Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιάννης Μπουρούσης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
kseplenhs
QUOTE(pete7 @ Jun 24 2011, 14:58 ) *
ρε παιδια καλα να παθει ο μπουρου αν οντως φταιει ομως γιατι για τον παπαδοπουλο ασχετο με μπασκετ δεν λενε τιποτα
σε σαιτ φεις κανεις εναντιον του εκτος λιγων
δηλ με τον μπουρου ολοι τα ειχαν εναντιον του κ τωρα ηρθε καπακι ωστε να φυγει-τον αβρααμ δεν τον κατηγορουν τοσο οσο μπουρου.
σιγουρα αλλο ντοπινγκ κ αλλο στοιχημα αλλα κ τα 2 ειναι εγκληματιικες πραξεις


Καλά τώρα τα πιστεύεις όσα λες?

Πάρε παράδειγμα τον οποινδήποτε αθλητή.Τον γιουσέιν μπόλτ ξερω γω.Τι θα κάνει περισσότερη αίσθηση?Αν βγεί προς τα έξω πως πιάστηκε ντοπέ ή αν έπαιξε άσσο το αετός σκύδρας-γκεντζεμπρλίκι?

Με τον παράνομο στοιχηματισμό αποκτά κάποιος αθλητής πλεονέκτημα έναντι των αντιπάλων του?

Εκτός αν βέβαια είσαι της λογικής "εγκλημα η παιδεραστεία,έγκλημα και το παράνομο παρκάρισμα.Ας τους στείλουμε όλους στην κρεμάλα"
Redalert
QUOTE(damian @ Jun 24 2011, 15:29 ) *
Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι το βλάκες πάει στους δημοσιογράφους της ΝΕΤ που πήγανε για δηλώσεις και τους έγραψε στα @@ του;



Μαλλον Ναι!!
pete7
μαζι σου κ δεν τον αθωωνω απλως λεω την διασταση που εχει παρει σε σχεση με αβρααμ στους φιλους του θρυλου -σιγουρα το ντοπινγκ ειναι πιο μεγαλο ατοπημα εννοειται κ θα πρεπει να τιμωρηθει -( οπως ξερεις πιο πολυ τους πειραξε τα λογια παρα το ντοπινγκ σωστα) cool.gif

αυτο παντως δεν σημαινει οτι οσοι φταινε κ για ντοπινγκ κ για στοιχημα οτι πρεπει να την γλυτωσουν,ολοι πρεπει να τιμωρηθουν αν φταινε.
στο τελος κανεις δεν θα παθει τιποτα γιατι στην ελλαδα ζουμε

http://www.sport-fm.gr/article/483960
GK_23
QUOTE(Pilot_11 @ Jun 24 2011, 14:39 ) *
http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...amp;w=0&m=1

για τα φαρμακακια που λεει οτι ζηταει δε μιλανε......

Οι μπασκετικοί δημοσιογράφοι όταν νιώθουν ότι χτυπάνε το άθλημά τους συσπειρώνονται αμέσως και δικαιολογούν αμέσως τον τίτλο "Μασονία". Ασχέτως αν προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα.
Ένα δίκιο θα τους δώσω μόνο: Στο βιβλίο του Γκαγκάτση για το Euro 2004 που εκδόθηκε πέρυσι, ο ίδιος ο πρώην πρόεδρος της ΕΠΟ ομολογεί πως μια βδομάδα πριν την έναρξη του τουρνουά ο Ζαγοράκης είχε βρεθεί θετικός σε έλεγχο... Φυσικά δεν υπήρξε ποτέ ούτε μονόστηλο στον Τύπο για το γεγονός αυτό!

Εδώ βγήκε η ΕΟΚ σήμερα και ζητάει έλεγχο ντόπινγκ του Μπουρούση, λες και αν είχε ντοπαριστεί τότε θα το βρουν τώρα.. icon_drunk.gif
Hakeem Olajuwon
QUOTE(kseplenhs @ Jun 24 2011, 15:31 ) *
Καλά τώρα τα πιστεύεις όσα λες?

Πάρε παράδειγμα τον οποινδήποτε αθλητή.Τον γιουσέιν μπόλτ ξερω γω.Τι θα κάνει περισσότερη αίσθηση?Αν βγεί προς τα έξω πως πιάστηκε ντοπέ ή αν έπαιξε άσσο το αετός σκύδρας-γκεντζεμπρλίκι?

Με τον παράνομο στοιχηματισμό αποκτά κάποιος αθλητής πλεονέκτημα έναντι των αντιπάλων του?

Εκτός αν βέβαια είσαι της λογικής "εγκλημα η παιδεραστεία,έγκλημα και το παράνομο παρκάρισμα.Ας τους στείλουμε όλους στην κρεμάλα"


Oταν ο τζορνταν αποκαλυφθηκε οτι επαιζε παρανομο στοιχημα εγινε σαλος και πιθανοτατα για αυτο σταματησε το μπασκετ την πρωτη φορα.Οταν ο ρασαντ λιουις πιαστηκε ντοπε εφαγε τιμωρια 10 αγωνιστικων και επεστρεψε χωρις να συμβει τιποτα.
Αρα μαλλον αυτο που λες δεν ισχυει
A.CAB
QUOTE(sixama23 @ Jun 24 2011, 16:06 ) *
Οι μπασκετικοί δημοσιογράφοι όταν νιώθουν ότι χτυπάνε το άθλημά τους συσπειρώνονται αμέσως και δικαιολογούν αμέσως τον τίτλο "Μασονία". Ασχέτως αν προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα.
Ένα δίκιο θα τους δώσω μόνο: Στο βιβλίο του Γκαγκάτση για το Euro 2004 που εκδόθηκε πέρυσι, ο ίδιος ο πρώην πρόεδρος της ΕΠΟ ομολογεί πως μια βδομάδα πριν την έναρξη του τουρνουά ο Ζαγοράκης είχε βρεθεί θετικός σε έλεγχο... Φυσικά δεν υπήρξε ποτέ ούτε μονόστηλο στον Τύπο για το γεγονός αυτό!

Εδώ βγήκε η ΕΟΚ σήμερα και ζητάει έλεγχο ντόπινγκ του Μπουρούση, λες και αν είχε ντοπαριστεί τότε θα το βρουν τώρα.. icon_drunk.gif


Μια μικρή παρέμβαση αλλά ο Ζαγοράκης έχει πιαστεί και άλλες φορές "ντοπέ" αλλά πάντα μετά από δεύτερους ελέγχους αθωωνόταν. όχι γιατί τους λάδωνε ή γιατί ήταν καλό παιδί αλλά επειδή ο οργανισμός του είχε εκ φύσεως ποσοστά τεστοστερόνης πάνω από το κανονικό. Το θυμάμαι και όταν είχε γίνει με την Εθνική αλλά και στον ΠΑΟΚ ή στην ΑΕΚ παλιότερα όπου και ο ίδιος ήταν πολύ cool πριν τις τελικές εξετάσεις. True story. Απλά το αναφέρω δεν αντιλέγω στα υπόλοιπα που λες. peace.gif
GK_23
QUOTE(A.CAB @ Jun 24 2011, 16:22 ) *
Μια μικρή παρέμβαση αλλά ο Ζαγοράκης έχει πιαστεί και άλλες φορές "ντοπέ" αλλά πάντα μετά από δεύτερους ελέγχους αθωωνόταν. όχι γιατί τους λάδωνε ή γιατί ήταν καλό παιδί αλλά επειδή ο οργανισμός του είχε εκ φύσεως ποσοστά τεστοστερόνης πάνω από το κανονικό. Το θυμάμαι και όταν είχε γίνει με την Εθνική αλλά και στον ΠΑΟΚ ή στην ΑΕΚ παλιότερα όπου και ο ίδιος ήταν πολύ cool πριν τις τελικές εξετάσεις. True story. Απλά το αναφέρω δεν αντιλέγω στα υπόλοιπα που λες. peace.gif

Μεγάλη κουβέντα η τεστοστερόνη του Ζαγοράκη...
Δεν αθωωνόταν από 2ους ελέγχους αλλά υποστήριζε πάντα πως η αυξημένη τεστοστερόνη οφείλεται σε οργανικά αίτια.
Τέλος πάντων, εννοείται peace.gif


kseplenhs
QUOTE(Hakeem Olajuwon @ Jun 24 2011, 16:12 ) *
Oταν ο τζορνταν αποκαλυφθηκε οτι επαιζε παρανομο στοιχημα εγινε σαλος και πιθανοτατα για αυτο σταματησε το μπασκετ την πρωτη φορα.Οταν ο ρασαντ λιουις πιαστηκε ντοπε εφαγε τιμωρια 10 αγωνιστικων και επεστρεψε χωρις να συμβει τιποτα.
Αρα μαλλον αυτο που λες δεν ισχυει



Εγώ απο την πλευρά μου μπορώ να σου πω πως την μάριον τζόουνς την διέσυραν στα δικαστήρια και της πήραν τα μετάλλια καθώς και αθλητές τερμάτισαν τις καριέρες τους και φαρμακοποιοί μπήκαν φυλακή όταν ξέσπασε το σκάνδαλο της balco.

Εσύ αντίστοιχα μπορείς να μου αντιπαραβάλεις μια αθλήτρια στο Σουδάν ξέρω γω που όταν την πιάσανε ντοπαρισμένη την "τιμώρησαν" με 4 μετάννοιες στον Αλλάχ ενώ άλλη μια όταν την έπιασαν για μοιχεία,την λιθοβόλησαν δημόσια.

Το θέμα μας δεν είναι πως διαχειρίζεται η κάθε λίγκα τις τιμωρίες της αλλά η ουσία του θέματος.Απο τη στιγμή που ένας αθλητής λειτουργεί παράνομα για να επιβληθεί στους ανταγωνιστές του,λογικό είναι να είναι πιο σημαντικό απο μια παράνομη δραστηριότητά του εκτός του άμεσου περιβάλλοντος του επαγγελματός του(εκτός αν είναι κατα συρροή δολοφόνος για παράδειγμα που λογικό είναι να κάνει μεγαλύτερη αίσθηση απο το κάθε ντοπάρισμα.)
Ας μην γελιόμαστε.Ενας αντίπαλος ενός ντοπαρισμένου,έχει κάθε λόγο να διαμαρτύρεται για την ανισότητα ενός αγώνα μεταξύ τους.Ενας αντίπαλος του Αβραάμ γιατί να διαμαρτυρηθεί?Είχε σχέση το "όφη-ιωνικός" με τους αγώνες μεταξύ τους?
mephisto22
"Αισθάνομαι βαθύτατα προσβεβλημένος, προσωπικά και επαγγελματικά, από την άδικη εμπλοκή του ονόματός μου σε δήθεν χρήση απαγορευμένων ουσιών, καθώς και από την παράνομη αξιοποίηση σε βάρος μου μιας καθαρά προσωπικής συνομιλίας, που δημοσιοποιήθηκε στο πλαίσιο άλλης υπόθεσης, η οποία δεν με αφορά καθοιονδήποτε τρόπο.

Θέλω να δηλώσω κατηγορηματικά ότι ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει απαγορευμένες ουσίες, αφού κάτι τέτοιο δεν συνάδει με τον επαγγελματισμό και την ηθική μου. Άλλωστε, αυτό έχει αποδειχθεί από συνεχείς και πολλούς ελέγχους, στους οποίους έχω υποβληθεί από την αρχή της καριέρας μου. Σήμερα κιόλας κατέθεσα αίτηση προς την Ε.Ο.Κ. να υποβληθώ στις απαραίτητες εξετάσεις και θέτω τον εαυτό μου στη διάθεση των ελληνικών και διεθνών αρχών για οποιοδήποτε περαιτέρω ιατρικό έλεγχο.

Eπιπλέον, είμαι ανά πάσα στιγμή έτοιμος να προσέλθω ενώπιον της Δικαιοσύνης, προκειμένου να δώσω τις απαραίτητες εξηγήσεις και να αποδείξω ότι όσα ελέχθησαν, παρερμηνεύθηκαν και ότι ποτέ δεν έχω εμπλακεί σε συνομιλίες και συναλλαγές που αφορούν παράνομες ουσίες.

Πιστεύω, τέλος, ότι έχω αποδείξει με τη μέχρι σήμερα πορεία μου, σαν αθλητής και σαν άνθρωπος, ότι τιμώ την ιστορική ομάδα του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, τους φιλάθλους και τη Διοίκησή της, γεγονός που δεν μπορεί να ακυρωθεί από την παράνομη, ως προς εμένα, δημοσιοποίηση μιας καθαρά προσωπικής συνομιλίας. Ωστόσο, θεωρώ τίμιο και σωστό να ζητήσω συγγνώμη, σε περίπτωση που κάποιος ή κάποιοι εθίγησαν".



Τι εγινε ρε παιδια?Απ τα καλλιαρντα το γυρισαμε στην καθαρευουσα? icon_drunk.gif
vastravoud
Συμφωνώ 100% με τον ξεπλένη.

Όσο για τη δήλωση του Μπουρούση, αμφιβάλλω αν μπορεί να κατανοήσει το κείμενο της ανακοίνωσης, πόσο μάλλον να το σκεφτόταν ο ίδιος tongue.gif
il postino
http://www.redplanet.gr/basket/to-eskan-st...sh.1125485.html

δεν καταλαβαινω τετοιο πεσιμο και κραξιμο στο μπουρουση!!

απο μια τηλεφωνικη επικοινωνια με τον αγαπουλα σε λιγο θα τον κρεμασουν στο συνταγμα με ολους τους αγανακτισμενους απο κατω που θα τον λοιδωρουν επειδη ολοι αυτοι μαζεμενοι δε βγαζουν το 1,6εκ που παιρνει ο τυπος απο τα κορ.., συγνωμη, απο τους αγγελοπουλους!!!

ψαχνουν λεει το σπιτι του!! ρε πατε καλα? δηλαδη αμα περναγε απο αντιντοπινγκ κοντρολ και εβγαινε θετικος θα τον πυροβολουσαν εν ψυχρω εκεινη τη στιγμη? ας τον εψαχναν, δε τους φταιει κανεις που δεν εκαναν ελεγχους!! δηλαδη αμα βγει ο μπουρουσης και πει "εκανα πλακα με τον αγαπουλα και χαβαλεδιαζαμε στο τηλεφωνο επειδη ολο καποιος θα μας ακουγε" τι θα του πουν?

λοιπον, συντασσομαι ξεκαθαρα με τον αγωνιστη μπουρουση απο δω και στο εξης!! ολο το συστημα βλεπω να ξεκα..νει πανω του και δε μ αρεσει καθολου!!

γιαννη μπουρουση μη μασας καθολου!! πηγαινε και στο γαμο του $pan σημερα και φερε και τις γυροβολιες σου,ετσι για να γουσταρεις!!!
Zephyr
http://www.gazzetta.gr/article/item/204048...ko-kai-pharmaki

Ότι πιο σωστό γράφτηκε τις τελευταίες μέρες επί του θέματος (σπάνια συμφωνώ με Παπαδογιάννη).
Anaz
Συμφωνω κι εγω απολυτα με τον Παπαδογιαννη (και για μενα απο τις λιγες φορες) στο θεμα Μπουρουση.
Παρεμπιπτοντως να προσθεσω οτι θυμαμαι οτι ειχε γινει ενας ελεγχος της wada στον Μπουρουση λιγο πριν τη διακοπη του συμβολαιου του.
Διαβασα επισης οτι του πηραν δειγμα σημερα απο τον ΕΣΚΑΝ. Προσωπικη εκτιμηση?? Δεν θα βρουν τιποτα... Παρολο που η υποθεση ΚΑΡΑΒΡΟΜΑΕΙ..
sir-elric
ηλεκτρολητες ρε επαιρνε το παιδι που να φανουν!!! εχει χαθει η τσιπα σε αυτην την χωρα. πηγαινε ρε γιαννακη στο πουρτο ρικο να παιξει οπως ειχε κανει ο γιαννουλης.

φανταζεσται να ειχε γινει το ογδωο θαυμα κ να ειχαμε παρει κανα πρωταθλημα.!!
Manu7
Καινούρια συνομιλία του Γιαννάκη που πήρε ...βιταμίνη....
Όχι βασιλικό πόλτο μην έπαιρνες...

QUOTE
Όπως αναφέρεται, η συγκεκριμένη συνομιλία έγινε το μεσημέρι της 31ης Μαρτίου, δηλαδή λίγες ώρες πριν το τζάμπολ στον 4ο αγώνα με την Σιένα στην Ιταλία.

Αναλυτικά ο νέος διάλογος που είδε το φως της δημοσιότητας από την δικογραφία-μαμούθ έχει ως εξής:

Α: Λοιπόν Γιάννη ένα θα σου πω αγόρι μου, ξέχασε ότι έχει γίνει στο προηγούμενο ματς, ξέχασε αν σε έχει στεναχωρήσει κανένας προπονητής και τέτοια. Παίξε για πάρτι σου σήμερα. Μ’ ακούς;

Β: Σας ακούω κύριε Μάκη.

Α: Παίξε για σένα αγόρι μου, παίξε για πάρτι σου. Μην σκέφτεσαι το προηγούμενο ματς.

Β: Ναι, ναι έτσι είναι, έχω και το… γιατί προχθές δε πήρα τη βιταμίνη γιατί μου’ χε μείνει λίγο και θα τη πάρω σήμερα. Έχω σχεδόν το μισό πάνω από το φακελάκι.

Α: Παίξε για σένα αγόρι μου μη παίζεις για κανένανε. Χωρίς κανένα άγχος και μη σκέφτεσαι τίποτα.

Β: Τι γράφανε οι εφημερίδες, τι γράφανε γιατί δεν διάβασα;

Α: Τίποτα, τι να γράψουν οι εφημερίδες; Γράψτους στα αρχ… σου. Δείξε σήμερα τα αρχ… σου και να τους τελειώνεις επί τόπου.

Β: Θα παίξω καλά, ναι.

Α: Πάρτο πάνω σου το ματς σήμερα, εντάξει;

Β: Έγινε κύριε Μάκη.

Α: Καλή επιτυχία Γιάνναρε.
oti-nane
όσοι θεωρούν το ότι η ντόπα είναι το λιγότερο θα ήθελα να δω τι θα λέγανε (ή μάλλον θα σέρνανε) αν την έπαιρνε παίχτης αντίπαλης ομάδας...
Και όσο για το βρίσιμο στους αγγελόπουλους ναι όλοι μπορεί να βρίσουμε τα αφεντικά στη διοίκηση της εταιρίας αλλά το να το μάθουν π.χ. από κάπου όπου μπορεί απλά να γίνει σύσταση και να σε έχουν στη μπούκα μετά και άλλο να το μάθει όλη η εταιρία μαζί με όλο τον κόσμο π.χ. σε κάποιον πίνακα ανακοινώσεων όπου δεν την γλυτώνεις με τίποτα
aegeansheed
QUOTE(sixama23 @ Jun 24 2011, 16:29 ) *
Μεγάλη κουβέντα η τεστοστερόνη του Ζαγοράκη...
Δεν αθωωνόταν από 2ους ελέγχους αλλά υποστήριζε πάντα πως η αυξημένη τεστοστερόνη οφείλεται σε οργανικά αίτια.


Όμοια περίπτωση και για τον Σωτήρχο (όποιος τον θυμάται). (archived enet)
lakersdynasty
QUOTE(oti-nane @ Jun 25 2011, 00:23 ) *
όσοι θεωρούν το ότι η ντόπα είναι το λιγότερο θα ήθελα να δω τι θα λέγανε (ή μάλλον θα σέρνανε) αν την έπαιρνε παίχτης αντίπαλης ομάδας...
Και όσο για το βρίσιμο στους αγγελόπουλους ναι όλοι μπορεί να βρίσουμε τα αφεντικά στη διοίκηση της εταιρίας αλλά το να το μάθουν π.χ. από κάπου όπου μπορεί απλά να γίνει σύσταση και να σε έχουν στη μπούκα μετά και άλλο να το μάθει όλη η εταιρία μαζί με όλο τον κόσμο π.χ. σε κάποιον πίνακα ανακοινώσεων όπου δεν την γλυτώνεις με τίποτα


γιατι να εχεις την αναγκη να δεις κατι τετοιο απ'τη στιγμη που ηδη η κυρια αντιδραση ειναι: "κοιτα που περιμεναμε να πιασουν τον Μπατιστ και πιασαν τον Μπουρουση?" tongue.gif

QUOTE
Α: Παίξε για σένα αγόρι μου, παίξε για πάρτι σου. Μην σκέφτεσαι το προηγούμενο ματς.

Β: Ναι, ναι έτσι είναι, έχω και το… γιατί προχθές δε πήρα τη βιταμίνη γιατί μου’ χε μείνει λίγο και θα τη πάρω σήμερα. Έχω σχεδόν το μισό πάνω από το φακελάκι.


μια χαρα λειτουργησε η βιταμινη

3ο παιχνιδι: 0/2 σουτ ρανκιν 2

4ο παιχνιδι 5/7 σουτ ρανκιν 21

thumbsup.gif
kurtz
QUOTE(oti-nane @ Jun 25 2011, 00:23 ) *
όσοι θεωρούν το ότι η ντόπα είναι το λιγότερο θα ήθελα να δω τι θα λέγανε (ή μάλλον θα σέρνανε) αν την έπαιρνε παίχτης αντίπαλης ομάδας...
Και όσο για το βρίσιμο στους αγγελόπουλους ναι όλοι μπορεί να βρίσουμε τα αφεντικά στη διοίκηση της εταιρίας αλλά το να το μάθουν π.χ. από κάπου όπου μπορεί απλά να γίνει σύσταση και να σε έχουν στη μπούκα μετά και άλλο να το μάθει όλη η εταιρία μαζί με όλο τον κόσμο π.χ. σε κάποιον πίνακα ανακοινώσεων όπου δεν την γλυτώνεις με τίποτα


Πιστεύω πως οι περισσότεροι εννοούν ότι δεν τους φαίνεται και περίεργο το ότι ντοπαρίστηκε αθλητής,το περίεργο είναι ότι τους πιάνουν. Όσοι ξέρουν πέντε πράγματα για τον επαγγελματικό αθλητισμό ξέρουν πως είναι συνηθισμένο οπότε καλό είναι να μην το κάνουμε και μεγάλο θέμα όταν πιάνουν κάποιο,την τιμωρία του και άντε στο καλό.
argeitis
Όσο θυμάμαι πριν από δύο χρόνια που κυριολεκτικά εκβίαζε τους Αγγελόπουλους με την αδιάλλακτη στάση του για ανανέωση του συμβολαίου με πρόσχημα πως τα δίνει όλα σε κάθε παιχνίδι και ότι κατά κάποιο τρόπο τα δικαιούτε, έχοντας και ως μοχλό πίεσης είτε να υπέγραφε στο Π.Α.Ο. είτε να αποδεχόταν πρόταση από το ΝΒΑ, και τους Αγγελόπουλους να κάνουν τελικά το χατήρι του γιατί σκέφτονται όπως ένας αγνός φίλαθλος που αγαπάει την ομάδα του, ή την ασέβια που έδειχνε στο πρόσωπο του Παναγιώτη Γιαννάκη γράφοντας τον κυριολεκτικά στα παλαιότερα των υποδυμάτων του, θεωρώντας την ομάδα κατα κάποιο τρόπο τσιφλίκι του. Ακόμα και με τον ΙΒΚΟΒΙΤΣ τα ίδια είχαμε. Δείτε μόνο στο παρακάτω βίντεο πως συμπεριφέρεται στον προπονητή του όταν πάει στον πάγκο. http://www.youtube.com/watch?v=7uzY2j66uXU

Αλλά βρήκε και τα έκανε. Α ρε καθίκι, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ που σου χρειάζεται να σου πω εγώ, που ήρθες από το κωλοχώρι σου, λιμοτάγαρο και σε έκαναν άνθρωπο με τα εκατομμύρια που σου έδωσαν τα αδέρφια και αντί να τους ευγνωμονείς τους υβρίζεις με απαράδεκτους χαρακτηρισμούς.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να εξαφανιστείς από προσώπου γης, είσαι ανεπιθύμητος, είσαι στίγμα για την ιστορία της ομάδας μας και το χειρότερο αποδεικνύεσαι ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ. ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ. Εύχομαι να σε κατατρέχουν οι τύψεις για πάντα.

ΡΕ ΗΛΙΘΙΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΥ ΣΕ ΤΑΙΖΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΑΓΚΩΝΕΙΣ. ΝΑ ΧΑΘΕΙΣ ΝΑ ΧΑΝΕΣΑΙ kill.gif kill.gif kill.gif kill.gif kill.gif kill.gif kill.gif

Υ.Γ.

Ζητώ συγνώμη από το Forum για τους χαρακτηρισμούς αλλά είναι αποτέλεσμα έντονης δυσαρέσκειας

Κάθε αγνός φίλαθλος του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ θα ήθελε οι Αγγελόπουλοι να κρεμάσουν στον τοίχο το δελτίο του ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΥ και να του κόψουν το μπάσκετ μια για πάντα.
oti-nane
QUOTE (kurtz @ Jun 25 2011, 00:35 ) *
Πιστεύω πως οι περισσότεροι εννοούν ότι δεν τους φαίνεται και περίεργο το ότι ντοπαρίστηκε αθλητής,το περίεργο είναι ότι τους πιάνουν. Όσοι ξέρουν πέντε πράγματα για τον επαγγελματικό αθλητισμό ξέρουν πως είναι συνηθισμένο οπότε καλό είναι να μην το κάνουμε και μεγάλο θέμα όταν πιάνουν κάποιο,την τιμωρία του και άντε στο καλό.

Δυστυχώς εγώ αυτό που βλέπω είναι μία αναισθητοποίηση του μέσου έλληνα σε θέματα διαφθοράς και μία λογική 'ωχ αδερφέ αφού το κάνουν όλοι η ομάδα μας να πάρει το πρωτάθλημα να την πω αύριο στο μήτσο στη δουλειά και στα @@ μου"

Αυτό το παραπάνω είναι που με τσακίζει αφάνταστα άσχετα για το ποιος τα κάνει ανεξάρτητα από ομάδα

Αποδείχθηκε κύριε Μαρινάκη ή κύριε πατέρα πως κάνατε μούτι το ποδόσφαιρο με παράγκες κτλπ μέσα και στα @@ μου αν είσαι παο οσφπ ή δόξα δράμας.....
Anaz
Καλα,ντοπα σε....φακελακι??? huh.gif rolleyes.gif
Τον εχω για τοσο χαζο που δεν αποκλειω ακομα και το σεναριο να του πουλαγε ο γατος ο Μακης καμμια καφεινη για να νομιζει οτι κατι κανει!! laugh.gif
SoKRaM
Σε φακελακι? Ρε Γιαννη μηπως τελικα σου εδιναν χορτο? Γιατι αλλιως δεν εξηγειτε δικε μου...


peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif
Air Kef
Πάντως μια παράμετρος που δεν εχω διαβασει πουθενα, είναι ότι στον διάλογο μετά τον τελικο του Κυπέλλου ο Ψωμιάδης λέει καθαρά ότι και οι δικοί του (προφανως οι ποδοσφαιριστές της Καβάλας) παίρνουν από το ίδιο.

Ωστόσο, ενω με τον Μπουρούση εχει γινει θεματάρα και ξεσηκωμός και σενάρια, δεν εχω ακουσει το παραμικρό για κανεναν παικτη της Καβάλας.

Και αν για τον Μπουρούση υπάρχουν οι 19 μερες ξαφνικής αποχής, για τους παικτες της Καβάλας τι εκαναν για κάλυψη;


Όσο προφανές και να ειναι, κάποια πράγματα δεν πολυκολλάνε ρε φούστη.
Manu7
QUOTE(Air Kef @ Jun 25 2011, 04:42 ) *
Πάντως μια παράμετρος που δεν εχω διαβασει πουθενα, είναι ότι στον διάλογο μετά τον τελικο του Κυπέλλου ο Ψωμιάδης λέει καθαρά ότι και οι δικοί του (προφανως οι ποδοσφαιριστές της Καβάλας) παίρνουν από το ίδιο.

Ωστόσο, ενω με τον Μπουρούση εχει γινει θεματάρα και ξεσηκωμός και σενάρια, δεν εχω ακουσει το παραμικρό για κανεναν παικτη της Καβάλας.

Και αν για τον Μπουρούση υπάρχουν οι 19 μερες ξαφνικής αποχής, για τους παικτες της Καβάλας τι εκαναν για κάλυψη;


Όσο προφανές και να ειναι, κάποια πράγματα δεν πολυκολλάνε ρε φούστη.

Κάτι που έχετε παρερμηνεύσει όλοι σας αν και δεν έχει και πολύ σημασία είναι ότι ο πρώτος
διάλογος έγινε μετά το ΟΣΦΠ-ΠΑΟ στο ΣΕΦ στο πρωτάθλημα!
lakersdynasty
QUOTE(Air Kef @ Jun 25 2011, 04:42 ) *
Πάντως μια παράμετρος που δεν εχω διαβασει πουθενα, είναι ότι στον διάλογο μετά τον τελικο του Κυπέλλου ο Ψωμιάδης λέει καθαρά ότι και οι δικοί του (προφανως οι ποδοσφαιριστές της Καβάλας) παίρνουν από το ίδιο.

Ωστόσο, ενω με τον Μπουρούση εχει γινει θεματάρα και ξεσηκωμός και σενάρια, δεν εχω ακουσει το παραμικρό για κανεναν παικτη της Καβάλας.

Και αν για τον Μπουρούση υπάρχουν οι 19 μερες ξαφνικής αποχής, για τους παικτες της Καβάλας τι εκαναν για κάλυψη;


Όσο προφανές και να ειναι, κάποια πράγματα δεν πολυκολλάνε ρε φούστη.


στο ποδόσφαιρο μέσα στην χρονιά γινόντουσαν έλεγχοι για να χρειάζεται οποιασδήποτε μορφής κάλυψη?

QUOTE
Κάτι που έχετε παρερμηνεύσει όλοι σας αν και δεν έχει και πολύ σημασία είναι ότι ο πρώτος
διάλογος έγινε μετά το ΟΣΦΠ-ΠΑΟ στο ΣΕΦ στο πρωτάθλημα!


ο διάλογος πριν το 4ο παιχνίδι με την Σιένα ο υπ'αριθμόν ποιος διάλογος ήταν?
Manu7
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 25 2011, 05:27 ) *
ο διάλογος πριν το 4ο παιχνίδι με την Σιένα ο υπ'αριθμόν ποιος διάλογος ήταν?

O 2ρος που βγήκε στη φόρα με τη βιταμίνη.

Αλλά είπαμε δεν έχει καμία σημασία.Απλά μια διόρθωση για τον 1ο διάλογο έκανα.
lakersdynasty
QUOTE(Manu7 @ Jun 25 2011, 05:51 ) *
O 2ρος που βγήκε στη φόρα με τη βιταμίνη.

Αλλά είπαμε δεν έχει καμία σημασία.Απλά μια διόρθωση για τον 1ο διάλογο έκανα.


οκ. ευχαριστω για την διευκρίνηση. bball.gif
Hakeem Olajuwon
QUOTE(kseplenhs @ Jun 24 2011, 16:35 ) *
Εγώ απο την πλευρά μου μπορώ να σου πω πως την μάριον τζόουνς την διέσυραν στα δικαστήρια και της πήραν τα μετάλλια καθώς και αθλητές τερμάτισαν τις καριέρες τους και φαρμακοποιοί μπήκαν φυλακή όταν ξέσπασε το σκάνδαλο της balco.

Εσύ αντίστοιχα μπορείς να μου αντιπαραβάλεις μια αθλήτρια στο Σουδάν ξέρω γω που όταν την πιάσανε ντοπαρισμένη την "τιμώρησαν" με 4 μετάννοιες στον Αλλάχ ενώ άλλη μια όταν την έπιασαν για μοιχεία,την λιθοβόλησαν δημόσια.

Το θέμα μας δεν είναι πως διαχειρίζεται η κάθε λίγκα τις τιμωρίες της αλλά η ουσία του θέματος.Απο τη στιγμή που ένας αθλητής λειτουργεί παράνομα για να επιβληθεί στους ανταγωνιστές του,λογικό είναι να είναι πιο σημαντικό απο μια παράνομη δραστηριότητά του εκτός του άμεσου περιβάλλοντος του επαγγελματός του(εκτός αν είναι κατα συρροή δολοφόνος για παράδειγμα που λογικό είναι να κάνει μεγαλύτερη αίσθηση απο το κάθε ντοπάρισμα.)
Ας μην γελιόμαστε.Ενας αντίπαλος ενός ντοπαρισμένου,έχει κάθε λόγο να διαμαρτύρεται για την ανισότητα ενός αγώνα μεταξύ τους.Ενας αντίπαλος του Αβραάμ γιατί να διαμαρτυρηθεί?Είχε σχέση το "όφη-ιωνικός" με τους αγώνες μεταξύ τους?


Ναι συμφωνω οτι ενας ντοπαρισμενος αδικει τους συναθλητες του αλλα οπως ειπα στο ΝΒΑ αν καποιος πιαστει ντοπαρισμενος 10-15 αγωνιστικες θα ειναι η τιμωρια του.Και ουτε οι παικτες δειχνουν να διαμαρτυρονται ή να ζητανε αλλαγη του κανονισμου πραγμα που δειχνει τι δεν θεωρειται και τοσο σοβαρο παραπτωμα...

PanosIlio
+1 στο άρθρο Παπαδογιάννη, παίζει να είναι και η πρώτη φορά που συμφωνώ μαζί του ακόμα και στα σημεία στίξης tongue.gif

Φοβερή ατάκα το
QUOTE
Με το συμπάθιο κιόλας, αλλά είναι ζήτημα νοημοσύνης. Θα μου πείτε, βέβαια, ότι δεν μπορεί να ζητάει κανείς μυαλό από κάποιον που συναναστρέφεται τον Μάκη Ψωμιάδη.
biggrin.gif

Επίσης συμφωνώ και με την παρατήρηση του Kef, ΟΚ τον Μπουρούση, ποινική δίωξη κτλ. Για τους παίκτες της Καβάλας που ο ίδιος τους ο πρόεδρος επί λέξει λέει πως παίρνουν "το ίδιο πράγμα" και "και αυτοί δεν μπορούν να κοιμηθούν" θα τους ασκήσει κανείς ποινική δίωξη?

Η υπόθεση βρωμάει από όποια γωνία και να την κοιτάξεις.
MiDi_MiLiZ
QUOTE (Air Kef @ Jun 25 2011, 04:42 ) *
Πάντως μια παράμετρος που δεν εχω διαβασει πουθενα, είναι ότι στον διάλογο μετά τον τελικο του Κυπέλλου ο Ψωμιάδης λέει καθαρά ότι και οι δικοί του (προφανως οι ποδοσφαιριστές της Καβάλας) παίρνουν από το ίδιο.

Ωστόσο, ενω με τον Μπουρούση εχει γινει θεματάρα και ξεσηκωμός και σενάρια, δεν εχω ακουσει το παραμικρό για κανεναν παικτη της Καβάλας.

Και αν για τον Μπουρούση υπάρχουν οι 19 μερες ξαφνικής αποχής, για τους παικτες της Καβάλας τι εκαναν για κάλυψη;


Όσο προφανές και να ειναι, κάποια πράγματα δεν πολυκολλάνε ρε φούστη.

Προφανως και δεν μπορει να γινει τιποτα με τους παιχτες της Καβαλας (και θα ειναι αδικο αν συμβει).
Κι εγω σαν εμπορος οταν πουλαω ας πουμε ενα γιατροσοφι, στον πελατη τι θα πω? Οτι το δινω και στην οικογενεια μου επειδη ειναι αποτελεσματικο. Αυτο δεν γινεται να ενοχοποιησει την οικογενεια μου ετσι απλα. Να τους κανει υποπτους για περαιτερω ερευνα ναι.

Ειναι τεραστια η διαφορα να αναφερεται ενας σε τριτους (Ψωμιαδης για τους παικτες της Καβαλας) με το να μιλαει ενας για τον εαυτο του (Μπουρουσης). Προφανως στη 2η περιπτωση δικαιλογειται ποινικη διωξη/συλληψη/δικασιμος κλπ.

Και κατι ακομα.
Ακομα και αληθεια να λεει ο Ψωμιαδης για τους παιχτες του, πως θα καταλαβει η δικαιοσυνη σε ποιους ακριβως παιχτες αναφερεται? Σε ολους? Μηπως και στις ακαδημιες,/εφηβους/παιδικα/τα προπαιδικα/τερματοφυλακες? Καταλαβαινεις οτι καποια πραγματα ειναι πολυ δυσκολοτερα αποσο φανταζουν.

Ενω για τον Μπουρουση ειναι τοσο απλα...
Στο μεταξυ πλην της χαζομαρας που τον δερνει και που προαναφερθηκε, να συμπλυρωσω κι εγω πως γινεται μεσω τηλεφωνου να μιλας για τετοιες υποθεσεις και να μη χρησιμοποιεις στοιχειωδη κωδικοποιηση...

Ελπιζω:
-Η ελληνικη δικαιοσυνη να παραδειγματιστει με την περιπτωση εκεινου του Τουρκου που μας τα πρηζανε οι της ΕΡΤ στο Μουντομπασκετ για την "περιπετεια αποκλεισμου του 2 χρονων, λογω ντοπας".
-Οι Αγγελοπουλοι εστω κι ετσι να βαλουν μυαλο για το οτι ομαδα δε χτιζεται με τα λεφτα, αλλα ΚΥΡΙΩΣ με τη νοοτροπια. Κατι στο οποιο ο Ολυμπιακος παραπεει χρονια τωρα με την ευθυνη των Αγγελοπουλων (βλεπε περιπτωσεις Σχορτσιανιτη, Παπαλουκα, Τεοντοσιτς, Μπουρουση, Γιαννακη, βλεπε αντιδρασεις στα θεματα διαιτησιας κλπ κλπ).
-Να μην ξαναδω τον παιχτη-απατη Μπουρουση στα ελληνικα γηπεδα και φυσικα να μην χρειαστει να ξαναυποστω ως ελληνας φιλαθλος αλλες προβοκατορικες δηλωσεις και ενεργειες του (απο τις πολλες στις οποιες μεχρι στιγμης εχει προβει).
-Να φροντισουν οι ιδιοι οι Αγγελοπουλοι για την παραδειγματικη τιμωρια του παιχτη, ωστε να το εχουν υποψιν τους και αλλα μπουμπουκια των ελληνικων γηπεδων.

Και θα παω και ενα βημα παρακατω: Ηθικα τουλαχιστον πρεπει να αμφισβητηθει η κατακτηση του φετινου Κυπελλου. Τυπικα δε θα αμφισβητηθει ποτε, εδω αμφιβαλλω αν θα τιμωρηθει ο Μπουρουσης...
GK_23
QUOTE(aegeansheed @ Jun 25 2011, 00:28 ) *
Όμοια περίπτωση και για τον Σωτήρχο (όποιος τον θυμάται). (archived enet)

Σωστός!
Όποιον γιατρό είχα ρωτήσει πάντως για τα θέματα της αυξημένης τεστοστερόνης, ειδικά σε τόσο ψηλά επίπεδα όσο αυτά του Ζαγοράκη, γελούσε...

Σχετικά με τον Μπουρούση, δεν ξέρω τι θα συμβεί όσον αφορά το νομικό κομμάτι της υπόθεσης.
Ηθικά τουλάχιστον, ο παίκτης έχει τελειώσει από τον Ολυμπιακό, τόσο σε επίπεδο διοίκησης όσο και σε επίπεδο κόσμου.

Από την εθνική αμφιβάλλω...
Είμαι 99% σίγουρος πως ο παίκτης θα συνεχίζει να αγωνίζεται στην εθνική ομάδα.
Air Kef
Νομιζω ειναι αρκετά προφανές οτι ο Ψωμιάδης εννοεί ως "δικους του" τους παικτες της Καβάλας.

Δεν ειπα να ριξουν σε όλους ποινή 2 ετών, αλλά ένας θόρυβος για το οτι μια επιτυχημένη ομαδα ηταν ντοπαρισμένη φέτος θα μπορούσε να υπάρξει.
baskethood
QUOTE (sixama23 @ Jun 25 2011, 12:16 ) *
Σωστός!
Όποιον γιατρό είχα ρωτήσει πάντως για τα θέματα της αυξημένης τεστοστερόνης, ειδικά σε τόσο ψηλά επίπεδα όσο αυτά του Ζαγοράκη, γελούσε...


Κατι παρομοιο συνεβη και με τον Σπυροπουλο,αυτος ειχε τιμωρηθει για μεγαλο διαστημα αν θυμαμαι καλα.
Anaz
QUOTE
-Να μην ξαναδω τον παιχτη-απατη Μπουρουση στα ελληνικα γηπεδα και φυσικα να μην χρειαστει να ξαναυποστω ως ελληνας φιλαθλος αλλες προβοκατορικες δηλωσεις και ενεργειες του (απο τις πολλες στις οποιες μεχρι στιγμης εχει προβει).
-Να φροντισουν οι ιδιοι οι Αγγελοπουλοι για την παραδειγματικη τιμωρια του παιχτη, ωστε να το εχουν υποψιν τους και αλλα μπουμπουκια των ελληνικων γηπεδων.
Παιδια χαλαρωστε λιγο.. Ο Μπουρουσης δεν εχει ΠΙΑΣΤΕΙ ντοπε, θυμιζω..Και οι Αγγελο δεν εχουν καμμια δουλεια να τιμωρησουν εναν παιχτη με την ΥΠΟΨΙΑ οτι ντοπαρεται, για παραδειγματισμο.. Ας το αναλαβει η Ομοσπονδια, ΑΝ μπορει..

Α..btw.. Ολη τη χρονια γιατι δεν ειχε γινει ντορος για το οτι ειχαν σταματησει οι ελεγχοι στην Α1??
Στους παιχτες της Καβαλας δεν εγιναν ελεγχοι μεσα στην χρονια??
Phil Laak
QUOTE(Anaz @ Jun 25 2011, 12:22 ) *
Παιδια χαλαρωστε λιγο.. Ο Μπουρουσης δεν εχει ΠΙΑΣΤΕΙ ντοπε, θυμιζω..Και οι Αγγελο δεν εχουν καμμια δουλεια να τιμωρησουν εναν παιχτη με την ΥΠΟΨΙΑ οτι ντοπαρεται, για παραδειγματισμο.. Ας το αναλαβει η Ομοσπονδια, ΑΝ μπορει..


Συμφωνώ μέχρι τελευταίου σημείου στίξεως...
rchos
προσεξτε λιγο πως εκφραζεστε.

μιλαω πολυ σοβαρα.
ετσι και ξαναδω περιεργες εκφρασεις θα σβηστουν ποστ και οχι μονο.


σεβομαστε σε αυτο το φορουμ τους παντες ακομη και οσους δεν σεβονται τον εαυτο τους.
MiDi_MiLiZ
QUOTE (Anaz @ Jun 25 2011, 12:22 ) *
Παιδια χαλαρωστε λιγο.. Ο Μπουρουσης δεν εχει ΠΙΑΣΤΕΙ ντοπε, θυμιζω..Και οι Αγγελο δεν εχουν καμμια δουλεια να τιμωρησουν εναν παιχτη με την ΥΠΟΨΙΑ οτι ντοπαρεται, για παραδειγματισμο.. Ας το αναλαβει η Ομοσπονδια, ΑΝ μπορει..

H παραδειγματικη τιμωρια απτους Αγγελοπουλους προς τον Μπουρουση στην οποια αναφερθηκα, δεν αφορα τοσο το θεμα ντοπινγκ, οσο τις υποτιμητικες αναφορες του παιχτη προς τους προεδρους του, στους διαλογους με τον Ψωμιαδη. *Αν προσεξες εστιασα στο προβλημα νοοτροπιας που υπαρχει στον ΟΣΦΠ, κατ'επεκταση μια παραδειγματικη τιμωρια θα ηταν θετικη κατ'εμε.

Απο κει και περα, ο Μπουρουσης δεν πιαστηκε ντοπε με την κλασσικη ενοια του ορου (δηλαδη αιματολογικες και ουρολογικες εξετασεις), απλα εχουμε μια συνομιλια του στην οποια συνενοειται για ντοπινγκ, ζητα νεα προμηθεια, διαμαρτυρεται οτι εχει αυπνιες, γελαει με τον συνομιλητη του που η αποδοση του ηταν 10 κλασεις πανω απο των συμπαικτων του και των αντιπαλων (που το αστειο αν μιλουσαμε για κατι νομιμο που χρησιμοποιουν ολοι οι αθλητες?) κλπ κλπ...

Βεβαια μιας και φανταζομαι οτι το θεμα το βλεπεις απο νομικης σκοπιας και μονο (γιατι κατα τ'αλλα ειναι ξεκαθαρο οτι μιλουμε για ντοπα), θα κανω μια απλη συγκριση: Ελαχιστοι εγκληματιες πιαστηκαν την ωρα που εγκληματουσαν. Ομως στη συνεχεια υπηρξαν τεκμηρια αρκετα ωστε να καταδικαστουν. Και οι διαλογοι του με τον Ψωμιαδη, φανταζομαι οτι αποτελουν επαρκες τεκμηριο για την κοινη λογικη. Για την Ελληνικη δικαιοσυνη, αμφιβαλλω.
lakersdynasty
η περιπτωση του Μπουρουση οπως εχει διαμορφωθει ειναι λιγακι περιεργη. και η καταληξη της καποια στιγμη θα γινει γνωστη, τα κινητρα ομως για αυτη την καταληξη ισως και να μην γινουν ποτε γνωστα.

εδω και εβδομαδες ο Αυγουλης λεει σε περιοδικα και σαιτ οτι ο Ντουντα ηθελε τον ΟΣΦΠ χωρις Παπαλουκα και Μπουρουση για τον δευτερο ομως δεν συμφωνουσε η διοικηση.

Οποτε το να φυγει ο Μπουρουσης ισως και να ειναι αλλου παπα ευαγγελιο και να βγει προς τα εξω με τροπο που να μην συνδεεται η αποχωρηση με οποιοδηποτε προσωπο. Ειτε αυτο ειναι η διοικηση ειτε ο προπονητης.


rchos
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 25 2011, 12:59 ) *
η περιπτωση του Μπουρουση οπως εχει διαμορφωθει ειναι λιγακι περιεργη. και η καταληξη της καποια στιγμη θα γινει γνωστη, τα κινητρα ομως για αυτη την καταληξη ισως και να μην γινουν ποτε γνωστα.

εδω και εβδομαδες ο Αυγουλης λεει σε περιοδικα και σαιτ οτι ο Ντουντα ηθελε τον ΟΣΦΠ χωρις Παπαλουκα και Μπουρουση για τον δευτερο ομως δεν συμφωνουσε η διοικηση.

Οποτε το να φυγει ο Μπουρουσης ισως και να ειναι αλλου παπα ευαγγελιο και να βγει προς τα εξω με τροπο που να μην συνδεεται η αποχωρηση με οποιοδηποτε προσωπο. Ειτε αυτο ειναι η διοικηση ειτε ο προπονητης.


δεν ειναι υπερβολικα βολικο να βγηκε ολο αυτο ακριβως την περιοδο που μπορει ο ολυμπιακος να τον διωξει?

θελω να πω οτι και μενα μου χει περασει απο το μυαλο οτι στον ολυμπιακο μεσα καποιοι θα εκμεταλευτουν την κατασταση και εχουν βρει τον λογο που εψαχναν για να φυγει ο παιχτης.

αλλα το γεγονος παραμενει γεγονος και δεν εχει αναμιξη ο ολυμπιακος σε αυτο.
ετσι δεν ειναι?
KingCrimson
QUOTE(Anaz @ Jun 25 2011, 12:22 ) *
Παιδια χαλαρωστε λιγο.. Ο Μπουρουσης δεν εχει ΠΙΑΣΤΕΙ ντοπε, θυμιζω..Και οι Αγγελο δεν εχουν καμμια δουλεια να τιμωρησουν εναν παιχτη με την ΥΠΟΨΙΑ οτι ντοπαρεται, για παραδειγματισμο.. Ας το αναλαβει η Ομοσπονδια, ΑΝ μπορει..

Α..btw.. Ολη τη χρονια γιατι δεν ειχε γινει ντορος για το οτι ειχαν σταματησει οι ελεγχοι στην Α1??
Στους παιχτες της Καβαλας δεν εγιναν ελεγχοι μεσα στην χρονια??


να σου θυμησω ομως οτι ουτε ο Κεντερης, ουτε η Θανου ειχαν πιαστηκαν ποτε για ντοπα, αλλα παρ'ολα αυτα γιναμε, παγκοσμιως ξεφτιλα και βεβαια τη συνεχεια τους, τη ξερουμε..
κατα τα αλλα συμφωνω οτι ειναι υποκριτικο να πεσουμε ολοι πανω απο το Μπουρουση

QUOTE(rchos @ Jun 25 2011, 13:06 ) *
δεν ειναι υπερβολικα βολικο να βγηκε ολο αυτο ακριβως την περιοδο που μπορει ο ολυμπιακος να τον διωξει?

θελω να πω οτι και μενα μου χει περασει απο το μυαλο οτι στον ολυμπιακο μεσα καποιοι θα εκμεταλευτουν την κατασταση και εχουν βρει τον λογο που εψαχναν για να φυγει ο παιχτης.

αλλα το γεγονος παραμενει γεγονος και δεν εχει αναμιξη ο ολυμπιακος σε αυτο.
ετσι δεν ειναι?


Αυτο πιστευω και εγω ολα τα υπολοιπα σεναρια ειναι too much!
Anaz
QUOTE
να σου θυμησω ομως οτι ουτε ο Κεντερης, ουτε η Θανου ειχαν πιαστηκαν ποτε για ντοπα, αλλα παρ'ολα αυτα γιναμε, παγκοσμιως ξεφτιλα και βεβαια τη συνεχεια τους, τη ξερουμε..

Αυτοι ομως απεφυγαν να πανε σε ελεγχους, με προσχημα γελοιες δικαιολογιες. Δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ το ιδιο, φιλε μου. Μην συγχεουμε τα πραγματα.

QUOTE
Απο κει και περα, ο Μπουρουσης δεν πιαστηκε ντοπε με την κλασσικη ενοια του ορου, απλα εχουμε μια συνομιλια του στην οποια συνενοειται για ντοπινγκ, ζητα τις ουσιες απο τον προμηθευτη του, διαμαρτυρεται οτι εχει αυπνιες, γελαει με τον συνομιλητη του που η αποδοση του ηταν 10 κλασεις πανω απο των συμπαικτων του και των αντιπαλων κλπ κλπ... Ε ενταξει ντοπε δε πιαστηκε και ουτε θα πιαστει...

Βεβαια μιας και φανταζομαι οτι το θεμα το βλεπεις απο νομικης σκοπιας και μονο (γιατι κατα τ'αλλα ειναι ξεκαθαρο οτι μιλουμε για ντοπα), θα κανω μια απλη συγκριση: Ελαχιστοι εγκληματιες πιαστηκαν την ωρα που εγκληματουσαν. Ομως στη συνεχεια υπηρξαν τεκμηρια αρκετα ωστε να καταδικαστουν. Και οι διαλογοι του με τον Ψωμιαδη, φανταζομαι οτι αποτελουν επαρκες τεκμηριο για την κοινη λογικη. Για την Ελληνικη δικαιοσυνη, αμφιβαλλω.
Kανεις πολυ μεγαλο λαθος. ΚΑΘΟΛΟΥ ΞΕΚΑΘΑΡΟ δεν ειναι οτι μιλαμε για ντοπα. Και μιλαω πολυ σοβαρα και επι της ουσιας, οχι νομικιστικα. Υπαρχουν ενα σκασμο φορμουλες ΝΟΜΙΜΩΝ φαρμακων. Πως γινεται να ειμαστε ΒΕΒΑΙΟΙ οτι ο Μπουρουσης επαιρνε παρανομη ντοπα?Κι αν απ'την πρωτη συνομιλια υπαρχει σοβαρη υπονοια γι'αυτο, ερχεται η δευτερη στην οποια λεει οτι του'χει μεινει μισο φακελακι απ'τη βιταμινη. Κι εγω ντοπα σε φακελακι, δεν εχω ακουσει (κι εχουν ακουσει αρκετα τα αυτια μου επι του θεματος).
Μοναδικο τεκμηριο για να καταδικαστει καποιος ειναι οι ΕΛΕΓΧΟΙ. Ελεγχος εγινε στον ΜΠουρουση λιγο πριν τη διακοπη του συμβολαιου του. Ελεγχος του εγινε και χτες. Ελεγχοι γινονταν υποτιθεται και στους παιχτες της Καβαλας για τους οποιους λεει ο κ.Μακης οτι επαιρναν το ιδιο. Αν δεν πιαστει, τοτε απλα..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΟΠΑΡΙΣΜΕΝΟΣ. ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ. ΕΤΣΙ, λειτουργουν τα πραγματα στον επαγγελματικο αθλητισμο, μας αρεσει δεν μας αρεσει. Αλλιως, ΥΠΟΝΟΙΕΣ λιγοτερες η περισσοτερες, υπαρχουν για ενα σκασμο παιχτες.

Εγω που εχω μια λιγο διαφορετικη θεωρηση των πραγματων, σου λεω το εξης..
Εγω πιστευω οτι ΟΛΟΙ οι επαγγελματιες αθλητες εχουν καταπιαστει με φαρμακα. Πολλοι ΚΑΙ με παρανομα. Αν και στο Ευρωπαικο μπασκετ συγκεκριμενα, οχι ΤΟΣΟ γιατι ουτε τοσο μεγαλες απαιτησεις-αναγκες εχει, ουτε ιδιαιτερο πλεονεκτημα σου δινει. Βεβαια επειδη διακυβευονται πολλα εκατομμυρια με χορηγους κλπ, το συστημα ειναι σαπιο και πιανουν εν τελει μονο αυτους που θελουν.. Μετα τη πρωτη συνομιλια λοιπον, επειδη δεν τρεφω αυταπατες, προσωπικα θα ημουν βεβαιος οτι μιλαγε για ντοπα, ανεξαρτητος αποτελεσματων ελεγχων. Μετα τη δευτερη, αρχιζω να σκεφτομαι οτι μαλλον παιζει να επαιρνε κανα νομιμο..Και δεν αποκλειεται και χωρις να το ξερε ο βλακας! Οπως και να'χει πλεον..Αν λοιπον ο Μπουρουσης δεν πιαστει ντοπε, για μενα ειναι ΣΧΕΔΟΝ εξισου πιθανο να επαιρνε παρανομη ντοπα, με ολους τους υπολοιπους για τους οποιους δεν εχουν απλα βγει προσωπικες συνομιλιες..
MiDi_MiLiZ
Aφενος δεν ελαφραινει τη θεση του Μπουρουση ουτε ηθικα, ουτε νομικα, ουτε αθλητικα, η αποψη οτι "σιγα μωρε και τι εγινε αν ντοπαριστηκε, αφου ολοι (γενικα και αοριστα και χωρις στοιχεια) ντοπαρονται".

(Ντοπαρονται ολοι τοσο πολυ που στον τελευταιο τελικο ο Μπατιστ βγηκε εξω μετα απο 30+ λεπτα παιχνιδιου και ποναγε και ζητουσε αερα απο την υπερπροσπαθεια και τις τελειωμενες πλεον αντοχες του, ο δε Μπουρουσης ειχε ηδη παιξει κανα 40λεπτο και ειχε ενεργεια για αλλες 5 παρατασεις...)

Αφεταιρου αντε και μιλουσανε για βιταμινουλες, αντε και κοροιδευανε τους συμπαιχτες/αντιπαλους κλπ για τις βιταμινουλες που επαιρνε και επαιζε σαν δεμονας, αντε και ο Μπουρουσης ειχε αυπνιες απο τη βιταμινη C, την Β12 και τους ηλεκτρολυτες...Τελος παντων ας πουμε οτι η ολη κουβεντα ηταν μια αθωα κουβεντουλα για το μουρουνελαιο ξερωγω!

Και παλι, οι Αγγελοπουλοι οφειλουν να δρασουν, γιατι οσο και αν θελουμε να αμφισβητησουμε τα σχεδον προφανη περι ντοπινγκ, δε γινεται να αμφισβητησουμε το ποσο υποτιμα-βριζει τους προεδρους του στη συνομιλια. Καταλαβαινετε οτι αυτος ο παικτης δεν υπολογιζει ουτε καν την ομαδα του, ετσι?
lakersdynasty
QUOTE(rchos @ Jun 25 2011, 13:06 ) *
δεν ειναι υπερβολικα βολικο να βγηκε ολο αυτο ακριβως την περιοδο που μπορει ο ολυμπιακος να τον διωξει?

θελω να πω οτι και μενα μου χει περασει απο το μυαλο οτι στον ολυμπιακο μεσα καποιοι θα εκμεταλευτουν την κατασταση και εχουν βρει τον λογο που εψαχναν για να φυγει ο παιχτης.

αλλα το γεγονος παραμενει γεγονος και δεν εχει αναμιξη ο ολυμπιακος σε αυτο.
ετσι δεν ειναι?


αν αναφερεσαι στην περιπτωση ενοχης του Μπορουση εννοειται οτι ουτε καν σαν αντιπαλος δεν θα εψαχνα να ανοχοποιησω τον ΟΣΦΠ.

Ειναι δεδομενο οτι οι παικτες κινονυται μονοι τους σε αυτα τα θεματα. Οσοι επιλεγουν να παρουν κατι.

Προφανως και η κατασταση παραειναι βολικη. Η ΚΑΕ δεν δημιουργησε αυτη την κατασταση, προσπαθει απλα να την εκμεταλλευτει και εστω εμμεσα να ικανοποιησει και τα θελω του προπονητη.

Αν ο Ιβκοβιτς εχει πλανο για μετα καλως.
SoKRaM
Φημες θελουν τον Γιαννη Μπουρουση να θελει να κανει ντουετο με τον Μακη Χριστοδουλοπουλο στο ... ''Δε κοιμαμαι τωρα πια τα βραδυα''
icon_drunk.gif icon_drunk.gif


rchos
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 25 2011, 13:26 ) *
αν αναφερεσαι στην περιπτωση ενοχης του Μπορουση εννοειται οτι ουτε καν σαν αντιπαλος δεν θα εψαχνα να ανοχοποιησω τον ΟΣΦΠ.

Ειναι δεδομενο οτι οι παικτες κινονυται μονοι τους σε αυτα τα θεματα. Οσοι επιλεγουν να παρουν κατι.

Προφανως και η κατασταση παραειναι βολικη. Η ΚΑΕ δεν δημιουργησε αυτη την κατασταση, προσπαθει απλα να την εκμεταλλευτει και εστω εμμεσα να ικανοποιησει και τα θελω του προπονητη.

Αν ο Ιβκοβιτς εχει πλανο για μετα καλως.


οχι δεν πιστεψα οτι τα εριχνες στον οσφπ.
το οτι ειναι θεμα του μπουρου ειναι σαφες.

το οτι βγηκε προς τα εξω ρωταω αν θεωρεις οτι μπορει να ευθυνονται καποιοι μεσα στον ολυμπιακο.
οχι οπαδικα η οτι αλλο.συζητηση κανουμε.

το οτι μπορει να εκμεταλευεται την κατασταση ο οσφπ μου περναει και μενα απο το μυαλο απλα απο το πρωτο ποστ σου καταλαβα οτι μπορει καποιοι στον ολυμπιακο να βοηθησαν να βγει προς τα εξω το θεμα.οχι οτι του προμηθευσαν τη σκονη.
MaJesty23
QUOTE(rchos @ Jun 25 2011, 13:31 ) *
οχι δεν πιστεψα οτι τα εριχνες στον οσφπ.
το οτι ειναι θεμα του μπουρου ειναι σαφες.

το οτι βγηκε προς τα εξω ρωταω αν θεωρεις οτι μπορει να ευθυνονται καποιοι μεσα στον ολυμπιακο.
οχι οπαδικα η οτι αλλο.συζητηση κανουμε.

το οτι μπορει να εκμεταλευεται την κατασταση ο οσφπ μου περναει και μενα απο το μυαλο απλα απο το πρωτο ποστ σου καταλαβα οτι μπορει καποιοι στον ολυμπιακο να βοηθησαν να βγει προς τα εξω το θεμα.οχι οτι του προμηθευσαν τη σκονη.



πολύ conspiracy theorist μας βγήκες! smiley.gif !Απλά βολικό και δεν μπορούσε να μείνει κρυφό,όχι οτι συνέβαλλαν οι Αγγελόπουλοι στην δημοσιοποιήση!
Anaz
QUOTE(MiDi_MiLiZ @ Jun 25 2011, 13:24 ) *
Aφενος δεν ελαφραινει τη θεση του Μπουρουση ουτε ηθικα, ουτε νομικα, ουτε αθλητικα, η αποψη οτι "σιγα μωρε και τι εγινε αν ντοπαριστηκε, αφου ολοι (γενικα και αοριστα και χωρις στοιχεια) ντοπαρονται".

(Ντοπαρονται ολοι τοσο πολυ που στον τελευταιο τελικο ο Μπατιστ βγηκε εξω μετα απο 30+ λεπτα παιχνιδιου και ποναγε και ζητουσε αερα απο την υπερπροσπαθεια και τις τελειωμενες πλεον αντοχες του, ο δε Μπουρουσης ειχε ηδη παιξει κανα 40λεπτο και ειχε ενεργεια για αλλες 5 παρατασεις...)

Αφεταιρου αντε και μιλουσανε για βιταμινουλες, αντε και κοροιδευανε τους συμπαιχτες/αντιπαλους κλπ για τις βιταμινουλες που επαιρνε και επαιζε σαν δεμονας, αντε και ο Μπουρουσης ειχε αυπνιες απο τη βιταμινη C, την Β12 και τους ηλεκτρολυτες...Τελος παντων ας πουμε οτι η ολη κουβεντα ηταν μια αθωα κουβεντουλα για το μουρουνελαιο ξερωγω!

Και παλι, οι Αγγελοπουλοι οφειλουν να δρασουν, γιατι οσο και αν θελουμε να αμφισβητησουμε τα σχεδον προφανη περι ντοπινγκ, δε γινεται να αμφισβητησουμε το ποσο υποτιμα-βριζει τους προεδρους του στη συνομιλια. Καταλαβαινετε οτι αυτος ο παικτης δεν υπολογιζει ουτε καν την ομαδα του, ετσι?
Ρε μην το ριχνεις στην τρελη. Εγω σοβαρα μιλαω.
Αναμεσα στην βιταμινη C και τα στεροειδη, υπαρχουν ενα σκασμο φορμουλες νομιμων φαρμακων που ανεβαζουν τις αθλητικες αποδοσεις,τα οποια αδιαμφισβητητα χρησιμοποιουν σχεδον ολοι οι επαγγελματιες αθλητες. Αυπνια εχεις κι απ'τη καφεινη..
KingCrimson
QUOTE(Anaz @ Jun 25 2011, 13:18 ) *
Αυτοι ομως απεφυγαν να πανε σε ελεγχους, με προσχημα γελοιες δικαιολογιες. Δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ το ιδιο, φιλε μου. Μην συγχεουμε τα πραγματα.


να εισαι σιγουρος οτι δε συγχεω τιποτα! και στη περιπτωση Κεντερη, Θανου, η αποφυγη των ελεγχων γινονταν με σκοπο να μεινει η υποθεση στο επιπεδο των ενδειξεων.
Τωρα αν εσυ πιστευεις οτι ολα αυτα βγηκαν ετσι απλα και μονο, για να πληξουν τη καριερα του Μπουρουση ειναι αποψη σου και σεβαστη, εγω προσωπικα δε την ασπαζομαι.
Οσο για το αν ζητουσε κατι νομιμο ή παρονομο απο το bigmac, ασε να το απαντησει ο ιδιος στην ανακριση, αν σε βαλει ποτε δικηγορο του, τοτε να επεμβεις!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.