Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΕΚ, ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ 2015/16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΑΕΚ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Air Kef
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 10 2015, 15:41 ) *
Το εξηγείς λίγο όταν μπορέσεις;


Έχουν απαντήσει εν πολλοίς πριν από μένα. Πιστεύω ότι έπρεπε να το χειριστεί καλύτερα η ΑΕΚ το θέμα.
Αρχικά συνειδητοποιώντας την κυριολεκτική ανυπαρξία της από την ελίτ του Ελληνικού μπάσκετ εδώ και 10 χρόνια, δευτερευόντως ότι έχει να κάνει με έναν παίκτη 18 ετών, πιθανόν υπερενθουσιασμένο, που έκανε μία δήλωση που δεν άρεσε - έστω και αν εγώ θα προτιμούσα να μιλούσαν έτσι όλοι παρά να μιλάνε με λόγια random generator όπως οι ανακοινώσεις του ΚΚΕ.
Αν το χειριζόταν καλύτερα, έστω με μία κλασσική αναδιατύπωση και ο Δίπλαρος έμπαινε στο παρκέ και ίδρωνε την φανέλα, το θέμα θα ξεχνιόταν.

Προφανώς αυτά δεν ισχύουν, αν αποδειχτεί τρικ μάνατζερ για να πάει ο Δίπλαρος αλλού.
colonel gomelsky
QUOTE(Air Kef @ Aug 10 2015, 16:41 ) *
Έχουν απαντήσει εν πολλοίς πριν από μένα. Πιστεύω ότι έπρεπε να το χειριστεί καλύτερα η ΑΕΚ το θέμα.
Αρχικά συνειδητοποιώντας την κυριολεκτική ανυπαρξία της από την ελίτ του Ελληνικού μπάσκετ εδώ και 10 χρόνια, δευτερευόντως ότι έχει να κάνει με έναν παίκτη 18 ετών, πιθανόν υπερενθουσιασμένο, που έκανε μία δήλωση που δεν άρεσε - έστω και αν εγώ θα προτιμούσα να μιλούσαν έτσι όλοι παρά να μιλάνε με λόγια random generator όπως οι ανακοινώσεις του ΚΚΕ.
Αν το χειριζόταν καλύτερα, έστω με μία κλασσική αναδιατύπωση και ο Δίπλαρος έμπαινε στο παρκέ και ίδρωνε την φανέλα, το θέμα θα ξεχνιόταν.

Προφανώς αυτά δεν ισχύουν, αν αποδειχτεί τρικ μάνατζερ για να πάει ο Δίπλαρος αλλού.


Η ΑΕΚ κάνει μια προσπάθεια να επιστρέψει στην ελίτ. Αν θα το πετύχει εξαρτάται από πολλούς παράγοντες αλλά η διάθεση είναι υπαρκτή, όχι ευχολόγιο, και φαίνεται από τις κινήσεις στο ρόστερ. Δεν είναι θέμα εκδικητικότητας να διώξεις τον Δίπλαρο. Απλά παίκτης που δεν πιστέυει στους στόχους της ομάδας και δεν συμμερίζεται τα όνειρά της, δεν μπορεί να προσφέρει. Και μιας και είπες για ΚΚΕ generator, το θέμα Δίπλαρου μου θύμισε τις ατάκες Αντρέα: Κατέβηκε από το τραίνο της αλλαγής, έθεσε εαυτόν εκτός Κινήματος. smile.gif
rankin
QUOTE(Air Kef @ Aug 10 2015, 16:41 ) *
Προφανώς αυτά δεν ισχύουν, αν αποδειχτεί τρικ μάνατζερ για να πάει ο Δίπλαρος αλλού.


Αν δηλαδή τον έχει Διπλαρ-ωσει κάποια άλλη ομάδα tongue.gif
comrade
QUOTE(Air Kef @ Aug 10 2015, 15:41 ) *
... παρά να μιλάνε με λόγια random generator όπως οι ανακοινώσεις του ΚΚΕ.


Δεν καταλαβαινω τα απαξιωτικα σχολια προς το ΚΚΕ. Τα κάνεις επειδη απευθυνεσαι σε συγκεκριμενο χρηστη του φορουμ τον οποιο και θες να πικαρεις.
Δεν παριστανω τον δικηγορο κανενος, ομως πρωτον, συμβαλλεις στο να εκτροχιαστει η συζητηση γιατι καποιοι μπορει να προσβαλλονται με τετοια σχολια -οπως εγω. Δεύτερον, σε ενα φορουμ που οι υπευθυνοι ειναι αυστηροι με την τηρηση κανονισμου, θα πρεπει να πρωτα να τον τηρησουν οι ιδιοι.

Κανονισμός 3:
Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
colonel gomelsky
QUOTE(comrade @ Aug 10 2015, 18:22 ) *
Δεν καταλαβαινω τα απαξιωτικα σχολια προς το ΚΚΕ. Τα κάνεις επειδη απευθυνεσαι σε συγκεκριμενο χρηστη του φορουμ τον οποιο και θες να πικαρεις.
Δεν παριστανω τον δικηγορο κανενος, ομως πρωτον, συμβαλλεις στο να εκτροχιαστει η συζητηση γιατι καποιοι μπορει να προσβαλλονται με τετοια σχολια -οπως εγω. Δεύτερον, σε ενα φορουμ που οι υπευθυνοι ειναι αυστηροι με την τηρηση κανονισμου, θα πρεπει να πρωτα να τον τηρησουν οι ιδιοι.

Κανονισμός 3:
Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.


Ρε σύντροφε, εδώ δεν προσβλήθηκα εγώ με κοτζάμ συνταγματάρχη της ΚGB στο avatar. smile.gif Ντάξει, υπάρχουν σκαλώματα με το ΚΚΕ αλλά αυτό δεν ήταν εμπαθες, τόσο τουλάχιστον που να σηκώνει συνέχεια.
comrade
Ε, αυτο το random generator μου καθησε καπως..
natouralistis
Συνέντευξη Λουκά Μαυροκεφαλίδη στο ΑΡΤ

- Για το τι ομάδα υποστήριζε παιδί, είπε: «Παναθηναϊκός από μικρός».

- Για το όνειρο που ήθελε να υλοποιήσει: «Όνειρο μου ήταν να παίξω στον Παναθηναϊκό όταν ήμουν σε πολύ μικρή ηλικία, αυτό βλέπεις έγινε... Κάλιο αργά παρά ποτέ»

- Για την πρόταση που του είχε κάνει ο Ολυμπιακός πριν υπογράψει στον Παναθηναϊκό: «Για να σου πω την αλήθεια, ο Ολυμπιακός ήταν η τελευταία μου επιλογή, δεν ήθελα να γυρίσω πίσω. Απλά σαν επαγγελματίας, δεν μπορούσα να του κλείσω την πόρτα. Περίμενα όμως τον Παναθηναϊκό, ήρθε η πρόταση και χωρίς πολλές σκέψεις υπέγραψα το συμβόλαιο».

- Για το αν θα επέστρεφε στον Ολυμπιακό: «Αποκλείεται».

Δεν έχει θέση στην ΑΕΚ αυτός ο παίχτης.
Gkos
Αυτό είναι το συμβόλαιο του Μαυροκεφαλίδη με την ΑΕΚ!


Η ΑΕΚ τάραξε τα νερά του ελληνικού μπάσκετ σήμερα το πρωί, κάνοντας μία μεγάλη μεταγραφή, όπως είναι αυτή του Λουκά Μαυροκεφαλίδη. Μία προσθήκη, που της αλλάζει επίπεδο, που την ανεβάζει πάρα πολύ στο ελληνικό και ευρωπαϊκό μπασκετικό χρηματιστήριο.


Για να τα καταφέρει η "Ενωση", όπως καταλαβαίνει ο καθείς, έβαλε πολύ βαθιά το χέρι στην τσέπη. Ο Μάκης Αγγελόπουλος, ο άνθρωπος, που προσπαθεί να δημιουργήσει τν νέα μεγάλη ΑΕΚ, δεν φείσθηκε χρημάτων, μόνο, που αυτή την φορά έκανε την υπέρβαση της υπέρβασης.
Βλέπετε, το συμβόλαιο, που υπέγραψε ο διεθνής πάουερ-φόργουορντ είναι επιπέδου Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού, από την στιγμή, που την πρώτη χρονιά θα πάρει 550.000 ευρώ και την δεύτερη 600.000 ευρώ. Δεν υπολογίζονται σε αυτά τα ποσά, τα μπόνους, που μπορεί να πάρει ο παίκτης. Μπόνους, που δεν είναι δύσκολο να προκύψουν, καθώς μιλάμε για περίπτώσεις, όπως μεταξύ άλλων η κατάκτηση της τρίτης θέσης στο πρωτάθλημα και η πρόκριση στον επόμενο γύρο του Eurocup.

Το μέγεθος της μεταγραφής του Μαυροκεφαλίδη στην ΑΕΚ μας έκανε να ανατρέξουμε μπόλικα χρόνια πίσω για να βρούμε ποιος ήταν ο τελευταίος παίκτης της "Ενωσης", που έπαιρνε τόσο πολλά ή περίπου τόσα χρήματα. Αν και δεδομένα δεν υπάρχουν στα χέρια μας (αυτά καθ' αυτά τα συμβόλαια δηλαδή), ο Νίκος Χατζής, ένας παίκτης, που έγραψε την δική του σελίδα στην "βασίλισσα", ήταν ο τελευταίος ή από τους τελευταίους, που κυμαινόταν στα επίπεδα του Μαυροκεφαλίδη.

Και επειδή ο Χατζής έπαιξε σε δύο διαφορετικές περιόδους στην ΑΕΚ, εμείς μιλάμε για την πρώτη και για τις αρχές της δεκαετίας του '00, όταν ο Γιάννης Φιλίππου ήταν στα καλύτερά του, μαζί, βεβαίως, και η ομάδα, που τότε καθοδηγουσε.


http://www.sdna.gr/gr/basket/basket-league...idi-me-tin-aek/
colonel gomelsky
QUOTE(natouralistis @ Aug 10 2015, 18:51 ) *
Συνέντευξη Λουκά Μαυροκεφαλίδη στο ΑΡΤ

- Για το τι ομάδα υποστήριζε παιδί, είπε: «Παναθηναϊκός από μικρός».

- Για το όνειρο που ήθελε να υλοποιήσει: «Όνειρο μου ήταν να παίξω στον Παναθηναϊκό όταν ήμουν σε πολύ μικρή ηλικία, αυτό βλέπεις έγινε... Κάλιο αργά παρά ποτέ»

- Για την πρόταση που του είχε κάνει ο Ολυμπιακός πριν υπογράψει στον Παναθηναϊκό: «Για να σου πω την αλήθεια, ο Ολυμπιακός ήταν η τελευταία μου επιλογή, δεν ήθελα να γυρίσω πίσω. Απλά σαν επαγγελματίας, δεν μπορούσα να του κλείσω την πόρτα. Περίμενα όμως τον Παναθηναϊκό, ήρθε η πρόταση και χωρίς πολλές σκέψεις υπέγραψα το συμβόλαιο».

- Για το αν θα επέστρεφε στον Ολυμπιακό: «Αποκλείεται».

Δεν έχει θέση στην ΑΕΚ αυτός ο παίχτης.


Το πρόβλημα με τον Δίπλαρο δεν ήταν ποτέ τι ομάδα δηλώνει. Κανείς δεν ασχολήθηκε με αυτό. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να εμπιστευτείς σε κάποιον που σε θεωρεί ενδιάμεσο σταθμό την αναρρίχησή σου στην κορυφή. Ο Μαυροκεφαλίδης δεν είπε τέτοιο πράγμα.
natouralistis
QUOTE (colonel gomelsky @ Aug 10 2015, 19:01 ) *
Το πρόβλημα με τον Δίπλαρο δεν ήταν ποτέ τι ομάδα δηλώνει. Κανείς δεν ασχολήθηκε με αυτό. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να εμπιστευτείς σε κάποιον που σε θεωρεί ενδιάμεσο σταθμό την αναρρίχησή σου στην κορυφή. Ο Μαυροκεφαλίδης δεν είπε τέτοιο πράγμα.


Ίσα ίσα ο Δίπλαρος δήλωσε πως υποστηρίζει τον Ολυμπιακό αλλά επειδή δεν είναι φανατισμένος θα ήθελε να παίξει ακόμα και στον Παναθηναϊκό γιατί στόχος είναι να παίξει μπάσκετ στο υψηλότερο επίπεδο.

Ο Μαυροκεφαλίδης δήλωσε την οπαδική του ταυτότητα πάνω από τον επαγγελματισμό και με την ίδια λογική που η ΑΕΚ τα έχει με τον Δίπλαρο, αναρωτιέμαι πως δέχεται στην ομάδα έναν οπαδό του Παναθηναϊκού που επειδή δεν τον κράτησε ο Τζόρτζεβιτς αποφάσισε να πάει στην ΑΕΚ. Ο Δίπλαρος που την έβλεπε σαν σκαλοπάτι είναι χειρότερος από τον άλλο που τη βλέπει σαν ύστατη λύση μιας και δεν καρποφόρησε η ανανέωση με την ομάδα της καρδιάς του;
SteveNashidis
To πόσο μικρή φαίνεται η Αεκ σήμερα οφείλεται από την συμπεριφορά της κάθε άμυαλης διοίκησης και των οπαδών της , που εμπλέκονται αρνητικά σε αυτήν, και όχι από την μεγάλη ιστορία της και τους αληθινούς πιστούς φιλάθλους της . Αυτοί που κατά κύριο λόγο θίγονται και επηρρεάζουν τις κινήσεις της διοίκησης είναι οι ανεγκέφαλοι που ναι μεν προσβλήθηκαν από τον Δίπλαρο αλλά θα πετάξουν το μπουκάλι με το νερό στο ματς με ΠΑΟ/ΟΣΦΠ. (και λίγα λέω) . Η διοίκηση θέλοντας να τα πάει καλά με τα εισητήρια που θα έχει μελλοντικά στα ματς της Α1 θα δείξει το σκληρό πρόσωπο της σε ένα 18χρονο που θέλει να κάνει το βήμα παραπάνω στη καριέρα του. Το φυσιολογικό δηλαδή.

1ο σενάριο :

Αν η ΑΕΚ όπως λέει ο Σάκοτα ήταν μεγάλη ομάδα , επιπέδου ΟΣΦΠ, ΠΑΟ , που είχε στόχο πρωτάθλημα , κύπελλο , ευρολίγκα θα έπαιρνε τον Δίπλαρο ή θα κοιτούσε για πχ να αρπάξει κανέναν Χάκετ/Γκάουντλουκ ;;; ( no offense στο ταλέντο του Διπλαρου)

2ο σενάριο :

Αν η ΑΕΚ ήταν στην ελίτ του ελληνικού μπάσκετ ο Δίπλαρος θα ήθελε να φύγει για το βήμα παραπάνω ή θα ήταν χαρούμενος που έχει υπογράψει συμβόλαιο για να κερδίζει Ευρολίγκες , πρωταθλήματα και φράγκα ;;

3ο σενάριο :

Αν η ΆΕΚ δεν είναι στην ελίτ αλλά ένα σκαλοπάτι μικρότερο (σύμφωνα με τον Δίπλαρο) σε ποια περίπτωση βγαίνει χαμένη από τις δηλώσεις του μικρού; Χάνοντας 1000 οργανωμένους κρατώντας τον παίκτη ή χάνοντας έναν ελπιδοφόρο νεαρό από τον οποίο μπορεί να βγάλει έσοδα οικονομικά και κέρδη αγωνιστικά ;

4ο σενάριο :

Αν ο Δίπλαρος ήταν το next big thing του ελληνικού μπάσκετ θα είχε γίνει γαργάρα από την διοίκηση της Αεκ ώστε να υποβαθμιστεί το θέμα, για να μην χαθεί ο παίκτης;


Ο διπλαρος μια χαρά ξέρει που πήγε και ποια φανέλα θα φορέσει, όπως πολύ λάθος διατυπώσατε . Πήγε σε μια ομάδα 10- βημάτων μακριά από την ελίτ του ελληνικού και του ευρωπαικού μπάσκετ και θα πρέπει να είναι πολύ χαρούμενοι στην ένωση που μπορούν να είναι το προηγούμενο βήμα του Ολυμπιακού και του ΠΑΟ γιατί μέχρι πρότινος ήταν το προηγούμενο βήμα της Καβάλας και του Ρεθύμνου όντας στην Α2 . Αν από την άλλη θέλετε να δηλώσει ο μικρός ότι ήρθε στην ομάδα της καρδιάς του , που ήθελε από μικρός να αγωνιστεί και είχε αφίσα Χατζή και ότι θα κατακτήσει ευρολίγκες και διηπειρωτικά τότε συμφωνώ στα επιχειρημάτα ότι πρέπει να φύγει αυτός ο ανώριμος , ειρωνικός νέος.

Μπασκετάκι δεν παίζει η ιστορία και οι παράγραφοι της Wikipedia με τους τίτλους που έχει η ΆΕΚ , αλλά η οργάνωση σε διοικητικό/οικονομικό/ομαδικό επίπεδο. Και να είστε σίγουροι ότι ο φίλαθλος κόσμος του ελληνικού μπάσκετ (με πιο ένθερμο υποστηρικτή εμένα) θέλει πάρα πολύ την ΑΕΚ , τον Αρη και τον ΠΑΟΚ να έρθουν σε τοπ επίπεδο ώστε να ξαναγίνει η Α1 ανταγωνιστική και να σπάσουν την δυάδα παο-οσφπ .

Αλλά ο οπαδισμός σκοτώνει, απλά τα πράγματα.










D-Wade
Μεγάλη μεταγραφή ο Μαυροκέφαλος για την ΑΕΚ. Και τον Μπουρούση πρέπει να πάρουν αν έχουν λεφτά για ένα ακόμα μεγάλο συμβόλαιο.Ο Σάκοτα δεν κάνει για βασικός, ειδικά αν έχεις σκοπό να τον παντρέψεις με το Λουκά στoυς ψηλούς
tuareg
QUOTE (D-Wade @ Aug 10 2015, 20:45 ) *
Μεγάλη μεταγραφή ο Μαυροκέφαλος για την ΑΕΚ. Και τον Μπουρούση πρέπει να πάρουν αν έχουν λεφτά για ένα ακόμα μεγάλο συμβόλαιο.Ο Σάκοτα δεν κάνει για βασικός, ειδικά αν έχεις σκοπό να τον παντρέψεις με το Λουκά στoυς ψηλούς


sto sdna γραφουν για 550 + 600.
Λεγεται οτι θα παρουν 4/5αρι μαπ και τελος
D-Wade
QUOTE(tuareg @ Aug 10 2015, 20:54 ) *
sto sdna γραφουν για 550 + 600.
Λεγεται οτι θα παρουν 4/5αρι μαπ και τελος

Ναι το διάβασα
Απλά σκεφτόμουν και Μπουρούση και 4ρι ΜΑΠ. Για να κάνουν μια ανταγωνιστική 5δα με Σάκοτα και Σαρικόπουλο
hagi
Καλη μεταγραφή ο Μαυροκεφαλίδης σίγουρα. και μόλις που έλεγα ότι δεν έχει πάρει κανένα όνομα ακόμη.Βέβαια δεν είναι και ο τεράστιος παίχτης αλλά σίγουρα είναι μια πολύ καλή προσθήκη για την ΑΕΚ που όπως είπε και άλλος φίλος δεν έχουν Άρης - ΠΑΟΚ.

Όσο για τον Δίπλαρο ,νομίζω ότι έχει κουράσει το θέμα. Οι απόψεις διαφέρουν από άνθρωπο σε άνθρωπο οπότε νομίζω η κουνέντα είναι ατέρμονη.. Πάντως και ο Χάγκινς σήμερα που διάβασα για την ομάδα μου είπε ότι είναι σκαλοπάτι ο Άρης για να ανέβει η καριέρα του. Πρέπει να τον διώξουμε; Και ας είναι ξένος δεν έχει σημασία.. Η χαζομάρα του μικρού ήταν ότι την σκέψη του την είπε φωναχτά.. Κακά τα ψέμματα όλες οι άλλες ομάδες πλην Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού δεν είναι μεγάλες αυτήν την στιγμή ανεξάρτητα αν έχουν μεγάλη ιστορία.. Προφανώς αυτό εννοούσε αλλα το είπε λανθασμένα και έγινε θέμα.
Ας κρίνει η ΑΕΚ όπως νομίζει και ο ίδιος ας φροντίσει να "¨μεγαλώσει" στις δηλώσεις του στο μέλλον για να μην έχει ξανά τέτοιο πρόβλημα.
Runt
Α ρε Νικολαε θαλασσα τα εκανες. Παει το γυαλι ραγισε και δεν ξανακολλαει.

Το ηθικο στην υποθεση θα ηταν να επιδιωχθει μια λυση μεσω μιας ανασκευασης. Γιατι ειναι μικρος (με οτι συνεπαγεται) οπως ειπαμε.

Η διοικηση ομως κοιταξε το συμφερον της ομαδας ( ναι ναι, επελεξε να κοιταξει το συμφερον της οπως οι κ Αγγελοπουλοι στο θεμα των ασφαλειων των κληθεντων παικτων τους, τοτε που εβαλαν το συμφερον της ΚΑΕ Ολυμπιακος απο αυτο της εθνικης ομαδας. Πανω απο ολα ΕΜΕΙΣ) το οποιο ηταν η διατηρηση της ηρεμιας στο κλιμα οχι μονο της ομαδας αλλα και του κοσμου της (πολλοι απο αυτους μικροι, χωρις ιδιαιτερο μελλον, που η ομαδα τους ειναι μια διεξοδος, αλλοι αιωνιοι καφροι, αλλοι ρομαντικοι, νοσταλγοι η ελπιζοντες για μια ΑΕΚ ισχυρη "οπως τοτε" που ειπε κι ο σκουντης).

Κοιταξε και την αξιοπρεπεια του οργανισμου, ολων αυτων των πραγματων που ΕΙΝΑΙ η ΑΕΚ . Της παλιας, της τωρινης, της επομενης, εκεινης της δεκαετιας που μας περασε.

Τι σημασια εχουν οι τιτλοι. Η ομαδα μου δεν ειναι μεγαλυτερη απο του Πανιωνιου η του Ηρακλη στα ματια των φιλαθλων τους, κι ας λεω εγω οτι ειναι.

Φταινε ολοι αν θελετε τη γνωμη μου κ ι εμεις οι οπαδοι που κραζουμε ασυστολα στα μιντια και πληγωνουμε το παιδι. Κι ο Σακοτα που ισως (δεν το ξερω) λαικιζει.

Αλλα ο μεγαλυτερος φταιχτης για μενα ειναι ο δημοσιογράφος που δεν του ζητησε αναδιατυπωση εκεινη τη στιγμη! Ο ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΦΙ ΤΟ ΣΕΝΤΟΝΙ!
Μετα ολα πηραν το δρομο τους.

ΥΓ Αναρωτιεμαι ολοι εσεις που κοπτεστε τοσο πολυ για το παληκαρακι, ποια θεση θα κρατουσατε αν ολα αυτα ειχαν συμβει με τη δικη σας ομαδα; Την τωρινη σας θεση. Και ποια θεση θα κρατουσε η δοικηση σας, οι οπαδοι σας;

ΥΓ2 Ξερετε πολυ καλα οτι 'καποια πραγματα ακομα κι αν τα πιστευουμε η απλα τα νομιζουμε δεν πρεπει να τα ξεστομιζουμε, γιατι ειναι λεπτα πραγματα.
εμενα ας πουμε μου περασε απο το μυαλο (δεν το πιστευω, αλλα μου περασε) οτι βρισκετε αφορμη καποιοι απο την υποθεση Διπλαρου, να μειωσετε την ομαδα μου.
Ειναι λαθος που το εγραψα, γιατι μειωνω με τη σειρα μου Ανθρωπους που δεν γνωριζω στο ελαχιστο.

(χωρις ειρωνια) Θα δειξετε κατανοηση; η Θα κραξετε το λαθος μου;

gerorge
Κάτι άκυρο με το θέμα διπλανού θα ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει σχετικά με τον Μωραΐτη. Τι συμβόλαιο του έχει γίνει ώστε να ειναι δεσμευμένος με την ομαδα και να έχει τέτοιες απολαβές αφού ειναι ανήλικος;
Runt
QUOTE (gerorge @ Aug 10 2015, 22:18 ) *
Κάτι άκυρο με το θέμα διπλανού θα ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει σχετικά με τον Μωραΐτη. Τι συμβόλαιο του έχει γίνει ώστε να ειναι δεσμευμένος με την ομαδα και να έχει τέτοιες απολαβές αφού ειναι ανήλικος;

Απο τα 18 και μετα μπαινει σε ισχυ. Απ' οτι λενε καποια παιδια, υπαρχει παραθυρακι και μετα τα 18 να σπασει, αλλα θα σε γελασω.
tuareg
Δεν υπαρχει κανενα συμβολαιο να σπασει στα 18.
Στα 18 του θα υπογραψει το πρωτο επαγγελματικο και κανενας δε τον υποχρεωνει να ειναι με την ΑΕΚ ,παει οπου θελει το παιδι.
Προς το παρον θα ανηκει στην ερασιτεχνικη και θα παιζει με το δελτιο της ερασιτεχνικης.
Τωρα αν υπαρχουν ιδιωτικα συμφωνητικα με την οικογενεια δε το γνωριζω (για αποζημιωση σε περιπτωση μη υπογραφης με την ΑΕΚ και αν παει σε αλλη ομαδα) αλλα να τον υποχρεωσει να υπογραψει δε μπορει.
Bodiroga87
Δηλαδή η ΑΕΚ θα έχει 3 σέντερ Λουκά, Βουγιούκα και Σαρικόπουλο? Ποιος θα παίρνει ριμπάουντ, ποιος θα παίζει άμυνα??
tuareg
QUOTE (Bodiroga87 @ Aug 10 2015, 23:35 ) *
Δηλαδή η ΑΕΚ θα έχει 3 σέντερ Λουκά, Βουγιούκα και Σαρικόπουλο? Ποιος θα παίρνει ριμπάουντ, ποιος θα παίζει άμυνα??


ποτε εκλεισε ο βουγιουκας?
ComingUpRoses
QUOTE(tuareg @ Aug 10 2015, 13:12 ) *
ναι λες κι ο σακοτα δε πηγε στο ΠΑΟ μετα απο το εφηβικο της ΑΕΚ που ξεκινησε


Δεν παιζει, μιας διαβαζουν απο το gazzetta.. Ανεβασαν ακριβως το ιδιο σχολιο στο facebook..
επαθα λαστιχο
Μπαμ-μπαμ με αφορμή όσα διάβασα παραπάνω,μερικές σκεψούλες.
-Οι φανέλες των ομάδων είναι "κουρέλια",όπως και οι κάθε λογής σημαίες.Ο οπαδισμός σε κάθε μορφή του είναι μία νεύρωση και τίποτα περισσότερο.Το ότι την έχω και εγώ που το γράφω αυτό τώρα δεν αναιρεί την ουσία του.
-Το ΚΚΕ είναι γραφικό.Μπορεί κάποιος επίσης να το χαρακτηρίσει τίμιο,ηρωϊκό ή γενικά να του προσδώσει οποιονδήποτε θετικό χαρακτηρισμό.Αλλά είτε το αγαπάς είτε το μισείς,είναι cult διάολε!.Το ενώνω με το πάνω περί σημαιών.
-Καταργείστε ΑΜΕΣΑ με ΠΝΠ ή δεν με ενδιαφέρει με ποιον άλλον τρόπο τις συνεντεύξεις αθλητών.Είναι βαρετές μέχρι αυτοκτονίας,δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα και αν ποτέ κάποιος ξεφύγει από τα συνηθισμένα όπως ο Δίπλαρος,μας χαλάει και δεν το αντέχουμε.
-Καταργείστε επίσης τα άρθρα-λιβανίσματα των παικτών των μικρών εθνικών ομάδων,που γίνονται φυσικά μόνο όταν φέρνουν κάποιο μετάλλιο,ειδικά χρυσό.Αν ξανακούσω τα περί οικογενειακής ατμόσφαιρας,συνεργασίας,αυταπάρνησης που έφεραν την επιτυχία,παικτών ώριμων που παίζουν σαν άντρες και άλλα κλισέ ηφαιστιώδους ηλιθιότητας απειλώ ανοιχτά με μακελειό.Βρε κρετίνοι,εσείς δεν γράφατε πριν από λίγες μέρες για την ωριμότητα του συγκεκριμένου παίκτη λόγω του ότι αποτελεί μέλος πολύτεκνης οικογενείας?Τώρα γιατί προτάσσετε το νεαρό της ηλικίας του ως ελαφρυντικό της, καταδικαστέας για εσάς,πράξης του?
στοπ εδώ γιατί πάει για οφ τόπικ
xxx-4711
Δεν ξεκινησε ο σακοτα απο την αεκ. Αλλαζε σωματειο οταν αλλαζε ομαδα και ο πατερας του. Στην αεκ αγωνιστηκε για δυο χρονια οσα δηλαδη εμεινε και ο ντραγκαν
Air Kef
Πραγματικά, γιατί δεν κλείνει Μπουρούση η ΑΕΚ;


QUOTE(comrade @ Aug 10 2015, 18:22 ) *
Δεν καταλαβαινω τα απαξιωτικα σχολια προς το ΚΚΕ. Τα κάνεις επειδη απευθυνεσαι σε συγκεκριμενο χρηστη του φορουμ τον οποιο και θες να πικαρεις.
Δεν παριστανω τον δικηγορο κανενος, ομως πρωτον, συμβαλλεις στο να εκτροχιαστει η συζητηση γιατι καποιοι μπορει να προσβαλλονται με τετοια σχολια -οπως εγω. Δεύτερον, σε ενα φορουμ που οι υπευθυνοι ειναι αυστηροι με την τηρηση κανονισμου, θα πρεπει να πρωτα να τον τηρησουν οι ιδιοι.

Κανονισμός 3:
Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.


Δεν έχω κάποιο θέμα με το ΚΚΕ, αντιθέτως έχω πολλούς φίλους ενεργά μέλη του, ούτε σκοπό να ξεκινήσω κάποια διαμάχη. Οι ανακοινώσεις του έχουν δώσει αφορμές χιούμορ στην κοινή γνώμη εδώ και πολλά χρόνια και οι λόγοι είναι προφανείς. Αν πειράχτηκες, με συγχωρείς.

QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 10 2015, 17:03 ) *
Η ΑΕΚ κάνει μια προσπάθεια να επιστρέψει στην ελίτ. Αν θα το πετύχει εξαρτάται από πολλούς παράγοντες αλλά η διάθεση είναι υπαρκτή, όχι ευχολόγιο, και φαίνεται από τις κινήσεις στο ρόστερ. Δεν είναι θέμα εκδικητικότητας να διώξεις τον Δίπλαρο. Απλά παίκτης που δεν πιστέυει στους στόχους της ομάδας και δεν συμμερίζεται τα όνειρά της, δεν μπορεί να προσφέρει. Και μιας και είπες για ΚΚΕ generator, το θέμα Δίπλαρου μου θύμισε τις ατάκες Αντρέα: Κατέβηκε από το τραίνο της αλλαγής, έθεσε εαυτόν εκτός Κινήματος. smile.gif


Κόλονελ, δεν διαφωνώ ιδιαίτερα. Απλά ο δρόμος που λέω θα ήταν καλύτερος και ο Δίπλαρος θα μπορούσε μέσα στην σεζόν να δει πιο καθαρά τον στόχο -και την διάθεση που λες, αν και πόσο υπάρχει - και να προσφέρει αντίστοιχα.
pan24
QUOTE (Air Kef @ Aug 11 2015, 10:41 ) *
Πραγματικά, γιατί δεν κλείνει Μπουρούση η ΑΕΚ;

Μπορει να προσπαθησε αλλα ο ιδιος να θελει να βρει ενα τελευταιο συμβολαιο σε ομαδα ευρωλιγκας ειναι να ζηταει τρελα λεφτα για να επιστρεψει
tuareg
ετσι οπως εχει διαμορφωθει η φροντλαιν της ΑΕΚ δε νομιζω οτι χωραει ο Μπουρουσης.
Μαπ 4/5 χρειαζονται να κουμπωνει με Μαυρο-Σαρικο-Σακοτα
SteveNashidis
http://www.sport24.gr/Columns/kaisaris/mik...ek.3610798.html
πόσο δίκιο έχει . !

Ontopic :

Ο μπουρούσης ταιριάζει κουτί με τους άλλους 2 δεινόσαυρους . Θα παίξει επιτέλους τον αγαπημένο του ρόλο σαν Dirk.
jasonick θα πάρεις και φανέλα :Ρ
colonel gomelsky
QUOTE(Air Kef @ Aug 10 2015, 16:41 ) *
Προφανώς αυτά δεν ισχύουν, αν αποδειχτεί τρικ μάνατζερ για να πάει ο Δίπλαρος αλλού.


Tώρα διαβάζω ότι μάνατζερ του Δίπλαρου είναι ο Δελημπαλταδάκης. Δεν κατανοώ ποιό το νόημα να έχεις κάποιον μάνατζερ "από το πάνω ράφι" αν δεν τον συμβουλεύεσαι. Αν αποδειχτεί τελικά ότι ήταν τρικ τότε τον βλέπω τον μικρό στη Β ομάδα για όσα χρόνια υπέγραψε. Και μετά μπορεί να ανέβει σκαλοπάτια και ανηφοριές με την ησυχία του.

Άσχετα με αυτό, διαβάζω ότι ο παίκτης πρέπει να προστατευτεί, είναι παιδί κτλ. Καταρχήν στα 18 κάνει κάτι πολύ σημαντικότερο από το να παίζει μπάσκετ: Ψηφίζει. Άρα θα έπρεπε να είναι πιο υπεύθυνος. Ας κατανοήσει κι αυτός απ την κακή τι εστί επαγγελαμτικός αθλητισμός. Όσο για την προστασία... η ΑΕΚ τον προστατεύει διώχνοντάς τον. Θα μπορούσε να σταθεί στο γήπεδο;
t0ny3
Διαβαζω πως τελικα μενει ο Διπλαρος και θα του δοθει δευτερη ευκαιρια απο την ομαδα.
http://www.sport-fm.gr/article/basket/pros...iplaros/3102035
alien-tour
Για τον Δίπλαρο, πιστεύω οτι τελικά θα τον στείλετε δανεικό, ακόμα και σε ομάδα Α2, να κάνει εκεί το σκαλοπάτι του.
Ούτως ή άλλως,χρόνο από φέτος δε θα είχε. (Άσχετα από τις δηλώσεις που επιβάρυναν τη θέση του)

Μετά θυμήθηκα και την περίπτωση του Καμπερίδη (αν και Αεκτζής), που ξαναέφυγε δανεικός (πέρσι Ισπανία, φέτος Ρέθυμνο).
Το βασικό σ'αυτές τις ηλικίες είναι να'χουν χρόνο να παίζουν.
*Ηλικιακή σύγκριση, όχι με βάση τις δηλώσεις.
Timemaster
εγώ ακόμα δε μπορώ να καταλάβω το κακό που έκανε το παιδί.
τρόμαξε την ΑΕΚ η ειλικρίνεια;

Εδώ στην περίπτωση Παπανικολάου αποδείχτηκε πως σκαλοπάτι στην καριέρα του ήταν κατά σειρά ο Άρης , ο Ολυμπιακός και η Μπαρτσελόνα.

Όταν η ΑΕΚ και η κάθε ΑΕΚ καταφέρει να γίνει cavs ή έστω Ρεαλ τότε μπορεί να θίγετε από τέτοιες δηλώσεις.
Όταν όμως η ΑΕΚ εδώ και χρόνια είναι εκτός Ευρώπης λογικό είναι για τους παίχτες της να μην ονειρεύονται τίτλους αλλά μεταγραφή.
Joda
Καταρχην μπραβο στην αεκ για την νεα προσπαθεια που κανει..καθε υγιης φιλαθλος το χαιρεται αυτο.μεχρι στιγμης στα χαρτια οι κινησεις της ειναι πολυ καλες.φαινεται να φτιαχνει μια καλη ομαδα με ρολους που χρονο με χρονο θα δυναμωνει πιο πολυ..
οσο για τον διπλαρο ειναι 18 χρονων και μου φαινεται οτι δεν εχει καταλαβει που παει.η αεκ εχει πολυ κοσμο και ανετα το γεμιζει το γηπεδο.δεν γινεται να λες οτι ομαδα σαν την αεκ ειναι σκαλοπατι στην καριερα σου.και η αεκ και ο αρης και ο παοκ εχουν μεγαλη ιστορια και πρεπει αρχικα να αποδειξεις οτι μπορεις να παιξεις σε αυτες..αμα ειναι τοσο παιχταρας να δω αν θα μπορεσει να παρει την θεση των ουορεν και κατσιβελη και μετα μιλαμε.μην ξεχναμε οτι η αεκ θα παιζει και eurocup και θα πρεπει να αποδειξει οτι μπορει να παιξει και σε αυτην την διοργνωση γιατι μεχρι στιγμης ουτε αυτο εχει κανει..
Air Kef
Από ότι φαίνεται η ΑΕΚ του χρόνου θα παίζει στο Κλειστό Γαλατσίου, στο οποίο έζησε και τις τελευταίες της μεγάλες στιγμές. Πολύ θετική από κάθε άποψη αυτή η εξέλιξη, ελπίζω να καλύψουν κάπως και τον χώρο που υπήρχε μεταξύ παρκέ και κερκίδας, το μόνο αρνητικό σε αυτό το κλειστό.

Μέσα σε όλα, ο άνθρωπος με τον οποίο παρομοιάστηκε ο Δίπλαρος, Γκαγκαλούδης, αναφέρθηκε και στο θέμα το οποίο εκφράζει πολύ κόσμο:

QUOTE
Για το ότι συμπαθεί τον Παναθηναϊκό και την περίπτωση του Νίκου Δίπλαρου: "Πρώτον δεν συμπαθώ τον Παναθηναϊκό. Είμαι άρρωστος. Ο κάθε αθλητής είτε οπαδός οποιαδήποτε ομάδας επιλέγει στην ζωή του και στο κομμάτι του αθλητισμού να βγάλει ένα πρόσωπο. Για μένα είναι δύο. 'Η θα βγάλει αυτό του ρουφιάνου του γλύφτη ή το αληθινό. Πάντα εκτιμούσα τους παίκτες που ερχόντουσαν στην ομάδα και δεν έλεγαν είμαι Παναθηναϊκός από μικρό παιδί. Ο κόσμος ξέρει και καταλαβαίνει. Αυτή τη στιγμή έχει ξεσπάσει ένα θέμα μεγάλο. Θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Σίγουρα είναι μεγάλη ευθύνη του πιτσιρικά. Η ΑΕΚ είναι πολύ μεγάλη ομάδα. Έχει ιστορία. Έχω προλάβει την ΑΕΚ μεγάλη. Ένα παιδί 18 χρονών που είναι πρωταθλητής Ευρώπης, που είναι πάνω στην τρέλα του, θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Ο δημοσιογράφος; Όσο και αν επέμενε ο πιτσιρικάς, θα το έβαζα αλλιώς εγώ. Αυτά που έχω πει στην ζωή μου ήθελα και τα είπα. Τα λέω και παίρνω την ευθύνη των πράξεων μου, όπως τώρα. Κάνουμε ένα επάγγελμα που εκτίθεσαι. Τον Παναθηναϊκό τον έχω κερδίσει δύο φορές και ήταν οι πιο ευτυχισμένες μέρες της ζωής μου. Έπαιξα και πάρα πολύ καλά. Αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση. Χθες διάβαζα ένα άρθρο ότι τελειώνει ο Δίπλαρος γιατί ο κόσμος είναι έξαλλος. Είναι και ευθύνη της ομάδας να προστατέψει ένα παιδάκι που κάνει ένα λάθος. Ξεκίνησα και είπα ότι και η δήλωση είναι ατυχέστατη και ότι η ΑΕΚ είναι μεγάλη ομάδα. Δεν το λες ότι η ΑΕΚ είναι σκαλοπάτι. Αυτό το λες για τον Ίκαρο και τον Κολοσσό. Όταν ένα παιδί έχει εφτά αδέρφια, οφείλεις αυτό το παιδί να το βοηθήσεις. Μακάρι να το βοηθήσει η ΑΕΚ".


yorgos

QUOTE
Με συγχωρείτε αλλά ο Σάκοτα είναι πιο φάουλ ακόμα και από το Δίπλαρο.

Δεν είχε καμία δουλειά να ανακατευτεί και μάλιστα σε τέτοιο ύφος για συνάδελφό του....Και υποτίθεται ότι αυτός τουλάχιστον είναι έμπειρος....

Ακριβως. Πατάει στην κοτσάνα που πέταξεο άλλος για να πουλήσει ΑΕΚοφροσύνη, απαράδεκτο και αντισυναδελφικό.

Στα του ρόστερ, η ΑΕΚ θέλει ΜΑΠ που να βγάζει 30λεπτο και να είναι ντούκι. Έτσι ο Μαυροκεφαλίδης αναδυκνείεται σε μεταγραφάρα. Αλλιώς τον "καίνε" και θα τα ακούει σε κάθε ματς, χωρίς να φταίει.
G-arenas
μαλλον για δανεικος παει ο διπλαρος και θεωρω οτι ειναι η καλυτερη λυση ανεξαρτητα απο τις δηλωσεις του!!και να μην τις εκανε παλι δανεικο θα επρεπε να τον στειλουν καθως το πιο σημαντικο σε αυτην την ηλικια ειναι να εχει χρονο συμμετοχης!!μονο ετσι θα εχει εξελιξη!!ειδαμε και τον μουρατο ποσο βελτιωθηκε φετος που δεν επαιζε δευτερολεπτο στον οσφπ!!

ΥΓ τελικα αν μεινει ο διπλαρος αεκ και δεν παει δανεικος εχετε σκεφτει τι εχει να γινει στα αποδυτηρια με σακοτα μετα τις δηλωσεις του τελευταιου??θα εχει πλακα γιατι το διπλαρο δεν τον βλεπω και ατομο ηρεμο,ευκολα τον εχω να του την μπει στα ισα του σακοτα!
Dwyane ''the flash'' Wade
Η τοποθετηση του Σακοτα ηταν τελειως ακυρη και φουλ λαικιστικη. Συμφωνω πως θα υπαρχει θεμα με τον Διπλαρο στα αποδυτηρια οπως και να χει. Πιστευω πως ο Αγγελοπουλος θα τον κρατησει. Αν ηταν ομως ουτως η αλλος να μην ειχε χρονο συμμετοχης(ανεξαρτητα απο τις δηλωσεις)τοτε καλυτερα να παει δανεικος καπου οπου θα παιζει.
radical
Κοντονής: «Συμφωνήσαμε με ΑΕΚ για το Γαλάτσι»
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...aek-gia-galatsi
colonel gomelsky
O Δίπλαρος αφέθηκε ελεύθερος και θα συνεχίσει στον Έσπερο Πατρών:

http://www.aek365.com/a-412386/paikth-tou-...u-o-diplaro.htm
pan24
QUOTE (colonel gomelsky @ Aug 14 2015, 15:33 ) *
O Δίπλαρος αφέθηκε ελεύθερος και θα συνεχίσει στον Έσπερο Πατρών:

http://www.aek365.com/a-412386/paikth-tou-...u-o-diplaro.htm

Φουλ λαικιστικο αλλα οκ
Σιγουρα δεν θα μεινει στον εσπερο
Αποψη μου οτι οποια ομαδα και να τον παρει θα πρεπει να παιξει δανεικο σε ομαδα Α2 ωστε να παρει αρκετο χρονο εστω σε ευκολα παιχνιδια
Υ.Γ.Αν σε καμια εβδομαδα ανακοινωθει απο ολυμπιακο/παναθηναικο η επικοινωνιακη ηττα της αεκ θα ειναι τεραστια
SteveNashidis
QUOTE(pan24 @ Aug 14 2015, 15:44 ) *
Φουλ λαικιστικο αλλα οκ
Σιγουρα δεν θα μεινει στον εσπερο
Αποψη μου οτι οποια ομαδα και να τον παρει θα πρεπει να παιξει δανεικο σε ομαδα Α2 ωστε να παρει αρκετο χρονο εστω σε ευκολα παιχνιδια
Υ.Γ.Αν σε καμια εβδομαδα ανακοινωθει απο ολυμπιακο/παναθηναικο η επικοινωνιακη ηττα της αεκ θα ειναι τεραστια



Πέρα από την επικοινωνιακή ήττα έχασε έναν παίκτη , που έχει ταλέντο(σε όποιον βαθμό είναι) και όρεξη να προσφέρει στο μπάσκετ.
Αν βγάλει μάτια με τον Αρκαδικό για παράδειγμα, όντας δανεικός από την Αεκ θα την χάλαγε την ένωση;
Κακό management ακόμα και αν ο παίκτης αποδειχθεί λίγος.
colonel gomelsky
Εγώ πάντως, καθαρά επικοινωνιακά, νίκη το θεωρώ. Συσπειρώνει τους οπαδούς, δείχνει διοικητική στιβαρότητα, χαράζει διαχωριστικές γραμμές με το κατεστημένο που πήρε υπό την προστασία του τον Δίπλαρο.
pan24
QUOTE (colonel gomelsky @ Aug 14 2015, 16:12 ) *
Εγώ πάντως, καθαρά επικοινωνιακά, νίκη το θεωρώ. Συσπειρώνει τους οπαδούς, δείχνει διοικητική στιβαρότητα, χαράζει διαχωριστικές γραμμές με το κατεστημένο που πήρε υπό την προστασία του τον Δίπλαρο.

Με τα μεχρι τωρα δεδομενα ναι
Ομως αν σε 4-5 χρονια ο διπλαρος βγει παικταρας ή τον παρει σε καμια εβδομαδα ο ολυμπιακος οι περισσοτεροι που αποθεωνουν τωρα τοτε θα κραζουν
colonel gomelsky
QUOTE(pan24 @ Aug 14 2015, 16:35 ) *
Με τα μεχρι τωρα δεδομενα ναι
Ομως αν σε 4-5 χρονια ο διπλαρος βγει παικταρας ή τον παρει σε καμια εβδομαδα ο ολυμπιακος οι περισσοτεροι που αποθεωνουν τωρα τοτε θα κραζουν


Αν κάτι μας έμαθε ο Ζοτς τόσα χρόνια είναι ότι δεν αρκεί κάποιος να είναι ή να γίνει παικταράς. Και το παραμικρό σε μία καριέρα παίζει ρόλο. Αν αρκούσε μόνο το ταλέντο τότε ο Διαμαντίδης και ο Παπαλουκάς δεν θα είχαν γίνει ποτέ μπασκετμπολίστες και ο Τεόντοσιτς θα ήταν ο κορυφαίος όλων των εποχών. Δεν έγινε έτσι όμως...
Dreamerpanos
«Τις ημέρες που μεσολάβησαν ανάμεσα στη συνέντευξη που παραχώρησα και την απόφαση της ΚΑΕ ΑΕΚ να ακυρώσει τη συμφωνία μας, προτίμησα να μείνω σιωπηλός και να σκεφτώ.
Θα ήταν πολύ εύκολο να διαψεύσω όσα δήλωσα ή να επιχειρήσω να διορθώσω τις κακές εντυπώσεις, ρίχνοντας ευθύνες οπουδήποτε αλλού προκειμένου να σώσω το τομάρι μου.

Ωστόχο οι αρχές που έλαβα από την οικογένεια μου, επέβαλλαν πάντα
να μη σκέφτομαι με εγωιστικό τρόπο και να αναγνωρίζω τα λάθη μου. Γιατί το λάθος στην προκειμένη περίπτωση είναι δικό μου και μόνο.

Δεν φταίει ούτε ο δημοσιογράφος, ούτε η ομάδα, ούτε πολύ περισσότερο ο κόσμος της ΑΕΚ που διάβασε μια απερίσκεπτη δήλωση στην οποία εμφανίστηκα σαν να προσπαθώ να χρησιμοποιώ την ΑΕΚ ως σκαλοπάτι, ενώ ακόμα δεν έχω αποδείξει τίποτα στην καριέρα μου, που μόλις ξεκινά.

Παρακαλώ, τώρα που η ΚΑΕ ΑΕΚ ανακοίνωσε το τέλος της συνεργασίας μας, και δεν έχω απολύτως τίποτα να κερδίσω, όπως δεχθείτε την ειλικρινή συγνώμη μου για το φραστικό λάθος μου. Είμαι ακόμα μικρός αλλά θα μάθω από αυτό. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον κύριο Μάκη Αγγελόπουλο , τον coach Σάκοτα και το ΔΣ της ΑΕΚ για την τιμή που μου έκαναν με την πρόταση συνεργασίας, και παράλληλα να απολογηθώ που τους έφερα σε δύσκολη θέση.

Ο κώδικας ηθικής που μάθαμε από παιδιά σε αυτή την οικογένεια, μου επιβάλλουν να επιστρέψω και την προκαταβολή που είχα λάβει προ καιρού από τον κ.Αγγελόπουλο διότι αυτά τα χρήματα δεν τα εργάστηκα και δεν τα δικαιούμαι.

Παράλληλα ζητώ συγνώμη και από τον κόσμο του μπάσκετ, που μόλις μια εβδομάδα μετά την πιο ευτυχισμένη μέρα της καριέρας μου με την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου, απασχόλησα για λάθος λόγους.

Με σεβασμό
Νίκος Δίπλαρος».
colonel gomelsky
ΜΠΡΑΒΟ και πάλι ΜΠΡΑΒΟ.
Gkos
QUOTE (Dreamerpanos @ Aug 14 2015, 17:41 ) *
Με σεβασμό
Νίκος Δίπλαρος».



Πάρα πολύ ωραία δήλωση.
Conan1982
Μπράβο στον Δίπλαρο είτε το έγραψε μόνος του είτε τον συμβούλευσαν να το κάνει.
Όντως θα μπορούσε να προσπαθήσει να ανασκευάσει και ότι πετύχει αλλά δεν το έκανε.
Ζήτησε συγγνώμη, δεν έβγαλε καμία πικρία, έδωσε πίσω την προκαταβολή (αν και φαντάζομαι δεν θα ήταν και τίποτα τεράστιο ποσό) και ποιος ξέρει ίσως στο μέλλον οι δρόμοι του με της ΑΕΚ ξανασυναντηθούν, δεν είμαι ΑΕΚτζής αλλά αν ήμουν δεν θα είχα πρόβλημα να τον δεχτώ πίσω στο μέλλον μετά από αυτήν την δήλωση.
Θα ήθελα να ακούσω βέβαια και την γνώμη που έχουν οι φίλαθλοι της ΑΕΚ.
Διονύσης
Αγκαλιά με Τσαλμπούρη η ΑΕΚ

http://www.sport-fm.gr/article/basket/agka...i-i-aek/3102641
t0ny3
Τα ιδια μεσα που τον κατεστρεψαν πριν λιγες μερες παρουσιαζοντας ως εξωγηινες τις δηλωσεις του, τωρα τον εξυμνουν και τον λενε παντελονατο!

Το μονο που δε θελω ειναι να κοψουμε τα φτερα αυτου του παιδιου κι ας μη γινει ποτε παικταρας. ΜΠΡΑΒΟ για το κειμενο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.