Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΕΚ, ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ 2015/16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΑΕΚ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
kitrinos
QUOTE (Διονύσης @ Jun 23 2015, 11:02 ) *
Φίλε μου κίτρινε έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στην τωρινή διοίκηση της Βασίλισσας θα κάνει ότι χρειαστεί για να είναι ανταγωνιστική η ομάδα μας. Το πλάνο του Αγγελόπουλου είναι μακροπρόθεσμο και μεγαλόπνοο και αυτό είναι που με κάνει να αισιοδοξώ! Μιλάει για Γαλάτσι, για ακαδημίες, για scouting και πολλά άλλα! Θα την γιγαντώσει την ομάδα μας να είσαι σίγουρος γι' αυτό.

Συμφωνω απολυτα φιλε Διονυση και μαλιστα (αν και δεν ηθελα να το βγαλω, αλλα δεν πειραζει) με τον Αγγελοπουλο ειμαστε φιλοι 20 χρονια και ηξερα πριν να αναλαβει οτι το σκεπτοταν. Μιλησαμε μαλιστα πριν αναλαβει μιας και ξερει οτι ειμαι μπασκετικος πιο πολυ απο ποδοσφαιρικος. Δεν ηθελε αρχικα να εμπλακει γιατι ειναι ποδοσφαιρικος, αλλα με λιγο μπιρι μπιρι δεν ηθελε και πολλα για να πειστει. Αρρωστακι βλεπεις. Πως νομιζεις οτι ηξερα εδω και 2 μηνες οτι ο Καρτερ εχει κλεισει ??
Ειμαι 101 % σιγουρος οτι θα παμε καλα αρκει να ειμαστε υπομονετικοι και να κοιταμε ψηλα, οχι χαμηλα λογω πολλων ετων στην ανυποληψια
Η Β Εθνικη δεν ξεχνιεται, οπως βεβαια σε αντιπαραθεση, δεν ξεχνιεται επισης οτι ειμασταν η πρωτη ομαδα που εσπασε την κυριαρχια του Ομπραντοβιτς στα πρωταθληματα (2002) καθως και οτι σπασαμε ενα πανευρωπαικο (τουλαχιστον) ρεκορ, επιστρεφοντας απο 0-2 στα τελικα και με το τριτο ματς εκτος εδρας !!!


RipCity
καλά πέρα από Κάρτερ έχεις αναφέρει Μπουρούση, Καλάθη, Ζήση και Μπράμο, δίνοντας κάτι ποσοστά τύπου 50% για Καλάθη.

επίσης ένα συμβόλαιο 1.25 όπως είπες για Σλούκα πάει κοντά 2 με την εφορία. με λίγα λόγια δεν παίζουν τέτοια ποσά για την ΑΕΚ αυτή τη στιγμή.

επίσης ο Κατσίβελης μια χαρά προσθήκη θα ήταν, αφού χρειάζονται κι οι Έλληνες.
kitrinos
QUOTE (Runt @ Jun 23 2015, 12:37 ) *
Παιρνω πισω τους χαρακτηρισμους (παραμενω βεβαια -μεταξυ αλλων- γραφων στα νεα της "Πορφυρας").

Συνεχιζεις φιλε μου να θεωρεις εαυτον πιο ΑΕΚ απο αλλους εδω μεσα, λες κι εμεις οι αλλοι δεν επιθυμουμε το καλυτερο για την ομαδα.

Παει καλα, για να το διατρανωνεις ξανα και ξανα με τετοια επιμονη, σημαινει οτι μεσα σου το πιστευεις.
θα σε παρακαλουσα παντως να κρατας αυτη σου την πεποιθηση για τον εαυτο σου, γιατι οπως και να το κανουμε, παει και μας καθεται στο σβερκο και διμιουργει, περιττες για το τοπικ διενεξεις.

Ακομα κι αν τα ποσα που αναφερεις στα επομενα ποστ, ειναι υπαρκτα ,αν αυτα διατιθονται για μεταγραφες, με τα δεδομενα που εχω μπροστα μου η διοικηση αυτο δεν μου το δειχνει.

Αν ηταν να τιναξει την μπανκα στον αερα δεν θα ασχολουνταν καθολου με Κατσιβελη (αντιλαμβανεσαι εδω την αντιφατικοτητα του πραγματος, καθυστερουμε να κλεισουμε εναν παικτη στα 120χ, παρολαυτα δυναμεθα να αποκτησουμε εναν αλλο που κοστολογειται σχεδον στα δεκαπλασια) θα πηγαινε κατεθειαν στον Καλαθη η στον Σλουκα.

Βαδιζουμε λοιπον με τα οσα γνωριζουμε ως υπαρκτα κι οχι με τα οσα επιθυμουμε...

Παραμενω στη φιλοσοφια μιας ομαδας που θα χτιστει με οσο το δυνατον -εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να λεω οτι ετοιμοι Ελληνες παικτες στην αγορα με προοπτικη ειναι ελαχιστοι- καλυτερους νεους Ελληνες παικτες που θα μπολιαστουν με οσο το δυνατον ακριβους ξενους ,αλλα και μικρους - ο Χρηστιδης ειναι ο καλυτερος παικτης στο εφηβικο της ΕΚΑΣΘ, δεν συμμετεχει απλα σ' αυτη- ταλαντουχους που θα ενσωματονται σιγα-σιγα
Γιουγκοσλαβικη - Ιβκοβιτς κα- η συνταγη οχι δικη μου.


ΧΑΧΑΧΑ - Καλο το περι Πορφυρα !! Ζητω συγνωμην αν σας υποτιμησα, αλλα δεν ελεχθη υποτιμητικα. Ισα ισα που σαν ξερων απο ΕΣΚΑΝΑ, σας τιμω ιδιαιτερως. Ηταν απλα σχημα λογου (παραδειγμα)
Ασε που σαν μεταγραφη εδω απο το γυναικειο forum του site, δεν διεκδικω δαφνες παραπανω η' λιγοτερης ΑΕΚοφροσυνης. Λογω ηλικιας πιο πολυ το χρησιμοποιησα (λιγη παραπανω ενασχοληση με το μπασκετ λογω πολυετιας)
Τελος παντων σορυ αν ενοχλησα, δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου
Οσο για τον Κατσιβελη διαφωνω καθετα. Τον θεωρω παικταρα και πολυ υποβαθμισμενο
Runt
QUOTE (Διονύσης @ Jun 23 2015, 12:56 ) *
http://www.sportit.gr/provari-ta-kitrinomavra-o-vasiliadis/

Πρόταση σε Βασιλειάδη σύμφωνα με το sportit.

Δεν ειμαι φαν, ειναι και μεγαλουτσικος, ζηταει και πολλα...
Τα μονα θετικα κτγμ, ειναι οτι ειναι εμπειρος παικτης και θα βοηθησει, αν ερθει, στα αποδυτηρια λογω ταπεραμεντου.

QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ Jun 23 2015, 13:35 ) *
Λεγεται πως ο Σακοτα σκεφτεται να μην κρατησει τον Αθηναιου. Ελπιζω να εχει κατι καλυτερο στα σκαρια διοτι θα ειναι λαθος κινηση για μενα.

Συμφωνω κι ελπιζω να μη σκεφτεται το ιδιο και για Wilbekin.


QUOTE (sirax23 @ Jun 23 2015, 15:07 ) *
...Οι κινησεις ομως που βλεπω να γινονται με αποκτηση νεαρων πολυ ταλαντουχων παικτων και το project με το γαλατσι που επεται με ακαδημιες κλπ. ειναι 100% προς τη σωστη κατεύθυνση και ειναι ο μονος τροπος για να μπορεσει η ΑΕΚ μετα απο μερικα χρονια να διεκδηκει με αξιωσεις τιτλους ,με την προσθηκη εννοειται παντοτε 2-3 top class ξενων παικτων.


Οπως τα λες φιλε.
Καλως ηρθες και καλα ποσταρισματα
kitrinos
QUOTE (RipCity @ Jun 23 2015, 15:45 ) *
καλά πέρα από Κάρτερ έχεις αναφέρει Μπουρούση, Καλάθη, Ζήση και Μπράμο, δίνοντας κάτι ποσοστά τύπου 50% για Καλάθη.

επίσης ένα συμβόλαιο 1.25 όπως είπες για Σλούκα πάει κοντά 2 με την εφορία. με λίγα λόγια δεν παίζουν τέτοια ποσά για την ΑΕΚ αυτή τη στιγμή.

επίσης ο Κατσίβελης μια χαρά προσθήκη θα ήταν, αφού χρειάζονται κι οι Έλληνες.

Σε πληροφορω οτι ολα αυτα τα ονοματα επαιζαν και παιζουν ακομη. Μονον ο Καλαθης διεγραφη γιατι ο Παναθηναικος δινει παρα πολλα χρηματα και δεν παιζεται. Θα δεις συν τω χρονω. Για τον Μπραμος, αν οι εξετασεις του ειναι καλες, ειμαι σχεδον σιγουρος (εκτος αν μπει στην μεση παλι ο Παναθηναικος, οπως γραφεται)
Για τον Σλουκα ηταν δικη μου επιθυμια να εμπλακει η ΑΕΚ μονον και μονον για να μας αποδειξει (και σε εμας αλλα και στον εαυτο της) οτι κοιταει ψηλα.
Οσο για τον Κατσιβελη, τον θεωρω και παικταρα και πολυ υποτιμημενο
j-kidd13
QUOTE(kitrinos @ Jun 23 2015, 15:38 ) *
Η Β Εθνικη δεν ξεχνιεται, οπως βεβαια σε αντιπαραθεση, δεν ξεχνιεται επισης οτι ειμασταν η πρωτη ομαδα που εσπασε την κυριαρχια του Ομπραντοβιτς στα πρωταθληματα (2002) καθως και οτι σπασαμε ενα πανευρωπαικο (τουλαχιστον) ρεκορ, επιστρεφοντας απο 0-2 στα τελικα και με το τριτο ματς εκτος εδρας !!!


Φιλε μου,χωρις καμια διαθεση ειρωνιας,ισα ισα χαιρομαι που η ΑΕΚ επεστρεψε και φαινεται να αποκτα μια διοικηση με διαθεση να επενδυσει-το ιδιο ισχυει και για το ποδοσφαιριο-γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να μην υπαρχει επαρση και αλαζονια.Η ΑΕΚ τη 10ετια του 60 ηταν κυριαρχος και εφερε τον πρωτο ευρωπαικο τιτλο,οκ.Απο το 70 και μετα ομως βολοδερνει μεταξυ 2ης-5ης θεσης έχοντας και πολλες χρονιες τερματισει 7η-8η-9η.Μεσα σε 40 χρονια σχεδον ειδε 1 πρωταθλημα.Προσωπικα διαφωνω οτι ειναι η δυναμη που πιστευετε οτι οι φιλαθλοι της οτι ειναι στο ελληνικο μπασκετικο στερεωμα.Μακαρι να καταφερει αρχικα να φτασει το επιπεδο που ειχε προ 15ετιας,που πηγε τελικο ευρωπης και πηρε και ενα σαπορτα,να μπορει δηλαδη να μπει σφηνα στους 2 σταθερα,ωστε να διεκδικει να αφηνει καποιον εξω απο τους τελικους,και μετα βλεπουμε για παραπανω...
Runt
QUOTE (kitrinos @ Jun 23 2015, 15:52 ) *
ΧΑΧΑΧΑ - Καλο το περι Πορφυρα !! Ζητω συγνωμην αν σας υποτιμησα, αλλα δεν ελεχθη υποτιμητικα. Ισα ισα που σαν ξερων απο ΕΣΚΑΝΑ, σας τιμω ιδιαιτερως. Ηταν απλα σχημα λογου (παραδειγμα)
Ασε που σαν μεταγραφη εδω απο το γυναικειο forum του site, δεν διεκδικω δαφνες παραπανω η' λιγοτερης ΑΕΚοφροσυνης. Λογω ηλικιας πιο πολυ το χρησιμοποιησα (λιγη παραπανω ενασχοληση με το μπασκετ λογω πολυετιας)
Τελος παντων σορυ αν ενοχλησα, δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου
Οσο για τον Κατσιβελη διαφωνω καθετα. Τον θεωρω παικταρα και πολυ υποβαθμισμενο



Προς τι ο πλυθηντικος; Εκτος κι αν αναφερεσαι και σε αλλα μελη...

Δεν εχω καθολου κακη αποψη για τον Κατσιβελη, αντιθετως θεωρω οτι το οτι δεν αναδειχθηκε στν προηγουμενη ομαδα του, οφειλεται εν μερη στο γεματο πολυ καλα
γκαρντ, στο ροστερ του Ολυμπιακου και εν μερει στο κεφαλι του, στην ψυχολογια του καλυτερα.
Dwyane ''the flash'' Wade
@J-kidd13
Το ποστ σου τα λεει ολα.

@Kitrinos

Φιλε με εχεις μπερδεψει. Στις αναφορες για Κατσιβελλη μας ειπες στην αρχη για ''παικτακια της σειρας'' και στα τελευταια σου ποστ τον αναφερεις ως ''παικταρα''. dry.gif
ashton
QUOTE
H διοίκηση της ΑΕΚ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση του αθλητή Μαρκ Αντόνιο Κάρτερ.

Ο Αμερικανός άσος υπέγραψε σήμερα (23/6) συμβόλαιο με την ΑΕΚ έως το τέλος της αγωνιστικής περιόδου 2015 – 2016.

Βιογραφικό:

H AEK θα είναι η τέταρτη ελληνική ομάδα στην οποία θα αγωνιστεί, μετά το Ρέθυμνο, τον Πανιώνιο και τον ΠΑΟΚ. Ο Marc Antonio Carter γεννήθηκε στις 22 Μαΐου 1985 στο Mechanicsville του Maryland, έχει ύψος 1μ.91 και ξεκίνησε το μπάσκετ από το γυμνάσιο Chopticon του Maryland, ενώ αποφοίτησε από το πανεπιστήμιο UNC Wilmington το 2008 με 15,8 πόντους, 5,5 ριμπάουντ και 4,1 ασίστ.

Ξεκίνησε την επαγγελματική του καριέρα από την Γερμανία και για δύο χρόνια αγωνίστηκε στην Dusseldorf (2008-10), στη συνέχεια έπαιξε στην Κύπρο με την ΑΕΛ (2010-11), ενώ την σεζόν 2011-12 επέστρεψε στη Γερμανία και την Phoenix Hagen.

Ο 30χρονος άσος, είχε φέτος με τον ΠΑΟΚ 11,8 πόντους, 4,5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1,1 κλεψίματα σε 30 λεπτά κατά μέσο όρο στην Basket League, ενώ στο Eurocup είχε 11,2 πόντους, 4,3 ριμπάουντ, 2,3 ασίστ και 1,4 κλεψίματα σε 30 λεπτά ανά αγώνα.


http://www.aekbc.gr/el/articles-217/upegrapse-o-karter.htm
Διονύσης
Πολύ καλή μεταγραφική κίνηση, πολύ σταθερός παίκτης και γνώστης της ελληνικής πραγματικότητας. Από την άλλη γιατί υπέγραψε μόνο για ένα χρόνο, η αρχική εκτίμηση ήταν για συμβόλαιο 2 ετών που είναι και το πιο λογικό αν θες να κάνεις ένα κορμό.
yorgos
Kαλή κίνηση για αρχή. Τα 100 για Κατσίβελη ακούγονται λογικά και θα τα βρει σχετικά εύκολα από την ΑΕΚ, νομίζω. Ο Άρης δε φαίνεται να έχει το ίδιο πορτοφολι προς το παρόν.
Psych
Σορι που παρεμβαίνω... αλλά:

Η ΑΕΚ αυτή τη στιγμή έχει ως βασικό στόχο να κλειδώσει την τρίτη θέση στο πρωτάθλημα και να δείξει σε Uleb πως είναι έτοιμη για Eurocup. Μεταγραφές τύπου Βασιλειάδη, Κάρτερ (ΚΑΙ Κατσίβελη) είναι ιδανικές. Δεν κάνουν απλώς τη διαφορά στο ελληνικό πρωτάθλημα για πλάκα, αλλά καθιστούν την ΑΕΚ σχεδόν χωρίς αντίπαλο για την τρίτη θέση. Τι άλλο μπορεί να ζητάει ο οπαδός της ομάδας αυτής στην προκειμένη φάση;
Διονύσης
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε μου Psych, βήμα βήμα να φτιάξουμε μια ομάδα που να βγαίνει με άνεση τρίτη και να είναι και ανταγωνιστική με τους 2 αιωνίους και να μπούμε με αυτό τον τρόπο στο μάτι του Μπερτομέου με την καλή έννοια και επίσης με μια καλή πορεία στο Eurocup, να έχουμε αυξημένες ελπίδες για Euroleague από τη σεζόν 2016-17.
thanath
Να ρωτήσω κάτι. Για φέτος εχει ελπίδες για το eurocap η ΑΕΚ? Πόσες ελληνικές ομάδες πάνε συνήθως?
ashton
Στατιστικά καριέρας

http://vasilissa.blogspot.gr/2015/06/marc-...nio-carter.html
radical
QUOTE (thanath @ Jun 23 2015, 21:22 ) *
Να ρωτήσω κάτι. Για φέτος εχει ελπίδες για το eurocap η ΑΕΚ? Πόσες ελληνικές ομάδες πάνε συνήθως?


ΟΣΦΠ-ΠΑΟ εχουν κλειστα συμβολαια με Ευρωλιγκα και μονο μια ομαδα βγαινει κανονικα Γιουροκαπ (ο 3ος ΠΑΟΚ)
για να παιξει αλλη ομαδα στο Γιουροκαπ πρεπει να της δωσει ο Μπερτομεου wild card και για αυτο προσπαθει ο Μακης Αγγελοπουλος

QUOTE (j-kidd13 @ Jun 23 2015, 16:00 ) *
Φιλε μου,χωρις καμια διαθεση ειρωνιας,ισα ισα χαιρομαι που η ΑΕΚ επεστρεψε και φαινεται να αποκτα μια διοικηση με διαθεση να επενδυσει-το ιδιο ισχυει και για το ποδοσφαιριο-γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να μην υπαρχει επαρση και αλαζονια.Η ΑΕΚ τη 10ετια του 60 ηταν κυριαρχος και εφερε τον πρωτο ευρωπαικο τιτλο,οκ.Απο το 70 και μετα ομως βολοδερνει μεταξυ 2ης-5ης θεσης έχοντας και πολλες χρονιες τερματισει 7η-8η-9η.Μεσα σε 40 χρονια σχεδον ειδε 1 πρωταθλημα.Προσωπικα διαφωνω οτι ειναι η δυναμη που πιστευετε οτι οι φιλαθλοι της οτι ειναι στο ελληνικο μπασκετικο στερεωμα.Μακαρι να καταφερει αρχικα να φτασει το επιπεδο που ειχε προ 15ετιας,που πηγε τελικο ευρωπης και πηρε και ενα σαπορτα,να μπορει δηλαδη να μπει σφηνα στους 2 σταθερα,ωστε να διεκδικει να αφηνει καποιον εξω απο τους τελικους,και μετα βλεπουμε για παραπανω...


μονο ο ΠΑΟ πρωταγωνιστει διαχρονικα στο ελληνικο μπασκετ (πιο συγκεκριμενα μεταπολεμικα - απο το 1945 - με εξαιρεση την περιοδο απο μεσα 1980 μεχρι αρχες 1990).
Ολες οι αλλες ιστορικες ομαδες εχουν καποιες εποχες που πρωταγωνιστουν και περιοδους μετριοτητας ή ανυποληψιας.
SkyFall
Τελικά τον Χριστίδη τον έχετε κλείσει ή οχι; Όχι απ' ότι μαθαίνω.
kitrinos
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 23 2015, 16:00 ) *
Φιλε μου,χωρις καμια διαθεση ειρωνιας,ισα ισα χαιρομαι που η ΑΕΚ επεστρεψε και φαινεται να αποκτα μια διοικηση με διαθεση να επενδυσει-το ιδιο ισχυει και για το ποδοσφαιριο-γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να μην υπαρχει επαρση και αλαζονια.Η ΑΕΚ τη 10ετια του 60 ηταν κυριαρχος και εφερε τον πρωτο ευρωπαικο τιτλο,οκ.Απο το 70 και μετα ομως βολοδερνει μεταξυ 2ης-5ης θεσης έχοντας και πολλες χρονιες τερματισει 7η-8η-9η.Μεσα σε 40 χρονια σχεδον ειδε 1 πρωταθλημα.Προσωπικα διαφωνω οτι ειναι η δυναμη που πιστευετε οτι οι φιλαθλοι της οτι ειναι στο ελληνικο μπασκετικο στερεωμα.Μακαρι να καταφερει αρχικα να φτασει το επιπεδο που ειχε προ 15ετιας,που πηγε τελικο ευρωπης και πηρε και ενα σαπορτα,να μπορει δηλαδη να μπει σφηνα στους 2 σταθερα,ωστε να διεκδικει να αφηνει καποιον εξω απο τους τελικους,και μετα βλεπουμε για παραπανω...


Φιλε μου σε γενικες γραμμες δεν διαφωνουμε. Αν ομως συμφωνεις σε αυτα που μου απαντησες (φαντασου φετος να γυρνουσες την σειρα με Ολυμπιακο απο το 0-2, τι θα ελεγες. Αυτο ακριβως εκανε η ΑΕΚ), απλα σε πληροφορω οτι η ΑΕΚ εχει 11 πρωταθληματα. Τιποτε αλλο


QUOTE (SkyFall @ Jun 24 2015, 10:45 ) *
Τελικά τον Χριστίδη τον έχετε κλείσει ή οχι; Όχι απ' ότι μαθαίνω.

Ωχ !! Και αν τον χασουμε ?? ΑΜΑΝ! Τι κανουμε μετα ?? rolleyes.gif
kitrinos
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ Jun 23 2015, 16:12 ) *
@J-kidd13
Το ποστ σου τα λεει ολα.

@Kitrinos

Φιλε με εχεις μπερδεψει. Στις αναφορες για Κατσιβελλη μας ειπες στην αρχη για ''παικτακια της σειρας'' και στα τελευταια σου ποστ τον αναφερεις ως ''παικταρα''. dry.gif


Αγαπητε μου φιλε στα "παικτακια της σειρας" φυσικα και δεν αναφερομουν στον Κατσιβελη αλλα σε κατι ανερχομενα αστερακια (πιθανως) απο Πατρες, Περιστερια και λοιπα
Για αυτα λεω οτι ειναι μεταγραφες για Πανιωνιους ετσι ωστε να ανεβει η αξια μεταπωλησης τους και να βγαλει η ομαδα καποια χρηματα μηπως και βοηθησει το ποδοσφαιρο της πλατειας
Η ΑΕΚ δεν πρεπει να σκεπτεται ετσι, και δεν σκεπτεται, ευτυχως (απλα επενδυει στο ....μελλον, αλλα φυσικα δεν ξεχνα και το παρον, που παιζει τον μεγιστο ρολο και ΑΜΕΣΑ)
Αλλιως μεταλλασεσαι σε Πανιωνιο (σαν σκεπτικο βεβαια)
Δεν βλεπεις καποια ποστ Ολυμπιακων παρακατω που μας λενε (ντε και καλα απο .....συμπαθεια) οτι θα πρεπει να εδραιωθουμε πρωτα στην ...........τριτη θεση και μετα να κοιταξουμε παραπανω ??
Αν σκεπτεσαι ετσι και ενεργεις αναλογα, ε ναι.........τοτε σου αξιζει ΜΟΝΟΝ η τριτη θεση
Τωρα οπως εγιναν τα πραγματα στην ΑΕΚΑΡΑ το σκεπτικο και οι κινησεις ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΕΣ να δειχνουν μονον σπασιμο του διδυμου ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ
Που ηταν ο Ολυμπιακος πριν τους αδερφους Αγγελοπουλους ??????
Και για να τα πουμε και αλλιως, ΠΟΣΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΧΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΠΟΣΑ Η ΑΕΚ ?????
Που ηταν ο Ολυμπιακος προ Αγγελοπουλων και που η ΑΕΚ ??
Ποσα εκατομμυρια ξοδεψαν και ξοδευουν οι Αγγελοπουλοι για να παρουν .............2 πρωταθληματα σε 5 χρονια ??
Ποια Ελληνικη ομαδα εξευτελιστηκε παγκοσμια, προηγουμενη 2-0 σε τελικα, εχοντας το επομενο αγωνα στην εδρα της και τελικα εχασε 3-2 ???? Απο ποια ομαδα εγινε αυτο ??

Αυτα τα ολιγα για να μην μας θεωρουν γατακια. Εδω δεν ποσταρουν οι Πανιωνιοι
Ποστ της ΑΕΚΑΡΑΣ ειναι

Οποιος θελει ας το καταλαβει. Οποιος οχι ........................προβλημα του να συνεχισει να εξευτελιζεται
Και ως αναφορα εμενα, συνεχιστε να με θεωρειτε γραφικο. Ποσως με ενδιαφερει. Απλα η υπενθυμιση της αληθειας και της ιστοριας ποναει τα ............καινουργια δεδομενα
ΑΕΚΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

SkyFall
QUOTE (kitrinos @ Jun 24 2015, 11:06 ) *
Ωχ !! Και αν τον χασουμε ?? ΑΜΑΝ! Τι κανουμε μετα ?? rolleyes.gif



QUOTE (kitrinos @ Jun 24 2015, 11:22 ) *
Αυτα τα ολιγα για να μην μας θεωρουν γατακια. Εδω δεν ποσταρουν οι Πανιωνιοι
Ποστ της ΑΕΚΑΡΑΣ ειναι

Οποιος θελει ας το καταλαβει. Οποιος οχι ........................προβλημα του να συνεχισει να εξευτελιζεται
Και ως αναφορα εμενα, συνεχιστε να με θεωρειτε γραφικο. Ποσως με ενδιαφερει. Απλα η υπενθυμιση της αληθειας και της ιστοριας ποναει τα ............καινουργια δεδομενα
ΑΕΚΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ


smiley.gif icon_drunk.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(kitrinos @ Jun 24 2015, 11:22 ) *
Αγαπητε μου φιλε στα "παικτακια της σειρας" φυσικα και δεν αναφερομουν στον Κατσιβελη αλλα σε κατι ανερχομενα αστερακια (πιθανως) απο Πατρες, Περιστερια και λοιπα
Για αυτα λεω οτι ειναι μεταγραφες για Πανιωνιους ετσι ωστε να ανεβει η αξια μεταπωλησης τους και να βγαλει η ομαδα καποια χρηματα μηπως και βοηθησει το ποδοσφαιρο της πλατειας
Η ΑΕΚ δεν πρεπει να σκεπτεται ετσι, και δεν σκεπτεται, ευτυχως (απλα επενδυει στο ....μελλον, αλλα φυσικα δεν ξεχνα και το παρον, που παιζει τον μεγιστο ρολο και ΑΜΕΣΑ)
Αλλιως μεταλλασεσαι σε Πανιωνιο (σαν σκεπτικο βεβαια)
Δεν βλεπεις καποια ποστ Ολυμπιακων παρακατω που μας λενε (ντε και καλα απο .....συμπαθεια) οτι θα πρεπει να εδραιωθουμε πρωτα στην ...........τριτη θεση και μετα να κοιταξουμε παραπανω ??
Αν σκεπτεσαι ετσι και ενεργεις αναλογα, ε ναι.........τοτε σου αξιζει ΜΟΝΟΝ η τριτη θεση
Τωρα οπως εγιναν τα πραγματα στην ΑΕΚΑΡΑ το σκεπτικο και οι κινησεις ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΕΣ να δειχνουν μονον σπασιμο του διδυμου ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ
Που ηταν ο Ολυμπιακος πριν τους αδερφους Αγγελοπουλους ??????
Και για να τα πουμε και αλλιως, ΠΟΣΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΧΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΠΟΣΑ Η ΑΕΚ ?????
Που ηταν ο Ολυμπιακος προ Αγγελοπουλων και που η ΑΕΚ ??
Ποσα εκατομμυρια ξοδεψαν και ξοδευουν οι Αγγελοπουλοι για να παρουν .............2 πρωταθληματα σε 5 χρονια ??
Ποια Ελληνικη ομαδα εξευτελιστηκε παγκοσμια, προηγουμενη 2-0 σε τελικα, εχοντας το επομενο αγωνα στην εδρα της και τελικα εχασε 3-2 ???? Απο ποια ομαδα εγινε αυτο ??

Αυτα τα ολιγα για να μην μας θεωρουν γατακια. Εδω δεν ποσταρουν οι Πανιωνιοι
Ποστ της ΑΕΚΑΡΑΣ ειναι

Οποιος θελει ας το καταλαβει. Οποιος οχι ........................προβλημα του να συνεχισει να εξευτελιζεται
Και ως αναφορα εμενα, συνεχιστε να με θεωρειτε γραφικο. Ποσως με ενδιαφερει. Απλα η υπενθυμιση της αληθειας και της ιστοριας ποναει τα ............καινουργια δεδομενα
ΑΕΚΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ


Κοιτα αδερφε, αυτα τα περι ιστοριας και πρωταθληματων τα εχεις λιγο μπερδεμενα μου φαινεται στο μυαλο σου. Η μοναδικη ελληνικη ομαδα που πρωταγωνιστουσε διαχρονικα στο πρωταθλημα ειναι ο Παναθηναικος.
ΟΚ, πηραν πορωταθληματα και υπηρξαν και αλλες δυναστειες αλλα οχι διαχρονικα. Το 50 ο Πανελληνιος, το 60 εμεις, το 80 ο Αρης και το 90 ο Ολυμπιακος. Αυτα για να μην λεμε και οτι θελουμε. Κι εγω Αεκ ειμαι αλλα μην γινουμε και μαμαδες κουκουβαγιες.

Σορρυ για το οφ τοπικ.
Zoys
QUOTE(kitrinos @ Jun 24 2015, 11:22 ) *
Οποιος θελει ας το καταλαβει. Οποιος οχι ........................προβλημα του να συνεχισει να εξευτελιζεται

Ναι, υπάρχει κάποιος που εξευτελίζεται με το επίπεδο των ποστ του, αλλά δεν θα συνεχίσει για πολύ. Στο επόμενο κείμενο σε ανάλογο ύφος θα υπάρξει διαγραφή και φάουλ. Ρίξε και μια ματιά στους κανονισμούς του forum.
Διονύσης
Ρε παιδιά μην ξεφεύγεται, εδώ είναι τόπικ της Βασίλισσας και όχι για να λύνεται τις διαφορές σας. Θέλουμε να ενημερωνόμαστε για το μπασκετάκι και όχι να ανοίγουμε κόντρες.
kitrinos
QUOTE (SkyFall @ Jun 24 2015, 11:28 ) *
smiley.gif icon_drunk.gif


bball.gif rolleyes.gif
Απλα δες αριστερα τον αγαπημενο παικτη ενος αρρωστου ΑΕΚτζη, αλλα ...............ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΥ για να καταλαβεις την αποψη μου περι ...............Χρηστιδηδων 69.gif


QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ Jun 24 2015, 11:31 ) *
Κοιτα αδερφε, αυτα τα περι ιστοριας και πρωταθληματων τα εχεις λιγο μπερδεμενα μου φαινεται στο μυαλο σου. Η μοναδικη ελληνικη ομαδα που πρωταγωνιστουσε διαχρονικα στο πρωταθλημα ειναι ο Παναθηναικος.
ΟΚ, πηραν πορωταθληματα και υπηρξαν και αλλες δυναστειες αλλα οχι διαχρονικα. Το 50 ο Πανελληνιος, το 60 εμεις, το 80 ο Αρης και το 90 ο Ολυμπιακος. Αυτα για να μην λεμε και οτι θελουμε. Κι εγω Αεκ ειμαι αλλα μην γινουμε και μαμαδες κουκουβαγιες.

Σορρυ για το οφ τοπικ.

Δεν διαφωνησα μαζι σου. Οντως Παναθηναικος (πρωτιστα)και ο ΑΡΗΣ πρωταγωνιστουσαν ανεκαθεν, αλλα καποια δεδομενα για αλλες ομαδες δεν αλλαζουν, οπως

1. Η ΠΡΩΤΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΗΤΑΝ Η ΧΑΝΘ
2. Η ΜΟΝΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ (ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ) ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΤΙΤΛΟ ΗΤΑΝ Η ΑΕΚ ΚΑΙ .......ΜΕ ΜΟΝΟΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΙΚΤΕΣ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ
3. Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΗΤΑΝ Ο ................ΓΙΩΡΓΟΣ

Αρα ??????? να ξερουμε ποιοι ειμαστε και να απαντουμε σε .......καποιους (Ολυμπιακους που νομιζουν οτι κατι εγιναν τελευταια λογω νεοπλουτισμου) αναλογα
Οταν υποβαθμιζομαστε μονοι μας και κοιταμε για ............τριτη θεση και ..........Χρηστιδηδες, τοτε γινομαστε πλατειακοι και δειχνουμε μη γνωση της μπασκετικης ιστοριας

Μπορει κανεις να μην πει οτι ο αυτοκρατορας του Ελληνικου πολο ειναι ο Εθνικος η' του γυναικειου μπασκετ το Σπορτιγκ ??
Τελευταια βολοδερνουν στα χαμηλα η' στην Α2. Ε ΚΑΙ ?????????
Θα σου πει ο Ολυμπιακος (οταν απευθυνεται σε μωρους) οτι "τα τελευταια χρονια σκιζω" . Φυσικα, ε και ??
Ο ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ, ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ !!!!!
Στο γυναικειο μπασκετ θα σκασουν μυτη οι Αθηναικοι, τα Ελληνικα και τα αλλα συναφη. Ε ΚΑΙ ??
Ο ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ, ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ !!!!!

Καταλαβες τωρα, η...................παλι τα ιδια ??

Ανακεφαλαιωνω - ΠΟΙΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (στο μπασκετ) ????????????????





QUOTE (Διονύσης @ Jun 24 2015, 11:46 ) *
Ρε παιδιά μην ξεφεύγεται, εδώ είναι τόπικ της Βασίλισσας και όχι για να λύνεται τις διαφορές σας. Θέλουμε να ενημερωνόμαστε για το μπασκετάκι και όχι να ανοίγουμε κόντρες.


Καμμια κοντρα . ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ λεγεται και απο οτι παρατηρω, οταν δεν υπαρχουν ακραιοι χαρακτηρισμοι (συνηθως υπαρχουν οταν δεν υπαρχει αντιλογος. Η "ευκολη" λυση) μια χαρα ειμαστε
benchwarmer
QUOTE(kitrinos @ Jun 24 2015, 11:22 ) *
Και για να τα πουμε και αλλιως, ΠΟΣΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΧΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΠΟΣΑ Η ΑΕΚ ?????


https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CF%81%....BB.CF.89.CE.BD

QUOTE(kitrinos @ Jun 24 2015, 11:22 ) *
Οποιος θελει ας το καταλαβει. Οποιος οχι ........................προβλημα του να συνεχισει να εξευτελιζεται


Στα λόγια μου έρχεσαι.
kitrinos
QUOTE (Zoys @ Jun 24 2015, 11:39 ) *
Ναι, υπάρχει κάποιος που εξευτελίζεται με το επίπεδο των ποστ του, αλλά δεν θα συνεχίσει για πολύ. Στο επόμενο κείμενο σε ανάλογο ύφος θα υπάρξει διαγραφή και φάουλ. Ρίξε και μια ματιά στους κανονισμούς του forum.

Τα εχω δει και ΤΑ ΣΕΒΟΜΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ως φιλοξενουμενος.
Υπαρχει καπου που επιτρεπεται να χαρακτηριζεται καποιος ως γραφικος ? Εχω χαρακτηρισει καποιον εδω μεσα ως κατι ?? η' απαντω σε προκλητικα δημοσιευματα (και μαλιστα προσωπικα) ???
Τελος παντων, εχω την συνειδηση μου καθαρη, οποτε καντε οτι θελετε. Να με κανετε να παψω και να μην ΑΠΑΝΤΩ σε προκλησεις παντως, αποκλειεται.
Αν δεν με δεχεστε, απλα πειτετο μου. NO PROBLEM. Καλο θα ηταν παντως να μου εξηγησετε (αν θελετε δηλαδη) γιατι αυτη η μεμονωμενη συμπεριφορα κατα μου, γιατι δημοτικο εχω βγαλει και καταλάβαινω αρκετα, πιστευω


QUOTE (kitrinos @ Jun 24 2015, 13:15 ) *
Τα εχω δει και ΤΑ ΣΕΒΟΜΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ως φιλοξενουμενος.
Υπαρχει καπου που επιτρεπεται να χαρακτηριζεται καποιος ως γραφικος ? Εχω χαρακτηρισει καποιον εδω μεσα ως κατι ?? η' απαντω σε προκλητικα δημοσιευματα (και μαλιστα προσωπικα) ???
Τελος παντων, εχω την συνειδηση μου καθαρη, οποτε καντε οτι θελετε. Να με κανετε να παψω και να μην ΑΠΑΝΤΩ σε προκλησεις παντως, αποκλειεται.
Αν δεν με δεχεστε, απλα πειτετο μου. NO PROBLEM. Καλο θα ηταν παντως να μου εξηγησετε (αν θελετε δηλαδη) γιατι αυτη η μεμονωμενη συμπεριφορα κατα μου, γιατι δημοτικο εχω βγαλει και καταλάβαινω αρκετα, πιστευω

Α! Και δεν επιτρεπω σε κανεναν να μιλα για το επιπεδο μου. Ποιος αλλωστε ειναι σε θεση να με κρινει ? (οχι μονον εμενα, αλλα τον οιονδηποτε)


QUOTE (Zoys @ Jun 24 2015, 11:39 ) *
Ναι, υπάρχει κάποιος που εξευτελίζεται με το επίπεδο των ποστ του, αλλά δεν θα συνεχίσει για πολύ. Στο επόμενο κείμενο σε ανάλογο ύφος θα υπάρξει διαγραφή και φάουλ. Ρίξε και μια ματιά στους κανονισμούς του forum.

Και μιας και μιλαμε για επιπεδο, εισαι Ολυμπιακος ετσι ???
Zoys
QUOTE(kitrinos @ Jun 24 2015, 13:15 ) *
Τα εχω δει και ΤΑ ΣΕΒΟΜΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ως φιλοξενουμενος.
Υπαρχει καπου που επιτρεπεται να χαρακτηριζεται καποιος ως γραφικος ? Εχω χαρακτηρισει καποιον εδω μεσα ως κατι ?? η' απαντω σε προκλητικα δημοσιευματα (και μαλιστα προσωπικα) ???
Τελος παντων, εχω την συνειδηση μου καθαρη, οποτε καντε οτι θελετε. Να με κανετε να παψω και να μην ΑΠΑΝΤΩ σε προκλησεις παντως, αποκλειεται.
Αν δεν με δεχεστε, απλα πειτετο μου. NO PROBLEM. Καλο θα ηταν παντως να μου εξηγησετε (αν θελετε δηλαδη) γιατι αυτη η μεμονωμενη συμπεριφορα κατα μου, γιατι δημοτικο εχω βγαλει και καταλάβαινω αρκετα, πιστευω

Δημιουργείς συνεχώς προκλήσεις, πυροδοτείς το κλίμα άνευ λόγου και αναφέρεσαι υποτιμητικά σε άλλα μέλη και ομάδες φιλάθλων όπως αυτά που γράφεις για τον Πανιώνιο. Το να λες λοιπόν ότι σέβεσαι τους κανονισμούς είναι παντελώς αβάσιμο.
SkyFall
Για το επίπεδο των ποστ σου είπε ο άνθρωπος.
Τεσπα, συνεχίστε

Bodiroga87
Το φόρουμ παιδιά δεν είναι οπαδικό. Όλοι ξέρουν ποια είναι η ΑΕΚ, ποιος ειναι ο Αρης, ο ΠΑΟ, ο ΟΣΦΠ, ο ΠΑΟΚ κτλ. Το ελληνικό μπάσκετ έχει ανάγκη όλες αυτές τις ομάδες για να δυναμώσει και η Α1 να γίνει ξανά ένα από τα κορυφαία πρωταθλήματα στην Ευρώπη. Μη τσακώνεστε λοιπόν για το ποιος την έχει μεγαλύτερη γιατί μόνο κακό δημιουργείτε. Με αυτόν τον τρόπο συμπεριφέρεται και ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος και βλέπετε την πτώση του ΠΑΟ τα τελευταία χρόνια σε αγωνιστικό και σε εξωαγωνιστικό επίπεδο.
j-kidd13
QUOTE(radical @ Jun 23 2015, 23:50 ) *
μονο ο ΠΑΟ πρωταγωνιστει διαχρονικα στο ελληνικο μπασκετ (πιο συγκεκριμενα μεταπολεμικα - απο το 1945 - με εξαιρεση την περιοδο απο μεσα 1980 μεχρι αρχες 1990).
Ολες οι αλλες ιστορικες ομαδες εχουν καποιες εποχες που πρωταγωνιστουν και περιοδους μετριοτητας ή ανυποληψιας.


Και ο Ολυμπιακος εχει μεγαλυτερη σταθεροτητα απο την Αεκ φιλε μου.Περασε τη 10ετια του 80 μια πολυ κακη περιοδο,οπως και μια 2ετια σερι,επι Κορυδαλλου,ομως ειχε μια κυριαρχια επι Ιωαννιδη,κατα το παρελθον εχει να επιδειξει πρωταθληματα και συμμετοχες σε τελικους,και τα τελευταια χρονια 10 εχει επανελθει για τα καλα απλα ειχε την ατυχια να πεσει πανω στην καλυτερη ομαδα της ευρωπης σε διαρκεια,συν οτι τα τελευταια 3 χρονια ειναι τοπ απλα.



QUOTE(kitrinos @ Jun 24 2015, 11:06 ) *
Φιλε μου σε γενικες γραμμες δεν διαφωνουμε. Αν ομως συμφωνεις σε αυτα που μου απαντησες (φαντασου φετος να γυρνουσες την σειρα με Ολυμπιακο απο το 0-2, τι θα ελεγες. Αυτο ακριβως εκανε η ΑΕΚ), απλα σε πληροφορω οτι η ΑΕΚ εχει 11 πρωταθληματα. Τιποτε αλλο


Ο Παναθηναικος εχει σαρωσει ο,τι υπαρχει και δεν υπαρχει...Τι να μου πει ενα πρωταθλημα παραπανω,ακομα και αν γυρναγα το 0-2.Εμενα σαν οπαδο,ο στοχος μου ειναι να μπει το 7ο αστερι στη φανελα,οχι να παρω ενα πρωταθλημα ακομα.Καλα για το κυπελλο δεν το συζητω καν.Εσυ σαν Αεκτζης,μνημονευεις ακομα εκεινο το 3-2 απο 0-2 που εγινε πριν 13!!! χρονια,γιατι δεν εχεις τιποτα αλλο να επικαλεστεις(αντε και το Σαπορτα,που οκ,δεν πηρες και την ευρωλιγκα),και σου φαινεται κατι το τεραστειο.

Φιλος της ΑΕΚ και δεν ξερεις ποσα πρωταθληματα εχει η ομαδα σου???Να σε πληροφορησω οτι ειναι 8 και οχι 11...
Συν 3 κυπελλα,μας κανουν 11 εγχωριους τιτλους συνολικα.

Η ΑΕΚ ειναι η 4η δυναμη της χωρας διαχρονικα,πισω απο Παναθηναικο,Ολυμπιακο και Αρη.
Οπως προειπα,δεν δεχομαι για την ΑΕΚ επ ουδενι σχολια του στυλ "ΑΕΚ εισαι χτυπα τον Σλουκα με 5 εκατομ για 4 χρονια".
Η ΑΕΚ πρεπει να εχει στοχο αρχικα να μπορει να συμμετεχει σε τελικους Α1.Να εχει δηλαδη ενα επιπεδο να μπορει να αφησει σε σειρα αγωνων εκτος τελικου εναν εκ των 2 μεγαλων(το αυτο ισχυει και για Αρη-Παοκ αλλα εκει δεν το βλεπω να συμβαινει ποτε).Οταν και κυριως ΑΝ το καταφερει αυτο,θα ειναι ακρως επιτυχημενη.Και ο,τι παραπανω θα το δειξει η πορεια...


QUOTE(kitrinos @ Jun 24 2015, 13:10 ) *
Ανακεφαλαιωνω - ΠΟΙΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (στο μπασκετ) ????????????????


Αν το πιστευεις αυτο,τοτε αναλογικα,η ΑΕΚ ειναι ενα ανυπαρκτο σωματειο,στο μπασκετ.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(kitrinos @ Jun 24 2015, 13:10 ) *
bball.gif rolleyes.gif
Απλα δες αριστερα τον αγαπημενο παικτη ενος αρρωστου ΑΕΚτζη, αλλα ...............ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΥ για να καταλαβεις την αποψη μου περι ...............Χρηστιδηδων 69.gif



Δεν διαφωνησα μαζι σου. Οντως Παναθηναικος (πρωτιστα)και ο ΑΡΗΣ πρωταγωνιστουσαν ανεκαθεν, αλλα καποια δεδομενα για αλλες ομαδες δεν αλλαζουν, οπως

1. Η ΠΡΩΤΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΗΤΑΝ Η ΧΑΝΘ
2. Η ΜΟΝΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ (ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ) ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΤΙΤΛΟ ΗΤΑΝ Η ΑΕΚ ΚΑΙ .......ΜΕ ΜΟΝΟΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΙΚΤΕΣ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ
3. Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΗΤΑΝ Ο ................ΓΙΩΡΓΟΣ

Αρα ??????? να ξερουμε ποιοι ειμαστε και να απαντουμε σε .......καποιους (Ολυμπιακους που νομιζουν οτι κατι εγιναν τελευταια λογω νεοπλουτισμου) αναλογα
Οταν υποβαθμιζομαστε μονοι μας και κοιταμε για ............τριτη θεση και ..........Χρηστιδηδες, τοτε γινομαστε πλατειακοι και δειχνουμε μη γνωση της μπασκετικης ιστοριας

Μπορει κανεις να μην πει οτι ο αυτοκρατορας του Ελληνικου πολο ειναι ο Εθνικος η' του γυναικειου μπασκετ το Σπορτιγκ ??
Τελευταια βολοδερνουν στα χαμηλα η' στην Α2. Ε ΚΑΙ ?????????
Θα σου πει ο Ολυμπιακος (οταν απευθυνεται σε μωρους) οτι "τα τελευταια χρονια σκιζω" . Φυσικα, ε και ??
Ο ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ, ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ !!!!!
Στο γυναικειο μπασκετ θα σκασουν μυτη οι Αθηναικοι, τα Ελληνικα και τα αλλα συναφη. Ε ΚΑΙ ??
Ο ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ, ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ !!!!!

Καταλαβες τωρα, η...................παλι τα ιδια ??

Ανακεφαλαιωνω - ΠΟΙΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (στο μπασκετ) ????????????????







Καμμια κοντρα . ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ λεγεται και απο οτι παρατηρω, οταν δεν υπαρχουν ακραιοι χαρακτηρισμοι (συνηθως υπαρχουν οταν δεν υπαρχει αντιλογος. Η "ευκολη" λυση) μια χαρα ειμαστε


Φιλε δημιουργεις κλιμα και αντιπαραθεσεις χωρις λογο. Μιλας υποτιμητικα για αλλες ομαδες οπως ο Πανιωνιος (εκφρασεις του τυπου πλατεια κτλ) ή ο Ολυμπιακος (ποιος Ολυμπιακος κτλ). Εχεις αναφερθει υποτιμητικα ακομα και για τα σηματα των ομαδων (τριφυλλι ζαρζαβατικα κτλ) Δεν σε εχει προκαλεσει κανεις φιλαθλος των ομαδων αυτων εδω μεσα και βασικα κανεις φιλαθλος καμιας ομαδας. Απο το πρωτο σου ποστ προκαλεις μιλωντας για την Αεκ λες και ειναι κατι το εξωγηινο, λες και πρεπει ολοι να υποκλιθουν στο μεγαλειο της βασιλισσας. Και σε ξαναρωταω. Τοσα χρονια στη Β εθνικη και στην Α2 που ησουν??
Runt
Μ'αυτα και μ'αυτα η ΑΕΚ κινειται και για Γουοτερς (απο Κολοσσο), στο ιδιο αρθρο πληροφορουμαστε και
τι παιζει με Wilbekin αλλα και Βασιλειαδη.

http://www.sdna.gr/gr/basket/basket-league...rticle/47005/a/

τι εκανε φετος



tuareg
QUOTE (Runt @ Jun 24 2015, 15:24 ) *
Μ'αυτα και μ'αυτα η ΑΕΚ κινειται και για Γουοτερς (απο Κολοσσο), στο ιδιο αρθρο πληροφορουμαστε και
τι παιζει με Wilbekin αλλα και Βασιλειαδη.

http://www.sdna.gr/gr/basket/basket-league...rticle/47005/a/

τι εκανε φετος


πολλα θα ακουσεις...το γουοτερς τον εγραψαν και για εμας.
Αλλα απο Ζηση να πας στο Γουοτερς σαν επιλογη ειναι καπως....
ashton
ο Ολυμπιακός πάντως μόλις φέτος κατάφερε να περάσει την Α.Ε.Κ. σε πρωταθλήματα αυτή τη χιλιετία και με την Α.Ε.Κ. να έχει 10 χρόνια να παίξει έστω ημιτελικό πλειοφ .
Δεν το λες και μεγάλο επίτευγμα για τα φράγκα που έχει σπρώξει .
Dwyane ''the flash'' Wade
Παιδια τα εχετε μπλεξει λιγο τα πραγματα. 8 εχουμε εμεις και 11 ο Ολυμπιακος. Τον Αρη περασε φετος, οχι εμας.
Zoys
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Jun 25 2015, 09:43 ) *
Παιδια τα εχετε μπλεξει λιγο τα πραγματα. 8 εχουμε εμεις και 11 ο Ολυμπιακος. Τον Αρη περασε φετος, οχι εμας.

Λέει αυτή τη... χιλιετία ( tongue.gif ) ο ashton.
kitrinos
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ Jun 24 2015, 15:15 ) *
Φιλε δημιουργεις κλιμα και αντιπαραθεσεις χωρις λογο. Μιλας υποτιμητικα για αλλες ομαδες οπως ο Πανιωνιος (εκφρασεις του τυπου πλατεια κτλ) ή ο Ολυμπιακος (ποιος Ολυμπιακος κτλ). Εχεις αναφερθει υποτιμητικα ακομα και για τα σηματα των ομαδων (τριφυλλι ζαρζαβατικα κτλ) Δεν σε εχει προκαλεσει κανεις φιλαθλος των ομαδων αυτων εδω μεσα και βασικα κανεις φιλαθλος καμιας ομαδας. Απο το πρωτο σου ποστ προκαλεις μιλωντας για την Αεκ λες και ειναι κατι το εξωγηινο, λες και πρεπει ολοι να υποκλιθουν στο μεγαλειο της βασιλισσας. Και σε ξαναρωταω. Τοσα χρονια στη Β εθνικη και στην Α2 που ησουν??


Απαντω. Στα γηπεδα στρουγκες της Β Εθνικης και της Α2. Στα Αιγαλεα και τις Near East
Τωρα που ηρθαμε στα σαλονια, παω ΟΑΚΑ βολτα για καφεδακι και ανουσια μπιρι μπιρι
Οταν επρεπε να πολεμησουμε, ημουν στις πολεμιστες
Ολοι "προσβληθηκατε" για τα σχολια μου οπως ακριβως τα αναγραφεις
Αλλα για το οτι με αποκαλεσατε "γραφικο" (προσωπικο σχολιο, οχι γενικο οπως τα δικα μου), ουδεν σχολιο απο κανενα
Αυτο ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ, οχι γενικο οπως τα δικα μου
Σε ποιον εδω μεσα εκανα προσωπικη επιθεση και τον "χαρακτηρισα" ??
Τελος παντων επειδη εχω και εγω το δικο μου κωδικα συμπεριφορας στον οποιον εχουν γινει πολλα φαουλ, θα τα δωσω και εγω στον δικο μου δοτο προεδρο να αποφασισει η δοτη μου δικαιοσυνη των παροπλισμενων "μου" δικαστικων, για να βγει η καθολα τα αλλα "δικαιη" αποφαση smiley.gif





QUOTE (tuareg @ Jun 24 2015, 17:26 ) *
πολλα θα ακουσεις...το γουοτερς τον εγραψαν και για εμας.
Αλλα απο Ζηση να πας στο Γουοτερς σαν επιλογη ειναι καπως....


Τι ειπες τωρα ???? "Αλλα απο Ζηση να πας στο Γουοτερς σαν επιλογη ειναι καπως...."
+ 1000 rolleyes.gif



QUOTE (Zoys @ Jun 24 2015, 13:20 ) *
Δημιουργείς συνεχώς προκλήσεις, πυροδοτείς το κλίμα άνευ λόγου και αναφέρεσαι υποτιμητικά σε άλλα μέλη και ομάδες φιλάθλων όπως αυτά που γράφεις για τον Πανιώνιο. Το να λες λοιπόν ότι σέβεσαι τους κανονισμούς είναι παντελώς αβάσιμο.

Εγω θεωρω οτι σεβομαι τους παντες και απλα παρατιθεμαι με τις αποψεις μου (δεκτες η' οχι, αποψεις ΜΟΥ παντως)
Αντιθετα δεχομαι προσωπικες επιθεσεις και χαρακτηρισμους οπως γραφικος, στο οποιο κανεις σας δεν μου απαντησε αν ειναι σωστο και συμβατο με τους κανονισμους

Anyway Zoys, φυσικα δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου ουτε με κανεναν αλλον. Το κλεινω αν και δεν παιρνω απαντηση στα περι "γραφικου" και προσωπικων επιθεσεων κατα μου
Εγω απαντησα οτι οταν εχω παρατεθει, εχει γινει μονον με γενικοτητες (Πανιωνιοι κ.λ.π) και οχι προσωπικα
Anyway, Θα ζησω και ανευ απαντησης rolleyes.gif

Διονύσης
http://www.eurobasket.com/Greece/news/4088...stas-Vasiliadis

Κοντά σε Βασιλειάδη η ΑΕΚ σύμφωνα με το eurobasket.com
radical
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 24 2015, 15:11 ) *
Και ο Ολυμπιακος εχει μεγαλυτερη σταθεροτητα απο την Αεκ φιλε μου.Περασε τη 10ετια του 80 μια πολυ κακη περιοδο,οπως και μια 2ετια σερι,επι Κορυδαλλου,ομως ειχε μια κυριαρχια επι Ιωαννιδη,κατα το παρελθον εχει να επιδειξει πρωταθληματα και συμμετοχες σε τελικους,και τα τελευταια χρονια 10 εχει επανελθει για τα καλα απλα ειχε την ατυχια να πεσει πανω στην καλυτερη ομαδα της ευρωπης σε διαρκεια,συν οτι τα τελευταια 3 χρονια ειναι τοπ απλα.


Ο ΟΣΦΠ ουσιαστικα εχει φτιαξει 3 πολυ μεγαλες ομαδες: στο δευτερο μισο της δεκαετιας του 1970, τη δεκαετια του 1990 επι Ιωαννιδη και Ιβκοβιτς και τα τελευταια χρονια επι Αγγελοπουλαιων.
Μεχρι το 1992 ειχε 4 πρωταθληματα και η ΑΕΚ 7.
Για παραδειγμα τη δεκαετια του 1960 ο ΟΣΦΠ ειχε βρεθει 3 σεζον σερι εκτος Α' Εθνικης (οπως η ΑΕΚ τα προηγουμενα χρονια...).

Η ΑΕΚ ηταν η δευτερη ομαδα σε πρωταθληματα μετα τον ΠΑΟ μεχρι το 1988.
Επισης ειναι η μονη ομαδα εκτος απο ΠΑΟ-ΟΣΦΠ που εχει παιξει σε τελικο Ευρωλιγκα.

Ειναι προφανες οτι η μπασκετικη ΑΕΚ δεν εχει τη σταθεροτητα της ποδοσφαιρικης ΑΕΚ (που με εξαιρεση τα τελευταια μαυρα χρονια εχει παντα πρωταγωνιστικους στοχους).
Ομως κανενας δεν μπορει να αρνηθει την τεραστια συμβολη της στο ελληνικο μπασκετ. Εφερε πρωτη ευρωπαικο τιτλο (σε ολα τα σπορ) δυο ολοκληρες δεκαετιες πριν το 1987. Επισης ηταν η πρωτη ομαδα που επαιξε σε φαιναλ φορ κυπελλου Πρωταθλητριων στην Ιταλια το 1966 (και φυσικα δεν ηταν ο Αρης ο πρωτος στη Γανδη το 1988 οπως αναφερουν συχνα οι διαφοροι μπασκετοδημοσιογραφοι).

Πριν τη μεγαλη ΑΕΚ της δεκαετιας του 1960 το μπασκετ ηταν μονοστηλο στις εφημεριδες και η ΑΕΚ το εβαλε με τις επιτυχιες της στα πρωτοσελιδα. Το μπασκετ τοτε παιζοταν σε συνοικιακα ανοικτα γηπεδα μεταξυ συγγενων και φιλων (παραθετω στη συνεχεια χαρακτηριστικο βιντεο απο αγωνα Αμυντα-ΑΕΚ το 1961) και η ΑΕΚ το εμαθε μαζικα στους Ελληνες και μαζεψε στο Καλλιμαρμαρο σε πολλα παιχνιδια δεκαδες χιλιαδες κοσμο (οχι μονο στο Κυπελλο Κυπελλουχων του 1968). Παραθετω για παραδειγμα φωτο απο τους προημιτελικους του Πρωταθλητριων το 1966 με την ΤΣΣΚΑ και τις 40.000 κοσμου που βρεθηκαν στο Σταδιο.
Ειχε λοιπον η "Βασιλισσα" κομβικο ρολο στην αναπτυξη του αθληματος στη χωρα και δικαια θα φερει παντα αυτον τον τιτλο.

Αμυντας-ΑΕΚ 62-71 1961-62
http://mam.avarchive.gr/portal/digitalview...&thid=16252

ΑΕΚ-ΤΣΣΚΑ Μοσχας 74-66 Κυπελλο Πρωταθλητριων 1965-66
http://3.bp.blogspot.com/-1u3uQPrO1Ks/VYxt...500065402_n.jpg
yorgos
Ε καλά, άμα γράψω εγώ κανά οφ τόπικ με κράζετε. Τώρα συζητάμε για τον Αμύντα και το Γιώργο Αμερικάνο στο τόπικ... ΑΕΚ Προετοιμασία 2015-2016
Διονύσης
http://www.aek365.com/a-403735/ekleise-katsibelh-h-aek.htm

Είναι πολύ κοντά στην ΑΕΚ ο Κατσίβελης σύμφωνα με το aek365.com
radical
2ετής αποκλεισμός για τον Ποπς Μενσά Μπονσού!
http://www.aek-live.gr/%CF%84%CE%B9%CE%BC%...83%CE%BF%CF%8D/
Runt
Αν κλεισει οριστικα ειναι η πρωτη, -ο Καρτερ ειναι καλος παικτης ,αλλα καλο ξενο στη θεση του βρισκεις- καλη κινηση της ΑΕΚ. Μενει να δουμε αν οριστικοποιηθει η μεταγραφη, ποιος απο Wilbekin, Αθηναιου θα μεινει στα γκαρντ


Για τον Μπονσου αναμενομενη η τιμωρια. Ετσι κι αλλιως ο Σακοτα -Σερβος γαρ- πολυ δυσκολα θα τον κρατουσε.
Καλα μυαλα Μενσα...
radical
QUOTE
Ίσως επιστρέψει στο ΟΑΚΑ ο Ούκιτς

June 28, 2015

Του Νίκου Βαγγέλη

Η περίπτωση του Νίκου Ζήση έχει απομακρυνθεί για την ΑΕΚ και ο Ντράγκαν Σάκοτα κάνει σοβαρές σκέψεις να ασχοληθεί με τον Ρόκο Λένι Ούκιτς. Το Eurohoops.net έχει το ρεπορτάζ…

Ο ισχυρός άνδρας της “Ένωσης”, Μάκης Αγγελόπουλος, έκανε προσπάθειες να φέρει πίσω στην ομάδα τον Ζήση, όμως όπως φαίνεται αυτές δεν θα “καρποφορήσουν” και στο προσκήνιο έρχεται ξανά η περίπτωση του Κροάτη “κόμπο” γκαρντ.

Μετά από μια εξαιρετική σεζόν στην πατρίδα του με τη φανέλα της Τσεντεβίτα, ο Ούκιτς είναι πλέον free agent και ψάχνει ένα καλό συμβόλαιο για του χρόνου, έχοντας ως προτεραιότητα να αγωνιστεί στην Ευρωλίγκα.

Από τις αρχές του νέου έτους τα κροατικά ΜΜΕ είχαν αποκαλύψει πως η ΑΕΚ ενδιαφέρεται για τον έμπειρο παίκτη, όμως τότε δεν γινόταν να προχωρήσει κάτι, λόγω του συμβολαίου του με την Τσεντεβίτα. Πλέον, όμως, είναι ελεύθερος να διαπραγματευτεί μια όποια ομάδα θέλει και τίποτα δεν αποκλείεται.

Η διοίκηση της Βασίλισσας, σε συνεργασία με τον Ντράγκαν Σάκοτα, τον έχουν ψηλά στις προτιμήσεις τους, όμως ακόμα δεν έχουν προχωρήσει στην κατάθεση κάποιας επίσημης προσφοράς για να τον δει το ελληνικό κοινό να παίζει ξανά στο ΟΑΚΑ.

Οι επόμενες ημέρες θα δείξουν αν θα υπάρξει… μέλλον στο “φλερτ” που έχει ξεκινήσει, καθώς όπως προαναφέραμε, ο άλλοτε παίκτης του Παναθηναϊκού περιμένει να βρει ομάδα στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση. Ίδωμεν…


eurohoops.net
Διονύσης
http://www.aek365.com/a-404214/menei-sthn-aek-o-xerston.htm

Για 2 χρόνια στην ΑΕΚ ο Χέρστον σύμφωνα με το aek365.com
shtarkws
την εξης πενταδα θα την θεωρουσα ικανη για πρωταθλητισμο
Ζησης
Ουκιτς
Χερστον
Σακοτα
Μπουρουσης
Διονύσης
http://www.aekbc.gr/el/articles-222/diplaro-ew-to-2020.htm

Ανακοινώθηκε από την ΚΑΕ ο Δίπλαρος ως το 2020.
Διονύσης
http://www.aekbc.gr/el/articles-224/nikos-...megalo-bhma.htm

Οι πρώτες δηλώσεις του Δίπλαρου ως παίκτης της ΑΕΚ.
Διονύσης
http://www.enwsi.gr/basket-aek/xekina-to-k...amoni-stin-aek/

Μόλις ξεκίνησε το συμβούλιο της Euroleague, ας ελπίσουμε το καλύτερο δυνατό για τη Βασίλισσά μας!

http://www.sdna.gr/gr/basket/arthro/48462/...-gia-tsalbouri/

ΑΕΚ και Ολυμπιακός για Τσαλμπούρη που μεταξύ άλλων χαρακτηρίζεται και ως Έλληνας Κούκοτς στο sdna.gr
Διονύσης
http://www.enwsi.gr/up1/i-euroleague-apofa...up-tou-chronou/

Η Βασίλισσα στην Ευρώπη ύστερα από 8 ολόκληρα χρόνια, επίσης και ο Άρης πήρε wild card για την ίδια διοργάνωση!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.