Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ ΕΘΝΙΚΗ 1 ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
akratacity
QUOTE (kourn @ May 28 2018, 22:56 ) *
το ξερω οτι θέλουν να ανεβασουν 9 ποιες ομως κ απο ποιες ενωσεις γιατι τα κουκια δεν βγαινουν

Εδω και αρκετα χρονια 9 ομαδες ανεβαινουν απο τα τοπικα στους νοτιους ομιλους της Γ' εθνικης. Δυο απο την ΕΣΚΑ, μια απο την ΕΣΚΑΝΑ, μια απο την ΕΣΚΑ-Η, μια απο την ΕΣΚΑΚ, μια απο την ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, μια απο την ΕΣΚΑΣΕ, μια απο την Κρητη και αλλη μια απο τα μπαραζ των υπολοιπων νησιων (Δωδεκανησα, Κυκλαδες, Χιος, Λεσβος, Σαμος).

Αρα καμια δεν προσπαθησαν να βολεψουν. Τα περι βολεματος ισχυαν σε χρονιες που το μπαραζ δεν ελαβε χωρα παρολο που υπηρχε στην προκυρηξη απο την αρχη της χρονιας. Προσφατο παραδειγμα του Γλαυκου και του Εσπερου Λαμιας. Αντι μια απο τις δυο να πεσει εκεινη τη χρονια, μετα απο 2 χρονια ειναι και οι δυο στη Β' εθνικη.
jhantzop
QUOTE(akratacity @ May 29 2018, 11:36 ) *
Εδω και αρκετα χρονια 9 ομαδες ανεβαινουν απο τα τοπικα στους νοτιους ομιλους της Γ' εθνικης. Δυο απο την ΕΣΚΑ, μια απο την ΕΣΚΑΝΑ, μια απο την ΕΣΚΑ-Η, μια απο την ΕΣΚΑΚ, μια απο την ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, μια απο την ΕΣΚΑΣΕ, μια απο την Κρητη και αλλη μια απο τα μπαραζ των υπολοιπων νησιων (Δωδεκανησα, Κυκλαδες, Χιος, Λεσβος, Σαμος).

Αρα καμια δεν προσπαθησαν να βολεψουν. Τα περι βολεματος ισχυαν σε χρονιες που το μπαραζ δεν ελαβε χωρα παρολο που υπηρχε στην προκυρηξη απο την αρχη της χρονιας. Προσφατο παραδειγμα του Γλαυκου και του Εσπερου Λαμιας. Αντι μια απο τις δυο να πεσει εκεινη τη χρονια, μετα απο 2 χρονια ειναι και οι δυο στη Β' εθνικη.

Έτσι ακριβώς είναι η άνοδος, εννέα ομάδες πάντα.

Το μπαράζ είναι ένα θέμα, όπως πχ και πέρσι για εμένα. Θα έπρεπε να παίξουν Άρης Πετρούπολης vs Σαντορίνη για την τελευταία θέση.

Θα μπορούσαν να βγάζουν συμπληρωματική προκήρυξη στην περίπτωση που δεν θα γίνεται το μπαράζ που λέει η αρχική. Είναι τόσο απλό.
kourn
QUOTE (jhantzop @ May 29 2018, 11:43 ) *
Έτσι ακριβώς είναι η άνοδος, εννέα ομάδες πάντα.

Το μπαράζ είναι ένα θέμα, όπως πχ και πέρσι για εμένα. Θα έπρεπε να παίξουν Άρης Πετρούπολης vs Σαντορίνη για την τελευταία θέση.

Θα μπορούσαν να βγάζουν συμπληρωματική προκήρυξη στην περίπτωση που δεν θα γίνεται το μπαράζ που λέει η αρχική. Είναι τόσο απλό.

ok παιδια με καλύψατε ευχαριστώ
o kakos
νωντα φιλε μου η επαρση δεν ειναι καλος συμβουλος.............καλη επιστροφη στα τοπικα............περδικαρη θεε παρε προκαταβολες απο ολη την ελλαδα..................αφου τετοιους θελουν δωσε πονο!
akratacity
QUOTE (o kakos @ May 30 2018, 11:50 ) *
νωντα φιλε μου η επαρση δεν ειναι καλος συμβουλος.............καλη επιστροφη στα τοπικα............περδικαρη θεε παρε προκαταβολες απο ολη την ελλαδα..................αφου τετοιους θελουν δωσε πονο!

Ξέρεις κάτι περισσότερο; Νομίζω ήταν κοινή συνεναιση το διαζύγιο με Νώντα.

kourn
Νέο σκάνδαλο από τους ανθρώπους της ΕΟΚ και της ΚΕΔ, το οποίο έχει αυτή τη φορά τη σφραγίδα του Τάκη Τσαγκρώνη. Ποιο είναι αυτό το νέο σκάνδαλο; Ο Τάκης Τσαγκρώνης, γενικός γραμματέας της ΕΟΚ βόλεψε τον γιο του Τηλέμαχο ως υπάλληλο γραφείου στην ΕΣΚΑ. Πως είναι δυνατόν, όμως, ένας υπάλληλος γραφείο να μην εμφανίζεται ποτέ και να πληρώνεται κανονικά;

Την ώρα που εκείνος έχει φυσικοθεραπευτήριο στην Πάτρα και ζει και εργάζεται εκεί; Πως είναι δυνατόν να πληρώνεται κανονικά ένα φάντασμα, αφού δεν έχει πατήσει ποτέ το πόδι του στα γραφεία της ΕΣΚΑ.

Ξεκάθαρα είναι ένα νέο σκάνδαλο που αμαυρώνει το ελληνικό μπάσκετ και δείχνει τι γίνεται από τους ανθρώπους της ΚΕΔ και της ΕΟΚ.

Μάλιστα, το σκάνδαλο αυτό προϊδέασε και με ανάρτησή του στο twitter ο Σπύρος Γκόντας, ο οποίος αναφέρθηκε στον Τάκη Τσκαγκρώνη, καθώς και στον γιο του, Τηλέμαχο.

Όπως τονίζει χαρακτηριστικά ο διεθνής διαιτητής στην ανάρτησή του υπάρχει υπάλληλος γραφείου ο οποίος πληρώνεται κανονικά αλλά ζει και εργάζεται σε άλλη πόλη, εννοώντας τον γιο του Τσαγκρώνη, Τηλέμαχο.

Αναλυτικά η ανάρτησή του:

Με παίρνει τηλέφωνο φίλος: Σπύρο πες ότι σε ένωση υπάρχει υπάλληλος που δεν έχει πατήσει ποτέ το πόδι του (ζει και εργάζεται σε άλλη πόλη από αυτή της Ένωσης) και πληρώνεται κανονικά. Λέω: δεν γίνεται ρε φίλε. Μου λέει: ρώτα τον Τσαγκρώνη. Αυτός ξέρει.

Γενικέ μου, ξέρεις ?

— Spiros Gkontas (@spigko) 1 Ιουνίου 2018

Να σημειωθεί, ότι και οι άνθρωποι της ΕΣΚΑ επιβεβαιώνουν ότι ο Τηλέμαχος Τσαγκρώνης έχει δηλωθεί ως υπάλληλος στα γραφεία τους, γεγονός το οποίο δεν μπορεί να συμβαίνει αφού εκείνος ζει και εργάζεται στην Πάτρα, έχοντας φυσικοθεραπευτήριο.

TAGS:
ΜΠΑΣΚΕΤ
ΤΣΑΓΚΡΩΝΗΣ
ΕΟΚ
ΓΚΟΝΤΑΣ
διακτινιζεται ο υιος χαχα , γεια σου ρε ΕΣΚΑ φετος έπεσε η μιση κατηγορία λογω σερ ΤΑΚΗ κι εσύ βολεύεις και το γιο του με αργομισθία μπράβο κ σ ανώτερα.
akratacity
Στην Αχαγια τι ονειρο ειδαν ρε παιδια;;;

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.