Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague 2013-2014 off topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
louie
QUOTE (kseplenhs @ Aug 7 2013, 09:20 ) *
Δεν ξέρω αλλά τα 3 πρωτοκλασσάτα 5άρια της μπαρτσελόνα δεν μου κάθονται καλά σαν σχεδιασμός.Δεν μπορώ να φανταστώ κανέναν απο αυτούς να δέχεται να έχει συμπληρωματικό ρόλο.Προβλέπω αλχημείες με έναν απο αυτούς στο 4 και μόνο ο λάμπε ίσως με το σουτ που έχει,να σταθεί εκεί αλλά χωρίς αυτό να σημαίνει πως θα γίνει και solid 4άρι.


μα τι σοι προγραμματισμος ειναι αυτος που στο 5 εχεις 3 πρωτοκλασσατους και στον ασσο εχεις μονο τον βραζιλιανο που σουταρει 3ποντο με κουτσο και τον φιλοτιμο ξυλοκοπο σαδα... εκτος οτι δεν βγαινει καποιος συμπληρωματικος απο τους 3(εκτος αν θελουν τον ντορσευ να κανει παλι τα αποδυτηρια ανω κατω) αν τυχον ο λαμπε παει στο 4 χαραμιζεται... η μπαρτσελονα μου φαινεται οτι εχει το ιδιο θεμα με την φενερ. σε καποιες θεσεις εχουν παραγεμισει(η φενερ στο 3 και το 4) και δεν εχουν σοβαρα πλειμεικερ να βασιστουν...
manj13
QUOTE(louie @ Aug 7 2013, 16:22 ) *
μα τι σοι προγραμματισμος ειναι αυτος που στο 5 εχεις 3 πρωτοκλασσατους και στον ασσο εχεις μονο τον βραζιλιανο που σουταρει 3ποντο με κουτσο και τον φιλοτιμο ξυλοκοπο σαδα... εκτος οτι δεν βγαινει καποιος συμπληρωματικος απο τους 3(εκτος αν θελουν τον ντορσευ να κανει παλι τα αποδυτηρια ανω κατω) αν τυχον ο λαμπε παει στο 4 χαραμιζεται... η μπαρτσελονα μου φαινεται οτι εχει το ιδιο θεμα με την φενερ. σε καποιες θεσεις εχουν παραγεμισει(η φενερ στο 3 και το 4) και δεν εχουν σοβαρα πλειμεικερ να βασιστουν...


Αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ φιλε!!! 41.gif
rchos
Φέτος η Ευρωλίγκα έκανε δύο καλές κινήσεις.

Και το ταξίδι του Ολυμπιακού στην Βραζιλία και το ταξίδι της Ρεαλ στην Κίνα είναι καλές προσπάθειες απλά ίσως χρειαζόταν και κάτι παραπάνω.Έχει αρκετά περισσότερα να κερδίσει εμπορικά η διοργάνωση από άνοιγμα σε Κίνα και λατινική αμερική παρά σε NBA.


Καταρχήν πρέπει αυτό να το κάνει συστηματικά.Επίσης μάλλον στην Κίνα έπρεπε να στείλουν και τον Παναθηναικό άσχετα με το πόσο αστέρι η όχι είναι ο Σανγκ Πινγκ.Είναι ο πρώτος Κινέζος που παίζει Ευρωλίγκα.Έπρεπε να το διαχεριστούν κάπως καλύτερα.

Φυσικά και τα παιχνίδια με ομάδες του NBA δεν πρέπει να σταματήσουν αλλά να είναι μετρημένα όπως φέτος και όχι τόσα πολλά όσο άλλες χρονιές.

tuareg
QUOTE (D-Wade @ Aug 7 2013, 10:09 ) *
Ασε που και οι άλλοι 2 ψηλοί της(Λόρμπεκ, Τοντόροβιτς) είναι και αυτοί βαριά κορμιά.Και λογικά οι καταστάσεις ενός αγώνα θα επιβάλουν και Νάχμπαρ στο 4 επομένως βλέπω τον Τζόι να παίζει 8 λεπτά μέσο όρο.Να δούμε πως θα το διαχειριστεί rolleyes.gif
Πάντως και η ΤΣΣΚΑ έχει 3 πρωτοκλασσάτα 5άρια και λογικά ο Χάινς θα παίξει και 4.Η διαφορά σε σχέση με την Μπάρτσα είναι ότι Κριάπα και Βορόντσεβιτς είναι πιο ευέλικτοι και μπορουν να παίζουν πιο περιφερειακά για καλύτερο spacing


νομιζω οτι εκεινο που μπερδευει τα πραγματα περισσοτερο στη μπαρτσα ειναι η μεταγραφη ναχμπαρ και οχι το τριτο πενταρι...αν το βαλει στο 4 καει το τοντοροβιτς αν το βαλει στο 3 δεν εχει χωρο για τους ραμπασεντα,χεζονια,αμπρινες
rchos
QUOTE(tuareg @ Aug 8 2013, 00:14 ) *
νομιζω οτι εκεινο που μπερδευει τα πραγματα περισσοτερο στη μπαρτσα ειναι η μεταγραφη ναχμπαρ και οχι το τριτο πενταρι...αν το βαλει στο 4 καει το τοντοροβιτς αν το βαλει στο 3 δεν εχει χωρο για τους ραμπασεντα,χεζονια,αμπρινες



Αν τον βάλει 4 καίει και την ομάδα γενικά.
Συμφωνώ η μεταγραφή Νάχμπαρ είναι η πιο περίεργη και για μένα.
Μάλλον όμως βλέποντας ότι του αρέσουν οι αλαφροίσκιοτοι στο 4 για εκεί τον πήρε ο Πασκουάλ.
tuareg
QUOTE (rchos @ Aug 8 2013, 00:31 ) *
Αν τον βάλει 4 καίει και την ομάδα γενικά.
Συμφωνώ η μεταγραφή Νάχμπαρ είναι η πιο περίεργη και για μένα.
Μάλλον όμως βλέποντας ότι του αρέσουν οι αλαφροίσκιοτοι στο 4 για εκεί τον πήρε ο Πασκουάλ.


χωρις αυτον θα μπορουσε να κανει και καμμια αλχημεια με το λαμπε εκει και να βρουν παραπανω χρονο οι 3 πιο μικροι...αλλα ενταξει πασκουαλ ειναι αυτος...
Dreamerpanos
QUOTE (rchos @ Aug 8 2013, 00:03 ) *
Φέτος η Ευρωλίγκα έκανε δύο καλές κινήσεις.

Και το ταξίδι του Ολυμπιακού στην Βραζιλία και το ταξίδι της Ρεαλ στην Κίνα είναι καλές προσπάθειες απλά ίσως χρειαζόταν και κάτι παραπάνω.Έχει αρκετά περισσότερα να κερδίσει εμπορικά η διοργάνωση από άνοιγμα σε Κίνα και λατινική αμερική παρά σε NBA.


Καταρχήν πρέπει αυτό να το κάνει συστηματικά.Επίσης μάλλον στην Κίνα έπρεπε να στείλουν και τον Παναθηναικό άσχετα με το πόσο αστέρι η όχι είναι ο Σανγκ Πινγκ.Είναι ο πρώτος Κινέζος που παίζει Ευρωλίγκα.Έπρεπε να το διαχεριστούν κάπως καλύτερα.

Φυσικά και τα παιχνίδια με ομάδες του NBA δεν πρέπει να σταματήσουν αλλά να είναι μετρημένα όπως φέτος και όχι τόσα πολλά όσο άλλες χρονιές.


Είχα διαβάσει σε πολλά ρεπορτάζ Παναθηναικού τότε που πήραμε τον Κινέζο ότι έχει προγραμματιστεί φιλικό τον Σεπτέμβρη στην Κίνα αλλά χωρίς να λέει περισσότερες λεπτομέρειες...
tzagasdog
Μπορεί κάποιος να μου πει τι χρειάζεται να αγοράσω για να βλέπω online τα παιχνίδια από το site της euroleague. Προφανώς με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια των ελληνικών ομάδων.
thanath
QUOTE (tzagasdog @ Sep 21 2013, 17:31 ) *
Μπορεί κάποιος να μου πει τι χρειάζεται να αγοράσω για να βλέπω online τα παιχνίδια από το site της euroleague. Προφανώς με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια των ελληνικών ομάδων.


http://www.euroleague.livebasketball.tv/

Μπορείς να μπεις εδώ και να βρεις τις πληροφορίες που θες... Στην ουσία να χεις πιστωτική ή pay pal χρειάζεσαι... Με 60€ έχεις όλους τους αγώνες της χρονιάς... Αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος συμφορουμίτης.
TakeshyKurosawa
QUOTE (thanath @ Sep 22 2013, 13:45 ) *
http://www.euroleague.livebasketball.tv/

Μπορείς να μπεις εδώ και να βρεις τις πληροφορίες που θες... Στην ουσία να χεις πιστωτική ή pay pal χρειάζεσαι... Με 60€ έχεις όλους τους αγώνες της χρονιάς... Αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος συμφορουμίτης.



Μία ερώτηση αν γνωρίζεις φίλε.. Έκανα λογαριασμό σε αυτό το σάιτ και με 11 ευρώ βλέπω όλα τα ματς του eurobasket! Για να μπορώ να δω euroleague θα θέλει επιπλέον χρήματα (10 ευρώ) ή η συνδρομή που πληρώνεις είναι γενική για όλες τις διοργανώσεις είτε σε συλλογικό είτε σε επίπεδο εθνικών ομάδων?
thanath
QUOTE (TakeshyKurosawa @ Sep 22 2013, 14:15 ) *
Μία ερώτηση αν γνωρίζεις φίλε.. Έκανα λογαριασμό σε αυτό το σάιτ και με 11 ευρώ βλέπω όλα τα ματς του eurobasket! Για να μπορώ να δω euroleague θα θέλει επιπλέον χρήματα (10 ευρώ) ή η συνδρομή που πληρώνεις είναι γενική για όλες τις διοργανώσεις είτε σε συλλογικό είτε σε επίπεδο εθνικών ομάδων?


Δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά αλλά φαντάζομαι ότι θα χρειαστεί να πληρώσεις και παράπανω γιατί απ ότι είδα ψάχνοντας στο σαιτ αυτό η συνδρομή για έναν χρόνο είναι 60€ και 7€ για ένα μήνα... Οπότε φαντάζομαι αυτό που πλήρωσες ίσως είναι για τον μήνα Σεπτέμβρη...

Θα μπορούσες να τους στείλεις ένα email να σου πουν οι ίδιοι..
http://www.euroleague.livebasketball.tv/help?ICID_HOM_TOP_6 Σ αυτό το λινκ...
T.W.Is.M.
Μην ξεχνατε οτι η Ευρωλιγκα εχει geoblocking restrictions, που στην περιπτωση μας σημαινει οτι δεν μπορεις να δεις παιχνιδι που μεταδιδει η Nova αν δεν περασου 48 ωρες απο τη διεξαγωγη του ματς, ανεξαρτητα αν το ματς αφορα ελληνικη ομαδα ή οχι! Περσι ειχε γραφτει εδω καποιος τροπος, με τον οποιο μπορει καποιος να μπαινει με IP αλλης χωρας, ωστε να παρακαμψει αυτον τον περιορισμο. Νομιζω οτι ειχε καποιο επιπλεον κοστος, αλλα οχι τεραστιο σε σχεση με την αγορα του πακετου της Euroleague TV. Καλο ειναι ομως οποιος αποφασισει να βλεπει ετσι τους αγωνες να το ψαξει πρωτα πριν πληρωσει συνδρομη.
TakeshyKurosawa
QUOTE (T.W.Is.M. @ Sep 22 2013, 17:35 ) *
Μην ξεχνατε οτι η Ευρωλιγκα εχει geoblocking restrictions, που στην περιπτωση μας σημαινει οτι δεν μπορεις να δεις παιχνιδι που μεταδιδει η Nova αν δεν περασου 48 ωρες απο τη διεξαγωγη του ματς, ανεξαρτητα αν το ματς αφορα ελληνικη ομαδα ή οχι! Περσι ειχε γραφτει εδω καποιος τροπος, με τον οποιο μπορει καποιος να μπαινει με IP αλλης χωρας, ωστε να παρακαμψει αυτον τον περιορισμο. Νομιζω οτι ειχε καποιο επιπλεον κοστος, αλλα οχι τεραστιο σε σχεση με την αγορα του πακετου της Euroleague TV. Καλο ειναι ομως οποιος αποφασισει να βλεπει ετσι τους αγωνες να το ψαξει πρωτα πριν πληρωσει συνδρομη.



Δηλαδή με το σάιτ που έδωσε ο thanath παραπάνω δεν θα μπορούμε να βλέπουμε λάιβ τα παιχνίδια του Ολυμπιακού-Παναθηνα'ι'κού όταν τα μεταδίδει η νοβα?
thanath
QUOTE (T.W.Is.M. @ Sep 22 2013, 17:35 ) *
Μην ξεχνατε οτι η Ευρωλιγκα εχει geoblocking restrictions, που στην περιπτωση μας σημαινει οτι δεν μπορεις να δεις παιχνιδι που μεταδιδει η Nova αν δεν περασου 48 ωρες απο τη διεξαγωγη του ματς, ανεξαρτητα αν το ματς αφορα ελληνικη ομαδα ή οχι! Περσι ειχε γραφτει εδω καποιος τροπος, με τον οποιο μπορει καποιος να μπαινει με IP αλλης χωρας, ωστε να παρακαμψει αυτον τον περιορισμο. Νομιζω οτι ειχε καποιο επιπλεον κοστος, αλλα οχι τεραστιο σε σχεση με την αγορα του πακετου της Euroleague TV. Καλο ειναι ομως οποιος αποφασισει να βλεπει ετσι τους αγωνες να το ψαξει πρωτα πριν πληρωσει συνδρομη.


Παιδιά δεν τη γνώριζα αυτή την λεπτομέρεια... Συγγνώμη για την παραπληροφορηση!! biggrin.gif
tzagasdog
τους εστειλα τωρα mail για να τους ρωτήσω τι παίζει με το θέμα.

Αλλιώς vpn.... Είναι μία υπηρεσία που συνδέεσαι με άλλο pc και από εκεί μπαίνεις στο νετ οπότε είναι σαν να είσαι σε άλλη χώρα και δεν έχεις πρόβλημα
tuareg
στο αλλο παιχνιδι του ριξος καπ πρεπει να παιχτηκε μπασκεταρα biggrin.gif biggrin.gif
φενερ-μπεσικτας 49-56 laugh.gif laugh.gif

PanosIlio
QUOTE(tzagasdog @ Sep 22 2013, 20:04 ) *
τους εστειλα τωρα mail για να τους ρωτήσω τι παίζει με το θέμα.

Αλλιώς vpn.... Είναι μία υπηρεσία που συνδέεσαι με άλλο pc και από εκεί μπαίνεις στο νετ οπότε είναι σαν να είσαι σε άλλη χώρα και δεν έχεις πρόβλημα


Email από τη euroleague μην περιμένεις πάντως tongue.gif βέβαια τώρα είναι διαφορετική η πλατφόρμα, livebasketball.tv, και ίσως να είναι πιο ευαίσθητοι σε ότι αφορά την εξυπηρέτηση πελατών.

Η λύση είναι να έχεις αγορασμένο και vpn, ξεχωριστή υπηρεσία, για να εμφανίζεται πως συνδέεσαι από IP εξωτερικού.
tzagasdog
μου απάντησαν και μου είπαν να κοιτάω στο schedule ..... να δω αν και πότε παίζεται το κάθε παιχνίδι. Υπάρχει και δωρεαν vpn μέσω Browser απλά δεν ξέρω αν τους αγώνες τους βλέπεις από ξεχωριστό πρόγραμμα ή απευθείας από τον browser ξέρει να μου πει κάποιος?
PanosIlio
QUOTE(tzagasdog @ Sep 25 2013, 12:01 ) *
μου απάντησαν και μου είπαν να κοιτάω στο schedule ..... να δω αν και πότε παίζεται το κάθε παιχνίδι. Υπάρχει και δωρεαν vpn μέσω Browser απλά δεν ξέρω αν τους αγώνες τους βλέπεις από ξεχωριστό πρόγραμμα ή απευθείας από τον browser ξέρει να μου πει κάποιος?


Τα παιχνίδια από το livebasketball.tv τα βλέπεις μέσα από τον browser, τουλάχιστον έτσι είχα δει κάποια ματς της Εθνικής Νέων, που ήταν δωρεάν. Δεν άνοιγες ξεχωριστή εφαρμογή.
TakeshyKurosawa
QUOTE (PanosIlio @ Sep 25 2013, 13:22 ) *
Τα παιχνίδια από το livebasketball.tv τα βλέπεις μέσα από τον browser, τουλάχιστον έτσι είχα δει κάποια ματς της Εθνικής Νέων, που ήταν δωρεάν. Δεν άνοιγες ξεχωριστή εφαρμογή.


Και εγώ μέσω του livebasketball.tv έβλεπα το eurobasket.. Επειδή θέλω να κάνω συνδρομή για να βλέπω και euroleague όμως και δεν γνώριζα γι αυτά τα geo restrictions της Νόβα.. Αυτό το vpn είναι κάποιο πρόγραμμα? Τι παίζει ακριβώς είναι δύσκολα να χρησιμοποιηθεί? Το μόνο που κατάλαβα είναι ότι χρησιμοποιείται για να παίρνεις ip άλλης χώρας..
thanath


Τσεκάρετε αυτό το video όσοι ενδιαφέρεστε.. Σύμφωνα μ αυτό απλά κατεβάζεις ένα add on στο firefox και σου κάνει την ip να φαίνεται σαν να είναι από άλλη χώρα... Για να πω την αλήθεια δεν το έχω δοκιμάσει αν δουλεύει, αλλά ψάχνωντας το βρήκα... Αν δουλέψει τότε είναι μια συμφέρουσα λύση! Ούτε να ψάξετε για vpn host ούτε τίποτα! Πιστεύω αξίζει η δοκιμή!

Εδώ είναι και το λινκ για να κατεβάσετε το add on στον firefox.
TakeshyKurosawa
QUOTE (thanath @ Sep 25 2013, 17:22 ) *


Τσεκάρετε αυτό το video όσοι ενδιαφέρεστε.. Σύμφωνα μ αυτό απλά κατεβάζεις ένα add on στο firefox και σου κάνει την ip να φαίνεται σαν να είναι από άλλη χώρα... Για να πω την αλήθεια δεν το έχω δοκιμάσει αν δουλεύει, αλλά ψάχνωντας το βρήκα... Αν δουλέψει τότε είναι μια συμφέρουσα λύση! Ούτε να ψάξετε για vpn host ούτε τίποτα! Πιστεύω αξίζει η δοκιμή!

Εδώ είναι και το λινκ για να κατεβάσετε το add on στον firefox.


Είτε κανένα τέτοιο προγραμματάκι μπορεί να δουλέψει.. Αλλά θέλει και συνδρομή και δεν μπορείς να ξέρεις κατά πόσο είναι ασφαλές..
http://www.myiphide.com/

Όσο αφορά τη νόβα, μπορείς να κάνεις συνδρομή στη νόβα για ένα μήνα πχ να έχεις πρόσβαση στη wet tv της να δεις πως θα πάει ή σε αναγκάζουν για συμβόλαιο?
tzagasdog
και αυτός ο browser προσφερει τσάμπα vpn με το πατημα ενός κουμπιου. Δίνει αμερικάνικη ip

http://www.epicbrowser.com/
TakeshyKurosawa
QUOTE (tzagasdog @ Sep 27 2013, 14:32 ) *
και αυτός ο browser προσφερει τσάμπα vpn με το πατημα ενός κουμπιου. Δίνει αμερικάνικη ip

http://www.epicbrowser.com/


Έχεις δοκιμάσει να δεις αν δουλεύει?
tzagasdog
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Sep 27 2013, 15:47 ) *
Έχεις δοκιμάσει να δεις αν δουλεύει?


ότι δίνει όντως αμερικάνικη ip δίνει αυτό το δοκίμασα. Έχει ένα κουμπί πάνω δεξια το πατάς και όλα καλά. Κάνει κάνα λεπτό...
tuareg
βλεπω το αλλο παιχνιδι του γκομελσκι τωρα σε μαγνητοσκοπηση....ο μπλατ ξεκινησε με ρις,χικμαν,ινγκλες,σμιθς,τζειμς με το σμιθ να παιζει 4...
T.W.Is.M.
QUOTE(tzagasdog @ Sep 27 2013, 14:32 ) *
και αυτός ο browser προσφερει τσάμπα vpn με το πατημα ενός κουμπιου. Δίνει αμερικάνικη ip

http://www.epicbrowser.com/



QUOTE(TakeshyKurosawa @ Sep 27 2013, 15:47 ) *
Έχεις δοκιμάσει να δεις αν δουλεύει?


Το κατεβασα κι εγω και εχω μια πρωτη ενδειξη οτι θα δουλεψει για την Ευρωλιγκα. Δοκιμασα με την αμερικανικη IP να μπω σε γραφειο στοιχηματων απο τα "παρανομα", στα οποια η προσβαση εχει μπλοκαριστει απο τους ελληνικους παροχους, και μπηκα κανονικα! Υποθετω λοιπον οτι το ιδιο κανονικα θα βλεπουμε και τους αγωνες που δειχνει η Nova. Προτεινω μονο σε οποιον το δοκιμασει να ξεκινησει με μια μηνιαια συνδρομη, ωστε αν το συστημα αυτο δε δουλεψει, να εχει χασει μονο €7 και οχι €60. Εγω το σκεφτομαι αρκετα να το κανω, αν και μπορω να πω οτι τα τελευταια χρονια εξυπηρετηθηκα αρκετα απο τα δωρεαν stream.
TakeshyKurosawa
QUOTE (T.W.Is.M. @ Sep 30 2013, 23:01 ) *
Το κατεβασα κι εγω και εχω μια πρωτη ενδειξη οτι θα δουλεψει για την Ευρωλιγκα. Δοκιμασα με την αμερικανικη IP να μπω σε γραφειο στοιχηματων απο τα "παρανομα", στα οποια η προσβαση εχει μπλοκαριστει απο τους ελληνικους παροχους, και μπηκα κανονικα! Υποθετω λοιπον οτι το ιδιο κανονικα θα βλεπουμε και τους αγωνες που δειχνει η Nova. Προτεινω μονο σε οποιον το δοκιμασει να ξεκινησει με μια μηνιαια συνδρομη, ωστε αν το συστημα αυτο δε δουλεψει, να εχει χασει μονο €7 και οχι €60. Εγω το σκεφτομαι αρκετα να το κανω, αν και μπορω να πω οτι τα τελευταια χρονια εξυπηρετηθηκα αρκετα απο τα δωρεαν stream.



Ελπίζω να δουλέψει! Αυτό που ανέφερες θα κάνω και εγώ θα πάρω τη συνδρομή ενός μήνα και αν δουλέψει είμαστε κομπλέ! Το θέμα είναι ότι πρέπει να μειώνει την ταχύτητα του ίντερνετ, γιατί το ενεργοποίησα και πήγα να δω ένα λάιβστριμ (όχι κλειδωμένο) και παρατήρησα ότι κολούσε περισσότερο από ότι αν το έβλεπα κανονικά!
TakeshyKurosawa
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...tin-kimki-79-90

Φάπα στην Κίμκι που το παιξαν και δύσκολοι για τον Ντέιβις. biggrin.gif
rchos
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Oct 2 2013, 20:15 ) *
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...tin-kimki-79-90

Φάπα στην Κίμκι που το παιξαν και δύσκολοι για τον Ντέιβις. biggrin.gif



Είναι πάντως και ενδιαφέρον ότι η Κίμκι ήταν το φετινό φαβορί και την πάτησε όπως η περσινή ρώσικη ομάδα που επίσης ήταν πέρσι το φαβορί.Η Ούνικς είχε αποκλειστεί πέρσι αλλά στα ημιτελικά όχι στον πρώτο αγώνα.

Πλέον Μπάνβιτ και Λιέτουβος (και λόγω έδρας) είναι τα φαβορί.
sacarame


Μέγας Γλύνιας στο 0:57
tuareg
QUOTE (rchos @ Oct 2 2013, 20:31 ) *
Είναι πάντως και ενδιαφέρον ότι η Κίμκι ήταν το φετινό φαβορί και την πάτησε όπως η περσινή ρώσικη ομάδα που επίσης ήταν πέρσι το φαβορί.Η Ούνικς είχε αποκλειστεί πέρσι αλλά στα ημιτελικά όχι στον πρώτο αγώνα.

Πλέον Μπάνβιτ και Λιέτουβος (και λόγω έδρας) είναι τα φαβορί.


φανταζεσαι ελληνικη ομαδα με ντειβις,μονια,ποποβιτς,ζελαμπαλ,κοπονεν,λο
τσαρ και να ειχε αποκλειστει απο βελγους?
ουτε στο αεροπλανο δε θα εμπαινε ο προπονητης
PanosIlio
Αστεία πράγματα, μυαλό κουκούτσι http://www.superbasket.gr/permalink/189342.html
sacarame
Γκέτσε τρανός την οδηγεί...

QUOTE
Στην έδρα της κάνει κουμάντο εκείνη! Η Λιέτουβος Ρίτας με τον Μαρτίνας Γκετσεβίτσιους να είναι… on fire (34 πόντοι με 3/5 δίποντα, 8/10 τρίποντα και 4/4 βολές) νίκησε στην “Siemens Arena” του Βίλνιους την Όλντενμπουργκ (99-87) και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό των προκριματικών της Euroleague.

Αυτό που περιμένει να μάθει πλέον η οικοδέσποινα είναι ο αντίπαλος της, που θα είναι ο νικητής της αναμέτρησης της Μπάνβιτ με την Οστάνδη.

Η Λιέτουβος ήταν εκείνη που είχε το πάνω χέρι από το ξεκίνημα του παιχνιδιού και ήταν επόμενο καθώς στο πρώτο ημίχρονο σκόραρε από τα 6,75μ. με ποσοστά 8/14 ενώ από αυτά 6/8 είχε ο «Γκέτσε». Στην τελευταία περίοδο η Όλντενμπουργκ μείωσε ακόμα και στους πέντε (79-74) όμως οι γηπεδούχοι δεν τους άφησαν κανένα περιθώριο να πιστέψουν στην ανατροπή φτάνοντας εύκολα στο τελικό 99-87.



Από sport-fm.gr

Ο Γλύνια δεν χρειάστηκε να φορτσάρει....Άραξε και κράτησε δυνάμεις για τον τελικό.....
Magnus92
QUOTE(PanosIlio @ Oct 3 2013, 09:53 ) *
Αστεία πράγματα, μυαλό κουκούτσι http://www.superbasket.gr/permalink/189342.html




Μα γιατι το ποδοσφαιρο γινεται πιο προσιτο και πιο αγαπητο στον κοσμο;

Δεν παει καπου το μυαλο μου....
kotzito
QUOTE(sacarame @ Oct 3 2013, 20:33 ) *
Γκέτσε τρανός την οδηγεί...




Από sport-fm.gr

Ο Γλύνια δεν χρειάστηκε να φορτσάρει....Άραξε και κράτησε δυνάμεις για τον τελικό.....

Ουτε στα πιο τρελα του ονειρα δεν θα το ειχε φανταστει αυτο.Λες στο τελος να μας κανει να τον αναπολησουμε; icon_drunk.gif

Παντως η Λιετουβος και λογω εδρας πιστευω οτι θα ειναι εκεινη που θα παρει το εισιτηριο.Η Μπανβιτ δεν ξερω γιατι,αλλα δεν μου γεμιζει τοσο το ματι.Aσε που οι Λιθουανοι ειναι ομαδα που εχει μαζεψει ολα τα πουλεν:Γκετσε,Τεπιτς,Γλυνιας tongue.gif
thrylos7
Όνειρο τρελό για την παικτούρα τον Γκετσεβόσιον είναι τα 11/10 τρίποντα... wos_sport3.gif
rchos
Πωπω τζαμπολ στην βολή σε ευρωπαικό αγώνα μπάσκετ.
Γύρισε ο χρόνος πίσω λέμε.
Τώρα θέλω να δω και μία συν μία ξανά.


Υ.Γ. Τι κάνει η Οστάνδη ρε...
D-Wade
QUOTE(rchos @ Oct 3 2013, 22:19 ) *
Πωπω τζαμπολ στην βολή σε ευρωπαικό αγώνα μπάσκετ.
Γύρισε ο χρόνος πίσω λέμε.
Τώρα θέλω να δω και μία συν μία ξανά.


Υ.Γ. Τι κάνει η Οστάνδη ρε...

Αν είχαν και φέτος τον Λοτζέσκι μέχρι και final 4 πήγαιναν tongue.gif
Πάντως πέρα από την πλάκα είναι καλή ομάδα και κέρδισαν δίκαια και τα δύο παιχνίδια
rchos
Ο καημένος ο Ματ πήγε Ολυμπιακό για να παίξει Ευρωλίγκα και θα πάει και η Οστάνδη έτσι όπως πάμε.

Δύσκολο φυσικά αυτό.Η Λιέτουβος δείχνει αρκετά έτοιμη για αυτό το τουρνουά και είναι και εντός έδρας.
Είναι φυσικά και καλύτερη ομάδα από την Οστάνδη αλλά και από την περσινή Λιέτουβος.



Επίσης η περίπτωση της Οστάνδης εδώ δείχνει ότι αν η Ευρωλίγκα δεν κλείσει την διοργάνωση τελείως σε πρότυπα NBA πρέπει να διευρύνει τα προκριματικά ώστε να βλέπουμε περισσότερες ομάδες με αγωνιστικά κριτήρια.

T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Oct 3 2013, 22:52 ) *
Επίσης η περίπτωση της Οστάνδης εδώ δείχνει ότι αν η Ευρωλίγκα δεν κλείσει την διοργάνωση τελείως σε πρότυπα NBA πρέπει να διευρύνει τα προκριματικά ώστε να βλέπουμε περισσότερες ομάδες με αγωνιστικά κριτήρια.


Σωστο αυτο. Ας αυξησει τις ομαδες που θα παιρνουν θεσεις μεσω προκριματικων σε 2, ωστε να μπορουν να παιξουν περισσοτερες στα προκριματικα. Και μακαρι να επαναφερουν και μια ακομα ελληνικη ομαδα στα προκριματικα.
Ακομα και 4 θεσεις θα μπορουσαν να δοθουν απο τα προκριματικα, αν η αυξηση τους συνοδευτει απο αυξηση των ομαδων σε 28(4 ομιλους των 7, ωστε να υπαρχει και ρεπο αναμεσα στα συνεχομενα παιχνιδια).
yorgos
QUOTE(rchos @ Oct 3 2013, 22:19 ) *
Υ.Γ. Τι κάνει η Οστάνδη ρε...


Μας στέλνει ταμείο, στο +11 την είχαν, δεν είχαν δει κανένα ματς της;
tuareg
το οτι γινονται νωρις τα προκριματικα ειναι και λιγο αδικο για καποιους δλδ δε πιστευω οτι σε βαθος χρονου μεσα στη αγωνιστικη περιοδο η οστανδη θα ειναι σταθερα καλυτερη ομαδα απο κιμκι και μπανβιτ
D-Wade
QUOTE(tuareg @ Oct 3 2013, 23:42 ) *
το οτι γινονται νωρις τα προκριματικα ειναι και λιγο αδικο για καποιους δλδ δε πιστευω οτι σε βαθος χρονου μεσα στη αγωνιστικη περιοδο η οστανδη θα ειναι σταθερα καλυτερη ομαδα απο κιμκι και μπανβιτ

Σίγουρα η Οστάνδη δε θα είναι καλύτερη από Μπάνβιτ ή Χίμκι μέσα στη χρονιά αλλά η euroleague ξεκινά σε 2 εβδομάδες.Πότε να γινόταν τα προκριματικά?Και την επόμενη εβδομάδα να γινόταν το ίδιο ανέτοιμες θα ήταν οι ομάδες.
captain charisma
θυμαμαι την οστανδη το 2001 που ειχε στη συνθεση της χολντεν(πριν παει αεκ) και μπιγκους για ξενους και τα πηγαινε πολυ καλα στην ευρωπη...σουμπρολιγκα ειχε παιξει τοτε?δν θυμαμαι καλα..
teopt13
Φυσικά και είμαστε με λιέτουβος για να αποθεώσουμε στο ΟΑΚΑ τον Μιλένκο!!
D-Wade
QUOTE(teopt13-1908 @ Oct 4 2013, 02:37 ) *
Φυσικά και είμαστε με λιέτουβος για να αποθεώσουμε στο ΟΑΚΑ τον Μιλένκο!!

Βασικά ήμασταν με Μπάνβιτ για να γυρνούσε ο Ιτούδης στο ΟΑΚΑ και να βλέπαμε πως θα τον αντιμετώπιζε ο ΔΠΓ cool.gif
ssoulliss
QUOTE (tuareg @ Oct 3 2013, 23:42 ) *
το οτι γινονται νωρις τα προκριματικα ειναι και λιγο αδικο για καποιους δλδ δε πιστευω οτι σε βαθος χρονου μεσα στη αγωνιστικη περιοδο η οστανδη θα ειναι σταθερα καλυτερη ομαδα απο κιμκι και μπανβιτ


Η Μπάνβιτ,όμως δεν έχει προπονητή!!! tongue.gif
assistant
Παρακολουθησα σχεδον ολα τα παιχνιδια και κατα τη γνωμη μου η Οστανδη ειναι η καλυτερη ομαδα αυτου του μινι τουρνουα.Οχι η πιο ποιοτικη αλλα σιγουρα η πιο δουλεμενη,με τους καλυτερους αυτοματισμους,η πιο δεμενη σε αμυνα και επιθεση.Λογικα πρεπει να εχει προπονητη και βασικο κορμο που ειναι χρονια μαζι......λογικο φαβορι σημερα λογω ποιοτητας κι εδρας η Ριτας αλλα δε θα πεσω κι απ τα συννεφα αν οι Βελγοι τους πεταξουν κι αυτους εξω..

ΥΓ σε κατι τετοια τουρνουα-αν τα προσεξεις σωστα και μπασκετικα-βρισκεις κατι φυντανακια αγνωστα.....μουρλια.
ssoulliss
Τέλος πρώτης περιόδου 12-22 για την Οστάνδη! Έχει τρέξει επιμέρους σερί 20-3!!!!

Όντως όπως λέει και ο φίλος πιο πριν είναι δουλεμένη ομάδα. Η Λιέτουβος έχει μαζέψει πολλούς παρηκμασμένους παίκτες...έμπλεξε ο Μπάουερμαν
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.