Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιάννης Μπουρούσης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Anaz
QUOTE(KingCrimson @ Jun 25 2011, 13:35 ) *
να εισαι σιγουρος οτι δε συγχεω τιποτα! και στη περιπτωση Κεντερη, Θανου, η αποφυγη των ελεγχων γινονταν με σκοπο να μεινει η υποθεση στο επιπεδο των ενδειξεων.
Τωρα αν εσυ πιστευεις οτι ολα αυτα βγηκαν ετσι απλα και μονο, για να πληξουν τη καριερα του Μπουρουση ειναι αποψη σου και σεβαστη, εγω προσωπικα δε την ασπαζομαι.
Οσο για το αν ζητουσε κατι νομιμο ή παρονομο απο το bigmac, ασε να το απαντησει ο ιδιος στην ανακριση, αν σε βαλει ποτε δικηγορο του, τοτε να επεμβεις!
Σιγουρα συγχειεις τα πραγματα. Φανηκε κι απ'το τελευταιο σου ποστ, καθως εγω δεν ειπα οτι ολα αυτα βγηκαν στη φορα για να πληξουν τη καριερα του Μπουρουση.
rchos
QUOTE(MaJesty23 @ Jun 25 2011, 13:34 ) *
πολύ conspiracy theorist μας βγήκες! smiley.gif !Απλά βολικό και δεν μπορούσε να μείνει κρυφό,όχι οτι συνέβαλλαν οι Αγγελόπουλοι στην δημοσιοποιήση!


οχι αυτο λεω απο την πρωτη στιγμη εγω.
και αν κιολας.ουτε για το αν οι αγγελοπουλοι το βρισκουν βολικο ειμαστε σιγουροι.

αν ο ld εννοουσε το πιο ιντριγκαδορικο ρωτησα.
lakersdynasty
QUOTE(rchos @ Jun 25 2011, 13:31 ) *
οχι δεν πιστεψα οτι τα εριχνες στον οσφπ.
το οτι ειναι θεμα του μπουρου ειναι σαφες.

το οτι βγηκε προς τα εξω ρωταω αν θεωρεις οτι μπορει να ευθυνονται καποιοι μεσα στον ολυμπιακο.
οχι οπαδικα η οτι αλλο.συζητηση κανουμε.

το οτι μπορει να εκμεταλευεται την κατασταση ο οσφπ μου περναει και μενα απο το μυαλο απλα απο το πρωτο ποστ σου καταλαβα οτι μπορει καποιοι στον ολυμπιακο να βοηθησαν να βγει προς τα εξω το θεμα.οχι οτι του προμηθευσαν τη σκονη.


οχι για την δημοσιοποιηση πιστευω οτι ηταν θεμα καθαρης ατυχιας με συμβολη ομως του ιδιου του θυματος στην ολη κατασταση σε πρωτη φαση.

Δηλαδη οκ μιλας με τον Ψωμιαδη, απτη μια που να σκεφτεις οτι θα φτασει ως εδω η κατασταση, απτην αλλη βλεπεις ποιον εχεις απεναντι σου προσεχε τι λες και τι κανεις.

απλα δεν πιστευω οτι ηταν κατι που μπορουσε να το γλυτωσει κιολας. Δηλαδη να δημοσιοποιηθουν ολα τα αλλα που ειπε ο Μακαρος και να μεινει αυτο απέξω.

Λογω ολων αυτων μπορεις να χαρακτιρισεις με πολλους τροπους τον Μπουρουση. Γκαντέμη? Αμυαλο? Διαλεγει και παιρνει ο καθενας.

Εγω δεν μπορω να επιλεξω.
rchos
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 25 2011, 13:44 ) *
οχι για την δημοσιοποιηση πιστευω οτι ηταν θεμα καθαρης ατυχιας με συμβολη ομως του ιδιου του θυματος στην ολη κατασταση σε πρωτη φαση.

Δηλαδη οκ μιλας με τον Ψωμιαδη, απτη μια που να σκεφτεις οτι θα φτασει ως εδω η κατασταση, απτην αλλη βλεπεις ποιον εχεις απεναντι σου προσεχε τι λες και τι κανεις.

απλα δεν πιστευω οτι ηταν κατι που μπορουσε να το γλυτωσει κιολας. Δηλαδη να δημοσιοποιηθουν ολα τα αλλα που ειπε ο Μακαρος και να μεινει αυτο απέξω.

Λογω ολων αυτων μπορεις να χαρακτιρισεις με πολλους τροπους τον Μπουρουση. Γκαντέμη? Αμυαλο? Διαλεγει και παιρνει ο καθενας.

Εγω δεν μπορω να επιλεξω.


μιλας και με τον πεθερο σου βεβαια ο οποιος ειναι σαφες οτι σε συμπαθει...
χαχα

απο κει και περα οταν ξερεις οτι στη χωρα αυτη ποτε δεν διωκεται κανεις για τιποτα γιατι να φοβηθεις να μιλησεις.

εχει γραφτει ιστορια αυτες τις μερες ακομη και αν δεν καταληξει κανεις στη φυλακη.
lakersdynasty
QUOTE(rchos @ Jun 25 2011, 13:49 ) *
μιλας και με τον πεθερο σου βεβαια ο οποιος ειναι σαφες οτι σε συμπαθει...
χαχα


απο κει και περα οταν ξερεις οτι στη χωρα αυτη ποτε δεν διωκεται κανεις για τιποτα γιατι να φοβηθεις να μιλησεις.

εχει γραφτει ιστορια αυτες τις μερες ακομη και αν δεν καταληξει κανεις στη φυλακη.


εννοειται. ο Μπουρουσης εχει γινει ηδη "αγαπουλα" smiley.gif

φυλακη? τι ειναι αυτο τρωγεται? biggrin.gif
vastravoud
Θα συμφωνήσω με τον AirKef και άλλους - έχουν κολλήσει όλοι στο ότι ο Μπουρούσης ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ έπαιρνε κάτι, ενώ η Καβάλα γίνεται α βα βα από τους πάντες!
lakersdynasty
QUOTE(vastravoud @ Jun 25 2011, 13:56 ) *
Θα συμφωνήσω με τον AirKef και άλλους - έχουν κολλήσει όλοι στο ότι ο Μπουρούσης ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ έπαιρνε κάτι, ενώ η Καβάλα γίνεται α βα βα από τους πάντες!


πιστευω οτι η υποθεση Μπουρουση ηταν ευκολο να αποκοπει απο τις υπολοιπες και να προβληθει πολυ απο μονη της ως υποθεση που αφορα αλλο αθλημα.

Τα της Καβαλλας θα ερθουν συν το χρονο μαζι με τις κατηγοριες που θα προσαψουν στον Ψωμιαδη.

Ηταν υπερβολικα ευκολο να αποκοπει αυτη η υποθεση απο τις υπολοιπες.
Anaz
Παντως πραγματικα ορισμενοι μου φαινεται οτι απο αγνοια τα εχετε απλοποιησει υπερβολικα τα πραγματα..εχετε μεινει 30 χρονια πισω ή ξεχνατε οτι μιλαμε για πρωταθλητισμο εκατομμυριων..
Εχετε την αισθηση οτι υπαρχουν οι καλοι και τιμιοι αθλητες που κανουν καλη ζωη και τρωνε σωστα -στηθος κοτοπουλο και βιταμινες- και οι κακοι που παιρνουν τη σουπερ μαντολινι που τους κανει σαν τους ηρωες των κομικ. Στην πραγματικοτητα οταν μιλαμε για επαγγελματικο αθλητισμο εν ετη 2011, δεν υπαρχει ασπρο και μαυρο..παρα μονο διαφορες αποχρωσεις του γκρι. Υπαρχει ολοκληρη επιστημη με διαφορα φαρμακα που στη σωστη δοσολογια θεωρουνται "νομιμα" και δεν πιανονται απο τα ντοπινγκ κοντρολ, και χρησιμοποιουνται σχεδον απο ΟΛΟΥΣ.

Διαβαζετε για αυπνια ας πουμε, και κατι εγινε.. Υπαρχουν πλεον και νομιμα φαρμακα που επιδρουν στο ΚΝΣ και μπορει να φερουν αυπνια, και υπαρχουν και ντοπες πολυ πιο ισχυρες κι αποτελεσματικες που δεν φερνουν.
IlyaZ
Πάντως, το πρόβλημα για μένα είναι από ποιον ζητούσε τη βιταμίνη του. Αν ήταν νόμιμη ουσία, γιατί να τη ζητάει από τον συγκεκριμένο άνθρωπο και όχι απο το γιατρό του π.χ.? Νομίζω ότι η απάντηση σε αυτό αρκεί για να ξεκαθαρίσει το νόμιμο ή όχι της ουσίας.
NBAer
QUOTE(IlyaZ @ Jun 25 2011, 15:46 ) *
Πάντως, το πρόβλημα για μένα είναι από ποιον ζητούσε τη βιταμίνη του. Αν ήταν νόμιμη ουσία, γιατί να τη ζητάει από τον συγκεκριμένο άνθρωπο και όχι απο το γιατρό του π.χ.? Νομίζω ότι η απάντηση σε αυτό αρκεί για να ξεκαθαρίσει το νόμιμο ή όχι της ουσίας.

Hey an elephant!
YES, YES, it's an elephant. smiley.gif



Τι ψαχνετε ρε παιδια? Τα αυτονοητα?

Οσο για το τι θα γινει φυσικα και δεν μπορουμε να το ξερουμε ή να το λυσουμε εδω περα.
Ο Μπουρουσης θα συνεχισει να λεει τα δικα του φυσικα, θα προσπαθει να μας πεισει για την ακεραιοτητα και την τιμιοτητα του χαρακτηρα του, για τα υψηλα ιδανικα του, για το φιλαθλο πνευμα του και το λεγομενο ευ αγωνιζεσθαι, κλπ κλπ. Οι/ο δικαστες/ης το τι θα αποφασισουν με βαση αυτα που εχουν ειναι αλλη ιστορια και φυσικα δεν μπορουμε να ξερουμε.

Παντως το ολο σκηνικο με Μπουρουση και τον μηνα που τιμωρηθηκε απο τον Ιβκοβιτς και τις δηλωσεις του περι θα παιξω, οχι δεν θα παιξω, μπορει, θα δουμε, κλπ στην εθνικη το καλοκαιρι και φυσικα η καταγεγραμμενη συνομιλια ειναι αρκετες για να κριθει ενοχος χρησης αλλά δεν ειναι και σιγουρο οτι θα ειναι αυτη η καταληξη φυσικα.

Anaz
QUOTE(IlyaZ @ Jun 25 2011, 15:46 ) *
Πάντως, το πρόβλημα για μένα είναι από ποιον ζητούσε τη βιταμίνη του. Αν ήταν νόμιμη ουσία, γιατί να τη ζητάει από τον συγκεκριμένο άνθρωπο και όχι απο το γιατρό του π.χ.? Νομίζω ότι η απάντηση σε αυτό αρκεί για να ξεκαθαρίσει το νόμιμο ή όχι της ουσίας.
Δηλαδη αν η συζητηση ηταν με τον γιατρο του, θα μιλουσαμε για νομιμη ουσια?? rolleyes.gif Οι γιατροι δεν ειναι εμποροι η προμηθευτες φαρμακων. Και οι περισσοτεροι δεν εχουν ιδεα κιολας απο αυτα.Οι "μπλεγμενοι" μονο εχουν. Το ερωτημα ειναι γιατι δεν τα ζηταει απ'την ομαδα του, και τι δουλεια εχει να ανοιγει τετοιες παρτιδες με τον αγαπουλα. Και η απαντηση βεβαια ειναι απλη.. Γιατι ειναι ΗΛΙΘΙΟΣ (οχι με την εννοια του αφελη, απλα για να το πω κομψα.)!
MiDi_MiLiZ
QUOTE (Anaz @ Jun 25 2011, 16:09 ) *
Δηλαδη αν η συζητηση ηταν με τον γιατρο του, θα μιλουσαμε για νομιμη ουσια?? rolleyes.gif Οι γιατροι δεν ειναι εμποροι η προμηθευτες φαρμακων. Και οι περισσοτεροι δεν εχουν ιδεα κιολας απο αυτα.Οι "μπλεγμενοι" μονο εχουν. Το ερωτημα ειναι γιατι δεν τα ζηταει απ'την ομαδα του, και τι δουλεια εχει να ανοιγει τετοιες παρτιδες με τον αγαπουλα. Και η απαντηση βεβαια ειναι απλη.. Γιατι ειναι ΗΛΙΘΙΟΣ (οχι με την εννοια του αφελη, απλα για να το πω κομψα.)!

E θα του εδινε τις βιταμινες σε καλη τιμη ο Μακαρος γιαυτο τον προτιμησε ο Μπουρουσης, αλλιως που ξερεις μπορει να τον τσακωνανε με κανεναν Τζεκο... Μα τι συζηταμε τωρα... Ειναι σαν να συναναστρεφομαι εγω με εναν νονο της νυχτας, να υπαρχει συνομιλια καταγεγραμενη που να κανονιζω να προμηθευτω εκρηκτικους μηχανισμους, να λεω οτι ο προηγουμενος μηχανισμος γκρεμισε ενα τοιχο-αρα λειτουργει καλα και μετα μολις με κανουν τσακωτο να βγαινω και να υποστηριζω οτι συζητουσα για δυναμιτακια για το Πασχα.

Ο Μπουρουσης ΜΟΝΟ εφετος σε διαστημα μικροτερο των 3 μηνων:
-Πηρε αναγκαστικη αδεια απο τον Ιφκοβιτς για 1 μηνα, που ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ συνεπιπτε χρονικα με αντιντοπινγκ κοντρολς. Ακουστηκαν διαφορα τοτε, "ΑΛΛΑ δεν υπηρχαν αποδειξεις".
-Μια λεει οτι δεν θα παιξει με την Εθνικη, μια ανακαλει, και μετα ξαναμανα οτι δεν θα παιξει, "ΑΛΛΑ παλι δεν υπηρχαν αποδειξεις "οτι κατι δεν παει καλα με το αιμα του.
-Πιαστηκε να συνομιλει με τον Μακαρο περι ουσιων, να κοροιδευουν αντιπαλους και συμπαιχτες επειδη η "βιταμινη" τον κανει 10 κλασεις ανωτερο, μιλα για αυπνιες εξαιτιας του φαρμακου, "αλλα παλι δεν υπαρχουν αποδειξεις".
-Το 3μηνο αυτο στο οποιο παρουσιαστηκαν αυτα τα διαφορα "ανεξηγητα" απογειωθηκε αθλητικα, σε αντιθεση με την υπολοιπη σεζον που σερνοταν.

Αναρωτιεμαι, τι αποδειξεις περιμενουν μερικοι. Εκτος απο νιαου νιαου στα κεραμυδια, περιμενουμε να κανει και γαβ γαβ για να σιγουρευτουμε?
Turamarth
QUOTE(Anaz @ Jun 25 2011, 13:34 ) *
Ρε μην το ριχνεις στην τρελη. Εγω σοβαρα μιλαω.
Αναμεσα στην βιταμινη C και τα στεροειδη, υπαρχουν ενα σκασμο φορμουλες νομιμων φαρμακων που ανεβαζουν τις αθλητικες αποδοσεις,τα οποια αδιαμφισβητητα χρησιμοποιουν σχεδον ολοι οι επαγγελματιες αθλητες. Αυπνια εχεις κι απ'τη καφεινη..


Σίγουρα έτσι είναι αλλά το πρόβλημα μας (εμένα τουλάχιστον) δεν είναι το πια ήταν η ουσία που πήρε και αν ήταν κάτι πέρα από τα επιτρεπόμενα όρια, αυτό ούτως η άλλως πλέον είναι αργά για να το μάθουμε αν δεν κελαηδήσει ένας από τους άμεσα εμπλεκόμενους.
Τα δεδομένα λοιπών είναι:
α. πως ο Μπουρούσης ήθελε να πάρει σκεύασμα (αγνώστων συστατικών και ποιότητος & από άτομο αμφιβόλου ηθικής) το οποίο θα βελτίωνε τις επιδώσεις του έναντι συμπαικτών και αντιπάλων.
β. το έκανε χωρίς την έγκριση του ιατρικού επιτελείου της ομάδας του.

ΔΕΝ νοείται αθλητής αυτού του επιπέδου να παίρνει ούτε καν ασπιρίνη χωρίς την σύμφωνη γνώμη του/των ιατρών που τους παρακολουθούν.
Το θέμα που έχει τεθεί λοιπών είναι ότι ο Μπουρούσης επεδίωξε να ντοπαριστεί, δηλ. να κοροϊδέψει συμπαίχτες , αντιπάλους , διοργανώτριες αρχές και ομάδα. Αν πίστευε ότι ήταν νόμιμο θα το προμηθεύονταν από την ομάδα του ή θα ζητούσε την έγκριση τους είτε για το σκεύασμα είτε για την δοσολογία. Το τι σκατά του έδωσε ο Μάκαρος πιστεύω λίγη σημασία έχει.
Όπως λίγη σημασία έχει (για μένα πάντα) και το αν πρέπει & αν θα τιμωρηθεί από την πολιτική/αθλητική δικαιοσύνη. Η ηθική του θέματος είναι που έχει σημασία και επ'αυτού αρμόδιοι είναι η ομάδα του και η ομοσπονδία όσων αφορά την εθνική.

Ilias7
QUOTE(MiDi_MiLiZ @ Jun 25 2011, 16:48 ) *
Αναρωτιεμαι, τι αποδειξεις περιμενουν μερικοι. Εκτος απο νιαου νιαου στα κεραμυδια, περιμενουμε να κανει και γαβ γαβ για να σιγουρευτουμε?



Δυστυχως ολα αυτα που ακουγονται στη τηλεφωνικη συνομιλια ειναι ενδειξεις και οχι αποδειξεις και αυτο δικαστικα παιζει μεγαλο ρολο..

Αποδειξεις θα ηταν να ειχε βρεθει θετικος σε καποιο ελεγχο που θα του ειχε γινει..

Τωρα ολα οσα ακουγονται στη τηλεφωνικη συνομιλια δικαστικα ανατρεπονται σχετικα ευκολα..
NBAer
QUOTE(Turamarth @ Jun 25 2011, 16:57 ) *
Σίγουρα έτσι είναι αλλά το πρόβλημα μας (εμένα τουλάχιστον) δεν είναι το πια ήταν η ουσία που πήρε και αν ήταν κάτι πέρα από τα επιτρεπόμενα όρια, αυτό ούτως η άλλως πλέον είναι αργά για να το μάθουμε αν δεν κελαηδήσει ένας από τους άμεσα εμπλεκόμενους.
Τα δεδομένα λοιπών είναι:
α. πως ο Μπουρούσης ήθελε να πάρει σκεύασμα (αγνώστων συστατικών και ποιότητος & από άτομο αμφιβόλου ηθικής) το οποίο θα βελτίωνε τις επιδώσεις του έναντι συμπαικτών και αντιπάλων.
β. το έκανε χωρίς την έγκριση του ιατρικού επιτελείου της ομάδας του.

ΔΕΝ νοείται αθλητής αυτού του επιπέδου να παίρνει ούτε καν ασπιρίνη χωρίς την σύμφωνη γνώμη του/των ιατρών που τους παρακολουθούν.
Το θέμα που έχει τεθεί λοιπών είναι ότι ο Μπουρούσης επεδίωξε να ντοπαριστεί, δηλ. να κοροϊδέψει συμπαίχτες , αντιπάλους , διοργανώτριες αρχές και ομάδα. Αν πίστευε ότι ήταν νόμιμο θα το προμηθεύονταν από την ομάδα του ή θα ζητούσε την έγκριση τους είτε για το σκεύασμα είτε για την δοσολογία. Το τι σκατά του έδωσε ο Μάκαρος πιστεύω λίγη σημασία έχει.
Όπως λίγη σημασία έχει (για μένα πάντα) και το αν πρέπει & αν θα τιμωρηθεί από την πολιτική/αθλητική δικαιοσύνη. Η ηθική του θέματος είναι που έχει σημασία και επ'αυτού αρμόδιοι είναι η ομάδα του και η ομοσπονδία όσων αφορά την εθνική.


Συγνωμη αλλά αυτα που λες μου δειχνουν οτι πιστευεις οτι ζεις στο λιβαδι, στο μικρο σπιτι στο λιβαδι ακριβεστερα, οπου η Λωρα ριχνει το ποτηρι κατα λαθος και λεει "Αχ με συγχωρεις μητερουλα μου, κατα λαθος το εκανα, συγνωμη ηταν ενα ατυχημα θα παρω το σφουγγαρι να τα μαζεψω αμεσως." και αλλες τετοιες γλυκαναλατες αηδιες που θα συνεβαιναν σε εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο.

Αυτο ειναι το θεμα για σενα? Οτι ο Μπουρουσης επιδιωξε να ντοπαριστει και να κοροιδεψει συμπαικτες, αντιπαλους, κλπ?
Υπαρχει τετοιο θεμα???? Στο επιπεδο της Α1 και φυσικα στο επιπεδο Ολυμπιακου-Παναθηναικου-Ευρωλιγκα-ΝΒΑ κλπ δεν τιθεται καν τετοιο θεμα.
Ουτε επιδιωξε ουτε τιποτα. Αυτα γινονται απο ολους!

Επισης το θεμα για εσενα ειναι η ηθικη του ζητηματος??????? blink.gif
Επαναλαμβανω: ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΖΕΙΣ?
Στο -776 οπου οι αθλητες ετρωγαν προιοντα της φυσης και ετρεχαν στους αγωνες?

Δηλαδη για να τηρηθει η ηθικη για εσενα ειναι να τιμωρηθει ο Μπουρουσης απο την εθνικη και να χασουμε ενα πολυ καλο παικτη(ισως και απο τους καλυτερους) την ιδια στιγμη που ΟΛΟΙ οι υπολοιποι αθλητες των αλλων ομαδων αλλά και των δικων μας χρησιμοποιουν παρομοιας νομιμοτητας και ηθικης "φαρμακα"??

Θα μου πεις εκει δεν μας το ειπαν οι ιδιοι οπως εγινε με τον Μπουρουση.
Ε και? Μπορουμε να ξερουμε κατι χωρις καν να το δουμε....




(παλι θα φανω επιθετικος και αποτομος αλλά αυτο ειναι επειδοι οι "νεοι" δεν με ξερετε, οποτε με μια λεξη: με φιλικη διαθεση ολα αυτα)
Kanzler
Ειναι αληθεια οτι θελουν να διωξουν τον Μπουρουση οι προεδροι του Ολυμπιακου? Γιατι τους προσβαλε? Δεν επρεπε να το κανει αυτο ο Μπουρουσης, ηταν λαθος και δειχνει αχαριστια. Τους χαρακτηρησε, οχι δημοσιος, „βλακες“. Ποσοι εργαζομενοι χαρακτηριζουν τα αφεντικα τους ετσι και χειροτερα? Εαν ημουν εγω στην θεση των Αγγελοπουλων δεν θα των εδιωχνα γιατι με χαρακτηρισε ετσι. Ισως να τον πιεσα με αφορμη αυτη την ιστορια για νεο συμβολαιο με λιγοτερα χρηματα τον επομενο χρονο (και αυτο θα ηταν μια τιμωρια). Ως αιτια θα του αναφερνα την οικονομικη κριση και οτι εβλαψε την εικονα του συλλογου, που πραγματι την εβλαψε (χειροτερο marketing). Οσον αφορα το θεμα dopa, πολλοι παιχτες εχουν κανει τετοια πραξη. Π. χ. τον Τουρκο Gönlüm τον επιασαν ντοπαρισμενο, και τον Κροατη Kasun. Μετα απο μια τιμωρια παιζουν παλι (ο Gönlüm επαιξε μετα και στο Μουντομπασκετ 2010).
Και τωρα ερχομαι στην μεγαλη ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ. Καποιοι εδω δεν θελουν τον Μπουρουση γιατι λενε ντοπαρε. Και καποιοι απο αυτους ειναι που σκεφτοταν η σκεφτονται ως μεταγραφη τον Λιθουανο εγκληματια Lavrinovic που ειχε βιασει μαζι με τον αδελφο του μια γυναικα και δικαστηκε με ποινη φυλακησης. Τι υποκρισια!
Παιχτες σαν τον Μπουρουση δεν βρησκεις ευκολα. Καλα θα εκαναν οι προεδροι του Ολυμπιακου εαν δεν εβλεπαν το θεμα της προσβολης και αχαριστιας τοσο πολυ προσωπικα, να το δουνε πιο ψυχραιμα, καθαρα επαγγελματικα (ζητησε και συγγνωμη ο Μπουρουσης). Εαν διωξουν τον Μπουρουση χαλαει ολος ο σχεδιασμος της ομαδας. Ας του δωσουν μια δευτερη ευκαιρια.

(Τα γραφω αυτα ολα ως ουδετερος φιλαθλος, δεν ειμαι οπαδος του Ολυμπιακου.)
Ilias7
Για μενα ο Μπουρουσης πολυ απλα πρεπει να φυγει γιατι δεν εδειξε σεβασμο απεναντι στους ανθρωπους που τον χρυσοπληρωνουν εδω και καποια χρονια και αν περασει ατιμωρητος αυτο τοτε θα χαθει το μετρο..Πλεον θα κανει ο καθενας οτι θελει χωρις να τον νοιαζει τιποτα..

Το να μη σε σεβονται οι αντιπαλοι σου πολλες φορες ειναι κατανοητο αλλα να μη σε σεβονται και οι ιδιοι σου οι παιχτες ειναι ακατανοητο..

Και για να μη υπαρξουν παρομοια κρουσματα στη συνεχεια θα θυσιαστει ο Μπουρουσης και ας χαλασει ο μεταγραφικος σχεδιασμος..Παιχτες υπαρχουν,μπορει οχι περιπτωσεις σαν τον Μπουροση αλλα ποιοτικοι παιχτες κυκλοφορουν..
Anaz
QUOTE(MiDi_MiLiZ @ Jun 25 2011, 16:48 ) *
Αναρωτιεμαι, τι αποδειξεις περιμενουν μερικοι. Εκτος απο νιαου νιαου στα κεραμυδια, περιμενουμε να κανει και γαβ γαβ για να σιγουρευτουμε?


YΓ: turamath καλα τα λες, αλλα δυστηχως στον επαγγελματικο αθλητισμο δεν τιμωρουνται οι παιχτες, για τετοια ηθικα ζητηματα..
KingCrimson
QUOTE(Anaz @ Jun 25 2011, 13:38 ) *
Σιγουρα συγχειεις τα πραγματα. Φανηκε κι απ'το τελευταιο σου ποστ, καθως εγω δεν ειπα οτι ολα αυτα βγηκαν στη φορα για να πληξουν τη καριερα του Μπουρουση.


κατ'αρχας στην αρχη μου λες να μη συγχεω την υποθεση Κεντερη-Θανου με αυτη του Μπουρουση και σου απανταω..δεν απαντας τιποτα πανω σε αυτο..
Σε προηγουμενα ποστ σου υποστηριζεις οτι δεν ειναι ξεκαθαρο απο το διαλογο οτι φαινεται για ντοπα και μετα μου λες: "εγω δεν ειπα οτι ολα αυτα βγηκαν στη φορα για να πληξουν τη καριερα του Μπουρουση" . Τοτε πες μου ενα λογο αλλο για τον οποιο βγηκε ο διαλογος... anyway οπως φαινεται δε προκειται να συνενοηθουμε, αλλωστε δεν εχει και καμοια ιδιαιτερη σημασια.

Τα πιο σημαντικα σημεια απο τη συζητηση κατ' εμε ειναι τα εξης: υπαρχουν αυτοι που διατυμπανιζουν οτι ετσι ειναι ο επαγγελματικος αθλητισμος και δε τρεχει και τιποτα που βγαλαν οσα βγαλαν στη φορα για το Μπουρουση, γιατι ολοι μια απο τα ιδια ειναι - Υπαρχουν και αυτοι που ηθικολογουν και στηνουν στο αποσπασμα το Μπουρουση.
Η ουσια κατ' εμε ειναι οτι πρεπει να στειλουμε ενα μηνυμα, οτι σα θεατες ειμαστε κατα του ντοπινγκ - τωρα που θα γραφτει ειναι αλλο θεμα - εκτος αν γουσταρουμε να καθομαστε και να χειροκραταμε το καθε "υπεραθλητη" που εχει λιωσει το κορμι του στη ντοπα και απο πανω βγαινει και το παιζει και τζαμπα μαγκας!
και οσο για το Μπουρουση, μπορει να παει οπου θελει, μπορει να παραμεινει και στον Ολυμπιακο, προσωπικα με την εθνικη δε θελα να τον ξαναδω να παιζει.
jovan
QUOTE(Apollonios @ Jun 25 2011, 17:42 ) *
Ειναι αληθεια οτι θελουν να διωξουν τον Μπουρουση οι προεδροι του Ολυμπιακου? Γιατι τους προσβαλε? Δεν επρεπε να το κανει αυτο ο Μπουρουσης, ηταν λαθος και δειχνει αχαριστια. Τους χαρακτηρησε, οχι δημοσιος, „βλακες“. Ποσοι εργαζομενοι χαρακτηριζουν τα αφεντικα τους ετσι και χειροτερα? Εαν ημουν εγω στην θεση των Αγγελοπουλων δεν θα των εδιωχνα γιατι με χαρακτηρισε ετσι. Ισως να τον πιεσα με αφορμη αυτη την ιστορια για νεο συμβολαιο με λιγοτερα χρηματα τον επομενο χρονο (και αυτο θα ηταν μια τιμωρια). Ως αιτια θα του αναφερνα την οικονομικη κριση και οτι εβλαψε την εικονα του συλλογου, που πραγματι την εβλαψε (χειροτερο marketing). Οσον αφορα το θεμα dopa, πολλοι παιχτες εχουν κανει τετοια πραξη. Π. χ. τον Τουρκο Gönlüm τον επιασαν ντοπαρισμενο, και τον Κροατη Kasun. Μετα απο μια τιμωρια παιζουν παλι (ο Gönlüm επαιξε μετα και στο Μουντομπασκετ 2010).
Και τωρα ερχομαι στην μεγαλη ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ. Καποιοι εδω δεν θελουν τον Μπουρουση γιατι λενε ντοπαρε. Και καποιοι απο αυτους ειναι που σκεφτοταν η σκεφτονται ως μεταγραφη τον Λιθουανο εγκληματια Lavrinovic που ειχε βιασει μαζι με τον αδελφο του μια γυναικα και δικαστηκε με ποινη φυλακησης. Τι υποκρισια!
Παιχτες σαν τον Μπουρουση δεν βρησκεις ευκολα. Καλα θα εκαναν οι προεδροι του Ολυμπιακου εαν δεν εβλεπαν το θεμα της προσβολης και αχαριστιας τοσο πολυ προσωπικα, να το δουνε πιο ψυχραιμα, καθαρα επαγγελματικα (ζητησε και συγγνωμη ο Μπουρουσης). Εαν διωξουν τον Μπουρουση χαλαει ολος ο σχεδιασμος της ομαδας. Ας του δωσουν μια δευτερη ευκαιρια.

(Τα γραφω αυτα ολα ως ουδετερος φιλαθλος, δεν ειμαι οπαδος του Ολυμπιακου.)

+10000
Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω την εμπάθεια στον Μπουρούση που στοχοποιείται από όλους!!
Οι μεν Παναθηναικοί είναι γνώστη η κόντρα που είχαν με τν Μπουρούση και θέλούν από την άλλη να αποδυναμώσουν το ρόστερ του ΟΣΦΠ.
Οι δε Ολυμπιακοί δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τοσο μένος για κάτι που ολοί μπορεί να έχουν πεί σε μια φιλική συζήτηση με κοντίνο τους πρόσωπο!

Είναι πραγματικά αφέλες να πιστευεί κανείς οτι οι υπόλοιπο αθλητές δεν παίρνουν τίποτα!
Εγώ πάντως του βγάζω το καπέλο που ανακάλεσε για την εθνική!
Τέλος δεν πιστεύω οτι δεν είναι σώστο όταν ο άλλος βρισκεταί κατώ να τον πατάνε ολοι!!
Μπουρούση εγώ πάντως είμαι μαζί σου γιατί είσαι παλλικάρι και χαβαλές! smiley.gif smiley.gif
Manu7
Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι δεν είχε καλό απόθεμα "βιταμινών" φαίνεται ώστε να χάνει
το ένα ριμπάουντ μετά το άλλο από Καλάθη και Μπατίστ...tongue.gif
Anaz
Εγω κουραστηκα. Σοβαρα τωρα θεωρω οτι απο αγνοια των πραγματων, γινονται καποιες υπεραπλουστευσεις, καποια αλματα λογικης, που απεχουν πολυ απο την πραγματικοτητα.Ειναι πολυ μεγαλη συζητηση,και απο μεριας μου δεν βρισκω νοημα να τη συνεχισω εδω.

Ξαναλεω απλα και κλεινω..Δεν προσπαθω να βαλω τους παντες στο ιδιο τσουβαλι. Αλλο προσπαθω να πω.. Οτι τα πραγματα γενικα δεν ειναι οπως τα φανταζεστε, αλλα πολυ πιο συνθετα.. Δεν υπαρχουν μονο οι βιταμινες και οι πρωτεινες και μετα..τα στεροειδη!! Για να καταλαβετε, η καφεινη πχ ειναι κι αυτη διεγερτικο του κεντρικου νευρικου συστηματος και χρησιμοποιειται κατα κορον απο αθλητες πριν την προπονηση. Νομιμο, νομιμοτατο, το βρισκεις και στο σουπερ μαρκετ αμα λαχει. Απ'την αλλη ομως, παραλληλα, αν βρεθει στα ουρα πανω απο ενα μεγαλυτερο ποσοστο, πιανεται σαν ντοπινγκ.
Υπαρχει ολοκληρη βιομηχανια, που παιζει με συγκεκριμενα συστατικα, σε συγκεκριμενες ποσοτητες, για να δωσει στον αθλητη το "αναβολικο περιβαλλον" χωρις να πιαστει απο το ντοπινγκ. Ε αυτα τα φαρμακα ειναι ΤΥΠΙΚΑ ΝΟΜΙΜΑ. Κι αυτα τα χρησιμοποιουν αν οχι ολοι, σχεδον ολοι.
Ο Μπουρουσης τωρα προφανως δεν μπορω να ξερω τι ακριβως πηρε κι αν ηταν νομιμο η παρανομο. Αρχικα ημουν βεβαιος οτι μιλαμε για ντοπα παρανομη, απο τη συζητηση και την αντιδραση του, αλλα μετα επειδη μιλησε για φακελακι σε σκονη, δεν αποκλειω καθολου το σεναριο να ηταν κατι νομιμο,γιατι στεροειδη σε σκονη φακελακι πρωτη φορα ακουω. Εν τελει βεβαια ποσως με ενδιαφερει κιολας.. Απλα μου πεφτουν τα μαλλια με ορισμενα απο αυτα που διαβαζω απο ανθρωπους που ειναι απολυτοι, γιατι στο μυαλο τους εχουν τα πραγματα ΠΟΛΥ διαφορετικα απο οτι ειναι στην πραγματικοτητα.
Επαναμβανω, οσων αφορα τα φαρμακα στον επαγγελματικο αθλητισμο δεν υπαρχουν το ασπρο και το μαυρο οπως λετε και φανταζεστε, αλλα μονο διαφορες αποχρωσεις του γκρι.
PAKMAN
Επειδή έχω εμπειρία, Thermodren, Efedryne, Boostcafeine κλπ. πουλιούνται σε ΟΛΑ τα μαγαζιά bodybuilding από 20-50€ .
Τώρα μία ερώτηση θα κάνω και ας μου την απαντήσει όποιος μπορεί... που δεν νομίζω. Ποιός μαμάτος ηλεκτρολύτης δεν σε αφήνει να κοιμηθείς, όπως και όλα τα παιδιά της Ξάνθης και παράλληλα δεν το βρίσκεις πουθενά παρά μόνο στα συρτάρια του Ψωμιάδη????
Όσο γιά τα κύριε Μάκη από την μία στον απατεώνα μπράβο και Ηλήθιοι σε αυτούς που σου σκάνε 5.200.000€ και σε έχουνε γιά τον επόμενο αρχηγό... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ??? torture.gif
mephisto22
Ο Διαμαντιδης για την ποινική δίωξη που έχει ασκηθεί στον Γιάννη Μπουρούση για παράβαση του νόμου περί ντόπινγκ: «Δεν είναι όμορφο να ακούγονται τέτοια πράγματα για τον Γιάννη, όμως επειδή δεν έχει αποδειχθεί τίποτα ακόμα, θα πρέπει να περιμένουμε να τελειώσει η υπόθεση και μετά να σχολιάσουμε».
gmalamos
QUOTE (PAKMAN @ Jun 25 2011, 22:30 ) *
Επειδή έχω εμπειρία, Thermodren, Efedryne, Boostcafeine κλπ. πουλιούνται σε ΟΛΑ τα μαγαζιά bodybuilding από 20-50€ .
Τώρα μία ερώτηση θα κάνω και ας μου την απαντήσει όποιος μπορεί... που δεν νομίζω. Ποιός μαμάτος ηλεκτρολύτης δεν σε αφήνει να κοιμηθείς, όπως και όλα τα παιδιά της Ξάνθης και παράλληλα δεν το βρίσκεις πουθενά παρά μόνο στα συρτάρια του Ψωμιάδη????
Όσο γιά τα κύριε Μάκη από την μία στον απατεώνα μπράβο και Ηλήθιοι σε αυτούς που σου σκάνε 5.200.000€ και σε έχουνε γιά τον επόμενο αρχηγό... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ??? torture.gif



Καλα δεν βρισκεις και σε μαγαζι εφε μην τρελαθουμε τελειως..
assistant
Τα θεματα ειναι 2 και διαφορετικα εντελως μεταξυ τους.

Α)για το θεμα της ντοπας δεν ειναι θεμα του Ολυμπιακου να τον τιμωρησει.Αν αποδειχθει οτι επαιξε ντοπε(πραγμα που μου φαινεται αρκετα δυσκολο) θα τιμωρηθει ετσι κι αλλιως απο πιο πανω και με βαση τους κανονισμους που ισχυουν διεθνως.Μεχρι εδω επειδη υπαρχει θεμα με βαση το αθλητικο(κι ισως ποινικο) δικαιο η συνομιλια καλως εχει καταγραφει κι εχει δημοσιοποιηθει...

Β)στο θεμα τωρα το ηθικο και καλα(ποσο υποκριτες ειμαστε ολοι) με τους Αγγελοπουλους η συνομιλια δεν επρεπε να δημοσιοποιηθει γιατι ειναι προσωπικη και πουθενα δεν ακουμπαει ποινικα ζητηματα.Εδω μου βρωμαει λιγο η δουλεια.....Δηλαδη εαν σε αλλη προσωπικη συνομιλια εβριζε τον προεδρο της δημοκρατιας ή τα Θεια θα επρεπε να τον αφορισουμε;;;oσον αφορα τους προεδρους και κατα τη γνωμη μου παντα το μονο που πρεπει να τους ενδιαφερει ειναι εαν ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ τους αξιζει τα χρηματα για τα οποια τον ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ κι οχι εαν τους γουσταρει ή οχι........δε νομιζω πως πινουν και μπυρες αλλωστε μαζι.-


Αν δουμε ολοι το θεμα πιο ψυχραιμα και με πιο καθαρη ματια ισως χρειαστει να κανουμε λιγη υπομονη με το συγκεκριμενο ζητημα........

Γεια χαρα σε ολους.
Hakeem The Dream Olajuwon
QUOTE (Anaz @ Jun 25 2011, 14:39 ) *
Παντως πραγματικα ορισμενοι μου φαινεται οτι απο αγνοια τα εχετε απλοποιησει υπερβολικα τα πραγματα..εχετε μεινει 30 χρονια πισω ή ξεχνατε οτι μιλαμε για πρωταθλητισμο εκατομμυριων..
Εχετε την αισθηση οτι υπαρχουν οι καλοι και τιμιοι αθλητες που κανουν καλη ζωη και τρωνε σωστα -στηθος κοτοπουλο και βιταμινες- και οι κακοι που παιρνουν τη σουπερ μαντολινι που τους κανει σαν τους ηρωες των κομικ. Στην πραγματικοτητα οταν μιλαμε για επαγγελματικο αθλητισμο εν ετη 2011, δεν υπαρχει ασπρο και μαυρο..παρα μονο διαφορες αποχρωσεις του γκρι. Υπαρχει ολοκληρη επιστημη με διαφορα φαρμακα που στη σωστη δοσολογια θεωρουνται "νομιμα" και δεν πιανονται απο τα ντοπινγκ κοντρολ, και χρησιμοποιουνται σχεδον απο ΟΛΟΥΣ.

Διαβαζετε για αυπνια ας πουμε, και κατι εγινε.. Υπαρχουν πλεον και νομιμα φαρμακα που επιδρουν στο ΚΝΣ και μπορει να φερουν αυπνια, και υπαρχουν και ντοπες πολυ πιο ισχυρες κι αποτελεσματικες που δεν φερνουν.



Anaz, δεν έχω λόγια. Μιλάμε ότι το ποστ σου πρέπει να είναι από τα πιο επιτυχημένα στη συζήτηση Γιάννη Μπουρούση και όχι μόνο. Δεν ξέρω αν υπάρχει πιο ισχυρή έκφραση από το "Συμφωνώ μαζί σου μέχρι τελευταίας τελείας", πάντως αν υπήρχε την αξίζεις από μένα τουλάχιστον.

Παιδιά είναι πολύ σημαντική η όλη παρατήρηση του Anaz. Αν είχατε ασχοληθεί έστω και στο ελάχιστο με το θέμα του ντόπινγκ, η πρώτη έκφραση που θα σας ερχόταν στο μυαλό και μάλιστα πολύ αυθόρμητα θα ήταν η εξής : "Πωπω, ρε μ...., ολόκληρη επιστήμη είναι αυτό εδώ".!!!! Και νομίζω ότι για τον οποιονδήποτε αμύητο αυτή θα ήταν η πιο υγειής αντίδραση. Και αυτό ακριβώς είναι το θέμα που νομίζω δεν έχει γίνει ακόμα αντιληπτό στη συνείδηση του μέσου νου.... Ότι δηλαδή, αν κάποτε η Ντόπα θεωρείτο μια απλή "αναβολική" διαδικασία και όλος ο προβληματισμός στρεφόταν γύρω από το "πως θα καταφέρω, ρε γαμώ το, να βρώ κι εγώ λίγη?", σήμερα, που η Ντόπα δεν γνωρίζει σύνορα και μπορείς να τη βρείς ακόμα και στο "περίπτερο της γειτονιάς σου", έχει γίνει μια ολόκληρη ΕΠΙΣΤΗΜΗ...!!! Και όπως και να το κάνεις, αυτή η συνειδητοποίηση, για τον κοινό νού είναι μεγάλο πράγμα... σχεδόν Τρομακτικό!!!

Ναι, λοιπόν, ΕΠΙΣΤΗΜΗ. Ένα καθαρό "επιστημονικό πεδίο" με τους δικούς του νόμους, την δική του "ηθική", την δική του μεθοδολογία, τους δικούς του διδάκτορες, τα δικά του εργαστήρια, τα δικά του πειράματα και πειραματόζωα, τα δικά του πορίσματα, την δική του βιβλιογραφία (Ναί, ακόμα και τέτοια διαθέτει), και γενικώς τα δικά του "απ'όλα" (που λένε και στο σουβλάκι)! Μία επιστήμη του παραλόγου και της καταστροφής, αλλά όμως πολύ προσοδοφόρα. Και αν κάποτε η μόνη έγνοια όσων εμπλέκονταν στο θέμα ήταν πού θα βρούν την καλύτερη Ντόπα και ποιά θα είναι η καλύτερη Ντόπα για να βγούν αυτοί από πάνω έναντι του αντιπάλου, τώρα αυτά είναι λίγο πολύ γνωστά σε αυτούς τους χώρους. Το σημείο κλειδί που πλέον καίει τους πάντες και έχει εκτοξέυσει την Ντόπα σε Επιστήμη είναι η συγκάλυψη και η "Μασκα". Δηλαδή το πως θα ντοπαριστεί κάποιος αλλά μετά θα καταφέρει να κρύψει την ντόπα από τον οργανισμό του, (παίρνοντας ακόμα και άλλη ουσία συγκάλυψης, "μάσκα"), έτσι ώστε όταν θα γίνει η στραβή, ό έλεγχος, να βγεί το δείγμα του αρνητικό. Τρελή Επιστήμη, λέμε!!!! Και καλό θα ήταν όποιος ξαναμιλήσει για "νόμιμες" και "παράνομες" ουσίες να προσέχει λίγο τι λέει. Νόμιμη "ουσία", Δεν Υπάρχει. Εκτός κι αν κανείς φαντάζεται ότι θα φάει κάποιος γρασίδι και μολώχα με ένα ποτήρι κρασί και θα νοιώθει ντοπαρισμένος και έτοιμος για όλα. Με λίγα λόγια, "παράνομες" είναι όσες ουσίες δεν έχουν γίνει ακόμα "νόμιμες". Και επειδή υπάρχει και ένα "εύ αγωνίζεσθαι" για το οποίο, και όχι μόνο, γίνονται οι έλεγχοι ντόπινγκ, να σας θυμίσω ότι ακόμα και η σοκολάτα απαγορεύεται κάποιες ώρες πριν από τα μεγάλα αθλητικά γεγονότα. "Ουσία" που σου δίνει προβάδισμα, είτε είναι νόμιμη είτε είναι παράνομη, έχει πάντα το ίδιο αποτέλεσμα.... Προβάδισμα και (αν πρόκειται για χοντρή χημεία) καταστροφή του οργανισμού σου!!!!


Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά, η ντόπα έχει τώρα και δύο πολύ μεγάλους συνεργάτες, τους οποίους ταυτοχρόνως στηρίζει και στηρίζεται σε αυτούς.... Το χρήμα και την εθνική ματαιοδοξία. Για το χρήμα δεν χρειάζεται να μιλήσω πολύ, γιατί λίγο πολύ όλοι ξέρουμε ή φανταζόμαστε πως μπορεί να συνδεόνται αυτά τα δύο. Για το δεύτερο όμως, θα κάνω μια πολύ μικρή παρατήρηση και ας σκεφτούμε όλοι παραπέρα.... Αναλογιστείτε λίγο πόσο μεγάλη προβολή γίνεται, τουλάχιστον από την κυβέρνηση του Ελλαδιστάν, σε οποιαδήποτε αθλητική επιτυχία ατομικού ή συλλογικού αθλήματος.... Σκεφτείτε με πόσες τιμές και εξάρσεις εθνικού πατριωτισμού γίνεται η υποδοχή οποιασδήποτε αθλητικής επιτυχίας και πως αυτή κάθε φορά στοχεύει όχι μόνο στο εσωτερικό άλλα κυρίως στο εξωτερικο.... Σκεφτείτε πόσες φορές μπορεί να έχετε ακούσει από ένα σωρό προπαγανδιστές δημοσιογράφους της πλάκας εκφράσεις όπως : "ο τάδε αθλητής ή σύλλογος κρατάει ψηλά την σημαία της Ελλάδος στην Ευρώπη", "Για ακόμα μια φορά δείχνουμε στους Ευρωπαίους (ή στον κόσμο όλον) ότι η Ελλάδα είναι εδώ" και άλλα τέτοια ωραία και βαρύγδουπα. Και εδώ δεν μιλάω για αποπροσανατολισμό της κοινής γνώμης, όπως πιθανόν πολυ σωστά υπέθεσαν και άλλοι μέσα σε αυτό το φόρουμ ότι είναι η αιτία του ξεσκεπάσματος όλου του τελευταίου "σκανδάλου". Μιλάω για κάτι πιο βαθύ και πιο μεγάλο και ο νοών νοείτω....!!!!

Όσο για το θέμα του Γιάννη Μπουρούση, διακρίνω μια μικρή παρανόηση και μια μεγάλη συνομωσιολογία. Το ότι το όνομά του βρέθηκε μπλεγμένο στο "σκάνδαλο" με τα στημένα του ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ, δεν σημαίνει ότι κάποιοι θέλουν να κάνουν κακό στο ΜΠΑΣΚΕΤ, ότι θέλουν να βλάψουν πάλι τον Ολυμπιακό, ότι το όνομα του Μπουρούση είναι τρανταχτό και πουλάει, ή ότι ακόμα και οι Αγγελόπουλοι έψαχναν αφορμή για να τον σουτάρουν και επέτρεψαν να βγεί κάτι τέτοιο προς τα έξω. Η εξήγηση για την εμφάνιση του ονόματος Μπουρούση στο όλο "σκάνδαλο" είναι πραγματικά πολύ ΑΠΛΗ. Αρκεί μόνο να σκεφτείτε ότι μιλούσε στο τηλέφωνο με τον Μάκαρο. Και ποιός είναι ο Μάκαρος? Όλοι ξέρουν ποιός είναι ο Μάκαρος και ακριβώς γι'αυτό και η ΕΥΠ, γνωρίζοντας τις δραστηριότητες του συγκεκριμένου ατόμου, παρακολουθούσε εδώ και πάρα πολύ καιρό τα ηλεφωνήματα του. Και όπως ακριβώς σχηματίστηκε το κατηγορητήριο εναντίον του για τις ύποπτες συνομιλίες και συναλλαγές που έκανε με άλλα άτομα, φυσικό ήταν να πάρει η μπάλα και τον Μπουρούσαρο, μιας και για τις διωκτικές αρχές το περιεχόμενο της συνομιλίας του με τον Μάκαρο δεν φαινόταν και πολύ αθώο... Με λίγα λόγια, τον πήρε κι αυτόν η μπάλα μιας και, ανεξαρτήτως περιεχομένου της συνομιλίας τους, δεν φαίνεται και πολύ αθωο το γεγονός ότι μπορεί κάποιος να έχει πάρε δώσε με άτομα σαν τον Μάκορο! Το ότι έλεγε και αυτά που έλεγε μαζί του, απλώς έκανε πιο έυκολο το έργο των αρχών για να σχηματιστεί και σαφής κατηρ=γορία εναντίον του. Δηλαδή, σκεφτείτε κάτι ανάλογο... Άντε και κάποια στιγμή πιάνεις γκόμενα την κόρη του Μπιν Λάντεν (γενικώς οι Αφγανές γκόμενες φημίζονται ότι κάτω από τους φερετζέδες και τις μπούρκες ειναι θεές!). Αν αρχίσεις και έχεις και πολλά κολλητηλίκια με τον Μπιν, δεν θα αρχίσεις να κινείς υποψίες? Κ αν κάποια στιγμή αρχίσεις να του λές σε κάποιο τηλεφώνημα ότι " Εντάξει κύριε Μπιν, είναι όλα κανονισμένα. Αύριο που θα βγώ βόλτα και θα περνάω έξω από το Λευκό Οίκο, θα βρώ κάπου να αφήσω εκείνην την τσάντα με τα "μπιφτέκια" που μου έδωσες κι εσύ απλά άνοιξε την τηλεόραση να δείς τί μεγάλο θόρυβο θα προκαλέσει..." δεν θα πρέπει να περιμένεις ότι το πρωί πρίν ακόμα ανοίξεις τα μάτια σου θα είναι μέσα στην κραβατοκάμαρά σου μαζεμένη όλη η ΣΙΑ και το βράδυ θα κάνεις διακοπές στο Γκουαντάναμο?????!!!! Μάλλον κάπως έτσι πρέπει να την πάτησε και ο Γιάνναρος, και για να μην προβώ σε άμεσους χαρακτηρισμούς, θα πω απλά ότι πάντοτε αμφέβαλλα για τη νοητική συγκρότηση αυτού του παιδιού.... Κρίμα, γιατί μάλλον κάηκε μόνος του!!!!!
pete7
http://kourkouti.sport24.gr/
αρε μπουρου σε κοροιδευουν ολοι-τα ηθελες κ τα επαθες
Quincy
Ρε παιδιά δεν "σπαστήκαμε" εμείς με τον Μπουρού επειδή είπε βλάκες τους Αγγελόπουλους, οι Αγγελόπουλοι "σπάστηκαν"..

Συμφωνώ με όσους είπαν ότι όλοι έχει τύχει να πουν βλάκες, ηλίθιους κλπ τα αφεντικά τους. Αλλά πόσες φορές τα αφεντικά άκουσαν τους υπαλλήλους να τους βρίζουν και να πούνε "έλα μωρέ, προσωπική συζήτηση είναι.. καταλάθος διέρευσε" ;;;
KingCrimson
QUOTE(Manu7 @ Jun 25 2011, 19:02 ) *
Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι δεν είχε καλό απόθεμα "βιταμινών" φαίνεται ώστε να χάνει
το ένα ριμπάουντ μετά το άλλο από Καλάθη και Μπατίστ...tongue.gif


ελα οκ, τουλαχιστο προσπαθησε tongue.gif



QUOTE(Anaz @ Jun 25 2011, 20:54 ) *
Εγω κουραστηκα. Σοβαρα τωρα θεωρω οτι απο αγνοια των πραγματων, γινονται καποιες υπεραπλουστευσεις, καποια αλματα λογικης, που απεχουν πολυ απο την πραγματικοτητα.Ειναι πολυ μεγαλη συζητηση,και απο μεριας μου δεν βρισκω νοημα να τη συνεχισω εδω.

Ξαναλεω απλα και κλεινω..Δεν προσπαθω να βαλω τους παντες στο ιδιο τσουβαλι. Αλλο προσπαθω να πω.. Οτι τα πραγματα γενικα δεν ειναι οπως τα φανταζεστε, αλλα πολυ πιο συνθετα..
Δεν υπαρχουν μονο οι βιταμινες και οι πρωτεινες και μετα..τα στεροειδη!! Για να καταλαβετε, η καφεινη πχ ειναι κι αυτη διεγερτικο του κεντρικου νευρικου συστηματος και χρησιμοποιειται κατα κορον απο αθλητες πριν την προπονηση. Νομιμο, νομιμοτατο, το βρισκεις και στο σουπερ μαρκετ αμα λαχει. Απ'την αλλη ομως, παραλληλα, αν βρεθει στα ουρα πανω απο ενα μεγαλυτερο ποσοστο, πιανεται σαν ντοπινγκ.
Υπαρχει ολοκληρη βιομηχανια, που παιζει με συγκεκριμενα συστατικα, σε συγκεκριμενες ποσοτητες, για να δωσει στον αθλητη το "αναβολικο περιβαλλον" χωρις να πιαστει απο το ντοπινγκ. Ε αυτα τα φαρμακα ειναι ΤΥΠΙΚΑ ΝΟΜΙΜΑ. Κι αυτα τα χρησιμοποιουν αν οχι ολοι, σχεδον ολοι.
Ο Μπουρουσης τωρα προφανως δεν μπορω να ξερω τι ακριβως πηρε κι αν ηταν νομιμο η παρανομο. Αρχικα ημουν βεβαιος οτι μιλαμε για ντοπα παρανομη, απο τη συζητηση και την αντιδραση του, αλλα μετα επειδη μιλησε για φακελακι σε σκονη, δεν αποκλειω καθολου το σεναριο να ηταν κατι νομιμο,γιατι στεροειδη σε σκονη φακελακι πρωτη φορα ακουω. Εν τελει βεβαια ποσως με ενδιαφερει κιολας.. Απλα μου πεφτουν τα μαλλια με ορισμενα απο αυτα που διαβαζω απο ανθρωπους που ειναι απολυτοι, γιατι στο μυαλο τους εχουν τα πραγματα ΠΟΛΥ διαφορετικα απο οτι ειναι στην πραγματικοτητα.
Επαναμβανω, οσων αφορα τα φαρμακα στον επαγγελματικο αθλητισμο δεν υπαρχουν το ασπρο και το μαυρο οπως λετε και φανταζεστε, αλλα μονο διαφορες αποχρωσεις του γκρι.


κατ'αρχιν κανενας δε φανταστηκε τιποτα και κανενας δεν ειπε οτι τα πραγματα ειναι απλα.
Οι περισσοτεροι κριναμε ενα διαλογο, οπως βγηκε και ειπαμε οτι απο εκει και περα το λογο εχουν οι ειδικοι και στο δευτερο σκελος, επειδη ακριβως οπως λες δε μπορεις να ξερεις τι πηρε ο Μπουρουσης, συμφωνω μαζι σου οτι ειναι πραγματικα κουραστικο να προσπαθεις να αποδειξεις ή το ενα ή το αλλο, με βαση τις γνωσεις σου, οταν στην ουσια αυτο που ηθελες να πεις, το ειπες με μια και μοναδικη προταση, που ειναι και η τελευταια προταση, που εχω μπολνταρει.
rchos
σημερα διαβασα και για τριτη συνομιλια αυτη τη φορα του ψωμιαδη με την κορη του στην οποια της αναφερει να παρει ο γιαννης τη βιταμινη του πριν τον αυριανο αγωνα γιατι μαλλον θα παιξει πολυ.

η συνομιλια αυτη εγινε πριν τον αγωνα του πρωταθληματος που πηγε στην παραταση και τον κερδισε ο ολυμπιακος.

περα απο το τρυφερο της συνομιλιας αυτης και του οτι ολοι νομιζω θα θελαμε να βρουμε εναν πεθερο που να μας αγαπαει και να μας νιαζετε τοσο πολυ οσο ο μακαρος τον γιανναρο tongue.gif tongue.gif εμενα που ειμαι ασχετος στο θεμα των αναβολικων μου γεννατε μια απορια.


ξαναλεω οτι ειμαι ασχετος οποτε μπορει να πεταξω μπαρουφα.

αρα ο μπουρουσης εχει χρησιμοποιησει το 'φαρμακο-βιταμινη' συμφωνα με τις συνομιλιες πριν τον τεταρτο αγωνα με την σιενα που εγινε 31 μαρτιου πριν τον αγωνα με τον παναθηναικο που εγινε 16 απριλιου νομιζω και πριν τον τελικο κυπελλου που εγινε 15 μαιου.

απο την συνομιλια πριν τον αγωνα με την σιενα φαινετε οτι εχει ξαναχρησιμοποιησει αφου στον τριτο αν θυμαμαι καλα λεει οτι δεν πηρε γιατι εμεινε λιγο.

εγω λοιπον εχω την απορια μου.τι ντοπα ειναι αυτη την οποια ο αθλητης την παιρνει πιο συχνα και απο τα αντισυλληπτικα χαπια που παιρνει η χριστινα η ψωμιαδη για να μην γινει και καμια ζημια απο τον γιανναρο?

ξαναλεω οτι δεν εχω ιδεα απο ντοπες και γενικοτερα την επιστημη που δραστηριοποιειται με την βοηθεια των αθλητων.απλα διαβαζοντας αυτη τη νεα συνομιλια μου ηρθε αυτο στο μυαλο.σκεφτηκα δηλαδη τον γιαννη και την χριστινα πριν πεσουν στο κρεβατι ο ενας να παιρνει την βιταμινη απο καβαλα και η αλλη τα αντισυλληπτικα(τα οποια θα ειναι μακης approved επισης) και μετα να ξαπλωνουν.
LFO
QUOTE(rchos @ Jun 28 2011, 13:35 ) *
ξαναλεω οτι δεν εχω ιδεα απο ντοπες και γενικοτερα την επιστημη που δραστηριοποιειται με την βοηθεια των αθλητων.απλα διαβαζοντας αυτη τη νεα συνομιλια μου ηρθε αυτο στο μυαλο.σκεφτηκα δηλαδη τον γιαννη και την χριστινα πριν πεσουν στο κρεβατι ο ενας να παιρνει την βιταμινη απο καβαλα και η αλλη τα αντισυλληπτικα(τα οποια θα ειναι μακης approved επισης) και μετα να ξαπλωνουν.


Ο Γιαννης δεν ξαπλωνει ποτε. Μονο απλώνεται....
PAKMAN
Η Βιταμίνη είναι ψευδοεφεδρίνη ή εφεδρινοειδες και απλώς boostάρει τον οργανισμό γιά μερικές ώρες. Με διουρητικά και μάσκες σε μερικές μέρες εξαφανίζεται από το οργανισμό. Εμένα μου έκανε διαφορά σε ταχύτητα, αλμα αλλά και υπερβολικά νεύρα. ΚΟΥΚΟΥ
vastravoud
Ψευδοεφεδρίνη σε μικρή ποσότητα δεν έχει και το Panadol Cold & Flu?
lakersdynasty
QUOTE(vastravoud @ Jun 28 2011, 23:27 ) *
Ψευδοεφεδρίνη σε μικρή ποσότητα δεν έχει και το Panadol Cold & Flu?


ναι

ενα pdf με αρκετα φαρμακα:
http://cyada.org.cy/downloads/CyADA_Info_F...phedrine_El.pdf

επισης:

Η ψευδοεφεδρίνη περιλαμβάνεται στην κλάση Διεγερτικά και η χρήση της απαγορεύεται εντός αγώνων, μόνο, όταν η συγκέντρωσή της στα ούρα είναι μεγαλύτερη από 150 μικρογραμμάρια ανά χιλιοστόλιτρο (μg/ml).

Οι Αθλητές πρέπει να βεβαιώνονται ότι, τα σκευάσματα που χρησιμοποιούν κατά τη διάρκεια ή πριν από τον αγώνα, δεν περιέχουν ψευδοεφεδρίνη. Οι Αθλητές πρέπει επίσης, να αφήνουν ικανοποιητικό χρονικό περιθώριο για την απέκκριση της ψευδοεφεδρίνης από τον οργανισμό πριν από τη συμμετοχή σε αγώνα.

το συγκεκριμενο εγγραφο ειναι της WADA και αφορα την Κυπρο αλλα δεν νομιζω το παραπανω να μην ισχυει παντου rolleyes.gif
berry
http://www.sport-fm.gr/article/485341

QUOTE
«Διαζύγιο» με Μπουρούση
icon_wave.gif

χωρις να σκασουν και τα 200Κ
zorba
QUOTE(berry @ Jul 1 2011, 05:48 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/485341

icon_wave.gif

χωρις να σκασουν και τα 200Κ


Δεν μπορούσε να γίνει διαφορετικά μετά τις τελευταίες εξελίξεις.
Τώρα είμαι περίεργος να δω αν θα κληθεί στην εθνική...
LFO
Ο Μπουρούσης χαμένος , σαν παικτης , δεν θα πάει....Καποια ομαδα θα βρει και την καριερα του θα την συνεχισει.Ελπιζω ειλικρινα και στο θεμα ντοπινγκ να αποδειχθει οτι δεν ειχε κανει χρηση απαγορευμενων ουσιών .

Δυστυχώς ομως, στα ματια ολης της φιλαθλης ελλάδας, εχει ηδη χασει πολυ σαν ανθρωπος. Η συμπεριφορά του ηταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Η λυση του συμβολαιου του ηταν η λογικη και αναμενομενη κινηση μιας ομαδας που σεβεται τον εαυτο της και την λειτουργια της. Οι Αγγελοπουλοι με τα καλα τους και τα κακα τους, εχουν κανει πολυ πλουσιους ανθρωπους, οχι μονο τον Μπουρούση, που δεν εχουν ανταποδοσει στο ελαχιστο αυτη την γαλαντομια. Ο σεβασμος ομως ειναι το ελαχιστο που θα επρεπε να επιδειξει ο Μπουρούσης. Προτιμησε ομως τον δρομο της αχαριστιας και της προσβολής.

Μπορεί λοιπόν η προσβλητικη του συμπεριφορά να "πονεσε" τους Αγγελο, τωρα ομως ήρθε η ωρα να πονεσει και ο Μπουρούσης εκει που πονανε ολοι οι παρτάκηδες...Στην τσέπη. Οχι μονο δεν θα παρει αποζημιωση, οχι μονο εχασε τα 1,6εκ καθαρά αλλα θα χασει και ενα πολυ σημαντικο μερος απο τα οφειλομενα δεδουλευμενα του γιατι το προστιμο που θα φαει, σημερα-αυριο θα ανακοινωθεί, θα ειναι τοσο μεγάλο & θα τον πονεσει τοσο που σιγουρα θα μεινει ξυπνιος για αρκετα βράδια...

Οταν ανακατευεσαι με τα πιττουρα σε τρωνε οι κοτες. Ποιος ειναι τωρα ο βλάκας Γιάννη μου?
vastravoud
Συμφωνώ 100% με το παραπάνω.
Zephyr
QUOTE(zorba @ Jul 1 2011, 09:28 ) *
Τώρα είμαι περίεργος να δω αν θα κληθεί στην εθνική...


Είτε δεν θα κληθεί είτε θα επικαλεστεί λόγους υγείας και θα μείνει εκτός.
Τουλάχιστον φέτος δεν το κόβω να συμμετέχει στην Εθνική ομάδα. Αργότερα που ίσως ηρεμήσουν τα πνεύματα μπορεί να τον ξαναδούμε με την φανέλα της Εθνικής. Έπαιξε εξάλλου με σπασμένο χέρι για την Εθνική... Μπορεί να φεύγει από τον Ολυμπιακό με τις χειρότερες προυποθέσεις, όμως άλλο η ομάδα και άλλο η Εθνική.
Σε ότι αφορά τον Ολυμπιακό... ώρα του καλή, τα κεφάλαιο έκλεισε.
benchwarmer
Στο καλο και να μας γραφει..

Το σημαντικοτερο βεβαια κατ' εμε σε ολο αυτο, ειναι οτι ισως ειναι ενα σημαδι παραμονης των Αγγελοπουλων, αλλιως δεν ξερω γιατι να μπουν στον κοπο για ολο αυτο. Και βεβαια ειναι αλλη μια χαρακτηριστικη κινηση Αγγελοπουλων: Η πλήρης αδράνεια όταν ο Μπουρούσης έκανε ότι έκανε στους προπονητές του, ενώ όταν αναφέρθηκε κατά των ιδίων, επήλθε το τέλος χωρίς πολλά πολλά. Παρόμοια περίπτωση με την μήνυση κατά της Πράσινης πέρυσι (που επήλθε μόνο όταν αναφέρθηκε στους ιδιους προσωπικα και οχι ολη τη χρονια που ξεφτιλιζοταν η ομαδα, παιχτες και προπονητες...)
Manu7
QUOTE(benchwarmer @ Jul 1 2011, 10:23 ) *
Το σημαντικοτερο βεβαια κατ' εμε σε ολο αυτο, ειναι οτι ισως ειναι ενα σημαδι παραμονης των Αγγελοπουλων, αλλιως δεν ξερω γιατι να μπουν στον κοπο για ολο αυτο.

Με ποια λογική αυτό?

Έτσι και αλλιώς ο Μπουρούσης με την αποχώρηση Αγγελόπουλων δεν θα έπαιζε στον Ολυμπιακό του χρόνου.
Το συμβόλαιο του είναι απαγορευτικό.
benchwarmer
QUOTE(Manu7 @ Jul 1 2011, 10:59 ) *
Με ποια λογική αυτό?

Έτσι και αλλιώς ο Μπουρούσης με την αποχώρηση Αγγελόπουλων δεν θα έπαιζε στον Ολυμπιακό του χρόνου.
Το συμβόλαιο του είναι απαγορευτικό.


Ναι ειναι απαγορευτικο το συμβολαιο, αλλα οι Αγγελοπουλοι θα μπορουσαν να αφησουν αυτην την αποφαση στον επομενο ιδιοκτητη..
LFO
To οτι αποχωρουν οι Αγγελο δεν σημαινει οτι μεχρι να βρουν ανθρωπο να δωσουν τις μετοχες , δεν θα τιμησουν τα συμβολαια που εχουν υπογραψει...οσα και οποια ειναι αυτά.

Για τους αγγελοπουλους μιλαμε οχι για τον μπεο και τον ψωμιαδη...
rchos
απο την εθνικη ο γιαννης δεν εχει τελειωσει.

πριν λιγες μερες ποσταρε καποιος μια συνεντευξη βασιλακοπουλου στο αλλο τοπικ στην κουβεντα για τους αγγελοπουλους.

μεσα σε ολα το πιο σημαντικο κατ εμε της συνεντευξης ηταν η ερωτηση για τον μπουρουση και ο μεγαλος προεδρος της ομοσπονδιας απαντησε πως αν δεν πιαστει ντοπε δεν υπαρχει για αυτον κανενα θεμα.

ο μπουρου ντοπε δεν θα πιαστει αρα δεν υπαρχει για αυτον κανενα θεμα.στην εθνικη θα συνεχισει.


απο εκει και περα ο γιαννης τουρκια προβλεπω να πηγαινει ειτε στην ρεαλ.
pete7
χαμενος δεν θα βγει ο μπουρουσης ,εμεις θα βγουμε ομως μετα τα τελευταια γεγονοτα ολοι γνωριζαμε την καταληξη της υποθεσης
δυστηχως απο του χρονου θα βλεπουμε πολλους δικους μας παικτες να παιζουν σε αλλες ομαδες
LFO
QUOTE(pete7 @ Jul 1 2011, 12:20 ) *
χαμενος δεν θα βγει ο μπουρουσης ,εμεις θα βγουμε ομως μετα τα τελευταια γεγονοτα ολοι γνωριζαμε την καταληξη της υποθεσης
δυστηχως απο του χρονου θα βλεπουμε πολλους δικους μας παικτες να παιζουν σε αλλες ομαδες


Καλό δρόμο....

Οταν εισαι μεγαλη ομάδα και θελεις να σε υπολογιζουν σαν μεγαλη ομάδα δεν μπορεις να αποδεχεσαι μικρες συμπεριφορες
Anaz
QUOTE(rchos @ Jul 1 2011, 11:11 ) *
απο την εθνικη ο γιαννης δεν εχει τελειωσει.

πριν λιγες μερες ποσταρε καποιος μια συνεντευξη βασιλακοπουλου στο αλλο τοπικ στην κουβεντα για τους αγγελοπουλους.

μεσα σε ολα το πιο σημαντικο κατ εμε της συνεντευξης ηταν η ερωτηση για τον μπουρουση και ο μεγαλος προεδρος της ομοσπονδιας απαντησε πως αν δεν πιαστει ντοπε δεν υπαρχει για αυτον κανενα θεμα.

ο μπουρου ντοπε δεν θα πιαστει αρα δεν υπαρχει για αυτον κανενα θεμα.στην εθνικη θα συνεχισει.


απο εκει και περα ο γιαννης τουρκια προβλεπω να πηγαινει ειτε στην ρεαλ.
Oπως τα λες. Και να δεις για ποτε θα πανε περιπατο τα περι ηθικης..
Παντως ας μην ειμαστε ακομα βεβαιοι οτι δεν θα πιαστει ντοπε, παρολο που ουτε εγω το πιστευω..
Λογικα θα εχει καλες προτασεις απο Ισπανια, Τουρκια, και καμμια Κιμκι ισως.. Ειμαι περιεργος να δω και με ποσα θα κλεισει..
il postino
QUOTE(damian @ Jul 7 2011, 23:10 ) *

δεν πουλαει αυτο!! αλλο αλλο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.