Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A.O. NHAΡ-ΗΣΤ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
RED ARMY
Πλησιαζει το Σαββατο και η καθοριστικης σημασιας αναμετρηση της ομαδας μας με την Ολυμπιαδα Πατρων.Θα πρεπει ολοι να ειμαστε εκει να στηριξουμε την ΝΗΑΡ και να παρουμε την νικη που θα μας εξασφαλισει την παραμονη μας στην κατηγορια.Σε καμμια περιπτωση δεν πρεπει να ξεφυγουμε και το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι να ωθησουμε με τις φωνες μας και τον παλμο μας τους αθλητες μας στην νικη.Ειναι πολυ σημαντικο παιχνιδι και ειναι υποχρεωση μας η παρουσια μας στο γηπεδο. smiley.gif



ΝΗΑΡ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ
NEAR EAST
QUOTE(RED ARMY @ May 27 2010, 10:09 ) *
Πλησιαζει το Σαββατο και η καθοριστικης σημασιας αναμετρηση της ομαδας μας με την Ολυμπιαδα Πατρων.Θα πρεπει ολοι να ειμαστε εκει να στηριξουμε την ΝΗΑΡ και να παρουμε την νικη που θα μας εξασφαλισει την παραμονη μας στην κατηγορια.Σε καμμια περιπτωση δεν πρεπει να ξεφυγουμε και το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι να ωθησουμε με τις φωνες μας και τον παλμο μας τους αθλητες μας στην νικη.Ειναι πολυ σημαντικο παιχνιδι και ειναι υποχρεωση μας η παρουσια μας στο γηπεδο. smiley.gif



ΝΗΑΡ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ

Πολυ σωστος ο φιλος RED ARMY.Ολοι μαζι ενωμενοι να βοηθησουμε την αγαπημενη μας ομαδα τωρα που το εχει πραγματικη αναγκη και κυριως χωρις ακροτητες οπως μονο εμεις γνωριζουμε.Παντως απο τι διαβαζω η Ολυμπιαδα θα ερθει με πολλα προβληματα αλλα αυτο καθολου δεν μας απασχολει διοτι ειναι μια ομαδα που δεν μπορεις να την ψυχολογησεις.
Leon_cp3
Ες αύριον τα σπουδαία λοιπόν για την ομάδα μας που καλείται να κάνει το καθήκον της και να τελειώσει χωρίς μπλεξίματα ισοβαθμιών την υπόθεση παραμονή.Ο κόσμος αναμένεται να δώσει βροντερό παρόν και να βοηθήσει κι αυτός όπως μπορεί.Μετά το ματς θα μπορέσουμε να κάνουμε και τον απολογισμό της χρονιάς,να δούμε τι έφταιξε και είμαι σίγουρος πως και η διοίκηση θα πράξει το ίδιο και θα έχουμε άμεσες αλλαγές προς το καλύτερο.
RED ARMY
QUOTE(Leon_cp3 @ May 28 2010, 22:17 ) *
Ες αύριον τα σπουδαία λοιπόν για την ομάδα μας που καλείται να κάνει το καθήκον της και να τελειώσει χωρίς μπλεξίματα ισοβαθμιών την υπόθεση παραμονή.Ο κόσμος αναμένεται να δώσει βροντερό παρόν και να βοηθήσει κι αυτός όπως μπορεί.Μετά το ματς θα μπορέσουμε να κάνουμε και τον απολογισμό της χρονιάς,να δούμε τι έφταιξε και είμαι σίγουρος πως και η διοίκηση θα πράξει το ίδιο και θα έχουμε άμεσες αλλαγές προς το καλύτερο.

Αυριο ολοι στο γηπεδο να βοηθησουμε την ομαδα μας.Ενα παιχνιδι εμεινε και πρεπει να τα δωσουμε ολοι μας ολα.Μετα το παιχνιδι ολα τα αλλα.Αυτο που προεχει ειναι η νικη-σωτηρια αυριο με την Ολυμπιαδα Πατρων.
NEAR EAST
Σημερα πρεπει να ειμαστε ολοι στο γηπεδο να βοηθησουμε την αγαπημενη μας ομαδα και να δωσουμε απαντησεις σε ολους οσους υποβαθμιζουν και αλλοιωνουν το πρωταθλημα της Α΄2.Ολοι να φωναξουμε και να παρουμε την νικη που θα μας εξασφαλισει την κατηγορια κατι που επρεπε να ειχε γινει πριν 3-4 εβδομαδες εαν ολα ειχαν κυλησει φυσιολογικα.Απο εκει και περα σωνομαστε σημερα και απο αυριο αχολουμαστε με το μελλον της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.Αυτο που προεχει ειναι η σημερινη νικη.
RED ARMY
Συγχαρητηρια στην ομαδα μας για την σημερινη ευκολη νικη επι της Ολυμπιαδας Πατρων με 94-82.Με την νικη αυτη καταλαβαμε την 7η θεση ενω το οξυμορο ειναι οτι με ηττα υποβιβαζομασταν.Το παιχνιδι δεν αντεχει κριτικης μιας και εμεις θελαμε πολυ το παιχνιδι ενω οι αντιπαλοι εκαναν αγγαρεια.Μου φαινεται πως η Ολυμπιαδα δυσκολα θα υπαρχει του χρονου ενω και για εμας τα πραγματα δεν ειναι καθολου ευκολα.Βεβαια σημερα ειναι ημερα χαρας μιας και αυτη η δυσκολη χρονια να φυγει και να μην ξαναρθει.Απο εκει και περα ευχαριστουμε ολους οσους φετος προσεφεραν οτι και εαν ηταν αυτο και ευχομαι του χρονου η ομαδα να στελεχωθει απο μια διοικηση η οποια να κανει τις καλυτερες επιλογες και να μην ξαναεμφανιστουν τα φετινα ασχημα γεγονοτα.Ευχομαι απο καρδιας στην ομαδα που αγαπαμε να βρει μια σωστη λυση και εμεις θα την στηριξουμε οποια και εαν ειναι αυτη αρκει να ειναι υγιης.
Συγχαρητηρια στην ομαδα του Αμυντα για την σημερινη νικη και σωτηρια.Θελω να πιστευω πως το φετινο πρωταθλημα της Α'2 ενω ηταν απο τα πιο συναρπαστικα στο τελος μας τα χαλασε.Ορισμενες ομαδες δεν επαιζαν για την αξιοπρεπεια τους και δεν πρεπει στο μελλον να συμβουν ξανα τετοια πραγματα διοτι κανουν μονο κακο στο Ελληνικο μπασκετ.



ΝΗΑΡ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Near_5




Καλό καλοκαίρι κι ας ελπίσουμε στα καλύτερα για τη νέα σεζόν !
CrossoverOnE
Tα συγχαρητηρια μου και καλη τυχη για του χρονου μαγκες!
RED ARMY
QUOTE(CrossoverOnE @ May 29 2010, 23:45 ) *
Tα συγχαρητηρια μου και καλη τυχη για του χρονου μαγκες!

Ευχαριστουμε πολυ φιλε και πολλα συγχαρητηρια σε εσας για την φετινη σας πορεια που ειδικα στον πρωτο γυρο χαρακτηριζεται πορεια πρωταθλητισμου.Για εμας δεν ηταν και η καλυτερη χρονια αλλα τελος καλο ολα καλα.Εμεις παντως συμβαδιζουμε καθε χρονο και θα ηταν δυσκολο ΝΗΑΡ και ΚΑΟΔ να μην βρισκονται στην ιδια κατηγορια smiley.gif .
Οπως προειπα σημερα ειναι μερα χαρας και απο αυριο τα κεφαλια μεσα και σχεδιασμος νεων φρεσκων και πιο υγιη πραγματων με οτι αυτο συνεπαγεται.
Leon_cp3
Τέλος καλό όλα καλά και με πολύ καλή εμφάνιση.Η χρονιά γενικά δεν ήταν καλή,τα έχουμε πει πολλές φορές και ας μη κουράσω άλλο,τώρα ας δούμε τι αλλαγές έρχονται στα διοικητικά και κατά συνέπεια και στα αγωνιστικά και ελπίζουμε να μην γίνουν κι άλλες χρονιές σαν αυτήν,να βρούμε μια ισορροπία κι από κει και πέρα ό,τι ήθελε προκύψει,αλλά να βρούμε μία σταθερότητα.
Εμείς πάντα θα είμαστε εδώ να στηρίζουμε την ομάδα μας.
Σήμερα Κουτρούλιας και Γκρούντμπεργκ όλα τα λεφτά ενώ στο τέλος πήρε μπρος και ο Μίχαλος.
NEAR EAST
Τελος καλο ολα καλα μετα την χθεσινη ευκολη νικη επι της Ολυμπιαδας.Μια παρα πολυ δυσκολη σεζον εφτασε στο τελος της με την κατακτηση της 7ης θεσης απο την ομαδα μας.Απο εδω και περα προεχουν αλλα πραγματα και το σημαντικο ειναι να δημιουργηθει μια νεα διοικηση η οποια θα στελεχωσει την ομαδα σε ολα τα επιπεδα.
Μπραβο στον κοσμο που εδωσε για ακομη μια φορα δυναμικο παρων και βοηθησε την ομαδα φετος και στις δυσκολες στιγμες.Χωρις αυτους η ομαδα πιστευω θα ειχε ακομα μεγαλυτερα προβληματα.Παντως εμεις θα ειμαστε εδω να παρακολουθουμε τα τεκταινομενα και θα σας ενημερωνουμε ολους.
RED ARMY
Ο φιλος japa2009 συνεχιζει και γραφει τα ιδια και τα ιδια πραγματα.Τελικα ειναι γραφικος εντελως και του απανταμε να ασχολειται με ολα τα αλλα εκτος απο την ΝΗΑΡ-ΗΣΤ η οποια ειναι απο τις πιο καθαρες ομαδες και παιζει παντα για την ιστορια της.Σου απαντησε για το ιδιο θεμα εγω ο kesariani 4ever o near east και αυτος συνεχιζει να γραφει τα ιδια πραγματα.Εμεις σωθηκαμε τιμια και χωρις μοντες οπως πολλες ομαδες για αυτο και δεν ασχοληθηκε κανεις μαζι μας τωρα εσυ αυτα ολα τα λες διοτι τα βλεπεις στον υπνο σου.ΞΥΠΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Japa2009
QUOTE(RED ARMY @ May 30 2010, 20:27 ) *
Ο φιλος japa2009 συνεχιζει και γραφει τα ιδια και τα ιδια πραγματα.Τελικα ειναι γραφικος εντελως και του απανταμε να ασχολειται με ολα τα αλλα εκτος απο την ΝΗΑΡ-ΗΣΤ η οποια ειναι απο τις πιο καθαρες ομαδες και παιζει παντα για την ιστορια της.Σου απαντησε για το ιδιο θεμα εγω ο kesariani 4ever o near east και αυτος συνεχιζει να γραφει τα ιδια πραγματα.Εμεις σωθηκαμε τιμια και χωρις μοντες οπως πολλες ομαδες για αυτο και δεν ασχοληθηκε κανεις μαζι μας τωρα εσυ αυτα ολα τα λες διοτι τα βλεπεις στον υπνο σου.ΞΥΠΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τα ιδια λεω γιατι δεν καταλαβαινετε.ο ικαρος εχασε στα ισια απο αμυντα και περαμα_;εσυ ξυπνα που μασ λες οτι η ομαδα σου δεν εσωσε τον λαγκαδα περυσι και τι εγινε με το αιγιο πριν 2 χρονια.ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ γιαυτο τα λεμε αυτα.ξερουμε τι γινετε
RED ARMY
QUOTE(Japa2009 @ May 30 2010, 21:22 ) *
τα ιδια λεω γιατι δεν καταλαβαινετε.ο ικαρος εχασε στα ισια απο αμυντα και περαμα_;εσυ ξυπνα που μασ λες οτι η ομαδα σου δεν εσωσε τον λαγκαδα περυσι και τι εγινε με το αιγιο πριν 2 χρονια.ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ γιαυτο τα λεμε αυτα.ξερουμε τι γινετε

Ρε αρχηγε μου τι προβλημα εχεις με την παρτη μας δεν μπορω να καταλαβω.Σου ξανααπαντησα πως περσι δεν δωσαμε το ματς στον Λαγκαδα και το παιξαμε στα ισα.Τωρα να μπορεσω να σου αλλαξω γνωμη δεν μπορω αλλα σου λεω την αληθεια.Δεν ξερεις τι γινεται και το καταλαβαινω απο τα λεγομενα σου.Για πες μου πριν 2 χρονια τι εγινε με το Αιγιο γιατι δεν το θυμαμαι καλα?
Japa2009
QUOTE(RED ARMY @ May 31 2010, 00:43 ) *
Ρε αρχηγε μου τι προβλημα εχεις με την παρτη μας δεν μπορω να καταλαβω.Σου ξανααπαντησα πως περσι δεν δωσαμε το ματς στον Λαγκαδα και το παιξαμε στα ισα.Τωρα να μπορεσω να σου αλλαξω γνωμη δεν μπορω αλλα σου λεω την αληθεια.Δεν ξερεις τι γινεται και το καταλαβαινω απο τα λεγομενα σου.Για πες μου πριν 2 χρονια τι εγινε με το Αιγιο γιατι δεν το θυμαμαι καλα?

εγω δεν εχω κανενα προβλημα με σενα.σου εξηγω τοσο καιρο οτι η ξανθη δεν εδωσε το παιχνιδι γιατι κυνδινευε και σεις λετε το αντιθετο επειδη το ειχε πει ο σορωτος.οσο για τον παιχνιδι το δικο σας περυσι με τον λαγκαδα το μονο που θα σου πω ειναι οτι ενας χορηγος τοου λαγκαδα ηταν γνωστος μου.αν καταλαβες ,καταλαβες........
Jabar
Παιδιά αυτά περί χρημάτων και τύπων που λυμαίνονται το μπάσκετ χωρίς αποδείξεις όχι εδώ.Πείτε τα με πμ.
Japa2009
QUOTE(Jabar @ May 31 2010, 01:34 ) *
Παιδιά αυτά περί χρημάτων και τύπων που λυμαίνονται το μπάσκετ χωρίς αποδείξεις όχι εδώ.Πείτε τα με πμ.

εχεις δικιο,αλλα και πολλοι εδω μεσα κατηγορουν ομαδες οτι στηνουν παιχνιδια χωρις αποδειξεις και δημιουργουν εντυπωσεις και επεισοδια στα γηπεδα οπως κανουν στην νηαρ
RED ARMY
QUOTE(Japa2009 @ May 31 2010, 01:49 ) *
εχεις δικιο,αλλα και πολλοι εδω μεσα κατηγορουν ομαδες οτι στηνουν παιχνιδια χωρις αποδειξεις και δημιουργουν εντυπωσεις και επεισοδια στα γηπεδα οπως κανουν στην νηαρ

Φιλε μου εμεις την τελευταια διετια δεν εχουμε τιμωρηθει καθολου ετσι για γνωση και συμμορφωση.Το ποιος στηνει παιχνιδια ολοι το ξερουμε πολυ καλα.Και στο τελος της γραφης τι προβλημα εχεις με την ομαδας μας?Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω.Τελος παντων καλη καρδια και καλο καλοκαιρι.
Japa2009
QUOTE(RED ARMY @ May 31 2010, 18:08 ) *
Φιλε μου εμεις την τελευταια διετια δεν εχουμε τιμωρηθει καθολου ετσι για γνωση και συμμορφωση.Το ποιος στηνει παιχνιδια ολοι το ξερουμε πολυ καλα.Και στο τελος της γραφης τι προβλημα εχεις με την ομαδας μας?Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω.Τελος παντων καλη καρδια και καλο καλοκαιρι.

το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι κατηγορειτε μια ομαδα χωρις λογο μονο και μονο επειδη το ειχε πει ο γραφικος ο σορωτος.ασ μας½ πει αυτος τωρα πως κερδισε τον εσπερο
RED ARMY
QUOTE(Japa2009 @ May 31 2010, 19:15 ) *
το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι κατηγορειτε μια ομαδα χωρις λογο μονο και μονο επειδη το ειχε πει ο γραφικος ο σορωτος.ασ μας½ πει αυτος τωρα πως κερδισε τον εσπερο

καταρχιν δεν κατηγορουμε καμμια ομαδα απλως λεμε την αληθεια που γνωριζει ολο το πανελληνιο και κατα δευτερον δεν ειναι σωστο να χαρακτηριζουμε ανθρωπους που εχουν προσφερει στο Ελληνικο Μπασκετ(οπου και εαν εχει δουλεψει εχει προσφερει σημαντικο εργο).Και τελος τον Ικαρο και να τον κερδισε πονηρα που δεν το εκανε καλα εκανε αφου ετσι λειτουργει το συστημα.
Japa2009
QUOTE(RED ARMY @ Jun 1 2010, 01:26 ) *
καταρχιν δεν κατηγορουμε καμμια ομαδα απλως λεμε την αληθεια που γνωριζει ολο το πανελληνιο και κατα δευτερον δεν ειναι σωστο να χαρακτηριζουμε ανθρωπους που εχουν προσφερει στο Ελληνικο Μπασκετ(οπου και εαν εχει δουλεψει εχει προσφερει σημαντικο εργο).Και τελος τον Ικαρο και να τον κερδισε πονηρα που δεν το εκανε καλα εκανε αφου ετσι λειτουργει το συστημα.

μαθε τοτε τον διαλογο λυκογιαννη σορωτου οταν πηρε ταιμ αουτ οσορωτος στα 10 δευτερολεπτα και πες μου μετα αν κερδισε πονηρα η οχι ο αμυντας.και τι μου λες τωρα ;οτι μπορει να χα σει ο ικαρος απο τον αμυντα στην εδρα του και δεν μπορει η ξανθη απο τον λαγκαδα.οσο για τον χαρακτηρισμο που λες οπως κρινει και μιλαει τοσο ασχημα για το εππαγγελα που ζει ετσι κρινεται και αυτος.
NEAR EAST
Παιδια κουραστηκαμε με το θεμα αυτο.Ας ασχοληθουμε και λιγο με το μελλον της ομαδας μας και τα αλλα δεν μας απασχολουν.Πρωτο μελημα τωρα η ΝΗΑΡ να βρει μια διοικητικη σταθεροτητα και μετα πιστευω ολα θα πανε καλα.Ας σταματησουμε το θεμα εδω. smiley.gif
Leon_cp3
Καλό μήνα σε όλους και καλό καλοκαίρι,δε θα μιλήσω για όλα αυτά που λέει ο Japa,του τα έχω ξαναπεί και άκρη δε βγάλαμε,το μόνο σίγουρο είναι ότι φέτος έγινε καταφανέστατα αλλοίωση του πρωταθλήματος από αρκετές ομάδες,όχι μόνο Ξάνθη, και αυτό το ξέρουν και οι πέτρες πραγματικά.
Τέλος αυτό.
Πάμε τώρα στα δικά μας,καθώς μπαίνοντας και επίσημα στο καλοκαίρι αναμένουμε τις διοικητικές εξελίξεις,ξέρει κανείς πότε θα γίνει η γενική συνέλευση της ομάδας;
Japa2009
QUOTE(Leon_cp3 @ Jun 1 2010, 14:58 ) *
Καλό μήνα σε όλους και καλό καλοκαίρι,δε θα μιλήσω για όλα αυτά που λέει ο Japa,του τα έχω ξαναπεί και άκρη δε βγάλαμε,το μόνο σίγουρο είναι ότι φέτος έγινε καταφανέστατα αλλοίωση του πρωταθλήματος από αρκετές ομάδες,όχι μόνο Ξάνθη, και αυτό το ξέρουν και οι πέτρες πραγματικά.
Τέλος αυτό.
Πάμε τώρα στα δικά μας,καθώς μπαίνοντας και επίσημα στο καλοκαίρι αναμένουμε τις διοικητικές εξελίξεις,ξέρει κανείς πότε θα γίνει η γενική συνέλευση της ομάδας;

συμφωνω φιλε.αλλα αλλοιωση γινεται καθε χρονο σε ολα τα αθληματα στην ελλαδα.το μονο που θα σου πω και το κλεινουμε ειναι οτι η ξανθη δεν εδωσε το ματς με τον λαγκαδα.τελος
Vas
Λίγο καθυστερημένα αλλά Μπράβο στην Νηαρ-Ηστ που κατάφερε να αντέξει στο δύσκολο πρωτάθλημα της Α2 και παρέμεινε στην κατηγορία!
Leon_cp3
QUOTE(Vas @ Jun 1 2010, 17:43 ) *
Λίγο καθυστερημένα αλλά Μπράβο στην Νηαρ-Ηστ που κατάφερε να αντέξει στο δύσκολο πρωτάθλημα της Α2 και παρέμεινε στην κατηγορία!


Ειρωνικός φιλαράκι;
RED ARMY
QUOTE(Leon_cp3 @ Jun 1 2010, 14:58 ) *
Καλό μήνα σε όλους και καλό καλοκαίρι,δε θα μιλήσω για όλα αυτά που λέει ο Japa,του τα έχω ξαναπεί και άκρη δε βγάλαμε,το μόνο σίγουρο είναι ότι φέτος έγινε καταφανέστατα αλλοίωση του πρωταθλήματος από αρκετές ομάδες,όχι μόνο Ξάνθη, και αυτό το ξέρουν και οι πέτρες πραγματικά.
Τέλος αυτό.
Πάμε τώρα στα δικά μας,καθώς μπαίνοντας και επίσημα στο καλοκαίρι αναμένουμε τις διοικητικές εξελίξεις,ξέρει κανείς πότε θα γίνει η γενική συνέλευση της ομάδας;

Απο οτι μαθαινω μεσα στις επομενες μερες αναμενεται να ξεκαθαρισει το διοικητικο τοπιο της ομαδας μας διοτι ακολουθουν διοικητικες αρχαιρεσιες.Επισης μεσα στην εβδομαδα αναχωρουν οι ξενοι της ομαδας ο Μιλαν Στανογεβιτς και ο Στεφαν Γκρουντμπεργκ οι οποιοι κατα την γνωμη μου προσεφεραν αρκετα και κυριως ο σουηδος που ηταν εκτος απο πολυ καλος παιχτης αλλα και καταπληκτικο παιδι οπως και ο γιουγκοσλαβος.
Οτι νεοτερο θα υπαρχει θα υπαρξει αμεση ενημερωση στο Forum.
Leon_cp3
QUOTE(RED ARMY @ Jun 2 2010, 00:26 ) *
Απο οτι μαθαινω μεσα στις επομενες μερες αναμενεται να ξεκαθαρισει το διοικητικο τοπιο της ομαδας μας διοτι ακολουθουν διοικητικες αρχαιρεσιες.Επισης μεσα στην εβδομαδα αναχωρουν οι ξενοι της ομαδας ο Μιλαν Στανογεβιτς και ο Στεφαν Γκρουντμπεργκ οι οποιοι κατα την γνωμη μου προσεφεραν αρκετα και κυριως ο σουηδος που ηταν εκτος απο πολυ καλος παιχτης αλλα και καταπληκτικο παιδι οπως και ο γιουγκοσλαβος.
Οτι νεοτερο θα υπαρχει θα υπαρξει αμεση ενημερωση στο Forum.


Η αναχώρηση θα είναι προσωρινή για διακοπές ή ουσιαστικά μιλάμε για αποχώρηση;Γιατί ειδικά τον Στέφαν θα τον ήθελα και του χρόνου. sad.gif
Vas
QUOTE(Leon_cp3 @ Jun 1 2010, 17:49 ) *
Ειρωνικός φιλαράκι;


Ακούστηκε ειρωνικό; Και δύσκολη κατηγορία είναι η Α2, και δύσκολη ήταν η παραμονή αφού στην ουσία η Νήαρ σώθηκε τελευταία αγωνιστική..

Support your local team!! Για αυτό βγάλε το ΟΣΦΠ και άσε μόνο το Νήαρ,
Leon_cp3
QUOTE(Vas @ Jun 2 2010, 11:33 ) *
Ακούστηκε ειρωνικό; Και δύσκολη κατηγορία είναι η Α2, και δύσκολη ήταν η παραμονή αφού στην ουσία η Νήαρ σώθηκε τελευταία αγωνιστική..

Support your local team!! Για αυτό βγάλε το ΟΣΦΠ και άσε μόνο το Νήαρ,


Βασικά θυμάμαι κάτι συζητήσεις μαζί σου στην αρχή της χρονιάς γι'αυτό το πήρα σαν ειρωνικό καθώς τότε το ύφος σου δεν ήταν και το πιο φιλικό.Αν κάνω λάθος ζητώ συγγνώμη και σε ευχαριστούμε πολύ.
Και το ότι έχω και τον Ολυμπιακό δε σημαίνει ότι δε στηρίζω τη Νήαρ,που εδώ και χρόνια δεν έχω χάσει ματς της,απλά έχουμε δύο αγάπες. wink.gif
Vas
QUOTE(Leon_cp3 @ Jun 2 2010, 14:05 ) *
Βασικά θυμάμαι κάτι συζητήσεις μαζί σου στην αρχή της χρονιάς γι'αυτό το πήρα σαν ειρωνικό καθώς τότε το ύφος σου δεν ήταν και το πιο φιλικό.Αν κάνω λάθος ζητώ συγγνώμη και σε ευχαριστούμε πολύ.
Και το ότι έχω και τον Ολυμπιακό δε σημαίνει ότι δε στηρίζω τη Νήαρ,που εδώ και χρόνια δεν έχω χάσει ματς της,απλά έχουμε δύο αγάπες. wink.gif



H αντιπαράθεση που υπήρξε δεν είχε καμια σχέση με το μπάσκετ....

RED ARMY
QUOTE(Leon_cp3 @ Jun 2 2010, 01:25 ) *
Η αναχώρηση θα είναι προσωρινή για διακοπές ή ουσιαστικά μιλάμε για αποχώρηση;Γιατί ειδικά τον Στέφαν θα τον ήθελα και του χρόνου. sad.gif

Τωρα να σου απαντησω σε κατι που δεν γνωριζω ειναι κομματακι δυσκολο.Απο οτι καταλαβαινω ο Στανογεβιτς μαλλον αποχωρει οριστικα οσο για τον Γκρουντμπεργκ σιγουρα αποτελει εργαλειο αλλα πρεπει πρωτα να καθοριστει το μπατζετ και στην συνεχεια ολα τα αλλα.Ολοι μας θα τον θελαμε στην ομαδα αλλα απο οτι φαινεται η φετινη χρονια αναμενεται πολυ δυσκολη οικονομικα και ολα θα εξαρτηθουν απο τα χρηματα.Μακαρι να μεινει ο Στεφαν διοτι προκειται για εξαιρετικο επαγγελματια σε ολα τα επιπεδα και ανθρωπο με ηθος.
NEAR EAST
Aπο οτι βλεπω παιδια φετος προβλεπεται για ολους πολυ δυσκολη περιοδος.Τα μπατζετ θα πεσουν αισθητα και οι ομαδες θα στηριχθουν σε νεα παιδια με διψα για διακριση.Μια απο τα ιδια θεωρω θα γινει και στην δικη μου ομαδα μιας κσι το φετινο επιχειρημα απετυχε παταγωδως.Θελω και βλεπω να γινεται ολικη ανακαινιση και η ομαδα να επανδρωνεται με νεα προσωπα με ορεξη για δουλεια και πολλες φιλοδοξιες κατι που ελειπε απο το φετινο μας ροστερ.
Δεν θελω να αναφερθω σε ονοματα αλλα η ομαδα χρειαζεται αλλαγες και πιστευω η νεα διοικηση θα τις κανει και να ξερει οτι ειμαστε μαζι της αρκει να υπαρχει διαθεση για δουλεια και διαθεση να γινει κατι καλο και ομορφο.Ξερω οτι ολα αυτα ακουγονται πολυ ρομαντικα αλλα πιστευω πως οι ρομαντικες εποχες επιστρεφουν και επιτελους πρεπει αυτος ο χωρος να ξεβρωμισει.Δεν ειναι σωστο ο καθε αθλητης να ζηταει τον ουρανο με τα αστρα κανοντας απλα το χομπι του(2 ωρες προπονηση) και να καθεται πανω στο συμβολαιο του.Πρεπει να χρηματα που λαμβανει να τα τιμαει και να τα αξιζει με την αποδοση του μεσα στο γηπεδο. blove.gif
Leon_cp3
QUOTE(RED ARMY @ Jun 3 2010, 01:11 ) *
Τωρα να σου απαντησω σε κατι που δεν γνωριζω ειναι κομματακι δυσκολο.Απο οτι καταλαβαινω ο Στανογεβιτς μαλλον αποχωρει οριστικα οσο για τον Γκρουντμπεργκ σιγουρα αποτελει εργαλειο αλλα πρεπει πρωτα να καθοριστει το μπατζετ και στην συνεχεια ολα τα αλλα.Ολοι μας θα τον θελαμε στην ομαδα αλλα απο οτι φαινεται η φετινη χρονια αναμενεται πολυ δυσκολη οικονομικα και ολα θα εξαρτηθουν απο τα χρηματα.Μακαρι να μεινει ο Στεφαν διοτι προκειται για εξαιρετικο επαγγελματια σε ολα τα επιπεδα και ανθρωπο με ηθος.


Βασικά ο ίδιος μέσω fb μου είπε ότι ούτε αυτός ξέρει ακόμα τι θα γίνει,θα δείξει.Οπότε αναμένουμε αρχικά για τις διοικητικές αλλαγές και ύστερα θα μάθουμε και τα υπόλοιπα.Όπως και να έχει πάντα θα είμαστε δίπλα στην ομάδα.
NEAR EAST
QUOTE(Leon_cp3 @ Jun 3 2010, 02:22 ) *
Βασικά ο ίδιος μέσω fb μου είπε ότι ούτε αυτός ξέρει ακόμα τι θα γίνει,θα δείξει.Οπότε αναμένουμε αρχικά για τις διοικητικές αλλαγές και ύστερα θα μάθουμε και τα υπόλοιπα.Όπως και να έχει πάντα θα είμαστε δίπλα στην ομάδα.

Αυτο ειναι και το σωστο φιλε leon.Η ομαδα ειναι πανω απο ολα και πανω απο ολους και εμεις θα την στηριζουμε διοτι ειμαστε ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.Βεβαια αν μεινει ο Στεφαν θα ειναι πολυ μεγαλη επιτυχια αλλα οπως προανεφερα εμεις ειμαστε ΝΗΑΡ-ΗΣΤ και του χρονου θα ειμαστε παρων στο κλειστο να βοηθησουμε την αγαπημενη μας ομαδα και να στηριξουμε τους αθλητες μας οπως κανουμε τοσα χρονια. smiley.gif
RED ARMY
QUOTE(NEAR EAST @ Jun 3 2010, 11:26 ) *
Αυτο ειναι και το σωστο φιλε leon.Η ομαδα ειναι πανω απο ολα και πανω απο ολους και εμεις θα την στηριζουμε διοτι ειμαστε ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.Βεβαια αν μεινει ο Στεφαν θα ειναι πολυ μεγαλη επιτυχια αλλα οπως προανεφερα εμεις ειμαστε ΝΗΑΡ-ΗΣΤ και του χρονου θα ειμαστε παρων στο κλειστο να βοηθησουμε την αγαπημενη μας ομαδα και να στηριξουμε τους αθλητες μας οπως κανουμε τοσα χρονια. smiley.gif

Προσωπικη αποψη δικη μου ειναι οτι θα γινει ριζικη ανανεωση της ομαδας εν'οψει της νεας αγωνιστικης περιοδου.Μακαρι να μεινει ο Στεφαν θα ηταν ευχης εργον αλλα τα βλεπω δυσκολα τα πραγματα.Εμεις παντως θα ειμαστε εκει οπως λεει και ο φιλος NEAR-EAST να στηριξουμε και να βοηθησουμε την αγαπημενη μας ομαδα.Θελω να πιστευω πως με την εκλογη της νεας διοικησης θα γινουν σωστες και προσεκτικες κινησεις για την στελεχωση της νεας ομαδας σε ολα τα επιπεδα.
Near_5
Φίλοι Καισαριανιώτες, βοήθεια και στήριξη χρειάζεται και το γυναικείο τμήμα του συλλόγου μας ... όχι τα πάντα όλα μόνο για το ανδρικό ...

Φέτος το γυναικείο λίγο ήθελε να ανέβει κατηγορία ... οι κορασίδες μας φέτος ανέβασαν την ομάδα στην Α' κατηγορία της ΕΣΚΑ και οι παγκορασίδες μας σήμερα προκρίθηκαν στο final-4 του πρωταθλήματος παγκορασίδων της ΕΣΚΑ ... φοβερές επιτυχίες ... υπάρχει μιά πολύ καλή φουρνιά Καισαριανιωτισών παικτριών, που αν δουλευτούν σωστά και βοηθηθούν μπορούν να ανεβάσουν την ομάδα ψηλότερα ...

Σας περιμένουμε λοιπόν από τη νέα σεζόν και στους αγώνες των κοριτσιών μας smile.gif
NEAR EAST
QUOTE(Near_5 @ Jun 5 2010, 20:45 ) *
Φίλοι Καισαριανιώτες, βοήθεια και στήριξη χρειάζεται και το γυναικείο τμήμα του συλλόγου μας ... όχι τα πάντα όλα μόνο για το ανδρικό ...

Φέτος το γυναικείο λίγο ήθελε να ανέβει κατηγορία ... οι κορασίδες μας φέτος ανέβασαν την ομάδα στην Α' κατηγορία της ΕΣΚΑ και οι παγκορασίδες μας σήμερα προκρίθηκαν στο final-4 του πρωταθλήματος παγκορασίδων της ΕΣΚΑ ... φοβερές επιτυχίες ... υπάρχει μιά πολύ καλή φουρνιά Καισαριανιωτισών παικτριών, που αν δουλευτούν σωστά και βοηθηθούν μπορούν να ανεβάσουν την ομάδα ψηλότερα ...

Σας περιμένουμε λοιπόν από τη νέα σεζόν και στους αγώνες των κοριτσιών μας smile.gif

Παρα πολυ σωστη διευκρινηση.Πολλα πολλα συγχαρητηρια σε ολα τα κοριτσια για τις φετινες επιτυχιες.Συγχαρητηρια σε ολους τους προπονητες και ολους οσους βοηθησαν σε αυτες τις επιτυχιες.Ενα τμημα που εχει βγαλει μεγαλες παιχτριες(Τσομπανακη) και για πολλα χρονια ηταν ανενεργο δειχνει οτι εαν δουλευτει σωστα ειναι για πολυ μεγαλα πραγματα.Και παλι συγχαρητηρια και πολλες επιτυχιες στο μελλον. smiley.gif
RED ARMY
QUOTE(Near_5 @ Jun 5 2010, 20:45 ) *
Φίλοι Καισαριανιώτες, βοήθεια και στήριξη χρειάζεται και το γυναικείο τμήμα του συλλόγου μας ... όχι τα πάντα όλα μόνο για το ανδρικό ...

Φέτος το γυναικείο λίγο ήθελε να ανέβει κατηγορία ... οι κορασίδες μας φέτος ανέβασαν την ομάδα στην Α' κατηγορία της ΕΣΚΑ και οι παγκορασίδες μας σήμερα προκρίθηκαν στο final-4 του πρωταθλήματος παγκορασίδων της ΕΣΚΑ ... φοβερές επιτυχίες ... υπάρχει μιά πολύ καλή φουρνιά Καισαριανιωτισών παικτριών, που αν δουλευτούν σωστά και βοηθηθούν μπορούν να ανεβάσουν την ομάδα ψηλότερα ...

Σας περιμένουμε λοιπόν από τη νέα σεζόν και στους αγώνες των κοριτσιών μας smile.gif

Πριν λιγο το πληροφορηθηκα και θελω να δωσω με την σειρα μου πολλα πολλα συγχαρητηρια στα κοριτσια για την σπουδαια αυτη επιτυχια.Τους ευχομαι να εχουν παντα τετοιες επιτυχιες και να οδηγησουν την ομαδα μας εκει πραγματικα που οι ιδιες επιθυμουν.Ειναι κατι πολυ σημαντικο αυτο που πετυχανε εαν αναλιγιστεις οτι μεχρι πριν λιγα χρονια το γυναικειο τμημα υπηρχε μονο στα χαρτια.Τελος μεγαλο μεριδιο επιτυχιας ανηκει και στοην προπονητρια Αλικη Πηλικιαν(εαν δεν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος) που ειναι γεννημα θρεμα της ομαδας και πραγματικα δινει και την ψυχη της.Και παλι ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.
Leon_cp3
Μπράβο στα κορίτσια μας κι από μένα,και μάλιστα από φέτος ακόμα έλεγα να τις δω σε κάποιους αγώνες αλλά λόγω συγκυριών δε μου παρουσιάστηκε τελικά η ευκαιρία.Του χρόνου ελπίζω να είμαι πιο συνεπής. smile.gif
Και πάλι χίλια μπράβο για την σπουδαία δουλειά.
kesariani 4ever
καλησπερα παιδια,κανενα νεο για την ομαδα μας υπαρχει??αν και νομιζω οτι ειναι σχετικα νωρις ακομα.
οι εκλογες γνωριζει κανενας το ποτε θα γινουν?
παντως για μενα πιστευω οτι πρεπει να κρατησουμε τον Παππα,εναν εκ των Μιχαλο η' Κουνα και τον Γκρουντμεργκ.μετα καλο θα ηταν να γυρισει στην ομαδα μας ο Νικου και να βρουμε 2 καλους παιχτες στις θεσεις 3 και 5 και μετα να συμπληρωσουν παιδια με ορεξη και κινητρο και ΟΧΙ μισθοφορους οπως φετος..
πρωτα απ'ολα ομως μακαρι να σταθεροποιηθουμε στα διοικητικα και μετα στα αγωνιστικα πιστευω οτι υπαρχει πολυς χρονος ακομα,αφου πιστευω οτι ολες οι ομαδες θα ξεκινησουν να κινουνται στις αρχες Αυγουστου και αν......
Leon_cp3
QUOTE(kesariani 4ever @ Jun 7 2010, 15:56 ) *
καλησπερα παιδια,κανενα νεο για την ομαδα μας υπαρχει??αν και νομιζω οτι ειναι σχετικα νωρις ακομα.
οι εκλογες γνωριζει κανενας το ποτε θα γινουν?
παντως για μενα πιστευω οτι πρεπει να κρατησουμε τον Παππα,εναν εκ των Μιχαλο η' Κουνα και τον Γκρουντμεργκ.μετα καλο θα ηταν να γυρισει στην ομαδα μας ο Νικου και να βρουμε 2 καλους παιχτες στις θεσεις 3 και 5 και μετα να συμπληρωσουν παιδια με ορεξη και κινητρο και ΟΧΙ μισθοφορους οπως φετος..
πρωτα απ'ολα ομως μακαρι να σταθεροποιηθουμε στα διοικητικα και μετα στα αγωνιστικα πιστευω οτι υπαρχει πολυς χρονος ακομα,αφου πιστευω οτι ολες οι ομαδες θα ξεκινησουν να κινουνται στις αρχες Αυγουστου και αν......


Από σημερινό άρθρο του basketblog.gr :
Εκλογές μέχρι τις 20
<<Όλα στον… αέρα βρίσκονται στη Νήαρ Ηστ, λίγες ημέρες μετά την ολοκλήρωση της φετινής αγωνιστικής περιόδου. Η ομάδα της Καισαριανής, η οποία εξασφάλισε την τελευταία αγωνιστική την παραμονή της στη κατηγορία, είναι ουσιαστικά… ακέφαλη, εδώ και αρκετούς μήνες, μετά την αποχώρηση του κ. Βαγγέλη Παπαλιού από την προεδρία.

Σύμφωνα με το καταστατικό του συλλόγου πρέπει να προκηρυχθούν εκλογές, το αργότερο μέχρι τις 20 Ιουνίου και Γενική Συνέλευση των μελών, ώστε να αναδειχθεί η νέα διοίκηση. Μέχρι στιγμής, δεν υπάρχει κινητικότητα από κάποιον παράγοντα για να αναλάβει την προεδρεία, όμως οι ιθύνοντες του συλλόγου αισιοδοξούν ότι θα βρεθεί η λύση και προς το παρών γίνονται διεργασίες για να οριστικοποιηθεί η ακριβής ημερομηνία των εκλογών. Όσον αφορά για τον σχεδιασμό, ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου, αυτός – όπως είναι φυσικό – θα αργήσει αρκετά.

Ο τεχνικός της ομάδας Τόλης Καρνέσης και επί χρόνια… εργάτης των "ερυθρόλευκων", θα είναι όπως όλα δείχνουν ο προπονητής και για τη νέα χρονιά. Όσον αφορά στο ρόστερ, οι μόνοι που έχουν συμβόλαιο και για του χρόνου από το υπάρχον έμψυχο δυναμικό, είναι οι Παππάς, Ζούκας και Βαβάτσικος. Όλοι οι υπόλοιποι έχουν μείνει, ή μένουν σε λίγες ημέρες, ελεύθεροι. >>
RED ARMY
Παιδια οπως βλεπουμε εαν εξαιρεσεις τις 2 νεοφωτιστες ομαδες(Ελευσινα,Λαυριο) που κινουνται στο μεταγραφικο παζαρι ολοι οι αλλοι περιμενουν να οριστουν τα μπατζετ και θα κινηθουν οπως μπορει ο καθε ενας.Αυτο το θεωρω πολυ λογικο μιας και η καθε ομαδα θα κανει το κουμαντο της οικονομικα και μετα θα κινηθει για την στελεχωση της ομαδας.Για την ομαδα μας μεχρι στιγμης δεν υπαρχει καποιο νεο εκτος απο αυτο που ακουγεται οτι θα παμε με μειωμενο μπατζετ και οτι θα φτιαξουμε νεανικη ομαδα πραγμα που δεν μας ενοχλει αλλα μας αρεσει μετα το φετινο καζο.
Να ευχηθω καλη επιτυχια στα κοριτσια των παγκορασιδων της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ που σημερα παιζουν στον ημιτελικο της ΕΣΚΑ και να ξερουν οτι που εφτασαν μεχρι εδω ειναι τεραστια επιτυχια εαν αναλογιστεις οτι μεχρι και πριν 2 χρονια το συγκεκριμενο
τμημα δεν υπηρχε.Και παλι πολλα πολλα συγχαρητηρια στα κοριτσια που μας εκαναν υπερηφανους. smiley.gif
Leon_cp3
<<Μπορεί στη Νήαρ Ηστ να μην έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο όσον αφορά στα διοικητικά, όμως η ομάδα έχει ξεκινήσει τον σχεδιασμό της για τη νέα χρονιά, από την θέση του προπονητή. Ο Τόλης Καρνέσης θα βρίσκεται για ακόμη μια σεζόν στο τιμόνι της τεχνικής ηγεσίας. Ο έμπειρος κόουτς, ο οποίος έχει συνδυάσει το όνομα του με την ομάδα της Καισαριανής, την οποία και υπηρετεί επί σειράς ετών, θα έχει στο πλευρό του και τον Αποστόλη Χατζηγιαννακό.

Ο τελευταίος βρίσκεται καιρό στις υπηρεσίες της ομάδας, όμως πλέον αναβαθμίζεται ο ρόλος του και θα αποτελέσει το τεχνικό δίδυμο της Νήαρ, μαζί με τον Καρνέση. Όσον αφορά στις διοικητικές εξελίξεις, μέχρι το τέλος του μήνα αναμένεται να πραγματοποιθεί η Γενική Συνέλευση του συλλόγου, στην οποία θα εκλεγεί η νέα διοίκηση και ο νέος πρόεδρος, που θα αντικαταστήσει τον κ. Βαγγέλη Παπαλιό, ο οποίος αποχώρησε, πριν από το τέλος της φετινής αγωνιστικής περιόδου.>>

Πηγή: www.basketblog.gr
RED ARMY
Η απολυτη ησυχια τις τελευταιες ημερες επικρατει στην ομαδα μας οπως και στις περισσοτερες.Εαν και βλεπω διαφορα να γραφονται και να ακουγονται μεχρι την εκλογη της διοικησης δεν πιστευω κανεναν και τιποτα.Θελω να πιστευω πως μεχρι το τελος του μηνα θα εχουμε νεα διοικηση η οποια απο εκει και στο εξης θα κανει τις επιλογες της σε ολα τα επιπεδα οι οποιες θελουμε να ειναι σοβαρες και αξιολογες μετα την φετινη κακη παρενθεση.
Επομενως δεν εχουμε τιποτα αλλο να κανουμε απο το να περιμενουμε τις εξελιξεις. smiley.gif
Leon_cp3
Κάτι κινείται σιγά σιγά,για να δούμε.
<<Θέλει να τον κρατήσει...
Μέχρι το τέλος του μήνα αναμένεται να πραγματοποιηθεί το κρίσιμο Διοικητικό Συμβούλιο στη Νήαρ Ηστ, από το οποίο θα ξεκαθαρίσει το τοπίο σχετικά με τα διοικητικά του συλλόγου. Μετά την αποχώρηση του κ. Βαγγέλη Παπαλιού από την προεδρεία, πρέπει να βρεθεί ο διάδοχος του, αν και πληροφορίες κάνουν λόγο για παραμονή του στο διοικητικό σχήμα.

Ανεξάρτητα πάντως με τις διοικητικές εξελίξεις, ο σχεδιασμός του ρόστερ για τη νέα αγωνιστική περίοδο, έχει ξεκινήσει υπό την καθοδήγηση του Τόλη Καρνέση. Ο έμπειρος κόουτς αλλά και… παράγοντας των "ερυθρόλευκων", θα κάνει τις επόμενες ημέρες κάποιες συζητήσεις με παίκτες από το υπάρχον έμψυχο δυναμικό. Ένας από τους αθλητές που ο Καρνέσης θέλει να τον έχει στην ομάδα και του χρόνου, είναι ο Νίκος Κόκκαλης, που ήρθε πέρσι από το Περιστέρι και πραγματοποίησε μια εξαιρετική χρονιά. Ο 25χρονος γκαρντ, θα συζητήσει προσεχώς με τη Νήαρ για την ανανέωση του συμβολαίου του. Σίγουροι για τη νέα σαιζόν, θα πρέπει να θεωρούνται οι Παππάς, Ζούκας και Βαβάτσικος, που έχουν συμβόλαιο για ακόμη ένα χρόνο.

Όσον αφορά στον Αποστόλη Χατζηγιαννακό, δεν θα είναι στο τεχνικό τιμ, μαζί με τον Τόλη Καρνέση, για προσωπικούς λόγους, όμως δεν αποκλείεται να συνεχίσει να υπηρετεί τον σύλλογο από άλλο πόστο.

Τέλος, η διοίκηση προχώρησε σε πληρωμές προς τους φετινούς αθλητές, κλείνοντας το μεγαλύτερο μέρος των οφειλών.>>

Πηγή: www.basketblog.gr
NEAR EAST
Εχω καιρο να γραψω μιας και περιμενουμε με αγωνια τις διοικητικες εξελιξεις στην ομαδα μας.Θελω να πιστευω πως θα εκλεγει μια νεα διοικηση που θα αγαπαει την ομαδα και με την σειρα της θα την στελεχωσει καταλληλα ατομα σε ολους τους τομεις ετσι ωστε να παρουσιαστουμε την νεα αγωνιστικη χρονια οπως πραγματικα αρμοζει στην ομαδα μας στην ΝΗΑΡ-ΗΣΤ μας.Ολοι απο την πλευρα μας θα πρεπει να βαλουμε το δικο μας λιθαρακι ωστε αυτην την ομαδα να την δουμε οπως επιθυμουμε.Απο τον προεδρο μεχρι και τον τελευταιο αθλητη. blove.gif



ΝΗΑΡ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Leon_cp3
Σήμερα προμηθεύτηκα το νέο τεύχος του All Star το οποίο είχε αναλυτικά στατιστικά του πρωταθλήματος της Α2 που τελείωσε, και μιας που με τα αγωνιστικά απ'ότι φαίνεται θα κάνουμε καιρό να ασχοληθούμε,λέω να ποστάρω στατιστικά ατομικά και ομαδικά που αφορούν την ομάδα μας ώστε αν θέλετε να αναλύσουμε λίγο παραπάνω το τι έφταιξε γι'αυτή τη μέτρια προς κακή χρονιά αλλά και το τι ξεχώρισε.
Ξεκινάμε με τα ομαδικά:
(Μιλώντας πάντα με μέσους όρους) Η Νήαρ λοιπόν είχε 77.2 πόντους, με 15.6/23.6 βολές, 20/35.7 δίποντα, 7.2/21.5 τρίποντα, 23 αμυντικά ριμπάουντ και 9.3 επιθετικά, 13.2 λάθη, 11.9 ασίστ, 5.9 κλεψίματα και 1.8 τάπες.
Οι αντίπαλοι της ομάδας μας τώρα στα μεταξύ τους ματς σημείωναν κατά μέσο όρο:
77.7 πόντους, 13.4/18.9 βολές, με 20.8/37.5 δίποντα και 7.5/22.4 τρίποντα, 23.9 αμυντικά ριμπάουντ και 10.9 επιθετικά, 13.4 λάθη, 14.3 ασίστ, 6.3 κλεψίματα και 1.3 τάπες.
Επίσης μιλώντας ομαδικά η ομάδα μας είχε την 5η καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος πίσω από Ολυμπιάδα,Ίκαρο/Έσπερο,Ξάνθη και Ηρακλή ενώ βρίσκεται και στην 5η θέση εύστοχων διπόντων με 56% πίσω από τους Ηρακλή,Ίκαρο/Έσπερο,Ολυμπιάδα και Παγκράτι.Στην κατηγορία με τα λιγότερα λάθη καταλαμβάνει την 4η θέση καθώς είχε μ.ο 13.2 πίσω από Αμύντα,Ξάνθη και Ίκαρο/Έσπερο.Τέλος η κατηγορία που διακρίθηκε σίγουρα η ομάδα μας είναι αυτή των επιτυχημένων αιφνιδιασμών αφού βρίσκεται στην πρώτη θέση με 74.4% ποσοστό ευστοχίας.

Στα ατομικά τώρα,ο Νίκος Μίχαλος βρέθηκε στην τρίτη θέση στους μέσους όρους πόντων πετυχαίνοντας 17.7 ανά αγώνα,ενώ ο ίδιος παίχτης είναι 5ος στις ασίστ με 4.7 μ.ο..Στα ριμπάουντ συναντούμε ακόμα έναν παίχτη μας τον Τόλη Κουτρούλια που κατέβαζε μ.ο. 7.9 "σκουπίδια" και βρίσκεται στην 3η θέση της λίστας.
Στα τρίποντα που σημειώνονται ανά αγώνα ο Μίχαλος βρίσκεται στην 4η θέση με 2.5 εύστοχα, ενώ σε άλλες 2 κατηγορίες συναντούμε τον Κουτρούλια,αυτή των κοψιμάτων με 1.1 ανά αγώνα που τον ανακηρύσσει πρώτο "blocker" στο πρωτάθλημα ενώ έρχεται δεύτερος πίσω από τον Λάτοβιτς στα περισσότερα double double καθώς συνολικά πέτυχε 7.
Η αναλογία ασίστ/λαθών έχει επίσης έναν εκπρόσωπο μας καθώς ο Μίχαλος βρέθηκε στην 2η θέση με 1.9 μ.ο. (4.7 ασίστ/2.4 λάθη ανά αγώνα).

Τα σχόλια δικά σας.
NEAR EAST
Κλεινοντας την χρονια θελω να κανω απο μια γρηγορη κριτικη στους αθλητες της ομαδας μου:

ΠΑΠΠΑΣ:Mακραν ο πιο φιλοτιμος παιχτης της ομαδας.Εδωσε και την ψυχη του φετος.Πραγματικα του βγαζουμε το καπελο και τιν θελουμε και την νεα χρονια.
ΚΕΦΑΛΑΣ:Ενω ξεκινησε πολυ καλα η συνεχεια δεν ηταν αναλογη.Αποδειχθηκε πολυ κακη επιλογη στην θεση του ασσου(ειχαμε συνηθισει τον Νικου) και στο τελος η αποπομπη του τα λεει ολα.
ΜΙΧΑΛΟΣ:Σε πολλα ματς εκανε την διαφορα οπως μονο εκεινος ξερει ενω σε αλλα εξαφανιζοτανε.Εχουμε πει πολλες φορες οτι εαν ο Νικος ηταν λιγο πιο σοβαρος θα ειχε λυσει το προβλημα της ζωης του.Φετος ομως ηταν κατωτερος των προσδοκιων.
ΚΟΥΝΑΣ:Ισως ο καλυτερος παιχτης της ομαδας μας ειδικα εαν δεν ειχε τοσους τραυματισμους.Με το που εφυγε απο την ομαδα αμεσως καταρρευσαμε ενω με την επιστροφη του αμεσως καταφεραμε και αντιστρεψαμε την κατασταση.
ΠΑΝΑΡΑΣ:Ηρθε αμεσως μετα τον τραυματισμο του Κουνα αλλα δεν μπηκε ποτε στο κλιμα της ομαδας.Βεβαια ηταν παντα φιλοτιμος και μαχητικος αλλα τον πηραμε για σκορερ κατι που δεν εκανε.
ΖΟΥΚΑΣ-ΒΑΒΑΤΣΙΚΟΣ-ΚΟΚΚΑΛΙΑΣ:Λογω μη μεγαλης συμμετοχης και των τριων δεν μπορουμε να εχουμε σωστη κριτικη.
ΚΟΚΚΑΛΗΣ:Απο τους παιχτες που βοηθησαν φετος αλλα περιμεναμε περισσοτερα.Ασχολειται περισσοτερα με την επιθεση παρα με την αμυνα και αυτο ειναι το μεγαλο του μειον.Παντως θεωρω την παρουσια του σε γενικες γραμμες θετικη.
ΓΚΡΟΥΝΤΜΠΕΡΓΚ:Μαζι με τον Κουνα απο τους καλυτερους παιχτες της ομαδας.Επαγγελματιας σε ολα τα επιπεδα.Μακαρι απο τετοια παιδια και τετοιους παιχτες να απαρτιζεται παντα η ομαδα μας.
ΣΤΑΝΟΓΕΒΙΤΣ:Νομιζω πως και ο σερβος ηταν κατωτερος των προσδοκιων βεβαια επαισε και σε πολυ καλους περιφερειακους.Νομιζω παντως πως ο ιδιος μπορουσε καλυτερα.
ΚΟΥΤΡΟΥΛΙΑΣ:Στα τελευταια παιχνιδια ηταν ο γνωστος Κουτρουλιας που γνωρισαμε περσι.Παντως στα πιο πολλα παιχνιδια ηταν απογοητευτικος αλλα στα δυσκολα εδειξε οτι το κατεχει και μαλιστα ειναι μεγαλος μαγκας οταν η μπαλα ηταν βαρεια.
ΜΑΧΑΙΡΑΣ:Η μεγαλυτερη απογοητεση της χρονιας.Ενω του δοθηκε χρονος και επεσε σε κακο Κουτρουλια δεν καταφερε απολυτως τιποτα.Για γελια ολη την χρονια και συνεχεια γκρινια.Πρεπει καποιος να του πει οτι για αυτο που κανει δεν πρεπει να ξαναπερασει ποτε εξω απο το κλειστο της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.Εχουμε δει ολα τα χρονια παιχτες και παιχτες αλλα τετοιο χαλι δεν εχουμε ξαναδει(με αποκορυφωμα την τελευταια αγωνιστικη).Τελικα ειχαν δικιο στο Παγκρατι που δεν τον ηθελαν με τιποτα.

Παρακαλω θα ηθελα απο τους φιλους της ομαδας να κανουν τα σχολια τους.
RED ARMY
QUOTE(NEAR EAST @ Jun 19 2010, 01:31 ) *
Κλεινοντας την χρονια θελω να κανω απο μια γρηγορη κριτικη στους αθλητες της ομαδας μου:

ΠΑΠΠΑΣ:Mακραν ο πιο φιλοτιμος παιχτης της ομαδας.Εδωσε και την ψυχη του φετος.Πραγματικα του βγαζουμε το καπελο και τιν θελουμε και την νεα χρονια.
ΚΕΦΑΛΑΣ:Ενω ξεκινησε πολυ καλα η συνεχεια δεν ηταν αναλογη.Αποδειχθηκε πολυ κακη επιλογη στην θεση του ασσου(ειχαμε συνηθισει τον Νικου) και στο τελος η αποπομπη του τα λεει ολα.
ΜΙΧΑΛΟΣ:Σε πολλα ματς εκανε την διαφορα οπως μονο εκεινος ξερει ενω σε αλλα εξαφανιζοτανε.Εχουμε πει πολλες φορες οτι εαν ο Νικος ηταν λιγο πιο σοβαρος θα ειχε λυσει το προβλημα της ζωης του.Φετος ομως ηταν κατωτερος των προσδοκιων.
ΚΟΥΝΑΣ:Ισως ο καλυτερος παιχτης της ομαδας μας ειδικα εαν δεν ειχε τοσους τραυματισμους.Με το που εφυγε απο την ομαδα αμεσως καταρρευσαμε ενω με την επιστροφη του αμεσως καταφεραμε και αντιστρεψαμε την κατασταση.
ΠΑΝΑΡΑΣ:Ηρθε αμεσως μετα τον τραυματισμο του Κουνα αλλα δεν μπηκε ποτε στο κλιμα της ομαδας.Βεβαια ηταν παντα φιλοτιμος και μαχητικος αλλα τον πηραμε για σκορερ κατι που δεν εκανε.
ΖΟΥΚΑΣ-ΒΑΒΑΤΣΙΚΟΣ-ΚΟΚΚΑΛΙΑΣ:Λογω μη μεγαλης συμμετοχης και των τριων δεν μπορουμε να εχουμε σωστη κριτικη.
ΚΟΚΚΑΛΗΣ:Απο τους παιχτες που βοηθησαν φετος αλλα περιμεναμε περισσοτερα.Ασχολειται περισσοτερα με την επιθεση παρα με την αμυνα και αυτο ειναι το μεγαλο του μειον.Παντως θεωρω την παρουσια του σε γενικες γραμμες θετικη.
ΓΚΡΟΥΝΤΜΠΕΡΓΚ:Μαζι με τον Κουνα απο τους καλυτερους παιχτες της ομαδας.Επαγγελματιας σε ολα τα επιπεδα.Μακαρι απο τετοια παιδια και τετοιους παιχτες να απαρτιζεται παντα η ομαδα μας.
ΣΤΑΝΟΓΕΒΙΤΣ:Νομιζω πως και ο σερβος ηταν κατωτερος των προσδοκιων βεβαια επαισε και σε πολυ καλους περιφερειακους.Νομιζω παντως πως ο ιδιος μπορουσε καλυτερα.
ΚΟΥΤΡΟΥΛΙΑΣ:Στα τελευταια παιχνιδια ηταν ο γνωστος Κουτρουλιας που γνωρισαμε περσι.Παντως στα πιο πολλα παιχνιδια ηταν απογοητευτικος αλλα στα δυσκολα εδειξε οτι το κατεχει και μαλιστα ειναι μεγαλος μαγκας οταν η μπαλα ηταν βαρεια.
ΜΑΧΑΙΡΑΣ:Η μεγαλυτερη απογοητεση της χρονιας.Ενω του δοθηκε χρονος και επεσε σε κακο Κουτρουλια δεν καταφερε απολυτως τιποτα.Για γελια ολη την χρονια και συνεχεια γκρινια.Πρεπει καποιος να του πει οτι για αυτο που κανει δεν πρεπει να ξαναπερασει ποτε εξω απο το κλειστο της ΝΗΑΡ-ΗΣΤ.Εχουμε δει ολα τα χρονια παιχτες και παιχτες αλλα τετοιο χαλι δεν εχουμε ξαναδει(με αποκορυφωμα την τελευταια αγωνιστικη).Τελικα ειχαν δικιο στο Παγκρατι που δεν τον ηθελαν με τιποτα.

Παρακαλω θα ηθελα απο τους φιλους της ομαδας να κανουν τα σχολια τους.

Πανω κατω συμφωνω σχεδον στα πιο πολλα σε αυτα που λες φιλε.Γαι εμενα καλυτεροι παιχτες της ομαδας φετος Παππας,Κουνας(οσο αγωνιστηκε),Γκρουντμπεργκ,Μιχαλος-Κουτρουλιας(με εκλαμψεις) και χειροτεροι Κεφαλας και Μαχαιρας(μακραν ο χειροτερος).Οσον αφορα τον Μαχαιρα ηταν απο τις πρωτες μεταγραφες πιστεψαμε πολυ σε αυτον αλλα δυστηχως δεν κανει και πιστευω οπου και να παει με την νοοτροπια που εχει τα ιδια θα κανει.
Περιμενουμε με αγωνια τις διοικητικες εξελιξεις μιας και θελουμε αξιολογη διοικηση που θα κανει τις απαραιτητες κινησεις για την στελεχωση της ομαδας μας.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.