Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ ΕΘΝΙΚΗ 1 ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
akratacity
QUOTE (nabos52 @ Dec 18 2017, 14:05 ) *
Καλημέρα
Ο κος Σπύρος Γκοργκολης γέμισε το διαδύκτιο με τα αδικαιολόγητα παράπονά του. Μάλλον σε άλλο αγώνα ήταν και άλλη ομάδα κοουτσάριζε. Έχει και παράπονα ??????. 'Οσοι ήταν στον αγώνα είδαν τι έκαναν οι διαιτητές υπέρ του Έσπερου (ειδικά στο Α΄ημίχρονο). Όταν επιτέλους σφύριξαν 50-50 επέτρεψαν και σε μας να δούμε καλό μπάσκετ και στα Μελίσσια να δείξουν τις δυνατότητες που έχουν σαν ομάδα. Άς αφήσει λοιπόν τις εύκολες δικαιολογίες.
Αφού προφανώς ήσουν στο γήπεδο για πες μας και εμάς τι έκαναν οι διαιτητές υπέρ του Εσπερου στο πρώτο ημίχρονο. Και τι άλλαξε στο δεύτερο μέρος.
Σχετικά με αυτό που λες για τις δυνατότητες της ομάδας των Μελισσίων έχω την αίσθηση ότι δεν απέχουν και πολύ από αυτές του Εσπέρου. Η βαθμολογία καμια φορά είναι παραπλανητική και αυτό το λέω γτ τα Μελίσσια έχουν κάνει πάρα πολλές νίκες στον ποντο ενώ ο Εσπερος έχει χάσει 3 παιχνίδια στα τελευταία λεπτά. Θέλω να πω ότι παίζει ρόλο μεγάλο και ο παράγοντας τύχη και καλλιστα θα μπορούσαν να ισοβαθμούν οι δύο ομάδες.

Υγ ο Εσπερος και ο προπονητής του δεν μας έχουν συνηθίσει σε γραφικές δηλώσεις περί διαιτησίας οπότε δεν θεωρω ότι απέχουν από την πραγματικότητα τα λεγόμενά τους
Υγ 1 για πες μας κάτι και για την αίσθηση που υπάρχει από κάποιους που έχουν παίξει αντίπαλοι με τα Μελίσσια ότι παίζουν πάνω από το όριο του φάουλ ενώ ταυτόχρονα διαμαρτύρονται για το παραμικρό???
nabos52
QUOTE (akratacity @ Dec 18 2017, 15:11 ) *
Αφού προφανώς ήσουν στο γήπεδο για πες μας και εμάς τι έκαναν οι διαιτητές υπέρ του Εσπερου στο πρώτο ημίχρονο. Και τι άλλαξε στο δεύτερο μέρος.
Σχετικά με αυτό που λες για τις δυνατότητες της ομάδας των Μελισσίων έχω την αίσθηση ότι δεν απέχουν και πολύ από αυτές του Εσπέρου. Η βαθμολογία καμια φορά είναι παραπλανητική και αυτό το λέω γτ τα Μελίσσια έχουν κάνει πάρα πολλές νίκες στον ποντο ενώ ο Εσπερος έχει χάσει 3 παιχνίδια στα τελευταία λεπτά. Θέλω να πω ότι παίζει ρόλο μεγάλο και ο παράγοντας τύχη και καλλιστα θα μπορούσαν να ισοβαθμούν οι δύο ομάδες.

Υγ ο Εσπερος και ο προπονητής του δεν μας έχουν συνηθίσει σε γραφικές δηλώσεις περί διαιτησίας οπότε δεν θεωρω ότι απέχουν από την πραγματικότητα τα λεγόμενά τους
Υγ 1 για πες μας κάτι και για την αίσθηση που υπάρχει από κάποιους που έχουν παίξει αντίπαλοι με τα Μελίσσια ότι παίζουν πάνω από το όριο του φάουλ ενώ ταυτόχρονα διαμαρτύρονται για το παραμικρό???

Καλά Χριστούγεννα, Ευτυχισμένος ο καινούγιος Χρόνος , με υγεία (πάνω από όλα), αγάπη και επιτυχίες σε όλους.
akratacity
QUOTE (nabos52 @ Dec 18 2017, 20:12 ) *
Καλά Χριστούγεννα, Ευτυχισμένος ο καινούγιος Χρόνος , με υγεία (πάνω από όλα), αγάπη και επιτυχίες σε όλους.

Σε "κόλλησε" ο Gkos και μπήκες και εσύ σε εορταστικό mood... smiley.gif
Gkos
Πρότυπο ειμαι πανάθεμα με . . .
akratacity
Στον Εσπερο πάνε να κάνουν ένα πολύ μεγάλο λάθος. Δεν ξέρω τι συνέβη και αν μετά το αρχικό 4-0 αναπροσαρμοστηκαν οι στόχοι τους αλλά δεν πιστεύω ότι η πορεία τους είναι κακή μέχρι στιγμής. Και εν πάση περιπτωση αν είναι αναγκαία η αλλαγή προπονητή βρείτε κάποιον που θα μπορεί να αποτελέσει καλό παράδειγμα για τους πολλους νεαρούς αθλητές σας.......

Υγ αν φύγει και ο Βουρνάς από τον Γλαύκο που φημολογείται ότι υπάρχουν αρκετά θέματα προς επίλυση τότε η μόνη Αχαϊκή ομάδα που δεν θα έχει αλλάξει προπονητή θα είναι η Αχαγια του Θανάση Λιονα.
jhantzop
QUOTE(akratacity @ Dec 18 2017, 15:11 ) *
Υγ ο Εσπερος και ο προπονητής του δεν μας έχουν συνηθίσει σε γραφικές δηλώσεις περί διαιτησίας οπότε δεν θεωρω ότι απέχουν από την πραγματικότητα τα λεγόμενά τους

Επειδή το είχες απορία... και απλά δεν ήθελα να αναφέρω κάτι πριν γραφτεί πως υπάρχει θέμα...

"Ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται"
akratacity
QUOTE (jhantzop @ Dec 19 2017, 23:43 ) *
Επειδή το είχες απορία... και απλά δεν ήθελα να αναφέρω κάτι πριν γραφτεί πως υπάρχει θέμα...

"Ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται"
Δηλαδή έκανε δηλώσεις για τη διαιτησία για να κρατήσει τη θέση του;; Μάλιστα, μπορεί και να ισχύει...
Εγώ γράψει και άλλα πάντως που απεφυγες να σχολιάσεις...
jhantzop
QUOTE(akratacity @ Dec 20 2017, 00:55 ) *
Εγώ γράψει και άλλα πάντως που απεφυγες να σχολιάσεις...

Τι άλλο να σχολιάσω; εγώ δεν μίλησα κάπου για διαιτησία, άλλωστε ο coach της ομάδας μου είπε ακριβώς αυτό που έπρεπε.

"Για άλλη μία φορά βασιστήκαμε στο μεγάλο βάθος του πάγκου, στο κράμα εμπειρίας, ταλέντου, και νεανικού ενθουσιασμού, αλλά και στο σωστό διάβασμα του αντιπάλου. Η αλήθεια είναι πως μερικές αποφάσεις των διαιτητών δημιούργησαν εκνευρισμό στην ομάδα μας. Όμως δείξαμε χαρακτήρα και γυρίσαμε το παιχνίδι όταν βρεθήκαμε πίσω με επτά πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο. Η ομάδα μας έβγάλε πάθος, ενέργεια και μαχητική ψυχή, κάνοντας ένα επιμέρους +18 στα τελευταία 15 λεπτά του αγώνα απέναντι σε μία ανταγωνιστική και αξιόμαχη ομάδα όπως ο Έσπερος. Η ομάδα μας χτίστηκε για να μάχεται και αυτό πρέπει να κάνει σε κάθε παιχνίδι"

http://www.melissiabc.gr/press.asp?subpage=3&aid=2030

Όσον αφορά τον Έσπερο είναι μία δυνατή ομάδα που θα μπορούσε να είναι πιο ψηλά, όπως και άλλες ομάδες άλλωστε (Ακράτα, Νέα Ιωνία, Αγία Παρασκευή). Προφανώς και η τύχη παίζει ρόλο στα παιχνίδια που είναι κλειστά στο σκορ, αλλά εκτός από την τύχη χρειάζεται και η ικανότητα, είτε του προπονητή, είτε των παικτών. Ακόμα και ένα λάθος του διαιτητή μπορεί να διαμορφώσει αποτέλεσμα, πάντα σε συνδυασμό με όλα τα παραπάνω. Τα αυτονόητα θέλεις να σχολιάσω;

Αυτό που με ενοχλεί είναι η συνεχής αμφισβήτηση, ακόμα και μετά από 10 αγωνιστικές. Γι' αυτό τον λόγο δεν σχολίασα τίποτα περισσότερο. Υπό άλλες συνθήκες θα κάναμε αναλυτικότερη κουβέντα.

peace.gif

Εγώ προσωπικά έχω ενθουσιαστεί με το πρωτάθλημα στο οποίο για πρώτη φορά αγωνίζεται η ομάδα μου. Μπορεί η πίεση να ανεβαίνει στα κόκκινα, αλλά έχει και αυτό την ομορφιά του.

Καλές γιορτές σε όλους και χωρίς τραυματισμούς με την επάνοδο στους αγώνες.

blove.gif
benchwarmer
Δεν καταλαβαίνω τι κάνουν στον Έσπερο (και είναι άσχετο το σχόλιο με το ποιος είναι ο νέος προπονητής). Υποτίθεται υπήρχε (για πρώτη φορά φέτος μετά από κάποια χρόνια) συγκεκριμένο μακροχρόνιο πλάνο για τους νέους και τελικά φεύγει ο προπονητής μετά από κάποιες ήττες τον Δεκέμβρη...

Στον Γλαύκο επίσης, το σίγουρο πάντως είναι ότι οι φωνές και οι σπόντες του Βουρνά δεν αφορούν (μόνο) παίχτες, και είχε φανεί αυτό και από την αποχώρηση Πολυδωρόπουλου πέρυσι.

Η ΕΑΠ το παλεύει αλλά δυσκολεύομαι να βρω κάποια ομάδα ακόμα που να μπορεί να βάλει από κάτω (πόσο μάλλον δύο), πλην Καλαμάτας και Λεχαιου.

Στον Κεραυνό είναι αστεία η κατάσταση γενικά, αλλά ακόμα και έτσι με τα ψέματα θα σωθεί και φέτος η χρονιά, αν μείνουν ως το τέλος αυτοί που έχουν μείνει...

Με την Ακράτα δεν είχα ασχοληθεί ποτέ ιδιαίτερα για να έχω συγκεκριμένη γνώμη, αλλά διαβάζοντας τον φίλο akratacity, μια από τα ίδια δυστυχώς και εκεί...

Οπότε με αυτά και με εκείνα, μάλλον η μόνη αχαϊκή ομάδα από τις 6 που βγάζει σταθερότητα και υγεία είναι η Αχαγιά... Και όλα αυτά βεβαίως άσχετα με την βαθμολογική θέση της κάθε ομάδας.
akratacity
Συμφωνώ με την ανάλυση του benchwarmer σχετικά με τις αχαικες ομάδες με μοναδική εξαίρεση την Ακρατα. Μπορεί τα αποτελέσματα να μην το δείχνουν αλλά δεν έχει καμία σχέση με το σκορποχωρι του Αιγίου και η εικόνα τηςστο γήπεδο στα 6 παιχνίδια με τον Σκαραφιγκα στον πάγκο είναι άκρως ενθαρρυντική. Παρά τα λάθη του σχεδιασμού το καλοκαίρι υπάρχει η αίσθηση ότι ο δεύτερος γύρος θα είναι εντελώς διαφορετικός για την ομάδα μας.
Για τον Εσπερο έγραψα και εγώ ότι πάει να κάνει ένα μεγάλο λάθος και δεν καταλαβαίνω τον ακριβή λόγο που έγινε αυτή η αλλαγή στον πάγκο.
Η Αχαγια για μένα είναι ίσως η καλύτερη ομάδα μετά το Ιλιον μέχρι στιγμής στο φετινό πρωτάθλημα. Κέρδισε πολύ εύκολα το Γλαυκο και παραλίγο να κάνει το διπλό της χρονιάς στο Ναύπλιο. Γενικά είναι μια ομάδα πολύ ομοιογενης και παίζει πολύ ωραίο μπάσκετ υπό την καθοδήγηση του πολύπειρου κ. Λιονα. Δαβανης-Οικονομοπουλος είναι χάρμα ιδεσθαι, ο Μοσχοβακης σταθερή αξία και ο Σταμοπουλος ο καλύτερος ίσως δημιουργός του πρωταθλήματος.
Στο Γλαυκο η κατάσταση έχει αλλάξει άρδην και δεν θυμίζει σε καμία περίπτωση την αήττητη ομάδα των πρώτων αγωνιστικών. Περίεργη πάντως αυτή η μεγάλη αλλαγή.
Ο Κεραυνός θα σωθεί θεωρω αλλά θα είναι πολύ δύσκολο να μείνει όπως είναι τώρα έως το τέλος.
Τέλος η ΕΑΠ καλό θα ήταν να δώσει ευκαιρίες σε νέα παιδιά στα οποία θα στηριχθεί του χρόνου στο τοπικό.

Υγ φίλε jhantzop θεωρεις ότι η ομάδα παίζει άμυνα στα όρια του φάουλ;;
floky
Καλησπερα και καλες γιορτες σε ολους με υγεια και καλη επανοδο σε ολες τις ομαδες
Μετα απο 10 αγωνιστικες καλο θα ειναι να πουμε οτι η πορεια των Μελισσιων στη Γ Εθνικη χωρις να ξερουμε τι θα ακολουθησει αν μη τι αλλο ειναι καταπληκτικη καθε παιχινιδι περναει ξεχωριστα υπαρχει σοβαροτητα και γινεται προφανως πολυ καλη δουλεια απο ολους
Πολλες ομαδες κανουν καλες εμφανισεις και προσπαθουν
Οταν περνανε τοσες αγωνιστικες και ειναι στη θεση που ειναι αξιζει ενα μεγαλο μπραβο και καλο ειναι να λεγεται
Μακαρι να συνεχιστει η καλη πορεια για εξασφαλιση της παραμονης που αυτος ειναι και ο πρωτος στοχοσ της ομαδος οπως σαφως εχει λεχθει απο τους ανθρωπους της ομαδος και οτι αλλο προκυψει θα ειναι μονο ευχαριστο
Αλλωστε δεν απαγορευεται σε κανεναν να κανει ονειρα!!!
Και παλι καλες γιορτες σε ολους με υγεια!!!!!!
KOBY
QUOTE(akratacity @ Dec 20 2017, 17:30 ) *
Υγ φίλε jhantzop θεωρεις ότι η ομάδα παίζει άμυνα στα όρια του φάουλ;;


Χωρίς να έχω δει το ματς με την ΕΑΠ ή να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου (ίσα ίσα θεωρώ πολύ μπασκετικά τα σχόλια σου) θέλω να σου κάνω και εγώ μια ερώτηση.
Τι θα πει όριο του φάουλ??
Η ομάδα που παίζει πιο δυνατά ευνοείται όχι μόνο από τη διαιτησία αλλά και από τις φάσεις τις ίδιες στο σύγχρονο basket σε βάθος 40 λέπτου.
Το να παίζει πιο δυνατά και πιο λυσσασμένα από όλες τις ομάδες η ομάδα με το χαμηλότερο μέσο όρο ηλικίας προσωπικά το θεωρώ τεράστιο παράσημο για την δουλεία που γίνεται.


akratacity
QUOTE (KOBY @ Dec 21 2017, 11:04 ) *
Χωρίς να έχω δει το ματς με την ΕΑΠ ή να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου (ίσα ίσα θεωρώ πολύ μπασκετικά τα σχόλια σου) θέλω να σου κάνω και εγώ μια ερώτηση.
Τι θα πει όριο του φάουλ??
Η ομάδα που παίζει πιο δυνατά ευνοείται όχι μόνο από τη διαιτησία αλλά και από τις φάσεις τις ίδιες στο σύγχρονο basket σε βάθος 40 λέπτου.
Το να παίζει πιο δυνατά και πιο λυσσασμένα από όλες τις ομάδες η ομάδα με το χαμηλότερο μέσο όρο ηλικίας προσωπικά το θεωρώ τεράστιο παράσημο για την δουλεία που γίνεται.
Ρε συ δεν κατακρίνω το ότι παίζουν σκληρή άμυνα τα Μελίσσια αλλά ο προηγούμενος φίλος σχολίασε πραγματικά ότι τον συνέφερε και παρέλειψε να αναφερθεί σε δύο θέματα. Το ένα είναι η σκληρή άμυνα που παίζουν και το άλλο το γεγονός ότι γίνονται κάπως γραφικοί με συνεχείς διαμαρτυρίες από τον πάγκο. Φαντάσου στην Ακρατα σε παιχνίδι που για τριάντα λεπτά υπήρχε διψήφια διαφορά, υπήρχαν πολλές έντονες στιγμές διαμαρτυρίας. Εγώ ζήτησα να σχολιαστούν αυτά τα δυο ( χωρίς να είμαι απόλυτος ότι όντως συμβαινουν), δεν κατεκρινα κάτι (ακόμα και οι διαμαρτυρίες τακτικά έχουν θέση μέσα στο παιχνίδι) απλα ανέφερα όσα έχω ακούσει για τη συγκεκριμένη ομάδα.
nichols92
-Οικονομικες εξελιξεις σε Αθηναική ομαδα που κανει απο τωρα τον σχεδιασμο της και τα πλανα της για την Α’Εσκα...
-Ακομα χειροτερες οικονομικες εξελιξεις προς Αιγιο μεριά -αναμενονται δημοσιες τοποθετησεις- που μαλλον αποδυναμωνουν το ροστερ (παρ ολα αυτα οι νικες μεχρι τωρα ισως φανουν (μαζι με 3-4 ακομα αν γινουν) αρκετες για τη σωτηρια.
-Παραλιγο αλλαγη προπονητη στον Γλαυκο, τελικα συνεχιζει ο βουρνας αλλα θα υπαρξει αλλαγη παικτη.

Πλουσιο εορταστικο προγραμμα στον 1ο Ομιλο της Γ’
Καλη χρονια με υγεια, αγαπη, και χωρις τραυματισμους και γκρινια.
akratacity
Αλλαγη ονομασιας οσονουπω για την ομαδα του Κεραυνου Αιγιου. Φημες λενε οτι η επικρατεστερη μεχρι τωρα ονομασια ειναι το ΣΚΟΡΠΟΧΩΡΙ ΑΙΓΙΟΥ...............
Gkos
Τι γλυκος 😇
o kakos
QUOTE (Gkos @ Jan 2 2018, 15:54 ) *
Τι γλυκος 😇

Μην φοβάστε τίποτα μάγκες μου..... Θα γίνει μάνατζερ πρώην αθλητής της ομάδας και θα πηγαίνει παίχτες σε ομάδες που πληρώνουν.... Άσχετα ότι τα τελευταία χρόνια όπου πάει ίδιος δεν πληρώνουν.....
Gkos
Εχει γινει ηδη κακε αλλα αυτο που λες ισχυει wink.gif

Να δουμε ποια ομαδα θα βαρεσει πρωτη κανονι γιατι και για μια Αθηναικη ακουγεται ...

akratacity
Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΠΑΙΧΤΩΝ ΤΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΥ (οσων απεμειναν δηλαδη)

Μόνο ευοίωνη δεν είναι η κατάσταση στο Αίγιο και στον Κεραυνό, με τις πρώτες ημέρες του 2018 να βρίσκουν την ομάδα σε πολύ δύσκολη κατάσταση, παρά το γεγονός ότι προπονητής και παίκτες προσπάθησαν, όπως αναφέρουν και οι ίδιοι σε επιστολή που δημοσιεύουμε να κρατήσουν όρθια την ομάδα στην προηγούμενη περίοδο, ολοκληρώνοντας τις υποχρεώσεις της ομάδας στο 6-4.

Πλέον, και όπως αναφέρουν σε ανακοίνωση του, την οποία υπογράφουν τόσο ο προπονητής της ομάδας Κώστας Οικονομάκης όσο και οι παίκτες της, η υπομονή τους τελείωσε, ενώ βάλουν κατά του προέδρου της ομάδας, Χάρη Μπόγδανου, ο οποίος τους ενημέρωσε όπως αναφέρουν ότι δεν υπάρχουν χρήματα. Έτσι, αποφάσισαν να σταματήσουν να συμμετέχουν στις υποχρεώσεις του Κεραυνού, με τον μέλλον να φαντάζει αβέβαιο, ενώ κανείς δεν γνωρίζει πως θα ταξιδέψει η ομάδα στο Ναύπλιο για το παιχνίδι με τον Οίακα την προσεχή Κυριακή (7/1).

Αναλυτικά:

«Εμείς οι Καλαθοσφαιριστές και το τεχνικό επιτελείο του ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΑΙΓΙΟΥ, τηρήσαμε την υπόσχεση μας, στην Διοίκηση και στον Πρόεδρο κ. Μπόγδανο, ως μέλη ενός ιστορικού Σωματείου, να μείνουμε ενωμένοι και να κάνουμε ότι καλύτερο για την ομάδα, μέχρι τη διακοπή των Χριστουγέννων, φέρνοντάς την τελικά στην 6η θέση της συνολικής βαθμολογίας.Από την έναρξη της προετοιμασίας και των αγωνιστικών υποχρεώσεων της ομάδας, τα δώσαμε όλα μέσα στο γήπεδο, σεβόμενοι τη φανέλα και τον κόσμο της ομάδας μας, όπως και τις υποχρεώσεις μας. Κάναμε άπλετη υπομονή μέχρι σήμερα, αντιμετωπίζοντας τις πλέον αντίξοες συνθήκες, κάτι το οποίο δεν μπορούσε επ’ουδενί να «συλλάβει» ο νους μας, όταν δίναμε το καλοκαίρι τα χέρια με τον κ. Μπόγδανο σαν άντρες.Όλα αυτά όμως τα «μεγαλεπήβολα» σχέδια της διοίκησης για μία ισχυρή οικονομικά ομάδα, η οποία θ’ αποκτούσε και το δικό της γήπεδο, κατά δήλωση του Προέδρου της, αποδείχθηκαν με την πάροδο του χρόνου, μόνο υποσχέσεις και λόγια…

Ουδέποτε δημοσιοποιήσαμε τα οικονομικά προβλήματα και τις καθυστερήσεις που υπήρχαν, αλλά και τις υποσχέσεις του Προέδρου κ. Μπόγδανου, ότι μέχρι τις γιορτές των Χριστουγέννων, θα πληρωθούμε. Τελικά, η διακοπή ήρθε και οι υποσχέσεις έμειναν στα λόγια…Ελπίζαμε ότι θα πάρουμε έστω ένα μισθό, αλλά εις μάτην…Η απάντηση του κ. Μπόγδανου ήταν ότι «…δεν υπάρχει φράγκο…».

Τόσο ο Πρόεδρος όσο και τα υπόλοιπα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου, δεν έχουν αναλάβει τις ευθύνες τους, αδιαφορώντας πλήρως για μας… Όχι μόνο ανθρωπιστικά, αλλά και επαγγελματικά, καθότι αν συνεχιστεί η ίδια κατάσταση, θα «διώξουν», κάποιους από εμάς, ειδικά τους υψηλόμισθους παίκτες, για να «γλυτώσει» η ομάδα από τα «παχυλά» συμβόλαια, στέλνοντάς κάποιους από εμάς ουσιαστικά στο «ταμείο ανεργίας» μέχρι το τέλος της σαιζόν!!!Γεγονός που ήδη συνέβη στην περίπτωση των πρώην συμπαικτών μας ΣΚΛΑΒΟΥ, ΜΙΧΟΥ και ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ.

Εμείς όμως, εκτός από Καλαθοσφαιριστές και τεχνικό επιτελείο, είμαστε άνθρωποι και έχουμε οικογένειες. Η αδιαφορία των παραγόντων του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, μας οδήγησε στο λυπηρό για εμάς σημείο, να μην έχουμε πλέον χρήματα, όχι για να περάσουμε τις γιορτές των Χριστουγέννων, αλλά ούτε και για τις απλές, στοιχειώδεις, καθημερινές ανάγκες των οικογενειών μας και των ανήλικων παιδιών μας.Επειδή τους τελευταίους δύο μήνες ακούμε μόνο υποσχέσεις και λόγια, αλλά, παραμένουμε απλήρωτοι.

Επειδή η υπομονή μας έχει πλέον εξαντληθεί, θέλουμε με την παρούσα επιστολή να ενημερώσουμε όλους τους φιλάθλους του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, ότι σε ένδειξη διαμαρτυρίας, αποφασίσαμε όλοι οι Καλαθοσφαιριστές και το τεχνικό επιτελείο, ότι δεν μπορούμε πλέον ν’ ακολουθούμε την καθημερινότητα της ομάδας με ότι αυτό συνεπάγεται…Επειδή η κατάσταση φαίνεται να είναι μη αναστρέψιμη και «το καράβι πάει ακυβέρνητο στα βράχια», καθότι ο Πρόεδρος κ. Μπόγδανος, θεωρεί τον εαυτό του «άμοιρο» των ευθυνών που έχει αναλάβει και φαίνεται ευδιάκριτα ότι απεκδύεται οποιασδήποτε ανάληψης ευθύνης και πρωτοβουλίας, ώστε να βγει η ομάδα από το οικονομικό τέλμα, στο οποίο έχει περιέλθει.

Για τους λόγους αυτούς κάνουμε έκκληση, τόσο στα υπόλοιπα μέλη του Δ.Σ., από τα οποία περιμέναμε κι ακόμα περιμένουμε, να βγουν μπροστά για το καλό και το συμφέρον του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, όσο και κάθε φίλο του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, που «θέλει και μπορεί», ν’ αναλάβει την ομάδα.Καλή χρονιά σε όλο τον κοσμο και ιδιαιτερα σε ολους τους αληθινούς και πραγματικούς ΚΕΡΑΥΝΟΥΣ!!!

Κώστας Οικονομάκης (προπονητής),Ανδρόνικος Γκιζόγιαννης ,Σωκράτης Μαναβόπουλος,όεοδοσης Γκόβας, Δήμος Φωτίου, Στέφανος Ζύγας, Δημήτρης Χριστοδουλόπουλος, Νίκος Αναστασόπουλος, Διονύσης Πολυδωρόπουλος, Λάμπης Οικονομοπόυλος, Γιώργος Καραγιάννης».

ειναι βεβαια κριμα για τους αθλητες και τον προπονητη που βιωνουν αυτη την κατασταση αλλα οντας μεσα στο κλιμα των ημερων μονο ενα σχολιο εχω να κανω για την υποθεση του Κεραυνου:

ΧΑΡΗΣ ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ #NBAVOTE
fastbreak70
QUOTE(akratacity @ Jan 2 2018, 21:02 ) *
Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΠΑΙΧΤΩΝ ΤΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΥ (οσων απεμειναν δηλαδη)

Μόνο ευοίωνη δεν είναι η κατάσταση στο Αίγιο και στον Κεραυνό, με τις πρώτες ημέρες του 2018 να βρίσκουν την ομάδα σε πολύ δύσκολη κατάσταση, παρά το γεγονός ότι προπονητής και παίκτες προσπάθησαν, όπως αναφέρουν και οι ίδιοι σε επιστολή που δημοσιεύουμε να κρατήσουν όρθια την ομάδα στην προηγούμενη περίοδο, ολοκληρώνοντας τις υποχρεώσεις της ομάδας στο 6-4.

Πλέον, και όπως αναφέρουν σε ανακοίνωση του, την οποία υπογράφουν τόσο ο προπονητής της ομάδας Κώστας Οικονομάκης όσο και οι παίκτες της, η υπομονή τους τελείωσε, ενώ βάλουν κατά του προέδρου της ομάδας, Χάρη Μπόγδανου, ο οποίος τους ενημέρωσε όπως αναφέρουν ότι δεν υπάρχουν χρήματα. Έτσι, αποφάσισαν να σταματήσουν να συμμετέχουν στις υποχρεώσεις του Κεραυνού, με τον μέλλον να φαντάζει αβέβαιο, ενώ κανείς δεν γνωρίζει πως θα ταξιδέψει η ομάδα στο Ναύπλιο για το παιχνίδι με τον Οίακα την προσεχή Κυριακή (7/1).

Αναλυτικά:

«Εμείς οι Καλαθοσφαιριστές και το τεχνικό επιτελείο του ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΑΙΓΙΟΥ, τηρήσαμε την υπόσχεση μας, στην Διοίκηση και στον Πρόεδρο κ. Μπόγδανο, ως μέλη ενός ιστορικού Σωματείου, να μείνουμε ενωμένοι και να κάνουμε ότι καλύτερο για την ομάδα, μέχρι τη διακοπή των Χριστουγέννων, φέρνοντάς την τελικά στην 6η θέση της συνολικής βαθμολογίας.Από την έναρξη της προετοιμασίας και των αγωνιστικών υποχρεώσεων της ομάδας, τα δώσαμε όλα μέσα στο γήπεδο, σεβόμενοι τη φανέλα και τον κόσμο της ομάδας μας, όπως και τις υποχρεώσεις μας. Κάναμε άπλετη υπομονή μέχρι σήμερα, αντιμετωπίζοντας τις πλέον αντίξοες συνθήκες, κάτι το οποίο δεν μπορούσε επ’ουδενί να «συλλάβει» ο νους μας, όταν δίναμε το καλοκαίρι τα χέρια με τον κ. Μπόγδανο σαν άντρες.Όλα αυτά όμως τα «μεγαλεπήβολα» σχέδια της διοίκησης για μία ισχυρή οικονομικά ομάδα, η οποία θ’ αποκτούσε και το δικό της γήπεδο, κατά δήλωση του Προέδρου της, αποδείχθηκαν με την πάροδο του χρόνου, μόνο υποσχέσεις και λόγια…

Ουδέποτε δημοσιοποιήσαμε τα οικονομικά προβλήματα και τις καθυστερήσεις που υπήρχαν, αλλά και τις υποσχέσεις του Προέδρου κ. Μπόγδανου, ότι μέχρι τις γιορτές των Χριστουγέννων, θα πληρωθούμε. Τελικά, η διακοπή ήρθε και οι υποσχέσεις έμειναν στα λόγια…Ελπίζαμε ότι θα πάρουμε έστω ένα μισθό, αλλά εις μάτην…Η απάντηση του κ. Μπόγδανου ήταν ότι «…δεν υπάρχει φράγκο…».

Τόσο ο Πρόεδρος όσο και τα υπόλοιπα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου, δεν έχουν αναλάβει τις ευθύνες τους, αδιαφορώντας πλήρως για μας… Όχι μόνο ανθρωπιστικά, αλλά και επαγγελματικά, καθότι αν συνεχιστεί η ίδια κατάσταση, θα «διώξουν», κάποιους από εμάς, ειδικά τους υψηλόμισθους παίκτες, για να «γλυτώσει» η ομάδα από τα «παχυλά» συμβόλαια, στέλνοντάς κάποιους από εμάς ουσιαστικά στο «ταμείο ανεργίας» μέχρι το τέλος της σαιζόν!!!Γεγονός που ήδη συνέβη στην περίπτωση των πρώην συμπαικτών μας ΣΚΛΑΒΟΥ, ΜΙΧΟΥ και ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ.

Εμείς όμως, εκτός από Καλαθοσφαιριστές και τεχνικό επιτελείο, είμαστε άνθρωποι και έχουμε οικογένειες. Η αδιαφορία των παραγόντων του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, μας οδήγησε στο λυπηρό για εμάς σημείο, να μην έχουμε πλέον χρήματα, όχι για να περάσουμε τις γιορτές των Χριστουγέννων, αλλά ούτε και για τις απλές, στοιχειώδεις, καθημερινές ανάγκες των οικογενειών μας και των ανήλικων παιδιών μας.Επειδή τους τελευταίους δύο μήνες ακούμε μόνο υποσχέσεις και λόγια, αλλά, παραμένουμε απλήρωτοι.

Επειδή η υπομονή μας έχει πλέον εξαντληθεί, θέλουμε με την παρούσα επιστολή να ενημερώσουμε όλους τους φιλάθλους του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, ότι σε ένδειξη διαμαρτυρίας, αποφασίσαμε όλοι οι Καλαθοσφαιριστές και το τεχνικό επιτελείο, ότι δεν μπορούμε πλέον ν’ ακολουθούμε την καθημερινότητα της ομάδας με ότι αυτό συνεπάγεται…Επειδή η κατάσταση φαίνεται να είναι μη αναστρέψιμη και «το καράβι πάει ακυβέρνητο στα βράχια», καθότι ο Πρόεδρος κ. Μπόγδανος, θεωρεί τον εαυτό του «άμοιρο» των ευθυνών που έχει αναλάβει και φαίνεται ευδιάκριτα ότι απεκδύεται οποιασδήποτε ανάληψης ευθύνης και πρωτοβουλίας, ώστε να βγει η ομάδα από το οικονομικό τέλμα, στο οποίο έχει περιέλθει.

Για τους λόγους αυτούς κάνουμε έκκληση, τόσο στα υπόλοιπα μέλη του Δ.Σ., από τα οποία περιμέναμε κι ακόμα περιμένουμε, να βγουν μπροστά για το καλό και το συμφέρον του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, όσο και κάθε φίλο του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, που «θέλει και μπορεί», ν’ αναλάβει την ομάδα.Καλή χρονιά σε όλο τον κοσμο και ιδιαιτερα σε ολους τους αληθινούς και πραγματικούς ΚΕΡΑΥΝΟΥΣ!!!

Κώστας Οικονομάκης (προπονητής),Ανδρόνικος Γκιζόγιαννης ,Σωκράτης Μαναβόπουλος,όεοδοσης Γκόβας, Δήμος Φωτίου, Στέφανος Ζύγας, Δημήτρης Χριστοδουλόπουλος, Νίκος Αναστασόπουλος, Διονύσης Πολυδωρόπουλος, Λάμπης Οικονομοπόυλος, Γιώργος Καραγιάννης».

ειναι βεβαια κριμα για τους αθλητες και τον προπονητη που βιωνουν αυτη την κατασταση αλλα οντας μεσα στο κλιμα των ημερων μονο ενα σχολιο εχω να κανω για την υποθεση του Κεραυνου:

ΧΑΡΗΣ ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ #NBAVOTE

και καλα να εισαι εργένης.....τα 'μεγαλα ονοματα' εχουν την υποχρεωση οικογενειας με 1 και 2 παιδια, και σε τετοια κατασταση ειναι εξωφρενικα τα πραγματα....
akratacity
QUOTE (fastbreak70 @ Jan 2 2018, 22:08 ) *
και καλα να εισαι εργένης.....τα 'μεγαλα ονοματα' εχουν την υποχρεωση οικογενειας με 1 και 2 παιδια, και σε τετοια κατασταση ειναι εξωφρενικα τα πραγματα....

Τα μεγαλα ονοματα εχουν καποια "χαρτια" στα χερια τους και ισως μπορεσουν να παρουν ενα μερος των οφειλομενων αν το κυνηγησουν. Τους υπολοιπους θα τους φαει η μαρμαγκα.
Βεβαια γνωμη μου ειναι οτι και οι παιχτες εχουν μεριδιο ευθυνης γτ ειδικα οι πιο εμπειροι δεν γινεται να μην ηξεραν που πανε να μπλεξουν...
fastbreak70
QUOTE(akratacity @ Jan 2 2018, 22:13 ) *
Τα μεγαλα ονοματα εχουν καποια "χαρτια" στα χερια τους και ισως μπορεσουν να παρουν ενα μερος των οφειλομενων αν το κυνηγησουν.

{καποια "χαρτια" στα χερια τους} στην γ' εθνικη.?????
η' εισαι πιτσιρικας και αφελης, η' ασχετος ενηλικας....
οτι και "χαρτια" να εχεις στα χερια σου δεν μπορεις να διεκδικήσεις τιποτα χρηματικο παρα μονο στα αστικα δικαστηρια ,δηλαδη καλα 7χρονια και ανω με πολυ μεγαλα εξοδα απο την τσεπη σου...το ασεαδ δεν σε κατοχυρωνει χρηματικα και απο α2 και κατω ολα ειναι στον αερα διοτι η εοκ ειναι ενα παραμυθι για τους παικτες....
gratipa1929
Αυτά είναι τα χάλια του ελληνικού δικαστικού συστήματος... Να είσαι εξαπατημένος και να μην μπορείς να βρεις το δίκιο σου. Να τιμωρείται το θύμα με έξτρα έξοδα και όχι ο θύτης.....
akratacity
QUOTE (fastbreak70 @ Jan 3 2018, 19:29 ) *
{καποια "χαρτια" στα χερια τους} στην γ' εθνικη.?????
η' εισαι πιτσιρικας και αφελης, η' ασχετος ενηλικας....
οτι και "χαρτια" να εχεις στα χερια σου δεν μπορεις να διεκδικήσεις τιποτα χρηματικο παρα μονο στα αστικα δικαστηρια ,δηλαδη καλα 7χρονια και ανω με πολυ μεγαλα εξοδα απο την τσεπη σου...το ασεαδ δεν σε κατοχυρωνει χρηματικα και απο α2 και κατω ολα ειναι στον αερα διοτι η εοκ ειναι ενα παραμυθι για τους παικτες....
αν κάποιος έχει συναλλαγματικές στα χέρια του δεν μπορεί να διεκδικήσει τα χρήματα του;;;
Δεν λέω ότι θα τα πάρει σίγουρα αλλά θα τα διεκδικήσει. Σε διαβεβαιώνω ότι στην Ακρατα τα τελευταία χρόνια έχουν περάσει παίχτες με "χαρτιά". Και δεν αναφέρομαι σε συμβόλαια όπως υπογράφουν στην Α1 οπότε μη σου φαίνεται περίεργο αυτό που έγραψα ακόμα και για τη γ εθνική. Σε διαβεβαιώνω ότι τα μεγάλα ονόματα τουλάχιστον δεν κατεβαίνουν στη γ χωρίς να πάρουν εγγυήσεις για τα λεφτά τους. Μάλλον εσύ δεν τα ξέρεις πολύ καλά οπότε μην μας το παίζεις παντογνώστης.
gratipa1929
QUOTE (akratacity @ Jan 3 2018, 20:33 ) *
αν κάποιος έχει συναλλαγματικές στα χέρια του δεν μπορεί να διεκδικήσει τα χρήματα του;;;
Δεν λέω ότι θα τα πάρει σίγουρα αλλά θα τα διεκδικήσει. Σε διαβεβαιώνω ότι στην Ακρατα τα τελευταία χρόνια έχουν περάσει παίχτες με "χαρτιά". Και δεν αναφέρομαι σε συμβόλαια όπως υπογράφουν στην Α1 οπότε μη σου φαίνεται περίεργο αυτό που έγραψα ακόμα και για τη γ εθνική. Σε διαβεβαιώνω ότι τα μεγάλα ονόματα τουλάχιστον δεν κατεβαίνουν στη γ χωρίς να πάρουν εγγυήσεις για τα λεφτά τους. Μάλλον εσύ δεν τα ξέρεις πολύ καλά οπότε μην μας το παίζεις παντογνώστης.

Σίγουρα δίδονται εγγυήσεις στους ακριβότερους παίκτες και στη Γ εθνική. Όμως αν αυτές οι εγγυήσεις είναι συναλλαγματικές δύσκολα να βρει το δίκιο του κάποιος χωρίς να περάσουν τουλάχιστον 5-6 χρόνια. Το ξέρω από εμπειρία φίλου.

Αν είναι επιταγές, τότε ο οφειλέτης μπορεί να στριμωχθεί όχι πιο γρήγορα αλλά πιο χοντρά (βαριά ποινική ευθύνη, ειδικά αν το έχει κάνει σε παραπάνω από 1 παίκτη).
Gkos
QUOTE (akratacity @ Jan 2 2018, 22:13 ) *
Τα μεγαλα ονοματα εχουν καποια "χαρτια" στα χερια τους και ισως μπορεσουν να παρουν ενα μερος των οφειλομενων αν το κυνηγησουν. Τους υπολοιπους θα τους φαει η μαρμαγκα.
Βεβαια γνωμη μου ειναι οτι και οι παιχτες εχουν μεριδιο ευθυνης γτ ειδικα οι πιο εμπειροι δεν γινεται να μην ηξεραν που πανε να μπλεξουν...




Εσεις στην Ακράτα που έχετε λεφτά(από τα πρόβατα-αν θυμάμαι καλά μια παλιά συνέντευξη του Μπογδάνου)   δεν τσοντάρετε τίποτα να βοηθήσετε το γειτονικό (και συνάμα φιλικό) σωματείο του Αιγιου; smiley.gif smiley.gif smiley.gif

akratacity
QUOTE (Gkos @ Jan 4 2018, 00:06 ) *
Εσεις στην Ακράτα που έχετε λεφτά(από τα πρόβατα-αν θυμάμαι καλά μια παλιά συνέντευξη του Μπογδάνου)   δεν τσοντάρετε τίποτα να βοηθήσετε το γειτονικό (και συνάμα φιλικό) σωματείο του Αιγιου; smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Πολύ καλή ιδέα. Στο κάτω κάτω οι καλοί φίλοι στις δύσκολες στιγμές φαίνονται.
Στα σοβαρά τώρα με τον Μπογδανο στο τιμόνι ο Κεραυνός θα βυθιστεί αργά και βασανιστικά, αν αυτή η κρίση βοηθήσει στο να βγουν άλλοι παράγοντες μπροστά, ίσως να ξημερώσει άλλη μέρα για τους Αιγιωτες. Εκτός των οικονομικών θεμάτων που υπάρχουν εδώ και χρόνια σε μικρότερο βέβαια βαθμο, έχει χάσει και το λαϊκό ερεισμα η ομάδα, παρόλο που δεν υπάρχει σοβαρός αντίζηλος εντός Αιγίου (ακόμα τουλάχιστον).
Gkos
QUOTE (akratacity @ Jan 4 2018, 00:43 ) *
παρόλο που δεν υπάρχει σοβαρός αντίζηλος εντός Αιγίου (ακόμα τουλάχιστον).



Ετοιμαζεις ομαδα ; 😂
akratacity
QUOTE (Gkos @ Jan 4 2018, 01:43 ) *
Ετοιμαζεις ομαδα ; 😂

Θα το ήξερες ήδη διότι θα είχες αναλάβει πόστο στη διοίκηση...😂😂😂
o kakos
QUOTE (gratipa1929 @ Jan 3 2018, 23:03 ) *
Σίγουρα δίδονται εγγυήσεις στους ακριβότερους παίκτες και στη Γ εθνική. Όμως αν αυτές οι εγγυήσεις είναι συναλλαγματικές δύσκολα να βρει το δίκιο του κάποιος χωρίς να περάσουν τουλάχιστον 5-6 χρόνια. Το ξέρω από εμπειρία φίλου.

Αν είναι επιταγές, τότε ο οφειλέτης μπορεί να στριμωχθεί όχι πιο γρήγορα αλλά πιο χοντρά (βαριά ποινική ευθύνη, ειδικά αν το έχει κάνει σε παραπάνω από 1 παίκτη).

Σαν αρκετά μεγαλύτερος σε ηλικία θα σου πω ότι αν ο άνθρωπος που έχεις συμφωνητικό και τα υπόλοιπα είναι ένας νορμάλ άνθρωπος δεν αφήνει να γίνει διαταγή πληρωμής στο όνομα του...... Τα υπόλοιπα πριβε
akratacity
Επανεναρξη του πρωταθληματος μετα τη διακοπη των εορτων με μια ιδιαιτερη αγωνιστικη. Σιγουρα καποιες ομαδες θα εχουν χασει τον ρυθμο τους, ενω θα υπαρξουν και καποιες αλλες που θα εχουν δουλεψει πολυ καλα και θα εμφανιστουν πολυ καλυτερες.

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 1 το μονο ενδιαφερον που θα εχει το ματς θα ειναι η συνθεση με την οποια θα εμφανιστει το Αιγιο

Ν. ΙΩΝΙΑ - ΕΑΠ 1 ξεκαθαρη διαφορα ποιοτητας αλλα λογω των συγκυριων ισως μπορεσει να ειναι ανταγωνιστικη η ΕΑΠ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1 τον Εσπερο τον θεωρω απο τις λιγες ομαδες που θα δουλεψαν πολυ εντατικα μεσα στις γιορτες οποτε θα ειναι σε καλη κατασταση και στην εδρα του μπορει να κανει τη ζημια. Θα λειψει ο νεαρος Τσιακμας με τον οποιο λυθηκε η συνεργασια (μαλλον αρχισε το Deraos effect)

ΑΚΡΑΤΑ - ΛΕΧΑΙΟ 1

ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2

ΚΑΠ - ΑΧΑΓΙΑ 1 ντερμπι θα ειναι η ΚΑΠ θελει πολυ τη νικη για να αποφυγει περαιτερω μπλεξιματα

ΓΛΑΥΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1 ευκολα ο ενισχυμενος ( ; ) Γλαυκος απεναντι στον Απολλωνα των πολλων προβληματων. Επισης εχει ενδιαφερον η συνθεση των φιλοξενουμενων
MENEGIN11
QUOTE(akratacity @ Jan 4 2018, 15:16 ) *
Επανεναρξη του πρωταθληματος μετα τη διακοπη των εορτων με μια ιδιαιτερη αγωνιστικη. Σιγουρα καποιες ομαδες θα εχουν χασει τον ρυθμο τους, ενω θα υπαρξουν και καποιες αλλες που θα εχουν δουλεψει πολυ καλα και θα εμφανιστουν πολυ καλυτερες.

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 1 το μονο ενδιαφερον που θα εχει το ματς θα ειναι η συνθεση με την οποια θα εμφανιστει το Αιγιο

Ν. ΙΩΝΙΑ - ΕΑΠ 1 ξεκαθαρη διαφορα ποιοτητας αλλα λογω των συγκυριων ισως μπορεσει να ειναι ανταγωνιστικη η ΕΑΠ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1 τον Εσπερο τον θεωρω απο τις λιγες ομαδες που θα δουλεψαν πολυ εντατικα μεσα στις γιορτες οποτε θα ειναι σε καλη κατασταση και στην εδρα του μπορει να κανει τη ζημια. Θα λειψει ο νεαρος Τσιακμας με τον οποιο λυθηκε η συνεργασια (μαλλον αρχισε το Deraos effect)

ΑΚΡΑΤΑ - ΛΕΧΑΙΟ 1

ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2

ΚΑΠ - ΑΧΑΓΙΑ 1 ντερμπι θα ειναι η ΚΑΠ θελει πολυ τη νικη για να αποφυγει περαιτερω μπλεξιματα

ΓΛΑΥΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1 ευκολα ο ενισχυμενος ( ; ) Γλαυκος απεναντι στον Απολλωνα των πολλων προβληματων. Επισης εχει ενδιαφερον η συνθεση των φιλοξενουμενων

Χωρίς Πετρόπουλο Μπιτσικα που δε θα κατεβενουν στα επαρχιακά παιχνίδια(ειδικα αυτά που θεωρούνται χαμένα)λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων κ τους μανταλβανο κ Σίμο με τους οποιους λύθηκε η συνεργασια.δύσκολα τα πραγματα για την αθηναϊκή ομάδα που έχει οικονομικά προβλήματα κ πλεον στοχο να κρατηθεί πανω απο τη τελευταια τριάδα κ να ψάξει μια ομάδα να βάλει απο κάτω για να παει μπαράζ.
akratacity
QUOTE (periman @ Jan 5 2018, 10:34 ) *
Χωρίς Πετρόπουλο Μπιτσικα που δε θα κατεβενουν στα επαρχιακά παιχνίδια(ειδικα αυτά που θεωρούνται χαμένα)λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων κ τους μανταλβανο κ Σίμο με τους οποιους λύθηκε η συνεργασια.δύσκολα τα πραγματα για την αθηναϊκή ομάδα που έχει οικονομικά προβλήματα κ πλεον στοχο να κρατηθεί πανω απο τη τελευταια τριάδα κ να ψάξει μια ομάδα να βάλει απο κάτω για να παει μπαράζ.
Εντάξει με τις εξελίξεις που λαμβάνουν χώρα στο Αίγιο ίσως αποκτήσει και ο Απόλλωνας αρκετές ελπίδες παραμονής παρά τα προβλήματα του. Καραμπάς, Οικονομόπουλος, Ανδρεόπουλος συνεχίζουν κανονικά δηλαδή παρά τα νέα οικονομικά δεδομένα;;;
MENEGIN11
QUOTE(akratacity @ Jan 5 2018, 10:48 ) *
Εντάξει με τις εξελίξεις που λαμβάνουν χώρα στο Αίγιο ίσως αποκτήσει και ο Απόλλωνας αρκετές ελπίδες παραμονής παρά τα προβλήματα του. Καραμπάς, Οικονομόπουλος, Ανδρεόπουλος συνεχίζουν κανονικά δηλαδή παρά τα νέα οικονομικά δεδομένα;;;

Απ όσο ξέρω ναι,κ μπασδεκης Οικονομάκης πρισκοματης ,μαζί με Πετρόπουλο κ Μπιστικα κανουν μια κανονική ομάδα,τουλάχιστο για τα παιχνίδια που θα στοχεύουν κ θα πάνε ολοι.το Αίγιο βέβαια έχει κ το μαξιλαράκι των 18π με τον Απόλλωνα κ 2 νίκες παραπανω.όλα τα χει υπολογίσει ο πρόεδρος μπογδανος.3 νίκες με τους τελευταίους συν μια ακόμα που θα βρει τροπο να κανει,συν τις εξι που έχει κ σώθηκε.γλιτώνει κ ενα σκασμο λεφτά κ παραδίδει στη γ εθνική με αλλαγή διοίκησης κ αρα χωρίς υποχρεώσεις την ομάδα,κ ψάχνουν οι παιχτες απο που θα τα πάρουν.αν είχε κερδίσει εντος τα μελίσσια,θα έκανε κ επίδειξη δύναμης στις ανακοινώσεις κ θα έδιωχνε προπονητη κ κάνα δυο,αλλά προς τι παρόν τους έχει αναγκη.
akratacity
QUOTE (periman @ Jan 5 2018, 12:28 ) *
Απ όσο ξέρω ναι,κ μπασδεκης Οικονομάκης πρισκοματης ,μαζί με Πετρόπουλο κ Μπιστικα κανουν μια κανονική ομάδα,τουλάχιστο για τα παιχνίδια που θα στοχεύουν κ θα πάνε ολοι.το Αίγιο βέβαια έχει κ το μαξιλαράκι των 18π με τον Απόλλωνα κ 2 νίκες παραπανω.όλα τα χει υπολογίσει ο πρόεδρος μπογδανος.3 νίκες με τους τελευταίους συν μια ακόμα που θα βρει τροπο να κανει,συν τις εξι που έχει κ σώθηκε.γλιτώνει κ ενα σκασμο λεφτά κ παραδίδει στη γ εθνική με αλλαγή διοίκησης κ αρα χωρίς υποχρεώσεις την ομάδα,κ ψάχνουν οι παιχτες απο που θα τα πάρουν.αν είχε κερδίσει εντος τα μελίσσια,θα έκανε κ επίδειξη δύναμης στις ανακοινώσεις κ θα έδιωχνε προπονητη κ κάνα δυο,αλλά προς τι παρόν τους έχει αναγκη.

Ο Κεραυνος εχει 6 και ο Απολλωνας 3 νικες αλλα ακομα δεν εχει ολοκληρωθει ο πρωτος γυρος οποτε υπαρχουν πολλα περιθωρια να καλυφθει η διαφορα. Ειδικα αν ο Κεραυνος δεν καταφερει να βρει λυση στο αδιεξοδο και δεν κρατησει αυτους που πρεπει (Γκιζο, Μαναβο, Γκοβας) θα αλλαξουν πολλα στο δευτερο γυρο. Στο Ναυπλιο λεγεται οτι θα κατεβει με το εφηβικο για παραδειγμα. Βεβαια θεωρω οτι θα γινουν υποχωρησεις και απο τις δυο πλευρες και θα τα βρουν στο τελος αλλα σιγουρα θα υπαρξουν απωλειες οι οποιες και θα κρινουν πολλα. Κομβικο το Απολλων-ΚΑΠ της επομενης αγωνιστικης.
MENEGIN11
QUOTE(akratacity @ Jan 5 2018, 12:41 ) *
Ο Κεραυνος εχει 6 και ο Απολλωνας 3 νικες αλλα ακομα δεν εχει ολοκληρωθει ο πρωτος γυρος οποτε υπαρχουν πολλα περιθωρια να καλυφθει η διαφορα. Ειδικα αν ο Κεραυνος δεν καταφερει να βρει λυση στο αδιεξοδο και δεν κρατησει αυτους που πρεπει (Γκιζο, Μαναβο, Γκοβας) θα αλλαξουν πολλα στο δευτερο γυρο. Στο Ναυπλιο λεγεται οτι θα κατεβει με το εφηβικο για παραδειγμα. Βεβαια θεωρω οτι θα γινουν υποχωρησεις και απο τις δυο πλευρες και θα τα βρουν στο τελος αλλα σιγουρα θα υπαρξουν απωλειες οι οποιες και θα κρινουν πολλα. Κομβικο το Απολλων-ΚΑΠ της επομενης αγωνιστικης.

Θέλω να δω όπως πιστεύω κ πολύς κόσμος τι θα κανει η Ακράτα στο Απόλλωνας- Ακράτα τη τελευταια αγωνιστική στην Αθήνα ,αν με νίκη ο Απόλλωνας θα βάζει απο κάτω τον κεραυνό.πρόβλεψη,παραίτηση μπογδανου δυο τρεις αγωνιστικές πριν κ μάχη της Ακράτας για το διπλό ? Η μήπως κάτι αλλο
akratacity
QUOTE (periman @ Jan 5 2018, 12:56 ) *
Θέλω να δω όπως πιστεύω κ πολύς κόσμος τι θα κανει η Ακράτα στο Απόλλωνας- Ακράτα τη τελευταια αγωνιστική στην Αθήνα ,αν με νίκη ο Απόλλωνας θα βάζει απο κάτω τον κεραυνό.πρόβλεψη,παραίτηση μπογδανου δυο τρεις αγωνιστικές πριν κ μάχη της Ακράτας για το διπλό ? Η μήπως κάτι αλλο

Θελω να ελπιζω οτι η Ακρατα θα κυνηγαει μεχρι και την τελευταια αγωνιστικη την εισοδο στα μπαραζ (μεσω της τεταρτης θεσης γτ η τριαδα Ιλιον-Γλαυκος-Ναυπλιο δυσκολα θα σπασει) οποτε θα θελει οπωσδηποτε το διπλο. Ξερω ειναι δυσκολο με βαση την τωρινη βαθμολογια αλλα θελω να ελπιζω σε ραγδαια βελτιωση στο δευτερο γυρο. Αν ομως ειμαστε αδιαφοροι την τελευταια αγωνιστικη ολα τα σεναρια ειναι ανοιχτα κατα τη γνωμη μου.....
Kingbasket
Καλή Χρονιά λοιπόν σε όλους και όλες τις ομάδες !!



ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 1

Ν. ΙΩΝΙΑ - ΕΑΠ 1

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2

ΑΚΡΑΤΑ - ΛΕΧΑΙΟ 1

ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2

ΚΑΠ - ΑΧΑΓΙΑ 1

ΓΛΑΥΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1

Αυτό που γίνεται πάντως είναι γελοίο... Ομάδες που ξεκινούν τη χρονιά στη μέση διαλύονται, παίκτες χάνουν τα λεφτά τους και φυσικά στη συνέχεια υπάρχει και αλλόιωση πρωταθλήματος...
Ξεκινάει λοιπόν το Αίγιο, κάνει 6 νίκες και πάει για διάλυση... Στο Ναύπλιο κατεβαίνει λέει με εφηβικό... Αν αυτό δεν είναι αλλόιωση τότε τι είναι ? Κανονικά έπρεπε να μηδενίστεί... Αν διαλυθεί και ο Απόλλωνας κλάφτα Χαράλαμπε....
Αστείο Ελληνικό Μπάσκετ !!!

Καλή Χρονιά σε όλο τον κόσμο και καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες !!!
akratacity
Παει και η πρωτη αγωνιστικη του 2018 χωρις ιδιαιτερες συγκινησεις μπορω να πω.

* Το Ναυπλιο σεβαστηκε την ιστορια του Κεραυνου και δεν ασελγησε πανω στο εφηβικο του τμημα. Σωστη κινηση απο τους Ναυπλιωτες. Ο Κεραυνος διανυει ισως την κρισιμοτερη εβδομαδα της ιστοριας του.

* Η Αχαγια διανυει περιοδο εξαιρετικης φορμας και δεν επηρεαστηκε στο ελαχιστο απο τη διακοπη των εορτων. Περασε σαν σιφουνας απο το Κοντοπευκο υπο το βλεμμα του Ντουσαν Ιβκοβιτς.

* Ακρατα-Λεχαιο πολλα με λιγα οπως αναμενοταν.

* Το Ιλιον περασε απο την Πατρα οχι τοσο ευκολα οσο δειχνει το τελικο σκορ αλλα δεν απειληθηκε επι της ουσιας. Πρωτο φαβορι για ανοδο ξεκαθαρα.

* Ο Γλαυκος νικησε τον Απολλωνα αλλα ο Βουρνας συνεχισε τις περιεργες δηλωσεις...

* Ευκολα η Νεα Ιωνια την ΕΑΠ που μονο αν διαλυθει το Αιγιο μπορει να ελπιζει σε παραμονη

* Και τελευταια τα Μελισσια που περασαν απο την Καλαματα με πολυ μεγαλη δυσκολια. Οσο και να επηρεαστηκε η ομαδα απο τις γιορτες δεν δικαιολογειται τετοια εμφανιση σε μια εδρα που αλλες ομαδες (πχ ακρατα, γλαυκος, εσπερος) εχουν περασει...αερας. Αποψη μου οτι τα Μελισσια δεν θα αντεξουν για πολυ ακομα στο κυνηγι της τετραδας.
nabos52
QUOTE (akratacity @ Jan 8 2018, 11:44 ) *
Παει και η πρωτη αγωνιστικη του 2018 χωρις ιδιαιτερες συγκινησεις μπορω να πω.

* Το Ναυπλιο σεβαστηκε την ιστορια του Κεραυνου και δεν ασελγησε πανω στο εφηβικο του τμημα. Σωστη κινηση απο τους Ναυπλιωτες. Ο Κεραυνος διανυει ισως την κρισιμοτερη εβδομαδα της ιστοριας του.

* Η Αχαγια διανυει περιοδο εξαιρετικης φορμας και δεν επηρεαστηκε στο ελαχιστο απο τη διακοπη των εορτων. Περασε σαν σιφουνας απο το Κοντοπευκο υπο το βλεμμα του Ντουσαν Ιβκοβιτς.

* Ακρατα-Λεχαιο πολλα με λιγα οπως αναμενοταν.

* Το Ιλιον περασε απο την Πατρα οχι τοσο ευκολα οσο δειχνει το τελικο σκορ αλλα δεν απειληθηκε επι της ουσιας. Πρωτο φαβορι για ανοδο ξεκαθαρα.

* Ο Γλαυκος νικησε τον Απολλωνα αλλα ο Βουρνας συνεχισε τις περιεργες δηλωσεις...

* Ευκολα η Νεα Ιωνια την ΕΑΠ που μονο αν διαλυθει το Αιγιο μπορει να ελπιζει σε παραμονη

* Και τελευταια τα Μελισσια που περασαν απο την Καλαματα με πολυ μεγαλη δυσκολια. Οσο και να επηρεαστηκε η ομαδα απο τις γιορτες δεν δικαιολογειται τετοια εμφανιση σε μια εδρα που αλλες ομαδες (πχ ακρατα, γλαυκος, εσπερος) εχουν περασει...αερας. Αποψη μου οτι τα Μελισσια δεν θα αντεξουν για πολυ ακομα στο κυνηγι της τετραδας.


Καλησπέρα, καλή Χρονιά με υγεία σε ολους
Φίλε μου έχεις αναρωτηθεί , λέω τώρα εγώ, μήπως ο Σταϊκόπουλος έχει κάποιους κρυφούς άσσους (συνυασμένη πεντάδα) που τη βάζει στα δύσκολα και καθαρίζει στο 5άλεπτο?????? Δέν ξερω τι μπορεί να κάνει αυτή η 5άδα αν χρησιμοποηθεί για μεγαλύτερο διάστημα. Μην παρεξηγηθώ δική μου υποψία που έχω δεί την 5άδα σε δράση.
floky
QUOTE (nabos52 @ Jan 8 2018, 19:34 ) *
Καλησπέρα, καλή Χρονιά με υγεία σε ολους
Φίλε μου έχεις αναρωτηθεί , λέω τώρα εγώ, μήπως ο Σταϊκόπουλος έχει κάποιους κρυφούς άσσους (συνυασμένη πεντάδα) που τη βάζει στα δύσκολα και καθαρίζει στο 5άλεπτο?????? Δέν ξερω τι μπορεί να κάνει αυτή η 5άδα αν χρησιμοποηθεί για μεγαλύτερο διάστημα. Μην παρεξηγηθώ δική μου υποψία που έχω δεί την 5άδα σε δράση.

καλησπερα και καλη χρονια σε ολους με υγεια
μου κανει εντυπωση που για μια ομαδα στη περιπτωση μας τα Μελισσια πρωτη φορα στη Γ Εθνικη και γραφονται ελαχιστα καλα λογια με την αναμφισβητητα εξαιρετικη πορεια που εχει κανει εως τωρα και με βαση την ομαδα που εχει νομιζω οτι αδικειται και ειλικρινα θα επρεπε να λεγεται αυτο τι αλλο δηλαδη επρεπε να κανει για να παιρνει καλα λογια να ειναι πρωτη...
οπως και ναχει το θεμα πολυ σωστα οπως λεει ο φιλος ειναι θα αντεξει ?θα το δειξει η πορεια
καλο βραδυ σε ολους!
akratacity
QUOTE (nabos52 @ Jan 8 2018, 19:34 ) *
Καλησπέρα, καλή Χρονιά με υγεία σε ολους
Φίλε μου έχεις αναρωτηθεί , λέω τώρα εγώ, μήπως ο Σταϊκόπουλος έχει κάποιους κρυφούς άσσους (συνυασμένη πεντάδα) που τη βάζει στα δύσκολα και καθαρίζει στο 5άλεπτο?????? Δέν ξερω τι μπορεί να κάνει αυτή η 5άδα αν χρησιμοποηθεί για μεγαλύτερο διάστημα. Μην παρεξηγηθώ δική μου υποψία που έχω δεί την 5άδα σε δράση.

Και γιατί δεν την χρησιμοποιεί περισσότερο;
Θέλει να δίνει γκρανγκινιολικα φινάλε στο κοινό σας;
Κοίταξε δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες αλλά δεν μπορώ να το αποδείξω. Άποψη μου είναι ότι τα Μελισσια παρά την εξαιρετική πορεία τους δεν είναι ομάδα τετράδας και δύσκολα θα ακολουθήσει τους τέσσερις πρώτους.
Gkos
Ψιλοαδιάφορη αγωνιστική με εξαίρεση το ματς στην Ριζούπολη που κρινει στόχους.

12η Αγωνιστική - 14/1/2018

ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ :2

Θα παλέψει η ΕΑΠ μα δεν αρκεί.

ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980:1

Άνετα.

ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ :2

Αγνωστη η σύνθεση του Κεραυνού,θα περάσει ο Γλαύκος.

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΚΑΠ :2

Το ένα από τα δυο ντέρμπι της αγωνιστικής.
Με αποχωρήσεις ο Απόλλωνας που αν χάσει και δω θα ελπίζει μόνο στην διάλυση του Κεραυνού για να σωθεί.
Όταν μια ομάδα ειναι τσίμα τσίμα στα οικονομικά και παίρνει παίκτες μεσούσης της σεζόν με την έλευση του Καράμπελα ,ε το κανόνι λογικό ήταν.
Και στην ΚΑΠ η σεζόν δεν εξελίσσεται ιδανικά και σιγουρα όχι όπως ο Ταυρόπουλος και οι συνεργάτες του την είχαν σχεδιάσει.
Και αν η αποχώρηση του Κωνσταντώνη καλύφθηκε ( ; ) με τον Τζίμη ,οι τραυματισμοι Κορρέ και Ρουμελιώτη δεν ήταν ευκολο να καλυφθούν εκ των έσω με το κενό στο 3 να είναι τεράστιο αφου ο Ζαχαράκης κάνει (επιεικώς) κακή χρονιά.
Προβλήματα και στο 5 που η ομάδα(κακώς) είχε βασιστεί πολυ σε Παπουλίδη που δεν αποδιδει τα αναμενόμενα(και δω ευγενικός είμαι) και έχει μείνει ο (συγκινητικός) Ετζιάκα και ο Πρίτσος να παλεύουν στο 4-5 .
Ίσως το ΑΣΕΑΔ δώσει μια επιπλέον λύση εκει ,αλλά μέχρι τότε η ομάδα πρέπει να πορευτεί όπως έχει και να χρησιμοποιήσει τα όπλα της ώστε να περάσει από την Ριζούπολη και να . . .ξενοιάσει.
Δυσκολο,δεν ξέρω.
Θα πάω με Ροδοστόγλου .

ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 - ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ:1

Το έτερο ντέρμπι της αγωνιστικής και τοπικό ,μα δεν πιστεύω ότι η Ακράτα θα περάσει.

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ. - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ :2

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ :1

Βαθμολογικα ντερμπι,πρακτικα βλεπω μια νίκη 10 πόντων της Ένωσης.

Καλη επιτυχία σε όλα τα παιδιά.
Doctor-J
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ-ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ -1.24 (2)
ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ-ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 +1.00 (1)
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟ-ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ -0.56 (2)
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΚΑΠ -0.28 (2)
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82-ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ +0.41 (1)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ -1.39 (2)
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ +0.83 (1)
Kingbasket

ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ-ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 2

ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ-ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 1

ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟ-ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 2

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΚΑΠ 2

ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82-ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ 1

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 2

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1
KOBY
QUOTE(floky @ Jan 8 2018, 20:37 ) *
καλησπερα και καλη χρονια σε ολους με υγεια
μου κανει εντυπωση που για μια ομαδα στη περιπτωση μας τα Μελισσια πρωτη φορα στη Γ Εθνικη και γραφονται ελαχιστα καλα λογια με την αναμφισβητητα εξαιρετικη πορεια που εχει κανει εως τωρα και με βαση την ομαδα που εχει νομιζω οτι αδικειται και ειλικρινα θα επρεπε να λεγεται αυτο τι αλλο δηλαδη επρεπε να κανει για να παιρνει καλα λογια να ειναι πρωτη...
οπως και ναχει το θεμα πολυ σωστα οπως λεει ο φιλος ειναι θα αντεξει ?θα το δειξει η πορεια
καλο βραδυ σε ολους!



Πρόσεξε τι θα γράψεις floky.
Εγώ στη θέση σου θα παρακαλούσα να συνεχιστεί η δυσπιστία.
Ειδικά βλεπωντας ότι στο δεύτερο γύρο όποιος θέλει να μπει στην τετράδα με αβαντάζ πρέπει να έρθει να σε κερδίσει στα Μελίσσια.

Εντυπωσιακό το πέρασμα της Ακράτας.
Αρχισε να αποδίδει η δουλεία φίλε Ακράτα ή ήταν τόσο κακή η Αχαγιά?
MENEGIN11
QUOTE(KOBY @ Jan 14 2018, 20:34 ) *
Πρόσεξε τι θα γράψεις floky.
Εγώ στη θέση σου θα παρακαλούσα να συνεχιστεί η δυσπιστία.
Ειδικά βλεπωντας ότι στο δεύτερο γύρο όποιος θέλει να μπει στην τετράδα με αβαντάζ πρέπει να έρθει να σε κερδίσει στα Μελίσσια.

Εντυπωσιακό το πέρασμα της Ακράτας.
Αρχισε να αποδίδει η δουλεία φίλε Ακράτα ή ήταν τόσο κακή η Αχαγιά?

η ακρατα χτιστηκε με τροπο για να πρωταγωνιστησει,απλα τη πατησε να δωσει μεγαλη βαρυτητα στο πρωτο ματς με το αιγιο κ η ηττα εφερε λιγο αποπροσανατολισμο που αργησε να επανελθει,εν μεσω αλλαγων.δειχνει να στρωνει το πραγμα με απολυτα φυσιολογικο το αποτελεσμα στην αχαγια η οποια ενω ειναι απο τις καλες ομαδες εχει την ιδιαιτεροτητα να μην εχει πιεστικους γκαρντ,αρα αν δε της παει το παιχνιδι δε μπορει ν αλλαξει το ρυθμο.επισης οι ψηλοι της αχαγιας στους συγκεκριμενους αντιπαλους της ακρατας δε μπορουν ν αποδωσουν ενω κ η παρουσια βεσκουκη βγαζει το σταμοπουλο απο το ποστ
Gkos
Γιατι δεν βγαινει στα τηλεφωνα ο akratacity ?

smiley.gif
floky
QUOTE (KOBY @ Jan 14 2018, 20:34 ) *
Πρόσεξε τι θα γράψεις floky.
Εγώ στη θέση σου θα παρακαλούσα να συνεχιστεί η δυσπιστία.
Ειδικά βλεπωντας ότι στο δεύτερο γύρο όποιος θέλει να μπει στην τετράδα με αβαντάζ πρέπει να έρθει να σε κερδίσει στα Μελίσσια.

Εντυπωσιακό το πέρασμα της Ακράτας.
Αρχισε να αποδίδει η δουλεία φίλε Ακράτα ή ήταν τόσο κακή η Αχαγιά?

τι ευχαριστη κυριακη να βλεπεις τα μελισσια να κανουν τεραστια νικη !!!!!

QUOTE (KOBY @ Jan 14 2018, 20:34 ) *
Πρόσεξε τι θα γράψεις floky.
Εγώ στη θέση σου θα παρακαλούσα να συνεχιστεί η δυσπιστία.
Ειδικά βλεπωντας ότι στο δεύτερο γύρο όποιος θέλει να μπει στην τετράδα με αβαντάζ πρέπει να έρθει να σε κερδίσει στα Μελίσσια.

Εντυπωσιακό το πέρασμα της Ακράτας.
Αρχισε να αποδίδει η δουλεία φίλε Ακράτα ή ήταν τόσο κακή η Αχαγιά?

ευχαριστω πολυ συμφωνω χαιρομαι τρομερααααα κοιτα που σημερα ισως ειναι νικη τετραδας και εχουν και τα μελισσια τους πρωτους στην εδρα τους...δηλαδη αμα δε χασουν παιχνιδι σε τι θεση θα τερματισουν....
για κοιτα που λεγαν για το σταικο με τους γερους που παει,,,,τετραδαααααααααα!!!!!!!

QUOTE (Kingbasket @ Jan 14 2018, 14:48 ) *
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ-ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 2

ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ-ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 1

ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟ-ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 2

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΚΑΠ 2

ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82-ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ 1

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 2

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1

ωραι τα γραφεις βαλε και το σωστο στα μελισσια....αφου μαζι παμε...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.