Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2012-13 (2ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
tarx_12
Θεμιστοκλης - Νέα Ιωνια 1
Μήπως ο Διαγόρας να αρχίσει να αγχώνεται λιγό???? Επειδή τους είχε γίνει απονομή απο τον Νοεμβριο.......
Paragodas
Καλημέρα σε όλους τους φίλους,,,,

Οι προβλέψεις αυτη την Πέμπτη έπεσαν μέσα 100% πάω ταμείο φούλ!!!!! smiley.gif

Είδα χθες το παιχνίδι ΑΙΟΛΟΣ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ όπως ακριβώς το είχα προβλέψει. Ο ΑΙΟΛΟΣ έδειξε οτι έπρεπε να έιναι αυτός 2ος έπαιξε ωραίο μπάσκετ και δεν άφησε τον ΔΙΑΓΟΡΑ να κάνει το παιχνίδι του.. Έπαιξε έξυπνα με πάθος και πήρε το 2ποντο της νίκης που είναι και νίκη ψυχολογίας..Ελπίζω να συνεχίσει έτσι γιατί κάνει κάτι απρόβλεπτα σαν ομάδα.
Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ τώρα, έχει επαναπαυθεί μου φαίνεται και η διαφορά μειώθηκε στον 1 πόντο απο τα Πετράλωνα. Μου φάνηκε ότι έχει χάσει τον στόχο της η ομάδα. Είναι σίγουρα μια κατηγορία πάνω απ΄όλους αλλά αυτό πρέπει να αποδειχθεί και μέσα στο γήπεδο. Βέβαια για να πώ την αληθεια μου δε νομίζω οτι θα κινδυνεύσει. Έχει έμπειρους παίχτες ικανούς να διαχιριστούν καταστάσεις...

Συγχαρητήρια στον ΑΙΟΛΟ!!!!!

Για τα υπόλοιπα παιχνίδια δεν χρειάζεται να πω κάτι..τα λένε όλα οι προβλέψεις μου...

Καλό 3ήμερο σε όλους....
PG TO C
Καλημέρα κύριε Paragoda. Προσπαθώ να καταλάβω αν το σχόλιο σου περι δεύτερης θέσης του Αίολου είναι αντικειμενικό. Και σου κάνω μια ερώτηση λοιπόν . Αξίζει μια ομάδα επιπέδου Β εσκα να βρίσκεται στην δεύτερη θέση όταν σε 20 λεπτα μπασκετ με την εφοα έβαλε 13 πόντους?? Νομίζω πως όχι. Σίγουρα διαθέτει ποιότητα αλλά νομίζω καλα ειναι εκεί. Εξακολουθώ να πιστεύω πως ο Φίλιππος δεν θα πέσει. Αν πέσουν 3 ίσως , αν 2 οχι.. Μάλλον τον Γέρακα βλέπω που έχει και δύσκολο πρόγραμμα. Η Νέα Ιωνία μάλλον δεν μπορει.. Δεν τους βλεπω να κερδίζουν εκτος μεχρι το τέλος , Η εφοα δεν μπορει να κερδισει με μεγαλες διαφορες κανεναν , και μάλλον ειναι απροπονητοι , δεν καταλαβαινω πως γινεται. Εθνικός ,Ποσειδώνας ομάδες πρώτης γραμμης ( 3 αδα ) αλλα για Γ ΕΣΚΑ. ΘΩΜΑΣ πιστεύω θα προλάβει το τρενο για ta play of ενώ ο ΒΑΟ μάλλον να κλειδωσει την παραμονη και μαθηματικα παει.
Με ρίσκο προβλέπω τα εξής : Απευθείας Άνοδο ΔΙΑΓΟΡΑΣ , Ανοδο απο play of ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ ( ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ) , Άνοδο απο 3 θεση σε τυχόν συγχωνεύσεις ΕΦΟΑ , αλλίως Β και του χρόνου . Απευθείας Πτώση , Νεα Μάκρη , Γέρακας , 3ος αν πεσει Φίλιππος. Αντικειμενικά πιστεύω απο αυτά που είδα το καλυτερο μπασκετ το παιζουν τα Πετράλωνα μετα ο Διαγόρας και μετα όλοι πανω κατω το ιδιο..
alexman95
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 67 (27)
ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 62 (30)

Διαιτητές : Καλογερόπουλος , Βουγιουκλάκης

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. sad.gif Αντωνόπουλος , Σοϊλεμετζίδης ) : Πισκούλης 20(1) ,Διαμάντης 12 , Αντωνόπουλος Β. ,10 , Ζαφειρόπουλος 9(1) , Τριαντογιάννης 7 , Αντωνόπουλος 7 , Γεωργαντζίκος 2
ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ : ( Θεολογίτης , Ραρρής ) : Καλασούντας 13 , Ιγγλέζος 12(3) , Κωσταρής 12 , Θαλασσινός 10(1) , Σαββαΐδης 6 , Φατούρος 4 , Κανλής 3(1) , Κασαπάκης 2

Στο πρώτο ημίχρονο, το ματς ήταν ΤΟ ντέρμπι, αφού καμία ομάδα δεν κατάφερε να πάρει διαφορά πάνω από 3 πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ιωνία ξεκίνησε πολύ δυναμικά αλλά μετά από τραγικά λάθη σε άμυνα και επίθεση, ο Θεμιστοκλής μείωσε την διαφορά και κατάφερε να πάρει την νίκη. Κάθε φορά τα ίδια πράγματα γράφω. Όταν παίξουμε σαν ΟΜΑΔΑ δεν έχουμε να φοβηθούμε κανέναν. Ελπίζω να το καταλάβει η ομάδα πριν να είναι πολύ αργά.

Highlight του αγώνα. Στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου και ενώ ο χρόνος τελείωνε, το Playmaker της Ιωνίας έβαλε ένα απίστευτο Buzzer Beater πίσω από το κέντρο του γηπέδου. Τουλάχιστον το έχουμε σε βίντεο να το θυμόμαστε 69.gif

Δείτε το βίντεο εδώ: http://www.youtube.com/watch?v=v2YD-AqXIHI...eature=youtu.be
Paragodas
Καλημέρα σε όλους τους φίλους...

Επιστρέφω με τις προβλέψεις μου γι΄αυτή την εβδομάδα...έχουμε και λέμε λοιπόν:

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ( Περίεργο παιχνίδι και για τις 2 ομάδες. Ο ΕΘΝΙΚΟΣ θέλει να μείνει σε τροχιά play off αν και είναι πετυχημένη η χρονιά του φέτος, από την άλλη το ΨΥΧΙΚΟ θέλει τη νίκη για να μην έχει μπλεξίματα στην συνέχεια. Θα πάω με το 2 όμως γιατί πιστεύω οτι ο ΕΘΝΙΚΟΣ μπορεί διαχειριστεί καλύτερα το παιχνίδι)

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ ( Εύκολα η δύσκολα εδώ θα έχουμε 1 πιστεύω. Αν και ο ΠΕΡΙΣΣΟΣ φαίνεται ανεβασμένος δε νομίζω οτι μπορεί να κοντράρειτην καλύτερη ΕΦΟΑ των τελευταίων ετών. Θα θεωρήσω έκπληξη το 2).

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.( Παιχνίδι δίχως αύριο για τον ΓΕΡΑΚΑ που έχασε και απο τον ΠΕΡΙΣΣΟ και πλέον είναι με την πλάτη στον τοίχο. Ο Θεμιστοκλής έκανε το καθήκον του την προηγούμενη εβδομάδα αλλά πιστεύω οτι μέσα στην έδρα του ΓΕΡΑΚΑ και με τον ψυχωμένο ΓΕΡΑΚΑ δεν έχει πολλές πιθανότητες νίκης. Θα πάω με τον 1 )

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ( Δε νομίζω οτι η Ν.ΙΩΝΙΑ έχει πιθανότητες νίκης μέσα στον ΑΓΙΟ ΘΩΜΑ που είναι έτοιμος για play off. Η Ν.ΙΩΝΙΑ στο δεύετρο γύρο δεν σταυρώνει νίκη με τπτ. Θα πάω με τον 1 κι εδώ)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ (Εύκολο 2 εδώ για εμένα. Ο ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ είναι μια ταχύτητα κάτω απο την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ. Δε νομίζω οτι μπορεί να πάρει θετικό αποτέλεσμα ακόμα και στην έδρα του).

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ( Εύκολο απόγευμα για τους γηπεδούχους και ειδικά μετά το στραπάτσο τις προηγούμενης εβδομάδος. Θα ξεσπάσει πάνω στο ΦΙΛΙΠΠΟ που δεν έχει καμία ελπίδα πιστεύω μέσα στο Αιγάλεω. 2)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006( Εύκολα ή δύσκολα θα βγεί κι εδώ το 2 πιστεύω. Η ΜΑΚΡΗ αν και παλεύει όλα τα παιχνίδια και μπράβο της δεν μπορεί να κάνει κάτι απέναντι στον ΑΙΟΛΟ)

Όσον αφορά την ερώτηση που μου έκανε ο φίλος PG TO C εχώ απλά να πω καταρχήν είναι πέρα για πέρα αντικειμενικό το σχόλιο μου όπως και όλα όσα έχω αναρτήσει. Πιστεύω ότι στο επίπεδο της Β ΕΣΚΑ όλες οι ομάδες έχουν το δικαίωμα να κάνουν ένα κακό ημίχρονο.. Να σου πω λοιπόν οτι ο Θεμιστοκλής έιχε βάλει 18 πόντους στα Πετράλωνα σε πρόσφατο παιχνίδι Ν.Ιωνία είχε 16 σε ημίχρονο κλπ.. Για εμένα δεν είναι αυτό μέτρο σύγκρισης. Ακόμα και ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ στην Μάλαγα σε ένα δεκάλεπτο στο τελευταίο έβαλε 6 πόντους. Δεν μπορώ να έχω απίτηση από ομάδες Β ΕΣΚΑ να έχουν μια συνέχεια ασταμάτητη. Πιστεύω οτι ο ΑΙΟΛΟΣ είναι μια πλήρης ομάδα με καλές μονάδες χωρίς όμως να θέλω να κρίνω αρνητικά τα Πετράλωνα. Πιστέυω οτι τα Πετράλωνα εποφελούνται πιο πολύ απο την περιφέρεια που έχουν παρά οτι είναι πιο πλήρης σαν ομάδα. Ο ΑΙΟΛΟΣ πιστεύω είναι πιο πλήρης ομάδα και με μεγαλύτερη εμπειρία. Θα δείξει στο τέλος τι θα γίνει... Τα play off είναι περίεργη διαδικασία και δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει..

Αυτά από εμένα μην σας κουράζω άλλο... Είμαι ανοιχτός σε σχόλια και προτάσεις σας.
Paragodas
QUOTE (Paragodas @ Mar 20 2013, 10:27 ) *
Καλημέρα σε όλους τους φίλους...

Επιστρέφω με τις προβλέψεις μου γι΄αυτή την εβδομάδα...έχουμε και λέμε λοιπόν:

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ( Περίεργο παιχνίδι και για τις 2 ομάδες. Ο ΕΘΝΙΚΟΣ θέλει να μείνει σε τροχιά play off αν και είναι πετυχημένη η χρονιά του φέτος, από την άλλη το ΨΥΧΙΚΟ θέλει τη νίκη για να μην έχει μπλεξίματα στην συνέχεια. Θα πάω με το 2 όμως γιατί πιστεύω οτι ο ΕΘΝΙΚΟΣ μπορεί διαχειριστεί καλύτερα το παιχνίδι)

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ ( Εύκολα η δύσκολα εδώ θα έχουμε 1 πιστεύω. Αν και ο ΠΕΡΙΣΣΟΣ φαίνεται ανεβασμένος δε νομίζω οτι μπορεί να κοντράρειτην καλύτερη ΕΦΟΑ των τελευταίων ετών. Θα θεωρήσω έκπληξη το 2).

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.( Παιχνίδι δίχως αύριο για τον ΓΕΡΑΚΑ που έχασε και απο τον ΠΕΡΙΣΣΟ και πλέον είναι με την πλάτη στον τοίχο. Ο Θεμιστοκλής έκανε το καθήκον του την προηγούμενη εβδομάδα αλλά πιστεύω οτι μέσα στην έδρα του ΓΕΡΑΚΑ και με τον ψυχωμένο ΓΕΡΑΚΑ δεν έχει πολλές πιθανότητες νίκης. Θα πάω με τον 1 )

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ( Δε νομίζω οτι η Ν.ΙΩΝΙΑ έχει πιθανότητες νίκης μέσα στον ΑΓΙΟ ΘΩΜΑ που είναι έτοιμος για play off. Η Ν.ΙΩΝΙΑ στο δεύτερο γύρο δεν σταυρώνει νίκη με τπτ. Θα πάω με τον 1 κι εδώ)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ (Εύκολο 2 εδώ για εμένα. Ο ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ είναι μια ταχύτητα κάτω απο την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ. Δε νομίζω οτι μπορεί να πάρει θετικό αποτέλεσμα ακόμα και στην έδρα του).

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ( Εύκολο απόγευμα για τους γηπεδούχους και ειδικά μετά το στραπάτσο τις προηγούμενης εβδομάδος. Θα ξεσπάσει πάνω στο ΦΙΛΙΠΠΟ που δεν έχει καμία ελπίδα πιστεύω μέσα στο Αιγάλεω. 2)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006( Εύκολα ή δύσκολα θα βγεί κι εδώ το 2 πιστεύω. Η ΜΑΚΡΗ αν και παλεύει όλα τα παιχνίδια και μπράβο της δεν μπορεί να κάνει κάτι απέναντι στον ΑΙΟΛΟ)

Όσον αφορά την ερώτηση που μου έκανε ο φίλος PG TO C εχώ απλά να πω καταρχήν είναι πέρα για πέρα αντικειμενικό το σχόλιο μου όπως και όλα όσα έχω αναρτήσει. Πιστεύω ότι στο επίπεδο της Β ΕΣΚΑ όλες οι ομάδες έχουν το δικαίωμα να κάνουν ένα κακό ημίχρονο.. Να σου πω λοιπόν οτι ο Θεμιστοκλής έιχε βάλει 18 πόντους στα Πετράλωνα σε πρόσφατο παιχνίδι Ν.Ιωνία είχε 16 σε ημίχρονο κλπ.. Για εμένα δεν είναι αυτό μέτρο σύγκρισης. Ακόμα και ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ στην Μάλαγα σε ένα δεκάλεπτο στο τελευταίο έβαλε 6 πόντους. Δεν μπορώ να έχω απαίτηση από ομάδες Β ΕΣΚΑ να έχουν μια συνέχεια ασταμάτητη. Πιστεύω οτι ο ΑΙΟΛΟΣ είναι μια πλήρης ομάδα με καλές μονάδες χωρίς όμως να θέλω να κρίνω αρνητικά τα Πετράλωνα. Πιστέυω οτι τα Πετράλωνα εποφελούνται πιο πολύ απο την περιφέρεια που έχουν παρά οτι είναι πιο πλήρης σαν ομάδα. Ο ΑΙΟΛΟΣ είναι πιο πλήρης ομάδα και με μεγαλύτερη εμπειρία. Θα δείξει στο τέλος τι θα γίνει... Τα play off είναι περίεργη διαδικασία και δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει..

Αυτά από εμένα μην σας κουράζω άλλο... Είμαι ανοιχτός σε σχόλια και προτάσεις σας.

tas13
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 1 (καλυτερη ομαδα θεωρω οι γηπεδουχοι, δυσκολα αλλα βλεπω ασσο)

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1 (ευκολα ή δυσκολα θα το παρουν οι γηπεδουχοι)

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1 (τελικος για το Γερακα παω με το κινητρο)

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2 (ετσι οπως παιζουμε δεν εχουμε και πολλες ελπιδες εκτος αν αλλαξει κατι)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 2 (προβαδισμα οι φιλοξενουμενοι εστω και δυσκολα)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1 (ευκολος ασσος)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2 (τα χτυπαει ολα τα ματς η Μακρη αλλα οι φιλοξενουμενοι εχουν καλυτερη ομαδα και μεγαλυτερο κινητρο)

Καλη αγωνιστικη παιδια..
tarx_12
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 1 ( Χάνουν τα αυγά και τα καλάθια στα εκτός οι του Εθνικού)

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1 (με μικρή διαφορά προβλέπω)

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1 (οτι ισχύει και για Εθνικό)

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1 (Αν δεν αλλάξει κατι προβλέπω να μπλέκει σε υποβιβασμούς)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 2 (Τους βλέπω για κούπα)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1

ETHNIKOSGS
Tarx12 μιας κ ξερεις τοσα πολλα για τον εθνικο πες μου ποσα διπλα εχει κανει φετος ο εθνικος.
doctor_dru
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 1

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 2

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2
tarx_12
Μετα τις σημερινες προβλεψεις μου και το στραπατσο , αποσυρομαι απο τις προβλεψεις...
doctor_dru
QUOTE (tarx_12 @ Mar 22 2013, 00:18 ) *
Μετα τις σημερινες προβλεψεις μου και το στραπατσο , αποσυρομαι απο τις προβλεψεις...

όλοι στον κουβά βουτήξαμε....χαμός έγινε....
εφοα - περισσος 45-76 αληθεύει???? ohmy.gif
jsoiler
Κ.Α.Ο Γέρακα-Θεμιστοκλής Αιγάλεω 56-70.Με ένα εκπληκτικό σερί στα πρώτα 5 λεπτά του 4 δεκαλέπτου (0 - 17) η ομάδα μας πήρε σπουδαία νίκη μέσα στο Γέρακα.....
loufer
QUOTE(jsoiler @ Mar 22 2013, 04:42 ) *
Κ.Α.Ο Γέρακα-Θεμιστοκλής Αιγάλεω 56-70.Με ένα εκπληκτικό σερί στα πρώτα 5 λεπτά του 4 δεκαλέπτου (0 - 17) η ομάδα μας πήρε σπουδαία νίκη μέσα στο Γέρακα.....


Όπως τα λέει ο φίλος, 47-42 με τη λήξη του 3ου δεκαλέπτου, και επιμέρους σκορ στο τελευταίο 9-28.
Όλη την εβδομάδα κάναμε προπονήσεις 4-5 άτομα, δυστυχώς μείναμε από δυνάμεις. Έχουμε φτάσει στο σημείο όπου κάθε παιχνίδι είναι για εμάς τελικός και πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι πρέπει να παλεύουμε κάθε φάση, κάθε μπάλα από το 1 μέχρι τη λήξη του αγώνα. Πρέπει να βγάζουμε τον τσαμπουκά μας (με την καλή έννοια για να μην παρεξηγηθώ). 5 παιχνίδια έμειναν, μαθηματικά έχουμε ακόμα ελπίδες.
Paragodas
Καλημέρα σε όλους...... Τι έγινε χθες ρε παιδιά??Μπράβο....Όλο εκπλήξεις ο όμιλος.... Χαμός!!!!
Μπράβο σε Ν.Ιωνία και Θεμιστοκλή δεν περίμενα τα 2πλά τους..
Αλλά το φοβερό 2πλό ήταν του Περισσού χθες....Τι έγινε ρε παιδιά εκει?? 31 πόντους διαφορά??? Έχει κάποιος καμία πληροφορία για το τι έγινε??? Μεγάλη εντύπωση μου έκανε αυτό το αποτέλεσμα....Αν και η ΕΦΟΑ παίζει να κρατάει και δυνάμεις για τα play off αλλά 31 πόντους??? shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif

Όσον αφορά την ουρά πιστεύω οτι Μάκρη κ Γέρακας μας αποχαιρετούν και αν υπάρξει 3ος βλέπουμε...

Για να δούμε τώρα ποιος θα καταφέρει να μπει στα play off?? Προτείνω ψηφοφορία για να δούμε αν θα πέσουμε μέσα....Τι λέτε??
PG TO C
Παρακολούθησα το ΕΦΟΑ vs ΠΕΡΙΣΣΟΣ . Μεγάλο Διπλό για τους Αριστεριστές....Ψυχομένο ματς για τους Φιλοξενούμενους... Οι γηπεδούχοι μάλλον έμειναν στα ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΑ......μερικοί πέταγαν χαρταετό ακόμη... και άλλοι πάχυναΝ απο τους ΧΑΛΒΑΔΕΣ. δεν έπαιξαν 2-3 παιχτες που τους είχα ξαναδεί.. Εντύπωση μου έκανε η αστοχία βεβαια.. Νομίζω οτι δύσκολα μπορούσε να κερδίσει οποιαδήποτε ομαδα χθες η εφοα.. Μάλλον άρχισε η κατω βόλτα... Να δούμε αν θα σταματήσει! Μπράβο στην Νεα Ιωνία που απέδειξε οτι διαθέτει @@@@@@@@@@@@ .... Και η Εθνικάρα σουπερ χθες!!!! η επόμενη αγωνιστική θα κρίνει πολλά!!
king lebron
QUOTE(tarx_12 @ Mar 22 2013, 01:18 ) *
Μετα τις σημερινες προβλεψεις μου και το στραπατσο , αποσυρομαι απο τις προβλεψεις...


Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να συνεχίσεις να δίνεις προβλέψεις. Όποτε μας παίζεις κόντρα συνήθως κερδίζουμε.

Όσο για το χτεσινό ματς, 66-73 είναι το επιμέρους σκορ (όχι 57-63) με πολύ κακή διαιτησία και για τις δύο ομάδες. Πολύ δύσκολη νίκη που ήρθε κυριολεκτικά στο τελευταίο δεκάλεπτο, αν και είχαμε ελαφρό προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι. Αρκετά περιθώρια βελτίωσης για Ποσειδώνα, αφού έχουν επιστρέψει βασικές μονάδες του. Στόχος πλέον η 5η θέση και θα πρέπει να χτυπήσουμε όλα τα ματς αν θέλουμε να το καταφέρουμε.
jsoiler
QUOTE(loufer @ Mar 22 2013, 08:38 ) *
Όπως τα λέει ο φίλος, 47-42 με τη λήξη του 3ου δεκαλέπτου, και επιμέρους σκορ στο τελευταίο 9-28.
Όλη την εβδομάδα κάναμε προπονήσεις 4-5 άτομα, δυστυχώς μείναμε από δυνάμεις. Έχουμε φτάσει στο σημείο όπου κάθε παιχνίδι είναι για εμάς τελικός και πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι πρέπει να παλεύουμε κάθε φάση, κάθε μπάλα από το 1 μέχρι τη λήξη του αγώνα. Πρέπει να βγάζουμε τον τσαμπουκά μας (με την καλή έννοια για να μην παρεξηγηθώ). 5 παιχνίδια έμειναν, μαθηματικά έχουμε ακόμα ελπίδες.


Ποιο νουμερο ησουν?
loufer
QUOTE(jsoiler @ Mar 22 2013, 10:18 ) *
Ποιο νουμερο ησουν?


Το 10, με τέτοια φάτσα που έχω και στο forum με βρίσκεις...
alexman95
ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 49 (33)
ΙΩΝΙΑ ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 57 (32)

Διαιτητές
:Παπαγιαννόπουλος , Αντωνιάδης Α

ΑΓ.ΘΩΜΑΣ : (Παναγάκης) : Ηλιόπουλος 14(3) , Πομόνης 10(1) , Σχορτσανίτης 10 , Κολοβός 7(1) , Κρασσάς 5(1) , Καλφαγιάννης 3
ΙΩΝΙΑ ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ : (Θεολογίτης Ραρρής ) : Ιγγλέζος 15(2) , Καλασούντας 12 , Κασαπάκης 10 , Θαλασσινός 7 , Κωσταρής 6 , Φατούρος 4 , Ιωάννου 2 , Σπύρου 1

Επιτέλους νίκη για την Νέα Ιωνία και σε πολύ καθοριστικό σημείο. Πολυ ωραίο παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά με πολλές εναλαγές στο score, αν και η Ιωνία είχε το πάνω χέρι στην μεγαλύτρη διάρκεια του παιχνιδιού. Επίσης η διαιτησία ήταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ και πρέπει να τα λέμε αυτά γιατί όταν μιλάμε για διαιτητές, 99% είναι αρνητική κριτική. Αν εξαιρέσουμε την νίκη με τον Ποσειδώνα, ήταν η καλύτερη εμφάνιση της φετινής Ιωνίας που αν παίξει σαν ΟΜΑΔΑ, δεν έχει να φοβηθεί κανέναν. Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες.

Υ.Γ (Με απογοήτευσε το πουλέν μου ο Σόφο χεχεχεχε smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif )
ellinikobasket150
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ. ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΙΑΓΟΡΑΣ-ΦΙΛΛΙΠΟΣ ΕΥΚΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΥΣ ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΠΙΕΣΤΗΚΑΝ, ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΗΡΑΝ ΜΙΑ ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ.
ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΑΝΟΔΟ Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΜΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑΜΗΣΙ ΠΟΔΙ ΣΤΗΝ Α' ΕΣΚΑ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ ΠΑΙΞΕΙ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΑΔΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙ. ΒΕΒΑΙΑ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ Κ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ ΟΙ ΡΟΛΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΣΕ ΟΣΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΞΕΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ +ΠΡΟΣΗΜΟ.ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΦΩ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ ΠΟΥ ΑΠΑΡΤΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ
Paragodas
Καλημέρα σε όλους σας..... Ο όμιλος κάθε εβδομάδα παρουσιάζει και νέο ενδιαφέρον με εκπλήξεις και ωραία παιχνίδια απ'οτι λένε και οι φίλοι εδώ.... Την προηγούμενη εβδομάδα είχαμε την εκπληξάρα του ΠΕΡΙΣΣΟΥ που έγινε ακόμα μεγαλύτερη με την διαφορά που κέρδισε. Μεγάλη νίκη και για τη Ν.ΙΩΝΙΑ με το 2πλό μέσα στο ΘΩΜΑ όπως και του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ μέσα στο ΓΕΡΑΚΑ που του εξασφαλίζει την παραμονή του και τον κρατάει και σε τροχιά play off.
Για να δούμε τι θα δούμε αύριο...

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ (Σημαντικό παιχνίδι και για τις 2 ομάδες που θέλουν να καθαρίσουν την υπόθεση παραμονή ο ΠΕΡΙΣΣΟΣ φαίνεται να είναι σε φόρμα αυτή την περίοδο. Θα πάω με τον 1 και λόγο έδρας , αν και δεν αποκλείω και την έκπληξη γιατί συνήθως ομάδες μετά από μεγάλες νίκες χαλαρώνουν και μπορεί να πάθουν ζημιές).

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ (Με εξέπληξε η νίκη του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ την προηγούμενη εβδομάδα μέσα στον ΓΕΡΑΚΑ και μπράβο τους. Τώρα πιστεύω οτι θα έχουν πιο δύσκολο έργο απέναντι στην ΕΦΟΑ η οποία προέρχεται και απο έναν διασυρμό. Θα πάω με το 2 γιατί πρέπει η ΕΦΟΑ να δώσει απαντήσεις).

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ (Εύκολα ή δύσκολα θα βγει ο 1 εδώ. Δε νομίζω οτι ο ΓΕΡΑΚΑΣ πλέον μπορεί να αντιδράσει και ειδικά μετά την ήττα του την προηγολυμενη εβδομάδα. Μάλλον απλά περιμένει το τέλος).

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ (Κακή ήττα γα τον ΑΓ.ΘΩΜΑ την προηγούμενη εβδομάδα που ίσως του στερήσει τα play off. Ο ΑΙΟΛΟΣ πιστεύω σαν πιο πλήρης ομάδα και πιο σοβαρή θα πάρει το παιχνίδι μέσα στην έδρα του. 1).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ (Εδώ θα έχουμε έναν έυκολο 1 καθώς ο ΕΘΝΙΚΟΣ κυνηγάει τα play off και μέσα στην έδρα του δε νομίζω να κάνει δώρο. Ο ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ δεν μπορεί πιστεύω να πάρει θετικό αποτέλεσμα από έναν καλό ΕΘΝΙΚΟ).

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Το παιχνίδι της χρονιάς εδώ και για τις 2 ομάδες. O θάνατός σου η ζωή μου.Και οι 2 ομάδες έχουν φοβερή περιφέρεια για την κατηγορία. Πιστεύω οτι θα γίνει φοβερό παιχνίδι και θα πάω να το δω σίγουρα. Θα υποστηρίξω την έδρα της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ και θα παώ με τον 1. Δυστυχώς εδώ που έφτασε την κατάσταση ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ νομίζω οτι θα χάσει τα πάντα αύριο μπαίνοντας στα play off. Πιστεύω πάντως οτι θα δούμε ωραίο παιχνίδι).

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ (Οι γηπεδούχοι θα πάρουν τον 1 γιατί θέλουν να μείνουν στο παιχνίδι της παραμονής. Δε νομίζω οτι θα χάσουν απο την υποβιβασμένη ΜΑΚΡΗ που όμως παλεύει όλα τα παιχνίδια της και σίγουρα θέλει μεγάλη προσοχή).


Υ.Γ. Όσοι φίλοι βλέπουν παιχνίδια και έχουν άποψη καλό θα ήταν να την λένε την Παρασκευή για να έχουμε μια ωραία κουβέντα όλοι μεταξύ μας....

Καλή αγωνιστική σε όλους........!!!!!!! bball.gif bball.gif bball.gif
PG TO C
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ derby πιστευω μαλλον οριακα 1
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ εδω θα παω με την εδρα και το κινητρο 1
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ στο καταμεστο κλειστο οπως καθε φορα παω με το ποιοτικοτερο ροστερ 1
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ all in για αγιο θωμα.. παω με το 2
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ αδιαφορο ματς πιστευω και για τους 2 , παω με την εδρα 1
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ. ΑΝ ΠΑΙΧΤΕΙ 50-50 Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ. ΑΣΣΟ ΒΛΕΠΩ ΜΕ 6-7 ΠΟΝΤΟΥΣ 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ ευκολα η δυσκολα οι περιστεριοτες για πολλους και διαφορους λογους θα μεινουν στην κατηγορια 1
ellinikobasket150
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 2

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 2 ΚΑΙ ΑΝΕΤΑ ΑΝ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ 50% ΕΣΤΩ Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1

ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
doctor_dru
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
tas13
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1 (ανεβασμενοι πολυ οι γηπεδουχοι τους δινω προβαδισμα σε ενα ματς που εξασφαλιζουν και τη σωτηρια απ'οτι φαινεται, προβληματισμο βγαζουν οι φιλοξενουμενοι)

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2 (μετα τη προηγουμενη απογοητευτικη εμφανιση οφειλουν να δωσουν απαντησεις στην ΕΦΟΑ, εστω και οριακα πιστευω θα τη παρουν τη νικη απεναντι σε μια ομαδα που προσωπικα δε μου αρεσει)

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1 (ετσι οπως παιζουμε ειμαστε ικανοι για το καλυτερο και το χειροτερο, τι να πω, ασσος)

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1 (καλυτερη και πιο ποιοτικη ομαδα ευκολα ή δυσκολα ασσος)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 2 (παω με την εκπληξουλα εδω, μπορει να ειναι καλυτερη ομαδα οι γηπεδουχοι αλλα νομιζω εχουν λιγες επιλογες και ειναι αρκετα προβλεψιμη σαν ομαδα, απεναντι σε μια σκληρη ομαδα οχι τοσο ποιοτικη αλλα νομιζω οτι σε αυτο το σημειο θελουν περισσοτερο τη νικη για να ανασουν βαθμολογικα)

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 2 (απαντησεις θελει να δωσει ο Διαγορας για τις τελευταιες του εμφανισεις και πραγματι ψιλοεμπλεξε, εχει καλυτερο και ποιοτικοτερο ροστερ απο τους γηπεδουχους και πιστευω οτι θα το παρει το παιχνιδι εστω και δυσκολα)

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1 (αλλος ενας τελικος για το Φιλιππο εχει το προβαδισμα θελει προσοχη ομως απεναντι σε μια ομαδα που τα παλευει ολα τα παιχνιδια)

Καλη αγωνιστικη να εχουμε παιδια..
gspara
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 64-67(22-17,43-35,53-51).

Τιτανομαχια στο Ρουφ με τον Διαγορα να κερδιζει με σχεδον παρομοιο σκορ με αυτο του 1ου γυρου(66-63).
ΜVP της αναμετρησης ο εκπληκτικος Δελεγκος,ο οποιος με 3ποντο εδωσε τη νικη στην ομαδα του περιπου 37'' πριν τη ληξη.
Τα 3ποντα της ισοφαρισης απο Λαμπροπουλο και Κουτσουβα δεν βρηκαν στοχο.

Η Αναγεννηση ξεκινησε καλυτερα με αποτελεσμα ο κοουτς του Διαγορα σταδιακα να εχει αλλαξει ολη την 5αδα πριν τη ληξη του πρωτου δεκαλεπτου.Η καθοριστικη αλλαγη ομως ηταν η αλλαγη κουμανταδορου(Δελεγκος αντι Ντοκου).
Οι γηπεδουχοι χτυπησαν στην ταχυτητα και με το νεαρο Μουλα σεληνιασμενο εκλεισαν το ημιχρονο στο +8 με μινι ξεσπασμα στο τελος.
Απο τον Διαγορα στο διαστημα αυτο ξεχωρισαν και οι Μαυροειδακος-Περγαντης ενω λυσεις εδωσε στη β περιοδο και ο Κουμπουρας.

Το β ημιχρονο εγινε πιο σκληρο με δυνατες αμυνες και τον Διαγορα πιο ευστοχο απο το 3ποντο και βοηθεια απο τον Παπαιωαννου να ισοφαριζει 47-47 στο 27' αλλα να μην μπορει να προσπερασει.
Η επιστροφη του Κουτσουβα στην 5αδα ανεβασε τους γηπεδουχους με το παιχνιδι να πηγαινει ποντο-ποντο.
Ο καλυτερος αμυντικος της Αναγεννησης Διονυσοπουλος παραλιγο να γινει ηρωας του ματς οταν με 3ποντο-μαχαιρια εκανε το 64-61 αλλα στη συνεχεια ειχε δυο αστοχα.Σε κακη βραδια ο Πουλερης πολυ αστοχος.
Πιο ποιοτικη ομαδα ο Διαγορας με περισσοτερες επιλογες και κορυφαιο οπως ειπα τον Δελεγκο κυριως για το καθαρο μυαλο σε ολη την διαρκεια του αγωνα.
ETHNIKOSGS
ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ 64-60
jsoiler
Θεμιστοκλης - ΕΦΟΑ 71-61!Μεγαλη νικη για την ομαδα μας παρα το τραγικο ξεκινημα.Το πρωτο δεκαλεπτο τελειωσε με 14-29 (6\8 τριποντα οι φιλοξενουμενοι).Ανεβασαμε την πιεση μας σε ολο το γηπεδο και σιγα σιγα ροκανισαμε τη διαφορα!Συγχαριτηρια σε ολα τα παιδια....
PG TO C
5/7 ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΑΣΑ. εχασα αγιο θωμα που τελικα δεν ΜΠΟΡΕΙ και ΔΙΑΓΟΡΑ που απεδειξε καποια πραγματα...
στα υπολοιπα οπως τα περιμενα.. Jspoiler σε πιο στεφανι σουταρε η εφοα? αστο μην μου πεις.. φανταζομαι... λογικα στο δευτερο ημιχρονο θα σουταραν στο περιεργο και δεν θα βαλαν τπτ. Παρακολουθησα τον Περισο σήμερα. μάλλον ξυπνησαν αργα οι αριστεριστες... Μου αρεσουν ομαδες καμικαζι σαν αυτες... οι πολλοι ντελικατοι δεν πανε πουθενα...
ADMIRAL14
QUOTE(gspara @ Mar 28 2013, 22:24 ) *
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 64-67(22-17,43-35,53-51).

Τιτανομαχια στο Ρουφ με τον Διαγορα να κερδιζει με σχεδον παρομοιο σκορ με αυτο του 1ου γυρου(66-63).
ΜVP της αναμετρησης ο εκπληκτικος Δελεγκος,ο οποιος με 3ποντο εδωσε τη νικη στην ομαδα του περιπου 37'' πριν τη ληξη.
Τα 3ποντα της ισοφαρισης απο Λαμπροπουλο και Κουτσουβα δεν βρηκαν στοχο.

Η Αναγεννηση ξεκινησε καλυτερα με αποτελεσμα ο κοουτς του Διαγορα σταδιακα να εχει αλλαξει ολη την 5αδα πριν τη ληξη του πρωτου δεκαλεπτου.Η καθοριστικη αλλαγη ομως ηταν η αλλαγη κουμανταδορου(Δελεγκος αντι Ντοκου).
Οι γηπεδουχοι χτυπησαν στην ταχυτητα και με το νεαρο Μουλα σεληνιασμενο εκλεισαν το ημιχρονο στο +8 με μινι ξεσπασμα στο τελος.
Απο τον Διαγορα στο διαστημα αυτο ξεχωρισαν και οι Μαυροειδακος-Περγαντης ενω λυσεις εδωσε στη β περιοδο και ο Κουμπουρας.

Το β ημιχρονο εγινε πιο σκληρο με δυνατες αμυνες και τον Διαγορα πιο ευστοχο απο το 3ποντο και βοηθεια απο τον Παπαιωαννου να ισοφαριζει 47-47 στο 27' αλλα να μην μπορει να προσπερασει.
Η επιστροφη του Κουτσουβα στην 5αδα ανεβασε τους γηπεδουχους με το παιχνιδι να πηγαινει ποντο-ποντο.
Ο καλυτερος αμυντικος της Αναγεννησης Διονυσοπουλος παραλιγο να γινει ηρωας του ματς οταν με 3ποντο-μαχαιρια εκανε το 64-61 αλλα στη συνεχεια ειχε δυο αστοχα.Σε κακη βραδια ο Πουλερης πολυ αστοχος.
Πιο ποιοτικη ομαδα ο Διαγορας με περισσοτερες επιλογες και κορυφαιο οπως ειπα τον Δελεγκο κυριως για το καθαρο μυαλο σε ολη την διαρκεια του αγωνα.

συμπληρωνω πως ο Δελεγκος στο τελος εβαλε και 2 ποντο απο επιθετικο ριμπαουντ και βολη και καλες αμυνες, και πως ο Μακρης που επαιζε τραυματιας και αρρωστος εβαλε δυσκολα σουτ οταν μαζεψαν τη διαφορα οι φιλοξενουμενοι
alexman95
ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 87 (46)
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 76 (35)

Διαιτητές : Σκούτας , Σκαλτσής


ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ : (Θεολογίτης , Ραρρής ) : Θαλασσινός 20(2) , Καλασούντας 12 , Φατούρος 10(1) , Ιγγλέζος 9 ,Κωσταρής 9 ,Σπύρου 9 , Κασαπάκης 6 , Κανλής 5 , Μπόΐκος 4 , Σαββαΐδης 2 , Παναγιωτόπουλος 1.
ΓΕΡΑΚΑ ΚΑΟ : (Μαραγκός , Παπαβασιλόπουλος ) : Αρτουσένκο 25(2) , Μπρατσιώτης 12(1) , Ιατρού 11(1) , Λουφόπουλος 8 , Καραγιάννης 7 ,Αγαπίου 5(1) , Μπάτσος 5 , Τριχιάς 3.

Ο αγώνας

Ακόμα μία νίκη για την Νέα Ιωνία που φαίνεται να βρίσκει σιγά σιγά το καλό της πρόσωπο. Πολύ ωραίο μπάσκετ με τον Γέρακα να μην μπορεί να ακολουθήσει τον ρυθμό του αγώνα. Η Ιωνία μετά από αυτή την νίκη ''κλέιδωσε'' την παραμονή στην κατηγορία και κοιτάει μέχρι και Play-Off. Ο Γέρακας δεν νομίζω να μπορεί να μείνει στην κατηγορία με αυτήν την ομάδα, αν και έχει 2-3 καλούς παίχτες. Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες

Η βαθμολογία

Α.Σ Διαγόρας Δρυοπιδέων 41
Α.Σ Αναγέννησης Πετραλώνων 39

Αίολος Ταύρος 2006 36

Ε.Φ.Ο.Α Σπύρος Λούης 36

Θεμιστοκλής Αιγάλεω 34

Εθνικός Γ.Σ 33

Ε.Σ.Κ.Δ. Νέας Ιωνίας 33

ΠΟ Αγίου Θωμά 32

Α.Ο Περισσού 32

Ποσειδών ΑΟΝΨ 31

Βριλησσιακός 30

ΑΠΣ Φίλιππος 30

Κ.Α.Ο Γέρακα 29

Ε.Σ.Ν Μάκρης 26
jsoiler
QUOTE(PG TO C @ Mar 29 2013, 01:18 ) *
5/7 ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΑΣΑ. εχασα αγιο θωμα που τελικα δεν ΜΠΟΡΕΙ και ΔΙΑΓΟΡΑ που απεδειξε καποια πραγματα...
στα υπολοιπα οπως τα περιμενα.. Jspoiler σε πιο στεφανι σουταρε η εφοα? αστο μην μου πεις.. φανταζομαι... λογικα στο δευτερο ημιχρονο θα σουταραν στο περιεργο και δεν θα βαλαν τπτ. Παρακολουθησα τον Περισο σήμερα. μάλλον ξυπνησαν αργα οι αριστεριστες... Μου αρεσουν ομαδες καμικαζι σαν αυτες... οι πολλοι ντελικατοι δεν πανε πουθενα...


Ναι στο περιεργο σουταραν στο δευτερο ημιχρονο....
slim
re paidia ti ginete fetos me to filipo peristeriou?pantos genika exoun themata ekei.....einai kai kainourgia omada.
gspara
QUOTE (ADMIRAL14 @ Mar 29 2013, 01:33 ) *
συμπληρωνω πως ο Δελεγκος στο τελος εβαλε και 2 ποντο απο επιθετικο ριμπαουντ και βολη και καλες αμυνες, και πως ο Μακρης που επαιζε τραυματιας και αρρωστος εβαλε δυσκολα σουτ οταν μαζεψαν τη διαφορα οι φιλοξενουμενοι

Σωστος.Πολυ καλο ψηλο γκαρντ ο Μακρης βοηθησε μεχρι και στο κατεβασμα.Αν δεν φορτωνοταν νωρις με φαουλ θα ειχε και περισσοτερο χρονο.
Στο επιθετικο που πηρε ο Παπαιωαννου και εδωσε την μπαλα στον Δελεγκο για το 3ποντο εκανε βηματα?Δεν ειχα καλη οπτικη γωνια.
Γενικα ο Διαγορας πηρε βοηθεια απο πολλους παιχτες σε αντιθεση με την Αναγεννηση που εκτος του φοβερου Μουλα που φυσιολογικα κουραστηκε στο β,οι υπολοιποι ηταν σε μετρια βραδια.
Που εισαι παραγοντα?Το ειδες τελικα το ματς?Περιμενουμε σχολιασμο.
Paragodas
Καλημέρα σε όλους τους φίλους.... Φοβερό το παιχνίδι της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ με το ΔΙΑΓΟΡΑ... Πιστεύω οτι θα είναι οι 2 ομάδες που θα προβιβαστούν στην Α' ΕΣΚΑ έστω και αν η Αναγέννηση αναγκαστεί να πάει μέσω play off...
Ηταν ένα συναρπαστικό παιχνίδι με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ με ένταση και αγωνία αλλά πάντα μέσα σε αθλητικά πλαίσια.... Είναι μακράν οι 2 καλύτερς περιφέρειες της κατηγορίας με παιδιλα που αξίζει να δουν και παραπάνω κατηγορίες....
Ο Διαγόρας απέδειξε οτι είναι δουλεμένη ομάδα με βάθος πάγκου, με παίχτες που ξέρουν τι να κάνουν μέσα στο γήπεδο και ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ που ξέρει τι να κάνει μέσα στο γήπεδο για να φέρει το παιχνίδι εκεί που το θέλει.. Βέβαια σε όλα παίζει ρόλο και λίγο ο παράγων τύχη γιατί αν τα ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ είχαν σκοράρει στο τέλος και είχαν οδηγήσει το παιχνίδι στην παράταση εκεί θα ήταν τελείως διαφορετικά τα πράγματα..

Τα Πετράλωνα απο την άλλη ομάδα με ενθουσιασμό και με νέα παιδιά που είναι παρακαταθήκη για το μέλλον. Έχασαν στις λεπτομέρειες και σε 2-3 φάσεις πιστεύω που έκαναν 2-3 λαθάκια τα οποία εκμεταλλέυτηκε ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ λόγω εμπειρίας. Δυστυχώς ή ευτυχώς σε αυτά τα παιχνίδια 2 φάσεις μπορεί να παίξουν καθοριστικό αποτέλεσμα στο τέλος... Πιστεύω όμως οτι αν πάνε με αυτή την ταχύτητα και στα play off θα κολουθήσουν τον ΔΙΑΓΟΡΑ στην Α ΕΣΚΑ του χρόνου.

Πολύ καλή η διατησία που κράτησε τις ισορροπίες και άφησε τα παιδιά να παίξουν ωραίο μπάσκετ.

Συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες και καλή συνέχεια και στους 2... Είναι πολύ θετικό σε τέτοιες κατηγορίες να γίνονται ωράια παιχνίδια..

Θα επιστρέψω για ανάλυση και των υπόλοιπων αποτελεσμάτων....!!!!

Καλημέρα και πάλι σε όλους!!!!
Paragodas
Καλημέρα σε όλους τους φίλους.... Πιστεύω οτι ο όμιλος κρατάει το ενδιαφέρον των φίλων σε ωραίο σημείο με ωραία παιχνίδια ενδιαφέρουσες μάχες και καλό επίπεδο... Ο Θεμιστοκλής με διέψευσε και την προηγούμενη εβδομάδα και μπράβο στα παιδιά...δείχνουν να έχουν βάλει στόχο να πετύχουν τα play off... Από την άλλη τα υπόλοιπα αποτελέσματα τα πέτυχα εκτός του ΔΙΑΓΟΡΑ.... Για να δούμε τι θα γίνει αυτή την αγωνιστική....

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. (Περιέργο παιχνίδι εδώ που και οι 2 ομάδς θέλουν τη νίκη..Θα πέσουν κορμιά εδώ..Ο μεν ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ θέλει να καθαρίσει την υπόθεση παραμονή και ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ θέλει να παραμείνει η πρώτη ομάδα για τα play off. Θα πιστέψω στο 2πλό γιατί το χρωστάω στα παιδιά του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ. Ξ'ερω όμως οτι είναι δύσκολο να φύγουν απο εκεί με το ροζ φύλλο)

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ( Εύκολα ή δύσκολα θα βγει 1 το παιχνίδι εδώ. Η ΕΦΟΑ έχει χάσει 2 παιχνίδια στην σειρά πιστεύω οτι θα πάρει τους 2 βαθμούς που χρειάζεται εκτός αν υπάρχουν άλλες βλέψεις που θα τις αναλύσουμε άλλη στιγμή. Η Ν.ΙΩΝΙΑ δε νομίζω οτι μπορεί να πάρει το 2πλό έκανε και τη νίκη της την προηγούμενη εβδομάδα)

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ( Κι εδώ θα πάω με τους γηπεδούχους ο ΓΕΡΑΚΑΣ δε νομίζω πλέον οτι μπορεί να κάνει κάτι μετά απο τόσες ήττες. Ειδικά μέσα στο ΘΩΜΑ που έχει κάποιες ελπίδες για τα play off. 1 απο εμένα)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ ( Οι γηπεδούχοι θέλουν τη νίκη πάση θυσία απέναντι σε έναν φορμαρισμένο ΠΕΡΙΣΣΟ που έχει 4/4. Πιστεύω θα γίνει derby εδώ και θα επικρατήσει η έδρα. Άργησε μάλλον να ξυπνήσει ο ΠΕΡΙΣΣΟΣ που πιστεύω οτι πληρώνει τις επιλογές του προπονητή του καθώς η ομάδα θα ήταν πολύ ψηλότερα αν είχε διαχειριστεί τα παιχνίδια που έχω δει εγώ καλύτερα θα πάω με τον 1 χωρίς όμως να αποκλείω και το 2πλό)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ (Εύκολα 1 εδώ ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ απέδειξε πολλά την προηγούμενη εβδομάδα θέλει να καθαρίσει και μαθηματικά την 1η θέση και πιστεύω οτι δεν θα έχει πρόβλημα απέναντι στο μαχητικότατο αλλά χωρίς πάγκο ΕΘΝΙΚΟ).

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ ( Δε νομίζω οτι θα υπάρξει κάποια έκπληξη κι εδώ θα πάω με το 2 εύκολα. Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ είναι πολές σκάλεσ πάνω από την ΜΑΚΡΗ)΄.

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ( Κι εδώ οι γηπεδούχοι δε νομίζω να συναντήσουν μεγάλη δυσκολία απέναντι στο ΦΙΛΙΠΠΟ που έκανε σημαντική νίκη την προηγούμενη εβδομάδα και βλέπει αλλίως την κατηγορία. Ο ΑΙΟΛΟΣ εμένα μου αρέσει σαν ομάδα και πιστεύω οτι εύκολα ή δύσκολα θα κάνει τον 1)

Αυτά απο εμένα καλή αγωνιστική σε όλους.....
His Airness
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. δύσκολο ματς και οι δυο το θέλουν για διαφορετικούς λόγους, πιστεύω όμως ότι έστω και δύσκολα οι φιλοξενούμενοι θα κερδίσουν έχοντας λίγο περισσότερες λύσεις μιας και ο Ποσειδώνας στηρίζεται ουσιαστικά στο 4άρι του. 2

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ σε κακή κατάσταση η εφοα τον τελευταίο καιρό αλλά και η ιωνία δεν είναι σταθερή μπορεί το καλύτερο και το χειρότερο, νομίζω οτί η εφοα θα είναι πολύ πιο προσεχτική σήμερα και υποψιασμένη και θα πάρει το ματς 1

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ο γέρακας αν και έχει τους παίχτες δεν μπορεί και ο Θωμάς βέβαια είναι αψυχολόγητος, πάντως αν θέλει να προλάβει τα play-off (αν και δύσκολο πια) θα πρέπει να κερδίσει 1

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ δυνατό ματς θα έχουμε και εδώ με τις δυο ομάδες να θέλουν τη νίκη, οι γηπεδούχοι για να μην έχουν προβλήματα και ο Περισσός για να τελειώνει και μαθηματικά, σε καλή κατάσταση ο περισσός αλλα και οι γηπεδούχοι το θέλουν πολύ το ματς απο ένστικτο 2

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ νίκη για τους γηπεδούχους καλύτερη και πιο πλήρη ομάδα το εδειξαν και στα πετράλωνα 1

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ νίκη για τους πολύ καλύτερους φιλοξενούμενους που πιστεύω θα είναι η δευτερή ομάδα που θα ανέβει 2

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ πιο έμπειρη ομάδα ο αίολος και πιστεύω οτι θα κερδίσεις αν και ο φίλιππος παλεύει όλα τα παιχνίδια 1
ellinikobasket150
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.....

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 1

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 2

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1

ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΜΕ ΥΓΕΙΑ....
tas13
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1 (το κινητρο εδω για μενα το εχουν περισσοτερο οι γηπεδουχοι καθως σε περιπτωση που πεσουν τρεις ομαδες τοτε με ηττα μπλεκει για τα καλα, θα παω με αυτο το σκεπτικο και θα πονταρω στους γηπεδουχους)

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2 (σε ασχημο φεγγαρι πετυχαινουμε τους γηπεδουχους που θελουν οπωσδηποτε επιστροφη στις νικες, απο την αλλη εμεις ειμαστε ικανοι για το καλυτερο και το χειροτερο, παμε λοιπον και οτι βγει)

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1 (ο Γερακας ισως ειναι η μεγαλυτερη απογοητευση του πρωταθληματος καθως με το υλικο που εχει αδικειτε πιστευω, εδω που εφτασε ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα, παιζει απεναντι σε μια απροβλεπτη ομαδα παντως θεωρω ομως οτι εχει το προβαδισμα σε αυτο το παιχνιδι)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1 (και εδω σε περιπτωση που πεσουν τρεις το κινητρο το εχουν οι γηπεδουχοι, απεναντι σε μια πολυ ανεβασμενη ομαδα παντως, αναμενεται πολυ δυσκολο και σκληρο παιχνιδι που θα κριθει στις λεπτομερειες, οριακα παω με την εδρα)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 1 (ευκολο απογευμα για το Διαγορα)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 2 (πλεον οι ομαδες που πανε στη Μακρη ειναι υποψιασμενες και θεωρω οτι ετσι θα πανε και τα Πετραλωνα και ευκολα ή δυσκολα θα κερδισουν)

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1 (και εδω πιστευω δε θα εχουν προβλημα οι γηπεδουχοι)

Καλη αγωνιστικη και καλα παιχνιδια να εχουμε..
paokN100
Παρακολουθησα σημερα τον αγωνα αναμεσα στο Ψυχικο και τον Θεμιστοκλη. Οι γηπεδουχοι τα παιζαν ολα για ολα και πηρανε μια αγχωτικη νικη απεναντι σε μια καλη ομαδα.. Ωραιος αγωνας με το ν16 του Ποσειδωνα να βαζει κρισιμες προσπαθειες και να τελειωνει ουσιαστικα το θεμα παραμονης για τους νεοψυχικιοτες.
alexman95
ΕΦΟΑ ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ : 62 (29)
ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ : 47 (27)

Διαιτητές : Ραχιώτης , Σιδέρης


ΕΦΟΑ ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ : (Σεντούκας) : Τριγάζης 18(6) , Βλαχονάτσιος 10(2) , Κούβαρης 10 , Αναγνωστόπουλος 8 , Σιαμήτρος 6 , Λυκουρέσης 6 , Μπίρδας 4 .
ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ : (Θεολογίτης , Ραρρής ) : Κασαπάκης 13(1) , Θαλασσινός 9 , Ιγγλέζος 6(2) , Καλασούντας 6 , Κανλής 5(1) , Κωσταρής 4 , Σαββαΐδης 2 , Φατούρος 2 .

Ήταν ένα repeat του πρώτου αγώνα, αφού η ΕΦΟΑ χωρίς να παίζει πολύ καλό μπάσκετ, είχε απίστευτη ευστοχία και δεν έχανε τίποτα. Το πάλεψε η Νέα Ιωνία, αλλά δεν ήταν αρκετό. Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες.
His Airness
5/7 εχθές όχι και άσχημα.

Με βάση τα χθεσινά αποτελέσματα ο Περισσός συνεχίζοντας το σερί του στο δεύτερο γύρο, σώθηκε και μαθηματικά, το ίδιο και ο Ποσειδώνας που δεν νομίζω να χρειαστεί άλλη νίκη.

Από εκεί και πέρα στο ποιος θα ακολουθήσει την Νέα Μάκρη θα γίνει χαμός. Πιστεύω ότι τις λιγότερες πιθανότητες για παραμονή λόγω προγράμματός αλλά και λύσεων την έχει ο Βριλησσιακός.

Όσον αφορά την πέμπτη θέση για τα play-off νομίζω ότι ο Θεμιστοκλής έχει το πλεονέκτημα, καθώς δύσκολα θα κάνει δύο ήττες με τις ομάδες που παίζει τις τρεις τελευταίες αγωνιστικές.



Paragodas
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους....

Δεν λέει αυτός ο όμιλος να μας αγήσει σε ησυχία τελικά. Χαμός θα γίνει στις 3 τελευταίες αγωνιστικές στην ουρά!!!!!να δούμε ποιος θα καταφέρει να σωθεί τελικά. Συγχαρητήρια στον Διαγόρα για την άνοδό του στην Α ΕΣΚΑ!!!!!


Όσον αφορά τις υπόλοιπες ομάδες περίμενα τον 1 του ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΥ αλλά ο ΠΕΡΙΣΣΟΣ φαίνεται να είναι σε τρελή κατάσταση αν του κάνει και ένα δωράκι ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ την άλλη αγωνιστική μπορεί να προλάβει και τα play off με λίγη τύχη... Αν και πιστεύω οτι ο Θεμιστοκλης θα κρατήσει την θέση για τα play off... N.ΙΩΝΙΑ και ΕΘΝΙΚΟΣ είναι εκεί που πρέπει λογικά και ικανοποιημένοι με τις βαθμολογικές θέσεις τους.... Απο εκεί και κάτω το χάος.....Στην ουρά ο απόλυτος χαμός μέχρι τελευταία αγωνιστική θα έχουμε μεγάλη μάχη για το ποιος θα ακολουθήσει την ΜΑΚΡΗ... Προβλέπω πάντως ΓΕΡΑΚΑ!!!!!

Θα δούμε στην πορεία τι θα γίνει...

Αυτά από εμένα καλό ΣΚ σε όλους....
His Airness
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ έχουμε 2 αλλοπρόσαλλες ομάδες που μπορούν για το καλύτερο και το χειρότερο, ωραία μονομαχία αναμένεται ανάμεσα στα 4 των δυο ομάδων, από ένστικτο και λόγω έδρας 1

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ νίκη ψυχολογίας πέτυχε την προηγουμένη αγωνιστική ο Γέρακας και πιστεύω πως μπορεί να κερδίσει και την Εφοα που φαίνεται να περιμένει τα play-off 1

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ οι γηπεδούχοι το θέλουν πολύ το ματς γιατί μετά έχουν 2 πολύ δύσκολα παιχνίδια και ξέρουν πως αυτό πρέπει να το πάρουν, βέβαια και ο Θωμάς δεν είναι εντελώς αδιάφορος για να μην μπλέξει αλλά νομίζω ότι έμεινε από δυνάμεις 1

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ οι γηπεδούχοι νίκη για να τελειώνουν με τα play-off και οι φιλοξενούμενοι για να σωθούν, το ματς το θέλουν περισσότερο οι βριλησσιώτες αλλά δεν ξέρω αν μπορούν να το πάρουν 1

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ ο Περισσός φορμαρισμένος έχει κάνει πολύ καλό δεύτερο γύρο και σώθηκε ενώ ο Διαγόρας ανέβηκε δικαία καθώς είχε την καλύτερη και πιο έμπειρη ομάδα, λέτε οι γηπεδούχοι να συνεχίσουν φουριόζοι; δεν νομίζω εκτός και αν ο Διαγόρας εμφανιστεί αδιάφορος 2

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 καλές ομάδες και οι δυο πιστεύω ότι θα είναι οι δυο που θα διεκδικήσουν την άνοδο στα μπαράζ λόγω έδρας 1
Paragodas
Καλημέρα σε όλη την παρέα!!! Ωραία παιχνίδια έχει ο όμιλος για αύριο με τον ενδιαφέρον να επικεντρώνεται στην ουρά!!! Για να δούμε τι θα γίνει μέχρι τέλους!!!!


ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ( Οι φιλοξενούμενοι θέλουν το παιχνίδι για να ξεμπερδέψουν και μαθηματικά με την υπόθεση παραμονή αλλά η Ν.ΙΩΝΙΑ δεν χάνει εύκολα μέσα στην έδρα της και αυτή θέλει να διατηρήσει τις λιγοστές πιθανότητες της για τα play off. Θα πάω με τον 1)

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ (Παιχνίδι δίχως αύριο για τον ΓΕΡΑΚΑ που θέλει οπωσδήποτε τη νίκη για να συνεχίσει να ελπίζει. Από την άλλη η ΕΦΟΑ δεν ξέρω αν θέλει να χάσει ή να κερδίσει γατί πιστεύω οτι κοιτάει τις διασταυρώσεις στα play off. Πάντως είναι μια ευκαιρία για τον ΓΕΡΑΚΑ να συνεχίζει να ελπίζει για την παραμονή του. 1 απο εμένα)

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ( Περίεργο παιχνίδι κι εδώ. Ο ΘΩΜΑΣ είναι πιο πλήρης ομάδα ικανή για το καλύτερο αλλά και για το χειρότερο. Από την άλλη ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ στην έδρα του δεν είναι εύκολος αντίπαλος και ειδικά τωρα που καίγεται. Θα πάω με το 2 γιατί πιστεύω οτιο ΦΙΛΙΠΠΟΣ δεν έχει καθόλου καλό μικρό ενώ ο ΘΩΜΑΣ έχει πολύ δύναμη εκεί.)

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ (Εδώ ίσως είναι και παιχνίδι που θα κρίνει πράγματα στην κατηγορία. Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ με νίκη εξασφαλίζει τα play off από την άλλη ο ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ μετά την ήττα του απο τον ΠΕΡΙΣΣΟ στην έδρα του θέλει τη νίκη για να ελπίζει και αυτός σε παραμονή. Θα πάω με τον 1 δε νομίζω οτι ο ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ μπορεί να πάρει το παιχνίδι μέσα στο Αιγάλεω).

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Αδιάφορο παιχνίδι για τους φιλοξενούμενους που του χρόνου θα είναι στην Α ΕΣΚΑ οι γηπεδούχοι σε φοβερή φόρμα με 5/5 αν κερδίσουν έχουν πολλές ελπίδες για play off. Θα πάω με την έκπληξη και τον 1 από ένστικτο και ψυχολογία αν και δεν είναι και εύκολο.)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ (Εύκολα ή δύσκολα 1 η ΜΑΚΡΗ έχει τελείωσει ο ΕΘΝΙΚΟΣ θέλει να διατηρήσει ελπίδες για τα play off.)

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 ( To πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της αγωνιστικής τα ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ πληγωμένα ψυχολογικά απο την ήττα με τον ΔΙΑΓΟΡΑ και σίγουρα θέλουν τη νίκη για να έχουν το πάνω χέρι στα play off καθώς οι νίκες μεταφέρονται και στον πρώτο γύρο είχαν χάσει. Ο ΑΙΟΛΟΣ μου αρέσει σαν ομάδα πολύ αλλά πιστεύω οτι δεν θα μπορέσει να φύγει με τους 2 βαθμούς μέσα από το Ρούφ. Θα πάω με τον 1 λόγω έδρας αν και πιστεύω οτι είναι παιχνίδι που θα κριθεί στα σημεία και θα πάει προς το 2 αν κυμανθεί μέχρι τους 55- 60 πόντους)


Αυτά από εμένα!!!καλλή αγωνιστική σε όλους!!!!!!
doctor_dru
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 2
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1
tas13
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ ΑΝΑΒΟΛΗ (δυστηχως το προβλημα στη μια μπασκετα δε θα μας αφησει να παιξουμε σημερα)

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2 (σημαδια ζωης εδειξε στο προηγουμενο παιχνιδι ο Γερακας αλλα δε με εμπνεουν και πολυ για να κοντραρω την ΕΦΟΑ σε αυτο το παιχνιδι)

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1 (οι γηπεδουχοι παιζουν για τη κατηγορια και πιστευω οτι απεναντι στον αδιαφορο Θωμα εχουν το κινητρο και το προβαδισμα)

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1 (οι φιλοξενουμενοι παιζουν τη κατηγορια αλλα νομιζω οτι δε μπορουν, απεναντι σε μια ομαδα που θελει να μεινει σε τροχια πλει οφ)

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 2 (σε τρομερη κατασταση ο Περισσος που απο σωτηρια εφτασε να διεκδικει πλει οφ, ανωτερη ομαδα οι φιλοξενουμενοι το παιχνιδι θα κριθει αναλογα τις ορεξεις τους)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1 (ευκολα ή δυσκολα θα το παρουν οι γηπεδουχοι)

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1 (ντερμπακι εχουμε εδω και προγευση για το τελικο των πλει οφ οπως το βλεπω εγω, οι γηπεδουχοι θελουν παση θυσια τη νικη για να κανουν το 1-1 και πιστευω οτι εστω και στις λεπτομερειες θα το παρουν το παιχνιδι)

Καλη αγωνιστικη παιδια..
PG TO C
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1
doctor_dru
Αναγέννηση - Αίολος 1 +25
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.