Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ ΕΘΝΙΚΗ 1 ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Gkos
Υποκινηση σε θρησκευτικο μισος ; 😳
Kingbasket
QUOTE (akratacity @ Nov 21 2017, 22:33 ) *
Θα μπορουσες να μην αναφερεις τη λεξη "μελισσια". Βαπτισε τους καπως αλλιως ετσι ωστε οταν αναφερεσαι σε αυτους να μην θιγονται γτ αλλιως θα πεσουνε μηνυσειςςςςςς..... smiley.gif


Καλά τα λέει ο φίλος από την Ακράτα... Μην αναφέρεις αυτή τη λέξη γιατί παρεξηγούνται... Και προπαντώς να λές μόνο καλά πράγματα γιατί και πάλι κινδυνεύεις με μήνυση και ισόβιο αποκλεισμό απο το forum.... smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Gkos
Το αστείο είναι,πως έγραψα τόσο καλά λόγια(σε γενικές γραμμές) για τα Μελίσσια ,που φίλος μου είπε πως έκανα κωλοτούμπα σε σχέση με παλαιότερες τοποθετήσεις μου(κάτι που δεν ισχύει σε καμία των περιπτώσεων-εγω γράφω ότι βλέπω) !

Την προηγούμενη αγωνιστική μετά το ματς στην Νεα Ιωνία ,είδατε δεν έγραψα τίποτα ,ενώ θα μπορούσα να κεντήσω(σταυροβελονιά) ,το ξέρετε καλά.
Δεν ήθελα να οξύνω τα πνεύματα😥

Ειναι κωμικό να έχουν παράπονα τα Μελίσσια.

Τι να πω ....

Anyway .
Όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται,όποιος έχει ψυχολογικά πάει σε ψυχολόγο(να μην δουλέψουν και αυτοί; )και όποιος έχει περίοδο χμ δεν ξέρω !
Σε γυναικολόγο ;



Υ.Γ. Το "μελισσακια" ηταν φιλοφρόνηση ,δεν ηταν μειωτικό...

Υ.Γ.2.Θα επρεπε να υπαρχει ποινή για όποιον ζηταει ποινές wink.gif Πως γίνεται στην μπάλα πχ με όσους ζητανε καρτες για αντιαπαλους;
Καπως ετσι😂

Υ.Γ.3.
Να φάω αποκλεισμό εγώ δεν παίζει,μεταξυ μας τώρα ,πιο πιθανό ειναι χασει τις εκλογές ο Βασιλακόπουλος ....


Ηρεμία συνιστώ!
jhantzop
Καταρχήν μην τα τσουβαλιάζετε όλα όταν γράφει κάποιος... δηλαδή όποιος μιλάει εδώ, μιλάει εξ' ονόματος μιας ομάδας ολόκληρης; Το λιγότερο αστείο... αλλιώς να αναθεωρήσουμε κάποια πράγματα. Τρεις κι ο κούκος είμαστε.

Όσον αφορά το θέμα, όλο αυτό το έχει ξεκινήσει ο σύμβουλος από πέρσι και το συνέχισε και φέτος με τα γραμμάτια κλπ. Πέρσι πήρε την απάντησή της ομάδας στην επίσημη επιστολή του, αλλά κάνει πως δεν καταλαβαίνει. Φέτος είπαμε να μην ασχοληθούμε μαζί του και μάλλον αυτό τον ενοχλεί. Καληνύχτα και να μην λέει πολλά για μηνύσεις. Κάποιος την γλύτωσε πέρσι και κάποιος το μετανιώνει.

Συμφωνώ πως όποιος έχει τη μύγα, μυγιάζεται. Σε όλα τα επίπεδα και σε όλες τις πλευρές... μην βγάζετε την ουρά σας απ' έξω. Καλό είναι να βουτάμε τη γλώσσα μας στο μυαλό μας πριν μιλήσουμε.

Μην εκμεταλευόμαστε το ότι ο διαχειριστής του forum (δεν μιλάω για εμένα) μπορεί να καθυστερήσει να επέμβει... μας αφήνει να δούμε πόσο μυαλό έχουμε ή δεν έχουμε.
floky
QUOTE (jhantzop @ Nov 22 2017, 14:33 ) *
Καταρχήν μην τα τσουβαλιάζετε όλα όταν γράφει κάποιος... δηλαδή όποιος μιλάει εδώ, μιλάει εξ' ονόματος μιας ομάδας ολόκληρης; Το λιγότερο αστείο... αλλιώς να αναθεωρήσουμε κάποια πράγματα. Τρεις κι ο κούκος είμαστε.

Όσον αφορά το θέμα, όλο αυτό το έχει ξεκινήσει ο σύμβουλος από πέρσι και το συνέχισε και φέτος με τα γραμμάτια κλπ. Πέρσι πήρε την απάντησή της ομάδας στην επίσημη επιστολή του, αλλά κάνει πως δεν καταλαβαίνει. Φέτος είπαμε να μην ασχοληθούμε μαζί του και μάλλον αυτό τον ενοχλεί. Καληνύχτα και να μην λέει πολλά για μηνύσεις. Κάποιος την γλύτωσε πέρσι και κάποιος το μετανιώνει.

Συμφωνώ πως όποιος έχει τη μύγα, μυγιάζεται. Σε όλα τα επίπεδα και σε όλες τις πλευρές... μην βγάζετε την ουρά σας απ' έξω. Καλό είναι να βουτάμε τη γλώσσα μας στο μυαλό μας πριν μιλήσουμε.

Μην εκμεταλευόμαστε το ότι ο διαχειριστής του forum (δεν μιλάω για εμένα) μπορεί να καθυστερήσει να επέμβει... μας αφήνει να δούμε πόσο μυαλό έχουμε ή δεν έχουμε.

Καλησπερα καταρχην,
προφανωσ οι δυο φιλοι που ασχολουνται με την ομαδα των Μελισσιων καποιο λογο θα εχουν οταν σε ενα ποστ οπου αναφερονατια πραγματα και κριτικη για ομαδεσ παικτες προπονητες αλλες ομαδες (πεντελη) αστυνομια ... και σε λιγο θα νοιωσουμε και ασχημα οτι τους ενοχλουμε πραγματικα απιστευτο.
Προσωπικα δεν μιλαω εξ ονοματος κανενος και σεβομενος τους κανονες του φορουμ περιμενω την επισημη τοποθετηση των διαχειριστων για τις συγκεκριμενες κριτικες και ουτε θα πσοβαλω ξανα τους φιλους που τα γραφουν ολα αυτα διοτι οπως ειπα δεν εχω τιποτα με κανεναν και να δημιουργουμε κακες εντυπωσεις .
Προφανως οι υπολοιποι διαβαζουμε και ξαφνικα ενω ολα ειναι μια χαρα θελουμε να τους ενοχλουμε μαλλον δεν ισχυει αυτο και σιγουρα ισως αυτα που γραφονται δεν ειναι τελεια.
Ισως επρεπε περσυ να μην ειχαν μεινει τα πραγματα σε απλες ανακοινωσεις αλλα δεν ειμαι εγω αυτος που θα το κρινω αυτο και επισης σιγουρα διαφαινεται μια επιθυμια για ενασχοληση με την ομαδα των Μελισσιων και αλοιμονο αν εμεις που το επισημαινουμε φταιμε κιολας δηλαδη εχουμε κατι με τους φιλους..δε νομιζω...
και παλι στο βωμο των καλων σχεσεων παρολο αυτα που γραφονται περιμενω με περιεργεια την αποψη των διαχειριστων που οπως σωστα ειπες απαντουν οταν πρεπει και ελπιζω και οι υπολοιποι να προσπαθησουν για το καλυτερο
καλη συνεχεια σε ολουσ
Gkos
Εγω περιμενω τον ghon να μου πει τι επιληψιμο ειχε το ποστ μου !

jhantzop
ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1 (ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ - ΜΑΝΤΗΛΑΣ)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧΑΙΟΥ 1 (ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ - ΚΑΒΒΑΔΑΣ)
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΧΑΓΙΑ 1 (ΛΥΡΑΣ - ΜΑΥΡΕΛΗΣ)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1 (ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ - ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΟΣ)
ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΑΚΡΑΤΑ 2 (ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ - ΤΗΓΑΝΗΣ)
ΓΛΑΥΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2 (ΧΑΛΑΜΠΑΛΑΚΗΣ - ΝΤΑΝΟΣ)
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 2 (ΚΩΤΣΟΥ - ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΗΣ)
akratacity
Δύο έμπειροι διαιτητές στο Ναυπλιο. Ένα τέτοιο παιχνίδι χρειάζεται και μια ανάλογη διαιτησία υψηλού επιπέδου. Σωστή κίνηση.
ghon
QUOTE(Gkos @ Nov 22 2017, 17:52 ) *
Εγω περιμενω τον ghon να μου πει τι επιληψιμο ειχε το ποστ μου !


καλησπερα δεν εχω κατι να πω για αυτα που γραφεις περισσοτερο εφοσον πιστευεις οτι ολα ειναι καλα και τιποτα επιληψιμο κανενα προβλημα δεν εχω κανενα θεμα και ειλικρινα δεν εχω κατι να χωρισω μαζι σου σε αυτα οτι γραφουμε αλλωστε ειναι κοινο και κρινεται απο οσους το διαβαζουν θα φανει λοιπον εαν καποιος εχει διαφορετικη γνωμη καλη συνεχεια να εχεις και καλη πορεια σε ολες τις ομαδες και ελπιζω και στο μελλον θετικα και ειλικρινη σχολια
καλο βραδυ
Gkos
Εχω ζητησει απο τον αρχιmoderator να επιληφθει ολων των ποστ και αμα ειμαι εκτος πλαισιου ας τιμωρηθω.

Αλλα εχει κουρασει ολο αυτο.



Δεν θα πω τιποτα αλλο.Να σαι καλα .
jhantzop
QUOTE(akratacity @ Nov 22 2017, 21:13 ) *
Δύο έμπειροι διαιτητές στο Ναυπλιο. Ένα τέτοιο παιχνίδι χρειάζεται και μια ανάλογη διαιτησία υψηλού επιπέδου. Σωστή κίνηση.

Όντως, δύο διαιτητές Α1 στο ντέρμπυ... για να δούμε!
akratacity
QUOTE (jhantzop @ Nov 22 2017, 22:52 ) *
Όντως, δύο διαιτητές Α1 στο ντέρμπυ... για να δούμε!

Και επειδή σε προηγούμενο ποστ αναφέρθηκα απαξιωτικά στους πατρινούς διαιτητές ο κ. Καρακασης είναι από τις ελάχιστες εξαιρέσεις. Έτσι για να είμαι δίκαιος.
Kingbasket

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧΑΙΟΥ 1
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΧΑΓΙΑ 2
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1
ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΑΚΡΑΤΑ 2
ΓΛΑΥΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 1

floky
QUOTE (Gkos @ Nov 22 2017, 22:05 ) *
Εχω ζητησει απο τον αρχιmoderator να επιληφθει ολων των ποστ και αμα ειμαι εκτος πλαισιου ας τιμωρηθω.

Αλλα εχει κουρασει ολο αυτο.



Δεν θα πω τιποτα αλλο.Να σαι καλα .

συμφωνω απολυτως ας συνεχισουμε με καλη διαθεση και μπασκετικα ολα καλα!!!
Gkos
ΚΑΠ-Εσπερος 38-24 (με το σκορ να αδικει ΚΑΠ)
Γλαυκος-Μελισσια 36-32
ΕΑΠ-Αχαγια 26-33
και η Ακρατα νικαει 8 ποντους !


Ημιχρονα !!!
Gkos
ΚΑΠ-Εσπερος 71-58(19-11,38-24,56-40,71-58)

Πολυ ευκολη και δικαιη νικη για ΚΑΠ ξεπερνώντας την (συνεχιζομενη ) απουσια του Κορρε αλλα και τον τραυματισμο του Ρουμελιωτη στο γόνατο στο 29' (μακαρι να μην ειναι κατι σοβαρο-εφυγε με το ασθενοφορο) !

Αρκετα αστοχες οι ομαδες , η ΚΑΠ παραπάνω κιόλας ,αλλα την διαφορα την εκανε η ενεργεια που εβγαλε στο παρκέ με τα κλεψίματα και τις πάρα πολλές επιθέσεις που ανανέωσε !


Καλαματα-Ακρατα 48-67 και Γλαυκος-Μελισσια 80-72
akratacity
Γ’ Εθνική (1ος): “Γκέλαρε” στο Ναύπλιο η Ένωση Ιλίου!

Το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής συνεχίστηκε εντυπωσιακά και αυτήν την Κυριακή με ανατροπές στην βαθμολογία, καθώς ο Οίαξ Ναυπλίου έσπασε το αήττητο της Ένωσης Ιλίου, κερδίζοντας με 63-51!

Στην γωνία περίμενε ο Γλαύκος, που μετά το 80-72 επί των ανταγωνιστικών Μελισσίων, παρέμεινε μόνος και αήττητος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Ο Κεραυνός Αιγίου υπέταξε τον Απόλλωνα Σμύρνης με 88-73 ενώ ο Έσπερος ΑΟΠΑ στραβοπάτησε στην Αγία Παρασκευή, όπου ο ΚΑΠ επιβλήθηκε 73-58, με τους Πατρινούς να χάνουν έδαφος στο κυνήγι των πρώτων θέσεων.

Η Αχαγιά εκμεταλλεύτηκε αυτό το αποτέλεσμα για να προσπεράσει τον Έσπερο, με την εκτός έδρας νίκη με 68-66 επί της ΕΑ Πατρών. Σοβαρή ήταν η Ακράτα κόντρα στην Καλαμάτα 1980, παίρνοντας διπλό 67-48.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Οίαξ Ναυπλίου-Ένωση Ιλίου 63-51

Νέα Ιωνία-Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου 101-74

ΕΑ Πατρών-Αχαγιά ‘82 66-68

Κεραυνός Αιγίου-Απόλλων Σμύρνης 88-73

Καλαμάτα 1980-Ακράτα 48-67

Γλαύκος– Μελίσσια 80-72

ΚΑΠ-Έσπερος ΑΟΠΑ 73-58

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 3/12):

Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου-Οίαξ Ναυπλίου

Αχαγιά ’82-Νέα Ιωνία

Απόλλων Σμύρνης-ΕΑ Πατρών

Κεραυνός Αιγίου-Καλαμάτα 1980

Ένωση Ιλίου-Γλαύκος

Μελίσσια-ΚΑΠ

Έσπερος ΑΟΠΑ-Ακράτα

Gkos
Απόλυτοοο 😎😎😎
Και είπαμε θα ζοριστει η Αχαγια smile.gif
akratacity
Μερικές ειδήσεις από τις αχαικες ομάδες:

Συναινετικο διαζύγιο για Δεραο-ΕΑΠ μετά και τη νέα ήττα από την Αχαγια
Εκρουσε τον κώδωνα του κινδύνου ο κόουτς Βουρνάς παρά την 7η συνεχόμενη νίκη του Γλαύκου που προφανως θέλει να προλάβει ενδεχόμενο "ψηλωμα" των παιχτών του εξαιτίας του 7-0
Μάλλον αποχωρούν από το Αίγιο οι Σκλάβος-Αθανασοπουλος.
Gkos
Το πρόσεξα οτι σημερα δεν επαιξε ο Σκλάβος ....
akratacity
QUOTE (Gkos @ Nov 27 2017, 04:30 ) *
Το πρόσεξα οτι σημερα δεν επαιξε ο Σκλάβος ....

Και ο Μιχος δεν επαιξε και ακουσα οτι εφυγε επισης αλλα για αυτον το θεωρουσα δεδομενο οτι δεν βγαζει χρονια απο τοτε που τον πηραν. Με εξαιρεση το Σκλαβο παντως οι αλλοι δεν ειναι σοβαρες απωλειες γτ δεν εκαναν ιδιαιτερη διαφορα. Στη θεση του Αθανασοπουλου υπαρχουν οι νεαροι Αναστασοπουλος και Πολυδωροπουλος που εχουν δειξει πολυ καλα στοιχεια για παραδειγμα.
Gkos
"Ήττα 80-72 με καλή εμφάνιση στον Γλαύκο



Η ανδρική μας ομάδα πάλεψε στην Πάτρα κόντρα στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Γλαύκο, αλλά δεν τα κατάφερε τελικά και ηττήθηκε μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα με 80-72 στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Μετά από επτά αγωνιστικές, η ομάδα μας μετρά πλέον 5 νίκες και 2 ήττες, και μοιράζεται την τρίτη θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς μαζί με τον Οίακα και την Αχαγιά 82. Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται ο Γλαύκος με 14 βαθμούς (7-0), παραμένοντας αήττητος, και στην δεύτερη θέση ακολουθεί η Ένωση Ιλίου με 13 βαθμούς (6-1).

Στο κατάμεστο κλειστό της "Αποθήκης", οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν στο τέλος της πρώτης περιόδου με 17-14. Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τον Γλαύκο να είναι μπροστά στο σκορ χωρίς να μπορεί να ξεφύγει και την ομάδα μας να βρίσκει λύσεις και να παραμένει κοντά με το πρώτο ημίχρονο να λήγει 36-32 για τους γηπεδούχους.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν την απόδοσή τους και να εκμεταλεύονται κάποια λάθη της ομάδας μας με αποτέλεσμα να ξεφύγουν σιγά σιγά στο σκορ και να κλείσουν το τρίτο δεκάλεπτο στο +11 (57-46).

Με το ξεκίνημα του τελευταίο δεκαλέπτου ο Γλαύκος έκανε γρήγορα ένα 5-0 φτάνοντας την διαφορά στο +16 (62-46). Σε αυτό το σημείο η ομάδας μας αντέδρασε, πίεσε σε όλο το γήπεδο και κατάφερε να επιστρέψει στο παιγνίδι μειώνοντας την διαφορά στους τρεις πόντους (64-61) κάνοντας ένα σερί 15-2.

Ο Κυπαρίσης σημείωσε το 68-65 για την ομάδα μας 4' πριν τη λήξη του αγώνα αλλά οι γηπεδούχοι συνέχισαν να κρατάνε το προβάδισμα εκμεταλλευόμενοι την ευστοχία τους στις ελεύθερες βολές. Η ομάδα μας μείωσε 76-72 στα 27'' πριν τη λήξη αλλά δεν κατόρθωσε να πετύχει την ολική ανατροπή με το τέλος του αγώνα να βρίσκει νικήτρια την γηπεδούχο ομάδα με τελικό σκόρ 80-72. Είναι χαρακτηριστικό ότι από τους 20 τελευταίους πόντους που πέτυχε ο Γλάυκος, οι 15 σημειώθηκαν με ελεύθερες βολές.

ΓΛΑΥΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 80-72 (ημ. 36-32)

Διοργάνωση: Γ' Εθνική Ανδρών 2017-18
1ος Όμιλος Νότου - Α' Γύρος - 7η αγωνιστική

Ημερομηνία: 26/11/2017 και ώρα 17:00
Γήπεδο: Γλαύκου
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης, Ντάνος
Δεκάλεπτα: 17-14, 19-18, 21-14, 23-26

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 17 (1), Χονδρογιάννης 17 (3), Λαμπρόπουλος 21 (1), Γιαννικόπουλος 8 (1), Σταυράκης 10 (1), Κάλλης, Πελεκούδας 7, Τσεκλένης

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος - Πατρινός): Κύριος 6, Τζωρτζόπουλος 19 (3), Βαθρακοκοίλης 1, Βούλγαρης 2, Κοντός 11 (1), Κυπαρίσης 4, Ζήρος, Καλογερόπουλος 16 (1), Παλλαντζάς 2, Καραχάλιος 1, Τζέμης 10

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 3/12 και ώρα 17:00 στο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα της Αγίας Παρασκευής."

Από το σαιτ του ΚΑΟΜ.
floky
QUOTE (Gkos @ Nov 28 2017, 17:22 ) *
"Ήττα 80-72 με καλή εμφάνιση στον Γλαύκο



Η ανδρική μας ομάδα πάλεψε στην Πάτρα κόντρα στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Γλαύκο, αλλά δεν τα κατάφερε τελικά και ηττήθηκε μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα με 80-72 στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Μετά από επτά αγωνιστικές, η ομάδα μας μετρά πλέον 5 νίκες και 2 ήττες, και μοιράζεται την τρίτη θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς μαζί με τον Οίακα και την Αχαγιά 82. Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται ο Γλαύκος με 14 βαθμούς (7-0), παραμένοντας αήττητος, και στην δεύτερη θέση ακολουθεί η Ένωση Ιλίου με 13 βαθμούς (6-1).

Στο κατάμεστο κλειστό της "Αποθήκης", οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν στο τέλος της πρώτης περιόδου με 17-14. Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τον Γλαύκο να είναι μπροστά στο σκορ χωρίς να μπορεί να ξεφύγει και την ομάδα μας να βρίσκει λύσεις και να παραμένει κοντά με το πρώτο ημίχρονο να λήγει 36-32 για τους γηπεδούχους.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν την απόδοσή τους και να εκμεταλεύονται κάποια λάθη της ομάδας μας με αποτέλεσμα να ξεφύγουν σιγά σιγά στο σκορ και να κλείσουν το τρίτο δεκάλεπτο στο +11 (57-46).

Με το ξεκίνημα του τελευταίο δεκαλέπτου ο Γλαύκος έκανε γρήγορα ένα 5-0 φτάνοντας την διαφορά στο +16 (62-46). Σε αυτό το σημείο η ομάδας μας αντέδρασε, πίεσε σε όλο το γήπεδο και κατάφερε να επιστρέψει στο παιγνίδι μειώνοντας την διαφορά στους τρεις πόντους (64-61) κάνοντας ένα σερί 15-2.

Ο Κυπαρίσης σημείωσε το 68-65 για την ομάδα μας 4' πριν τη λήξη του αγώνα αλλά οι γηπεδούχοι συνέχισαν να κρατάνε το προβάδισμα εκμεταλλευόμενοι την ευστοχία τους στις ελεύθερες βολές. Η ομάδα μας μείωσε 76-72 στα 27'' πριν τη λήξη αλλά δεν κατόρθωσε να πετύχει την ολική ανατροπή με το τέλος του αγώνα να βρίσκει νικήτρια την γηπεδούχο ομάδα με τελικό σκόρ 80-72. Είναι χαρακτηριστικό ότι από τους 20 τελευταίους πόντους που πέτυχε ο Γλάυκος, οι 15 σημειώθηκαν με ελεύθερες βολές.

ΓΛΑΥΚΟΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 80-72 (ημ. 36-32)

Διοργάνωση: Γ' Εθνική Ανδρών 2017-18
1ος Όμιλος Νότου - Α' Γύρος - 7η αγωνιστική

Ημερομηνία: 26/11/2017 και ώρα 17:00
Γήπεδο: Γλαύκου
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης, Ντάνος
Δεκάλεπτα: 17-14, 19-18, 21-14, 23-26

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 17 (1), Χονδρογιάννης 17 (3), Λαμπρόπουλος 21 (1), Γιαννικόπουλος 8 (1), Σταυράκης 10 (1), Κάλλης, Πελεκούδας 7, Τσεκλένης

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος - Πατρινός): Κύριος 6, Τζωρτζόπουλος 19 (3), Βαθρακοκοίλης 1, Βούλγαρης 2, Κοντός 11 (1), Κυπαρίσης 4, Ζήρος, Καλογερόπουλος 16 (1), Παλλαντζάς 2, Καραχάλιος 1, Τζέμης 10

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 3/12 και ώρα 17:00 στο Κλειστό Μελισσίων με αντίπαλο την ομάδα της Αγίας Παρασκευής."

Από το σαιτ του ΚΑΟΜ.

Εξαιρετικη πορεια για τη νεοφωτιστη ομαδα των Μελισσιων που εχει πρωταρχικο στοχο την παραμονη στη κατηγορια και παιζοντας δυσκολα παιχνιδια στις πρωτες αυτες αγωνιστικες δειχνει ικανη για πολλα πραγματα με ταπεινωτητα και καλη δουλεια απο ολους στο Συλλογο
Τους αξζουν συγχαρητηρια για τη πορεια απεναντι σε ομαδες με πολυ δυναμικη
Καλη συνεχεια !!!!
akratacity
Ίλιον - Γλαύκος 1 μεγάλο ντέρμπι θα πάω οριακά με την έδρα

Εσπερος - Ακρατα 2 μεγάλο παιχνίδι η Ακρατα φαίνεται να ανεβαίνει αγωνιστικά

Μελίσσια - ΚΑΠ 2 το διπλό θεωρείται έκπληξη;

Κεραυνός Αιγ. - Καλαμάτα 1

Λέχαιο - Ναύπλιο 2

Αχαγια - Ν. Ιωνία 1 πάνω κάτω ισοδύναμες οι δύο ομάδες θα επιλέξω Αχαγια λόγω εδρας, καλης κατάστασης και ψυχολογίας

Απόλλων Σμ. - ΕΑΠ 1 ο Απόλλωνας καίγεται θα το παλέψει ή ΕΑΠ αλλά δεν ξέρω αν φτάνει αυτο
Kingbasket

Ίλιον - Γλαύκος 1

Εσπερος - Ακρατα 2

Μελίσσια - ΚΑΠ 2

Κεραυνός Αιγ. - Καλαμάτα 1

Λέχαιο - Ναύπλιο 2

Αχαγια - Ν. Ιωνία 2

Απόλλων Σμ. - ΕΑΠ 1
kaukasios
Ίλιον - Γλαύκος 2

Εσπερος - Ακρατα 1

Μελίσσια - ΚΑΠ 2

Κεραυνός Αιγ. - Καλαμάτα 1

Λέχαιο - Ναύπλιο 2

Αχαγια - Ν. Ιωνία 1

Απόλλων Σμ. - ΕΑΠ 2
Gkos
Ηθελα απο εχτες να το πω αλλα κρατιομουνα ....

Σοβαρα βλεπετε ολοι διπλο την ΚΑΠ ή θελετε να πικαρετε τους Μελισσιωτες ;🤔
Gkos
Μετα απο ενα πολυ ωραιο ματς που κριθηκε στην παραταση τα Μελισσια επικρατησαν
με 82-79.
Ακομα μια φορα που τα Μελισσια παιρνουν νικη στο σουτ και τουλαχιστον αυτη την φορα που ημουνα παροντας δεν ηταν ανωτερα του αντιπαλου τους !
KOBY
QUOTE(Gkos @ Dec 3 2017, 20:02 ) *
Μετα απο ενα πολυ ωραιο ματς που κριθηκε στην παραταση τα Μελισσια επικρατησαν
με 82-79.
Ακομα μια φορα που τα Μελισσια παιρνουν νικη στο σουτ και τουλαχιστον αυτη την φορα που ημουνα παροντας δεν ηταν ανωτερα του αντιπαλου τους !



Σήμερα φίλε gkos δεν θα σχολιάσεις flopping?

Πολύ άστοχη η Καπ έμεινε στο ματς εξαιτίας του πάγκου της(αντίθετα με την άποψη που είχα σχηματίσει βάση όσων διάβαζα) και κυρίως από την ενεργεια που έβγαλαν οι μικροί στο 4-5.
Ειδικα το 7 έδενε όλη την άμυνα κάι έβαζε δύσκολα στα Μελίσσια με συνεχόμενα επιθετικά rebound και τελειωματα από κακές αντιδράσεις στα pick.
Στην παράταση τα Μελίσσια έπαιξαν με χαμηλό σχήμα, το 7 της Καπ βγήκε από τη ρακέτα να κυνηγήσει τον βουλγαρη οι διάδρομοι άνοιξαν και με συνεχόμενα drive άπο τζωρτζοπουλο και Καλογεροπουλο κλείδωσαν το ματς.
Gkos
Θα γραψω κειμενο οταν ευκαιρησω αλλα δεν ειδα φλοπινγκ σημερα ...
floky
QUOTE (Gkos @ Dec 3 2017, 21:42 ) *
Θα γραψω κειμενο οταν ευκαιρησω αλλα δεν ειδα φλοπινγκ σημερα ...

Καλη εβδομαδα σε ολους τους φιλους
Ηαληθεια ειναι οτι τελικα εντος εδρας τα Μελισσια δυσκολευονται εχουν βαλθει να μας τρελανουν..
Ωραιο παιχνιδι εχθες μαθημενα τα Μελισσια σε παιχνιδια τετοιυ ειδους
Πραγματικα εχθες μερικοι παικτες πεφτανε πολυ ευκολα στο παρκε αποτι φανηκε
Ωραιο παιχνιδι ομως συναρπαστικο και σαφως αμα δινεις δικαιωματα φτανεις στο ποντο καλο ειναι να μη γινεται αυτο
Η πορεια παντως για νεοφωτιστη ομαδα ειναι παρα πολυ καλη
Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες
Η επομενη αγωνιστικη αναενεται ενδιαφερουσα και μη ξεχναμε τα Μελισσια εκτος φαινεται οτι ειναι ανταγωνιστικα αναμενουμε με ενδιαφερον να δουμε τι θα γινει
akratacity
QUOTE (floky @ Dec 4 2017, 16:34 ) *
Καλη εβδομαδα σε ολους τους φιλους
Ηαληθεια ειναι οτι τελικα εντος εδρας τα Μελισσια δυσκολευονται εχουν βαλθει να μας τρελανουν..
Ωραιο παιχνιδι εχθες μαθημενα τα Μελισσια σε παιχνιδια τετοιυ ειδους
Πραγματικα εχθες μερικοι παικτες πεφτανε πολυ ευκολα στο παρκε αποτι φανηκε
Ωραιο παιχνιδι ομως συναρπαστικο και σαφως αμα δινεις δικαιωματα φτανεις στο ποντο καλο ειναι να μη γινεται αυτο
Η πορεια παντως για νεοφωτιστη ομαδα ειναι παρα πολυ καλη
Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες
Η επομενη αγωνιστικη αναενεται ενδιαφερουσα και μη ξεχναμε τα Μελισσια εκτος φαινεται οτι ειναι ανταγωνιστικα αναμενουμε με ενδιαφερον να δουμε τι θα γινει

Σε βλεπω να επισκεπτεσαι την Ακρατα την Κυριακη. Θα γινει σιγουρα ενα πολυ ανταγωνιστικο παιχνιδι. Η Ακρατα μπορει να εκανε το μεγαλο διπλο στον Εσπερο αλλα θελει ακομα νικες για να μπορεσει να προσεγγισει την τετραδα. Απο αυτη την αποψη λοιπον το παιχνιδι πιστευω οτι το θελει περισσοτερο απο τα Μελισσια. Να δουμε αν θα ανταποκριθουν καλα τα Μελισσια σε μια ακομα πολυ δυσκολη (αχαικη) εδρα (εχουν δυο νικες σε Αιγιο-Αχαγια και μια ηττα στο Γλαυκο). Απο την αλλη να δουμε αν η Ακρατα θα συνεχισει την ανοδικη της πορεια (τρεις σερι νικες) υπο τις οδηγιες του νεου προπονητη.
Doctor-J
ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ-ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 1

Το Ναύπλιο είναι σε τροχιά ανόδου παρά τις δύο ήττες που έχει κάνει. Η Αχαγιά μπορεί να έχει κάνει 6 συνεχόμενες νίκες αλλά είχε βατό πρόγραμμα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι καλή ομάδα. Στα επόμενα 5 παιγνίδια όμως μεχρι να τελιώσει ο πρώτος γύρος θα κάνει 3-4 ήττες με αρχή την Κυριακή αφού έχει να αντιμετωπίσει κατά σειρά Νάυπλιο (εκτός), Γλαύκο, ΚΑΠ (εκτός), Ακράτα και Έσπερο (εκτός). Το Ναύπλιο πέρασε τα δύσκολα και θεωρητικά μπορεί να τερματίσει τον 1ο γύρο χωρίς άλλη ήττα.

ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 2

Γειτονικό ντέρμπι με τον Απόλλωνα να έχει ενισχυθεί πλέον σημαντικά με Μπίτσικα, Πετρόπουλο, Μπασδέκη στην προσπάθεια να αποφύγει τον 2ο συνεχόμενο υποβιβασμό. Η Ν. Ιωνία έχει κάνει ένα αρκετά καλό ξεκίνημα αλλά δεν θα έχει εύκολο απόγευμα την Κυριακή. Ο Απόλλωνας καίγεται για τη νίκη και έχει αρκετές πιθανότητες να την κατακτήσει.

ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ-ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟ 1

Και οι δύο ομάδες καίγονται για την νίκη. Το Αίγιο ακόμα και μετά τις αποχωρήσεις Σκλάβου, Μίχου και Αθανασόπουλου έχει πιό ποιοτικό ρόστερ αλλά εκτός έδρας έχει μόνο ήττες και η ΕΑΠ έχει τον τρόπο να παλεύει τα παιγνίδια παίζοντας δυνατά στα όρια του φαουλ. Οι γηπεδούχοι έχουν σοβαρή τύχη να κάνουν μία σημαντική νίκη. Το Αίγιο προβλέπω να μπλέκει στο γκρουπ των ομάδων για κάτω.

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980-ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 2

Δεν νομίζω να αντιμετωπίσει πρόβλημα ο Εσπερος και το παιγνίδι με την Καλαμάτα είναι μια καλή ευκαιρία να επανακάμψει μετά από 4 συνεχόμενες ήττες και πριν το ντέρμπι στα Μελίσσια. Οι γηπεδούχοι είναι φιλότιμοι αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να αποφύγουν τον υποβιβασμό.

ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ-ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕ 1

Εύκολο απόγευμα για τον Γλαύκο μετά το στραπάτσο στο Ίλιο. Οι Πατρινοί με εξαίρεση μία έξοδο στην Κάτω Αχαϊα έχουν εύκολο πρόγραμμα μέχρι το τέλος του πρώτου γύρου και είναι στο χέρι τους να μην κάνουν άλλη ήττα.

ΚΑΠ-ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2

Η Αγία Παρασκευή έχει μπλέξει για τα καλά. Η αποχώρηση Κωσταντώνη και ο τραυματισμός του Κορέ αλλά και πρόσφατα του Ρουμελιώτη την αποδυνάμωσαν και από φαβορί για την άνοδο τώρα θα δώσει μάχη για να σωθεί. Το Ίλιο πέτυχε πολύ μεγάλη νίκη και πλέον έχει καθαρό στόχο την άνοδο. Δεν έχει εύκολο πρόγραμμα μέχρι το τέλος του πρώτου γύρου. Την Κυριακή είναι φαβορί και πιθανότατα θα περάσει από το Κοντόπευκο.

ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ-ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2

Η Ακράτα είναι σε άνοδο έχοντας 3 συνεχόμενες νίκες με την τελευταία να είναι πολύ σημαντική μέσα στην έδρα του Εσπέρου. Στα Μελίσσια ταιριάζει καλύτερα ο ρόλος του αουτσάιντερ ή underdog όπως λένε στο χωριό μου. Φαβορί η Ακράτα με πολλούς έμπειρους παίκτες αλλα μικρότερο rotation. Θα πάω με την έκπληξη.


Kingbasket

ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ-ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 1

ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1

ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ-ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟ 1

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980-ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 2

ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ-ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕ 1

ΚΑΠ-ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ-ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 1

akratacity
Οιαξ Ναυπλίου - Αχαγια '82 1 θα το παλέψει η Αχαγια αλλά από το Ναύπλιο δύσκολα θα περάσει κάποιος φέτος

ΚΑΠ - Ίλιον 1 Καίγεται για νίκη η ΚΑΠ και πρέπει να κανει επειγόντως νίκες για να ανασανει βαθμολογικά

ΕΑΠ - Κεραυνός Αιγ. 1 Σκληραδα vs ποιότητα αλλά κάπου πρέπει να κερδίσει και η ΕΑΠ

Γλαύκος - Λέχαιο 1 υγιεινός περίπατος, ο μόνος λόγος για να πάει κάποιος γήπεδο είναι τα σουβλάκια μετα...

Ν. Ιωνία - Απόλλων Σμ. 1 καλύτερη ομάδα οι Ίωνες

Καλαμάτα - Εσπερος 2 τέσσερις σερί ήττες είναι πολλές για Εσπερο

Ακρατα - Μελίσσια 1 ντέρμπι, η Ακρατα καίγεται για τη νίκη αλλά τα Μελίσσια χωρίς άγχος θα πάνε να κάνουν τη ζημιά. Νομίζω τα Μελίσσια και ο τρόπος παιχνιδιού τους δεν ταιριάζουν στην Ακρατα και θα είναι ένα δύσκολο παιχνίδι.
nichols92
ΝΑΥΠΛΙΟ -ΑΧΑΓΙΑ 1 αν η αχαγια εχει τη σταθερη της συνεπεια εξω απο τα 6.75 ισως γινει ντερμπι, καθοριστικο το match up Πελεκανος/Οικονομοπουλος

ΚΑΠ - Ιλιον 2 Αν επαιζαν 20-25 λεπτα θα λεγα ΚΑΠ αλλα η ελλειψη βαθους και ανασών γερνουν τη πλαστιγγα προς το Ιλιον..

ΕΑΠ - Κεραυνος Αιγιου 1 4 νικες για το αιγιο ειναι τοσο οσο, δε καιγονται, ειναι πασιφανες οτι νοιαζονται για τη γρηγορη παραμονη και τιποτα περισσοτερο, η ΕΑΠ με ηττα παταει με το ενα ποδι στο τοπικό, της χρωσταει και η τυχη μια νικη. Ασσο με mvp τον Δουρο

Γλαυκος - Λεχαιο 1 Το μονο ενδιαφερον ειναι η τελικη διαφορα, απ οτι φαινεται οι υολοιποι 11 πλην κρασαδακη στο λεχαιο δυσκολα περνουν τους 25-30 ποντους..

Ιωνια-Απολλων 2 Γεμισε το ροστερ του Απολλωνα με τρεις ετοιμους παικτες, καιγεται για τη νικη καθως εχει χασει ηδη εδαφος και φανταζει φαβορι για επιστροφη στην ΕΣΚΑ. Απεναντιας οι Ιωνες εχουν βρει ανελπιστες νικες και θα παω με το κινητρο.

Καλαματα-Εσπερος 2 Ειναι που ειναι μετρια ομαδα η Καλαματα, εχεις και τις απουσιες της.. (αληθεια ξερει κανεις γιατι ο Σκοπετος μια παιζει μια δε παιζει; ειναι φανταρος; ) Αν ηταν πληρης θα ελεγα ντερμπι, ομως υπαρχει διαφορα ποιοτητας, συν οτι πεμπτη σερι ηττα ειναι too much για τον εσπερο.

Ακρατα Μελισσια 1 Διαφορετικες ομαδες, τα μελισσια μεχρι στιγμης ειχαν και το αβανταζ του απροβλεπτου και του αγνωστου, θεωρω πως σιγα σιγα ομως οι αδυναμιες των πορτοκαλι θα γινουν οδηγος για τους αντιπαλους προπονητες. Αν μιλαγαμε 3-4 βδομαδες πριν θα ελεγα διπλο. οπως και να χει πιστευω οτι το ματς θα κριθει στους 1-5 ποντους με προβαδισμα στο καλο μομεντουμ της Ακρατας και το γεγονος οτι χρειαζεται τη νικη περισσοτερο.





jhantzop
ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΑΧΑΓΙΑ 82 1
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ Χ
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 1
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 2
ΓΛΑΥΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧΑΙΟΥ 1
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2
ΑΚΡΑΤΑ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2
akratacity
Qu' est que ce Δούρος βρε nichols;;;;;
Αν κερδίσει η ΕΑΠ μόνο ένας μπορεί να βγει MVP.
Επίσης για το ματς απ Πελεκανου-Οικονομοπουλου που λες, δεν πιστεύω ο Νώντας να βάλει τον ηγέτη του να μαρκάρει για πολύ ώρα στο 4 σε αυτό το ματς. Μάλλον θα πάει σε ψηλά σχήματα. Έχει τις λύσεις για να το κάνει.
Gkos
ΚΑΠ -Ενωση Ιλιου 70-73

Πολυ μεγαλη προσπαθεια απο τους γηπεδουχους στο β ημ ,ανετρεψαν διψηφια διαφορα και αξιζαν την νικη αλλα (παλι) μεινανε με την χαρα !
Στις λεπτομερεις κριθηκε η νικη και στην ευστοχια απο την γραμμη των βολων με την Ενωση να ναι ψυχραιμη αλλα την ΚΑΠ οχι .
akratacity
Μεγάλη νίκη και σήμερα για την Ακρατα με χαρακτηριστική ευκολία απέναντι στα σκληροτράχηλα Μελίσσια. Αν δεν κάνω λάθος είναι η πρώτη ήττα των Μελισσίων με κάτω τα χέρια αφού ολα τους τα παιχνίδια μέχρι τώρα ήταν πολύ κλειστά.
Από τα υπόλοιπα αποτελέσματα θεωρώ άδικη την ήττα της Αχαγιας που είχε τον έλεγχο μέσα στο Ναύπλιο σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Με δικαιώνουν οι δύο ψηλοί του Θ. Λιονα για τους οποίους είχα πει ότι είναι το καλύτερο δίδυμο ψηλών της κατηγορίας. Πέτυχαν παραπάνω απο τους μισούς ποντους της ομάδας τους (43 από 74).
Στην Πάτρα ο Κεραυνός πέρασε από την έδρα της ΕΑΠ με μοιραίο τον Σαρικα.
nichols92
QUOTE (akratacity @ Dec 10 2017, 22:26 ) *
Μεγάλη νίκη και σήμερα για την Ακρατα με χαρακτηριστική ευκολία απέναντι στα σκληροτράχηλα Μελίσσια. Αν δεν κάνω λάθος είναι η πρώτη ήττα των Μελισσίων με κάτω τα χέρια αφού ολα τους τα παιχνίδια μέχρι τώρα ήταν πολύ κλειστά.
Από τα υπόλοιπα αποτελέσματα θεωρώ άδικη την ήττα της Αχαγιας που είχε τον έλεγχο μέσα στο Ναύπλιο σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Με δικαιώνουν οι δύο ψηλοί του Θ. Λιονα για τους οποίους είχα πει ότι είναι το καλύτερο δίδυμο ψηλών της κατηγορίας. Πέτυχαν παραπάνω απο τους μισούς ποντους της ομάδας τους (43 από 74).
Στην Πάτρα ο Κεραυνός πέρασε από την έδρα της ΕΑΠ με μοιραίο τον Σαρικα.


α) 5η αγωνιστικη εχασαν 83-58 στην Ιωνια

β) πες οτι οταν ελεγες οτι ενας μονο θα ταν mvp στην νικη της ΕΑΠ εννοουσες τον Σαρικα tongue.gif


akratacity
QUOTE (nichols92 @ Dec 11 2017, 16:04 ) *
α) 5η αγωνιστικη εχασαν 83-58 στην Ιωνια

β) πες οτι οταν ελεγες οτι ενας μονο θα ταν mvp στην νικη της ΕΑΠ εννοουσες τον Σαρικα tongue.gif
Δεν θυμόμουν το ματς με Νέα Ιωνια, έχεις δίκιο. Εννοείται ότι τον Σαρικα εννοούσα. Έχουν κάποιο άλλο παίχτη εκεί στην ΕΑΠ και δεν έχω ενημερωθεί;;;
nichols92
QUOTE (akratacity @ Dec 11 2017, 16:54 ) *
Δεν θυμόμουν το ματς με Νέα Ιωνια, έχεις δίκιο. Εννοείται ότι τον Σαρικα εννοούσα. Έχουν κάποιο άλλο παίχτη εκεί στην ΕΑΠ και δεν έχω ενημερωθεί;;;


Θα πηγαινεις να τον βλεπεις στην α1 εσκαη τ χρονου αφου σου αρεσει τοσο πολυ;;;
akratacity
QUOTE (nichols92 @ Dec 11 2017, 17:17 ) *
Θα πηγαινεις να τον βλεπεις στην α1 εσκαη τ χρονου αφου σου αρεσει τοσο πολυ;;;

Κραζεις;;; Θαυμάζεις.....η μήπως συμβαίνει κάτι άλλο;;;
nichols92
QUOTE (akratacity @ Dec 11 2017, 17:19 ) *
Κραζεις;;; Θαυμάζεις.....η μήπως συμβαίνει κάτι άλλο;;;


Θαυμαζω, εχω και αφισα, και αυτογραφο, και αφιερωση..

Anyway ξεφευγουμε απο το τοπικ. Αρκετα ασχοληθηκαμε.
akratacity
Απόλλων Σμ. - Ναύπλιο 2 το Ναύπλιο δεν έχει την εικόνα που περιμέναμε αλλά ο Απόλλωνας μοιάζει ανήμπορος να το απειλήσει

ΕΑΠ - Καλαμάτα 1 θα κερδισει η ΕΑΠ αλλά έχει χάσει ήδη πάρα πολύ έδαφος...

Κεραυνός Αιγ. - Ν. Ιωνία 1 αρκετά κοντά οι δύο ομάδες αγωνιστικά, θα είναι ντέρμπι

Μελίσσια - Εσπερος 1 η λογική λέει Μελίσσια

Λέχαιο - ΚΑΠ 2

Αχαγια - Γλαύκος 1 η Αχαγια μοιάζει να είναι σε καλύτερη κατάσταση και έχει τα όπλα για να μπλοκάρει τα ατού του Γλαύκου. Με νίκη η Αχαγια μπαίνει για τα καλά στο κόλπο της ανόδου

Ίλιον - Ακρατα 2 παρά τις 4 σερί νίκες η Ακρατα θέλει 1-2 αποτελέσματα εκτός προγράμματος για να "σβήσει" κάποιες γκελες της και να μπεί γερά στο παιχνίδι της ανόδου. Το Ιλιον είναι ίσως η πιο έμπειρη και σταθερή ομάδα της κατηγορίας οπότε το έργο της Ακρατας θα είναι εξ ορισμού πολύ δύσκολο. Θεωρώ ότι θα γίνει ένα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι και αν η Ακρατα αμυντικά σταθεί στο ύψος των περιστάσεων θα έχει τις πιθανότητες της να το κερδίσει.

Kingbasket
Απόλλων Σμ. - Ναύπλιο 2

ΕΑΠ - Καλαμάτα 1

Κεραυνός Αιγ. - Ν. Ιωνία 2

Μελίσσια - Εσπερος 2

Λέχαιο - ΚΑΠ 2

Αχαγια - Γλαύκος 1

Ίλιον - Ακρατα 1
Gkos
Καλή επιτυχια σε όλες τις ομάδες με ωραίο μπάσκετ και υγεια.

(Σε Χριστουγεννιάτικο mood είμαι 😂 )
akratacity
Πολλά παράπονα ο Εσπερος για τη διαιτησία του χθεσινού αγώνα με τα Μελίσσια. Για την πιο εχθρική διαιτησία που έχει συναντήσει όντας κόουτς στον Εσπερο, μίλησε ο Σπύρος Γκοργκολης.
Επίσης ο Γκιζογιαννης χθες δεν αγωνίστηκε με τον Κεραυνό. Είναι όντως τραυματίας η μήπως "τραυματίας";;; smiley.gif
nabos52
QUOTE (akratacity @ Dec 18 2017, 11:58 ) *
Πολλά παράπονα ο Εσπερος για τη διαιτησία του χθεσινού αγώνα με τα Μελίσσια. Για την πιο εχθρική διαιτησία που έχει συναντήσει όντας κόουτς στον Εσπερο, μίλησε ο Σπύρος Γκοργκολης.
Επίσης ο Γκιζογιαννης χθες δεν αγωνίστηκε με τον Κεραυνό. Είναι όντως τραυματίας η μήπως "τραυματίας";;; smiley.gif

Καλημέρα
Ο κος Σπύρος Γκοργκολης γέμισε το διαδύκτιο με τα αδικαιολόγητα παράπονά του. Μάλλον σε άλλο αγώνα ήταν και άλλη ομάδα κοουτσάριζε. Έχει και παράπονα ??????. 'Οσοι ήταν στον αγώνα είδαν τι έκαναν οι διαιτητές υπέρ του Έσπερου (ειδικά στο Α΄ημίχρονο). Όταν επιτέλους σφύριξαν 50-50 επέτρεψαν και σε μας να δούμε καλό μπάσκετ και στα Μελίσσια να δείξουν τις δυνατότητες που έχουν σαν ομάδα. Άς αφήσει λοιπόν τις εύκολες δικαιολογίες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.