Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΕΚ, ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ 2015/16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΑΕΚ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
comrade
Μα γι αυτο ειπα και ο κόσμος και η διοικηση. Και κόσμος με τη πρωτη ευκαιρια δείχνει το "αποκρουστικό" του προσωπο. Γιατί ειναι αποκρουστικο ρε φιλε να στερεις μια ευκαιρια απο ενα μικρό παιδί -γιατί μικρο παιδι είναι. Η διοικηση με τον προπονητη ακουλουθουν -γιατι δεν εχουν το σθενος να αντιπαρατεθουν με τον κόσμο.
a bullet for your head
QUOTE(tuareg @ Aug 9 2015, 00:10 ) *
βρηκαμε το νεο γκαγκαλουδη

Αν ισχύει κάτι τέτοιο θα μ'αρεσε. Χρειάζεται και λίγο...αλατοπιπερο σε έναν μπασκετικό κόσμο μες'το politically correct. Απ'την άλλη όμως σκέφτομαι πως όλα τα νεα παιδιά, από μικρή ηλικία έχουν ατζεντηδες, που τους δασκαλευουν καλά, συν τους γονείς τους, που αν μη τι άλλο, μια παραπάνω παρεμβατικότητα την έχουν...Η καχύποπτη πλευρά του κεφαλιού μου σκέφτηκε, μήπως υπήρξε μια...εμπλοκή,κατι που δεν γνωρίζουμε...και βρέθηκε ενας πολύ έξυπνος τρόπος για να χαλάσει η συμφωνία με την ΑΕΚ.
bodiroga10
O διπλαρος οπως ειχε φανει απ το τουρνουα νεων δεν ηταν και το πιο εξυπνο παιδι... δεν ειναι μαγκια το να τσακωνεσαι σε καθε αγωνα ή να κανεις ενα τοσο βρωμικο φαουλ στον κορκμαζ που μπορουσε να του προκαλεσει σοβαρο τραυματισμο.

ολες οι ομαδες ειναι ενα σκαλοπατι για κατι αλλο ακομα και σημερα ο παπαγιαννης ειπε οτι εχω ονειρο να παιξω στο nba

αλλα υπαρχουν και μερικα πραγματα που δεν λεγονται ακομα και αν ισχυουν οπως σ ολα τα θεματα ετσι ο διπλαρος απεδειξε αυτο που λεω περι εξυπναδας ηθελε να κανει μια δηλωση να προκαλεσει αλλα δεν το σκεφτηκε τοσο καλα...

η αεκ καλα εκανε εχει αυτην την στιγμη για μενα τον πιο ταλαντουχο ελληνα παικτη( μαζι με τον χαραλαμποπουλο) τον μωραιτη οποτε εκει πρεπει να επενδυσει απο φετος για τα γκαρντ και οχι να του επαιρνε τον περιορισμενο χρονο του ροτεισιον ο διπλαρος

μηπως ξερει κανενας για το 6ετες συμβολαιο του μωραιτη(συνολικες απολαβες 1εκατ), στην 3ετια ακουσα οτι υπαρχει οψιον την εχει ο παικτης ή η ομαδα;

QUOTE (comrade @ Aug 9 2015, 13:06 ) *
Μα γι αυτο ειπα και ο κόσμος και η διοικηση. Και κόσμος με τη πρωτη ευκαιρια δείχνει το "αποκρουστικό" του προσωπο. Γιατί ειναι αποκρουστικο ρε φιλε να στερεις μια ευκαιρια απο ενα μικρό παιδί -γιατί μικρο παιδι είναι. Η διοικηση με τον προπονητη ακουλουθουν -γιατι δεν εχουν το σθενος να αντιπαρατεθουν με τον κόσμο.

γιατι φαουλ του κοσμου και της διοικησης; το αντιθετο του δινουν την ευκαιρια να πραγματοποιησει πιο νωρις το ονειρο του αν μπορει ας το κανει γιατι να καθεται το παιδι να ταλαιπωρειται στην αεκ,αν ηθελε η αεκ να τον τιμωρησει θα ενεργοποιουσε το συμβολαιο του και θα τον παροπλιζε τωρα απλα δεν ενεργοποιει μια συμφωνια
D-Wade
Και ρωτάω εγώ τώρα.Οι δηλώσεις του Δίπλαρου ήταν δηλώσεις ειλικρίνειας-απερισκεψίας? Ή του ήρθε κάποια πρόταση μετά την υπογραφή στην ΑΕΚ και βρήκαν έναν τρόπο να αποδεσμευτούν? Οι επόμενες μέρες θα το δείξουν
tuareg
QUOTE (bodiroga10 @ Aug 9 2015, 13:14 ) *
O διπλαρος οπως ειχε φανει απ το τουρνουα νεων δεν ηταν και το πιο εξυπνο παιδι... δεν ειναι μαγκια το να τσακωνεσαι σε καθε αγωνα ή να κανεις ενα τοσο βρωμικο φαουλ στον κορκμαζ που μπορουσε να του προκαλεσει σοβαρο τραυματισμο.

ολες οι ομαδες ειναι ενα σκαλοπατι για κατι αλλο ακομα και σημερα ο παπαγιαννης ειπε οτι εχω ονειρο να παιξω στο nba

αλλα υπαρχουν και μερικα πραγματα που δεν λεγονται ακομα και αν ισχυουν οπως σ ολα τα θεματα ετσι ο διπλαρος απεδειξε αυτο που λεω περι εξυπναδας ηθελε να κανει μια δηλωση να προκαλεσει αλλα δεν το σκεφτηκε τοσο καλα...

η αεκ καλα εκανε εχει αυτην την στιγμη για μενα τον πιο ταλαντουχο ελληνα παικτη( μαζι με τον χαραλαμποπουλο) τον μωραιτη οποτε εκει πρεπει να επενδυσει απο φετος για τα γκαρντ και οχι να του επαιρνε τον περιορισμενο χρονο του ροτεισιον ο διπλαρος

μηπως ξερει κανενας για το 6ετες συμβολαιο του μωραιτη(συνολικες απολαβες 1εκατ), στην 3ετια ακουσα οτι υπαρχει οψιον την εχει ο παικτης ή η ομαδα;


γιατι φαουλ του κοσμου και της διοικησης; το αντιθετο του δινουν την ευκαιρια να πραγματοποιησει πιο νωρις το ονειρο του αν μπορει ας το κανει γιατι να καθεται το παιδι να ταλαιπωρειται στην αεκ,αν ηθελε η αεκ να τον τιμωρησει θα ενεργοποιουσε το συμβολαιο του και θα τον παροπλιζε τωρα απλα δεν ενεργοποιει μια συμφωνια


o διπλαρος απο περσυ στο παγκοσμιο ειχε δειξει δειγματα οτι καπου τρελενεται...τα ειχε βαλει με τα αμερικανακια και ηταν προκλητικος τοτε.
Για το Μωραιτη συνεχιζω και λεω οτι αν ο παικτης στα 18 του δε θελει να υπογραψει επαγγελματικο συμβολαιο με τη καε ΑΕΚ μπορει να το πραξει χωρις να το δεσμευει τιποτα.
(το ιδιο που εγινε μ εμας και το Μητογλου)
Εκει η ομαδα το μονο που μπορει να κανει ειναι να καταθεσει ενα μονομερες στον εσακε και μετα να τα βρουν στα δικαστηρια
t0ny3
Το φανταστικα απο χθες πως κατι στραβο θα γινει μετα την κινητικοτητα απο τα sites για τις δηλωσεις του μικρου. Καταλαβαινω πως ακουγεταια για τους φιλαθλους τις ΑΕΚ, αλλα το βρισκω υπερβολικο να "τελειωνεις" ενα μικρο παιδι για μια αυθορμητη δηλωση, που στο κατω κατω ειναι ενα μεγαλο κρυφο μυστικο.
tuareg
QUOTE (t0ny3 @ Aug 9 2015, 13:22 ) *
Το φανταστικα απο χθες πως κατι στραβο θα γινει μετα την κινητικοτητα απο τα sites για τις δηλωσεις του μικρου. Καταλαβαινω πως ακουγεταια για τους φιλαθλους τις ΑΕΚ, αλλα το βρισκω υπερβολικο να "τελειωνεις" ενα μικρο παιδι για μια αυθορμητη δηλωση, που στο κατω κατω ειναι ενα μεγαλο κρυφο μυστικο.


αν εβγαιναν ο χαραλαμποπουλος κι ο παπαγιαννης κι εκαναν αντιστοιχες δηλωσεις για Ολυμπιακο τι θα ελεγες?
bodiroga10
QUOTE (tuareg @ Aug 9 2015, 13:25 ) *
αν εβγαιναν ο χαραλαμποπουλος κι ο παπαγιαννης κι εκαναν αντιστοιχες δηλωσεις για Ολυμπιακο τι θα ελεγες?

δες και την περιπτωση σπανουλη πως αντιμετωπιζεται ενας παικτης που εχει προσφερει και πολλα με την φανελα του παναθηναικου που μερικοι οπαδοι του παναθηναικου δεν μπορουν ουτε να του αναγνωρισουν ποσο σπουδαιος παικτης ειναι.

οσο για το παιδι που ακουω ο διπλαρος ειναι 18 χρονων ειναι ενηλικας δεν ειναι κανενα 5χρονο

Manolis2510
Κατι μου λεει πως το ονειρο του θα γινει πραγματικοτητα πιο συντομα απ οσο νομιζε..Μια και εχει μονο Μουρατο απο αυτη την γενια,θεωρω πως θα κινηθει για την αποκτηση του ο Ολυμπιακος..
t0ny3
Μα ειναι εντελως διαφορετικη περιπτωση. Κακα τα ψεματα Ολυμπιακος και Παναθηναικος πρωταγωνιστουν τα τελευταια χρονια, ενω ΑΕΚ, ΑΡΗΣ και ΠΑΟΚ βρισκονται στην αφανια λογω πολλων παραγοντων. Χαραλαμποπουλος και Παπατζον δε θα μπορουσαν να πουν κατι τετοιο, οπως και απο την αλλη πχ Παπαπετρου ή Αγραβανης. Βρισκονται σε ομαδες που καθε χρονο κοιτανε ψηλα στην Ευρωλιγκα με μεγαλη παραδοση στην Ευρωπη και στοχευουν στην αναδειξη Ελληνων παικτων. Τωρα αν δηλωνε καποιος οτι ειναι οπαδος της αντιπαλης ομαδας δε θα με ενοιαζε προσωπικα.

Τωρα το αν θα επιστρεψει η ΑΕΚ, που το ευχομαι να γινει, στις δοξες του παρελθοντος μονο ο χρονος θα το δειξει. Δηλαδη αν ελεγε ο Διπλαρος πως στοχος του ειναι να παιξει στο NBA ή πχ στην Μπαρτσελονα θα μας πειραζε ή θα γινοταν θεμα; Κλασικοι Ελληννες...
comrade
QUOTE(tuareg @ Aug 9 2015, 12:25 ) *
αν εβγαιναν ο χαραλαμποπουλος κι ο παπαγιαννης κι εκαναν αντιστοιχες δηλωσεις για Ολυμπιακο τι θα ελεγες?


Προσωπικα,την ιδια αποψη θα ειχα.
tuareg
QUOTE (t0ny3 @ Aug 9 2015, 13:37 ) *
Μα ειναι εντελως διαφορετικη περιπτωση. Κακα τα ψεματα Ολυμπιακος και Παναθηναικος πρωταγωνιστουν τα τελευταια χρονια, ενω ΑΕΚ, ΑΡΗΣ και ΠΑΟΚ βρισκονται στην αφανια λογω πολλων παραγοντων. Χαραλαμποπουλος και Παπατζον δε θα μπορουσαν να πουν κατι τετοιο, οπως και απο την αλλη πχ Παπαπετρου ή Αγραβανης. Βρισκονται σε ομαδες που καθε χρονο κοιτανε ψηλα στην Ευρωλιγκα με μεγαλη παραδοση στην Ευρωπη και στοχευουν στην αναδειξη Ελληνων παικτων. Τωρα αν δηλωνε καποιος οτι ειναι οπαδος της αντιπαλης ομαδας δε θα με ενοιαζε προσωπικα.

Τωρα το αν θα επιστρεψει η ΑΕΚ, που το ευχομαι να γινει, στις δοξες του παρελθοντος μονο ο χρονος θα το δειξει. Δηλαδη αν ελεγε ο Διπλαρος πως στοχος του ειναι να παιξει στο NBA ή πχ στην Μπαρτσελονα θα μας πειραζε ή θα γινοταν θεμα; Κλασικοι Ελληννες...


ε πως δε θα μπορουσαν να το πουνε?Αν ηταν τρελλοι θα το ελεγαν (αλλο τι ισχυει και αλλο τι μπορεις να ξεστομιζεις)...εδω ο Βεζενκοφ ειπε τιμη μου που θελει ο ΠΑΟ αλλα θελω να κατσω στον ΑΡΗ.
Δεν ειναι τι λες,ειναι πως το λες
Το πως ενεργησε ο Διπλαρος κρινω και την αντιδραση της ΑΕΚ,οχι το τι ισχυει
McRae
QUOTE(t0ny3 @ Aug 9 2015, 13:37 ) *
Μα ειναι εντελως διαφορετικη περιπτωση. Κακα τα ψεματα Ολυμπιακος και Παναθηναικος πρωταγωνιστουν τα τελευταια χρονια, ενω ΑΕΚ, ΑΡΗΣ και ΠΑΟΚ βρισκονται στην αφανια λογω πολλων παραγοντων. Χαραλαμποπουλος και Παπατζον δε θα μπορουσαν να πουν κατι τετοιο, οπως και απο την αλλη πχ Παπαπετρου ή Αγραβανης. Βρισκονται σε ομαδες που καθε χρονο κοιτανε ψηλα στην Ευρωλιγκα με μεγαλη παραδοση στην Ευρωπη και στοχευουν στην αναδειξη Ελληνων παικτων. Τωρα αν δηλωνε καποιος οτι ειναι οπαδος της αντιπαλης ομαδας δε θα με ενοιαζε προσωπικα.

Τωρα το αν θα επιστρεψει η ΑΕΚ, που το ευχομαι να γινει, στις δοξες του παρελθοντος μονο ο χρονος θα το δειξει. Δηλαδη αν ελεγε ο Διπλαρος πως στοχος του ειναι να παιξει στο NBA ή πχ στην Μπαρτσελονα θα μας πειραζε ή θα γινοταν θεμα; Κλασικοι Ελληννες...


Αν παικτης της Λιβερπουλ πριν καν φορεσει τη φανελα της ομαδας δηλωνε οτι ονειρο του ειναι να παιξει στη Μαντσεστερ Γιουναιτεντ στο μελλον τι λες θα το δεχοταν οι οπαδοι της?Δεν ειναι θεμα Ελληνικης καφρικης νοοτροπιας,η συγκεκριμενη δηλωση ηταν τελειως αστοχη.
bodiroga10
Η αεκ εκανε το απολυτως σωστο. οταν παιρνεις εναν πιτσιρικα του εμπιστευεσαι μια θεση στο ροστερ σου ενω θα μπορουσες να παρεις εναν πιο εμπειρο που θα προσφερε αμεσα ,με την λογικη οτι ο πιτσιρικας θα μεινει πολλα χρονια στην ομαδα και θα χτισεις πανω του.

ο διπλαρος δηλωσε ουσιαστικα οτι αν εξελιχθει θα παει στον παναθηναικο ή τον ολυμπιακο οποτε ποια η λογικη να κρατησει η αεκ(μιας ομαδας που εχει προθεση να επενδυσει χρηματα τα επομενα χρονια) τον διπλαρο και να μην παρει πχ εναν ετοιμο παικτη τοτε οπως πχ ο γκικας που θα προσφερει περισσοτερα και αμεσα και να κρατησει τον ανετοιμο διπλαρο;
j-kidd13
Αφου ξεκαθαρισω οτι δεν μιλαω μειωτικα απεναντι στην ΑΕΚ,και περιμενω πραγματικα να μπορεσει να φτασει σε επιπεδο ευρωλιγκας,για να κανει καλο και στο εγχωριο μπασκετ,βρισκω απολυτα λογικες τις δηλωσεις του μικρου,απο την πλευρα του ιδιου,οσον αφορα το περιεχομενο τους.Ειναι φαουλ ομως που βγαινει και κανει τετοιες δηλωσεις,διοτι απο πισω υπαρχει μια αλυσιδα που περιλαμβανει οπαδους-αντιπαθεια προς τους αιωνιους-ιστορια της ομαδας κλπ,που στο μυαλο του αεκτζη,δεν συμβαδιζει με τετοιες δηλωσεις.
Η ΑΕΚ,κατ'εμε ειναι μια ιστορικη ομαδα του παρελθοντος.Tα τελευταια 40 χρονια,αν εξαιρεσουμε την εξαιρετικη περιοδο 1996-2002,που πηρε το πρωταθλημα,το Σαπορτα,και εφτασε τελικο ευρωλιγκα,τις υπολοιπες σεζον βολοδερνει σε χαμηλες θεσεις στη βαθμολογια ενω εμενε εκτος στην ευρωπη απο νωρις,με την παρακμη της ομαδας τα τελευταια 8-9 χρονια.Τα παιδια της ηλικιας του Διπλαρου δεν εχουν ζησει εστω την περιοδο που ανεφερα ωστε να εχουν οι ιδιοι εικονες απο την ΑΕΚ σε υψηλο επιπεδο.
Η ΑΕΚ απεχει ετη φωτος απο τους 2 μεγαλους.Μεχρι να δειξει το αντιθετο,ειναι στο επιπεδο που ειναι ο ΠΑΟΚ και ο Αρης.
Ειναι απολυτως λογικο λοιπον οποιοδηποτε παιδι να θελει να φτασει στο κορυφαιο επιπεδο του Παναθηναικου και του Ολυμπιακου,οσο και να πειραζει τους φιλους της ΑΕΚ.
Και επισης δεν εχει καμια σχεση να βγει ο Χαραλαμποπουλος και να πει θελω να παω στον Ολυμπιακο,η να βγει ο Αγραβανης και να πει θελω Παναθηναικο.Μιλαμε για 2 ομαδες στο ιδιο επιπεδο,και οχι για μια ομαδα στο 100 και αλλη μια στο 10.
tuareg
ενω εδω εχεις πιασει το νοημα του προβληματος των δηλωσεων

QUOTE (j-kidd13 @ Aug 9 2015, 14:07 ) *
Ειναι φαουλ ομως που βγαινει και κανει τετοιες δηλωσεις,διοτι απο πισω υπαρχει μια αλυσιδα που περιλαμβανει οπαδους-αντιπαθεια προς τους αιωνιους-ιστορια της ομαδας κλπ,που στο μυαλο του αεκτζη,δεν συμβαδιζει με τετοιες δηλωσεις.


εδω αυτοαναιρεισαι

QUOTE (j-kidd13 @ Aug 9 2015, 14:07 ) *
Και επισης δεν εχει καμια σχεση να βγει ο Χαραλαμποπουλος και να πει θελω να παω στον Ολυμπιακο,η να βγει ο Αγραβανης και να πει θελω Παναθηναικο.Μιλαμε για 2 ομαδες στο ιδιο επιπεδο,και οχι για μια ομαδα στο 100 και αλλη μια στο 10.



Το προβλημα των δηλωσεων ειναι ΙΣΤΟΡΙΑ-ΦΑΝΕΛΑ-ΜΕΓΕΘΟΣ και πως το αντιλαμβανεται ο εκαστοτε οπαδος και η διοικηση και τι δειχνει στους πελατες της (οπαδους) και οχι το αντικειμενικο του πραγματος.
Το να πει ο καθε χαραλαμποπουλος-αγραβανης κλπ οτι θελει να παει στο αντιπαλο δεος η ιδια σχεση και σημασια ειναι...
yorgos
Μην κοιτάτε μόνο το οπαδικό του θέματος, όπου όντως είμαστε και λίγο κάφροι. Φαντάσου να πάει CEO στην Green Cola και να πει "είναι σκαλοπάτι για την Πέπσι". Έχει φάει σουτ πριν πάρει γραφείο. Αν όχι επειδή δείχνει ασέβεια στον εργοδότη του, επειδή είναι επικίνδυνα βλάκας.
j-kidd13
QUOTE(tuareg @ Aug 9 2015, 14:26 ) *
εδω αυτοαναιρεισαι


Αν διαβασεις τι λεω καλυτερα,θα δεις.Το περιεχομενο οσων λεει,το σκεπτικο του δηλαδη,το βρισκω περα για περα σωστο και ορθο.
Στα αυτια του αεκτζη ομως,η του προεδρου ή του αντιπροεδρου της ομαδας,ε δεν θα ηχησει ωραια μια τετοια δηλωση.Εκει μιλαω για το φαουλ.Που ειναι η αυτοαναιρεση?Αντιστοιχο πχ να εβγαινε πριν 2 χρονια ο Βεζενκοφ να πει θελω να παω σε Παναθηναικο η Ολυμπιακο.Ε λογικο αγορι μου ειναι να θες να πας σε εναν απο τους 2 αφου ειναι ετη φωτος μπροστα απο την ομαδα σου.
comrade
QUOTE(yorgos @ Aug 9 2015, 13:31 ) *
Μην κοιτάτε μόνο το οπαδικό του θέματος, όπου όντως είμαστε και λίγο κάφροι. Φαντάσου να πάει CEO στην Green Cola και να πει "είναι σκαλοπάτι για την Πέπσι". Έχει φάει σουτ πριν πάρει γραφείο. Αν όχι επειδή δείχνει ασέβεια στον εργοδότη του, επειδή είναι επικίνδυνα βλάκας.


Δεν μιλαμε για CEO, μιλαμε για παιδι 18 χρονων.
Gkos
QUOTE (comrade @ Aug 9 2015, 13:06 ) *
Μα γι αυτο ειπα και ο κόσμος και η διοικηση. Και κόσμος με τη πρωτη ευκαιρια δείχνει το "αποκρουστικό" του προσωπο. Γιατί ειναι αποκρουστικο ρε φιλε να στερεις μια ευκαιρια απο ενα μικρό παιδί -γιατί μικρο παιδι είναι. Η διοικηση με τον προπονητη ακουλουθουν -γιατι δεν εχουν το σθενος να αντιπαρατεθουν με τον κόσμο.



Σωστός .
yorgos
QUOTE(comrade @ Aug 9 2015, 13:39 ) *
Δεν μιλαμε για CEO, μιλαμε για παιδι 18 χρονων.

Eπαγγελματικό συμβόλαιο θα υπογράψει, εργαζόμενος είναι. Εγώ στα 17 μου άλλαξα χώρα, ήπειρο, ζωή. Δεν είναι νιάναρο 18 χρονών άντρας. Τέλος πάντων δεν του έκλεισαν και την επαγγελματική καριέρα, μόνος του απέκλεισε έναν εργοδότη. Έχει κι άλλους μπροστά του και ταλέντο έχει. Ας μάθει από την κοτσάνα που ξεστόμισε και ας προχωρήσει.
Gkos
QUOTE (bodiroga10 @ Aug 9 2015, 13:14 ) *
μηπως ξερει κανενας για το 6ετες συμβολαιο του μωραιτη(συνολικες απολαβες 1εκατ), στην 3ετια ακουσα οτι υπαρχει οψιον την εχει ο παικτης ή η ομαδα;


Χωρίς να το ξέρω ,και δεν χρειάζεται να το ψάξω , η οψιόν είναι σίγουρα στην διετία ,που γίνεται 18 ετών .
Εκει θα κριθούν όλα .
Ως τα 18 ,μπορεί αν γουστάρει να φύγει πολύ εύκολα.Δεν υπάρχουν συμβόλαια να δένουν ανηλίκους....
Όσο για τα λεφτά ( στην 6ετια) ,παραπάνω είναι....
Gkos
Λοιπόν ,να πω και γω την γνώμη μου για τον Δίπλαρο. smiley.gif


Όσοι κάνατε τον κόπο να διαβάσετε όλη την συνέντευξη ( που αμφιβάλλω αν οι μισοί που σχολιάζετε κάνατε τον κόπο - η συνέντευξη όλη δεν είναι αυτή που δημοσιευτηκε ,δειτε στο λινκ την φωτο κάτω ,υπάρχουν και άλλες ερωταπαντήσεις
http://www.sdna.gr/gr/basket/ethniki-omada...ei-tin-ellada-/ ) , θα είδατε ότι ο Δίπλαρος είναι πολύ συνειδητοποιημένο παιδί ,τα λέει ωραία...

Είναι και ειλικρινής που λέει ότι είναι Ολυμπιακός ,μαγκιά του .

Αλλά το παραξήλωσε με την ειλικρίνεια .

Είναι βαρύ να πεις ότι βλέπεις την ΑΕΚ σαν σκαλοπάτι να πας σε Ολυμπιακό ή Παναθηναικό ,λες και ειναι ο Αμύντας ξέρω γω ...


Και γω θα τσαντιζόμουνα αν ήμουν ΑΕΚτζης ,το παραδέχομαι !!!

Δεν έπρεπε να το πει ,ας το κρατούσε για τον εαυτό του !

Γιατί άσχετα που βρίσκεται τα τελευταία χρόνια η ΑΕΚ παραμένει μια μεγάλη ομάδα ,μια ομάδα που έφερε το πρώτο ευρωπαικό στην Ελλάδα ,και τέλος πάντων για τους οπαδούς της παραμένει καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα.


Τώρα ,αν ήμουν διοίκηση ,δεν ξέρω τι θα έκανα ,ειλικρινά.
Δεν θέλω να το σκεφτώ .
Πάντως να ξέρετε ο Δίπλαρος έχει την φήμη του "τρελού" ,και αυτό το παρατηρήσατε όσοι είδατε αγώνες εθνικής εφήβων...

Αυτά .

Όσο για τα άλλα που ακούγονται ,ότι τα δήλωσε επίτηδες να μείνει ελέυθερος και να πάει Ολυμπιακό κλπ κλπ ,τα έχω ακούσει και εγώ ,αλλά αυτά είναι καφενειακά .
Θα δούμε.

Μην πυροβολείτε το παιδί !

18 ετών είναι παιδί !



"ΓΙΑΤΙ “ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ” Η ΑΕΚ ΤΟΝ ΔΙΠΛΑΡΟ…

Ανεκπλήρωτη θα μείνει τελικά η μεταγραφή του Νίκου Δίπλαρου στην ΑΕΚ, έπειτα από τη δήλωσή του πως βλέπει την ΑΕΚ σαν σκαλοπάτι για να πάει στον Ολυμπιακό ή τον Παναθηναϊκό.

Ο διεθνής πλέι μέικερ δήλωσε στην “Εφημερίδα των Συντακτών”: “Η ΑΕΚ είναι νέα αρχή, έχω όρεξη για δουλειά, αλλά στην εποχή μας ζητώ το καλύτερο για τον εαυτό μου και θέλω να παίξω τώρα καλά ώστε να πάω μια μέρα στον Ολυμπιακό ή στον Παναθηναϊκό…”. Στη συνέχεια μάλιστα, αποκάλυψε πως είναι οπαδός του Ολυμπιακού, προσθέτοντας βέβαια: “δεν είμαι φανατισμένος και μου αρέσει το καλό μπάσκετ. Δεν έχω πρόβλημα λοιπόν”.

Αυτά τα λόγια προκάλεσαν την έντονη αντίδραση του κόσμου της ΑΕΚ, που “βράζει” εναντίον του. Μάλιστα, όπως αναφέρει το σημερινό ρεπορτάζ υπάρχει έντονη ενόχληση και στις τάξεις των διοικούντων την ΚΑΕ, καθώς και στο τεχνικό επιτελείο, με το πιθανότερο σενάριο να τον θέλει να μη φοράει ποτέ την κιτρινόμαυρη φανέλα. Εξάλλου, με όσα έχουν προηγηθεί, αυτό φαντάζει ούτως ή άλλως ανέφικτο.

Η υπόθεση του Πατρινού παίκτη, που ήταν σημαντικό στέλεχος της “χρυσής” εθνικής εφήβων και έβγαλε μάτια πέρυσι στη Γ’ Εθνική με τον Έσπερο ΑΟΠΑ, έχει πολλά μπερδέματα. Χαρακτηριστικό είναι πως παρότι η ΑΕΚ ανακοίνωσε από τον Ιούνιο την απόκτησή του, την 1η Ιουλίου, ο Έσπερος είχε εκδώσει την ανακοίνωση που ακολουθεί, αμφισβητώντας ουσιαστικά πως τα έχει βρει με την ΑΕΚ για την παραχώρησή του:

“Με αφορμή δημοσιεύματα του Τύπου που αναπαρήγαγαν ανακοίνωση της ΑΕΚ για την απόκτηση του διεθνή μας πλεϊμέικερ, Νίκου Δίπλαρου, είμαστε υποχρεωμένοι να ξεκαθαρίσουμε τα εξής:

Πρώτον, με την ΑΕΚ πράγματι είμαστε σε διαπραγματεύσεις για την παραχώρηση του Νίκου Δίπλαρου. Δεύτερον συμφωνήσαμε με την ΑΕΚ ότι για να παραχωρηθεί ο παίκτης θα πρέπει να ικανοποιηθεί ο Σύλλογος μας με ανταλλάγματα οικονομικά ή με την παραχώρηση κάποιων παικτών, οι οποίοι θα μας βοηθήσουν την νέα περίοδο που η ομάδα μας θα συμμετάσχει στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής.

Τρίτον από την ΑΕΚ δεν έχουμε λάβει καμία απάντηση για τα ανταλλάγματα, συνεπώς δεν υπάρχει καμία απολύτως συμφωνία για την παραχώρηση του Νίκου Δίπλαρου. Τέταρτον όσο δεν υπάρχει συμφωνία ο Νίκος Δίπλαρος είναι μέλος της ομάδας μας και υπολογίζεται κανονικά στον σχεδιασμό ενόψει της νέας περιόδου”, ανέφερε η ανακοίνωση του συλλόγου της Παναγιάς Αλεξιώτισσας.

Μένει να δούμε αν θα οριστικοποιηθεί η πρόωρη αποχώρησή του από την ΑΕΚ και αν θα επιστρέψει στον Έσπερο, ή αν θα κάνει το μεγάλο άλμα σε κάποια άλλη ομάδα…



http://www.eurohoops.net/el/2015/08/league-action-el/115443 "
dimitrios 1985
Παιδια αν και παοκτσής πήρα το θάρρος να γράψω στο τόπικ σας...Κατά τη γνώμη μου μετά τη φυγή του δίπλαρου η ομάδα δεν είναι ανάγκη να πάρει άλλον παίκτη..Μετά τον σκράμπ,τον γούόρεν και τον κατσίβελη άνετα ο μωραίτης μπορεί να γίνει ο τέταρτος...Επειδή εδω και μια δεκαετία παρακολουθώ μικρές εθνικές ομάδες σας το λεω με σιγουριά ότι ο μωραίτης είναι ο πιο ταλαντούχος και ο πιο πλήρης έλληνας pg που έχω δει όλα αυτά τα χρόνια..Τον θεωρώ ανώτερο από όλους ς τους pg της εθνικής εφήβωνκαι σίγουρα τον καλύτερο στην θέση του στην ηλικία του στην ευρώπη..Απλά δεν τον βοηθάνε οι συμπαίκτες του στην παίδων...Πάντως το παιδί βγάζει μάτια..Κάντε τον κόπο να τον παρακολουθήσετε..Και θα συμφωνήσετε ότι την αξίζει την ευκαιρία του και από φέτος..
hagi
Και γω παιδιά πιστεύω ότι κακός τα είπε αυτά αλλά είναι πιτσιρικάς και δεν πρέπει να του κόψουν τα φτερά ..

Θα είναι κρίμα για το παιδί λόγω αφέλειας να μην κάνει το βήμα παραπάνω.
Gkos
Oι δηλώσεις του Νίκου Δίπλαρου έχουν προκαλέσουν ντόμινο αντιδράσεων και πιθανότατα θα σημάνουν το τέλος του από την ΑΕΚ. Ο αρχηγός της ΑΕΚ και γιος του προπονητή της, Ντούσαν Σάκοτα, τοποθετήθηκε μέσω facebook, αφήνοντας αιχμές για τον νεαρό διεθνή γκαρντ…

Αναλυτικά:

“Η καριέρα του κάθε παίκτη είναι απρόβλεπτη και ποτέ δε μπορεί να ξέρει κανείς πού θα καταλήξει, αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι η ΑΕΚ δεν ήταν, δεν είναι και δεν θα είναι ποτέ ούτε σκαλοπάτι, ούτε σταθμός, κι ούτε… ταξί να πηγαίνει τον καθένα εκεί που γουστάρει. Όποιος δεν το καταλαβαίνει ας ρωτήσει κάποιον από τους Χατζή, Ζήση, Κακιούζη, Ντικούδη, Μπουρούση, Άντιτς να του εξηγήσει καλύτερα”, έγραψε με νόημα στον προσωπικό του λογαριασμό…

http://www.eurohoops.net/el/2015/08/league-action-el/115456
CG.
QUOTE (dimitrios 1985 @ Aug 9 2015, 15:21 ) *
Παιδια αν και παοκτσής πήρα το θάρρος να γράψω στο τόπικ σας...Κατά τη γνώμη μου μετά τη φυγή του δίπλαρου η ομάδα δεν είναι ανάγκη να πάρει άλλον παίκτη..Μετά τον σκράμπ,τον γούόρεν και τον κατσίβελη άνετα ο μωραίτης μπορεί να γίνει ο τέταρτος...Επειδή εδω και μια δεκαετία παρακολουθώ μικρές εθνικές ομάδες σας το λεω με σιγουριά ότι ο μωραίτης είναι ο πιο ταλαντούχος και ο πιο πλήρης έλληνας pg που έχω δει όλα αυτά τα χρόνια..Τον θεωρώ ανώτερο από όλους ς τους pg της εθνικής εφήβωνκαι σίγουρα τον καλύτερο στην θέση του στην ηλικία του στην ευρώπη..Απλά δεν τον βοηθάνε οι συμπαίκτες του στην παίδων...Πάντως το παιδί βγάζει μάτια..Κάντε τον κόπο να τον παρακολουθήσετε..Και θα συμφωνήσετε ότι την αξίζει την ευκαιρία του και από φέτος..

Συμφωνω με το ταλεντο του γιατι για 4ος ειναι πολυ μικρος ακομα.
Αλλα σιγουρα ειδικα αυτος αξιζει να παρει φετος αρκετες ευκαιριες.
επειδη εκατσα και ειδα παιχνιδια να δω τον καλαιτζακη και αυτον που τοσα λεγονται,πραγματικα μπορω να ισχυριστω τα ιδια.Κανεις βεβαια δεν μπορει να προδικασει το μελλον του και αν θα χει την τυχη και την θεληση να φτασει εκει που δειχνει το ταλεντο του αλλα το ταβανι του ειναι πολυ υψηλο
Maximos 13 Athens
QUOTE(Gkos @ Aug 9 2015, 16:12 ) *
Oι δηλώσεις του Νίκου Δίπλαρου έχουν προκαλέσουν ντόμινο αντιδράσεων και πιθανότατα θα σημάνουν το τέλος του από την ΑΕΚ. Ο αρχηγός της ΑΕΚ και γιος του προπονητή της, Ντούσαν Σάκοτα, τοποθετήθηκε μέσω facebook, αφήνοντας αιχμές για τον νεαρό διεθνή γκαρντ…

“Η καριέρα του κάθε παίκτη είναι απρόβλεπτη και ποτέ δε μπορεί να ξέρει κανείς πού θα καταλήξει, αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι η ΑΕΚ δεν ήταν, δεν είναι και δεν θα είναι ποτέ ούτε σκαλοπάτι, ούτε σταθμός, κι ούτε… ταξί να πηγαίνει τον καθένα εκεί που γουστάρει. Όποιος δεν το καταλαβαίνει ας ρωτήσει κάποιον από τους Χατζή, Ζήση, Κακιούζη, Ντικούδη, Μπουρούση, Άντιτς να του εξηγήσει καλύτερα”, έγραψε με νόημα στον προσωπικό του λογαριασμό…

http://www.eurohoops.net/el/2015/08/league-action-el/115456


Μίλησε και ο Σάκοτα που έκανε καριέρα στην πλάτη του μπαμπά του... Έλεος!

Υ.Γ. Μπορούμε επιτέλους σε αυτή τη χώρα να ξεπεράσουμε τα οπαδιλίκια και την υποκρισία και να συνειδητοποιήσουμε ότι όλες οι φανέλες είναι κουρέλια και δεν αξίζουν δεκάρα χωρίς ανθρώπους να τις φοράνε; Οι επιτυχίες ανήκουν στους συντελεστές τους, όχι στους οπαδούς. Οι οπαδοί είναι θεατές-πελάτες, όπως στο θέατρο ή στο σινεμά. Σταματήστε να σκοτώνεστε (κάποιοι μέχρι και κυριολεκτικά) για ανούσια πράγματα. Ο Δίπλαρος έκανε μια ειλικρινή μεν, αλλά καθόλου διπλωματική δήλωση. Μ...κία του. Δυστυχώς ζούμε σε μια χώρα που το politically correctness είναι δεύτερη φύση μας, ακόμα κι αν ξέρουμε-βλέπουμε τι πραγματικά παίζεται πίσω από μια κατάσταση.
irving
φυσικα και αυτα που ειπε ο διπλαρος δεν επρεπε να τα πει, αλλα ρε παιδια μιλησε ρεαλιστικα!
μην ειστε αφελεις. οποιοσδηποτε παιχτης θελει να παει σε επιπεδο γιουρολιγκ.
διωχνει η αεκ το παιδι επειδη ειπε την αληθεια και οχι ψεματα τα οποια γουσταρουν οι οπαδοι.

και δεν εχω κανενα προσωπικο με την αεκ, απλα δεν ειναι επιπεδου γιουρολιγκ. εχε ιστορια, μπορει να ξαναφτασει σε τετοιο επιπεδο, αλλα τωρα δεν ειναι. το ονειρο ενος παιδιου δεν ειναι η αεκ, ανεξαρτητα αμα παιξει σε καλυτερο επιπεδο η οχι.
arianinos
Καμία φανέλα δεν είναι κουρέλι και κανένας παίχτης δεν είναι πάνω από καμία ομάδα
Gkos
Πριν λίγη ώρα , ο μάνατζερ του Δίπλαρου ανέβασε στο fb μια φώτο του Αργυρόπουλου ( απόταν έπαιζε σε Ολυμπιακό ) με σχόλιο "ο μοναδικός νοήμων Πατρινός "...
tuareg
QUOTE (j-kidd13 @ Aug 9 2015, 14:36 ) *
Αν διαβασεις τι λεω καλυτερα,θα δεις.Το περιεχομενο οσων λεει,το σκεπτικο του δηλαδη,το βρισκω περα για περα σωστο και ορθο.
Στα αυτια του αεκτζη ομως,η του προεδρου ή του αντιπροεδρου της ομαδας,ε δεν θα ηχησει ωραια μια τετοια δηλωση.Εκει μιλαω για το φαουλ.Που ειναι η αυτοαναιρεση?Αντιστοιχο πχ να εβγαινε πριν 2 χρονια ο Βεζενκοφ να πει θελω να παω σε Παναθηναικο η Ολυμπιακο.Ε λογικο αγορι μου ειναι να θες να πας σε εναν απο τους 2 αφου ειναι ετη φωτος μπροστα απο την ομαδα σου.


Αφου αυτο εξεταζουμε το πως ακουγεται στην ομαδα που ανηκει...σου εγραψα το προβλημα δεν ειναι το αντικειμενικο του πραγματος αλλα το πως το αντιλαμβανεται ο αμεσος περιγυρος.
Ο Βεζενκοφ ειχε το μυαλλο να μη το πει...(οπως λεει κι ο yorgos που θετει θεμα μυαλλου)
Runt
Ρε παιδια η σχεση Διπλαρου - ΑΕΚ τελειωσε νωρις γιατι κανεις απο τους 2 δεν την ηθελε εξ' αρχης.

Ο Διπλαρος θα ηθελε να βρισκεται στην ομαδα της καρδιας του (ολα τα παιδια αυτο θελουν), και η ΑΕΚ εναν καλυτερο παικτη στην ιδια ηλικια. Τον Κιοναρη ας πουμε smiley.gif

Δυστυχως για την ομαδα, τα μεγαλυτερα προσπεκτς -πλην Μωραιτη- εχουν καπαρωθει.

Εαν τις δηλωσεις τις ειχε κανει ο χαραλαμπο η ο Μωραιτης (ξερω οτι ακουγεται γελοιο να ξεστομισουν κατι παρομοιο αυτα το παιδια, αλλα ας υποθεσουμε), η διοικηση θα εβαζε λυτους και δεμενους για να τον πεισει να ανασκευασει, κι αν ο ιδιος δεν το εκανε θα εβαζε γονεις και φιλους να τον πεισουν.

Οσο για το "ειμαι ΟΣΦΠ απο μικρος, η ΠΑΟΚ η, η" αυτο ειναι κατι που αλλαζει και επανερχεται μονο αν ο παικτης τελικα βρεθει στην ομαδα που αγαπουσε απο μικρος (τοτε ειναι η καταλληλη στιγμη να ανοιξουμε την καρδια μας).

Παραδειγμα ο Τοροσιδης που μικρος ηταν πιο φανατικος Αεκτζης κι απο τον Ντεμη. Δεν χρειαζεται να σας πω ποσο γρηγορα ξεχασε την μεγαλη του αγαπη.

ΥΓ1 Καποια πραγματα ειναι ιερα, ταμπου. Ο φιλος yorgos θελησε να μας βαλει στα παπουτσια της δοιηκησης, με τη σειρα μου θα προσπαθησω να μας βαλω στα παπουτσια των οπαδων. Φανταστειτε, οτι φιλοξενειτε καποιον φιλο, και μια μερα εκεινος σας λεει οτι του αρεσει το σπιτι σας αρκετα, αλλα θα προτιμουσε να φιλοξενειται απο καποιον αλλο (γνωστο σας) φιλο, που εχει πιο μεγαλο και πιο ακριβο σπιτι απο το δικου σας, και μαλιστα σκοπευει να το κανει με την πρωτη ευκαιρια.
Πως θα αισθανθειτε;

ΥΓ2 Καιρος ειναι οι μεγαλες ομαδες να δημιουργησουν δικους τους παικτες, και να τους πανε απο το αλφα στο ωμεγα (18 χρονων).
Ginobili
Καλά έκανε η ΑΕΚ,εγώ συμφωνώ με αυτήν την στάση.Δεν είναι απλά ένδειξη τεράστιας ΑΣΕΒΕΙΑΣ σε ομάδα σαν την ΑΕΚ,αλλά και ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά στο μυαλό αυτού του παιδιού.Όπως είπε πολύ σωστά ο Σάκοτα,η καριέρα ενός αθλητή(και ειδικά για μένα σε ομαδικά αθληματα) είναι απρόβλεπτη.Παίκτες με απίστευτα περισσότερο ταλέντο από τον Δίπλαρο,για 1002 δεν έκαναν καριέρα ανάλογη.

Το ότι είναι πιτσιρικάς και έκανε λάθος..και πρέπει να του δοθεί 2 ευκαιρία...είναι για "βερεσέ".Υπάρχουν μερικά πράγματα στην ζωή,για τα οποία αν κάνεις λάθος,ο τρόπος να μάθεις και να νουθετηθείς είναι να υποστείς και τις συνέπειες.
Εφόσον είναι τόσο σίγουρος για τον εαυτό του,θα βρει μια άλλη ομαδίτσα της Α1 να κάνει το ξεκίνημα του,και να δουλέψει για να φτάσει στον ΠΑΟ ή στον Ολυμπιακό.

Αν δεν μπορεί να καταλάβει στα 18 του,τι θα πει Σεβασμός στην ομάδα που σε εμπιστεύεται και σου δίνει εχέγγυα να κάνεις καριέρα...ας το μάθει με τον δύσκολο τρόπο.


Δεν μπορεί να παραδειγματιστεί από τον Διαμαντίδη τρομάρα του...ήθελα να ξερα??
Θα ερχόταν ο Πέκοβιτς στον ΠΑΟ...και θα έλεγε ..κάθομαι 1-2 χρονάκια με τον Ζοτς,και μετά την έκανα για ΝΒΑ...ή ο Παπανικολάου στον Ολυμπιακό και θα έλεγε το ίδιο...ΟΥΤΕ ΚΑΝ!
Dreamerpanos
Και αυτή η δήλωση θα τον κυνηγήσει και στην επόμενη ομάδα του είτε είναι μεγάλη είτε μικρή (εννοώ στην Α1 εκτός αιωνίων).

Ακόμα και ομάδα συνειδητοποιημένη να είσαι,ότι πραγματικά είσαι πολύ κάτω από τους αιώνιους αυτή τη στιγμή,θα σου ακουστεί κάπως...
Zephyr
QUOTE(Dreamerpanos @ Aug 9 2015, 17:32 ) *
Και αυτή η δήλωση θα τον κυνηγήσει και στην επόμενη ομάδα του είτε είναι μεγάλη είτε μικρή (εννοώ στην Α1 εκτός αιωνίων).

Ακόμα και ομάδα συνειδητοποιημένη να είσαι,ότι πραγματικά είσαι πολύ κάτω από τους αιώνιους αυτή τη στιγμή,θα σου ακουστεί κάπως...


Ισχύει γιατί δυστυχώς αυτή η νοοτροπία υπάρχει στην Ελλάδα. Εκτός βέβαια κ αν βρεθεί κάποια ακομπλεξάριστη "μικρή" (ίσως νεοφώτιστη) ομάδα της Α1 που θα τον εμπιστευτεί ή αν του δώσει μια ευκαιρία για... προπονήσεις κάποιος από τους "αιώνιους" (χλωμό).

Περισσότερο οπαδικίστικο είναι το θέμα παρά ουσιαστικό αλλά κακά τα ψέματα, αν οι οπαδοί βάλουν κάποιον στο μάτι, τότε δεν σώζεται. Το τελευταίο 2ωρο έχουν πέσει λιτοί και δεμένοι και γράφουν "σώστε τον Δίπλαρο" κλπ. Εγώ νομίζω ότι η ΑΕΚ ήδη έχει πάρει την απόφαση της και να τον κόψει, δεν πιστεύω εξάλλου ότι έχει επιλογή να τον κρατήσει και να πάει κόντρα στους οπαδούς, ειδικά τώρα που πάει να ξαναφτιάξει σοβαρή ομάδα.

ΥΓ. Αν ο Δίπλαρος έχει υλικό για να πρωταγωνιστήσει θα βρει τον δρόμο του, έστω και μέσω Α2 ή κάποιας "μικρής" όπως προανέφερα ομάδας. Αρκεί να βάλει μυαλό και να του γίνει το πάθημα μάθημα γιατί όταν είσαι επαγγελματίας πρέπει να ζυγίζεις αυτά που θες να πεις και μετά να τα λες.
HLR CENATION
Το μοναστηρι να ειναι καλα...
Πολυ καλα εκανε η ΑΕΚ.Δεν μπορει να βγαινει ο παικτης της ομαδας,και να λεει οτι χρησιμοποιει την ΑΕΚ για να παει σε Ολυμπιακο η Παναθηναικο.Ολοι γνωριζουμε πως εχει διαμορφωθει πια ο μπασκετικος χαρτης,αλλα καθε club,κουβαλαει και καποια ιστορια πισω του.Εχει καποιο κοσμο.Αν ειχε φυγει και τα ελεγε μετα οκ,κανενα προβλημα.Ποσο μαλλον οταν δεν εχει αποδειξει αν μπορει να εχει θεση σε μια ομαδα σαν την ΑΕΚ.
rankin
Διάφορα σωστά έχουν γραφτεί για το θέμα Δίπλαρου εδω μέσα και μερικά λάθος.
Λάθος ειναι για παράδειγμα οτι οι φανέλες ειναι κουρέλια... Μέγα λάθος .Οι φανέλες ειναι αυτό που ενώνει κόσμο, διοίκηση, παίχτες και δημιουργεί την ομάδα. Χωρίς τη φανέλα δεν έχεις τίποτα.
Φυσικά ενας παίχτης, πχ ο Μποντίρογκα, αν δεν υπήρχε ο Παναθηναικός, θα την είχε κάνει αλλού τη καριέρα του (προφανώς), αλλά εν τέλει, φορώντας αυτη τη φανέλα μεγαλούργησε, συνεπώς και η προσωπική του ιστορία ταυτίστηκε με μια φανέλα και μια ομάδα..

Οσον αφορά τα σωστά που γράφτηκαν, συμφωνώ οτι η ΑΕΚ δε θα κάτσει να γίνει τσίρκο για χάρη ενος πιτσιρικά που δεν ειναι δα και ΤΟ ταλέντο..
Όπως είχα γράψει στο θρεντ της εφήβων:
QUOTE
Ο Δίπλαρος ηταν το γκαρντ που μου άρεσε περισσότερο απο κάθε αλλον.. Γιωργος Σιγάλας Reloaded.
Να τον πάρει ενας σωστός coach, να τον τιγκάρει στους μυς και να τον ρίχνει στην αρένα.
Απο ταλέντο λίγα πράγματα βέβαια, αλλά σκύλος ατάιστος. Μαχητής! Τον εκτίμησα πραγματικά


Απο τη στιγμή που η ΑΕΚ δεν βλέπει πολλά στον εν λόγω παίχτη, δεν θα κάτσει να σκάσει και ολας. Τον στέλνει και ξεμπερδεύει.
Όσο για τον μικρό, δεν τρέχει και τίποτα. Θα βρει αλλού συμβόλαια και αν ειναι καλός θα προχωρήσει. Στη θέση του δε θα χανα και τον ύπνο μου δηλαδή.
Αν ηταν κανένα ταλέντο επιπέδου Χαραλαμπόπουλου, θα ειχε πιεστεί και θα ειχε κάνει απο το πρωί 18 αναρτήσεις μεταμέλειας στο FB μαζί με φωτογραφίες που θα φιλούσε το δικέφαλο απο τα μπράτσα του Ντέμη...
Δεν ειναι ομως, και έτσι η ΑΕΚ τον κρέμασε απο το τσιγκέλι και αυτός απο τη μεριά του δεν μπήκε στο κόπο να ανασκευάσει (καταλαβαίνοντας οτι το παιχνίδι το έχει χάσει στην ΑΕΚ)
Dreamerpanos
QUOTE (Gkos @ Aug 9 2015, 16:12 ) *
Oι δηλώσεις του Νίκου Δίπλαρου έχουν προκαλέσουν ντόμινο αντιδράσεων και πιθανότατα θα σημάνουν το τέλος του από την ΑΕΚ. Ο αρχηγός της ΑΕΚ και γιος του προπονητή της, Ντούσαν Σάκοτα, τοποθετήθηκε μέσω facebook, αφήνοντας αιχμές για τον νεαρό διεθνή γκαρντ…

Αναλυτικά:

“Η καριέρα του κάθε παίκτη είναι απρόβλεπτη και ποτέ δε μπορεί να ξέρει κανείς πού θα καταλήξει, αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι η ΑΕΚ δεν ήταν, δεν είναι και δεν θα είναι ποτέ ούτε σκαλοπάτι, ούτε σταθμός, κι ούτε… ταξί να πηγαίνει τον καθένα εκεί που γουστάρει. Όποιος δεν το καταλαβαίνει ας ρωτήσει κάποιον από τους Χατζή, Ζήση, Κακιούζη, Ντικούδη, Μπουρούση, Άντιτς να του εξηγήσει καλύτερα”, έγραψε με νόημα στον προσωπικό του λογαριασμό…

http://www.eurohoops.net/el/2015/08/league-action-el/115456



Τώρα το είδα αυτο.

Με συγχωρείτε αλλά ο Σάκοτα είναι πιο φάουλ ακόμα και από το Δίπλαρο.

Δεν είχε καμία δουλειά να ανακατευτεί και μάλιστα σε τέτοιο ύφος για συνάδελφό του....Και υποτίθεται ότι αυτός τουλάχιστον είναι έμπειρος....
tuareg
ναι λες κι ο σακοτα δε πηγε στο ΠΑΟ μετα απο το εφηβικο της ΑΕΚ που ξεκινησε
sacarame
Πήρε Μαυροκεφαλίδη η ΑΕΚ

http://www.sport-fm.gr/article/basket/bomb...i-i-aek/3101845
bodiroga10
http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...NSPORTS_WIDGETS

και τις μενουν και αλλες δυο θεσεις ξενου αφου πηρε ελληνα σεντερ...
tuareg
QUOTE (bodiroga10 @ Aug 10 2015, 14:57 ) *
http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...NSPORTS_WIDGETS

και τις μενουν και αλλες δυο θεσεις ξενου αφου πηρε ελληνα σεντερ...


αν μεινει ο μιλοσεβιτς εχει μια.
Καλη κινηση ο μαυροκεφ
pan24
Για ομαδα επιπεδου αεκ(οκ τωρινου επιπεδου αεκ μην με φατε) ο μαυροκεφαλιδης ειναι πολυτελεια οποτε πολυ σημαντικη κινηση ειδικα εφοσον οι αμεσοι ανταγωνιστες(παοκ,αρης) δεν αναμενεται να εχουν κατι αντιστοιχο
tuareg
QUOTE (pan24 @ Aug 10 2015, 15:24 ) *
Για ομαδα επιπεδου αεκ(οκ τωρινου επιπεδου αεκ μην με φατε) ο μαυροκεφαλιδης ειναι πολυτελεια οποτε πολυ σημαντικη κινηση ειδικα εφοσον οι αμεσοι ανταγωνιστες(παοκ,αρης) δεν αναμενεται να εχουν κατι αντιστοιχο


smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Air Kef
Χειρισμός υπόθεσης Δίπλαρου: Συμπεριφορά διοίκησης και κόσμου που μικραίνει την ΑΕΚ.
Χειρισμός υπόθεσης Μαυροκεφαλίδη: Τρομερή μεταγραφή χωρίς να ακουστεί τίποτα, μακάρι να ακολουθήσουν και άλλες.
ssoulliss
Πολύ καλή η κίνηση του Μαυροκεφαλίδη. Με ένα πιο σκληρό τεσσάρι η ΑΕΚ θα έχει μια πολύ αξιοπρόσεκτη πρώτη πεντάδα.

Ουώρεν, Κάρτερ, Χαίρστον τεσσάρι και Μαυροκεφαλίδης.
tuareg
QUOTE (ssoulliss @ Aug 10 2015, 15:37 ) *
Πολύ καλή η κίνηση του Μαυροκεφαλίδη. Με ένα πιο σκληρό τεσσάρι η ΑΕΚ θα έχει μια πολύ αξιοπρόσεκτη πρώτη πεντάδα.

Ουώρεν, Κάρτερ, Χαίρστον τεσσάρι και Μαυροκεφαλίδης.


εχω την εντυπωση οτι ο σακοτα δε τη χανει τη θεση στο 4 και οτι ο μαυροκεφ θα μπαινει πισω απο τον Αμερικανο σεντερ.
Εκτος αν παρουν μαπ στο 4 (που σημαινει οτι δε μενει ο μιλοσεβιτς αλλα ετσι γραφτηκε) και παρουν ενα κοινοτικο σεντερ ακομα
colonel gomelsky
QUOTE(Air Kef @ Aug 10 2015, 15:30 ) *
Χειρισμός υπόθεσης Δίπλαρου: Συμπεριφορά διοίκησης και κόσμου που μικραίνει την ΑΕΚ..


Το εξηγείς λίγο όταν μπορέσεις;
ssoulliss
QUOTE (tuareg @ Aug 10 2015, 15:39 ) *
εχω την εντυπωση οτι ο σακοτα δε τη χανει τη θεση στο 4 και οτι ο μαυροκεφ θα μπαινει πισω απο τον Αμερικανο σεντερ.
Εκτος αν παρουν μαπ στο 4 (που σημαινει οτι δε μενει ο μιλοσεβιτς αλλα ετσι γραφτηκε) και παρουν ενα κοινοτικο σεντερ ακομα


Ίσως. Τότε θα είναι Σάκοτα και Σαρικόπουλος το ένα δίδυμο. Λογικά ψάχνει για έναν δυναμικό ψηλό για να τον κουμπώσει στον Μαυροκεφαλίδη. Εκτός και αν πάρει δύο ψηλούς και ο Σαρικόπουλος μείνει πέμπτος στο ροτέισον.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.