Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιάννης Μπουρούσης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Zephyr
http://www.redplanet.gr/basket/sok-me-ta-l...sh.1113044.html

Ρόμπα ξεκούμπωτη... έτσι απλά 68.gif .
kalekas
QUOTE (Zephyr @ Jun 23 2011, 20:22 ) *
http://www.redplanet.gr/basket/sok-me-ta-l...sh.1113044.html

Ρόμπα ξεκούμπωτη... έτσι απλά 68.gif .


Ο Μπουρούσης δεν πρέπει να ξαναπαίξει μπάσκετ στην ελληνική επικράτεια και φυσικά δεν πρέπει ούτε κατα διάνεια να ξαναπαίξει στην Εθνική ομάδα. Κρίμα γιατί και καλός παίκτης είναι και προσωπικά μου ήταν συμπαθής.
baskethood
Ειμαι πολυ απογοητευμενος με αυτα που διαβαζω,βεβαια ενοχος δεν ειναι κανεις αν δεν αποδεικτει,αλλα,δεν νομιζω να υπαρχει καπνος χωρις φωτια.
Πραγματικα κριμα για εναν καλο παικτη,δεν ξερω τι θα κανει στον Ολυμπιακο αλλα στην εθνικη δεν θελω να τον ξαναδω....
SoKRaM
Μονο ο Μπουρουσης παιζει με ψυχη βρε παιδακι μου...
sporty78
τελειώνει ο Μπουρούσης απο Ολυμπιακό;

http://www.sport-fm.gr/article/483810
Dwyane ''the flash'' Wade
αποκαλει ''βλακες'' αυτους που τον εκαναν ανθρωπο.ελαχιστος σαν ανθρωπος και αξιος της μοιρας του.ευχομαι να μην τον ξαναδω ποτε σε γηπεδο,ουτως ή αλλος ποτε δεν τον συμπαθουσα το αντιθετο μαλιστα.στο στομαχι μου καθοταν ο αχωνευτος.ας παει τωρα στο ΝΒΑ που θεωρει κιολας πως μπορει να παιξει πιο ευκολα απ'οτι στην ευρωπη.
rankin
QUOTE(sporty78 @ Jun 23 2011, 21:24 ) *
τελειώνει ο Μπουρούσης απο Ολυμπιακό;

http://www.sport-fm.gr/article/483810

Δε βλεπω το λογο να του πληρωσει αποζημιωση η ομαδα!

Διακοπη συμβολαιου εδω και τωρα
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(rankin @ Jun 23 2011, 20:37 ) *
Δε βλεπω το λογο να του πληρωσει αποζημιωση η ομαδα!

Διακοπη συμβολαιου εδω και τωρα

πολυ σωστος!!!!το δελτιο καρφωμενο στον τοιχο...απλα!!!
Ginobili
Ευτυχώς που δεν ήρθε πριν 2 χρόνια στην ομάδα...εύχομαι μόνο να μην τον δω στα μαύρα
Phil Laak
Ελπίζω να υπάρχει τρόπος να μην χρειαστεί να δώσουμε και λεφτά να φύγει ο Μπουρούσης...Σιγά του έδινα λεφτά για να φύγει αν ήμουν Αγγελόπουλος!
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Ginobili @ Jun 23 2011, 20:53 ) *
Ευτυχώς που δεν ήρθε πριν 2 χρόνια στην ομάδα...εύχομαι μόνο να μην τον δω στα μαύρα



για να φερνει νερα και πετσετες στον μανου καλος ειναι...
baskethood
QUOTE (Ginobili @ Jun 23 2011, 22:53 ) *
Ευτυχώς που δεν ήρθε πριν 2 χρόνια στην ομάδα...εύχομαι μόνο να μην τον δω στα μαύρα

Ginobili ειπαμε,η ομαδα χρειαζεται ψηλο rolleyes.gif
Και ο Μπουρουσης δεν ειναι ασχημος tongue.gif
Phil Laak
QUOTE(baskethood @ Jun 23 2011, 22:58 ) *
Ginobili ειπαμε,η ομαδα χρειαζεται ψηλο rolleyes.gif
Και ο Μπουρουσης δεν ειναι ασχημος tongue.gif


Καλά και εκεί στο NBA που δεν τους ελέγχουν ποτέ για αναβολικά...Θα κάνει πάταγο! smiley.gif
nielsen
QUOTE (rankin @ Jun 23 2011, 22:37 ) *
Δε βλεπω το λογο να του πληρωσει αποζημιωση η ομαδα!

Διακοπη συμβολαιου εδω και τωρα



Συμφωνώ απόλυτα, διακοπή συμβολαίου πρέπει να του γίνει.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Phil Laak @ Jun 23 2011, 21:01 ) *
Καλά και εκεί στο NBA που δεν τους ελέγχουν ποτέ για αναβολικά...Θα κάνει πάταγο! smiley.gif


κλαιω............... 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
Ginobili
QUOTE(baskethood @ Jun 23 2011, 19:58 ) *
Ginobili ειπαμε,η ομαδα χρειαζεται ψηλο rolleyes.gif
Και ο Μπουρουσης δεν ειναι ασχημος tongue.gif

Παικτικά καθόλου άσχημος δεν είναι,ίσα ίσα...απλά είναι θέμα ηθικής και αντιπάθειας tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(ronin @ Jun 23 2011, 22:56 ) *
για να φερνει νερα και πετσετες στον μανου καλος ειναι...


Ειδικα αν μεσα στα νερα βαζει και τα "φαρμακα" του Μπιγκ Μακ, θα πεταει μεχρι κι ο Τζεφερσον... smiley.gif
Reggie Miller #31
Ο Μπουρούσης έκανε τις επιλογές του και ατύχησε.Λέω ατύχησε γιατί τον έπιασαν.
Όλοι παίρνουν από κάτι απλά δεν τους πιάνουν,επομένως το να βάζουμε στη γωνία τον Μπουρούση δε μου λέει κάτι και μου φαίνεται υποκρισία.
Αυτό που με ενοχλεί είναι ο τρόπος που μιλάει για τους Αγγελόπουλους,που αποδεικνύει ότι προφανώς υπήρχε πρόβλημα στις σχέσεις τους...Αυτά από εμένα... rolleyes.gif
Vas
Τώρα εξηγείτε γιατί έχασε το κάρφωμα στον 4ο τελικο!!!!

OVERDOSE!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Δεν είχε κλείσει μάτι το παλικάρι!!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif



ΥΓ. Μην τολμήσουν και τον καλέσουν στην εθνική!! όλο το γήπεδο θα τον γιουχάρει!!
Ginobili
Και να που πλέον οι Έλληνες δεν αντιπαθούν τον Κρίσιτς... laugh.gif
Θα έρθει να παίξει με την ΤΣΣΚΑ και όλο το ΣΕΦ θα τον αποθεώνει!
Πάντως αν είχε σκάσει αυτό το σκάνδαλο 1-2 βδομαδούλες νωρίτερα...δύσκολα δεν θα έκλεινε στον Ολυμπιακό ο Κρίσιτς.Και η ανάγκη για ψηλό θα ήταν τρομερά μεγάλη..και θα υπήρχαν διαθέσιμα επιπλέον 1.5 εκατ και ο Κρίσιτς θα φαινόταν πιο ποθητός για την επιθετική ενέργεια στον ....."αυτόν"
Quincy
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jun 23 2011, 20:25 ) *
Ο Μπουρούσης έκανε τις επιλογές του και ατύχησε.Λέω ατύχησε γιατί τον έπιασαν.
Όλοι παίρνουν από κάτι απλά δεν τους πιάνουν,επομένως το να βάζουμε στη γωνία τον Μπουρούση δε μου λέει κάτι και μου φαίνεται υποκρισία.
Αυτό που με ενοχλεί είναι ο τρόπος που μιλάει για τους Αγγελόπουλους,που αποδεικνύει ότι προφανώς υπήρχε πρόβλημα στις σχέσεις τους...Αυτά από εμένα... rolleyes.gif



Ακριβώς φίλε !!!!


Όπως στο ΝΒΑ που έβγαλαν ντοπαρισμένο τον Ρόουζ. Που; Στο ΝΒΑ που ντοπάρονται μέχρι και τα ποντίκια των γυμναστηρίων!!! Γι αυτο συνδέω την "αποκάλυψη" με τις δηλώσεις του 2ου τελικού.. Λες και όλοι είναι καθαροί ας πούμε εκτός από τον κακό Μπουρούση!!!
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jun 23 2011, 21:25 ) *
Ο Μπουρούσης έκανε τις επιλογές του και ατύχησε.Λέω ατύχησε γιατί τον έπιασαν.
Όλοι παίρνουν από κάτι απλά δεν τους πιάνουν,επομένως το να βάζουμε στη γωνία τον Μπουρούση δε μου λέει κάτι και μου φαίνεται υποκρισία.
Αυτό που με ενοχλεί είναι ο τρόπος που μιλάει για τους Αγγελόπουλους,που αποδεικνύει ότι προφανώς υπήρχε πρόβλημα στις σχέσεις τους...Αυτά από εμένα... rolleyes.gif


μα αυτο ειπα και πριν!!!!μονο και για αυτο που ειπε για τους αγγελοπουλους ειναι για κλωτσες ο τυπος...
Reggie Miller #31
QUOTE(Quincy @ Jun 23 2011, 23:36 ) *
Ακριβώς φίλε !!!!


Όπως στο ΝΒΑ που έβγαλαν ντοπαρισμένο τον Ρόουζ. Που; Στο ΝΒΑ που ντοπάρονται μέχρι και τα ποντίκια των γυμναστηρίων!!! Γι αυτο συνδέω την "αποκάλυψη" με τις δηλώσεις του 2ου τελικού.. Λες και όλοι είναι καθαροί ας πούμε εκτός από τον κακό Μπουρούση!!!



Τον Μπουρούση μάλλον τον έφαγε ο ''πεθερός''.Έτυχε να ανοίξουν τις συνομιλίες και βρήκαν μέσα και αυτό,στο γενικότερο χαμό...
Ginobili
QUOTE(Quincy @ Jun 23 2011, 20:36 ) *
Ακριβώς φίλε !!!!


Όπως στο ΝΒΑ που έβγαλαν ντοπαρισμένο τον Ρόουζ. Που; Στο ΝΒΑ που ντοπάρονται μέχρι και τα ποντίκια των γυμναστηρίων!!! Γι αυτο συνδέω την "αποκάλυψη" με τις δηλώσεις του 2ου τελικού.. Λες και όλοι είναι καθαροί ας πούμε εκτός από τον κακό Μπουρούση!!!

Απ'ότι φαίνεται όμως η περίπτωση του Μπουρούση ήταν διαφορετική,όπως φάνηκε με τον αποκλεισμό του για 1 μήνα από τον Ολυμπιακό
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 23 2011, 21:24 ) *
Ειδικα αν μεσα στα νερα βαζει και τα "φαρμακα" του Μπιγκ Μακ, θα πεταει μεχρι κι ο Τζεφερσον... smiley.gif



σιγουρα!!!και τα γεροντια θα παιζουν σαν 20αρηδες!!!
Flash
Πάντως όσο υποκριτικό ειναι να δείχνουμε τον Μπορούση ως το μόνο μπασκετμπολίστα που (μάλλον) έκανε χρήση παράνομων ουσιών, άλλο τόσο είναι να λέμε ισοπεδωτικά ότι όλοι παίρνουν κάτι και δεν τους πιάνουν.


Αντί να τηρούμε το τεκμήριο αθωότητας για τον έναν, χρησιμοποιούμε το "τεκμήριο ενοχής" για όλους...
Dwyane ''the flash'' Wade
μου κανει παντως εντυπωση που ολοι αναφερεστε στις ντοπες αλλα κανενας στις εκφρασεις που ξεστομιζει ο τυπος...
Quincy
QUOTE(Ginobili @ Jun 23 2011, 20:39 ) *
Απ'ότι φαίνεται όμως η περίπτωση του Μπουρούση ήταν διαφορετική,όπως φάνηκε με τον αποκλεισμό του για 1 μήνα από τον Ολυμπιακό



Ο αποκλεισμός του μπορεί να έγινε για πολλούς λόγους. Άσε που αν έπαιρνε και τότε, σημαίνει ότι δεν ντοπαρίστηκε μόνο και μόνο για να μπορεί να παίξει ως μόνος ψηλός απέναντι στον ΠΑΟ, αλλά έπαιρνε συχνά. Ή παίρνεις ή δεν παίρνεις...
Αν έπαιρνε καιρό γιατί δεν είχε ανακαλυφθεί από το αντι-ντόπινγκ κοντρόλ;; Και έτυχε να βγει τώρα στη φόρα, μετά από τέτοιες δηλώσεις;;
spursforthe5
QUOTE(Ginobili @ Jun 23 2011, 22:53 ) *
Ευτυχώς που δεν ήρθε πριν 2 χρόνια στην ομάδα...εύχομαι μόνο να μην τον δω στα μαύρα

συμφωνω αλλα νομιζεις οτι οι παικτες στο νβα παιρνουν λιγοτερα αναβολικα?απο αποψης συμπεριφορας δεν τον θελω να ντυθει στα μαυρα.αλλα ετσι κ αλλιως εχουμε τον σπλιτερ .δε νομιζω να θεωρειται καλυτερος ο μπουρουσης
Phil Laak
Αν ήταν μόνο η παραδοχή για τα φάρμακα,πιστεύω ότι δε θα υπήρχε κανένας λόγος να φύγει ο Μπουρούσης.

Αλλά με αυτά που λέει για τους Αγγελόπουλους...Τι να πω.Η αχαριστία σε όλο της το μεγαλείο..
SoKRaM
Πρωτη φορα γινεται κατι και δε φταιει ο Τεοντοσιτς. smiley.gif
all_around
Να βάλω και μια άλλη παράμετρο...

1. ήταν γνωστό ότι το κύκλωμα βρισκόταν στο στόχαστρο, καιρό τώρα...

2. ήταν τυχαίες οι δηλώσεις Μπουρούση για μη συμμετοχή στην εθνική μετά τον 2ο τελικό; Μήπως φοβόταν τα χειρότερα;

συμφωνώ ότι ήταν "απλά" 'ατυχος...
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Phil Laak @ Jun 23 2011, 20:47 ) *
Αν ήταν μόνο η παραδοχή για τα φάρμακα,πιστεύω ότι δε θα υπήρχε κανένας λόγος να φύγει ο Μπουρούσης.

Αλλά με αυτά που λέει για τους Αγγελόπουλους...Τι να πω.Η αχαριστία σε όλο της το μεγαλείο..


τωρα που οι ''βλακες'' θα τον στειλουν σπιτι του να δουμε τι δηλωσεις θα κανει...
shtarkws
QUOTE(Phil Laak @ Jun 23 2011, 23:47 ) *
Αν ήταν μόνο η παραδοχή για τα φάρμακα,πιστεύω ότι δε θα υπήρχε κανένας λόγος να φύγει ο Μπουρούσης.

Αλλά με αυτά που λέει για τους Αγγελόπουλους...Τι να πω.Η αχαριστία σε όλο της το μεγαλείο..


Δηλαδη αν ο μπουρουσης οντως ντοπαριστικε δεν σε πειραζει???
kurtz
Ρε παιδιά όλοι έχουμε βρίσει το αφεντικό μας σε τρίτους οπότε δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο ή κατακριτέο, επίσης οι περισσότεροι επαγγελματίες αθλητές κάτι παίρνουν οπότε ούτε αυτό με έριξε από τα σύννεφα. Οι Αγγελόπουλοι λογικό είναι να των διώξουν αφού τους έβρισε αλλά δεν είναι και κάτι φοβερό. Το σημαντικό για εμένα είναι πως αν κατάλαβα καλά με το που σταμάτησαν οι αγώνες στην Ευρώπη δεν υπήρξε κανένας έλεγχος και βρήκε την ευκαιρία να πάρει ότι πήρε και να την γλιτώσει λογικά από καμιά τιμωρία.
Ginobili
QUOTE(Quincy @ Jun 23 2011, 20:44 ) *
Ο αποκλεισμός του μπορεί να έγινε για πολλούς λόγους. Άσε που αν έπαιρνε και τότε, σημαίνει ότι δεν ντοπαρίστηκε μόνο και μόνο για να μπορεί να παίξει ως μόνος ψηλός απέναντι στον ΠΑΟ, αλλά έπαιρνε συχνά. Ή παίρνεις ή δεν παίρνεις...
Αν έπαιρνε καιρό γιατί δεν είχε ανακαλυφθεί από το αντι-ντόπινγκ κοντρόλ;; Και έτυχε να βγει τώρα στη φόρα, μετά από τέτοιες δηλώσεις;;

Δεν είναι όλα τα φάρμακα-ντόπες ίδια,και δεν δρουν με τον ίδιο τρόπο.Δεν είναι βιάγκρα που το παίρνεις 1 ώρα πριν για να κάνεις την δουλεία σου,επιδρούν διαφορετικά και επίσης δεν αποβάλλονται από τον οργανισμό στο "άψε σβήσε",αλλά χρειάζεται συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ανάλογα και με τον οργανισμό.
tzagasdog
αρκετα ανεχθηκαμε τη βλακεια στον Ολυμπιακο στο καλο κ Μπουρουση
T.W.Is.M.
QUOTE(Ginobili @ Jun 23 2011, 23:34 ) *
Και να που πλέον οι Έλληνες δεν αντιπαθούν τον Κρίσιτς... laugh.gif
Θα έρθει να παίξει με την ΤΣΣΚΑ και όλο το ΣΕΦ θα τον αποθεώνει!


Ε οχι και δεν αντιπαθουν...
Αν ερχοταν στο ΣΕΦ και καποιος "επιστημονας" τον κυνηγουσε με καρεκλα, θα εριχνα πολυ γελιο.
Ο Μπουρουσης εκανε μια αντιεπαγγελματικη και αυτοκαταστροφικη ενεργεια, το αλλο ανθρωποειδες μια εγκληματικη ενεργεια. Ειναι προφανες νομιζω ποιος ειναι χειροτερος.
balomazoxtra
Σκεφτείτε λίγο σκηνικό...

Μετά από αυτό, ο Μπουρούσης παρατάει το μπάσκετ,παντρεύεται την κόρη του Αγαπούλα ενώ παράλληλα βοηθά και μαθαίνει από τον "μπαμπά" τη δουλειά...

Παράλληλα κάνει παιδί με κόρη Big Mac το οποίο έχει γονίδια Μπουρούση και Ψωμιάδη.

Η εφαρμογή της Ευγονικής στα καλύτερά της.
T.W.Is.M.
QUOTE(SoKRaM @ Jun 23 2011, 23:49 ) *
Πρωτη φορα γινεται κατι και δε φταιει ο Τεοντοσιτς. smiley.gif


Ποιος το ειπε αυτο? Φυσικα και φταιει ο Τεοντοσιτς. Ποιος νομιζεις οτι τον εφερε σε επαφη με τον Μπιγκ Μακ για να του δωσει το φαρμακο του? smiley.gif
Razorblade Fish
QUOTE(balomazoxtra @ Jun 24 2011, 00:05 ) *
Σκεφτείτε λίγο σκηνικό...

Μετά από αυτό, ο Μπουρούσης παρατάει το μπάσκετ,παντρεύεται την κόρη του Αγαπούλα ενώ παράλληλα βοηθά και μαθαίνει από τον "μπαμπά" τη δουλειά...

Παράλληλα κάνει παιδί με κόρη Big Mac το οποίο έχει γονίδια Μπουρούση και Ψωμιάδη.

Η εφαρμογή της Ευγονικής στα καλύτερά της.

Κλαιω... 24.gif 24.gif
Phil Laak
QUOTE(shtarkws @ Jun 23 2011, 23:52 ) *
Δηλαδη αν ο μπουρουσης οντως ντοπαριστικε δεν σε πειραζει???


Άσε εγώ τι σκέφτομαι και τι με πειράζει.Εγώ μιλάω για το τι θα έπρεπε να κάνουν οι Αγγελόπουλοι,αν το μόνο που ακουγόταν στη συνομιλία ήταν αυτά για το ντοπάρισμα.Και στο παρελθόν έχουν πιαστεί ντοπέ παίκτες,αλλά οι ομάδες τους τους κράτησαν.
SoKRaM
QUOTE(balomazoxtra @ Jun 24 2011, 00:05 ) *
Σκεφτείτε λίγο σκηνικό...

Μετά από αυτό, ο Μπουρούσης παρατάει το μπάσκετ,παντρεύεται την κόρη του Αγαπούλα ενώ παράλληλα βοηθά και μαθαίνει από τον "μπαμπά" τη δουλειά...

Παράλληλα κάνει παιδί με κόρη Big Mac το οποίο έχει γονίδια Μπουρούση και Ψωμιάδη.

Η εφαρμογή της Ευγονικής στα καλύτερά της.


Μιλαμε για τελειοποιηση καθε ονειρου.
rchos
ο μπουρουσης μετα απο αυτο δεν πρεπει να κληθει ποτε ξανα στην εθνικη.λογο φαρμακων.

στον ολυμπιακο δεν εχουν λογο να τον τιμωρησουν για την ντοπα.πρεπει ομως να τον πεταξουν με τις κλοτσιες εξω για τον τροπο που φαινεται να μιλαει για τους ιδιοκτητες της ομαδας.


αν ισχυει η στιχομυθια φυσικα που δεν βρισκω λογο να μην ισχυει.
shtarkws
Καμία ανοχή κατα την γνώμη μου σε ντοπαρισμενους αθλητές η σε αθλητές με παράνομη δραστηριότητα.Τέλος.Οποίος και να είναι αυτος.Εμείς που αγαπάμε το μπασκετ πρέπει να το διαφυλάξουμε ηθικά για να μην ξεπεσει και απαξιωθεί κι άλλο.Πρέπει να μπει επιτέλους τέλος στην κατηφόρα και να γίνει μια νέα αρχή σε στέρεες βασεις
gallistis
QUOTE(kurtz @ Jun 23 2011, 23:55 ) *
Ρε παιδιά όλοι έχουμε βρίσει το αφεντικό μας σε τρίτους οπότε δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο ή κατακριτέο, επίσης οι περισσότεροι επαγγελματίες αθλητές κάτι παίρνουν οπότε ούτε αυτό με έριξε από τα σύννεφα. Οι Αγγελόπουλοι λογικό είναι να των διώξουν αφού τους έβρισε αλλά δεν είναι και κάτι φοβερό. Το σημαντικό για εμένα είναι πως αν κατάλαβα καλά με το που σταμάτησαν οι αγώνες στην Ευρώπη δεν υπήρξε κανένας έλεγχος και βρήκε την ευκαιρία να πάρει ότι πήρε και να την γλιτώσει λογικά από καμιά τιμωρία.


να βριζεις το αφεντικο αν παιρνεις 500 ευρω και σε τρεχει,ας πουμε εχει μια λογικη...αν παιρνεις 1.700.000 και το μονο που κανεις ειναι να παιζεις 10 σοβαρα παιχνιδια(και να ριχνεις καμια ροχαλα και να τη λες σε κανα πιτσιρικο-αν και δεν εγιναν με ολυμπιακο)τι λογικη εχει?
vastravoud
Ο Ολυμπιακός δεν είναι φιλανθρωπο σωματείο, και ο παίκτης είναι περιουσιακό του στοιχείο. Όταν ο Μπατιστ έκανε...."this malakia"(οπως ο ίδιος είπε πριν 10 μέρες), ο ΠΑΟ δεν είχε κανένα λόγο να βγει και να τον τιμωρήσει προς τα έξω, όμως ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ όφειλε(και πιστευω πως το έκανε) να τρίξει τα δόντια, για να προστατέψει έτσι ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ επένδυση.

Στην προκειμένη όμως περίπτωση ο Μπουρουσης καταφέρθηκε και εναντίον των ανθρώπων που τον αμείβουν πλουσιοπάροχα. Το εξωφρενικό του πράγματος είναι ότι αν οι Αγγελόπουλοι δεν υπήρχαν(συνεπώς αν δεν εκτοξευόταν ο ανταγωνισμός στα σημερινά βλακώδη ύψη), ο κύριος Μπουρούσης δε θα έπαιρνε ούτε 500χιλιάρικα, ενώ και το ταβάνι των Σπανούλη/Διαμαντίδη κλπ θα ήταν το πολύ στο 1+ μύριο. Συνεπώς όλοι τους θα πρέπει να νιώθουν απίστευτα τυχεροί που έτυχε να παίζουν μπάσκετ στη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ συγκυρία......

Με άλλα λόγια, ο Ολυμπιακός ορθότατα θα πετάξει κλωτσηδόν τον Μπουρούση λόγω της ασέβειας του και όχι για κάποιο "ηθικό" λόγο προστασίας του αθλήματος.
Phil Laak
QUOTE(vastravoud @ Jun 24 2011, 00:57 ) *
Ο Ολυμπιακός δεν είναι φιλανθρωπο σωματείο, και ο παίκτης είναι περιουσιακό του στοιχείο. Όταν ο Μπατιστ έκανε...."this malakia"(οπως ο ίδιος είπε πριν 10 μέρες), ο ΠΑΟ δεν είχε κανένα λόγο να βγει και να τον τιμωρήσει προς τα έξω, όμως ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ όφειλε(και πιστευω πως το έκανε) να τρίξει τα δόντια, για να προστατέψει έτσι ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ επένδυση.

Στην προκειμένη όμως περίπτωση ο Μπουρουσης καταφέρθηκε και εναντίον των ανθρώπων που τον αμείβουν πλουσιοπάροχα. Στην προκειμένη μάλιστα περίπτωση, αν οι Αγγελόπουλοι δεν υπήρχαν(συνεπώς αν δεν εκτοξευόταν ο ανταγωνισμός στα σημερινά βλακώδη ύψη), ο κύριος Μπουρούσης δε θα έπαιρνε ούτε 500χιλιάρικα, ενώ και το ταβάνι των Σπανούλη/Διαμαντίδη κλπ θα ήταν το πολύ στο 1+ μύριο. Συνεπώς όλοι τους θα πρέπει να νιώθουν απίστευτα τυχεροί που έτυχε να παίζουν μπάσκετ στη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ συγκυρία......

Με άλλα λόγια, ο Ολυμπιακός ορθότατα θα πετάξει κλωτσηδόν τον Μπουρούση λόγω της ασέβειας του και όχι για κάποιο "ηθικό" λόγο προστασίας του αθλήματος.


Συμφωνώ απόλυτα.Ο μόνος λόγος που πρέπει να φύγει χθες κιόλας,είναι ο τρόπος που μίλησε για τους Αγγελόπουλους.Και κανένας άλλος.
kseplenhs
πλέον έχει εξελιχθεί στο μυαλό μου σαν το μεγαλύτερο είδωλο που ανέδειξε ο ελληνικός αθλητισμός.

Ο παλίκαρος όχι μόνο έβγαλε γκόμενα την big macενα αλλά έκανε κονέ με τον πεθερό αποκτώντας την πιο σίγουρη πρόσβαση σε ντόπες και σε σιγουράκια στο στοίχημα.Το μόνο που μένει να ακούσουμε είναι να γυρναγε τα μαγαζιά τα ξημερώματα για να παίρνει την είσπραξη της "προστασίας" για τον πεθερό.

Εκεί που ακούγαμε πως η γιουβέντους για παράδειγμα είχε θυγατρική φαρμακευτική εταιρεία (όλόκληρο εργοστάσιο για την ακρίβεια) για την "υποστήριξη" των αθλητών,έχουμε τον γιάνναρο να τα παίρνει απο τον πεθερό του στην καβάλα.Οργάνωση ρε,όχι αστεία!

Γιάννη Μπουρούση για πάντα στο θρύλο,περιμένουμε εναγωνίως την αυτοβιογραφία σου και μια ταινία με τη ζωή σου...
vastravoud
Πάντως, με δεδομένο ότι η ντόπα ενδεχομένως προκαλεί και στυτικές δυσλειτουργίες, δεν είναι παράλογο το να θέλει ντε και καλά ο Μάκαρος να τον ποτίζει tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.