Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Game of Thrones
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
teopt13
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 15 2014, 09:26 ) *
Θάνατος μετά απο σαδιστικά βασανιστήρια σε όσους spoilerιασαν χθες απο το μεσημέρι και μετά στο facebook το τι εγινε στο 2ο επεισόδιο...Έχασα το μεγαλειώδες συναίσθημα που θα μου προξενούσε η άγνοια της εξέλιξης των γεγονότων...

Τι μανία και αυτή να σχολιάζουν διάφοροι τις σημαντικές εξελίξεις του got στο fb...Δεν το θυμάμαι σε καμία άλλη σειρά αυτό.Θα είμαι κακός αν σε κάτι τέτοιους που χαλάνε την σειρά για τους υπόλοιπους αρχίσω να στέλνω inbox με το τι γίνεται στη συνέχεια στα βιβλία??
Zephyr
Δυνατό επεισόδιο αλλά θα συμφωνήσω με τον d-wade... έπρεπε να πάθει πολλά περισσότερα (βλ. συγκατοίκηση με το μπάσταρδο του Μπόλτον 19.gif )

Zephyr
Γιατί τέτοια παγωμάρα ρε παιδιά? Ξενερώσατε από το θανατικό του αχώνευτου tongue.gif ?
Στο προτελευταίο επεισόδιο, η τελευταία σκηνή με τους white walkers ήταν ίσως η εντυπωσιακότερη της σεζόν, αλλά οι κερατάδες κάθε φορά που τους δείχνουν δεν τους αφιερώνουν πάνω από 1 λεπτό angry_red.gif !
Στο τελευταίο πάλι δεν είδαμε κάτι συγκλονιστικό, πέραν από μια mini επίδειξη δύναμης του Σταρκόπουλου.
duncan21
Ζέφυρε βάλε κάνα spoiler γιατί μπορεί κάποιοι να τα δουν μαζεμένα.Δεν είπες τίποτα τρομερό,απλά just sayin.

Τελικά πάλι μαλακία έκανα.Έπρεπε να περιμένω να τα δω όλα μαζί καθώς δεν έχω ενθουσιαστεί μέχρι στιγμής,όπως και πέρυσι τέτοια εποχή.Το κυνηγόσκυλο δεν το βλέπω καλά με τη μικρή,θα του ξεριζώσει τα άντερα και θα τα κάνει τριπλή μερίδα κοκορέτσι.
Έχω πει πόσο μ' αρέσει ο χαρακτήρας του Littlefinger?Το λέω τώρα.Είναι τόσο πράος κι αλλαζονικός που μου θυμίζει τον εαυτό μου μερικές φορές tongue.gif .
nikolas12
QUOTE(Zephyr @ May 7 2014, 12:42 ) *
Γιατί τέτοια παγωμάρα ρε παιδιά? Ξενερώσατε από το θανατικό του αχώνευτου tongue.gif ?
Στο προτελευταίο επεισόδιο, η τελευταία σκηνή με τους white walkers ήταν ίσως η εντυπωσιακότερη της σεζόν, αλλά οι κερατάδες κάθε φορά που τους δείχνουν δεν τους αφιερώνουν πάνω από 1 λεπτό angry_red.gif !


Πόσο θα συμφωνήσω για τη σκηνή με τους White Walkers. Αλλά γενικά ότι τρομερό για τη δύναμή τους είχαν να μας δείξουν, το έδειξαν στο πρώτο επεισόδιο και μετά τους ξέχασαν.
Δυστυχώς μέχρι το τέλος του τρίτου βιβλίου έχω spoilαριστεί και ενώ περίμενα να δω πολλά να γίνονται τα τελευταία 3 επεισόδια δεν δείχνουν τίποτα εκτός από διάσπαρτες ενδιαφέρουσες σκηνές της Arya, του Snow και κάποιων άλλων. Η σκηνή με τους White Walkers ήταν πολύ όμορφη, επίσης ενδιαφέρουσα η σχέση της αδερφής της Stark με τον Littlefinger και όσα κάνανε μαζί, ενώ στο τελευταίο δεν είδαμε και τον Tyrion και έπαθα στέρηση tongue.gif Επιπλέον είχα ξεχάσει το ότι ήταν κακός ο Λοκ και όταν έπιασε τον Μπραν (γίνεται απίστευτα ενδιαφέροντας χαρακτήρας και ίσως κρίνει πολλά στο μέλλον) ψιλοσυγκλονίστηκα . Πάντως γενικά αν εξαιρέσουμε το 2ο δεν έχω πάθει την πλάκα μου μέχρι τώρα, όπως σε άλλες σεζόν. Όμως επειδή στο 3ο βιβλίο συμβαίνουν απίστευτα πράγματα και επειδή η σειρά στα βασικά σημεία τουλάχιστον της πλοκής το ακολουθεί πιστά το βιβλίο περιμένω ότι το δεύτερο μισό αυτής της σεζόν να είναι τέλειο.
Zephyr
QUOTE(duncan21 @ May 7 2014, 15:01 ) *
Ζέφυρε βάλε κάνα spoiler γιατί μπορεί κάποιοι να τα δουν μαζεμένα.Δεν είπες τίποτα τρομερό,απλά just sayin.

Τελικά πάλι μαλακία έκανα.Έπρεπε να περιμένω να τα δω όλα μαζί καθώς δεν έχω ενθουσιαστεί μέχρι στιγμής,όπως και πέρυσι τέτοια εποχή.Το κυνηγόσκυλο δεν το βλέπω καλά με τη μικρή,θα του ξεριζώσει τα άντερα και θα τα κάνει τριπλή μερίδα κοκορέτσι.
Έχω πει πόσο μ' αρέσει ο χαρακτήρας του Littlefinger?Το λέω τώρα.Είναι τόσο πράος κι αλλαζονικός που μου θυμίζει τον εαυτό μου μερικές φορές tongue.gif .


Ποτέ (σχεδόν tongue.gif ) δεν spoilerιάζω, απλά δίνω το έναυσμα για εβδομαδιαία παρακολούθηση σε όσους περιμένουν να ολοκληρωθεί η σεζόν για να τα δουν όλα μαζί biggrin.gif
Ο Littlefinger είναι από τους πιο ενδιαφέροντες χαρακτήρες, οι πλεκτάνες του δεν υπάρχουν, πραγματικά παίζει να είναι αυτός που έβαλε την Ελλάδα στο μνημόνιο!

QUOTE(nikolas12 @ May 7 2014, 16:32 ) *
Πάντως γενικά αν εξαιρέσουμε το 2ο δεν έχω πάθει την πλάκα μου μέχρι τώρα, όπως σε άλλες σεζόν. Όμως επειδή στο 3ο βιβλίο συμβαίνουν απίστευτα πράγματα και επειδή η σειρά στα βασικά σημεία τουλάχιστον της πλοκής το ακολουθεί πιστά το βιβλίο περιμένω ότι το δεύτερο μισό αυτής της σεζόν να είναι τέλειο.


Και εμένα μου είχαν πει ότι έχει πολύ πόνο η συνέχεια αλλά μέχρι στιγμής χλιαρά τα πράγματα. Για να δουμε, έχουμε μισή σεζόν ακόμα.
duncan21
D-Wade
QUOTE(duncan21 @ May 16 2014, 22:14 ) *

smiley.gif smiley.gif Θεικό . . .Ειδικά ο Πατ Ράιλι σαν Τάιγουιν και οι spurs σαν whitewalkers
Zephyr
QUOTE(D-Wade @ May 17 2014, 00:03 ) *
smiley.gif smiley.gif Θεικό . . .Ειδικά ο Πατ Ράιλι σαν Τάιγουιν και οι spurs σαν whitewalkers

Κλαίω, απλά 24.gif ! Στην φάση με τους Spurs οι (προ)κοιλιακοί μου έπαθαν κράμπα από το γέλιο!
ΥΓ. BOOZER 24.gif 24.gif 24.gif
nikolas12
Πολύ δυνατά τα τελευταία 2 επεισόδια της σειράς, επιβεβαιώνοντας αυτό που είπα ότι το δεύτερο μισό θα είναι πάρα πολύ καλό. Τρομερός χαρακτήρας ο Littlefinger, σπαστικός ο Robin Arryn (από το πρώτο επεισόδιο που τον είχα δει, ήθελα να τον σκοτώσω αυτόν τον τύπο), ενώ δεν ήταν αναμενόμενο ποιος θα ήταν ο μαχητής του Tyrion που τον πρόδωσε και ο Bronn τον καημένο. Επιπλέον ανυπομονώ να δω τι θα παιχτεί με το τείχος, αφού ο Snow θα κάνει μεγάλο χαμό. Το τέλος πάντως του χθεσινού επεισοδίου με άφησε σύξυλο. Κάποια στιγμή θα γινόταν, αλλά δεν το περίμενα ακόμα.
Zephyr
QUOTE(nikolas12 @ May 19 2014, 18:32 ) *
Πολύ δυνατά τα τελευταία 2 επεισόδια της σειράς, επιβεβαιώνοντας αυτό που είπα ότι το δεύτερο μισό θα είναι πάρα πολύ καλό. Τρομερός χαρακτήρας ο Littlefinger, σπαστικός ο Robin Arryn (από το πρώτο επεισόδιο που τον είχα δει, ήθελα να τον σκοτώσω αυτόν τον τύπο), ενώ δεν ήταν αναμενόμενο ποιος θα ήταν ο μαχητής του Tyrion που τον πρόδωσε και ο Bronn τον καημένο. Επιπλέον ανυπομονώ να δω τι θα παιχτεί με το τείχος, αφού ο Snow θα κάνει μεγάλο χαμό. Το τέλος πάντως του χθεσινού επεισοδίου με άφησε σύξυλο. Κάποια στιγμή θα γινόταν, αλλά δεν το περίμενα ακόμα.


Οι τύποι κατάλαβαν επιτέλους ότι πρέπει να βάζουν δυνατά φινάλε στα επεισόδια και τουλάχιστον αυτή η σεζόν έχει μπόλικα!
Ο Littlefinger είναι απίστευτος, ο Robin Arryn είναι wannabe Τζόφρι, όσο για τον Τύριον... άσε δεν λέω τίποτα, δυστυχώς με έχουν σποιλεριάσει αρκετά αλλά έχουμε να δούμε ΠΟΛΛΑ στα επόμενα επεισόδια.
Πάντως δεν μου άρεσε ο Βουνός, σωματικά είναι ότι πρέπει, όμως το πρόσωπο του είναι πιο νέο και λιγότερο τρομακτικό απ' όσο θα έπρεπε. Για να τον δούμε απέναντι στον Red Viper icon_joy.gif

ΥΓ. Ευτυχώς που τα τινάζουν βλαμμένοι χαρακτήρες σε αυτή την σεζόν, να γελάσει λίγο το χείλι μας ρε αδερφέ!

ΥΓ1. Πραγματικά λυπάμαι τον Σερ Τζόρα, η ξανθούλα- δρακομάνα -σκλαβοελευθερώτρια- Αλίκη Βουγιουκλάκη του Γιουνκάι- Καλίσι είναι τόσο καπάτσα που θα τον έχει στο friendzone μέχρι την Δευτέρα Παρουσία!
nikolas12
QUOTE(Zephyr @ May 21 2014, 10:50 ) *
Οι τύποι κατάλαβαν επιτέλους ότι πρέπει να βάζουν δυνατά φινάλε στα επεισόδια και τουλάχιστον αυτή η σεζόν έχει μπόλικα!
Ο Littlefinger είναι απίστευτος, ο Robin Arryn είναι wannabe Τζόφρι, όσο για τον Τύριον... άσε δεν λέω τίποτα, δυστυχώς με έχουν σποιλεριάσει αρκετά αλλά έχουμε να δούμε ΠΟΛΛΑ στα επόμενα επεισόδια.
Πάντως δεν μου άρεσε ο Βουνός, σωματικά είναι ότι πρέπει, όμως το πρόσωπο του είναι πιο νέο και λιγότερο τρομακτικό απ' όσο θα έπρεπε. Για να τον δούμε απέναντι στον Red Viper icon_joy.gif

ΥΓ. Ευτυχώς που τα τινάζουν βλαμμένοι χαρακτήρες σε αυτή την σεζόν, να γελάσει λίγο το χείλι μας ρε αδερφέ!

ΥΓ1. Πραγματικά λυπάμαι τον Σερ Τζόρα, η ξανθούλα- δρακομάνα -σκλαβοελευθερώτρια- Αλίκη Βουγιουκλάκη του Γιουνκάι- Καλίσι είναι τόσο καπάτσα που θα τον έχει στο friendzone μέχρι την Δευτέρα Παρουσία!


Και εσύ spoilerιασμένος μέχρι το τέλος της σεζόν ε; Και εγώ μία από τα ίδια δυστυχώς. Αυτός ο Robin μου την έσπαγε όσο και ο Joffrey στην αρχή, αλλά τουλάχιστον τον είδαμε μόνο 2-3 επεισόδια, ο άλλος μας τα έσπαγε σταθερά. Αυτόν τον Βουνό τον έχουν παίξει 3 διαφορετικοί ηθοποιοί. Η αλήθεια είναι ότι ο πρώτος ήταν αρκετά καλός και φοβιστικός και έμοιαζε για μεγαλύτερος αδερφός του Hound, ενώ τώρα μοιάζει πολύ νεότερος. Ο Ser Jorah είναι ο Lord Friendzone όπως είπε και ο τυπάς στο honest trailers.
Πάντως (νιώθω λιθοβολισμούς να έρχονται) πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν συμπαθεί την Daenerys. Ναι είναι έρωτας εμφανισιακά, αλλά ο χαρακτήρας αφορά την κόρη ενός άχρηστου βασιλιά που θέλει να πάρει την εξουσία (λες και τη δικαιούται τώρα) με τους δράκους της. Εκτός ότι τα ιερά αγαπημένα μου τέρατα που λέγονται δράκοι φαίνονται ελάχιστα δίπλα της πλέον, δεν ταιριάζει καν μαζί τους. Το χειρότερο όμως για μένα μακράν είναι το ότι αποτελεί τον πιο τζιβάτο χαρακτήρα στην ιστορία της τηλεόρασης. Ειλικρινά όταν την ακούω σκέφτομαι απευθείας το αντίστοιχο επεισόδιο του ΜΠΡΑΦ tongue.gif
Zephyr
QUOTE(nikolas12 @ May 21 2014, 13:23 ) *
Πάντως (νιώθω λιθοβολισμούς να έρχονται) πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν συμπαθεί την Daenerys. Ναι είναι έρωτας εμφανισιακά, αλλά ο χαρακτήρας αφορά την κόρη ενός άχρηστου βασιλιά που θέλει να πάρει την εξουσία (λες και τη δικαιούται τώρα) με τους δράκους της. Εκτός ότι τα ιερά αγαπημένα μου τέρατα που λέγονται δράκοι φαίνονται ελάχιστα δίπλα της πλέον, δεν ταιριάζει καν μαζί τους. Το χειρότερο όμως για μένα μακράν είναι το ότι αποτελεί τον πιο τζιβάτο χαρακτήρα στην ιστορία της τηλεόρασης. Ειλικρινά όταν την ακούω σκέφτομαι απευθείας το αντίστοιχο επεισόδιο του ΜΠΡΑΦ tongue.gif


Συμφωνώ 100%!!! By far η πιο όμορφη ηθοποιός της σειράς αλλά μας τα έχει ζαλίσει. Από την μια την είδε Ναπολέοντας και θέλει να κατακτήσει τα πάντα, από την άλλη είναι "η κόρη μου η σοσιαλίστρια" (βλ. Αλίκη Βουγιουκλάκη του Γιουνκάι) και ξημεροβραδιάζεται με την σκέψη της απελευθέρωσης των σκλάβων.
ΥΓ. Φοβερή η σκηνή στο προηγούμενο επεισόδιο με τον δράκο που έκανε μπάρμπεκιου τα γίδια του τσομπάνη!
phoenix_93
QUOTE(Zephyr @ May 21 2014, 15:48 ) *
Συμφωνώ 100%!!! By far η πιο όμορφη ηθοποιός της σειράς αλλά μας τα έχει ζαλίσει. Από την μια την είδε Ναπολέοντας και θέλει να κατακτήσει τα πάντα, από την άλλη είναι "η κόρη μου η σοσιαλίστρια" (βλ. Αλίκη Βουγιουκλάκη του Γιουνκάι) και ξημεροβραδιάζεται με την σκέψη της απελευθέρωσης των σκλάβων.
ΥΓ. Φοβερή η σκηνή στο προηγούμενο επεισόδιο με τον δράκο που έκανε μπάρμπεκιου τα γίδια του τσομπάνη!


Νομίζω η ηθοποιός χωρίς το φτιάξιμο δεν λέει και πολλά. Η Τζόφραινα και η άλλη που είχε παντρευτεί ο μικρός ο Σταρκ ήταν μια κλάση πάνω. Και μια σκλάβα των Ντόθρακων θυμάμαι που ήταν αρρώστεια.
nikolas12
QUOTE(Zephyr @ May 21 2014, 15:48 ) *
Συμφωνώ 100%!!! By far η πιο όμορφη ηθοποιός της σειράς αλλά μας τα έχει ζαλίσει. Από την μια την είδε Ναπολέοντας και θέλει να κατακτήσει τα πάντα, από την άλλη είναι "η κόρη μου η σοσιαλίστρια" (βλ. Αλίκη Βουγιουκλάκη του Γιουνκάι) και ξημεροβραδιάζεται με την σκέψη της απελευθέρωσης των σκλάβων.
ΥΓ. Φοβερή η σκηνή στο προηγούμενο επεισόδιο με τον δράκο που έκανε μπάρμπεκιου τα γίδια του τσομπάνη!


Οι δράκοι είναι υπέροχα πλάσματα και τους απεικονίζουν πολύ όμορφα στη σειρά. Ντάξει εκεί με τους σκλάβους πραγματικά αγανακτώ που θα δω κάθε φορά τον ίδιο λόγο. Δηλαδή θα μπει στο Westeros και θα πει: "Σας αγαπώ. Θέλω να γίνω η μητέρα όλων σας και να ζείτε όλοι ίσοι. ΑΛΛΑ αν δεν το δεχτείτε ετοιμαστείτε να σας τσουρουφλίσουν οι δράκοι μου!".
Zephyr
QUOTE(phoenix_93 @ May 21 2014, 15:53 ) *
Νομίζω η ηθοποιός χωρίς το φτιάξιμο δεν λέει και πολλά. Η Τζόφραινα και η άλλη που είχε παντρευτεί ο μικρός ο Σταρκ ήταν μια κλάση πάνω. Και μια σκλάβα των Ντόθρακων θυμάμαι που ήταν αρρώστεια.


Να σου πω, στο μελαχρινό (που είναι το φυσικό της) η Καλίσι είναι καλύτερη ακόμα. Η Μάρτζορι Ταιρέλ επίσης μαγεύει τα πλήθη (ντροπή μου που την ξέχασα ohmy.gif ). Τώρα, η μακαρίτισσα η γυναίκα του Ρόμπ Σταρκ, όχι ότι δεν ήταν καλή αλλά είναι τουλάχιστον μια κατηγορία κάτω σε σχέση με τις άλλες.
ΥΓ. Γενικά πέφτει τρελό καστινγκ σε σκλάβες και πόρνες σε αυτή την σειρά, δεν ξέρω μήπως γυρίζουν κ τπτ άλλες "παραγωγές" παράλληλα biggrin.gif.
nikolas12
QUOTE(Zephyr @ May 21 2014, 19:44 ) *
Να σου πω, στο μελαχρινό (που είναι το φυσικό της) η Καλίσι είναι καλύτερη ακόμα. Η Μάρτζορι Ταιρέλ επίσης μαγεύει τα πλήθη (ντροπή μου που την ξέχασα ohmy.gif ). Τώρα, η μακαρίτισσα η γυναίκα του Ρόμπ Σταρκ, όχι ότι δεν ήταν καλή αλλά είναι τουλάχιστον μια κατηγορία κάτω σε σχέση με τις άλλες.
ΥΓ. Γενικά πέφτει τρελό καστινγκ σε σκλάβες και πόρνες σε αυτή την σειρά, δεν ξέρω μήπως γυρίζουν κ τπτ άλλες "παραγωγές" παράλληλα biggrin.gif.


Λογικά κάτι υπάρχει στα παρασκήνια tongue.gif Η καλύτερη μακράν για μένα (μαζί με τη Daenerys) είναι η Melisandre, αλλά βγαίνουμε και off topic. Πάντως στο τελευταίο επεισόδιο φάνηκαν κάτι απατεωνιές που έκανε και αυτή με τις φωτιές.
phoenix_93
QUOTE(Zephyr @ May 21 2014, 18:44 ) *
Να σου πω, στο μελαχρινό (που είναι το φυσικό της) η Καλίσι είναι καλύτερη ακόμα. Η Μάρτζορι Ταιρέλ επίσης μαγεύει τα πλήθη (ντροπή μου που την ξέχασα ohmy.gif ). Τώρα, η μακαρίτισσα η γυναίκα του Ρόμπ Σταρκ, όχι ότι δεν ήταν καλή αλλά είναι τουλάχιστον μια κατηγορία κάτω σε σχέση με τις άλλες.
ΥΓ. Γενικά πέφτει τρελό καστινγκ σε σκλάβες και πόρνες σε αυτή την σειρά, δεν ξέρω μήπως γυρίζουν κ τπτ άλλες "παραγωγές" παράλληλα biggrin.gif.

Πραγματικα, καποιος casting director θα εχει ρεψει. Μακαρι να γυριζουν και τιποτα moon door chronicles με τις κομπαρσες.
bbplayer
QUOTE (Zephyr @ May 7 2014, 12:42 ) *
Γιατί τέτοια παγωμάρα ρε παιδιά? Ξενερώσατε από το θανατικό του αχώνευτου tongue.gif ?


σε ποιο επεισόδιο έχει φτάσει? επειδή δεν την παλεύω να τα βλέπω ένα ένα

επίσης αν θυμάσαι πες μου και για το Vikings. Λογικά αυτό θα είναι κάπου στο 8ο με 9ο αν τα υπολογίζω σωστα


QUOTE (nikolas12 @ May 21 2014, 17:17 ) *
Οι δράκοι είναι υπέροχα πλάσματα και τους απεικονίζουν πολύ όμορφα στη σειρά.


laugh.gif laugh.gif

οι δράκοι δεν είναι ακριβώς αυτό που λέμε "υπεροχα πλάσματα". Έχουν να κάνουν πολλά ακόμα.Υπέροχα είναι τα κουταβάκια biggrin.gif
giorgos14
Τι εννοεις υπαρχει καλυτερη απο αυτη;;;



Η' αυτη;;;
nikolas12
QUOTE(bbplayer @ May 21 2014, 23:14 ) *
οι δράκοι δεν είναι ακριβώς αυτό που λέμε "υπεροχα πλάσματα". Έχουν να κάνουν πολλά ακόμα.Υπέροχα είναι τα κουταβάκια biggrin.gif


Κοίτα. Εγώ το έχω δηλώσει. Όποια ιστορία έχει μέσα δράκους κερδίσει απίστευτο attitude και το coolness level της εκτοξεύεται στο θεό βλέπε βιβλία Έραγκον, Χόμπιτ και το Game of Thrones biggrin.gif
giorgos14
sorry για το μεγεθος των εικονων....
Dwyane ''the flash'' Wade
Σουπερ το 7ο επεισοδιο και ιδιως η αποκαλυψη στην τελευταια σκηνη! Περιμενουμε μεγαλο φιναλε!!
Zephyr
QUOTE(nikolas12 @ May 21 2014, 21:23 ) *
Λογικά κάτι υπάρχει στα παρασκήνια tongue.gif Η καλύτερη μακράν για μένα (μαζί με τη Daenerys) είναι η Melisandre, αλλά βγαίνουμε και off topic. Πάντως στο τελευταίο επεισόδιο φάνηκαν κάτι απατεωνιές που έκανε και αυτή με τις φωτιές.


Στη Melisandre κάτι με χαλάει, δν μπορώ να καταλάβω. Ενώ την έχω δει εκτός σειράς και η κοπέλα φυσάει.
Μέγιστη παράλλειψη και η ιδιαιτέρα της δρακομάνας (σωστός ο giorgos14 thumbsup.gif )


QUOTE(bbplayer @ May 21 2014, 23:14 ) *
σε ποιο επεισόδιο έχει φτάσει? επειδή δεν την παλεύω να τα βλέπω ένα ένα

επίσης αν θυμάσαι πες μου και για το Vikings. Λογικά αυτό θα είναι κάπου στο 8ο με 9ο αν τα υπολογίζω σωστα


Στο 7ο επεισόδιο το GoT, είναι λίγα ρε γμτ, άλλα 3 και τέλος για φέτος.

Το Vikings έκλεισε 2η σεζόν, η οποία ήταν ακόμη καλύτερη από την πρώτη! Μπράβο στο History Channel, δεν του το χα ότι μπορούσε να γυρίσει τόσο καλή σειρά που να μην είναι ντοκυμαντέρ. Φυσικά ανανέωσε για 3η.
Μακάρι να γυριστούν κ άλλες "ιστορικού" τύπου σειρές, πέρα από το χαβαλέ, μαθαίνεις και 2 πράγματα (γενικά ήταν ιστορικά σωστό το Vikings, στον βαθμό που μπορούσε γιατί ο Ράγκναρ Λοθμπροκ όπως και αρκετοί άλλοι χαρακτήρες είναι ημι-μυθικά πρόσωπα).
bbplayer
Ωραια, θενκς. Ευχαριστώ πολύ. thumbsup.gif Θα τα δω και τα δύο πακέτο. Θα μας σκάσει ο γέρος είναι γεγονός για εκεί πάει η δουλειά. Θα είμαστε στην ηλικία του όταν τελειώσει laugh.gif
D-Wade
Όταν ένας γκασμάς στη δουλειά σε σποιλεριάζει για το σημερινό επεισόδιο σίγουρα μειώνεται η όποια έκπληξη μπορείς να νιώσεις . . .
Δε μου άρεσε η κατάληξη αλλά η ζωή συνεχίζεται tongue.gif
nikolas12
Απίστευτο επεισόδιο!
Μιλάμε για την πιο σοκαριστική σκηνή θανάτου στο GoT! Ναι είχα μάθει για την ήττα του Oberyn. Ένας φίλος μου νόμιζε ότι ήξερα και το πως πέθανε (που δεν ήξερα) και μου το είπε και αυτό πριν λίγο καιρό. Αλλά δεν το περίμενα αυτό που έγινε. Είχε τη νίκη μες στα χέρια του. Έκανε το Βουνό να μοιάζει με γατάκι. Έμοιαζε φοβερός. Και όμως τόσο ξαφνικά χάνει. Ο τρόπος που τον σκοτώνει το Βουνό είναι σοκαριστικός. Απίστευτη σκηνή! Ξέρω τι κάνει ο Tyrion μετά, αλλά θέλω να μάθω και πως, οπότε προβλέπονται τρομερά τα τελευταία 2 επεισόδια.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(nikolas12 @ Jun 2 2014, 19:15 ) *
Απίστευτο επεισόδιο!
Μιλάμε για την πιο σοκαριστική σκηνή θανάτου στο GoT! Ναι είχα μάθει για την ήττα του Oberyn. Ένας φίλος μου νόμιζε ότι ήξερα και το πως πέθανε (που δεν ήξερα) και μου το είπε και αυτό πριν λίγο καιρό. Αλλά δεν το περίμενα αυτό που έγινε. Είχε τη νίκη μες στα χέρια του. Έκανε το Βουνό να μοιάζει με γατάκι. Έμοιαζε φοβερός. Και όμως τόσο ξαφνικά χάνει. Ο τρόπος που τον σκοτώνει το Βουνό είναι σοκαριστικός. Απίστευτη σκηνή! Ξέρω τι κάνει ο Tyrion μετά, αλλά θέλω να μάθω και πως, οπότε προβλέπονται τρομερά τα τελευταία 2 επεισόδια.


Μολις το ειδα.ξενερωσα απιστευτα.απιστευτα ομως!!!!
j-kidd13
QUOTE(D-Wade @ Jun 2 2014, 19:11 ) *
Όταν ένας γκασμάς στη δουλειά σε σποιλεριάζει για το σημερινό επεισόδιο σίγουρα μειώνεται η όποια έκπληξη μπορείς να νιώσεις . . .
Δε μου άρεσε η κατάληξη αλλά η ζωή συνεχίζεται tongue.gif



Που να δεις οταν σε σποιλεριαζει το επιτημο αφεντικο του φορουμ που εβγαλε το αχτι του ετσι επειδη η Παναθα του εκανε κηδεια χθες και το φυσαει και δεν κρυωνει...
A ρε Ομπεριν...Και σε πηγαινα πολυ ρε μπαγασα...Αφου τον τελειωσες με τα χορευτικα σου, τι την ηθελες την παρλα???Καντου εκει αλλη μια κονταρια να ερθει στα ισια του...(Παρεπιπτοντως τι σκατα ηθοποιος ειναι ο νεος Βουνος???Φαγαμε την ξενερα που αλλαξαν τον γιγαντα τον Ναχαρις και εβαλαν αυτον τον φλωρο τωρα,αλλαξαν και το Βουνο?Ο προηγουμενος ηθοποιος ταιριαζε 100 φορες καλυτερα...)
nikolas12
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 2 2014, 23:30 ) *
Που να δεις οταν σε σποιλεριαζει το επιτημο αφεντικο του φορουμ που εβγαλε το αχτι του ετσι επειδη η Παναθα του εκανε κηδεια χθες και το φυσαει και δεν κρυωνει...
A ρε Ομπεριν...Και σε πηγαινα πολυ ρε μπαγασα...Αφου τον τελειωσες με τα χορευτικα σου, τι την ηθελες την παρλα???Καντου εκει αλλη μια κονταρια να ερθει στα ισια του...(Παρεπιπτοντως τι σκατα ηθοποιος ειναι ο νεος Βουνος???Φαγαμε την ξενερα που αλλαξαν τον γιγαντα τον Ναχαρις και εβαλαν αυτον τον φλωρο τωρα,αλλαξαν και το Βουνο?Ο προηγουμενος ηθοποιος ταιριαζε 100 φορες καλυτερα...)


Πρώτος πρώτος πάτησα like στο spoiler του admin χθες tongue.gif Έπρεπε tongue.gif Και μάλιστα δεν έδωσε τις πιο καυτές λεπτομέρειες για τη συνέχεια του Tyrion. Πάντως στο trailer του ένατου ασχολούνται κυρίως με τους άγριους και τη Night's Watch. Αν και ξέρω τι γίνεται με τον Snow δεν ξέρω την έκβαση της μάχης και ανυπομονώ να δω.
bbplayer
Ακόμα στις σφαγές είναι? όπου να' ναι θ' αρχίσουν και οι νεκραναστάσεις αλλά από ότι καταλαβαίνω δε θα είναι σε αυτόν τον κύκλο

Την Αρυα πού την αφήνει αυτός ο κύκλος? την έχει κάνει για Εσος?
giorgos14
QUOTE(bbplayer @ Jun 2 2014, 22:34 ) *
Ακόμα στις σφαγές είναι? όπου να' ναι θ' αρχίσουν και οι νεκραναστάσεις αλλά από ότι καταλαβαίνω δε θα είναι σε αυτόν τον κύκλο

Την Αρυα πού την αφήνει αυτός ο κύκλος? την έχει κάνει για Εσος?



H Αρυα βρισκεται ακριβως εξω απο το Ευρι,μεσα στο οποιο ειναι η αδερφη της.

Ακομα δεν εχουν αρχισει οι νεκραναστάσεις,προβλεπω να τελειωνει ο κυκλος με τον τυριον να αφηνει τον ταιγουν στη χεστρα σεκο...
bbplayer
QUOTE (giorgos14 @ Jun 3 2014, 01:25 ) *
Ακομα δεν εχουν αρχισει οι νεκραναστάσεις,προβλεπω να τελειωνει ο κυκλος με τον τυριον να αφηνει τον ταιγουν στη χεστρα σεκο...


ναι σωστά, δίκιο έχεις. πολύ πιθανό να τελειώσει έτσι, θα είναι πολύ πιασάρικο
D-Wade
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 2 2014, 23:30 ) *
Που να δεις οταν σε σποιλεριαζει το επιτημο αφεντικο του φορουμ που εβγαλε το αχτι του ετσι επειδη η Παναθα του εκανε κηδεια χθες και το φυσαει και δεν κρυωνει...
A ρε Ομπεριν...Και σε πηγαινα πολυ ρε μπαγασα...Αφου τον τελειωσες με τα χορευτικα σου, τι την ηθελες την παρλα???Καντου εκει αλλη μια κονταρια να ερθει στα ισια του...(Παρεπιπτοντως τι σκατα ηθοποιος ειναι ο νεος Βουνος???Φαγαμε την ξενερα που αλλαξαν τον γιγαντα τον Ναχαρις και εβαλαν αυτον τον φλωρο τωρα,αλλαξαν και το Βουνο?Ο προηγουμενος ηθοποιος ταιριαζε 100 φορες καλυτερα...)

Η μονομαχία βουνού-Ομπεριν είναι ένα κλασικό miss match κοντού σβούρα που μετά τις αλλαγες στα σκριν βρίσκεται μπροστά του ο ψηλός με τα αργά πόδια . . .Και εκεί που λες ''πάει τον ξεφτίλισε'' λογω της υπερβολικής αλαζονείας το τρώει το ταπίδι icon_drunk.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
Πραγματικα δεν θυμαμαι να εχω ξενερωσει τοσο πολυ σε σειρα ή ταινια αλλη φορα στη ζωη μου.
bbplayer
QUOTE (D-Wade @ Jun 3 2014, 13:49 ) *
Η μονομαχία βουνού-Ομπεριν είναι ένα κλασικό miss match κοντού σβούρα που μετά τις αλλαγες στα σκριν βρίσκεται μπροστά του ο ψηλός με τα αργά πόδια . . .Και εκεί που λες ''πάει τον ξεφτίλισε'' λογω της υπερβολικής αλαζονείας το τρώει το ταπίδι icon_drunk.gif



icon_drunk.gif icon_drunk.gif laugh.gif laugh.gif ωραίος!
g_dask
Τα θελε ο ο λοκος του Ομπερυν.. Παντως γενικα το επεισοδιο μου φανηκε ψιλομετριο
bbplayer
Nτάξει, πάλι καλά που δεν έβαλαν Dwayne Johnson...γιατί τον άλλαξαν τον ορίτζιναλ "βουνό"? ξενερα
SG3ptshooter

Στο 1.01 πρέπει να ξύπνησα τους απέναντι απ' τα γέλια.
BasketZilla
Zephyr
Ψιλομέτριο το προτελευταίο επεισόδιο, ελπίζω σε δυνατό season finale (απ' ότι είδα στο τρέιλερ θα έχει λίγο απ όλους).
j-kidd13
QUOTE(Zephyr @ Jun 10 2014, 00:31 ) *
Ψιλομέτριο το προτελευταίο επεισόδιο, ελπίζω σε δυνατό season finale (απ' ότι είδα στο τρέιλερ θα έχει λίγο απ όλους).


Ενταξει δεν το λες και μετριο,τοση δραση μαζεμενη δεν θυμαμαι σε αλλα επεισοδια,απο την αρχη μεχρι το τελος με μονομαχιες,επιθεσεις και τελικα αυτο που υποψιαζομασταν οτι καποια στιγμη ο Snow θα αναλαβει τα ηνια στο castle black.Απλα δεν εγινε το κατι τρομερα συγκλονιστηκο οπως εγινε στα προηγουμενα ενατα επεισοδια,που να σε αφησει μ@λ@κ@.
Η σκηνη με το τσεκουρι XL εγραψε παντως...
nikolas12
Επεισόδιο που θα άρεσε πολύ στους haters του Jon Snow smiley.gif Δεν θυμάμαι άλλο επεισόδιο που να επικεντρώθηκε μόνο σε έναν χαρακτήρα. Δεν ήταν κάτι φοβερό παρά μόνο εκεί που το παιδάκι σκότωσε την Ygritte. Κρίμα και για τον Grenn που θα μπορούσε να κάνει ωραία ομάδα με τον Jon και τον Sam. Το τελευταίο επεισόδιο αναμένεται τέλειο.
j-kidd13
QUOTE(nikolas12 @ Jun 10 2014, 16:26 ) *
Επεισόδιο που θα άρεσε πολύ στους haters του Jon Snow smiley.gif Δεν θυμάμαι άλλο επεισόδιο που να επικεντρώθηκε μόνο σε έναν χαρακτήρα. Δεν ήταν κάτι φοβερό παρά μόνο εκεί που το παιδάκι σκότωσε την Ygritte. Κρίμα και για τον Grenn που θα μπορούσε να κάνει ωραία ομάδα με τον Jon και τον Sam. Το τελευταίο επεισόδιο αναμένεται τέλειο.

Tι το φοβερο ειχε δλδ που το παιδακι σκοτωσε αυτη την αχωνευτη??
giorgos14
You dont know nothing John Snow.Σκασε ζωο!Ακομα και οταν ψοφας την ιδια χαζη ατακα;;;; smiley.gif

QUOTE(j-kidd13 @ Jun 10 2014, 15:04 ) *


κλαιω με τη φοτο σου!θεος!
nikolas12
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 10 2014, 17:04 ) *
Tι το φοβερο ειχε δλδ που το παιδακι σκοτωσε αυτη την αχωνευτη??


Εμένα μ' άρεσε σε συνδυασμό με όσα είχε πει πριν ο Sam στο παιδάκι. Δεν ήταν φοβερό, αλλά ήταν από τις καλές στιγμές του επεισοδίου, αν και προτιμούσα να είχε φάει ο Jon την αχώνευτη.
tuareg
QUOTE (nikolas12 @ Jun 10 2014, 19:56 ) *
Εμένα μ' άρεσε σε συνδυασμό με όσα είχε πει πριν ο Sam στο παιδάκι. Δεν ήταν φοβερό, αλλά ήταν από τις καλές στιγμές του επεισοδίου, αν και προτιμούσα να είχε φάει ο Jon την αχώνευτη.


ε την εφαγε αλλιως smiley.gif
nikolas12
QUOTE(tuareg @ Jun 10 2014, 20:02 ) *
ε την εφαγε αλλιως smiley.gif


Χαχαχαχα θεούλης. Ισχύει και αυτό smiley.gif
D-Wade
Γιατί ρε παιδιά αχώνευτη? Εγώ πάντως την συμπαθούσα(ειδικά αυτή την κ@υλι@ρικη προφορά) και αν δεν γνώριζα από πριν ότι θα σκοτωθεί θα στενοχωριόμουν
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.