Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2011-2012
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Anaz
Eχω προβληματιστει αυτη την εβδομαδα.. Ο Χερστον μου χαλασε ολα τα σχεδια στις μεταγγραφες, δεν μας εκανε τη χαρη κι ο Διαμαντιδης.. Τωρα οριακα δεν μπορω να κανω καμμια απο τις εναλλακτικες που'χα σχεδιασει, και με βλεπω ή να ρισκαρω ή να παιρνω παιχτες που δεν με πολυψηνουν, ενω θα αφησω λογικα κι αρκετα credits αναξιοποιητα. Με ψηνει αυτη τη βδομαδα ενας εκ των Law kai Lawson, αλλα γι΄αυτους μαλλον αυτη τη φορα θα προτιμησω να το παιξω λιγο πιο safe κ να περιμενω μια βδομαδα. αν κ την προηγουμενη οι Φαρμαρ, Φριλαντ μου βγηκαν.. 39.gif
thrylos7
Αυτοί όμως το 'χουν στο αίμα τους, ενώ οι άλλοι είναι ο Ταρζάν και ο Μόγλης!
T.W.Is.M.
Το ερωτημα πλεον ειναι: Πουλαω τον Κιριλενκο ελπιζοντας οτι θα πεσει ή τον κραταω και κυνηγαω φαντασματα στους ψηλους γιατι στην περιφερεια δε βρισκω τιποτα αξιολογο σε χαμηλη τιμη?
il postino
κρατησα την ιδια ομαδα, που μου εφερε μολις 105π την προηγουμενη αγωνιστικη (για πρωτη φορα δεν ειναι και πολυ ασχημα υποθετω..), και αλλαξα την οντως λανθασμενη εμπνευση μου, το βασιλειαδη με τον πιο φθηνο μαντσινελι, ελπιζοντας οτι ο ιταλος θα αρχισει να παιρνει την κατασταση στα χερια του, ως παλιος, σ αυτο το συνοθυλευμα της αρμανι!!!!

το διδυμο παντως που εχω στο ποιντ δυσκολα θα το αλλαξω!! διαμαντιδης και παπαλουκας (ασχετα αν πατωσε με τη ρεαλ) ειναι καλη περιπτωση πιστευω.

Anaz
QUOTE(thrylos7 @ Nov 8 2011, 13:59 ) *
Αυτοί όμως το 'χουν στο αίμα τους, ενώ οι άλλοι είναι ο Ταρζάν και ο Μόγλης!

laugh.gif true!!
Απ'την αλλη..Κι αυτον τον Lafayette δεν τον ξερω καθολου, να τον εμπιστευτω?
Δεν ξερουμε σιγουρα κι αν θα μαρκαρει ο Μιλος τον Καλαθη, να λυνοταν ο προβληματισμος για το ποιντ.. 19.gif
Anubis
QUOTE(Anaz @ Nov 8 2011, 18:59 ) *
Δεν ξερουμε σιγουρα κι αν θα μαρκαρει ο Μιλος τον Καλαθη, να λυνοταν ο προβληματισμος για το ποιντ.. 19.gif


Ακομα και να τον μαρκαρει ο Μιλος τα drive δεν θα ειναι τοσο ευκολα αναμεσα σε κιριλενκο/κριαπα.

Με τον Akingbala τι κανουμε? Να τον κρατησω?
T.W.Is.M.
QUOTE(Anaz @ Nov 8 2011, 19:59 ) *
Δεν ξερουμε σιγουρα κι αν θα μαρκαρει ο Μιλος τον Καλαθη, να λυνοταν ο προβληματισμος για το ποιντ.. 19.gif



Εγω για να ειμαι σιγουρος λεω να παρω και Διαμαντιδη και Καλαθη. Καποιον απ τους δυο θα μαρκαρει ο Τεοντοσιτς, οποτε θα ειμαι ησυχος. laugh.gif
berry
μου αλλαξε τα φωτα τωρα

αντε παλι απο την αρχη...

QUOTE
Σοκ στην Πρόκομ

Σοκ στην Πρόκομ καθώς ο Αλόνζο Γκι αποφάσισε να φύγει απ’ την ομάδα για προσωπικούς λόγους. Ο Αμερικανός φόργουορντ γνωστοποίησε τη φυγή του με ένα …sms στον Τόμας Πατσέσας! Ο Γκι ήταν ο καλύτερος παίκτης της Πρόκο


http://www.basketnet.gr/main/2/euroleague/...ok-prok-gi.html
thrylos7
Έμαθε τίποτα για το λοκ άουτ ο Γκης;

QUOTE
Με τον Akingbala τι κανουμε? Να τον κρατησω?


Το σ/κ έπαιξε, καλό χρόνο, αλλά σε ρηχά νερά.

http://www.lnb.fr/fr/Pro-A/200009/Resultat...leurbanne-Nancy

QUOTE
Απ'την αλλη..Κι αυτον τον Lafayette δεν τον ξερω καθολου, να τον εμπιστευτω?


Δεν ακούγεται και πολύ αξιόπιστος. Τώρα χωρίς Γκι βέβαια παίρνει κάποιους πόντους (και απέναντι σε Ούνιξ δε θα χει και πολύ σφιχτή άμυνα στην περιφέρεια), αλλά και πάλι θα προτιμούσα τους ταρζάν με τ' όνομα.

QUOTE
κρατησα την ιδια ομαδα


Γενικά δεν είναι καλό αυτό, ειδικά τώρα στην αρχή που μπορείς να επωφεληθείς από παίκτες που πιθανότατα θ' ανεβάσουν την αξία τους σε credits.
Αυτό για τον Μαντσινέλι μου ακούγεται λίγο σουρεάλ πάντως! biggrin.gif

QUOTE
Το ερωτημα πλεον ειναι: Πουλαω τον Κιριλενκο ελπιζοντας οτι θα πεσει ή τον κραταω και κυνηγαω φαντασματα στους ψηλους γιατι στην περιφερεια δε βρισκω τιποτα αξιολογο σε χαμηλη τιμη?


Ο Κιριλένκο είναι σαν το προτελευταίο πούλι στη μάνα, στο πλακωτό. Αν υπάρχει οποιαδήποτε άλλη δυνατή κίνηση, δεν το κουνάς.

T.W.Is.M.
QUOTE(thrylos7 @ Nov 8 2011, 22:25 ) *
Ο Κιριλένκο είναι σαν το προτελευταίο πούλι στη μάνα, στο πλακωτό. Αν υπάρχει οποιαδήποτε άλλη δυνατή κίνηση, δεν το κουνάς.


Ναι μεν, αλλα...
α)Παιζει το πιο δυσκολο ματς του ομιλου, καπου πρεπει να κανει μια εμφανιση λιγοτερο καλη, χρειαζεται 20 για να διατηρησει την τιμη του και δε θα βγαζει συνεχεια 30αρια. Αλλωστε για αλλαγη της μιας εβδομαδας μιλαω για να τον ξαναγορασω πιο χαμηλα και δε θυμαμαι αλλο παιχτη να εχει φτασει τοσο ψηλα σε αξια τα τελευταια χρονια.
β)Αν δεν αλλαξω τον Κιριλενκο, θα αλλαξω τον Πριντεζη και στη θεση του μπορω να παρω μονο τον Ισραηλινο της Ολιμπια Λιουμπλιανα...

Τωρα που το ξανασκεφτομαι, το δευτερο σεναριο δεν παιζει γιατι θα εχω μαζεψει 3 παιχτες της Ολιμπια! Αλλα δεν παει το χερι ευκολα να πατησει το sell στον ΑΚ47.
berry
μα ισα ισα ρε τουισμακο αυτοι οι παικτες ειναι για τα μεγαλα παιχνιδια

σιγα μην τον πουλησεις

παρε μακαρτι
thrylos7
Δεν ξέρεις αν θα τον αγοράσεις πιο χαμηλά. smile.gif

Δεν έχεις ξαναδεί, γιατί δεν έχει ξαναβρεθεί. biggrin.gif

Έχουν υπάρξει 3 παρόμοιοι παίκτες. Ο Milojevic και ο Parker το 04-05 και ο Mace to 07-08 (τότε ήταν; τη 2η σεζόν στον Ολυμπιακό). Ο νικητής της πρώτης σεζόν τους είχε και τους δύο από την αρχή (και το πήρε και αέρα). Όσο για τον Mace, αν δεν τραυματιζόταν στη μέση της χρονιάς, εγώ που δεν τον είχα προλάβει, πρωτιά τότε στην Ελλάδα δεν έβλεπα ούτε με κυάλια. smile.gif

Τον Πρίντεζη πρέπει να τον αποχωριστείς ούτως ή άλλως, πάντως.

Αν δε βγαίνουν αλλιώς τα κουκιά κάν' το, αλλά όλο και κάπως θα μπορείς να τα βολέψεις φαντάζομαι. Εγώ έχω Zamojski στην ομάδα για χάρη του!
Anaz
To 20 για τον Κιριλενκο δεν το λες πολυ. Μονο τα ριμπαουντ να βαλεις.. Δεδομενου μαλιστα του πληθωρικου του παιχνιδιου, που τον κανει εκτος απο τον καλυτερο και τον σταθεροτερο παιχτη του fantasy, ακομα και να πεσει αυτη τη βδομαδα, η πτωση λογικα δεν θα'ναι μεγαλη.
Εγω βλεπω αξιοπρεπεις-καλες φτηνες επιλογες και στις 3 κατηγοριες. Καποια καλη εναλλακτικη θα μπορεις να βρεις! Τον Scekic της Καντου μπορεις να τον παρεις?
Anubis
Αυτη ειναι η αληθεια για τον ΑΚ-47 + οτι δεν υπαρχει match up που να τον δυσκολεψει..Εγω θα ελεγα οτι ενα 25 θα το κανει...
Χμμ εδω οι αλλαγες μου
Peric -> D. Green
Kaimakoglou -> Sefolosha

Η τριτη αλλαγη να ειναι
Mallet -> Lafayette
η
Akingbala -> Ibaka

Το θέμα είναι οτι ο Mallet θελει 18 για να κρατησει σκορ βεβαια μπορει να το κανει αλλα παιζει με την Αρμανι. Ο Akingbala απο την αλλη 4 στο ranking..με 25 λεπτα.
Ακουω προτασεις...
Anaz
Εννοειται η πρωτη imo.Δεν το θεωρω καν διλημμα! biggrin.gif
Razorblade Fish
Τι σαπια πλειμεικερ ειναι αυτα ρε γαμωτο...Κανενας απο τους Lawson,Valters,Hamilton,Jackson,Lafayette,Shved και Law δεν μου εμπνεει καμια μα καμια εμπιστοσυνη και δυστυχως πρεπει να καταληξω σε καποιον απο αυτους.Τους εβαλα με σειρα προτιμησης.Αν δεν υπολογιζα τις αξιες θα διαλεγα Τζακσον,ομως επειδη θελει μεγαλο σκορ ακομα και για να κρατησει την αξια του,τεινω προς τον Λοουσον.O Valters παλι ισως ειναι ρισκο που αξιζει να το παρεις λογω αντιπαλου ενω ο Hamilton ειναι αυτος με την καλυτερη σχεση αξιας-τιμης.Θα αποφασισω αυριο(φυσικα λαθος)...
Nuntius
Προσωπικά σημάδεψα την Ζάγκρεμπ και έβαλα στις ομάδες μου αρκετούς παίχτες της Μάλαγα (όχι παραπάνω από 2 σε κάθε μία). Από όλα έχει ο μπατσές. Και Freeland, και Rowland, και Valters και Garbajosa. Όλο και κάτι θα πιάσει εναντίον της Ζάγκρεμπ, δεν μπορεί tongue.gif
T.W.Is.M.
Τελικα τον γλιτωσα τον Κιριλενκο, αλλα καποια στιγμη θα του πουλησω, που θα παει...
Και τον Πριντεζη τον αλλαξα για να παρω αλλον εναν που θα πουλησω αργοτερα, ελπιζω πιο ακριβα και ελπιζω αναγκαστικα.
Δυστυχως δεν μπορεσα να παρω τον Μπερνι που ηθελα για τη θεση του Περιτς για 0,13. Δε θυμαμαι ποιον πηρα στη θεση του και εκανα τις αλλαγες πριν 10 λεπτα!!! smiley.gif
Επειδη ομως οι μεγαλοι παιχτες ειναι για τα μεγαλα παιχνιδια, πηρα το Διαμαντιδη στη θεση του Μαλλετ. Το οτι θα χωρουσα στην ομαδα μου Διαμαντιδη-Μπατουμ-Κιριλενκο δεν το περιμενα πριν ξεκινησω.
berry
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 9 2011, 17:06 ) *
Και τον Πριντεζη τον αλλαξα για να παρω αλλον εναν που θα πουλησω αργοτερα,


μ'αρεσει που δεν αποκαλυπτεις το πουλεν σου

παντως με την τριαδα που εχεις πας βουρ για πολυ ψηλα. με την προυποθεση βεβαια οτι οι υπολοιποι δεν ειναι σαπακια
Razorblade Fish
Γαμω την τρελα μου ρε Γκριν,1/8 τριποντα;;;Μπες μεσα στην τιμημενη τη ρακετα,δεν εχει ναρκες.Οπως και την προηγουμενη βδομαδα,ο παικτης που εχω διαλεξει σε ολες τις ομαδες παιρνει κουλουρακι...Δεν γινεται δουλεια ετσι...
T.W.Is.M.
QUOTE(berry @ Nov 9 2011, 20:53 ) *
μ'αρεσει που δεν αποκαλυπτεις το πουλεν σου

παντως με την τριαδα που εχεις πας βουρ για πολυ ψηλα. με την προυποθεση βεβαια οτι οι υπολοιποι δεν ειναι σαπακια


Ειναι ενας που καποια στιγμη θα ακολουθησει τον Κιριλενκο και τον Μπατουμ. Αυτος ομως ειναι "Ισπανος". Τον καταλαβες?
Εχω και σαπακια, αλλα εχω και πιο καλους. Α, εχω και το Γιωργη, που αποδειχτηκε η κλοπη της σεζον. wink.gif
Anaz
QUOTE(Razorblade Fish @ Nov 9 2011, 21:39 ) *
Γαμω την τρελα μου ρε Γκριν,1/8 τριποντα;;;Μπες μεσα στην τιμημενη τη ρακετα,δεν εχει ναρκες.Οπως και την προηγουμενη βδομαδα,ο παικτης που εχω διαλεξει σε ολες τις ομαδες παιρνει κουλουρακι...Δεν γινεται δουλεια ετσι...
Κι ο Sefolosha σε πολυ ρηχα νερα. Γενικα κακη μερα για μενα η σημερινη. Τουλαχιστον φαινεται προς το παρον να μου βγηκε ο Lafayette.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 9 2011, 22:40 ) *
Ειναι ενας που καποια στιγμη θα ακολουθησει τον Κιριλενκο και τον Μπατουμ. Αυτος ομως ειναι "Ισπανος". Τον καταλαβες?
Εχω και σαπακια, αλλα εχω και πιο καλους. Α, εχω και το Γιωργη, που αποδειχτηκε η κλοπη της σεζον. wink.gif
Ο Scekic παντως που σου προτεινα χτες το'κανε το 18αρακι..! Βεβαια ουτε εγω με ακουσα, αφου τον ειχα κ τον πουλησα! tongue.gif 30.gif
Razorblade Fish
Χειροτερη αγωνιστικη που θυμαμαι στις 2 σεζον που ασχολουμαι με fantasy.Μιλαμε για ΤΡΑΓΩΔΙΑ,οχι αστεια...
T.W.Is.M.
Μαλλον ολοι ασχημα πηγαμε, οποτε μικρο το κακο. Εγω βεβαια ειχα 2 παιχτες με αρνητικο σκορ, αλλα θα τα μπαλωσουν αυριο οι συνηθεις υποπτοι. Και βεβαια το κρυφο πουλεν απο το μαγικο κοσμο του ΝΒΑ, που θα καρφωνει σαν κεραυνος... tongue.gif
Anubis
Κακιστη εβδομαδα...Σερμαντινι 6 - Σεφολοσα 5
j-kidd13
Σαπιλα....
Χωρια που δεν αλλαξα τον Γκι γιατι δεν ειχα χρονο να μπω ιντερνετ και να μαθω οτι ειναι τραυματιας...
Ηρθε και ενα ολοστρογγυλο 0 απο τον Γκριν....
Και ενα -2 απο καποιον περιεργο που ουτε το ονομα του δεν θυμαμαι,απο την Ολυμπια.....
Ευτυχως που μου βγηκε η αλλαγη του Βιντμαρ με τον Κασουν....
thrylos7
E δε γίνεται να τα αναλύεις από εδώ, να τα αναλύεις από εκεί και στο τέλος ο Aldemir να κάνει μεγαλύτερο σκορ από τη μισή σου ομάδα.

Τουλάχιστον έτσι σώζει την παρτίδα, γιατί αλλιώς τα κουκιά δεν έβγαιναν με τίποτα.
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 10 2011, 00:47 ) *
Χωρια που δεν αλλαξα τον Γκι γιατι δεν ειχα χρονο να μπω ιντερνετ και να μαθω οτι ειναι τραυματιας...

Βασικα εγκατελειψε την ομαδα του στελοντας ενα sms.... rolleyes.gif
Εντωμεταξυ διαβασα το απογευμα οτι ο Προκομ αντιμετωπιζει σοβαρα οικονομικα & αγωνιστικα προβληματα & σουταρα μαζι με τον Γκι & τον Μοτιεγιουνας...ο οποιος εβγαλε τελικα ενα 18αρακι... rolleyes.gif
Τι να εκανα ομως?
Δεν μου βγαινε αλλιως ο συνδυασμος που επελεξα...

QUOTE(Anubis @ Nov 10 2011, 00:17 ) *
Κακιστη εβδομαδα...Σερμαντινι 6 - Σεφολοσα 5

Και Φριλαντ 11...
Τουλαχιστον ο Σιπ εβγαλε ενα 18...
Συνολικος απολογισμος ημερας: 57.2 απο 5 παικτες...
Στο στρατοπεδο μου επικρατει ενας προβληματισμος...
Για να δουμε η αυριανη ημερα τι θα μου επιφυλαξει...
benchwarmer
Φριλαντ-Σερμαντινι-Σεφολοσα κι εγω....

Τουλαχιστον τελευταια στιγμη αποφασισα να κρατησω τον Σπανουλη. 51 με 5 σημερα, ελπιζουμε αυριο σε Μαλετ, Εμετεριο, Σλοτερ, Φαρμαρ...
berry
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 9 2011, 23:51 ) *
Και βεβαια το κρυφο πουλεν απο το μαγικο κοσμο του ΝΒΑ, που θα καρφωνει σαν κεραυνος...


τον πηρα και εγω τον ιμπακα

καταστροφικοι οι σεφολοσα και χαινς
il postino
τζιφος!!

πατωσε ο ελβετος και με πηρε μαζι του!!θελει μελετη το τι θα τον κανω αυτον την επομενη αγωνιστικη!!!!

απο πρελντζιτς τσιμπησα 12αρακι (αυτος εχει ανοδικη πορεια..δεν τον πουλαω ακομα), ο μπερνι μου δωσε 14αρακι και μαλλον την ευκαρια να βγαλω κανα φραγκο, ενω η εξεδρα (νταριο σαριτς) στον ασο οπως παντα!!!

32,9π απο 4 παικτες λοιπον!!!

θα μπορουσε να ηταν και χειροτερα....
Anubis
Ας βρεθει καποιος να με πυροβολησει που αλλαξα Μαλλετ με Cook...
Pierce
Mε 5 NBAers υποθετω την εχω κατσει αγριως ε; help.gif
ΥΓ: Ας ελπισουμε οτι ο ΑΚ θα κατσει λιγο ακομα, για να μεινω μονο με τον θαμπο στο χερι και οχι και με τον φαρμαρ...
j-kidd13
H σημερινη μερα ηταν καλυτερη απο τη χθεσινη......
Και ας την πατησα με Γκι....
benchwarmer
Μετα απο Ταμπο, Τζοελ κλπ χτες, ηρθε σημερα η ανακαμψη με Φαρμαρ, Μαλετ, Εμετεριο, Σλοτερ biggrin.gif


Τωρα θελουν πολυ μεγαλη σκεψη οι αλλαγες ομως...
Anubis
98 με την ομαδα μου στην λιγκα....177 με την αλλη και αν δεν ειχα κανει την μαγκια με τον Mallet θα ειχα 195 ποντακια..
Nuntius
Πάτωσα τελείως. 64.5 με την ομάδα που έχω στην λίγκα και καμία από όλες μου τις ομάδες δεν πέρασε το 100. Ωραία πράγματα 30.gif
il postino
για τη λιγκα του φορουμ παιζει προσκληση ή εχω αργησει? rolleyes.gif
Pierce
QUOTE(berry @ Oct 7 2011, 16:54 ) *
για να ξεκιναμε σιγα σιγα

1 ομαδα ο καθενας πληζ

http://fantasychallenge.euroleague.net/index.php

http://fantasychallenge.euroleague.net/privateleagues.php

league :

basketforum.gr

password : 666 smiley.gif

smile.gif

Με την χτεσινη εξελιξη απο την αλλη μερια ( sad.gif(((( ), αποφασισα να κρατησω τον θαμπο, αλλα εδιωξα τον Πεκοβιτς για τα ματια του Μητσαρα...
Nuntius
Ποια χτεσινή εξέλιξη?
Pierce
lock out επ'αοριστον και πανε στα δικαστηρια....
Anubis
Καμια προταση στα pgs? Ναι εκτος του Μητσαρα..Ενταξει ειναι σταθερη αξια..
Nuntius
Εγώ είχα εμπιστευτεί για καιρό Ilievski και Shved. Αλλά λόγω του δύσκολου προγράμματος που έχει μπροστά της η Εφές πλέον και λόγω του ότι ο Shved έπαιζε εναντίον Μητσάρα τους άλλαξα και προτίμησα να παίρνω ως PG όποιον παίζει εναντίον της Zagreb κάθε εβδομάδα tongue.gif
duncan21
QUOTE(Anubis @ Nov 16 2011, 00:06 ) *
Καμια προταση στα pgs? Ναι εκτος του Μητσαρα..Ενταξει ειναι σταθερη αξια..


Oyahon
Linehan
Shved
Law

Αυτές είναι οι δικές μου (μελετημένες tongue.gif ) προτάσεις...
duncan21
QUOTE(duncan21 @ Nov 16 2011, 00:15 ) *
Linehan-13
Shved-14.3

Kαλούτσικα τα πάω στις προτάσεις μέχρι στιγμής.Απο 'κει και πέρα το γεγονός ότι ο Λόσον έδωσε 2,ο Πρέλτζιτς 4.4 και ο Γκιστ 0 με οδήγει στο συμπέρασμα οτι δεν υπάρχει σωτηρία φέτος ότι κινήσεις κι αν κάνω... 30.gif
Anaz
οι αλλαγες μου με ΤΣΑΚΙΣΑΝ! Ειδικα η αλλαγη moerman->Akingbala με πηδηξε!!! Ο lawson χαλια, και περιμενω Ρουντυ μπας και σωσει λιγο την παρτσα, ενω ο Σεφολοσα που αντικατεστησε τα πηγε μια χαρα σημερα.
Nuntius
Αγαπάμε Kirilenko. Αυτό το 42 σώνει όλες μου τις ομάδες. 75.4 η ομάδα της Λίγκας και περιμένω Nicholas, Pocius και Begic. Ελπίζω στο πρώτο μου 100άρι λοιπόν smiley.gif
morrison
SG3ptshooter
QUOTE(morrison @ Nov 17 2011, 20:09 ) *


65.gif
Razorblade Fish
Γιατι δεν παιζει ο Σχορτσανιτης σημερα;;;Μια φορα ειπα να ρισκαρω,επειδη εχει το πλεον καταλληλο ματς και δεν παιζει...Δε με θελει φετος το fantasy λεμε...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.