Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ ΕΘΝΙΚΗ 1 ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
akratacity
15η αγωνιστικη: η αγωνιστικη των ντερμπι. Πραγματικα ολα τα παιχνιδια ειναι ντερμπι ειτε λογω βαθμολογιας, ειτε για λογους εντοπιοτητας. Πιο συγκεκριμενα:

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΓΛΑΥΚΟΣ 2

-ντερμπι κορυφης
-αν ο Πελεκουδας κατεβει να αγωνιστει και οι Καλλης, Γιαννικοπουλος παρουσιαστουν ετοιμοι ο Γλαυκος μπορει να κανει το διπλο
-το Ναυπλιο εχει δυσκολευτει εντος απο ομαδες χειροτερες απο τον Γλαυκο ενω δεν φαινεται να ειναι σε καλη αγωνιστικη κατασταση
-Νιφορας-Πελεκανος το πιο κρισιμο ματσαρισμα

ΑΧΑΓΙΑ '82 - ΙΛΙΟΝ 1

-ντερμπι ανοδου
-πιο δυνατη στους ψηλους η Αχαγια, πιο καλη περιφερειακα η ομαδα της Ενωσης
-πολλα θα κριθουν απο τη μονομαχια Δαβανη-Βαρσαμουλη
-επισης κρισιμη ειναι η αντιμετωπιση που θα τυχουν απο τους δυο κοουτς οι Σταμοπουλος-Σκαλωμενος

ΛΕΧΑΙΟ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ '80 1

-ντερμπι ουραγων
-καλυτερη ομαδα η Καλαματα αλλα να κανει και το Λεχαιο μια νικη

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1

-αθηναικο ντερμπι
-καλυτερη ομαδα τα Μελισσια, με πολυ περισσοτερες λυσεις, ομως θεωρω οτι η πενταδα του Απολλωνα εχει περισσοτερη ποιοτητα
-θα παω με το ενστικτο της επιβιωσης που διακατεχει τον Απολλωνα και θα πονταρω στον ασο
-αν ο Απολλωνας αντεξει απο πλευρας δυναμεων μπορει να νικησει

Ν. ΙΩΝΙΑ - ΚΑΠ 1

-αλλο ενα αθηναικο ντερμπι
-ανεβασμενη η ΚΑΠ με τις νεες προσθηκες
-δυνατη στην εδρα της η Ιωνια, θελει νικη για να μην μπλεξει καθως ακολουθει και παιχνιδι στην Ακρατα μετα
-παιχτης-κλειδι ο Περδικαρης. Μπορει να αλλαξει τις ισορροπιες υπερ της ΚΑΠ αν ο κοουτς Κακαλιας βρει τροπο να τον κρυψει στην αμυνα

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓ. - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 1

-ντερμπι παραμονης
-do or die για Κεραυνο
-σε κακη κατασταση οι Αιγιωτες παρολο που θα αγωνιστουν πληρεις
-ο Εσπερος με νικη κανει μεγαλο βημα παραμονης
-θα εμπιστευτω το Αιγιο λογω του συνδυασμου εδρας-ατομικης ποιοτητας και...Δεραου στον αντιπαλο παγκο

ΕΑΠ - ΑΚΡΑΤΑ 2

-το μονο παιχνιδι με ξεκαθαρο φαβορι. Ειναι βεβαια ντερμπι λογω εντοπιοτητας αλλα και για να μην μου χαλασει την εισαγωγη στο ποστ... blink.gif
-η Ακρατα ειναι πολυ ανεβασμενη και τετοια παιχνιδια πρεπει να τα καθαριζει
-η ΕΑΠ θα ψαξει πρωτα μια καλη εμφανιση και επειτα τη νικη
-να δουμε και αν θα παιξει και ο Σαρικας εναντια στην παλια του ομαδα

Γενικα η αγωνιστικη αυτη μπορει να φερει μεγαλες αλλαγες στην εικονα του πρωταθληματος. Και στα ψηλα και στα χαμηλα στρωματα. Θα δουμε μετα απο καιρο να σπαει η πρωτη τριαδα ενω μπορει και να δουμε τους υπολοιπους διεκδικητες να πλησιαζουν επικινδυνα. Αλλα και στο θεμα της παραμονης θα εχουμε σημαντικα αποτελεσματα. Ο Απολλων καιγεται για νικες προκειμενου να μην του ξεφυγουν οι ΚΑΠ, Κεραυνος αρχικα ενω και για την αποφυγη της θεσης των μπαραζ θα γινει μεγαλη μαχη αφου πολυ ευκολα και οι Εσπερος, Ν. Ιωνια μπορουν να κινδυνεψουν με 1-2 κακες εμφανισεις.


Gkos
Στην Αθήνα για κουβά σε βλέπω 😘
Kingbasket
ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΓΛΑΥΚΟΣ 1

ΑΧΑΓΙΑ '82 - ΙΛΙΟΝ 1

ΛΕΧΑΙΟ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ '80 2

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1

Ν. ΙΩΝΙΑ - ΚΑΠ 1

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓ. - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 1

ΕΑΠ - ΑΚΡΑΤΑ 2
Bogrinho
ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΓΛΑΥΚΟΣ 1: με Αθηναίους διαιτητές, οριακό, αλλά θα μιλήσει η κλάση του πελεκάνου.

ΑΧΑΓΙΑ '82 - ΙΛΙΟΝ 2: καλύτερη ομάδα και με βάση αυτό που είδα στα μελίσσια, δεν πλησιάζουν οι γηπεδούχοι την ένωση.

ΛΕΧΑΙΟ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ '80 1: ντέρμπι ουραγών, κλείνω προς άσο, αδιάφορο

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 2: καλός ο Καράμπελας, καλές και οι προσθήκες της Απολλωνάρας αλλά δεν νομίζω να δούμε δεύτερο σερί παιχνίδι κακό Βούλγαρη.

Ν. ΙΩΝΙΑ - ΚΑΠ 2: θα το δω το παιχνίδι από κοντά, καλοί διαιτητές, διπλό αν και οριακό

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓ. - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ Χ: οριακό

ΕΑΠ - ΑΚΡΑΤΑ 2: το μόνο παιχνίδι με ξεκάθαρο φαβορί


Το βράδυ Μπόγρης over 3,5
MistahLovaLova
Γεια σας φίλοι και φίλαθλοι του αθλήματος που όλοι αγαπήσαμε και κάποιοι ακόμα αγαπάμε.Σαν νέο μέλος αποφάσισα να εναπόθεσω τις προβλέψεις μου για την αγωνιστική της Γ εθνικής την Κυριακή.Εχουμε και λέμε :

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΓΛΑΥΚΟΣ 1:Πολυ κρίσιμο παιχνίδι για την ομάδα μας πιστεύω όμως ότι θα μιλήσουν οι μεγάλες προσωπικότητες και θα κρατήσουμε την Έδρα μας απόρθητη.

ΑΧΑΓΙΑ '82 - ΙΛΙΟΝ 1: Με την ψυχολογία στον θεό οι γηπεδούχοι αφού άλωσαν τα μελίσσια κυνηγάνε το μεγάλο κόλπο της ανόδου.

ΛΕΧΑΙΟ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ '80 2:Ο τυφλός με τον μονόφθαλμο

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. - ΜΕΛΙΣΣΙΑ χ2: καλύτερα τα μελίσσια ,ο Απόλλωνας καίγεται αλλά το μικρό ροτεισον θα τους στοιχίσει δεν αποκλείω την παράταση

Ν. ΙΩΝΙΑ - ΚΑΠ 1 λόγω γηπέδου

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓ. - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 1:θα μιλήσει η εμπειρία του κεραυνού καθώς καίγεται για την νίκη

ΕΑΠ - ΑΚΡΑΤΑ 2: ο κοουτς σκαραφιγκας τέτοια ματς είναι βούτυρο στο ψωμί του



Gkos
Καλώστονα !
Gkos
Καλημερίζω και καλή Κυριακή.

Επειδή διάβασα κάποια "απίστευτα" πράματα τις προηγούμενες μέρες , θα τοποθετηθώ και γω τώρα που ηρεμήσανε λίγο τα πνεύματα.😎

Ας τα πάρουμε με μια λογική σειρά.

Κυριακή βράδυ(πριν ξεκινήσει δηλαδή όλο το "σόου" εδώ) ,μιλούσα με έναν παίκτη της Νέας Ιωνίας(εν τω μεταξύ ο παίκτης δεν ξέρει πως γράφω στο φόρουμ αν και το χαζεύει,ε τώρα το μαθαίνει και αυτός 😂😂) για το απογευματινό ματς στον Γλαύκοsmile.gif

Μου είπε επί λέξει "Ήμασταν τραγικοί."

Σαφής;

Στην ερώτηση μου για την διαιτησία η απάντηση του ήταν
"Φυσιολογική για εκτός έδρας."

Το λύσαμε το θέμα ;

Μετά τον ρώτησα και πως πάνε οι πληρωμές και μου απάντησε πως δεν έχει παράπονο,η ομάδα ειναι συνεπέστατη.
Και αυτα είναι καλό να τα λέμε φιλε Nichols92 .
Σωστά;

Αναφέρομαι σε εσένα γιατί εσύ αναφέρθηκες στα λεφτά με το "βάλε τα λεφτά που βάζουν οι ομάδες από τη Πελοπόννησο και φτιάξε ομάδα της προποκοπής" που με εκνεύρισε καθότι ήταν τελείως άτοπο.

Ακριβώς επειδή είναι στην Πελοπόννησο οι ομάδες ,βάζουν τόσα λεφτά.
Όταν ένα παίκτης ζητάει 5000 από μια Αθηναική ομάδα , στην κάθε ομάδα της επαρχίας θα ζητήσει 7-8 χιλ ,βάλε και την διαμονή πάμε στα 10 χιλ που είναι το διπλό κόστος απότι για μια Αθηναική ομάδα.
Πρέπει να εξηγούμε τα προφανή;

Λοιπόν .
Πάμε στην αναμέτρηση που διεξήχθη στα Μελίσσια και συζητήθηκε τόσο(όχι για το μπάσκετ που παίχτηκε) !

Εγώ έφθασα στο κλειστό με την έναρξη του β ημιχρόνου .
Έπιασα κουβέντα(μου έπιασαν βασικά 😂) μέχρι το 15' κάπου(όπου δεν παρακολουθούσα ) έμαθα και τι είχε συμβεί ως τότε και μετά άρχισα να βλέπω και να κρατάω σημειώσεις την εξέλιξη για να σας την γράψω(αν και δεν χρειάζεται αφου στο φουμπου της Αχαγιάς υπάρχει σε βίντεο σχεδόν όλο το β μέρος) .

Εν τω μεταξύ εκτός από νηστικός,ερχόμουνα από 3ωρο αγώνων παίδων και δεν ήμουνα και πολύ στα χάι μου.
Συν ότι έπρεπε να κάτσω όρθιος,αφού θέση της προκοπής δεν υπήρχε.

Αυτα τα λέω για να εξηγήσω πως δεν ήμουνα και πολυ focus στην αναμέτρηση .
Απλά πέρασα μια βόλτα αφού ήταν στην διαδρομή μου ,ας το πούμε έτσι.

Πάντως (απόσο καταλάβαινα) δεν είδα τόσο παράξενα σφυρίγματα με εξαίρεση κάποιες φάσεις όπως η πολυσυζητημένη, που από το βίντεο μόνο μπορούσες να βγάλεις συμπέρασμα για το τι συνέβη. . .

Θα ήθελα όμως και γω ,να σταθώ στις συμπεριφορές των πάγκων και δη σε αυτόν του ΚΑΟΜ(όχι πως της Αχαγιάς ήταν οκ ,αλλά δεν έχω επαρκείς εικόνες ώστε να μιλήσω) . . .

Είναι απίστευτη η ασύλια που απολαμβάνει από τους διαιτητές ο Σταικόπουλος.
Απίστευτη.
Σε ΚΑΘΕ ματς που βλέπω,τα ίδια.
Ατελείωτες βόλτες στο παρκέ,λεκτικές επιθέσεις στους ρεφ,τα πάντα όλα.
Κάθε φορά τον συγκρατούν(μην πω "τον μαζέυουν" που θα ήταν και πιο αντιπροσωπευτικό αλλά ακούγεται άσχημα και θα έχω παράπονα )
οι παίκτες του(θυμάμαι παλιά που ο Θανάσης Γιαννακόπουλος πλήρωνε άνθρωπο να ειναι διπλα του και να τον συγκρατεί όταν πήγαινε να μπουκάρει στο παρκέ-δεν θα ήταν κακή ιδέα αυτη- αν είναι τόσο κοστοβόρα ας του ρίχνουν κανά lexotanil στο νερό του) !
Όπως το γράφω.Χωρίς καμιά υπερβολή.
Είναι θέμα χρόνου να χτυπήσει κανέναν ρεφ και τότε να δω τι θα γίνει.
Δεν κινδυνολογώ,είναι το επόμενο βήμα ,έχει φτάσει πολύ κοντά.
Επειδή σαν να βλέπω μπροστα μου τι θα μου πείτε,τονίζω ότι δεν κρίνω αν έχει δικιο ή αδικο που διαμαρτύρεται,δεν κρίνω αν είναι καλός άνθρωπος ,καλός προπονητής ή καλός εραστής,κρίνω την συμπεριφορά του που ειναι αντιμπασκετική και ειλικρινά δεν μπορω να καταλάβω γιατι δεν τιμωρείται.
Με κατω απο 3 τεχνικες ανα ματς δεν θα έπρεπε να τελειώνει.
Διάολε 15 ματς την βδομαδα παρακολουθώ ,και βλέπω πως σφυριζουν οι ρεφ ,άλλοι προπονητές παίρνουν τεχνική απλά επειδή κοιτάνε περίεργα και ο Σταικόπουλος τίποτα.
Και να πω ότι είναι τόσο πιεσμένος από τα αποτελέσματα και ανησυχει για την θέση του και αντιδρά έτσι, δεν είναι. . .
Τι να πω . . .

Μετά τον (απαραίτητο) πρόλογο πάμε σε αυτό που περιμένατε όλοι.

Προγνωστικααααά

15η Αγωνιστική - 4/2/2018

ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ :2

Μπουρλότο !
Εκανε κάλεσμα στο κόσμο του μεσω fb o Οίακας να σπρώξουν την ομάδα στην νίκη.
Διπλό για γούστα !

ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ - ΚΑΠ:Χ

Προβλέπω σκληρό ματσάκι,ντέρμπι ,σε κατάμεστο γήπεδο(και γω εκεί θα είμαι αν δεν αποκλειστώ στο κέντρο😂) και θα πω παράταση(αν και δεν την θέλουμε γιατί έχει ΟΣΦΠ-ΑΕΚ μετά ) wink.gif

ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ:2

Εύκολα ή δύσκολα.

ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ:1

Home win.
Must win για Κεραυνό που αν χάσει έμπλεξε άσχημα.
Και δεν με πείθει πολύ ο Έσπερος.
Ε,20 μέρες πέρασαν απόταν μαζεύτηκαν πάλι οι Αιγιώτες πρέπει έναν ρυθμό να τον έχουν βρει.Του @@@στη δηλαδή.

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ:2

Τα Μελίσσια έχουν δείξει χαρακτηρα και δεν πιστεύω πως θα χάσουν στην Ριζούπολη όσο και να καίγονται οι κυανόλευκοι.

ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ:1

Έχοντας δει και τα δυο ματς στο Κοντόπευκο όπου η μεν Αχαγία εκανε παρέλαση η δε Ένωση τα είδε όλα για να κερδίσει ,θεωρώ την Αχαγιά ανώτερη ομάδα.
Εύκολο δεν θα είναι μα θα πάω με έδρα.

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ. - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980:2

Θα πω διπλό.
Έτσι για την αλλαγή.
Βέβαια αν δεν πάρει την νικη εδώ το Λεχαιό,θα τελειώσει με 0 μάλλον,αλλά φέξε μου γλύστρησα . . . .

Καλη επιτυχια σε όλα τα παιδιά.
Gkos
Νίκη απόδραση με 67-66 και ανατροπή για τα Μελισσια στην Ριζούπολη.
Στα της Νεας Ιωνίας,όπως τα ειπαμε.
Γεμάτο γήπεδο,ντέρμπι,μέτριο μπάσκετ και ΚΑΠ.
Στο ειπα ότι θα χάσεις τις Αθηναικες ρε Akratacity

Νίκη με 61-60 για την Αχαγιά επι της Ενωσης Ιλιου .

Ο Οιακας 70-61 πιο εύκολα απότι δειχνει το τελικό σκορ(41-18 ημ) αλλα δεν πηραν την διαφορα της ήττας στο α ματς ενώ η Ακρατα δυσκολευτηκε πολυ(εχανε ημ) να κερδισει 75-64
Gkos
Στα δυο σκορ που δεν ήξερα ,διαβαζω στο basketa ότι ο Εσπερος νικησε 11π στο Αιγιο(κηδειάρα) ενώ το Λεχαιο έκανε σεφτέ ,στην παράταση !!!
Bogrinho
Καλησπέρα κι από μένα.
Όπως είχα προαναγγείλει, βρέθηκα στο κλειστό της Νέας Ιωνίας. Ωραίο, ψυχωμένο παιχνίδι, όπως περιμέναμε όλοι. Κάποιες διαμαρτυρίες στο τέλος από τους γηπεδούχους, εκτός γηπέδου κυρίως, δεν τις κατάλαβα να σας πω την αλήθεια. Μάλλον τα έχουν με την ΚΕΔ που δεν τους έβαλαν διαιτητές από την επαρχία χαχαχαχαχαχα. Πιό σοβαρά τώρα, ήταν πολύ ωραία η κόντρα Σιούτη-Πρίτσου. Αγέραστοι και οι 2.
Όσον αφορά τα άλλα παιχνίδια:
Τι έκανε ο Κρασαδάκης; 54; Μπράβο του.
Στην Αχαγιά θα ήθελα να μάθω πως έγινε αυτή η 10λεπτη διακοπή.
Στη Ριζούπολη, δε γίνεται να έχει χάσει 7-8 παιχνίδια στο τέλος ο Απόλλων. Λόγω του ότι αυτές οι ήττες υπήρχαν και πριν την αλλαγή του προπονητή, μάλλον είναι θέμα παιχτών. Μάλλον Α' ΕΣΚΑ του χρόνου. Τα Μελίσσια από την άλλη, έχουν βίτσιο να κερδίζουν οριακά. Ματσάρα Τζωρτζώπουλου απ'ότι έμαθα.
Τα υπόλοιπα αναμενόμενα.
Καλή εβδομάδα να έχουμε και αύριο όλοι στα Ιλίσια.
Gkos
QUOTE (Bogrinho @ Feb 4 2018, 21:02 ) *
Τα Μελίσσια από την άλλη, έχουν βίτσιο να κερδίζουν οριακά. Ματσάρα Τζωρτζώπουλου απ'ότι έμαθα.
Τα υπόλοιπα αναμενόμενα.
Καλή εβδομάδα να έχουμε και αύριο όλοι στα Ιλίσια.


Ματσάρα με μπάζερ νικητηριο κιολας !
Ο Απολλωνας οδηγουσε ολη την ωρα αλλα στο τελος δεν τα καταφερε και το 66-63 εγινε 66-67 !

Παντως περιμενα κατιτις
πιο αναλυτικο απο σενα ...
Ειχες και ματς με Κυμη καταλαβαινω πως θα εισαι κουρασμενος αλλα....
akratacity
Φοβερη αγωνιστικη σημερα. Υπερηχητικο Ναυπλιο για 3 δεκαλεπτα, αποτυχια το οτι ενω ειχε τεραστια διαφορα στο ημιχρονο (41-18) δεν καταφερε να καλυψει τη διαφορα της ηττας του πρωτου αγωνα (ηθελαν +10).

Μεγαλη Αχαγια καταφερε να υποταξει το Ιλιον και να μπει δυναμικα στο κολπο της ανοδου.

Αυτοκτονια του Απολλωνα που "καταφερε" να χασει απο το 66-63 με 30'' να απομενουν για τη ληξη. Τα Μελισσια μια νικη πισω απο τις θεσεις ανοδου.

Στο Αιγιο ο Κεραυνος δεν αντεξε και εχασε απο τον Εσπερο. Οι Πατρινοι εκαναν αποφασιστικο βημα παραμονης ενω ο Κεραυνος πλεον ειναι μια ανασα απο τις θεσεις του υποβιβασμου. Παλι καλα που εχασε και ο Απολλωνας να λενε στο Αιγιο.

Η Ακρατα προβληματιστηκε για πανω απο 35 λεπτα στην εδρας της μαχητικης και ανευ Σαρικα ΕΑΠ. Με την εμπειρια της καταφερε ομως να φυγει αλωβητη. Πολυ καλη προσπαθεια η ΕΑΠ που δεν ειχε κατι να χασει. Ατυχη στιγμη ο τραυματισμος του Κατωποδη. Καλη συνεχεια στην ΕΑΠ με λιγο περισσοτερο μπασκετ και πολυ λιγοτερο ξυλικι...

Μπραβο στο Λεχαιο για την πρωτη του νικη, μπραβο και στον Κρασαδακη για τους 54 ποντους του. Δικαιωματικα θα βγει πρωτος σκορερ.

Μεγαλη νικη η ΚΑΠ (ανανεωμενη με +3 παιχτες τον τελευταιο καιρο) μεσα στην Ν. Ιωνια, ρεφαρε για την ηττα του πρωτου γυρου στο Κοντοπευκο και μαλιστα καλυψε και τη μεταξυ τους διαφορα. Ως εκ τουτου την εβαλε απο κατω στον βαθμολογικο πινακα. Αναμενεται μεγαλη μαχη για την αποφυγη της θεσης που οδηγει σε μπαραζ παραμονης (Εσπερος και Κεραυνος οι αλλοι δυο, Απολλωνας ισως αν κανει καποιες μεγαλες νικες).
akratacity
Ο προπονητής του Γλαύκου, Νίκος Βουρνάς δήλωσε τα εξής: «Σήμερα 4 Φεβρουαρίου 2018 στο Ναύπλιο είχαν την χαρά να παρακολουθήσουν ένα αυθεντικό Καρναβαλικό γκρουπ από την Πάτρα. Χαρίσαμε γέλιο και διασκέδαση στο κοινό του Ναυπλίου. Αποτελεί, πλέον, ανέκδοτο και ουτοπία να συζητάμε για ανόδους...».

Να πουμε και δυο λογια για την γραφικη περιπτωση του κυριου Βουρνα. Η ομαδα του ειναι δευτερη στο πρωταθλημα με ενα εκκωφαντικο ξεκινημα στο πρωταθλημα και μια λογικη πτωση στην αποδοση της για καποιο διαστημα. Ο εν λογω προπονητης στις δηλωσεις τους καθε τρεις και λιγο "θαβει" την ομαδα του και ριχνει βελη για τους παιχτες του. Η μονη περιπτωση να τον δικαιολογησω ειναι να το κανει για...γουρι, αλλιως ειναι περα για περα αδικος. Τετοιες δηλωσεις συνηθιζουν να κανουν οι προπονητες 1-2 φορες το χρονο προκειμενου να αφυπνισουν τους παιχτες τους. Αυτος ομως καθε δευτερη αγωνιστικη βγαινει και κραζει, πολλες φορες με τροπο προσβλητικο τον τροπο λειτουργιας της ομαδας του. Επισης λεει ουτοπια την ανοδο ενω ειναι δευτερος μαζι με το Ιλιον και μαλιστα με την Ενωση θα παιξει στην Πατρα στο δευτερο γυρο.
Εχω λοιπον να του προτεινω το εξης: αφου εδω και καιρο δεν ειναι ευχαριστημενος με την εικονα της ομαδας του και αφου δεν μπορει να την αλλαξει, ας παραιτηθει για να γλιτωσει και ο ιδιος απο τα...καρναβαλικα γκρουπ.
Και ας παει να ξανανεβασει την Ολυμπιαδα Α1 με τις προπονητικες του ικανοτητες και χωρις Μπογονικολο αυτη τη φορα.....
Kingbasket
QUOTE(Gkos @ Feb 4 2018, 01:21 ) *
Καλημερίζω και καλή Κυριακή.

Επειδή διάβασα κάποια "απίστευτα" πράματα τις προηγούμενες μέρες , θα τοποθετηθώ και γω τώρα που ηρεμήσανε λίγο τα πνεύματα.😎

Ας τα πάρουμε με μια λογική σειρά.

Κυριακή βράδυ(πριν ξεκινήσει δηλαδή όλο το "σόου" εδώ) ,μιλούσα με έναν παίκτη της Νέας Ιωνίας(εν τω μεταξύ ο παίκτης δεν ξέρει πως γράφω στο φόρουμ αν και το χαζεύει,ε τώρα το μαθαίνει και αυτός 😂😂) για το απογευματινό ματς στον Γλαύκοsmile.gif

Μου είπε επί λέξει "Ήμασταν τραγικοί."

Σαφής;

Στην ερώτηση μου για την διαιτησία η απάντηση του ήταν
"Φυσιολογική για εκτός έδρας."

Το λύσαμε το θέμα ;

Μετά τον ρώτησα και πως πάνε οι πληρωμές και μου απάντησε πως δεν έχει παράπονο,η ομάδα ειναι συνεπέστατη.
Και αυτα είναι καλό να τα λέμε φιλε Nichols92 .
Σωστά;

Αναφέρομαι σε εσένα γιατί εσύ αναφέρθηκες στα λεφτά με το "βάλε τα λεφτά που βάζουν οι ομάδες από τη Πελοπόννησο και φτιάξε ομάδα της προποκοπής" που με εκνεύρισε καθότι ήταν τελείως άτοπο.

Ακριβώς επειδή είναι στην Πελοπόννησο οι ομάδες ,βάζουν τόσα λεφτά.
Όταν ένα παίκτης ζητάει 5000 από μια Αθηναική ομάδα , στην κάθε ομάδα της επαρχίας θα ζητήσει 7-8 χιλ ,βάλε και την διαμονή πάμε στα 10 χιλ που είναι το διπλό κόστος απότι για μια Αθηναική ομάδα.
Πρέπει να εξηγούμε τα προφανή;


Μάλιστα.... Περιμένω λοιπόν να μας πεις με ποιόν παίκτη από την Ιωνία είχες αυτή τη κουβέντα... Εαν δεν μπορείς να μας πεις τότε καλό θα ήταν να μην προβαίνεις σε τέτοιου είδους "αποκαλύψεις"... Φαντάσου λοιπόν πόσο όμορφα θα αισθανθεί ο "φίλος" σου μόλις διαβάσει οτι αυτά που σου είπε εμπιστευτικά εσύ τα έκανες βούκινο σε ένα forum...
Γενικά πάντως να ξέρεις οτι τη ρουφιανια πολύ ελάτρεψαν, τον ρουφιάνο ουδείς....

Πάμε στα χθεσινά τώρα...
Ήττα για την ομάδα μας εχθες και μάλιστα με 6 πόντους διαφορα... Από την αρχή ξέραμε οτι ήταν ένα πολύ δύσκολο και καθοριστικό ματς... Η ομάδα της Αγίας (εντελώς διαφορετική ομάδα με τις προσθηκες) μπήκε πολύ δυνατά από την αρχή και όλα έδειχναν οτι θα ήταν ένα πολύ δυνατό παιχνίδι...
Παρ όλο που βρεθήκαμε μπροστά στο ημίχρονο δεν καταφέραμε να φύγουμε με το ροζ φύλλο αγώνα... Είχαμε ένα καταστροφικό 3ο δεκάλεπτο που σκοράραμε μολις 9 πόντους...Η ομάδα ήταν άστοχη και γενικά δεν βρεθηκαμε σε καλή μέρα εκτός του Σιούτη που έκανε το καλύτερό του παιχνίδι επιθετικά με τη φανέλα της Ιωνίας... Συμβαίνουν όμως αυτα σε ένα πρωτάθλημα... Συνεχίζουμε δυνατά !!!!
Συγχαρητήρια στην Αγία Παρασκευή για τη νίκη της... Εμείς συνεχίζουμε με ένα δύσκολο πρόγραμμα παιχνιδιών αρχής γενομένης την Κυριακή στην Ακράτα...

Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στην ομάδα μας την Κυριακή !!!
Kingbasket
Και σαν συνέχεια σε κάτι που είχα αναφερθεί στο παρελθόν, διαβάστε σήμερα τα μπασκετικά sites... Καμία δήλωση ή ειδική αναφορά στον προπονητή της πρωτοπόρου ομάδας Οίαξ Ναυπλίου, καμία δήλωση ή ειδική αναφορά στην ομάδα ή τον προπονητή της Αγίας Παρασκευής που πέτυχε μια σημαντική νίκη, καμία δήλωση ή ειδική αναφορά στο Λέχαιο που πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.... Από την άλλη, πάλι αναφορές και δηλώσεις από τον Πατ Ράιλυ Λιόνα και τον Φιλ Τζάκσον Δεράο....
Αυτά !!
akratacity
QUOTE (Kingbasket @ Feb 5 2018, 15:04 ) *
Και σαν συνέχεια σε κάτι που είχα αναφερθεί στο παρελθόν, διαβάστε σήμερα τα μπασκετικά sites... Καμία δήλωση ή ειδική αναφορά στον προπονητή της πρωτοπόρου ομάδας Οίαξ Ναυπλίου, καμία δήλωση ή ειδική αναφορά στην ομάδα ή τον προπονητή της Αγίας Παρασκευής που πέτυχε μια σημαντική νίκη, καμία δήλωση ή ειδική αναφορά στο Λέχαιο που πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.... Από την άλλη, πάλι αναφορές και δηλώσεις από τον Πατ Ράιλυ Λιόνα και τον Φιλ Τζάκσον Δεράο....
Αυτά !!

Οταν σας παιρνουν τηλεφωνο για να τους πειτε τους ποντους στον εκαστοτε αγωνα σας μπορεις να εκφρασεις τα παραπονα σου. Ισως μετα δεις και καμια συνεντευξη του προπονητη σας...
Gkos
QUOTE (Kingbasket @ Feb 5 2018, 13:59 ) *
Μάλιστα.... Περιμένω λοιπόν να μας πεις με ποιόν παίκτη από την Ιωνία είχες αυτή τη κουβέντα... Εαν δεν μπορείς να μας πεις τότε καλό θα ήταν να μην προβαίνεις σε τέτοιου είδους "αποκαλύψεις"... Φαντάσου λοιπόν πόσο όμορφα θα αισθανθεί ο "φίλος" σου μόλις διαβάσει οτι αυτά που σου είπε εμπιστευτικά εσύ τα έκανες βούκινο σε ένα forum...

Γενικά πάντως να ξέρεις οτι τη ρουφιανια πολύ ελάτρεψαν, τον ρουφιάνο ουδείς....

Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στην ομάδα μας την Κυριακή !!!


Τα διάβασε Κυριακή πρωί.
Μην ανησυχείς 😉
Και έμαθα ότι συζητήθηκε στα αποδυτήρια σας το ποστ μου ,λολ .
Προφανώς και δεν υπάρχει περίπτωση να πω με ποιον/ποιους(....) μιλάω από οποιαδήποτε ομάδα.
Απλά μην νομίζεις εσυ και ο καθένας ότι δεν μαθαίνουμε τι γίνεται, και μπορεί ο καθείς να γράφει ότι φαντασιώνεται.Άλλο αν δεν μιλάμε.
Δες την υπογραφή μου είναι επεξηγηματικη.

Με πολλή αγάπη.

Υ.γ. Μπερδεύεις την ενημέρωση με την ρουφιανιά.
Ρουφιανια θα ήταν να πω τι είπε ο προπονητής στα αποδυτήρια μετά το ματς wink.gif
Σωστά;
Εγώ ειπα τι συνέβη αγωνιστικά και διαιτητικά στον Γλαυκο.
Βέβαια λογικό να έχεις στραβώσει αφού σε εκθέτω ,αν και δεν νομίζω ότι χρειαζόμουνα εγώ . . .
Βάζεις αυτογκολ μόνος σου.

Υ.γ.2. Σας είπα και καλοπληρωτές όμως θδεν τα λες αυτά.
Και τα λεφτα που περισσεύουν τα ξοδεύετε σε κόρνες από τα Jumbo χεχε.

Πάμε να πούμε και δυο κουβεντούλες για την αναμέτρηση αφού ο Μπογρίνιο προτίμησε να κάνει "δολοφονικές επιθέσεις" σε μεγαλοδημοσιογράφους στο Κολωνάκι αντί να μας γράψει το κατιτίς του.
Όπως είπε και ο φίλτατος kingbasket ,η αναμέτρηση κρίθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο.
Ώς το 27' θα πω εγώ.
Εκεί προηγήθηκε 42-52 η ΚΑΠ και μετά φτάσαμε στο 32' για να δούμε κάποια ομάδα να σκοράρει ,όταν ο Κορρές με γκολ φαουλ διεύρυνε την διαφορα.
Παρότι πολύ άστοχη ,η γηπεδούχος κατάφερε να μειώσει 55-59 στο 39' και κει ο Σακελαρόπουλος κέρδισε ένα αντιαθλητικό(που εφερε τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων-εφευγε τετ α τετ με το καλάθι και ο Σιουτης τον βρηκε από πισω με το σώμα-δυναμόμετρο δεν έχω μα αφού δόθηκε φάουλ ήταν αντιαθλητικό) εκανε το 55-61 και παρότι η ΚΑΠ αστόχησε στην επίθεση μετά,δεν απειλήθηκε ξανα.
Μου εκανε τρομερή εντύπωση που στο φιναλε και με το σκορ στο 57-63 οι Ιωνες κοιτούσαν την ΚΑΠ να κραταει 20" την μπάλα χωρις να κάνουν ένα φαουλ καθότι είχαν νικησει 5 στο Κοντόπευκο και η πιθανότητα ισοβαθμιας είναι έντονη.
Μάλλον κάποιος στον πάγκο ήταν πολύ αδιάβαστος . . .

Με αυτά και με τα άλλα η αναμετρηση τελείωσε πολύ γρήγορα (18:29) και δίπλα στην Ριζούπολη έμεναν 5 λεπτά με τον ΚΑΟΜ να ηττάται.
Αλλοι πήγαν,εγώ ομολογω πως παρότι το σκέφτηκα αρκετά βαριόμουνα να πάω για 2-3 λεπτά αφου είχαμε και το ντέρμπι στο Καραισκάκης στις 19:30 .
Εκ των υστέρων κρίνοντας,έπρεπε να πάω καθότι η αναμέτρηση έληξε 18:55-18:56 κάπου και ειχε και συγκλονιστικό φιναλε.
Αναμένουμε τον κυριο Γιάννη να μας πει για την απόδραση των πορτοκαλί που στερήθηκαν και τις υπηρεσίες του τραυματια Βαθαρακοκοίλη.

Καλή βδομάδα και καλά μυαλά.
Gkos
QUOTE (Gkos @ Feb 4 2018, 22:06 ) *
Ματσάρα με μπάζερ νικητηριο κιολας !
Ο Απολλωνας οδηγουσε ολη την ωρα αλλα στο τελος δεν τα καταφερε και το 66-63 εγινε 66-67 !



Ο Μπασδέκης αστοχεί σε δυο βολές και μετα . . .

 https://www.facebook.com/dimitrishaniotakis13/posts/10156226242984248
Reporter1983
Φιλε kingbasket ο Τσαγκρωνης και σια μπορει να φταινε για πολλα αλλα ειναι οι τελευταίοι που ευθύνονται για τη μη προβολή οποιασδήποτε ομάδας.
Ο Έσπερος ΑΟΠΑ εχει γραφείο τύπου.
Αν θες να βρεις τους υπεύθυνους για τη μη προβολή της ομάδας σου ψάξε εντός της ομάδας σου η τους εκάστοτε ρεπόρτερ του site.

Οίακας Ναυπλίου – Γλαύκος 70-61
Ν. Ιωνία – ΚΑΠ 57-63
ΕΑ Πατρών – Ακράτα 64-75
Κεραυνός Αιγιου – Εσπερος ΑΟΠΑ 64-73
Απόλλων Σμύρνης – Μελίσσια 66-67
Αχαγια 82 – Ενωση Ιλίου 61-60
Ολυμπιάδα Ασσου – Καλαμάτα 80 90-88 (παρ)

Τα φύλλα αγώνων:

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΓΛΑΥΚΟΣ 70-61
Διαιτητές:Τσαχάκης-Πολυχρόνης
Δεκάλεπτα: 21-08, 41-18, 58-34, 70-61
Οίακας (Νώντας): Ραζής, Μπούσι, Μπουρής, Πελεκάνος 22 (2), Παπαντωνίου 17 (2), Γεωργιάδης 2, Φρουσκλιάς 11 (2), Ευστρατίου 3, Μπουρτζουκλής 2, Ψάλτου 12.
Γλεύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 6 (2), Χονδρογιάννης 2, Λαμπρόπουλος 28 (5), Γιαννικόπουλος 13, Σακελλαρόπουλος 2, Κάλλης 2, Τσεκλένης, Σπυράκος 8.

ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 61-60
Διαιτητές: Σταθόπουλος-Ντάνος
Δεκάλεπτα: 17-19, 28-32, 45-42, 61-60
Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 7, Σταμόπουλος 5, Δουλγεράκης, Νικολάου 2, Γατσούλης 6 (2), Χρυσανθόπουλος 4 (1), Χαμηλός 4 (1), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 20, Οικονομόπουλος 13 (1).
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 6 (1), Μπέλλας Ι. 5 (1), Σκαλωμένος 7, Μαγιντόμπε 3 (1), Μπέλλας Ο. 12 (1), Μπολάτογλου 2, Φουντάς 16, Πανουσόπουλος, Μανταλβάνος 2, Βαρσαμούλης 7, Τσιουμπρής.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 64-73
Διαιτητές: Καρακάσης-Ελ Ανύ
Δεκάλεπτα: 11-14, 30-25, 52-49, 64-73
Κεραυνός (Αρβανίτης): Αναστασόπουλος, Χριστοδουλόπουλος 3, Φωτίου 12, Μαναβόπουλος 11, Ζυγάς, Γκόβας 15 (3), Καραγιάννης 2, Γκιζογιάννης 21 (1).
Έσπερος ΑΟΠΑ (Δεράος): Γιαλελής 3 (1), Φραντζής 18 (3), Λαμπρόπουλος 10 (2), Ροκανάς 23 (6), Ζαφείρης, Βύρλας 6, Παπανικολόπουλος, Κατσαβόπουλος, Σερέτης, Σκόνδρας 9 (1), Αγγελόπουλος 4.

ΕΑΠ – ΑΚΡΑΤΑ 64-75
Διαιτητές: Λογοθέτης-Λαμπίρης
Δεκάλεπτα: 17-19, 38-34, 52-49, 64-75
ΕΑΠ (Σκροπολίθας): Δούρος 20 (5), Καλπακής 8 (2), Φωτιάδης 9 (1), Καραϊσκάκης 10 (2), Παπαδόπουλος 2, Τσουλέας 3 (1), Χουλιάρας 12 (1).
Ακράτα (Σκαραφίγκας): Κατωπόδης 3 (1), Καλεμτζάκης 6 (1), Τσότσος 26, Μαλλής 5 (1), Δ. Λυμπέρης 11 (1), Βεσκούκης 22 (4), Λάφης 2, Οικονομόπουλος.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ – ΚΑΠ 57-63
Διαιτητές: Πλιάκας-Αντωνιάδης
Νέα Ιωνία: Καρτέρης 5 (1), Καραθανασόπουλος 3 (1), Ηλιόπουλος 2, Φαναριώτης, Γεωργίου 5 (1), Μαυρίδης 2, Λαμπρόπουλος 4 (1), Λίτσιος 8, Σιούτης 24 (4), Κανελόπουλος, Καλασούνταςμ Γεωργίου 2
ΚΑΠ: Περδικάρης 11, Ανδρικόπουλος 2, Κορρές 6, Ετζιάκα 2, Καρακατσάνης, Ζαχαράκης 5(1), Πρίτσος 23 (4), Ροδόστογλου 8 (1), Παπουλίδης 2, Θεωδωράκης, Σακελλαρόπουλος 4, Τζίμης

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80 90-88 (82-82 κ.α.)
Διαιτητές: Αργυρούδης,-Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 12-16, 34-33, 53-55, 82-82, 90-88
Ολυμπιάδα (Παπαμιχαήλ): Δόσης 16 (1), Καραμάνι, Λύκος 9 (1), Κρασαδάκης 54 (4), Πετρίδης, Ραπανάκης 2, Ηλιού 2, Λενάκος 2, Βασιλείου, Γεώργαρης 5 (1).
Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Πέτρου 2, Σκοπέτος 2, Φραγγέας, Παπαγεωργίου 10 (1), Μπάζιος 28, Βούλγαρης 22, Μέντης 12 (3).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 66-67
Διαιτητές: Κονταράτος-Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 23-14, 16-17, 12-12, 15-24
Απόλλων (Καράμπελας - Δεράους): Οικονομάκης, Μπίτσικας 9 (2), Πρισκομάτης 4, Μπασδέκης 16 (1), Γεωργιάδης, Καραμπάς 18 (3), Πετρόπουλος, Οικονομόπουλος 11, Ανδρεόπουλος 8, Δρόσος
Μελίσσια (Σταϊκόπουλος - Πατρινός): Κύριος 1, Τζωρτζόπουλος 18 (1), Βούλγαρης 3, Κοντός 4, Κυπαρίσης 7, Ζήρος, Καλογερόπουλος 10 (1) Παλλαντζάς 3 (1), Καραχάλιος 18, Τζέμης 3, Σταμέλος

Επόμενη 16η αγωνιστική (11/2):

ΚΑΠ – Οίακας Ναυπλίου
Ακράτα – Ν. Ιωνία
Εσπερος ΑΟΠΑ – ΕΑ Πατρών
Μελίσσια – Κεραυνός Αιγίου
Ενωση Ιλίου – Απόλλων Σμύρνης
Ολυμπιάδα Ασσου – Αχαγια 82
Γλαύκος – Καλαμάτα 80

Η βαθμολογία

1 Οίακας Ναυπλίου 28 (13-2)
2 ΑΟ Ένωση Ιλίου 27 (12-3)
3 ΑΟ Γλαύκος 27 (12-3)
4 ΑΟ Αχαγιά 82 26 (11-4)
5 ΚΑΟ Μελισσίων 26 (11-4)
6 ΑΟ Ακράτα 25 (10-5)
7 Έσπερος ΑΟΠΑ 23 (8-7)
8 ΚΑΠ 22 (7-8)
9 ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 22 (7-8
10 ΑΓΣ Κεραυνός Αιγίου 21 (6-9)
11 ΓΣ Απόλλων Σμύρνης 19 (4-11)
12 ΕΑ Πατρών 17 (2-13)
13 ΑΟ Καλαμάτα 1980 16 (1-14)
14 ΑΣ Ολυμπιάδα 16 (1-14)
akratacity
QUOTE (Reporter1983 @ Feb 5 2018, 18:22 ) *
Φιλε kingbasket ο Τσαγκρωνης και σια μπορει να φταινε για πολλα αλλα ειναι οι τελευταίοι που ευθύνονται για τη μη προβολή οποιασδήποτε ομάδας.
Ο Έσπερος ΑΟΠΑ εχει γραφείο τύπου.
Αν θες να βρεις τους υπεύθυνους για τη μη προβολή της ομάδας σου ψάξε εντός της ομάδας σου η τους εκάστοτε ρεπόρτερ του site.

Ετσι ακριβως ειναι. Και η Αχαγια κανει εξαιρετικη δουλεια οσον αφορα την προβολη της ομαδας. Δεν ειναι τυχαιο που διαβαζουμε συνεχως δηλωσεις απο Λιονα, Δεραο η και Γκοργκολη παλιοτερα.
akratacity
Τα δυο παιχνιδια που εχασε το τριημερο που μας περασε ο κοουτς Καραμπελας (Απολλων-Μελισσια, Πορφυρας-ΝΕΜ) αποδεικνυουν πως η τυχη ειναι ενας παραγοντας που μπορει να κρινει τα παντα στο τελος. Οσο καλα προετοιμασμενος και να εισαι στις ειδικες καταστασεις, στο μπασκετ δεν μπορεις ποτε να εισαι σιγουρος.
Κοντεψε να κανει δυο τεραστιες νικες αλλα ο τελικος απολογισμος αφηνει μονο πικρια. Ο Απολλωνας μετα και την προχθεσινη ηττα εμεινε πισω στο κυνηγι της παραμονης και ο μονος αντιπαλος που μπορει πλεον να κυνηγησει ειναι το Αιγιο (παιζουν στην Αθηνα στο δευτερο γυρο).

nichols92
QUOTE (akratacity @ Feb 6 2018, 13:37 ) *
Τα δυο παιχνιδια που εχασε το τριημερο που μας περασε ο κοουτς Καραμπελας (Απολλων-Μελισσια, Πορφυρας-ΝΕΜ) αποδεικνυουν πως η τυχη ειναι ενας παραγοντας που μπορει να κρινει τα παντα στο τελος. Οσο καλα προετοιμασμενος και να εισαι στις ειδικες καταστασεις, στο μπασκετ δεν μπορεις ποτε να εισαι σιγουρος.
Κοντεψε να κανει δυο τεραστιες νικες αλλα ο τελικος απολογισμος αφηνει μονο πικρια. Ο Απολλωνας μετα και την προχθεσινη ηττα εμεινε πισω στο κυνηγι της παραμονης και ο μονος αντιπαλος που μπορει πλεον να κυνηγησει ειναι το Αιγιο (παιζουν στην Αθηνα στο δευτερο γυρο).


Συν οτι στην Ακρατα παραλιγο να κανει κηδεια και περυσι με το Ιλιον εκανε και διπλο με outcoaching. (ετσι γραψανε ολα τα σαιτ)
Βρε akratacity, μηπως τον καλοβλεπετε;

akratacity
QUOTE (nichols92 @ Feb 6 2018, 15:27 ) *
Συν οτι στην Ακρατα παραλιγο να κανει κηδεια και περυσι με το Ιλιον εκανε και διπλο με outcoaching. (ετσι γραψανε ολα τα σαιτ)
Βρε akratacity, μηπως τον καλοβλεπετε;

Μπαααα οχι εμεις θα παρουμε Βουρνα γιατι μας αρεσει το υφος χιλιων καρδιναλιων......
nichols92
QUOTE (akratacity @ Feb 6 2018, 15:31 ) *
Μπαααα οχι εμεις θα παρουμε Βουρνα γιατι μας αρεσει το υφος χιλιων καρδιναλιων......



Παντως μια εικοσαρα στην εριξε, να τα λεμε κ αυτα
akratacity
QUOTE (nichols92 @ Feb 6 2018, 15:33 ) *
Παντως μια εικοσαρα στην εριξε, να τα λεμε κ αυτα

Ε για αυτο θα τον παρουμε και θα φερουμε μαζι και ολο το υπολοιπο καρναβαλικο γκρουπ για να εχει να κραζει...

υγ για τον Γλαυκο και περυσι και φετος εχω γραψει τα καλυτερα παρεπιπτοντως και εχω επανειλημμενα εξαρει τη λειτουργια του σαν ομαδα (πολυ ευκολο να το διαπιστωσει καποιος αν γυρισει μερικες σελιδες πισω)
Gkos
Οπου φυσαει ο ανεμος εισαι AkrataCity σε εχουμε καταλαβειwink.gif
jhantzop
Απόδραση από την Ριζούπολη με 67-66

Η ανδρική ομάδα μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα πήρε μία σημαντική εκτός έδρας νίκη επικρατώντας του Απόλλωνα Σμύρνης στα τελευταία δευτερόλεπτα με 67-66.

Τα Μελίσσια ξεκίνησαν μουδιασμένα και οι γηπεδούχοι βρήκαν την ευκαιρία να ξεφύγουν στο σκορ και να βρεθούν μπροστά στο δεκάλεπτο με 23-14. Ίδια εικόνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο με την ομάδα μας να μην μπορεί να πλησιάσει και οι παίκτες του Απόλλωνα να προηγούνται στο ημίχρονο με σκορ 39-31.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας βελτίωσε την αμυντική της λειτουργία αλλά ήταν άστοχη επιθετικά και το τρίτο δεκάλεπτο τελείωσε με τους γηπεδούχους να προηγούνται με σκορ 51-43. Στην τελευταία περίοδο η ομάδα μας έκανε την αντεπίθεση με πρωταγωνιστή τον Τζωρτζόπουλο ο οποίος πέτυχε 16 από τους 18 πόντους του στο τελευταίο δεκάλεπτο. Τα Μελίσσια έκαναν ένα σερί 2-14 και μπήκαν μπροστά με 53-57. Οι γηπεδούχοι όμως δεν καταθέσαν τα όπλα και ξαναπήραν το προβάδισμα προηγούμενοι με 66-61 στο τελευταίο λεπτό. Η ομάδα μας όμως βγάζοντας ψυχή κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι με τον Τζωρτζόπουλο να διαμορφώνει το τελικό 66-67 μόλις 4'' πρίν τη λήξη του αγώνα.

Τζωρτζόπουλος: Στόχος να κερδίζουμε κάθε παιχνίδι!

Τα Μελίσσια επανήλθαν στις νίκες και επικράτησαν εκτός έδρας του Απόλλωνα Σμύρνης με 67-66 μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα με τον Γιώργο Τζωρτζόπουλο να είναι ένας από τους πρωταγωνιστές και να πετυχαίνει το νικητήριο καλάθι στα τελευταία δευτερόλεπτα. Ο 24χρονος γκαρντ βρίσκεται πλέον για τρίτο χρόνο στην ομάδα μας και αποτελεί έναν από τους βασικούς συντελεστές των δύο συνεχόμενων ανόδων. Μετά τον αγώνα της Κυριακής δήλωσε:

- Γιώργο που πιστεύεις ότι κρίθηκε ο αγώνας με τον Απόλλωνα?

Το παιχνίδι με τον Απόλλωνα ήταν καθηλωτικό. Και οι δύο ομάδες χρειαζόμασταν τη νίκη και παλέψαμε μέχρι τέλους για να την κατακτήσουμε. Παρόλο που είχαμε ένα κακό ξεκίνημα στον αγώνα, η επιμονή στο πλάνο που είχαμε σχεδιάσει και η μαχητικότητα που μας χαρακτηρίζει σαν ομάδα, μας επέτρεψαν να μείνουμε κοντά στο σκορ και στο τέλος να κερδίσουμε.

- Πως βλέπεις το πρωτάθλημα μέχρι τώρα και τι περιμένεις για τη συνέχεια?

Τέτοια παιχνίδια δείχνουν την ποιότητα και την ανταγωνιστικότητα του φετινού πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Μετά το τέλος και της 15ης αγωνιστικής, η κατάσταση για το ποιες ομάδες θα ανέβουν και ποιες θα πέσουν κατηγορία παραμένει ακόμα ρευστή.

- Που κατά τη γνώμη σου οφείλεται η φετινή εξαιρετική πορεία της ομάδας?

Το κλίμα στην ομάδα μας είναι πολύ καλό. Δεν υπάρχει πίεση και οι προπονητές μαζί με τη διοίκηση μας στηρίζουν ανεξαρτήτως αποτελέσματος. Αυτοί είναι, κατά τη γνώμη μου, οι βασικοί λόγοι που δεν το βάζουμε κάτω σε κανένα αγώνα. Στόχος μας, πλέον, είναι να κερδίζουμε κάθε φορά το επόμενο παιχνίδι!

Πηγή: www.melissiabc.gr
floky
QUOTE (jhantzop @ Feb 7 2018, 14:20 ) *
Απόδραση από την Ριζούπολη με 67-66

Η ανδρική ομάδα μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα πήρε μία σημαντική εκτός έδρας νίκη επικρατώντας του Απόλλωνα Σμύρνης στα τελευταία δευτερόλεπτα με 67-66.

Τα Μελίσσια ξεκίνησαν μουδιασμένα και οι γηπεδούχοι βρήκαν την ευκαιρία να ξεφύγουν στο σκορ και να βρεθούν μπροστά στο δεκάλεπτο με 23-14. Ίδια εικόνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο με την ομάδα μας να μην μπορεί να πλησιάσει και οι παίκτες του Απόλλωνα να προηγούνται στο ημίχρονο με σκορ 39-31.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας βελτίωσε την αμυντική της λειτουργία αλλά ήταν άστοχη επιθετικά και το τρίτο δεκάλεπτο τελείωσε με τους γηπεδούχους να προηγούνται με σκορ 51-43. Στην τελευταία περίοδο η ομάδα μας έκανε την αντεπίθεση με πρωταγωνιστή τον Τζωρτζόπουλο ο οποίος πέτυχε 16 από τους 18 πόντους του στο τελευταίο δεκάλεπτο. Τα Μελίσσια έκαναν ένα σερί 2-14 και μπήκαν μπροστά με 53-57. Οι γηπεδούχοι όμως δεν καταθέσαν τα όπλα και ξαναπήραν το προβάδισμα προηγούμενοι με 66-61 στο τελευταίο λεπτό. Η ομάδα μας όμως βγάζοντας ψυχή κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι με τον Τζωρτζόπουλο να διαμορφώνει το τελικό 66-67 μόλις 4'' πρίν τη λήξη του αγώνα.

Τζωρτζόπουλος: Στόχος να κερδίζουμε κάθε παιχνίδι!

Τα Μελίσσια επανήλθαν στις νίκες και επικράτησαν εκτός έδρας του Απόλλωνα Σμύρνης με 67-66 μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα με τον Γιώργο Τζωρτζόπουλο να είναι ένας από τους πρωταγωνιστές και να πετυχαίνει το νικητήριο καλάθι στα τελευταία δευτερόλεπτα. Ο 24χρονος γκαρντ βρίσκεται πλέον για τρίτο χρόνο στην ομάδα μας και αποτελεί έναν από τους βασικούς συντελεστές των δύο συνεχόμενων ανόδων. Μετά τον αγώνα της Κυριακής δήλωσε:

- Γιώργο που πιστεύεις ότι κρίθηκε ο αγώνας με τον Απόλλωνα?

Το παιχνίδι με τον Απόλλωνα ήταν καθηλωτικό. Και οι δύο ομάδες χρειαζόμασταν τη νίκη και παλέψαμε μέχρι τέλους για να την κατακτήσουμε. Παρόλο που είχαμε ένα κακό ξεκίνημα στον αγώνα, η επιμονή στο πλάνο που είχαμε σχεδιάσει και η μαχητικότητα που μας χαρακτηρίζει σαν ομάδα, μας επέτρεψαν να μείνουμε κοντά στο σκορ και στο τέλος να κερδίσουμε.

- Πως βλέπεις το πρωτάθλημα μέχρι τώρα και τι περιμένεις για τη συνέχεια?

Τέτοια παιχνίδια δείχνουν την ποιότητα και την ανταγωνιστικότητα του φετινού πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Μετά το τέλος και της 15ης αγωνιστικής, η κατάσταση για το ποιες ομάδες θα ανέβουν και ποιες θα πέσουν κατηγορία παραμένει ακόμα ρευστή.

- Που κατά τη γνώμη σου οφείλεται η φετινή εξαιρετική πορεία της ομάδας?

Το κλίμα στην ομάδα μας είναι πολύ καλό. Δεν υπάρχει πίεση και οι προπονητές μαζί με τη διοίκηση μας στηρίζουν ανεξαρτήτως αποτελέσματος. Αυτοί είναι, κατά τη γνώμη μου, οι βασικοί λόγοι που δεν το βάζουμε κάτω σε κανένα αγώνα. Στόχος μας, πλέον, είναι να κερδίζουμε κάθε φορά το επόμενο παιχνίδι!

Πηγή: www.melissiabc.gr

ωραια τα λεει ο παικτης των μελισσιων εαν ηταν λιγο πιο προσεκτικη η ομαδα κατα τη γνωμη μου θα ηταν πιο ψηλα ισως και παλι εξαιρετικη πορεια μεχρι τωρα καλη συνεχεια και γιατι οχι σταθεροποιηση στη Α τετραδα εφοσον ειναι σοβαρη στα εναπομειναντα παιχνιδια γιατι στο ποντο δυσκολα θα παρει τις νικες που χρειαζονται για το θαυμα
akratacity
QUOTE (floky @ Feb 7 2018, 17:19 ) *
ωραια τα λεει ο παικτης των μελισσιων εαν ηταν λιγο πιο προσεκτικη η ομαδα κατα τη γνωμη μου θα ηταν πιο ψηλα ισως και παλι εξαιρετικη πορεια μεχρι τωρα καλη συνεχεια και γιατι οχι σταθεροποιηση στη Α τετραδα εφοσον ειναι σοβαρη στα εναπομειναντα παιχνιδια γιατι στο ποντο δυσκολα θα παρει τις νικες που χρειαζονται για το θαυμα
Από ποια άποψη πιο προσεκτική; Δεν έχει χάσει κάποιο παιχνίδι στον πόντο...
floky
QUOTE (akratacity @ Feb 7 2018, 17:34 ) *
Από ποια άποψη πιο προσεκτική; Δεν έχει χάσει κάποιο παιχνίδι στον πόντο...

φιλε μου απλα πραγματα οταν δεν καθαριζεις απο νωρις καποια παιχνιδια ειναι πολυ ευκολο να εισαι εσυ αυτος που στο τελος θα τα χασεις οταν καταληγουν να κρινονται στα τελευταια λεπτα αυτο εννουσα ειναι σαφες αρα πρεπει απο την αρχη να μη δινεις δικαιωματα στον αντιπαλο και να τελειωνεις το παιχνιδι γρηγορα αυτη ειναι η ταπεινη μου γνωμη
akratacity
QUOTE (floky @ Feb 7 2018, 20:30 ) *
φιλε μου απλα πραγματα οταν δεν καθαριζεις απο νωρις καποια παιχνιδια ειναι πολυ ευκολο να εισαι εσυ αυτος που στο τελος θα τα χασεις οταν καταληγουν να κρινονται στα τελευταια λεπτα αυτο εννουσα ειναι σαφες αρα πρεπει απο την αρχη να μη δινεις δικαιωματα στον αντιπαλο και να τελειωνεις το παιχνιδι γρηγορα αυτη ειναι η ταπεινη μου γνωμη

Μετα απο αρκετα μεγαλο δειγμα αγωνων ισως αυτο να μην μεσα στις δυνατοτητες της ομαδας.
floky
QUOTE (akratacity @ Feb 7 2018, 20:49 ) *
Μετα απο αρκετα μεγαλο δειγμα αγωνων ισως αυτο να μην μεσα στις δυνατοτητες της ομαδας.

θα δειξει στο τελος που θα γινει το ταμειο καλο βραδυ !
Doctor-J
Φάκαρος σφυρίζει τον Οίακα με την ΚΑΠ... ενδιαφέρον shot.gif
Bogrinho
ΚΑΠ-Οίαξ Ναυπλίου 1από ημίχρονο. Γουστάρω πολύ ΚΑΠ, με ενοχλεί ο ορισμός φάκαρου αλλά θα πάω με την έκπληξη

Ακράτα-ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 1 και λόγω έδρας και λόγω ποιότητας και για να ακούω δικαιολογίες για διαιτησία χαχαχα

Έσπερος ΑΟΠΑ-ΕΑ Πατρών 1 εύκολα ή δύσκολα

ΚΑΟ Μελισσίων-Κεραυνός Αιγίου 1, θα πήγαινα στο κοντόπευκο αλλά λόγω του τσακωμού μου πέρυσι στην πεύκη με τον πρόεδρο των φιλοξενούμενων θα πάω μελίσσια και θα τα υποστηρίξω με τρέλα. Τρίτο σερί κακό ματς βούλγαρη δύσκολο.

Ένωση Ιλίου-Απόλλων Σμύρνης 1 εύκολα ή δύσκολα, βαρύ το κλίμα στους φιλοξενούμενους.

Ολυμπιάδα Λεχ.-Αχαγιά 2 άνευ σχολιασού

Γλαύκος-Καλαμάτα 1980 1 άνευ σχολιασμού επίσης

Καλό τσίκνισμα σε όλους.
akratacity
QUOTE (Bogrinho @ Feb 8 2018, 17:40 ) *
ΚΑΟ Μελισσίων-Κεραυνός Αιγίου 1, θα πήγαινα στο κοντόπευκο αλλά λόγω του τσακωμού μου πέρυσι στην πεύκη με τον πρόεδρο των φιλοξενούμενων θα πάω μελίσσια και θα τα υποστηρίξω με τρέλα. Τρίτο σερί κακό ματς βούλγαρη δύσκολο.

Δυσκολευομαι να πιστεψω οτι ειναι αληθεια αυτο που λες για τον τσακωμο. Δεν προκαλει αυτος ο ανθρωπος... smiley.gif

Δεν νομιζω οτι θα χρειαστει να φορτσαρει ο Βουλγαρης σε αυτο το ματς...
akratacity
ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 1 σε κακη κατασταση ο Κεραυνος δυσκολα θα ακολουθησει τον ρυθμο του ΚΑΟΜ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΕΑΠ 1 τοπικο ντερμπι στα χαρτια, ο Εσπερος για να δωσει αξια στο διπλο του Αιγιου θελει οπωσδηποτε τη νικη

ΓΛΑΥΚΟΣ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ '80 1

ΛΕΧΑΙΟ - ΑΧΑΓΙΑ '82 2

ΚΑΠ - ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 2 σε καλη κατασταση η ΚΑΠ αλλα το Ναυπλιο ειναι αλλη κλαση, θα το παλεψει η ΚΑΠ βεβαια

ΙΛΙΟΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 1 ο Απολλωνας θελει νικες αλλα απο το Ιλιον δεν περασαν πολυ καλυτερες ομαδες

ΑΚΡΑΤΑ - Ν. ΙΩΝΙΑ 1 μετραει εντυπωσιακο σερι η Ακρατα ομως ειναι χτυπημενοι απο τραυματισμους, "πληγωμενη" απο την εντος εδρας ηττα με την ΚΑΠ η Ιωνια κατι που την κανει ακομα πιο επικινδυνη. Αναμενεται δυνατη μαχη.
Kingbasket

ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 1

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΕΑΠ 1

ΓΛΑΥΚΟΣ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ '80 1

ΛΕΧΑΙΟ - ΑΧΑΓΙΑ '82 2

ΚΑΠ - ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 2

ΙΛΙΟΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 1

ΑΚΡΑΤΑ - Ν. ΙΩΝΙΑ 2
nichols92
ΚΑΠ - Οιακας Ναυπλιου 1 με Περδικαρη στη πρωτη του 30αρα

Εσπερος - Εαπ 1 η Εαπ με Σαρικα ειναι 2 φορες χειροτερη απ οτι χωρις οσο περιεργο και αν σας φαινεται. Θα παιξει, αρα ασσος

ΚΑΟΜ - Κεραυνος Αιγιου 2 Το αιγιο ψαχνει νικες και αν παει το ματς εκει που θελει και δε μεινει απο ανασες εχει τυχη.

Γλαυκος - Καλαματα 1 ...

Λεχαιο - Αχαγια 2 ....

Ενωση Ιλιου - Απολλωνας 1 οχι ομως σβηστά

Ακρατα - Ιωνια 1. Ο κινγκ και Warriors - Ιωνια 2 θα το λεγε. Αν παει με το τι «παρακαλαμε να γινει» οκ. Αν παμε με βασει προγνωστικων τι να πω.
Gkos
16η Αγωνιστική - 11/2/2018

ΚΑΠ - ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ:1

Πρώτο δυνατό crash test για την ανανεωμένη ΚΑΠ.
Δεν μου άρεσε στα Μελίσσια ο Οίακας,πάω στην μπόμπα.

ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ - ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ:1

Με πολύ περιορισμένο ροτέισον πλέον η Ακράτα ,οι Ιωνες χανουν δύναμη εκτός και χρειάζονται ένα μεγάλο αποτέλεσμα εκτός προγραμματος μα θα πω Σκαραφίγκα.

Τα υπόλοιπα είναι όλα στάνταρ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ:1

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ:1

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ:1

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ. - ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82:2

ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980:1

Καλή επιτυχια σε όλα τα παιδιά!
Bogrinho
Έσπασε η μπασκέτα στα μελισσια και πάει για αναβολή.
Όλοι Αγία παρασκευη τωρα.
Gkos
Ημίχρονα στα 2 ντέρμπυ της αγωνιστικης !
ΚΑΠ-ΟΙΑΚΑΣ 40-33
και
Ακρατα-Νεα Ιωνια 34-38

Περιεργως εχουμε
και τριτο ντερμπυ Λεχαιο-Αχαγια 42-47
Gkos
Στο 30' εχουμε ανατροπες !
ΚΑΠ-Οιακας 51-56 και
Ακρατα-Ιωνια 55-45!
Gkos
Καθότι έφυγα τρέχοντας να παω Αγιο Θωμα,περίμενα τον Ακρατα να γράψει τα τελικα και την ένσταση του Κεραυνου.
Ματαια.

ΚΑΠ-Οίαξ Ναυπλίου 61-78
Ακράτα-Νέα Ιωνία 66-58
Εσπερος Πατρών-ΕΑΠ 54-52
Μελίσσια-Κεραυνός Αιγίου (αναβλήθηκε)
Ενωση Ιλίου-Απόλλων Σμύρνης 72-66
Ολυμπιάδα Ασσου/Λεχαίου-Αχαγιά ’82 70-101
Γλαύκος-Καλαμάτα ’80 66-40
akratacity
Το παιχνίδι αυτό αναβλήθηκε, μετά από ένσταση της ομάδας του Αιγίου. Η ένσταση αυτή προκαλεί… εντύπωση, καθώς αφορά μονάχα ένα ράγισμα του ταμπλό στη διάρκεια της προθέρμανσης, με τον Καραχάλιο να προκαλεί αυτή τη ζημιά σε προσπάθεια να καρφώσει. Οι άνθρωποι του συλλόγου, εν συνεχεία, προχώρησαν σε αυτή την πράξη, ζητώντας τη δικαίωσή τους και την κατακύρωση του αγώνα υπέρ τους… στα χαρτιά!



Αποσπασμα απο γνωστο αθηναϊκο ιστοτοπο που δινει μια πρωτη εικονα του τι συνεβη στα Μελισσια. Αν ειναι οντως ετσι δεν μπορω να το ξερω αλλα μπορουν να μας διαφωτισουν καλυτερα οι παροντες στο κλειστο των Μελισσιων. Παντως τα γηπεδουχα σωματεια εχουν ευθυνη για την ομαλη διεγαγωγη ενος αγωνα αλλα με μια γρηγορη ματια που εριξα στην προκηρυξη του πρωταθληματος δεν βρηκα κατι που να λεει οτι εχουν υποχρεωση να εχουν εφεδρικη μπασκετα πχ (ας μας διαφωτισει καλυτερα καποιος που ενδεχομενως γνωριζει περισσοτερα). Σε καθε περιπτωση (ακομα και να εχουν ευθυνη τα Μελισσια δηλαδη) θεωρω τραγικη απο ολες τις περιπτωσεις την κινηση του Κεραυνου. Πρωτα απο ολα τα σωματεια θα πρεπει να ειναι αλληλεγγυα μεταξυ τους σε τετοια θεματα γιατι μπορει αυριο μεθαυριο να τυχει και στους Αιγιωτες κατι τετοιο και επιπλεον διοτι οι αγωνες πρεπει να κερδιζονται μεσα στο γηπεδο...
floky
QUOTE (akratacity @ Feb 11 2018, 21:39 ) *
Το παιχνίδι αυτό αναβλήθηκε, μετά από ένσταση της ομάδας του Αιγίου. Η ένσταση αυτή προκαλεί… εντύπωση, καθώς αφορά μονάχα ένα ράγισμα του ταμπλό στη διάρκεια της προθέρμανσης, με τον Καραχάλιο να προκαλεί αυτή τη ζημιά σε προσπάθεια να καρφώσει. Οι άνθρωποι του συλλόγου, εν συνεχεία, προχώρησαν σε αυτή την πράξη, ζητώντας τη δικαίωσή τους και την κατακύρωση του αγώνα υπέρ τους… στα χαρτιά!



Αποσπασμα απο γνωστο αθηναϊκο ιστοτοπο που δινει μια πρωτη εικονα του τι συνεβη στα Μελισσια. Αν ειναι οντως ετσι δεν μπορω να το ξερω αλλα μπορουν να μας διαφωτισουν καλυτερα οι παροντες στο κλειστο των Μελισσιων. Παντως τα γηπεδουχα σωματεια εχουν ευθυνη για την ομαλη διεγαγωγη ενος αγωνα αλλα με μια γρηγορη ματια που εριξα στην προκηρυξη του πρωταθληματος δεν βρηκα κατι που να λεει οτι εχουν υποχρεωση να εχουν εφεδρικη μπασκετα πχ (ας μας διαφωτισει καλυτερα καποιος που ενδεχομενως γνωριζει περισσοτερα). Σε καθε περιπτωση (ακομα και να εχουν ευθυνη τα Μελισσια δηλαδη) θεωρω τραγικη απο ολες τις περιπτωσεις την κινηση του Κεραυνου. Πρωτα απο ολα τα σωματεια θα πρεπει να ειναι αλληλεγγυα μεταξυ τους σε τετοια θεματα γιατι μπορει αυριο μεθαυριο να τυχει και στους Αιγιωτες κατι τετοιο και επιπλεον διοτι οι αγωνες πρεπει να κερδιζονται μεσα στο γηπεδο...

Καλησπερα ακριβως οπως τα λες δυσκολα θα εχουν προβλημα τα Μελισσια .. τραγικη η κινηση του Κεραυνου αυτα ομως μενουνε .......καιοπως σωστα ειπες μπορει να βρεθουν στην ιδια θεση και αυτο πουκανανε θα το θυμουνται και οι υπολοιπες ομαδες οχι μονο τα Μελισσια να δουμε τι αλλο θα δουμε και θα ακουσουμε στο βωμο της σωτηριας....κριμα πολυ κριμα για την ομαδα του Αιγιου....και ας ξεχνανε οτι θα ξαναρθουν για να παιξουν το παιχνιδι το πιο πιθανο οποτε θα θυμουνται ολοι τι ειπαν και τι κανανε..
akratacity
QUOTE (floky @ Feb 11 2018, 21:54 ) *
Καλησπερα ακριβως οπως τα λες δυσκολα θα εχουν προβλημα τα Μελισσια .. τραγικη η κινηση του Κεραυνου αυτα ομως μενουνε .......καιοπως σωστα ειπες μπορει να βρεθουν στην ιδια θεση και αυτο πουκανανε θα το θυμουνται και οι υπολοιπες ομαδες οχι μονο τα Μελισσια να δουμε τι αλλο θα δουμε και θα ακουσουμε στο βωμο της σωτηριας....κριμα πολυ κριμα για την ομαδα του Αιγιου....και ας ξεχνανε οτι θα ξαναρθουν για να παιξουν το παιχνιδι το πιο πιθανο οποτε θα θυμουνται ολοι τι ειπαν και τι κανανε..

https://drive.google.com/file/d/0B9qfcAAEzc...lUxVy1RT2c/view

Στο Αιγιο στηριζονται στο αρθρο 32, παρ. 5 του κανονισμου της ΕΟΚ, οπου αναφερεται ρητα οτι η ματαιωση του αγωνα για αντικανονικοτητα του γηπεδου, βαραινει το γηπεδουχο σωματειο και εχει ως συνεπεια την απωλεια του αγωνα και το μηδενισμο του.
Μαλιστα σε "διαρροες" διοικητικων κυκλων του Κεραυνου σε τοπικο ιστοτοπο του Αιγιου τονιζεται οτι η νομοθεσια ειναι ξεκαθαρη και ειναι αρκετα σιγουροι για τη δικαιωση τους.
Σε καθε περιπτωση τον λογο πλεον εχει η ΕΟΚ που θα κληθει να δωσει λυση.
floky
QUOTE (akratacity @ Feb 11 2018, 22:03 ) *
https://drive.google.com/file/d/0B9qfcAAEzc...lUxVy1RT2c/view

Στο Αιγιο στηριζονται στο αρθρο 32, παρ. 5 του κανονισμου της ΕΟΚ, οπου αναφερεται ρητα οτι η ματαιωση του αγωνα για αντικανονικοτητα του γηπεδου, βαραινει το γηπεδουχο σωματειο και εχει ως συνεπεια την απωλεια του αγωνα και το μηδενισμο του.
Μαλιστα σε "διαρροες" διοικητικων κυκλων του Κεραυνου σε τοπικο ιστοτοπο του Αιγιου τονιζεται οτι η νομοθεσια ειναι ξεκαθαρη και ειναι αρκετα σιγουροι για τη δικαιωση τους.
Σε καθε περιπτωση τον λογο πλεον εχει η ΕΟΚ που θα κληθει να δωσει λυση.

ας περιμενουμε λοιπον την εκδικαση της υποθεσης....
δε λεει βεβαια οτι εαν ραγισει το ταμπλω τοτε πρεπει να μηδενιστει η ομαδα...
θα αναμενουμε με πολυ ειδνιαφερον..
akratacity
QUOTE (floky @ Feb 11 2018, 22:14 ) *
ας περιμενουμε λοιπον την εκδικαση της υποθεσης....
δε λεει βεβαια οτι εαν ραγισει το ταμπλω τοτε πρεπει να μηδενιστει η ομαδα...
θα αναμενουμε με πολυ ειδνιαφερον..

ε ειναι και αυτο (το ραγισμα του ταμπλο) στα πλαισια της αντικανονικοτητας του γηπεδου
επειδη ομως οι περισσοτερες ομαδες δεν εχουν εφεδρικη μπασκετα στο γηπεδο τους, πιθανη δικαιωση του Κεραυνου, θα δημιουργησει επικινδυνο δεδικασμενο...
floky
QUOTE (akratacity @ Feb 11 2018, 22:23 ) *
ε ειναι και αυτο (το ραγισμα του ταμπλο) στα πλαισια της αντικανονικοτητας του γηπεδου
επειδη ομως οι περισσοτερες ομαδες δεν εχουν εφεδρικη μπασκετα στο γηπεδο τους, πιθανη δικαιωση του Κεραυνου, θα δημιουργησει επικινδυνο δεδικασμενο...

συμφωνω ειμαι δε σιγουρος οτι θα εξετασουν προσεκτικα την υποθεση στην ΕΟΚ και επισης διαβασαμε μολις υπερμετρο ζηλο ο παικτης των Μελισσιων αραγε εαν ειχε δειξει υπερμετρο ζηλο ενας παικτης του Κεραυνου θα κανανε παλι ενστανση...
Gkos
http://protionline.gr/2018/02/keraunos-mhn...-kao-melission/


Αυτοι ψιλοσιγουροι φαινονται πάντως !

Για να δουμε !

Στα του Κοντοπευκου εζησα deja vu ....Oπως και στο Ψυχικο το Σαββατο είχαμε κατάρρευση στην τελευταια περίοδο !
Και αντε η ΑΕΨ εχει πλείστες δικαιολογιες,απο την ΚΑΠ δεν το περίμενα...!
Πυροβολουσε απο τα 6,75 ο Οιακας και ....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.