Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Game of Thrones
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
tuareg
QUOTE (D-Wade @ Jun 10 2014, 20:21 ) *
Γιατί ρε παιδιά αχώνευτη? Εγώ πάντως την συμπαθούσα(ειδικά αυτή την κ@υλι@ρικη προφορά) και αν δεν γνώριζα από πριν ότι θα σκοτωθεί θα στενοχωριόμουν


και μενα μ'αρεσε εδω που τα λεμε
j-kidd13
QUOTE(D-Wade @ Jun 10 2014, 20:21 ) *
Γιατί ρε παιδιά αχώνευτη? Εγώ πάντως την συμπαθούσα(ειδικά αυτή την κ@υλι@ρικη προφορά) και αν δεν γνώριζα από πριν ότι θα σκοτωθεί θα στενοχωριόμουν



QUOTE(tuareg @ Jun 10 2014, 20:24 ) *
και μενα μ'αρεσε εδω που τα λεμε


Την θεωρω υψιστο μπαζο και αντιπαθητικη...Και την προφορα του λετε,τη συχαινομουν!!!Η φωνη της δεν μου αρεσει καθολου...Αχωνευτη μεχρι εκει που δεν παει...Κοκκινομαλλα θεα ηταν η μουτσάτσα του Μπαϊλη tongue.gif ,η Ρος...

ΥΓ:Γιατι γραφουμε σε σποιλερ για την Ιγκριτ??Δεν σχολιαζουμε και τπτ που ειναι κρυφο... laugh.gif
nikolas12
Περιέχει spoiler μην ξεχνιόμαστε:
http://9gag.tv/p/aKqGNZ/game-of-thrones-bo...n-snow?ref=fbl9

Τη στιγμή που μπαίνει το τραγούδι με άκουσαν όλοι στο σπίτι να γελάω tongue.gif
tsitum
Click to view attachment
Ολα καλα παιδια, τα βρηκαμε...
Zephyr
QUOTE(nikolas12 @ Jun 10 2014, 22:55 ) *
Περιέχει spoiler μην ξεχνιόμαστε:
http://9gag.tv/p/aKqGNZ/game-of-thrones-bo...n-snow?ref=fbl9

Τη στιγμή που μπαίνει το τραγούδι με άκουσαν όλοι στο σπίτι να γελάω tongue.gif


77.gif
redleg7
QUOTE (tsitum @ Jun 10 2014, 23:21 ) *
Click to view attachment
Ολα καλα παιδια, τα βρηκαμε...

Ω ρε φιλε σαν χτικιαρης φαινεται μπροστα του.


***66 λεπτα διαρκει το τελευταιο επεισοδιο

http://www.gazzetta.gr/plus/article/622491...rkesei-66-lepta
nikolas12
QUOTE(redleg7 @ Jun 12 2014, 09:49 ) *
***66 λεπτα διαρκει το τελευταιο επεισοδιο

http://www.gazzetta.gr/plus/article/622491...rkesei-66-lepta


Επειδή όπως έχω πει πολλές φορές, γνωρίζω τι συμβαίνει, αναμένεται να πάθουμε εξάρθρωση σαγονιού με όσα συμβαίνουν. Επίσης έχουν εξαιρετικούς ηθοποιούς και με συγκλονιστικές ερμηνείες θα γίνει ακόμα καλύτερο το φινάλε.
D-Wade

24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
nikolas12
QUOTE(D-Wade @ Jun 12 2014, 11:53 ) *

24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif


Όποιος είχε την ιδέα για αυτό το show το έχω λατρέψει απλά. Ειδικά οι Spurs ως Whitewalkers με έχουν κάνει να δακρύσω 2-3 φορές tongue.gif
j-kidd13
Σοβαρα τωρα πρεπει να περιμενουμε 10 μηνες?

Απλα ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΡΑ.
Η μουσικη στο τελος με τρελανε...
nikolas12
Επικό επεισόδιο, επικό τέλος σε μία σεζόν που ανέβηκε πάρα πολύ από τη μέση και μετά και μένει να δούμε τι σχεδιάζουν για του χρόνου.Έχουμε πολλούς χαρακτήρες να κατευθύνονται σε νέα μέρη, έχουμε κομβικούς χαρακτήρες νεκρούς και έχουμε αποφάσεις που αλλάζουν πολύ τα πράγματα. Brace yourselves. Αναμονή for Season 5 begins!
bbplayer




οι πιο επικές μορφές μέχρι τώρα μαζί με το " βουνό", άντε και ο γερο-Λάνιστερ . Καμια σχέση με τους φλούφληδες τους άλλους
rchos
Δεν μας εξήγησαν γιατί και πως βρέθηκε ο άλλος ο νεόπλουτος εκεί και έσωσε τους τύπους στο τοίχος.

Η το εξήγησαν και δεν το πήρα πρέφα?καμιά απάντηση?



Κατά τα λοιπά ναι ήταν πολύ δυνατό επεισόδιο που ανοίγει τρελά τις ιστορίες για την συνέχεια.Εύγε
PanosIlio
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 16 2014, 22:16 ) *
Σοβαρα τωρα πρεπει να περιμενουμε 10 μηνες?


Άρχισε να διαβάζεις τα βιβλία smiley.gif

Και αν θες συνέχεια στα γεγονότα ξεκίνα από το 5ο και μετά πιάσε το 4ο tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(PanosIlio @ Jun 17 2014, 09:52 ) *
Άρχισε να διαβάζεις τα βιβλία smiley.gif

Και αν θες συνέχεια στα γεγονότα ξεκίνα από το 5ο και μετά πιάσε το 4ο tongue.gif


Το χω σκεφτει αλλα επειδη την ιστορια την εμαθα μεσα απο τη σειρα,με τους χαρακτηρες κλπ,δεν μπορω να αφησω το μεγαλειο που βγαζει η εικονα!Αλλα κι αυτοι το ξεφτιλιζουν!10 επεισοδια μονο ανα 10 μηνες?????
Εδω ο Φωσκολος εγραφε καθε μερα για 14 χρονια....
PanosIlio
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 17 2014, 11:51 ) *
Το χω σκεφτει αλλα επειδη την ιστορια την εμαθα μεσα απο τη σειρα,με τους χαρακτηρες κλπ,δεν μπορω να αφησω το μεγαλειο που βγαζει η εικονα!Αλλα κι αυτοι το ξεφτιλιζουν!10 επεισοδια μονο ανα 10 μηνες?????
Εδω ο Φωσκολος εγραφε καθε μερα για 14 χρονια....


Αν ήταν παραπάνω θα ήταν μια κουραστική τηλεοπτική σειρά.

Καλά είναι 10 επεισόδια.
rchos
Άγγελε εγώ αν θες σποιλάρω και άλλα ρε...
Για να μην περιμένεις το λέω smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(rchos @ Jun 18 2014, 23:38 ) *
Άγγελε εγώ αν θες σποιλάρω και άλλα ρε...
Για να μην περιμένεις το λέω smiley.gif


Εσυ θα το φας το κεφαλι σου αν συνεχισεις ετσι..... shot.gif shot.gif shot.gif
tongue.gif tongue.gif laugh.gif laugh.gif
nikolas12


Μιας και τελείωσε η τέταρτη σεζόν μάλλον ήρθε η ώρα να απολαύσουμε ξανά τις επεισοδιάρες του South Park με το Game of Thrones. Ειδικά το theme song με τρελαίνει.
Περιμένω επίσης πως και πως πότε το Bleacher Report θα βάλει το Game of Zones με τους Whitewalkers Spurs να καταλαμβάνουν το Kings Landing του Lebron tongue.gif
duncan21
Ασε τους Ντοθρακι
και έλα στο μπαράκι να τα πιούμε αγκαλιά
παρε και τους δράκους
και στη μπάρα βαλτους να σερβίρουνε φωτιά.



D-Wade
Ρε Tommen τράβα αυτοκτόνα αγόρι μου. Κότα ε κότα. Φέρτε πίσω τον Joffrey ρε . . . ή καντε βασιλιά τον Ramsay tongue.gif
rankin
QUOTE(D-Wade @ May 19 2015, 12:24 ) *
Ρε Tommen τράβα αυτοκτόνα αγόρι μου. Κότα ε κότα. Φέρτε πίσω τον Joffrey ρε . . . ή καντε βασιλιά τον Ramsay tongue.gif

Εντάξει ρε μαν..
Εμεις στην ηλικία του αντε να κάναμε καμια σουζα με το ΒΜΧ και να μετρούσαμε πεταλιές..
Αντε να παίζαμε μαπίδια με τους μάγκες απο την διπλανή γειτονιά.
Αυτός, ειναι ειναι απλά ενας καλαναθρεμένος φλωράκος που ξαφνικά έγινε κινγκ.. Τι να σου κάνει;; Κανονικά θα έπρεπε να παιζει με τα Playmobil του και να βλέπει παιδικά στην τηλεόραση, και εσυ του ζητάς να βγει απο το βρακί της μάνας του; (και τι βρακί ε; και τα 7 βασίλεια χωράει μέσα)
natouralistis
1η Ιούνη χειμώνιασε...
tsitum
Εχουν ανοιξει 10 ιστοριες και θα πρεπει να τις ολοκληρωνει σιγα σιγα για τη σαιζον evilmonkey.gif (χωρις να εχω δει το 8 ακομα).
giorgos14
QUOTE(natouralistis @ Jun 1 2015, 03:05 ) *
1η Ιούνη χειμώνιασε...


Μεγαλο επεισοδιο.Στα βιβλια αυτη η μαχη υπαρχει;Δεν θυμαμαι.
Υ.Γ το σπαθι απο δρακογυαλο που στο καλο το βρηκε;;
natouralistis
QUOTE (giorgos14 @ Jun 1 2015, 18:47 ) *
Μεγαλο επεισοδιο.Στα βιβλια αυτη η μαχη υπαρχει;Δεν θυμαμαι.
Υ.Γ το σπαθι απο δρακογυαλο που στο καλο το βρηκε;;


Δεν έχω διαβάσει τα books.
Valyrian steel can kills White Walkers...
Quincy
QUOTE(giorgos14 @ Jun 1 2015, 16:47 ) *
Μεγαλο επεισοδιο.Στα βιβλια αυτη η μαχη υπαρχει;Δεν θυμαμαι.
Υ.Γ το σπαθι απο δρακογυαλο που στο καλο το βρηκε;;


Είναι εκείνο που του είχε δώσει ο Μόρμοντ αν δεν κάνω λάθος. Ούτε ο ίδιος ο Σνόου δεν ήξερε ότι δεν θα έσπαγε
giorgos14
QUOTE(Quincy @ Jun 1 2015, 23:56 ) *
Είναι εκείνο που του είχε δώσει ο Μόρμοντ αν δεν κάνω λάθος. Ούτε ο ίδιος ο Σνόου δεν ήξερε ότι δεν θα έσπαγε



Ναι ισχυει.Εχασαν τα δρακογυαλα,αλλα εμαθαν οτι το βαλυριανο ατσαλι περιποιειται καταλληλα τους ομορφαντρες

Μεγαλο επεισοδιο και περιμενω να δω αν το επομενο(στο 9ο επεισοδια κλασσικα το GOT σε αφηνει λαλακα αφωνο σε καθε κυκλο) θα ξεπερασει τα οσα ειδαμε σημερα..
Quincy
Καλά κι αυτός ο Σνόου, έπρεπε να κουβαλήσει όλο το δρακόγυαλο εκεί πάνω; 1-2 για δείγμα δεν του φτάνανε; icon_drunk.gif . Αν τον αποκεφάλιζαν δηλαδή οι υπόλοιποι στο τείχος τι θα κάνανε χωρίς τα όπλα;

Έχει γίνει συνήθεια πια στο got. Τα πρώτα επεισόδια να είναι λίγο απ' όλα για να βγάλουμε άκρη από το φινάλε της προηγούμενης σεζόν που τα άφησε όλα στον αέρα, τα μισά της σεζόν να είναι από ψιλό- ως χοντρό-αδιάφορα, και στα τελευταία τρία να γίνεται πανικός shot.gif
giorgos14
QUOTE(Quincy @ Jun 2 2015, 00:10 ) *
Καλά κι αυτός ο Σνόου, έπρεπε να κουβαλήσει όλο το δρακόγυαλο εκεί πάνω; 1-2 για δείγμα δεν του φτάνανε; icon_drunk.gif . Αν τον αποκεφάλιζαν δηλαδή οι υπόλοιποι στο τείχος τι θα κάνανε χωρίς τα όπλα;

Έχει γίνει συνήθεια πια στο got. Τα πρώτα επεισόδια να είναι λίγο απ' όλα για να βγάλουμε άκρη από το φινάλε της προηγούμενης σεζόν που τα άφησε όλα στον αέρα, τα μισά της σεζόν να είναι από ψιλό- ως χοντρό-αδιάφορα, και στα τελευταία τρία να γίνεται πανικός shot.gif



Νομιζω παντως οτι ηρθε η ωρα να κοψουν την Αρυα.Κουρασε απελπιστικα πολυ.Τι μας νοιαζουν τα μυδια και τα φρυδια..
Quincy
Χαχαχα! smiley.gif

όντως κουράζει που αργεί τόσο πολύ η εκπαίδευσή της. Όμως γλιτώσαμε Bran φέτος, μην είμαστε και πλεονέκτες
natouralistis
Αντιθέτως λατρεύω μικρά Σταρκάκια και ζω για τη Day of Revenge icon_headbang.gif
j-kidd13
Πολυ δυνατο επεισοδιο και μακραν το καλυτερο επεισοδιο μεχρι τωρα.Βεβαια ειναι γεγονος οτι επαιξε σε πιο χαλαρο τεμπο η σεζον στα πρωτα 7 επεισοδια.

Αυτη η Αρυα πλεον εχει γινει πιο βαρετη και απο το να πονταρεις "ναι" στο αν θα ευστοχησει ο Καρι σε ελευθερο τριποντο.Εχε χαρη που ειναι Σταρκακι ομως και υπαρχει και μια εκδικηση-επανενωση των Stark brothers and sisters plus bastard Co.
Εκει το σωζει λιγο ο Jaqen H'ghar που ειναι τυπαρα...
Επισης ειναι μια καποια δικαιωση να βλεπεις την @#$Σερσει να σερνεται βρωμικοαπλυτη στο κελι.
Τυριον παρ'οτι νανος,ειναι τιτανας,μεσα σε λιγες ωρες και κουμανταρε κοτζαμ Νταινερυς... laugh.gif
Και φυσικα επικο τελος με τον Whitewalker leader να κοιταζει με ηρεμο-υπεροπτικο υφος και να επαναφερει σε whitewalkerικη μορφη ολους τους πεθαμενους... Λερναια υδρα και μαλ...ς ...
giorgos14
Ακομα να δω σχολιο στο φορουμ για το τελευταιο επεισοδιο.'Η λιποθυμησαν οσοι το ειδαν η' εμειναν speechless που λενε και στο χωριο μου...
j-kidd13
Δεν το χουμε δει!!!Το βραδυ...Προσεξτε με σποιλερς!!!
Manolis2510
Χαμος στο φιναλε...Αμετρητοι θανατοι...Παντως θεωρω πως ουτε ο Σταννις ουτε ο Τζον Σνοου εχουν τελειωσει..Δεν εδειξαν την Μπριεν να σκοτωνει τον Σταννις(δεν φημιζεται η σειρα να παραλειπει τις δολοφονιες),συνεπως ολα παιζονται...Οσο για τον Σνοου,δεν νομιζω πως ειναι τυχαιο που πηγε η Μελισανδρα(η οπως την λενε) στο Καστρο..Πιστευω πως θα τον αναστησει...Αλλιως ας σκοτωσουν και τον Τυριον στον επομενο κυκλο,να τελειωνουμε οριστικα με την σειρα.. smiley.gif
Aipnos
εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι χανω το χρονο μου 5 χρονια τωρα , ειμαι ο μονος ?
tsitum
Λοιπον σκουρα τα πραγματα για ολους, προηγουνται οι white walkers για την κατακτηση του Γουεστερος. Στα σοβαρα τωρα αντε ρε Αρυα βγαλε εκδικηση. Τη Σερσει εκει που θελεις να βασανιστει για οσα εχει κανει τη λυπασει και λιγο. Αυτο που ξερουν ολοι οτι θα αναστηθει ο Σνοου το λετε για καλο? Απο τα βιβλια δε προερχεται αυτη η σιγουρια?
Το μονο παρηγορο ειναι απο οτι φαινεται οτι απο δω και μπρος πρωτα θα βγαινει τηλεοπτικα η πλοκη και μετα θα βγαινει σε βιβλια. Γιατι εχουμε γεμισει σποιλερ με την εξελιξη των ηρωων και ποσο βαρια χαρτια ειναι ο καθενας τους. Καλη σεζον που η κορυφωση ηταν σπασμενη στα τελευταια 3 επεισοδια αντι για το 9ο που υπηρχε μεχρι τωρα.
j-kidd13
ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΜΑΛΑΚΑΣ!Επεισοδιαρα απλα.
Συμφωνω οτι κατι μου δεν μου αρεσει που δεν εδειξε την Μπριεν να σκοτωνει τον Στανις.Και ακομα δεν μπορω να πιστεψω οτι φαγανε τον Σνοου,αν και καποιος παπαρας φιλος φροντισε να σποιλεριασει αλλον φιλο με κομμεντ στο face οτι πεθανε ο Γιαννης......και κατι ακομα που δεν διαβασα καν αφου μολις διαβασα ασυναισθητα το "πεθανε ο Γιαν..." πηρα αμεσως το βλεμμα μου απο την οθονη και πατησα refresh...αλλα η ζημια ειχε γινει! smiley.gif Οχι οτι δεν εχω ικανο τον Μαρτιν να τον πεταξει εξω και τον Σνοου,μονο οι β σημασιας ηρωες επιζουν στο ολο στορυ οπως ειναι πασιφανες,αμα εισαι πιασαρικος,σοβαρος και δυνατος ρολος τη γ@μησες,αλλα τον Σνοου ολος ο κοσμος τον ειχε να φτανει μεχρι το τελος...Μπορει να παιξει κατι εκει.Να ρωτησω κατι τωρα...Σε καποιο κυκλο,αν θυμαμαι εδειχνε μια φυλη που εμενε σε κατι σπηλιες,οι οποιοι ειχαν εναν τυπο που ειχε πεθανει και αναστηθει 7 φορες...Αγριοι δεν ηταν??
Να δουμε και τι σοϊ ειναι αυτοι οι αλογαταδες που περικυκλωσαν την Νταινερυς.
Πως σκατα περασε τοσο γρηγορα αυτη η σεζον????Πως θα περιμενουμε αλλον εναν χρονο????
Dwyane ''the flash'' Wade
Μάγκες τι έγινε?? Εντυπώσεις από τα πρώτα επεισοδια δεν έχουμε?? ή δεν τα έχει δει κανείς ακόμα??
j-kidd13
Ενταξει,μιλαμε για 2 απο τα τοπ επεισοδια της σειρας ως τωρα.Θα μπορουσαν ευκολα να σταθουν σαν 9α επεισοδια,οπως μας εχει δειξει η παραγωγη,οτι στο 9ο επεισοδιο γινεται της π@#$ας.
Εχουμε το πρωτο,που ο Ραμσευ τρωει την πρωτη ηττα με τον upcoming νεο Μπολτον,την Μπριεν να καθαριζει τους στρατιωτες οταν ειναι ετοιμοι να πιασουν την Σανσα,την Σερσει να τρωει την κατραπακια με την κορη της...και απο κει ξεκινα ο χαμος.1η σκηνη wtf:Η αχωνευτη γυναικα του Ομπεριν καθαριζει στεγνα τον Nτοραν,τον οποιο πηγαινα με 1000,αλλα πρεπει να ηταν ο πιο φλωρος Βασιλιας στην οικουμενη,οκ,ισως μετα τον Ταιρελ.2Η σκηνη wtf:Oι κορες της καθαριζουν τον Τρισταν,αφηνοντας την Λα Κορουνια χωρις σεντερ φορ.Παρεμβαλονται κατι σκηνες της πλακας,η Αρια τυφλοζητιανα να μαζευει μερικες απο την μουτσατσα του Jaqen H'Ghar και η Νταινερυς να αποκαλυπτει οτι ειναι πρωην Καλησι περιμενοντας να αφεθει ελευθερη,αλλα να ανοιγει τις πορτες του οικου των ζωντοχηρων... tongue.gif .Και φτανουμε στο επικο φιναλε,με την αποκαλυψη του τι εστι Μελισαντρη πραγματικα.Αμεσος εμετος εξασφαλισμενος.

Το δευτερο ειναι ακομα καλυτερο.Αρχικα,περναει απο ολους τους χαρακτηρες,πλην Νταινερυς.Βλεπουμε μετα απο μια σεζον τον Μπραν,να πηγαινει με οραμα πισω στο Winterfell,βλεποντας τον πατερα και τον θειο του,αλλα τα πιο σπουδαια εκει ειναι οτι ο Χοντορ ηταν καποτε ανθρωπος!,και η πρωτη φορα που παρουσιαζεται η Λιανα Σταρκ,εστω και μικρη.Εκει που περιμενεις ο Αλιστερ θα μπουκαρει στο δωματιο που ειναι ο Σνοου,σκαει η dream team αγριων και κορακιων,με τον γιγαντα,και αποκαθιστα την ταξη.Επισης η new version του βουνου,ελιωσε το κεφαλι του υπεροπτικα ειρωνικου ξανθου που τολμησε να προσβαλει την αρχοντισσα Σερσει,οπως σπαμε εμεις τις φουσκαλες απο τα διαφανη καλυμματα που εχουν διαφορες συσκευες οταν τις αγοραζουμε.Ο Τυριον προσφερει ενα κωλοσιαιο 5 λεπτο με τρομερες ατακες και μια ενδεχομενως καθοριστικη κινηση για την εξελιξη της σειρας,το ελευθερωμα και των αλλων 2 δρακων.Η Αρυα δεν ενδιδει στη δοκιμασια του Jaqen,και λογικα θα επανελθει με ιδιαιτερες δυνατοτητες,και παμε στα wtf του επεισοδιου......νο 1,ο Ραμσευ,ο οποιος πλεον εχει ξεπερασει τον Τζοφρυ σε ολα,μαθαινει τα χαρμοσυνα νεα της γεννησης του αδερφου,και αυθεντικου Μπολτον,και για ευχη καρφωνει ενα μαχαιρακι στον μπαμπα Ρους,ενω καπακι,κερναει και μια αγελη σκυλια στην μαμα Γουαλντα με τον μικρο...νο 2,ο αδερφος Γκρευτζου,εμφανιζεται απο το πουθενα κυριολεκτικα(δεν θυμαμαι αν εχει αναφερθει το ονομα του στη σειρα) και στελνει για μακροβουτι μια και καλη τον γεροΜπευλον,και φυσικα νο 3,αυτο που λιγο πολυ ολοι περιμεναμε...Εγω για να ειμαι ειλικρινης,οταν ειδα την Μελισαντρε να απογοητευεται και να φευγει,ειπα οτι θα φυγουν ολοι νομιζοντας οτι ο Σνοου δεν εχει ελπιδα,και μετα θα ανοιξει τα ματια....


Τι να λεμε,επεισοδιαρες και τα 2.Περιμενουμε το 3ο,να δουμε πως θα γυρισει ο Σνοου,και τα μουτρα του Αλιστερ οταν τον δει ζωντανο.
Dwyane ''the flash'' Wade
Δεν ξέρω τι ρόλο θα παίξει τελικά ο Σπουργίτης αλλά τον γουστάρω με χίλια μέχρι τώρα. Τους γλεντάει κανονικότατα και κανείς δεν μπορεί να του κάνει τίποτα.
tuareg
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ May 14 2016, 12:19 ) *
Δεν ξέρω τι ρόλο θα παίξει τελικά ο Σπουργίτης αλλά τον γουστάρω με χίλια μέχρι τώρα. Τους γλεντάει κανονικότατα και κανείς δεν μπορεί να του κάνει τίποτα.


https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t1...amp;oe=57D49640
tuareg
ολο και καλυτερο γινεται
ρε τι τους εφτιαξε η καλισι στο τελος
τορμουντ και μπριεν ?θα ειπε ο τυπος αυτη ειναι γυναικα

γουσταρω σανσα που εβαλε φυτιλιες στο τζον να παρουν το αιμα τους πισω
nikolas12
Σταθερά πολύ καλή η σεζόν φέτος. Έχουμε ήδη δει συνεργασίες και δίδυμα που δεν περιμέναμε, επανενώσεις, χαρακτήρες να ξεπετάγονται από το πουθενά. Θέλω λίγο παραπάνω Tyrion, όποτε είναι στην οθόνη μαγεύει. Μακάρι να διαρκέσει έτσι.
yorgos
Δεν έχω ιδέα για τι πράγμα μιλάτε, αλλά είστε τελείως καμένοι, πιο πολύ κι από τον πάνο.

Όπως λέει και η σπιτονοικοκυρά μου "τράβα να χουφτώσεις καμιά πιτσιρίκα και κλείσε το μαραφέτι".
Nemesakos
Πραγματικά σταθερά καλή σεζόν και το θέμα δεν είναι τι δίνει το κάθε επεισόδιο αλλά το τι υπόσχεται...

1)Ο Τζον μαζί με την Σάνσα θα πάνε να βρούνε συμμάχους στο Βορρά. Ήδη έχουν τους wildlings και πάνε προς το τείχος και οι Ιππότες της Κοιλάδας με το βυζανιάρικο. Άρα πάμε για έναν μεγάλο στρατό απέναντι στο αρχιδάκι τον Ράμσει

2)Η Σερσει έπεισε την γιαγιά να φέρει τον στρατό της και να πολεμήσει τον Σπουργίτι, συνομοτώντας ώστε να μην φανεί ότι το Kings Landing πάει ενάντια στους πιστούς. Από πίσω αν χρειαστεί και ο στρατός των Λάννιστερ.

3) Επιτέλους έγινε κάτι το οποίο θα μπορούσε να γίνει από την πρώτη κιόλας σεζόν. Και αν τότε ήταν δύσκολο να ενώσει τους Καλ μόνος του ο Ντρόγκο,, τώρα δεν έμεινε κανείς Καλ για να αντισταθεί στην Καλήσι. Ένωσε το καλασαρ που ήταν ο αρχικός στόχος της και τώρα θα πάει πίσω στην Μιρίν λογικά να μαζεψει δράκους και άσπιλους και να φτιάξει έναν τεράστιο στρατό γιια το Κινγκς Λαντιννγκ.

Μένει να δούμε τι ρόλο θα παίξει ο Μπραν σε όλη την ιστορία και μετά που θα εμφανιστούν οι απέθαντοι.

Πάει αρκετα καλά φετος παντως η σεζόν
nikolas12
QUOTE(Nemesakos @ May 17 2016, 21:31 ) *
Πραγματικά σταθερά καλή σεζόν και το θέμα δεν είναι τι δίνει το κάθε επεισόδιο αλλά το τι υπόσχεται...

1)Ο Τζον μαζί με την Σάνσα θα πάνε να βρούνε συμμάχους στο Βορρά. Ήδη έχουν τους wildlings και πάνε προς το τείχος και οι Ιππότες της Κοιλάδας με το βυζανιάρικο. Άρα πάμε για έναν μεγάλο στρατό απέναντι στο αρχιδάκι τον Ράμσει

2)Η Σερσει έπεισε την γιαγιά να φέρει τον στρατό της και να πολεμήσει τον Σπουργίτι, συνομοτώντας ώστε να μην φανεί ότι το Kings Landing πάει ενάντια στους πιστούς. Από πίσω αν χρειαστεί και ο στρατός των Λάννιστερ.

3) Επιτέλους έγινε κάτι το οποίο θα μπορούσε να γίνει από την πρώτη κιόλας σεζόν. Και αν τότε ήταν δύσκολο να ενώσει τους Καλ μόνος του ο Ντρόγκο,, τώρα δεν έμεινε κανείς Καλ για να αντισταθεί στην Καλήσι. Ένωσε το καλασαρ που ήταν ο αρχικός στόχος της και τώρα θα πάει πίσω στην Μιρίν λογικά να μαζεψει δράκους και άσπιλους και να φτιάξει έναν τεράστιο στρατό γιια το Κινγκς Λαντιννγκ.

Μένει να δούμε τι ρόλο θα παίξει ο Μπραν σε όλη την ιστορία και μετά που θα εμφανιστούν οι απέθαντοι.

Πάει αρκετα καλά φετος παντως η σεζόν


Πολύ καλή σύνοψη. Προσωπικά πιστεύω ότι ο Bran πιστεύω πως θα είναι αυτός που θα μας πάρει από το χεράκι και θα μας δείξει την παλιότερη ιστορία του Westeros και ίσως πως συνδέονται άλλοι χαρακτήρες μεταξύ τους. Πιο γνωστή σύνδεση, η θεωρία των fans ότι R+L=J, ωστόσο είναι spoiler εντός spoiler (spoilerinception) και δεν το προχωράω. Λογικά θα παίξει σημαντικό ρόλο
Zephyr
Ρε σεις ας μπει στον τίτλο του τοπικ μια παρένθεση (spoiler alert) για να μην πατάνε οι ανυποψίαστοι, αυτό με την μαύρη ταινία πάνω από τα γράμματα κουράζει γιατί έτσι κ αλλιώς όσοι σχολιάζουμε έχουμε δει τα επεισόδια.

Κατά τα άλλα η σεζόν μπήκε δυνατά και συνεχίζει εξίσου δυνατά. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

ΥΓ. Μόνο εγώ ανησυχώ για τον Ρίκον (ή για ότι απομείνει από τον Ρίκον)?
j-kidd13
QUOTE(Zephyr @ May 18 2016, 13:20 ) *
Ρε σεις ας μπει στον τίτλο του τοπικ μια παρένθεση (spoiler alert) για να μην πατάνε οι ανυποψίαστοι, αυτό με την μαύρη ταινία πάνω από τα γράμματα κουράζει γιατί έτσι κ αλλιώς όσοι σχολιάζουμε έχουμε δει τα επεισόδια.

Κατά τα άλλα η σεζόν μπήκε δυνατά και συνεχίζει εξίσου δυνατά. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

ΥΓ. Μόνο εγώ ανησυχώ για τον Ρίκον (ή για ότι απομείνει από τον Ρίκον)?


Tιποτα δεν θα παθει ο Ρικον,ειναι απαραιτητος στον Ραμσευ ως μοχλος πιεσης-απειλη για να γυρισει η Σανσα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.