Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague 2013-2014 off topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
katharop
http://www.euroleague.net/main/results/sho...2#!boxscore
http://www.euroleague.net/main/results/sho...2#!boxscore
http://www.euroleague.net/main/results/sho...2#!boxscore
http://www.euroleague.net/main/results/sho...2#!boxscore

τα στατιστικά είναι ξεκάθαρα η μπαρτσελόνα πέρυσι έβγαλε την σειρά με τον παναθηναικό με 3 παίχτες ναββαρο 33 χρονών σαρούνας 37 και τόμιτς και ένα μπαλαντέρ κάθε φορά που άλλαζε απο ματς σε μας.Οι παίχτες μπαλαντέρ οπως φαίνεται έπαιζαν μια 15-20 ρανκινγκ στα αλλα ματς απο -5 έως 5.Αρα στηριζόταν σε 3 ολοκληρους παίχτες.Μιλάμε για βάθος ομάδας.Επισης εφάρμοσε ζώνη επιπέδου 1980 απο την οποία μόνο ο πεδουλάκης μπορούσε να ητηθεί.Σαφώς ο πασκουαλ πολυ καλύτερος προπονητης απο τον αρτζι.

QUOTE (Zoys @ Mar 9 2014, 18:14 ) *
Απέναντι στον Παναθηναϊκό του Πεδουλάκη μόνο εύκολο δεν ήταν να παίξει η Ρεάλ το μπάσκετ της. Την δεύτερη φορά που επισκέφθηκε το ΟΑΚΑ στους 16 κατάλαβε ότι θα μπορούσε να επιβάλει την ανωτερότητα της μόνο με αντι-μπάσκετ όπως αυτό που είδαμε στο 54-58...

δεν μπορεί η ρεαλ δεν μπορεί η μπαρτσελόνα δεν μπορεί ο ολυμπιακός.Ποιά ομάδα μπορεί να παίξει το μπασκετ της? rolleyes.gif
Zoys
QUOTE(katharop @ Mar 9 2014, 18:03 ) *
Στην μόνη θέση που υπερέχει η μπαρτσελόνα απο τον πάο είναι στο 2 ελέω ναββαρο ειδού και τα ρόστερ.Ας μου αποδείξει κάποιος το αντίθετο.

Α, στο 5 δηλαδή οι ομάδες ήταν ισοδύναμες;
katharop
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 18:11 ) *
Προφανως η Μπαρτσελονα ειχε καλυτερο ροστερ απ τον Παναθηναικο περσι (οπως και φετος) και μεγαλυτερη ομοιογενεια λογω κορμου και προφανως επαιζε πολυ καλυτερο μπασκετ απ την ομαδα σου.Δεν χρειαζεται να αποδειξει καποιος κατι.

μιλάω με δεδομένα αγώνες σταττιστικά και ροστερ το ενα δίπλα στο άλλο.Συγγνώμη μιλάς στον αέρα.

QUOTE (Zoys @ Mar 9 2014, 18:18 ) *
Α, στο 5 δηλαδή οι ομάδες ήταν ισοδύναμες;

ήξερα οτι θα το θέσεις.ηθελα να γράψω ξεκάθαρα υπερέχει.Στο 5 ήταν ενα κλικ καλύτερη τομιτς τζαβάι vs λασμε εν γένει κώστας και σοφοκλής.ΑΠο κει και πέρα ο πάο ήταν πολύ καλυτερος απο την μπαρτσελόνα(τεράστιο χάσμα) στις θέσεις 1,3,4 .Μπορείς να μου πείς που πας με οργανωτή το σάδα?Η μπαρτσελόνα πέρυσι δεν είχε ασσο.
Zoys
QUOTE(katharop @ Mar 9 2014, 18:17 ) *
δεν μπορεί η ρεαλ δεν μπορεί η μπαρτσελόνα δεν μπορεί ο ολυμπιακός.Ποιά ομάδα μπορεί να παίξει το μπασκετ της? rolleyes.gif

Η Μπαρτσελόνα και η Μακάμπι από φρέσκα κουλούρια.
redleg7
QUOTE (katharop @ Mar 9 2014, 18:18 ) *
μιλάω με δεδομένα αγώνες σταττιστικά και ροστερ το ενα δίπλα στο άλλο.Συγγνώμη μιλάς στον αέρα.

Oτι και να παραθεσεις τα ματακια μας δεν τα ξεγελας.Με το θεαμα της ομαδας σου περσι και φετος οι ΙΔΙΟΙ παραπονιεστε οτι πονανε οι κορες των οφθαλμων σας.Χρειαζεται να μου δειξεις 2-3 πινακακια για να με πεισεις τι?Οτι υπερειχες σε κατι σε σχεση με το ροστερ της Μπαρτσα?Που?Στο 5?Στα γκαρντ μηπως?Στο 4?Νομιζω πουθενα.Μου λες για ρολιστα Σαδα και τους πιτσιρικαδες κλπ κλπ.Εσενα το ροστερ σου δεν απαρτιζεται κυριως απο ρολιστες?
Οτι και να παραθεσουμε καποια πραγματα δεν αλλαζουν.Το μπασκετ που επαιξε ολη την σεζον η Μπαρτσελονα ηταν προφανως επαναλαμβανω καλυτερο απ της ομαδας σου.Εκτος αν βλεπαμε αλλη διοργανωση ΟΛΗ την χρονια.Η εκτος αν μπερδευουμε τις ομαδες και τα χρωματα και αντι για την Μπαρτσα αναφερεσαι στον Πανιωνιο.
katharop
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 18:24 ) *
Oτι και να παραθεσεις τα ματακια μας δεν τα ξεγελας.Με το θεαμα της ομαδας σου περσι και φετος οι ΙΔΙΟΙ παραπονιεστε οτι πονανε οι κορες των οφθαλμων σας.Χρειαζεται να μου δειξεις 2-3 πινακακια για να με πεισεις τι?Οτι υπερειχες σε κατι σε σχεση με το ροστερ της Μπαρτσα?Που?Στο 5?Στα γκαρντ μηπως?Στο 4?Νομιζω πουθενα.Μου λες για ρολιστα Σαδα και τους πιτσιρικαδες κλπ κλπ.Εσενα το ροστερ σου δεν απαρτιζεται κυριως απο ρολιστες?
Οτι και να παραθεσουμε καποια πραγματα δεν αλλαζουν.Το μπασκετ που επαιξε ολη την σεζον η Μπαρτσελονα ηταν προφανως επαναλαμβανω καλυτερο απ της ομαδας σου.Εκτος αν βλεπαμε αλλη διοργανωση ΟΛΗ την χρονια.Η εκτος αν μπερδευουμε τις ομαδες και τα χρωματα και αντι για την Μπαρτσα αναφερεσαι στον Πανιωνιο.

πάλι μιλάς στον αέρα ναι και στο 1 ήμου καλύτερος και στο 3 και στο 4 με διαφορά.εσυ μπερδεύεσαι πολύ και πάλι στην ουσία δεν λες τιποτα.Τα νούμερα όπως και οι αγώνες πέρυσι τα είπαν ολα.Τους οποίους προφανώς και δεν είδες αλλα άποψη έχεις.επίσης το τεράστιο βάθος στα γκάρντ φαίνεται στην περσινή μπαρτσελόνα που χρειαζόταν τον σάρας στα 37 του 25 λεπτά τον αγώνα μέσα για να με νικήσει.ωκεανός.
redleg7
QUOTE (katharop @ Mar 9 2014, 18:26 ) *
πάλι μιλάς στον αέρα ναι και στο 1 ήμου καλύτερος και στο 3 και στο 4 με διαφορά.εσυ μπερδεύεσαι πολύ και πάλι στην ουσία δεν λες τιποτα.Τα νούμερα όπως και οι αγώνες πέρυσι τα είπαν ολα.Τους οποίους προφανώς και δεν είδες αλλα άποψη έχεις.

Και στο 1 και στο 2 και στο 5 και στο 6.Οκ χαιρετω εγω.Παρεθεσε τωρα τα overall stats των 2 ομαδων περσι ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ και κανε τις συγκρισεις.Αν εχεις και χρονο δες και τα αποτελεσματα τους και τα παιχνιδια τους ενα προς ενα αναλυτικα.Αν συνεχισεις να εχεις την ιδια αποψη εγω υποσχομαι οτι θα αυτομαστιγωθω στο κεντρο του Οακα.

* 30 λεπτα επαιξε ο Σαρας και εναντιον της Μανρεσα και της Καχασολ δεν νομιζω να σε τιμαει η αναφορα σ αυτο.
louie
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 17:59 ) *
Την Ρεαλ περσι την παρακολουθησα αρκετα.Μην κρινεις απ τα μεταξυ σας ματς.Οπως ειπα και πιο πανω δεν ειναι κριτηριο αξιολογησης και παιζει το ιδιο στυλ μπασκετ με τον Ολυμπιακο και προφανως σαν αντιπαλος δεν ταιριαζει με την δικη σου ομαδα.Ομως στο μεγαλυτερο μερος της σεζον επαιξε καλο μπασκετ και επαιζε αριστα στο fast break.Φετος η Ρεαλ θα κριθει ΣΟΒΑΡΑ στο τελος(οπως φυσικα και οι υπολοιπες ομαδες) ομως δεν εχει ιδιαιτερες διαφορες σε σχεση με την περσινη σεζον.


τα ονοματα δεν εχουν ιδιαιτερες διαφορες εκτος του οτι εχει αλλαξει τον βασικο σεντερ της και ανεβηκε 5 επιπεδα με μπουρουση αντι μπεγκιτς. αλλα και παλι οι ιδιοι παιχτες φετος ειναι ενα επιπεδο πανω. ο σερχιο περσι ειχε 7,2 ρανκινγκ και φετος εχει 17,7!!! περσι ηταν σαν ρολιστας για την ρεαλ και φετος ειναι το νο1 φαβορι για mvp της σεζον!!! μονο απο αυτο φαντασου οτι ενας παιχτης που τον μετρατε για τον ιδιο εγινε απο ρολιστας ο καλυτερος παιχτης της διοργανωσης. ο μιροτιτς εχει ανεβει κατακορυφα, ο γιουλ.
Zoys
QUOTE(katharop @ Mar 9 2014, 18:21 ) *
ήξερα οτι θα το θέσεις.ηθελα να γράψω ξεκάθαρα υπερέχει.Στο 5 ήταν ενα κλικ καλύτερη τομιτς τζαβάι vs λασμε εν γένει κώστας και σοφοκλής.ΑΠο κει και πέρα ο πάο ήταν πολύ καλυτερος απο την μπαρτσελόνα(τεράστιο χάσμα) στις θέσεις 1,3,4 .Μπορείς να μου πείς που πας με οργανωτή το σάδα?Η μπαρτσελόνα πέρυσι δεν είχε ασσο.

Σύμφωνοι στο ότι δεν είχε άσσο, αλλά από την άλλη είχαμε έναν Παναθηναϊκό με Διαμαντίδη να παίζει μ.ό. 35λεπτο για να καλύψει τα κενά της περιφέρειας, τον ανεπαρκή Ukic και τους φιλότιμους και χρησιμότατους Maciulis και Μπράμο που βοήθησαν σημαντικά, αλλά δεν είναι κάτι παραπάνω από καλοί ρολίστες και δεν μπορούν να ισοφαρίσουν την παρουσία του Navarro στην αντίπερα όχθη. Στο 4 μόνο υπάρχει ουσιαστική υπεροχή λόγω ανύπαρκτου Lorbek και C.J Wallace.
katharop
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 18:28 ) *
Και στο 1 και στο 2 και στο 5 και στο 6.Οκ χαιρετω εγω.Παρεθεσε τωρα τα overall stats των 2 ομαδων περσι ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ και κανε τις συγκρισεις.Αν εχεις και χρονο δες και τα αποτελεσματα τους και τα παιχνιδια τους ενα προς ενα αναλυτικα.Αν συνεχισεις να εχεις την ιδια αποψη εγω υποσχομαι οτι θα αυτομαστιγωθω στο κεντρο του Οακα.

* 30 λεπτα επαιξε ο Σαρας και εναντιον της Μανρεσα και της Καχασολ δεν νομιζω να σε τιμαει η αναφορα σ αυτο.

http://www.euroleague.net/competition/team...easoncode=E2012
http://www.euroleague.net/competition/team...easoncode=E2012

δεν με νοιάζουν τα στατιστικά με τα καφενεία που έπαιζε η μπαρτσελόνα στις αρχικές φάσεις.ειμαι καλύτερος στα πλαυ οφφ και εχει τα ίδια ασχημα ποσοστά στο φ4 η μπαρτσελόνα που βρήκε ομάδες ίδιου βελινεκούς.η αλήθεια είναι μπροστά σου.
redleg7
QUOTE (louie @ Mar 9 2014, 18:31 ) *
τα ονοματα δεν εχουν ιδιαιτερες διαφορες εκτος του οτι εχει αλλαξει τον βασικο σεντερ της και ανεβηκε 5 επιπεδα με μπουρουση αντι μπεγκιτς. αλλα και παλι οι ιδιοι παιχτες φετος ειναι ενα επιπεδο πανω. ο σερχιο περσι ειχε 7,2 ρανκινγκ και φετος εχει 17,7!!! περσι ηταν σαν ρολιστας για την ρεαλ και φετος ειναι το νο1 φαβορι για mvp της σεζον!!! μονο απο αυτο φαντασου οτι ενας παιχτης που τον μετρατε για τον ιδιο εγινε απο ρολιστας ο καλυτερος παιχτης της διοργανωσης. ο μιροτιτς εχει ανεβει κατακορυφα, ο γιουλ.


Το πιο δικιο ειναι να αξιολογηθει στο τελος γιατι στα μονα σοβαρα της φετινα ματς εχασε πανηγυρικα με αποκορυφωμα την ηττα στην Μοσχα χωρις Ουιμς και Χαινς και πηγε να χασει και απ την Μακαμπι που ειχε ενα πενταρι στο ροστερ της (Σχορτσια).Ο Σερχι και περσι ηταν το κορυφαιο μπασκετικο μυαλο στην Ρεαλ.Δεν ηταν ποτε ρολιστας στα ματια κανενος πιστευω(η θελω να πιστευω).Υπομονη να δουμε πως θα κυλησει και η φετινη χρονια για την Ρεαλ για να ειμαστε και πιο αξιοπιστοι στην κριτικη που κανουμε.Ποτε δεν ξερεις.
katharop
QUOTE (Zoys @ Mar 9 2014, 18:32 ) *
Σύμφωνοι στο ότι δεν είχε άσσο, αλλά από την άλλη είχαμε έναν Παναθηναϊκό με Διαμαντίδη να παίζει μ.ό. 35λεπτο για να καλύψει τα κενά της περιφέρειας, τον ανεπαρκή Ukic και τους φιλότιμους και χρησιμότατους Maciulis και Μπράμο που βοήθησαν σημαντικά, αλλά δεν είναι κάτι παραπάνω από καλοί ρολίστες και δεν μπορούν να ισοφαρίσουν την παρουσία του Navarro στην αντίπερα όχθη. Στο 4 μόνο υπάρχει ουσιαστική υπεροχή λόγω ανύπαρκτου Lorbek και C.J Wallace.

για μένα ο μάσιουλις δεν είναι ρολίστας.και ο μπράμος είναι καλύτερος απτα αντίστοιχα 3αρια της μπαρτσελόνα.δεν έπαιζε μονο ο μητσος 35 μο αλλά και ο ναββάρο στην αντίπερα όχθη.Αυτό δείχνει ανεπάρκεια απο πλευράς μπαρτσελόνα.Στην ουσία συμφωνούμε εκτός απο το 2 που είναι ο ναββάρο και ενα κλικ στο 5 ο παο ήταν καλύτερος.Συμφώνησες μαζί μου.

Αρα αν ισχυριστούμε οτι ο πάο πέρυσι σαν ομάδα ήταν πολυ κατώτερος των προηγούμενων ετών και η μπαρτσελόνα σε αντιστοιχία ήταν και αυτή πολυ κατώτερη.είδες στα ίδια ερχόμαστε. rolleyes.gif
redleg7
QUOTE (katharop @ Mar 9 2014, 18:34 ) *
http://www.euroleague.net/competition/team...easoncode=E2012
http://www.euroleague.net/competition/team...easoncode=E2012

δεν με νοιάζουν τα στατιστικά με τα καφενεία που έπαιζε η μπαρτσελόνα στις αρχικές φάσεις.ειμαι καλύτερος στα πλαυ οφφ και εχει τα ίδια ασχημα ποσοστά στο φ4 η μπαρτσελόνα που βρήκε ομάδες ίδιου βελινεκούς.η αλήθεια είναι μπροστά σου.



Σ ολα διαφερουν μην επιμενεις απλα Η κυρια διαφορα που διακρινω απ τον περσινο Παο και την περσινη Μπαρτσα ειναι οτι ο ενας προσπαθουσε να καταστρεψει και ο αλλος να παιξει μπασκετ.
Zoys
QUOTE(redleg7 @ Mar 9 2014, 18:35 ) *
Το πιο δικιο ειναι να αξιολογηθει στο τελος γιατι στα μονα σοβαρα της φετινα ματς εχασε πανηγυρικα με αποκορυφωμα την ηττα στην Μοσχα χωρις Ουιμς και Χαινς και πηγε να χασει και απ την Μακαμπι που ειχε ενα πενταρι στο ροστερ της (Σχορτσια).Ο Σερχι και περσι ηταν το κορυφαιο μπασκετικο μυαλο στην Ρεαλ.Δεν ηταν ποτε ρολιστας στα ματια κανενος πιστευω(η θελω να πιστευω).Υπομονη να δουμε πως θα κυλησει και η φετινη χρονια για την Ρεαλ για να ειμαστε και πιο αξιοπιστοι στην κριτικη που κανουμε.Ποτε δεν ξερεις.

Καλά ναι, είπα να το αφήσω ασχολίαστο, αλλά μιας και το αναφέρεις να γράψω ότι προφανώς και δεν ήταν ρολίστας (όπως ο Draper π.χ.) μέχρι και πέρυσι ο Rodriguez, μια χαρά πρωταγωνιστικό ρόλο είχε άσχετα αν ξεκινούσε βασικός ή όχι. Απλά με την εκπληκτική φετινή του χρονιά και τις μετοχές του να έχουν εκτιναχθεί έχει αυξημένο χρόνο συμμετοχής στο παιχνίδι της ομάδας. Δικαιολογημένα γιατί φέτος είναι λατρεία ο Sergio. blove.gif
redleg7
QUOTE (katharop @ Mar 9 2014, 18:38 ) *
για μένα ο μάσιουλις δεν είναι ρολίστας.και ο μπράμος είναι καλύτερος απτα αντίστοιχα 3αρια της μπαρτσελόνα.


56.gif
Zoys
QUOTE(katharop @ Mar 9 2014, 18:38 ) *
Αρα αν ισχυριστούμε οτι ο πάο πέρυσι σαν ομάδα ήταν πολυ κατώτερος των προηγούμενων ετών και η μπαρτσελόνα σε αντιστοιχία ήταν και αυτή πολυ κατώτερη.είδες στα ίδια ερχόμαστε. rolleyes.gif

Αν εξαιρέσεις ότι εγώ πιστεύω ότι μεγάλη συμβολή στο να κοντράρει στα ίσια ο Παναθηναϊκός την Μπαρτσελόνα είχε και ο Πεδουλάκης, όχι το γεγονός ότι το υλικό του Παναθηναϊκού ήταν καλύτερο.
TakeshyKurosawa
Η καλύτερη Μπάρτσα ήταν το 2009-2010. Το 2010-2011 ο ΠΑΟ πάλι χωρίς Πιτ Μάικλ την έπαιξε. Αρκετά σημαντική λεπτομέρεια. Εκείνη η Μπάρτσα δεν νομίζω ότι έπαιρνε το φάιναλ 4 του 2013.
katharop
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 18:39 ) *
Σ ολα διαφερουν μην επιμενεις απλα Η κυρια διαφορα που διακρινω απ τον περσινο Παο και την περσινη Μπαρτσα ειναι οτι ο ενας προσπαθουσε να καταστρεψει και ο αλλος να παιξει μπασκετ.

όταν αναγκάζεσαι να παίξεις ζώνη μήπως και νικήσεις εσύ προσπαθείς να καταστρέψεις το παιχνίδι του αντιπάλου γιατί δεν έχεις αλλο τρόπο να τον αντιμετωπίσεις .Είναι η κατεξοχήν συνθήκη που δείχνει ποια ομάδα είναι ανώτερη.Και δεν μιλάμε για καμια επική ζώνη σαν του ομπραντοβιτς το 11 4 ζώνη 1 μαν του μαν και κολοκύθια τούμπανα,ζώνη απο αυτή που παίζουμε αν μαζευτούμε 10 άτομα στο πάρκο της γειτονιάς έπαιξε ο πασκουάλ.
redleg7
QUOTE (Zoys @ Mar 9 2014, 18:41 ) *
Καλά ναι, είπα να το αφήσω ασχολίαστο, αλλά μιας και το αναφέρεις να γράψω ότι προφανώς και δεν ήταν ρολίστας (όπως ο Draper π.χ.) μέχρι και πέρυσι ο Rodriguez, μια χαρά πρωταγωνιστικό ρόλο είχε άσχετα αν ξεκινούσε βασικός ή όχι. Απλά με την εκπληκτική φετινή του χρονιά και τις μετοχές του να έχουν εκτιναχθεί έχει αυξημένο χρόνο συμμετοχής στο παιχνίδι της ομάδας. Δικαιολογημένα γιατί φέτος είναι λατρεία ο Sergio. blove.gif

Ο οποιος Σερχι εχει το τριπλασιο μπασκετικο iq απ τον Ρουντι και παιρνει τα υποτριπλασια χρηματα.Ο Σερχι και ο υγιης Λο (αυτος του περσινου τελικου) ειναι κατ εμε τα κορυφαια μπασκετικα μυαλα στην Ευρωπη.
katharop
QUOTE (Zoys @ Mar 9 2014, 18:42 ) *
Αν εξαιρέσεις ότι εγώ πιστεύω ότι μεγάλη συμβολή στο να κοντράρει στα ίσια ο Παναθηναϊκός την Μπαρτσελόνα είχε και ο Πεδουλάκης, όχι το γεγονός ότι το υλικό του Παναθηναϊκού ήταν καλύτερο.

οκ αποψή σου.Εγω απο την άλλη πιστεύω οτι συμβολή στο να αποκλειστεί ο παναθηναικός έπαιξε η διατησία σε ένα βαθμό και ο πεδουλάκης σε δεύτερο που 2.5 ματς κοιτούσε τον πασκουάλ.
redleg7
QUOTE (katharop @ Mar 9 2014, 18:44 ) *
όταν αναγκάζεσαι να παίξεις ζώνη μήπως και νικήσεις εσύ προσπαθείς να καταστρέψεις το παιχνίδι του αντιπάλου γιατί δεν έχεις αλλο τρόπο να τον αντιμετωπίσεις .Είναι η κατεξοχήν συνθήκη που δείχνει ποια ομάδα είναι ανώτερη.Και δεν μιλάμε για καμια επική ζώνη σαν του ομπραντοβιτς το 11 4 ζώνη 1 μαν του μαν και κολοκύθια τούμπανα,ζώνη απο αυτή που παίζουμε αν μαζευτούμε 10 άτομα στο πάρκο της γειτονιάς έπαιξε ο πασκουάλ.

Σταματα να ισοπεδωνεις ρε συ την γενικοτερη εικονα μιας ομαδας απο 4 ματς που γινανε για την 8δα.Δες την γενικοτερη εικονα.Αν ειναι δυνατον να συγκρινεις το μπασκετ που παιξανε οι Ισπανοι με αυτο που επαιξες εσυ.Εκτος αν βλεπεις ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΙΩΣ το αθλημα και απο τελειως διαφορετικη-μπακαλιστικη οπτικη.Σορυ αλλα δεν θα παρω.Αν ειναι δυνατον που το συνεχιζουμε κιολας και κανουμε και σοβαρο διαλογο για ενα θεμα που δεν χωρα ΚΑΝ συζητησης.
Zoys
QUOTE(redleg7 @ Mar 9 2014, 18:44 ) *
Ο οποιος Σερχι εχει το τριπλασιο μπασκετικο iq απ τον Ρουντι και παιρνει τα υποτριπλασια χρηματα.Ο Σερχι και ο υγιης Λο (αυτος του περσινου τελικου) ειναι κατ εμε τα κορυφαια μπασκετικα μυαλα στην Ευρωπη.

Εντάξει, ο Rudy έχει άλλα χαρακτηριστικά όπως η αλτικότητα. Το ότι σαν κλάση ο Rodriguez τον έχει πλησιάσει με την κατακόρυφη άνοδο του φέτος είναι επίσης γεγονός.
katharop
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 18:44 ) *
Ο οποιος Σερχι εχει το τριπλασιο μπασκετικο iq απ τον Ρουντι και παιρνει τα υποτριπλασια χρηματα.Ο Σερχι και ο υγιης Λο (αυτος του περσινου τελικου) ειναι κατ εμε τα κορυφαια μπασκετικα μυαλα στην Ευρωπη.

ε ναι μώρε τι να πεί και ο διαμαντίδης ως μπασκετικό μυαλό μπροστά τους...ποιος δδ λο και πάλι λο. 69.gif
redleg7
QUOTE (katharop @ Mar 9 2014, 18:47 ) *
ε ναι μώρε τι να πεί και ο διαμαντίδης ως μπασκετικό μυαλό μπροστά τους...ποιος δδ λο και πάλι λο. 69.gif

Το τερματισες.Χαιρετω.(μην με πεισεις οτι ο ΔΔ του ΣΗΜΕΡΑ ειναι ανωτερος του υγιη και τα πολυ νεοτερου Λο ...ευχαριστω αλλα ΔΕΝ θα παρω).
Zoys
QUOTE(katharop @ Mar 9 2014, 18:47 ) *
ε ναι μώρε τι να πεί και ο διαμαντίδης ως μπασκετικό μυαλό μπροστά τους...ποιος δδ λο και πάλι λο. 69.gif

Καλά, είναι περιττό να αναφέρει κανείς ότι ο Διαμαντίδης συγκαταλέγεται (μετά την απόσυρση του Παπαλουκά) στους top εγκεφαλικούς παίκτες της διοργάνωσης.
katharop
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 18:46 ) *
Σταματα να ισοπεδωνεις ρε συ την γενικοτερη εικονα μιας ομαδας απο 4 ματς που γινανε για την 8δα.Δες την γενικοτερη εικονα.Αν ειναι δυνατον να συγκρινεις το μπασκετ που παιξανε οι Ισπανοι με αυτο που επαιξες εσυ.Εκτος αν βλεπεις ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΙΩΣ το αθλημα και απο τελειως διαφορετικη-μπακαλιστικη οπτικη.Σορυ αλλα δεν θα παρω.Αν ειναι δυνατον που το συνεχιζουμε κιολας και κανουμε και σοβαρο διαλογο για ενα θεμα που δεν χωρα ΚΑΝ συζητησης.

εγώ δεν θα πάρω η δικιά σου οπτική είναι μπακαλίστικη.Είναι 5 αγώνες.εγώ τα μετράω όλα με νούμερα.Τα νούμερα ποτέ δεν κάνουν λάθος.κοίτα εσύ πως έπαιξε η μπαρτσελόνα με το κάθε χωριο στην πρώτη φάση και στο τοπ 16 και βγάλε συμπέρασμα.¨οταν μου λές οτι ο λο είναι το μεγαλύτερο μπασκετικό μυαλό στην ευρώπη το έχω βγάλει το συμπερασμά μου.
louie
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 18:35 ) *
Το πιο δικιο ειναι να αξιολογηθει στο τελος γιατι στα μονα σοβαρα της φετινα ματς εχασε πανηγυρικα με αποκορυφωμα την ηττα στην Μοσχα χωρις Ουιμς και Χαινς και πηγε να χασει και απ την Μακαμπι που ειχε ενα πενταρι στο ροστερ της (Σχορτσια).Ο Σερχι και περσι ηταν το κορυφαιο μπασκετικο μυαλο στην Ρεαλ.Δεν ηταν ποτε ρολιστας στα ματια κανενος πιστευω(η θελω να πιστευω).Υπομονη να δουμε πως θα κυλησει και η φετινη χρονια για την Ρεαλ για να ειμαστε και πιο αξιοπιστοι στην κριτικη που κανουμε.Ποτε δεν ξερεις.


οχι οχι, καμια σχεση. στΑ μονΑ;; εναν αγωνα εχει χασει η ρεαλ φετος. αυτον απο την τσσκα. κανεναν αλλο. τους εχει κερδισει ολους στην ευρωπη και στην ισπανια που εχει κανει πλακα και στην μπαρτσα... ο σερχιο ροντριγκεθ περσυ και στον χρονο και στο ρολο και στα στατιστικα και στα παντα ηταν σαν ρολιστα. φετος ειναι mvp της διοργανωσης. σορυ αλλα δεν μπορεις να μου τον βγαλεις ιδιο. οπως δεν μπορεις να δινεις το κρεντιτ της φετινης ρεαλ στην περσινη. περσι ειχε χασει 2 φορες απο εμας, απο την καντου, απο την κιμκι, απο την εφες, την μαλαγα, την τσσκα(μονο στην ευρωλιγκα αυτα). περσι ειχε 79,4 ποντους μ.ο φετος εχει της καλυτερη επιθεση της διοργανωσης με 87,6. φετος εχει την καλυτερη αμυνα της διοργανωσης με 69,3 ποντους περσι την 7η καλυτερη με 72,4. περσι ειχε 87,6 μ.ο στο ρανκινγκ, φετος εχει 111,8. οχι δεν ειναι ιδια με περσι.
katharop
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 18:48 ) *
Το τερματισες.Χαιρετω.(μην με πεισεις οτι ο ΔΔ του ΣΗΜΕΡΑ ειναι ανωτερος του υγιη και τα πολυ νεοτερου Λο ...ευχαριστω αλλα ΔΕΝ θα παρω).

το κάνω κορνίζα και το βάζω στον τοίχο απέναντι απο το κρεβάτι στο δωμάτιο μου να ξυπνάω καθε πρωί με χαμόγελο στα χείλη.
και που είσαι,,,
TOP 16 REGULAR SEASON
#1 in Assists (73)
#1 in Assists (57)

2013-2014 STATISTICS
G GS Min Pts 2FG
M-A
3FG
M-A
FT
M-A
Rebounds As St To Bl Fouls PIR
O D T Fv Ag Cm Rv
Totals 19 17 603:58 183 15/33 34/111 51/68 5 38 43 132 30 58 2 5 43 100 272
Averages 19 17 31:47 9.6 45.5% 30.6% 75% 0.3 2 2.3 6.9 1.6 3.1 0.1 0.3 2.3 5.3 14.3

και όλα αυτά με καμία υποστήριξη απο κανένα γκάρντ γύρω του.αλλος φοράει γυαλιά.
louie
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 18:48 ) *
Το τερματισες.Χαιρετω.(μην με πεισεις οτι ο ΔΔ του ΣΗΜΕΡΑ ειναι ανωτερος του υγιη και τα πολυ νεοτερου Λο ...ευχαριστω αλλα ΔΕΝ θα παρω).


εσυ το τερματισες και δεν παει και παραπανω!!!! πιο εγκεφαλικος παιχτης ο λο απο τον διαμαντιδη;;;; ανωτερος ο λο απο τον διαμαντιδη;;;

δεν μπορω να σχολιασω αλλο. σορυ αλλα αν ειναι να κατω να διαβαζω οτι ο διαμαντιδης ο σημερινος ειναι χειροτερος απο αυτον http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2013 τον υγιη λο θα ξεχασω οτι ηξερα απο μπασκετ..
redleg7
QUOTE (louie @ Mar 9 2014, 18:50 ) *
οχι οχι, καμια σχεση. στΑ μονΑ;; εναν αγωνα εχει χασει η ρεαλ φετος. αυτον απο την τσσκα. κανεναν αλλο. τους εχει κερδισει ολους στην ευρωπη και στην ισπανια που εχει κανει πλακα και στην μπαρτσα... ο σερχιο ροντριγκεθ περσυ και στον χρονο και στο ρολο και στα στατιστικα και στα παντα ηταν σαν ρολιστα. φετος ειναι mvp της διοργανωσης. σορυ αλλα δεν μπορεις να μου τον βγαλεις ιδιο. οπως δεν μπορεις να δινεις το κρεντιτ της φετινης ρεαλ στην περσινη. περσι ειχε χασει 2 φορες απο εμας, απο την καντου, απο την κιμκι, απο την εφες, την μαλαγα, την τσσκα(μονο στην ευρωλιγκα αυτα). περσι ειχε 79,4 ποντους μ.ο φετος εχει της καλυτερη επιθεση της διοργανωσης με 87,6. φετος εχει την καλυτερη αμυνα της διοργανωσης με 69,3 ποντους περσι την 7η καλυτερη με 72,4. περσι ειχε 87,6 μ.ο στο ρανκινγκ, φετος εχει 111,8. οχι δεν ειναι ιδια με περσι.

Προφανως ομως και περσι ειχε πολυ δυσκολοτερους αντιπαλους και στην πρωτη φαση και στο Τοπ 16 απ οτι εχει φετος.Μπαγερν Παρτιζαν Ζαλγιρις κλπ ειναι σακοι του μποξ στον ομιλο της.Στον δικο μας θα ειχε χασει περισσοτερα ματς προφανως.Anyway καλα τα στατς αλλα ειναι αξιοπιστα οταν θα τα παραθετουμε στο τελος της σεζον και εχουμε πιο ολοκληρωμενη εικονα και προφανως θα ξερουμε τι θα εχει πετυχει η καθε ομαδα.Ο Σερχι δεν λεω σε καμια περιπτωση οτι δεν εχει βελτιωθει αλλα επειδη ειναι μεγαλη αδυναμια μου και αν μου δινοταν η δυνατοτητα θα ξεκινουσα την ομαδα μου αποκλειστικα απ αυτον θεωρω οτι και περσι ειχε μεγαλο και πρωταγωνιστικο ρολο.Ναι σαφως εχει βελτιωθει ομως και περσι ηταν εκ των κορυφαιων μπασκετιων μυαλων στην Ευρωπη.

QUOTE (louie @ Mar 9 2014, 18:54 ) *
εσυ το τερματισες και δεν παει και παραπανω!!!! πιο εγκεφαλικος παιχτης ο λο απο τον διαμαντιδη;;;; ανωτερος ο λο απο τον διαμαντιδη;;;

δεν μπορω να σχολιασω αλλο. σορυ αλλα αν ειναι να κατω να διαβαζω οτι ο διαμαντιδης ο σημερινος ειναι χειροτερος απο αυτον http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2013 τον υγιη λο θα ξεχασω οτι ηξερα απο μπασκετ..

Προφανως και κανεις χαβαλε και το τερματιζεις οσο δεν παει.Ο ΔΔ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ που σερνεται με τον ΥΓΙΗ ΛΟ ΤΟΥ ΠΕΡΣΙΝΟΥ ΦΑΙΝΑΛ ΦΟΡ και οχι της ΦΕΤΙΝΗΣ ΣΕΖΟΝ που παιζε με ενα ποδι και ΙΣΩΣ να μην ξαναπαιξει και μπασκετ δεν μπαινουν σε καλουπι συγκρισης.Ο Λο του περσινου τελικου δεν γινεται να ειναι χειροτερος του ΔΔ του σημερα(θα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο σε λιγο).Ειπαμε καλοι οι οπαδισμοι αλλα το ιδιο μπασκετ βλεπουμε.Ξαναλεω μιλαω για τον ΔΔ του ΣΗΜΕΡΑ και οχι προ 8ετιας.
Zoys
QUOTE(redleg7 @ Mar 9 2014, 18:48 ) *
Το τερματισες.Χαιρετω.(μην με πεισεις οτι ο ΔΔ του ΣΗΜΕΡΑ ειναι ανωτερος του υγιη και τα πολυ νεοτερου Λο ...ευχαριστω αλλα ΔΕΝ θα παρω).

Ο υγιής Law σίγουρα υπερέχει σε αθλητικότητα, ζωτικότητα και σε τομείς όπως οι διεισδύσεις του Διαμαντίδη. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

QUOTE(louie @ Mar 9 2014, 18:50 ) *
οχι οχι, καμια σχεση. στΑ μονΑ;; εναν αγωνα εχει χασει η ρεαλ φετος. αυτον απο την τσσκα. κανεναν αλλο. τους εχει κερδισει ολους στην ευρωπη και στην ισπανια που εχει κανει πλακα και στην μπαρτσα... ο σερχιο ροντριγκεθ περσυ και στον χρονο και στο ρολο και στα στατιστικα και στα παντα ηταν σαν ρολιστα. φετος ειναι mvp της διοργανωσης. σορυ αλλα δεν μπορεις να μου τον βγαλεις ιδιο. οπως δεν μπορεις να δινεις το κρεντιτ της φετινης ρεαλ στην περσινη. περσι ειχε χασει 2 φορες απο εμας, απο την καντου, απο την κιμκι, απο την εφες, την μαλαγα, την τσσκα(μονο στην ευρωλιγκα αυτα). περσι ειχε 79,4 ποντους μ.ο φετος εχει της καλυτερη επιθεση της διοργανωσης με 87,6. φετος εχει την καλυτερη αμυνα της διοργανωσης με 69,3 ποντους περσι την 7η καλυτερη με 72,4. περσι ειχε 87,6 μ.ο στο ρανκινγκ, φετος εχει 111,8. οχι δεν ειναι ιδια με περσι.

Είναι ίδια κατά τα 10/12 του ρόστερ και έχει επίσης τον ίδιο κόουτς φυσικά. Παίζει το ίδιο στυλ μπάσκετ, μόνο που φέτος το κάνει όπως επιβεβαιώνουν και οι αριθμοί που παραθέτεις πολύ αποτελεσματικότερα, πολύ συνεπέστερα, αλλά και θεαματικότερα. Ο Rodriguez δεν υπήρξε ποτέ ρολίστας, δεν ξέρω πώς το συμπεραίνεις αυτό. Το γεγονός ότι φέτος αποτελεί μια μπασκετική πανδαισία από μόνος του σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια που, ντάξει, αναγνώριζες το ταλέντο του, αλλά δεν τον έβλεπες να κάνει το κάτι παραπάνω, έχει εκτοξεύσει τα νούμερα του και το όνομα του γενικότερα. Αλλά σαν ρόλος στη Ρεάλ δεν έχει αλλάξει, σαν επίδοση έχει αγγίξει (και ξεπεράσει τολμώ να πω) το ιδανικό επίπεδο.
louie
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 18:56 ) *
Προφανως ομως και περσι ειχε πολυ δυσκολοτερους αντιπαλους και στην πρωτη φαση και στο Τοπ 16 απ οτι εχει φετος.Μπαγερν Παρτιζαν Ζαλγιρις κλπ ειναι σακοι του μποξ στον ομιλο της.Στον δικο μας θα ειχε χασει περισσοτερα ματς προφανως.Anyway καλα τα στατς αλλα ειναι αξιοπιστα οταν θα τα παραθετουμε στο τελος της σεζον και εχουμε πιο ολοκληρωμενη εικονα και προφανως θα ξερουμε τι θα εχει πετυχει η καθε ομαδα.Ο Σερχι δεν λεω σε καμια περιπτωση οτι δεν εχει βελτιωθει αλλα επειδη ειναι μεγαλη αδυναμια μου και αν μου δινοταν η δυνατοτητα θα ξεκινουσα την ομαδα μου αποκλειστικα απ αυτον θεωρω οτι και περσι ειχε μεγαλο και πρωταγωνιστικο ρολο.Ναι σαφως εχει βελτιωθει ομως και περσι ηταν εκ των κορυφαιων μπασκετιων μυαλων στην Ευρωπη.


Προφανως και κανεις χαβαλε και το τερματιζεις οσο δεν παει.Ο ΔΔ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ που σερνεται με τον ΥΓΙΗ ΛΟ ΤΟΥ ΠΕΡΣΙΝΟΥ ΦΑΙΝΑΛ ΦΟΡ και οχι της ΦΕΤΙΝΗΣ ΣΕΖΟΝ που παιζε με ενα ποδι δεν μπαινουν σε καλουπι συγκρισης.Ο Λο του περσινου τελικου δεν γινεται να ειναι χειροτερος του ΔΔ.Ειπαμε καλοι οι οπαδισμοι αλλα το ιδιο μπασκετ βλεπουμε.Ξαναλεω μιλαω για τον ΔΔ του ΣΗΜΕΡΑ και οχι προ 8ετιας.



ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ ΣΟΒΑΡΑ!!!!!!!! ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!! Ο ΛΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗ;;;;;;;;;;;;;;;;
σςν
ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΜΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΛΟ;;;; ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΓΩ ΜΙΛΑΩ ΟΠΑΔΙΚΑ;; ΑΝ ΜΠΩ ΣΤΟ ΡΕΝΤ ΠΛΑΝΕΤ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΕΙΞΩ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ ΘΑ ΓΕΛΑΝΕ!!
katharop
ειδού ο παιχταράς του πέρυσι
http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2012
αλλο σε αθλητικότητα και διείσδυση και άλλο να συγκρίνουμε σαν παίχτες τον λο με τον διαμαντιδη.Χαος μονο αυτή η λέξη ταιριάζει.Οτι και να πείς απο δω και πέρα δεν μπορώ να το πάρω σοβαρά μετα τα τελευταια 2 ποστ σου.στον red κατι αναφέρομαι.Για μένα απλά δεν ξέρεις μπάσκετ.
louie
QUOTE (Zoys @ Mar 9 2014, 18:58 ) *
Ο υγιής Law σίγουρα υπερέχει σε αθλητικότητα, ζωτικότητα και σε τομείς όπως οι διεισδύσεις του Διαμαντίδη. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.


Είναι ίδια κατά τα 10/12 του ρόστερ και έχει επίσης τον ίδιο κόουτς φυσικά. Παίζει το ίδιο στυλ μπάσκετ, μόνο που φέτος το κάνει όπως επιβεβαιώνουν και οι αριθμοί που παραθέτεις πολύ αποτελεσματικότερα, πολύ συνεπέστερα, αλλά και θεαματικότερα. Ο Rodriguez δεν υπήρξε ποτέ ρολίστας, δεν ξέρω πώς το συμπεραίνεις αυτό. Το γεγονός ότι φέτος αποτελεί μια μπασκετική πανδαισία από μόνος του σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια που, ντάξει, αναγνώριζες το ταλέντο του, αλλά δεν τον έβλεπες να κάνει το κάτι παραπάνω, έχει εκτοξεύσει τα νούμερα του και το όνομα του γενικότερα. Αλλά σαν ρόλος στη Ρεάλ δεν έχει αλλάξει, σαν επίδοση έχει αγγίξει (και ξεπεράσει τολμώ να πω) το ιδανικό επίπεδο.


ωραια και ο μπραμος υπερισχυει του σπανουλη σε αλμα, δυναμη και αμυνα. ας βγω να πω οτι ειναι καλυτερος να ερθουν οι κυριοι με τα ασπρα να μου φορεσουν την ρομπα με τα μανικια που δενουν πισω...

για τον ροντριγκεθ ουτε τον θεωρω ασχετο ουτε τπτ. περσι ομως στην λειτουργια της ρεαλ ηταν 4ο-5ο βιολι. ποιοτικος αλλα καμια σχεση με φετος
sacarame
Για να μην το τερματίσω εγώ όντως, κατεβάστε τους τόνους...
redleg7
QUOTE (katharop @ Mar 9 2014, 19:02 ) *
Για μένα απλά δεν ξέρεις μπάσκετ.

Ειπε ενας 24χρονος πιτσιρικας που προσπαθει να μας πεισει οτι ο Παο ηταν μια σκαλα ανωτερος απο την περσινη Μπαρτσελονα.Ειπαμε να πεσουν οι τονοι ΑΛΛΑ σαν ανθρωπος και σαν συνομιλητης δεν θα ανεχτω ουτε υφακι ουτε πνευμα ουτε γραμματοσειρες χ1000 ουτε ειρωνειες.Οπως σεβομαι τον γραπτο λογο του συνομιλητη μου το ιδιο απαιτω και για το ατομο μου.Ειπαμε να κανουμε μια ωραια κουβεντουλα και καταληγουμε στην ισοπεδωση.Οταν ποσταρουμε εκφραζουμε με ομορφο και κοσμιο τροπο τις αντιθεσεις μας.Προφανως και γι αυτο ποσταρουμε σ αυτο το φορουμ και οχι στο gazzetta.Κλεινω το θεμα προσωπικα εδω.
louie
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 19:05 ) *
Το απολυτο παραληρημα.Γραψε με πιο μεγαλα την επομενη.Γραψε με γραμματοσειρα 10 πλασια την επομενη φορα.
Μιλησα για τον υγιη Λο και την προσφορα του και τονισα οτι το συγκρινω απο το φαντασμα του Διαμαντιδη στα 34 του.Βγαζουμε τα γυαλακια μας και μετα σχολιαζουμε.Ημουν ακριβης στην διατυπωση μου.Πολυ ακριβης.


εγω να βγαλω τα γυαλακια;; γινεται να με κατηγορεις οτι εγω κρινω οπαδικα;; οχι το φαντασμα, το πτωμα του διαμαντιδη ειναι καλυτερο απο τον λο. και ο διαμαντιδης που λες οτι ειναι φαντασμα φετος μια χαρα καθοδηγει μια ομαδα συνονθηλευμα και παει για ρεκορ στην ιστορια των ασσιστ στην ευρωλιγκα.

σορυ αλλα θα συμφωνησω με τον καθαροπ. οτι και να πεις απο εδω και περα δεν μπορω να το παρω σοβαρα μετα απο αυτο που ειπες...

η καλυτερη χρονια του λο ειναι αυτη http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2012

και η χρονια φαντασμα του διαμαντιδη ειναι αυτη http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2013

απλα δεν γινεται. δεν μου ερχεται κατι αλλο στο μυαλο
katharop
QUOTE (sacarame @ Mar 9 2014, 19:05 ) *
Για να μην το τερματίσω εγώ όντως, κατεβάστε τους τόνους...

ο διαμαντίδης είναι φάντασμα στα 34 του που είναι πρώτος σε ασίστ σε όλη την ευρώπη με 15 μέσο ράνκινγκ όλη την φετινή περίοδο που δεν έχει κανένα στηριγμα δίπλα του που εδώ και 2 χρόνια κάνει και τον παίχτη και τον προπονητή.Ρε φίλε,έχεις δεί ποτέ ματς του πάο?
louie
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 19:09 ) *
Ειπε ενας 24χρονος πιτσιρικας που προσπαθει να μας πεισει οτι ο Παο ηταν μια σκαλα ανωτερος απο την περσινη Μπαρτσελονα.Ειπαμε να πεσουν οι τονοι ΑΛΛΑ σαν ανθρωπος και σαν συνομιλητης δεν θα ανεχτω ουτε υφακι ουτε πνευμα ουτε γραμματοσειρες χ1000 ουτε ειρωνειες.Οπως σεβομαι τον γραπτο λογο του συνομιλητη μου το ιδιο απαιτω και για το ατομο μου.Ειπαμε να κανουμε μια ωραια κουβεντουλα και καταληγουμε στην ισοπεδωση.Οταν ποσταρουμε εκφραζουμε με ομορφο και κοσμιο τροπο τις αντιθεσεις μας.Προφανως και γι αυτο ποσταρουμε σ αυτο το φορουμ και οχι στο gazzetta.Κλεινω το θεμα προσωπικα εδω.


φρασεις οπως "το τερματισες¨ειναι ο ομορφος τροπος;;;
redleg7
QUOTE (louie @ Mar 9 2014, 19:10 ) *
απλα δεν γινεται. δεν μου ερχεται κατι αλλο στο μυαλο

Περαν της προσωπολατρειας ΟΦΕΙΛΕΙΣ πριν ποσταρεις να διαβαζεις ΟΡΘΑ τα ποστ του συνομιλητη σου.Ημουν ακριβης,Μιλησα για τον Λο του φαιναλ φορ και μου παραθετεις πινακακια για την περσινη και φετινη του σεζον.Δεν ευθυνομαι εγω αν ο καθενας απο εσας δεν μπορει να διατηρησει την ψυχραιμια του.Απο την στιγμη που δεν κρινω απαξιωτικα το περιεχομενο οσων λες και συζηταμε για κατι απαιτω αν οχι να δεχτεις αυτα που λεω τουλαχιστον να τα σεβαστεις και να θεσεις επιχειρηματα και οχι ανυποστατο λογο.
katharop
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 19:09 ) *
Ειπε ενας 24χρονος πιτσιρικας που προσπαθει να μας πεισει οτι ο Παο ηταν μια σκαλα ανωτερος απο την περσινη Μπαρτσελονα.Ειπαμε να πεσουν οι τονοι ΑΛΛΑ σαν ανθρωπος και σαν συνομιλητης δεν θα ανεχτω ουτε υφακι ουτε πνευμα ουτε γραμματοσειρες χ1000 ουτε ειρωνειες.Οπως σεβομαι τον γραπτο λογο του συνομιλητη μου το ιδιο απαιτω και για το ατομο μου.Ειπαμε να κανουμε μια ωραια κουβεντουλα και καταληγουμε στην ισοπεδωση.Οταν ποσταρουμε εκφραζουμε με ομορφο και κοσμιο τροπο τις αντιθεσεις μας.Προφανως και γι αυτο ποσταρουμε σ αυτο το φορουμ και οχι στο gazzetta.Κλεινω το θεμα προσωπικα εδω.

αν κάνω τα quote τα ποστ σου θα δείς οτι δεν με σέβεσαι και πολλές φορές ειρωνεύεσαι σαυτα που έγραψα ενώ εγω δεν το εκανα ουτε γραμματοσειρές επι 1000 εβαλα.Απο την άλλη εκανα απλά μια δική μου διαπίστωση ουτε σε ειρωνεύτηκα ούτε σε έβρισα ούτε τίποτα απο αυτά.Είπα κατα την γνώμη μου (δικιά μου δηλαδή) δεν γνωρίζεις μπασκετ.ΑΠο κει και πέρα εσυ κατα την γνώμη σου μπορεί να μην γνωρίζω εγω.Ο καθένας έχει την άποψη του.Δημοκρατία.
louie
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 19:14 ) *
Περαν της προσωπολατρειας ΟΦΕΙΛΕΙΣ πριν ποσταρεις να διαβαζεις ΟΡΘΑ τα ποστ του συνομιλητη σου.Ημουν ακριβης,Μιλησα για τον Λο του φαιναλ φορ και μου παραθετεις πινακακια για την περσινη και φετινη του σεζον.Δεν ευθυνομαι εγω αν ο καθενας απο εσας δεν μπορει να διατηρησει την ψυχραιμια του.Απο την στιγμη που δεν κρινω απαξιωτικα το περιεχομενο οσων λες και συζηταμε για κατι απαιτω αν οχι να δεχτεις αυτα που λεω τουλαχιστον να τα σεβαστεις και να θεσεις επιχειρηματα και οχι ανυποστατο λογο.


ωραια θα παρω βαθιες αναπνοες και θα προσπαθησω να απαντησω.

δεν κρινεις απαξιωτικα τα λεγομενα των αλλων; οταν λες "το τερματισες" σε καποιον που σου ειπε το πιο αυτονοητο πραγμα δεν ειναι απαξιωτικο.

θες να μου συγκρινεις τι; 2 αγωνες ενος παιχτη με μια ολοκληρη σεζον ενος αλλου;; πως γινεται αυτο;; ο λο ενος διημερου με μια ολοκληρη σεζον του διαμαντιδη;;
katharop
QUOTE (louie @ Mar 9 2014, 19:18 ) *
ωραια θα παρω βαθιες αναπνοες και θα προσπαθησω να απαντησω.

δεν κρινεις απαξιωτικα τα λεγομενα των αλλων; οταν λες "το τερματισες" σε καποιον που σου ειπε το πιο αυτονοητο πραγμα δεν ειναι απαξιωτικο.

θες να μου συγκρινεις τι; 2 αγωνες ενος παιχτη με μια ολοκληρη σεζον ενος αλλου;; πως γινεται αυτο;; ο λο ενος διημερου με μια ολοκληρη σεζον του διαμαντιδη;;

δεν μιλάμε καν για 2ήμερο μιλάμε για φωτοβολίδα ενός αγώνα στον ημιτελικό είχε 6 ranking
redleg7
QUOTE (katharop @ Mar 9 2014, 19:17 ) *
Δημοκρατία.

Σαφως και η ενσταση μου ηταν χωρις να σε χαρακτηρισω ή να βαλω μπασκετομετρο για το ποσο μπασκετ ξερεις οτι το πιο δημοκρατικο ειναι να παρεις τα overall stats των 2 ομαδων και επιμενεις για την ζωνη του Πασκουαλ.Η διαπιστωση ειναι καθαρα προσωπικη οπως τωρα το θετεις.Ομως πριν απαντησες σ ολους μας με εμφανη διαθεση να μας αποδειξεις οτι κανουμε λαθος κοινως πλυση εγκεφαλου.
Zoys
+1 φαουλ σε redleg7, katharop και louie για διαμάχη και ανταλλαγή προσβλητικών χαρακτηρισμών.

Πρέπει να μάθουμε να συζητάμε ήρεμα επιτέλους. Όσο ακραία και να θεωρείτε μια άποψη να θυμάστε ότι υπάρχει και το ignore για να μην διαβάζετε τα post κάποιου και φυσικά το report αν θεωρείτε ότι ένας άλλος χρήστης υπερβαίνει τα όρια.
North_gato
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 19:14 ) *
Περαν της προσωπολατρειας ΟΦΕΙΛΕΙΣ πριν ποσταρεις να διαβαζεις ΟΡΘΑ τα ποστ του συνομιλητη σου.Ημουν ακριβης,Μιλησα για τον Λο του φαιναλ φορ και μου παραθετεις πινακακια για την περσινη και φετινη του σεζον.Δεν ευθυνομαι εγω αν ο καθενας απο εσας δεν μπορει να διατηρησει την ψυχραιμια του.Απο την στιγμη που δεν κρινω απαξιωτικα το περιεχομενο οσων λες και συζηταμε για κατι απαιτω αν οχι να δεχτεις αυτα που λεω τουλαχιστον να τα σεβαστεις και να θεσεις επιχειρηματα και οχι ανυποστατο λογο.



Σε παρα πολλα θεματα υπαρχουν εκ διαμετρου αντιθετες αποψεις, χωρις να ειναι κατ αναγκη καποια σωστη ,καποια λαθος η οποιοσδηποτε αλλος συνδυασμος υπαρχει. Σημαντικο ειναι να τεκμηριωνεις με ορθα επιχειρηματα τον συλλογισμο σου, αλλα ακομα πιο σημαντικο ειναι να ακους και να δεχεσαι, οχι κατ αναγκη να αποδεχεσαι, την διαφορετικοτητα του αλλου και αν χρειαστει να παραδεχεσαι το λαθος σου. Φυσικα το τελευταιο προυποθετει καλλιεργεια και ευρυτητα πνευματος η οποια δεν ειναι διαθεσιμη σε ολους, μολονοτι ειναι κατι επικτητο και οχι κατ αναγκη εγγενες.
Αν θελεις την ταπεινη μου συμβουλη να αποφευγεις τις οποιες συζητησεις, κυριως σε θεματα πολιτικης και αθλητισμου, με ατομα που δεν διαθετουν αυτο το προσον, καθως ουσιαστικα προσπαθουν νε επιβαλουν την οποια αποψη θεωρουν σωστη, με χαμηλου επιπεδου συζητηση, και να θυμασαι την σοφη λαικη παροιμια που λεει "μην αναμετρηθεις με εναν βλκα γιατι λογω προυπηρεσιας σιγουρα θα σε κερδισει"
TakeshyKurosawa
Τουλάχιστον ότι φέτος οι Ροντρίγκεζ και Λάνγκφορντ είναι στο ρελαντί οι καλύτεροι στο 1 και 2 αντίστοιχα το βλέπουμε όλοι? tongue.gif
redleg7
QUOTE (North_gato @ Mar 9 2014, 23:24 ) *
Σε παρα πολλα θεματα υπαρχουν εκ διαμετρου αντιθετες αποψεις, χωρις να ειναι κατ αναγκη καποια σωστη ,καποια λαθος η οποιοσδηποτε αλλος συνδυασμος υπαρχει. Σημαντικο ειναι να τεκμηριωνεις με ορθα επιχειρηματα τον συλλογισμο σου, αλλα ακομα πιο σημαντικο ειναι να ακους και να δεχεσαι, οχι κατ αναγκη να αποδεχεσαι, την διαφορετικοτητα του αλλου και αν χρειαστει να παραδεχεσαι το λαθος σου. Φυσικα το τελευταιο προυποθετει καλλιεργεια και ευρυτητα πνευματος η οποια δεν ειναι διαθεσιμη σε ολους, μολονοτι ειναι κατι επικτητο και οχι κατ αναγκη εγγενες.
Αν θελεις την ταπεινη μου συμβουλη να αποφευγεις τις οποιες συζητησεις, κυριως σε θεματα πολιτικης και αθλητισμου, με ατομα που δεν διαθετουν αυτο το προσον, καθως ουσιαστικα προσπαθουν νε επιβαλουν την οποια αποψη θεωρουν σωστη, με χαμηλου επιπεδου συζητηση, και να θυμασαι την σοφη λαικη παροιμια που λεει "μην αναμετρηθεις με εναν βλκα γιατι λογω προυπηρεσιας σιγουρα θα σε κερδισει"

+++++++
louie
μια διευκρινηση παρακαλω απο τους μοντ του τοπικ. η παρακατω μπολνταρισμενη φραση δεν σας φανηκε σαν προσβλητικος χαρακτηρισμος; απλη ερωτηση για να καταλαβω με ποιο τροπο λειτουργει ο κανονισμος


QUOTE (North_gato @ Mar 9 2014, 23:24 ) *
Σε παρα πολλα θεματα υπαρχουν εκ διαμετρου αντιθετες αποψεις, χωρις να ειναι κατ αναγκη καποια σωστη ,καποια λαθος η οποιοσδηποτε αλλος συνδυασμος υπαρχει. Σημαντικο ειναι να τεκμηριωνεις με ορθα επιχειρηματα τον συλλογισμο σου, αλλα ακομα πιο σημαντικο ειναι να ακους και να δεχεσαι, οχι κατ αναγκη να αποδεχεσαι, την διαφορετικοτητα του αλλου και αν χρειαστει να παραδεχεσαι το λαθος σου. Φυσικα το τελευταιο προυποθετει καλλιεργεια και ευρυτητα πνευματος η οποια δεν ειναι διαθεσιμη σε ολους, μολονοτι ειναι κατι επικτητο και οχι κατ αναγκη εγγενες.
Αν θελεις την ταπεινη μου συμβουλη να αποφευγεις τις οποιες συζητησεις, κυριως σε θεματα πολιτικης και αθλητισμου, με ατομα που δεν διαθετουν αυτο το προσον, καθως ουσιαστικα προσπαθουν νε επιβαλουν την οποια αποψη θεωρουν σωστη, με χαμηλου επιπεδου συζητηση, και να θυμασαι την σοφη λαικη παροιμια που λεει "μην αναμετρηθεις με εναν βλκα γιατι λογω προυπηρεσιας σιγουρα θα σε κερδισει"

Zoys
QUOTE(louie @ Mar 10 2014, 16:25 ) *
μια διευκρινηση παρακαλω απο τους μοντ του τοπικ. η παρακατω μπολνταρισμενη φραση δεν σας φανηκε σαν προσβλητικος χαρακτηρισμος; απλη ερωτηση για να καταλαβω με ποιο τροπο λειτουργει ο κανονισμος

Το post αυτό δεν κρίθηκε ότι θα δυναμιτίσει την κατάσταση μετά την εκτόνωση της (μέσω των φάουλ δυστυχώς). Η τελευταία φράση δεν αναφέρεται ειδικά σε κάποιον, είναι περισσότερο γενικολογία και ακόμα κι αν μπορεί κανείς να σκεφτεί ότι αφήνει υπονοούμενα δεν έχει προσωπικό στόχο.

edit: Γενικότερα, δεν χρειάζεται να ποστάρετε κι εδώ, αρκεί το report με την περιγραφή σας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.