Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Game of Thrones
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
giorgos14
QUOTE(pk13 @ Jun 19 2016, 18:11 ) *
Ποσο κοντη?Γυρω στο 1,30?? tongue.gif tongue.gif


Κάπως έτσι..
thanath
Ωραίο επεισόδιο.. Η αλήθεια είναι ότι το χάρηκα για τον Ραμσει.. Μας τα είχε κάνει τσουρέκια τόσες σεζόν τώρα! Ψιλοαναμενόμενα όλα, αλλά μου άρεσαν! Η Ντάνυ ψήνει σχέση με την Γιάρα tongue.gif Βλέπω την κουφάλα τον littlefinger στον iron throne και να μένουμε όλοι μ@#$% στο τέλος!

QUOTE (giorgos14 @ Jun 19 2016, 20:52 ) *

Σας έχω ένα κουίζ.Αν ισχύουν οι φήμες και η Σέρσει κάψει το Κινγκς Λάντινγκς και πεθάνει ο γιός της και η ίδια, ποιός θεωρείται βασιλιάς;
Η απάντηση είναι κοντή και βρίσκεται μακριά από το Κίνγκς Λάντινγκς...


Ο Τζέιμι δεν είναι μεγαλύτερος? Και από την στιγμή που τον έχουν διώξει από την Kings guard δε νομίζω ότι θα υπάρχει κάποιο κόλλημα..
nikolas12
Φοβερή επεισοδιάρα! Δε φτάνει που είδαμε μία τρομερή μάχη, είχαμε εξελίξεις και σε άλλες τοποθεσίες. Πολύ κρίμα για τον Rickon, άλλος ένας Stark στο χώμα, αντίο στον Ramsay που είναι ένας από τους καλύτερους "κακούς" στο GoT και νομίζω ότι η αλά Lord of the Rings παρέμβαση του Littlefinger είχε ειπωθεί από κάποιον εδώ. Πάμε για δυνατό κλείσιμο ελπίζω, με πολλές εξελίξεις παντού και με μεγάλο χαμούλη.
pk13
Πολυ δυνατη επεισοδιαρα...Ειδαμε τουμπανο μαχη και ωραιες εξελιξεις γενικα...Αναμενομενο πως θα ερχοταν για βοηθεια ο Μικροδαχτυλος αφου η επιστολη που ειχε γραψει η Σανσα ηταν για αυτον...Ο Σνοου πρεπει να φαγε 200-300...Ο Ραμσει καλα να παθει,πολυ το χαρηκα.. 19.gif Και εγινε ξεφτιλας και βρωμοξυλο εφαγε και τον εφαγαν τα σκυλια του..Μια χαρα...Αυτο το τελος του αξιζε...Η Σανσα δεν με πολυπειθει την βλεπω να γινεται παλι η γνωστη αντπαθητικη ψυχρη βλαμμενη που ηταν στους πρωτους κυκλους...
Βλεπω να παιζεται φαση με Ντανι και Γιαρα...Αυτο να δω και θα γελαω για κανενα μηνα...Τουλαχιστον αμα ηθελε η Ντανι να κανει τιποτα με γυναικα γιατι δεν εκανε με την μεταφραστρια να εχει και ενδιαφερον για τον τηλεθεατη... smiley.gif smiley.gif smiley.gif Τωρα με την Γιαρα θα κλεινουμε τα ματια μας μην της κανει κοντινο και σκιαχτουμε...Τεσπα βλεπω και τον Τυριον να μπαινει στο παιχνιδι πολλα χαμογελα εριχνε... 24.gif 24.gif
Οι ευνουχοι ολο και πληθαινουν ο Θιον,το γκρι σκουληκι,ο Βαρυς....
Παμε για τελευταιο που θα ειναι επεισοδιαρα....


QUOTE(nikolas12 @ Jun 20 2016, 11:06 ) *
Φοβερή επεισοδιάρα! Δε φτάνει που είδαμε μία τρομερή μάχη, είχαμε εξελίξεις και σε άλλες τοποθεσίες. Πολύ κρίμα για τον Rickon, άλλος ένας Stark στο χώμα, αντίο στον Ramsay που είναι ένας από τους καλύτερους "κακούς" στο GoT και νομίζω ότι η αλά Lord of the Rings παρέμβαση του Littlefinger είχε ειπωθεί από κάποιον εδώ. Πάμε για δυνατό κλείσιμο ελπίζω, με πολλές εξελίξεις παντού και με μεγάλο χαμούλη.


Τα σποιλερ που μου χανε στειλει εχουν 100% επιτυχια μεχρι στιγμης οποτε στο τελευταιο θα γινει ενας απιστευτος χαμος προς Κινγκς Λαντινγκ μερια...Οι προφητιες παντα επαληθευονται.... wink.gif

QUOTE(thanath @ Jun 20 2016, 08:48 ) *
Ωραίο επεισόδιο.. Η αλήθεια είναι ότι το χάρηκα για τον Ραμσει.. Μας τα είχε κάνει τσουρέκια τόσες σεζόν τώρα! Ψιλοαναμενόμενα όλα, αλλά μου άρεσαν! Η Ντάνυ ψήνει σχέση με την Γιάρα tongue.gif Βλέπω την κουφάλα τον littlefinger στον iron throne και να μένουμε όλοι μ@#$% στο τέλος!



Ο Τζέιμι δεν είναι μεγαλύτερος? Και από την στιγμή που τον έχουν διώξει από την Kings guard δε νομίζω ότι θα υπάρχει κάποιο κόλλημα..

Σε αυτη τη θεωρια με το καψιμο της πολης απο την Σερσι δεν σημαινει απαραιτητα πως θα πεθανει και αυτη απο την φωτια...Ισως καποιος την σκοτωσει...Υπαρχει μια προφητεια για την Σερσι που μαλλον θα επαληθευτει και ο Τζειμι ειναι λιγα λεπτα μικροτερος της...Ο νοων νοειτω... wink.gif
G-arenas
απιστευτο επεισοδιο και κριμα για τον μπολτον! τρομερος χαρακτηρας που ανεβαζε πολλα επιπεδα την σειρα! κριμα γιατι κερδισε μακραν η πιο αντιπαθητικη φιγουρα του GoT η σανσα! προσπαθουσα να βρω τοσο καιρο κατι που θα γινοταν για να κερδισει ο μπολτον αλλα δεν μπορουσα. βεβαια σιγουρα κατι διαφορετικο και καινοτομο θα μπορουσαν να βρουν ωστε να κερδισει η σανσα και οχι αλα lord of the rings. ο σνοου την γλιτωσε τουλαχιστον 5 φορες απο αλλους! εδω και πολυ καιρο εχει γινει και αυτος πολυ αντιπαθητικος!

thanath
QUOTE (G-arenas @ Jun 20 2016, 16:13 ) *
απιστευτο επεισοδιο και κριμα για τον μπολτον! τρομερος χαρακτηρας που ανεβαζε πολλα επιπεδα την σειρα! κριμα γιατι κερδισε μακραν η πιο αντιπαθητικη φιγουρα του GoT η σανσα! προσπαθουσα να βρω τοσο καιρο κατι που θα γινοταν για να κερδισει ο μπολτον αλλα δεν μπορουσα. βεβαια σιγουρα κατι διαφορετικο και καινοτομο θα μπορουσαν να βρουν ωστε να κερδισει η σανσα και οχι αλα lord of the rings. ο σνοου την γλιτωσε τουλαχιστον 5 φορες απο αλλους! εδω και πολυ καιρο εχει γινει και αυτος πολυ αντιπαθητικος!




O ίδιος ακριβώς τόπος είχε χρησιμοποιηθεί και στην μάχη με τους wildings.. Μόνο που τότε εμφανίστηκε ξαφνικά ο Stanis με τους καβαλάρηδες πάντως..
G-arenas
QUOTE (thanath @ Jun 20 2016, 16:23 ) *

O ίδιος ακριβώς τόπος είχε χρησιμοποιηθεί και στην μάχη με τους wildings.. Μόνο που τότε εμφανίστηκε ξαφνικά ο Stanis με τους καβαλάρηδες πάντως..

στο τειχος ηταν αυτο που λες. τωρα στο winterfell εγινε η μαχη
thanath
QUOTE (G-arenas @ Jun 20 2016, 16:35 ) *
στο τειχος ηταν αυτο που λες. τωρα στο winterfell εγινε η μαχη

Τύπος ήθελα να γράψω.. Θέλω να πω ότι μπορεί να είναι κλεμένο από το lotr το να εμφανίζεται ο σωτήρας από το πουθενά με τους καβαλάριδες, αλλά έχει ήδη ξαναχρησιμοποιηθεί και στο got..
Nemesakos
Σε αντίθεση με όλους εγώ θα πω μάλλον όχι τρομερά καλά πράγματα..
Εγώ είχα προβλέψει για τους ροχιριμ εεε σορρυ για τους ιππότες της κοιλάδας ότι θα σκάσουν από το πουθενά στην πιο κρίσιμη στιγμή της μάχης.και δεν είχα φάει σποιλερ. Γενικότερα είδα ένα επεισόδιο όπου περίμενα να γίνει ότι ακριβώς έγινε. Καμιά έκπληξη. Όλα αναμενόμενα. Κ όταν μια σειρά σε κάθε σεζον σε εκπλήσσει νομίζω ότι you expect the unexpected. Κάι το unexpected δεν το είδα..Ίσως γιαυτό κ δεν ενθουσιαστηκα ιδιαίτερα.

Κατα τα άλλα είδαμε μια πολύ ωραία μάχη.ο τζον σνοου σαν άλλος Τζον ραμπο γλύτωσε με κάθε πιθανό τρόπο.ποδοπατηθηκε δεν τον πέτυχε κανένα τόξο οποίος τον πλησιάζε, ένα άλογο η ένας άνθρωπος ξαφνικά βρισκόταν την κατάλληλη στιγμή εκεο που επρεπε.μαρεσε ο θάνατος του ραμσευ αλλά νομίζω ότι κ αυτό ήταν αναμενόμενο. Η καλισι παίζει πάντα με υπερατου τους δράκους.καλή φάση η νέα συμμαχία.

Κ τέλος ο ίδιος ο Μάρτιν είχε πει ότι επηρεάστηκε πολύ από το lord of the rings..Οποτε γιαυτο βλέπουμε κ πολλά κοινά χαρακτηριστικα στην σειρά..

Γενικότερα ήταν πολύ καλό επεισόδιο αλλά κατά την γνώμη μου κάτι έλειπε..μια ανατροπή ίσως κάτι που δεν περιμένει κανείς..όπως μας έχει συνηθίσει στις προηγούμενες σεζόν..
G-arenas
QUOTE (Nemesakos @ Jun 20 2016, 22:57 ) *
Σε αντίθεση με όλους εγώ θα πω μάλλον όχι τρομερά καλά πράγματα..
Εγώ είχα προβλέψει για τους ροχιριμ εεε σορρυ για τους ιππότες της κοιλάδας ότι θα σκάσουν από το πουθενά στην πιο κρίσιμη στιγμή της μάχης.και δεν είχα φάει σποιλερ. Γενικότερα είδα ένα επεισόδιο όπου περίμενα να γίνει ότι ακριβώς έγινε. Καμιά έκπληξη. Όλα αναμενόμενα. Κ όταν μια σειρά σε κάθε σεζον σε εκπλήσσει νομίζω ότι you expect the unexpected. Κάι το unexpected δεν το είδα..Ίσως γιαυτό κ δεν ενθουσιαστηκα ιδιαίτερα.

Κατα τα άλλα είδαμε μια πολύ ωραία μάχη.ο τζον σνοου σαν άλλος Τζον ραμπο γλύτωσε με κάθε πιθανό τρόπο.ποδοπατηθηκε δεν τον πέτυχε κανένα τόξο οποίος τον πλησιάζε, ένα άλογο η ένας άνθρωπος ξαφνικά βρισκόταν την κατάλληλη στιγμή εκεο που επρεπε.μαρεσε ο θάνατος του ραμσευ αλλά νομίζω ότι κ αυτό ήταν αναμενόμενο. Η καλισι παίζει πάντα με υπερατου τους δράκους.καλή φάση η νέα συμμαχία.

Κ τέλος ο ίδιος ο Μάρτιν είχε πει ότι επηρεάστηκε πολύ από το lord of the rings..Οποτε γιαυτο βλέπουμε κ πολλά κοινά χαρακτηριστικα στην σειρά..

Γενικότερα ήταν πολύ καλό επεισόδιο αλλά κατά την γνώμη μου κάτι έλειπε..μια ανατροπή ίσως κάτι που δεν περιμένει κανείς..όπως μας έχει συνηθίσει στις προηγούμενες σεζόν..

η ανατροπη που επρεπε να γινει θα ηταν να κερδισει ο μπολτον! μονο αυτο!! αηδια καταντησαν οι σταρκ και ο σνοου εχει τον απεθαντο!
pk13
QUOTE(Nemesakos @ Jun 20 2016, 19:57 ) *
Σε αντίθεση με όλους εγώ θα πω μάλλον όχι τρομερά καλά πράγματα..
Εγώ είχα προβλέψει για τους ροχιριμ εεε σορρυ για τους ιππότες της κοιλάδας ότι θα σκάσουν από το πουθενά στην πιο κρίσιμη στιγμή της μάχης.και δεν είχα φάει σποιλερ. Γενικότερα είδα ένα επεισόδιο όπου περίμενα να γίνει ότι ακριβώς έγινε. Καμιά έκπληξη. Όλα αναμενόμενα. Κ όταν μια σειρά σε κάθε σεζον σε εκπλήσσει νομίζω ότι you expect the unexpected. Κάι το unexpected δεν το είδα..Ίσως γιαυτό κ δεν ενθουσιαστηκα ιδιαίτερα.

Κατα τα άλλα είδαμε μια πολύ ωραία μάχη.ο τζον σνοου σαν άλλος Τζον ραμπο γλύτωσε με κάθε πιθανό τρόπο.ποδοπατηθηκε δεν τον πέτυχε κανένα τόξο οποίος τον πλησιάζε, ένα άλογο η ένας άνθρωπος ξαφνικά βρισκόταν την κατάλληλη στιγμή εκεο που επρεπε.μαρεσε ο θάνατος του ραμσευ αλλά νομίζω ότι κ αυτό ήταν αναμενόμενο. Η καλισι παίζει πάντα με υπερατου τους δράκους.καλή φάση η νέα συμμαχία.

Κ τέλος ο ίδιος ο Μάρτιν είχε πει ότι επηρεάστηκε πολύ από το lord of the rings..Οποτε γιαυτο βλέπουμε κ πολλά κοινά χαρακτηριστικα στην σειρά..

Γενικότερα ήταν πολύ καλό επεισόδιο αλλά κατά την γνώμη μου κάτι έλειπε..μια ανατροπή ίσως κάτι που δεν περιμένει κανείς..όπως μας έχει συνηθίσει στις προηγούμενες σεζόν..


Σαφως και αυτα που εγιναν στο επεισοδιο ηταν αναμενομενα και λιγο πολυ ολοι ηξεραν πως θα παει το πραγμα...Ωστοσο ηταν τοσο καλα γυρισμενα ολα οσα συνεβησαν που ουσιαστικα δεν σε αφηναν το κενο οτι ελλειψε η ανατροπη...Η αξια του απλου ειναι μερικες φορες μεγαλυτερη απο αυτη του συνθετου...
Ασε που δεν μπορουσαν να γινουν και φοβερες ανατροπες...Ο Σνοου ειχε πεθανει στο τελος περσυ να τον ξαναπεθανουν?Θα γινοταν βαρετο...Ετσι και αλλιως η Ντανι και ο Σνοου λογικα θα πανε μεχρι τελους αφου ο μεγαλος πολεμος ειναι με τους Ουοκερς που η Καλισι με τους δρακους και ο Τζον με τις ικανοτητες του ειναι απαραιτητοι...Καλες πιθανοτητες να την βγαλουν καθαρη μεχρι το τελος εχουν και ο Τυριον,ο μικροδακτυλος,ο Βαρυς και η Αρρυα...Οι υπολοιποι δεν βλεπω να την βγαζουν καθαρη...Παντως η σεζον δεν εχει τελειωσει στο δεκατο λογικα θα γινει χαμος στον Κινγκς Λαντινγκ..
nikolas12
QUOTE(pk13 @ Jun 20 2016, 16:01 ) *
Πολυ δυνατη επεισοδιαρα...Ειδαμε τουμπανο μαχη και ωραιες εξελιξεις γενικα...Αναμενομενο πως θα ερχοταν για βοηθεια ο Μικροδαχτυλος αφου η επιστολη που ειχε γραψει η Σανσα ηταν για αυτον...Ο Σνοου πρεπει να φαγε 200-300...Ο Ραμσει καλα να παθει,πολυ το χαρηκα.. 19.gif Και εγινε ξεφτιλας και βρωμοξυλο εφαγε και τον εφαγαν τα σκυλια του..Μια χαρα...Αυτο το τελος του αξιζε...Η Σανσα δεν με πολυπειθει την βλεπω να γινεται παλι η γνωστη αντπαθητικη ψυχρη βλαμμενη που ηταν στους πρωτους κυκλους...
Βλεπω να παιζεται φαση με Ντανι και Γιαρα...Αυτο να δω και θα γελαω για κανενα μηνα...Τουλαχιστον αμα ηθελε η Ντανι να κανει τιποτα με γυναικα γιατι δεν εκανε με την μεταφραστρια να εχει και ενδιαφερον για τον τηλεθεατη... smiley.gif smiley.gif smiley.gif Τωρα με την Γιαρα θα κλεινουμε τα ματια μας μην της κανει κοντινο και σκιαχτουμε...Τεσπα βλεπω και τον Τυριον να μπαινει στο παιχνιδι πολλα χαμογελα εριχνε... 24.gif 24.gif
Οι ευνουχοι ολο και πληθαινουν ο Θιον,το γκρι σκουληκι,ο Βαρυς....
Παμε για τελευταιο που θα ειναι επεισοδιαρα....




Τα σποιλερ που μου χανε στειλει εχουν 100% επιτυχια μεχρι στιγμης οποτε στο τελευταιο θα γινει ενας απιστευτος χαμος προς Κινγκς Λαντινγκ μερια...Οι προφητιες παντα επαληθευονται.... wink.gif


Επιτέλους, κι άλλος σκέφτηκε το να παιχτεί φάση Daenerys-Yara! Δεν έχω διαβάσει ακόμα το pm σου (είδα λίγο το πρώτο που ήταν προφανές) τα υπόλοιπα θα τα δω μετά το δέκατο και θα σου στείλω!

QUOTE(G-arenas @ Jun 20 2016, 16:13 ) *
απιστευτο επεισοδιο και κριμα για τον μπολτον! τρομερος χαρακτηρας που ανεβαζε πολλα επιπεδα την σειρα! κριμα γιατι κερδισε μακραν η πιο αντιπαθητικη φιγουρα του GoT η σανσα! προσπαθουσα να βρω τοσο καιρο κατι που θα γινοταν για να κερδισει ο μπολτον αλλα δεν μπορουσα. βεβαια σιγουρα κατι διαφορετικο και καινοτομο θα μπορουσαν να βρουν ωστε να κερδισει η σανσα και οχι αλα lord of the rings. ο σνοου την γλιτωσε τουλαχιστον 5 φορες απο αλλους! εδω και πολυ καιρο εχει γινει και αυτος πολυ αντιπαθητικος!



Η αντιπαθίκλα είναι μία και λέγεται Daenerys the hipster. Αν δεν υπήρχαν οι δράκοι, δε θα ήξερα ούτε το όνομά της, θα την έκανα skip σε όλα τα επεισόδια. Ήταν δύσκολο να κερδίσει ο Bolton, ήταν φοβερή μάχη, αλλά το τέλος ήταν σιγουράκι.

QUOTE(Nemesakos @ Jun 20 2016, 22:57 ) *
Σε αντίθεση με όλους εγώ θα πω μάλλον όχι τρομερά καλά πράγματα..
Εγώ είχα προβλέψει για τους ροχιριμ εεε σορρυ για τους ιππότες της κοιλάδας ότι θα σκάσουν από το πουθενά στην πιο κρίσιμη στιγμή της μάχης.και δεν είχα φάει σποιλερ. Γενικότερα είδα ένα επεισόδιο όπου περίμενα να γίνει ότι ακριβώς έγινε. Καμιά έκπληξη. Όλα αναμενόμενα. Κ όταν μια σειρά σε κάθε σεζον σε εκπλήσσει νομίζω ότι you expect the unexpected. Κάι το unexpected δεν το είδα..Ίσως γιαυτό κ δεν ενθουσιαστηκα ιδιαίτερα.

Κατα τα άλλα είδαμε μια πολύ ωραία μάχη.ο τζον σνοου σαν άλλος Τζον ραμπο γλύτωσε με κάθε πιθανό τρόπο.ποδοπατηθηκε δεν τον πέτυχε κανένα τόξο οποίος τον πλησιάζε, ένα άλογο η ένας άνθρωπος ξαφνικά βρισκόταν την κατάλληλη στιγμή εκεο που επρεπε.μαρεσε ο θάνατος του ραμσευ αλλά νομίζω ότι κ αυτό ήταν αναμενόμενο. Η καλισι παίζει πάντα με υπερατου τους δράκους.καλή φάση η νέα συμμαχία.

Κ τέλος ο ίδιος ο Μάρτιν είχε πει ότι επηρεάστηκε πολύ από το lord of the rings..Οποτε γιαυτο βλέπουμε κ πολλά κοινά χαρακτηριστικα στην σειρά..

Γενικότερα ήταν πολύ καλό επεισόδιο αλλά κατά την γνώμη μου κάτι έλειπε..μια ανατροπή ίσως κάτι που δεν περιμένει κανείς..όπως μας έχει συνηθίσει στις προηγούμενες σεζόν..


Δύσκολο να υπήρχε ανατροπή πιστεύω. Οι Starks πήγαν να πάρουν το Winterfell μετά από τόσο καιρό χωρίς αυτό. Το λογικό θα ήταν να το πάρουν.

Όσο για αυτό που λες για Martin-LoR, είσαι σωστότατος, τσέκαρε και την επική βιντεάρα που τα λέει καλύτερα και αστειότερα:

thanath
QUOTE (Nemesakos @ Jun 20 2016, 22:57 ) *
Σε αντίθεση με όλους εγώ θα πω μάλλον όχι τρομερά καλά πράγματα..
Εγώ είχα προβλέψει για τους ροχιριμ εεε σορρυ για τους ιππότες της κοιλάδας ότι θα σκάσουν από το πουθενά στην πιο κρίσιμη στιγμή της μάχης.και δεν είχα φάει σποιλερ. Γενικότερα είδα ένα επεισόδιο όπου περίμενα να γίνει ότι ακριβώς έγινε. Καμιά έκπληξη. Όλα αναμενόμενα. Κ όταν μια σειρά σε κάθε σεζον σε εκπλήσσει νομίζω ότι you expect the unexpected. Κάι το unexpected δεν το είδα..Ίσως γιαυτό κ δεν ενθουσιαστηκα ιδιαίτερα.

Κατα τα άλλα είδαμε μια πολύ ωραία μάχη.ο τζον σνοου σαν άλλος Τζον ραμπο γλύτωσε με κάθε πιθανό τρόπο.ποδοπατηθηκε δεν τον πέτυχε κανένα τόξο οποίος τον πλησιάζε, ένα άλογο η ένας άνθρωπος ξαφνικά βρισκόταν την κατάλληλη στιγμή εκεο που επρεπε.μαρεσε ο θάνατος του ραμσευ αλλά νομίζω ότι κ αυτό ήταν αναμενόμενο. Η καλισι παίζει πάντα με υπερατου τους δράκους.καλή φάση η νέα συμμαχία.

Κ τέλος ο ίδιος ο Μάρτιν είχε πει ότι επηρεάστηκε πολύ από το lord of the rings..Οποτε γιαυτο βλέπουμε κ πολλά κοινά χαρακτηριστικα στην σειρά..

Γενικότερα ήταν πολύ καλό επεισόδιο αλλά κατά την γνώμη μου κάτι έλειπε..μια ανατροπή ίσως κάτι που δεν περιμένει κανείς..όπως μας έχει συνηθίσει στις προηγούμενες σεζόν..


Μα άμα ανατρέξεις στις ζυγές σεζόν όπου το 9ο επεισόδιο ήταν αφιερωμένο σε κάποια μάχη, θα δεις ότι δεν είχαμε σε καμία από τις 2 προηγούμενες ανατροπή στο αποτέλεσμα.. Γιατί η μόνη ανατροπή αυτή θα ήταν.. Ούτε καν στους νεκρούς δεν είχαμε αν εξαιρέσεις λίγο την Ιγκριτε στο wall.. Οι μεγάλες ανατροπές της σειράς είναι ο τρόπος που σκοτώνει τους βασικούς της ήρως που έχουν pov story lines.
pk13
QUOTE(nikolas12 @ Jun 20 2016, 23:51 ) *
Επιτέλους, κι άλλος σκέφτηκε το να παιχτεί φάση Daenerys-Yara! Δεν έχω διαβάσει ακόμα το pm σου (είδα λίγο το πρώτο που ήταν προφανές) τα υπόλοιπα θα τα δω μετά το δέκατο και θα σου στείλω!



Η αντιπαθίκλα είναι μία και λέγεται Daenerys the hipster. Αν δεν υπήρχαν οι δράκοι, δε θα ήξερα ούτε το όνομά της, θα την έκανα skip σε όλα τα επεισόδια. Ήταν δύσκολο να κερδίσει ο Bolton, ήταν φοβερή μάχη, αλλά το τέλος ήταν σιγουράκι.



Δύσκολο να υπήρχε ανατροπή πιστεύω. Οι Starks πήγαν να πάρουν το Winterfell μετά από τόσο καιρό χωρίς αυτό. Το λογικό θα ήταν να το πάρουν.

Όσο για αυτό που λες για Martin-LoR, είσαι σωστότατος, τσέκαρε και την επική βιντεάρα που τα λέει καλύτερα και αστειότερα:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/XAAp_luluo0&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/XAAp_luluo0&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>



Θα συμφωνησω για την Ντανι εντελως αντιπαθουκλα...Νεροβραστη και ασχετη με την εξουσια...Αν δεν ηταν και ο Τυριον θα κοιμομασταν....Ειναι η μονη που αν δω στο θρονο θα εκνευριστω...Τεσπα εκπληκτικος ο Τυριον σε αυτο το επεισοδιο...Θυμισε τις μερες του ως χερι του βασιλια και μαγεψε παλι...Μεσα σε ενα λεπτο επεισε την Ντανι οτι εκανε καλη δουλεια(ενω η πολη βρισκοταν σε πολιορκια smiley.gif )οσο αυτη ελειπε και μεσα σε δυο λεπτα την επεισε να μην σφαγιασει αθωους αλλα να εκμεταλλευτει την κατασταση υπερ της παιρνοντας τα πλοια των αφενταδων...Εβαλε στην θεση του τον Θιον και η Ντανι πριν κανει οτιδηποτε παιρνει την εγκριση του...Μεγαλε Τυριον....
Οσο για το διδυμο Γιαρα Ντανι το βλεπω να ερχεται....Αλλα ρε Ντανι εισαι που εισαι αχρηστη εισαι και στραβη...Εχεις μπροστα σου την Μισσαντε και καταληγεις με τη Γιαρα...Ντροπη και αισχος... tongue.gif tongue.gif
nikolas12
QUOTE(pk13 @ Jun 21 2016, 09:23 ) *
Θα συμφωνησω για την Ντανι εντελως αντιπαθουκλα...Νεροβραστη και ασχετη με την εξουσια...Αν δεν ηταν και ο Τυριον θα κοιμομασταν....Ειναι η μονη που αν δω στο θρονο θα εκνευριστω...Τεσπα εκπληκτικος ο Τυριον σε αυτο το επεισοδιο...Θυμισε τις μερες του ως χερι του βασιλια και μαγεψε παλι...Μεσα σε ενα λεπτο επεισε την Ντανι οτι εκανε καλη δουλεια(ενω η πολη βρισκοταν σε πολιορκια smiley.gif )οσο αυτη ελειπε και μεσα σε δυο λεπτα την επεισε να μην σφαγιασει αθωους αλλα να εκμεταλλευτει την κατασταση υπερ της παιρνοντας τα πλοια των αφενταδων...Εβαλε στην θεση του τον Θιον και η Ντανι πριν κανει οτιδηποτε παιρνει την εγκριση του...Μεγαλε Τυριον....
Οσο για το διδυμο Γιαρα Ντανι το βλεπω να ερχεται....Αλλα ρε Ντανι εισαι που εισαι αχρηστη εισαι και στραβη...Εχεις μπροστα σου την Μισσαντε και καταληγεις με τη Γιαρα...Ντροπη και αισχος... tongue.gif tongue.gif


Έλα ντε επιζητούμε και μία ποικιλία, όχι τη Yara tongue.gif O Tyrion είναι απλά ό,τι καλύτερο σε όλη τη σειρά. Με όποιον και να πάει, με όποιον κι αν συνεργάζεται, κλέβει την παράσταση, ενώ και με την ηθοποιία του o Peter Dinklage κάνει κάθε σκηνή στην οποία βρίσκεται, τελείως δική του. Μακράν το καλύτερο casting της σειράς για τον καλύτερο χαρακτήρα της σειράς.
tuareg
μεγαλο φαουλ της σανσα που δεν ειπε οτι φωναξε τον λιτλφινγκερ, πιθανως ηθελε να το παιξει οτι και καλα ηρθαν για βοηθεια αλλα οχι για χαρη της, θα ειχανε γλυτωσει τους μισους τουλαχιστον
λογικα θα την ξεχεσει ο σνοου η θα της κραταει μουτρα η whatever

ο ραμζης ξεκανε τον γιγαντα που τον ειχε ακινητο στοχο επειδη αν δεν τον ξεκανε και διαλεγε αλλο στοχο μπορει να εκανε ντου ο γιγαντας και μετα δεν τον εσωζε τιποτα και πονταρε στο γεγονος οτι ο σνοου θα του κανει ντου φορ δη ονορ κι ετσι που οντως κι εγινε
ημουν σιγουρος οτι θα τον φανε τα σκυλια απο την προηγουμενη σεζον κιολας
ειδικα οταν ειπε 7 μερες αταιστα
παντως σιγα μην ειχε τετοιο σημαδι ,η αληθεια ειναι οτι περιμενα να αμολησει τα σκυλια στον ρικον και να απαντησει ο σνοου με τον γκοστ....

παντως αληθεια για τους γυναικειους χαρακτηρας
η γιαρα πως την λενε στα βιβλια δεν ειναι λεσμπονικ παντως
ειναι καβλιαρα παλι ομως οποτε ρησπεκτ

επισης εχεις ενα γιγαντα, και αντι να του δωσεις ενα σπαθι, εναν κορμο δεντρου, ενα κατι ρε φιλε ν αρχισει στις κλωτσιες το τειχος με τις ασπιδες τον στελνεις να μοιραζει μπουφλες?


tuareg
γουσταρα αρια που ταισε το γερο φρει πιτα με γεμιση τους γιους του πριν του κοψει τη καρωτιδα....
σερσει εκανε το αναμενο κουγκι ,δεν την ειδα να τη πειραξε που φουνταρε ο τομεν
ο τζον βασιλιας του βορρα (επαληθευτηκε και η θεωρια) ,ο λιτλφινγκερ τι π...ια ετοιμαζει παλι.?
οταν αποβιβασθει η ντανερυς θα γινει της .....νας...
αναμενω με αγωνια τη στιγμη που οι δρακοι θα πετανε φωτιες απο ψηλα στους γουαιτ γουολκερς
nikolas12
Τι έγινε ρε 'σεις; Τέτοιο επικό season finale και μόνο ο Tuareg πρόλαβε να σχολιάσει; 11 το βράδυ και περίμενα να έχει γίνει χαμός στο topic tongue.gif
Γενικά επεισοδιάρα, ό,τι και να λέμε, ίσως το καλύτερο season finale στην κατά τη γνώμη μου καλύτερη σεζόν της σειράς.
Η σκηνή με την Arya Stark να σκοτώνει τον Frey ήταν επική, όπως και όλο το πρώτο, άψογα σκηνοθετημένο 20λεπτο. Η φωτιά, η αυτοκτονία, ο βασανισμός από τον ζόμπιMountain, γενικά επικές σκηνές. Lyanna Mormont ξανά απίστευτη, Daenerys χιλιοβαρετή πλέον και φοβάμαι όπως είπε και ο tuareg τι ραδιουργίες ετοιμάζει ο Littlefinger. Αν η μάχη για το θρόνο είναι μεταξύ Daenerys, Cersei και Sansa, θα αυτοκτονήσουμε ομαδικώς tongue.gif
pk13
Εκπληκτικο επεισοδια το τελευταιο....Ενα απο τα καλυτερα ολης της σειρας....
Απιστευτα φρικαλεος και κυνικος χαρακτηρας η Σερσι...Κανενα συναισθημα...Βεβαια μονη της ειχε μεγαλυτερα cojones και απο τους δυο γιους της μαζι...Καποτε ο Τυριον της ειχε πει πως εχει ενα ελαφρυντικο την αγαπη για τα παιδια της...Ισως ουτε αυτο το εχει...
Ο Τομμεν το εληξε με αξιοπρεπεια...Ενας μαλθακος,μπουλης βασιλιας με καμια δυναμη και καμια αρετη...Ο θανατος του αξιος του χαρακτηρα του αδιαφορος...
Παισελ αγορινα καλα να παθεις σε φιλεταραν μια χαρα τα πουλακια του σιχαμα Μειστερ...
Επιτελους κατι χρησιμο εκανε η Αρυα του αξιζε του Φρευ...Δεν ειδα καπου εκει την κυρια Νορις.. tongue.gif tongue.gif
Μικροδαχτυλος κατι θα κανει σιγουρα...Η Σανσα δεν με πειθει καθολου,συνεχιζω να πιστευω οτι στην πρωτη στραβη θα την κανει στον Jon....
Η Ντανυ επιτελους ετοιμαζεται για αποβαση....Ο Τυριον προσεθεσε αλλο ενα φοβερο τριλεπτο στην μαγικη του παρουσια στην σειρα...Εκει που η Ντανυ εβγαλε τη καρφιτσα-χερι να του δωσει νομιζα πως θα του εβγαζε τα boobs αλλα δεν... tongue.gif tongue.gif
Η Σερσι εχει μεινει εντελως μονη χωρις ουτε ενα συμμαχο...Πως θα παλεψει κοντρα στην Ντανυ και τους υπολοιπους μονο με τον σιχαμα Μειστερ και το ζομπι Βουνο?
Προφανως η Ντανυ με τοσους συμμαχους θα πεσει θυμα προδοσιας απο καποιον δεν γινεται αλλιως...Αν ολα της πανε ευνοικα θα το παρει σε δυο μερες το Κινγκς Λαντινγκ και τον θρονο...
Τζειμι αγορινα do the thing ξερεις εσυ tongue.gif tongue.gif ....Το εχει η μοιρα σου να σφαζεις βασιλιαδες...Τωρα θα σφαξεις βασιλισσα....
Ο Σπουργιτης εγινε φλαμπε μαζι με τα αλλα σπουργιτια και τους Ταιρελ...Μονο η Μαρτζορι το επιασε το νοημα αλλα δεν προλαβε...Rip υπηρξες καλη τσουλα... tongue.gif

Υγ ;Τυριον do the thing αν δεν το κανει ο Τζειμι....
Nemesakos
Δεν σχολίασαμέ πιο νωρις γιατί μόλις το τέλειωσαμε.

Νομίζω ότι είνσι συνολικά το καλύτερο επεισόδιο από τα 60 που έχουν παιχτεί..

Η άρια επιτέλους έκανε κάτι το οποίο σε έκανε να ξεχνάς όλο το βαρετό στορυ όλης της σεζόν.. τρομερΗ σκηνή που του λέει για τους γιους του κ το σφαζει..

Για την σερσει έχω να πω ότι μου έλειψε υπερβολικα αυτή η πλευρά της. Κανενα συναίσθημα.προσπάθησε να προστατέψει τον τομμεν, αλλά ο τυπάκος αυτοκτόνησε. Από κει κ πέρα καμιά σημασία στο ότι ήταν γιος της.πιο κυνική πεθαίνεις κυριολεκτικά...Η φάση με την παραμανα κ το σαδομαζοχιστικο ύφος της ήταν απίστευτο.. shame shame shame.. τρομερή απίστευτη

Ταιρελ ντόρν καλασαρ βαρύς τυριον καλισι second born ασπιλοι θηον γιαρα κ 3 δράκοι ftw..πανηγυρακι. .

Ο μπράν μας επιβεβαίωσε το r + l = j ...

Η μορμονταινα φανταστική..κ γενικά η σκηνή με την υποταγή στον King of the north συγκλονιστικη..μονο αυτό το κωλόπαιδο η σανσα θέλω ν ψοφήσει.. ο λιτλφινγκερ όλο κ κάτι θα πάΡέι από όλο το στόρι..

Κ τέλος είδαμε κ το. Citadel το οποίο σαν εικόνα ήταν τρομερό...

Τέλος εφόσον επιβεβαιωθηκε ότι ο τζον είναι ταργκαριεν γιος του Ρέιγκαρ δλδ αδερφός της καλισι σημαίνει ότι αυτός είναι ο νόμιμος διάδοχος του θρόνου... κ ένας ταργκαριεν είναι για την ώρα King of the north...θΑ το δεχτεί η καλισι???

Υπομονή τώρα ένα χρόνο..Ελπίζω να μην πάει του χρόνου για 7 κ μετά για ακόμα 6.. Έτσι όπως εξελίσσεται η σειρά μπορούν να βγουν ακόμα αρκετά επεισόδια παραπάνω από 13...
j-kidd13
Φοβερο φιναλε,και γενικα φοβερος κυκλος.Διεκδικει τον τιτλο του κορυφαιου ως τωρα.
Παμε και στα μπολντ τωρα.
Φοβερο επεισοδιο,δεν σε αφησε στιγμη χωρις ενδιαφερον,απο την αρχη μπαινει στα κοκκινα,με τη δικη και το μπουμ της Σερσει,και συνεχιζει αναλογως.Σερσει η μεγαλυτερη πουτ.νοκαργ...α της σειρας.Στα τετοια της ολα,το χε παρει αποφαση οτι θα πεθανει και ο Τομμεν-ας ειναι καλα η προφητεια-και το μονο που την ενοιαζε ηταν να παρει το πανω χερι ξανα.Οτι αυτο συνοδευτηκε και με το θρονο,ηταν το κερασακι στην τουρτα.Βεβαια,ειναι ηλιου φαεινοτερον οτι δεν θα της πανε πριμα στην επομενη σεζον,ο τροπος που την κοιταζε ο Τζειμυ τα λεει ολα.Αυτος εχει και λιγη τσιπα πανω του.Mεγαλη κ...α η σκηνη με την Αρυα και τον γεροΦρευ,και τα λογια πριν τον μαχαιρωσει.Για μας τους Σταρκικους ηταν μεγαλη στιγμη cool.gif tongue.gif ...
Η σκηνη με τον Νεντ και τη Λυανα ηταν ΕΠΙΚΗ για οσους δεν ηξεραν για τη θεωρια R+L,δυστυχως ημουν απο αυτους που ηξεραν,αλλα αν δεν εχεις ψαχτει καθολου με θεωριες κλπ,και απλα περιμενεις τα επεισοδια,ειναι ΕΠΙΚΗ σκηνη,αναλογη του ματωμενου γαμου,της μονομαχιας Ομπεριν-Βουνου κλπ...Το να βλεπεις τη Λυανα να λεει αυτα τα λογια,και καπακι να φερνουν το μωρο στον Νεντ,και η εναλλαγη,απο το κοντινο στο μωρο,στον Σνοου,ηταν ανατριχιαστικη.Και φυσικα η σκηνη που ακολουθησε με την ομιλια της Λυανα Μορμοντ (τυχαιο που αυτη που μιλησε σε ολους και τους οδηγησε στο να αναγνωρισουν το λαθος τους και να δεχτουν τον Σνοου ως βασιλια,ως γνησιο γιο Σταρκ κλπ,λεγεται Λυανα??? biggrin.gif ),και την αποδοχη του Σνοου απο τους υπολοιπους αρχοντες,επισης φοβερη.
Παμε για σουπερ σεζον του χρονου-αντε τωρα να περιμενεις 1 χρονο ξανα-με την Νταινερυς να φτανει στο westeros,να επικειται συναντηση αρχικα της Αρυα με Σανσα και Τζον,λογικα ο Μπραν θα αργησει,την αντιδραση του Τζειμυ,τα σχεδια της Σερσευ,με τον ρομποκοπ διπλα της,και φυσικα τους ww,οι οποιοι πιστευω οτι θα κανουν την εμφανιση τους σε ενα απο τα 2 τελευταια επεισοδια,για να κανουν μπασιμο για την τελευταια σεζον,που θα ειναι γυρω απο την μεγαλη μαχη.
nikolas12
QUOTE(Nemesakos @ Jun 28 2016, 00:39 ) *

Υπομονή τώρα ένα χρόνο..Ελπίζω να μην πάει του χρόνου για 7 κ μετά για ακόμα 6.. Έτσι όπως εξελίσσεται η σειρά μπορούν να βγουν ακόμα αρκετά επεισόδια παραπάνω από 13...


Σύμφωνα με αυτά που διαβάζω, κατά πάσα πιθανότητα του χρόνου θα έχουν 7 επεισόδια. Το είπε ένας σκηνοθέτης της σειράς ότι οι δημιουργοί σχεδιάζουν για του χρόνου τόσα και οι πληροφορίες έτσι λένε.
tuareg
Ο θείος Μπέντζεν κάνει ο ίδιος ένα μεγάλο «spoiler», λέγοντας στον Μπραν: «Το Τείχος δεν είναι μόνο πάγος και πέτρα. Αρχαία μαγεία έχει χαραχθεί στη βάση του. Ισχυρή μαγεία για να προστατευθούν οι άνθρωποι από αυτό που βρίσκεται από κάτω τους. Όσο είναι όρθιο, οι νεκροί δεν μπορούν να περάσουν». Επομένως μπορούμε να υποθέσουμε ότι σε κάποια στιγμή θα δούμε το Τείχος να πέφτει;

Μεταξύ άλλων, στο τέλος της 6ης σεζόν είδαμε τον Σαμ και την Τζίλι να φτάνουν στο Ολντάουν, όπου ο Σαμ αναμένεται να βρει πολύτιμες πληροφορίες για την αντιμετώπιση των White Walkers.

Ο Ντέιβιντ Μπένιοφ, ένας από τους δημιουργούς της σειράς έχει πει: «Εάν αγαπάτε την Άρια, πρέπει να ανησυχείτε για τον δρόμο που θα πάρει από εδώ και πέρα».


http://news.in.gr/culture/article/?aid=1500086814
pk13
QUOTE(Nemesakos @ Jun 27 2016, 22:39 ) *
Δεν σχολίασαμέ πιο νωρις γιατί μόλις το τέλειωσαμε.

Νομίζω ότι είνσι συνολικά το καλύτερο επεισόδιο από τα 60 που έχουν παιχτεί..

Η άρια επιτέλους έκανε κάτι το οποίο σε έκανε να ξεχνάς όλο το βαρετό στορυ όλης της σεζόν.. τρομερΗ σκηνή που του λέει για τους γιους του κ το σφαζει..

Για την σερσει έχω να πω ότι μου έλειψε υπερβολικα αυτή η πλευρά της. Κανενα συναίσθημα.προσπάθησε να προστατέψει τον τομμεν, αλλά ο τυπάκος αυτοκτόνησε. Από κει κ πέρα καμιά σημασία στο ότι ήταν γιος της.πιο κυνική πεθαίνεις κυριολεκτικά...Η φάση με την παραμανα κ το σαδομαζοχιστικο ύφος της ήταν απίστευτο.. shame shame shame.. τρομερή απίστευτη

Ταιρελ ντόρν καλασαρ βαρύς τυριον καλισι second born ασπιλοι θηον γιαρα κ 3 δράκοι ftw..πανηγυρακι. .

Ο μπράν μας επιβεβαίωσε το r + l = j ...

Η μορμονταινα φανταστική..κ γενικά η σκηνή με την υποταγή στον King of the north συγκλονιστικη..μονο αυτό το κωλόπαιδο η σανσα θέλω ν ψοφήσει.. ο λιτλφινγκερ όλο κ κάτι θα πάΡέι από όλο το στόρι..

Κ τέλος είδαμε κ το. Citadel το οποίο σαν εικόνα ήταν τρομερό...

Τέλος εφόσον επιβεβαιωθηκε ότι ο τζον είναι ταργκαριεν γιος του Ρέιγκαρ δλδ αδερφός της καλισι σημαίνει ότι αυτός είναι ο νόμιμος διάδοχος του θρόνου... κ ένας ταργκαριεν είναι για την ώρα King of the north...θΑ το δεχτεί η καλισι???

Υπομονή τώρα ένα χρόνο..Ελπίζω να μην πάει του χρόνου για 7 κ μετά για ακόμα 6.. Έτσι όπως εξελίσσεται η σειρά μπορούν να βγουν ακόμα αρκετά επεισόδια παραπάνω από 13...


Ο Τζον δεν ειναι αδερφος της Καλισι ανιψιος της ειναι...Οποτε αυτος δικαιωματικα δικαιουται το θρονο αφου ειναι γιος του Ρεγκαρ που ηταν διαδοχος του mad king...Βασικα ενας χαμος γινεται με τον θρονο...Μολις ψοφησει η Σερσι δυνητικα μπορει να διεκδικησει τον θρονο ο Τζειμι ή ο Τυριον...
Nemesakos
QUOTE (pk13 @ Jun 28 2016, 19:43 ) *
Ο Τζον δεν ειναι αδερφος της Καλισι ανιψιος της ειναι...Οποτε αυτος δικαιωματικα δικαιουται το θρονο αφου ειναι γιος του Ρεγκαρ που ηταν διαδοχος του mad king...Βασικα ενας χαμος γινεται με τον θρονο...Μολις ψοφησει η Σερσι δυνητικα μπορει να διεκδικησει τον θρονο ο Τζειμι ή ο Τυριον...


Η καλίσι ηταν αδεφή του ρέιγκαρ.. Σωστά... Ο τζον δικαιωματικά στον θρόνο σαν γιος φαντάζομαι...
j-kidd13
Εχει διαρρεύσει το σενάριο της επόμενης σεζόν στο ίντερνετ...Κοινώς έχει γεμίσει spoilers ο πλανήτης.
ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ 10ΑΠΛΟ SPOILER TAG...IΣΟΒΙΟ ΜΠΑΝ.
nikolas12
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 26 2016, 13:17 ) *
Εχει διαρρεύσει το σενάριο της επόμενης σεζόν στο ίντερνετ...Κοινώς έχει γεμίσει spoilers ο πλανήτης.
ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ 10ΑΠΛΟ SPOILER TAG...IΣΟΒΙΟ ΜΠΑΝ.


Χαχαχαχαχα σωστή τιμωρία, αν και δε μπορούμε να μην αναφέρουμε ότι όχι εντάξει τίποτα δεν ήθελα να πω tongue.gif
D-Wade
Πωπω τώρα το είδα. Μα να σκοτώσουν τον Jon Snow στο πρώτο επεισόδιο του 7ου κύκλου? Εδώ τη γλύτωσε από τους white walkers και πήγε και γλίστρησε στο μπάνιο tongue.gif
Zephyr
Γενικά έχω φάει τα σποιλερ της αρκούδας και τις περισσότερες φορές γιατί πάω γυρεύοντας και κατα βάθος ψήνομαι να σποιλεριαστώ ΑΛΛΑ η σειρά όπου να ναι τελειώνει, 2 σεζόν έμειναν και αυτές μισές, δεν θα σποιλεριαστώ αυτή την φορά γιατί θέλω να απολαύσω τα λίγα επεισόδια που έμειναν.
Ανεβάστε ότι θέλετε, δεν θα το διαβάσω (αν φάτε ban από τον j-kidd δική σας ευθύνη biggrin.gif ).
passer
Κανείς???




Τίποτα???
j-kidd13
Ολοι περιμενουμε να κανει καποιος την αρχη!Περιμενουμε κι ολας μην πεταξουμε και κανα spoiler... smiley.gif
Δυνατη πρεμιερα παντως.Εκανε μια εισαγωγη για τον καθε ηρωα και τι θα συμβει στην τρεχουσα σεζον,καθω και σημαντικα στοιχεια για τη συνεχεια.
passer
Μου φάνηκε σα να το τρέχουν λίγο. Λογικό βέβαια μιας και μένουν 12-13 επεισόδια.

Εγώ πάντως το χέρι προς το τέλος του επεισοδίου δεν είχα καταλάβει ποιανού είναι, μέχρι να διαβάσω το recap του Δημητρόπουλου στο Oneman.

Με ανησυχεί κάπως το ότι η σειρά ξέφυγε από τα βιβλία. Θα δείξει αν είναι για καλό ή για κακό, φοβούμαι πάντως.
Vazecha13
QUOTE (passer @ Jul 19 2017, 17:20 ) *
Μου φάνηκε σα να το τρέχουν λίγο. Λογικό βέβαια μιας και μένουν 12-13 επεισόδια.

Εγώ πάντως το χέρι προς το τέλος του επεισοδίου δεν είχα καταλάβει ποιανού είναι, μέχρι να διαβάσω το recap του Δημητρόπουλου στο Oneman.

Με ανησυχεί κάπως το ότι η σειρά ξέφυγε από τα βιβλία. Θα δείξει αν είναι για καλό ή για κακό, φοβούμαι πάντως.


Nομιζω έχει άλλα 7 επεισόδια φέτος
passer
QUOTE (Vazecha13 @ Jul 19 2017, 17:42 ) *
Nομιζω έχει άλλα 7 επεισόδια φέτος


Ναι, εννοώ μέχρι το τέλος της σειράς.
Nemesakos
Εντάξει έκανε ένα από τα καλύτερα pilot των σεζόν..

Είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι το ότι το τρέχουν αρκετά. Από την μία υπήρχαν κάποια fillers εντελώς αδιάφορα που καθυστερούσαν την εξέλιξη ίσως και 6 σεζόν τώρα tongue.gif tongue.gif όμως από την άλλη το να παίρνεις τόσο πληροφορία ίσως σε αποπροσανατολίζει λίγο. Εμένα δεν με χάλασε καθόλου.

Είδαμε σχεδόν όλους τους χαρακτήρες εκτός από την Μελισάντρε, ενώ πιστεύω ότι σύντομα θα δούμε και τον Γκέντρι. Btw μιας και ακόμα δεν έχω καταφέρει να το ξαναδώ για να επιβεβαιώσω κάτι που διάβασα, έχει προσέξει κανείς στο Σίταντελ που είναι ο Σαμ, αν όντως κάπου εκεί ανάμεσα στα σκατά και τα ξερατά αν όντως εμφανίστηκε ο Γκεντρι? Πολλοί έγραψαν πως εκεί που ο Σαμ και διάφοροι άλλοι καθάριζαν όλα τα μπλιαχ των Μέιστερ ανάμεσά τους ήταν ο Γκέντρι... Αν το έχει κάποιος πρόχειρο και το δει ας το επιβεβαιώσει...

Πιστεύω πως κάτι βρώμικο υπάρχει στην σχέση της Σάνσα με τον Τζον και ο Λιτλφινγκερ είναι εκεί για να το βγάλει στην επιφάνεια. Πάντα καταφέρνει αυτό που θέλει.

Εγώ ήθελα να ξέρα τι περιμένει ο Μάρτιν και δεν έχει γράψει τόσο καιρό τα βιβλία...
passer
QUOTE (Nemesakos @ Jul 20 2017, 10:22 ) *
Εντάξει έκανε ένα από τα καλύτερα pilot των σεζόν..

Είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι το ότι το τρέχουν αρκετά. Από την μία υπήρχαν κάποια fillers εντελώς αδιάφορα που καθυστερούσαν την εξέλιξη ίσως και 6 σεζόν τώρα tongue.gif tongue.gif όμως από την άλλη το να παίρνεις τόσο πληροφορία ίσως σε αποπροσανατολίζει λίγο. Εμένα δεν με χάλασε καθόλου.

Είδαμε σχεδόν όλους τους χαρακτήρες εκτός από την Μελισάντρε, ενώ πιστεύω ότι σύντομα θα δούμε και τον Γκέντρι. Btw μιας και ακόμα δεν έχω καταφέρει να το ξαναδώ για να επιβεβαιώσω κάτι που διάβασα, έχει προσέξει κανείς στο Σίταντελ που είναι ο Σαμ, αν όντως κάπου εκεί ανάμεσα στα σκατά και τα ξερατά αν όντως εμφανίστηκε ο Γκεντρι? Πολλοί έγραψαν πως εκεί που ο Σαμ και διάφοροι άλλοι καθάριζαν όλα τα μπλιαχ των Μέιστερ ανάμεσά τους ήταν ο Γκέντρι... Αν το έχει κάποιος πρόχειρο και το δει ας το επιβεβαιώσει...

Πιστεύω πως κάτι βρώμικο υπάρχει στην σχέση της Σάνσα με τον Τζον και ο Λιτλφινγκερ είναι εκεί για να το βγάλει στην επιφάνεια. Πάντα καταφέρνει αυτό που θέλει.

Εγώ ήθελα να ξέρα τι περιμένει ο Μάρτιν και δεν έχει γράψει τόσο καιρό τα βιβλία...


Λες να περιμένει να τελειώσει η σειρά για να δώσει στα βιβλία εντελώς διαφορετικό τέλος;



Nemesakos
Δεύτερο επεισόδιο καλύτερο από το πρώτο...

Μου φάνηκε λίγο τσαπατσουλιά η στιγμή της συνάντησης του Έουρον με τα ανήψια του. Ούτε το γλωσσόφιλο δεν προλάβαμε να χαρούμε. Εντάξει ξέραμε ότι ο Έουρον έφυγε με τα καράβια του να φέρει ένα δώρο στη λεγάμενη.. Από την άλλη είδαμε να φεύγει και η ιερή συμμαχία και να τους πετυχαίνουν στα μισά του δρόμου. Όμως ρε φίλε τόσο απρόσεκτα ήταν όλα τα καράβια των ανηψιών που δεν είδαν την αρμάδα του Έουρον?? Και με αυτά και με εκείνα κατάφεραν αν ξεκληρήσουν αρκετούς side πρωταγωνιστές με εξαίρεση φυσικά τον κοτ κοτ κοτ Θήον που πήδηξε από την βάρκα... Τέσπα μου φάνηκε αρκετά απότομη και άκυρη και κυρίως επισπευμένη η συγκεκριμένη μίνι μάχη για να τρέξει καταστάσεις...Ωραία σκηνικά btw και τρομερή η εικόνα του «Black Pearl» tongue.gif

Στα άλλα τώρα ο Σαμ το χει η μοίρα μας μάλλον όποτε τον βλέπουμε να ασχολείται με σκατά... Δλδ ήταν που ήταν βαρετός τις προηγούμενες σεζόν πόσο ποιο αηδιαστικό μπορούν να τον κάνουν τώρα...??

Στην μάχη Φωτιάς και Πάγου, ο Σνοου είναι ο κλασσικός ο ευκολόπιστος άντρας ο ρομαντικός που θέλει να δείξει πυγμή και τρέχει πάντα για να σώσει την πριγκίπισσα. ΑΠό την άλλη η Νταινέρις έχει αρχίσει και γίνεται όλο και περισσότερο αιμοβόρα και γενικά έχει αρχίσει να μου την σπάει λίγο. Γιατί πιστεύω πως στο τέλος θα αρχίσει και αυτή να βαδίζει στα μονοπάτια του Mad King...??

Από τις πιο δυνατές στιγμές ο διάλογος Βάρυς και Νταινέρις. Τρομερός ο Βάρυς θέλω να τον βλέπω περισσότερο! Φυσικά και ατακάρες με Μελισάντρα...

Λογικό βρίσκω πάντως η Νυμέρια να μην πάει με την Άρια.. Αυτή πλέον δεν είναι Κανένας? Καταρχήν μήπως δεν θα έπρεπε να την αναγνωρίσει? Αλλά και γιατί να μην πάει μαζί της αφού την αναγνώρισε? Το νόημα δεν το έπιασα..Δεν το σκέφτηκα βαθυστόχαστα για να μαι ειλικρινής.. Παίζει καθόλου το βρήκε ο λύκος την γενιά του??? tongue.gif

Δεν ξέρω αν ξέχασα κάτι άλλο αυτά για την ώρα. Συνολικά ωραίο επεισόδιο, είχαμε κάποιες εξελίξεις..
Nemesakos
Α ναι κάτι ξέχασα..!!!!

Μισάντει σου γράφω το σπίτι μου, τα υπάρχοντά μου..Στα γράφω όλα.. 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
passer
QUOTE (Nemesakos @ Jul 25 2017, 16:17 ) *
Α ναι κάτι ξέχασα..!!!!

Μισάντει σου γράφω το σπίτι μου, τα υπάρχοντά μου..Στα γράφω όλα.. 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif



Και τα δικά μου μαζί!!!
Nemesakos
QUOTE (passer @ Jul 27 2017, 12:29 ) *
Και τα δικά μου μαζί!!!


smiley.gif smiley.gif smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(Nemesakos @ Jul 25 2017, 10:43 ) *
Δεύτερο επεισόδιο καλύτερο από το πρώτο...

Μου φάνηκε λίγο τσαπατσουλιά η στιγμή της συνάντησης του Έουρον με τα ανήψια του. Ούτε το γλωσσόφιλο δεν προλάβαμε να χαρούμε. Εντάξει ξέραμε ότι ο Έουρον έφυγε με τα καράβια του να φέρει ένα δώρο στη λεγάμενη.. Από την άλλη είδαμε να φεύγει και η ιερή συμμαχία και να τους πετυχαίνουν στα μισά του δρόμου. Όμως ρε φίλε τόσο απρόσεκτα ήταν όλα τα καράβια των ανηψιών που δεν είδαν την αρμάδα του Έουρον?? Και με αυτά και με εκείνα κατάφεραν αν ξεκληρήσουν αρκετούς side πρωταγωνιστές με εξαίρεση φυσικά τον κοτ κοτ κοτ Θήον που πήδηξε από την βάρκα... Τέσπα μου φάνηκε αρκετά απότομη και άκυρη και κυρίως επισπευμένη η συγκεκριμένη μίνι μάχη για να τρέξει καταστάσεις...Ωραία σκηνικά btw και τρομερή η εικόνα του «Black Pearl» tongue.gif

Στα άλλα τώρα ο Σαμ το χει η μοίρα μας μάλλον όποτε τον βλέπουμε να ασχολείται με σκατά... Δλδ ήταν που ήταν βαρετός τις προηγούμενες σεζόν πόσο ποιο αηδιαστικό μπορούν να τον κάνουν τώρα...??

Στην μάχη Φωτιάς και Πάγου, ο Σνοου είναι ο κλασσικός ο ευκολόπιστος άντρας ο ρομαντικός που θέλει να δείξει πυγμή και τρέχει πάντα για να σώσει την πριγκίπισσα. ΑΠό την άλλη η Νταινέρις έχει αρχίσει και γίνεται όλο και περισσότερο αιμοβόρα και γενικά έχει αρχίσει να μου την σπάει λίγο. Γιατί πιστεύω πως στο τέλος θα αρχίσει και αυτή να βαδίζει στα μονοπάτια του Mad King...??

Από τις πιο δυνατές στιγμές ο διάλογος Βάρυς και Νταινέρις. Τρομερός ο Βάρυς θέλω να τον βλέπω περισσότερο! Φυσικά και ατακάρες με Μελισάντρα...

Λογικό βρίσκω πάντως η Νυμέρια να μην πάει με την Άρια.. Αυτή πλέον δεν είναι Κανένας? Καταρχήν μήπως δεν θα έπρεπε να την αναγνωρίσει? Αλλά και γιατί να μην πάει μαζί της αφού την αναγνώρισε? Το νόημα δεν το έπιασα..Δεν το σκέφτηκα βαθυστόχαστα για να μαι ειλικρινής.. Παίζει καθόλου το βρήκε ο λύκος την γενιά του??? tongue.gif

Δεν ξέρω αν ξέχασα κάτι άλλο αυτά για την ώρα. Συνολικά ωραίο επεισόδιο, είχαμε κάποιες εξελίξεις..



O Θιον δεν παιζει να μην "επανορθωσει" στην πορεια,ηταν πολυ κιοτιδικη η αντιδραση του,περιμενω οτι στην πορεια θα επανελθει και τη στιγμη που θα χρειαζεται να γινει κατι για να σωθει μια κατασταση,θα ειναι αυτος εκει.


Ο Σαμ ειναι ΚΟΜΒΙΚΟΤΑΤΟΣ χαρακτηρας πλεον,χωρια για το οτι ανακαλυψε την υπαρξη δρακογυαλου στο Ντραγκονστοουν,η προσπαθεια γιατρειας του Τζορα,ειναι στα γερα facts στην ολη ιστορια.Αν τα καταφερει,που λογικα θα τα καταφερει,μιλαμε για τεραστεια υποθεση,ενας μαθητευομενος μαιστερ,που αντιμετωπισε την αρνηση του αρχιμαιστερ στην πιθανοτητα να υπαρξει γιατρεια για τοσο προχωρημενη οστρακια,να καταφερει να γιατρεψει εναν ανθρωπο...


Νταινερυς παει να το παιξει σιγα σιγα Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ,νταξει,εν μερει λογικο.Δεν νομιζω οτι παιζει να ξεφυγει ομως.Απλα αρχιζει να φτιαχνει βασιλικο προφιλ και χαρακτηρα.Αυστηρο κλπ.

Για την Αρυα,δεν νομιζω οτι ειναι ο κανενας.Αφου φευγοντας απο το Μπρααβος ειπε οτι ειναι η Αρυα Σταρκ και γυριζει σπιτι.
Αυτο το that's not you που ειπε στην Νυμερια,ισως ειναι ουσιαστικα μια παραδοχη οτι και η ιδια εχει αλλαξει πλεον απο αυτο που ηταν καποτε.Γιατι αντι να παει πισω στο σπιτι της,αυτη βαδιζει προς το Κινγκς Λαντινγκ για να καθαρισει την Σερσευ...(Εκτος αν εχω χασει κατι laugh.gif )


ΜΙΣΣΑΝΤΕΙ ΤΡΕΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΣΕΖΟΝ!
Nemesakos
QUOTE (j-kidd13 @ Jul 28 2017, 00:02 ) *

O Θιον δεν παιζει να μην "επανορθωσει" στην πορεια,ηταν πολυ κιοτιδικη η αντιδραση του,περιμενω οτι στην πορεια θα επανελθει και τη στιγμη που θα χρειαζεται να γινει κατι για να σωθει μια κατασταση,θα ειναι αυτος εκει.


Ο Σαμ ειναι ΚΟΜΒΙΚΟΤΑΤΟΣ χαρακτηρας πλεον,χωρια για το οτι ανακαλυψε την υπαρξη δρακογυαλου στο Ντραγκονστοουν,η προσπαθεια γιατρειας του Τζορα,ειναι στα γερα facts στην ολη ιστορια.Αν τα καταφερει,που λογικα θα τα καταφερει,μιλαμε για τεραστεια υποθεση,ενας μαθητευομενος μαιστερ,που αντιμετωπισε την αρνηση του αρχιμαιστερ στην πιθανοτητα να υπαρξει γιατρεια για τοσο προχωρημενη οστρακια,να καταφερει να γιατρεψει εναν ανθρωπο...


Νταινερυς παει να το παιξει σιγα σιγα Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ,νταξει,εν μερει λογικο.Δεν νομιζω οτι παιζει να ξεφυγει ομως.Απλα αρχιζει να φτιαχνει βασιλικο προφιλ και χαρακτηρα.Αυστηρο κλπ.

Για την Αρυα,δεν νομιζω οτι ειναι ο κανενας.Αφου φευγοντας απο το Μπρααβος ειπε οτι ειναι η Αρυα Σταρκ και γυριζει σπιτι.
Αυτο το that's not you που ειπε στην Νυμερια,ισως ειναι ουσιαστικα μια παραδοχη οτι και η ιδια εχει αλλαξει πλεον απο αυτο που ηταν καποτε.Γιατι αντι να παει πισω στο σπιτι της,αυτη βαδιζει προς το Κινγκς Λαντινγκ για να καθαρισει την Σερσευ...(Εκτος αν εχω χασει κατι laugh.gif )


ΜΙΣΣΑΝΤΕΙ ΤΡΕΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΣΕΖΟΝ!


Στο κομμάτι της Άριας έχω την εντύπωση πως όταν ο χοντρούλης της είπε ότι το Γούιντερφελ είναι ελεύθερο και το χουν τα αδέρφια της γιατί πέθανε ο Μπόλτον, όταν έφυγε από το μαγαζί δείχνει να κάνει μια κίνηση με το άλογο να συνεχίσει την πορεία που είχε αλλά την άλλαξε. Τώρα αν ήταν διστακτική να πάει προς το Γουίντερφελ και αποφάσισε να πάει προς το Κινγκς Λάντινγκ ή το αντίθετο δεν ξεκαθαρίστηκε. Θεωρώ πως η συνάντηση με την Νυμέρια να σημαίνει πως πάει προς το σπίτι της. Επίσης θεωρώ πως η Νυμέρια κάπου εκεί γύρω θα είναι κοντά της και ίσως να την ξαναδούμε.

Στο κομμάτι της Νταινέρις, όλα είναι πιθανά. Οι ανατροπές σε όλες τις σεζόν είναι πολλές οπότε δεν θα μου έκανε εντύπωση να την κάνουν τρελή. Όπως και να έχει σκληρηνε πολύ, δείχνει αποφασιστικότητα και αυτό καταβολής σειράς δεν είναι πάντα καλό..tongue.gif

O Σαμ θα γίνει ο πιο σημαντικός χαρακτήρας πλέον συμφωνώ. Έστω και από μακρυά θα συμμετέχει ενεργά σε ότι εξελιχθεί. Απλά είναι αηδίας!!!

Κάπου διάβασα ότι ο Θήον θα βρει τον Γκέντρι, ο Γκέντρι είναι σιδηρουργός και θα βοηθήσει στην κατασκευή όπλων από ντράγκονγλας. Δεν είναι η συνέχεια είναι εκτιμήσεις. Δεν είναι σπόιλερ δλδ..tongue.gif

Zephyr
Συνοπτικά και χωρίς (πολλά) spoilers:

1. Όλοι αγαπάμε Μισσάντει smiley.gif

2. Η σκηνή της ναυμαχίας είναι ίσως η πιο καλογυρισμένη σκηνή μάχης που έχουμε δει στην σειρά - Απίστευτος Euron 56.gif

3. Ο Βάρυς είναι ο απολύτος zen master και ας σκούζει όσο θέλει η Βουγιουκλάκη του Westeros (για πολλές μπάτσες, πλέον βγάζει πολύ εκνευριστικό χαρακτήρα).

nikolas12
QUOTE(Zephyr @ Jul 28 2017, 12:50 ) *
3. Ο Βάρυς είναι ο απολύτος zen master και ας σκούζει όσο θέλει η Βουγιουκλάκη του Westeros (για πολλές μπάτσες, πλέον βγάζει πολύ εκνευριστικό χαρακτήρα).


Δεν υπάρχει χαρακτήρας που να με τσαντίζει περισσότερο από την Dany, έχω φτάσει σε επίπεδο μίσους λίγο κάτω από Joffrey. Ειλικρινά ελπίζω, η σειρά που θέλει να λέγεται ανατρεπτική να μην αφήσει την Daenerys να κάτσει στο θρόνο. Αν δε θέλουν να την πεθάνουν, ας τη στείλουν σε καμιά παραλία με κάμπινγκ στη Σαμοθράκη να αγορεύει για την ελευθερία και τους σκλάβους.
Ανατρεπτικό επεισόδιο και το χθεσινό, αλλάζουν τα πράγματα στρατηγικά και πάλι, ενώ ο ρυθμός της σεζόν είναι πραγματικά εξαιρετικός.
Nemesakos
Το λοιπόν...το κόλλημα που έχει η Ινδιάνα με το να γονατίζουν μπροστά της θα ήθελα πολύ να της γυρίσει μπούμερανγκ.. Δλδ πόσο πιο μισητή μπορεί να γίνει ρε φίλε...? Στον Τζον τον Σνόου τέτοια συμπεριφορά? Στο ίδιο της το αίμα? Ο Τύριον θεούλης...

Η συνάντηση Μπραν Σάνσα ήταν οκ. Αν δεν υπήρχαν τα κλάματα των κοριτσιών της παρέας που το βλέπαμε μαζί θα ήταν ακόμα πιο ωραία..tongue.gif

Όσο για την Σέρσει.. θεά.. Λατρεύεις να την μισείς..

Ολένα for president. Θα μου λείψει...
Nemesakos
Νομίζω ότι το 4ο επεισόδιο της σεζόν ίσως να είναι το καλύτερο επεισόδιο όλη της σειράς από την αρχή της. Το 9.9 που πήρε σε βαθμολογία δεν είναι τυχαίο...

Ομολογώ ενθουσιάστηκα, έμεινα με το στόμα ανοιχτό.... Εντάξει στα πρώτα 35 λεπτά μπορείς να πεις αρκετά πράγματα για αυτά που διαδραματίζονται. Η επανένωση των κοριτσοΣταρκ ήταν εξαιρετικά κρύα και ψυχρή για κάποιο λόγο. Με τον Τζον και τον Μπράν η Σάνσα ήταν φυσιολογικά χαρούμενη. Με την Άρια ήταν οκ. Η Άρια δείχνει τρομερό άσσετ και με το ντράγκογκλας του Μπραν νομίζω στην μάχη θα δώσει πόνο.

Ο Μπραν έχει σκοπό να τους κουφάνει όλους. Ειδικά ο Λίτλφίνγκερ λίγο το έβρεξε το βρακάκι του στην συνομιλία τους. Με την Άρια πάλι περίεργος. Είμαι και γω περίεργος να δω την εξέλιξή του. Ήδη στο τρέιλερ του επομένου επεισοδίου δείχνει να προχωράει λίγο η συμμετοχή του στο στορυλάιν.

Τζον και Νταινέρις ή αλλιώς Παπαμιχαηλ Βουγιουκλάκη. Εντάξει λίγο οι διάλογοί τους εμένα με έχουν κουράσει. Εμμονικοί και οι δύο σε σημείο αηδίας. Μπεντ α νι λέει η μία, τσου ζε σέλω λέει ο άλλος. Τέσπα θέλω να προχωρήσει το θέμα και από την μία ευτυχώς που μένουν ακόμα 12 επεισόδια για το τέλος της σειράς αλλιώς αν είχαμε ακόμα 2-3 γεμάτες 10άρες σεζόν η ιστορία τους θα τραβούσε αρκετά..

Ε τώρα για την μάχη τι να πω. Πολύ καλοστημένη, πολύ αληθινή. Οι Ντοθράκι έδειξαν ότι στην μάχη δεν έχουν αντίπαλο, αν και οι Λάνιστερ που θεωρητικά φημίζονται για τον στρατό τους έδειξαν πολύ τρομαγμένοι και πριν τον δράκο. Οι σκηνές με τον Δράκο και την Νταινέρις ήταν εξαιρετικές, οι καμμένοι στρατιώτες αποδώθηκαν τρομερά, (η Αλίκη βέβαια έδειχνε πολύ ψεύτικη πάνω στον Δράκο και λίγο με ξένισε).

Από κει κ έπειτα η φάτσα και ο τρόμος του Τζέιμι, η σκυθρωπή φάτσα του Τύριον και ο Μπρον ήταν φανταστικά. Ο Τζέιμι είχε εξαιρετική ερμηνεία, ο Τύριον δεν χρειάστηκε να μιλήσει αλλά το πρόσωπό του τα έλεγε όλα, ενώ ο Μπρον με την τρέλα του έδωσε μια άλλη νότα στην μάχη. Τώρα αν τελικά ο Τζέιμι πέθανε, ή αν σώθηκε, ή αν είναι πλέον αιχμάλωτος, ή αν θα τον βρουν οι white walkers μάλλον θα το δούμε πιο μετά. Πάντως ήταν εξαιρετικό επεισόδιο...

Πάντως το πρόβλημα λίγο της σειράς το εντοπίζω λίγο χρονικά. Την μια στιγμή είναι στο Ντράγκονστόουν την άλλη πολεμάει στην Κοιλάδα.. Οκ αυτή έχει δράκους και πετάει. Οι ντοθράκι? Ήταν ήδη εκεί? Πως πήγαν εκεί? Με πλοία? Πόσος χρόνος πέρασε? Τέσπα.. λεπτομέρειες μάλλον που πιθανά να έχουν απάντηση ή να έχουν προβληθεί αλλά με τόσες πληροφορίες που παίρνω μάλλον κάπου χάθηκαν. Ίσως πάντως από τις πιο ωραίες σκηνές μάχης αυτή που είδαμε. Και με δυνατά συναισθήματα.
G-arenas
QUOTE (Nemesakos @ Aug 8 2017, 10:37 ) *

και γω μαλλον θα πω οτι ηταν ισως το καλυτερο επισοδειο ολη της σειρας. σιγουρα υπηρχαν και αλλα τρελα επισοδεια αλλα εδω ειχαμε τρελη εξελιξη γεγονοτων. και στον βορρα και στο νοτο.

ο littlefinger κανονικα επρεπε να ειχε κλασει μαλλι με αυτα που του ειπε ο μπραν και το chaos is a ladder. αυτο το ειχε πει στην season 3 o littlefinger στον βαρυς και ουσιαστικα απεδειξε ο μπραν οτι ξερει οτι ο littlefinger προδωσε τον νεντ σταρκ τοτε καθως ειναι ο 3-eyed-raven και ουσιαστικα εχει δει τα παντα απο οσα εχουν γινει. και ετσι και το μαθει αυτο η αρυα τοτε ο littlefinger ειναι νεκρος.

η μαχη ηταν εξαιρετικη και τωρα μενει να δουμε τι θα γινει με τον τζιμι και με τον δρακο. λογικα ο δρακος θα πεθανει και ο τζιμι θα ζησει, αλλιως τοτε εχει τελειωσει απο τωρα το παραμυθι αυτης της μαχης αφου αν πεθανει ο τζιμι οι λανιστερ τελειωσαν

η μονομαχια της αρυα με την μπριεν ηταν εξαιρετικη. γενικα λατρευω αρυα και λατρευω και την ιστορια του μπραν. η σανσα οσο ομορφη ειναι τοσο ξενερωτη ειναι και την βαριεμαι

παντως αν επαληθευθει η θεωρια που εχει ψιλοδιαρευση για την συνεχεια της σειρας, τοτε θα γινει πραγματικα χαμος!!!
Nemesakos
QUOTE (G-arenas @ Aug 8 2017, 15:28 ) *
και γω μαλλον θα πω οτι ηταν ισως το καλυτερο επισοδειο ολη της σειρας. σιγουρα υπηρχαν και αλλα τρελα επισοδεια αλλα εδω ειχαμε τρελη εξελιξη γεγονοτων. και στον βορρα και στο νοτο.

ο littlefinger κανονικα επρεπε να ειχε κλασει μαλλι με αυτα που του ειπε ο μπραν και το chaos is a ladder. αυτο το ειχε πει στην season 3 o littlefinger στον βαρυς και ουσιαστικα απεδειξε ο μπραν οτι ξερει οτι ο littlefinger προδωσε τον νεντ σταρκ τοτε καθως ειναι ο 3-eyed-raven και ουσιαστικα εχει δει τα παντα απο οσα εχουν γινει. και ετσι και το μαθει αυτο η αρυα τοτε ο littlefinger ειναι νεκρος.

η μαχη ηταν εξαιρετικη και τωρα μενει να δουμε τι θα γινει με τον τζιμι και με τον δρακο. λογικα ο δρακος θα πεθανει και ο τζιμι θα ζησει, αλλιως τοτε εχει τελειωσει απο τωρα το παραμυθι αυτης της μαχης αφου αν πεθανει ο τζιμι οι λανιστερ τελειωσαν

η μονομαχια της αρυα με την μπριεν ηταν εξαιρετικη. γενικα λατρευω αρυα και λατρευω και την ιστορια του μπραν. η σανσα οσο ομορφη ειναι τοσο ξενερωτη ειναι και την βαριεμαι

παντως αν επαληθευθει η θεωρια που εχει ψιλοδιαρευση για την συνεχεια της σειρας, τοτε θα γινει πραγματικα χαμος!!!


Νομίζω ότι ούτε Δράκος θα πεθάνει ούτε ο Τζέιμι. Τον Δράκο τον βρήκε στο φτερό το βέλος. Θα είναι αστείο να τον σκοτώσουν έτσι.. Για τον Τζέιμι διάβασα από φανς πως παίζει να είναι αιχμάλωτος της Νταινέρις και να μπει το δίλημμα στον Τύριον για να τον ελευθερώσει όπως είχε κάνει κάποτε ο Τζέιμι.. Ενδιαφέρον θα χε αλλά μετά ο Τύριον δεν θα χε από πουθενά να πιαστεί.. Η σέρσει δεν θα τον ήθελε, η νταινέρις θα τον έκανε τροφή για δράκους κλπ κλπ..

Για πες την θεωρία που έχει διαρρεύσει.. Μάλλον δεν την έχω πάρει πρέφα..tongue.gif

G-arenas
QUOTE (Nemesakos @ Aug 8 2017, 15:40 ) *
Νομίζω ότι ούτε Δράκος θα πεθάνει ούτε ο Τζέιμι. Τον Δράκο τον βρήκε στο φτερό το βέλος. Θα είναι αστείο να τον σκοτώσουν έτσι.. Για τον Τζέιμι διάβασα από φανς πως παίζει να είναι αιχμάλωτος της Νταινέρις και να μπει το δίλημμα στον Τύριον για να τον ελευθερώσει όπως είχε κάνει κάποτε ο Τζέιμι.. Ενδιαφέρον θα χε αλλά μετά ο Τύριον δεν θα χε από πουθενά να πιαστεί.. Η σέρσει δεν θα τον ήθελε, η νταινέρις θα τον έκανε τροφή για δράκους κλπ κλπ..

Για πες την θεωρία που έχει διαρρεύσει.. Μάλλον δεν την έχω πάρει πρέφα..tongue.gif

δεν εχει διαρρευσει ακριβως. ενας τρελος φαν της σειρας την εγραψε. αλλα αν την σκεφτεις σοβαρα μπορει και να ισχυει!

λενε οτι ο μπραν ειναι ο night king!! και οτι ο μπραν επεστρεψε απο το μελλον στο παρον για να αντιμετωπισει τον night king, δηλαδη τον εαυτο του!! μιας και ειναι το 3-eyed-raven μπορει να βλεπει τι εχει γινει στο παρελθον, βεβαια δεν ξερω αν θα μπορει να κανει και ταξιδια στο παρελθον. επισης αν εχεις προσεξει ο night king μοιαζει εμφανισιακα με τον μπραν! οποτε μπορει και να ισχυει αυτο. υπαρχει και μια σκηνη σε οραμα του μπραν, που ειχε βρεθει με τον night king και ηταν σαν να συνειδητοποιησε ο μπραν οτι ειναι ο ιδιος του ο εαυτος οταν τον αγγιξε ο night king! αν προσεξες μετα απο αυτην την σκηνη ο μπραν δεν ειναι ο ιδιος και εχει αλλαξει κατα πολυ. τι να πω ειναι λιγο μπερδεμενο αλλα αν την ψαξεις την θεωρια εχει τρελη βαση.

τωρα παραπανω δεν ξερω και ουτε θελω να μαθω.
Zephyr
Πραγματικά αν όχι το καλύτερο, σίγουρα από τα καλύτερα επεισόδια που έχουμε δει!
Εντάξει κάποιοι καμμένοι (σαν και μενα) θα πρόσεξαν κάποια κουλά στην μάχη που δεν κάθονται καλά στο μάτι (π.χ. σοβαρά τώρα ο Λανιστεροστρατός που θεωρείται τοπ στο Ουέστερος παρατάσσεται σε 2-3 γραμμές κόντρα σε ιππικό??? really??? ή πότε ακριβώς πρόλαβαν να φτάσουν τόσοι Ντοθρακέοι στην Κοιλάδα, πετούσαν πάνω στο δράκο και αυτοί???) αλλά δεν έχει νόημα να κολλάμε σε τέτοια, σειρά βλέπουμε όχι ντοκυματέρ του History Channel.

ΥΓ. O Ser Davos έχει πάει σε άλλο επίπεδο. Αυτή την σεζόν βγάζει τρομερό χιούμορ, τρομερές ατάκες και ταυτόχρονα σοβαρή παρουσία. Μπράβο που τον εξέλιξαν, σεναριακά δεν ξέρω αν θα παίξει σοβαρό ρόλο αλλά είναι όμορφο να βλέπεις support χαρακτήρες τόσο καλούς. Όπως και η Μισάντεει βεβαίως βεβαίως wub.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.