Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2011-2012
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
berry
QUOTE(morrison @ Nov 27 2011, 14:08 ) *
O Mπατούμ είπε ότι δεν ξέρει αν θα παίξει την Τετάρτη στο Μπιλμπάο και ότι θα ξέρει περισσότερα την Δευτέρα.

Σε κάθε περίπτωση επειδή είναι κάτι πρωτόγνωρο αυτό που συμβαίνει θα πρότεινα να περιμένουμε λίγο,ακόμα και την τελευταία στιγμή, για να μάθουμε με σιγουριά...


εγω αλλαξα οτι μπορουσα παντως
morrison
QUOTE
Nicolas Batum: 'There are a few chances I will travel with the team to Bilbao. On Monday I will make the final decision'.


Aυτή είναι η ακριβής δήλωση.
Καλά εννοείται σιγά-σιγά ότι πρέπει να ξεφορτωνόμαστε ΝΒΑερς αλλά για κάποιες περιπτώσεις προσωπικά θα περιμένω.

πχ αν παίξει ο Μπατούμ στο Μπιλμπάο δεν νομίζω να τον αφήσω έξω... smile.gif
j-kidd13
Παιρνω Ντραγκιτς στο 39 και διωχνω Χαμιλτον στο 47 για να κερδισω 8 ποντακια και γιατι ο Χαμιλτον δεν πηγαινε ιδιαιτερα καλα τελευταια...Και τωρα θα δωσω τον Ντραγκτις στο 33 ενω ο Χαμιλτον με το 17αρι του πηγε στο 52.3.........
ΘΕΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ!! icon_drunk.gif
apkat
O Moντεγιουνας σε τι κατασταση ειναι;; Εννοω φευγει για ΝΒΑ τωρα η καθεται ολη την χρονια;;
berry
QUOTE(apkat @ Nov 27 2011, 16:20 ) *
O Moντεγιουνας σε τι κατασταση ειναι;; Εννοω φευγει για ΝΒΑ τωρα η καθεται ολη την χρονια;;


δανεικος απο την μπενετον δεν ειναι ?
apkat
Mα εγινε ντραφτ φετος ετσι δεν ειναι;; Και δεν ξερω αν θα παει η οχι..
berry
QUOTE(apkat @ Nov 27 2011, 16:28 ) *
Mα εγινε ντραφτ φετος ετσι δεν ειναι;; Και δεν ξερω αν θα παει η οχι..


νομιζω οτι εχει συμβολαιο με μπενετον οποτε θα μεινει προκομ

εντιτ - ή μηπως υπεγραψε προκομ τελικα ?

http://www.in-the-game.org/?page_id=774
T.W.Is.M.
Το μονο ερωτημα ειναι αν μενει ή φευγει ο Κιριλενκο. Λογικα δε φευγει αμεσα, γιατι δεν εχει συμβολαιο, αλλα φανταζομαι οτι ο ατζεντης του στις ΗΠΑ θα παει να του βρει προσφορες. Με δεδομενο οτι ειναι και τραυματιας δεν αποκλειεται να μην ξαναπαιξει στην Ευρωλιγκα. Εκτος κι αν ειναι σε θεση να παιξει αυτη τη βδομαδα, που σιγουρα ειναι διαθεσιμος απο πλευρας συμβολαιου.
Anaz
Νομιζω οτι δεν φευγει ο Μοντεγιουνας. Επιλεχτηκε μεν στο ντραφτ αλλα εχει συμβολαιο, το οποιο εχει οψιον για το ΝΒΑ για το καλοκαιρι αν δεν κανω λαθος.

Ξεφορτωθηκα σιγουρα Ρουντυ, Φαρμαρ, και μου μενει ο Σεραφεν να δω τι θα κανω,αν και μαλλον θα τον στειλω. και κρατω αναγκαστικα Ακινγκμπαλα, Γκριν κι ελπιζω να μην χασω πολλα κρεντιτς ακομα απο δ'αυτους. γιατι ειδικα ο νιγηριανος με φοβιζει πολυ..
kotzito
Οσοι εχετε Κιριλενκο πουληστε τον οσο ειναι καιρος.Εκτος του οτι λογικα θα ψαξει για συμβολαιο στο ΝΒΑ,τραυματιστηκε στον ωμο και θα μεινει εξω μεχρι τον Ιανουαριο.


http://www.euroleague.net/news/i/90408/180
Pierce
Μπατουμ 100% ΔΕΝ παιζει. Αγνωστο για Γκαλιναρι Πεκοβιτς Μοτεγιουνας. Θαμπο Ζαζα υπαρχει πιθανοτητα να παιξουν. Ιμπακα Ντραγκιτς Σεραφεν Φαρμαρ Λοουσον Φορντ Ιλιασοβα παιζουν σιγουρα . Ο ρουντι ΑΝ μπορει λογω τραυματισμου, θα παιξει.
benchwarmer
Θα περιμενω μεχρι τελευταια στιγμη σιγουρα.... Μονο μην το ξεχασω αυριο το μεσημερι tongue.gif
j-kidd13
Ρηξη χιαστων ο Καουκενας.....

http://www.sport-fm.gr/article/518329
Nuntius
QUOTE (j-kidd13 @ Nov 29 2011, 21:26 ) *
Ρηξη χιαστων ο Καουκενας.....

http://www.sport-fm.gr/article/518329


Τον κακομοίρη. Πολύ άσχημος τραυματισμός. Δεν πονάει αλλά σε κάνει χώμα sad.gif
Anubis
Θαμπο παιζει σιγουρα...Το διαβασα sport-fm.gr σημερα το πρωι. Ιμπακα παιζει σιγουρα? Ισως ειναι μια καλη επιλογη..
berry
http://www.euroleague.net/news/i/90470/180

bwin Euroleague Fantasy Challenge injury update
Razorblade Fish
Μεγαλο δελεαρ αυτος ο Γκαλιναρι...Αν παιξει πιστευω θα κανει 20+,αλλα θα παιξει;;;Λεω να ρισκαρω και να τον παρω...Ο Weems εχει opt-out;;;
thrylos7
Δεν έχει βγει κάποια "βρώμα" ως τώρα πάντως...

Από το twitter του Weems:
QUOTE
Sonny Weems
No NBA out for me, sad to say but I wont be back until next season!!! Sorry raptors fan.
Razorblade Fish
QUOTE(thrylos7 @ Nov 30 2011, 17:01 ) *
Δεν έχει βγει κάποια "βρώμα" ως τώρα πάντως...

Από το twitter του Weems:

Συγχαρητηρια για το blog,οτι καλυτερο κυκλοφορει... 41.gif Το παρακολουθω φανατικα...Το score calculator πολυ καλο εργαλειο,ειδικα για τις πρωτες αγωνιστικες....

Και ο Μπουρουσης αμφιβολος...
thrylos7
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Του κόκκινου σταυρού και του reset το κάγκελο δηλαδή...
Razorblade Fish
Γκαλιναρι αγορι μου δεν θα σε περιμενουμε μια ζωη,παιζει και ο Θρυλος μπαλιτσα!Φευγω και διαλεξα μια μεση λυση...4 ομαδες εχω της προκοπης,στην καλυτερη και στην χειροτερη πηρα Γκαλιναρι στις μεσαιες Weems...

Ο Rudy παιζει λεει...Οτι να 'ναι το φετινο fantasy...
Razorblade Fish
Ο Λαβρινοβιτς χωρις σταυρο δεν παιζει και παλι κατεβαινω με 9 παικτες,ο Χερστον με σταυρο παιζει,το ιδιο και ο Ρουντυ...Ε δε μαμιεσαι ρε fantasy φετος...
Anaz
ΒΑΛΕ ΜΕΣΑ ΚΑΡΟΟΟΛ ΡΕΕ!!!
Pierce
Big catastropha...
baskethood
Ξεφτιλίστηκα για μία ακόμη αγωνιστική ugly1.gif
Anubis
Αυτος ο Φαρμαρ μου εκλεισε το σπιτι.
Pierce
απο που να αρχισω.. οτι εδιωξα τον σλοτερ και κρατησα τον Γιωργαρο τον Σεμαρντινι; Οτι πηρα τον ειντσον ; Οτι ο μητσαρας εκανε 7; To 0 του καλνιετις; Τον φριλαντ; Τον Σαν Εμετεριο; 68.gif
Razorblade Fish
QUOTE(pierce21 @ Dec 1 2011, 23:39 ) *
απο που να αρχισω.. οτι εδιωξα τον σλοτερ και κρατησα τον Γιωργαρο τον Σεμαρντινι; Οτι πηρα τον ειντσον ; Οτι ο μητσαρας εκανε 7; To 0 του καλνιετις; Τον φριλαντ; Τον Σαν Εμετεριο; 68.gif

Αν το μηδενικο του Καλνιετις σου κοστισε και αλλαγη ειναι σιγουρα το χειροτερο...Μεγαλυτερη απογοητευση ομως θεωρω τον Ειντσον...Με τον τραυματισμο Ναβαρο και με αντιπαλο την Προκομ τον ειχα για 15+...Ο Σερμαντινι ρε συ μια χαρα πηγε,ποσο να κανει;Λογικο οτι φοβηθηκες τον Σλοτερ με αντιπαλο τον Κρισιτς και με δεδομενο το -3 που ειχε κανει στη Μοσχα.Ατυχησες.Για να σε παρηγορησω:Εχω Llull στην καλυτερη μου ομαδα(δεν μου εφτασαν οι αλλαγες) ενω στις αλλες μου 2 ομαδες εχω Μοτεγιουνας ΚΑΙ Λαβρινοβιτς!

Πατος η αγωνιστικη,τι να λεμε...Λογικο με τοσο μετριες αποδοσεις απο αρκετα βαρια χαρτια...
T.W.Is.M.
Αρα με το 130 που μολις υπολογισα πρεπει να ειμαι σχετικα καλα?
Pierce
QUOTE (Razorblade Fish @ Dec 1 2011, 23:51 ) *
Αν το μηδενικο του Καλνιετις σου κοστισε και αλλαγη ειναι σιγουρα το χειροτερο...Μεγαλυτερη απογοητευση ομως θεωρω τον Ειντσον...Με τον τραυματισμο Ναβαρο και με αντιπαλο την Προκομ τον ειχα για 15+...Ο Σερμαντινι ρε συ μια χαρα πηγε,ποσο να κανει;Λογικο οτι φοβηθηκες τον Σλοτερ με αντιπαλο τον Κρισιτς και με δεδομενο το -3 που ειχε κανει στη Μοσχα.Ατυχησες.Για να σε παρηγορησω:Εχω Llull στην καλυτερη μου ομαδα(δεν μου εφτασαν οι αλλαγες) ενω στις αλλες μου 2 ομαδες εχω Μοτεγιουνας ΚΑΙ Λαβρινοβιτς!

Πατος η αγωνιστικη,τι να λεμε...Λογικο με τοσο μετριες αποδοσεις απο αρκετα βαρια χαρτια...


Ναι απο τον Σερμαντινι δεν εχω παραπονο, απλως η συγκριση με τον σλοτερ ειναι που μου χτυπαει ασχημα. Αλιμονο αν ειχα παραπονο απο δαυτον, τον εχω απο την πρωτη αγωνιστικη....
O λιθουανος εμεινε, ωστε να φυγει ο τραυματιας ( rolleyes.gif ) ρουντι και να ερθει ο Ειντσον με την συλλογισμο που ανεφερες (τον οποιο προτιμησα αντι του Σατο...) .

Η αληθεια ειναι οτι το -1 του Ισπανου ειναι λιγο καπως :S . Τα ανεξηγητα DNP είναι οτι χειροτερο sad.gif
Nuntius
Εμένα έπιασε 20άρι ο Σάδα οπότε δεν παραπονιέμαι. Γενικά, η καλύτερη μου ομάδα μαζί με τις χειρότερες μου έπιασαν 100άρι. Η ομάδα της λίγκας βέβαια κινήθηκε κοντά στο 80 αλλά δεν πειράζει. Υπάρχουν και χειρότερα tongue.gif
Razorblade Fish
QUOTE(pierce21 @ Dec 2 2011, 00:04 ) *
Ναι απο τον Σερμαντινι δεν εχω παραπονο, απλως η συγκριση με τον σλοτερ ειναι που μου χτυπαει ασχημα. Αλιμονο αν ειχα παραπονο απο δαυτον, τον εχω απο την πρωτη αγωνιστικη....
O λιθουανος εμεινε, ωστε να φυγει ο τραυματιας ( rolleyes.gif ) ρουντι και να ερθει ο Ειντσον με την συλλογισμο που ανεφερες (τον οποιο προτιμησα αντι του Σατο...) .

Η αληθεια ειναι οτι το -1 του Ισπανου ειναι λιγο καπως :S . Τα ανεξηγητα DNP είναι οτι χειροτερο sad.gif

Μωρε αναμενομενο ηταν το -1 του Ισπανου αλλα η μια αλλαγη ηταν του Μπατουμ,η αλλη που εδιωξα Φαρμαρ και πηρα Weems και η τριτη που φοβηθηκα May και πηρα Μπανιτς,υπολογιζοντας οτι θα παει σε ψηλο σκορ το ματς στο Μπιλμπαο και ο Μπανιτς θα κανει θραυση(και μετα ξυπνησα).Επρεπε να ειχα κανει το Llull out Jackson in που ηταν η εναλλακτικη...

TWISM με το 130 σιγουρα θα ανεβεις στη λιγκα του bf,νομιζω και γενικοτερα...
Anaz
Κι εγω με 139 ικανοποιημενος ειμαι, γιατι ηταν πολυ περιεργη αγωνιστικη. Νομιζω σκαρφαλωσα κι αλλες δυο θεσεις στη λιγκα.
Μονο ο Καρολ μου κατσε πολυ ασχημα, γιατι τον αγορασα και πανακριβα, βασιζομενος στο οτι υποτιθεται δεν θα επαιζε ο Ρουντυ.
Του Μπογκντανοβιτς το 5.5 δεν με πειραξε τοσο, παρολο που τον περιμενα παραπανω.
Κατα τ'αλλα ουσιαστικα ο Ματσβαν μ'εφτιαξε, και το ανελπιστο 17αρι του Γκριν.

Αληθεια απο credits πως πατε?? Γιατι φοβαμαι οτι εχω μεινει λιγο πισω, κυριως λογω των αναγκαστικων αλλαγων των τελευταιων 2 αγωνιστικων. Εχω κολλησει στα 655 credits περιπου.
j-kidd13
Σαπια η αγωνιστικη...
100.7 απο την ομαδα του φορουμ,με 2 ολοστρογγυλα μηδενικα απο Ζαμοτσκι και Καλεμπ Γκριν,3 απο Κασουν και.....4,4 απο Καρολ(αυτο το τελευταιο πονεσε αρκετα..... 69.gif )
T.W.Is.M.
QUOTE(Anaz @ Dec 2 2011, 03:14 ) *
Κατα τ'αλλα ουσιαστικα ο Ματσβαν μ'εφτιαξε, και το ανελπιστο 17αρι του Γκριν.


Πες μου αληθεια, το Ματσβαν δεν τον περιμενες? Ειναι σε φορμα, παιζει με κατι περιεργους συμπαιχτες και ειναι δανεικος απο τη Μακαμπι. Το ειχα σχεδον σιγουρο οτι θα κανει καλο παιχνιδι και γι αυτο τον πηρα.
Τωρα που φυγει και ο Πεκοβιτς δεν προκειται να τον βγαλω απ την ομαδα παρα μονο αν τραυματιστει.
tsitum
Αρχιζω σιγα σιγα με δειλα βηματα κ σταθεροποιουμαι στους πρωτους 30 επιλαχοντες της πρωτης πενηνταδας
cheatum is my name, best fantasy challenger my middle one
j-kidd13
Ξεχαστηκα με τα τρεχαματα και δεν εκανα τις αλλαγες στην ομαδα.....Και δεν αλλαξα Μακαλεμπ και Κασουν που ειναι τραυματιες......Παω για ονειρωδες χαμηλο σκορ.....
Anaz
κανει ζημιες ο Καζλαουσκας με το rotation του. Καλα που εδωσα αυτη την αγωνιστικη τον Σβεντ, γιατι τον αφησε εκτος 12αδας απ'οτι βλεπω..! Δυστηχως δεν την γλιτωσα με τον Μιλος ομως.
j-kidd13
QUOTE(Anaz @ Dec 7 2011, 20:39 ) *
κανει ζημιες ο Καζλαουσκας με το rotation του. Καλα που εδωσα αυτη την αγωνιστικη τον Σβεντ, γιατι τον αφησε εκτος 12αδας απ'οτι βλεπω..! Δυστηχως δεν την γλιτωσα με τον Μιλος ομως.

Ειναι και ο Σβεντ εκτος???????
Απο που να παω να πεσω????
Pierce
Γιατι ρε Μπαρμπακαζλαουσκας μας την εκανες ετσι με τον σβεντ sad.gif Aμα βαλουμε και τους γουιμς διαμαντιδη στην εξισωση, η σημερινη μερα ειναι....


edit: ευτυχώς ο γουιμς ανεβηκε στο τελος biggrin.gif
cydonian
QUOTE(pierce21 @ Dec 7 2011, 22:02 ) *
Γιατι ρε Μπαρμπακαζλαουσκας μας την εκανες ετσι με τον σβεντ sad.gif Aμα βαλουμε και τους γουιμς διαμαντιδη στην εξισωση, η σημερινη μερα ειναι....


edit: ευτυχώς ο γουιμς ανεβηκε στο τελος biggrin.gif

Αυτό ακριβώς, και τον Σβεντ εγώ τον έχω σε 4-5 ομάδες...
benchwarmer
Ηθελα κι εγω να τον παρω τον Σβεντ, ευτυχως δεν το εκανα smiley.gif

Μας τα χαλασε λιγο ο ΔΔ, αλλα κατα τ' αλλα πολυ καλη πρωτη μερα, με Σιμον 25, Ντονατας 25.3 και Βοροντσεβιτς 13.2 (και ΔΔ 7.7). Παμε για ακομα καλυτερα αυριο ομως με Σπαν, Εμετεριο, Καρολ, Σλοτερ, Σοφοκλη και το κρυφο μας χαρτι, τον Νικο τον Ζηση 69.gif
Pierce
O eidson ειναι μακραν η χειροτερη μου επιλογη . Τον πηρα την προηγουμενη, τον κρατησα και αυτη την αγωνιστικη και εχω χασει ΤΑ credits για παρτη του...
T.W.Is.M.
Ας γινω ο μονος που δε θα γκρινιαξει. Πηρα ενα ρισκο και μου βγηκε 100%. Τοσο που να μη με πειραξει και τοσο το 7,7 του Διαμαντιδη. Δε θα πω ακομα τι με εσωσε, αλλα πιστευω οτι υπαρχει ενας παιχτης που παει να αποδειχτει κλοπη και προλαβα να αγορασω και φυσικα θα κρατησω και την επομενη εβδομαδα. cool.gif
Razorblade Fish
Στη μια μου ομαδα εχω γλιτωσει απο τις κακες εμφανισεις των pg εχοντας Καλαθη και Μαλλετ,αλλα ως συνηθως ειχα μια εμπνευση που με κατσεστρεψε...Σε ευχαριστω Alex Mumbru...Και εχοντας ξεμεινει και με τον Σοφοκλη(ειχα 2 Nbaers και Κζιστοφ,δεν ειχα αλλη αλλαγη...) δεν μπορεσα να αναρριχηθω οσο θα ηθελα...

Στην αλλη,απλα δεν εχω γλιτωσει:Διαμαντιδης και Llull και το ΠΑΛΤΟ ο Eidson...

Γυρω στους 170 και οι 2...
Nuntius
Νταξ, κι εγώ καλά είμαι. Αν σκεφτείς πως σε αρκετές ομάδες μου είχα τον Γλυνιαδάκη μιας και ήμουν σίγουρος πως θα παίξει τότε δεν πρέπει να με χαλάει που όλες μου οι ομάδες (πλην μιας) έκανε πάνω από 94.6

124 πάντως η ομάδα της λίγκας και νομίζω πως κέρδισα θέσεις smiley.gif
Anaz
Moυ την εκαναν τα πλευ εμενα. Μιλος και ο νεοαποκτηθης ΔΔ συνολικο σκορ 11 και αρκετα χαμενα κρεντιτς. Κι ελεγα να παρω ενα ρισκακι αντι του ΔΔ για μια αγωνιστικη το οποιο θα μου εβγαινε φουλ, αλλα ειπα να μη φανω απληστος αφου ειχε πιασει Limit down ο Διαμαντιδης και ηταν εξ'αρχης 1/2 βασικους στοχους για τον ασσο.

Τωρα αρχιζουν οι μεγαλοι προβληματισμοι, και οι μεγαλες αποφασεις..
j-kidd13
Τελικα ψηλοσωθηκε η κατασταση....Δεδομενου οτι δεν αλλαξα τους τραυματιες Μακαλεμπ και Κασουν...Και οτι ο Σβεντ ηταν εκτος δωδεκαδας....(τουτεστιν εχασα ενα σκορ απο τους 3 το λιγοτερο γυρω στους 45 ποντους)...
107,4 η ομαδα της λιγκας....
Με εφτιαξε το 175,7 μιας ξεμπαρκης που εχω......
cydonian
Εγώ 140 με 9 παίχτες λόγω Σβεντ... Ο Λόρμπεκ με απογοήτευσε κυρίως, αλλά γενικά στο ματς της Μπαρτσα πονέσανε τα μάτια μας...

QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 9 2011, 02:14 ) *
Ας γινω ο μονος που δε θα γκρινιαξει. Πηρα ενα ρισκο και μου βγηκε 100%. Τοσο που να μη με πειραξει και τοσο το 7,7 του Διαμαντιδη. Δε θα πω ακομα τι με εσωσε, αλλα πιστευω οτι υπαρχει ενας παιχτης που παει να αποδειχτει κλοπη και προλαβα να αγορασω και φυσικα θα κρατησω και την επομενη εβδομαδα. cool.gif

Λάνγκφορντ? rolleyes.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(cydonian @ Dec 9 2011, 16:08 ) *
Λάνγκφορντ? rolleyes.gif


thumbsup.gif
Ελεγα να μη γραψω το ονομα γιατι η τιμη του ειναι πολυ χαμηλα και ολοι μπορουν να τον αγορασουν, αλλα αφου το πετυχες τοσο ευκολα... Πλεον μπορει να παρει το χρονο συμμετοχης που ειχε ο Φαρμαρ και να κανει πολυ καλυτερα νουμερα απ αυτα που ειχε ως τωρα και που εριξαν την τιμη του στον πατο. Το καλο ειναι οτι πλεον η τιμη του αντικατοπτριζει το μ.ο. ranking του και μπορει να παρει ανοδικη πορεια πια.
Αν συνεχισει ετσι, μπορει να γινει η δευτερη κλοπη του παιχνιδιου μετα το Σερμαντινι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.