Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Game of Thrones
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
PanosIlio
Τώρα θα γίνω το κλασσικό σπασικλάκι αλλάααααα πιάστε τα βιβλία και αφήστε τη σειρά... smiley.gif
Myria
Νομιζεις δεν θελουμε?αλλα δεν νομιζω πως ειναι ιδιαιτερα οικονομικο σπορ..
PanosIlio
QUOTE(Myria @ Jun 11 2012, 15:32 ) *
Νομιζεις δεν θελουμε?αλλα δεν νομιζω πως ειναι ιδιαιτερα οικονομικο σπορ..


Δυστυχώς τα βιβλία στην Ελλάδα κοστίζουν, ειδικά αυτά που είναι της μόδας, όπως είναι τώρα τα βιβλία της σειράς αυτής.

Εγώ τα διαβάζω στα αγγλικά και ευτυχώς οι τιμές είναι λογικότατες.

Ευκαιρία να εξασκηθείτε στα Αγγλικά smiley.gif
plo koon
+1 για τις αγγλικές εκδόσεις. Αν το πάρετε και σε paperback (τα τσέπης σα να λέμε) είναι πολύ φτηνά. Τώρα ακριβώς δε θυμάμαι τιμές αλλά λίγο που είδα στο amazon το καινούριο είναι 8$ ενώ το second hand 5$.
greeneyes13
άντε να δω πότε θα ξεκινήσω να την δω αυτή την σειρά
Myria
Γενικα τα μεταφρασμενα τα βαρανε...κ τα hunger games ηταν στη μιση τιμη στα αγγλικα απο μια γνωστη που τα ακουμπησε στο public.. αλλα μου ειπαν πως ειναι καπως δυσκολα τα αγγλικα κ ιδιαιτερα στο GoT..δεν ξερω αν ισχυει..
PanosIlio
Απλά πας και αγοράζεις το Game of Thrones, 9€ είναι καλή τιμή, και το ξεκινάς, αν δεις ότι έχεις πρόβλημα το παρατάς.

Αν και πιστεύω πως και πρόβλημα να αντιμετωπίσεις το πιθανότερο θα είναι να πας να αγοράσεις λεξικό για να λύσεις το πρόβλημά σου παρά να παρατήσεις το βιβλίο. Η ιστορία θα σε καθηλώσει. smile.gif
giorgos14
Εχοντας διαβασει ολα τα βιβλια και οντας απογοητευμενος γιατι ο συγγραφεας δεν ψηνεται να ανακοινωσει ημερομηνια για το επομενο και θετει το θεμα καπου μεσα στο 2013 μπορω να πω οτι ειμαι addicted στο GoT..μου προτεινε ενας φιλος τη σειρα ,ειδα το 1ο κυκλο μαζεμενο γιατι ειχε τελειωσει οταν ξεκινησα και το επομενο πρωι ημουν στο βιβλιοπωλειο και αγορασα τα βιβλια(τα προτιμω γενικα απο οποιαδηποτε σειρα) μου εκανε τρομερη εντυπωση η οσο το δυνατον πιο πιστη αντιγραφη του βιβλιου αν και ειχα διαβασει οτι δεν θα το τραβηξουν τοσο πολυ οσο τα βιβλια αλλα θα αλλαξουν τη πλοκη στη συνεχεια.αγαπημενος χαρακτηρας μακραν ο Σνοου γιατι δειχνει πολλα κιλα @@ παρακατω με τις αποφασεις που παιρνει,αν και το τελευταιο βιβλιο κλεινει αναπαντεχα..
Στα του 3ου κυκλου τωρα,η ΗΒΟ ανακοινωσε οτι 31 μαρτιου θα γινει η πρεμιερα του στην αμερικη ενω εδωσε και ενα βιντεακι με τις καινουργιες φατσες που θα συμμετεχουν...



edit:Και αμα μου πειτε οτι δεν σας αρεσει η Μισσαντει,θα χασω πασα ιδεα για το φορουμ... ugly1.gif
duncan21
QUOTE(Zephyr @ May 17 2013, 19:43 ) *
ΥΓ1. Αφού είμαστε τόσοι Γκειμθρονάδες, ας ανοίξει ένα τόπικ να μπαίνουμε να ξεχαρμανιάζουμε χωρίς να σποιλεριάζουμε όσους δεν το παρακολουθούν ταυτόχρονα!

Voilà.Υπήρχε topic αλλά δεν το θυμόμουν .

QUOTE(kseplenhs @ May 16 2013, 14:02 ) *
Εγώ βλέπω την έγγυο γυναίκα του ρόμπερτ ή θα την ξεκοιλιάσουν ή θα τη σφάξουν μαζί με το παιδί αφού γεννήσει.

αιματηρές προβλέψεις μου βγαίνουν πάντα όποτε βλέπω αυτή τη σειρά.

Και τώρα πες μας αν θα ανανεώσουν ο Σπανούλης κι ο Χάινς ή απλά ότι μας spoilerιασες στα μουλωχτά.Διότι το 'χα στην άκρη του μυαλού μου το ξεκοίλιασμα κατά τη διάρκεια του γάμου.
Zephyr
QUOTE(duncan21 @ Jun 3 2013, 20:28 ) *
Voilà.Υπήρχε topic αλλά δεν το θυμόμουν .

Ά μπράβο, δεν το είχα υπόψιν μου. Καλύτερα εδώ για να μην μας βρίζουν όσοι είναι ακόμα στην αρχή.

QUOTE(duncan21 @ Jun 3 2013, 20:28 ) *
Και τώρα πες μας αν θα ανανεώσουν ο Σπανούλης κι ο Χάινς ή απλά ότι μας spoilerιασες στα μουλωχτά.Διότι το 'χα στην άκρη του μυαλού μου το ξεκοίλιασμα κατά τη διάρκεια του γάμου.

Μάλλον μας σποιλέριασε στεγνά ο ξεπλένης!
Έτσι κ αλλιώς, από την στιγμή που το ρίχνει στα βουντού ο Στάνις και ονοματίζει Τζόφρι, Γκρέιτζοι και Ρομπ Σταρκ πετώντας μπάμπουρες στην πυρά καταλαβαίνουμε ότι αυτοί οι τρεις δεν παίζει να την βγάλουν καθαρή για πολύ καιρό ακόμα.

ΥΓ. Κάποιοι από το καστ του Game of Thrones παίζουν στο φετινό (τελείωσε 1η σεζόν) Ripper Street. Συμπρωταγωνιστεί σταθερά ο στραβομούρης μπράβος του Τύριον, ο Μπρον, και συμμετείχαν σε κάποια επεισόδια ο σερ Μπάρρισταν, ο σερ Τζόρα Μόρμοντ και ο θεούλης Χόντορ (απόλαυση ο τύπος, ούτε εδώ δεν μιλάει)!
rchos
To ένατο επεισόδιο της τρίτης σαιζόν είναι η τρανή απόδειξη του πόσο μεγάλη διαφορά έχει όταν παίρνεις μία σειρά βιβλίων να την μεταφέρεις σε τηλεοπτική σειρά από το να γραφτεί ένα σενάριο απευθείας για σειρά.

Δεν υπήρχε περίπτωση σενάριο γραμμένο απευθείας για την τηλεόραση να είναι τόσο μονόπλευρο σε για τρεις ολόκληρες σαιζόν μην προσπαθόντας να εξισοροπήσει την κατάσταση ρίχνοντας έστω και μισή συμφορά στους ως τώρα ευνοημένους του σεναρίου.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει fiction οικογένεια που να έχει αδικηθεί τόσο όσο οι Σταρκ και να έχει συμπονεθεί τόσο όσο οι Σταρκ...

Ladies: if your man watches Game Of Thrones, tonight will be the only time he'll cuddle with you and mean it sincerely. Σχόλιο μετά το επεισόδιο στο τουίτερ με το οποίο συμφωνώ απολύτως... smiley.gif


duncan21
QUOTE(Zephyr @ Jun 3 2013, 20:57 ) *
Έτσι κ αλλιώς, από την στιγμή που το ρίχνει στα βουντού ο Στάνις και ονοματίζει Τζόφρι, Γκρέιτζοι και Ρομπ Σταρκ πετώντας μπάμπουρες στην πυρά καταλαβαίνουμε ότι αυτοί οι τρεις δεν παίζει να την βγάλουν καθαρή για πολύ καιρό ακόμα.

Θυμίστε μου λίγο γιατί έχω φάει σκάλωμα,ο Stannis αγνοεί την ύπαρξη της Daenerys?Γιατί δεν πέταξε μια βδέλλα και για δαύτη στην πυρά?Δε θυμάμαι να την έχει αναφέρει σε κάποιο επεισόδιο γι' αυτό ρωτάω.

Εντωμεταξύ 3 φορές έχω δει το επεισόδιο κι ακόμα να το χωνέψω.Κλασσικό,επικό φινάλε σεζόν του GoT.Του χρόνου θα δω ολόκληρη τη σεζόν όταν τελειώσει καθώς δε με συγκίνησε ιδιαίτερα η έως τώρα πορεία της φετινής σεζόν μέχρι το χτεσινό επεισόδιο.

Ανατριχίλα όταν έκλεισαν οι πόρτες κι άρχισαν τα όργανα.
j-kidd13
Εντάξει το τελικιασανε το θέμα με τους Σταρκ....Ξενερωσα φουλ με το τέλος...

ΥΓ: Ο Μαρινάκης είναι στάνταρ Λαννιστερ...tongue.gif
bbplayer
έχω μείνει στο 7ο , γιατί θέλω να δω τα υπόλοιπα με τη μία. Στο 11ο τελειώνει ο φετινός κύκλος?

εν τω μεταξύ έχει σκάσει μύτη t-shirt με το εξής logo



έχω 3-4 μέχρι τώρα, λέω να χτυπήσω κι αυτό. 24.gif 24.gif
kseplenhs
Βασικά εσείς με σποιλεριάσατε γιατί δεν το έχω κατεβάσει ακόμα.Μια πρόβλεψη έκανα εγώ μιας και το βιβλίο δεν το έχω.Ελεγα να τα δω μαζεμένα αλλά δεν γ#$$#@....download...
bbplayer
ε ρε σόρυ ρε γμτ! δεν ήξερα!

βασίστηκα σε αυτό που είχε γράψει ο Ζephyr

ΥΓ1. Αφού είμαστε τόσοι Γκειμθρονάδες, ας ανοίξει ένα τόπικ να μπαίνουμε να ξεχαρμανιάζουμε χωρίς να σποιλεριάζουμε όσους δεν το παρακολουθούν ταυτόχρονα!

kai το έγραψα
PanosIlio
QUOTE(bbplayer @ Jun 4 2013, 09:45 ) *
έχω μείνει στο 7ο , γιατί θέλω να δω τα υπόλοιπα με τη μία. Στο 11ο τελειώνει ο φετινός κύκλος?

εν τω μεταξύ έχει σκάσει μύτη t-shirt με το εξής logo



έχω 3-4 μέχρι τώρα, λέω να χτυπήσω κι αυτό. 24.gif 24.gif


Ρε παιδί, link για το μπλουζάκι υπάρχει? smiley.gif
PanosIlio
Ευχαριστώ πολύ
bbplayer
np smile.gif
PanosIlio






smiley.gif
rchos
QUOTE(PanosIlio @ Jun 4 2013, 14:25 ) *


smiley.gif



Το σαλονάκι στο 1:42 το θέλω κι εγώ. smiley.gif
Myria
Όχι ρε παιδιά μην τα λέμε αυτά πριν τις 5!!!Ποιος αντέχει μία ώρα ακόμα... 42.gif 42.gif 42.gif
Zephyr
Νταξ, δεν το 'δα καν αν έρχεται...
Αυτή η σειρά ποτέ δεν σταματά να μας εκπλήσσει! Δεν λέω τίποτα άλλο γιατί προφανώς δεν το είδαν όλοι το επεισόδιο αλλά πάντως χαίρομαι που δεν έχω διαβάσει τα βιβλία!

QUOTE(kseplenhs @ Jun 4 2013, 09:57 ) *
Βασικά εσείς με σποιλεριάσατε γιατί δεν το έχω κατεβάσει ακόμα.Μια πρόβλεψη έκανα εγώ μιας και το βιβλίο δεν το έχω.Ελεγα να τα δω μαζεμένα αλλά δεν γ#$$#@....download...


Ρίξε και μια πρόβλεψη και για τους ματωμένους τελικούς της Α1 γιατί για την σειρά βάρεσες κέντρο smiley.gif !
ΥΓ. Δεν έχει μαζεμένα επεισόδια στο Game of Thrones, από την παραγωγή στην κατανάλωση πάνε αυτά!
Myria
Τι να πω τώρα?Το κατάλαβα πως κάτι θα παιχτεί με το παιδί κ τη γυναίκα, αλλά όταν είδα να κλείνουν την πόρτα χτύπησαν καμπαναριά ολάκερα..Δεν είναι μία εξέλιξη που προσωπικά με χαροποίησε αλλά ήταν μία δυνατή εξέλιξη αν μη τι αλλο. Ο Ρομπ έφυγε η Lady Stoneheart έρχεται...Θα περιμένουμε σε αυτό..
Zephyr
QUOTE(Myria @ Jun 4 2013, 20:43 ) *
Τι να πω τώρα?Το κατάλαβα πως κάτι θα παιχτεί με το παιδί κ τη γυναίκα, αλλά όταν είδα να κλείνουν την πόρτα χτύπησαν καμπαναριά ολάκερα..Δεν είναι μία εξέλιξη που προσωπικά με χαροποίησε αλλά ήταν μία δυνατή εξέλιξη αν μη τι αλλο. Ο Ρομπ έφυγε η Lady Stoneheart έρχεται...Θα περιμένουμε σε αυτό..


Να σου πω την αλήθεια, ο Ρομπ και η γυναίκα του ήταν αδιάφοροι χαρακτήρες ενώ η Σταρκομάνα ήταν από τους πλέον αχώνευτους.
Περισσότερο η έκπληξη της όλης φάσης μέτρησε παρά οι θάνατοι καθ αυτοί. Περιμένω πάντως δυνατό φινάλε, αν και δύσκολα θα ξεπεράσει την ένταση του προτελευταίου επεισοδίου.
kseplenhs
ντάξ΄το είδα...Κλάιν μάιν αυτοί οι σταρκ δεν θα ενωθούν ποτέ...

Εντωμεταξύ η εξέλιξη με τον ανάπηρο σταρκ που κάνει τα μαγικά και μπουκάρει μέσα σε ζώα και ανθρώπους θα φέρει γούστα...

έγινε και ο σνόου φρι έιτζεντ.Το ίδιο και ο χοντρός φίλος του που έχει τον απέθαντο περιέργως...


ΚΑλά η φάση με τους 3 της δρακομάνας που πήγανε να πάρουν την μπόλη,ότι ναναι.Μου θύμησε το ανέκδοτο "μην είναι 100 να πάρω το μαχαίρι μου,μην είναι 10000 να πάρουμε τον πούλο..." icon_drunk.gif
bbplayer
QUOTE (kseplenhs @ Jun 4 2013, 23:42 ) *
ντάξ΄το είδα...Κλάιν μάιν αυτοί οι σταρκ δεν θα ενωθούν ποτέ...

Εντωμεταξύ η εξέλιξη με τον ανάπηρο σταρκ που κάνει τα μαγικά και μπουκάρει μέσα σε ζώα και ανθρώπους θα φέρει γούστα...

έγινε και ο σνόου φρι έιτζεντ.Το ίδιο και ο χοντρός φίλος του που έχει τον απέθαντο περιέργως...


ΚΑλά η φάση με τους 3 της δρακομάνας που πήγανε να πάρουν την μπόλη,ότι ναναι.Μου θύμησε το ανέκδοτο "μην είναι 100 να πάρω το μαχαίρι μου,μην είναι 10000 να πάρουμε τον πούλο..." icon_drunk.gif



αχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα 24.gif 24.gif

ποιοι να ενωθούν? δεν έμεινε ρουθούνι. μόνο τα 2 θηλυκά και ο Μπραν. και άμα δεις τους χαρτες είναι στου διαόλου τη μάνα ο ένας από τον άλλο
Myria
QUOTE(Zephyr @ Jun 4 2013, 21:26 ) *
Να σου πω την αλήθεια, ο Ρομπ και η γυναίκα του ήταν αδιάφοροι χαρακτήρες ενώ η Σταρκομάνα ήταν από τους πλέον αχώνευτους.
Περισσότερο η έκπληξη της όλης φάσης μέτρησε παρά οι θάνατοι καθ αυτοί. Περιμένω πάντως δυνατό φινάλε, αν και δύσκολα θα ξεπεράσει την ένταση του προτελευταίου επεισοδίου.

Σ' αυτό το δίκιο σου το έχεις τώρα που πέρασαν λίγες ώρες κ είμαι ψυχραιμότερη.Ήταν και η σκηνοθεσία με τις πόρτες που κλείσαν και τη μουσική, που ένα τσουτσούριασμα το ένιωθες όσο να πεις, ήταν και ο ρομπ που την στήριζε τη σειρά με τον τρόπο του, ήταν και η βιαιότητα προς την εγκυμονούσα, παθαίνεις κοκομπλόκο. Για το θρόνο δεν πήγαινε ο Ρομπ, οπότε να βολοδέρνει σαν άδικη κατάρα? Η απάντηση ήταν στο επεισόδιο που παρακολουθήσαμε.Και αυτά θα δώσουν και έναυσμα στην Σταρκομάνα να παίξει μάλλον καταλυτικό ρόλο με το new entry που ετοιμάζει.. Το εκλογίκευσα όσο μπορούσα, όπως καταλαβαίνεις.. Ελπίζω και εγώ το τελευταίο να είναι όπως τα λες.

QUOTE
έγινε και ο σνόου φρι έιτζεντ


Με το κοκκινομάλλικο τι θα γίνει όμως?
Myria
QUOTE(Zephyr @ Jun 4 2013, 21:26 ) *
Να σου πω την αλήθεια, ο Ρομπ και η γυναίκα του ήταν αδιάφοροι χαρακτήρες ενώ η Σταρκομάνα ήταν από τους πλέον αχώνευτους.
Περισσότερο η έκπληξη της όλης φάσης μέτρησε παρά οι θάνατοι καθ αυτοί. Περιμένω πάντως δυνατό φινάλε, αν και δύσκολα θα ξεπεράσει την ένταση του προτελευταίου επεισοδίου.

Σ' αυτό το δίκιο σου το έχεις τώρα που πέρασαν λίγες ώρες κ είμαι ψυχραιμότερη.Ήταν και η σκηνοθεσία με τις πόρτες που κλείσαν και τη μουσική, που ένα τσουτσούριασμα το ένιωθες όσο να πεις, ήταν και ο ρομπ που την στήριζε τη σειρά με τον τρόπο του, ήταν και η βιαιότητα προς την εγκυμονούσα, παθαίνεις κοκομπλόκο. Για το θρόνο δεν πήγαινε ο Ρομπ, οπότε να βολοδέρνει σαν άδικη κατάρα? Η απάντηση ήταν στο επεισόδιο που παρακολουθήσαμε.Και αυτά θα δώσουν και έναυσμα στην Σταρκομάνα να παίξει μάλλον καταλυτικό ρόλο με το new entry που ετοιμάζει.. Το εκλογίκευσα όσο μπορούσα, όπως καταλαβαίνεις.. Ελπίζω και εγώ το τελευταίο να είναι όπως τα λες.

QUOTE
έγινε και ο σνόου φρι έιτζεντ


Με το κοκκινομάλλικο τι θα γίνει όμως?
Zephyr
QUOTE(kseplenhs @ Jun 4 2013, 23:42 ) *
ΚΑλά η φάση με τους 3 της δρακομάνας που πήγανε να πάρουν την μπόλη,ότι ναναι.Μου θύμησε το ανέκδοτο "μην είναι 100 να πάρω το μαχαίρι μου,μην είναι 10000 να πάρουμε τον πούλο..." icon_drunk.gif

24.gif 24.gif 24.gif

Πάντως πάσχει σε χορογραφίες μάχης η σειρά. Στην φάση που ήταν οι τρεις αυτοί και έσφαζαν ότι περνούσε από μπροστά, μου θύμισε λίγο σκηνή μάχης από Ηρακλή/Ζήνα . Δες λίγο Σπάρτακο ρε σκηνοθέτα να χορτάσουμε τσόπα...
rchos
QUOTE(Zephyr @ Jun 5 2013, 00:07 ) *
24.gif 24.gif 24.gif

Πάντως πάσχει σε χορογραφίες μάχης η σειρά. Στην φάση που ήταν οι τρεις αυτοί και έσφαζαν ότι περνούσε από μπροστά, μου θύμισε λίγο σκηνή μάχης από Ηρακλή/Ζήνα . Δες λίγο Σπάρτακο ρε σκηνοθέτα να χορτάσουμε τσόπα...



Αυτό τοείχα σκεφτεί από πέρσι με την μάχη στο Kings landing.Είναι σαφές ότι δεν τους πολυενδιαφέρει να δώσουν βάση σε εντυπωσιακές σκηνές μάχης με πολλά εφέ και σκοτωμούς.Θέλουν την ίντριγκα και τα πισώπλατα μαχαιρώματα και καλά κάνουν.
spysta
ο Μαρτιν τα βραδια μονος του στο σπιτι .. πρεπει να επαιζε ''αφρικανικο μονοχορδο'' σε ντελιριο ενθουσιασμου .. φαιρνοντας στο μυαλο του την εικονα που ο Οδυσσεας ξεκληριζει τους μνηστηρες της Πηνελοπης στο συμποσιο !!!

να δουμε τωρα ποιοι χαρακτηρες θα τραβηξουν κουπι ...

-η ξανθουλα προφανως παει να τα γ@μησει ολα με δρακους,ασπιλους,υπερπολεμιστες κτλ .. μηπως ομως too obvious ?? (οι υπερπολεμιστες θα τσακωθουν για τα ματια της στο τελος.φαινεται)
-το Κορακι πρεπει να δουμε που θα καταληξει η ιστορια του και ΑΝ θα αναλαβει αυτος το Γουιντερφελ ή την φρουρα .. ή μηπως ο μικρος με το πρωτοφανες χαρισμα του να μπαινει στο μυαλο των αλλων .. θα μαζεψει μια στρατια απο ζωα-λυκους + ανθρωπους ??λεω εγω τωρα
- η μικρη η Αρια κρυβει μπολικο ριβεντζ μεσα της .. δεν μπορω να σκεφτω καπως την ιστορια της.απο που θα πιαστει ???? κατι μου λεει οτι θα αναπτυχθει αλλη μια ''παραδοξη'' σχεση (σφαγεας με ψιλη ξανθια) με το προσωποκαμμενο !!ο σουπερ κιλλερ βαλαρχοντρουλης θα ΞΑΝΑεμφανιστει να την βοηθησει ??
- ο Στανις εριξε τις βδελλιτσες του με την Μελλιγαλα .. ΟΛΑ καλα .. one down two to go !!ειχε βγαλει και το μωρακι-καπνο .. το χει με την υπουλη μαγεια !!δεν με ψη ο συγκεκριμενος ομως .. η κοκκινομαλλα ομως λεει πολλα.τον απωτερο σκοπο της πρεπει να μαθουμε .. κατι αλλο τρεχει με αυτην.
- Λανιστερ θεε παρε την ΠΑΕ !! μαφια ολκης .. σεντ μαι ριγκαρντς κιετς !!ο νανος πιστευω (ειδικα αυτος με την πονεμενη ψυχη) μαζι με τον σφαγεα (ψαχνει εξιλεωση) θα την δουν αλλιως .. αντιΛανιστερικα ετσι τους κοβω. ο πατερουλης θα την βρει απο τους γιους του ??
John Valthuer
kseplenhs
Επιπλέον,η άρια έχει έναν τύπο που της είχε τάξει 3 δολοφονίες όταν τον ελευθέρωσε.Στις 2 δεν έχουμε μείνει?Σε αυτή τη σεζόν είναι εξαφανισμένος(μέχρι στιγμής)

τέλος,ξαναεπαναλαμβάνω πάλι πως η κατα το ήμιση καταγωγή του τζον του σνόου που δεν έχει διευκρινιστεί,θα διευκρινηστεί καποια στιγμή και...

PanosIlio
QUOTE(kseplenhs @ Jun 5 2013, 08:18 ) *
Επιπλέον,η άρια έχει έναν τύπο που της είχε τάξει 3 δολοφονίες όταν τον ελευθέρωσε.Στις 2 δεν έχουμε μείνει?Σε αυτή τη σεζόν είναι εξαφανισμένος(μέχρι στιγμής)

τέλος,ξαναεπαναλαμβάνω πάλι πως η κατα το ήμιση καταγωγή του τζον του σνόου που δεν έχει διευκρινιστεί,θα διευκρινηστεί καποια στιγμή και...


Και η τρίτη έχει γίνει, του ζήτησε να σκοτώσει τον εαυτό του, αφού της αρνήθηκε αρχικά να τη βοηθήσει να αποδράσει, αλλά μετά το άλλαξε γιατί δέχτηκε να τη βοηθήσει wink.gif
bbplayer
Μέχρι τώρα και στους 3 κύκλους:

συμπαθητικές φυσιογνωμίες : Robert Baratheon, Arya Stark, Gendry, Jon Snow, Jeor Mormont , Maester Luwin, Syrio Forel, Ygritte, Salladhor Saan , Davos Seaworth, Rickard Karstark, Olenna Tyrell, Barristan Selmy, Shireen Baratheon, Osha, Tommen Baratheon & Myrcella Baratheon και βέβαια Hondor

εντελώς αδιάφοροι : Loras Tyrell, Maester Pycelle, Brienne of Tarth , Varys, Margaery Tyrell , Brandon Stark,


για λύπηση : Stannis Baratheon, Catelyn Stark, Theon Greyjoy, Gilly, Samwell Tarly, Ilyn Payne


κακοί που μου αρέσουν : Jaime Lannister, Sandor Clegane (the hount), Tywin Lannister , Roose Bolton,

αηδία : Craster, Walder Frey

εντελώς για δέσιμο: Cersei Lannister , Melisandre, Balon Greyjoy και γενικά οι τύποι στα iron islands, Joffrey Baratheon. And the oscar goes to : Lysa Arryn

my favorites :Arya Stark,Bronn, Qhorin Halfhand, The King beyond the Wall Mance Rayder, Thoros of Myr, Beric Dondarionn, Brynden -the blackfish - Tully

θα σκότωνα ευχαρίστως από τώρα : Shae

cult φιγούρα : Lord of Bones

μια κατηγορία μόνοι τους :Daenerys Targaryen, Tyrion Lannister, Cersei Lannister

η πιο σκοτεινή φιγούρα μακράν : Petyr Baelish (Littlefinger)

έχω "ξεχάσει" : Khal Drogo, Yara Greyjoy, Renly Baratheon, Lancel Lannister, Mirri Maz Duur

αγαπημένες τοποθεσίες : The greatest fortress ever built (Harrenhal), The Wall, Dragonstone, Riverrun, Dorn, Braavos

η πιο epic μάχη έτσι όπως αφήνεται να εννοηθεί : Τhe battle of Trident (H. Targaryen vs H. Baratheon)

αγαπημένη αμφίεση : Οι "λευκοί χιτώνες" της βασιλικής φρουράς και τα γκρί των "Αγρίων"

δεν έχω καταλάβει : Τι ήταν οι Andals ( το γκούγκλισα και το βρήκα)

sexy θηλυκό : Missandei και δεν είμαι καλά.


έτσι και με πιάσουν στη δουλειά να γράφω τέτοιες μ@λ@κίες : με σούταραν
Myria
QUOTE(bbplayer @ Jun 5 2013, 10:35 ) *
έτσι και με πιάσουν στη δουλειά να γράφω τέτοιες μ@λ@κίες : με σούταραν


Όλους μας όμως!!

Εκτός αν πέσουμε σε κανένα αφεντικό κρυφολάτρη, του πούμε κανένα σπόιλερ, εξηγήσουμε και κάτι ακαταλαβίστικο και πέσει και αυξησούλα..Ονειρεύομαι ένα κόσμο που το αφεντικό μου θα μου αναθέτει αναλύσεις για Game of Thrones και όχι νόμων..Τόσο δύσκολο?
bbplayer
λες να του πούμε τι θα γίνει η κοκκινομάλλα του Snow? tongue.gif
Myria
QUOTE(bbplayer @ Jun 5 2013, 12:11 ) *
λες να του πούμε τι θα γίνει η κοκκινομάλλα του Snow? tongue.gif

Αυτό πρέπει να μου το πείτε εμένα πρώτα, αν και κάτι νομίζω ότι μου κάρφωσαν, και μετά θα κρίνω αν θα πρέπει να το μεταφέρω και στο αφεντικό.. Είναι θέμα επαγγελματικής δεοντολογίας. Καταλαβαινεις είναι λεπτή η θέση μου.
bbplayer
ναι πάει ιεραρχικά το πράγμα laugh.gif laugh.gif
LFO
QUOTE(bbplayer @ Jun 5 2013, 10:35 ) *
εντελώς αδιάφοροι : Loras Tyrell, Maester Pycelle, Brienne of Tarth , Varys, Margaery Tyrell , Brandon Stark,



οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι ρε και αδιαφορη η Μαργαριτουλα...... laugh.gif
PanosIlio
ελληνικά tweets μετά το ένατο επεισόδιο του Game of Thrones

http://www.cosmo.gr/Entertainment/Tileoras...es.2281690.html

bbplayer
QUOTE (PanosIlio @ Jun 5 2013, 12:59 ) *
ελληνικά tweets μετά το ένατο επεισόδιο του Game of Thrones

http://www.cosmo.gr/Entertainment/Tileoras...es.2281690.html



καλά , κλαίω! πολύ πετυχημένα όλα τους! 24.gif 24.gif



QUOTE (LFO @ Jun 5 2013, 11:20 ) *
οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι ρε και αδιαφορη η Μαργαριτουλα...... laugh.gif


δε μου αρέσει η μόστρα. καλό κορμί έχει αλλά είναι λίγο κάπως
PanosIlio
Πρέπει να φτιαχτεί ένα thread Game of Thrones: Book Readers. Δεν αντέχω να διαβάζω σχόλια από αυτούς που βλέπουν μόνο τη σειρά και να μην σχολιάζω αφού ξέρω τι συμβαίνει blech.gif
bbplayer
πρέπει να εξασκηθείς στο σπορ laugh.gif να είσαι υπομονετικός. εγώ κρατήθηκα με τον Spysta γιατί είναι καλό παιδί και μπασκετικός. 69.gif 69.gif
j-kidd13
QUOTE(LFO @ Jun 5 2013, 12:20 ) *
οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι ρε και αδιαφορη η Μαργαριτουλα...... laugh.gif


Εδω θα συμφωνησω...ΑΝΕΤΙΛΑ ομως....
Το γουσταρω αυτο το υποχθονιο-σιγανοπαπαδιστικο προσωπο....
Zephyr
QUOTE(LFO @ Jun 5 2013, 12:20 ) *
οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι ρε και αδιαφορη η Μαργαριτουλα...... laugh.gif


QUOTE(bbplayer @ Jun 5 2013, 13:10 ) *
δε μου αρέσει η μόστρα. καλό κορμί έχει αλλά είναι λίγο κάπως



QUOTE(j-kidd13 @ Jun 5 2013, 13:33 ) *
Εδω θα συμφωνησω...ΑΝΕΤΙΛΑ ομως....
Το γουσταρω αυτο το υποχθονιο-σιγανοπαπαδιστικο προσωπο....


Αγαπάμε Μάρτζορυ Ταιρέλ. Τέλος.
Δεν είναι απλά τούμπανο ( wub.gif ), οι διάλογοι της και η σχέση της γενικά με την πεθερά-Σέρσει είναι απλά έπος! Και μόνο που βρέθηκε γυναίκα να κάνει το βλαμμένο το Τζόφρι να σέρνεται στα πατώματα, respect thumbsup.gif
bbplayer
QUOTE (Zephyr @ Jun 5 2013, 13:48 ) *
Αγαπάμε Μάρτζορυ Ταιρέλ. Τέλος.
Δεν είναι απλά τούμπανο ( wub.gif ), οι διάλογοι της και η σχέση της γενικά με την πεθερά-Σέρσει είναι απλά έπος! Και μόνο που βρέθηκε γυναίκα να κάνει το βλαμμένο το Τζόφρι να σέρνεται στα πατώματα, respect thumbsup.gif


μη δοκιμάζετε την υπομονή του PanosIlio γιατί μπορεί να επέμβει. Εγώ κρατιέμαι (ακόμα) icon_drunk.gif smiley.gif
bbplayer


o γέρος με φόντο το Harennhal (από τον 2ο κύκλο)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.