Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2011-2012
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Anaz
Αλλαγη της τελευταιας στιγμης και κρατησα τελικα Krstic κ δεν πηρα Σπαν, αλλα εδιωξα Σερμα κ πηρα κι εγω Λανγκφορντ.
Εσεις τι λετε??? Ksrtic+Langford ή Spanoulis+Shermadini..????

Carroll please.. Ενα καλο ματς αδερφε!! Σε πιστευω!! τελευταιο, κ δεν σε ενοχλω.. Οχι τιποτ'αλλο αλλα δεν αντεχουμε αλλες απωλειες credits.
Nuntius
Εγώ λέω πως ο Krstic θα κάνει πάλι πάρτυ. Βέβαια το Σπανούλης + Σέρμα είναι ωραίο.
j-kidd13
QUOTE(Anaz @ Dec 14 2011, 17:46 ) *
Αλλαγη της τελευταιας στιγμης και κρατησα τελικα Krstic κ δεν πηρα Σπαν, αλλα εδιωξα Σερμα κ πηρα κι εγω Λανγκφορντ.
Εσεις τι λετε??? Ksrtic+Langford ή Spanoulis+Shermadini..????

Carroll please.. Ενα καλο ματς αδερφε!! Σε πιστευω!! τελευταιο, κ δεν σε ενοχλω.. Οχι τιποτ'αλλο αλλα δεν αντεχουμε αλλες απωλειες credits.

Πηρα και εγω Λανγκφορντ.....Ειμαι υπερ του Κρστιτς-Λανγκφορντ,αρκει ο αμερικανος να παιξει οπως ξερει,και να μην γυρισει στις αρχικες εμφανισεις με τη Μακαμπι....Τοτε θα πιασει τρελο σκορ αυτο το διδυμο(λογικα)
Anaz
To κακο ειναι οτι ηθελα Σπαν αυτη την αγωνιστικη κι απ'την αλλη οτι φοβαμαι λιγο τον Καζλαουσκας στην περιπτωση του Κρστιτς..
Το καλο απ'την αλλη οτι ξεφορτωθηκα Σερμα την καλυτερη στιγμη νομιζω, πηρα Λανγκφορντ μια αγωνιστικη νωριτερα (που ειναι μαλλον ουτως η αλλως Must-buy) και ΕΚΤΙΜΩ οτι αν δεν μας κανει κανα κουλο ο Γιονας, θα κερδισω ελφρως κ σε κρεντιτς ετσι, που ειναι σημαντικο γιατι εχω μεινει λιγο πισω.
Το σημαντικοτερο ίσως ειναι οτι με αυτον τον τροπο εκλεισα πλεον και τη φροντ λαιν μου με την 4αδα που ηταν ο στοχος εξ'αρχης.

Ελπιζω μονο μην κανει κανα 30αρι ο Σπαν..! γιατι next week ο σχεδιασμος λεει Carroll->Σπανουλης.
Nuntius
Πάντως, σε ευχαριστώ που μου το θύμισες της αλλαγές, Anaz. Σε κάθε ομάδα είχα τουλάχιστον 1 τραυματία (η τριπλέτα San Emeterio - Pocius - Vorontsevich βασικά) tongue.gif
Anaz
Μου χρωστας 5 credits ως ανταλλαγμα.. tongue.gif
benchwarmer
Εγω αφησα 43 κρεντιτς αχρησιμοποιητα αυτη τη βδομαδα.... Να δουμε ph34r.gif ph34r.gif
Nuntius
Τώρα είδα πως την σκότωσα την πρόταση μου. Τίγκα στα συντακτικά και στα ορθογραφικά είναι. Σα δεν ντρέπομαι. Είμαι και της θεωρητικής, τρομάρα μου tongue.gif

ΥΓ: Το αντάλλαγμα είναι δεδομένο. Θα έχεις την αμέριστη υποστήριξη μου στο NBA Fantasy League smiley.gif
Nuntius
Μας την έκανε την χάρη με Κρίστιτς ο Γιόνας. Κύριε Καζλάουσκας, βάλε τώρα και λίγο Βορόνοφ να μας τρελάνεις smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Anaz @ Dec 14 2011, 17:46 ) *
Εσεις τι λετε??? Ksrtic+Langford ή Spanoulis+Shermadini..????


Για ιδεολογικους λογους το Σπανουλης-+-Σερμαντινι ειναι καλυτερο. Βεβαια μπροστα στο Κρστιτς+Χ(οπου Χ ο οποιοσδηποτε παιχτης της Ευρωλιγκα) θα προτιμουσα και το Καλαμποκης-Ταπουτος, κι ας παιζουν στο Eurocup. smiley.gif
j-kidd13
Aυτος ο Σβεντ ξεκινησε πυραυλοκινητα,και μας εφτιαξε........και στην πορεια μιμηθηκε τον Μπακατσια.....
Anaz
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 14 2011, 19:58 ) *
Για ιδεολογικους λογους το Σπανουλης-+-Σερμαντινι ειναι καλυτερο. Βεβαια μπροστα στο Κρστιτς+Χ(οπου Χ ο οποιοσδηποτε παιχτης της Ευρωλιγκα) θα προτιμουσα και το Καλαμποκης-Ταπουτος, κι ας παιζουν στο Eurocup. smiley.gif
εσενα δεν σε ρωταω γιατι δεν εισαι κριτηριο.. tongue.gif
Ευτυχως παντως δεν μας εκανε κανα χουνερι ο Γιονας, και φαινεται προς το παρον να βγαινει η επιλογη.

Ο ΔΔ μας τα χαλαει παλι..
Razorblade Fish
QUOTE(Anaz @ Dec 14 2011, 20:52 ) *
εσενα δεν σε ρωταω γιατι δεν εισαι κριτηριο.. tongue.gif
Ευτυχως παντως δεν μας εκανε κανα χουνερι ο Γιονας, και φαινεται προς το παρον να βγαινει η επιλογη.

Ο ΔΔ μας τα χαλαει παλι..

Τι χουνερι να σου κανει ρε συ ο Γιονας;Δεν επαιζε φιλικο αυτη την εβδομαδα,ντερμπυ επαιζε...Πιστευα οτι θα παει καλα ο Κρισιτς,αλλα οχι και τοσο καλα...Απο την αλλη τον Σερμαντινι τον εχω για μονοψηφιο σκορ μαλλον και η τιμη του ειναι πολυ ψηλα,οποτε ηταν must-sell.Υπολογιζα το Κρσιτς-Λανγκφορντ γυρω στο 42(βεβαια τωρα παει για 45+) και το Σπανουλης-Σερμαντινι γυρω στο 32.Οποτε θεωρω οτι επελεξες σωστα...Ο Διαμαντιδης σε ολα τα ματς(εκτος απο αυτα με τη Μαλαγα) ειναι μετριοτατος...Ο Καλαθης που ηθελα να τον πουλησω αλλα δεν μπορεσα μια χαρα ανταποκριθηκε...
T.W.Is.M.
QUOTE(Razorblade Fish @ Dec 14 2011, 22:03 ) *
Τι χουνερι να σου κανει ρε συ ο Γιονας;Δεν επαιζε φιλικο αυτη την εβδομαδα,ντερμπυ επαιζε...Πιστευα οτι θα παει καλα ο Κρισιτς,αλλα οχι και τοσο καλα...Απο την αλλη τον Σερμαντινι τον εχω για μονοψηφιο σκορ μαλλον και η τιμη του ειναι πολυ ψηλα,οποτε ηταν must-sell.Υπολογιζα το Κρσιτς-Λανγκφορντ γυρω στο 42(βεβαια τωρα παει για 45+) και το Σπανουλης-Σερμαντινι γυρω στο 32.Οποτε θεωρω οτι επελεξες σωστα...Ο Διαμαντιδης σε ολα τα ματς(εκτος απο αυτα με τη Μαλαγα) ειναι μετριοτατος...Ο Καλαθης που ηθελα να τον πουλησω αλλα δεν μπορεσα μια χαρα ανταποκριθηκε...


Εγω τι να πω που πουλησα Καλαθη αντι για Διαμαντιδη(υπολογιζοντας οτι με την ΤΣΣΚΑ ειναι πιο επιφοβος ο Νικ) και ενω ειχα την εμπνευση να παρω Μπουρουση δεν το εκανα? Να δεις που κι ο Σπανουλης αυριο δε θα βλεπεται και θα κερδισουμε με MVP τον Πριντεζη! smiley.gif
Anaz
QUOTE(Razorblade Fish @ Dec 14 2011, 22:03 ) *
Τι χουνερι να σου κανει ρε συ ο Γιονας;Δεν επαιζε φιλικο αυτη την εβδομαδα,ντερμπυ επαιζε...Πιστευα οτι θα παει καλα ο Κρισιτς,αλλα οχι και τοσο καλα...Απο την αλλη τον Σερμαντινι τον εχω για μονοψηφιο σκορ μαλλον και η τιμη του ειναι πολυ ψηλα,οποτε ηταν must-sell.Υπολογιζα το Κρσιτς-Λανγκφορντ γυρω στο 42(βεβαια τωρα παει για 45+) και το Σπανουλης-Σερμαντινι γυρω στο 32.Οποτε θεωρω οτι επελεξες σωστα...Ο Διαμαντιδης σε ολα τα ματς(εκτος απο αυτα με τη Μαλαγα) ειναι μετριοτατος...Ο Καλαθης που ηθελα να τον πουλησω αλλα δεν μπορεσα μια χαρα ανταποκριθηκε...
Με σιγουρη πρωτη θεση δεν ξερω ποσο θα'θελε να χτυπησει το ματς. γυρισε κι ο Νταριους.. Το φοβομουν. Απ'την αλλη περιμενα οτι και λιγο να παιξει στη χειροτερη, θα προλαβει να βγαλει ενα καλο σκορ, οποτε να μπορεσω να διωξω τον Σερμα τωρα που μαλλον επιασε πικ.

Ελπιζω μην χτυπησει κανα τριανταρι ο Σπανουλης αυριο..
Ο Καρολ το σωσε παλι στο τελος, αλλα δεν αντεχω αλλα ντουζ με δ'αυτον.

Ο ΔΔ ειναι οντως πεσμενος. Ειναι κι ο ανεβασμενος ρολος του Καλαθη.. Βιαστηκα να τον παρω, αλλα και παλι θεωρω οτι ειναι για παραπανω απο αυτο που αξιζει τωρα κ θα ανεβει, οποτε μαλλον θα συνεχισω να τον στηριζω.

Το βαρυ πυροβολικο μου η φροντ λαιν με εβγαλε ασπροπροσωπου γενικα σημερα! Αν δεν ξεκουραζε στο Β' τον Τελετοβιτς κι ο Ιβανοβιτς...

Αυριο στηριζουμε Φενερ!!
Nuntius
Το fantasy μου είχε τραυματία τον Σαν Εμετέριο και τον πούλησα. Αλλά ο Σπανούλης ελπίζω να κάνει παραπάνω από 14 και να βγω ασπροπρόσωπος biggrin.gif
benchwarmer
Καταστροφη ΔΔ και Ντονατας... Σκουρα τα πραγματα..
T.W.Is.M.
QUOTE(benchwarmer @ Dec 15 2011, 20:04 ) *
Καταστροφη ΔΔ και Ντονατας... Σκουρα τα πραγματα..


Μια απ τα ιδια κι εγω. Ο Μοτεγιουνας ηταν η επιλογη μου στους ψηλους εναντι του Μπουρουση... 68.gif
benchwarmer
Σωθηκε τελικα η κατασταση στο τελος καπως χαρη στο Σοφοκλη κυριως, 144.6...

Στο τελος της πρωτης φασης κανουμε οσες αλλαγες θελουμε ε??
Razorblade Fish
Μια φορα να μη στραβωσει κατι δεν γινεται...Μοτεγιουνας και Λανγκφορντ να ειστε καλα ρε.177 με αυτα τα σαπακια μεσα...Μιλαμε για βδομαδα με πολυ ψηλα σκορ στους ψηλους...
Anubis
O Κιθ και ο Μοτεγιουνας μου εκλεισαν το σπιτι..γυρω στο 150 ειμαι...τραγικη εβδομαδα..
Nuntius
Μας κρέμασε ο Navarro με το 3 tongue.gif
j-kidd13
Tραγικοτητες.....117,4....
Αναθεωρουμε για πολλους παικτες πλεον....
Nuntius
Παρά το -1 του Γλυνιαδάκη και το σχετικά μέτριο 5 του Gavel, με ξελάσπωσαν τα 5άρια μου. 133,2 smiley.gif

Edit: 19ος σε αυτή την αγωνιστική και 42ος στο σύνολο tongue.gif
Anaz
Mqς την εκανε η Εφες. Δεν πηρα αυτα που περιμενα.
171 συνολο.
Anaz
Ρε δεν το'χει η μοιρα μου να παρω Σπαν..Ενα μηνα τον κυνηγαω! 40.gif
To πρωτο ερωτημα λοιπον ειναι τι κανουμε με Σπαν και Ματσβαν..
Το επομενο ειναι.. Μπουρουσης ή Μιροτιτς??

Με βλεπω να αφηνω παρα πολλα κρεντιτς εκτος αυτη την αγωνιστικη, για να μαι πιο σιγουρος οτι θα παω με οσο το δυνατον περισσοτερα στο τοπ16. Δεν βλεπω και κανα γκαρντ που να με ψηνει.. rolleyes.gif
j-kidd13
Εκτος για 20-30 μερες ο Σπανουλης..... shot.gif shot.gif shot.gif

http://www.redplanet.gr/basket/o-spanoulhs...es.1545909.html
j-kidd13
Και κατι που ξεχασα να ρωτησω....
Με το τελος της πρωτης φασης,οι αλλαγες πριν το top-16 μενουν παλι 3,ή αυξανονται?
Για περιπτωση που εχεις παραπανω απο 3 παικτες απο ομαδες που μενουν εκτος....
thrylos7
Μπορείς ν' αλλάξεις ολόκληρη την ομάδα πριν το TOP 16.
Μετά (την πρώτη αγωνιστική) επανέρχονται στις 3.
Anubis
Πω ρε δεν υποφερεται Ο καζλαουσκας...Παιζει χωρις 4αρι...Παρτυ θα κανει ο φριλαντ..Γιατι τον εδιωξα?
Razorblade Fish
Αντι Σπανουλη ελεγα να παρω Ρακοσεβιτς αλλα τελευταια στιγμη επελεξα Σιμον.Εννοειται πως επαιξε 4 λεπτα και τραυματιστηκε...Περιμενω ο Ρακοσεβιτς να κανει 20+ με την γκαντεμια που με δερνει φετος...
Nuntius
Μπράβο Salin, αγόρι μου. 7 credits έδωσα για σένα, 17 ranking έπιασες smiley.gif

ΥΓ: Και μόλις είδα πως με σκότωσε το -9 του Gavel sad.gif
duncan21
-2 ο Μοτιεγιούνας,-2 ο Χέιτβελτ,33 ο Αραντόρι... 24.gif
benchwarmer
Ναι οκ Ντονατας, αντε και.......

Ο Σιμον καθαρη ατυχια οκ. Γουιμς αντι Σπανουλη μια χαρα βγηκε, και επιτελους θυμηθηκε να παιξει και ο ΔΔ. Να δουμε αυριο, να βγει κουτσα στραβα αυτο, κ παμε για την αντεπιθεση στο τοπ16..
j-kidd13
Ενταξει δεν εχω παραπονο....
Σβεντ 13,2
Γουιμς 19,8
Σλοτερ 14(περιμενα παραπανω)
Κασουν 28.................

Αλλα Σατο 3????????και ηθελα να τον σουταρω αλλα τον πιστεψα........
Razorblade Fish
Σαν Εμετεριο -10...Τι αλλο να σχολιασεις...
Anaz
QUOTE(Razorblade Fish @ Dec 22 2011, 22:54 ) *
Σαν Εμετεριο -10...Τι αλλο να σχολιασεις...
το μονο καλο ειναι οτι με την ελλειψη στα γκαρντ, τον ειχαμε σχεδον ολοι..
Nuntius
Sasu Salin 16

Oguz Savas 27

Pero Antic 28

Fernando San Emeterio -10

Ότι να' ναι. Θεότρελη αγωνιστική tongue.gif

ΥΓ: Μπράβο Φερνάντο, αγόρι μου. Κατάφερες να την αποκλείσεις την Κάχα.
benchwarmer
Εγω ευτυχως ειμαι απο τους λιγους που δεν ειχαν Σαν Εμε αυτη τη φορα smiley.gif

Αλλα οχι οτι τα εχω παει καλα, 66 με 7 παιχτες μεχρι στιγμης.
Ευτυχως καπου τοσο θα δωσουν μονοι τους οι 3 που απομενουν (Ματσβαν Λανγκφορντ Σοφοκλης)
cydonian
Μερακλής ο Σαν Εμετέριο... Και γκαντεμιά και με τον Βούγιασιτς που είχε 12 credits στο 2ο δεκάλεπτο και πήγε και αποβλήθηκε ο πανίβλακας... Καλά που πήγαν καλά οι άλλοι και είμαι γύρω στα 150...
thrylos7
Αυτό του Εμετέριο είναι από τ' άγραφα. Αν δεν είχε καλό ιστορικό ακόμα θα τον έβριζα. Τον είχαμε πολλοί, αλλά όχι όλοι. Και το χειρότερο είναι ότι αποκλείστηκε η Ταού κι έτσι χάνονται για πλάκα 10+ credits.
Nuntius
Ότι να' ναι η ομάδα στην λίγκα πάντως.

Gavel -9

San Emeterio -10

Salin 17

Blums 17
j-kidd13
144,3 η ομαδα της λιγκας.......
Σατο 3,3
Καρολ 7,7
Τζερελς 3,3

ο,τι να ναι με λιγα λογια.....

Nuntius
Και στεναχωριέστε με 144,3?

Τι να πω εγώ με το 93,2? tongue.gif
Anaz
εγω ενα 150αρι τελικα. Αν δεν ηταν ο Εμετεριο θα ημουν απολυτα ικανοποιημενος. Γενικα προσπαθησα οσο γινεται να θωρακισω τα credits μου και να αποφυγω αδιαφορους παιχτες.
Ο Τζερελς δεν βγηκε, αλλα βγηκε ο Μπογκντανοβιτς.
Το κακο ειναι οτι με τους αποκλεισμους Ταου, Παρτιζαν χασαμε -εκτος απο credits (απο τον Εμετεριο)- και καλες επιλογες παιχτων που διναν σταθερα ψηλα σκορ. Πλεον φτιαχνεις κορυφαια ομαδα και με λιγα σχετικα credits, ειδικα μεχρι να επιστρεψουν οι Μακαλεμπ, Κιριλενκο, και θα παιχτουν πολλα στις εμπνευσεις.
cydonian
QUOTE(Anaz @ Dec 23 2011, 05:27 ) *
εγω ενα 150αρι τελικα. Αν δεν ηταν ο Εμετεριο θα ημουν απολυτα ικανοποιημενος. Γενικα προσπαθησα οσο γινεται να θωρακισω τα credits μου και να αποφυγω αδιαφορους παιχτες.
Ο Τζερελς δεν βγηκε, αλλα βγηκε ο Μπογκντανοβιτς.
Το κακο ειναι οτι με τους αποκλεισμους Ταου, Παρτιζαν χασαμε -εκτος απο credits (απο τον Εμετεριο)- και καλες επιλογες παιχτων που διναν σταθερα ψηλα σκορ. Πλεον φτιαχνεις κορυφαια ομαδα και με λιγα σχετικα credits, ειδικα μεχρι να επιστρεψουν οι Μακαλεμπ, Κιριλενκο, και θα παιχτουν πολλα στις εμπνευσεις.

Αυτό. Ειδικά στους ψηλούς έγινε μακελειό. Πάνε Μάτσβαν, Τελέτοβιτς, Σλότερ, Κασούν, Μοτεγιούνας... Με σόφο και μπουρούσαρο θα τη βγάλουμε..
berry
τελος Α' πιτογυρου

Click to view attachment
Click to view attachment
Nuntius
41ος. Τρέμε baskethood smiley.gif
baskethood
QUOTE (Nuntius @ Dec 23 2011, 17:54 ) *
41ος. Τρέμε baskethood smiley.gif

Θα ανέβω, το νιώθωwink.gif
Ένας συμφορουμίτης μας με βοηθάει να ανακάμψω....
duncan21
Τώρα που έκλεισαν οι αλλαγές κι αφού άλλαξα από 20-25 φορές την κάθε μου ομάδα biggrin.gif θα σας πω ότι έπρεπε να κινηθείτε για Peric,Βatiste και Kalnietis.Έχω τεράστιες βλέψεις στο top16 λέμε cool.gif .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.