Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2012-13 (2ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
KONDILOS
ΑΠΟ ΧΘΕΣ Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ ΑΙΓΑΛΕΩ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑΤΗΝ ΠΑΡΘΕΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΝΟΔΟ ΣΤΗΝ Α' ΕΣΚΑ!!!!!!!!ΜΕΣΑ ΣΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ 3 ΑΝΟΔΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ Δ' ΕΣΚΑ ΣΤΗΝ Α"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΝΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΗΡΗΣΑΝ ΤΗΝΗ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ....
ΜΑΓΚΕΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ,ΔΕΙΞΑΤΕ ΨΥΧΗ , ΜΑΓΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΝΑΤΕ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ Δ.Σ. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΜΕΓΙΣΤΑ.
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ TEAM ΠΟΥ ΕΧΤΙΣΑΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Υ.Γ.: ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ....ΠΑΝΤΩ ΣΘΑ ΠΑΜΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΕΛΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
His Airness
5/6 αυτή την φορά αλλά παλι κουβά
μετά και τα χθεσίνα αποτελέσματα ο διαγόρας ανεβηκε και μαθηματκά το άξιζε ήταν μια έμπειρη πολύ καλά δουλεμένη ομάδα, η καλύτερη του ομίλου έχοντας και την απαραίτητη βοήθεια όποτε χρείαστηκε και μην βιαστείτε να κραξετέ, έτσι γίνετε οταν επενδύεις και θες να ανέβεις, το άξιζε σε κάθε περίπτωση.

τα πετράλωνα έδειξαν με την εμφάνισή τους ότι πολύ δύσκολά θα χάσουν την άνοδο στα μπαράζ, δύσκολα η εφόα ή ο αίολος (μάλλον ο αίολος εκτός και αν ο τριγάζης κάνει παπάδες) θα την κοντράρουν.

ο θεμιστοκλής έχασε επιβεβαιώνοντας ότι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά και πάλι πιστεύω ότι θα βγεί 5 μιας και νομίζω ότι ο διαγόρας δεν θα το χτυπησει το ματς και τελευταία αγωνιστική παίζει εντος με μάκρη, ενώ ο εθνικός έχει δυο δύσκολα ματς. περισσός, ιωνία δεν νομίζω να προλάβουν, γιατί ο μεν περισσός αδίκησε τον εαυτό του με τον πρώτο γύρο που έκανε και η ιωνία ότι δεν ήταν ποτέ ομάδα.

θωμάς αδιάφορος όπως και ο ποσειδώνας, βέβαια για τον ποσειδώνα η χρονία είναι πετυχημένη ενώ για το θωμά όχι.

στην ουρά τώρα χαμός κέρδισαν όλοι, αν και για τον βριλησσιακο δεν το περίμενα. πιστεύω ότι ο γέρακας θα καταφέρει να σωθεί τελικά με 2 νίκες ακόμα και το ποιος θα ακολουθήσει την μάκρη θα κριθεί ανάμεσα στο φιλιππο και τον βριλησσιακό τον οποιο θεωρούσα μέχρι και την προηγουμένη αγωνιστικη τον επικρατέστερο για υποβιβάσμο τωρά όμως θα δούμε.
alexman95
QUOTE(His Airness @ Apr 13 2013, 19:06 ) *
5/6 αυτή την φορά αλλά παλι κουβά
μετά και τα χθεσίνα αποτελέσματα ο διαγόρας ανεβηκε και μαθηματκά το άξιζε ήταν μια έμπειρη πολύ καλά δουλεμένη ομάδα, η καλύτερη του ομίλου έχοντας και την απαραίτητη βοήθεια όποτε χρείαστηκε και μην βιαστείτε να κραξετέ, έτσι γίνετε οταν επενδύεις και θες να ανέβεις, το άξιζε σε κάθε περίπτωση.

τα πετράλωνα έδειξαν με την εμφάνισή τους ότι πολύ δύσκολά θα χάσουν την άνοδο στα μπαράζ, δύσκολα η εφόα ή ο αίολος (μάλλον ο αίολος εκτός και αν ο τριγάζης κάνει παπάδες) θα την κοντράρουν.

ο θεμιστοκλής έχασε επιβεβαιώνοντας ότι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά και πάλι πιστεύω ότι θα βγεί 5 μιας και νομίζω ότι ο διαγόρας δεν θα το χτυπησει το ματς και τελευταία αγωνιστική παίζει εντος με μάκρη, ενώ ο εθνικός έχει δυο δύσκολα ματς. περισσός, ιωνία δεν νομίζω να προλάβουν, γιατί ο μεν περισσός αδίκησε τον εαυτό του με τον πρώτο γύρο που έκανε και η ιωνία ότι δεν ήταν ποτέ ομάδα.

θωμάς αδιάφορος όπως και ο ποσειδώνας, βέβαια για τον ποσειδώνα η χρονία είναι πετυχημένη ενώ για το θωμά όχι.

στην ουρά τώρα χαμός κέρδισαν όλοι, αν και για τον βριλησσιακο δεν το περίμενα. πιστεύω ότι ο γέρακας θα καταφέρει να σωθεί τελικά με 2 νίκες ακόμα και το ποιος θα ακολουθήσει την μάκρη θα κριθεί ανάμεσα στο φιλιππο και τον βριλησσιακό τον οποιο θεωρούσα μέχρι και την προηγουμένη αγωνιστικη τον επικρατέστερο για υποβιβάσμο τωρά όμως θα δούμε.



Συγνώμη ρε φίλε.... λες ότι είναι καλή ομάδα ο Διαγόρας (όλοι συμφωνούμε σε αυτό) και βρίσκεις φυσιολογικό ότι σωστά πήρε βοήθεια από την διαιτησία? Άμα είσαι καλός τι την θέλεις την βοήθεια? Άμα δεν είσαι καλός παίρνεις βοήθεια. Στον αγώνα με την Νέα Ιωνία στην έδρα τους, ήταν πολύ καλύτεροι και εκεί που η Ιωνία το γυρίσε στους 5 πόντους και πήγε να γίνει ένα μίνι ντέμρπι, η διαιτησία μόνο που δεν έδωσε και Offside στην Νέα Ιωνία. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν γίνεται να είναι ΤΟΣΟ καλή ομάδα και να παίρνει και βοήθεια από την διαιτησία. Να δείξουν στο παρκέ τι αξίζουν. Συγνώμη δεν είμαι της λογικής ότι η καλύτερη ομάδα πρέπει να έχει μικρή βοήθεια από την διαιτησία. Του χρόνου στην Α'ΕΣΚΑ που δεν θα έχει τέτοια θα συμφωνεί σε κάτι τέτοιο ο Διαγόρας? Δεν νομίζω.....
His Airness
QUOTE(alexman95 @ Apr 13 2013, 21:58 ) *
Συγνώμη ρε φίλε.... λες ότι είναι καλή ομάδα ο Διαγόρας (όλοι συμφωνούμε σε αυτό) και βρίσκεις φυσιολογικό ότι σωστά πήρε βοήθεια από την διαιτησία? Άμα είσαι καλός τι την θέλεις την βοήθεια? Άμα δεν είσαι καλός παίρνεις βοήθεια. Στον αγώνα με την Νέα Ιωνία στην έδρα τους, ήταν πολύ καλύτεροι και εκεί που η Ιωνία το γυρίσε στους 5 πόντους και πήγε να γίνει ένα μίνι ντέμρπι, η διαιτησία μόνο που δεν έδωσε και Offside στην Νέα Ιωνία. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν γίνεται να είναι ΤΟΣΟ καλή ομάδα και να παίρνει και βοήθεια από την διαιτησία. Να δείξουν στο παρκέ τι αξίζουν. Συγνώμη δεν είμαι της λογικής ότι η καλύτερη ομάδα πρέπει να έχει μικρή βοήθεια από την διαιτησία. Του χρόνου στην Α'ΕΣΚΑ που δεν θα έχει τέτοια θα συμφωνεί σε κάτι τέτοιο ο Διαγόρας? Δεν νομίζω.....


δεν είπα ότι είναι φυσιολογικό το αντίθετο, αλλά δυστηχώς έτσι είναι, θα πάρουν ενα δυο (μερικές φορές και παραπάνω) σφυρίγματα, ετσι για να προκαλέσουν τον εκνευρισμό των αντιπάλων και να βγουν εκτος αγώνα και μετά να ίναι όλα πιο ευκολα. σε κάθε περιπτωσή δεν τ έχουν ανάγκη ητάν πολύ μπροστά από τις άλλες ομάδες.
littleboy
ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΑΤΕ ΤΟΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟ...ΜΕ ΕΠΙ ΜΕΡΟΥΣ ΣΚΟΡ 4Η ΠΕΡΙΟΔΟ 10-32 ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΑΓΩΝΑ....ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΩΝ ΟΜΑΔΩΝ....ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ....
Paragodas
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους!!!!!!!! Ενδιαφέρουσα και η προηγούμενη αγωνιστική του ομίλου με την εκοφαντική νίκη των ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ που έδειξε οτι είναι το επικρατέστερο φαβορί για να ακολουθήσει τον ΔΙΑΓΟΡΑ στην Α ΈΣΚΑ και τον χαμό που συνεχίζει να υπάρχει στην ουρά που έτσι όπως πάνε τα πράγματα βλέπω να ξεκαθαρίζει πραγματικά την τελευταία αγωνιστική. Για να ξεκινήσω με τα προγνωστικά μου....

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ( Τελικός και για τις 2 ομάδες!!! Ο ΓΕΡΑΚΑΣ για να έχει ελπίδες παραμονής που μεγάλωσαν με τη νίκη του την προηγούμενη αγωνιστική αλλά και με τους γηπεδούχους να θέλουν το παιχνίδι για να ξεκαθαρίσουν με αυτό το θέμα. Αν και το θεωρώ δύσκολο θα πάω με τον ΓΕΡΑΚΑ και με το ένστικτο επιβίωσης που μπορεί να έχει και με την έκπληξη 2)

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ ( Περίεργο παιχνίδι κι εδώ με την απρόβλεπτη ΕΦΟΑ να περιμένει τα play off και τον απρόβλεπτο ΘΩΜΑ να μην κυνηγάει τπτ. Πιστεύω οτι εύκολα ή δύσκολα θα γίνει ο 1 για τους γηπεδούχους εκτός αν η ΕΦΟΑ αρχίζει και τα βάζει από παντού.)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ( Μεγάλη νίκη του ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΥ την προηγούμενη αγωνιστική που ίσως τον γλιτώνει από τα χειρότερα. Χρειάζεται όμως και αύριο τη νίκη που πιστεύω οτι έιναι στο χέρι του. Η Ν.ΙΩΝΙΑ δεν μου γεμίζει το μάτι και ειδικά τώρα που δεν έχει και κάποιο στόχο. Θα πάω με τον 1 από ένστικτο και έδρα.)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.( Φιέστα για τον ΔΙΑΓΟΡΑ θα γίνει ωραίο παιχνίδι εκεί καθώς και οι 2 ομάδες δεν έχουν κανένα άγχος. Θα πάω με τον 1 που πιστεύω οτι δεν σπάει. Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ είναι πολύ ανώτερος σαν ομάδα.)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ (Αδιάφορο παιχνίδι και για τις 2 ομάδες θα πάω με το 2 από ένστικτο και εμπιστευόμενος την αγωνιστική άνοδο του ΠΕΡΙΣΣΟΥ που φάνηκε οτι πάλεψε και το προηγούμενο παιχνίδι με τον ΔΙΑΓΟΡΑ βλέποντας το σκορ αυτό βλέπω χωρίς να ξέρω λεπτομέριες.)

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ (Ο ΑΙΟΛΟΣ μετά την τραγωδία που έπαθε μέσα στα Πετράλωνα πιστεύω οτι θα θέλει να δώσει απαντήσεις απέναντι σε μια αξιολογότατη ομάδα όπως ο ΕΘΝΙΚΟΣ. Θα πάω με την έδρα και θα βάλω 1)

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ ( Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ θέλει οπωσδήποτε τη νίκη αλλά νομίζω ότι δεν μπορεί να κοντράρει την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ σε κανένα σημείο του αγώνα. Εύκολα ή δύσκολα θα έχουμε 2)

Υ.Γ. 1 Διάβασα για τραυματισμό που έχει το playmaker του Περισσού με χιαστούς. Αν είναι το παιδί που έχω εγώ στο μυαλό μου πιστεύω οτι ο Περισσός χάνει πολύ μεγάλο μέρος της δύναμής του. Το παιδί για εμένα είναι από τα καλύτερα playmaker της κατηγορίας ολοκληρωμένο και με μπασκετική παιδεία. Είναι κρίμα σε αυτό το επίπεδο να υπάρχουν τέτοιοι σοβαροί τραυματισμοί. Περαστικά του εύχομαι...

Υ.Γ. 2 Περίεργη η αναβολή του παιχνιδιού την προηγούμενη εβδομάδα ανάμεσα σε Ν.ΙΩΝΙΑ- ΨΥΧΙΚΟ μήπως δεν είναι τυχαία?

Αυτά από εμένα!!!! Καλή αγωνιστική σε όλους!!!!!
His Airness
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ δυνατό παιχνίδι θα έχουμε εδώ με το Γέρακα να το θέλει πάρα πολύ το ματς για να πάει στον τελικό την τελευταία αγωνιστική στο γήπεδο του με το βριλησσιακό, βέβαια και ο Ποσειδώνας θεωρητικά να θέλει την νίκη για μαθηματική παραμονή, αλλά ουσιαστικά δεν την χρειάζεται, πάω με την ομάδα με το μεγαλύτερο κίνητρο που θεωρώ ότι έχει και τους παίχτες για να πάρει το παιχνίδι 2

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ ο μεν Θωμάς το θέλει για να τελειώνει και μαθηματικά η δε εφοα για να έχει το πλεονέκτημα έδρας στα μπαράζ με τον Αίολο, αλλοπρόσαλλες ομάδες τον τελευταίο καιρό, νομίζω ότι ο Θωμάς έχει κάνει πολύ κακά παιχνίδια και κάποια στιγμή πρέπει να αλλάξει και να κερδίσει είναι και τελευταίο εντός οπότε πάω με τους γηπεδούχους 1

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ο Βριλησσιακός θέλει το ματς πολύ για να πάει στον τελικό με τον Γέρακα, η Ιωνία θέλει τα playoff αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί, έχει δείξει άλλωστε ότι εκτός χάνει πολύ από την δύναμη της, θα πάω με το υψηλό κίνητρο των γηπεδούχων 1

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. αν το ματς παιχτεί στα ίσια δεν βλέπω πως μπορούν να χάσουν οι θεωρητικά γηπεδούχοι και ας έχουν μεγαλύτερο κίνητρο οι φιλοξενούμενοι, σε διαφορετική περίπτωση θα δούμε ομορφιές πάω με την λογική 1

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ δυο ομάδες που περιμένουν να τελειώσει η χρονιά η μεν Μάκρη έχει υποβιβαστεί εδώ και καιρό αν και δεν ήταν τόσο κακή όσο δείχνει η βαθμολογική της εικόνα και από την άλλη ο Περισσός που έχει κάνει δεύτερο γύρο playoff πληρώνει όμως τον κακό πρώτο γύρο πιστεύω θα γίνει ένα ανοιχτό παιχνίδι 2

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ δυνατό ματς ο Αίολος θέλει νίκη και στραβοπάτημα της εφοας για να πάρει πλεονέκτημα και ο εθνικός για να μπορέσει να διατηρήσει την 5 θέση και τα playoff, νομίζω όμως ότι δεν θα μπορέσει γιατί ο Αίολος έχει καλύτερους παίχτες ενώ ο εθνικός στηρίζεται αποκλειστικά σε τι μέρα θα βρεθεί το playmaker. 1

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ κίνητρο μόνο οι γηπεδούχοι, οι φιλοξενούμενοι περιμένουν τα playoff για να τελειώνουν με την άνοδο, όσο κίνητρο και να χει όμως ο Φίλιππος δεν μπορεί να κοντράρει τα Πετράλωνα εκτός και αν.... 2

alexman95
QUOTE(Paragodas @ Apr 17 2013, 13:55 ) *
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους!!!!!!!! Ενδιαφέρουσα και η προηγούμενη αγωνιστική του ομίλου με την εκοφαντική νίκη των ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ που έδειξε οτι είναι το επικρατέστερο φαβορί για να ακολουθήσει τον ΔΙΑΓΟΡΑ στην Α ΈΣΚΑ και τον χαμό που συνεχίζει να υπάρχει στην ουρά που έτσι όπως πάνε τα πράγματα βλέπω να ξεκαθαρίζει πραγματικά την τελευταία αγωνιστική. Για να ξεκινήσω με τα προγνωστικά μου....

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ( Τελικός και για τις 2 ομάδες!!! Ο ΓΕΡΑΚΑΣ για να έχει ελπίδες παραμονής που μεγάλωσαν με τη νίκη του την προηγούμενη αγωνιστική αλλά και με τους γηπεδούχους να θέλουν το παιχνίδι για να ξεκαθαρίσουν με αυτό το θέμα. Αν και το θεωρώ δύσκολο θα πάω με τον ΓΕΡΑΚΑ και με το ένστικτο επιβίωσης που μπορεί να έχει και με την έκπληξη 2)

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ ( Περίεργο παιχνίδι κι εδώ με την απρόβλεπτη ΕΦΟΑ να περιμένει τα play off και τον απρόβλεπτο ΘΩΜΑ να μην κυνηγάει τπτ. Πιστεύω οτι εύκολα ή δύσκολα θα γίνει ο 1 για τους γηπεδούχους εκτός αν η ΕΦΟΑ αρχίζει και τα βάζει από παντού.)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ( Μεγάλη νίκη του ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΥ την προηγούμενη αγωνιστική που ίσως τον γλιτώνει από τα χειρότερα. Χρειάζεται όμως και αύριο τη νίκη που πιστεύω οτι έιναι στο χέρι του. Η Ν.ΙΩΝΙΑ δεν μου γεμίζει το μάτι και ειδικά τώρα που δεν έχει και κάποιο στόχο. Θα πάω με τον 1 από ένστικτο και έδρα.)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.( Φιέστα για τον ΔΙΑΓΟΡΑ θα γίνει ωραίο παιχνίδι εκεί καθώς και οι 2 ομάδες δεν έχουν κανένα άγχος. Θα πάω με τον 1 που πιστεύω οτι δεν σπάει. Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ είναι πολύ ανώτερος σαν ομάδα.)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ (Αδιάφορο παιχνίδι και για τις 2 ομάδες θα πάω με το 2 από ένστικτο και εμπιστευόμενος την αγωνιστική άνοδο του ΠΕΡΙΣΣΟΥ που φάνηκε οτι πάλεψε και το προηγούμενο παιχνίδι με τον ΔΙΑΓΟΡΑ βλέποντας το σκορ αυτό βλέπω χωρίς να ξέρω λεπτομέριες.)

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ (Ο ΑΙΟΛΟΣ μετά την τραγωδία που έπαθε μέσα στα Πετράλωνα πιστεύω οτι θα θέλει να δώσει απαντήσεις απέναντι σε μια αξιολογότατη ομάδα όπως ο ΕΘΝΙΚΟΣ. Θα πάω με την έδρα και θα βάλω 1)

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ ( Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ θέλει οπωσδήποτε τη νίκη αλλά νομίζω ότι δεν μπορεί να κοντράρει την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ σε κανένα σημείο του αγώνα. Εύκολα ή δύσκολα θα έχουμε 2)

Υ.Γ. 1 Διάβασα για τραυματισμό που έχει το playmaker του Περισσού με χιαστούς. Αν είναι το παιδί που έχω εγώ στο μυαλό μου πιστεύω οτι ο Περισσός χάνει πολύ μεγάλο μέρος της δύναμής του. Το παιδί για εμένα είναι από τα καλύτερα playmaker της κατηγορίας ολοκληρωμένο και με μπασκετική παιδεία. Είναι κρίμα σε αυτό το επίπεδο να υπάρχουν τέτοιοι σοβαροί τραυματισμοί. Περαστικά του εύχομαι...

Υ.Γ. 2 Περίεργη η αναβολή του παιχνιδιού την προηγούμενη εβδομάδα ανάμεσα σε Ν.ΙΩΝΙΑ- ΨΥΧΙΚΟ μήπως δεν είναι τυχαία?

Αυτά από εμένα!!!! Καλή αγωνιστική σε όλους!!!!!


Φίλε μπορείς να έρθεις στο κλειστό της Νέας Ιωνίας και να δεις την μπασκέτα άμα έχεις περιέργεια.....
loufer
QUOTE(alexman95 @ Apr 17 2013, 19:52 ) *
Φίλε μπορείς να έρθεις στο κλειστό της Νέας Ιωνίας και να δεις την μπασκέτα άμα έχεις περιέργεια.....


Δεν σε αμφισβητούμε, αλλά ο κανονισμός λέει ότι το παιχνίδι πρέπει να γίνει σε ουδέτερο γήπεδο. Ξαφνικά η ΕΣΚΑ αποφάσισε να το κάνει Δευτέρα, μόνο στο Ελλαδιστάν γίνονται αυτά τα πράγματα, αλλά πλέον προσωπικά εμένα δε μου προκαλεί τίποτα εντύπωση.
tas13
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1 (ντερμπι παραμονης, δινω ενα μικρο προβαδισμα στους γηπεδουχους κυριως λογω εδρας, παιχνιδι που πιστευω θα κριθει στις λεπτομερειες)

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2 (αν θελει η ΕΦΟΑ να διεκδικησει την παρουσια της στο τελικο των πλει οφ πρεπει να διατηρισει και το προβαδισμα απεναντι στον Αιολο, οποτε οριακο παιχνιδι για αυτους και θεωρω εχουν καλυτερο υλικο απο τους γηπεδουχους ωστε να παρουν μια εστω και δυσκολη νικη)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2 (εδω και 10 μερες προπονησεις με μια μπασκετα σιγουρα με προβληματα η προετοιμασια μας για αυτο το παιχνιδι και οχι μονο και με αρκετα προβληματακια απουσιων παμε να διεκδικησουμε ενα παιχνιδι οριακο για το κυνηγι της πεμπτης θεσης, επειδη ειμαστε ικανοι για το καλυτερο και το χειροτερο οπως εχω πει πολλες φορες, τι να πω θα δειξει)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1 (οπως ειπε και ο φιλος αν δε γινουν ωραια πραγματα σημερα με τους συγκατοικους γηπεδικα, οι γηπεδουχοι θα εχουν ευκολο απογευμα)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2 (περιεργο παιχνιδι για προγνωστικα, δυνατη ομαδα στην εδρα της η Μακρη κυνηγαει ολα τα παιχνιδια, απεναντι σε μια καλυτερη ομαδα ποιοτικα, δινω ενα μικρο προβαδισμα στους φιλοξενουμενους σε ενα παιχνιδι που λογικα θα κριθει οριακα)

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 1 (καλυτερη ομαδα οι γηπεδουχοι, ευκολα ή δυσκολα θα κερδισουν)

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 2 (το θελει ο Φιλιππος αλλα δε νομιζω οτι μπορει απεναντι σε μια ομαδα που εχει δειξει οτι θελει να ανεβει)

Οσο για την αναβολη του παιχνιδιου μας με το Ψυχικο οντως πολυ περιεργη..Εγω τους ελεγα να παιξουμε στο ενα καλαθι 3Χ3 αλλα δεν με ακουγε κανεις..Νομιζω οτι υπαρχει κατι πισω απο αυτο..Ρε παιδια μας δουλευεται..Εδω και 10 μερες παλευουμε να φτιαξουμε ενα μοτερ, κανουμε προπονησεις σε ενα καλαθι και υποτιθεται ειμαστε μια ομαδα που ακομα διεκδικει κατι..Να αναβαλλουμε επιτηδες ενα ματς γιατι..Για να το δωσουμε στο Ψυχικο αν χρειστει ή να μας το δωσουν αυτοι αν το χρειαζομαστε..Και ολα αυτα στη Β' ΕΣΚΑ..Και γιατι να μας ορισουν ουδετερο γηπεδο ρε παιδια..Ή θα μας εδιναν να κανουμε και προπονησεις εκει..Διεκδικουμε κατι ολη τη χρονια με αγωνα και προπονησεις, στο γηπεδο μας..Δε καταλαβαινω γιατι να παμε αλλου εφοσον βεβαια ειναι κατι που μας εχουν πει οτι θα ειναι ετοιμο..Και βεβαια ολα αυτα ακουγονται επειδη μενουν μονο 2 αγωνες..Αλλιως δε θα ελεγε κανεις τιποτα..Οντως πολυ περιεργα πραγματα συμβαινουν..Και σιγουρα αυτα δε συμβαινουν μονο στο Ελλαδισταν, αλλα αυτα ακουγονται μονο στο Ελλαδισταν..
Να ειστε καλα και καλη αγωνιστικη να εχουμε..
loufer
QUOTE(tas13 @ Apr 18 2013, 11:06 ) *
Οσο για την αναβολη του παιχνιδιου μας με το Ψυχικο οντως πολυ περιεργη..Εγω τους ελεγα να παιξουμε στο ενα καλαθι 3Χ3 αλλα δεν με ακουγε κανεις..Νομιζω οτι υπαρχει κατι πισω απο αυτο..Ρε παιδια μας δουλευεται..Εδω και 10 μερες παλευουμε να φτιαξουμε ενα μοτερ, κανουμε προπονησεις σε ενα καλαθι και υποτιθεται ειμαστε μια ομαδα που ακομα διεκδικει κατι..Να αναβαλλουμε επιτηδες ενα ματς γιατι..Για να το δωσουμε στο Ψυχικο αν χρειστει ή να μας το δωσουν αυτοι αν το χρειαζομαστε..Και ολα αυτα στη Β' ΕΣΚΑ..Και γιατι να μας ορισουν ουδετερο γηπεδο ρε παιδια..Ή θα μας εδιναν να κανουμε και προπονησεις εκει..Διεκδικουμε κατι ολη τη χρονια με αγωνα και προπονησεις, στο γηπεδο μας..Δε καταλαβαινω γιατι να παμε αλλου εφοσον βεβαια ειναι κατι που μας εχουν πει οτι θα ειναι ετοιμο..Και βεβαια ολα αυτα ακουγονται επειδη μενουν μονο 2 αγωνες..Αλλιως δε θα ελεγε κανεις τιποτα..Οντως πολυ περιεργα πραγματα συμβαινουν..Και σιγουρα αυτα δε συμβαινουν μονο στο Ελλαδισταν, αλλα αυτα ακουγονται μονο στο Ελλαδισταν..
Να ειστε καλα και καλη αγωνιστικη να εχουμε..


Καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου, αλλά έλα λίγο και στη θέση μας, όταν 5 ομάδες καίγονται για τον υποβιβασμό, αλλά πιο πολύ εμείς σαν ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ που παίζουμε σήμερα με τον Ποσειδώνα, δεν θα έπρεπε να υπάρχει καμία αναβολή. Έχεις δίκιο στο ότι δεν είναι σωστό να παίξεις σε ουδέτερο γήπεδο, αλλά παρόμοιο σκηνικό με το δικό σας είχε συμβεί παλαιότερα με το γήπεδο της ΕΦΟΑ και η ΕΣΚΑ δεν περίμενε τότε να φτιαχτεί η μπασκέτα αλλά όρισε τον αγώνα σε ουδέτερο (για αυτό και η αναφορά στο ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ). Λειτουργούν δηλαδή με δύο σταθμά. Όπως και να έχει, δεν αλλάζει κάτι τώρα, στην ουσία ούτε και για εμάς, χάνατε κερδίζατε με τον Ποσειδώνα. Εμείς πάμε να κερδίσουμε τα εναπομείναντα παιχνίδια και θέλω να πιστεύω ότι όλες οι ομάδες θα παίξουν για τη νίκη στους αγώνες που απομένουν.
alexman95
Ναι αλλά έτσι όπως το λέει ο φίλος είναι σαν να το κάνει επίτηδες η Ε.Σ.Κ.Α ή εμείς για να μην γίνει ο αγώνας. Είναι απλό... άμα είσαι καλή ομάδα θα μείνεις, άμα δεν είσαι δεν θα μείνεις. Η σειρά των παιχνιδιών λίγη σημασία έχει. Δηλαδή άμα μας κερδίσει ο Ποσειδώνας θα βάλετε 100 πόντους στον επόμενο αγώνα? Ουσιαστικά πνίγεστε σε μία κουταλιά νερό. Ο αγώνας θα γίνει. Οι καλύτεροι θα πάνε μπαράζ και οι χειρότεροι θα πέσουν Γ'ΕΣΚΑ.
loufer
QUOTE(alexman95 @ Apr 18 2013, 14:13 ) *
Ναι αλλά έτσι όπως το λέει ο φίλος είναι σαν να το κάνει επίτηδες η Ε.Σ.Κ.Α ή εμείς για να μην γίνει ο αγώνας. Είναι απλό... άμα είσαι καλή ομάδα θα μείνεις, άμα δεν είσαι δεν θα μείνεις. Η σειρά των παιχνιδιών λίγη σημασία έχει. Δηλαδή άμα μας κερδίσει ο Ποσειδώνας θα βάλετε 100 πόντους στον επόμενο αγώνα? Ουσιαστικά πνίγεστε σε μία κουταλιά νερό. Ο αγώνας θα γίνει. Οι καλύτεροι θα πάνε μπαράζ και οι χειρότεροι θα πέσουν Γ'ΕΣΚΑ.


Θες να μου πεις δηλαδή ότι το ίδιο είναι να έχει σωθεί μία ομάδα ήδη και το ίδιο να παίζει την παραμονή της.
Θα παίζουν με το ίδιο πάθος και την ίδια ενέργεια οι παίκτες. Εμείς έτσι και αλλιώς χρειαζόμασταν 4 νίκες για να σωθούμε, κάναμε τις 2 θα προσπαθήσουμε σκληρά για τις άλλες 2. Εσύ τώρα εάν θεωρείς σωστό να υπάρχει εκρρεμότητα σε παιχνίδι 2 αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος, με γεια σου με χαρά σου. Από τη στιγμή που μαθηματικά δεν έχουν σωθεί 5 ομάδες, θα έπρεπε να ξεκινάνε όλοι από την ίδια βάση. Αυτό λέγεται ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ. Το ξέρεις ότι παίζουν ένα σωρό σενάρια ισοβαθμιών? Ψάξτο λιγάκι...
alexman95
Θες 4 νίκες, κάνεις 4 νίκες και μένεις. Είναι απλό φίλε.... Ο αγώνας δεν θα γίνει σε 1 μήνα... 10 μέρες μετά θα γίνει.... δεν ήρθε η καταστροφή.... και εμείς προπόνηση σε μία μπασκέτα κάνουμε πάνω από μία εβδομάδα. Νομίζεις μας αρέσει? Αλλά τι να κάνουμε που δεν το φτιάχνουνε το μοτέρ.... εγώ προσβλήθηκα που είπαν ότι επίτηδες δεν έγινε ο αγώνας.... 3 χρόνια δεν έχουμε προκαλέσει ποτέ στο πρωτάθλημα, δεν θα το κάνουμε τώρα για μία θέση στα Play Off. Ας χαρούμε το μπασκετάκι και ας μην κοιτάμε 100 διαφορετικά σενάρια με παραμονές και ανόδους. Έχει όντως διαφορά να ξέρεις αν μένεις ή αν πέφτεις και πόσες νίκες θες, αλλά αντί να περιμένεις το αποτελέσμα των άλλω ομάδων, κοίταξε την δικιά σου και σε τι κατάσταση είναι γιατί 90% μετράνε τα δικά σου αποτελέσματα.
alexman95
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ : 77 (29)
ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ : 81 (30)


Διαιτητές : Αναστασίου , Τηγάνης

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ sad.gifΤεγόπουλος ) : Κατσαμπέκης 29(1) , Γεωργόπουλος 13(3) , Χαλαβατζής 12 , Χρυσανθακόπουλος 7(1) , Χαντζής 7 , Μπότης 6 , Χρυσάγης 3 .
ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ sad.gifΘεολογίτης , Ραρρής ) :Καλασούντας 22(2) , Κωσταρής 13(2) , Θαλασσινός 13 , Κασαπάκης 12(2) , Ιγγλέζος 9(1) , Φατούρος 9 , Μπόϊκος 2 , Σαββαΐδης 1 .

Ωραίο μπάσκετ και από τις δύο ομάδες, με την Νέα Ιωνία να έχει το πάνω χέρι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Η τελευταία αγωνιστική θα έχει τεράστιο ενδιαφέρον αν προσθέσουμε ότι η Ιωνία έχει και έναν επιπλέον αγώνα με τον Ποσειδώνα την Δευτέρα.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Θεμιστοκλής 74-52
Φίλιππος-Αναγέννηση Πετραλώνων 62-71
Νέα Μάκρη-Περισσός 59-73
Αίολος Ταύρος 2006-Εθνικός 68-44
Άγιος Θωμάς-ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 64-60
Ποσειδώνας ΑΟΝΨ-ΚΑΟ Γέρακα 57-62
Βριλησσιακός-Ν. Ιωνία 77-81

Η βαθμολογία

Διαγόρας Δρυοπιδέων 47


Α.Σ Αναγέννησης Πετραλώνων 45

Αίολος Ταύρος 2006 41

Ε.Φ.Ο.Α. Σπύρος Λούης 40

Εθνικός Γ.Σ 37

Θεμιστοκλής Αιγάλεω 37

Α.Ο Περισσού 37

ΠΟ Αγίου Θωμά 36

Ε.Σ.Κ.Δ. Νέας Ιωνίας 36 (ένας λιγότερος αγώνας)


Κ.Α.Ο Γέρακα 35

ΑΠΣ Φίλιππος Περιστερίου 34

Βριλησσιακός 34

Ποσειδών Νέου Ψυχικού 34 (ένας λιγότερος αγώνας)

Ε.Σ.Ν. Μάκρης 29
His Airness
6/7 πάλι χάσαμε ένα.

ο όμιλος πάντως μας κρατάει σε τρομερό ενδιαφέρον μέχρι και την τελευταία αγωνιστική τόσο για την τελευταία θέση των playoff που την διεκδικούν 4 ομάδες όσο και για το ποιος θα ακολουθήσει την Μάκρη στη γ όπου μάχονται άλλες 4 ομάδες, αυτό δείχνει ότι το επίπεδο είναι πολύ κάλο ή ότι το επίπεδο είναι πολύ κακό.

άποψη μου είναι το δεύτερο αφού κάθε πέρσι και καλύτερα, δυστυχώς δεν παίζει πια μπάσκετ ο κόσμος για αυτό και στις ομάδες κάθε χρόνο παίζουν οι ίδιοι και οι ίδιοι μεγάλης ηλικίας και πολύ λιγότεροι νέοι, για αυτό και όλες οι ομάδες με λίγες εξαιρέσεις έχουν πρόβλημα στο μικρό που πρέπει να παίζει υποχρεωτικά, και πραγματικά διερωτώμαι τι σκέφτονται εκεί στην ΕΣΚΑ και παίρνουν τέτοιες αποφάσεις, βλέπουν 3 χρόνια τώρα να έχει αλλάξει κάτι, άλλες αλλαγές πρέπει να γίνουν. Τέλος πάντων ας τα βρουν αυτοί, εμείς απλά ακολουθούμε τους χαζούς κανόνες.

Περιμένω να δω τι θα γίνει την Δευτέρα ανάμεσα στην Ιωνία και τον Ποσειδώνα για να πούμε μια πιο εμπεριστατομένη άποψη για την τελευταία αγωνιστική.

Όσον αφορά τα χθεσινά αποτελέσματα ήρθαν φυσιολογικά, οι δυο πρωτοπόροι δεν χαρίστηκαν στις ομάδες που έπαιζαν, ενώ και η Ιωνία έκανε μεγάλη νίκη.
LAKKOI
QUOTE(His Airness @ Apr 19 2013, 15:16 ) *
6/7 πάλι χάσαμε ένα.

ο όμιλος πάντως μας κρατάει σε τρομερό ενδιαφέρον μέχρι και την τελευταία αγωνιστική τόσο για την τελευταία θέση των playoff που την διεκδικούν 4 ομάδες όσο και για το ποιος θα ακολουθήσει την Μάκρη στη γ όπου μάχονται άλλες 4 ομάδες, αυτό δείχνει ότι το επίπεδο είναι πολύ κάλο ή ότι το επίπεδο είναι πολύ κακό.

άποψη μου είναι το δεύτερο αφού κάθε πέρσι και καλύτερα, δυστυχώς δεν παίζει πια μπάσκετ ο κόσμος για αυτό και στις ομάδες κάθε χρόνο παίζουν οι ίδιοι και οι ίδιοι μεγάλης ηλικίας και πολύ λιγότεροι νέοι, για αυτό και όλες οι ομάδες με λίγες εξαιρέσεις έχουν πρόβλημα στο μικρό που πρέπει να παίζει υποχρεωτικά, και πραγματικά διερωτώμαι τι σκέφτονται εκεί στην ΕΣΚΑ και παίρνουν τέτοιες αποφάσεις, βλέπουν 3 χρόνια τώρα να έχει αλλάξει κάτι, άλλες αλλαγές πρέπει να γίνουν. Τέλος πάντων ας τα βρουν αυτοί, εμείς απλά ακολουθούμε τους χαζούς κανόνες.

Περιμένω να δω τι θα γίνει την Δευτέρα ανάμεσα στην Ιωνία και τον Ποσειδώνα για να πούμε μια πιο εμπεριστατομένη άποψη για την τελευταία αγωνιστική.

Όσον αφορά τα χθεσινά αποτελέσματα ήρθαν φυσιολογικά, οι δυο πρωτοπόροι δεν χαρίστηκαν στις ομάδες που έπαιζαν, ενώ και η Ιωνία έκανε μεγάλη νίκη.



Πολυ καλα τα λες , αλλα κατσε γιατι ερχονται και χειροτερα. Δεν τους εφτανε αυτο αλλα ξεκινουν πρωταθλημα κατω των 22 ετων. Οποτε ομαδεςτυπου Πεντελικου και Αγ.Παρασκευης που ειχαν μικρους και δανειζαν σε ομαδες τις Β-Γ-Δ ΕΣΚΑ τωρα θα τους κρατουν. Δεν θα βλεπετεπλεον καμια κατηγορια πλην της Α ΕΣΚΑ...
His Airness
μονό αποδεκτό το σημερινό ματς

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ δύσκολο το σημερινό ματς με τις δυο ομάδες να το θέλουν για διαφορετικούς λόγους, από την μια η Ιωνία που μετά την μεγάλη νίκη στα Βριλήσσια κρατάει την τύχη στα χέρια της για τα playoff μιας και έχει 2 παιχνίδια στην έδρα της και από την άλλη ο Ποσειδώνας που θέλει να ξεμπλέξει μια και καλή για να μην μπλέξει σε σενάρια ισοβάθμιων που είναι πολλά, ανάμεσα στο κίνητρο της επιβίωσης και της συμμετοχής στα μπαράζ θα επιλέξω το πρώτο 2

και περιμένουμε εναγωνίως την τελευταία αγωνιστική που θα γίνει χαμός ειδικά στην ουρά
tas13
ΙΩΝΙΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΨΥΧ. 1 (αποψε λοιπον το αναβληθεν που δημιουργησε και τοσα προβληματα, μεγαλη νικη καναμε τη προηγουμενη αγωνιστικη που παρολο τα πολλα προβληματα που εχουμε τις τελευταιες δυο εβδομαδες καταφεραμε και καναμε ενα πολυ καλο παιχνιδι και μειναμε σε τροχια πλει οφ, με τα προβληματα να συνεχιζονται αυτο θα παλεψουμε και σημερα να κατακτησουμε τη νικη και τελευταια αγωνιστικη να διεκδικησουμε την εισοδο μας στα μπαραζ, το καλο παντως ειναι οτι ευτυχως το παιχνιδι θα γινει κανονικα στην εδρα μας αφου το προβλημα λυθηκε)
tas13
ΙΩΝΙΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 62-64

Χτες λοιπον δυο γκρι ανθρωπακια ηρθαν με συγκεκριμενη εντολη..Να σωσουνε το Ποσειδωνα..Το θεμα ειναι οτι ηταν και πολυ προκλιτικοι και εκτηθηκαν..Ξεκιναω με τα δικα μας και το τραγικο μας ξεκινημα σε ολο το πρωτο ημιχρονο που χαναμε μεχρι και εικοσι ποντους..Αλλα ενταξει το να εισαι σε μια κακη μερα που πραγματικα ειμασταν χτες μπορει θεωρω να συμβει..Στο δευτερο ημιχρονο καναμε μια πολυ μεγαλη προσπαθεια να γυρισουμε το παιχνιδι και μεχρι εκει που μας αφησαν το παλεψαμε..Απο τη στιγμη που πλησιαζαμε λιγο το σκορ αρχιζαν και τα οργια..Μιλαμε για πραγματικα οργια..Οσο για τον πολυ αξιολογο και καλο ως προπονητη παντα προπονητη τους τα τυπου στο ημιχρονο "γιατι παιζεις τοσο σκληρα", "αντε να τελειωνουμε να παμε σπιτια μας" και στο τελος "τι παθατε και παιζαται ετσι" και "τι θελατε παραπανω να κανετε", νομιζω οτι δεν το τιμουν..Και μαλλον λενε πολλα..Κριμα παντως για τη προσπαθεια που κανουμε...Γιατι κανουμε και καποιοι μας τη χαλανε..Συνεχιζουμε και παμε να διεκδικησουμε τη τελευταια αγωνιστικη οτι μπορουμε..
tarx_12
Ο Ποσειδώνας σώθηκε νομιζω πλεον ετσι?? Οποτε αδιάφορο ματς πλεον το Εφοα-Ποσειδωνας. Βασικα η εφοα θα θελει την νίκη σε περίπτωση που χάσει ο Αίολος. Και λογικά θα την πάρει. Ο περισσος αν έχει την απουσία που ακούω λογικά θα χάσει. Άρα χαμος για το ποιος θα πεσει και ποιος θα μπει play off.. Θεωρω ομως πως θα μπει ο Εθνικος , ενω θα πεσει μαζι με την Μακρη ο ΒΑΟ..
alexman95
ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ : 62 (24)
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ : 64 (39)

Διαιτητές : Παυλόπουλος , Παπανικολάου

ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (Θεολογίτης , Ραρρής ) : Θαλασσινός 18 , Καλασούντας 13(1) , Ιγγλέζος 11(2) , Σαββαΐδης 8 , Φατούρος 5 , Κωσταρής 3 , Κασαπάκης 3 , Μπόϊκος 1.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ (Σιταράς) : Αβανίδης 19 , Καλογιάννης 13 , Γεωργουδάκης 10(3) , Μπαζώρας 8 , Κασκάνης 4 , Κάβουρας 4 , Τριανταφύλλης 2 , Μάκος 2 , Δώριζας 2 .

Τι να πρωτοπεί κανείς. όσες τεχνικές ποινές έχει πάρει η Νέα Ιωνία τα τελευταία 3 χρόνια, τις πήρε μέσα σε έναν αγώνα. Ακόμα και να έβηχες θα έπαιρνες τεχνική ποινή. Στο πρώτο ημίχρονο η Ιωνία ήταν τραγική και έχανε μέχρι και 20 πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν αρκετά καλύτεροι και εκεί που το πήγαμε στους 3 πόντους, άρχισαν τα όργια. Οι διαιτητές ήταν προκλητικά με τον Ποσειδώνα και κάνανε ότι μπορούσαν για να μην χάσουν το παιχνίδι. Τελικά το καταφέρανε. Αλλά αυτά να τα δει η ΕΣΚΑ που βάζει στην διαιτησία τον τελευταίο άσχετο που δεν έχει παίξει ποτέ μπάσκετ στην ζωή του. Δεν γίνεται αυτοί οι άνθρωποι να σφυρίζουν αγώνες. Τέλος πάντων την επόμενη αγωνιστική παίζουμε εντός με τον Διαγόρα και πάμε για την έκπληξη.

His Airness
Αποτέλεσμα σωτηρίας για τον Ποσειδώνα,που στην πρώτη του χρόνια στη Β κατάφερε να κρατηθεί στην κατηγορία, η διαιτησία όπως αναφέρθηκε δεν ήταν καλή (δεν έχω άποψή γιατί δεν παρακολούθησα το ματς), αλλά η Ιωνία δεν τα κατάφερε για ακόμα μια φόρα δείχνοντας ότι είναι μια πάνω μια κάτω χωρίς να είναι καθόλου σταθερή.

έτσι παρά τις πολλές ισοβαθμίες που υπάρχουν για τα playoff πιστεύω ότι τον πρώτο λόγω τον έχουν ο Θεμιστοκλής που θα έχει μια εύκολη νίκη με την τραγική Μάκρη και μετά ο εθνικός που παίζει πιο δύσκολο ματς με Φίλιππο το οποίο ματς όμως είναι 21:45 και θα ξέρει το αποτέλεσμα στο Γέρακα(21:00) όπου μόνο με νίκη του Βρηλισσιακού θα έχει στόχο τη νίκη γιατί υπερέχει σε 3πλη ισοβαθμία διαφορετικά μένει εκεί που είναι και είτε σώνεται είτε παίζει μπαράζ.

Περιμένουμε τις αναλύσεις και τις εκτιμήσεις όλων έτσι να γίνει λίγο τζέρτζελο τώρα που τελειώνει το πρωτάθλημα.
say_what
QUOTE (tas13 @ Apr 23 2013, 12:42 ) *
ΙΩΝΙΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 62-64

Χτες λοιπον δυο γκρι ανθρωπακια ηρθαν με συγκεκριμενη εντολη..Να σωσουνε το Ποσειδωνα..Το θεμα ειναι οτι ηταν και πολυ προκλιτικοι και εκτηθηκαν..Ξεκιναω με τα δικα μας και το τραγικο μας ξεκινημα σε ολο το πρωτο ημιχρονο που χαναμε μεχρι και εικοσι ποντους..Αλλα ενταξει το να εισαι σε μια κακη μερα που πραγματικα ειμασταν χτες μπορει θεωρω να συμβει..Στο δευτερο ημιχρονο καναμε μια πολυ μεγαλη προσπαθεια να γυρισουμε το παιχνιδι και μεχρι εκει που μας αφησαν το παλεψαμε..Απο τη στιγμη που πλησιαζαμε λιγο το σκορ αρχιζαν και τα οργια..Μιλαμε για πραγματικα οργια..Οσο για τον πολυ αξιολογο και καλο ως προπονητη παντα προπονητη τους τα τυπου στο ημιχρονο "γιατι παιζεις τοσο σκληρα", "αντε να τελειωνουμε να παμε σπιτια μας" και στο τελος "τι παθατε και παιζαται ετσι" και "τι θελατε παραπανω να κανετε", νομιζω οτι δεν το τιμουν..Και μαλλον λενε πολλα..Κριμα παντως για τη προσπαθεια που κανουμε...Γιατι κανουμε και καποιοι μας τη χαλανε..Συνεχιζουμε και παμε να διεκδικησουμε τη τελευταια αγωνιστικη οτι μπορουμε..



φίλε tas13, με αυτά που γράφεις αμαυρώνεις την προσπάθεια και τη νίκη του Ποσειδώνα. Αρχικά και για να μη παρεξηγηθώ δεν είμαι παίχτης του Ποσειδώνα ούτε έχω κάποια σχέση με την ομάδα. Είδα σαν απλός φίλαθλος χθες το παιχνίδι (δυστυχώς ένας σοβαρός τραυματισμός πριν πολλά χρόνια με ανάγκασε να σταματήσω το μπάσκετ) και παίρνω σήμερα θέση γιατί πολύ απλά ο χθεσινός αγώνας έκρινε πολλά. Παρακολουθώ χρόνια το forum κ όλες τις κατηγορίες αλλα΄χωρίς να ποστάρω.
Καταρχήν αν και είστε σαν μονάδες πολύ πολύ καλύτεροι χθες χάσατε για δύο λόγους:
1) γιατί για 33 λεπτά κοιμόσασταν αμυντικά και έκαναν πάρτυ κ
2) γιατί ο Ποσειδώνας έχει την τύχη να έχει play maker (No10) που έκανε παπάδες, πέρναγε ασίστ όλο το βράδυ κ έκανε μάγκες τους συμπαίχτες του. Πολύ πολύ καλός. Αν δεν είχε βγει με 5 φάουλ θα είχαν κερδίσει πολύ πιο εύκολα.

από εκεί κ πέρα για τη διαιτησία: ήμουν με ένα φίλο στην εξέδρα και αναρωτιόμασταν γιατί γκρινιάζετε!!! λάθη έγιναν κ για τις δύο ομάδες αλλα όχι να λες πως ήρθαν με συγκεκριμένο σκοπό! είναι τραβηγμένο. Χαρακτηριστικά θα σου πω πως στο 4ο δεκάλεπτο που πιέζατε στα όρια του φάουλ, εσείς είχατε 1 και ο Ποσειδώνας 6. Θεωρώ ότι σας χαρίστηκαν κιόλας. Για να μην συνυπολογίσω τη γκρίνια που είχατε (κ πιθανών να σας έβγαλε κ εκτός αγώνα). Κάνατε μεγάλη προσπάθεια στο τέλος, αλλά το ματσάκι το είχατε χάσει νωρίτερα κ όχι λόγο διαιτησίας. Νομίζω και πάλι πως δίνεις λάθος πληροφορίες.
ΥΓ1: το παλικάρι ο Θαλασσινός τελείωσε το ματς με 3 φάουλ εκ των οποίων τα 2 ήταν τεχνικές ποινές (κ ένα πολύ βρώμικο χτύπημα στο Νο10, που τον ισοπέδωσε και εν τέλει τον εκνεύρισε κ με την τεχνική που του δόθηκε βγήκε με 5 φάουλ 7 λεπτά πριν τη λήξη.
ΥΓ2: απαντώ χωρίς διάθεση για κακή αντιπαράθεση. Έσι είδε τα πράγματα ένας φίλαθλος του μπάσκετ από την εξέδρα.

αναμένω με χαρά τα σχόλιά σου


Ν. Μπώκος
tas13
QUOTE(say_what @ Apr 23 2013, 13:24 ) *
φίλε tas13, με αυτά που γράφεις αμαυρώνεις την προσπάθεια και τη νίκη του Ποσειδώνα. Αρχικά και για να μη παρεξηγηθώ δεν είμαι παίχτης του Ποσειδώνα ούτε έχω κάποια σχέση με την ομάδα. Είδα σαν απλός φίλαθλος χθες το παιχνίδι (δυστυχώς ένας σοβαρός τραυματισμός πριν πολλά χρόνια με ανάγκασε να σταματήσω το μπάσκετ) και παίρνω σήμερα θέση γιατί πολύ απλά ο χθεσινός αγώνας έκρινε πολλά. Παρακολουθώ χρόνια το forum κ όλες τις κατηγορίες αλλα΄χωρίς να ποστάρω.
Καταρχήν αν και είστε σαν μονάδες πολύ πολύ καλύτεροι χθες χάσατε για δύο λόγους:
1) γιατί για 33 λεπτά κοιμόσασταν αμυντικά και έκαναν πάρτυ κ
2) γιατί ο Ποσειδώνας έχει την τύχη να έχει play maker (No10) που έκανε παπάδες, πέρναγε ασίστ όλο το βράδυ κ έκανε μάγκες τους συμπαίχτες του. Πολύ πολύ καλός. Αν δεν είχε βγει με 5 φάουλ θα είχαν κερδίσει πολύ πιο εύκολα.

από εκεί κ πέρα για τη διαιτησία: ήμουν με ένα φίλο στην εξέδρα και αναρωτιόμασταν γιατί γκρινιάζετε!!! λάθη έγιναν κ για τις δύο ομάδες αλλα όχι να λες πως ήρθαν με συγκεκριμένο σκοπό! είναι τραβηγμένο. Χαρακτηριστικά θα σου πω πως στο 4ο δεκάλεπτο που πιέζατε στα όρια του φάουλ, εσείς είχατε 1 και ο Ποσειδώνας 6. Θεωρώ ότι σας χαρίστηκαν κιόλας. Για να μην συνυπολογίσω τη γκρίνια που είχατε (κ πιθανών να σας έβγαλε κ εκτός αγώνα). Κάνατε μεγάλη προσπάθεια στο τέλος, αλλά το ματσάκι το είχατε χάσει νωρίτερα κ όχι λόγο διαιτησίας. Νομίζω και πάλι πως δίνεις λάθος πληροφορίες.
ΥΓ1: το παλικάρι ο Θαλασσινός τελείωσε το ματς με 3 φάουλ εκ των οποίων τα 2 ήταν τεχνικές ποινές (κ ένα πολύ βρώμικο χτύπημα στο Νο10, που τον ισοπέδωσε και εν τέλει τον εκνεύρισε κ με την τεχνική που του δόθηκε βγήκε με 5 φάουλ 7 λεπτά πριν τη λήξη.
ΥΓ2: απαντώ χωρίς διάθεση για κακή αντιπαράθεση. Έσι είδε τα πράγματα ένας φίλαθλος του μπάσκετ από την εξέδρα.

αναμένω με χαρά τα σχόλιά σου


Ν. Μπώκος



Αντιπαραθεση!!! Οχι φιλε μου με εμενα δε θα την εχεις.. Ετσι τα ειδες ετσι τα λες.. Απλα νομιζω οτι η μεγαλη αποχη που εχεις απο το μπασκετ ισως σε εχει επειρεασει.. Εγω ειπα τη γνωμη μου, ζωντας τα χτεσινα μεσα στο γηπεδο.. Δεν ειμασταν καθολου καλοι και ισως να μην αξιζαμε τη νικη.. Αλλα οταν το προσπαθησαμε δε με αφησαν.. Και ετσι ενοιωσα οτι χτες με εκλεψαν.. Αυτα, να εισαι καλα..
say_what
QUOTE (tas13 @ Apr 23 2013, 15:29 ) *
Αντιπαραθεση!!! Οχι φιλε μου με εμενα δε θα την εχεις.. Ετσι τα ειδες ετσι τα λες.. Απλα νομιζω οτι η μεγαλη αποχη που εχεις απο το μπασκετ ισως σε εχει επειρεασει.. Εγω ειπα τη γνωμη μου, ζωντας τα χτεσινα μεσα στο γηπεδο.. Δεν ειμασταν καθολου καλοι και ισως να μην αξιζαμε τη νικη.. Αλλα οταν το προσπαθησαμε δε με αφησαν.. Και ετσι ενοιωσα οτι χτες με εκλεψαν.. Αυτα, να εισαι καλα..



το σέβομαι αυτό που λες.
Παιχτικά απέχω, είναι αλήθεια, αλλά παρακολουθώ τουλάχιστον 3 παιχνίδια την εβδομάδα (σε διάφορες κατηγορίες) οπότε έχω και καλή εικόνα και καλή κρίση. Καλή συνέχεια στην ομάδα σου.
His Airness
Παιδιά μην χαλιέστε έτσι είναι αυτά, οι διαιτητές πάντα κάνουν λάθη άλλες φορές υπέρ μιας ομάδας και άλλες φορές κατά.

συνήθως σε αυτόν που είναι κατά (στην συγκεκριμένη περίπτωση Ιωνία) φωνάζει και πάει λέγοντας, σίγουρα σε κάποιο άλλο παιχνίδι θα έχει ευνοηθεί η Ιωνία και κάποιος άλλος θα φώναζε.

Κύκλος είναι.
littleboy
Ο ΑΓΩΝΑΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΣΤΟ ΓΕΡΑΚΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ...Ο ΧΑΜΕΝΟΣ ΠΕΦΤΕΙ...Ο ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΕΝΕΙ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...
His Airness
για να δώσουμε τα προγνωστικά για την τελευταία αγωνιστική του ομίλου που θα είναι αρκετά ενδιαφέρουσα με 4 ομάδες να διεκδικούν την τελευταία θέση των playoff και 3 να μάχονται για την παραμονή και 2 για το ποία θα έχει το πλεονέκτημα στα μπαράζ.

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ ο Ποσειδώνας με την νίκη της Δευτέρα κλείδωσε την παραμονή και πέτυχε τον στόχο του, ενώ η ΕΦΟΑ περιμένει τα μπαράζ θέλοντας πιστεύω να έχει το πλεονέκτημα έδρας με τον Αίολο, ο Ποσειδώνας θα είναι σίγουρα κουρασμένος και δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να δώσει μετά την μεγάλη προσπάθεια της Δευτέρας βέβαια και η ΕΦΟΑ μετά το πολύ καλό πρώτο γύρω επέστρεψε στα γνωστά επίπεδα των τελευταίων χρονών, παρόλα αυτά ποντάρω στην εμπειρία της παρέας του Τριγάζη 1

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ματς το οποίο δεν έχει κανείς κίνητρο, τα Πετράλωνα περιμένουν να κλειδώσουν την άνοδο μέσα από τα μπαράζ, ενώ ο Θωμάς περιμένει να τελειώσει μια άσχημη χρονιά. Πιστεύω ότι αν τα Πετράλωνα μπουν σοβαρά στον αγώνα δεν θα χουν κανένα πρόβλημα 1

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ αγώνας ο θάνατος σου η ζωή μου (πάντα ήθελα να το γράψω) το ματς της αγωνιστικής πιστεύω και μακάρι να μπορούσα να το δω. Το σίγουρο είναι ότι θα υπάρχει πολύ ένταση. Ο Γέρακας βρήκε την φόρμα του εκεί που έπρεπε και από εκεί που είχε τις λιγότερες πιθανότητες παραμονής είναι το φαβορί για να σωθεί, από την άλλη ο Βριλησσιακός έκανε την προσπάθεια του αλλά δεν είχε το ρόστερ για κάτι άλλο και αυτό που πληρώνει είναι ότι δεν είχε προπονητή όλη την σεζόν, βέβαια έφτασε μέχρι εδώ και όλα είναι ο αποψινός αγώνας. Πιστεύω όμως ότι έδρα και πιο μεγάλο ρόστερ θα φέρουν τον 1

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ ο Πρωταθλητής Διαγόρας πηγαίνει στην έδρα της απογοητευμένης Ιωνίας που είχε την κατάσταση στα χέρια της και την έχασε την Δευτέρα. Ο Διαγόρας είναι μια κλάση πάνω από όλες τις ομάδες του ομίλου και δεν νομίζω να έχει πρόβλημα αν κατέβει για να χτυπήσει το παιχνίδι, η Ιωνία θα θέλει να εξαντλήσει τις όποιες πιθανότητες έχει για playoff, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί μετά την προσπάθεια για να γυρίσουν το ματς της Δευτέρας και την απογοήτευσή που νιώθουν από την διαιτησία 2

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ μεγάλη διαφορά δυναμικότητας η Μάκρη είναι ομάδα Γ΄ΕΣΚΑ και σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να χτυπήσει το ματς, πιστεύω οι Γηπεδούχοι θα έχουν ένα πολύ εύκολο απόγευμα και θα περιμένουν την ήττα των υπολοίπων διεκδικητών της 5ης θέσης 1

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 ο Περισσός από εκεί που δινόταν πρώτο φαβορί για πτώση με το τέλος του 1ου γύρου έφτασε να διεκδικεί με προϋποθέσεις τα playoff μετά τον καταπληκτικό δεύτερο μισό, ο Αίολος έχει αυτή την στιγμή το πλεονέκτημα της έδρας με την ΕΦΟΑ και θα θελε να το διατηρήσει, έχουμε λοιπόν 2 καλές και ανεβασμένες ομάδες που θα διεκδικήσουν την νίκη και πιστεύω από ένστικτο κυρίως ότι ο Περισσός θα κλείσει θετικά τον καλό δεύτερο γύρο 1

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ το δεύτερο μεγάλο ματς της ημέρας από την μια ο Εθνικός που θέλει την νίκη για τα μπαράζ και από την άλλη ο Φίλιππος που θέλει την νίκη για την σωτηρία, βέβαια θα έχει μάθει το αποτέλεσμα στο Γέρακα και θα ξέρει αν θέλει την νίκη η όχι, καθαρά παιχτικά πιστεύω ότι ο Φίλιππος είναι καλή ομάδα και δεν αξίζει να πέσει 2

Καλή αγωνιστική και εδώ είμαστε να σχολιάσουμε ξανά από Πέμπτη βράδυ.
littleboy
Ο Β.Α.Ο. ΕΙΧΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ..ΕΝΑΝ 21ΧΡΟΝΩΝ...ΕΧΕΙ ΠΑΙΧΤΕΣ "ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ"...ΕΧΟΥΝΕ ΜΕΙΝΕΙ 7 ΕΝΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΗΜΑΣΤΑΝ 20...ΟΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΔΕΝ ΕΠΕΤΡΕΨΑΝ ΤΗΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΚΑΘΟΡΙΣΤΕΙ ΑΥΡΙΟ...ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΛΗΣΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ..ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΙ ΕΧΟΥΝ...ΣΙΕΝΑ ΚΑΙ ΜΑΚΑΜΠΙ ΘΑ ΣΦΑΧΤΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΥΣ
doctor_dru
Το δικό της κανάλι στο youtube απέκτησε η έσκα http://www.youtube.com/user/EskaBasket?feature=watch

Στην playlist υπάρχει το παιχνίδι του ομίλου ΕΦΟΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
DJS
QUOTE(littleboy @ Apr 24 2013, 16:19 ) *
Ο Β.Α.Ο. ΕΙΧΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ..ΕΝΑΝ 21ΧΡΟΝΩΝ...ΕΧΕΙ ΠΑΙΧΤΕΣ "ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ"...ΕΧΟΥΝΕ ΜΕΙΝΕΙ 7 ΕΝΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΗΜΑΣΤΑΝ 20...ΟΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΔΕΝ ΕΠΕΤΡΕΨΑΝ ΤΗΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΚΑΘΟΡΙΣΤΕΙ ΑΥΡΙΟ...ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΛΗΣΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ..ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΙ ΕΧΟΥΝ...ΣΙΕΝΑ ΚΑΙ ΜΑΚΑΜΠΙ ΘΑ ΣΦΑΧΤΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΥΣ

Ποιον προπονητη ρε παιδια??θα τρελαθουμε??το παληκαρι δεν κανει για προπονητης...Απο οσα εχω μαθει ξεκινησε για παικτης στην ομαδα και κατεληξε παικτης-προπονητης..(χαχαχαχα)και σαν να μην εφτανε αυτο κατεβαινει και σε αγωνες σαν παικτης-προπονητης μιλαμε για τραγελαφικα πραγματα smiley.gif ομαδα χωρις αρχη και τελος.χωρις συστηματα,παιρνει τη μπαλλα το playmaker και δεν τη δινει πουθενα..Τεραστιο λαθος που εφυγε ο προηγουμενος προπονητης αλλα ακομη μεγαλυτερο που δεν βρηκαν ενα προπονητη που να γνωριζει τα στοιχειωδη...Ειναι κριμα αυτη η ιστορικη ομαδα να βαζει σε καποια ματς 35 και 45 ποντους και να πεφτει κατηγορια..Παρακολουθησα 4-5 ματς της ομαδας και απλα περιμενα που θα σταματησει η κατρακυλα αυτης της ομαδας..Η διοικηση με τοσο κακες εμφανισεις και ασχημα αποτελεσματα απορω πως κρατησε αυτον τον προπονητη μεχρι σημερα,ειλικρινα ΑΠΟΡΩ!!!!
Vmax
Χθες ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΜΑΚΡΗ 74-68
littleboy
ΠΟΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΕΙΔΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ???
His Airness
ξέρει κανείς να μας ενημερώσει γιατί το παιχνίδι του Θεμιστοκλή έγινε εχθές;
tas13
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1 (περιμενοντας το αποτελεσμα του Αιολου για το κυνηγι της τριτης θεσης, νομιζω οτι θα το παρουν το παιχνιδι, καλυτερη ως ομαδα εχουν το προβαδισμα)

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1 (περιμενοντας τα πλει οφ, ενα καλο τεστ, ευκολα πιστευω θα παρουν τη νικη)

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1 (το ματς της αγωνιστικης, παω με τους γηπεδουχους επειδη θεωρω οτι εχουν καλυτερη ομαδα, εχουν και την εδρα και γενικα δειχνουν ανεβασμενοι τις τελευταιες αγωνιστικες)

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1 (δεν εκμεταλευτηκαμε το παιχνιδι με το Ποσειδωνα και πλεον η εισοδος στα πλει οφ μοιαζει παρα πολυ δυσκολη, να κλεισουμε τη χρονια με μια νικη θελουμε απεναντι σιγουρα στη καλυτερη ομαδα του ομιλου)

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2 (να κλειδωσει τη τριτη θεση θελει ο Αιολος και να εχει το προβαδισμα στα πλει οφ, πιστευω οτι εχει πολυ καλυτερο υλικο και εστω και δυσκολα θα το παρει το παιχνιδι)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2 (παω με τους φιλοξενουμενους που εχουν το κινητρο και αυτο που ακουω για διαφορα ωρας εχει μεν τη σημασια του αλλα επειδη παντα υπαρχει περιπτωση να πεσει και μια τριτη ομαδα, θεωρω οτι ο Φιλιππος θα το κυνηγησει το ματσακι)

Καλη αγωνιστικη να εχουμε παιδια..
ETHNIKOSGS
QUOTE(tas13 @ Apr 25 2013, 13:38 ) *
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1 (περιμενοντας το αποτελεσμα του Αιολου για το κυνηγι της τριτης θεσης, νομιζω οτι θα το παρουν το παιχνιδι, καλυτερη ως ομαδα εχουν το προβαδισμα)

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1 (περιμενοντας τα πλει οφ, ενα καλο τεστ, ευκολα πιστευω θα παρουν τη νικη)

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1 (το ματς της αγωνιστικης, παω με τους γηπεδουχους επειδη θεωρω οτι εχουν καλυτερη ομαδα, εχουν και την εδρα και γενικα δειχνουν ανεβασμενοι τις τελευταιες αγωνιστικες)

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1 (δεν εκμεταλευτηκαμε το παιχνιδι με το Ποσειδωνα και πλεον η εισοδος στα πλει οφ μοιαζει παρα πολυ δυσκολη, να κλεισουμε τη χρονια με μια νικη θελουμε απεναντι σιγουρα στη καλυτερη ομαδα του ομιλου)

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2 (να κλειδωσει τη τριτη θεση θελει ο Αιολος και να εχει το προβαδισμα στα πλει οφ, πιστευω οτι εχει πολυ καλυτερο υλικο και εστω και δυσκολα θα το παρει το παιχνιδι)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2 (παω με τους φιλοξενουμενους που εχουν το κινητρο και αυτο που ακουω για διαφορα ωρας εχει μεν τη σημασια του αλλα επειδη παντα υπαρχει περιπτωση να πεσει και μια τριτη ομαδα, θεωρω οτι ο Φιλιππος θα το κυνηγησει το ματσακι)

Καλη αγωνιστικη να εχουμε παιδια..

Οσο ο φίλος tas13 μας "υποτιμά" τόσο εμείς κερδίζουμε .....καλή επιτυχία σε όλους σήμερα.
DJS
QUOTE(littleboy @ Apr 25 2013, 01:45 ) *
ΠΟΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΕΙΔΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ???

Πες μου που διαφωνεις σε αυτα που λεω και θα σου απαντησω.... smiley.gif
littleboy
ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΕΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ
doctor_dru
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 2
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2
riverakides5
QUOTE (DJS @ Apr 25 2013, 14:07 ) *
Πες μου που διαφωνεις σε αυτα που λεω και θα σου απαντησω.... smiley.gif


Διαφωνω εγω σε αυτα που λες. Εχω παει και εχω δει την ομαδα και δεν ειναι τοσο τραγικα οσο τα λες και ειναι βεβαιο οτι σε μια κατασταση δεν ευθυνεται μονο ο προπονητης.προφανως για να τα λες αυτα δεν ησουν ποτε μελος μιας ομαδας,ουτε προπονητης γιατι απο αυτα που λες εχεις μαυρα μεσανυχτα για τη λειτουργια της.το παιδι τα εχει καταφερει μια χαρα δεδομενης της καταστασης που επικρατει(οι τραυματισμοι για παραδειγμα).και στο κατω κατω ειναι πολυ ευκολο να κρινουμε αρνητικα καποιον απο την κερκιδα, ενω κανονικα το παιδι αξιζει θετικα σχολια για την προσπαθεια και για το ζηλο του.Εσυ που μιλας θα τα καταφερνες καλυτερα στη διαχειρηση της ομαδας?Εξω απο το γηπεδο ολοι προπονητες ειστε,μεσα ομως?
gspara


Α.Ο Περισσού-Αίολος Ταύρος 2006 70-67,
Ε.Φ.Ο.Α Σπύρος Λούης-Ποσειδών ΑΟΝΨ 2-1
Κ.Α.Ο Γέρακα-Βριλησσιακός 59-47
Εθνικός Γ.Σ-ΑΠΣ Φίλιππος Περιστερίου 62-71
Ε.Σ.Κ.Δ. Νέας Ιωνίας-Διαγόρας Δρυοπιδέων 2-1
Α.Σ Αναγέννησης Πετραλώνων-ΠΟ Αγίου Θωμά 80-40

απο athlisi


Eπομενως αν δεν κανω λαθος
Αναγεννηση Πετραλωνων-Νεα Ιωνια(2-0) και ΕΦΟΑ-Αιολος(1-1)
alexman95
Νέα Ιωνία 87
Διαγόρας 80


Η καλύτερη εμφάνιση της σεζόν για την Νέα Ιωνία που έπαιξε καταπληκτικό μπάσκετ και ήταν μπροστά στο score για 40 ολόκληρα λεπτά. Μεγάλη εμφάνιση από τον Θαλασσινό με 31 πόντους και 6 τρίποντα. Ο Διαγόρας τώρα είναι μακράν η καλύτερη ομάδα του ομίλου αλλά σε θέμα ήθους είναι τελευταίοι. Πρέπει να μάθουν να χάνουν. Ειδικά οι δύο ''προπονητές'' ήταν απαράδεκτοι και είναι κρίμα για μία τόσο καλή ομάδα όπως ο Διαγόρας να έχει τέτοιους ανθρώπους στο τιμόνι της ομάδας. Και στον πρώτο αγώνα τα ίδια κάνανε και καλό είναι να ξεκαβαλήσουν το καλάμι γιατί στην Α'ΕΣΚΑ θα τρώνε ''σφαλιάρες'' από παντού με τέτοια συμπεριφορά. Η διαιτησία τώρα ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και έκανε κακό και στις δύο ομάδες. Αλλά η ΕΣΚΑ συνεχίζει να αδιαφορεί και αφήνει τον κάθε άμπαλο να σφυρίζει και να χαλάει τα παιχνίδια.

Συγχαρητήρια στον Διαγόρα για την άνοδο άλλα όπως είπα και πριν προσωπικά μου άφησαν την χειρότερη εντύπωση από όλες τις ομάδες και συγχαρητήρια και στην Νέα Ιωνία που από του πουθενά κατάφερε να βγει 5η και να πάρει το τελευταίο εισιτήριο για τα Playoff.
DJS
QUOTE(riverakides5 @ Apr 25 2013, 21:28 ) *
Διαφωνω εγω σε αυτα που λες. Εχω παει και εχω δει την ομαδα και δεν ειναι τοσο τραγικα οσο τα λες και ειναι βεβαιο οτι σε μια κατασταση δεν ευθυνεται μονο ο προπονητης.προφανως για να τα λες αυτα δεν ησουν ποτε μελος μιας ομαδας,ουτε προπονητης γιατι απο αυτα που λες εχεις μαυρα μεσανυχτα για τη λειτουργια της.το παιδι τα εχει καταφερει μια χαρα δεδομενης της καταστασης που επικρατει(οι τραυματισμοι για παραδειγμα).και στο κατω κατω ειναι πολυ ευκολο να κρινουμε αρνητικα καποιον απο την κερκιδα, ενω κανονικα το παιδι αξιζει θετικα σχολια για την προσπαθεια και για το ζηλο του.Εσυ που μιλας θα τα καταφερνες καλυτερα στη διαχειρηση της ομαδας?Εξω απο το γηπεδο ολοι προπονητες ειστε,μεσα ομως?

Το 1ο σου post στο forum τυχαιο???δεν νομιζω!! smiley.gif Μαλλον για να θιγεσαι καποια σχεση εχεις με την ομαδα...Πηγε στην ομαδα σαν παιχτης και κατεληξε προπονητης...(που τα χεις δει αυτα <μπασκετικε>)και απο οσα ξερω για 2ο playmaker οποτε μη μου λες εμενα οτι εχω μαυρα μεσανυχτα απο την ομαδα...Σημερα επεσες κατηγορια και οταν ανελαβε ο προπονητης που ειναι 21 χρονων και προφανως δεν εχει προπονησει πουθενα αλλου παρελαβε την ομαδα στο 3-2 ρεκορ και κατεληξε να πεσει η ομαδα με 9-17...τυχαιο και αυτο!!Στην αρχη ξεκινησε με 20 παικτες προετοιμασια πως κατεληξε με 7???νοσοκομειο????....Κοιτα αμα βαζεις 45 ποντους μονο στη δ εσκα κερδιζεις και εχεις τη χειροτερη επιθεση στο πρωταθλημα οποτε μια χαρα τα καταφερε και επεσε η ομαδα....Και οσο και αν σου φαινεται παραξενο παιζω και μπασκετ bball.gif ξερω καλα τι γραφω...
PG TO C
Tελος το πρωτάθλημα λοιπόν.... Δίκαια Νέα Μάκρη και ΒΑΟ ( γελάω απλά με προπονητή 21 ετών... χααχαχαχχααχ ) στην Γ εσκα. Μεγάλη και ευχάριστη έκπληξη η Νεα Ιωνία.. Απ' όσο μαθαίνω πάντως έχει και καμια 4-5 παίκτες που αμείβονται. σίγουρα θα παλέψουν αλλά θα χάσουν απο τα πετράλωνα. Πετράλωνα vs Eφοα βλέπω.. ( θα περάσει τον Αίολο) . όμως με το 2-0 πολύ δύσκολα τα πράγματα..αν κανει το μπρεικ ομως όλα αλλάζουν . προβλέπω πάντως πετράλωνα να ακολουθουν τον διαγόρα. για τους υπόλοιπους καλές διακοπές...
loufer
Καλημέρα σε όλους.
Με τη χθεσινή μας νίκη επί του Βριλλησιακού συμπληρώσαμε ένα σερί 4 νικών και καταφέραμε και σώσαμε την ομάδα κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή. Πολύ άγχος στο χθεσινό ματσ, κλειστό παιχνίδι, αρκετά άστοχα σουτ, και οι δύο ομάδες τα έδωσαν όλα για τη νίκη, συγχαρητήρια και στα παιδιά του Βριλλησιακού για την προσπάθειά τους.
Η φετινή χρονιά για εμάς, αλλιώς ξεκίνησε και αλλιώς κατέληξε, δεν θέλω να αναφερθώ στους λόγους, δεν έχει σημασία άλλωστε. Το μοναδικό πράγμα που αξίζει να αναφερθώ είναι στους συμπαίκτες μου, στον προπονητή Σπύρο Μαραγκό, στον Νίκο Πανταζή και στον πρόεδρο της ομάδας.
Μετά την ήττα με τη Ν. Ιωνία εκτός, όλοι πιστέψαμε ότι πέσαμε. Όλοι εκτός του προπονητή, μας έδωσε κίνητρο, μας ανέβασε την ψυχολογία, πίστευε στην ομάδα και στους παίκτες του. Το αποτέλεσμα ήταν να κάνουμε 4 μεγάλες νίκες, 4 νίκες με την αξία μας, χωρίς να μας χαριστεί κανένας και χωρίς να παρακαλάμε ομάδες να μας δώσουν παιχνίδια και να κερδίσουν αντιπάλους (όπως έγινε από άλλους).
Οι συμπαίκτες μου έδωσαν και την ψυχή τους τον τελαυταίο μήνα, προσπαθήσαμε και δουλέψαμε πολύ στις προπονήσεις και ο κόπος μας απέδωσε καρπούς. Αισθάνομαι υπερήφανος για αυτούς.
Υ.Γ.: Ειδική μνεία στον Βαγγέλη Ιατρού, ο οποίος έπαιξε με ένεση ξυλοκαΐνης στον αστράγαλο και στον Βίκτωρα Μπρατσιώτη του οποίου ο αστράγαλος ήταν σαν μπαλάκι του τένις. Και οι δύο έσφιξαν τα δόντια και τους αξίζουν συγχαρητήρια.

His Airness
QUOTE(riverakides5 @ Apr 25 2013, 21:28 ) *
Διαφωνω εγω σε αυτα που λες. Εχω παει και εχω δει την ομαδα και δεν ειναι τοσο τραγικα οσο τα λες και ειναι βεβαιο οτι σε μια κατασταση δεν ευθυνεται μονο ο προπονητης.προφανως για να τα λες αυτα δεν ησουν ποτε μελος μιας ομαδας,ουτε προπονητης γιατι απο αυτα που λες εχεις μαυρα μεσανυχτα για τη λειτουργια της.το παιδι τα εχει καταφερει μια χαρα δεδομενης της καταστασης που επικρατει(οι τραυματισμοι για παραδειγμα).και στο κατω κατω ειναι πολυ ευκολο να κρινουμε αρνητικα καποιον απο την κερκιδα, ενω κανονικα το παιδι αξιζει θετικα σχολια για την προσπαθεια και για το ζηλο του.Εσυ που μιλας θα τα καταφερνες καλυτερα στη διαχειρηση της ομαδας?Εξω απο το γηπεδο ολοι προπονητες ειστε,μεσα ομως?



Δεν είπε κανείς ότι δεν αξίζουν συγχαρητήρια στο παιδί, αλλά δυστυχώς δεν είναι προπονητής και δεν είναι έχει την εμπειρία για κάτι τέτοιο και το απέδειξε η πορεία της ομάδας.
littleboy
ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ?
Paragodas
ΜΑΛΙΣΤΑΑΑΑΑ!!!!
Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΧΑΜΟΣ ΕΓΙΝΕ!!!!
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΜΕ ΑΝΑΛΥΣΗ!!!!!!
DJS
QUOTE(littleboy @ Apr 26 2013, 12:35 ) *
ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ?

Καλο θα ειναι να μην απαντας συνεχεια με ερωτησεις...Δεν ξερω αν εισαι και ο ιδιος ο προπονητης αλλα για να λενε ολοι καποια πραγματα εδω μεσα για τον προπονητη μαλλον εχουν δικιο..Ενας προπονητης 21 ετων οχι μονο δεν εχει προπονητικες εμπειριες αλλα ουτε καν μπασκετικες εμπειριες....Οποτε πως μια διοικηση εμπιστευεται αυτον τον προπονητη??Ξεκινησε ως παικτης και κατεληξε προπονητης και μετα και τα 2 παραλληλα..Και χωρις να ξερεις την ηλικια του τον θεωρεις <αποτυχημενο> εφοσον η ομαδα υποβιβαστηκε και δεν εκανε σωστη διαχειρηση...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.