κομμάτι του ρόστερ και δεν ξέρω στο φετινό πρωτάθλημα πόσο εύκολο είναι να καταφέρει να δέσει το γλυκό. Σημείο αναφοράς: Βήχος, Σχορτσιανίτης. Πρόβλεψη 11-14.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Ερωτηματικό για μένα η συγκεκριμένη ομάδα. Σημαντικές κινήσεις οι Τσαμάτος και Λιακόπουλος και μαζί με Τσιάκο, Σπανό και Μαντά δημιουργούν μια καλή 5αδα. Από εκεί και πέρα δεν έχω ιδέα smile.gif. Πρόβλεψη: 8-12.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Στενάχωρο ότι βρίσκεται σε αυτό τη θέση και η προσαρμογή είναι πάντα δύσκολη. Για μένα έχει μακράν του 2ου το καλύτερο 5αρι στην κατηγορία (Ζευκίλης). Η ομάδα είναι καινούρια, αλλά έχει 2-3 κύκλους να στηριχθεί από παλαιότερες φουρνιές: Ζευκίλης, Βαρσάμος από παιδικά παρέα, ενώ Σουρβατζής, Αρβανίτης μαζί με τον Coach και αυτοί από παιδικά παρέα και όλοι μαζί οι παραπάνω έχουν συνυπάρξει Ζωγράφου. Άρα περιμένω να δέσει πιο γρήγορα η ομάδα. Σημαντική μετεγγραφή και ο Παπακωνσταντίνου, ειδικά αν μπορεί να ακολουθήσει στις προπονήσεις (λόγω σπουδών). Σημείο αναφοράς: Χούμας, Ζευκίλης, Παπακωνσταντίνου και Αντωνόπουλος. Πρόβλεψη 5-8.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ
Μετά από μια πολύ καλή χρονιά με μέτριο ρόστερ δυνάμωσε σχεδόν σε όλες τις θέσεις. Τρικαλιώτης θα βοηθήσει σημαντικά και τον Τσακίρη αλλά και τους νεαρούς ψηλούς της ομάδας (Μαρούλης, Αφαλίδης). Ενδιαφέρον project ομάδας με κράμα νεαρών παιχτών και δόσεις εμπειρίας. Προφανώς σημαντική κίνηση ο Γιαννουλάκος. Σημείο Αναφοράς: Τσακίρης, Τρικαλιώτης και Γιαννουλάκος. Πρόβλεψη 2-5.

ΚΟΥΚΑΚΙ: Ομάδα σημείο αναφοράς για το πάθος. Δύσκολη χρονιά καθώς σημαντικά γρανάζια έχουν φύγει από την ομάδα: Τσέλιος, Καραγιώργης και Νάτσο. Πραγματοποίησε μεταγραφές για να καλύψει τα κενά (Κωστελέτος, Ανδρεάτος, Νικολακόπουλος, κ.α.). Μοναδικός στόχος η παραμονή. Αιχμές: Μοσχονάς, Κατσικάκης, Σιδερής. Πρόβλεψη 10-14.

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
Πιστεύω ότι θα είναι το "νεο" Κουκάκι. Παρέα, πάθος σε συνδυασμό με τον καλύτερο παίχτη της κατηγορίας - Κολώκα. Σε συνδυασμό με τους μπαρουτοκαπνισμένους Ασημένιο, Πανταζή και εργαλεία Τριχιά, Βασιλάκο, Καρακώστα πιστεύω δεν θα έχουν θέμα να πετύχουν το στόχο τους. Πρόβλεψη 6-10.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ
Φαντάζουν σαν φαβορί καθώς ενισχύθηκαν πολύ (Παρασκευόπουλος, Τύρλας, Σιλητζήρης, Τσέλιος), αλλά και λόγω της περσινής τος πορείας. Προσωπικά πιστεύω πολύ τους Τζωρτζιόπουλο και Κωτίδη. Πρόβλεψη 1-3.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
Προερχόμενοι από Γ Εθνική έχουν χάσει παίχτες αλλά ταυτόχρονα κατάφεραν να κρατήσουν παίχτες κομβικούς αλλά και χωρίς διθυράμβους να ενισχυθούν. Προσωπικά πιστεύω ότι ίσως έχουν την πιο πλήρη γραμμή στους κοντούς αλλά και λύσεις στους ψηλούς. Το δίδυμο Θάνος, Δεληγιάννης φαντάζει στα μάτια μου πολύ δυνατό και ενδιαφέρων. Πολύ σημαντική κίνηση με Παγώνη ο οποίος είναι παίχτης για να κάνει τη διαφορά. Εντύπωση μου προκαλεί που δεν συγκαταλέγονται στα φαβορί - γεγονός που ίσως να τους κάνει καλό. Πρόβλεψη 1-4.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ
Ομάδα Ζήβα, έχασε σημαντικούς παίχτες το καλοκαίρι (Αβανίδης, Παρασκευόπουλος). Συγκεκριμένο style basket το οποίο υπηρετούν και άλλοι προπονητές, με πολύ πίεση και ελευθερία στους παίχτες. Σημαντική η προσθήκη του Βουρλίτη. Σημείο αναφοράς: Δελής, Βουρλίτης και Χατζησταμάτης. Πρόβλεψη 4-8.

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ: Άλλη μια ομάδα με τρομερή ιστορία σε μια κατηγορία που δεν της αρμόζει. Καινούριο ρόστερ, καινούριος προπονητής. Σημείο αναφοράς οι Παπαγιανακόπουλος, Καραμπάτος, Τάσιος και Σκάνδαλος. Πρόβλεψη 6-10.

ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ.
Σταθερή πορεία τα τελευταία χρόνια, με τις κινήσεις που έκανε φαντάζει στα μεγάλα φαβορί. Το "team" του Προμηθέα σε συνδυασμό με τις παλιές καραβάνες αναμένεται να δημιουργήσει ένα δυνατό σύνολο με πολλές λύσεις. Σημείο αναφοράς: Καραθανασόπουλος, Τασσιόπουλος, Κρητικός, Μπασέας και Ανδρουλακης. Πρόβλεψη 1-3

ΧΑΛΑΝΔΡΙ: Ενισχυμένο σε σχέση με πέρυσι, καθώς κράτησε τον κορμό αλλά ταυτόχρονα ενισχύθηκε με λύσεις υψηλού επιπέδου (Αχής) αλλά και εργαλεία (Βαλληνδράς, Κονδύλης). Θέλω να δώ πώς θα παίξει στον Άσσο, αφου πλην Αθανασιάδη δεν έχει άλλο κλασσικό οργανωτή. Ομάδα που τα τελευταία 2 χρόνια καταφέρνει να μπει Playoff, περιμένω να δω αν μπορεί να κάνει το βήμα παραπάνω. Σημείο Αναφοράς: Αχής, Δημητριάδης, Μορφονιός. Πρόβλεψη: 2-5.
Παναγιώτης
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΦΕΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
geogian13
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΦΕΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2
filologos
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΦΕΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2
xaker_man
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΦΕΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
jhantzop
Δεν βλέπω κίνηση! Διακοπές ακόμα; cool.gif

ΑΙΓΑΛΕΩ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΦΕΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2
KOBY
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 2
Καλύτερη ομάδα οι Ιωνες με πιο βαθύ ρόστερ.

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
Έχει ενδιαφέρον να δείξει σε τι κατάσταση είναι ο Ιωνικός αν και το συγκεκριμένο ματς δεν είναι κριτήριο

ΦΕΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
Δεν πιστεύω οτι η Φεα έχει χάσει το τραίνο των Play off αν παρουσιαστεί βάση των δυνατοτήτων της.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
Δεν νομίζω ότι έχει τύχη ο Αίολος

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
Εύκολα

ΚΟΥΚΑΚΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
Όχι εύκολα. Μαχητές οι γηπεδούχοι

ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
Ούτε τώρα??
basketoterastios
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΦΕΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
doctor_dru
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΦΕΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
Gkos
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΦΕΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2

QUOTE (jhantzop @ Jan 16 2017, 11:35 ) *
Δεν βλέπω κίνηση! Διακοπές ακόμα; cool.gif


Ναι,απο Μαλδιβες γραφω wink.gif
Εχετε χιονια στο Ελλαντα διαβαζω ; wink.gif
Paragodas
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

ΑΙΓΑΛΕΩ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
Λόγω έδρας.

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
Έστω και δύσκολα.

ΦΕΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
Θα ποντάρω στους φιλοξενούμενους.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
Δεν μπορεί να ακολουθήσει το ρυθμό των γηπεδούχων ο Αίολος.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2
Από έμπνευση.

ΚΟΥΚΑΚΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
Ανώτερη ομάδα τα Μελίσσια.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2
Πάω με την εμπειρία.

Καλά παιχνίδια σε όλους.
gspara
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
Αμφιρροπο παιχνιδι σε μια δυσκολη εδρα.Οι Ιωνες θεωρω θα επιχειρησουν να φορτωσουν τον Μουγιο και να εκμεταλλευτουν το βαθος τους.Το Αιγάλεω στηρίζεται στην εδρα του και ευεπλιστει στην αγωνιστικη ανοδο του Κυριακοπουλου.Οριακα ασσος....

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
Οι Αγιοι θα προσπαθησουν να αξιοποιησουν την ταχυτητα και την πιεση τους στο κενο του Τρικαλιωτη.Ο Ιωνικος όμως είναι ανωτερος και εχει χασει ηδη αρκετο εδαφος.

ΦΕΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
Η ΦΕΑ εκλεισε καλα τη χρονια και θελει να συνεχισει την ανοδικη της πορεια.Η Ηλιουπολη εχει δεμενο συνολο αλλα εκτος εδρας δεν εμπνεει σιγουρια.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
Ο Αιολος εχει αποδεχθεί την μοιρα του και στοχευει να τελειωσει αξιοπρεπως.Στανταρ ασσος....

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
Διαφορα δυναμικότητας.Αδυναμος εκτος εδρας ο Σπόρτιγκ.Ασσος με διαφορα...

ΚΟΥΚΑΚΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
Εχυσε την καρδαρα το Κουκακι αλλα θα συνεχισει τον δυσκολο αγωνα του.Απο τον επομενο αγωνα όμως,τα Μελίσσια δεν βλεπω να κανουν δευτερη ηττα.....

ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
Ο Γερακας αναπτερωσε τις ελπιδες σωτηριας του και τωρα δινει περιεργο αγωνα απέναντι στο προβληματικο Χαλάνδρι.Θεωρω είναι η τελευταια ζαρια των γηπεδούχων.Αν χασουν και τωρα μπαινει η ταφοπλακα....
Doctor-J
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΦΕΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
Kingbasket

ΑΙΓΑΛΕΩ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΦΕΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2

gspara
Αναβληθηκε ο αγωνας Ηλυσιακος-Σπορτιγκ λογω ακαταλληλοτητας του γηπεδου.
Gkos
Μια ζωη τα ιδια !
Ευχαριστουμε για την ενημερωση φιλε Θοδωρη!
gspara
Με Τσατσανη και αφους Χανιωτη στην 12αδα το Αιγαλεω!!
Gkos
ΑΙΓΑΛΕΩ-ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 78-71 (43-32)

Μεγάλη νίκη για το Αιγάλεω που άντεξε την αντεπίθεση των Ιώνων στο β μέρος που λύγισαν στα προβλήματα των φάουλ.

Με αντεπίθεση στο β μερος οι φιλοξενούμενοι μείωσαν 47-42 ,ο Κυριακόπουλος με τρίποντο στην κόρνα έδωσε ανασα στο Σίτι για το 50-42,ο ιδιος με νέα βομβα το 53-45,ο Παγώνης βοήθησε την Ν. Ιωνία να μειώσει στο 57-52 ,ενώ στο ξεκίνημα της τελευταιας περιόδου 5 πόντοι του Δεληγιάννη φέρανε τους φιλοξενουμενους στο -4 (61-57) με το μομεντουμ να ειναι ξεκάθαρα υπέρ τους .
Κάπου εκει κανά δυο τυχερα καλαθια του Αιγάλεω που κόστισαν και φάουλ στους Ίωνες με αποτελεσμα να έχουν 4 παίκτες με 4 ατομικα(και Λιτσιος με Παγώνη να μην μπορουν να παιξουν άμυνα) γείρανε την πλάστιγκα υπέρ της γηπεδουχου όπου με βολες (κυριως) άνοιξαν την διαφορά.
Στο τελευταίο δίλεπτο οι Ίωνες κάνανε την προσπάθεια τους ,μειωσαν 78-71 στα 30" αλλά ως εκεί.
Κορυφαίος των νικητών ο Παπαιωάνου,που ειχε εκπληκτικό πρώτο ημιχρονο.

Περισσότερα θα σας γράψει ο Θοδωρης μόλις επιστρέψει από Ρουφ,εγώ έδωσα απλά μια εικόνα.

Φυσικά και μπορούν να γράψουν και οι αγαπητοι χρήστες apapadim και Kingbasket για να εκφράσουν την δικιά τους οπτική για την αναμέτρηση.
Gkos
Οπως ενημερωνομαι απο το κοντρολ ημιχρονο στο Ρουφ και με μπαζερ τριποντο απο το κεντρο του Κοντου σκορ 29-32......
Καραγιωργης παιζει με το Κουκακι!!!!
Gkos
Τελικο 64-67 δεν αντεξε το ηρωικο Κουκακι!

ΦΕΑ-Ηλιουπολη 37-56....!
Τελικο σκορ ,οχι σκορ ημιχρονου...!
jhantzop
Τελευταία αποτελέσματα (13η αγωνιστική)
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 78-71
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 71-60
ΦΕΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 37-56
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 77-49
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ (αναβολή)
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 64-67
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 59-63

Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ 25 (12-1)
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 22 (10-2) *
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 22 (9-4)
ΑΙΓΑΛΕΩ 21 (8-5)
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 21 (8-5)

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 21 (8-5)
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 21 (8-5)
ΦΕΑ 18 (5-8)
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 18 (5-8)
ΣΠΟΡΤΙΓΚ 17 (5-7) *
ΚΟΥΚΑΚΙ 17 (4-9)
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 16 (3-10)

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 16 (3-10)
ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 15 (2-11)


Αιγάλεω 78
Νέα Ιωνία 71

Διαιτητές: Κόλλιας, Τσαχάκης, Πολυχρόνης
Δεκάλεπτα: 28-21, 43-32, 57-52, 78-71.
ΑΙΓΑΛΕΩ (Μιχελιουδάκης, Θωμόπουλος): Κυριακόπουλος 15 (4), Τσατσάνης, Χανιώτης Α. 3 (1), Χανιώτης Δ., Βαρθακοκοίλης 4, Καλλιγάς, Οικονόμου, Μούγιος 19, Παπαϊωάννου 24 (1), Ζαμπέτης 11, Κούτρας 2, Ντόμαλης.
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Δαμιανίδης, Μπάκας): Παγώνης 18 (1), Καραθανασόπουλος 2, Θάνος 12 (1), Βεκρής 3 (1), Καλασούντας, Μαυρίδης 10, Ιγγλέζος 2, Λίτσιος 6, Δήμας, Στράγκας 2, Λαμπρόπουλος 3 (1), Δεληγιάννης 13 (2).

Ιωνικός ΝΦ 71
Άγιοι Ανάργυροι 60

Διαιτητές: Αποστολίδης, Αναστασίου, Αγγελής
Δεκάλεπτα: 20-10, 34-28, 49-43, 71-60.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Καρατζάς, Μπρούσαλης): Πολυχρονόπουλος 13 (2), Τρικαλιώτης 6 (2), Τσακίρης, Λιανδράκης 14 (2), Ρέππας, Μαρούλης 8, Αρτουσένκο 3, Υφαντής 10, Μπάτσος, Ζήρος 9 (1), Γιαννουλάκος 8, Αφαλίδης.
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Σουρμελής, Μακρυδάκης): Μωραΐτης 15 (1), Γκινούτσης 1, Χαραλάμπους 7 (1), Χασάπης, Γούνης 1, Ζουλινάκης, Παπαδόπουλος 29 (1), Ζήκας, Λαγός, Παππάς 6, Βουλγαράκης, Σιδέρης 1.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 37
Ηλιούπολη 56

Διαιτητές: Διμπινούδης, Γιακείμη, Ορφανός
Δεκάλεπτα: 12-17, 16-34, 34-46, 37-56.
ΦΕΑ (Καλιώρας, Σαρακατσάνης): Τσιώλης, Καραθανασόπουλος 5 (1), Μαστρογιάννης, Σπηλιόπουλος 2, Τσίτος 6, Τασιόπουλος 3 (1), Κρητικός 8 (1), Μπασέας 4, Λοΐζος 4, Δαρμογιάννης 2, Ανδρουλάκης 3 (1), Λαμπρόπουλος.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Μάνος, Λογαρούδης): Σπανός 3 (1), Φέρτης 11 (1), Κούκουρας 10 (2), Τσιάκος 6, Λιακόπουλος 8 (2), Κονδύλης 2, Μαντάς 8, Σμυρλής 2, Κριεκούκης 6 (2).

Ποσειδώνας 77
Αίολος-Ταύρος 49

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Χρηστίδης Η., Φλώρος
Δεκάλεπτα: 18-7, 43-25, 59-39, 77-49.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Ζήβας): Ζαρμακούπης 7, Δουρουντούς 7, Τζελέπης, Στεργιάκης 4, Χατζησταμάτης 8 (2), Δελής, Κανελλόπουλος 13, Μαλτέζος, Δόξας 9, Ξύδης 2, Βουρλίτης 21 (1), Γιανναλέτσος 6 (2).
ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ (Τσίρος, Κλήμης): Παρδαβέλλας 6, Γεωργίου 9 (2), Ραδίτσας 4, Γερακίνης 7, Δάφνης, Μούργελας 2, Τζαγισβίλι, Κακομανώλης, Σχορτσανίτης 9, Γεώργαρος, Κωστόπουλος, Καραλευθέρης 12 (2).

Κουκάκι 64
Μελίσσια 67

Διαιτητές: Μαραμής, Μηλαπίδης, Παπαζαχαρίας
Δεκάλεπτα: 9-8, 29-32, 51-49, 64-67.
ΚΟΥΚΑΚΙ (Μπούτουλας): Κωστελέτος 7 (1), Καμπέρης 4, Σιδέρης Γ 3 (1), Δολιανίτης 11 (2), Κατεβάτης 2, Σιδέρης Α, Μαυρομάτης 6 (1), Κοσμάς, Κατσικάκης 8, Καραγιώργης 4, Μοσχονάς 7, Ανδρεάτος 12 (2)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Σταϊκόπουλος - Ψυχογιόπουλος): Τσέλιος 4, Τζωρτζόπουλος 13 (1), Κυπαρίσης 1, Σιλιτζήρης 5, Κοντός 10 (2), Τύρλας 15 (1), Παρασκευόπουλος 3, Δήμος 4, Καλογερόπουλος 12 (2), Ταμπάκης, Πανταζής, Κωτίδης

ΑΟΚ Χαλάνδρι 59
Κρόνος Γέρακα 63

Διαιτητές: Θεονάς, Τσάτσης, Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 19-9, 33-29, 43-48, 59-63.
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Γιαννάκης, Γιαννακάκης): Αθανασιάδης 2, Βαλληνδράς 2, Φρίμας 10 (1), Κονδύλης 11 (2), Λουγιάκης 2, Δημητριάδης 10, Οικονομόπουλος, Μορφονιός 7, Αμπελάς 12, Ασπρούλιας, Νικολόπουλος, Ζένιου 3 (1).
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Κωλέτσης): Πανταζής 2, Κολώκας 17 (1), Αποστόλου 9, Βασιλάκος 4, Καρακώστας, Τριχιάς 4, Τσεκούρας, Λουφόπουλος 4, Αναγνωστόπουλος 5, Μακρυδάκης 9 (2), Σταμέλος, Ασημένιος 9.

Επόμενη αγωνιστική (14η - 23/1)
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
ΦΕΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ

Προβλέψεις χρηστών basketforum
gspara
ΑΙΓΑΛΕΩ-ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 78-71 (28-21, 43-32, 57-52, 78-71).

Με τον σεληνιασμενο Παπαϊωάννου να κανει ισως το παιχνιδι της ζωης του(σιγουρο career high) το ΝΕΟ ΑΙΓΑΛΕΩ πετυχε δικαιη και πολύ σημαντικη νικη επι της Νεας Ιωνιας.
Οι γηπεδούχοι εμφανιστηκαν εχοντας προβει σε μερικο face-lift.Σταματησε μεν να προσφερει τις υπηρεσίες του ο Λαμπρόπουλος αλλα επέστρεψαν οι αφοι Χανιωτη και ο Τσατσανης.
Το αποψινο ροτεισον ηταν κατι πρωτογνωρο σε σχεση με ότι είχαμε συνηθισει μεχρι τωρα και ο κοουτς Μιχελιουδακης εχει πλεον την ευελιξια αλλαγης σχημάτων.Αυτο φανηκε και με την ανοδο του Κυριακοπουλου,ο οποιος φρέσκος και με παραπανω ανασες ηταν καθοριστικος στο 2ο ημιχρονο.

Αιγάλεω......Κυριακοπουλος-Βαρθακοκοιλης-Ζαμπετης-Παπαιωαννου-Μουγιος
Νεα Ιωνια...Θανος-Λαμπροπουλος-Παγωνης-Μαυριδης-Λιτσιος

Μετα το πρωτο νευρικο 2λεπτο παρακολουθήσαμε ένα απολαυστικο 1ο δεκαλεπτο όπως φανερωνει και το επιμέρους σκορ.
Το Αιγάλεω πηρε τα ηνια με το καλημέρα με κυριους εκφραστες τον Μουγιο και πανω από όλα τον ασταματητο ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ shot.gif να πετυχαινει 15 ποντους σε αυτό το διαστημα ohmy.gif με δυο τριποντα και τρια γκολ-φαουλ!!!!!!
Ο κοουτς Δαμιανιδης αναγκαστηκε από νωρις να ριξει στο παιχνιδι τον Βεκρη αφου εκτος των αλλων ο Μαυρίδης φορτωθηκε με 2 φαουλ.
Ο εκπληκτικος Παγώνης με συμπαραστατη τον Θανο βοηθησαν τους φιλοξενουμενους να κρατησουν την επαφη τους με το σκορ.

Φυσικα θα ηταν παραλογο να συνεχιστεί ο ιδιος ρυθμος.Απο το 2ο δεκαλεπτο το παιχνιδι εγινε πιο δυνατο και οι Ιωνες προσπαθησαν να αντιδρασουν με αμυνα ζωνης και διδυμο γκαρντ Δεληγιαννη-Καραθανασοπουλο.
Όταν όμως σταματησε να σκοραρει ο Παγώνης δεν μπορεσε να βρει άλλες επιθετικες λυσεις και δεν μειωσε περισσοτερο από το 30-26.
Το Αιγάλεω με πολύ καλο πασινγκ γκειμ ανεβασε παλι την διαφορα με τριποντο του Κυριακοπουλου....41-29.

Η Ιωνια επεστρεψε σε προσωπικη αμυνα στο β ημιχρονο και με αιχμες τους Θανο-Ιγγλεζο αλλα και τον Μαυριδη να δινει λυσεις μειωσε....50-45,55-50.
Στην τελευταια περιοδο οι φιλοξενούμενοι χτυπησαν στα 4 φαουλ του Βαρθακοκοιλη με αποδεκτη τον Δεληγιαννη που πραγματοποιησε πολύ καλο δεκαλεπτο.
Δεν μπορεσαν όμως να μειωσουν περισσοτερο από το 61-57 αφου οι γηπεδούχοι απαντησαν με τον Μουγιο να εκμεταλλευεται τα 4 φαουλ και την κουραση του Λιτσιου που δεν πηρε τις απαραιτητες ανασες.
Το τριποντο του Κυριακοπουλου εγραψε το 73-61 και η Ιωνια απλα καταφερε να μειωσει την διαφορα στο φιναλε.

MVP του αγωνα ο πολύτιμος εργάτης Παπαϊωάννου που εδειξε σημερα και εκπληκτικη εκτελεστικη δεινοτητα!!!!!
Κολωνα ο εξαιρετικος και σταθερος Μουγιος,καθοριστικος στο 2ο ημιχρονο ο Κυριακοπουλος και θετικος ο Ζαμπετης.

Από την Ιωνια κορυφαιος ο Παγώνης και φοβερη 4η περιοδο ο Δεληγιάννης.Ανεβασε την αποδοση του στο 2ο ημιχρονο ο Μαυρίδης.
Χαρηκα πολύ που ειδα μετα από παρα πολύ καιρο τον Καλασουντα να επιστρεφει στα παρκε.Εκπληκτικα αθλητικα προσοντα για τον φοργουορντ της Ιωνιας που ταλαιπωρηθηκε από τον σοβαρο τραυματισμο του και τωρα υπηρετει την θητεια του.Μακαρι να είναι σιδερένιος και να επιστρεψει συντομα στην γνωστη του φυσικη κατασταση!!!!
apapadim
Δικαιη νικη του Αιγάλεω που πραγματικα εδειξε πολύ ψυχωμενο και ηξερε τι εψαχνε μεσα στο γηπεδο. Προφανως η ελευση του νεου κοουτς εχει βοηθησει σε αυτό το κομματι.
Εκπληκτικο πρωτο ημιχρονο από τον Παπαϊωάννου, δεν υστερησε κανεις όμως από την ομαδα του Αιγάλεω που παρουσιαστηκε και ελαφρως ανανεωμενη, όπως γραφτηκε παραπανω.
Δε θα ηθελα να επεκταθώ στα του παιχνιδιού για ευνόητους λογους, περισσοτερο γραφω για να αναγνωρισω την κινηση καλης θέλησης του Gkos.
Όπως ειχα γραψει δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε, περασαν και οι γιορτες και ηρεμησαμε. Καλο δευτερο γυρο σε ολες τις ομαδες ευχομαι.
Ade
QUOTE (Gkos @ Jan 16 2017, 23:31 ) *
Τελικο 64-67 δεν αντεξε το ηρωικο Κουκακι!

ΦΕΑ-Ηλιουπολη 37-56....!
Τελικο σκορ ,οχι σκορ ημιχρονου...!



υπαρχει απο καποιο φιλο εικονα Ιωνικός -Αγιοι?
pain of salvation
Κουκάκι-Μελίσσια 64-67(28-29)

Ρε Κουκάκια,γιατί δείξατε πάθος και ψυχή? Για να μας θυμίζετε πάλι,ότι μπορούμε να κοιτάμε στα ίσα budget και φαβορί?
Σε ένα ματς πόντο πόντο για 40 λεπτά,με 15-5 φάουλ στο ημίχρονο και 32-16 στο τέλος, να μένει μόνο ένα τρίποντο που δεν ήρθε, στην γωνία από τον Σιδερή,για την παράταση?
Ρε Θανάση Καραγιώργη,γιατί ήρθες? Για να μας δίνεις ελπίδες? Έφυγαν τα περσινά,πάνε.Δεν ξανάρχονται...Κρίμα. Μεγάλε Θανάση.

ΥΓ1. Μας έχει στοιχήσει η ήττα με Αγίους.ΟΚ,δεν ήταν do or die με Μελίσσια,αλλά μπασκετ παίζουμε όλοι και για την νική.Τα Μελίσσια,έχουν γεμάτο ρόστερ,αθλητικά παιδιά...δεν τα χρειάζονται αυτά που είδα χθες.Καλη συνέχεια τους εύχομαι. Πάμε στο 2ο γύρο εμείς να παλέψουμε αυτά που πρέπει.
ΥΓ2. Χάσε τις βολές ρε Τσέλιο smile.gif (Ωραίες σκηνές στο τέλος με αγκαλιές με τον Κώστα)
Gkos
QUOTE (Ade @ Jan 17 2017, 10:52 ) *
υπαρχει απο καποιο φιλο εικονα Ιωνικός -Αγιοι?


Δεν ημουνα εγω ....
Ξερω οτι δεν ηταν και τοσο ευκολο για τους νικητες,με Τσακιρη μαλιστα αποντο.
Εμαθα επισης οτι ο ΑΟΚ νικουσε 16-2 στην αρχη αλλα ο Κρονος το γύρισε ...
Εμπλεξε πολυ το Χαλανδρι πλεον!
Kingbasket
Κακή
Gkos
23/01/2017

20:30

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

1. ΠΑΠΑΦΩΤΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
2. ΤΣΑΤΣΗΣ ΘΩΜΑΣ-ΠΕΤΡΟΣ
3. ΟΡΦΑΝΟΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ
loufer
QUOTE(Gkos @ Jan 17 2017, 21:11 ) *
23/01/2017

20:30

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

1. ΠΑΠΑΦΩΤΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
2. ΤΣΑΤΣΗΣ ΘΩΜΑΣ-ΠΕΤΡΟΣ
3. ΟΡΦΑΝΟΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ


Το έβλεπες...το έπαιξες???
Gkos
Άσσος στάνταρ το ματσάκι.
Το βάζουμε κεφάλι, και τα άλλα σε ζητούμενα👌



Νομίζω ήρθε η ωρα για το απόλυτο (πρεπει να ειναι η 5η φορά που το λεω χαχαχα)
Kingbasket
Λοιπόν, ήττα της Ιωνιας στο Αιγάλεω προχθές... Η αλήθεια είναι ότι η Ιωνία είχε ένα κακό ξεκίνημα για ακόμα μια φορά... Παρ όλα αυτά όμως προσπάθησε και ξαναγύρισε στο ματς.... Με καλύτερους παίκτες Παγώνη και Θάνο, γύρισαν το ματς και έφτασαν τη διαφορά στους 4 πόντους... Μέχρι εκείνο το σημείο και μιας και το Αιγάλεω ήταν μπροστά με 10 πόντους η διαιτησία ήταν μια χαρά... Όταν όμως η διαφορά πήγε στους 4 και η Ιωνία ήταν σε πολύ καλό μομεντουμ, 5 χειρουργικά σφυρίγματα έδωσαν τέλος στο παιχνίδι... Καλό θα ήταν οι διαιτητές να ενημερώνουν ότι απλά φοβούνται να σφυρίξουν σωστά στο Αιγάλεω και υπό τον φόβο επεισοδίων καταπίνουν το στραγάλι ... Έτσι λοιπόν αποκλέιεται να χάσει το Αιγάλεω εκεί μέσα....
Παρ όλα αυτά συνεχίζουμε και τη Δευτέρα ένα δύσκολο ματς με τον ανεβασμένο Γέρακα !!!!
jhantzop
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 64-67 (ημ. 29-32)

Σημαντική και πολύτιμη νίκη πέτυχε η ανδρική μας ομάδα στο Ρουφ κερδίζοντας δύσκολα το Κουκάκι για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ με σκορ 67-64.

Με τη νίκη αυτή και μετά την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου η ομάδα μας παρέμεινε πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 25 βαθμούς (12-1). Τη δεύτερη θέση μοιράζονται με 22 βαθμούς ο Ιωνικός ΝΦ (9-4) και ο Ηλυσιακός (10-2) ο οποίος έχει έναν αγώνα λιγότερο. Στην τέταρτη θέση, δίνοντας μάχη για την είσοδο στα πλεϊ οφ, ισοβαθμούν με 21 βαθμούς (8-5) ο Ποσειδώνας, το Αιγάλεω, η Ηλιούπολη και η Νέα Ιωνία.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα μας ήταν ο Γιώργος Τύρλας με 15 πόντους (1 τρίποντο) και ο Γιώργος Τζωρτζόπουλος τον ακολούθησε με 13 (1 τρίποντο). Για το Κουκάκι ξεχώρισαν οι Ανδρεάτος με 12 πόντους (2 τρίποντα) και Δολιανίτης με 11 (2 τρίποντα).

Ο αγώνας, στο "δύσκολο" γήπεδο του Ρουφ, ήταν μέτριος ποιοτικά αλλά πολύ δυνατός και συναρπαστικός, με πολλές επαφές, μπόλικο "μπασκετικό ξύλο" και πολλή ένταση.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν νευρικές με χαμηλά ποσοστά ευστοχίας και συμβάδιζαν στο σκορ με την πρωτοπορία να αλλάζει χέρια συνεχώς και το σκόρ στη λήξη της περιόδου να είναι 9-8 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της, και πήρε ένα ελαφρύ προβάδισμα με τον Σιλιτζήρη να σημειώνει το 19-23 στο 17' και τον Τύρλα το 24-27 στο 19' αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν γρήγορα με ένα σερί 5-0 και πέρασαν μπροστά με 29-27 για να κλείσει το ημίχρονο με ένα φοβερό buzzer beater με τον Θανάση Κοντό να ευστοχεί από τα 22 μέτρα και να σημειώνει το 29-32.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Τύρλα να σημειώνει 7 συνεχόμενους πόντους και να ανεβάζει τη διαφορά για την ομάδα μας στους 5 σημειώνοντας με τρίποντο το 34-39 στο 23'. Η ομάδα μας συνέχισε να διατηρεί το προβάδισμα χωρίς όμως να καταφέρνει να ξεφύγει αλλα οι γηπεδούχοι με δύο συνεχόμενα τρίποντα ισοφάρισαν στο 28' (47-47) και πέρασαν μπροστά με τη λήξη της τρίτης περιόδου με σκορ 51-49.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα μας να κάνει ένα σερί 7-0 και τον Τζωρτζόπουλο να σημειώνει το 51-56 στο 34'. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν σε 54-56 στο 36' πιέζοντας σε όλο το γήπεδο και σε συνδυασμό με την αστοχία της ομάδας μας από τη γραμμή των ελεύθερων βολών διατηρήθηκαν κοντά στο σκορ με τον Μοσχονά μα μειώνει σε 62-64 στα 18''. Δύο εύστοχες βολές του Τσέλιου και μία του Τύρλα διαμόρφωσαν το τελικό 64-67 με την ομάδα μας να πανηγυρίζει μια δύσκολη νίκη απέναντι σε έναν εξαιρετικά αξιόμαχο αντίπαλο.

Πηγή: www.melissiabc.gr
Paragodas

ταμείο πήγαααα!!!! shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif

Όλα σωστάααααα!!!!
Παναγιώτης
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΦΕΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
geogian13
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΦΕΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
push
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΦΕΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
kondoros
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΦΕΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
gspara
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1
Με ενθουσιασε το Αιγαλεω την προηγουμενη αγωνιστικη και το περιμενω ακομα καλυτερο.Γεμισε το ροστερ του αλλα και εδειξε οτι δουλεψε στην διακοπη.Αποψε βεβαια εχει δυνατοτερο crash test με τον ισχυρο Ηλυσιακο.Τιτανομαχια στο 5.....παμε οριακα στον ασσο.

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
Ανωτερος και πιο γεματος ο Ιωνικος.Επικινδυνος αντιπαλος η Ηλιουπολη αλλα δυσκολα θα ντουμπλαρει εκτος εδρας.

ΦΕΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
Απογοητευσε και παλι η ΦΕΑ, δευτερη ηττα τωρα στην εδρα της.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
Δυσκολο παιχνιδι για την Ιωνια απεναντι στον ανεβασμενο Γερακα που καιγεται για βαθμους σωτηριας.Ασσος αλλα δυσκολα.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
Ευκολα η δυσκολα θα κρατησει απορθητο το καστρο.

ΚΟΥΚΑΚΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
Κρισιμο ματς επιβιωσης.Το Κουκακι ανεβασε στα υψη τημ ψυχολογια του αλλα τωρα υπαρχει τεραστιο "πρεπει".Οσο βεβαια παρατεινει την παραμονη του ο γιγαντας Καραγιωργης μπορει να νικησει τους παντες....

ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
Για την τιμη των οπλων.

ChrisKof13
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΦΕΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
larry33
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΦΕΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 2
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
filologos
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΦΕΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1
Gkos
20:30
ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ:1

Στάνταρ άσσος.Αν το διαιτητικό τρίο κάνει τα αυτοννόητα,ειμαστε ταμειο.

20:45
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ:1

Στάνταρ άσσος.

21:45
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006:1

Και ναι,ήρθε η ώρα να κάνει νίκη η ομάς του Παναγιώτη Γιαννάκη.
Στάνταρ.

Πάμε στα ζητούμενα.

21:15
ΦΕΑ-ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ:2

Έχουν και τύχη τα αγαπητά Μελίσσια.
Θα περασουν από ΝΦ και θα χάσουν στο επόμενο με ΝΦ wink.gif wink.gif

21:30
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ-ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ:1

Ασσος και δώ στο κάστρο του Ψυχικού.

21:30
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ-ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ:1

Μετά απο κανά 2μηνο(με Ιωνικο δεν υπολογιζεται) θα κοντράρω Γέρακα.
Με πλήρωσε στο Χαλανδρι,μου εφυγε το άχτι!

21:45
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ-ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ:1

Κουκάκια,θα έχετε μαζί σας και Καραγιώργη;
Πάντως άσσο λέω.

Φουλ του άσσου με διπλό τον ΚΑΟΜ.

Να γινουν ωραία ματς εύχομαι και αν δεν πάω ούτε σήμερα ταμείο,λογικά δεν πρόκειται ποτέ. . .
Μην κάνει καμια διπλουρα ο Κρόνος μόνο ,μόνο από εκει φοβάμαι.
basketoterastios
ΑΙΓΑΛΕΩ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΦΕΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 1

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.