Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A.O. NHAΡ-ΗΣΤ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Leon_cp3
Ικανοποιητική εμφάνιση πραγματοποιήσαμε χθες με αντίπαλο το μαχητικότατο Πέραμα.Η κούραση από τα συνεχόμενα παιχνίδια ήταν εμφανής στους παίχτες μας αλλά και πάλι βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα -και βλέποντας λίγο πριν το τέλος το Πέραμα να προσπερνά- και πήραν το παιχνίδι.Πολύ καλή εμφάνιση από τον Γκρούντμπεργκ,ενώ Κόκκαλης και Κουτρούλιας για μία ακόμη φορά έδειξαν γιατί θα είναι από τους σημαντικότερους "κρίκους" της φετινής αλυσίδας.Τρομερή εντύπωση μου έκανε ο Κεφαλάς ο οποίος με το που μπήκε στο δεύτερο μέρος έδωσε το πάθος που χρειάζεται ένας τέτοιος αγώνας ώστε να αφυπνιστεί η ομάδα που μέχρι εκείνο το σημείο είναι το φαβορί αλλά δε μπορεί να το βγάλει στις κινήσεις της.Από το Πέραμα πήγε σχεδόν να πάρει το ματς μόνος του ο Λιακόπουλος. blink.gif
Ο κόσμος έδωσε και πάλι βροντερό παρόν.Τώρα πάμε για το παιχνίδι με τον Έσπερο/Ίκαρο που θα είναι ακόμα μία μεγάλη μάχη στο γολγοθά της φετινής Α2.
(Επίσης όποιος ξέρει ας ενημερώσει γιατί δεν έπαιξε ο Μίχαλος στο β'μέρος;Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα τραυματισμού;Ήταν περίεργο το ότι δε σηκώθηκε από τον πάγκο.)
RED ARMY
QUOTE(Leon_cp3 @ Oct 18 2009, 02:55 ) *
Ικανοποιητική εμφάνιση πραγματοποιήσαμε χθες με αντίπαλο το μαχητικότατο Πέραμα.Η κούραση από τα συνεχόμενα παιχνίδια ήταν εμφανής στους παίχτες μας αλλά και πάλι βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα -και βλέποντας λίγο πριν το τέλος το Πέραμα να προσπερνά- και πήραν το παιχνίδι.Πολύ καλή εμφάνιση από τον Γκρούντμπεργκ,ενώ Κόκκαλης και Κουτρούλιας για μία ακόμη φορά έδειξαν γιατί θα είναι από τους σημαντικότερους "κρίκους" της φετινής αλυσίδας.Τρομερή εντύπωση μου έκανε ο Κεφαλάς ο οποίος με το που μπήκε στο δεύτερο μέρος έδωσε το πάθος που χρειάζεται ένας τέτοιος αγώνας ώστε να αφυπνιστεί η ομάδα που μέχρι εκείνο το σημείο είναι το φαβορί αλλά δε μπορεί να το βγάλει στις κινήσεις της.Από το Πέραμα πήγε σχεδόν να πάρει το ματς μόνος του ο Λιακόπουλος. blink.gif
Ο κόσμος έδωσε και πάλι βροντερό παρόν.Τώρα πάμε για το παιχνίδι με τον Έσπερο/Ίκαρο που θα είναι ακόμα μία μεγάλη μάχη στο γολγοθά της φετινής Α2.
(Επίσης όποιος ξέρει ας ενημερώσει γιατί δεν έπαιξε ο Μίχαλος στο β'μέρος;Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα τραυματισμού;Ήταν περίεργο το ότι δε σηκώθηκε από τον πάγκο.)

Η ομαδα μας εχθες κερδισε οχι μονο το μαχητικο Περαμα αλλα και την κουραση απο 3 επισημα δυνατα ματς σε διαστημα μολις 10 ημερων.Η αποδοση μας κυμανθηκε σε πολυ μετρια επιπεδα και ευτυχως δεν μας βγηκε σε κακο.Τωρα ολη μας η προσοχη δινεται στο επομενο εκτος εδρας ματς στην Καλλιθεα οπου εχουμε να αντιμετωπισουμε μια πολυ δυνατη ομαδα.Για ακομη μια φορα πολλα συγχαρητηρια στον κοσμο της ομαδας που βοηθησε πολυ κυριως στο δυσκολο σημειο οταν μας προσπερασε το Περαμα.
Μεγαλο τριποντο απο τον Βασιλη Κουνα και απο τον Στεφαν Γκρουντμπεργκ που δειχνουν οτι εχουν μπει για τα καλα στο κλιμα της ομαδας.Ο Μιχαλος φιλε μου απο οτι καταλαβα δεν επαιξε καθαρα για λογους τακτικης μιας και εχθες η αποδοση του δεν ηταν καθολου καλη.
Η γνωμη μου για την ομαδα του Περαματος ειναι οτι παιζουν ενα συγκεκριμενο στιλ παιχνιδιου(πικ εν ρολ) αλλα το παιζουνε παρα πολυ καλα.Οποια ομαδα τους κλεισει τον πλει μεικερ(Λιακοπουλος) εχει πολυ μεγαλη τυχη αλλιως ειναι ομαδα που θα κανει πολλες ζημιες.Ολα ξεκινουν απο τον Λιακοπουλο ο οποιος ειναι το Α και το Ω της ομαδας αυτης.Επισης μεγαλη βοηθεια δινουν οι Γριμπαβιωτης,Αματο,Κυπριτζογλου,Μαιστοροβ
τς και ο Σκουταρης ο οποιος εχει πολυ καλο σουτ.Σαν γενικη εικονα παντως ειναι ομαδα που ματωνει πανω στο παρκε και οποιος δεν την σεβαστει θα παθει μεγαλη ζημια.


RED ARMY
Σημαντικο ειναι βεβαια οτι η ομαδα εδειξε χαρακτηρα νικητη ακομα και οταν βρεθηκε πισω στο σκορ αλλα πολυ περισσοτερο οτι δειξαμε νοοοτροπια νικητη παραλο οτι η εμφανιση μας δεν ηταν και η καλυτερη.Αυτα ειναι πολυ καλα στοιχεια τα οποια δειχνουν οτι η ομαδα ειναι χτισμενη σε σωστες βασεις.Βεβαια δεν παραβλεπουμε την κακη εμφανιση μας και πιστευω οτι το χθεσινο μονο θετικα μπορει να επηρεασει την ομαδα μας.
Τωρα ολοι στην Καλλιθεα να βοηθησουμε την ομαδα μας στο πολυ δυσκολο εκτος εδρας ματς με αντιπαλο την ομαδα του Ικαρου/Εσπερου Καλλιθεας.Εκει πιστευω για να μπορεσουμε να διεκδικησουμε κατι καλο θα πρεπει να παιξουμε πολυ καλα αλλα και να ειμαστε συγκεντρωμενοι επι 40 λεπτα.
Leon_cp3
QUOTE(RED ARMY @ Oct 18 2009, 15:24 ) *
Σημαντικο ειναι βεβαια οτι η ομαδα εδειξε χαρακτηρα νικητη ακομα και οταν βρεθηκε πισω στο σκορ αλλα πολυ περισσοτερο οτι δειξαμε νοοοτροπια νικητη παραλο οτι η εμφανιση μας δεν ηταν και η καλυτερη.Αυτα ειναι πολυ καλα στοιχεια τα οποια δειχνουν οτι η ομαδα ειναι χτισμενη σε σωστες βασεις.Βεβαια δεν παραβλεπουμε την κακη εμφανιση μας και πιστευω οτι το χθεσινο μονο θετικα μπορει να επηρεασει την ομαδα μας.
Τωρα ολοι στην Καλλιθεα να βοηθησουμε την ομαδα μας στο πολυ δυσκολο εκτος εδρας ματς με αντιπαλο την ομαδα του Ικαρου/Εσπερου Καλλιθεας.Εκει πιστευω για να μπορεσουμε να διεκδικησουμε κατι καλο θα πρεπει να παιξουμε πολυ καλα αλλα και να ειμαστε συγκεντρωμενοι επι 40 λεπτα.


Ακριβώς φίλε γι'αυτό και έκρινα την εμφάνιση ως ικανοποιητική.Αν και δώσαμε ίσως το 50% των πραγματικών δυνατοτήτων μας πήραμε το παιχνίδι από ένα "σκυλιασμένο" Πέραμα.Για την Καλλιθέα θα γίνει κάτι οργανωμένο 'η μεμονωμένα θα κατέβουμε;
RED ARMY
QUOTE(Leon_cp3 @ Oct 18 2009, 17:37 ) *
Ακριβώς φίλε γι'αυτό και έκρινα την εμφάνιση ως ικανοποιητική.Αν και δώσαμε ίσως το 50% των πραγματικών δυνατοτήτων μας πήραμε το παιχνίδι από ένα "σκυλιασμένο" Πέραμα.Για την Καλλιθέα θα γίνει κάτι οργανωμένο 'η μεμονωμένα θα κατέβουμε;

Το Σαββατο σιγουρα θα υπαρχει πουλμαν που θα φυγει απο την πλατεια με οργανωμενους αλλα και σιγουρα θα πανε μεμονωμενα πολλοι μεγαλοι.Απο εκει και περα ειναι στην επιλογη του καθε ενα να παει οπως θελει.Το σιγουρο παντως ειναι οτι θα παμε πολλοι να στηριξουμε την αγαπημενη μας ομαδα.

ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ!!!!!
RED ARMY
Η ομαδα σημερα ξεκιναει την προετοιμασια της για τον αγωνα εκτος εδρας με αντιπαλο την ομαδα του Ικαρου/Εσπερου.Ολη μας η προσοχη δινεται στο συγκεκριμενο ματσακι το οποιο εαν κλεψουμε κανουμε ενα πολυ σημαντικο βημα για την πορεια μας.Δεν παραβλεπουμε ομως οτι για να γινει αυτο πρεπει να δωσουμε το 100% των δυναμεων μας διοτι παιζουμε με πολυ δυνατο σοβαρο και δυνατο αντιπαλο.
Αυτο το παιχνιδι για εμενα παντως πρεπει να το κερδισουμε και να το αφιερωσουμε στον μεγαλο απων ΑΝΤΩΝΗ ΚΛΗΜΗ ο οποιος ηδη μετραει 1 χρονο μακρυα μας.Η απωλεια του ειναι πολυ μεγαλη και δυστηχως δεν αναπληρωνεται με τιποτα.


ΑΝΤΩΝΗ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ!!!!!
kesariani 4ever
QUOTE(RED ARMY @ Oct 19 2009, 15:45 ) *
Η ομαδα σημερα ξεκιναει την προετοιμασια της για τον αγωνα εκτος εδρας με αντιπαλο την ομαδα του Ικαρου/Εσπερου.Ολη μας η προσοχη δινεται στο συγκεκριμενο ματσακι το οποιο εαν κλεψουμε κανουμε ενα πολυ σημαντικο βημα για την πορεια μας.Δεν παραβλεπουμε ομως οτι για να γινει αυτο πρεπει να δωσουμε το 100% των δυναμεων μας διοτι παιζουμε με πολυ δυνατο σοβαρο και δυνατο αντιπαλο.
Αυτο το παιχνιδι για εμενα παντως πρεπει να το κερδισουμε και να το αφιερωσουμε στον μεγαλο απων ΑΝΤΩΝΗ ΚΛΗΜΗ ο οποιος ηδη μετραει 1 χρονο μακρυα μας.Η απωλεια του ειναι πολυ μεγαλη και δυστηχως δεν αναπληρωνεται με τιποτα.


ΑΝΤΩΝΗ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ!!!!!

Καλα τα λες φιλε.Η ομαδα πρεπει να τα δωσει ολα για την νικη τοσο για τον κοσμο που θα την ακολουθησει αλλα και για τον μεγαλο ΑΝΤΩΝΗ.Απο οτι εμαθα θα μπει ενα μεγαλο πουλμαν με οργανωμενους γυρω στα 60 ατομα και καμια 100 μεγαλοι θα ερθουν μεμονωμενα.Κρατηστε μας το μισο γηπεδο γιατι ερχομαστε.Δωστε τα ολα παιχταραδες και καντε μας για μια ακομη φορα υπερηφανους.
kallithea
QUOTE(kesariani 4ever @ Oct 21 2009, 01:03 ) *
Καλα τα λες φιλε.Η ομαδα πρεπει να τα δωσει ολα για την νικη τοσο για τον κοσμο που θα την ακολουθησει αλλα και για τον μεγαλο ΑΝΤΩΝΗ.Απο οτι εμαθα θα μπει ενα μεγαλο πουλμαν με οργανωμενους γυρω στα 60 ατομα και καμια 100 μεγαλοι θα ερθουν μεμονωμενα.Κρατηστε μας το μισο γηπεδο γιατι ερχομαστε.Δωστε τα ολα παιχταραδες και καντε μας για μια ακομη φορα υπερηφανους.

Παιδιά χαλαρώστε. Δεύτερη αγωνιστική είναι. Τίποτε δεν κρίνεται. Ως "παλιά καραβάνα" επιτρέψτε μου να σας δώσω ένα παλαιό παράδειγμα.

1971-72. Α' κατηγορία Κέντρου, σαν να λέμε σημερινή Α2' Εθνική. Ο πρώτος ανεβαίνει στην Α' Εθνική. Γ... τα πρωταθλήματα. Δεκαέξι ομάδες, ΟΛΟΙ μέσα! ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΕΣΠΕΡΟΣ, ΝΗΑΡ, ΑΜΥΝΤΑΣ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ., ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ, ΔΑΦΝΗ, ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ, ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ, ΠΟΡΦΥΡΑΣ, ΠΡΩΤΕΑΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ Π., ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ, ΤΡΙΤΩΝ, ΠΡΩΤΕΑΣ, ΑΡΙΩΝ, ΖΩΓΡΑΦΟΥ.

Στα πρώτα οκτώ παιχνίδια ο ΕΣΠΕΡΟΣ έχει τρεις ήττες, όλες εκτός έδρας, από ΝΗΑΡ, ΕΘΝΙΚΟ Π. και ΕΘΝΙΚΟ ΓΣ. Στα υπόλοιπα εικοσιδύο κάνει εικοσιδύο νίκες (μεταξύ των οποίων και τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ μέσα-έξω) και ανεβαίνει στην Α' Εθνική, ισοβαθμώντας με τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ, που τελικά είχε επίσης τρεις ήττες (δύο από τον ΕΣΠΕΡΟ και μια εκτός από τον ΕΘΝΙΚΟ Π.), αλλά υστερούσε στην ισοβαθμία.

Το μεθαυριανό ματσάκι δεν θα κρίνει πολλά. Το ζητούμενο, και για τις δύο ομάδες, είναι η διάρκεια. Να' στε καλά.
RED ARMY
QUOTE(kallithea @ Oct 22 2009, 02:25 ) *
Παιδιά χαλαρώστε. Δεύτερη αγωνιστική είναι. Τίποτε δεν κρίνεται. Ως "παλιά καραβάνα" επιτρέψτε μου να σας δώσω ένα παλαιό παράδειγμα.

1971-72. Α' κατηγορία Κέντρου, σαν να λέμε σημερινή Α2' Εθνική. Ο πρώτος ανεβαίνει στην Α' Εθνική. Γ... τα πρωταθλήματα. Δεκαέξι ομάδες, ΟΛΟΙ μέσα! ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΕΣΠΕΡΟΣ, ΝΗΑΡ, ΑΜΥΝΤΑΣ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ., ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ, ΔΑΦΝΗ, ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ, ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ, ΠΟΡΦΥΡΑΣ, ΠΡΩΤΕΑΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ Π., ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ, ΤΡΙΤΩΝ, ΠΡΩΤΕΑΣ, ΑΡΙΩΝ, ΖΩΓΡΑΦΟΥ.

Στα πρώτα οκτώ παιχνίδια ο ΕΣΠΕΡΟΣ έχει τρεις ήττες, όλες εκτός έδρας, από ΝΗΑΡ, ΕΘΝΙΚΟ Π. και ΕΘΝΙΚΟ ΓΣ. Στα υπόλοιπα εικοσιδύο κάνει εικοσιδύο νίκες (μεταξύ των οποίων και τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ μέσα-έξω) και ανεβαίνει στην Α' Εθνική, ισοβαθμώντας με τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ, που τελικά είχε επίσης τρεις ήττες (δύο από τον ΕΣΠΕΡΟ και μια εκτός από τον ΕΘΝΙΚΟ Π.), αλλά υστερούσε στην ισοβαθμία.

Το μεθαυριανό ματσάκι δεν θα κρίνει πολλά. Το ζητούμενο, και για τις δύο ομάδες, είναι η διάρκεια. Να' στε καλά.

Ειμαστε πολυ χαλαροι απλως ορισμενοι(φιλοι της δικης σου ομαδας) ανοιξαν και τοπικ για το συγκεκριμενο ματς φιλε μου καλε.Εγω οπως εχω ξαναπει θελω να γινει ενα καλο παιχνιδι να το ευχαριστηθει ο κοσμος και να κερδισει ο καλυτερος.
Επισης εμεις απλως λεμε οτι ο κοσμος μας θα ακολουθησει την ομαδα μας οπως κανει σε καθε εκτος εδρας ματς εντος Αθηνων.Δεν λεμε κατι το ιδιαιτερο απλως αναφερουμε την αληθεια.Τωρα ολα τα αλλα ειναι απλα για να λεγονται και για να συμπληρωνουν. blove.gif

άρρωστος
QUOTE(RED ARMY @ Oct 22 2009, 16:02 ) *
Ειμαστε πολυ χαλαροι απλως ορισμενοι(φιλοι της δικης σου ομαδας) ανοιξαν και τοπικ για το συγκεκριμενο ματς φιλε μου καλε.Εγω οπως εχω ξαναπει θελω να γινει ενα καλο παιχνιδι να το ευχαριστηθει ο κοσμος και να κερδισει ο καλυτερος.
Επισης εμεις απλως λεμε οτι ο κοσμος μας θα ακολουθησει την ομαδα μας οπως κανει σε καθε εκτος εδρας ματς εντος Αθηνων.Δεν λεμε κατι το ιδιαιτερο απλως αναφερουμε την αληθεια.Τωρα ολα τα αλλα ειναι απλα για να λεγονται και για να συμπληρωνουν. blove.gif

Φίλε μου για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις αυτό για το τόπικ έγινε κατά λάθος.
RED ARMY
QUOTE(άρρωστος @ Oct 22 2009, 21:15 ) *
Φίλε μου για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις αυτό για το τόπικ έγινε κατά λάθος.

Ειμαστε ΟΚ δεν υπαρχει κανενα απολυτως θεμα. smiley.gif
Kevin Magee
QUOTE(RED ARMY @ Oct 23 2009, 00:23 ) *
Ειμαστε ΟΚ δεν υπαρχει κανενα απολυτως θεμα. smiley.gif

Νομίζω πως αρκετά έχουμε αναγάγει το παιχνίδι αυτό στο ντέρμπι της χρονιάς από τη δεύτερη αγωνιστική.Ας μιλήσουν καλύτερα οι παίχτες και οι πάγκοι φυσικά,αφού κατά τη γνώμη μου θα είναι παιχνίδι τακτικής σε μεγάλο βαθμό.Όποια ομάδα διαβάσει καλύτερα τον αντίπαλο πριν και κατά τη διάρκεια του αγώνα ,θα είναι νικήτρια αφού τα ρόστερ λίγο-πολύ είναι ισάξια.
RED ARMY
QUOTE(Kevin Magee @ Oct 23 2009, 01:24 ) *
Νομίζω πως αρκετά έχουμε αναγάγει το παιχνίδι αυτό στο ντέρμπι της χρονιάς από τη δεύτερη αγωνιστική.Ας μιλήσουν καλύτερα οι παίχτες και οι πάγκοι φυσικά,αφού κατά τη γνώμη μου θα είναι παιχνίδι τακτικής σε μεγάλο βαθμό.Όποια ομάδα διαβάσει καλύτερα τον αντίπαλο πριν και κατά τη διάρκεια του αγώνα ,θα είναι νικήτρια αφού τα ρόστερ λίγο-πολύ είναι ισάξια.

Δεν εχουμε αναγαγει κανενα ματς σε παιχνιδι της χρονιας απλως συζηταμε για το συγκεκριμενο ματς μιας και θεωρειται το πιο ενδιαφερον της αγωνιστικης.Φυσικα και θα παιξει ρολο η κατασκοπια αλλα για εμενα μεγαλυτερο ρολο θα παιξει η θεληση και η ψυχη των πρωταγωνιστων δηλαδη των αθλητων.Τωρα ολα τα αλλα ειναι απλως για να λεγονται.Οχι οτι δεν εχουν σημασια αλλα προσωπικα ερχονται σε δευτερη μοιρα. smiley.gif
kallithea
QUOTE(RED ARMY @ Oct 22 2009, 16:02 ) *
Ειμαστε πολυ χαλαροι απλως ορισμενοι(φιλοι της δικης σου ομαδας) ανοιξαν και τοπικ για το συγκεκριμενο ματς φιλε μου καλε...

Admin,

Όπως λέει και ο "δράστης" ("άρρωστος"), το τόπικ "ΕΣΠΕΡΟΣ-ΝΗΑΡ ΗΣΤ" άνοιξε κατά λάθος.

Προτείνω να πάρεις από κει το μοναδικό ποστ και να το ρίξεις είτε εδώ ή στην "Α2' Εθνική 2009-10", καταργώντας το τόπικ "ΕΣΠΕΡΟΣ-ΝΗΑΡ ΗΣΤ", ώστε να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις.
RED ARMY
Παιδια ολοι αυριο στην πλατεια στις 16:30 αναχωρει πουλμαν για το κλειστο της Καλλιθεας για τον αγωνα της ομαδας μας με αντιπαλο την ομαδα του Ικαρου/Εσπερου.Για οσους θα πανε μεμονομενα που δεν θα ειναι και λιγοι αυριο ο αγωνας ειναι στις 17:30.
Ολοι στο γηπεδο να φωναξουμε για την ομαδα μας.Φωνη και μονο φωνη.Η ομαδα χρειαζεται τον κοσμο της διπλα για να την στηριξουμε στον φετινο μαραθωνιο της Α΄2. 77.gif


ΝΗΑΡ ΝΗΑΡ ΝΗΑΡ ΝΗΑΡ ΝΗΑΡ ΝΗΑΡ ΝΗΑΡ ΝΗΑΡ!!!!!!!!
leonkalf
QUOTE (kallithea @ Oct 23 2009, 01:51 ) *
Admin,

Όπως λέει και ο "δράστης" ("άρρωστος"), το τόπικ "ΕΣΠΕΡΟΣ-ΝΗΑΡ ΗΣΤ" άνοιξε κατά λάθος.

Προτείνω να πάρεις από κει το μοναδικό ποστ και να το ρίξεις είτε εδώ ή στην "Α2' Εθνική 2009-10", καταργώντας το τόπικ "ΕΣΠΕΡΟΣ-ΝΗΑΡ ΗΣΤ", ώστε να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις.

Έγινε.
Άλλωστε ο άρρωστος είχε ποστάρει το ίδιο κείμενο και στο τopic της Α2, οπότε απλά το έσβησα το topic.


Επίσης, θέλω να σας προτείνω να μην κάνετε quote (πατώντας το κουμπί Απαντηση του από πάνω post) κάθε φορά που θέλετε να γράψετε κάτι.
Δεν είναι όμορφο (αλλά δεν είναι και ουσιώδης) να επαναλαμβάνονται τα κείμενα συνεχώς.
Χρησιμοποιείτε το κουμπί στο κάτω μέρος της σελίδας (Γρ.Απάντηση ή Απάντηση) και το κείμενό σας θα μπαίνει σκέτο, χωρίς το προηγούμενο.
Το quote το χρησιμοποιούμε όταν θέλουμε να απαντήσουμε σε κάτι που γράφτηκε σε παλαιότερη ανάρτηση και μετά έχουν γραφτεί κι άλλα.
Ευχαριστώ
RED ARMY
Καλη επιτυχια στην ομαδαρα μας σημερα.Παιδια ετοιμαστειτε διοτι θα εχουμε πολυ κοσμο σημερα στο κλειστο του Εσπερου.Και κοσμο πολυ δυνατο.Για αλλη μια φορα παντως αναφερω οτι επιθυμια μου ειναι η διεξαγωγη ενος πολυ ομορφου αγωνα και πραγματικα να νικησει ο καλυτερος(μακαρι ο καλυτερος να ειναι παντως η ΝΗΑΡ-ΗΣΤ).
Εμεις παμε σαν αουτσαιντερ μιας και η ομαδα της Καλλιθεας θα παιζει εντος εδρας και θα ειναι το φαβορι.



ΝΗΑΡ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!!!!

ΑΝΤΩΝΗ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΗΑΡ-ΗΣΤ(Πλησιαζει κιολας ενας χρονος απο την απωλεια του).
BIL
QUOTE(Vas @ Sep 2 2009, 16:20 ) *
Φίλε θα είμαι ειλικρινής… ούτε εσείς θα του κάνατε άγαλμα. Γιατί και εσείς ανήκετε στην φάρα των ελλήνων. Του πιο αχάριστου λαού πάνω στην γη.

Και 2 πράγματα για τον κόσμο.
1. Υπάρχετε, γιατί υπάρχει ο Εθνικός Αστέρας. Πρέπει να σκεφτείς πόσο δύσκολο είναι να μαζέψεις κόσμο όταν δεν υπάρχει ποδόσφαιρο. Στο μαρούσι μπορεί να πηγαίνουν λίγοι, αλλά πίστεψε με το 90% είναι μπασκετικοί. Σε εσάς αν παίζει ο Αστέρας ταυτόχρονα, πόσοι θα μαζευτείτε; Αναρωτήθηκες ποτέ;
2. Η καισαριανή είναι μια προσφυγική, υποβαθμισμένη περιοχή όπου ο πληθυσμός της δεν έχει αλλάξει τα τελευταία 40 χρόνια. Μεγάλο ποσοστό του πληθυσμού γεννήθηκε, μεγάλωσε, και ζει ακόμα εκεί. Εν αντιθέσει, πληθυσμιακά το Μαρούσι τα τελευταία 10 χρόνια έχει αλλάξει κατά 50%. «Εσωτερικοί μετανάστες» από Δ.Π. , από το κέντρο και από επαρχία έχουν έρθει με αποτέλεσμα οι πραγματικοί Μαρουσιώτες πλέον να αποτελούν την μειονότητα. Με αποτέλεσμα το δέσιμο που έχετε εσείς (ή οι πραγματικοί Μαρουσιώτες) να μην το έχουν και να μη έρχονται γήπεδο… επιπλέον, μιας και η περιοχή θεωρείται Β.Π. (δεν θα το αρνηθώ ότι είμαστε σε μεγάλο ποσοστό) οι μικροί προτιμούν να πηγαίνουν, mall, starbacks και Κηφισa αντί για γήπεδο...


Φιλε μου φτωχε συγγενη των βορειων προαστιων το Μαρουσι ειναι μονο για να δεις κανα σινεμα και να πας σε κανενα πολυκαταστημα.Διαβασε ενδεικτικα στην παρακατω διευθυνση για να διαπιστωσεις οτι η Καισαριανη ειναι πιο ακριβη περιοχη απο το Μαρουσι αν και το site που σε παραπεμπω δειχνει οτι και στις 2 περιοχες πουλιεται 2.800 το τετραγωνικο.Προσεξε ομως οτι η Καισαριανη μετα απο πτωση εφτασε στα 2.800 και το Μαρουσι μετα απο ανοδο χεχεχε
Επειδη ειμαι πολιτικος μηχανικος αυτα στα λεω φιλικα για να μην εκτιθεσαι και να μην το παιζεις και καποιος ενω μενεις στο Μαρουσι.
Ασε που αυτοι που μενουν οντως σε καλες περιοχες δεν εχουν αναγκη απο τετοια σχολια.
Ελπιζω να σε κατατοπισα.Ενδεικτικα σου αναφερω αν ξερεις απο οικονομικα οτι η Καισαριανη εχει μεγαλη προσφορα αυτη τη στιγμη οποτε ειναι ακομη ακριβοτερη απο αυτες τις τιμες.
http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&...p;artid=4487096
RED ARMY
Μεγαλη εμφανιση σημερα της ομαδας μας και νικη στο κλειστο του Εσπερου με 90-94.Μελανο σημειο ο τραυματισμος του γκαρντ Βασιλη Κουνα ο οποιος δυστηχως ειναι πολυ σοβαρος.Επισης μελανο σημειο οι 3 διαιτητες που διεκοψαν το παιχνιδι για περιπου 1 ωρα για λογο που ουτε και οι ιδιοι δεν γνωριζαν.Ενταξει εγιναν μερικες μικροσυμπλοκες εκατερωθεν αλλα δεν εγινε και κατι το σπουδαιο.
Η ομαδα εδειξε χαρακτηρα και πιστευω οτι ειμαστε ιδιαιτερα ανταγωνιστικοι.Εξαιρετικα αφιερωμενη η νικη αυτη στον μεγαλο ατυχο Βασιλη Κουνα που του ευχαμαστε περαστικα και να επιστρεψει πιο δυνατος και στον μεγαλο αποντα Αντωνη Κλημη που σε 3 ημερες κλεινει 1 χρονο απωλειας.
Οτι μας πληγωνει να ξερετε οτι μας κανει πολυ πιο δυνατους και οσο και να μας αντιμετωπιζουν με χειριστο τροπο(διαιτητες,Αντιπαλη ομαδα,αστυνομια) να ξερουν οτι θα μας βρισκουν παντα μπροστα τους.Η ομαδα αυτη ειναι απο πολυ γερο μεταλλο και οσες μπουνιες και να φαει δεν λυγιζει.
Η μονη λεξη που ανηκει σε αυτην την ομαδα ειναι μια και μονο μια.
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Υ.Γ1:Βασιλη σου ευχομαστε περαστικα.

Υ.Γ2:ΝΗΑΡ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!!!

Υ.Γ3:ΑΝΤΩΝΗ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΗΑΡ-ΗΣΤ
a.n.r00u *n-e*
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ!!!!!! 77.gif 41.gif
περαστικά στο Κούνα..... sleep.gif
RED ARMY
Με νεα επι του πιεστηριου ο Βασιλης Κουνας δεν χανει την σεζον οπως αναφερει το basketblog.Μολις μιλησαμε με τον γοατρο της ομαδας και θα εχει για τρεις εβδομαδες γυψο και μετα αποθεραπεια για 15ημερες.Αρα φυσιολογικα θα χασει 2 μηνες.Μακαρι αυτα τα νεα να ειναι σωστα προπαντων για το παιδι που εκτος απο πολυ ατυχος ειναι πολυ καλο παιδι και πολυ καλος αθλητης. smiley.gif
Οι διαιτητες παντως ευτυχως και ειχαν την ευθυξια και εγραψαν αυτα ακριβως που συνεβησαν και οχι ψευδη.Παντως για αλλη μια φορα η συμπεριφορα της διαιτησιας προς την ομαδα μας δεν ειναι η πρεπουσα.Θα πρεπει να μαθουν οι κυριοι αυτοι πως με τοσα χρονια ιστοριας αν μη τη αλλο απαιτουμε σεβασμο στην φανελα της ομαδας μας.Θελουμε ιση μεταχειριση και τιποτα αλλο.
Vas
QUOTE(BIL @ Oct 24 2009, 19:44 ) *
Φιλε μου φτωχε συγγενη των βορειων προαστιων το Μαρουσι ειναι μονο για να δεις κανα σινεμα και να πας σε κανενα πολυκαταστημα.Διαβασε ενδεικτικα στην παρακατω διευθυνση για να διαπιστωσεις οτι η Καισαριανη ειναι πιο ακριβη περιοχη απο το Μαρουσι αν και το site που σε παραπεμπω δειχνει οτι και στις 2 περιοχες πουλιεται 2.800 το τετραγωνικο.Προσεξε ομως οτι η Καισαριανη μετα απο πτωση εφτασε στα 2.800 και το Μαρουσι μετα απο ανοδο χεχεχε
Επειδη ειμαι πολιτικος μηχανικος αυτα στα λεω φιλικα για να μην εκτιθεσαι και να μην το παιζεις και καποιος ενω μενεις στο Μαρουσι.
Ασε που αυτοι που μενουν οντως σε καλες περιοχες δεν εχουν αναγκη απο τετοια σχολια.
Ελπιζω να σε κατατοπισα.Ενδεικτικα σου αναφερω αν ξερεις απο οικονομικα οτι η Καισαριανη εχει μεγαλη προσφορα αυτη τη στιγμη οποτε ειναι ακομη ακριβοτερη απο αυτες τις τιμες.
http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&...p;artid=4487096



καλα, πλάκα πρέπει να κάνεις...

το θέμα είναι άσχετο με το μπασκετ, αλλά θα σου απαντήσω επειδή δεν σου έχουν διαγράψει το δικό σου post...


1. Πολιτικός μηχανικός μπορεί να είσαι.... αλλά από Μαρούσι δεν έχεις ιδέα. Επειδή αυτή την εποχή ψάχνω για αγορά σου λέω.
Α. 2.800 δεν βρίσκεις νεόδμητο ούτε με σφαίρες! 2800 είναι 20ετίας και βάλε
Β. Στην περιοχή ψαλίδι (κοντά στο ΟΑΚΑ) βρίσκεις διαμέρισμα περίπου στα 3.200 ενώ στον Αγ. Νικόλαο (αν ξέρεις που πέφτει) μπορεί να φτάσουν μέχρι τις 4000-4200

2. Η αξία γης στην Κεσσαριανη με το Μαρούσι είναι η ίδια?? Ναι όντως, η Κεσαριανή έχει μεγάλη ζήτηση. Από φοιτητές και από αλλοδαπούς! Μην προσπαθείς να με πείσεις ότι είναι καλύτερη περιοχή. Δεν θα τα καταφέρεις!

3. Πότε το έπαιξα υπεράνω και ΒΠ??

4. Ποιο το κακό να πηγαίνεις σινεμά και σε πολυκατάστημα? Δεν έχεις έρθει??

@ Admins
Δεν κάνω υποδείξεις, αλλά γιατί δεν έχει διαγραφεί το μήνυμα του BIL?? Θα ήθελα μια απάντηση μόνο και μόνο επειδή είμαι ένα από τα πιο παλιά members του basketforum...


BIL
QUOTE(Vas @ Oct 24 2009, 23:04 ) *
καλα, πλάκα πρέπει να κάνεις...

το θέμα είναι άσχετο με το μπασκετ, αλλά θα σου απαντήσω επειδή δεν σου έχουν διαγράψει το δικό σου post...


1. Πολιτικός μηχανικός μπορεί να είσαι.... αλλά από Μαρούσι δεν έχεις ιδέα. Επειδή αυτή την εποχή ψάχνω για αγορά σου λέω.
Α. 2.800 δεν βρίσκεις νεόδμητο ούτε με σφαίρες! 2800 είναι 20ετίας και βάλε
Β. Στην περιοχή ψαλίδι (κοντά στο ΟΑΚΑ) βρίσκεις διαμέρισμα περίπου στα 3.200 ενώ στον Αγ. Νικόλαο (αν ξέρεις που πέφτει) μπορεί να φτάσουν μέχρι τις 4000-4200

2. Η αξία γης στην Κεσσαριανη με το Μαρούσι είναι η ίδια?? Ναι όντως, η Κεσαριανή έχει μεγάλη ζήτηση. Από φοιτητές και από αλλοδαπούς! Μην προσπαθείς να με πείσεις ότι είναι καλύτερη περιοχή. Δεν θα τα καταφέρεις!

3. Πότε το έπαιξα υπεράνω και ΒΠ??

4. Ποιο το κακό να πηγαίνεις σινεμά και σε πολυκατάστημα? Δεν έχεις έρθει??

@ Admins
Δεν κάνω υποδείξεις, αλλά γιατί δεν έχει διαγραφεί το μήνυμα του BIL?? Θα ήθελα μια απάντηση μόνο και μόνο επειδή είμαι ένα από τα πιο παλιά members του basketforum...


Φιλε μου διαβασε πως μιλας για την Καισαριανη και εξακολουθεις να το κανεις.Εσυ παραλληλα με τη συζητηση δεν διατυπωνεις ανακριβειες προσβλητικες και παρουσιαζεις το Μαρουσι ως κατι και την Καισαριανη ως φτωχη περιοχη?

Εγω μιλησα με στοιχεια απο ερευνες και θα σου προσαρτησω και αλλο ενα γιατι μιλαω τεκμηριωμενα
http://www.isotimia.gr/files/%CE%95%CE%A4%...E%9D%202008.xls
Ολες οι περιοχες εχουν σκαμπανευασματα και στην Καισαριανη στην Πανεπιστημιουπολη και στο βουνο πουλανε πολυ πιο ακριβα απο τις μεσες τιμες(4.000-5.000).Ωστοσο οι μεσες τιμες ειναι ενδεικτικες για καθε περιοχη για αυτο και στις παραθετω και μαλιστα απο εγκυρες πηγες.

Μαλλον οι αλλοδαποι οπως βλεπεις θα προτιμησουν το κεντρο αμαρουσιου που ειναι και πιο φτηνο!Οσο για τους φοιτητες αυτοι προτιμουν το Ζωγραφου που ειναι και πιο κοντα!

Τελος η κουβεντουλα και μιλα με στοιχεια την αλλη φορα και οχι απο το μυαλο σου.


p.s(Που να εμενες και σε καμια οντως καλη περιοχη Ψυχικο,Παπαγου,Κηφισια,Εκαλη,Κολωνακι κτλ τι θα μας ελεγες).
P.s(Εχω ερθει για σινεμα και θα ξαναρθω αλλα μονο για αυτο φιλε μου.Εκει που ερχονται ολοι για σινεμα,εταιριες,δουλεια κτλ εγω δεν θελω να μενω στην βαβουρα).

Αν σβησετε το δικο μου comment τοτε καλο θα ειναι να σβησετε και το δικο του γιατι ειναι προσβλητικο και χωρις λογο.
RED ARMY
Τελικα οι ευχες μας επιασαν τοπο και ο αθλητης μας Βασιλης Κουνας απεφυγε τα χειροτερα.Μαλλον θα ειναι εκτος αγωνιστικων υποχρεωσεων για 8 εβδομαδες και η καρδια μας πηγε στην θεση της.Ειναι κριμα για ενα παιδι που ειναι 100% εππαγελματιας σε ολα του η τυχη να του παιζει τετοια παιχνιδια.Δεν πειραζει εδω αρμοζει η παροιμια ''οτι μας πληγωνει μας κανει πιο δυνατους''.
Βασιλη γρηγορα κοντα μας και πιο δυνατος. 77.gif
Leon_cp3
Τις θερμότερες ευχές όλων μας για ταχεία ανάρρωση στον Βασίλη.Ελπίζουμε σύντομα να είναι σε θέση να πατήσει παρκέ ξανά και να κάνει αυτό που ξέρει πολύ καλά.
Συγχαρητήρια και στην ομάδα για τη νίκη αλλά αυτό για σήμερα τουλάχιστον περνάει σε δεύτερη μοίρα.
Vas
QUOTE(BIL @ Oct 24 2009, 23:33 ) *
Φιλε μου διαβασε πως μιλας για την Καισαριανη και εξακολουθεις να το κανεις.Εσυ παραλληλα με τη συζητηση δεν διατυπωνεις ανακριβειες προσβλητικες και παρουσιαζεις το Μαρουσι ως κατι και την Καισαριανη ως φτωχη περιοχη?

Εγω μιλησα με στοιχεια απο ερευνες και θα σου προσαρτησω και αλλο ενα γιατι μιλαω τεκμηριωμενα
http://www.isotimia.gr/files/%CE%95%CE%A4%...E%9D%202008.xls
Ολες οι περιοχες εχουν σκαμπανευασματα και στην Καισαριανη στην Πανεπιστημιουπολη και στο βουνο πουλανε πολυ πιο ακριβα απο τις μεσες τιμες(4.000-5.000).Ωστοσο οι μεσες τιμες ειναι ενδεικτικες για καθε περιοχη για αυτο και στις παραθετω και μαλιστα απο εγκυρες πηγες.

Μαλλον οι αλλοδαποι οπως βλεπεις θα προτιμησουν το κεντρο αμαρουσιου που ειναι και πιο φτηνο!Οσο για τους φοιτητες αυτοι προτιμουν το Ζωγραφου που ειναι και πιο κοντα!

Τελος η κουβεντουλα και μιλα με στοιχεια την αλλη φορα και οχι απο το μυαλο σου.


p.s(Που να εμενες και σε καμια οντως καλη περιοχη Ψυχικο,Παπαγου,Κηφισια,Εκαλη,Κολωνακι κτλ τι θα μας ελεγες).
P.s(Εχω ερθει για σινεμα και θα ξαναρθω αλλα μονο για αυτο φιλε μου.Εκει που ερχονται ολοι για σινεμα,εταιριες,δουλεια κτλ εγω δεν θελω να μενω στην βαβουρα).

Αν σβησετε το δικο μου comment τοτε καλο θα ειναι να σβησετε και το δικο του γιατι ειναι προσβλητικο και χωρις λογο.



Φιλαρακι,

εχεις 2 ποστ σε μπασκετικό forum και τα 2 λένε άσχετα πράγματα με τo μπασκετ. Πιθανοτα έχεις και άλλο ονομα, αλλά δεν τολμας να μιλίσεις...


Μάλλον είσαι εκτός τόπου και χρόνου, αλλα δεν πειράζει. Εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι 100 άτομα να ρώταγες που θέλουν να μείνουν, οι 99 θα έλεγαν Μαρούσι αντί Καισαριανής... Τι να κάνουμε??

τέλος είναι τραγελαφικό να λες ότι ένα διαμέρισμα στην Καισαριανή είναι πιο ακριβό από ένα στο Μαρούσι...

Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι admins δεν σβήνουν τέτοια post...





BIL
QUOTE(Vas @ Oct 25 2009, 04:22 ) *
Φιλαρακι,

εχεις 2 ποστ σε μπασκετικό forum και τα 2 λένε άσχετα πράγματα με τo μπασκετ. Πιθανοτα έχεις και άλλο ονομα, αλλά δεν τολμας να μιλίσεις...


Μάλλον είσαι εκτός τόπου και χρόνου, αλλα δεν πειράζει. Εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι 100 άτομα να ρώταγες που θέλουν να μείνουν, οι 99 θα έλεγαν Μαρούσι αντί Καισαριανής... Τι να κάνουμε??

τέλος είναι τραγελαφικό να λες ότι ένα διαμέρισμα στην Καισαριανή είναι πιο ακριβό από ένα στο Μαρούσι...

Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι admins δεν σβήνουν τέτοια post...


Φιλαρακι εσυ ξεκινησες να μιλας για ''υποβαθμισμενες περιοχες,πιο φτωχες'' και αλλες τετοιες πιπες που δεν εχουν σχεση με το μπασκετ θεωρω κ ο μονος λογος που τις ειπες ειναι για να χτυπησεις κατω απο τη ζωνη τους φιλαθλους της Νηαρ.Αμα θες να κανεις τετοιου ειδους σχολια μετακομισε πιο βορεια ''φτωχε συγγενη''.
Σου απαντησα με επιχειρηματα και στοιχεια οποτε βγηκαν και τα σωστα συμπερασματα.

Aν βαλεις λιγο το μυαλουδακι σου να δουλεψει θα καταλαβεις οτι δεν λεω μονο εγω oτι η Καισαριανη ειναι πιο ακριβη αλλα και η aspis real estate(η μηπως την αμφισβητεις?χεχεχε).Σου εκανα και 2 παραπομπες!Οποτε δεν εχεις κανενα λογο να μην δεχτεις αυτο που σου απεδειξα με ερευνες απο τις μεγαλυτερες εταιριες.Οποτε μαλλον εσυ εχεις μαυρα μεσανυχτα και αρμενιζε μαυτα.

Cyeah αγορινα μετακομισε απο την εμπορικη 'πηχτρα' που μενεις και τα ξαναλεμε!!!!

QUOTE(BIL @ Oct 25 2009, 05:30 ) *
Φιλαρακι εσυ ξεκινησες να μιλας για ''υποβαθμισμενες περιοχες,πιο φτωχες'' και αλλες τετοιες πιπες που δεν εχουν σχεση με το μπασκετ θεωρω κ ο μονος λογος που τις ειπες ειναι για να χτυπησεις κατω απο τη ζωνη τους φιλαθλους της Νηαρ.Αμα θες να κανεις τετοιου ειδους σχολια μετακομισε πιο βορεια ''φτωχε συγγενη''.
Σου απαντησα με επιχειρηματα και στοιχεια οποτε βγηκαν και τα σωστα συμπερασματα.

Aν βαλεις λιγο το μυαλουδακι σου να δουλεψει θα καταλαβεις οτι δεν λεω μονο εγω oτι η Καισαριανη ειναι πιο ακριβη αλλα και η aspis real estate(η μηπως την αμφισβητεις?χεχεχε).Σου εκανα και 2 παραπομπες!Οποτε δεν εχεις κανενα λογο να μην δεχτεις αυτο που σου απεδειξα με ερευνες απο τις μεγαλυτερες εταιριες.Οποτε μαλλον εσυ εχεις μαυρα μεσανυχτα και αρμενιζε μαυτα.

Cyeah αγορινα μετακομισε απο την εμπορικη 'πηχτρα' που μενεις και τα ξαναλεμε!!!!


ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΚΑΙ NHAR FOREVER!!!!!!!

AΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΩΣ..
RED ARMY
QUOTE(BIL @ Oct 25 2009, 04:33 ) *
Φιλαρακι εσυ ξεκινησες να μιλας για ''υποβαθμισμενες περιοχες,πιο φτωχες'' και αλλες τετοιες πιπες που δεν εχουν σχεση με το μπασκετ θεωρω κ ο μονος λογος που τις ειπες ειναι για να χτυπησεις κατω απο τη ζωνη τους φιλαθλους της Νηαρ.Αμα θες να κανεις τετοιου ειδους σχολια μετακομισε πιο βορεια ''φτωχε συγγενη''.
Σου απαντησα με επιχειρηματα και στοιχεια οποτε βγηκαν και τα σωστα συμπερασματα.

Aν βαλεις λιγο το μυαλουδακι σου να δουλεψει θα καταλαβεις οτι δεν λεω μονο εγω oτι η Καισαριανη ειναι πιο ακριβη αλλα και η aspis real estate(η μηπως την αμφισβητεις?χεχεχε).Σου εκανα και 2 παραπομπες!Οποτε δεν εχεις κανενα λογο να μην δεχτεις αυτο που σου απεδειξα με ερευνες απο τις μεγαλυτερες εταιριες.Οποτε μαλλον εσυ εχεις μαυρα μεσανυχτα και αρμενιζε μαυτα.

Cyeah αγορινα μετακομισε απο την εμπορικη 'πηχτρα' που μενεις και τα ξαναλεμε!!!!



ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΚΑΙ NHAR FOREVER!!!!!!!

AΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΩΣ..

Φιλε μου καλε οχι μονο του απαντησαμε αλλα δεν μπορεσε να μας αντιμετωπισει.Απο εκει και περα παυουμε να ασχολουμαστε μαζι του και συνεχιζουμε την επικοινωνια μας με αλλους.Καλως ηρθες στην παρεα μας και καθε σχολιο ειτε αρνητικο ειτε θετικο που αφορα την ομαδα μας ειναι καλοδεχουμενο.

ΝΗΑΡ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!!!!
Vas
QUOTE(BIL @ Oct 25 2009, 05:33 ) *
Φιλαρακι εσυ ξεκινησες να μιλας για ''υποβαθμισμενες περιοχες,πιο φτωχες'' και αλλες τετοιες πιπες που δεν εχουν σχεση με το μπασκετ θεωρω κ ο μονος λογος που τις ειπες ειναι για να χτυπησεις κατω απο τη ζωνη τους φιλαθλους της Νηαρ.Αμα θες να κανεις τετοιου ειδους σχολια μετακομισε πιο βορεια ''φτωχε συγγενη''.
Σου απαντησα με επιχειρηματα και στοιχεια οποτε βγηκαν και τα σωστα συμπερασματα.

Aν βαλεις λιγο το μυαλουδακι σου να δουλεψει θα καταλαβεις οτι δεν λεω μονο εγω oτι η Καισαριανη ειναι πιο ακριβη αλλα και η aspis real estate(η μηπως την αμφισβητεις?χεχεχε).Σου εκανα και 2 παραπομπες!Οποτε δεν εχεις κανενα λογο να μην δεχτεις αυτο που σου απεδειξα με ερευνες απο τις μεγαλυτερες εταιριες.Οποτε μαλλον εσυ εχεις μαυρα μεσανυχτα και αρμενιζε μαυτα.

Cyeah αγορινα μετακομισε απο την εμπορικη 'πηχτρα' που μενεις και τα ξαναλεμε!!!!



ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΚΑΙ NHAR FOREVER!!!!!!!

AΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΩΣ..



Καλά έχεις πολύ πλακα... icon_drunk.gif

1. Κάτσε στο διαμερισματάκι σου, με άλλους 200, διπλα σου, πάνω σου, κάτω σου, να βλέπεις το ήλιο για 10 λεπτά, και άσε με εμένα το "φτωχό συγγενή" στα ΒΠ μου...
Αλλά όταν θα πιάσεις καινούργια κοπέλα, μην την πας στα mall για cinema και ψώνια, ούτε στο Μαρουσι για ποτό αλλά στα γνωστά στα στεκια τα παλιά που ακούνε ακόμα Μαζωνάκη και " πως το κάνουμε στην Καισαριανη "

2. αλλά επειδή το παίζεις και έξυπνος, αν και ολίγο άσχετος, οι τιμές που βγάζουν οι εταιρίες (Aspis klp) μέσους όρους και άλλα, είναι οι αντικιμενικες αξίες κάθε σπιτιου!! Οι οποίες δεν έχουν καμία σχέση με τις πραγματικές!! Το γνωρίζεις ότι αντικιμενική αξία είναι διαφορετική από την πραγματική???

Θέλεις λινκ, να δεις πραγματικές τιμές??

www.spiti14.gr
www.tospitimou.gr


3. Τελικά μήπως είσαι κηφισια και θες να μας την πεις 69.gif













RED ARMY
Σημερα παιδια ειναι το μνημοσυνο του ΑΝΤΩΝΗ ΚΛΗΜΗ που συμπληρωνεται ενας χρονος απο την απωλεια του.Οσος χρονος παντως και να περασει η απωλεια του θα ειναι παρα πολυ μεγαλη και το κενο του δεν θα συμπληρωνεται με τιποτα.Ο Αντωνης ηταν μια τεραστια προσωπικοτητα στον χωρο της Καισαριανης και γενικα στον χωρο του Ελληνικου Μπασκετ.
Ολοι τον θυμουνται με το χαμογελο και κανενας δεν ειχε να του πει τιποτα.Πραγματικα η σημερινη ημερα για την ομαδα μου ειναι ημερα πενθους παρολο που εχθες επικρατησαμε σε ενα μεγαλο παιχνιδι και το οποιο του το αφιερωνουμε ολοκληρωτικα.
Παντως ο Αντωνης οσα χρονια και να περασουν θα βρισκεται συνεχεια διπλα μας και κοντα μας οπως εκανε μια ζωη.


ΑΝΤΩΝΗ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΗΑΡ-ΗΣΤ!
BIL
.
BIL
QUOTE(BIL @ Oct 25 2009, 16:04 ) *
.


''Καλα κρασια'' οι αντικειμενικες ειναι τελειως ασχετες και ειναι αναλογα με τον δρομο οχι την περιοχη.Σιγα μην ειναι το Μαρουσι ΒΠ xaxax.Οσο ειναι κ η Ν.Ιονια και το Ηρακλειο μπορει..Σου χα γραψει ενα καλο κειμενακι αλλα σβηστηκε καταλαθος και βαριεμαι να στο ξαναγραφω.Τα παραπονα σου στην aspis real estate αν και νομιζω αν τους πεις οτι μου λες θα γελανε.Βλακακο η Καισαριανη ειναι πιο ακριβη γιατι εχει πρασινο περιμετρικα και ειναι διπλα στο κεντρο(3 λεπτα απο Κολωνακι).
ps Να πας την γκομενα σου στο mall στα ''καγγουρια'' και στα μικρα να περιμενεις εισιτηριο. smile.gif
ps Μην καμαρωνεις σα γυφτικο σκερπανι γιατι προκαλεις γελια και ενας απο Κηφισια δεν θα ασχολουταν μαζι σου και κακως το εκανα και εγω.
ps Περασε την υπολοιπη ζωη σου στην κινηση της Κηφισιας προσπαθωντας να ερθεις κεντρο.Να μενες και σε καμια καλη περιοχη να πεις αξιζει τον κοπο.Το Μαρουσι σαν τοπος κατοικιας ειναι για μπατσες παρτο αποφαση.Πολυ καλυτερη ειναι η Καισαριανη ειδικα αν βλεπεις πρασινο η Ακροπολη απο το βουνο!

Καισαριανη for ever!!!!!!
Vas
QUOTE(BIL @ Oct 25 2009, 15:25 ) *
''Καλα κρασια'' οι αντικειμενικες ειναι τελειως ασχετες και ειναι αναλογα με τον δρομο οχι την περιοχη.Σιγα μην ειναι το Μαρουσι ΒΠ xaxax.Οσο ειναι κ η Ν.Ιονια και το Ηρακλειο μπορει..Σου χα γραψει ενα καλο κειμενακι αλλα σβηστηκε καταλαθος και βαριεμαι να στο ξαναγραφω.Τα παραπονα σου στην aspis real estate αν και νομιζω αν τους πεις οτι μου λες θα γελανε.Βλακακο η Καισαριανη ειναι πιο ακριβη γιατι εχει πρασινο περιμετρικα και ειναι διπλα στο κεντρο(3 λεπτα απο Κολωνακι).
ps Να πας την γκομενα σου στο mall στα ''καγγουρια'' και στα μικρα να περιμενεις εισιτηριο. smile.gif
ps Μην καμαρωνεις σα γυφτικο σκερπανι γιατι προκαλεις γελια και ενας απο Κηφισια δεν θα ασχολουταν μαζι σου και κακως το εκανα και εγω.
ps Περασε την υπολοιπη ζωη σου στην κινηση της Κηφισιας προσπαθωντας να ερθεις κεντρο.Να μενες και σε καμια καλη περιοχη να πεις αξιζει τον κοπο.Το Μαρουσι σαν τοπος κατοικιας ειναι για μπατσες παρτο αποφαση.Πολυ καλυτερη ειναι η Καισαριανη ειδικα αν βλεπεις πρασινο η Ακροπολη απο το βουνο!

Καισαριανη for ever!!!!!!



Χαχαχα

Έτσι έστι… Η Καισαριανή, είναι καλύτερη… ά ρε τσιμέντο που θέλετε… 69.gif

Είσαι τρέλα!! Πράσινο στην Καισαριανή!! Χαχαχα!! Θέα στην Ακρόπολη…!!! Χαχαχα, από πού;; από την ταράτσα του Κάραβελ;; icon_drunk.gif

Μα πόσο γραφικός είσαι;

Και επειδή δεν θέλω να αισθάνεσαι άσχημα για την γειτονία σου, θα το παραδεχτώ! Καλύτερα σε υπόγειο στην Καισαριανή παρά στο 5ο στο υποβαθμισμένο Μαρούσι!!! smiley.gif

επειδή σε ψιλοβαρέθηκα, άσε με εμένα το φτωχό συγγενή να παίζω ευρωλίγκα και εσύ στην Α2 και στην Β… Τα λέμε!!
RED ARMY
Παιδια για να χαλαρωσουμε λιγο.Εδω μιλαμε για μπασκετακι και ολα τα αλλα δεν ειναι για εδω.Παντως ο φιλος απο το Μαρουσι ειναι ιδιαιτερα προκλητικος και καλα θα κανουν οι του Forum να λαβουν δραστικα μετρα.Μου φαινεταο οτι εχει αρχισει και ξεφευγει επικυνδυνα.
BIL
QUOTE(Vas @ Oct 26 2009, 12:26 ) *
Χαχαχα

Έτσι έστι… Η Καισαριανή, είναι καλύτερη… ά ρε τσιμέντο που θέλετε… 69.gif

Είσαι τρέλα!! Πράσινο στην Καισαριανή!! Χαχαχα!! Θέα στην Ακρόπολη…!!! Χαχαχα, από πού;; από την ταράτσα του Κάραβελ;; icon_drunk.gif

Μα πόσο γραφικός είσαι;

Και επειδή δεν θέλω να αισθάνεσαι άσχημα για την γειτονία σου, θα το παραδεχτώ! Καλύτερα σε υπόγειο στην Καισαριανή παρά στο 5ο στο υποβαθμισμένο Μαρούσι!!! smiley.gif

επειδή σε ψιλοβαρέθηκα, άσε με εμένα το φτωχό συγγενή να παίζω ευρωλίγκα και εσύ στην Α2 και στην Β… Τα λέμε!!


ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΕΤΣΟΥΞΕ ΑΡΚΕΤΑ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΑΠΕΙΡΟ Η ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΚΑΙ ΑΝΕΜΠΟΔΙΣΤΗ ΘΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΚΑΙ ΛΥΚΑΒΗΤΤΟ ΑΠΟ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΣΤΗΝ ΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟ ΥΨΗΛΟΥΣ ΟΡΟΦΟΥΣ. ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΑ ΥΨΟΜΕΤΡΙΚΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΑΛΛΟ ΡΟΜΠΑ!!!!ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ?Α ΕΙΠΑΜΕ ΕΧΕΙ ΤΟ MALL ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ,ΕΚΤΗΕΣΕΙΣ ΚΤΛ..SORRY χαχαχαχ 69.gif

''Η συνολική έκταση του Δήμου Καισαριανής, σήμερα, είναι 8.500 περίπου στρέμματα, από τα οποία τα 7.500 είναι ορεινή περιοχή και πράσινο και τα 1.000 κατοικημένοι και κοινόχρηστοι χώροι. ''

''Eπισης googlare Καισαριανη <<θεα ακροπολη>> γραφικε τυπε και θα το δεις''

ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΛΕΣ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ,ΜΑΡΟΥΣΙΩΤΗ!

ΚΑΙ Η ΝΗΑΡ ΚΑΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΑΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΧΝΑΜΕ!ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΕΠΑΝΑΛΑΒΟΥΝ!
ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ!

PS.ΣΟΡΡΥ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΑΙΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ.ΠΑΡΑΣΥΡΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ. smile.gif
mono maroussi
QUOTE(BIL @ Oct 26 2009, 16:47 ) *
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΕΤΣΟΥΞΕ ΑΡΚΕΤΑ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΑΠΕΙΡΟ Η ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΚΑΙ ΑΝΕΜΠΟΔΙΣΤΗ ΘΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΚΑΙ ΛΥΚΑΒΗΤΤΟ ΑΠΟ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΣΤΗΝ ΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟ ΥΨΗΛΟΥΣ ΟΡΟΦΟΥΣ. ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΑ ΥΨΟΜΕΤΡΙΚΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΑΛΛΟ ΡΟΜΠΑ!!!!ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ?Α ΕΙΠΑΜΕ ΕΧΕΙ ΤΟ MALL ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ,ΕΚΤΗΕΣΕΙΣ ΚΤΛ..SORRY χαχαχαχ 69.gif

''Η συνολική έκταση του Δήμου Καισαριανής, σήμερα, είναι 8.500 περίπου στρέμματα, από τα οποία τα 7.500 είναι ορεινή περιοχή και πράσινο και τα 1.000 κατοικημένοι και κοινόχρηστοι χώροι. ''

''Eπισης googlare Καισαριανη <<θεα ακροπολη>> γραφικε τυπε και θα το δεις''

ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΛΕΣ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ,ΜΑΡΟΥΣΙΩΤΗ!

ΚΑΙ Η ΝΗΑΡ ΚΑΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΑΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΧΝΑΜΕ!ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΕΠΑΝΑΛΑΒΟΥΝ!
ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ!

PS.ΣΟΡΡΥ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΑΙΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ.ΠΑΡΑΣΥΡΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ. smile.gif

ρε φιλαρακι εισαι εκτος τοπου και χρονου εκατσα και διαβασα ολη τη συζητηση και δεν λες τιποτα για μπασκετ..αντε να πας σε κανενα κτηματομεσητικο σαιτ να εκφρασεις τις ανησυχιες σου και τις ανακριβιες σου και ασε εμας εδω να λεμε για το μπασκετακι..
kesariani 4ever
QUOTE(mono maroussi @ Oct 26 2009, 22:00 ) *
ρε φιλαρακι εισαι εκτος τοπου και χρονου εκατσα και διαβασα ολη τη συζητηση και δεν λες τιποτα για μπασκετ..αντε να πας σε κανενα κτηματομεσητικο σαιτ να εκφρασεις τις ανησυχιες σου και τις ανακριβιες σου και ασε εμας εδω να λεμε για το μπασκετακι..

Φιλε να μην αναφερεσαι μονο στον BIL αλλα να αναφερθεις και στον VAS.Και οι 2 κοντραριστηκαν για θεμα εκτος Μπασκετ.Αρα και οι 2 εχουν λαθος μην βλεπεις το θεμα μονο απο την μια μερια. 68.gif
Vas
QUOTE(kesariani 4ever @ Oct 27 2009, 00:54 ) *
Φιλε να μην αναφερεσαι μονο στον BIL αλλα να αναφερθεις και στον VAS.Και οι 2 κοντραριστηκαν για θεμα εκτος Μπασκετ.Αρα και οι 2 εχουν λαθος μην βλεπεις το θεμα μονο απο την μια μερια. 68.gif



εγώ φιλαράκι, γράφω 3,5 χρόνια εδω μέσα... Αριθμός Μέλους: 311...


κάποιοι 'αλλοι φτιάχνουν δεύτερο προφιλ για να γράψουν χαζομάρες. Δεν μασαμε και κουτοχορτο...

kesariani 4ever
QUOTE(Vas @ Oct 27 2009, 01:01 ) *
εγώ φιλαράκι, γράφω 3,5 χρόνια εδω μέσα... Αριθμός Μέλους: 311...


κάποιοι 'αλλοι φτιάχνουν δεύτερο προφιλ για να γράψουν χαζομάρες. Δεν μασαμε και κουτοχορτο...

Οτι παντως και να σου πω ειναι λιγο.Ο καθενας μπορει να πιστευει και να λεει οτι θελει.Και εγω εχω αριθμο μελους 494.Λεει κατι αυτο.Μαλλον για να το λες για δευτερο προφιλ μαλλον εσυ σκεφτεσαι τετοια πραγματα και τα κανεις.Οπως αλλωστε λεει και η γνωστη ελληνικη παροιμια.Τωρα ολα τα αλλα που λες ειναι για να γεμιζεις τα κειμενα σου.
Ασχολησου με το Μαρουσακι και ασε μας στην ησυχια μας.Εχεις φαγωθει να γραφεις στο topic της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.Ασχολησου και λιγο με την δικη σου ομαδα.
Vas
QUOTE(kesariani 4ever @ Oct 27 2009, 01:25 ) *
Οτι παντως και να σου πω ειναι λιγο.Ο καθενας μπορει να πιστευει και να λεει οτι θελει.Και εγω εχω αριθμο μελους 494.Λεει κατι αυτο.Μαλλον για να το λες για δευτερο προφιλ μαλλον εσυ σκεφτεσαι τετοια πραγματα και τα κανεις.Οπως αλλωστε λεει και η γνωστη ελληνικη παροιμια.Τωρα ολα τα αλλα που λες ειναι για να γεμιζεις τα κειμενα σου.
Ασχολησου με το Μαρουσακι και ασε μας στην ησυχια μας.Εχεις φαγωθει να γραφεις στο topic της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.Ασχολησου και λιγο με την δικη σου ομαδα.



ενημερωτικά.... έχεις αριθμό μέλους 4,978
kesariani 4ever
QUOTE(Vas @ Oct 27 2009, 01:31 ) *
ενημερωτικά.... έχεις αριθμό μέλους 4,978

Πολυ σωστα διοτι μπερδευτηκα και ειδα τις δημοσιευσεις.Εχεις δικιο. smiley.gif
BIL
Φιλε Μαρουσιωτη διαβασε ολο το ιστορικο να δεις οτι ο γειτονας σου εκτος απο εμενα προκαλεσε και τον ikaro bc να αναφερθει στα μεσιτικα που εσυ θες να πιστευεις ως ανακριβειες.

<<Vas>>
Η καισαριανή είναι μια προσφυγική, υποβαθμισμένη περιοχή όπου ο πληθυσμός της δεν έχει αλλάξει τα τελευταία 40 χρόνια. Μεγάλο ποσοστό του πληθυσμού γεννήθηκε, μεγάλωσε, και ζει ακόμα εκεί. Εν αντιθέσει, πληθυσμιακά το Μαρούσι τα τελευταία 10 χρόνια έχει αλλάξει κατά 50%. «Εσωτερικοί μετανάστες» από Δ.Π. , από το κέντρο και από επαρχία έχουν έρθει με αποτέλεσμα οι πραγματικοί Μαρουσιώτες πλέον να αποτελούν την μειονότητα. Με αποτέλεσμα το δέσιμο που έχετε εσείς (ή οι πραγματικοί Μαρουσιώτες) να μην το έχουν και να μη έρχονται γήπεδο… επιπλέον, μιας και η περιοχή θεωρείται Β.Π. (δεν θα το αρνηθώ ότι είμαστε σε μεγάλο ποσοστό) οι μικροί προτιμούν να πηγαίνουν, mall, starbacks και Κηφισa αντί για γήπεδο...

<<Ikaros bc>>
Παντως την περιοδο '76-'79 στο Σπυρος Λουης, οταν παιζαμε αντιπαλοι στην τοτε Β! Εθνικη, η Νηαρ κατεβαζε 2 πουλμαν συν τα Ι.Χ. και το καναμε εδρα (κι οπου αλλου πηγαιναμε). Οι Μαρουσιωτες ηταν ανυπαρκτοι. Δεν ειχαμε χασει ποτε.
Σε αγωνες κυπελλου, ειχαμε περισσοτερο κοσμο κι απο πολλες ομαδες της Α! Εθνικης τοτε.
Η μονη ομαδα που καντραριζε τη Νηαρ ηταν ο Ιωνικος Νικαιας. Ιστορικο σωματειο με μεγαλους αθλητες και πολυ κοσμο.
Παντως ο κοσμος οταν υπαρχει και συμπαραστεκεται θερμα, δινει μεγαλη ωθηση σε μια ομαδα.
Σημερα οι περισσοτεροι ειναι απαθεις, σαν να παρακολουθουν μια θεατρικη παρασταση και χειροκροτουν μονο τις καλες προσπαθειες. Ελαχιστοι μεμονωμενα συμπαραστεκονται θερμα.
Τα γηπεδα πρεπει να εχουν αλλη "ατμοσφαιρα". Παντα ομως σε κοσμια πλαισια, για να μη παρεξηγηθω ετσι; Μακρια απο ακροτητες του παρελθοντος. Παιχνιδι παρακολουθουμε. Πιτσιρικια στη γειτονια, οποτε χαναμε, πλακωναμε τους αντιπαλους στο ξυλο; Οχι βεβαια. Προσπαθουσαμε να τους κερδισουμε την επομενη φορα.
Κατι για τον φιλο vas. Και στην Καισαριανη εχει αλλαξει η συνθεση του πληθυσμου.
Ολες οι πολυκατοικιες που εγιναν, ειδικα προς τη μερια της Πανεπιστημιουπολης, εφεραν πολυ ξενο κοσμο, λογω του οτι το τετραγωνικο πουλιεται δυσαναλογα υψηλοτερα απ' οτι στην υπολοιπη πολη.
Και γενικα η Καισαριανη ειναι ακριβη σαν περιοχη λογω του οτι εχει δασος γυρω-γυρω.
Με εξαιρεση τη 2η και 4η αγωνιστικη, μεχρι τη 10η το προγραμμα πιστευω οτι ειναι καλο για τη Νηαρ-Ηστ.
Καλη αγωνιστικη χρονια σ' ολους.


<<Vas>>
όσο και αν έχει αλλάξει η σύνθεση πληθυσμού στην Καισαριανη δεν είναι το ίδιο. σΤο Μαρούσι υπήρξε τρομερή ανάπτυξη...
μπορείς να το googlareis...

2. στα 18 μου και εγώ φώναζα και παθιαζόμουνα. πλέον πάω γήπεδο να δω μπασκετάκι. δεν πιστεύω ότι είναι κακό αυτό!?

@ Red army

μην προσπαθείς να με πείσεις ότι ο κόσμος προτιμά το μπάσκετ από την μπάλα. δεν πάτε στην μπάλα γιατι εχετε κοντρα με την διοίκηση,

όντως αυτό το αίσθημα της γειτονιάς το συναντάς πιο πολύ στην καισαριανή και σε κάθε πιο "φτωχή" περιοχη. αλλά αυτό είναι ένα κοινωνικό φαινόμενο που δεν προλαβαίνω να το αναλύσω τώρα...



OPWS BLEPEIS TO KOMPLEKS TO EXEI O FILARAKOS SOY KAI PROSPATHEI NA YPOTIMHSEI THN KAISARIANH.POIOS O MAROYSIWTHS MHN XESW.
OPOY KAI NA BRETHW FILE MALAKIES TETOIES DEN THAFHNW ANAPANTHTES!
KAI THA PREPE NA TOY XAN APANTHSEI ANALOGWS KAI PRIN.AN EINAI MPASKETIKO TO FORUM KAI DEN TAIRIAZOYN TETOIES SYZHTHTSEIS AYTO NA TO PEIS STON GEITONA SOY POY EXEI KOMPLEKS ME THN PERIOXH TOY KAI THIGEI THN KAISARIANARA.
EMEIS ETSI EIMASTE EDW GIA NA APANTAME STOYS ASXETOYS.KATALABES?
Vas

1 . Πρώτα από όλα ψευτόμαγκα του πληκτρολογίου κόψε τις βρισιές…
2. Στο πρώτο post μου για αυτό το θέμα, που ακριβώς υποβαθμίζω την Καισαριανή; Την αλήθεια λέω. Δυστυχώς μερικοί δεν είναι τόσο ανοικτόμυαλοι και αντικειμενικοί για το δεχτούν… Είναι δύσκολο το γνωρίζω….
3. Και όπως λες, εδώ είναι μπασκετικό φόρουμ. Εσύ εδώ έχεις 7 post και στα 7 προσπαθείς να μας πείσεις ότι η Καισαριανή είναι πιο ωραία από το Μαρούσι! Τι Λοζάνη τι Κοζάνη δηλαδή….
4. Ήθελα να το ποστάρω και χθες αλλά δεν πρόλαβα… είναι από το Internet και το βρήκα,,

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο ΕΞΩΡΑΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΟΓΟΣ ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ ΠΡΑΣΙΝΩΝ – ΚΥΝΙΓΩΝ & ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΩΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ!
Η ΜΕΡΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΕ ΚΥΝΗΓΙ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΩΝ & ΚΟΤΣΥΦΙΩΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΛΑΦΙΩΝ! ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΙΑ ΘΑ ΔΙΑΣΧΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΙΛΑΔΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΕΝΩ ΘΑ ΜΑΣ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΕΙΔΙΚΌΣ ΠΤΗΝΟΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΗΓΕΙ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΤΩΝ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΠΤΗΝΩΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ.
ΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΠΟΤΑΜΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΙΔΗ ΛΟΥΛΟΥΔΙΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΠΤΥΣΣΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΩΣ.
ΤΕΛΟΣ Η ΜΕΡΑ ΜΑΣ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΑΚΡΗ ΤΑΒΕΡΝΑ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΘΑ ΘΑΥΜΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΘΕΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ ΚΑΜΠΟΥ!
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ : ************



smiley.gif laugh.gif wav.gif
leonkalf
Επειδη τωρα ειδα τα posts για τα των περιοχων...
το σταματατε εδω!!!
Αν επανελθετε, θα υπαρξουν ποινες.

Αν θελετε πειτε τα με πμ η ανοιχτε ενα topic
στην περιοχη off topic του forum, συζητωντας
με κοσμιο τροπο, χωρις χαρακτηρισμους!
nikefalin
QUOTE(BIL @ Oct 27 2009, 03:45 ) *
OPWS BLEPEIS TO KOMPLEKS TO EXEI O FILARAKOS SOY KAI PROSPATHEI NA YPOTIMHSEI THN KAISARIANH.POIOS O MAROYSIWTHS MHN XESW.
OPOY KAI NA BRETHW FILE MALAKIES TETOIES DEN THAFHNW ANAPANTHTES!
KAI THA PREPE NA TOY XAN APANTHSEI ANALOGWS KAI PRIN.AN EINAI MPASKETIKO TO FORUM KAI DEN TAIRIAZOYN TETOIES SYZHTHTSEIS AYTO NA TO PEIS STON GEITONA SOY POY EXEI KOMPLEKS ME THN PERIOXH TOY KAI THIGEI THN KAISARIANARA.
EMEIS ETSI EIMASTE EDW GIA NA APANTAME STOYS ASXETOYS.KATALABES?


+1 φαουλ για τα γκρίκλις και τα κεφαλαία, +1 φάουλ + απαγόρευση πόστ για παραβίαση του κανονισμού λειτουργίας


QUOTE(Vas @ Oct 27 2009, 10:39 ) *
1 . Πρώτα από όλα ψευτόμαγκα του πληκτρολογίου κόψε τις βρισιές…
2. Στο πρώτο post μου για αυτό το θέμα, που ακριβώς υποβαθμίζω την Καισαριανή; Την αλήθεια λέω. Δυστυχώς μερικοί δεν είναι τόσο ανοικτόμυαλοι και αντικειμενικοί για το δεχτούν… Είναι δύσκολο το γνωρίζω….
3. Και όπως λες, εδώ είναι μπασκετικό φόρουμ. Εσύ εδώ έχεις 7 post και στα 7 προσπαθείς να μας πείσεις ότι η Καισαριανή είναι πιο ωραία από το Μαρούσι! Τι Λοζάνη τι Κοζάνη δηλαδή….
4. Ήθελα να το ποστάρω και χθες αλλά δεν πρόλαβα… είναι από το Internet και το βρήκα,,

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο ΕΞΩΡΑΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΟΓΟΣ ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ ΠΡΑΣΙΝΩΝ – ΚΥΝΙΓΩΝ & ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΩΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ!
Η ΜΕΡΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΕ ΚΥΝΗΓΙ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΩΝ & ΚΟΤΣΥΦΙΩΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΛΑΦΙΩΝ! ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΙΑ ΘΑ ΔΙΑΣΧΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΙΛΑΔΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΕΝΩ ΘΑ ΜΑΣ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΕΙΔΙΚΌΣ ΠΤΗΝΟΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΗΓΕΙ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΤΩΝ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΠΤΗΝΩΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ.
ΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΠΟΤΑΜΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΙΔΗ ΛΟΥΛΟΥΔΙΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΠΤΥΣΣΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΩΣ.
ΤΕΛΟΣ Η ΜΕΡΑ ΜΑΣ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΑΚΡΗ ΤΑΒΕΡΝΑ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΘΑ ΘΑΥΜΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΘΕΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ ΚΑΜΠΟΥ!
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ : ************



smiley.gif laugh.gif wav.gif


1 φαουλ για παραβίαση του κανονισμού λειτουργίας
mono maroussi
καποιος ειπε για Μαρουσακι..αυτα που χει κανει το Μαρουσι δεν τα χετε δει ουτε στα πιο τρελα σας ονειρα..Μαγκια σας να στηριζετε την περιοχη σας αλλα οχι και να χλευαζετε αυτα που δεν θα πετυχετε ποτε..αντε κανονιστε να ανεβειτε να τα πουμε του χρονου απο κοντα..wink.gifφιλικα παντα shot.gif χαχα
RED ARMY
Η ομαδα μας ξεκινησε εχθες την προετοιμασια της για τον Σαββατιατικο αγωνα με τον Ερμη Λαγκαδα.Προκειται για πολυ δυσκολο ματς μιας και θα εχουμε την απουσια του Βασιλη Κουνα και ο Ερμης θελει να ρεφαρει την εντος εδρας ηττα απο τον Ικαρο/Εσπερο.Ο κοσμος για ακομη μια φορα αναμενεται να βοηθησει την ομαδα μας μιας και φετος βλεπει οτι γινεται σοβαρη και οργανωμενη δουλεια.Για τον Κουνα θελω να αναφερω οτι θα βαλει 4 εβδομαδες γυψο 10 μερες ειδικη μποτα και αμεσως μετα θα ειναι ετοιμος να πατησει παρκε.Ευτυχως απεφυγε τα χειροτερα.
Ελπιζουμε παντως ολοι στην ομαδα πως η απουσια του Βασιλη θα αντιμετωπιστει μιας και εχουμε παιδια που θα δωσουν αρκετες λυσεις οπως Κοκκαλιας,Ζουκας και Βαβατσικος.Τους πιστευουμε και ειμαστε σιγουροι πως θα ανταπεξελθουν στις απαιτησεις της ομαδας οπως συνεβησε περσι.
kesariani 4ever
Συμφωνω απολυτα με την γνωμη του RED ARMY.Και εγω απο την μερια μου πιστευω σε αυτα τα παιδια και πιστευω οτι θα δωσουν τις λυσεις που χρειαζεται η ομαδα.Οσον αφορα τον κοσμο ειναι δεδομενο οτι θα στηριξει και θα βοηθησει την ομαδα οπως κανει χρονια τωρα.Και τελος περαστικα απο μενα στον μεγαλο ατυχο Κουνα ο οποιος ειναι τοσο πορωμενος και τον βλεπω να γυριζει πολυ γρηγορα στα παρκε.
RED ARMY
Παντως το παιχνιδι με Ερμη Λαγκαδα δεν ειναι καθολου ευκολο για την ομαδα μου.Χρειαζεται μεγαλη προσοχη διοτι και αυτοι αναζητουν την πρωτη τους νικη στο πρωταθλημα.Εμεις απο την μερια μας βεβαια αναζητουμε την τριτη σερι νικη και εαν ειμαστε σοβαροι και πειθαρχημενοι θεωρω οτι θα την κατακτησουμε.Να δουμε πως θα παρουσιαστουμε με μια λυση λιγοτερη μιας και η απωλεια του Βασιλη Κουνα ειναι παραπολυ σημαντικη.


ΝΗΑΡ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!!!!
kesariani 4ever
Η ομαδα τωρα παντως χρειαζεται την στηριξη απο τον κοσμο τωρα που εχει πολυ καλη πορεια και τωρα που εχουμε την απωλεια του Κουνα.Ολοι στο κλειστο το Σαββατο στις 17:30 να υποστηριξουμε την ομαδαρα μας και να πανηγυρισουμε αλλη μια νικη.Προσοχη διοτι ο αντιπαλος θελει μεγαλη προσοχη.
Παντως απο οτι γνωριζω το κλειστο θα εχει πολυ κοσμο μιας και η ομαδα εκτος απο καλη παιζει πολυ καλο μπασκετ και εκτος απο Καισαριανιωτες μαζευει και πολλους ουδετερους.Βεβαια να πω πως εγω γουσταρω να παιζουμε σε γηπεδο γεματο Καισαριανιωτες.Βεβαια ολοι οι φιλοι του αθληματος ειναι ευπροσδεκτοι. blove.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.