Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιάννης Μπουρούσης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
kseplenhs
QUOTE(vastravoud @ Jun 24 2011, 01:07 ) *
Πάντως, με δεδομένο ότι η ντόπα ενδεχομένως προκαλεί και στυτικές δυσλειτουργίες, δεν είναι παράλογο το να θέλει ντε και καλά ο Μάκαρος να τον ποτίζει tongue.gif


δεν καταλαβαίνει ο μπουρούσης απο τέτοιου είδους δυσλειτουργίες.Απλά εκεί που το κάνει 12 φορές τη μέρα,θα το κάνει 10 όχι γιατι δεν μπορεί παραπάνω αλλά για να βγάλει λίγο παραπάνω προπόνηση.Δεν τα πήραμε απλά για να μην κοιμόμαστε τα βράδια.Εχουμε και ένα σκοπό...

Πάντως το όλο σκηνικό του διαλόγου μου φαίνεται αστείο.Ακόμα και εκεί που λέει ο μάκαρος πως έβλεπε αγώνα με τον ματζουράκη,προσπαθώ να σκεφτώ το σκηνικό και λιώνω.Ψωμιάδης με πούρο και κομπολόι να βλέπει μπάσκετ,Ματζουράκης να κάνει τεχνική ανάλυση του ματς (ρόμβος και ένα κλίκ για τους νοσταλγούς της θητείας του στον ολυμπιακό) και οι δυο μαζί να αποθεώνουν γιάννη μπουρούση...
vastravoud
Και σουρεάλ Λάμπρος Χούτος να περνάει μπροστά και να λέει "χμ, σαν κάτι χνώτα να βρωμάνε εδώ" tongue.gif tongue.gif
Quincy
QUOTE(Ginobili @ Jun 23 2011, 20:57 ) *
Δεν είναι όλα τα φάρμακα-ντόπες ίδια,και δεν δρουν με τον ίδιο τρόπο.Δεν είναι βιάγκρα που το παίρνεις 1 ώρα πριν για να κάνεις την δουλεία σου,επιδρούν διαφορετικά και επίσης δεν αποβάλλονται από τον οργανισμό στο "άψε σβήσε",αλλά χρειάζεται συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ανάλογα και με τον οργανισμό.



Aυτό λέω κι εγώ. Προφανώς και δεν ντοπαρίστηκε για 5 αγώνες!!! Κι αν όντως έπαιρνε, και έπαιρνε καιρό, γιατί δεν βγήκε θετικός σε κανένα αντι-ντοπινγκ κοντρόλ;; Τέλος πάντων πολύ ασχοληθήκαμε, αν όντως πήρε ας βγει να το πει να τελειώνει η ιστορία. Αν υποστηρίζει ότι είναι καθαρος ας το ψάξουν οι αρμόδιοι να βγάλουν άκρη.
gallistis
QUOTE(Quincy @ Jun 24 2011, 01:50 ) *
Aυτό λέω κι εγώ. Προφανώς και δεν ντοπαρίστηκε για 5 αγώνες!!! Κι αν όντως έπαιρνε, και έπαιρνε καιρό, γιατί δεν βγήκε θετικός σε κανένα αντι-ντοπινγκ κοντρόλ;; Τέλος πάντων πολύ ασχοληθήκαμε, αν όντως πήρε ας βγει να το πει να τελειώνει η ιστορία. Αν υποστηρίζει ότι είναι καθαρος ας το ψάξουν οι αρμόδιοι να βγάλουν άκρη.


φετος δεν εγιναν πολλοι ελεγχοι αντιντοπινγκ,υπαρχει ενα θεμα με το εσκαν,δεν υπαρχει προισταμενος(η κατι τετοιο)εδω και εναμισι χρονο
kseplenhs
Ελάτε ρε σεις,κανένα διεγερτικό του κεντρικού νευρικού συστήματος θα πήρε που πιθανόν να είναι και νόμιμο (αυτού του είδους τα σκευάσματα απο τη μια μέρα στην άλλη μπορεί να κυρηχθούν παράνομα.Επομένως μπορεί τη δεδομένη περίοδο να άνηκε στα νόμιμα).Θα πάρει αναβολικά στη μέση της σεζόν?δεν υπάρχουν αυτά.Καταρχήν δεν θα προλάβαινε να επωφεληθεί απο τη δράση τους.
apkat
Εγω παντως ειλικρινα δεν θελω να φυγει ο Μπουρουσης..Περα απο το επιπεδο του παικτη και το γεγονος οτι θα αναγκαστουμε να ψαχνουμε σεντερ βαρβατο δεν βρισκω προσωπικα και τιποτα τοσο τραγικο..

Δεν θεωρω οτι υπαρχουν πολλοι αθλητες που παιζουν σε ολες τις διοργανωσεις χωρις να παιρνουν ουσιες γιαστι ετσι ειναι πλεον ο επαγγλεματικος αθλητισμος με διοργανωσεις και ΚΑΘΕ καλοκαιρι και εκτος των αλλων δεν θεωρω και τοσο χοντρο να λεει βλακες τους Αγγελοπουλους σε μια συνομιλια με τον πεθερο που δεν θα επρεπε να βγει ποτε προς τα εξω..Μιλωντας με τον Σκουνι Πεν το 2007 μου ειχε πει οτι ο Γκερσον ειναι ενας μεγαλος μ*****ς με τον Σοφο το 2008 οτι ο Γιαννακης γ@@@@εται και φταιει για την κατασταση του..Και αλλα πολλα..Συμβαινουν αυτα ειδικα σε of the record συνομιλιες..Απλα μπορει να ταραζομαστε γιατι εχουμε μαθει επικοινωνιακα να τα κανουμε σωστα ολα και να κρυβουμε τα σκατα αλλα η αληθεια ειναι αυτη..

spysta
αυτο που λεει ο apkat ειναι ΓΕΓΟΝΟΣ .. μην φτανουμε απο το ενα ακρο στο αλλο .. σε μια private συζητηση πολλα μπορεις να πεις .. να βρισεις,να πεις πραγματα που δεν πιστευεις κτλ ... δεν ψαχνω να τον δικαιολογησω .. απλα μην τραγικοποιουμε τελειως την κατασταση

τσπ .. η ουσια παντως ειναι οτι το μπασκετικο τμημα του ΟΣΦΠ .. ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΣΚΑΡ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑΣ ..
δηλ ποιος θα το περιμενε οτι απο μια ποδοσφαιροκατασταση με στημμενα ματσακια .. θα εβγαινε ο Μπουρουσης καμμενος και ο Ολυμπιακος ουσιαστικ- αγωνιστικα ζημιομενος

ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ αυτα ρε συ
MaJesty23
QUOTE(Flash @ Jun 23 2011, 23:40 ) *
Πάντως όσο υποκριτικό ειναι να δείχνουμε τον Μπορούση ως το μόνο μπασκετμπολίστα που (μάλλον) έκανε χρήση παράνομων ουσιών, άλλο τόσο είναι να λέμε ισοπεδωτικά ότι όλοι παίρνουν κάτι και δεν τους πιάνουν.


Αντί να τηρούμε το τεκμήριο αθωότητας για τον έναν, χρησιμοποιούμε το "τεκμήριο ενοχής" για όλους...



Flash το πιο σωστό άρθρο απο χτες που έσκασε το θέμα!

QUOTE(Phil Laak @ Jun 24 2011, 00:59 ) *
Συμφωνώ απόλυτα.Ο μόνος λόγος που πρέπει να φύγει χθες κιόλας,είναι ο τρόπος που μίλησε για τους Αγγελόπουλους.Και κανένας άλλος.



το πώς παραβλέπετε την ντόπα είναι απλά ντροπιαστικό...Όλους τους υπερασπιστές της ντόπας θα σας έβλέπα αν την είχε πάρει ο Διαμαντίδης!!!Βγάλτε τα γυαλιά ,έλεος...
spysta
παντως ολο το σκηνικο και ο τροπος με τον οποιο βγηκε στην φορα το περιστατικο με τον Μπουρουση και τον Ψωμιαδη .. βρωμαει ... και ειναι καπως αισχρο

ειναι σιγουρο οτι ''καποιοι'' ηθελαν να τον τελειωσουν τον Γιαννη .. προφανως

-----> ΤΙ σχεση ειχαν τα φαρμακα και οι ''βλακες'' του Μπουρου .. με τα στημενα ματς τoy Eλληνικου ποδοσφαιρο ???

Phil Laak
QUOTE(MaJesty23 @ Jun 24 2011, 04:09 ) *
το πώς παραβλέπετε την ντόπα είναι απλά ντροπιαστικό...Όλους τους υπερασπιστές της ντόπας θα σας έβλέπα αν την είχε πάρει ο Διαμαντίδης!!!Βγάλτε τα γυαλιά ,έλεος...


Ρε μαν,τι είναι αυτά που λες;Ποια γυαλιά;

Όταν ο ΜακΝτόναλντ είχε πιαστεί ντοπέ,διερρήγνυες τα ιμάτιά σου ότι έπρεπε να εκδιωχθεί από τον παο;Ή μήπως έκαναν τίποτα οι Γιαννακόπουλοι;

Αν εσύ έμαθες σήμερα ότι οι παίκτες παίρνουν ουσίες για να βγάλουν 60-100 ματς τη χρονιά...Τι να πω...

Το λέω πάλι:Οι Αγγελόπουλοι δεν έχουν καμία δουλειά να διώξουν τον Μπουρούση για αυτό το θέμα.
Με τη λογική που έχεις,όταν ο Μπατίστ είχε τρακάρει έναν άνθρωπο και τον άφησε στη μέση του δρόμου χωρίς να σταματήσει να δει τι κάνει,θα έπρεπε οι Γιαννακόπουλοι να ζητήσουν την απέλασή του από την ελληνικές αρχές.
MaJesty23
QUOTE(Phil Laak @ Jun 24 2011, 04:26 ) *
Ρε μαν,τι είναι αυτά που λες;Ποια γυαλιά;

Όταν ο ΜακΝτόναλντ είχε πιαστεί ντοπέ,διερρήγνυες τα ιμάτιά σου ότι έπρεπε να εκδιωχθεί από τον παο;Ή μήπως έκαναν τίποτα οι Γιαννακόπουλοι;

Αν εσύ έμαθες σήμερα ότι οι παίκτες παίρνουν ουσίες για να βγάλουν 60-100 ματς τη χρονιά...Τι να πω...

Το λέω πάλι:Οι Αγγελόπουλοι δεν έχουν καμία δουλειά να διώξουν τον Μπουρούση για αυτό το θέμα.
Με τη λογική που έχεις,όταν ο Μπατίστ είχε τρακάρει έναν άνθρωπο και τον άφησε στη μέση του δρόμου χωρίς να σταματήσει να δει τι κάνει,θα έπρεπε οι Γιαννακόπουλοι να ζητήσουν την απέλασή του από την ελληνικές αρχές.




ρε Phil τι σχέση έχει το τρακάρισμα με το ντοπίνγκ?Τα μπερδεύεις τα πράγματα...Αθλητής πιάνεται ντοπέ και μου λές για το τρακάρισμα του Μπατιστ??? blink.gif !!Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω την απάθεια!Και ο Διαμαντίδης να τανε θα είχα απαίτηση να του κόψουνε τον κώλο και ας είμαι Παναθηναικός...Επίσης και ένας να μην παίρνει απ'ολο το πρωτάθλημα ντοπα συνιστά πράξη ανήθικη και καταδικαστέα!


Α ρε Ελλάδα!!να φύγει ο Μπουρούσης επειδή προσεβάλε τα αφεντικά του και όχι για την ανεντιμότητα του!
Phil Laak
QUOTE(MaJesty23 @ Jun 24 2011, 04:38 ) *
Α ρε Ελλάδα!!να φύγει ο Μπουρούσης επειδή προσεβάλε τα αφεντικά του και όχι για την ανεντιμότητα του!


Επειδή μιλάς για ανεντιμότητα...Για αυτό ανέφερα το συμβάν με τον Μπατίστ.Εκτός και αν επειδή ήταν εκτός μπάσκετ το συγκεκριμένο συμβάν,δε μετράει.

Και ΟΧΙ,ο Μπουρούσης ΔΕΝ πρέπει να εκδιωχθεί λόγω ντόπας.

Και στην τελική,δεν πιάστηκε από κανέναν,ούτε έχει αποδειχθεί ότι έχει πάρει κάτι απαγορευμένο,οπότε να προσέχεις τι γράφεις.
MaJesty23
QUOTE(Phil Laak @ Jun 24 2011, 04:43 ) *
Επειδή μιλάς για ανεντιμότητα...Για αυτό ανέφερα το συμβάν με τον Μπατίστ.Εκτός και αν επειδή ήταν εκτός μπάσκετ το συγκεκριμένο συμβάν,δε μετράει.

Και ΟΧΙ,ο Μπουρούσης ΔΕΝ πρέπει να εκδιωχθεί λόγω ντόπας.

Και στην τελική,δεν πιάστηκε από κανέναν,ούτε έχει αποδειχθεί ότι έχει πάρει κάτι απαγορευμένο,οπότε να προσέχεις τι γράφεις.



ρε Phil τι με ενδιαφέρει αν τράκαρε ο Μπατιστ?Εδω είναι site σχολής οδηγων η εταιρείας ταξι?Μιλάμε για συγκεκριμένα πράγματα και μιλάμε για μπασκετ!Και ο Ivic κοπάναγε την Πετρουλάκη και κάθε μήνα ήτανε νοσοκομείο,ε και?Ελεγες να φύγει ????Τεσπά αν δεν καταλάβαινεις τι σου λέω ,το δέχομαι και δεν το συνεχίζω!
Anaz
QUOTE(Flash @ Jun 23 2011, 23:40 ) *
Πάντως όσο υποκριτικό ειναι να δείχνουμε τον Μπορούση ως το μόνο μπασκετμπολίστα που (μάλλον) έκανε χρήση παράνομων ουσιών, άλλο τόσο είναι να λέμε ισοπεδωτικά ότι όλοι παίρνουν κάτι και δεν τους πιάνουν.


Αντί να τηρούμε το τεκμήριο αθωότητας για τον έναν, χρησιμοποιούμε το "τεκμήριο ενοχής" για όλους...
Εχεις δικιο, ειναι λαθος η ισοπεδωση, αλλα ειναι και πως το βλεπει ο καθενας.. Εμενα αυτη ειναι η παγια αποψη μου εδω και χρονια παντως. Σωστη η λαθος.. Ειλικρινα δεν με ενδιαφερουν πια αυτα τα ζητηματα, ειδικα στο μπασκετ που δεν αποκτα κιολας τοσο μεγαλο πλεονεκτημα ο ντοπαρισμενος (οπως πχ στο στιβο) αλλα ας μην επεκταθουμε τωρα, ας την κανουμε αλλη στιγμη τη συζητηση καλυτερα, γιατι θα φανει σαν προσπαθεια υπερασπισης..

Παντως εδω μιλαμε για μια ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ συνομιλια που απο ΜΟΝΗ ΤΗΣ δεν αποδεικνυει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ. Και ειλικρινα αναρωτιεμαι και ποσο νομιμο ειναι να βγαινει κατι τετοιο προς τα εξω, κι αν εκανε τιποτα μηνυσεις ο Μπουρου, καθως σπιλωνεται σοβαρα το ονομα του και η καριερα του, τι θα γινοταν.. Γιατι μιλαμε για προσωπικα δεδομενα.
Στεκομαι σε αυτο, ΟΧΙ για να τον υπερασπιστω, απλα γιατι εγω ποτε δεν τον ειχα σε εκτιμηση οσων αφορα τον χαρακτηρα του οποτε δεν μου προξενησε τοσο αρνητικη εντυπωση κι εκπληξη η ΑΘΛΙΑ αυτη συνομιλια. Ουτε το υφος του, ουτε το ενδεχομενο να παιρνει φαρμακα, ουτε οτι λεει βλακες τους Αγγελο σε μια ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ συνομιλια. Καταδικαστεα βεβαια ολα αυτα, δεν το συζηταμε.. Αλλα περα απο αυτο.. Δεν ειναι πολυ..υποπτο να το πω? να βγαινει στη φορα μια τετοια συνομιλια? Τι σχεση εχει πχ το οτι λεει τους Αγγελο(??) βλακες ας πουμε για να το βγαλουν δημοσια?? Κι αν μιλαει για φαρμακα, ας το αναλαβουν αυτοι που πρεπει προτου τον κανουν βουκινο παντου. Αν ας πουμε ο Μπουρουσης πει οτι επαιρνε ενα ΝΟΜΙΜΟ φαρμακο, και ειναι διατεθειμενος να κανει οποιονδηποτε ελεγχο, δεν θα ειναι μια πολυ αληθοφανης και ρεαλιστικη εξηγηση?Το ονομα του ομως δεν θα εχει ζημιωθει ανεπανορθωτα?? Εδω λενε οτι παιζει να του στοιχισει μεχρι και το συμβολαιο του με τον Ολυμπιακο.. Κι αν γινει κατι τετοιο, ακομα και με χεσμενη τη φωλια του, να με θυμηθεις οτι δεν αποκλειεται καθολου το σεναριο των μηνυσεων που ανεφερα.
Hakeem Olajuwon
QUOTE(MaJesty23 @ Jun 24 2011, 04:38 ) *
ρε Phil τι σχέση έχει το τρακάρισμα με το ντοπίνγκ?Τα μπερδεύεις τα πράγματα...Αθλητής πιάνεται ντοπέ και μου λές για το τρακάρισμα του Μπατιστ??? blink.gif !!Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω την απάθεια!Και ο Διαμαντίδης να τανε θα είχα απαίτηση να του κόψουνε τον κώλο και ας είμαι Παναθηναικός...Επίσης και ένας να μην παίρνει απ'ολο το πρωτάθλημα ντοπα συνιστά πράξη ανήθικη και καταδικαστέα!


Α ρε Ελλάδα!!να φύγει ο Μπουρούσης επειδή προσεβάλε τα αφεντικά του και όχι για την ανεντιμότητα του!


Tι διαβαζουμε προθεση ανθρωποκτονιας να εξισωνεται με ντοπαρισμα rolleyes.gif
neopen32
Ο Μπορου λέει βλάκες τους Αγγελόπουλους γιατί δεν δυνάμωσαν περισσότερο τον ολυμπιακό. Το φάρμακο φαίνεται να μην είναι ανιχνευσιμο αφου όλη η ποδοσφαιρική Καβάλα, το πίνει συνέχεια και δεν ανιχνευεται κανεις.
kythmar
ειναι κριμα. Κατα την γνωμη μου ειναι καλυτερο να χασεις δικαια παρα να νικησεις με ντοπινγκ. κριμα γιατι μου αρεσε ο μπουρουσης
Zoys
Πόσο μάλλον να χάνεις με ντόπινγκ.
pivot
QUOTE(spysta @ Jun 24 2011, 04:13 ) *
παντως ολο το σκηνικο και ο τροπος με τον οποιο βγηκε στην φορα το περιστατικο με τον Μπουρουση και τον Ψωμιαδη .. βρωμαει ... και ειναι καπως αισχρο

ειναι σιγουρο οτι ''καποιοι'' ηθελαν να τον τελειωσουν τον Γιαννη .. προφανως

-----> ΤΙ σχεση ειχαν τα φαρμακα και οι ''βλακες'' του Μπουρου .. με τα στημενα ματς τoy Eλληνικου ποδοσφαιρο ???



Παιδιά σας διαφεύγει μια σημαντική παράμετρος της όλης υπόθεσης.

Τη στιγμή που το ποδόσφαιρο χώθηκε εντελώς στα @κατά, και όλοι όσοι ζουν ποικιλοτρόπως από το ποδόσφαιρο χάνουν το χαλί κάτω από τα πόδια τους, η υπόθεση Μπουρούση ήρθε σαν το μάνα εξ ουρανού για τα ποδοσφαιροκρατούμενα μμε, για να ενοχοποιήσουν και να εμπλέξουν και το μπάσκετ.
Ασχετα αν η μία περίπτωση με την άλλη δεν έχουν καμία σχέση.

Οταν ήδη ο ΟΠΑΠ ανακοίνωσε ότι κόβει τη χρηματοδότηση του ποδοσφαίρου και θα ενισχύσει περισσότερο το μπάσκετ, η υπόθεση Μπουρούση θα φρενάρει αυτές τις διαδικασίες και τις συζητήσεις που κάνει ο ΕΣΑΚΕ για το πρωτάθλημα με τον ΟΠΑΠ.
Zoys
Όχι ότι στο μπάσκετ είναι όλα αγγελικά πλασμένα, αλλά δεν συγκρίνεται με τα άπλυτα του ποδοσφαίρου. Μιλάμε, χειρότερα κι από τους Ιταλούς στα στημμένα...

Πάντως είναι όλα ΠΟΛΥ ύποπτα. Δηλαδή στο ποδόσφαιρο δεν υπάρχουν παίκτες ντοπέ; Αμφιβάλλω. Βέβαια αν η τιμωρία στο ζήτημα του ντόπινγκ ξεκινήσει από τον Μπουρούση δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αν σταματήσει σε αυτόν θα έχω.
PanosIlio
Όσον αφορά το θέμα του ντόπινγκ γενικότερα τείνω να συμφωνήσω με τη θεωρία του apkat, αντιλαμβάνομαι πως πιο σωστή σαν στάση είναι η θεωρία του Flash αλλά σε ότι έχει να κάνει με το ντόπινγκ δε μπορώ να το δω έτσι

Τώρα όσον αφορά τον Μπουρούση συγκεκριμένα το αν ντοπάρεται ή όχι δεν μπορεί να το ξέρει κανένας από μια τέτοια συνομιλία, ο καθένας μπορεί να βγάλει ότι συμπέρασμα θέλει και να πει ότι του γουστάρει, αποδεχόμενος φυσικά τις συνέπειες των όποιων απόψεών του.

Τώρα το τι θα κάνει ο ΟΣΦΠ είναι καθαρά θέμα δικό του, εγώ είμαι της άποψης πως θα ήταν καλό για όλους ο Μπουρούσης να αποχωρήσει από τον ΟΣΦΠ αλλά και από την Εθνική και να πάει να παίξει μπάσκετ στο εξωτερικό, στο ΝΒΑ ίσως και ο λόγος είναι η ηρεμία της ομάδας και μόνο. Τίποτα άλλο.

Μια εταιρία, όπως είναι μια ΚΑΕ, γιατί εταιρία είναι, κρίνει μόνη της το πως θα διαχειριστεί τέτοιου είδους καταστάσεις που αφορούν υπαλλήλους της και πάντα κοιτάει πρώτα το συμφέρον της, το οποίο συμφέρον της πάντα είναι υποκειμενικό, δηλαδή αν κοιτάξουμε το ηθικό κομμάτι του γεγονότος ο Μπουρούσης πρέπει να αποχωρήσει, αν δούμε το καθαρά νομικό και αγωνιστικό κομμάτι ο Μπουρούσης δεν είναι κατηγορούμενος για τίποτα, δεν έχει βρεθεί ντοπέ είναι καλός παίχτης και ως εκ τούτου δεν συντρέχει λόγος να αποχωρήσει, το συναισθηματικό κομμάτι πάλι λέει πως πρέπει να αποχωρήσει.

Τέλος πάντων το θέμα είναι πως ο Μπουρούσης έχει εκτεθεί ανεπανόρθωτα, ότι και να πει και να κάνει, όποια εξέλιξη και να έχει η υπόθεση αυτή δεν μπορεί να τη συμμαζέψει. Νομικά ο Μπουρούσης προβλήματα δεν θα έχει, η κουβέντα αυτή δεν έχει σχέση με τα στημένα, η κουβέντα θα μπορούσε να μην δημοσιοποιηθεί αλλά δε νομίζω να έχανε την ευκαιρία κανένας δημοσιογράφος να τη δημοσιεύσει εφόσον την είχε στα χέρα του. Είναι μεγάλο θέμα όπως και να το δει κανείς. Επίσης δε νομίζω να μπορεί και να τον καλέσει και κανένας για να απολογηθεί καθώς δεν έχει βρεθεί ποτέ ντοπέ, ότι και να σημαίνει αυτό.

Εκτίμηση μου πως θα φύγει από τον ΟΣΦΠ, την Ελλάδα και την Εθνική.
Vas
QUOTE(PanosIlio @ Jun 24 2011, 10:22 ) *
...
Τέλος πάντων το θέμα είναι πως ο Μπουρούσης έχει εκτεθεί ανεπανόρθωτα, ότι και να πει και να κάνει, όποια εξέλιξη και να έχει η υπόθεση αυτή δεν μπορεί να τη συμμαζέψει. Νομικά ο Μπουρούσης προβλήματα δεν θα έχει, η κουβέντα αυτή δεν έχει σχέση με τα στημένα, η κουβέντα θα μπορούσε να μην δημοσιοποιηθεί αλλά δε νομίζω να έχανε την ευκαιρία κανένας δημοσιογράφος να τη δημοσιεύσει εφόσον την είχε στα χέρα του. Είναι μεγάλο θέμα όπως και να το δει κανείς. Επίσης δε νομίζω να μπορεί και να τον καλέσει και κανένας για να απολογηθεί καθώς δεν έχει βρεθεί ποτέ ντοπέ, ότι και να σημαίνει αυτό.

Εκτίμηση μου πως θα φύγει από τον ΟΣΦΠ, την Ελλάδα και την Εθνική.


Πουθενά δεν τον μπλέκουν με τα στημένα για αυτό και δεν είναι στα ονόματα της λίστας του εισαγγελέα. Αλλά γιατί να μην δημοσιοποιηθεί?? Δεν νομίζω ότι είναι επιθεση κατά του Μπάσκετ και κουραφέξαλα που διαβάζω. Ο Τύπος είναι ο ΒΑΣΙΚΟΣ σεντερ της εθνικής και έπερνε ντόπα. Νομίζω ότι είναι εντελώς φυσιολογικό να βγεί στην φόρα!
KingCrimson
το οτι δε γινεται αντιντοπινγκ κοντρολ και το πρωταθλημα ειναι ξεφραγο αμπελι ειναι τραγικο και ακυρωνει την ιδια του την υπαρξη.
τι συζηταμε τωρα απο εκει και περα? αν απο το διαλογο φαινεται οτι ο Μπουρουσης ζηταει ή οχι ντοπα απο τον bigmac ή αν ειναι αχαριστος προς τους Αγγελοπουλους?
παιδια ελεος ετσι?
Δε περιστρεφονται τα παντα γυρω απο το Παο - Ολυμπιακος και στη τελικη χεστ@@@ οι Αγγελοπουλοι τι λεει ο Μπουρουσης για αυτους. Δηλαδη ποσο στο κοσμο σου πρεπει να σαι για να λες οτι ο Μπουρουσης, πρεπει να φυγει απο τον Ολυμπιακο μονο και μονο επειδη σε ΙΔΩΤΙΚΗ συνομιλια του αποκαλεσε τους Αγγελοπουλους βλακες? και οτι δε τρεχει και τιποτα κατα τα αλλα, αφου και παικτες του Παο εχουν πιαστει στο παρελθον και δεν ειχαν καμοια συνεπεια.
πραγματικα δηλαδη ειναι να απορεις με την αναισθησια - δηθεν ρεαλισμο, μας πολλες φορες
rchos
QUOTE(KingCrimson @ Jun 24 2011, 11:11 ) *
το οτι δε γινεται αντιντοπινγκ κοντρολ και το πρωταθλημα ειναι ξεφραγο αμπελι ειναι τραγικο και ακυρωνει την ιδια του την υπαρξη.
τι συζηταμε τωρα απο εκει και περα? αν απο το διαλογο φαινεται οτι ο Μπουρουσης ζηταει ή οχι ντοπα απο τον bigmac ή αν ειναι αχαριστος προς τους Αγγελοπουλους?
παιδια ελεος ετσι?
Δε περιστρεφονται τα παντα γυρω απο το Παο - Ολυμπιακος και στη τελικη χεστ@@@ οι Αγγελοπουλοι τι λεει ο Μπουρουσης για αυτους. Δηλαδη ποσο στο κοσμο σου πρεπει να σαι για να λες οτι ο Μπουρουσης, πρεπει να φυγει απο τον Ολυμπιακο μονο και μονο επειδη σε ΙΔΩΤΙΚΗ συνομιλια του αποκαλεσε τους Αγγελοπουλους βλακες? και οτι δε τρεχει και τιποτα κατα τα αλλα, αφου και παικτες του Παο εχουν πιαστει στο παρελθον και δεν ειχαν καμοια συνεπεια.
πραγματικα δηλαδη ειναι να απορεις με την αναισθησια - δηθεν ρεαλισμο, μας πολλες φορες


ας αφησουμε τα ελεη για τους παπαδες παιδια.

με αγχωνουν ενα εκατομυριο αλλα πραγματα στη ζωη μου περα απο τον επαγγελματικο αθλητισμο αδερφε.

ειλικρινα δεν παει να πνιγει ο καθε αθλητης που ντοπαρετε.
αφοδευσε η φοραδα στο αλωνι που λενε.
αν δεν καταλαβαινει ο καθε επαγγελματιας αθλητης οτι μονο κακο στην υγεια του κανει εμενα με αφηνει αδιαφορο.

οσο για το θεμα της βρισιας ολα τα αφεντικα ξερουν οτι εν δυναμει τους βριζουν οι υπαλληλοι τους.οταν ομως αυτο βγαινει δημοσια αυτο αλλαζει.πλεον δεν ξερει μονο ο ψωμιαδης οτι ειναι βλακες αλλα ολοι.
αν λοιπον ο μπουρουσης δεν τιμωρηθει για αυτο τοτε ο καθε αθλητης θα ξερει οτι μπορει να κανει οτι θελει και να μην τιμωρειτε.απλο ειναι το πραγμα.
Zephyr
O Μπουρούσης δεν πιάστηκε ντοπέ αλλά ουσιαστικά το "ομολόγησε" στην ιδιωτική του συνομιλία με τον πεθερό. Μπορεί ποτέ να μην αποδειχθεί, όμως πραγματικά ποιος τον θέλει στην Εθνική πλέον? Εγώ πάντως όχι. Φαντάζομαι πως κι άλλοι πολλοί.

Σχετικά με τον Ολυμπιακό, το αν είναι ντοπέ ή όχι, συνήθως λίγο ενδιαφέρει της ομάδες που, κακά τα ψέματα, προσπαθούν να σκεπάσουν τέτοια περιστατικά (αν π.χ. μάθαιναν οι Γιανακόπουλοι ότι ο Καλάθης ξέρω 'γω ντοπαρίστικε πριν τα πλει οφ, θα τον έδιωχναν ή θα κοίταζαν να το κουκουλώσουν?). Στον Ολυμπιακό τον καίει ο χαρακτηρισμός προς τους προέδρους, ασέβεια και ειρωνεία. Και όπως είπε κάποιος συνφορουμίτης πιο πάνω, άλλο το να βρίζεις τα αφεντικά σου όταν σου δίνουν 500€ το μήνα και σε τρέχουν και άλλο το να παίρνεις 1.500.000 € το χρόνο και να σε έχουν πασά στα Γιάννενα και να λες "ήρθαν και οι βλάκες να μου μιλήσουν και εγώ έκανα τον μ...". Υπάρχει κάποιος εδώ που αν ήταν στην θέση τον Αγγελόπουλων δεν θα τον ένοιαζε?

Πέραν αυτών, ο Μπουρούσης μπορεί να βρει ομάδα να παίξει στο εξωτερικό. Κρίμα πάντως που σπιλώνει την καριέρα του με αυτό τον τρόπο. Αναρωτιέμαι πάντως σχετικά με την τιμωρία του από τον Ντούντα- μήπως κάτι είχε γίνει γνωστό από νωρίτερα?
Μήπως δεν ήταν τυχαία τα δημοσιεύματα που από την πρώτη στιγμή που τελείωσε το πρωτάθλημα άρχισαν και έλεγαν για τα 200.000 που αν καταβάλει ο Ολυμπιακός διώχνει τον Μπουρούση? Γιατί να προβάλλονται τόσο από την στιγμή που τίποτα δεν οδηγούσε στο συμπέρασμα της φυγής του από την ομάδα?
KingCrimson
QUOTE(rchos @ Jun 24 2011, 11:21 ) *
ας αφησουμε τα ελεη για τους παπαδες παιδια.

με αγχωνουν ενα εκατομυριο αλλα πραγματα στη ζωη μου περα απο τον επαγγελματικο αθλητισμο αδερφε.

ειλικρινα δεν παει να πνιγει ο καθε αθλητης που ντοπαρετε.
αφοδευσε η φοραδα στο αλωνι που λενε.
αν δεν καταλαβαινει ο καθε επαγγελματιας αθλητης οτι μονο κακο στην υγεια του κανει εμενα με αφηνει αδιαφορο.

οσο για το θεμα της βρισιας ολα τα αφεντικα ξερουν οτι εν δυναμει τους βριζουν οι υπαλληλοι τους.οταν ομως αυτο βγαινει δημοσια αυτο αλλαζει.πλεον δεν ξερει μονο ο ψωμιαδης οτι ειναι βλακες αλλα ολοι.
αν λοιπον ο μπουρουσης δεν τιμωρηθει για αυτο τοτε ο καθε αθλητης θα ξερει οτι μπορει να κανει οτι θελει και να μην τιμωρειτε.απλο ειναι το πραγμα.


Στη προκειμενη ομως περιπτωση επειδη συζηταμε για τον καθε αθλητη που ντοπαρετε, η συζητηση κινειται αποπροσανατολιστικα! Λες και με το θεμα τελειωνει και αρχιζει με το Μπουρουση.
Οσο για τη βρισια ειμαι σιγουρος οτι οι Αγγελοπουλοι μεγαλα παιδια ειναι ..θα τη παλεψουν και θα το ξεπερασουν! rolleyes.gif
il postino
QUOTE(Zephyr @ Jun 24 2011, 11:28 ) *
O Μπουρούσης δεν πιάστηκε ντοπέ αλλά ουσιαστικά το "ομολόγησε" στην ιδιωτική του συνομιλία με τον πεθερό. Μπορεί ποτέ να μην αποδειχθεί, όμως πραγματικά ποιος τον θέλει στην Εθνική πλέον? Εγώ πάντως όχι. Φαντάζομαι πως κι άλλοι πολλοί.

Σχετικά με τον Ολυμπιακό, το αν είναι ντοπέ ή όχι, συνήθως λίγο ενδιαφέρει της ομάδες που, κακά τα ψέματα, προσπαθούν να σκεπάσουν τέτοια περιστατικά (αν π.χ. μάθαιναν οι Γιανακόπουλοι ότι ο Καλάθης ξέρω 'γω ντοπαρίστικε πριν τα πλει οφ, θα τον έδιωχναν ή θα κοίταζαν να το κουκουλώσουν?). Στον Ολυμπιακό τον καίει ο χαρακτηρισμός προς τους προέδρους, ασέβεια και ειρωνεία. Και όπως είπε κάποιος συνφορουμίτης πιο πάνω, άλλο το να βρίζεις τα αφεντικά σου όταν σου δίνουν 500€ το μήνα και σε τρέχουν και άλλο το να παίρνεις 1.500.000 € το χρόνο και να σε έχουν πασά στα Γιάννενα και να λες "ήρθαν και οι βλάκες να μου μιλήσουν και εγώ έκανα τον μ...". Υπάρχει κάποιος εδώ που αν ήταν στην θέση τον Αγγελόπουλων δεν θα τον ένοιαζε?[size="6"][/size]
Πέραν αυτών, ο Μπουρούσης μπορεί να βρει ομάδα να παίξει στο εξωτερικό. Κρίμα πάντως που σπιλώνει την καριέρα του με αυτό τον τρόπο. Αναρωτιέμαι πάντως σχετικά με την τιμωρία του από τον Ντούντα- μήπως κάτι είχε γίνει γνωστό από νωρίτερα?
Μήπως δεν ήταν τυχαία τα δημοσιεύματα που από την πρώτη στιγμή που τελείωσε το πρωτάθλημα άρχισαν και έλεγαν για τα 200.000 που αν καταβάλει ο Ολυμπιακός διώχνει τον Μπουρούση? Γιατί να προβάλλονται τόσο από την στιγμή που τίποτα δεν οδηγούσε στο συμπέρασμα της φυγής του από την ομάδα?

ΕΓΩ!!!

αν μου παιρνε κανα πρωταθλημα και καμια ευρωλιγκα μετα απο τοσα χρονια ατιτλιας, δε θα με ενοιαζε καθολου!!

τον υπαλληλο τον θες για να σου κανει τη δουλεια οχι για να τον δωσεις στην αδερφη σου!!
Zephyr
QUOTE(il postino @ Jun 24 2011, 11:34 ) *
ΕΓΩ!!!

αν μου παιρνε κανα πρωταθλημα και καμια ευρωλιγκα μετα απο τοσα χρονια ατιτλιας, δε θα με ενοιαζε καθολου!!

τον υπαλληλο τον θες για να σου κανει τη δουλεια οχι για να τον δωσεις στην αδερφη σου!!


Ακόμα κ έτσι, πήρε κανένα πρωτάθλημα ή καμία Ευρωλίγκα? Όχι. Άρα του σκας ένα τσουβάλι λεφτά, δεν έχεις την ανταπόδωση που περιμένεις (που πραγματικά δεν την έχεις για τα λεφτά που του δίνεις), σε λέει και βλάκα από πάνω!
NICE 41.gif !

(Όχι βέβαια ότι είναι αποκλειστική ευθύνη του Μπουρούση η ατιτλία του Ολυμπιακού, μην τρελαθούμε κιόλας...)
il postino
QUOTE(Zephyr @ Jun 24 2011, 11:43 ) *
Ακόμα κ έτσι, πήρε κανένα πρωτάθλημα ή καμία Ευρωλίγκα? Όχι. Άρα του σκας ένα τσουβάλι λεφτά, δεν έχεις την ανταπόδωση που περιμένεις (που πραγματικά δεν την έχεις για τα λεφτά που του δίνεις), σε λέει και βλάκα από πάνω!
NICE 41.gif !

(Όχι βέβαια ότι είναι αποκλειστική ευθύνη του Μπουρούση η ατιτλία του Ολυμπιακού, μην τρελαθούμε κιόλας...)

οπως εγραψα λοιπον και στο αλλο τοπικ (αληθεια, γιατι δεν τα ενωνουν?),

ο χαμος γινεται για τα φραγκα, οχι για τιποτα αλλο!!

http://www.youtube.com/watch?v=YcXMhwF4EtQ
rchos
QUOTE(il postino @ Jun 24 2011, 11:50 ) *
οπως εγραψα λοιπον και στο αλλο τοπικ (αληθεια, γιατι δεν τα ενωνουν?),

ο χαμος γινεται για τα φραγκα, οχι για τιποτα αλλο!!

http://www.youtube.com/watch?v=YcXMhwF4EtQ


οχι μονο για τα φραγκα.
αλλα για ολο το πακετο.


Υ.Γ. οντως γιατι δεν τα ενωνουν?
kolokotronis
QUOTE(rchos @ Jun 24 2011, 11:21 ) *
ας αφησουμε τα ελεη για τους παπαδες παιδια.

με αγχωνουν ενα εκατομυριο αλλα πραγματα στη ζωη μου περα απο τον επαγγελματικο αθλητισμο αδερφε.

ειλικρινα δεν παει να πνιγει ο καθε αθλητης που ντοπαρετε.
αφοδευσε η φοραδα στο αλωνι που λενε.
αν δεν καταλαβαινει ο καθε επαγγελματιας αθλητης οτι μονο κακο στην υγεια του κανει εμενα με αφηνει αδιαφορο.

οσο για το θεμα της βρισιας ολα τα αφεντικα ξερουν οτι εν δυναμει τους βριζουν οι υπαλληλοι τους.οταν ομως αυτο βγαινει δημοσια αυτο αλλαζει.πλεον δεν ξερει μονο ο ψωμιαδης οτι ειναι βλακες αλλα ολοι.
αν λοιπον ο μπουρουσης δεν τιμωρηθει για αυτο τοτε ο καθε αθλητης θα ξερει οτι μπορει να κανει οτι θελει και να μην τιμωρειτε.απλο ειναι το πραγμα.

Απλό το παρουσιάζεις το πράγμα.
Δεν είναι όμως.

Ο Μπουρούσης ΔΕΝ το είπε δημόσια.
ΙΔΙΩΤΙΚΗ συνομιλία ήταν.
Εκ των υστέρων έγινε δημόσια.
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και σε ιδιωτική συνομιλία μπορεί ο καθένας να λέει ότι γουστάρει.
Αν είναι δυνατόν...

Έκατσε στην κέντα και να του πάρουν το κεφάλι.
Σύμφωνοι.
Φαντάσου όμως όλα τα αφεντικά του κόσμου να είχαν βάλει κοριούς στους ιφισταμένους τους και να άκουγαν τι λένε χωρίς να το ξέρουν οι ίδιοι.
Δεν θα είχε μείνει υπάλληλος για υπάλληλος.
Και κανείς δεν μιλάει για το απόρρητο.
Με πιο δικαίωμα βγάζουν ιδιωτική του συνομίλια, να ξέρει όλη η Ελλάδα τι λες και σε διασύρουν έτσι?
Αν υπήρχε κάτι μεμπτό, να τον καλούσε η αστυνομία και να του έλεγε ''έτσι μάθαμε, τι έχεις να πεις?''

Και αν είναι το θέμα το ντόπινγκ, ας βγάζανε μονο το συγκεκριμένο κομμάτι προς τα έξω.
Όοοοοχι όμως, ότι λέει βλάκες τα αφεντικά, είναι το πιπεράτο.

ΥΓ:Επίσης γιατί δεν αναρωτίεται ποτέ κανένας πως έφτασαν οι συνομιλίες από την ΕΥΠ σε δημοσιογράφους??
Με το αζημίωτο μήπως?
Zephyr
QUOTE(il postino @ Jun 24 2011, 11:50 ) *
οπως εγραψα λοιπον και στο αλλο τοπικ (αληθεια, γιατι δεν τα ενωνουν?),

ο χαμος γινεται για τα φραγκα, οχι για τιποτα αλλο!!



QUOTE(rchos @ Jun 24 2011, 11:51 ) *
οχι μονο για τα φραγκα.
αλλα για ολο το πακετο.


Αυτό ακριβώς, για όλο το πακέτο. Αν και πιστεύω ότι αν δεν συνέβαινε αυτό, ο Μπουρούσης δεν θα έφευγε.
Αλλά και ο ... Κατσίβελης αν ήταν στην θέση του Μπουρούση (παίχτης που δεν αποτελεί οικονομική επιβάρυνση) πάλι διώξιμο θα έτρωγε.
Επαγγελματισμός και ηθική, διαφορετικά πράγματα που όμως αλληλεπιδρούν. Εκτός αυτού άλλο η ΚΑΕ ως εταιρία και άλλο η ομάδα ως ομάδα. Πρέπει να ληφθεί υπόψιν και αυτό. Χαζοί είναι οι Spurs που θέλουν να σουτάρουν τον Πάρκερ μετά το ροζ σκάνδαλο? Όσο επαγγελματίας και αν είσαι, κάποια πράγματα σε επηρεάζουν.
KingCrimson
QUOTE(kolokotronis @ Jun 24 2011, 11:56 ) *
Με πιο δικαίωμα βγάζουν ιδιωτική του συνομίλια, να ξέρει όλη η Ελλάδα τι λες και σε διασύρουν έτσι?
Αν υπήρχε κάτι μεμπτό, να τον καλούσε η αστυνομία και να του έλεγε ''έτσι μάθαμε, τι έχεις να πεις?''


To θεμα δεν ειναι γιατι βγηκε, προφανως στο διαλογο υπηρχαν στοιχεια και με βαση τη δικογραφια κριναν οτι επρεπε να βγει.
Το θεμα ειναι πως χαρηκαμε και βγηκαμε να καταδικασουμε το Μπουρουση, που εβρισε τα αφεντικα του... που στην ουσια ηταν κατι που ειπε στο χαλαρο και σε ανυποπτη στιγμη και σε προσωπικη του συνομιλια, δεν εχει το δικαιωμα? σιγουρα και το εχει
rchos
QUOTE(kolokotronis @ Jun 24 2011, 11:56 ) *
Απλό το παρουσιάζεις το πράγμα.
Δεν είναι όμως.

Ο Μπουρούσης ΔΕΝ το είπε δημόσια.
ΙΔΙΩΤΙΚΗ συνομιλία ήταν.
Εκ των υστέρων έγινε δημόσια.
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και σε ιδιωτική συνομιλία μπορεί ο καθένας να λέει ότι γουστάρει.
Αν είναι δυνατόν...

Έκατσε στην κέντα και να του πάρουν το κεφάλι.
Σύμφωνοι.
Φαντάσου όμως όλα τα αφεντικά του κόσμου να είχαν βάλει κοριούς στους ιφισταμένους τους και να άκουγαν τι λένε χωρίς να το ξέρουν οι ίδιοι.
Δεν θα είχε μείνει υπάλληλος για υπάλληλος.
Και κανείς δεν μιλάει για το απόρρητο.
Με πιο δικαίωμα βγάζουν ιδιωτική του συνομίλια, να ξέρει όλη η Ελλάδα τι λες και σε διασύρουν έτσι?
Αν υπήρχε κάτι μεμπτό, να τον καλούσε η αστυνομία και να του έλεγε ''έτσι μάθαμε, τι έχεις να πεις?''

Και αν είναι το θέμα το ντόπινγκ, ας βγάζανε μονο το συγκεκριμένο κομμάτι προς τα έξω.
Όοοοοχι όμως, ότι λέει βλάκες τα αφεντικά, είναι το πιπεράτο.


κατσε μισο
εγω μαζι σου ειμαι σε οσα λες.
δεν λεω κατι διαφορετικο.
συμφωνω οτι δεν επρεπε η συνομιλια αυτη να βγει εξω.
βγηκε ομως.ενα απο τα θεματα που προκυπτουν ειναι και τι θα κανουν οι αγγελοπουλοι με τον παιχτη τους.
αν οι αγγελοπουλοι ειχαν βαλει κοριο θα ειχε νοημα να δουμε αυτο που λες.δεν το εκαναν ομως.
εγω θα το πω και αλλιως.
αν ειμαι αφεντικο και μαθω οτι με βριζουν δεν θα κανω τπτ γιατι δεν μπορω.το πολυ πολυ αν νιωθω οτι με αδικει να τον φωναξω στο γραφειο μου και να τα βρουμε οι δυο μας.
αν ομως ειμαι σε μια εταιρικη εκδηλωση και ξαφνικα αρχισει να φαινετε στο τοιχο βιντεο οπου ο υπαλληλος με βριζει δεν θα με ενδιαφερει εμενα ποιος τον σπιουνεψε σε πρωτη φαση.με εχει κανει ρομπα μπροστα σε ολους τους υπαλληλους και αν δεν κανω κατι δειχνω οτι ο καθενας μπορει να μου συμπεριφερετε οπως θελει.
ειναι οπως ακριβως το γραφεις στην αρχη.στον μπουρουση εκατσε η κεντα.αφου ομως του εκατσε θα το πληρωσει.

QUOTE(KingCrimson @ Jun 24 2011, 12:08 ) *
To θεμα δεν ειναι γιατι βγηκε, προφανως στο διαλογο υπηρχαν στοιχεια και με βαση τη δικογραφια κριναν οτι επρεπε να βγει.
Το θεμα ειναι πως χαρηκαμε και βγηκαμε να καταδικασουμε το Μπουρουση, που εβρισε τα αφεντικα του... που στην ουσια ηταν κατι που ειπε στο χαλαρο και σε ανυποπτη στιγμη και σε προσωπικη του συνομιλια, δεν εχει το δικαιωμα? σιγουρα και το εχει


το εχει το δικαιωμα βρε παιδια.δεν εκανε κατι για το οποιο πρεπει να λιθοβολιστει.
απλα εχει το δικαιωμα και το αφεντικο μετα απο κατι τετοιο να πραξει οπως νομιζει.
θα το παμε στο εργασιακο διακιο το θεμα αλλα εχουν ολοι δικαιωματα σε μια δουλεια.
Anaz
Ρε παιδια το θεμα δεν ειναι οτι το μαθανε, αλλα οτι το εμαθε ολη η Ελλαδα..
rchos
QUOTE(Anaz @ Jun 24 2011, 12:12 ) *
Ρε παιδια το θεμα δεν ειναι οτι το μαθανε, αλλα οτι το εμαθε ολη η Ελλαδα..


δεν εχουν βαλει και +1 αυτοι οι μοντ να το χρησιμοποιουσα τωρα.

αυτο ακριβως λεω τοση ωρα.
il postino
QUOTE(Zephyr @ Jun 24 2011, 12:04 ) *
Αυτό ακριβώς, για όλο το πακέτο. Αν και πιστεύω ότι αν δεν συνέβαινε αυτό, ο Μπουρούσης δεν θα έφευγε.
Αλλά και ο ... Κατσίβελης αν ήταν στην θέση του Μπουρούση (παίχτης που δεν αποτελεί οικονομική επιβάρυνση) πάλι διώξιμο θα έτρωγε.
Επαγγελματισμός και ηθική, διαφορετικά πράγματα που όμως αλληλεπιδρούν. Εκτός αυτού άλλο η ΚΑΕ ως εταιρία και άλλο η ομάδα ως ομάδα. Πρέπει να ληφθεί υπόψιν και αυτό. Χαζοί είναι οι Spurs που θέλουν να σουτάρουν τον Πάρκερ μετά το ροζ σκάνδαλο? Όσο επαγγελματίας και αν είσαι, κάποια πράγματα σε επηρεάζουν.

oi spurs θελουν να σουταρουν τον παρκερ επειδη το χωσε εκει που δεν επρεπε? δε νομιζω...

η ηθικη δεν παει με τον επαγγελματισμο, χρονια τωρα...

δεν αναφερμαι σε σενα αλλα η ηθικολογια με εκνευριζει απλα γιατι την επικαλουμαστε μονο οταν μας συμφερει!

ο μπουρουσης ειναι απλα αμυαλος, τιποτα παραπανω, τιποτα παρακατω! οπως αμυαλος ειναι και ο μπατιστ!! απλα ο ενας ειναι επιτυχημενος και ο αλλος ακομα προσπαθει να γινει..

φραγκα+τιτλοι φιλε μου!! αν επαιρνε λιγοτερα ή αν κερδιζε τιτλους τωρα θα μιλαγαμε διαφορετικα!
Zephyr
QUOTE(il postino @ Jun 24 2011, 12:16 ) *
oi spurs θελουν να σουταρουν τον παρκερ επειδη το χωσε εκει που δεν επρεπε? δε νομιζω...

η ηθικη δεν παει με τον επαγγελματισμο, χρονια τωρα...

δεν αναφερμαι σε σενα αλλα η ηθικολογια με εκνευριζει απλα γιατι την επικαλουμαστε μονο οταν μας συμφερει!

ο μπουρουσης ειναι απλα αμυαλος, τιποτα παραπανω, τιποτα παρακατω! οπως αμυαλος ειναι και ο μπατιστ!! απλα ο ενας ειναι επιτυχημενος και ο αλλος ακομα προσπαθει να γινει..

φραγκα+τιτλοι φιλε μου!! αν επαιρνε λιγοτερα ή αν κερδιζε τιτλους τωρα θα μιλαγαμε διαφορετικα!


Έχεις δίκιο εν μέρει, όμως αν έπαιρνε ένα κάρο τίτλους τα τελευταία χρόνια, τώρα δεν θα έβριζαν οι Ολυμπιακοί αλλά οι Παναθηναικοί και θα ζητούσαν απέλαση ανάλογη του Τεόντοσιτς, για τον ντοπαρισμένο που τους κλέβει τα πρωταθλήματα μπλα μπλα μπλα.
Μετράει πολύ επομένως από ποια πλευρά το κοιτάς.
Πέραν αυτού δεν κάνω τον ηθικολόγο σε κανένα. Φέρνω τον εαυτό μου στην θέση των Αγγελόπουλων και σκέφτομαι πως θα κινούμουν εγώ. Και θα τον έδιωχνα ακόμη και αν μου έφερνε τίτλους.
kolokotronis
QUOTE(Zephyr @ Jun 24 2011, 12:24 ) *
Έχεις δίκιο εν μέρει, όμως αν έπαιρνε ένα κάρο τίτλους τα τελευταία χρόνια, τώρα δεν έβριζαν οι Ολυμπιακοί αλλά οι Παναθηναικοί και θα ζητούσαν απέλαση ανάλογη του Τεόντοσιτς, για τον ντοπαρισμένο που τους κλέβει τα πρωταθλήματα μπλα μπλα μπλα.
Μετράει πολύ επομένως από ποια πλευρά το κοιτάς.
Πέραν αυτού δεν κάνω τον ηθικολόγο σε κανένα. Φέρνω τον εαυτό μου στην θέση των Αγγελόπουλων και σκέφτομαι πως θα κινούμουν εγώ. Και θα τον έδιωχνα ακόμη και αν μου έφερνε τίτλους.

Καλά και αν ήταν παίκτης του παναθηνα'ι'κού και γράφαμε τα ίδια, κάποιος θα έλεγε ''τα λέτε επειδή είναι δικός σας, ας ήταν ο Σπανούλης ή ο Μπουρούσης και θα βλέπαμε πως θα το παρουσιάζατε..''

Αυτό που βλέπω είναι ότι η συντριπτική πλειοψηφεία των ολυμπιακών έχει ξενερώσει από το πως αποκαλεί τους αγγελόπουλους και όχι για το φάρμακο.

Το κουτσομπολιό δηλαδή.
rchos
QUOTE(kolokotronis @ Jun 24 2011, 12:29 ) *
Καλά και αν ήταν παίκτης του παναθηνα'ι'κού και γράφαμε τα ίδια, κάποιος θα έλεγε ''τα λέτε επειδή είναι δικός σας, ας ήταν ο Σπανούλης ή ο Μπουρούσης και θα βλέπαμε πως θα το παρουσιάζατε..''

Αυτό που βλέπω είναι ότι η συντριπτική πλειοψηφεία των ολυμπιακών έχει ξενερώσει από το πως αποκαλεί τους αγγελόπουλους και όχι για το φάρμακο.

Το κουτσομπολιό δηλαδή.


δεν εκπροσωπω τους ολυμπιακους αλλα μονο τον εαυτο μου αλλα επειδη εχω σταθει περισσοτερο στο θεμα με τους αγγελοπουλους θα γραψω απλα οτι εχω ξενερωσει με τον μπουρουση για ολο το πακετο.

ακριβως γιαυτο και επειδη ειμαι ανθρωπος που πανω απο ολα βαζει την εθνικη και οχι την ομαδα που υποστηριζω δεν θελω να τον ξαναδω στην εθνικη.φυσικα το οτι ειπε βλακες τους αγγελοπουλους δεν μπορει να με κανει να μην τον θελω στην εθνικη.αρα...
Zephyr
QUOTE(kolokotronis @ Jun 24 2011, 12:29 ) *
Αυτό που βλέπω είναι ότι η συντριπτική πλειοψηφεία των ολυμπιακών έχει ξενερώσει από το πως αποκαλεί τους αγγελόπουλους και όχι για το φάρμακο.

Το κουτσομπολιό δηλαδή.


http://basketblog.gr/pages/ViewContent.asp...amp;w=0&m=1

To κουτσομπολιό πάντα τραβάει τον κόσμο cool.gif

Η ντόπα μπορεί και να μην αποδειχθεί ποτέ, αλλά τα καταγεγραμμένα λόγια μένουν. Νομικά μπορεί να μην έχει καμία επίπτωση, στο μυαλό του κόσμου όμως έχει χάσει.
Lebron08
Μία τηλεφωνική συνομιλία αποδεικνύει και πολλά αλλά και τίποτα ταυτόχρονα... Εννοώ οτι όπως λένε κάποια παιδιά πιο πάνω το οτι μιλάει για φάρμακα δε σημαίνει οτι μιλάει για ντόπα...Αλλά ας μην κοροιδευόμαστε, δε γίνεται να μιλάει με τον big mac για powerade και red bull... Είναι ένας αθλητής που ανεξάρτητα από συμπάθειες και αντιπάθειες, θεωρείται από τους καλύτερους στη θέση του στην Ευρώπη και το κυριότερο, είναι διεθνής... Και όπως κάθε παίχτης τέτοιου επιπέδου σε οποιοδήποτε άθλημα, αποτελεί πρότυπο για πολλά μικρά παιδιά που τον βλέπουν στην τηλεόραση και θέλουν να του μοιάσουν. Προσωπικά δεν τον πάω καθόλου αλλά σίγουρα θα υπάρχουν άνθρωποι και κυρίως παιδάκια που που τον έχουν πρότυπο.Όταν λοιπόν αυτός, την ίδια στιγμή που το έπαιζε θιγμένος και μας έκανε ναζάκια για το αν θα παίξει στην εθνική (λες και όλοι κρέμονται από τα @@@ του), ζητούσε φάρμακα για να παίζει 2 level πάνω από τους άλλους, τότε είτε πιαστεί θετικός σε αντιντοπινγκ είτε όχι, δεν έχει καμία σημασία. Μετά από αυτά ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι δεν έχει απολύτως καμία θέση στην εθνική, όχι γιατί η ομάδα του βάρεσε 30 βολές λιγότερες σε έναν τελικό, αλλά γιατί με τέτοια συμπεριφορά δεν αξίζει να εκπροσωπεί τη χώρα του... Υποτίθεται πως είναι αθλητής, αλλά αθλητισμός δε σημαίνει γελάκια, ειρωνείες, ψευτοτσαμπουκάδες, ντόπες και ναζάκια. Εκτός από πολλά άλλα σημαίνει και να διδάσκει ήθος και ο τύπος με τη συμπεριφορά που έχει μόνο αυτό δεν κάνει...Μετά από αυτό ξεφτιλίστικε τελείως και χ****καμε για το αν θα μας κάνει τη χάρη να παίξει για την εθνική.
berry
QUOTE
Ποινική δίωξη για παραβίαση του νόμου περί ντόπινγκ ασκήθηκε στον Γιάννη Μπουρούση κατόπιν εντολής της εισαγγελέα Πρωτοδικών Αθηνών, Ελένη Ράικου. Το όνομα του Καρδιτσιώτη σέντερ προστέθηκε στη λίστα της εισαγγελίας λόγω του διαλόγου του με τον Μάκη Ψωμιάδη.

Στον Γιάννη Μπουρούση ασκήθηκε δίωξη για παραβίαση του νόμου περί ντόπινγκ λόγω της απαίτησης του από τον Μάκη Ψωμιάδη να του χορηγήσει «φάρμακα», όπως αναφέρεται στις συνομιλίες που κατέγραψε η ΕΥΠ.

Μετά από αυτή την εξέλιξη ο σέντερ του Ολυμπιακού πρέπει να αντιμετωπίσει πλέον και τη δικαιοσύνη σε μια ζοφερή περίοδο για αυτόν, αφού εκτός των άλλων η πόρτα των «ερυθρολεύκων» έχει ανοίξει και η αποπομπή του είναι θέμα χρόνου.


http://www.katimagiko.gr/article/21970/poi...xe-se-mpourouse

μηπως ειπε και αλλα τελικα ? αλλιως πως παραπεμπεται ?

Anaz
QUOTE(kolokotronis @ Jun 24 2011, 12:29 ) *
Καλά και αν ήταν παίκτης του παναθηνα'ι'κού και γράφαμε τα ίδια, κάποιος θα έλεγε ''τα λέτε επειδή είναι δικός σας, ας ήταν ο Σπανούλης ή ο Μπουρούσης και θα βλέπαμε πως θα το παρουσιάζατε..''

Αυτό που βλέπω είναι ότι η συντριπτική πλειοψηφεία των ολυμπιακών έχει ξενερώσει από το πως αποκαλεί τους αγγελόπουλους και όχι για το φάρμακο.

Το κουτσομπολιό δηλαδή.
Ισχυει αυτο.
Αλλα δεν ειναι απλα.. "κουτσομπολιο" οπως λες.. Πολλοι Ολυμπιακοι εχουν στην μπουκα τον Μπουρουση, κυριως για διαφορες συμπεριφορες του και την νοοτροπια του, κι αυτη η συνομιλια που καταδεικνυει τον χαρακτηρα του και την αποψη του για την ομαδα (προεδρους), ηταν η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι.
PanosIlio
Τελικά δεν θα αποφύγει τα δικαστήρια ο Μπουρούσης.

Αν τα στοιχεία είναι αυτά και μόνο που γράφτηκαν δεν νομίζω να καταδικαστεί για κάτι, αν υπάρχουν και άλλα πιο ισχυρά μπορεί.

Τέσπα, έτσι που είναι η κατάσταση, ο Μπουρούσης κατέστρεψε την καριέρα του, μάλλον, και ο ΟΣΦΠ ψάχνει για 2 σεντερ tongue.gif
shtarkws
Πάντως με προβληματίζει το ότι οι περισσότεροι φίλοι του ολυμπιακου και οχι μονο περισσότερο θιχτηκαν για τα σχόλια κατα των αγγελοπουλων παρα για το ότι ένας παίχτης της ομάδας τους ομολογεί πως ντοπαριστηκε...
nikolas12
QUOTE(shtarkws @ Jun 24 2011, 14:24 ) *
Πάντως με προβληματίζει το ότι οι περισσότεροι φίλοι του ολυμπιακου και οχι μονο περισσότερο θιχτηκαν για τα σχόλια κατα των αγγελοπουλων παρα για το ότι ένας παίχτης της ομάδας τους ομολογεί πως ντοπαριστηκε...


+1. Δεν ειναι δυνατον ενας παικτης να πιανεται ντοπε και εσυ να ασχολεισαι επειδη ειπε βλακες τους Αγγελοπουλους.
Μεταγραφη τυπου Μπουρουση δυσκολα θα πραγματοποιηθει χωρις να βαλουμε το χερι βαθια στην τσεπη. Ελπιζω να ψαξουνε καλα για να βρουνε αντικαταστατη. Κατι απο Ευρωπη θα προτιμουσα, αλλα και το ΝΒΑ προσφερει λυσεις.
Pilot_11
QUOTE(nikolas12 @ Jun 24 2011, 12:32 ) *
+1. Δεν ειναι δυνατον ενας παικτης να πιανεται ντοπε και εσυ να ασχολεισαι επειδη ειπε βλακες τους Αγγελοπουλους.
Μεταγραφη τυπου Μπουρουση δυσκολα θα πραγματοποιηθει χωρις να βαλουμε το χερι βαθια στην τσεπη. Ελπιζω να ψαξουνε καλα για να βρουνε αντικαταστατη. Κατι απο Ευρωπη θα προτιμουσα, αλλα και το ΝΒΑ προσφερει λυσεις.



http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...amp;w=0&m=1


για τα φαρμακακια που λεει οτι ζηταει δε μιλανε......
pete7
ρε παιδια καλα να παθει ο μπουρου αν οντως φταιει ομως γιατι για τον παπαδοπουλο ασχετο με μπασκετ δεν λενε τιποτα
σε σαιτ φεις κανεις εναντιον του εκτος λιγων
δηλ με τον μπουρου ολοι τα ειχαν εναντιον του κ τωρα ηρθε καπακι ωστε να φυγει-τον αβρααμ δεν τον κατηγορουν τοσο οσο μπουρου.
σιγουρα αλλο ντοπινγκ κ αλλο στοιχημα αλλα κ τα 2 ειναι εγκληματιικες πραξεις

http://www.olympiacos24.gr/basket/80970-%C...B1%CE%BD%CE%B5/
damian
Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι το βλάκες πάει στους δημοσιογράφους της ΝΕΤ που πήγανε για δηλώσεις και τους έγραψε στα @@ του;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.