Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2012-13 (2ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
tas13
ΙΩΝΙΑ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ 87-80

Το καλυτερο το κραταγαμε για το τελος..Φοβερη εμφανιση απο την ομαδα μου, τη καλυτερη ισως για φετος, καταφεραμε και πηραμε μια μεγαλη νικη..Απο την αρχη επιβαλλαμε το ρυθμο μας, με πολυ παθος στην αμυνα και μεγαλη ενεργεια στην επιθεση δεν αφησαμε σε κανενα σημειο του παιχνιδιου τον Διαγορα να μπει στο παιχνιδι..Καναμε μια εμφανιση που ισως εδειξε τις πραγματικες δυνατοτητες αυτης της ομαδας, που δυστηχως ομως στη διαρκεια της χρονιας δε καταφεραμε να δειξουμε και με καποιες χαζες για μενα ηττες σε παιχνιδια παραπανω απο τα μετρα μας, μας στερησε ισως κατι καλυτερο..Και εκει που ετοιμαζομασταν για "μπανια", ηρθαν τα πλει οφ..Δυσκολη η αποστολη μας απεναντι στα Πετραλωνα, τη δευτερη καλυτερη ομαδα για μενα και με σκορ 2-0 σιγουρα τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα..Παμε παιζοντας το μπασκετακι μας, ετσι απροβλεπτοι που ειμαστε ολη τη χρονια, να διεκδικησουμε οτι καλυτερο..
loufer
QUOTE(tas13 @ Apr 28 2013, 12:26 ) *
ΙΩΝΙΑ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ 87-80

Το καλυτερο το κραταγαμε για το τελος..Φοβερη εμφανιση απο την ομαδα μου, τη καλυτερη ισως για φετος, καταφεραμε και πηραμε μια μεγαλη νικη..Απο την αρχη επιβαλλαμε το ρυθμο μας, με πολυ παθος στην αμυνα και μεγαλη ενεργεια στην επιθεση δεν αφησαμε σε κανενα σημειο του παιχνιδιου τον Διαγορα να μπει στο παιχνιδι..Καναμε μια εμφανιση που ισως εδειξε τις πραγματικες δυνατοτητες αυτης της ομαδας, που δυστηχως ομως στη διαρκεια της χρονιας δε καταφεραμε να δειξουμε και με καποιες χαζες για μενα ηττες σε παιχνιδια παραπανω απο τα μετρα μας, μας στερησε ισως κατι καλυτερο..Και εκει που ετοιμαζομασταν για "μπανια", ηρθαν τα πλει οφ..Δυσκολη η αποστολη μας απεναντι στα Πετραλωνα, τη δευτερη καλυτερη ομαδα για μενα και με σκορ 2-0 σιγουρα τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα..Παμε παιζοντας το μπασκετακι μας, ετσι απροβλεπτοι που ειμαστε ολη τη χρονια, να διεκδικησουμε οτι καλυτερο..


Αγορίνα 13 νίκες κάνατε και μπήκατε play-off με τριπλή ισοβαθμία, ο Διαγόρας 22, η Αναγέννηση 21. Οι χαζές ήττες είναι που ξεχωρίζουν τις καλές ομάδες από τις μέτριες. Όπως και να έχει καλή επιτυχία στα play-off.
doctor_dru
Έναρξη play off Πέμπτη 16\5
gspara
Ελα ρε παιχταρα admiral ενεργοποιηθηκες αμεσως και αλλαζεις τις ισορροπιες στα πλειοφ wink.gif
Πονταρω πλεον Αιολο για ανοδο!!!!!!!!
ADMIRAL14
QUOTE(gspara @ May 9 2013, 10:43 ) *
Ελα ρε παιχταρα admiral ενεργοποιηθηκες αμεσως και αλλαζεις τις ισορροπιες στα πλειοφ wink.gif
Πονταρω πλεον Αιολο για ανοδο!!!!!!!!

????????
doctor_dru
Αναγέννηση - Ν.Ιωνία 78-46
Εύκολη νίκη για την Αναγέννηση που ήταν πολύ εύστοχη από τα 6,75 και 3-0 στις νίκες.Αναμονή για τον αντίπαλο από το άλλο ζευγάρι
doctor_dru
Αναγέννηση - ΕΦΟΑ 70-62(39-30)
Άνοδος και για τα Πετράλωνα στην Α'ΕΣΚΑ,με 3-0 νίκες απέναντι στην Εφοα.Καλή εμφάνιση στο 1ο και στο 3ο δεκάλεπτο και δίκαιη άνοδος κατά την γνώμη μου.Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια στην Α'κατηγορία!!! icon_drunk.gif
alexman95
Φιλαράκο βιάζεσαι.... θα αντιμετωπίσει τον νικητή από τον τελικό του άλλου ομίλου (Κουκάκι-Παπάγου)
doctor_dru
QUOTE (alexman95 @ May 23 2013, 23:12 ) *
Φιλαράκο βιάζεσαι.... θα αντιμετωπίσει τον νικητή από τον τελικό του άλλου ομίλου (Κουκάκι-Παπάγου)

Ανεβαίνουν 2 ομάδες από κάθε όμιλο και συνολικά 4 στην Α'ΕΣΚΑ.Το ματς εναντίον του νικητή του άλλου ζευγαριού θα γίνει τυπικά για τον τριταθλητή της Β'ΕΣΚΑ
alexman95
Εγώ νομίζω ανεβαίνουν 3... όσοι πέφτουν και από την Α στην Β ΕΣΚΑ. Αλλά εντάξει μπορεί να κάνω και λάθος
pk2010
QUOTE (alexman95 @ May 23 2013, 23:24 ) *
Εγώ νομίζω ανεβαίνουν 3... όσοι πέφτουν και από την Α στην Β ΕΣΚΑ. Αλλά εντάξει μπορεί να κάνω και λάθος

Έχει γραφτεί ΚΑΙ στο site της ΕΣΚΑ πως η Αναγέννηση ανέβηκε Α ΕΣΚΑ...
Κι επιπλέον, σύμφωνα με την προκήρυξη του Πρωταθλήματος...
QUOTE
Β) ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Α’ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Η Πρωταθλήτρια ομάδα κάθε ομίλου της Β΄κατηγορίας Ανδρών ανεβαίνει απ΄ευθείας στην Α΄ Κατηγορία.
Για την ανάδειξη του πρωταθλητή της κατηγορίας θα διεξαχθεί αγώνας μεταξύ των πρωταθλητών των δύο ομίλων σε ουδέτερο γήπεδο.
Επίσης ανεβαίνει και μία ακόμη ομάδα από κάθε όμιλο η οποία θα προκύψει από αγώνες κατάταξης (play-off) μεταξύ των ομάδων που θα καταλάβουν την δεύτερη, τρίτη, τέταρτη και πέμπτη θέση στον βαθμολογικό πίνακα κάθε ομίλου της κατηγορίας.
Αντίστοιχος αγώνας με των πρωταθλητών θα διεξαχθεί για την ανάδειξη του τριταθλητή της κατηγορίας, μεταξύ των δευτεραθλητών ομάδων των δύο ομίλων που θα ανέβουν επίσης στην Α΄κατηγορία.
Επισημαίνεται ότι εάν εφηβική ομάδα που συμμετέχει στο πρωτάθλημα καταλάβει μία από τις πρώτες πέντε θέσεις του βαθμολογικού πίνακα,δεν διεκδικεί άνοδο στην Α΄κατηγορία και την θέση της καταλαμβάνει η αμέσως επόμενη ομάδα.
alexman95
Α οκ τότε sorry δικό μου λάθος φίλε.... biggrin.gif tongue.gif
pk2010
QUOTE (alexman95 @ May 23 2013, 23:33 ) *
Α οκ τότε sorry δικό μου λάθος φίλε.... biggrin.gif tongue.gif


Καλά ντε! Δεν έχασε και η Βενετιά βελόνι! rolleyes.gif tongue.gif smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.