Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A.O. NHAΡ-ΗΣΤ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
RED ARMY
QUOTE(othersme @ Feb 23 2010, 04:02 ) *
ποια λεφτα βαζει τα λεφτα που παιρνει απο την επιχορηγηση και που εχει τους παικτες 2μηνες απληρωτους και τους τους εχει βαλει 2μηνες προστιμο επειδη δεν κερδιζουνε δηλαδη για πες μας ρε παλιε στον παναθηναικο που χανουνε τωρα να μην τους πληρωνει ο γιαννακο στη λαρισσα που χανουνε να μην τους πληρωνει ο πηλαδακης???για πες μας που βλεπεις την νηαρ απο παλια με τον αριδα τι μας νοιαζει απο ποτε βλεπεις την νηαρ αλλα σε ρωταμε αλλα απαντας για πες μας απο ποτε οταν βαζει ενας αντιπαλος ποντους τους χρεωνεται μονο ενας πχ μιχαλος και οχι ολη η ομαδα περισυ ο μιχαλος επαιζε αμυνα και φετος δεν παιζει?? και στο κατω κατω ξερεις οταν εχεις ενα παικτη που σου κανει 5δουλειες να βρεις την φορμουλα να παρεις απο αλλου βοηθεια στην αμυνα που εσεις εχετε μεινει στην δεκαετια του αριδα και του σκαραφιγκα!!! ποια δοικηση εχει προσφερει χαρες 2χρονια ειναι στην ομαδα και την δευτερη χρονια την ριχνει!!!!χαχαχα μας κανετε πλακα εσεις...για πες μας ποια αρχη που η νηαρ επαιξε 3 παιχνιδια μεσα με μικρομεσαιους??λοιπον ακου εγω σου απανταω ετσι γιατι μιλας πολυ οπαδικα και ενω ξερεις τι γινετε πουλας τρελα και αποφευγεις να απαντησεις ειλικρινα και απαντας για τον αριδα και την ιστορια της νηαρ και ασχετα και ειναι κριμα πραγματικα οταν ενα μηνα πριν ο μιχαλος να περναει μια σοβαρη κατασταση την χειροτερη και που θα μπορουσε να τα γραψει κανονικα ολα και ολους ρε φιλε ο τυπος κανει και καλυτερη σεζον απο περυσι και τα δινει ολα..οταν μου απαντησεις μια φορα αντρικια εγω θα μαι ο πιο φανατικος σου οπαδος αλλα μεχρι τοτε χερω δεν ειμαι απο την καισαριανη και τα σχετικα...και να σου πω και κατι τελευταιο μακαρι ο μιχαλος να θελει του χρονου να μεινει και να παιρνει τα λεφτα που παιρνει(γιατι ξερουμε οτι ειναι ο πιο φτηνος επειδη γουσταρει την νηαρ παρα να ερχονται τυποι με 45χιλιαρικα και να μην τους νοιαζει τιποτα) μακαρι να ειχαμε και αλλους τετοιους που να αγαπανε την ομαδα ανιδιοτελως...μακαρι...ευχομαι πριν απαντησεις που δε θελω τουλαχιστον να σκεφτεσαι πρωτα γιατι ειμαι σιγουρος οτι αγαπας τρελα την νηαρ και δεν απαντας με καθαρο μυαλο αλλα σε καταλαβαινω εν μερη γιατι ειναι κριμα να ειμαστε εκει που ειμαστε επειδη καποιοι ειναι ασχετοι και εχουν βρεθει στην νηαρ και κανουν το κομματι τους.

Και επειδη δηλαδη ειναι 2 μηνες πισω κατι τρεχει στα γυφτικα.Εσυ δηλαδη εχει χασει τα χρηματα σου επειδη ξερω καλα ποιος εισαι.Ουτε ευρω παρολη την τρελιτσα που πουλας τα τελευταια χρονια.Δεν εχουμε μεινει στην περιοδο του Αριδα αλλα εμεις θελουμε την ομαδα να τα δινει ολα σε καθε παιχνιδι και οχι να διασυρεται οπως στο Περαμα οπως με τον Εσπερο και οι παιχτες να κανουν χαβαλε.Εαν δεν μπορουν ας το πουν.Ας χανουν αλλα τουλαχιστον ας προσπαθουν και ας ιδρωνουν την φανελα της ομαδας οχι ετσι.........
Συμφωνω απολυτα οτι ο Μιχαλος περναει μια πολυ ασχημη κατασταση αλλα ειναι επαγγελματιας και ειναι υποχρεωση του να παιξει για την ομαδα.Ειναι η δουλεια του και παιρνει καλα λεφτα για αυτο που κανει και στις δυσκολες αυτες εποχες.Για ρωτα τον κοσμο εξω εαν δεν δουλεψουνε θα πληρωθουνε?Και για να σου απαντησω οχι βεβαια δεν θα πληρωθουνε λοιπον γιατι να μην φανε προστιομα αθλητες που δεν ανταποκρινονται στις προσδοκιες της ομαδας.Για απαντησε μου σε παρακαλω.
Δεν ειναι δικη μου δουλεια εαν θα μεινει ο καθε αθλητης του χρονου στην ομαδα αλλα και ο Μιχαλος εχει δημιουργησει ουκ ολιγα προβληματα τα τελευταια χρονια.Και ποια ποτε θα σταματησεις να υποστηριζεις τον Μιχαλο και τον καθε Μιχαλο εμεις ειμαστε ΝΗΑΡ-ΗΣΤ και μας νοιαζει το καλο της ομαδας και μονο.Ειτε παιζει ο Α ειτε ο Β ειτε ο Γ εμεις ειμαστε ΝΗΑΡ και θελουμε να βλεπουμε την ομαδα μας και να γουσταρουμε.
othersme
α καλα...μας επεισες...
kesariani 4ever
QUOTE(othersme @ Feb 23 2010, 13:25 ) *
α καλα...μας επεισες...

ρε φιλε γιατι απαντας συνεχεια για τον Μιχαλο???εγω σου ειπα οτι εχει απο τα μικροτερα μεριδια ευθυνης.εγω σου μιλαω για ολη την ομαδα και εσυ μου δινεις απαντησεις για τον Μιχαλο.ερωτευμενος μαζι του εισαι η' εχεις καποιο κερδος?στο ξαναειπα οτι αν ο Μιχαλος εκανε προπονησεις,ηταν λογικος ολες τις στιγμες,επαιζε αμυνα και δεν ηταν τοσο ιδιοτροπος αυτην την στιγμη θα επαιζε σε μια απο τις 2 μεγαλες ομαδες και οχι στην Νηαρ στην Β' και στην Α'2!Στην αρχη κερδισες τον Λαγκαδα,τον Ικαρο εκτος,τον Αμυντα και το Περαμα.ασχημες νικες δηλαδη?κ οσο που συγκρινεις τις παλιες εποχες με αριδα και σκαραφιγκα μακαρι να γυρναγε ο χρονος πισω και να μπορουσαν να ξαναπαιξουν στην ομαδας αντι του του Αλεν Ντελον,του Σουγκλακου και του χοροπηδηχτουλη.ελπιζω να καταλαβες που εννοω.οι 2 ειναι 5αρια κ ο αλλος 3αρι!εγω ακομα πιστευω πως αν κερδισουμε το σαββατο που θα εχουμε πολυ κοσμο θα αλλαξει ολη η ψυχολογια της ομαδας και μετα υα καυαρισουμε και τον Ηρακλη γιατι η ομαδα ΜΠΟΡΕΙ!!Μια νικη χρειαζεται για να γελασουμε ολοι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!
RED ARMY
QUOTE(othersme @ Feb 23 2010, 13:25 ) *
α καλα...μας επεισες...

Δεν εχω σκοπο να πεισω κανεναν.Εμεις οι φιλαθλοι ειμαστε μονο ΝΗΑΡ-ΗΣΤ πληρωνουμε εισιτηρια παμε σε ολα τα γηπεδα και θελουμε να βλεπουμε την ομαδα μας να πηγαινει καλα.Εαν δεν πηγαινει θα κρινουμε τους παντες και τα παντα.Παιχτες,προπονητες.διοικηση ολους.Θελουμε να βλεπουμε η ομαδα να παλευει ολα τα ματς και δεν μας νοιαζει να χανει αλλα τουλαχιστον να προσπαθει.Εμεις φετος βλεπουμε ανθρωπους να κανουνε αγγαρεια και να πληρωνονται.
Για τον λογο αυτο πρεπει να κερδισουμε στον Αμυντα αλλιως θα εχουμε πολυ δυσαρεστες συνεπειες με οτι αυτο συνεπαγεται.Δεν επιτρεπεται να ντροπιαζουν ετσι την φανελα της ομαδας μας παιχτες που ουτε στα πιο τρελα τους ονειρα δεν φανταζοντουσαν οτι θα φοραγαν την φανελα της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.
Και τελος εμεις ειμαστε απλοι φιλαθλοι και οχι επι πληρωμη οπως ορισμενοι που πουλανε και οπαδιλικη.Αγαπαμε την ομαδα μας και την περιοχη μας.
RED ARMY
Δεν βλεπω ο φιλος να απαντα και μαλλον ειναι απο αυτους που ηρθαν να παρουν χρηματα και να την κανουν.Τουλαχιστον να σεβαστουν αυτα τα χρηματα και να μην ριξουν την ομαδα κατηγορια,Ειναι το λιγοτερο που μπορουνε να κανουνε διοτι η φανελα που φορανε εχει παρελθον παρον αλλα και πολυ μελλον.
Οσοι αγαπαμε την ομαδα αυτη ειναι υποχρεωση μας να βρεθουμε το Σαββατο στο κλειστο του Αμυντα και να την βοηθησουμε με ολες μας τις δυναμεις διαφορετικα εαν χασουμε και αυτο το παιχνιδι μπλεκουμε σε μεγαλες περιπετειες.Ο κοσμος ειμαι σιγουρος οτι θα δωσει βροντερο παρον και αυτο που απομενει ειναι οι αθλητες μας να τα δωσουν ολα και να καταφερουμε να παρουμε μια νικη επιτελους που θα μας βοηθησει και βαθμολογικα αλλα κυριως ψυχολογικα.
Εμεις απο την πλευρα μας θα τα δωσουμε ολα και απαιτουμε το ιδιο και απο την ομαδα μας.
RED ARMY
Αυριο ειναι μια μεγαλη μερα για εμας μιας και εαν δεν καταφερουμε να κανουμε το διπλο μεσα στον Αμυντα τοτε δυσκολευουν τα πραγματα απιστευτα για την ομαδα μας.Αυριο θελω να δω οι παιχτες μας ποσο πραγματικα μαγκες ειναι που τα περιθωρια εχουν στενεψει παρα μα παρα πολυ.
Να δουμε τον Κο Μιχαλο τον Κο Κουτρουλια τον Κο Μαχαιρα τον Κο Κοκκαλη τον Κο Κεφαλα τον Κο Παναρα τον Κο Ζουκα και ολους τους αλλους εαν αξιζουν να φορανε την φανελα αυτη.Εαν τα δωσουν ολα και χασουν απο εναν ανωτερο αντιπαλο πραγματικα θα τους χειροκροτησουμε αλλιως εαν συνεχιστει η αδιαφορια τοτε θα δουνε μια αλλη πλευρα μας που πραγματικα δεν θα ειναι ευχαριστη.
Θελουμε να δουμε παιχτες να τα δινουν ολα με παθος και φιλοτιμο και οχι μισθοφορους,Το αυριο ειναι πολυ κοντα και το ανεμενουμε με μεγαλη υπομονη.ΟΛΟΙ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟΥ ΥΜΜΗΤΟΥ.


quattordici
QUOTE(RED ARMY @ Feb 26 2010, 23:26 ) *
Αυριο ειναι μια μεγαλη μερα για εμας μιας και εαν δεν καταφερουμε να κανουμε το διπλο μεσα στον Αμυντα τοτε δυσκολευουν τα πραγματα απιστευτα για την ομαδα μας.Αυριο θελω να δω οι παιχτες μας ποσο πραγματικα μαγκες ειναι που τα περιθωρια εχουν στενεψει παρα μα παρα πολυ.
Να δουμε τον Κο Μιχαλο τον Κο Κουτρουλια τον Κο Μαχαιρα τον Κο Κοκκαλη τον Κο Κεφαλα τον Κο Παναρα τον Κο Ζουκα και ολους τους αλλους εαν αξιζουν να φορανε την φανελα αυτη.Εαν τα δωσουν ολα και χασουν απο εναν ανωτερο αντιπαλο πραγματικα θα τους χειροκροτησουμε αλλιως εαν συνεχιστει η αδιαφορια τοτε θα δουνε μια αλλη πλευρα μας που πραγματικα δεν θα ειναι ευχαριστη.
Θελουμε να δουμε παιχτες να τα δινουν ολα με παθος και φιλοτιμο και οχι μισθοφορους,Το αυριο ειναι πολυ κοντα και το ανεμενουμε με μεγαλη υπομονη.ΟΛΟΙ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟΥ ΥΜΜΗΤΟΥ.



17.30 παίζουν όπως και τα υπόλοιπα ματς??????
Leon_cp3
QUOTE(quattordici @ Feb 27 2010, 12:29 ) *
17.30 παίζουν όπως και τα υπόλοιπα ματς??????


Ναι.Μόνο το Αρκαδικός-Ρέθυμνο είναι στις 15.00.
Σήμερα λοιπόν για μας είναι το ΤΩΡΑ Η' ΠΟΤΕ.Αν δε καταφέρουμε να πάρουμε αυτό το ματς όχι απλά μπλέκουμε,αλλά γινόμαστε και απ΄τα φαβορί για την ...πτώση.Επιτέλους παίξτε σαν μάγκες,μη φοβάστε τη μπάλα,μπείτε και καθαρίστε το.Είμαστε καλύτερη ομάδα απ'τον Αμύντα και πρέπει να το αποδείξουμε.
Όλοι στον Υμηττό σήμερα!
RED ARMY
Η ηττα αυτη ηταν η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι.Ντροπη που καταφερατε και χασατε αλλο ενα δικο σας ματς.Μιλαμε για παιχτες χωρις καμμια προσωπικοτητα που το μονο που κανουνε ειναι αγγαρεια.Μαλλον τωρα ο υποβιβασμος ειναι πιο σιγουρος απο ποτε.
Που ηταν ο Κος Μιχαλος σε ολο το δευτερο ημιχρονο?Να απαντησω εγω.Κρυμμενος και φοβαται μπας και χασει κανενα σουτ και του πουνε τιποτα.Βρε δρομο απο την ομαδα.
Ο Κος Κουτρουλιας εκανε φαουλ στα 2,9 δευτερολεπτα και ουσιαστικα χαρησε την νικη στον Αμυντα αλλα ευτυχως το εσωσε.Αλλα και αυτο το τραγικο λαθος δεν ξεχνιεται.Εχασε πανω απο τις μισες βολες και το μονο κανει ειναι να γκρινιαζει.Δρομο και αυτος.
Ο Κος Κοκκαλης νομιζει πως αγωνιζεται σε καμμια ομαδα της πλακας.Δεν παιζει αμυνα δεν εχει παθος και γενικα δεν κανει τιποτα.Τον μπουλο και αυτος.΄
Ο Κος Κεφαλας δεν μπορει να παιξει ουτε ενα πικ εν ρολ και το μονο που κανει ειναι να ταλαιπωρει την μπαλα.Τον πηραμε για πλει μεικερ και αυτος δεν εχει θεση.Δεν ειμαστε Αιγιο εμεις.Δρομο.
Συγχαρητηρια στον Αλκη Παππα που ειναι ο μονος που πραγματικα τα δινει ολα και αξιζει να φοραει αυτη την φανελα.
Για τους αλλους δεν αναφερομαι διοτι ειναι απαρατηρητοι ειτε παιζουν ειτε οχι εκτος απο Κοκκαλια που τα δινει ολα και ειναι ο μονος που πραγματικα στεναχωριεται και τον Ζουκα που σημερα εβγαλε ενεργεια και γενικα ειναι παιδι με ψυχουλα.Μου εκανε φοβερη εντυπωση πως μετα την ηττα ο μονος που καθοταν περιλυπος ηταν ο Θανασης ο Κοκκαλιας ολοι οι αλλοι πηγαν στα αποδυτηρια να κανουν μπανιο.Βρε δρομο ολοι σας να καθαρισει η ομαδα μας.
Και ας πεσουμε στην Δ'Εσκα αρκει να μην βλεπουμε τετοιες καταστασεις.Προεδρε παρε κεφαλια γιατι αλλιως ξεφτιλιζομαστε.Οποιος και αν ειναι αυτος.ΠΑΡΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!!!

RED ARMY
Κεδιζουμε τεχνικη ποινη ολος ο παγκος λεει τις βολες να τις εκτελεσει ο Μιχαλος και τις εκτελει ο Κουτρουλιας.Ολος ο παγκος λεει οχι φαουλ στα τελευταια δευτερα και ο Κουτρουλιας κανει φαουλ στα 2,9 δευτερολεπτα.Στην παραταση δεν πηραμε ενα ριμπαουντ.Μπραβο στα παιδια του Αμυντα τον Σαμοθρακη τον Γιανναλετσο και τον Ζουπα.Ειναι πολυ μαγκες με το 1/3 των χρηματων που παιρνουν Κουτρουλιας,Μιχαλος,Κοκκαλης.
Τους αξιζουν πολλα πολλα συγχαρητηρια και στους δικους μας δεν αξιζει τιποτα ουτε ενα απλο χειροκροτημα.Ειναι αξιοι της μοιρας τους.Ας βγεο ο φιλος ο othersme που προστετευει τον καθε τυχαιο που αγωνιζεται στην ομαδα μας.Σε καθε αλλγη ο Κεφαλας διαμαρτυρεται λες και ειναι ο Τεοντοσιτς.Δεν κανεις ρε φιλε αφου ο Αλκης ειναι κλασης ανωτερος πλει μεικερ απο εσενα.Οτι και να πω ειναι λιγο.Δεν κανουν ΠΑΡΤΕ ΚΕΦΑΛΙΑ
Leon_cp3
Φίλε Red Army σχεδόν σε όλα έχεις δίκιο,άσχετα αν τα βάλαμε και λίγο με τη διαιτησία σήμερα που έδωσε 2-3 περίεργα σφυρίγματα, αυτό το χάλι που αντικρίζουμε πλέον δεν έχει προηγούμενο,μιλάμε για καταστάσεις παιδικών κατηγοριών...Και στην τελική ας είχαν καθαρίσει το ματς νωρίτερα να μη μας ένοιαζαν ούτε τα δύο τρία σφυρίγματα ούτε τίποτα.Ο Παππάς όντως έκανε ό,τι μπορούσε το παλικάρι,όπως και ο Γκρούντμπεργκ που όπως πάντα τρέχει και τα βάζει με 2 και 3 αντιπάλους για ένα ριμπάουντ την ώρα που οι υπόλοιποι έχουν ήδη φύγει με ελαφρά πηδηματάκια...Ντροπή και αίσχος.Για όλους.
Δε ξέρω τι πρέπει να κάνουμε εμείς πλέον.Πάντως βαρέθηκα να βλέπω την ομάδα που αγαπάω και την πονάω να ξεφτυλίζεται έτσι.
(Επίσης όσο αναφορά το Μίχαλο -και εδώ είναι η μόνη διαφωνία μου- έστω κι αν δεν έκανε καλό παιχνίδι,ήταν ο μόνος που είπε στους άλλους να πάνε να χειροκροτήσουν στο τέλος και όχι να φύγουν όπως σκόπευαν κατευθείαν για τα αποδυτήρια.Πιστεύω ότι στο Νικόλα δεν αρέσει καθόλου αυτή η κατάσταση ούτε η προσωπική του ούτε της ομάδας.)
RED ARMY
QUOTE(Leon_cp3 @ Feb 27 2010, 22:52 ) *
Φίλε Red Army σχεδόν σε όλα έχεις δίκιο,άσχετα αν τα βάλαμε και λίγο με τη διαιτησία σήμερα που έδωσε 2-3 περίεργα σφυρίγματα, αυτό το χάλι που αντικρίζουμε πλέον δεν έχει προηγούμενο,μιλάμε για καταστάσεις παιδικών κατηγοριών...Και στην τελική ας είχαν καθαρίσει το ματς νωρίτερα να μη μας ένοιαζαν ούτε τα δύο τρία σφυρίγματα ούτε τίποτα.Ο Παππάς όντως έκανε ό,τι μπορούσε το παλικάρι,όπως και ο Γκρούντμπεργκ που όπως πάντα τρέχει και τα βάζει με 2 και 3 αντιπάλους για ένα ριμπάουντ την ώρα που οι υπόλοιποι έχουν ήδη φύγει με ελαφρά πηδηματάκια...Ντροπή και αίσχος.Για όλους.
Δε ξέρω τι πρέπει να κάνουμε εμείς πλέον.Πάντως βαρέθηκα να βλέπω την ομάδα που αγαπάω και την πονάω να ξεφτυλίζεται έτσι.
(Επίσης όσο αναφορά το Μίχαλο -και εδώ είναι η μόνη διαφωνία μου- έστω κι αν δεν έκανε καλό παιχνίδι,ήταν ο μόνος που είπε στους άλλους να πάνε να χειροκροτήσουν στο τέλος και όχι να φύγουν όπως σκόπευαν κατευθείαν για τα αποδυτήρια.Πιστεύω ότι στο Νικόλα δεν αρέσει καθόλου αυτή η κατάσταση ούτε η προσωπική του ούτε της ομάδας.)

Ο Νικολας που οντως αγαπαμε και μας εχει δωσει πολλα τα τελευταια χρονια δυστηχως μας εχει προδωσει με την αποδοση του και την εν γενει συμπεριφορα του.Που ηταν σημερα που η ομαδα τον ειχε πραγματικη αναγκη?Αφηνε τον Κεφαλα να κανει πικ εν ρολ που δεν ξερει ουτε τριπλα να κανει αντι να παρει την μπαλα και ας κανει λαθος στο κατω κατω της γραφης την ωρα που το ματς ηταν στην κοψη του ξυραφιου.Αφηνε τον Σαμοθρακη να μας βαλει 2 τριποντα και να βαλει τον Αμυντα για τα καλα μεσα στο παιχνιδι.Αφησε τον Σαμοθρακη να παρει 2 πολυ κρισιμα επιθετικα ριμπαουντ στην παραταση το οποιο μας στοιχισε πολυ.Επομενως το μπασκετ δεν ειναι δημοσιες σχεσεις(αφιερωνουμε καλαθια στον κοσμο κ.α.) αλλα θελεις να εισαι ηγετης να το δειχνεις στις κρισιμες στιγμες πραγμα το οποιο δυστηχως σημερα αλλα και σε προηγουμενα παιχνιδια δεν εχει να κανει.
Και για να μην παρεξηγουμε και οι αλλοι δεν πανε πισω.Ισα ισα που στα πιο πολλα ματς ειναι μακραν χειροτεροι.Εσυ αγορι μου Κοκκαλη που νομιζεις οτι βρισκεσαι στην παιδικη χαρα?Ο Κουτρουλιας για εμενα ειναι τεραστια απογοητευαη και ο Κεφαλας ανεκδιηγητος.Για τους αλλους δεν εχω λογια.
RED ARMY
O μονος που μπορει να ξυπνησει ολους αυτους τους δημοσιους υπαλληλους ειναι ο Μιχαλος για να λεμε και του στραβου το δικιο.Ειναι ο μονος που εχει τα κοτσια ασχετα με την κριτικη που του κανουμε.Επιτελους να γινει κατι να σταματησει η κατρακυλα και η ξεφτιλα μαζι.Δεν αντεχουμε αλλο.
Leon_cp3
QUOTE(RED ARMY @ Feb 28 2010, 03:34 ) *
Ο Νικολας που οντως αγαπαμε και μας εχει δωσει πολλα τα τελευταια χρονια δυστηχως μας εχει προδωσει με την αποδοση του και την εν γενει συμπεριφορα του.Που ηταν σημερα που η ομαδα τον ειχε πραγματικη αναγκη?Αφηνε τον Κεφαλα να κανει πικ εν ρολ που δεν ξερει ουτε τριπλα να κανει αντι να παρει την μπαλα και ας κανει λαθος στο κατω κατω της γραφης την ωρα που το ματς ηταν στην κοψη του ξυραφιου.Αφηνε τον Σαμοθρακη να μας βαλει 2 τριποντα και να βαλει τον Αμυντα για τα καλα μεσα στο παιχνιδι.Αφησε τον Σαμοθρακη να παρει 2 πολυ κρισιμα επιθετικα ριμπαουντ στην παραταση το οποιο μας στοιχισε πολυ.Επομενως το μπασκετ δεν ειναι δημοσιες σχεσεις(αφιερωνουμε καλαθια στον κοσμο κ.α.) αλλα θελεις να εισαι ηγετης να το δειχνεις στις κρισιμες στιγμες πραγμα το οποιο δυστηχως σημερα αλλα και σε προηγουμενα παιχνιδια δεν εχει να κανει.
Και για να μην παρεξηγουμε και οι αλλοι δεν πανε πισω.Ισα ισα που στα πιο πολλα ματς ειναι μακραν χειροτεροι.Εσυ αγορι μου Κοκκαλη που νομιζεις οτι βρισκεσαι στην παιδικη χαρα?Ο Κουτρουλιας για εμενα ειναι τεραστια απογοητευαη και ο Κεφαλας ανεκδιηγητος.Για τους αλλους δεν εχω λογια.


Καλά ο Κεφαλάς για μένα είναι μακράν ο χειρότερος παίχτης της Νήαρ φέτος.Παίζουμε ουσιαστικά χωρίς άσο εν τω μεταξύ...Όπως είχα ξαναπεί,τελικά ήταν λάθος και για τη Νήαρ και για τον ίδιο που έφυγε ο Θωμάς.Γιατί ούτε στην Καβάλα χρησιμοποιείται,ούτε εμείς έχουμε βρει κάτι αντάξιο του και πιθανόν αν έπαιζε ακόμα στην ομάδα να ήταν διαφορετικά τα πράγματα...
alazonikos
θα σου απαντησω σε κατι ....σαν ασχετος περι νηαρ ηστ αλλα βλεποντας την σχεδον σε καθε ματς!!Κανεις πολυ μεγαλο λαθος για μερικους παιχτες π.χ. τον κεφαλα!!Για μενα ειναι ο μονος play mayker σας που μπορει να κατεβασει την μπαλα σωστα, και ας μην γνωριζει το πικ και ρολ σωστα...Εισαι πολυ λαθος να κρινεις καποιους παιχτες ασχημα ενω δεν τους γνωριζεις και σαν ανθρωπους και σαν παιχτες!!!Εγω προσωπικα που εχω υπαρξει και συμπαιχτης με τον κεφαλα...μπορω να σου πω οτι ειναι απο τους πιο καλους play mayker που κυκλοφορυν σωστα...Ψαξε το θεμα των ηττων σε αλλα μονοπατια,διοικητικα,προπονητικα,ηττοπαθε
α κλπ κλπ και μην κατηγορεις παιχτες χωρις λογο...!!Στα λεω με καθολου κακοπροαιρετο τροπο!Και μην αγχωνεσαι με 2-3 νικες καλες θα σωθειτε!!!καλη σου μερα!
quattordici
QUOTE(RED ARMY @ Feb 27 2010, 21:18 ) *
Η ηττα αυτη ηταν η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι.Ντροπη που καταφερατε και χασατε αλλο ενα δικο σας ματς.Μιλαμε για παιχτες χωρις καμμια προσωπικοτητα που το μονο που κανουνε ειναι αγγαρεια.Μαλλον τωρα ο υποβιβασμος ειναι πιο σιγουρος απο ποτε.
Που ηταν ο Κος Μιχαλος σε ολο το δευτερο ημιχρονο?Να απαντησω εγω.Κρυμμενος και φοβαται μπας και χασει κανενα σουτ και του πουνε τιποτα.Βρε δρομο απο την ομαδα.
Ο Κος Κουτρουλιας εκανε φαουλ στα 2,9 δευτερολεπτα και ουσιαστικα χαρησε την νικη στον Αμυντα αλλα ευτυχως το εσωσε.Αλλα και αυτο το τραγικο λαθος δεν ξεχνιεται.Εχασε πανω απο τις μισες βολες και το μονο κανει ειναι να γκρινιαζει.Δρομο και αυτος.
Ο Κος Κοκκαλης νομιζει πως αγωνιζεται σε καμμια ομαδα της πλακας.Δεν παιζει αμυνα δεν εχει παθος και γενικα δεν κανει τιποτα.Τον μπουλο και αυτος.΄
Ο Κος Κεφαλας δεν μπορει να παιξει ουτε ενα πικ εν ρολ και το μονο που κανει ειναι να ταλαιπωρει την μπαλα.Τον πηραμε για πλει μεικερ και αυτος δεν εχει θεση.Δεν ειμαστε Αιγιο εμεις.Δρομο.
Συγχαρητηρια στον Αλκη Παππα που ειναι ο μονος που πραγματικα τα δινει ολα και αξιζει να φοραει αυτη την φανελα.
Για τους αλλους δεν αναφερομαι διοτι ειναι απαρατηρητοι ειτε παιζουν ειτε οχι εκτος απο Κοκκαλια που τα δινει ολα και ειναι ο μονος που πραγματικα στεναχωριεται και τον Ζουκα που σημερα εβγαλε ενεργεια και γενικα ειναι παιδι με ψυχουλα.Μου εκανε φοβερη εντυπωση πως μετα την ηττα ο μονος που καθοταν περιλυπος ηταν ο Θανασης ο Κοκκαλιας ολοι οι αλλοι πηγαν στα αποδυτηρια να κανουν μπανιο.Βρε δρομο ολοι σας να καθαρισει η ομαδα μας.
Και ας πεσουμε στην Δ'Εσκα αρκει να μην βλεπουμε τετοιες καταστασεις.Προεδρε παρε κεφαλια γιατι αλλιως ξεφτιλιζομαστε.Οποιος και αν ειναι αυτος.ΠΑΡΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!!!



Ήμουν χτες στον Υμηττό και έχω να πω τα εξης σε όλους τους φίλους της Νήαρ. Οι παίκτες της ομάδας προσπάθησαν πάρα πολύ και ήταν πολύ συγκεντρωμένοι απέναντι σε έναν πολύ δύσκολο και φορμαρισμένο αντίπαλο. Τους έλειπε όμως η ψυχολογία στις δύσκολες στιγμές του αγώνα. Αυτό ήταν πολύ ευδιάκριτο. Ο Κεφαλάς όντως ήταν κακός, ο Μίχαλος μπορεί να μην πήρε όλες τις προσπάθειες που του αναλογούσαν, ο Κουτρούλιας έχασε κρίσιμες βολές, ο Κόκκαλης υστέρησε αμυντικά....... Παρόλο αυτά ο χειρότερος παίκτης ήταν ο κόσμος της. Αυτός ο κόσμος που λες και περίμενε το λάθος για να βγάλει όλα τα νεύρα του πάνω στους παίκτες. Όχι, όχι δεν υποννοώ πως δεν αγαπούν την ομάδα τους, κάθε άλλο. Την λατρεύουν, όμως θέλουν και αυτοί να εκτονώσουν τους εαυτούς τους σε μια χρονιά που την περίμεναν διαφορετικά και κατάντησε εφιάλτης. Δεν βοηθούν όμως με αυτόν τον τρόπο τους παίκτες της ομάδας και τους στερούν ίσως το πιο σημαντικό στοιχείο από τέτοια ματς, την ψυχολογία. Φαινόταν στα πρόσωπα τους κατά τη διάρκεια του ματς. Κατεβασμένα κεφάλια έπειτα από άστοχη προσπάθεια, γύρισμα της ματιάς προς την εξέδρα μετά από επιτυχημένη λες και ζητούσαν την επιβεβαίωση από τους οπαδούς τους.
Διαβάζω σχεδόν όλους τους φίλους της Νήαρ να τα ρίχνουν στους παίκτες για την αποτυχημένη χρονιά. Όμως όλοι αυτοί οι παίκτες επιλέχτηκαν από κάποιους. Δεν άνοιξαν μόνοι τους την πόρτα του κλειστού της Καισαριανης και είπαν "γεια σας, ήρθαμε, βάλτε μας να παίξουμε" Πριν από 1-2 αγωνιστικές όταν είπα πως το τεχνικό τιμ της ομάδας πρέπει να αναλάβει τις ευθύνες του ένας φίλος της ομάδας μου είπε πως προκειται για το ίδιο τιμ που έφερε τις επιτυχίες τα προηγούμενα χρόνια, άρα μάλλον δεν έχουν αυτοί το μεγάλο μερίδιο. Μήπως όμως και οι Μίχαλος, Κουτρούλιας δεν ήταν τα προηγούμενα χρόνια και τώρα αντιμετωπίζουν την δυσπιστία των οπαδών της ομάδας?? Και τέλος πάντων στο χώρο αυτό πρέπει να αποδεικνυεις καθημερινά ποιος είσαι. Οι προηγούμενες επιτυχίες δεν εξασφαλίζουν ασυλία για τρέχουσες ή μελλοντικές αποτυχίες. Τόσοι και τόσοι επιτυχημένοι προπονητές ανέλαβαν παλικαρίσια τις ευθύνες τους και βοήθησαν με αυτόν τον τρόπο την ομάδα τους. Εν τω μεταξύ είναι και το άλλο. Δεν έχουν κάνει απολύτως τίποτα στην αγωνιστική λειτουργία της ομάδος για να την διαφοροποιήσουν και να παρουσιάσουν κάτι διαφορετικό. Αφού βρε αδερφέ δεν πας καλά, άλλαξε κάτι, σταμάτα να παίζεις τα ίδια και τα ίδια, μην στρουθοκαμηλίζεις.
ΔΕΝ ΠΑΣ ΚΑΛΑ, ΑΠΛΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΝΑΠΟΔΑ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ!!!!!!!!!!!!! ΞΥΠΝΑ!!!!!!!!!!!!
RED ARMY
QUOTE(alazonikos @ Feb 28 2010, 14:50 ) *
θα σου απαντησω σε κατι ....σαν ασχετος περι νηαρ ηστ αλλα βλεποντας την σχεδον σε καθε ματς!!Κανεις πολυ μεγαλο λαθος για μερικους παιχτες π.χ. τον κεφαλα!!Για μενα ειναι ο μονος play mayker σας που μπορει να κατεβασει την μπαλα σωστα, και ας μην γνωριζει το πικ και ρολ σωστα...Εισαι πολυ λαθος να κρινεις καποιους παιχτες ασχημα ενω δεν τους γνωριζεις και σαν ανθρωπους και σαν παιχτες!!!Εγω προσωπικα που εχω υπαρξει και συμπαιχτης με τον κεφαλα...μπορω να σου πω οτι ειναι απο τους πιο καλους play mayker που κυκλοφορυν σωστα...Ψαξε το θεμα των ηττων σε αλλα μονοπατια,διοικητικα,προπονητικα,ηττοπαθε

�α κλπ κλπ και μην κατηγορεις παιχτες χωρις λογο...!!Στα λεω με καθολου κακοπροαιρετο τροπο!Και μην αγχωνεσαι με 2-3 νικες καλες θα σωθειτε!!!καλη σου μερα!

Καταρχιν ο συγκεκριμενος αθλητης οπως και ολοι οι αλλοι μπορει να ειναι σουπερ παιδια αλλα δυστηχως δεν πληρωνονται για να ειναι καλα παιδια αλλα για να παιζουν καλο μπασκετ.Πραγμα το οποιο δεν κανουμε κανενας τους.Σου μιλαω ειλικρινα δεν με νοιαζει εαν θα σωθουμε αλλα τρελλαινομαι με τον τροπο που χανουμε και την αδιαφορια ορισμενων.Ο Κεφαλας δεν ειναι play-maker διοτι εαν εβλεπες τον Νικου θα ηξερες ποιος ειναι play-maker.Εχω προσωπικη αποψη βλεποντας τον σε τοσα παιχνιδια και πραγματικα παρολο που του εχει δωθει πιστωση χρονου εκ μερους των φιλαθλων εκεινος ειναι και συνεχεια χειροτερος.Τωρα εαν υπηρξες εσυ συμπαιχτης του και εαν νομιζεις οτι ειναι πλει-μεικερ ειναι δικη σου εντυπωση και πραγματικα διαφωνουμε.
Οσον αφορα τον αλλο φιλο με την τοποθετηση του εχω να πω πως εαν παιρνανε ενα ριμπαουντ στην παραταση τοτε ολα θα ηταν διαφορετικα.Δεν χρειαζονται ιδιαιτερες οδηγιες για ενα μπλοκ αουτ και για μια αμυνα.Χρειαζεται ψυχη και μονο.Τιποτα αλλο.Πραγμα το οποιο φιλε μου καλε δεν εχουνε σε καμμια περιπτωση.Ολα τα αλλα ειναι απλα για να τα λεμε.Εμεις ειμαστε φιλοι της ΝΗΑΡ και εχουμε τετοιες απαιτησεις.Εσυ στην δικη σου ομαδα να ζητας αλλα πραγματα.Και τελος μην κρινεις τους φιλους της ομαδας μου διοτι τοσα χρονια εμεις ακολουθουμε παντου και χωρις κανενα κινητρο.Δεν μπορουμε και δεν γουσταρουμε να βλεπουμε τετοιες καταστασεις.Εαν εσυ στην δικη σου ομαδα γουσταρεις αυτο ειναι αλλο θεμα.Κουμαντο για το πως θα συμπεριφερθουμε δεν μας κανει κανενας εδω και πολλα χρονια.Δεν θα μας κανουν καποιοι τυχαιοι που ειναι ουρανοκατεβατοι.ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.
Near_5
Nikos Mixalos
zitame sugnomi pragmatika apo olous autous pou kathe savvato einai dipla mas kai erxontai pantou kai mas stirizoun tosa xronia kai to savvato tha kanoume ta panta tha gamithoume gia na kerdisoume..oso gia tous upoloipous dithen exei o kairos gurismata...sugnomi kai pali...

από τη σελίδα του Μίχαλου στο facebook
Leon_cp3
QUOTE(alazonikos @ Feb 28 2010, 14:50 ) *
θα σου απαντησω σε κατι ....σαν ασχετος περι νηαρ ηστ αλλα βλεποντας την σχεδον σε καθε ματς!!Κανεις πολυ μεγαλο λαθος για μερικους παιχτες π.χ. τον κεφαλα!!Για μενα ειναι ο μονος play mayker σας που μπορει να κατεβασει την μπαλα σωστα, και ας μην γνωριζει το πικ και ρολ σωστα...Εισαι πολυ λαθος να κρινεις καποιους παιχτες ασχημα ενω δεν τους γνωριζεις και σαν ανθρωπους και σαν παιχτες!!!Εγω προσωπικα που εχω υπαρξει και συμπαιχτης με τον κεφαλα...μπορω να σου πω οτι ειναι απο τους πιο καλους play mayker που κυκλοφορυν σωστα...Ψαξε το θεμα των ηττων σε αλλα μονοπατια,διοικητικα,προπονητικα,ηττοπαθε

�α κλπ κλπ και μην κατηγορεις παιχτες χωρις λογο...!!Στα λεω με καθολου κακοπροαιρετο τροπο!Και μην αγχωνεσαι με 2-3 νικες καλες θα σωθειτε!!!καλη σου μερα!


Σε γενικές γραμμές σου τα είπε και ο Red Army αλλά μιας που αναφέρθηκες σε μένα ας σου απαντήσω κι εγώ.Καταρχάς ποτέ δε κρίνω το αν είναι κάποιος καλό παιδί ή όχι από τη στιγμή που δε τον ξέρω προσωπικά.Και ο Κεφαλάς όντως μοιάζει να είναι μια χαρά παλικάρι,δε μίλησα όμως γι'αυτό,αυτό δεν έχει σχέση.Μη βάζετε στο στόμα μου λόγια,δε μίλησα ποτέ για ΑΝΘΡΩΠΟ μίλησα για ΠΑΙΧΤΗ.Και εκεί αν όπως υποστηρίζεις έχεις παίξει και μαζί του θα έπρεπε να γνωρίζεις καλύτερα απ'τον καθένα ότι ο Κεφαλάς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΣΟΣ.ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.Και αυτό φαίνεται από τα μπερδέματα όταν κατεβάζει τη μπάλα που πάει συνεχώς να τα καλύψει με θεατρινισμούς,φάση παρά φάση ο Κεφαλάς βρίσκεται κάτω και διαμαρτύρεται για φάουλ.Ενώ στις σπάνιες περιπτώσεις που του ανοίγει δρόμο άλλος που έχει επωμιστεί το ρόλο του play maker και αυτός κάνει το τρέξιμο και την κίνηση του 2αριού τα καταφέρνει πολύ καλύτερα.Και τέλος δε φταίει ποτέ μόνο ένας,να κοιτάτε τις απαντήσεις πριν κρίνετε κάποιον,δεν είπα ότι για όλο το φετινό μας χάλι φταίει ο Κεφαλάς ή ο τάδε.Έχω ξαναπεί ασυλία φέτος δεν έχει κανείς,ούτε καν η τεχνική ηγεσία που τόσα χρόνια έκανε άριστα τη δουλειά της.Απλά κατά την άποψη μου ο χειρότερος σε απόδοση είναι αυτός σε σχέση με αυτά που υποτίθεται θα έπρεπε να κάνει.Αν τον είχαμε πάρει για να παίρνει 2-3 φάουλ μόνο θα έλεγα ΟΚ την κάνει τη δουλειά του.Αλλά δεν είναι έτσι.
RED ARMY
QUOTE(Leon_cp3 @ Feb 28 2010, 21:58 ) *
Σε γενικές γραμμές σου τα είπε και ο Red Army αλλά μιας που αναφέρθηκες σε μένα ας σου απαντήσω κι εγώ.Καταρχάς ποτέ δε κρίνω το αν είναι κάποιος καλό παιδί ή όχι από τη στιγμή που δε τον ξέρω προσωπικά.Και ο Κεφαλάς όντως μοιάζει να είναι μια χαρά παλικάρι,δε μίλησα όμως γι'αυτό,αυτό δεν έχει σχέση.Μη βάζετε στο στόμα μου λόγια,δε μίλησα ποτέ για ΑΝΘΡΩΠΟ μίλησα για ΠΑΙΧΤΗ.Και εκεί αν όπως υποστηρίζεις έχεις παίξει και μαζί του θα έπρεπε να γνωρίζεις καλύτερα απ'τον καθένα ότι ο Κεφαλάς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΣΟΣ.ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.Και αυτό φαίνεται από τα μπερδέματα όταν κατεβάζει τη μπάλα που πάει συνεχώς να τα καλύψει με θεατρινισμούς,φάση παρά φάση ο Κεφαλάς βρίσκεται κάτω και διαμαρτύρεται για φάουλ.Ενώ στις σπάνιες περιπτώσεις που του ανοίγει δρόμο άλλος που έχει επωμιστεί το ρόλο του play maker και αυτός κάνει το τρέξιμο και την κίνηση του 2αριού τα καταφέρνει πολύ καλύτερα.Και τέλος δε φταίει ποτέ μόνο ένας,να κοιτάτε τις απαντήσεις πριν κρίνετε κάποιον,δεν είπα ότι για όλο το φετινό μας χάλι φταίει ο Κεφαλάς ή ο τάδε.Έχω ξαναπεί ασυλία φέτος δεν έχει κανείς,ούτε καν η τεχνική ηγεσία που τόσα χρόνια έκανε άριστα τη δουλειά της.Απλά κατά την άποψη μου ο χειρότερος σε απόδοση είναι αυτός σε σχέση με αυτά που υποτίθεται θα έπρεπε να κάνει.Αν τον είχαμε πάρει για να παίρνει 2-3 φάουλ μόνο θα έλεγα ΟΚ την κάνει τη δουλειά του.Αλλά δεν είναι έτσι.

Oχι μονο δεν ειναι πλει-μεικερ αλλα ουτε ο ιδιος δεν ξερει τι ειναι.Δεν ειναι τελικα τυχαιο οτι εδω και 5-6 χρονια φευγει απο καθε ομαδα.Στον Κολοσσο εφυγε στην Ξανθη εφυγε στην Δαφνη εφυγε στο Αιγιο εφυγε κ.ο.κ.Τελος παντων αφου αυτους εχουμε με αυτους θα πορευτουμε μεχρι το τελος της σεζον και υποχρεωση μας ειναι να στηριξουμε την ομαδα σε αυτες τις δυσκολες στιγμες.Αλλωστε εμεις ειμασταν στα πετρινα χρονια τωρα θα παρατησουμε την ομαδα που λατρευουμε.Και απο εμενα τερμα η κριτικη σε ολους διοτι τωρα η ομαδα εχει αναγκη απο βοηθεια.Πολλες φορες εχω γινει αρκετα κουραστικος με την κριτικη και το καταλαβαινω.
Ολοι τωρα μαζι να βοηθησουμε την ομαδα μας και να μπορεσουμε να σωσουμε την κατηγορια.Εμεις απο την πλευρα μας(φιλαθλοι) θα ειμαστε παντα εκει και θα βοηθαμε.
Leon_cp3
QUOTE(RED ARMY @ Mar 1 2010, 00:00 ) *
Oχι μονο δεν ειναι πλει-μεικερ αλλα ουτε ο ιδιος δεν ξερει τι ειναι.Δεν ειναι τελικα τυχαιο οτι εδω και 5-6 χρονια φευγει απο καθε ομαδα.Στον Κολοσσο εφυγε στην Ξανθη εφυγε στην Δαφνη εφυγε στο Αιγιο εφυγε κ.ο.κ.Τελος παντων αφου αυτους εχουμε με αυτους θα πορευτουμε μεχρι το τελος της σεζον και υποχρεωση μας ειναι να στηριξουμε την ομαδα σε αυτες τις δυσκολες στιγμες.Αλλωστε εμεις ειμασταν στα πετρινα χρονια τωρα θα παρατησουμε την ομαδα που λατρευουμε.Και απο εμενα τερμα η κριτικη σε ολους διοτι τωρα η ομαδα εχει αναγκη απο βοηθεια.Πολλες φορες εχω γινει αρκετα κουραστικος με την κριτικη και το καταλαβαινω.
Ολοι τωρα μαζι να βοηθησουμε την ομαδα μας και να μπορεσουμε να σωσουμε την κατηγορια.Εμεις απο την πλευρα μας(φιλαθλοι) θα ειμαστε παντα εκει και θα βοηθαμε.


Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.Πάντα στην Καισαριανή υπήρχε,υπάρχει και θα υπάρχει ο πυρήνας που θα στηρίζει στα δύσκολα την ομάδα,κάτι που δεν υπάρχει ούτε καν σε ομάδες της Α1.Ονόματα δε λέμε...Όλοι με τον Ηρακλή στο κλειστό να ζήσουμε παλιές εποχές.
RED ARMY
QUOTE(Leon_cp3 @ Mar 1 2010, 00:16 ) *
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.Πάντα στην Καισαριανή υπήρχε,υπάρχει και θα υπάρχει ο πυρήνας που θα στηρίζει στα δύσκολα την ομάδα,κάτι που δεν υπάρχει ούτε καν σε ομάδες της Α1.Ονόματα δε λέμε...Όλοι με τον Ηρακλή στο κλειστό να ζήσουμε παλιές εποχές.

Και αυτο ποτε δεν θα σταματησει φιλε και εσυ το ξερεις καλα μιας και ολοι μας εχουμε γεννηθει κσι μεγαλωσει στην Καισαριανη και εχουμε γαλουχηθει με την ομαδαρα μας.Ολοι στο κλειστο να βοηθησουμε με κοσμιο τροπο μπας και γινει καμμια εκπληξη και νικησουμε τον Ηρακλη.Εχουμε υποχρεωση σε αυτην την ομαδα που χρονια τωρα μας εχει κανει να ζησουμε μοναδικες στιγμες.Ονοματα βεβαια και δεν λεμε μιας και ολοι μας γνωριζομαστε μεταξυ μας.
alazonikos
Δεν θα σου πω τιποτα αλλο για τον κεφαλα...γιατι οταν εισαι ενας απλος φιλαθλος λες και ξαναλες διαφορα χωρις να κρινεις με σχεση μπασκετικα αλλα σαν φιλαθλος!!!

Θελω να μου πεις το σαββατο μετα το παιχνιδι απεναντι στον κλαρκ που ειναι ενας καθαροαιμος play mayker ποιος θα μπορουσε καλυτερος απο την ομαδα σου που εχεις σαν ροστερ φετος να κατεβασει την μπαλλα χωρις να κανει λαθος και ελα να ξαναγραψεις!!!Τιποτα αλλο δεν σου λεω θελω απλως να το κοιταξεις καλα αυτο!!!


καποτε κεφαλας συμεωνιδης μπαρδας κλπ υπηρξαν συμπαιχτες ολοι μαζι....δεν υπηρχαν καλυτερη περιφερεια απο αυτους πριν 3 χρονια!!!Καλο ματς το σαββτο...με νικη και εξοδος νευρων!!!
Leon_cp3
QUOTE(alazonikos @ Mar 1 2010, 15:45 ) *
Δεν θα σου πω τιποτα αλλο για τον κεφαλα...γιατι οταν εισαι ενας απλος φιλαθλος λες και ξαναλες διαφορα χωρις να κρινεις με σχεση μπασκετικα αλλα σαν φιλαθλος!!!

Θελω να μου πεις το σαββατο μετα το παιχνιδι απεναντι στον κλαρκ που ειναι ενας καθαροαιμος play mayker ποιος θα μπορουσε καλυτερος απο την ομαδα σου που εχεις σαν ροστερ φετος να κατεβασει την μπαλλα χωρις να κανει λαθος και ελα να ξαναγραψεις!!!Τιποτα αλλο δεν σου λεω θελω απλως να το κοιταξεις καλα αυτο!!!


καποτε κεφαλας συμεωνιδης μπαρδας κλπ υπηρξαν συμπαιχτες ολοι μαζι....δεν υπηρχαν καλυτερη περιφερεια απο αυτους πριν 3 χρονια!!!Καλο ματς το σαββτο...με νικη και εξοδος νευρων!!!


Απέναντι στον Καστλ θα εννοείς,όχι Κλαρκ.
Και τέλος πάντων αν και εγώ κρίνω όπως είδες γενικά από τα πολλά ματς που έχω δει φέτος,θα σου απαντήσω όπως θες μόνο για το ματς με τον Ηρακλή.Κοντοζυγώνει το Σάββατο,θα φανούν πολλά.Τα λέμε τότε.Μόνο να σου θυμίσω ότι το να μπορεί να κατεβάσει χωρίς λάθος υποτίθεται ότι είναι η δουλειά του,δε θα του δώσω και συγχαρητήρια.Αν δε το κάνει αυτός ποιος να το κάνει;Τα 3άρια και τα 4άρια;Τέσπα.
RED ARMY
QUOTE(alazonikos @ Mar 1 2010, 15:45 ) *
Δεν θα σου πω τιποτα αλλο για τον κεφαλα...γιατι οταν εισαι ενας απλος φιλαθλος λες και ξαναλες διαφορα χωρις να κρινεις με σχεση μπασκετικα αλλα σαν φιλαθλος!!!

Θελω να μου πεις το σαββατο μετα το παιχνιδι απεναντι στον κλαρκ που ειναι ενας καθαροαιμος play mayker ποιος θα μπορουσε καλυτερος απο την ομαδα σου που εχεις σαν ροστερ φετος να κατεβασει την μπαλλα χωρις να κανει λαθος και ελα να ξαναγραψεις!!!Τιποτα αλλο δεν σου λεω θελω απλως να το κοιταξεις καλα αυτο!!!


καποτε κεφαλας συμεωνιδης μπαρδας κλπ υπηρξαν συμπαιχτες ολοι μαζι....δεν υπηρχαν καλυτερη περιφερεια απο αυτους πριν 3 χρονια!!!Καλο ματς το σαββτο...με νικη και εξοδος νευρων!!!

Φιλε μου μπασκετικα κρινω και τιποτα αλλο.Ενα παιχνιδι δυστηχως για εμας δεν εχει κανει αν και αμοιβεται πλουσιοπαροχα για αυτο που αποδιδει.Ειναι δουλεια του να κατεβαζει την μπαλα και οχι να μας λες τετοια πραγματα.Και τελος παντων καθαροαιμος play-maker δεν ειναι σε καμμια περιπτωση.Ειναι μπερδεμενος μεταξυ 1-2.Ο Μιχαλος και ο Κουνας που και αυτοι δεν ειναι καθαροαιμοι ασσοι ειναι μακραν καλυτεροι χειριστες της μπαλας απο τον Κεφαλα.Και για τον πικ εν ρολ που στο συγχρονο μπασκετ εχει πολυ μεγαλη σημασια δεν ακουω κουβεντα μιας και απο αριστερα δεν πηγαινει ποτε λες και απαγορευεται.Δεν νοειται play-maker στην σημερινη εποχη να μην μπορει να παιξει πικ εν ρολ.Μονο τον Μπουντουρη θυμαμαι.
Μακαρι να κανει καλο παιχνιδι και να κερδισουμε το Σαββατο και να ξερεις θα ειμαι ο πρωτος που θα τον συγχαρω αλλα και ο πρωτος που θα του βγαλω το καπελο.Εμενα με νοιαζει να κερδιζει η ομαδα και οχι ο καθε ενας παιχτης ξεχωριστα.Τον καθε ενα τον κρινουμε με βαση την προσωπικη του αποδοση και δυστηχως για εμας φετος ο συγκεκριμενος αθλητης δεν αποδιδει τα αναμενομενα.
alazonikos
Δεν θα μπορουσε να αποδωσει γιατι πολυ απλα οταν εχει καποιον απεναντι του,μιχαλο,κουτρουλια,κουνα κλπ που θελουν μια μπαλα μονοι τους για να χρηστουν σκορερ της κατηγοριας οχι....δεν θα μπορουσε!!!

Ψαξε το θεμα καπου αλλου,καιο σπανουλης αλλωστε δεν μπορει στην συγχρονη κοινωνια να παιξει ενα πικ εν ρολ με τον μπατιστ!!!!Εξαλλου πλεον το πικ εν ρολ θεωρειται το πιο βλακωδες και αναγνωσιμο συστημα απο τους αντιπαλους!Δεν παω εναντιον σου,προς θεου που κρινεις εναν κεφαλα ή τον καθε κεφαλα!Δικαιωμα σου και καλα κανεις!!!Και γω το ιδιο θα κανα!
Αλλα ψαξε τί συμβαινει με τους υπολοιπους και γιατι μονο οι δυο σας παιχτες εχουν μεσο ορο 15-20 παιχτες σε καθε αγωνα!!!


στο αιγιο εξαλλου ο κεφαλας ηταν ο πολυτιμοτερος και καλυτερος παιχτης τους με μ.ο. 20 σε καθε παιχνιδι!! Για τον λογο οτι αποδιδε χωρις να ξερει οτι με καθε ενεργεια ο καθε κουνας,κουτουλιας μιχαλος θα δυσανασχετησουν!!!Ελεος πλεον! Ευχομαι πραγματικα να κερδισετε τον ηρακλη το σαββατο που θα το κανετε γιατι πολυ απλα ειστε καλυτρη ομαδα στην εδρα σας!!!!και ολα να γειανουν!καλο βραδυ!
Leon_cp3
<<Έμπλεξε σε... περιπέτειες

Στην 7η αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος η Νήαρ Ηστ βρίσκονταν στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμη του Ηρακλή και έδειχνε ικανή για… μεγάλα πράγματα τη φετινή σεζόν. Δεδομένης και της γενικότερης δυναμικής του πρωταθλήματος τα σενάρια για άνοδο ίσως να ήταν υπερβολικά, όμως κανείς δεν φαντάζονταν ότι δώδεκα αγωνιστικές αργότερα, οι "ερυθρόλευκοι" θα κινδύνευαν με υποβιβασμό.

Κι’ όμως, μετά και την ήττα από τον Αμύντα, η Νήαρ έχει μπει πλέον σε… περιπέτειες και αν συνεχίσει να... μην είναι αγχωμένη, κινδυνεύει άμεσα. Το συγκρότημα του Τόλη Καρνέση προφανώς την… πάτησε από την υπερβολική σιγουριά για εξασφάλιση της παραμονής πολύ νωρίς, κάτι που αποτελούσε και τον βασικό στόχο από το ξεκίνημα της φετινής σεζόν.

Η Νήαρ Ηστ που διαθέτει ένα ιδιαιτέρα ποιοτικό και έμπειρο ρόστερ, αλλά και μια από τις πιο δυνατές έδρες της κατηγορίας, βρίσκεται μόλις ένα βαθμό πάνω από την επικίνδυνη ζώνη και μόνο… ήσυχη δεν μπορεί να κοιμάται. Στις ένδεκα αγωνιστικές που απομένουν μέχρι την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος, οι ερυθρόλευκοι" πρέπει να κάνουν τουλάχιστον πέντε νίκες για να είναι εξασφαλισμένοι.

Τα τρία ματς που ακολουθούν με Ηρακλή (εντός), Ίκαρους Σερρών (εκτός) και Δάφνη (εντός) είναι καθοριστικής σημασίας, τόσο για βαθμολογικούς όσο και για ψυχολογικούς λόγους. >>

Πηγή: www.basketblog.gr

Και δυστυχώς έτσι είναι.
RED ARMY
QUOTE(alazonikos @ Mar 1 2010, 23:18 ) *
Δεν θα μπορουσε να αποδωσει γιατι πολυ απλα οταν εχει καποιον απεναντι του,μιχαλο,κουτρουλια,κουνα κλπ που θελουν μια μπαλα μονοι τους για να χρηστουν σκορερ της κατηγοριας οχι....δεν θα μπορουσε!!!

Ψαξε το θεμα καπου αλλου,καιο σπανουλης αλλωστε δεν μπορει στην συγχρονη κοινωνια να παιξει ενα πικ εν ρολ με τον μπατιστ!!!!Εξαλλου πλεον το πικ εν ρολ θεωρειται το πιο βλακωδες και αναγνωσιμο συστημα απο τους αντιπαλους!Δεν παω εναντιον σου,προς θεου που κρινεις εναν κεφαλα ή τον καθε κεφαλα!Δικαιωμα σου και καλα κανεις!!!Και γω το ιδιο θα κανα!
Αλλα ψαξε τί συμβαινει με τους υπολοιπους και γιατι μονο οι δυο σας παιχτες εχουν μεσο ορο 15-20 παιχτες σε καθε αγωνα!!!


στο αιγιο εξαλλου ο κεφαλας ηταν ο πολυτιμοτερος και καλυτερος παιχτης τους με μ.ο. 20 σε καθε παιχνιδι!! Για τον λογο οτι αποδιδε χωρις να ξερει οτι με καθε ενεργεια ο καθε κουνας,κουτουλιας μιχαλος θα δυσανασχετησουν!!!Ελεος πλεον! Ευχομαι πραγματικα να κερδισετε τον ηρακλη το σαββατο που θα το κανετε γιατι πολυ απλα ειστε καλυτρη ομαδα στην εδρα σας!!!!και ολα να γειανουν!καλο βραδυ!

Κανεις πολυ μεγαλο λαθος φιλε γιατι πολυ απλα την πιο πολυ ωρα στα χερια του σε καθε επιθεση την εχει ο Κεφαλας οσο παιζει.Και αυτο τις πιο πολλες φορες κατανταει κουραστικο διοτι πραγματικα δεν ξερει τι να την κανει.Περσι ο Νικου εκανε πικ εν ρολ με τον Κουτρουλια και αμεσως η ειχαμε ευκολο καλαθι απο τον Κουτρουλια η ξεμαρκαριστο σουτ απο την περιφερεια.Αυτο δυστηχως δεν συμβαινει διοτι οπως προανεφερα ο Κεφαλας οχι μονο δεν ξερει να κανει πικ εν ρολ αλλα ταλαιπωρει πολλη ωρα την μπαλα στα χερια του.Εκει να ξερεις οφειλεται ο εκνευρισμος οχι μονο των παιχτων αλλα και της κερκιδας.
Τωρα το παραδειγμα με τον Σπανουλη και τον Μπατιστ δεν το παιρνω στα σοβαρα για ευνοητους λογους.Και οσον αφορα την αποδοση του στην ομαδα του Αιγιου εχω να σου πω οτι η ομαδα υποβιβαστηκε κατηγορια και μαλιστα πολυ ευκολα.Ολα τα αλλα ειναι απλα περιττα.Και οσον αφορα την θεωρια σου οτι το παιχνιδι με πικ εν ρολ θεωρειται αναγνωρισμο και βλακωδες συστημα επετρεψε μου να διαφωνησω διοτι ολες οι τοπ ευρωπαικες ομαδες αγωνιζονται με αυτο το στυλ παιχνιδιου.Βεβαια ειναι αποψη σου και σεβαστη αλλα διαφωνω.
Τελος απο το στομα σου και στου θεου το αυτι μπας και κερδισουμε τον Ηρακλη.Βεβαια κομματακι δυσκολο αλλα μακαρι.
alazonikos
θα κερδισετε αλλα εισαι πολυ λαθος για τον κεφαλα!Η ομαδα υποβιβαστηκε γιατι δυστυχως η διοικηση δεν ασχολειται και πολυ πλεον...Και φετος ξαναυποβιβαζεται...!Δεν χρειαζεται να το αναλυσουμε αλλο,θα καταντησει κουραστικο..!Προεχει η παιχνιδαρα με τον ηρακλη!Κοιτα να βοηθησεις την ομαδα με γιουζαρισματα υπερ της και αστα τα πικ εν ρολ για τον obradovits που εξαιτιας τους εχασε και το κυπελο και την ευρωλιγκα φετος...!Αν και ειμαι φανατικος παναθηναικος! smiley.gif καλο ματς!
RED ARMY
QUOTE(alazonikos @ Mar 3 2010, 03:17 ) *
θα κερδισετε αλλα εισαι πολυ λαθος για τον κεφαλα!Η ομαδα υποβιβαστηκε γιατι δυστυχως η διοικηση δεν ασχολειται και πολυ πλεον...Και φετος ξαναυποβιβαζεται...!Δεν χρειαζεται να το αναλυσουμε αλλο,θα καταντησει κουραστικο..!Προεχει η παιχνιδαρα με τον ηρακλη!Κοιτα να βοηθησεις την ομαδα με γιουζαρισματα υπερ της και αστα τα πικ εν ρολ για τον obradovits που εξαιτιας τους εχασε και το κυπελο και την ευρωλιγκα φετος...!Αν και ειμαι φανατικος παναθηναικος! smiley.gif καλο ματς!

Αυτη ειναι η δικη σου αποψη φιλε.Επετρεψε μου να εχω εντελως διοφορετικη γνωμη για τον συγκεκριμενο αθλητη.Για το Αιγιο κανεις μεγαλο λαθος οτι η διοικηση δεν ασχολειται και δεν εχει καμμια απολυτως σημασια η φετινη του πορεια.Τωρα αυτο που λες για τον Ομπραντοβιτς αν και Ολυμπιακος ειναι μεγαλη ιεροσυλια.Για ενα κυπελλο δεν επιτρεπεται τετοια κριτικη στον αρχοντα των δαχτυλιδιων.Και ξαναλεω μακαρι να κερδισουμε τον Ηρακλη αν και λιγο δυσκολο.Καλη σου μερα φιλε.
RED ARMY
Πρεπει ολοι να βοηθησουμε την ομαδα στην δυσκολη αυτη στιγμη του πρωταθληματος με την παρουσια μας στο γηπεδο το Σαββατο στις 15,00 στο κλειστο.Χρειαζομαστε οπωσδηποτε μια νικη κυριως για ψυχολογικους λογους που θα μας βοηθησει να ξεφυγουμε απο την ζωνη του υποβιβασμου γιατι οποιος δεν εχει καταλαβει κινδυνευουμε αμεσα.
Καλο θα ειναι ολοι οι καισαριανιωτες να δωσουν βροντερο παρον και να στηριξουμε την ομαδαρα μας.Μια νικη και κυριως απεναντι στην καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος θα μας βοηθησει να ξεκολλησουμε και να μην μπλεξουμε περαιτερω σε ασχημες καταστασεις διοτι πραγματικα δεν μας αξιζουν.
Leon_cp3
QUOTE(RED ARMY @ Mar 4 2010, 01:55 ) *
Πρεπει ολοι να βοηθησουμε την ομαδα στην δυσκολη αυτη στιγμη του πρωταθληματος με την παρουσια μας στο γηπεδο το Σαββατο στις 15,00 στο κλειστο.Χρειαζομαστε οπωσδηποτε μια νικη κυριως για ψυχολογικους λογους που θα μας βοηθησει να ξεφυγουμε απο την ζωνη του υποβιβασμου γιατι οποιος δεν εχει καταλαβει κινδυνευουμε αμεσα.
Καλο θα ειναι ολοι οι καισαριανιωτες να δωσουν βροντερο παρον και να στηριξουμε την ομαδαρα μας.Μια νικη και κυριως απεναντι στην καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος θα μας βοηθησει να ξεκολλησουμε και να μην μπλεξουμε περαιτερω σε ασχημες καταστασεις διοτι πραγματικα δεν μας αξιζουν.


Εγώ τουλάχιστον αρχίζω το ψηστήρι από τώρα να φέρω όσο λαό καταφέρω. smiley.gif Όλοι μέσα σε τέτοια ματς.Πρέπει να καταλάβουν όλοι ότι παραμένουμε η ομάδα με τη δυναμική της Α1 και δε μας κουνάει καμία άσχημη πορεία,είμαστε πάντα εδώ.
RED ARMY
QUOTE(Leon_cp3 @ Mar 4 2010, 02:00 ) *
Εγώ τουλάχιστον αρχίζω το ψηστήρι από τώρα να φέρω όσο λαό καταφέρω. smiley.gif Όλοι μέσα σε τέτοια ματς.Πρέπει να καταλάβουν όλοι ότι παραμένουμε η ομάδα με τη δυναμική της Α1 και δε μας κουνάει καμία άσχημη πορεία,είμαστε πάντα εδώ.

Παντα ειμαστε διπλα στην ομαδαρα μας.Δεν μας ξενερωνει τιποτα και κανενας.Η ΝΗΑΡ-ΗΣΤ ειναι ιδεα για οποιον δεν το ξερει και δεν το εχει καταλαβει.Και οι ιδεες στηριζονται παντα.Εμεις απο την πλευρα μας θα κανουμε τα παντα για να μην υποβιβαστουμε κατηγορια και το ιδιο πιστευω θα κανουν ολοι οσοι απαρτιζουν την ομαδα μας.
Παμε για μια καινουρια αρχη στο παιχνιδι του Σαββατου να δειξουμε σε ολους την δυναμικη μας και να κανουμε εντονη για μια ακομη φορα την παρουσια μας στην κατηγορια.
RED ARMY
Αυριο παιζουμε μια κατηγορια στο παιχνιδι με τον Ηρακλη στην Καισαριανη.Εχουμε την απαιτηση απο ολους οσους απαρτιζουν την ομαδα να δωσουν τα μαξιμουμ των δυνατοτητων τους και να παρουν την νικη που τοσο πολυ χρειαζομαστε.Εμεις οι φιλαθλοι απο την πλευρα μας θα δωσουμε βροντερο παρον και θα βοηθησουμε οπως μονο εμεις ξερουμε την ομαδα μας.
Με νικη στο αυριανο ματς παιρνουμε βαθεια ανασα και βλεπουμε με μεγαλυτερη αισιοδοξια την συνεχεια αλλιως με ηττα τα πραγματα δυσκολευουν αφανταστα.Εχουμε μια κρυφη ελπιδα για αυριο και ελπιζουμε να βγουμε αληθινοι.Ολοι αυριο στο κλειστο να βοηθησουμε την ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.
Leon_cp3
Αύριο ελπίζουμε όλοι να ζήσουμε μοναδικές στιγμές αντάξιες του παρελθόντος και των δύο ομάδων.Εμείς από την πλευρά μας θα δώσουμε βροντερό παρόν και θα στηρίξουμε την ομάδα στην προσπάθεια που έχει να κάνει από δω και πέρα.Ό,τι έγινε έγινε,και ελπίζω ότι οι αθλητές μας κατάλαβαν που βρίσκονται και για ποια πράγματα πρέπει να "πολεμήσουν" από δω και πέρα.Όχι μόνο για την ομάδα αλλά και για τη δικιά τους αξιοπρέπεια.Μπορεί πλέον να φαντάζει "αστείο" το ότι πριν από κάθε ματς λέμε πάμε για μία νέα αρχή και τελικά στο τέλος γκρινιάζουμε,αλλά ελπίζω ότι όντως στο συγκεκριμένο παιχνίδι θα γίνει αυτή η αρχή.Με συγκρατημένη αισιοδοξία και όπου βγει.Τα λέμε αύριο στις 15.00 στο κλειστό. smiley.gif
RED ARMY
Μετα απο πολυ καιρο εχθες επιτελους χαμογελασαμε λιγακι.Η ομαδα θυμισε την ομαδα που ειδαμε στα παιχνιδια του κυπελλου.Ολοι οι αθλητες εδωσαν το μαξιμουμ των δυνατοτητων τους και πηραμε μια πολυ σημαντικη απο πλευρας ψυχολογιας αλλα και βαθμολογιας νικη.Το σημαντικο ειναι να μην σταματησουμε εδω και να συνεχισουμε με διπλο στις Σερρες ετσι ωστε να μπορεσουμε να κλειδωσουμε την παραμονη μας οσο γινεται νωριτερα.Δεν αξιζει στην ομαδα αυτη να πεσουμε κατηγορια.
Οσον αφορα τα χθεσινα θεωρω απαραδεκτη την ολη κατασταση αλλα ο Leon με καλυπτει απολυτα με τα λογια του Κουνα.Ο Κουνας εκανε μια λαθος κινηση αλλα αμεσως βγηκε και ζητησε συγνωμη.Μπραβο του γιατι τουλαχιστον ειχε τα κοτσια οχι οπως αλλοι μεσα στην ομαδα που γραφουν μονο μετα απο νικες και κρινουν τους παντες και τα παντα.Αλλοι που δεν εχουν χασει ευρω απο την ΝΗΑΡ και το μονο που κανουν ειναι να κρινουν τον προεδρο τους προπονητες τους φιλαθλους αντι να κοιτανε τα μαυρο τους το χαλι και οχι να διαλεγουνε παιχνιδια για προσωπικη τους προβολη.Παιξτε ετσι και με τον Αμυντα και με τον Λαγκαδα και με τις Σερρες οχι μονο με τον Ηρακλη γιατι μεσα απο αυτο αποδεικνυεται οτι η ομαδα εχει τεραστιες δυνατοτητες.




Near_5
Επιτέλους ! .... χθες είδαμε μια Νήαρ αντάξια των δυνατοτήτων των παικτών που διαθέτει ... μακάρι η νίκη αυτή να τους συνεφέρει και να συνεχίσουν έτσι ... smile.gif
Leon_cp3
Τα είπα και στο άλλο θέμα,η ομάδα επιτέλους έπαιξε ως αντάξια των δυνατοτήτων της.Τώρα το θέμα είναι να μη μείνουν σε αυτή τη νίκη αλλά να κάνουν όσο πιο γρήγορα μπορούν τις απαραίτητες εμφανίσεις για να εξασφαλίσουν την παραμονή.Με αρχή το ματς τις Σέρρες στο οποίο πρέπει να έχουν και έναν λόγο παραπάνω καθώς εκτός του ότι οι Ίκαροι διεκδικούν και αυτοί την παραμονή και είμαστε στην ίδια θέση,είχαμε χάσει εδώ με 15 πόντους οπότε πρέπει να μπουν και να πάρουν το αίμα τους πίσω κατά κάποιο τρόπο.Στο χέρι μας είναι.

Επίσης όσο αναφορά τα σενάρια παραμονής.Από το www.basketblog.gr:
<<Στις 11 νίκες…

Γράψαμε την περασμένη εβδομάδα για τον… μαγικό αριθμό "12", που αφορούσε τις νίκες που πρέπει να κάνουν οι ομάδες που μάχονται για την σωτηρία, προκειμένου να την εξασφαλίσουν. Μετά τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής και τις ήττες των ΟΦΗ και Ερμή Λαγκαδά, τα δεδομένα έχουν αλλάξει και πλέον μιλάμε για το… μαγικό "11".

Αυτό το νούμερο νικών, αφορά τους Δάφνη, Αμύντα, Πέραμα, Ίκαρους Σερρών και Νήαρ Ηστ, που συνεχίζουν την μάχη για την εξασφάλιση της παραμονής. Οι δύο πρώτοι έχουν από 9 νίκες, ενώ οι υπόλοιποι είναι στις 8 και… ψάχνουν ακόμη τρεις για να εξασφαλιστούν.

Με 10 αγωνιστικές να απομένουν για την ολοκλήρωση του φετινού πρωταθλήματος, ΟΦΗ και Ερμής, βρίσκονται πλέον με την πλάτη στον…τοίχο και κυνηγάνε ένα θαύμα για να αποφύγουν την… παρέα του Αιγάλεω στη Β΄ Εθνική. Οι ομάδες του Ηρακλείου και του Λαγκαδά πρέπει να κάνουν 6 νίκες στα ματς που απομένουν, κάτι που μοιάζει απίθανο, με βάση την εικόνα και το πρόγραμμα τους.

Όσο για το… περήφανο και αξιοπρεπέστατο "Σίτι" (4 νίκες), που νίκησε χθες τον Αμύντα και παλεύει όλα τα παιχνίδια μέχρι τέλους, δεν του φτάνει ούτε… θαύμα, καθώς χρειάζεται να κάνει το 8/12 για να σωθεί…

Η αγωνία για την μάχη της παραμονής αλλά και της ανόδου, μεταφέρεται πλέον για την επόμενη αγωνιστική (21η), η οποία όμως είναι άγνωστο αν θα πραγματοποιηθεί. Οι ομάδες δείχνουν αποφασισμένες να προχωρήσουν σε… λοκ άουτ σε περίπτωση που δεν ικανοποιηθούν τα αιτήματα τους και η ερχόμενη εβδομάδα είναι ιδιαίτερα κρίσιμη για το μέλλον του πρωταθλήματος αλλά και της Α2 γενικότερα. >>

Ουσιαστικά λοιπόν μιλάμε για 3 νίκες σε 10 ματς.Εγώ πιστεύω ότι καλό είναι βέβαια να μη σκεφτόμαστε αυτά τα θέματα αλλά να παίζουμε λες και κυνηγάμε την άνοδο.Να μην ψάξουμε τις 3 νίκες αλλά τη νίκη σε κάθε ματς.
kesariani 4ever
"Νίκη των παικτών"

Του Γιάννη Ευδαίμων
08/03/2010 (17:04)

Έπρεπε να φτάσει στο… χείλος του γκρεμού για να ξυπνήσει, όμως η Νήαρ Ηστ κατάφερε να δείξει και πάλι το πραγματικό της πρόσωπο και να πάρει μια μεγάλη νίκη. Η επικράτηση επί του Ηρακλή, όχι μόνο κράτησε μακριά από την ζώνη του υποβιβασμού τους "ερυθρόλευκους", αλλά παράλληλα πρόσθεσε πόντους στην ψυχολογία της ομάδας.

"Αυτή η νίκη είναι αποκλειστικά των παικτών, οι οποίοι έβγαλαν την εικόνα που είχαν στην αρχή τη χρονιάς. Παίξαμε ένας για όλους και όλοι για έναν, με αποτέλεσμα να νικήσουμε τον Ηρακλή", δήλωσε στο basketblog, o τεχνικός της Νήαρ, Τόλης Καρνέσης και πρόσθεσε:"Συνειδητοποιήσαμε ότι η ομάδα δεν είναι για αυτή τη θέση και είναι για πολύ ψηλά".

Τι έφταιξε όμως και έφερε τη Νήαρ Ηστ σε αυτή την βαθμολογική κατάσταση; "Είχαμε την ατυχία των τραυματισμών, όπως του Κούνα που απουσίασε για μεγάλο χρονικό διάστημα αλλά και του Γκρούντμπεργκ. Χάσαμε δύο ματς στην παράταση και άλλα δύο στον πόντο. Όλα αυτά, σε συνδυασμό με μια σχετική χαλάρωση που υπήρξε, λόγω του καλού ξεκινήματος μας στο πρωτάθλημα, έφερε την… κατηφόρα", εξήγησε ο Τόλης Καρνέσης, ο οποίος έκανε ειδική μνεία στον Βασίλη Κούνα, που επέστεψε μετά από σοβαρό τραυματισμό και ήταν εξαιρετικός κόντρα στον Ηρακλή:

"Ο Κούνας είναι… λαχείο για κάθε ομάδα και είμαι πολύ τυχερός σαν προπονητής που τον έχω. Είναι εξαιρετικός αθλητής και κυρίως εξαιρετικός χαρακτήρας…»
RED ARMY
Καλο θα ειναι τα θεματα της ομαδας μας να γραφονται στο ειδικο σαιτ για την ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.Καλως οριζουμε τον φιλο be the leeder και θελουμε πραγματικα να γινομαστε ολο και περισσοτεροι.Συμφωνω σε ολα σχεδον που λεει και περιμενουμε διπλο στις Σερρες για να μπορεσουμε να ειμαστε πολυ πιο ηρεμοι και χαλαροι τις τελευταιες αγωνιστικες.Πρεπει να παρουμε και το αιμα μας πισω μιας και στον πρωτο γυρο μας κερδισανε σχετικα ευκολα.Με 4 νικες θεωρω παντως οτι σωζουμε την παρτιδα.
Περιμενω και απο αλλους φιλους της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ να μπουν στο φορουμ και να λενε την γνωμη τους για την αμαδα μας.Ειναι πολυ σημαντικο διοτι ετσι γινομαστε καλυτεροι και εμεις οι φιλαθλοι αλλα και η ιδια η ομαδα.
RED ARMY
Εαν γινει το διπλο στις Σερρες νομιζω τελειωνουμε με την υποθεση παραμονη.Νομιζω πως ο στοχος αυτος ειναι εφικτος αρκει η αποδοση της ομαδας μας να κυμανθει σε υψηλα στανταρ.Οι Ικαρροι βρισκονται σε πολυ καλη αγωνιστικη κατασταση αλλα πιστευω πως εαν η ΝΗΑΡ ειναι σοβαρη δεν θα αντιμετωπισει ιδιαιτερα προβληματα.Λιγη προσοχη στους Τοτσιο,Συμεωνιση και Πεχλιβανη και νομιζω πως θα τα καταφερουμε.Βεβαια ποτε δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι με την φετινη Νηαρ αλλα παντα αισιοδοξουμε.
Η αλλαγη προπονητη στις Σερρες εκανε πολυ καλο και θεωρω οτι πολυ δυσκολα θα υποβιβαστουν.Ειναι μια ομαδα κοσμημα για το πρωταθλημα της Α'2 και το Ελληνικο μπασκετ χρειαζεται τετοιες ομαδες υγιεις.Κοσμο εχουν σοβαρη διοικηση εχουν τι αλλο αναζητουμε στις δυσκολες αυτες εποχες.Να γινει ενα πολυ καλο ματς να ευχαριστηθει ο κοσμος και να κερδισει η καλυτερη ομαδα.Φιλε pass ενημερωνε μας για την διακυμανση του σκορ οσο γινεται περισσοτερο.Ευχαριστουμε προκαταβολικα.
Leon_cp3
Ελπίζω να μη μας "σκοτώσει" πάλι ο Πεχλιβάνης,μεγάλος παίχτης και κάτι παθαίνει με μας ειδικά. smiley.gif Δε θέλω να είμαι πολύ αισιόδοξος παρά τη μεγάλη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής,προτιμώ να με πείσουν οι παίχτες πριν πω εγώ πολλά πολλά.Το θέμα είναι να δούμε αν θα διεξαχθεί και η αγωνιστική τώρα που φαίνεται ότι βρίσκουμε κάποιο ρυθμό,και να μην έχουμε κάνα λοκ άουτ.Είχαν και απεργία σήμερα και δε ξέρουμε ακόμα τι έγινε στη συνάντηση.
be the Leader
QUOTE(RED ARMY @ Mar 9 2010, 01:14 ) *
Καλο θα ειναι τα θεματα της ομαδας μας να γραφονται στο ειδικο σαιτ για την ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.Καλως οριζουμε τον φιλο be the leeder και θελουμε πραγματικα να γινομαστε ολο και περισσοτεροι.Συμφωνω σε ολα σχεδον που λεει και περιμενουμε διπλο στις Σερρες για να μπορεσουμε να ειμαστε πολυ πιο ηρεμοι και χαλαροι τις τελευταιες αγωνιστικες.Πρεπει να παρουμε και το αιμα μας πισω μιας και στον πρωτο γυρο μας κερδισανε σχετικα ευκολα.Με 4 νικες θεωρω παντως οτι σωζουμε την παρτιδα.
Περιμενω και απο αλλους φιλους της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ να μπουν στο φορουμ και να λενε την γνωμη τους για την αμαδα μας.Ειναι πολυ σημαντικο διοτι ετσι γινομαστε καλυτεροι και εμεις οι φιλαθλοι αλλα και η ιδια η ομαδα.


Γεια και απο μενα...ενταξει εγραπσα στο αλλο γιατι ηθελα να του απαντησω...!!!μονο διπλο αυριο...!!!
και να ημαστε οσο σοβαροι ημασταν με τον ηρακλη..!!!!αντε ρε ομαδα..!!!!
pass
QUOTE(RED ARMY @ Mar 12 2010, 00:49 ) *
Εαν γινει το διπλο στις Σερρες νομιζω τελειωνουμε με την υποθεση παραμονη.Νομιζω πως ο στοχος αυτος ειναι εφικτος αρκει η αποδοση της ομαδας μας να κυμανθει σε υψηλα στανταρ.Οι Ικαρροι βρισκονται σε πολυ καλη αγωνιστικη κατασταση αλλα πιστευω πως εαν η ΝΗΑΡ ειναι σοβαρη δεν θα αντιμετωπισει ιδιαιτερα προβληματα.Λιγη προσοχη στους Τοτσιο,Συμεωνιση και Πεχλιβανη και νομιζω πως θα τα καταφερουμε.Βεβαια ποτε δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι με την φετινη Νηαρ αλλα παντα αισιοδοξουμε.
Η αλλαγη προπονητη στις Σερρες εκανε πολυ καλο και θεωρω οτι πολυ δυσκολα θα υποβιβαστουν.Ειναι μια ομαδα κοσμημα για το πρωταθλημα της Α'2 και το Ελληνικο μπασκετ χρειαζεται τετοιες ομαδες υγιεις.Κοσμο εχουν σοβαρη διοικηση εχουν τι αλλο αναζητουμε στις δυσκολες αυτες εποχες.Να γινει ενα πολυ καλο ματς να ευχαριστηθει ο κοσμος και να κερδισει η καλυτερη ομαδα.Φιλε pass ενημερωνε μας για την διακυμανση του σκορ οσο γινεται περισσοτερο.Ευχαριστουμε προκαταβολικα.

Φίλοι απο την Καισαριανή να είστε σίγουροι ότι ο αγώνας θα γίνει σε πολύ καλό κλίμα όπως όλοι οι αγώνες άλλωστε που γίνονται στις Σέρρες.Με τη Νήαρ υπάρχει και ένα σεβασμός παραπάνω διότι είναι ιστορική ομάδα και έχουν γίνει και παλαιότερα καλά παιχνίδια και στην Α εθνική και αργότερα στην Α2 την δεκαετία του 80.Οι Σέρρες σαν ομάδα αυτή την εποχή είναι ανεβασμένη ψυχολογικά και αγωνιστικά.Το παιχνίδι είναι πολύ σημαντικό για μας και πρέπει να το πάρουμε για να ξεφύγουμε απο την επικίνδυνη ζώνη.Εσείς δεν έχετε πρόβλημα θα κάνετε τις νίκες που πρέπει.Έχετε ποιοτικούς παίκτες απλώς δεν βρέθηκαν στο παιχνίδι όσο έπρεπε.Αύριο θα σας γράψω για το παιχνίδι.
RED ARMY
QUOTE(pass @ Mar 12 2010, 19:55 ) *
Φίλοι απο την Καισαριανή να είστε σίγουροι ότι ο αγώνας θα γίνει σε πολύ καλό κλίμα όπως όλοι οι αγώνες άλλωστε που γίνονται στις Σέρρες.Με τη Νήαρ υπάρχει και ένα σεβασμός παραπάνω διότι είναι ιστορική ομάδα και έχουν γίνει και παλαιότερα καλά παιχνίδια και στην Α εθνική και αργότερα στην Α2 την δεκαετία του 80.Οι Σέρρες σαν ομάδα αυτή την εποχή είναι ανεβασμένη ψυχολογικά και αγωνιστικά.Το παιχνίδι είναι πολύ σημαντικό για μας και πρέπει να το πάρουμε για να ξεφύγουμε απο την επικίνδυνη ζώνη.Εσείς δεν έχετε πρόβλημα θα κάνετε τις νίκες που πρέπει.Έχετε ποιοτικούς παίκτες απλώς δεν βρέθηκαν στο παιχνίδι όσο έπρεπε.Αύριο θα σας γράψω για το παιχνίδι.

Φιλε καλησπερα.Και εμεις εχουμε μεγαλο προβλημα οχι μονο εσεις σχετικα με το θεμα του υποβιβασμου.Ειμαι απολυτα σιγουρος οτι το παιχνιδι θα γινει μεσα σε πολυ καλο κλιμα μιας και τοσα χρονια οταν ανεβαινουμε εισαστε πραγματικα κυριοι.Παντως να ξερεις οτι και εμεις στην Καισαριανη και σας σεβομαστε αλλα και σας παραδεχομαστε τοσο σαν συλλογο οσο και σαν αθρωπους τον καθε ενα ξεχωριστα συμφωνα με τα λεγομενα διοικησης,προπονητων και παιχτων.
Τωρα εμεις θελουμε μονο νικη οπως λεει και ο φιλος be the leader και το θεωρουμε επιτακτικη αναγκη.Οντως ο Πεχλιβανης οταν μας βλεπει γυριζει το ματι του εδω και 4 χρονια και το ιδιο συμβαινει με Ασημακη και Τοπουζη.Στον πρωτο γυρο επισης ηταν πολλοι καλοι Τοτσιος και Συμεωνιδης.Ελπιζω να γινει ενα πολυ καλο παιχνιδι και να κερδισει ο καλυτερος οπως ειπα και σε προηγουμενη μου αναφορα.Και παλι μην ξεχνας να μας ενημερωνεις.Καλο σου βραδυ.
RED ARMY
Μια απο τα ιδια και σημερα.Ενω θα μπορουσαμε να αποδρασουμε με το διπλο τελικα δεν τα καταφεραμε.Διαβαζοντας τα στατιστικα στο σαιτ του Γαλανη βλεπω πολλα ενδιαφεροντα πραγματα.Βλεπω 1/14 τριποντα δυστηχως με τετοια ποσοστα οχι δεν μπορεις να κερδισεις εκτος εδρας αλλα δεν μπορεις να διεκδικησεις και πολλα πραγματα.Ενω καταφεραμε να περιορισουμε σε μεγαλο βαθμο Πεχλιβανη και Τοτσιο την πατησαμε απο Συμεωνιδη και Τοπουζη.Συγχαρητηρια στην ομαδα των Σερρων και πραγματικα τους ευχομαι να μεινουν στην κατηγορια.
Στα δικα μας τωρα βλεπω μεγαλη βοηθεια απο Κουνα και Κουτρουλια(βεβαια διαβαζοντας ποντους Συμεωνιδη και Τοπουζη μαλλον αμυντικα δεν τα πηγε καλα).Ο Μιχαλος ανυπαρκτος για ενα ακομη εκτος εδρας ματς(διαβαζοντας τα στατιστικα του θεωρω απαραδεκτο σε 30 λεπτα να εχει παρει τοσες προσπαθειες) ο Κοκκαλης πολυ αστοχος ο Μαχαιρας(δεν υπαρχει θεμα συζητησης) ο Γκρουντμπεργκ πρεπει να προσπαθησε και ο Παναρας τα γνωστα.Πρεπει οπωσδηποτε νικη στην Καισαριανη με την Δαφνη για να μπορεσουμε να ανασανουμε.Ευτυχως που εχασαν ΟΦΗ και Λαγκαδας και αυτοκτονουν απο μονοι τους διαφορετικα θα ειχαμε παρα πολλα προβληματα.
Θα ηθελα παρακαλω την γνωμη του φιλου pass για την κριτικη που κανω στους αθλητες μας.Ηταν στο ματς και εχει πολυ καλυτερη εικονα.Ευχαριστω προκαταβολικα.
Τελος θελω να βγει ο othersme ο οποιος βγαινει μονο μετα απο νικες.Θελω να βγει και να μας πει τωρα την γνωμη του για το παιχνιδι ετσι οπως ο ιδιος μονο ξερει.
pass
QUOTE(RED ARMY @ Mar 13 2010, 23:33 ) *
Μια απο τα ιδια και σημερα.Ενω θα μπορουσαμε να αποδρασουμε με το διπλο τελικα δεν τα καταφεραμε.Διαβαζοντας τα στατιστικα στο σαιτ του Γαλανη βλεπω πολλα ενδιαφεροντα πραγματα.Βλεπω 1/14 τριποντα δυστηχως με τετοια ποσοστα οχι δεν μπορεις να κερδισεις εκτος εδρας αλλα δεν μπορεις να διεκδικησεις και πολλα πραγματα.Ενω καταφεραμε να περιορισουμε σε μεγαλο βαθμο Πεχλιβανη και Τοτσιο την πατησαμε απο Συμεωνιδη και Τοπουζη.Συγχαρητηρια στην ομαδα των Σερρων και πραγματικα τους ευχομαι να μεινουν στην κατηγορια.
Στα δικα μας τωρα βλεπω μεγαλη βοηθεια απο Κουνα και Κουτρουλια(βεβαια διαβαζοντας ποντους Συμεωνιδη και Τοπουζη μαλλον αμυντικα δεν τα πηγε καλα).Ο Μιχαλος ανυπαρκτος για ενα ακομη εκτος εδρας ματς(διαβαζοντας τα στατιστικα του θεωρω απαραδεκτο σε 30 λεπτα να εχει παρει τοσες προσπαθειες) ο Κοκκαλης πολυ αστοχος ο Μαχαιρας(δεν υπαρχει θεμα συζητησης) ο Γκρουντμπεργκ πρεπει να προσπαθησε και ο Παναρας τα γνωστα.Πρεπει οπωσδηποτε νικη στην Καισαριανη με την Δαφνη για να μπορεσουμε να ανασανουμε.Ευτυχως που εχασαν ΟΦΗ και Λαγκαδας και αυτοκτονουν απο μονοι τους διαφορετικα θα ειχαμε παρα πολλα προβληματα.
Θα ηθελα παρακαλω την γνωμη του φιλου pass για την κριτικη που κανω στους αθλητες μας.Ηταν στο ματς και εχει πολυ καλυτερη εικονα.Ευχαριστω προκαταβολικα.
Τελος θελω να βγει ο othersme ο οποιος βγαινει μονο μετα απο νικες.Θελω να βγει και να μας πει τωρα την γνωμη του για το παιχνιδι ετσι οπως ο ιδιος μονο ξερει.
Έχεις δίκιο ο Μίχαλος ήταν σαν να μην υπήρχε στον αγώνα.Ο Γκρουντμπέργκ προσπάθησε πολύ.Ο Κούνας στο δεύτερο ήταν σούπερ έχασε βέβαια μια κρίσιμη βολή ο δε Κουτρούλιας στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλός και αμύντικα και επιθετικά.Στο δεύτερο μπήκε σ ένα σημείο που είχε πάρει τα πάνω του ο Τοπούζης.Μερίδιο ευθύνης έχει όμως και ο Καρνέσης που στο ξέσπασμα του δευτέρου ημιχρόνου πήρε ταιμ μετα το 12-0 εκει άργησε λίγο.Τώρα για τους πόντους που βάλαμε μέσα στη ρακέτα αυτό έγινε διότι πήγε πολλές φορές η μπάλα σε Τοπούζη,Συμεωνίδη.Ο Μαχαίρας ενω μπήκε καλά δεν μπόρεσε στη συνέχεια να ακολουθήσει.Μίλησα και με ανθρώπους της ομάδα σας.Ήταν προβληματισμένοι κι αυτοί πως με τέτοιο ρόστερ δεν περπατάει η ομάδα άλλά ανακουφισμένοι που έχασαν Λαγκαδάς,Οφη και Αμύντας.Και ένα άλλο πολύ εύκολα χάνετε τις διαφορές που παίρνετε με κόπο μέσα στο παιχνίδι
RED ARMY
QUOTE(pass @ Mar 13 2010, 23:52 ) *
Έχεις δίκιο ο Μίχαλος ήταν σαν να μην υπήρχε στον αγώνα.Ο Γκρουντμπέργκ προσπάθησε πολύ.Ο Κούνας στο δεύτερο ήταν σούπερ έχασε βέβαια μια κρίσιμη βολή ο δε Κουτρούλιας στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλός και αμύντικα και επιθετικά.Στο δεύτερο μπήκε σ ένα σημείο που είχε πάρει τα πάνω του ο Τοπούζης.Μερίδιο ευθύνης έχει όμως και ο Καρνέσης που στο ξέσπασμα του δευτέρου ημιχρόνου πήρε ταιμ μετα το 12-0 εκει άργησε λίγο.Τώρα για τους πόντους που βάλαμε μέσα στη ρακέτα αυτό έγινε διότι πήγε πολλές φορές η μπάλα σε Τοπούζη,Συμεωνίδη.Ο Μαχαίρας ενω μπήκε καλά δεν μπόρεσε στη συνέχεια να ακολουθήσει.Μίλησα και με ανθρώπους της ομάδα σας.Ήταν προβληματισμένοι κι αυτοί πως με τέτοιο ρόστερ δεν περπατάει η ομάδα άλλά ανακουφισμένοι που έχασαν Λαγκαδάς,Οφη και Αμύντας.Και ένα άλλο πολύ εύκολα χάνετε τις διαφορές που παίρνετε με κόπο μέσα στο παιχνίδι

Επιτελους πες τα φιλε μου.Δεν γινεται να τους χαιδευουμε τα αυτια συνεχεια.Πρεπει να ακουνε αληθειες διοτι ολοι την εχουν δει παιχταραδες.Ειδικα εαν συνεχισουν ετσι δεν θα βρουν ομαδα του χρονου με τιποτα.Σχεδον κανενας τους.Δυστηχως φετος δεν εγινε καλη χημεια με συνεπεια να εχουμε αυτα τα αποτελεσματα.Θελουμε να σωσουμε την παρτιδα και γνωμη ολων των φιλων της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ ειναι να γινει ριζικη ανανεωση με οτι αυτο συνεπαγεται.Εμεις δεν ειμαστε υπευθυνοι για το ποιοι θα μεινουν και ποιοι θα φυγουν αλλα δεν ανεχομαστε τετοιες συμπεριφορες και τετοιες εμφανισεις απο την ομαδα που χρονια πολλα τωρα μας δινει χαρες.
Η φανελα της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ ειναι πολυ βαρεια και ορισμενοι δεν αξιζει να την φορανε.Ελπιζουμε το φετινο πατατρακ να μας γινει μαθημα.
Ευχαριστουμε για τις αποψεις σου που μονο καλο μπορουν να μας κανουν.Ειναι πολυ καλο απο ανθρωπους μπασκετικους και κυριως ουδετερους με την ομαδα σου να ακους και να δεχεσαι γνωμες.Να εισαι καλα.
Leon_cp3
Εγώ δε θέλω να γίνω κακός πάλι αλλά...πρέπει.Δε μπορώ να καταλάβω,γιατί συνεχίζουμε και κατεβαίνουμε στα εκτός έδρας ματς και δε δίνουμε τα ματς άνευ 20-0 να μην κουράζονται και τα παιδιά;10 ώρες ταξίδι με το πούλμαν έκαναν για να φτάσουν στις Σέρρες...Έχουμε να κερδίσουμε έξω από τη 2η αγωνιστική.
Τέλος πάντων συγχαρητήρια στην ομάδα των Σερρών,και πιστεύω ότι ψιλοτελείωσε με την υπόθεση παραμονή.Εμείς άντε μπας και κάνουμε τις 3 νίκες στα 9 ματς να τελειώσει η χρονιά να δούμε τι θα κάνουμε.Και αν μείνουν πάνω από 2-3 παίχτες (τους οποίους έχω αναφέρει αρκετές φορές) σε αυτή την ομάδα επαναλαμβάνω είναι σα να παίζουν με τη νοημοσύνη μας.
RED ARMY
QUOTE(Leon_cp3 @ Mar 14 2010, 02:00 ) *
Εγώ δε θέλω να γίνω κακός πάλι αλλά...πρέπει.Δε μπορώ να καταλάβω,γιατί συνεχίζουμε και κατεβαίνουμε στα εκτός έδρας ματς και δε δίνουμε τα ματς άνευ 20-0 να μην κουράζονται και τα παιδιά;10 ώρες ταξίδι με το πούλμαν έκαναν για να φτάσουν στις Σέρρες...Έχουμε να κερδίσουμε έξω από τη 2η αγωνιστική.
Τέλος πάντων συγχαρητήρια στην ομάδα των Σερρών,και πιστεύω ότι ψιλοτελείωσε με την υπόθεση παραμονή.Εμείς άντε μπας και κάνουμε τις 3 νίκες στα 9 ματς να τελειώσει η χρονιά να δούμε τι θα κάνουμε.Και αν μείνουν πάνω από 2-3 παίχτες (τους οποίους έχω αναφέρει αρκετές φορές) σε αυτή την ομάδα επαναλαμβάνω είναι σα να παίζουν με τη νοημοσύνη μας.

Ειναι συγκεκριμενοι παντως φιλε leon αυτοι που παιζουν με κατω τα χερια στα εκτος εδρας ματς.Ενω αντιθετα στα εντος εδρας τα δινουν ολα οσο μπορουν βεβαια.Αντε να τελειωνουμε με αυτην την χρονια διοτι μονο στεναχωρια μας γεμιζει και τιποτα αλλο.Ακομα και 3 νικες να κανουμε δυσκολο το βλεπω με την εικονα που εχουμε.Ευτυχως εχουμε ακομα καποια παιχνιδακια στην Καισαριανη που μπορουμε να τα παρουμε.Και μην ξεχασω να αναφερω πως εαν δεν ειχαμε κανει τις πρωτες 4 συνεχομενες νικες τωρα θα ειχαμε υποβιβασθει.Εχουμε κανει σε 17 αγωνες 4 νικες-13 ηττες.Και σου ξαναλεω και ρωταω εαν δεν ειχαμε κανει 4 συνεχομενες τωρα που θα βρισκομασταν?Θελω να μου απαντησει ο κριτης των παντων.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.