Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Game of Thrones
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
D-Wade
QUOTE(j-kidd13 @ May 18 2016, 13:44 ) *
Tιποτα δεν θα παθει ο Ρικον,ειναι απαραιτητος στον Ραμσευ ως μοχλος πιεσης-απειλη για να γυρισει η Σανσα...

Εντάξει αν θέλει ο Ramsay(αυτός ο θεός 77.gif ) μπορεί να του κόψει το πουλάκι tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(D-Wade @ May 18 2016, 14:05 ) *
Εντάξει αν θέλει ο Ramsay(αυτός ο θεός 77.gif ) μπορεί να του κόψει το πουλάκι tongue.gif


Αυτος ο Ραμσευ,χωρια οτι εχει ξεπερασει κατα πολυ τον Τζοφρυ σαν κακος ρολος,προσωπικα,βρισκω 1000 επιπεδα πιο ενδιαφερον να βλεπω σκηνες του,και τις ενεργειες που κανει,συγκρητικα με τις παλιες σκηνες του Τζοφρυ,και ας του ριχνω ολα τα καντηλια της Μητροπολης και ας ευχομαι να τον σφαξουν την ιδια στιγμη.Εχει δωσει τρελο boost στη σειρα.
Ειναι και τρελη μορφη ο τυπος...
Zephyr
QUOTE(j-kidd13 @ May 18 2016, 14:14 ) *
Αυτος ο Ραμσευ,χωρια οτι εχει ξεπερασει κατα πολυ τον Τζοφρυ σαν κακος ρολος,προσωπικα,βρισκω 1000 επιπεδα πιο ενδιαφερον να βλεπω σκηνες του,και τις ενεργειες που κανει,συγκρητικα με τις παλιες σκηνες του Τζοφρυ,και ας του ριχνω ολα τα καντηλια της Μητροπολης και ας ευχομαι να τον σφαξουν την ιδια στιγμη.Εχει δωσει τρελο boost στη σειρα.
Ειναι και τρελη μορφη ο τυπος...


Συμφωνώ σε όλα, ο χαρακτήρας είναι το απόλυτο κακό και ο ηθοποιός που τον ενσαρκώνει είναι ηθοποιάρα (που όπως και αυτός που έπαιξε τον Τζόφρι, θα στιγματιστεί από τον ρόλο και κάποια στιγμή θα αρχίσουν να τον πετάνε ντομάτες και αυγά στο δρόμο biggrin.gif - αυτόν που έπαιξε τον Τζόφρι ή τον έβρισαν ή παίζει και να τον έδειραν στον δρόμο, δεν θυμάμαι ακριβώς).
Πάντως σε κουβέντα που είχα με ένα φίλο της σειράς, καταλήξαμε ότι αφενός ο Τζόφρι ήταν με διαφορά πιο εκνευριστικός και αντιπαθής σαν φυσιογνωμία, αφετέρου δεν πρόλαβε να πιάσει ταβάνι στις καφρίλες που ήταν ικανός να κάνει. Ηλικιακά εξάλλου ήταν μικρότερος από τον Μπόλτον, αν λοιπόν αναλογιστούμε ότι σε μια οριακά εφηβική ηλικία κάρφωνε πόρνες με την βαλλίστρα του στο δωμάτιο όταν είχε βαρεμάρα, δεν μπορούμε να φανταστούμε τι θα έκανε γύρω στα 20 του ξέρω γω.
ΥΓ. Κρίμα πάντως που αυτοί οι δυο χαρακτήρες δεν συναντήθηκαν sad.gif
pk13
QUOTE(Zephyr @ May 19 2016, 09:23 ) *
Συμφωνώ σε όλα, ο χαρακτήρας είναι το απόλυτο κακό και ο ηθοποιός που τον ενσαρκώνει είναι ηθοποιάρα (που όπως και αυτός που έπαιξε τον Τζόφρι, θα στιγματιστεί από τον ρόλο και κάποια στιγμή θα αρχίσουν να τον πετάνε ντομάτες και αυγά στο δρόμο biggrin.gif - αυτόν που έπαιξε τον Τζόφρι ή τον έβρισαν ή παίζει και να τον έδειραν στον δρόμο, δεν θυμάμαι ακριβώς).
Πάντως σε κουβέντα που είχα με ένα φίλο της σειράς, καταλήξαμε ότι αφενός ο Τζόφρι ήταν με διαφορά πιο εκνευριστικός και αντιπαθής σαν φυσιογνωμία, αφετέρου δεν πρόλαβε να πιάσει ταβάνι στις καφρίλες που ήταν ικανός να κάνει. Ηλικιακά εξάλλου ήταν μικρότερος από τον Μπόλτον, αν λοιπόν αναλογιστούμε ότι σε μια οριακά εφηβική ηλικία κάρφωνε πόρνες με την βαλλίστρα του στο δωμάτιο όταν είχε βαρεμάρα, δεν μπορούμε να φανταστούμε τι θα έκανε γύρω στα 20 του ξέρω γω.
ΥΓ. Κρίμα πάντως που αυτοί οι δυο χαρακτήρες δεν συναντήθηκαν sad.gif


Οντως θα ηταν πολυ ενδιαφερον να συναντηθουν αυτοι οι δυο χαρακτηρες ο Τζοφρει με τον Ραμσει...
Θεωρω οτι εχουν και πολλα κοινα σαν κακοι χαρακτηρες...Ειναι και οι δυο μπασταρδοι,εχουν ψευδαισθησεις μεγαλειου,ειναι μνησικακοι,συμπλεγματικοι,γουσταρουν να σκοτωνουν-βασανιζουν.....Βεβαια ο Τζοφρει ηταν μαλθακος και μπουλης και δεν ειχε τα balls να τα βαλει με δυνατους χαρακτηρες,ενω ο Ραμσει αν και ειναι σιχαμας σκοτωσε και τον πατερα του,θελει cojones...

Περα απο το αισθημα που σου δημιουργουν οτι θελεις καποιος να τους σφαξει μεχρι το τελος του επεισοδιου,δινουν μια απαραιτητη evil νοτα στην ολη σειρα..

Υγ:Η σεζον εχει ξεκινησει αρκετα καλα...Χτιζεται ωραια το πραγμα για να δουμε την αναμενομενη κορυφωση στα τελευταια 2-3 επεισοδια...Κουραζει το πραγμα με την Αρυα....Θελουμε τον νανο περισσοτερο στα επεισοδια...Ειναι κορυφη...(Ακομα αναρωτιεμαι πως ο Dinklage δεν πηρε βραβειο για την ερμηνεια του στην 4η σεζον)Περιμενουμε αποβαση της Καλισι επιτελους....Εξι σεζον το αναμενουμε....

Υγ2: Καθε χρονια ειχα παντα μια υποψια για το ποιοι βασικοι χαρακτηρες θα πεθανουν στο τελος της σεζον..Παραδοσιακα πεθαινουν 2-3 βασικοι ηρωες...Φετος δεν εχω ιδεα ποιοι θα πεθανουν...Λογικα ο Σνοου οχι...Θα κουραζε δευτερος θανατος...Βλεπω να ψοφαει καποιο Σταρκακι.....Καποιος Λανιστερ...Ελπιζω οχι ο Τυριον..Λογικα θα πεθανει και καποιος χαρακτηρας λαμογιο,οποτε ή ο Ραμσει ή η Σερσι μπορει να πεθανει....
Mr_Cadwell
Εγω πιστευω οτι ειναι παγιδα απο τους Αμπερ και οτι δεν θελουν πραγματικα να βοηθησουν τον Ραμσει. Απλα χρησιμοποιουν τον Ρηκον ως δολωμα.
nikolas12
QUOTE(pk13 @ May 22 2016, 17:58 ) *
(Ακομα αναρωτιεμαι πως ο Dinklage δεν πηρε βραβειο για την ερμηνεια του στην 4η σεζον)Περιμενουμε αποβαση της Καλισι επιτελους....Εξι σεζον το αναμενουμε....


Και εγώ ήμουν σίγουρος ότι θα έπαιρνε για το επεισόδιο με το δικαστήριο που ήταν εκπληκτικός. Έπεσε πάνω στην τελευταία χρονιά του Breaking Bad που σάρωσε, όποτε το πήρε Aaron Paul-Jesse Pinkman, ο δεύτερος που ήθελα να βραβευτεί. Μία χρονιά μετά όμως του το έδωσαν για το Hardhome. Όπως και να 'χει, πήρε-δεν πήρε βραβείο, σε εκείνο το επεισόδιο για μένα είχε μακράν την καλύτερη ερμηνεία στο Game of Thrones και μία από τις καλύτερες που έχω δει γενικότερα σε σειρά.
pk13
QUOTE(nikolas12 @ May 22 2016, 18:25 ) *
Και εγώ ήμουν σίγουρος ότι θα έπαιρνε για το επεισόδιο με το δικαστήριο που ήταν εκπληκτικός. Έπεσε πάνω στην τελευταία χρονιά του Breaking Bad που σάρωσε, όποτε το πήρε Aaron Paul-Jesse Pinkman, ο δεύτερος που ήθελα να βραβευτεί. Μία χρονιά μετά όμως του το έδωσαν για το Hardhome. Όπως και να 'χει, πήρε-δεν πήρε βραβείο, σε εκείνο το επεισόδιο για μένα είχε μακράν την καλύτερη ερμηνεία στο Game of Thrones και μία από τις καλύτερες που έχω δει γενικότερα σε σειρά.


Η καλυτερη ερμηνεια της σειρας ηταν εκεινος ο μονολογος στην δικη....Ηταν ανατριχιαστικος...Κατεθεσε την ψυχη του ο Dinklage...
Και γενικα ηταν εξαιρετικος στην 4η σεζον...
Λυτρωθηκε και ως χαρακτηρας ο Τυριον με την δολοφονια του πατερα του...
Θα ηθελα να τον βλεπω περισσοτερο στα επεισοδια,το 5λεπτο που παιζει δινει αλλη νοτα στην σειρα...Του αξιζει νομιζω να τον βλεπουμε παραπανω...
nikolas12
QUOTE(pk13 @ May 22 2016, 21:57 ) *
Η καλυτερη ερμηνεια της σειρας ηταν εκεινος ο μονολογος στην δικη....Ηταν ανατριχιαστικος...Κατεθεσε την ψυχη του ο Dinklage...
Και γενικα ηταν εξαιρετικος στην 4η σεζον...
Λυτρωθηκε και ως χαρακτηρας ο Τυριον με την δολοφονια του πατερα του...
Θα ηθελα να τον βλεπω περισσοτερο στα επεισοδια,το 5λεπτο που παιζει δινει αλλη νοτα στην σειρα...Του αξιζει νομιζω να τον βλεπουμε παραπανω...


Συμφωνώ σε όλα. Μετά από εκείνη τη σκηνή, δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην είχε μείνει παγωτό. Γενικά ό,τι έκανε ο Tyrion στο φινάλε της 4ης ήταν Η εξιλέωση. Προσωπικά πανηγύριζα, ειδικά στη Shae. O Tyrion τώρα έχει περάσει λίγο σε δεύτερη μοίρα και δε μου αρέσει, γιατί πετάει επικές ατάκες σε κάθε επεισόδιο. Λογικά θα ξανανέβει σαν χαρακτήρας, δεν ξέρω πως, αλλά δε θα μείνει ανεκμετάλλευτος με τίποτα.
pk13
QUOTE(nikolas12 @ May 22 2016, 20:43 ) *
Συμφωνώ σε όλα. Μετά από εκείνη τη σκηνή, δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην είχε μείνει παγωτό. Γενικά ό,τι έκανε ο Tyrion στο φινάλε της 4ης ήταν Η εξιλέωση. Προσωπικά πανηγύριζα, ειδικά στη Shae. O Tyrion τώρα έχει περάσει λίγο σε δεύτερη μοίρα και δε μου αρέσει, γιατί πετάει επικές ατάκες σε κάθε επεισόδιο. Λογικά θα ξανανέβει σαν χαρακτήρας, δεν ξέρω πως, αλλά δε θα μείνει ανεκμετάλλευτος με τίποτα.


Και εγω κατι πιστευω πως θα γινει και θα βγει στον αφρο...Βεβαια θεωρω τραβηγμενη μια θεωρια που λεει πως ο Τυριον ισως ειναι γιος του Παραφρονα βασιλια με την γυναικα του Λαννιστερ και για αυτο τον μισουσε τοσο πολυ ο πατερας του...Βασικο σημειο της θεωριας ειναι το πως τα καταφερε ο Τυριον με τους δρακους...Κουλο μου ακουγεται αλλα αμα δουμε κανενα τετοιο τρελο σεναριο θα γινοταν χαμος...

Παντως ετσι και αλλιως τον περιμενω πρωταγωνιστη στην ελευση της Καλισι στα Γουεστερος...Ελπιζω να μην φαμε ακομα δεκα επεισοδια με τους δουλους και τις ελευθεριες τους γιατι κατανταει κουραστικο...Θελω να δω συναντηση Ταρυον με Σερσι...Θα γελασουμε....

Υγ:Εχει κουρασει πια ο Σπουργιτης...Εχει δικιο αλλα κατανταει βαρετο...Βλεπω να τελειωνει συντομα....
nikolas12
QUOTE(pk13 @ May 22 2016, 23:09 ) *
Και εγω κατι πιστευω πως θα γινει και θα βγει στον αφρο...Βεβαια θεωρω τραβηγμενη μια θεωρια που λεει πως ο Τυριον ισως ειναι γιος του Παραφρονα βασιλια με την γυναικα του Λαννιστερ και για αυτο τον μισουσε τοσο πολυ ο πατερας του...Βασικο σημειο της θεωριας ειναι το πως τα καταφερε ο Τυριον με τους δρακους...Κουλο μου ακουγεται αλλα αμα δουμε κανενα τετοιο τρελο σεναριο θα γινοταν χαμος...

Παντως ετσι και αλλιως τον περιμενω πρωταγωνιστη στην ελευση της Καλισι στα Γουεστερος...Ελπιζω να μην φαμε ακομα δεκα επεισοδια με τους δουλους και τις ελευθεριες τους γιατι κατανταει κουραστικο...Θελω να δω συναντηση Ταρυον με Σερσι...Θα γελασουμε....

Υγ:Εχει κουρασει πια ο Σπουργιτης...Εχει δικιο αλλα κατανταει βαρετο...Βλεπω να τελειωνει συντομα....


Πρέπει να είναι πρόσφατη θεωρία, πρώτη φορά τη διαβάζω. Θέλω κι εγώ πολύ να δω πως θα εξηγηθεί αυτό το σημείο, είχα ψιλοσκαλώσει.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(pk13 @ May 22 2016, 17:58 ) *
Οντως θα ηταν πολυ ενδιαφερον να συναντηθουν αυτοι οι δυο χαρακτηρες ο Τζοφρει με τον Ραμσει...
Θεωρω οτι εχουν και πολλα κοινα σαν κακοι χαρακτηρες...Ειναι και οι δυο μπασταρδοι,εχουν ψευδαισθησεις μεγαλειου,ειναι μνησικακοι,συμπλεγματικοι,γουσταρουν να σκοτωνουν-βασανιζουν.....Βεβαια ο Τζοφρει ηταν μαλθακος και μπουλης και δεν ειχε τα balls να τα βαλει με δυνατους χαρακτηρες,ενω ο Ραμσει αν και ειναι σιχαμας σκοτωσε και τον πατερα του,θελει cojones...

Περα απο το αισθημα που σου δημιουργουν οτι θελεις καποιος να τους σφαξει μεχρι το τελος του επεισοδιου,δινουν μια απαραιτητη evil νοτα στην ολη σειρα..


Βασικά εδώ θέλω να πω πως ο Ράμσει είναι κλάσεις ανώτερος σαν badass χαρακτήρας. Ο τύπος έχει 50 κιλά @ρχίδι@ και δεν καταλαβαίνει Χριστό.
Ο Τζόφρι από την άλλη ήταν απλά ένα κακομαθημένο μαλακισμένο που απλά κρυβόταν πίσω από το στέμμα. Στη μάχη εναντίον του Στάνις έκλασε μαλλί και είχε βγει ο Τύριον μπροστά αν θυμάστε. Ο Ράμσει από την άλλη δεν έχει πρόβλημα να χωθεί παντού.
pk13
QUOTE(nikolas12 @ May 22 2016, 20:43 ) *
Πρέπει να είναι πρόσφατη θεωρία, πρώτη φορά τη διαβάζω. Θέλω κι εγώ πολύ να δω πως θα εξηγηθεί αυτό το σημείο, είχα ψιλοσκαλώσει.


http://en.yibada.com/articles/122686/20160...s-of-winter.htm
http://www.gameofthrones-grfans.com/2016/0...og-post_58.html

Εδω εξηγει καλυτερα τη θεωρια...Θα μου αρεσε παντως ενα τετοιο plot twist...

υγ:Πολυ καλό το επεισόδιο χθες...Εμφανιστηκε ο θειος Γκρειτζοι,πολυ ψευτομαγκας μου φανηκε...Θελει και την Καλισι...Τον βλεπω να τον κανουν φλαμπε οι δρακοι... tongue.gif tongue.gif
Πολυ Μπραν ειδαμε χθες...Ο Χοντορ εφυγε νωρις...Πολυ τουμπανο το τουιστ με τους Ουοκερς...
Η Σανσα θα το φαει το κεφαλι της με αυτα που κανει...Συνεχιζει να ακουει τον Μικροδακτυλο...

Ισως το καλυτερο επ της σεζον...

QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ May 23 2016, 08:15 ) *
Βασικά εδώ θέλω να πω πως ο Ράμσει είναι κλάσεις ανώτερος σαν badass χαρακτήρας. Ο τύπος έχει 50 κιλά @ρχίδι@ και δεν καταλαβαίνει Χριστό.
Ο Τζόφρι από την άλλη ήταν απλά ένα κακομαθημένο μαλακισμένο που απλά κρυβόταν πίσω από το στέμμα. Στη μάχη εναντίον του Στάνις έκλασε μαλλί και είχε βγει ο Τύριον μπροστά αν θυμάστε. Ο Ράμσει από την άλλη δεν έχει πρόβλημα να χωθεί παντού.


Συμφωνω ο Ραμσει εχει πολλα κιλα @ρχιδι@ ενω ο Τζοφρι ηταν μαλθακος,μπουλης και κοτα απεναντι στον κινδυνο...
Απλα σε αλλα στοιχεια του χαρακτηρα τους εχουν πολλα κοινα....
nikolas12
QUOTE(pk13 @ May 23 2016, 11:26 ) *


Θυμίζει αρκετά την αντίστοιχη θεωρία πως και ο John Snow είναι Targaryen και μπορεί να ελέγξει τους δράκους. Πάντως δεν αποκλείω να είναι ένας από τους δύο. Βασικά ένας από τους δύο πρέπει να γίνει βασιλιάς στο τέλος tongue.gif
Γενικά τι άλλο να πεις για την επεισοδιάρα που είδαμε; Απίστευτο τέλος, δυστυχώς κάποιος άγνωστος ηλίθιος που είδε το επεισόδιο πριν προβληθεί (έγινε leak όπως πέρυσι) διάλεξε να σποιλάρει το θάνατο του Hodor σε σελίδα στο fb, αλλά ευτυχώς το πως έγινε ο Hodor που ξέρουμε, δεν το έγραψε. Ειλικρινά, έμεινα. Όπως και με τους White Walkers, των οποίων η απειλή γίνεται όλο και μεγαλύτερη. Και η Arya και ο Snow και η Daenerys, όλοι πάνε για μεγάλα πράγματα!
Μετά την περσινή σεζόν που τη θεωρώ τη χειρότερη (κυρίως γιατί είχε επεισοδιάρες στο 7-9, αλλά τα υπόλοιπα τα βαρέθηκα και ειδικά το 1-6), όταν με ρώταγαν αν βλέπω GoT έλεγα "Βλέπω, αλλά κυρίως για να δω πως θα το τελειώσουν, δε με ενδιαφέρει όσο 2-3 χρόνια πριν".
Πλέον έκανα μεγάλο λάθος, γιατί μετά την 1η παρακολουθούμε ίσως την καλύτερη σεζόν της σειράς. Μπορεί να φαίνεται μεταβατική, καθώς όλοι οι χαρακτήρες προετοιμάζουν τα σχέδιά τους, αλλά η ανάπτυξη τους, 2-3 σοκ που έχουμε φάει και γενικότερα η εξέλιξη της σειράς είναι πολύ μεγάλη. Ίσως το καλύτερο πρώτο μισό εδώ και πολύ καιρό, κυρίως γιατί κάθε επεισόδιο είναι καλύτερο από το άλλο. Συνήθως ξεκινάει δυνατά στα 1-3, συνεχίζει μέτρια στα 4-6, προχωράει καταπληκτικά στα 7-9 και κλείνει ήρεμα στο 10 εκτός αν κάνει φινάλε σαν το περσινό. Τώρα διαρκώς προχωράμε. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.
pk13
QUOTE(nikolas12 @ May 23 2016, 13:15 ) *
Θυμίζει αρκετά την αντίστοιχη θεωρία πως και ο John Snow είναι Targaryen και μπορεί να ελέγξει τους δράκους. Πάντως δεν αποκλείω να είναι ένας από τους δύο. Βασικά ένας από τους δύο πρέπει να γίνει βασιλιάς στο τέλος tongue.gif
Γενικά τι άλλο να πεις για την επεισοδιάρα που είδαμε; Απίστευτο τέλος, δυστυχώς κάποιος άγνωστος ηλίθιος που είδε το επεισόδιο πριν προβληθεί (έγινε leak όπως πέρυσι) διάλεξε να σποιλάρει το θάνατο του Hodor σε σελίδα στο fb, αλλά ευτυχώς το πως έγινε ο Hodor που ξέρουμε, δεν το έγραψε. Ειλικρινά, έμεινα. Όπως και με τους White Walkers, των οποίων η απειλή γίνεται όλο και μεγαλύτερη. Και η Arya και ο Snow και η Daenerys , όλοι πάνε για μεγάλα πράγματα!
Μετά την περσινή σεζόν που τη θεωρώ τη χειρότερη (κυρίως γιατί είχε επεισοδιάρες στο 7-9, αλλά τα υπόλοιπα τα βαρέθηκα και ειδικά το 1-6), όταν με ρώταγαν αν βλέπω GoT έλεγα "Βλέπω, αλλά κυρίως για να δω πως θα το τελειώσουν, δε με ενδιαφέρει όσο 2-3 χρόνια πριν".
Πλέον έκανα μεγάλο λάθος, γιατί μετά την 1η παρακολουθούμε ίσως την καλύτερη σεζόν της σειράς. Μπορεί να φαίνεται μεταβατική, καθώς όλοι οι χαρακτήρες προετοιμάζουν τα σχέδιά τους, αλλά η ανάπτυξη τους, 2-3 σοκ που έχουμε φάει και γενικότερα η εξέλιξη της σειράς είναι πολύ μεγάλη. Ίσως το καλύτερο πρώτο μισό εδώ και πολύ καιρό, κυρίως γιατί κάθε επεισόδιο είναι καλύτερο από το άλλο. Συνήθως ξεκινάει δυνατά στα 1-3, συνεχίζει μέτρια στα 4-6, προχωράει καταπληκτικά στα 7-9 και κλείνει ήρεμα στο 10 εκτός αν κάνει φινάλε σαν το περσινό. Τώρα διαρκώς προχωράμε. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.


Οντως η σκηνη με τον Χοντορ(hold the door) ηταν επος....Εχει ξεκινησει πολυ δυνατα η σεζον ευγε....
Περιμενω μεχρι το τελος της σεζον πολεμο Σνοου-Ραμσει,τελος της εκπαιδευσης της Αρια και αποβαση της Daenerys στα Γουεστερος..Ελπιζω να τα δουμε αυτα...
Θελω να δω σκηνες με την τριαδα Καλισι-Τυριον-Βαρις tongue.gif ....Θα ακουσουμε μαγικες ατακες...
Οι ματιες του Τορμουντ στην Μπριεν με εχουν κανει να κλαψω στο γελιο tongue.gif
Nemesakos
Καμιά θεωρία κανέις για το σκηνικό με το χοντορ? Νομίζω κάτι μου διαφεύγει..αν υποθέσουμε ότι ο χοντορ έχει γίνει από μικρός έτσι όπως τον γνωρίζουμε κ ταξιδεύει ο μπράβο στο παρελθόν όμως σε παροντικο χρονο τότε πως ο μεγάλος χοντορ που λογικά δεν το έχει ζήσει αυτό αφού γίνεται τώρα είναι από μικρός έτσι.. Συγγνώμη αλλά κάτι χάνω στην λογική εξήγηση του πράγματος..
pk13
QUOTE(Nemesakos @ May 23 2016, 20:42 ) *
Καμιά θεωρία κανέις για το σκηνικό με το χοντορ? Νομίζω κάτι μου διαφεύγει..αν υποθέσουμε ότι ο χοντορ έχει γίνει από μικρός έτσι όπως τον γνωρίζουμε κ ταξιδεύει ο μπράβο στο παρελθόν όμως σε παροντικο χρονο τότε πως ο μεγάλος χοντορ που λογικά δεν το έχει ζήσει αυτό αφού γίνεται τώρα είναι από μικρός έτσι.. Συγγνώμη αλλά κάτι χάνω στην λογική εξήγηση του πράγματος..


Επειδη ο Μπραν επηρεαζει και το παρελθον,εκτος απο το παρον..Αν δεχτουμε πως παρον-παρελθον συνυπαρχουν και ειναι 2 παραλληλα ξεχωριστα χρονικα σημεια ο Μπραν μπαινει στον Χοντορ του παροντος αλλα επειδη βρισκεται στο παρελθον μπλεκει σε ολη την φαση και τον μικρο Χοντορ...Γι αυτο και ο μικρος Χοντορ βλεπει μπροστα του τον Μπραν...Εκει ακουει την εντολη hold the door και σκαλωνει το μυαλο του..

Εγω ετσι το καταλαβα τουλαχιστον....

Διαβασα μια πολυ ενδιαφερουσα θεωρια για τον Μπραν αλλα επειδη ειναι μεγαλη και δεν εχω χρονο τωρα θα την γραψω αυριο...Μου φανηκε πολυ λογικη και εξηγει πολλα....
Nemesakos
QUOTE (pk13 @ May 23 2016, 23:14 ) *
Επειδη ο Μπραν επηρεαζει και το παρελθον,εκτος απο το παρον..Αν δεχτουμε πως παρον-παρελθον συνυπαρχουν και ειναι 2 παραλληλα ξεχωριστα χρονικα σημεια ο Μπραν μπαινει στον Χοντορ του παροντος αλλα επειδη βρισκεται στο παρελθον μπλεκει σε ολη την φαση και τον μικρο Χοντορ...Γι αυτο και ο μικρος Χοντορ βλεπει μπροστα του τον Μπραν...Εκει ακουει την εντολη hold the door και σκαλωνει το μυαλο του..

Εγω ετσι το καταλαβα τουλαχιστον....

Διαβασα μια πολυ ενδιαφερουσα θεωρια για τον Μπραν αλλα επειδη ειναι μεγαλη και δεν εχω χρονο τωρα θα την γραψω αυριο...Μου φανηκε πολυ λογικη και εξηγει πολλα....

Σκαλώνει στο παρελθόν από κάτι που γίνεται στο παρόν, κ κουβαλάει από κει κ μετά όλη του την ζωή την κάτι το οποίο ουσιαστικά δεν έχει ζήσει αλλά θα το ζήσει. Δλδ ο μπράν πάει για πρώτη φορά στο παρελθόν στον χοντορ όπου τον αλλάζει όμως εμείς στο παρόν 6 σεζόν η πόσα χρόνια στην πραγματικότητα έχουν περάσει ξέρουμε τον χοντορ ως είναι χωρίς να έχει ξαναπαει στο παρελθόν ο μπράν ώστε να τον αλλάξει..μπερδεμένο είναι αλλά μου πε μια φίλη ότι στο πρώτο βιβλίο εξηγεί την σύνδεση του χοντορ με τον Μπραν..
j-kidd13
Δηλαδη τι λετε,οτι ο Χοντορ,μεχρι και πριν συμβει ολο αυτο το σκηνικο,εζησε τη ζωη του απο μικρος μεχρι την τωρινη του ηλικια σαν "καθυστερημενος",επειδη θα συνεβαινε μελλοντικα το περιστατικο με τους walkers και θα εμπαινε να τον ελεγξει ο Μπραν??
Παραειναι κουφο...

Τωρα,αλλο ενα πολυ καλο επεισοδιο.Δεν κοβω την Αρυα να καταφερνει να τελειωσει αυτο που θελει να κανει-το οποιο βασικα δεν εχω καταλαβει τι ειναι,τι σκατα θελει να πετυχει με την εκπαιδευση που κανει στο ναο του manyfacesgod??-γιατι δεν εχει ξεπερασει ουτε τον θανατο του πατερα της,ουτε τα δεινα που βρηκαν το Σταρκεϊκο,ουτε το μισος που ειχε και το αισθημα της εκδικησης βλεπω να την χαλαει.Εκτος αν ολη αυτη η εκπαιδευση αποσκοπει στο να την βοηθησει στο να γυρισει και να τους περιλαβει ολους ενα χερακι.Ξενερωσα με τον Χοντορ,τον ηθελα ακομα στη σειρα,αλλα παραηταν γαματη η φαση του πως εγινε οπως ειναι.Και ας ειναι ακαταλαβιστικη οπως ειπα πριν laugh.gif .
Αυτο το πραγμα με τον Μπραν που παει στο παρελθον και επιρρεαζει το μελλον,ειναι τρομακτικο για τη σειρα.Ε ρε ετσι και βρεθει το εναπομειναν Σταρκεικο μαζι,θα κλαψουνε μανουλες...
D-Wade
QUOTE(Nemesakos @ May 24 2016, 00:20 ) *
Σκαλώνει στο παρελθόν από κάτι που γίνεται στο παρόν, κ κουβαλάει από κει κ μετά όλη του την ζωή την κάτι το οποίο ουσιαστικά δεν έχει ζήσει αλλά θα το ζήσει. Δλδ ο μπράν πάει για πρώτη φορά στο παρελθόν στον χοντορ όπου τον αλλάζει όμως εμείς στο παρόν 6 σεζόν η πόσα χρόνια στην πραγματικότητα έχουν περάσει ξέρουμε τον χοντορ ως είναι χωρίς να έχει ξαναπαει στο παρελθόν ο μπράν ώστε να τον αλλάξει..μπερδεμένο είναι αλλά μου πε μια φίλη ότι στο πρώτο βιβλίο εξηγεί την σύνδεση του χοντορ με τον Μπραν..

Δεν πάει για πρώτη φορά στο παρελθόν ο Μπραν. ΠΑΝΤΑ πήγαινε στο παρελθόν.Παίζει μπάλα στην τέταρτη διάσταση,τον χρόνο. Δες λίγο Interstellar smile.gif
pk13
QUOTE(Nemesakos @ May 23 2016, 21:20 ) *
Σκαλώνει στο παρελθόν από κάτι που γίνεται στο παρόν, κ κουβαλάει από κει κ μετά όλη του την ζωή την κάτι το οποίο ουσιαστικά δεν έχει ζήσει αλλά θα το ζήσει. Δλδ ο μπράν πάει για πρώτη φορά στο παρελθόν στον χοντορ όπου τον αλλάζει όμως εμείς στο παρόν 6 σεζόν η πόσα χρόνια στην πραγματικότητα έχουν περάσει ξέρουμε τον χοντορ ως είναι χωρίς να έχει ξαναπαει στο παρελθόν ο μπράν ώστε να τον αλλάξει..μπερδεμένο είναι αλλά μου πε μια φίλη ότι στο πρώτο βιβλίο εξηγεί την σύνδεση του χοντορ με τον Μπραν..


Ο Μπραν παντα γυρνουσε στο παρελθον...Σκεψου οτι παρελθον παρον ειναι παραλληλα χρονικα σημεια και οΜπραν θελει να μπει στον Χοντορ του παροντος για να τον κανει να τα βαλει με τους Ουοκερς τωρα,αλλα επειδη βρισκεται στο παρελθον ο Μπραν στην προσπαθεια του να μπει στον Χοντορ μπλεκει και τον μικρο Χοντορ...Το hold the door που του λεει η Μιρα το ακουει μεσα απο τον Μπραν στο παρελθον και τρελενεται ο Χοντορ...Ετσι το αποτελεσμα αυτης της καταστασης που εγινε στο παρελθον του επηρεαζει το παρον του οπως το ξερουμε 6 χρονιες...Αν το σκεφτεις βγαζει νοημα...
pk13
Καθαρα build up επεισοδια τα δυο τελευταια που προετοιμαζουν λογικα για να δουμε την κορυφωση στα τρια τελευταια επεισοδια οπως γινεται συνηθως...Εχουν νομιζω ανοιξει πολλα storylines και αν ισχυει πως η σειρα εχει περιπου αλλα 15 επεισοδια μεχρι να ολοκληρωθει τοτε θελω να δω πως θα τα κλεισουν...Ελπιζω να μην φαμε καμια τρελη ξενερα στο τελος...

Η επιστροφη του Hound ειναι φανερο πως εχει να κανει με την δικη της Σερσι...Μυριζομαι πως θα δουμε Mountain vs Hound στην δικη δια μαχης....Και φανταζομαι πως η σιγουρια της Σερσι που συνεχεια λεει πως ειναι μια χαρα γιατι εχει το Βουνο ζομπι θα πληρωθει...

Νομιζω πως δεν μαχαιρωθηκε η Αρυα παντως αλλα ισως ο Jaqen που πηρε την μορφη της για να τεσταρει το τσοφλι την raif...

Ελπιζω να δουμε ωραια τελευταια επεισοδια....
Nemesakos
Εντελώς filler τα δύο τελευταία επεισόδια. Λίγο με προβλημάτισε η επανεμφάσινη του Κλιγκέιν. Μετά είδα και τους men without flag δλδ τον Θώρος οφ Μηρ και ησύχασα. Γενικά εμφανίζονται όλο και πιο συχνά ιερείς/ιέριες του Κόκκινου θεού. Η Μελισάνδρα, στον Τύριον και τώρα λογικά στον Κλιγκέιν. Μπορεί βέβαια να τον έχουν κιόλας αναστήσει αλλά αυτό ίσως είναι δική μου θεωρία. Με βάση αυτά που κυκλοφορούν αν δούμε ξανά θώρος οφ Μιρ, ίσως να ξαναδούμε την Κάτλιν Σταρκ πλέον ως Lady Stoneheart, αν φυσικά θελήσουν να ακολουθήσουν το storyline των βιβλίων.

Επίσης το storyline της Άριας δεν μου αρέσει καθόλου, ήταν λογικό ότι θα κάνει μαλακια, το περίμενα πως και πως. Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που είπε ο pk13 αλλά αν δεν ισχύει καλά να της κάνουν.. Βλάμμενο κορίτσι. Ή δίνεσαι κάπου ή όχι. Αφού εξαρχής δεν θα μπορούσες να σκοτώσεις τον αδερφό σου ή την αδερφή σου ακόμα και αν γινόσουν faceless god...Βλαμμένο!!

Η μάζωξη συμμάχων δεν πήγε καλά και όπως φάνηκε θα επάνελθει ο Littlefinger. Το θέμα είναι πόσο κακό θα κάνει τώρα...

Περιμένω από τώρα το 9ο που έχει τίτλο The Battle of Bastards!!!!
Zephyr
Δεν θα μπω σε ανάπτυξη θεωριών, έτσι κ αλλιώς έχουν κατακλύσει το ίντερνετ.
Σε 2-3 πράγματα θα σταθώ:

1) Γιατί δεν κρατούσαν την ηθοποιάρα τον Ian McShane λιιιιιγο παραπάνω? Και είχα ακούσει ότι θα είχε μεγάλο ρόλο στην υπόθεση (τελικά ένα χίπι παπά έκανε κ αυτόν για ένα επεισόδιο 68.gif )

2) Είναι για μένα με διαφορά η καλύτερη σεζόν που έχουμε δει. Κάθε επεισόδιο βγάζει κάτι καινούργιο που μετράει, διαφωνώ με κάποιους που λένε ότι είναι filler, ίσα ίσα που πλέον τα πράγματα "τρέχουν" πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με άλλες σεζόν που όντως βλέπαμε τα μισά και παραπάνω επεισόδια να προσφέρουν ελάχιστα στην πλοκή.

3) Margaery Tyrell for the win cool.gif !!!
j-kidd13
QUOTE(Zephyr @ Jun 8 2016, 10:26 ) *
3) Margaery Tyrell for the win cool.gif !!!


Εκεινο το ροδο στο χαρτακι που εδωσε στην γιαγια Ταιρελ,και το βλεμα που της εριξε λεγοντας της 2η φορα,φυγε,κανει μπαμ οτι εχει σχεδιο.Το θεμα ειναι τι σημαινει αυτο το ροδο,εχει αναφερθει κατι στη σειρα για τον συμβολισμο του,ειτε γενικα ειτε για τον οικο Ταιρελ?
pk13
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 8 2016, 09:50 ) *
Εκεινο το ροδο στο χαρτακι που εδωσε στην γιαγια Ταιρελ,και το βλεμα που της εριξε λεγοντας της 2η φορα,φυγε,κανει μπαμ οτι εχει σχεδιο.Το θεμα ειναι τι σημαινει αυτο το ροδο,εχει αναφερθει κατι στη σειρα για τον συμβολισμο του,ειτε γενικα ειτε για τον οικο Ταιρελ?

Νομιζω πως ειναι το σημα του οικου Ταιρελ το τριανταφυλλο...Δηλαδη της ειπε πως εχει σχεδιο για το καλο του οικου τους...

Χθες το βραδυ δυστυχως με σποιλεριασανε στο fb για το τελος της σεζον και ενα εχω να πω η γκομενα εχει σχεδιο και θα εμπλακει πολυ....

QUOTE(Zephyr @ Jun 8 2016, 08:26 ) *
Δεν θα μπω σε ανάπτυξη θεωριών, έτσι κ αλλιώς έχουν κατακλύσει το ίντερνετ.
Σε 2-3 πράγματα θα σταθώ:

1) Γιατί δεν κρατούσαν την ηθοποιάρα τον Ian McShane λιιιιιγο παραπάνω? Και είχα ακούσει ότι θα είχε μεγάλο ρόλο στην υπόθεση (τελικά ένα χίπι παπά έκανε κ αυτόν για ένα επεισόδιο 68.gif )

2) Είναι για μένα με διαφορά η καλύτερη σεζόν που έχουμε δει. Κάθε επεισόδιο βγάζει κάτι καινούργιο που μετράει, διαφωνώ με κάποιους που λένε ότι είναι filler, ίσα ίσα που πλέον τα πράγματα "τρέχουν" πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με άλλες σεζόν που όντως βλέπαμε τα μισά και παραπάνω επεισόδια να προσφέρουν ελάχιστα στην πλοκή.

3) Margaery Tyrell for the win cool.gif !!!


Τα πεντε πρωτα επεισοδια αυτης της σεζον ειναι το καλυτερο ξεκινημα που εχει κανει η σειρα μετα την πρωτη σεζον...Ξεκαθαρα....Απλα τα δυο τελευταια εμενα μου φανηκαν build up για να δουμε την κορυφωση στα τελευταια 3 επεισοδια της σεζον...Παντως overall φοβερη σεζον μεχρι στιγμης....
j-kidd13
QUOTE(pk13 @ Jun 8 2016, 12:06 ) *
Νομιζω πως ειναι το σημα του οικου Ταιρελ το τριανταφυλλο...Δηλαδη της ειπε πως εχει σχεδιο για το καλο του οικου τους...

Χθες το βραδυ δυστυχως με σποιλεριασανε στο fb για το τελος της σεζον και ενα εχω να πω η γκομενα εχει σχεδιο και θα εμπλακει πολυ....


Eιναι ξεκαθαρο οτι εχει σχεδιο,οπως εχουμε δει την Μαρτζερι σαν χαρακτηρα μεχρι τωρα,δεν παιζει να υπεκυπτε απλα στον Σπουργιτη.Πιο φιλοδοξη πεθαινεις.Για μενα ειναι μια μικρογραφια της Σερσει.
Γενικα εδωσε και χθες σημεια αναφορας,η επιστροφη του κυνηγοσκυλου,που οσο πιθανο ειναι να σχετιζεται με την μαχη με τον αδερφο του,αλλο τοσο θεωρω πιθανο να εχει να κανει και με την Αρυα και την επιστροφη της στο Westeros,μηπως εχουμε κανα νεο συναπαντημα(δεν πιστευω οτι πεθανε/θα πεθανει,ηδη κυκλοφορουν διαφορες εκδοχες του τι συνεβει σ αυτη τη σκηνη).
Σιγουρα παντως τα λογια του McShane,και ο θανατος ολου του τιμ που ειχε μαζεμενο εκει,"ξυπνησαν" τον Κλιγκειν.
Φοβερος χαρακτηρας ο Blackfish,η σκηνη με τον Jamie ηταν ολα τα λεφτα.Η Sansa σιγουρα εγραψε γραμμα στον Mικροδαχτυλο ζητωντας βοηθεια,aka τον στρατο του ξαδερφου της.
Γενικα παμε για δυνατο φιναλε,εχει ανοιξει πολλα μετωπα η σειρα,προβλεπεται χαμος στα 3 τελευταια(ποτε περασε ο καιρος και μεινανε μονο 3!!!Με αυτα που αναμενεται να δουμε,αντε να περιμενεις 1 χρονο παλι!)
nikolas12
QUOTE(pk13 @ Jun 8 2016, 12:06 ) *
Νομιζω πως ειναι το σημα του οικου Ταιρελ το τριανταφυλλο...Δηλαδη της ειπε πως εχει σχεδιο για το καλο του οικου τους...

Χθες το βραδυ δυστυχως με σποιλεριασανε στο fb για το τελος της σεζον και ενα εχω να πω η γκομενα εχει σχεδιο και θα εμπλακει πολυ....



Τα πεντε πρωτα επεισοδια αυτης της σεζον ειναι το καλυτερο ξεκινημα που εχει κανει η σειρα μετα την πρωτη σεζον...Ξεκαθαρα....Απλα τα δυο τελευταια εμενα μου φανηκαν build up για να δουμε την κορυφωση στα τελευταια 3 επεισοδια της σεζον...Παντως overall φοβερη σεζον μεχρι στιγμης....


Ρε συ πως σε spoilerιάσανε, αφού η σεζόν που βλέπουμε δεν είναι γραμμένη στα βιβλία, όπου αυτοί που τα είχαν διαβάσει, μπορούσαν να μας καταστρέψουν τη ζωή αν το θέλανε; tongue.gif
Εγώ πιστεύω ότι τα τελευταία 2 μπορεί να μην ήταν τόσο δυνατά, όσο τα πέντε πρώτα, αλλά στο μέλλον θα δούμε ότι μέσω αυτών χτίστηκαν πολλές ιστορίες και επιστροφές που θα παίξουν σημαντικότατο ρόλο.
Πάντως μπαίνουμε άμεσα στην τελική ευθεία, απ' όσο διαβάζω μετά την 6η έχουν προγραμματίσει 13 επεισόδια, λογικά σε 2 σεζόν των 7 και 6 επεισοδίων αντίστοιχα. Πολύ δυνατό χτίσιμο γενικά, άπειρες εξελίξεις και ένας τεράστιος αριθμός χαρακτήρων, καθένας εκ των οποίων θα παίξει το ρόλο του.
Δεν ξέρω αν έχω ξενερώσει ή όχι με την Arya. Περιμέναμε πόσο καιρό να πάει στον Jaqen, να μάθει τις τεχνικές του και να γυρίσει στο Westeros να καθαρίσει κόσμο από εκδίκηση. Αφού πήγε, εκπαιδευτικά failαρε ασύστολα και έδειξε αδυναμία και έφυγε. Λέει ότι θα γυρίσει Westeros και μαχαιρώνεται ξαφνικά. Πάντως πιστεύω θα ισχύει κάποιο fan theory, τόση ώρα ιστορίας να πήγε τσάμπα, αποκλείεται.
pk13
QUOTE(nikolas12 @ Jun 8 2016, 11:05 ) *
Ρε συ πως σε spoilerιάσανε, αφού η σεζόν που βλέπουμε δεν είναι γραμμένη στα βιβλία, όπου αυτοί που τα είχαν διαβάσει, μπορούσαν να μας καταστρέψουν τη ζωή αν το θέλανε; tongue.gif
Εγώ πιστεύω ότι τα τελευταία 2 μπορεί να μην ήταν τόσο δυνατά, όσο τα πέντε πρώτα, αλλά στο μέλλον θα δούμε ότι μέσω αυτών χτίστηκαν πολλές ιστορίες και επιστροφές που θα παίξουν σημαντικότατο ρόλο.
Πάντως μπαίνουμε άμεσα στην τελική ευθεία, απ' όσο διαβάζω μετά την 6η έχουν προγραμματίσει 13 επεισόδια, λογικά σε 2 σεζόν των 7 και 6 επεισοδίων αντίστοιχα. Πολύ δυνατό χτίσιμο γενικά, άπειρες εξελίξεις και ένας τεράστιος αριθμός χαρακτήρων, καθένας εκ των οποίων θα παίξει το ρόλο του.
Δεν ξέρω αν έχω ξενερώσει ή όχι με την Arya. Περιμέναμε πόσο καιρό να πάει στον Jaqen, να μάθει τις τεχνικές του και να γυρίσει στο Westeros να καθαρίσει κόσμο από εκδίκηση. Αφού πήγε, εκπαιδευτικά failαρε ασύστολα και έδειξε αδυναμία και έφυγε. Λέει ότι θα γυρίσει Westeros και μαχαιρώνεται ξαφνικά. Πάντως πιστεύω θα ισχύει κάποιο fan theory, τόση ώρα ιστορίας να πήγε τσάμπα, αποκλείεται.


Με σποιλεριασανε γιατι βγηκε θεμα στο reddit που εγραφε ολες τις εξελιξεις στα 3 τελευταια επεισοδια μετα διαγραφηκε αλλα στα ξενα φορουμ του got προλαβανε και το ειδανε...Θα μου πεις ειναι εμπιστο?Παντως αυτος που εγραψε το θεμα ειχε γραψει παλι στο reddit πριν ξεκινησει ο εκτος κυκλος τις εξελιξεις στα επτα πρωτα επεισοδια και δεν επεσε εξω σε τιποτα...Ειχε γραψει για επιστροφη hound, για την συμφωνια Τομμεν Σπουργιτη για τον Χοντορ και αλλα....Μου στειλανε χθες αυτα που εγραφε το θεμα του reddit στο fb...
Να σου τα στειλω με πμ να σου καταστρεψω τη ζωη? tongue.gif tongue.gif tongue.gif
nikolas12
QUOTE(pk13 @ Jun 8 2016, 14:19 ) *
Με σποιλεριασανε γιατι βγηκε θεμα στο reddit που εγραφε ολες τις εξελιξεις στα 3 τελευταια επεισοδια μετα διαγραφηκε αλλα στα ξενα φορουμ του got προλαβανε και το ειδανε...Θα μου πεις ειναι εμπιστο?Παντως αυτος που εγραψε το θεμα ειχε γραψει παλι στο reddit πριν ξεκινησει ο εκτος κυκλος τις εξελιξεις στα επτα πρωτα επεισοδια και δεν επεσε εξω σε τιποτα...Ειχε γραψει για επιστροφη hound, για την συμφωνια Τομμεν Σπουργιτη για τον Χοντορ και αλλα....Μου στειλανε χθες αυτα που εγραφε το θεμα του reddit στο fb...
Να σου τα στειλω με πμ να σου καταστρεψω τη ζωη? tongue.gif tongue.gif tongue.gif


Χαχαχα reddit αυτή η μάστιγα tongue.gif Στείλε, αλλά θα το ανοίξω μετά το τέλος της σεζόν να δω πόσο αξιόπιστο ήταν τελικά (έτσι όπως το λες, φαίνεται αρκετά αξιόπιστο).
pk13
Καλο το 8ο επεισοδιο χωρις να με τρελανει...
Επιτελους τελειωσε αυτο το storyline της Αρυα γιατι ειχε καταντησει κουραστικο...Ξενερωμα που δεν μας εδειξε την σκηνη της μαχης...
Ο Τομμεν πατησε χ στην Σερσι με την καταργηση της δικης δια μαχης...Την βλεπω ενα βημα πριν της γυρισει το κεφαλι και βαλει το βουνο ζομπι να τους καθαρισει ολους...Ο Τζειμι πολυ ευκολα το πηρε το καστρο,αναρωτιεμαι τι παιχτηκε που δεν ειδαμε...Νομιζω πως ο Τζειμι εχει αρχισει να θολωνει σαν χαρακτηρας,δεν τον βλεπω καλα...
Πολυ υποπτη η φυγη του Βαρυς ακριβως πριν γινει η επιθεση...Γενικα οσο πολυ μου αρεσει σαν χαρακτηρας αλλα τοσο υποπτος μου μοιαζει...Ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος μαζι του....Η σκηνη με Τυριον,γκρι σκουληκι και τα ανεκδοτα ειχε πολυ γελιο,οσο αβολη ηταν αλλο τοσο αστεια ηταν..
Νομιζω οτι ξεχναμε μια για παντα τη stoneheart....
thanath
QUOTE (pk13 @ Jun 14 2016, 19:11 ) *
Καλο το 8ο επεισοδιο χωρις να με τρελανει...
Επιτελους τελειωσε αυτο το storyline της Αρυα γιατι ειχε καταντησει κουραστικο...Ξενερωμα που δεν μας εδειξε την σκηνη της μαχης...
Ο Τομμεν πατησε χ στην Σερσι με την καταργηση της δικης δια μαχης...Την βλεπω ενα βημα πριν της γυρισει το κεφαλι και βαλει το βουνο ζομπι να τους καθαρισει ολους...Ο Τζειμι πολυ ευκολα το πηρε το καστρο,αναρωτιεμαι τι παιχτηκε που δεν ειδαμε...Νομιζω πως ο Τζειμι εχει αρχισει να θολωνει σαν χαρακτηρας,δεν τον βλεπω καλα...
Πολυ υποπτη η φυγη του Βαρυς ακριβως πριν γινει η επιθεση...Γενικα οσο πολυ μου αρεσει σαν χαρακτηρας αλλα τοσο υποπτος μου μοιαζει...Ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος μαζι του....Η σκηνη με Τυριον,γκρι σκουληκι και τα ανεκδοτα ειχε πολυ γελιο,οσο αβολη ηταν αλλο τοσο αστεια ηταν..
Νομιζω οτι ξεχναμε μια για παντα τη stoneheart....


Εγώ νιώθω ότι πρόκειται για filler και αυτό το επεισόδιο.. Έχουν σύνολο 10 επεισόδια και αναλώνονται σε σκηνές που είναι λίγο βαρετές! Περιμένω πως και πως το επόμενο επεισόδιο μόνο λόγω τίτλου.

Δεν μου άρεσε που η Άρυα γλίτωσε τόσο εύκολα και τελικά όλα καλά και όλα ωραία! Θα ήθελα να δω Μπραν και σκηνές από το παρελθόν περισσότερο.. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που το πάνε με τον Χάουντ και αν θα βοηθήσει πραγματικά στην υπόθεση.. Αυτό με την Σέρσι το καταχάρηκα! Η Μάρτζορι παίζει πολύ καλά το χαρτί της μέχρι στιγμής! Περιμένω να δω τί θα κάνει για να σώσει τον αδερφό της! Η Ντάνι θα τα κάνει για άλλη μια φορά όλα μπιπ
PanosIlio
QUOTE(pk13 @ Jun 14 2016, 19:11 ) *
Καλο το 8ο επεισοδιο χωρις να με τρελανει...
Ο Τζειμι πολυ ευκολα το πηρε το καστρο,αναρωτιεμαι τι παιχτηκε που δεν ειδαμε...


Νομίζω πω δεν παρατήρησες και πολύ καλά το επεισόδιο tongue.gif Ο Jaime ξεκάθαρα είπε στον Edmure Tully πως θα πετάξει τον γιο του με καταπέλτη στο Riverrun cool.gif με πολύ πειστικό ύφος -αναμεσα σε πολλές άλλες απειλές- αν δεν διέταζε του άντρες του να παραδώσουν το κάστρο, και επειδή αυτός είναι ο νόμιμος άρχοντας του Riverrun και όχι ο Blackfish εξελίχθηκε έτσι η φάσηwink.gif
pk13
QUOTE(thanath @ Jun 14 2016, 20:11 ) *
Εγώ νιώθω ότι πρόκειται για filler και αυτό το επεισόδιο.. Έχουν σύνολο 10 επεισόδια και αναλώνονται σε σκηνές που είναι λίγο βαρετές! Περιμένω πως και πως το επόμενο επεισόδιο μόνο λόγω τίτλου.

Δεν μου άρεσε που η Άρυα γλίτωσε τόσο εύκολα και τελικά όλα καλά και όλα ωραία! Θα ήθελα να δω Μπραν και σκηνές από το παρελθόν περισσότερο.. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που το πάνε με τον Χάουντ και αν θα βοηθήσει πραγματικά στην υπόθεση.. Αυτό με την Σέρσι το καταχάρηκα! Η Μάρτζορι παίζει πολύ καλά το χαρτί της μέχρι στιγμής! Περιμένω να δω τί θα κάνει για να σώσει τον αδερφό της! Η Ντάνι θα τα κάνει για άλλη μια φορά όλα μπιπ


Γενικα η ιστορια της Αρρυα ειχε κουρασει....Ηταν πολυ ενδιαφερουσα τις πρωτες 2-3 σεζον αλλα μετα εκανε μεγαλη κοιλια...
Η Σερσι δεν βλεπω να το βαζει κατω...Η σκηνη με τον μειστερ που τον ρωτα αν η φημη που ακουσε ειναι αληθινη και αυτος της απαντα περισσοτερο απο αληθινη κατι κρυβει...Δεν θα μου εκανε εντυπωση να μιλα για wildfire...


QUOTE(PanosIlio @ Jun 15 2016, 07:09 ) *
Νομίζω πω δεν παρατήρησες και πολύ καλά το επεισόδιο tongue.gif Ο Jaime ξεκάθαρα είπε στον Edmure Tully πως θα πετάξει τον γιο του με καταπέλτη στο Riverrun cool.gif με πολύ πειστικό ύφος -αναμεσα σε πολλές άλλες απειλές- αν δεν διέταζε του άντρες του να παραδώσουν το κάστρο, και επειδή αυτός είναι ο νόμιμος άρχοντας του Riverrun και όχι ο Blackfish εξελίχθηκε έτσι η φάσηwink.gif

Οχι το ειδα αυτο το μερος που του ειπε πως θα πεταξει τον γιο του με καταπελτη στο καστρο....Απλα μου κανει εντυπωση που αποφασισε να παραδωθει ετσι απλα για ενα παιδι που δεν το εχει γνωρισει ποτε και το εκανε με μια κορη του Φρει...Μου φαινεται λιγο κουλο...Μηπως του ειπε ο Τζειμι για την Σανσα και οτι αν παραδωσει το καστρο θα τον αφησει να παει βορρεια με τον στρατο του οπως ειχε υποσχεθει στην Μπριεν?
nikolas12
Αυτή η σεζόν είναι ακριβώς αντίθετη από όσες έχουμε συνηθίσει. Ξεκίνησε πολύ δυνατά, έβαλε 2 επεισόδια να χτίσουν πράγματα για την υπόλοιπη και το μέλλον και αντ' αυτού αντί να γίνει ο συνηθισμένος χαμός στο 8, μας δίνουν ένα επεισοδιάκι ψιλοfiller ψιλογιατίμαςκατέρριψαντιςμισέςθεωρίεςτην
τρέλαμου.

Η ιστορία της Arya έπρεπε να τελειώσει οπωσδήποτε, ξεκίνησε δυνατά, ανυπομονούσαμε να δούμε εκπαίδευση, αλλά έχει κάνει απίστευτη κοιλιά και έχει γίνει πολύ βαρετή. Δεν την εκμεταλλεύτηκαν σωστά και δημιούργησαν hype με τον Jaqen στη δεύτερη σεζόν που δεν επαληθεύτηκε αργότερα.
Ντάξει κλαίω που 2 επεισόδια βλέπουμε τον Hound να επιστρέφει αποφασισμένος και ψηνόμαστε για Cleganebowl και τελικά μας το ακυρώνουν.
Το μεγαλύτερό μου θέμα δεν είναι η ακύρωση κάποιων απλών θεωριών. Απλά ό,τι οδηγούμασταν σε κάτι δυνατό και τώρα δεν ξέρουμε καν που πάμε. Στο επόμενο και μόνο από τον τίτλο περιμένω πάρα πολλά.
Nemesakos
Δεν κατάλαβα τι ακριβώς έγινε με την Άρια να πω την αλήθεια μου. Σκότωσε την αντίζηλο, έβαλε την φάτσα της εκεί που έπρεπε, μίλησε με τον Τζάγκεν, ο Τζαγκεν της είπε ότι επιτέλους το κορίτσι έγινε ο Κανένας, η Αρια απάντησε ότι είναι η Αρια Σταρκ κ παει στο westeros, o Τζάγκεν χαμογέλασε κ την άφησε να φύγει... Κάτι χάνω? Έγινε ο κανένας? Έμεινε η Άρια? Γιατί την άφησε να φύγει τόσο αναίμακτα? Μήπως δεν ακυρώθηκε καμία θεωρία τελικά από το αποτέλεσμα?

Στα υπόλοιπα εγώ διαφωνώ ότι αποχαιρετούμε την Stoneheart. Μου έκανε εντύπωση ότι έδειξε τόσο έντονα το κατούρημα και την λίμνη μπροστά από τον Κλιγκέιν. Αχρείαστα πλανα, αχρειάστα κοντινά πλάνα στην λίμνη. Επίσης θεωρώ πως οι men without flags δεν μπορεί να είναι μόνο αυτοί οι 4. Κάπου θα υπάρχει κ ο υπόλοιπος στρατός / ακόλουθοί τους και σκέφτομαι μήπως εκεί ειναι η Stoneheart. Άλλωστε νομίζω ότι μετά την κουβέντα περί του ότι κάτι καλό πάμε να κάνουμε σαν ομάδα, κάτι περιμένει ο κόσμος από μας , γιαυτό θεωρώ πως υπάρχουν κ άλλοι από πίσω και ίσως εκεί να είναι η Κάτλιν.

Στα του επομένου επισοδείου, το τρέιλερ δεν αφήνει να σκεφτείς πολλά. Δείχνει σοκαρισμένους και τον Τζον και την Σάνσα, χαρούμενο τον Ράμσει, με άψογα οργανωμένο στρατό. Νομίζω θα θυμίσει λίγο άρχοντα δαχτυλιδιών όταν τα άλογα των Ιπποτών της Κοιλάδας του Λιτλφίνγκερ θα έρθουν να βοηθήσουν (Γκάνταλφ reloaded!)

Για το Κίνγκς Λάντινγκ νομίζω οτι αδιαφορώ πλήρως, ενώ η Καλίσι μάλλον μπαίνει δυνατά και όπως φαίνεται αν ο δράκος δεν τα κάψει θα βρει και πλοία.
pk13
QUOTE(nikolas12 @ Jun 15 2016, 08:24 ) *
Αυτή η σεζόν είναι ακριβώς αντίθετη από όσες έχουμε συνηθίσει. Ξεκίνησε πολύ δυνατά, έβαλε 2 επεισόδια να χτίσουν πράγματα για την υπόλοιπη και το μέλλον και αντ' αυτού αντί να γίνει ο συνηθισμένος χαμός στο 8, μας δίνουν ένα επεισοδιάκι ψιλοfiller ψιλογιατίμαςκατέρριψαντιςμισέςθεωρίεςτην
τρέλαμου.

Η ιστορία της Arya έπρεπε να τελειώσει οπωσδήποτε, ξεκίνησε δυνατά, ανυπομονούσαμε να δούμε εκπαίδευση, αλλά έχει κάνει απίστευτη κοιλιά και έχει γίνει πολύ βαρετή. Δεν την εκμεταλλεύτηκαν σωστά και δημιούργησαν hype με τον Jaqen στη δεύτερη σεζόν που δεν επαληθεύτηκε αργότερα.
Ντάξει κλαίω που 2 επεισόδια βλέπουμε τον Hound να επιστρέφει αποφασισμένος και ψηνόμαστε για Cleganebowl και τελικά μας το ακυρώνουν.
Το μεγαλύτερό μου θέμα δεν είναι η ακύρωση κάποιων απλών θεωριών. Απλά ό,τι οδηγούμασταν σε κάτι δυνατό και τώρα δεν ξέρουμε καν που πάμε. Στο επόμενο και μόνο από τον τίτλο περιμένω πάρα πολλά.


Θα συμφωνησω οτι η ιστορια της Αρυα εγινε πολυ βαρετη...Τα storylines της Αρρυα και της Ντανυ ξεκινησαν πολυ δυνατα με μεγαλο hype και εχουν γινει εντελως ανιαρα...Στις 2 πρωτες σεζον η Αρρυα ηταν ενας πολυ ενδιαφερων χαρακτηρας ηρθε και το valar morghulis και μας απογειωσε και εδω και 3 σεζον μας εχει παρει ο υπνος...Το ιδιο θεωρω συμβαινει και με την Ντανι(οσο και αν η Εμιλια Κλαρκ ειναι πωρωση) μας εχει παρει ο υπνος...Δυναμωσαν οι δρακοι βρηκε στρατο και αντι να επιτεθει καθεται σαν μητερα Τερεζα να μαχεται για να ελευθερωσει τους σκλαβους και να τους κανει δικους της σκλαβους.. tongue.gif Το μονο που με κρατα σε αυτο το storyline ειναι η εμπλοκη Τυριον και Βαρις που δινουν μια ευχαριστη νοτα,αλλιως υπνος...

Οσο για το οτι δεν ξερουμε τι να περιμενουμε διαφωνω...Νομιζω οτι ειναι προφανες τι μαγειρευεται στο kings landing οπως επισης και το τι θα γινει στο βορρα...Μονο με την Ντανι υπαρχει ακομα μια αμφιβολλια αλλα νομιζω οτι και εκει λιγο πολυ ξερουμε τι θα παιχτει...
D-Wade
QUOTE(Nemesakos @ Jun 15 2016, 11:59 ) *
Στα υπόλοιπα εγώ διαφωνώ ότι αποχαιρετούμε την Stoneheart. Μου έκανε εντύπωση ότι έδειξε τόσο έντονα το κατούρημα και την λίμνη μπροστά από τον Κλιγκέιν. Αχρείαστα πλανα, αχρειάστα κοντινά πλάνα στην λίμνη. Επίσης θεωρώ πως οι men without flags δεν μπορεί να είναι μόνο αυτοί οι 4. Κάπου θα υπάρχει κ ο υπόλοιπος στρατός / ακόλουθοί τους και σκέφτομαι μήπως εκεί ειναι η Stoneheart. Άλλωστε νομίζω ότι μετά την κουβέντα περί του ότι κάτι καλό πάμε να κάνουμε σαν ομάδα, κάτι περιμένει ο κόσμος από μας , γιαυτό θεωρώ πως υπάρχουν κ άλλοι από πίσω και ίσως εκεί να είναι η Κάτλιν.

Τελείωσε. Δεν κάνει η σειρά την Lady Stoneheart. Δεν την έκανε όταν έπρεπε στην 4η σεζόν. Σου δείχνει ζωντανό και τον Ντοντάριον που είχε δώσει τη ζωή του για να την αναστήσει. Μένουν και λίγα επεισόδια για το τέλος της σειράς. Δεν έχουν προσλάβει και την ηθοποιό που παίζει την Κάτλιν
Nemesakos
QUOTE (D-Wade @ Jun 15 2016, 12:47 ) *
Τελείωσε. Δεν κάνει η σειρά την Lady Stoneheart. Δεν την έκανε όταν έπρεπε στην 4η σεζόν. Σου δείχνει ζωντανό και τον Ντοντάριον που είχε δώσει τη ζωή του για να την αναστήσει. Μένουν και λίγα επεισόδια για το τέλος της σειράς. Δεν έχουν προσλάβει και την ηθοποιό που παίζει την Κάτλιν

To ότι στο βιβλίο ο Ντοντάριον δίνει την ζωή του για την Κάτλιν δεν μου λέει κάτι για το τι θα γίνει στην σειρά. Έτσι κ αλλιως δεν ακολουθούν κατά γράμμα το βιβλίο. Και όπως διάβασα χτες στα βιβλίο στον Ράμσευ δεν στέλνουν ποτέ την Σάνσα αλλά κάποια που μοιάζει με την Άρια ας πούμε. Και άλλα πολλά.
Πιθανα να έχει τελειώσει όπως λες τον θέμα της Stoneheart, αλλά όχι για αυτόν τον λόγο που λες.
pk13
QUOTE(Nemesakos @ Jun 15 2016, 11:03 ) *
To ότι στο βιβλίο ο Ντοντάριον δίνει την ζωή του για την Κάτλιν δεν μου λέει κάτι για το τι θα γίνει στην σειρά. Έτσι κ αλλιως δεν ακολουθούν κατά γράμμα το βιβλίο. Και όπως διάβασα χτες στα βιβλίο στον Ράμσευ δεν στέλνουν ποτέ την Σάνσα αλλά κάποια που μοιάζει με την Άρια ας πούμε. Και άλλα πολλά.
Πιθανα να έχει τελειώσει όπως λες τον θέμα της Stoneheart, αλλά όχι για αυτόν τον λόγο που λες.

Νομιζω οτι εξαρταται αν θα την δουμε την stoneheart απο το εαν η σειρα θα τελειωσει σε 13-15 επεισοδια που λενε οι παραγωγοι η αν θα τραβηξει στους 9-10 κυκλους που θελει το hbo...Αν τελειωσει σε 13 επεισοδια θα κλεινουν τα storyline σαν τρελοι οποτε δεν παιζει να ανοιξουν νεο storyline...Αν παει για παραπaνω σεζον τοτε δεν θα το απεκλεια γιατι θα δινε περισσοτερο ενδιαφερον στην σειρα...
nikolas12
QUOTE(pk13 @ Jun 15 2016, 12:41 ) *
Θα συμφωνησω οτι η ιστορια της Αρυα εγινε πολυ βαρετη...Τα storylines της Αρρυα και της Ντανυ ξεκινησαν πολυ δυνατα με μεγαλο hype και εχουν γινει εντελως ανιαρα...Στις 2 πρωτες σεζον η Αρρυα ηταν ενας πολυ ενδιαφερων χαρακτηρας ηρθε και το valar morghulis και μας απογειωσε και εδω και 3 σεζον μας εχει παρει ο υπνος...Το ιδιο θεωρω συμβαινει και με την Ντανι(οσο και αν η Εμιλια Κλαρκ ειναι πωρωση) μας εχει παρει ο υπνος...Δυναμωσαν οι δρακοι βρηκε στρατο και αντι να επιτεθει καθεται σαν μητερα Τερεζα να μαχεται για να ελευθερωσει τους σκλαβους και να τους κανει δικους της σκλαβους.. tongue.gif Το μονο που με κρατα σε αυτο το storyline ειναι η εμπλοκη Τυριον και Βαρις που δινουν μια ευχαριστη νοτα,αλλιως υπνος...

Οσο για το οτι δεν ξερουμε τι να περιμενουμε διαφωνω...Νομιζω οτι ειναι προφανες τι μαγειρευεται στο kings landing οπως επισης και το τι θα γινει στο βορρα...Μονο με την Ντανι υπαρχει ακομα μια αμφιβολλια αλλα νομιζω οτι και εκει λιγο πολυ ξερουμε τι θα παιχτει...


H Daenerys είναι για μένα αντιπαθέστατη. Ειλικρινά θα βρίζω αν ο θρόνος καταλήξει τελικά σε εκείνη. 6 σεζόν μας έχει πεθάνει στη βαρεμάρα με τα storylines της, την τζιβάτη-χιπστεράδικη προσέγγιση για τους σκλάβους της (μητέρα τερέζα όπως το λες ακριβώς) και γενικά αν δεν είχε πάει δίπλα της ο Tyrion θα ήταν ο βαρετότερος χαρακτήρας όλων. Οι Tyrion-Varys φέτος κάπως το σώζουν.
Δεν ξέρουμε τι να περιμένουμε στο άμεσο μέλλον εννοώ, όσον αφορά τα νέα επεισόδια εκτός του Battle of Bastards.
pk13
QUOTE(nikolas12 @ Jun 15 2016, 11:51 ) *
H Daenerys είναι για μένα αντιπαθέστατη. Ειλικρινά θα βρίζω αν ο θρόνος καταλήξει τελικά σε εκείνη. 6 σεζόν μας έχει πεθάνει στη βαρεμάρα με τα storylines της, την τζιβάτη-χιπστεράδικη προσέγγιση για τους σκλάβους της (μητέρα τερέζα όπως το λες ακριβώς) και γενικά αν δεν είχε πάει δίπλα της ο Tyrion θα ήταν ο βαρετότερος χαρακτήρας όλων. Οι Tyrion-Varys φέτος κάπως το σώζουν.
Δεν ξέρουμε τι να περιμένουμε στο άμεσο μέλλον εννοώ, όσον αφορά τα νέα επεισόδια εκτός του Battle of Bastards.


Θεωρω οτι αν τελικα οντως τελειωσει η σειρα σε 13 επεισοδια τοτε στον θρονο θα δουμε καποιον που δεν τον περιμενoυμε,κατι εντελως out of the window...H Nτανι εχει τους δρακους,εχει τον στρατο μολις βρει τα πλοια ειναι το απολυτο φαβορι για τον θρονο...Θα ειναι εντελως προβλεψιμο να την δουμε στο θρονο...Και αυτη η σειρα μονο προβλεψιμη δεν ειναι...Ο μονος που για μενα θα μπορουσε να κυβερνησει ειναι ο Τυριον..Ο μονος με ισχυρο μυαλο,εξυπναδα και γνωση διαχειρησης καταστασεων...Αν εχει και στο πλευρο του δυνατους συμβουλους σαν τον Βαρυς τον θεωρω ως ιδανικο βασιλια...

Για την Ντανι συμφωνω οτι ειναι αντιπαθητικος και αδιαφορος χαρακτηρας πλεον....(μονο η Εμιλια Κλαρκ μου την κανει λιγο πιο συμπαθη tongue.gif )...

Νομιζω πως μονο η αντιδραση της Σερσι στο αδειασμα που της εκανε ο Τομμεν δειχνει τι θα γινει στο king's landing...Yπαρχει και μια προφητεια που πρεπει να πραγματοποιηθει wink.gif .....
nikolas12
Ο Tyrion θα ήταν αυτός που όλοι θέλουμε να δούμε στο θρόνο. Μόνο γι' αυτό φοβάμαι ότι δε θα τη βγάλει καν ζωντανός μέχρι το τέλος. Η Emilia Clarke είναι το μοναδικό καλό της Daenerys, ισχύει tongue.gif
thanath
Εγώ στον θρόνο θέλω Τζον Σνοου με χέρι τον Τύριον! Η Ντάνι είναι η πιο προφανής απάντηση γι αυτό νομίζω ότι δεν θα τα καταφέρει! Νομίζω ότι γενικά την έχει κρατήσει πίσω για κάποιο λόγο.. Δεν ξέρω τί, αλλά υποθέτω ότι έχει να κάνει με την καταγωγή του Τζον!

Εμένα πάλι ο χαρακτήρας που μου αρέσει πολύ είναι ο Μπραν. Έχω ακούσει ότι έχει μεγαλύτερο ρόλο στα βιβλία που υπάρχουν και απλά στην σειρά τον δείχνουν ελάχιστα. Αν υπάρχει καμία θεωρία για αυτόν ας μου στείλει κάποιος κάνα pm για να μην σποιλάρουμε για τους άλλους!
D-Wade
Ramsay Bolton θέλω στο θρόνο αλλά οι αλήτες δε νομίζω να το κάνουν
pk13
QUOTE(nikolas12 @ Jun 15 2016, 12:42 ) *
Ο Tyrion θα ήταν αυτός που όλοι θέλουμε να δούμε στο θρόνο. Μόνο γι' αυτό φοβάμαι ότι δε θα τη βγάλει καν ζωντανός μέχρι το τέλος. Η Emilia Clarke είναι το μοναδικό καλό της Daenerys, ισχύει tongue.gif


Θεωρω οτι θα φτασει μεχρι τελους ο Τυριον...Γι αυτο ισως και εχει μπει λιγο στην ακρη τωρα για να ξαναπρωταγωνιστησει προς το τελος της σειρας....
Παντως ειναι κριμα να σπαταλουν τον καλυτερο ηθοποιο της σειρας και εναν απο τους πιο fun to watch χαρακτηρες της σειρας στο να λεει αστειακια με το γκρι σκουληκι...
Στη 2η σεζον ως χερι του βασιλια ηταν μαγευτικος ο Τυριον...
G-arenas
QUOTE (D-Wade @ Jun 15 2016, 17:55 ) *
Ramsay Bolton θέλω στο θρόνο αλλά οι αλήτες δε νομίζω να το κάνουν

αντε πες τα να γινουμε πολλοι!!! για μενα μετα τον tyrion ειναι μακραν ο πιο ενδιαφερον χαρακτηρας της σεζον. ειναι αυτο που λεμε μ@%^π@νο, αρ@%^*δι, σκ@$ψυχος κλπ μονο και μονο αυτο το βλεμμα και χαμογελο που εχει οταν σκοτωνει ειναι ολα τα λεφτα.

τωρα η αρυα κουρασε παρα πολυ και στο προηγουμενο επισοδειο πανηγυριζα που την εσφαξε η αλλη αν και ηξερα οτι δεν θα σκοτωθει. ο τζον σνοου δεν μου αρεσει καθολου και ειδικα τωρα με σανσα τους απεχθανομαι ενω περιμενω την μαρτζερι να κανει κατι τρελο. εγω παντως θεωρω οτι η καλισι (νομιζω επρεπε πιο γρηγορα να ειχε διεκδηκησει τον θρονο) θα παρει τον θρονο καθως λογικα θα παρει και τα πλοια των γκρειτζοι και θα ναι ασταματητοι.

ο blackfish μου αρεσε πολυ αλλα ειχε συντομο ρολο δυστηχως. τωρα δεν ξερω τι θα κανει ο γιος του θα δειξει. το μονο σιγουρο ειναι οτι σε αυτα τα 2 επισοδεια που μενουν λογικα θα γινει χαμος!
nikolas12
QUOTE(thanath @ Jun 15 2016, 16:53 ) *
Εγώ στον θρόνο θέλω Τζον Σνοου με χέρι τον Τύριον! Η Ντάνι είναι η πιο προφανής απάντηση γι αυτό νομίζω ότι δεν θα τα καταφέρει! Νομίζω ότι γενικά την έχει κρατήσει πίσω για κάποιο λόγο.. Δεν ξέρω τί, αλλά υποθέτω ότι έχει να κάνει με την καταγωγή του Τζον!

Εμένα πάλι ο χαρακτήρας που μου αρέσει πολύ είναι ο Μπραν. Έχω ακούσει ότι έχει μεγαλύτερο ρόλο στα βιβλία που υπάρχουν και απλά στην σειρά τον δείχνουν ελάχιστα. Αν υπάρχει καμία θεωρία για αυτόν ας μου στείλει κάποιος κάνα pm για να μην σποιλάρουμε για τους άλλους!


Ονειρικό σενάριο το πρώτο. Μακάρι να μη γίνει η Daenerys με τίποτα βασίλισσα. Ο Bran στη φετινή σεζόν προσέφερε πολύ ωραίες στιγμές με τα flashbacks, μακάρι να βλέπαμε παραπάνω.

QUOTE(pk13 @ Jun 15 2016, 18:47 ) *
Θεωρω οτι θα φτασει μεχρι τελους ο Τυριον...Γι αυτο ισως και εχει μπει λιγο στην ακρη τωρα για να ξαναπρωταγωνιστησει προς το τελος της σειρας....
Παντως ειναι κριμα να σπαταλουν τον καλυτερο ηθοποιο της σειρας και εναν απο τους πιο fun to watch χαρακτηρες της σειρας στο να λεει αστειακια με το γκρι σκουληκι...
Στη 2η σεζον ως χερι του βασιλια ηταν μαγευτικος ο Τυριον...


Ο Tyrion σε ό,τι και να κάνει είναι σπουδαίος. Παίζει φέτος 5 λεπτά ανά επεισόδιο με τον Σκουλήκη και την υπηρέτρια και έχει προσφέρει τις πιο κωμικές στιγμές που έχει προσφέρει η σειρά από την αρχή της. Φοβερός χαρακτήρας, απίστευτος ηθοποιός, μακάρι εν καιρώ να γίνει ακόμα σημαντικότερος.
pk13
Και εμενα θα μου αρεσε αυτο το διδυμο Σνοου-Τυριον....The bastard and the dwarf...Αλληλοσυμπληρωνονται σε πολλα αυτοι οι 2 χαρακτηρες...
Την Ντανι θεωρω πως θα την δουμε στον θρονο εστω και για λιγο...Δεν την τρωμε στην μαπα 6 σεζον για να μην παρει τον θρονο...Απλα πιστευω πως δεν θα μπορεσει να τον κρατησει...
Νομιζω η δικαιωση για τον Τυριον αν μεινει ζωντανος ως το τελος θα ηταν να παρει το Καστερλι Ροκ...Μετα απο τοσα που εχει ακουσει απο την οικογενεια του και το μισος που εχει δεχτει θα ηταν τελεια εκδικηση να γινει ηγετης του οικου Λαννιστερ....Ο Ταιγουιν θα γυριζε σαν ζομπι για να τον καταδιωξει... tongue.gif tongue.gif
giorgos14

Σας έχω ένα κουίζ.Αν ισχύουν οι φήμες και η Σέρσει κάψει το Κινγκς Λάντινγκς και πεθάνει ο γιός της και η ίδια, ποιός θεωρείται βασιλιάς;
Η απάντηση είναι κοντή και βρίσκεται μακριά από το Κίνγκς Λάντινγκς...
pk13
QUOTE(giorgos14 @ Jun 19 2016, 18:52 ) *

Σας έχω ένα κουίζ.Αν ισχύουν οι φήμες και η Σέρσει κάψει το Κινγκς Λάντινγκς και πεθάνει ο γιός της και η ίδια, ποιός θεωρείται βασιλιάς;
Η απάντηση είναι κοντή και βρίσκεται μακριά από το Κίνγκς Λάντινγκς...

Ποσο κοντη?Γυρω στο 1,30?? tongue.gif tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.