Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ελλάδα - Ισπανία
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2015
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
TakeshyKurosawa
Ότι μπορούμε να κερδίσουμε μπορούμε. Απλά δεν φτάνει το μπάσκετ που παίξαμε μέχρι τώρα.Πρέπει να ανεβάσουμε την απόδοση μας ένα επίπεδο. Θεωρώ για σήμερα ότι αν δεν ξεφτυλίσουμε τα ποσοστά μας στις βολές και στα ελεύθερα τρίποντα το έχουμε το ματς.
GK_23
QUOTE(a bullet for your head @ Sep 15 2015, 11:59 ) *
Από την αρχή είχα πει ότι ήταν κουλή η δήλωση του Σκαριολο για τον Πάου μετά το ματς με την Πολωνία.
Κατά τα άλλα, ο Σκουρτοπουλος έκανε λόγο για έλεγχο των αμυντικών ρημ, περιορισμό των αιφνιδιασμων των Ισπανών "έλεγχος δηλαδή του ρυθμού του παιχνιδιού και του συνολικού αριθμού κατοχων ", πολύ post up παιχνίδι από το 3 ως το 5, και για περιορισμό της ικανότητας του Πάου, τόσο στο σκοράρισμα, όσο και στην δημιουργία.
Μια...τυπική Ελληνική προσέγγιση δηλαδή, του "σκεπτομενου μπάσκετ ".

Πιστεύεις ότι πρέπει να χρησιμοποιήσουμε βοήθειες στο μαρκάρισμα του Γκασόλ;

Εγώ, όχι. Θα ήθελα το επιθετικό παιχνίδι των Ισπανών να επικεντρωθεί μόνο στον Γκασόλ και την ίδια στιγμή θα τον χτυπούσα στην άμυνα με κάθε δυνατό πικ εν ρολ. Δεν πιστεύω ότι μόνος του ο Γκασόλ μπορεί να μας κερδίσει.

Δεν ξέρω επίσης αν μας συμφέρει ο χαμηλός ρυθμός. Oι Ισπανοί παρουσιάζονται κακοί στο αμυντικό transition, πρέπει να το εκμεταλλευτούμε.
pan24
Ειναι δικοπο μαχαιρια.Οι ισπανοι εχουν προβλημα στην αμυνα αν τρεξουν ομως απο την αλλη με μια ομαδα οπως η ισπανια,ακομα και στην τωρινη κατασταση, αν πας στην λογικη οσα φαμε και οσα βαλουμε παιζεις το κεφαλι σου.Σχεδον σιγουρα μπορουν να βαλουν παραπανω απο εμας
Εγω θελω να τους παιξουμε σκληρα,σε καποιες φασεις σιγουρα να βγουμε στο transition και στο πρωτο ημιχρονο να προπσαθησουμε να παρουμε 3 φαουλ απο τον γκασολ.
Θεωρω αυτονοητο οτι με κατι σαν 50% βολες και 15% τριποντα δεν κερδιζεις
belalik
QUOTE(Ginobili @ Sep 15 2015, 13:02 ) *
Είναι η καλύτερη Ευρωπιακή ομάδα μακράν της δεκαετίας...κι έχουν έναν παίκτη που κατά γενική ομολογία είναι μαζί με τον Ντιρκ στους 3-4 καλύτερους Ευρωπαίους μπασκεμπολίστες όλων των εποχών.


Ειναι μακραν η καλυτερη ομαδα στην Ευρωπη την τελευταια δεκαετια, μια απο τις καλυτερες ευρωπαικες ομαδες ολων των εποχων και η δευτερη καλυτερη στον κοσμο .. Εγω δεν εχω κανενα κομπλεξ η κολλημα με τους Ισπανους, γουσταρω το μπασκετ τους.

Αλλα αυτο που λες για τον Παου ειναι υπερβολη. Μπορει κατα τη γνωμη σου να βρισκεται εκει, αλλα οχι κατα γενικη ομολογια.

Ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα εβαζαν Ντραζεν, Σαμπονις, Γκαλη, Κουκοτς σε εντελως αλλη κατηγορια απο τον Παου. Και υπαρχουν και αλλοι .. Για να μην μιλησω για πιο παλιους που δεν τους ξερω καλα (πχ Τσοσιτς) .. Και οι Νοβιτσκι κ Παρκερ, απο συγχρονους, βασει καριερας και απηχησης ειναι μαλλον ευκολα ανωτεροι του (παικταρα) Γκασολ.


Παικταρας ναι, στους 30-40-50 καλυτερους ευρωπαιους ολων των εποχων ναι .. Στους 3-4, κατα γενικη ομολογια, οχι. Σε καμια περιπτωση.

ΥΓ - Συγγνωμη για το οφφ-τοπικ, δεν θα συνεχισω διαλογο, πολυ φιλικα απλα θεωρησα υπερβολη το συγκεκριμενο και ηθελα να το επισημανω.

επαθα λαστιχο
Από τους παίκτες μας(Παπ-Μάντζαρης-Πέρπε-Κάϊ) που έχουν ελάχιστο χρόνο συμμετοχής ποιος πιστεύετε θα έχει σήμερα περισσότερο ρόλο,ή πιστεύετε ότι θα είναι όλοι παροπλισμένοι και πάμε σε ένα do or die ματς με 8 διαθέσιμους?
GK_23
QUOTE(pan24 @ Sep 15 2015, 14:28 ) *
Ειναι δικοπο μαχαιρια.Οι ισπανοι εχουν προβλημα στην αμυνα αν τρεξουν ομως απο την αλλη με μια ομαδα οπως η ισπανια,ακομα και στην τωρινη κατασταση, αν πας στην λογικη οσα φαμε και οσα βαλουμε παιζεις το κεφαλι σου.Σχεδον σιγουρα μπορουν να βαλουν παραπανω απο εμας

Κρίνοντας από τα ποσοστά με τα οποία σουτάρουν οι 2 ομάδες μέχρι στιγμής στο τουρνουά αυτό δεν είναι καθόλου σίγουρο.

Η Ελλάδα σουτάρει καλύτερα σε σχέση με την Ισπανία, 51.5% έναντι 49.7%. Βέβαια σκοράρουμε λιγότερους πόντους διότι πάμε σε ματς με λίγες κατοχές, σε αντίθεση με τους Ισπανούς.

Γνώμη μου είναι ότι δεν πρέπει να φοβηθούμε να ανοίξουμε το ρυθμό όποτε μας δοθεί η ευκαιρία.
koostas
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Sep 15 2015, 15:35 ) *
Από τους παίκτες μας(Παπ-Μάντζαρης-Πέρπε-Κάϊ) που έχουν ελάχιστο χρόνο συμμετοχής ποιος πιστεύετε θα έχει σήμερα περισσότερο ρόλο,ή πιστεύετε ότι θα είναι όλοι παροπλισμένοι και πάμε σε ένα do or die ματς με 8 διαθέσιμους?


αν το ματς παει κλειστα, κανενας τους... στο κρισιμα παντα μικραινεις το ροτεσιον...
μονο αν στραβωσει θα ριξει καποιον μπας και το γυρισει...ετσι εγινε και περσι με τη σερβια, που οταν μεγαλωσε η διαφορα χρησιμοποιησε σχηματα που δεν ειχε χρησιμοποιησει καθολου εως τοτε
ssoulliss
Οι Ισπανοί ουσιαστικά θα προσπαθήσουν να βγάλουν το παιχνίδι με 3,5 γκαρντ - Γιουλ, Σέρχιο, Ρίμπας και μισός Ρούντι(λόγω μέσης)- οπότε για να μας κερδίσουν πρέπει να πάρουν το μέγιστο από αυτούς. Όπως και να κοιτάξεις το παιχνίδι ο Σκαριόλο θα παίξει ζώνη. Δεν έχει άλλη επιλογή. Τα φόργουρντ της Ισπανίας είναι άφαντα, έχει θέμα με τους τραυματίες, οι ψηλοί του δεν είναι και οι καλύτεροι αμυντικοί, επομένως ο Σκαριόλο θα παίξει ζώνη και δόξασει ο θεός. Θα παίξει με το μυαλό μας.

Το ρόλο του defensive stopper στην αρχή θα τον αναλάβει ο Γιούλ. Αν κάνει γρήγορα φάουλ τότε θα γυρίσουν σε ζώνη. Ο Σέρχιο που έρχεται από τον πάγκο δεν είναι ούτε καλός αμυντικός, ούτε κάνει καλά τουρνουά με την εθνική του. Ας συνεχίσει και την παράδοση σήμερα. Δεν μας χαλάει.

Νομίζω ότι οι Ισπανοί το βλέπουν το έργο τώρα, όπως το βλέπαμε εμείς τόσα και τόσα χρόνια. Είμαστε καλύτερη ομάδα και θα πρέπει να γίνει κάτι σπέσιαλ για να χάσουμε. Και αυτό θα είναι η άμυνα τους.

επαθα λαστιχο
Καλά και οι Ισπανοί Ακιλάρ-Βίβες-Ερνάνγκόμεζ-Κλαβέρ δεν βλέπω να έχουν πάνω από πεντάλεπτο όλοι μαζί αν ζοριστούν και φυσικά αν όντως οι υπόλοιποι είναι οκ από προβλήματα και δεν προκύψει κάτι.
RipCity
Νομίζω πως δεν έχει νόημα να προσπαθήσουμε να ανοίξουμε το ρυθμό. Να πάμε δηλαδή στο παιχνίδι που οι Ισπανοί παίζουν από τα 10 τους χρόνια, ενώ εμείς το αποφεύγουμε όπως ο διάολος το λιβάνι.
Zephyr
Εγώ νομίζω ότι πρέπει να ακολουθήσουμε συνταγή Σφαιρόπουλου 2015 στην άμυνα: 1) σπάμε τα νεύρα των αντίπαλων γκάρντ κάνοντας την ζωή τους δύσκολη, 2) τους βγάζουμε εκτός ρυθμού και επιβάλουμε το παιχνίδι μας, 3) αφήνουμε κάποιον εκ των αντιπάλων να βάλει κοντά 30 π. για ξεκάρφωμα, 4) ανάβουμε κεριά και κάνουμε προσευχές να μην είναι on fire 2ος παίχτης των αντιπάλων, 5) μπάλα στον Σπαν στο 4ο δεκάλεπτο.
a bullet for your head
QUOTE(GK_23 @ Sep 15 2015, 15:19 ) *
Πιστεύεις ότι πρέπει να χρησιμοποιήσουμε βοήθειες στο μαρκάρισμα του Γκασόλ;

Εγώ, όχι. Θα ήθελα το επιθετικό παιχνίδι των Ισπανών να επικεντρωθεί μόνο στον Γκασόλ και την ίδια στιγμή θα τον χτυπούσα στην άμυνα με κάθε δυνατό πικ εν ρολ. Δεν πιστεύω ότι μόνος του ο Γκασόλ μπορεί να μας κερδίσει.

Δεν ξέρω επίσης αν μας συμφέρει ο χαμηλός ρυθμός. Oι Ισπανοί παρουσιάζονται κακοί στο αμυντικό transition, πρέπει να το εκμεταλλευτούμε.

Θεωρώ πως δεν πρέπει να δοθούν βοήθειες στον Παου. Πρέπει να "δεχθουμε, πως θα σκοράρει, αυτό που πρέπει να αποτρέψουμε είναι η ικανότητα του στην δημιουργία, το να μπορεί να εμπλεκει και άλλους στο επιθετικό παιχνίδι των Ισπανών.
Θα πρέπει να αποτραπει το inside - out passing game και να ελαχιστοποιηθουν τα αμυντικά rotation και τα close out από αυτή την συγκεκριμένη κατάσταση.
Οσον αφορά τον ρυθμό τονισα πως όσο βρίσκεται στο παρκέ, η Ελλάδα πρέπει να επιδιώκει να ανοίγει τον ρυθμό.
Συν το σημαδεμα στα pick n ' roll, συν το σημαδεμα στο ζωγραφιστό, επιδιωκοντας τις επαφές και την εκβιαση φάουλ, μετά από drive.
H εμπειρία του Παου και η ομαδική προσπάθεια των Ισπανών, μπορεί να τον προστατέψει από την φθορά "φάουλ, κόπωση", ως ένα βαθμό.
Σε μια πολλαπλή όμως και συντονισμένη προσπαθεια?
Η Ελλάδα δεν πρέπει να φοβηθεί να ανοίξει τον ρυθμό υπό προϋποθέσεις και με βασικό άξονα-πυλωνα, την φθορά του Γκασόλ.
Πρέπει να βγει εκτός ρυθμού και να μειωθεί τόσο ο χρόνος συμμετοχής του, όσο και η παραγωγικότητα του, ιδίως στο δημιουργικό κομμάτι.

Ο 2ος άξονας-πυλώνας θα πρέπει να είναι ο περιορισμός συνολικά της δημιουργίας της Ισπανικής ομάδας και η διαταραξη του συντελεστή ασίστ -λάθη.
Για τον σκοπό αυτό θεωρώ πως η Ελληνική ομάδα θα πρέπει να ανοίξει το rotation και να χρησιμοποιησει όλο το rotation των G.
Θα πρέπει να προτιμήσει τα σχήματα με 3G, και σε αυτά, θέση πρέπει να έχει και ο Μαντζαρης, σε καποιον ειδικό αμυντικό ρόλο.
Όταν θα χρησιμοποιεί "κανονικό" σχήμα, θέση πρέπει να έχει ο Περπερογλου στο SF , ο οποίος να είναι και ο κύριος εκφραστής του low post game.
goofy87
Δε θα ήθελα να προσθέσω κάτι παραπάνω, ως προς τον τρόπο αντιμετώπισης των ισπανικων "plays".

Το μόνο που θέλω να τονίσω είναι ότι και η ομάδα μας έχει τα δικά της ατού, τα οποία ελπίζω, να γύρουν την πλάστιγγα υπέρ ημών.
Λουπους
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Sep 15 2015, 15:35 ) *
Από τους παίκτες μας(Παπ-Μάντζαρης-Πέρπε-Κάϊ) που έχουν ελάχιστο χρόνο συμμετοχής ποιος πιστεύετε θα έχει σήμερα περισσότερο ρόλο,ή πιστεύετε ότι θα είναι όλοι παροπλισμένοι και πάμε σε ένα do or die ματς με 8 διαθέσιμους?


Έχω την εντύπωση πως σήμερα υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα από ποτέ να "ξυπνήσει" ο Παπανικολάου.
MaJesty23
Είμαι γραφείο και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα .Το βράδυ έβλεπα preview του παιχνιδιού και κοιμήθηκα χάλια. rolleyes.gif .Δεν στέκω πολύ έ? smiley.gif

yorgos
Kαιρό είχαε να δούμε τόσο hype για παιχνίδι της Εθνικής.

QUOTE
Η Ελλάδα σουτάρει καλύτερα σε σχέση με την Ισπανία, 51.5% έναντι 49.7%. Βέβαια σκοράρουμε λιγότερους πόντους διότι πάμε σε ματς με λίγες κατοχές, σε αντίθεση με τους Ισπανούς.


Γενικά τα μέχρι τώρα στατιστικά των δύο ομάδων θα πρέπει να τα δούμε και υπό το πρίσμα του ποιους έχει αντιμετωπίσει η κάθε ομάδα.

Εννοείται πως είμαι με την σκουρτοπούλεια-πεδουλάκεια-σφαιροπούλεια σχολή του τσούκου-τσούκου και ξυλίκι. Σε γρήγορο ρυθμό θεωρώ πως έχουμε (οι Έλληνες!) λιγότερες πιθανότητες. Όσο για το ότι "μπορεί" ο Σκαριόλο να μας παίξει ζώνη... αυτό έλειπε, να μην έπαιζε. Απέναντι σε αυτή την Ελλάδα ξεκινάς από τη ζώνη, συνεχίζεις με ζώνη και τελειώνεις με ζώνη.

Θεωρώ πως θα είναι καθοριστικός ο Μίροτιτς, είναι ο παίκτης που μπορεί να ανοίξει την ελληνική άμυνα για να δράσουν οι υπόλοιποι και μαρκάρεται δύσκολα. Έχει κάνει άθλιο τουρνουά μέχρι τώρα μεν, αποκλείεται να παίζει μονίμως έτσι δε, έχει και πράγματα να αποδείξει. Κοντός ψαλμός αλληλούια, αλλά γουστάρω ματσάρα. Άντε γιατί μέχρι τώρα το μόνο που είχ3ε ενδιαφέρον για μένα, δράμα, πρωταγωνιστές, σπέρμα και αίμα ήταν το Γεωργία-Λιθουανία, τα υπόλοιπα ψιλοσούπες.
επαθα λαστιχο
QUOTE(MaJesty23 @ Sep 15 2015, 17:50 ) *
Είμαι γραφείο και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα .Το βράδυ έβλεπα preview του παιχνιδιού και κοιμήθηκα χάλια. rolleyes.gif .Δεν στέκω πολύ έ? smiley.gif

Φίλος μου είχε να κάνει μάθημα φροντιστήριο σερί 6-10 και μου έστειλε πως το "πακέτο" των 8-10 δεν θα γίνει,γιατί έχει μόνο αγόρια που δεν θα έρθει κανείς τους λόγω του παιχνίδιού.Πρώτη φορά του συμβαίνει,ελπίζω να είναι γενική η αναστάτωση γιατί τρελαίνομαι στην ιδέα ότι τα πρωτεία στην τηλεθέαση τα κρτάει η eurovision,ενώ η Εθνική μπάσκετ πρέπει να παίζει ημιτελικό παγκοσμίου με USA για να χτυπήσει γιουροβιζιονιστικά ή ολυμπιακοστηνευρωπιστικά νούμερα.
Manu7
Eν τω μεταξύ σκέφτομαι αν ήμασταν στη θέση των Ισπανών, τι θα λέγαμε πριν το ματς με την Ελλάδα.

Ότι θα παίξουμε πάλι με τους λούζερς, πάλι άστοχοι στις βολές και στα 3ποντα θα είναι, πάλι θα διαμαρτύονται για τη διαιτησία αν χάσουνε... icon_drunk.gif

Όπως αντιμετωπίζουμε εμείς Κροάτες, Σλοβένους κλπ...

Kαλή επιτυχία στην ομάδα!! rolleyes.gif
assistant
QUOTE(yorgos @ Sep 14 2015, 20:28 ) *
Αι διατηταί ποιοι είναι;

γιατι,φοβασαι μη σας σφαξουν παλι;;;;;;;;;;;........χαχαχαχαχαχαχαχ............τα λεμε παλι μετα τις 10............ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑ..............
Giannis83
Διαιτητική "Dream Team" βάλανε στο παιχνίδι μας. Μπελόσεβιτς-Λαμόνικα-Ρότσα. Να υπενθυμίσω ότι ο πρώτος ήταν και στον αλησμόνητο ημιτελικό του 2007 rolleyes.gif
Άντε καλή μας επιτυχία!
yorgos
QUOTE
Ότι θα παίξουμε πάλι με τους λούζερς, πάλι άστοχοι στις βολές και στα 3ποντα θα είναι, πάλι θα διαμαρτύονται για τη διαιτησία αν χάσουνε... icon_drunk.gif

Aκριβώς... όλη μέρα αυτά ακούω.

QUOTE
Όπως αντιμετωπίζουμε εμείς Κροάτες, Σλοβένους κλπ...

Όχι έτσι. Μην ξεχνάς ότι σε επίπεδο συλλόγων έχουν φάει τόσες σφαλιάρες που το φυσάνε και δεν κρυώνει. Γενικά υπάρχει μια αναγνώριση του winning spirit των Ελλήνων παικτών, στις ίδιες ομάδες που κερδίζουν μέσα στη Μαδρίτη και τη Βαρκελώνη παίζουν. Ειδικά το Σπανούλη τον έχουν σε επίπεδα Ναβάρο. Εμείς τους Σλοβένους τους βλέπουμε ως "βρε καλώς τα τα παιδιά, 3-0". Αυτοί μας βλέπουν ως έναν αντίπαλο πολύ πιο άμπαλο αλλά σκληροτράχηλο, άξιο σεβασμού. Με μουρμούρα, αλλά σεβασμό για το πώς υπερβαίνει καλύτερους αντιπάλους. Κάτι σαν την Ιταλία ή την Ουρουγουάη στο ποδόσφαιρο, κατενάτσιο, θέατρο κλπ, αλλά που σου κάνει τη ζημιά κι ας έχει λιγότερους ποιοτικούς παίκτες. Δέος με την καμία, αλλά σεβασμό. Αυτό που ΠΑΝΤΑ προκαλεί δέος και αναλώνουμε ώρες επί ωρών είναι η ατμόσφαιρα στο γήπεδο. Ειδικά για τους Καταλανούς, που είναι εκκλησία στο γήπεδο, τους αφήνει άφωνους.

Ελλάδα προσπαθώ να πηγαίνω ή για το τοπ-16 ή για τα πλέι οφ, με γοητεύει πολύ η ατμόσφαιρα στο γήπεδο, πάω και χτυπιέμαι κυριολεκτικά στα κάγκελα (και ναι, ξέρω να σου πω πότε αλλάξαμε σε ζώνη, πόσα φάουλ έχει ο Φώτσης κλπ) και σχεδόν κάθε χρόνο έχω επίσκεψη από φίλους ξένους και πάμε μαζί. Η πιο περίεργη φάση που μου έχει τύχη ήταν με φίλο Κουβανό (γ*******ς, χαβαλετζής, ανεύθυνος, κλασικός Κουβανός) : τον είχα προετοιμάσει, είχε μάθει απέξω το "spanouli-prodoti-prodoti" και να κάνει "χόρτο μαγικό", το περίμενε πώς και πώς. Πριν τελειώσει το ημίχρονο γυρίζω και τον βλέπω κι είχε βάλει τα κλάμματα. "Χόρχε εγώ θα σε περιμένω στο μηχανάκι. Δεν μπορώ να είμαι άλλο εδώ, δεν έχω ξαναδεί στη ζωή μου τόσο μίσος σε τόσους ανθρώπους". Κι έφυγε...
SkyFall
Τέτοιο άγχος έχω να νιώσω πολύ καιρό για αγώνα μπάσκετ. Μακάρι να είμαστε ανταγωνιστικοί και να παλέψουμε το ματς μέχρι τέλους. Καλή επιτυχία!!!
Runt
Καλησπέρες
Αγωνία στο κατακόρυφο, άντε να γίνει το παιχνίδι να ησυχάσουμε. Στο μεταξύ δεν μπορω να δω νικητή με τίποτα!
Καμμια απο τις δυο ομαδες δεν ειναι το φαβορι, μονο οι Γάλλοι και οι Σέρβοι, εχουν κάποιο προβάδισμα έναντι των υπολοίπων ετσι κι αλλιως.

Λέμε πως η Ελλάδα (δεν χρησιμοποιώ τον όρο "εμείς" γράφει κι ο yorgos στο φόρουμ, αστειεύομαι biggrin.gif ) ειχε εύκολο γκρουπ, και οτι ακόμη δεν εχει συναντήσει πραγματικά δύσκολο αντίπαλο, αλλά μήπως οι Ίβηρες όταν έπαιξαν με δύσκολες ομάδες τις κέρδισαν; Εκτός αν θεωρούνται τέτοιες η Γερμανία και η Τουρκία.

πέρα απο το στήσιμο, τα συστήματα, τα μαρκαρίσματα κτλ, τα πιο μεγαλα ερωτηματικα ααφορούν παίκτες. Πως θα ειναι Γκαζόλ κι ο rudy; θα κανουν επιτέλους ένα μεγάλο-σημαντικο ματς ο Πριντεζης η ο Καλαθης; κοκ.

Τι να πω. Εύχομαι να είμαστε καλύτεροι και πιο τυχεροί.

Παθος, αυταπάρνηση, ταινίες του αλ Πατσίνο στο ημίχρονο, σκληρη, εξοντωτική αμυνα, ομαδική δουλειά στα ριμπάουντ, καθαρο μυαλό στην επίθεση με όσο δυνατόν πιο γρήγορο passing game να μη κολάει η μπαλα, ελαχιστοποίηση των λαθών(συγκέντρωση) ειναι τα συστατικά που θα μετρήσουν.
Δεν χανόμαστε με ήττα. Και η 5 θέση καλή ειναι.

@yorgos λαμονικα μπμπελοσεβιτς οι δυο wink.gif


SkyFall
Ρούντι αρχική πεντάδα τελικά
plo koon
Εκεί στο σπανούλη τι σφύριξαν, γιατί έχω στο Mute και δεν κατάλαβα.
Binosaur
Κάπου στο 2:40 που δίνεται φαουλ στον Σπανουλη και τελικά αλλάζει η απόφαση τι έγινε? Επισης έχει κανείς κανά stream σε Αγγλικα - Ελληνικά - Ισπανικά?
vonzuchter
δε μπορουμε με τιποτα να περασουμε μπροστα... αυτη η ομαδα μας αγχωνει πολυ
nikolas_asteri
QUOTE (plo koon @ Sep 15 2015, 19:45 ) *
Εκεί στο σπανούλη τι σφύριξαν, γιατί έχω στο Mute και δεν κατάλαβα.



QUOTE (Binosaur @ Sep 15 2015, 19:46 ) *
Κάπου στο 2:40 που δίνεται φαουλ στον Σπανουλη και τελικά αλλάζει η απόφαση τι έγινε? Επισης έχει κανείς κανά stream σε Αγγλικα - Ελληνικά - Ισπανικά?


Βήματα.
mixalisgate7
Τα 7 λάθη που έχουμε κάνει είναι πολλά για 13 λεπτά παιχνιδιού. Πρέπει να τα μείωσουμε.
vonzuchter
χασαμε λεμε
T.W.Is.M.
Φοβαμαι οτι για να κερδισουμε χρειαζοταν 40' Αντετοκουνμπο! Με το που βγηκε κατι λειπει απο το παιχνιδι μας.
SkyFall
πρέπει να βάλουμε και κανα σουτ για να κερδίσουμε
Coach Periklis
Δεν είμαστε καλοί σήμερα, ειδικά στις επιθετικές επιλογές. Ο Γιάννης πολύτιμος απόψε. Αυτό που με στεναχωρει είναι ότι και οι ισπανοί άσχημα παίζουν, ο,τι κάνουν απ το ταλέντο τους κανένα σοβαρό πλάνο και για τη μικρή διάφορα που έχουν φταίμε μόνο εμείς....
Binosaur
QUOTE (SkyFall @ Sep 15 2015, 18:58 ) *
πρέπει να βάλουμε και κανα σουτ για να κερδίσουμε


Να παιξουμε και λιγο αμυνα στο πικ εν ρολ επισης...
vonzuchter
QUOTE(SkyFall @ Sep 15 2015, 19:58 ) *
πρέπει να βάλουμε και κανα σουτ για να κερδίσουμε


δε γυριζει αυτο το ματς λεμε
T.W.Is.M.
Ισως επρεπε να ξεκινησουμε Καιμακογλου σε ρολο Καββαδα. Να ριξει 2-3 στο Μιροτιτς, οπως ο Αντιτς στο Λονδινο και να τον βγαλει εκτος ρυθμου. Τωρα που πηρε μπρος θα εχουμε αλλον ενα μπελα.
Dred11
Ο Νικήτας Κακλαμάνης δεν βοηθάει την ομάδα από τον πάγκο.
yorgos
Η ελληνική άμυνα στο πικ ν ρολ είναι εντελώς παιδική.
Reggie Miller 31
Τόση νευρικότητα δεν είχα ούτε στα πρώτα μου ραντεβού!

ΥΓ βγάλε τον Ντιρκ... άμυνα δεν παίζει, τρίποντα βαράει...
RipCity
αρνούμαστε να παίξουμε άμυνα στο pnr, με τίποτα όμως!

Αντετοκούμπο μέσα και τα 20 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.
plo koon
Δυστυχώς βρίσκουν σίγουρο σκορ χτυπώντας ανελέητα τον Μπουρούση. Και μετά βαράει τιλτ ο άλλος, αρχίζει τα τρίποντα και δεν τρέχει και στην άμυνα.

Κακή φάση.
xristos_metal
Κατωτεροι δυστυχως οπως φοβομουν. Πολυ αγχωμενη η ομαδα και απο την αλλη οι Ισπανοι παιζουν πολυ απλο μπασκετ και ανετα. Σαν σε προπονηση παιζουν, δεν του κουρασαμε καθολου. Παντως ενταξει ειμαστε μεσα στο ματς ακομη.
bballbill
Ρε Καλαθη θα σκοραρεις σημερα;
Reggie Miller 31
Ντάξει μου θυμίζει αγώνα ολυμπιακού παναθηναϊκού... πολύς φόβος μέχρι τώρα για τους ισπανούς... τρομερά νευρικοί... έτσι δεν πάμε πουθενά σημερα... Ο Μπουρούσαρος, κλασσικός Μπουρούσαρος σε σοβαρούς αγώνες... την είδε Ντιρκ στην επίθεση και έχει ξεχάσει την άμυνα
tReason
Eνας προπονητης φοβισμενος οπως και με το βελγιο και αυτο μεταδιδεται και στους παικτες
BasketIsLife
Xάνουμε στο ημίχρονο λόγω Σπανούλη. Οι Ισπανοί χτυπάνε όλη την ώρα πικ πάνω του και αυτός παίζει άμυνα με τα μάτια. Ίσως και να μη φταίει αυτός όμως μιας και επιλέγουμε να περνάμε πάντα μπροστά από τον σκρινερ στο πικ.
salonikatasos
Κοροϊδευουν οι ελληνες τον σκαριολο ενω εχουμε χειροτερο προπονητη εμεις. Αφου βλεπεις(;;;) οτι κουφος,μπουρουσης δεν τραβανε στην αμυνα,γιατι δεν ριχνεις στο 5 τον αντετοκουμπο;

Δυστυχως μεχρι στιγμης γινεται το αναμενομενο και χανουμε απο μια καλυτερη ομαδα,που απλα κανει τα βασικα χωρις να εχει παιξει κανα τρομερο μπασκετ
slok
οταν δεν μπορεις να βαλεις με τιποτα τη μπαλλα μεσα αυτα συμβαινουν. Οι ισπανοι μισο μετρο θελουν και μεσα. Στην αμυνα κλεινουν πισω μιας και ξερουν οτι δεν το εχουμε οποτε λογικο ειναι να χανουμε. Καθε χρονια αυτη ειναι η εθνικη μην ελπιζουμε να αλλαξει ξαφνικα. Ουτε εναν σουτερ (που να μπορει να παιξει αμυνα κλπ κλπ δεν εννοω τυπου βασιλειάδη) δεν εχουμε

τεραστιο μπραβο στο γιαννη. Αλλη κλαση παιχτη , αλλου επιπεδου κ αν οχι ακομα συντομα.
ssoulliss
Νομίζω η άμυνα μας είναι χωνί! Ο Σέρχιο και ο Γιουλ κάνουν ότι θέλουν. Αντίθετα μας έχουν απομακρύνει από τη δική τους ρακέτα και αναλωνόμαστε σε σουτ από την περιφέρεια. Καμία βοήθεια από τη δεύτερη πεντάδα μέχρι στιγμής.

Η διαφορά είναι στους κοντούς μέχρι στιγμής.
RipCity
όχι ότι ο Κουφός μαρκάρει καλύτερα το pnr, ώρες ώρες χάνεται εντελώς, αλλά ο Μπουρούσης απαράδεκτος.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.