Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2012-13 (2ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
alexman95
Το συγκεκριμένο τρίποντο το ανέφερα για να δείξω την απίστευτη ευστοχία τους. Ακόμα και πίσω από το κέντρο τα βάζανε. Δεν άλαξε τίποτα. Απλά επειδή ήμουν στον αγώνα και το ειδα. smile.gif
Paragodas
Καλημέρα παιδιά.... Σχετικά εύκολη αγωνιστική θα έλεγα σήμερα εκτός από ένα παιχνιδάκι....
Θα ξεκινήσω με τα προγνωστικά μου:


ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ (Θα πάω με τον 1 ο Ποσειδώνας φάινεται δυνατός στην έδρα του και η ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ που την είδα την προηγούμενη αγωνιστική δεν μου άρεσε. Θα θεωρήσω έκπληξη το 2)

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ( Εύκολος 1 κατά την γνώμη μου. Η ΕΦΟΑ σε πολύ καλή κατάσταση φέτος και μέσα στην έδρα της πιστεύω εύκολα ή δύσκολα θα πάρει το παιχνιδάκι)

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
( Με τον 1 θα πάω και εδώ πιστεύω άνετα κι όλας ο ΘΩΜΑΣ μέσα στην έδρα του. Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ δεν έχει κάτι αξιόλογο)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. ( Ντερμπάκι έχουμε εδώ θα πάω με τον 1 όμως γιατί ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ έχει ξεφουσκώσει μου φαίνεται και ο ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ θέλει οπωσδήποτε το παιχνίδι για να ξεκολλήσει και απο τις χαμηλές θέσεις)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ ( Εύκολο βράδυ πιστεύω για τον ΔΙΑΓΟΡΑ που δε νομίζω να δυσκολευτεί απέναντι στον ΠΕΡΙΣΣΟ. Θα πάω με τον 1)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ
(Εδώ είναι πιστεύω απο τα τελευταία χαρτιά της ΜΑΚΡΗΣ, αν δεν κερδίσει και σήμερα λογικά είναι η πρώτη ομάδα που πέφτει. Θα πάω με το 2)

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ (Το παιχνίδι της αγωνιστικής για μένα μάλλον θα πάω να το δω. Θα γίνει καλό παιχνίδι και καθαρά θα πάω με την έδρα 1)

Αυτά από εμένα καλή αγωνιστική σε όλους....
JBORN13
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!!!
ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΘΕΤΙΚΑ!!!

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-Ν.ΙΩΝΙΑ 1 ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΔΙΑΝΥΕΙ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΙΩΝΙΑ ΠΟΥ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.
ΕΦΟΑ-ΓΕΡΑΚΑΣ 1 ΚΑΘΑΡΑ ΟΜΑΔΑ ΕΔΡΑΣ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥΣ ΓΚΑΡΝΤ ΘΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΑΝ Ο ΚΟΟΥΤΣ ΤΟΥ ΓΕΡΑΚΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΖΩΝΗ,,ΘΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ.
ΑΓ.ΘΩΜΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1 ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΑΦΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ Ο ΑΓ.ΘΩΜΑΣ ΘΕΛΕΙ ΝΙΚΕΣ ΕΝΤΟΣ ΜΕ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Ο ΦΙΛΙΙΠΠΟΣ ΘΕΛΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΜΕ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ.ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΛΟΓΩ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤΕΙΩΝ ΧΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ AΠΟ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΗΣ.
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 2 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΝΑ ΣΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ!
ΔΙΑΓΟΡΑΣ-ΠΕΡΙΣΣΟΣ 1 ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΩΡΟ Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΕΥΚΟΛΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ!
ΜΑΚΡΗ-ΕΘΝΙΚΟΣ 1-2 ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΡΘΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!ΝΤΕΡΜΠΙ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ!!
ΑΙΟΛΟΣ-ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ 2 ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΑ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΑΙΟΛΟ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕ Η ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

VAMOS!!!
ellinikobasket150
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 2

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 2



tarx_12
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1 ( αν ο μικρος της ιωνιας πιάσει απόδοση( ο γκαρντ Νο 19) εχει ελπίδες για οριακό διπλό

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1 ( η σοβαρή εφοα με + 10 )

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1 ( θα παλέψουν οι περιστεριότες για 1 ημίχρονο)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2 ( στον πόντο)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 1 ( αν κερδισει η μάκρη θα κανει ανω κατω την ουρά)

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 2 ( σε μεγάλη πτώση ο Αίολος)
[/quote]
tas13
Τελευταια αγωνιστικη πριν τις γιορτες, παμε να δουμε προγνωστικα..

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2 (νικη και μονο νικη θελουμε σε αυτο το ματσακι, μετα τις δυο ηττες μειναμε αρκετα πισω και πρεπει να επανελθουμε, απεναντι σε μια δυσκολη και ανεβασμενη ομαδα, δυσκολο παιχνιδι, για να δουμε)

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1 (καλο ματσακι αλλα εστω και δυσκολα βλεπω νικη των γηπεδουχων)

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1 (νικη για τους γηπεδουχους, δε πειθει ο Φιλιππος ειδικα εκτος)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1-2 (δυσκολα τα πραγματα για τους γηπεδουχους, δεν τους εχω δει αλλα προβληματιζουν, απο την αλλη οι φιλοξενουμενοι δε μου γεμιχουν και πολυ το ματι, βαζω διπλη για να ειμαι μεσα)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1 (ευκολο απογευμα για το Διαγορα)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 1 (απο τα τελευταια χαρτια της Μακρης, παω με τους γηπεδουχους)

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 2 (τα Πετραλωνα νομιζω οτι ειναι πιο πληρης ομαδα απο τον Αιολο και με περισσοτερες επιλογες, δυσκολο παιχνιδι, δινω ενα μικρο προβαδισμα στους φιλοξενουμενους)

Καλη αγωνιστικη σε ολους..
doctor_dru
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ (ίσως το πιο δύσκολο για πρόβλεψη αποψινό ματς,θα τολμήσω το 2 αν και οι γηπεδούχοι δείχνουν σε καλύτερη φόρμα)

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ (1 εύκολα ή δύσκολα)

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ (πρέπει να τα καθαρίζει αυτά τα ματς ο θωμάς αν θέλει κάτι παραπάνω)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. (2 χωρίς να έχω ιδιαίτερη εικόνα από τις 2 ομάδες)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ (λογικά δεν θα δυσκολευτεί ο διαγόρας για το 11\11)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ (1,από τις λίγες ευκαιρίες της μάκρης να μην πέσει από τον 1ο γύρο)

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ (ενδιαφέρον ματς αναμένεται με φαβορί όμως την αναγέννηση)
leonkalf
Αγ.Θωμάς - Φίλιππος 60-62 (30-24)

με καλάθι στα 2" του Φίλιππου.
από 49-60 ο Θωμάς ισοφάρισε 60-60
loufer
Θέλω να δώσω τα συγχαρητήριά μου στους δύο διαιτητές του αγώνα και στην γραμματεία για αυτό το παιχνίδι παρωδία που παίχθηκε στο Μαρούσι. Ο ηλεκτρονικός πίνακας είχε χαλάσει και το παιχνίδι αποφασίστηκε να ξεκινήσει κανονικά. Το αποτέλεσμα ήταν κομικοτραγικό. Ξεκινήσαμε τον αγώνα στις 9 και πήγαμε για ημίχρονο στις 9:28. Αυτό πρέπει να αποτελεί παγκόσμιο ρεκόρ. Σκορ Ημιχρόνου 21-15. Το χρονόμετρο της γραμματείας πρέπει να πήγαινε με χίλια. Με τα πολλά, το παιχνίδι τελείωσε στις 10:05 με 10:10 και αυτό γιατί ήτανε ντέρμπυ, διαφορετικά θα τελείωνε μπασκετικός αγώνας σε λιγότερο από μία ώρα. Για την ιστορία το σκορ έληξε 47-45 υπέρ της ΕΦΟΑ. Ένα μόνο έχω να πω, ντροπή. Ελπίζω κάποιος από την ΕΣΚΑ να το διαβάσει αυτό, όχι ότι θα ιδρώσει το αυτί τους. Θα πρέπει να σέβονται τον ιδρώτα των αθλητών (που δεν ιδρώσαμε καν πιστεύω σε αυτό το παιχνίδι).
Εάν το επάγγελμα που έχετε επιλέξει το κάνετε από αγγαρεία αφήστε το καλύτερα. Δεν είμαστε παιδάκια, ερχόμαστε να παίξουμε και να ξεχάσουμε τις σκοτούρες της καθημερινότητας, μην μας το στερείτε και αυτό.
doctor_dru
QUOTE (loufer @ Dec 20 2012, 23:25 ) *
Θέλω να δώσω τα συγχαρητήριά μου στους δύο διαιτητές του αγώνα και στην γραμματεία για αυτό το παιχνίδι παρωδία που παίχθηκε στο Μαρούσι. Ο ηλεκτρονικός πίνακας είχε χαλάσει και το παιχνίδι αποφασίστηκε να ξεκινήσει κανονικά. Το αποτέλεσμα ήταν κομικοτραγικό. Ξεκινήσαμε τον αγώνα στις 9 και πήγαμε για ημίχρονο στις 9:28. Αυτό πρέπει να αποτελεί παγκόσμιο ρεκόρ. Σκορ Ημιχρόνου 21-15. Το χρονόμετρο της γραμματείας πρέπει να πήγαινε με χίλια. Με τα πολλά, το παιχνίδι τελείωσε στις 10:05 με 10:10 και αυτό γιατί ήτανε ντέρμπυ, διαφορετικά θα τελείωνε μπασκετικός αγώνας σε λιγότερο από μία ώρα. Για την ιστορία το σκορ έληξε 47-45 υπέρ της ΕΦΟΑ. Ένα μόνο έχω να πω, ντροπή. Ελπίζω κάποιος από την ΕΣΚΑ να το διαβάσει αυτό, όχι ότι θα ιδρώσει το αυτί τους. Θα πρέπει να σέβονται τον ιδρώτα των αθλητών (που δεν ιδρώσαμε καν πιστεύω σε αυτό το παιχνίδι).
Εάν το επάγγελμα που έχετε επιλέξει το κάνετε από αγγαρεία αφήστε το καλύτερα. Δεν είμαστε παιδάκια, ερχόμαστε να παίξουμε και να ξεχάσουμε τις σκοτούρες της καθημερινότητας, μην μας το στερείτε και αυτό.

Κρίμα...Επιεικώς απαράδεκτοι,αλλά το κακό είναι πως δεν θα ιδρώσει το αυτί κανενός όπως λες φίλε loufer.
ΑΙΟΛΟΣ - ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ 54-51 στην παράταση.Πολύ κακό ποιοτικά ματς εκατέρωθεν,κάτι που φαίνεται και από το σκορ.Πολύ άστοχες και με πολλά λάθη και οι 2 ομάδες..ο ένας "έδινε" το ματς στον άλλο...Μας απογοήτευσαν γιατί περιμέναμε πολύ καλύτερο θέαμα γιατί έχουν την δυνατότητα σαν ομάδες.
Καλές γιορτές σε όλους!
ETHNIKOSGS
ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ -ΕΘΝΙΚΟΣ 73-77
ADMIRAL14
ΔΙΑΓΟΡΑΣ-ΠΕΡΙΣΣΟΣ 88-61 σ ενα ματς που τελειωσε πριν καν αρχησει, ο coach του Διαγορα ειχε τη τυχη να χρησιμοποιησει οσους δεν ειχαν πολυ χρονο συμμετοχης στα προηγουμενα ματς και μετα την ηττα των Πετραλωνων στον Ταυρο ειναι πλεον(αν και νωρις) ασφαλες να πουμε πως το 2013 θα βρει το Διαγορα στη μεγαλη κατηγορια της ΕΣΚΑ
alexman95
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 62 (34)
ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 69 (37)


Διαιτητές : Μαλανδρής , Γκαμίλη

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ (Σιταράς) : Αβανίδης 16 , Γεωργουδάκης 14 (2) , Μαυραγάνης 8 , Καλογιάννης 8 , Γαβαλάς 6 , Κασκάνης 4 , Μπακόπουλος 3 , Τριανταφύλλης 3 (1)
ΕΣΚΔΝ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (Θεολογίτης , Ραρρής ) : Φατούρος 18 , Καλασούντας 16 , Θαλασσινός 11 (1) , Ιωάννου 10 , Ιγγλέζος 9 , Κανλής 3 , Κωσταρής 2

Πρώτη εκτός έδρας νίκη για την Νέα Ιωνία που φαίνεται πως σιγά σιγά βρίσκει τον πραγματικό της εαυτό. Δεν θα σταθώ στην επίθεση, αλλά στην άμυνα της Νέας Ιωνίας που ήταν καταπληκτική και έτσι πήραμε σχετικά εύκολα την νίκη. Από τον Ποσειδώνα, μου άρεσε μόνο το 10 και το 14 και γενικά δεν μου άρεσε πολύ το παιχνίδι τους. Μπράβο στην Ιωνία και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. Καλές γιορτές!!!!!

Υ.Γ (Το παλικάρι με το 13 από την Ιωνία μου άρεσε πολύ.... rolleyes.gif rolleyes.gif )

tarx_12
Alexman σας ειδα. το νο13 εχει καλες κινήσεις χαμηλά και είναι δυνατο παιδι. βέβαια πήρε και ωραίες πάσες απο τους περιφεριακους , ειδικά από τον πολύ γρήγορο για την κατηγορια μικρο σας ( νο 19)... που τον κρύβατε αυτον????? Πλάκα πλάκα δίνει άλλο ρυθμό στο παιχνίδι σας. Σας είχα για να χανετε αλλά παίξατε εξυπνα.
alexman95
QUOTE(tarx_12 @ Dec 22 2012, 00:38 ) *
Alexman σας ειδα. το νο13 εχει καλες κινήσεις χαμηλά και είναι δυνατο παιδι. βέβαια πήρε και ωραίες πάσες απο τους περιφεριακους , ειδικά από τον πολύ γρήγορο για την κατηγορια μικρο σας ( νο 19)... που τον κρύβατε αυτον????? Πλάκα πλάκα δίνει άλλο ρυθμό στο παιχνίδι σας. Σας είχα για να χανετε αλλά παίξατε εξυπνα.



Ήταν τραυματίας ένα χρόνο. Είχε πάθει ζημιά στο πόδι (το 19)
tas13
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΨΥΧ. - ΙΩΝΙΑ 62-69

Επιτελους πρωτη εκτος εδρας νικη που συνοδευτηκε και με τη καλυτερη εμφανιση μας μεχρι τωρα.. Πολυ τρεξιμο, πολυ ενεργεια και καλες συνεργασιες πραγμα που ελειπε μεχρι τωρα απο την ομαδα.. Αν ειμασταν και ευστοχοι στα ελευθερα σουτ που ειχαμε θα ηταν ακομα πιο καλα.. Πολυ καλο παιχνιδι παντως και απο τις δυο ομαδες, καταφεραμε σε ολο το παιχνιδι να ειμαστε μπροστα, περναμε μια διαφορα αλλα μειωνε ο αντιπαλος, χωρις ομως να πιστεψω οτι θα μπορουσε να χαθει αυτο το παιχνιδι.. Γενικα ωραιο ματς με πολυ καλο ρυθμο και σε καλο κλιμα, θα αρεσε σιγουρα σε οποιον το παρακολουθησε.. Μου αρεσε ο Ποσειδωνας, εχει καλα στοιχεια και νομιζω οτι δε θα κινδυνεψει.. Ωρα για λιγο ξεκουραση και ηρεμια τωρα, να γεμισουμε μπαταριες γιατι υπαρχει πολυ δρομος ακομα..

Καλες γιορτες σε ολους και καλη Χρονια να εχουμε, με υγεια και ευχομαι περισσοτερα χαμογελα..

QUOTE(alexman95 @ Dec 21 2012, 20:43 ) *
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 62 (34)
ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 69 (37)


Διαιτητές : Μαλανδρής , Γκαμίλη

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ (Σιταράς) : Αβανίδης 16 , Γεωργουδάκης 14 (2) , Μαυραγάνης 8 , Καλογιάννης 8 , Γαβαλάς 6 , Κασκάνης 4 , Μπακόπουλος 3 , Τριανταφύλλης 3 (1)
ΕΣΚΔΝ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (Θεολογίτης , Ραρρής ) : Φατούρος 18 , Καλασούντας 16 , Θαλασσινός 11 (1) , Ιωάννου 10 , Ιγγλέζος 9 , Κανλής 3 , Κωσταρής 2

Πρώτη εκτός έδρας νίκη για την Νέα Ιωνία που φαίνεται πως σιγά σιγά βρίσκει τον πραγματικό της εαυτό. Δεν θα σταθώ στην επίθεση, αλλά στην άμυνα της Νέας Ιωνίας που ήταν καταπληκτική και έτσι πήραμε σχετικά εύκολα την νίκη. Από τον Ποσειδώνα, μου άρεσε μόνο το 10 και το 14 και γενικά δεν μου άρεσε πολύ το παιχνίδι τους. Μπράβο στην Ιωνία και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. Καλές γιορτές!!!!!

Υ.Γ (Το παλικάρι με το 13 από την Ιωνία μου άρεσε πολύ.... rolleyes.gif rolleyes.gif )


Ναι οντως καλος ητανε και μενα μου αρεσε... χαχαχαχα
Γεια σου ρε Αλεξ.. tongue.gif
Paragodas
Καλημέρα στην παρέα και καλή χρονιά να έχουμε. Λέω να ξεκινήσω τον χορό των προβλέψεων για το 2013 πρώτος...
Περίεργη θα χαρακτήριζα την συγκεκριμένη αγωνιστική και αν αναλογιστούμε οτι ήμαστε και μετά απο τις γιορτές που είναι πολύ πιθανό να επηρεάσουν κάποιες ομάδες.

Έχουμε και λέμε λοιπόν:

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ ( Ο ΓΕΡΑΚΑΣ στην έδρα του είναι πολύ δυνατός και δεν χαρίζει πιστεύω θα το πάρει το παιχνίδι 1)

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ (Derby πιστεύω το συγκεκριμένο παιχνίδι πιστεύω εύκολα ή δύσκολα η ΕΦΟΑ που φέτος είναι ποι σοβαρή απο ποτέ θα το καθαρίσει το παιχνίδι. Δεν αποκλείω και την έκπληξη αλλά και λόγω έδραςθα πάω με τον 1 κι εδώ)

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ (Άνετος 1 για τους γηπεδούχους. Ο Βριλησσιακός είναι πολύ χάλια)

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Εύκολα ή δύσκολα ο Διαγόρας θα πάρει το παιχνίδι δεν χαρίζεται και είναι μακράν η πιο δουλεμλενη ομάδα της κατηγορίας 2)

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ (derby των τελευταίων ο απογοητευτικόε Περισσός φέτοε αντιμετωπίζει τους τελευταίους, αν δεν κερδίσει πιστεύω οτι βρήκαμε και την δεύτερη ομάδα για την Γ ΕΣΚΑ καθαρά και μόνο λόγω έδρας θα πάω με τον 1 χωρίς να αποκλείω και την έκπληξη).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 ( Ο ΑΙΟΛΟΣ αν και δεν είναι στα καλύτερά του πιστεύω θα κάνει το 2 έχουν μεγάλη διαφορά δυναμικότητας οι 2 ομάδες και ο Εθνικός έχει παρει και παραπάνω νίκες απ'οτι θα περίμενε)

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ( Εύκολο απόγευμα για την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ απέναντι στο ΦΙΛΙΠΠΟ που έκανε τη νίκη του την προηγούμενη αγωνιστική 1)

Αυτά απο εμένα καλή αγωνιστική χρονια σε όλους σας.
ellinikobasket150
Χρόνια πολλά καλή χρονιά με υγεία........

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 2

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1

Καλή αγωνιστική με υγεια
tas13
Καλη χρονια σε ολους με υγεια, επιτυχιες και χαμογελα..
Παμε να δουμε προγνωστικα μετα τη διακοπη και ποσο καλο εκανε αυτη στις ομαδες..

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1 (βλεπω ασσο, νομιζω καλυτερη ομαδα και με περισσοτερες επιλογες οι γηπεδουχοι)

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1 (φετος η ΕΦΟΑ δειχνει ικανη για κατι καλο, εχει και την εδρα)

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1 (δε ξερω αν μας εκανε καλο η διακοπη, νομιζω πως οχι, παντως η νικη αποτελει για εμας μονοδρομος για να ξεκολλησουμε)

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 2 (ανωτεροι οι φιλοξενουμενοι, σε πτωση οι γηπεδουχοι, νομιζω οτι το ματς θα το παρει ευκολα ή δυσκολα ο Διαγορας)

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1 (ενας απο τους πολλους τελικους που εχουν να δωσουν οι γηπεδουχοι, νομιζω οτι δε θα εχει προβλημα αποψε)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2 (δυσκολο παιχνιδι, καλη ομαδα οι γηπεδουχοι, αλλα νομιζω οι φιλοξενουμενοι εχουν ενα λογο παραπανω για να παρουν το παιχνιδι)

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1 (καλυτεροι οι γηπεδουχοι θα εχουν ευκολο απογευμα πιστευω)
tarx_12
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1
littleboy
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ...ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΜΕ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ...ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΠΟΥ Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΒΟΡΕΙΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ ΔΕΧΤΗΚΕ 7 ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΙΝΕΣ
MPAMPIS_21
Στον κουβα ολοι εκτος απο τον ταρχ ΕΘΝΙΚΟΣ -ΑΙΟΛΟΣ 1 με 12 ποντους στην παραταση σε ολο το παιχνιδι σχεδον μπροστα οι γηπεδουχοι.στην παραταση ο αιολος δεν σκοραρε
tarx_12
Εγώ είδα το Εφοα - Θωμας . Στις εξεδρες δεν ημασταν πάνω απο 10 ατομα. Τραγικο?????? Δν είχε και θέρμανση το γηπεδο. Στα του ματς περίμενα τον Θωμά να πάρει το ματς μιας και είχε κερδίσει και στο Κύπελλο. Τελικά όμως δεν τα κατάφερε αφου δεν πήρε βοήθεια απο όλους τους παικτες. Ματς με 3 τεχνικες ποινες , οχι ιδιαιτερα σκληρο και με μια εφοα που πραγματικα έχει πολυ ποιοτικα και εμπειρα παιδια.. Ολοι οι παικτες κατέχουν τα βασικά του μπασκετ πολύ καλά. Σε μεγάλο βράδυ ο ασσος της Εφοας αλλά και ο TSARTSARIS ( axaxaxaxax.. to νο 14 φορουσε νομίζω) , ο τυπας πολύ αλτικος μοιρασε κανα 2 φοβερα στοπ και σουτάρει και τρίποντα. Δύσκολη έδρα το μαρουσι. Καλή συνέχεια.
Ισχύει οτι στην Νεα ιωνία εγινε το αρνητικο σκορ της αγωνιστικής????
alexman95
ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 43 (20)
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 36 (25)

Διαιτητές :Λύρας , Καββαδάς

ΕΣΚΔ Ν. Ιωνία (Θεολογίτης , Ραρρής ) : Θαλασσινός 8(1) , Κασαπάκης 8 , Καλασούντας 8 , Σαββαΐδης 5 , Κανλής 4(1) , Ιγγλέζος 4 , Ιωάννου 2 , Φατούρος 2 , Μπόϊκος 2 , Καλπακής , Κωσταρής , Τζανής Θ.
Βριλησσιακός (Μπότης , Τεγόπουλος ) : Χαλαβατζής 9(1) , Τσιρόπουλος 6 , Γεωργόπουλος 6 , Χρυσανθακόπουλος 5(1) , Νικολαΐδης 5 , Δούβρος 3 , Χαντζής 2 , Χατζημιχαήλ , Χατζής , Γιαννόπουλος , Κουλέτσης , Σακκελαρίου

Καλή χρονιά και από εμένα. Πάρα πολύ κακό το Ιωνία-Βριλησσιακός αφού οι διακοπές των γιορτών δεν κάνανε καλό σε καμία από τις δύο ομάδες. Πάρα πολλά λάθη, εκνευρισμός και το παιχνίδι δεν είχε τον ρυθμό που έπρεπε. Όπως μαρτυράει και το τελικό score 42-36 το παιχνίδι ήταν το χειρότερο από όλα τα εντός έδρας της Ιωνίας. (Το 20-25 σε 20 λεπτά παιχνίδι τα λέει όλα). Αυτό που μετράει βέβαια είναι η νίκη για την Ιωνία που συνεχίζει να εντυπωσίαζει στα εντός έδρας παιχνίδια (Μόνο μία ήττα σε όλον τον πρώτο γύρο). Την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον αήττητο Διαγόρα και προσωπικά πιστεύω ότι μπορεί να γίνει η έκπληξη αν και πολύ δύσκολα. Ο Βριλησσιακός τώρα δεν μου άρεσε καθόλου και δεν ξέρω αν φταίει η διακοπή των δύο εβδομάδων. Χωρίς καθαρό μυαλό και με πολύ κακές επιλογές, πιστεύω ότι αν συνεχίσει έτσι δεν θα μπορέσει να μείνει στην κατηγορία. Μου άρεσε μόνο το playmaker τους.

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία και φυσικά χωρίς τραυματισμούς.

Υ.Γ(Κάτι που θέλω να αναφέρω είναι ότι για πρώτη χρόνια σε όλα τα εντός έδρας παιχνίδια της Ιωνίας, το γήπεδο γεμίζει. Πολύ καλό σημάδι, ότι ο κόσμος ενδιαφέρεται για τις χαμηλότερες κατηγορίες και όχι μόνο για Ολυμπιακό και Παναθηναικό.)

Παρακάτω η βαθμολογία


Διαγόρας Δρυοπιδέων 24

Α.Σ Αναγέννησης Πετραλώνων 21

Ε.Φ.Ο.Α. Σπύρος Λούης 21

Ε.Σ.Κ.Δ.Ν. Ιωνίας 19

Θεμιστοκλής Αιγάλεω 18

Κ.Α.Ο Γέρακα 18

Αίολος Ταύρος 2006 18

ΠΟ Αγίου Θωμά 17

Εθνικός Γ.Σ 17

Α.Ο Περισσού 16

ΑΠΣ Φίλιππος 16

Βριλησσιακός 16

Ποσειδών ΑΟΝΨ 15

Ε.Σ.Ν. Μάκρης 13
Paragodas
Καλημέρα παιδιά,

Αρκετά φυσιολογικά τα χθεσινά αποτελέσματα αν και για να πω την αλήθεια μου δεν περίμενα τη νίκη το Εθνικού. Μπράβο στα παιδιά. Θα αποδειχτεί αν είναι σταθερή ομάδα και στο παιχνίδι που έχουν να παίξουν με το Ψυχικό. Αν το καθαρίσουν και αυτό θα είναι πολύ καλα. Έχει κανένας φίλος εικόνα και από άλλα παιχνίδια? Της ΕΦΟΑ ο 1 πιστεύω ήταν πολύ εύκολος τελικά.


Καλό ΣΚ σε όλους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ellinikobasket150
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.
ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ(ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ)..........ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΣΦΥΚΤΙΚΑ ΓΕΜΑΤΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΡΥΘΜΟΥ......Η ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΕ ΝΑ ΑΠΟΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΑΘΟΣ,ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΟΥ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΟΥΛΕΜΕΝΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΦΥΣΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ........ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΑΝΑΚΑΜΨΕΙ........

Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΒΟΡΙ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ ΣΤΗΝ Α'ΕΣΚΑ.
anko
ethnikos-posidonas 2 +5
tragiki diaitisia me pola la8i kai gia tis 2 omades...
mexri k astinomia zitise epidi diamartirithike fila8los tou ethnikou an einai dinaton pia...
tarx_12
O ένας διαιτητης ήταν φοβερος. Δεν επηρέασε καθόλου το αποτέλεσμα. Ο εθνικός δεν δικαιούται να λέει πως είναι ομάδα Β έσκας όταν στις αρχές του τελευταίου δεκαλέπτου κέρδιζε με 13 πόντους και κατάφερε να χάσει. Που να έπαιζε και ο σεντερ του ποσειδώνα. Μέχρι και αδιαθλητικό φάουλ κέρδισε ο εθνικός 2 λεπτα πριν τελειώσει το ματς.. Ομάδα χωρίς πλάνο ο εθνικος στην τελευταία περίοδο ειδικά στο σημείο που το ματς πήγε στον πόντο. Ολες τις επιθέσεις το Νο 10 ο ''κοντος'' του εθνικού που κουτούλαγε μιας και πάει μόνο δεξιά. Ο ποσειδώνας στι τέλος της τρίτης περιόδου φενόταν πως πάει για διασυρμό. Δεν περίμενα να το παλέψει. Έβαλε βέβαια 3-4 μεγάλα σουτ στο τέλος. Αν ο Εθνικός παίξει έτσι στο Περιστέρι Θα χάσει. Ο Ποσειδώνας Δύσκολα απέναντι στην Εφοα
ETHNIKOSGS
Φιλε ταρχ ο εθνικος ειναι αυτη τη στιγμη με 6-6 και ειναι πεμπτος στην βαθμολογια.το οτι ειχε ενα κακο τελειωμα χθες παρολο τις απουσιες του δεν λεει κατι.οσο για το αν θα επαιζε ο ψηλος του ποσειδωνα επετρεψε μου να σου πω οτι κ περσι επαιζε κ εχασε ο ποσειδωνας κ στα 2 ματς δεν λεει κατι αυτο.οσο για τον διαιτητη στο τελευταιο λεπτο κανει ενα σφυριγμα καθοριστικο με τα εκατερωθεν φαουλ ενω ειμαστε 2 μπροστα κ το ριμπαουντ δικο μας.αλλα ετσι ειναι το μπασκετ..οποτε νομιζω οτι εκφρασεις του τυπου δεν κανει για β εσκα ενω ειναι πεμπτος ειναι λιγο αστοχες.
tarx_12
Ίσως να ήμουν λίγο υπερβολικός με τον χαρακτηρισμό αλλά δεν είναι φυσιολογικό να χαθεί αυτό το παιχνίδι. Ειδικά εντος έδρας σε ένα γήπεδο που ίσως και να είναι το χειρότερο της Αθήνας. Την μπάλα να κρατουσε η ομάδα σας θα είχε κερδίσει.. Η κατηγορία είναι ύπουλη και ίσως τέτοιες ήττες στοιχήσουν
Paragodas
Kαλημέρα παιδιά, ενδιαφέρουσα αγωνιστική η αυριανή και με παιχνίδια κλειδιά. Πάμε για το κλείσιμο του 1ου γύρου και απ΄ότι φαίνεται ο 2ος θα είναι ένας γύρος με ανατροπές και αγωνία αν αναλογιστούμε οτι ο 5ος με τον 13ο έχουν μόνο 2 βαθμούς διαφορά. Πιστεύω οτι μπορεί να αλλάξουν πολλά.

Ας ξεκινήσω με τις προβλέψεις μου λοιπόν γι αυτή την αγωνιστική.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ ( Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ πήρε μια πολυ καλή νίκη απέναντι στον ΕΘΝΙΚΟ αλλά πιστεύω οτι εδώ δεν θα μπορέσει να πάρει το παιχνίδι. Η ΕΦΟΑ είναι σε πολύ καλή κατάσταση και πιστεύω οτι θα πάρει το παιχνίδι εύκολα ή δύσκολα. Θα πάω με το 2)

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ ( Ο ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ δεν πάει καλά θα έλεγα.Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ έκανε μια ήττα με τον ΑΙΟΛΟ δε νομίζω οτι θα χάσει κι άλλο παιχνίδι. Ο ΘΩΜΑΣ δεν μου εμπνέει εμιστοσύνη με την αποδοσή του(ήττα από τον ΦΙΛΙΠΠΟ μέσα στην έδρα του) Θα πάω κι εδώ με το 2 )

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ( Σκάλες ανώτερος ο ΓΕΡΑΚΑΣ θα καθαρίσει το παιχνίδι. Ο ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ με 36 πόντους που έβαλε στην προηγούμενη αγωνιστική δεν έχει καμία ελπίδα σε μια ομάδα επιθετικογενή σαν το ΓΕΡΑΚΑ. 2 κι εδώ).

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ( Ο πρώτος 1 από εμένα της αγωνιστικής. Δεν έχει καμία τύχη η ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ μέσα στο ΔΙΑΓΟΡΑ ο οποίος είναι ομάδα για άλλη κατηγορία)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. ( Λογικά θα βγει το 2 εδώ. Πιστεύω οτι η ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ αφού έχασε και το προηγούμενο παιχνίδι μέσα στον ΠΕΡΙΣΣΟ έχει χάσει τα πάντα αν και το πάλεψε όπως φαίνεται στο αποτέλεσμα. Πιο δυνατός ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ πιστεύω θα πάρει το παιχνίδι).

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ ( Αν κρίνουμε απο την βαθμολογική θέση των 2 ομάδων ο ΑΙΟΛΟΣ θα πρέπει να πάρει εύκολα το παιχνίδι αν και είναι αψυχολόγητη ομάδα. Είχα δει το μεταξύ τους παιχνίδι στο κύπελλο που ο ΠΕΡΙΣΣΟΣ είχε κερδίσει με ένα τρίποντο στο 0 στην ουσία. Ο ΠΕΡΙΣΣΟΣ πρέπει να είναι σε τραγική κατάσταση, με 1 πόντο κέρδισε τη ΜΑΚΡΗ στην έδρα του. Θα πάω με τον 1 έστω και δύσκολα θα βγει θα θεωρήσω έκπληξη το 2).

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ ( Αν ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ θέλει να μείνει στην κατηγορία πρέπει να πάρει τέτοια παιχνίδια θα έλεγα ότι είναι το δύσκολο παιχνίδι της αγωνιστικής. Ο ΕΘΝΙΚΟΣ έχασε το παιχνίδι στην έδρα του απο το ΨΥΧΙΚΟ αλλά θεωρώ ότι είναι πετυχημένη η χρονιά του. Από ένστικτο και λόγω έδρας θα πάω με τον 1).


Αυτά από εμένα...Καλή αγωνιστική σε όλους.....
tarx_12
Ας ξεκινήσω και εγω με τις προβλέψεις μου λοιπόν γι αυτή την αγωνιστική.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ ( Πιο έμπειρη ομάδα η ΕΦΟΑ σίγουρα με κόπωση ο Ποσειδώνας ο οποίος δεν έχει και έδρα φόβητρο. Αν δεν παίξει ο ψηλός του Ποσειδώνα νομίζω το ματς είναι για + 15 πόντους. άρα 2

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ ( Ώρα γι τον Θωμά να δείξει ότι δεν είναι άπιστος και να κάνει μια καλή εμφάνηση. Πάμε στον 1 )

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ( All in για τα Βριλήσσια, αν χάσουν οδεύουν για τοπικό ντέρμπυ με τον ΓΣ στην Γ ΕΣΚΑ αρα 1).

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ( Πιο πιθανό είναι να κάνει ο Παναθηναικός triple crown παρά να κερδίσει η Νέα Ιωνία. 'ΑΣΣΟΣ και με διαφορά. + 35 και 1 . Αν εντός βάλεις 43 στο Αιγάλεω που οι μπασκέτες ειναι απο άλλον πλανήτη, τι θα κάνεις?

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. ( 1 Θα κερδίσει επιτέλους. Εντός παίζει.)

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ ( 1 )

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ ( Δεν νομίζω πως μπορεί να έχει αξιώσεις ο Εθνικός που με απογοήτευσε μεσοβδόμαδα με την χαλαρότητα στο 4 δεκάλεπτο, να καταφέρει να κερδίσει τον Φίλιππο. Μια παραδοσιακή ομάδα της Β εσκας, με πολύ δυνατή έδρα. Όσο χάλια και να είναι θα το πάρει το ματς. Έχει 3-4 παίκτες που κακά τα ψέματα είναι έμπειροι και θα κανουν την διαφορά. 1 )

Μr paragoda sorry για την κλοπή, απλά βαρέθηκα να τα γραφω ολα.
Paragodas
Δεν πειράζει ρε tarx-12 θα τα βρούμε στο ταμείο!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Πρέπει να μου δώσεις πνευματικά δικαιώματα!!!!!άντε καλό αγώνα να έχεις σήμερα....
tas13
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2 (εστω και δυσκολα βλεπω διπλο, καλυτερη ομαδα θεωρω την ΕΦΟΑ)

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 2 (καλυτερη ομαδα τα Πετραλωνα, ο Θωμας δε δειχνει να μπορει να κανει κατι)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 2 (δυσκολο παιχνιδι, βλεπω οριακα διπλο)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2 (εφτασε η ωρα να παιξουμε και εμεις με τη καλυτερη ομαδα του ομιλου οπως ακουγεται και οπως φαινεται, παμε για την εκπληξη λοιπον, παμε να παιξουμε το παιχνιδι μας και οπου βγει)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1 (προβληματιζει ο Θεμιστοκλης με μερικες εμφανισεις που κανει, πιστευω οτι η Μακρη παιζει ενα απο τα τελευταια της χαρτια και για να σωθει πρεπει να κανει μια τετοια νικη)

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1 (εστω και δυσκολα βλεπω νικη για τους γηπεδουχους)

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 1 (παιζει πολλα ο Φιλιππος σε αυτο το παιχνιδι και πιστευω οτι αν και δυσκολα θα το παρει το παιχνιδι)

Καλη αγωνιστικη να εχουμε παιδια..
doctor_dru
Καλησπέρα!Θα μπορούσε κάποιος να με κατατοπίσει που είναι το γήπεδο που παίζει ο αγ.θωμάς?
ellinikobasket150
Καλήσπερα σε όλους τους φίλους........

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 2

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 2

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 1

Καλη αγωνιστικη με υγεία
JBORN13
ΚΑΛΑΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!ΠΑΜΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΕΦΟΑ 1

ΑΓ.ΘΩΜΑΣ-ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ 2

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ-ΓΕΡΑΚΑΣ 1

ΔΙΑΓΟΡΑΣ-Ν.ΙΩΝΙΑ 1

Ν.ΜΑΚΡΗ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 1

ΑΙΟΛΟΣ-ΠΕΡΙΣΣΟΣ 1

ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ 2


ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ!!!

VAMOS!!!
tas13
QUOTE(doctor_dru @ Jan 17 2013, 14:17 ) *
Καλησπέρα!Θα μπορούσε κάποιος να με κατατοπίσει που είναι το γήπεδο που παίζει ο αγ.θωμάς?


Καπου πισω απο το μπαντμιτον..Αν ακομα παιζει εκει..
karfi
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ ( Ντερμπι με τα ολα του. Μικρο προβαδισμα στην εδρα. Προταση 1)

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ (Αν η Αναγεννηση ειναι σοβαρη θα εχει ενα ευκολο βραδυ. Προταση 2)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ (Ο θανατος σου, η ζωη μου! Ανοικτο ματς σε καθε αποτελεσμα. Προταση NO BET)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ( Προταση 1 , χωρις σχολια)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. ( Λιγη προσοχη απο τον Θεμιστοκλη και θα παρει ενα σημαντικο 2πλο. Προταση 2 )

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ ( Προς τον ασσο γερνει το ματς... αλλα δεν θα ειναι ευκολος. Προταση 1 με καλυψη στο Χ )

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ ( Ματς επιβιωσης για το Φιλιππο, απεναντι στην εκπληξη του ομιλου μεχρι στιγμης τον Εθνικο. Ελλειψη οργανωσης παιχνιδιου και απο τις ομαδες που βασιζονται στις ατομικες αρετες μερικων παικτων τους. Μεσοβδομαδη σφαλιαρα για τον Εθνικο απο τον Ποσειδωνα που μπορει να λειτουργησει ευεργετικα, μπορει ομως και οχι. Θα παω με την εδρα μονο και μονο γιατι η αναγκη επιβιωσης ειναι μεγαλυτερη. Προταση 1. Στην ασιατικη betfair η παραταση δεχεται μεγαλες πιεσεις.)
kondoros
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ ( Σε καλή κατάσταση ο Ποσειδώνας, περισσότερη εμπειρία η ΕΦΟΑ - 2)
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ (Μεγάλη διαφορά οι 2 ομάδε - Ευκολο 2)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ (Ο Γέρακας φέτος δεν έχει καμμία σχέση και για μένα είναι η απογοήτευση της χρονιάς. 1)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ( 1)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. ( Για μένα το ματς της αγωνιστικής. Θα πάω με την εκπληξη. 1 )

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ ( 1 )

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ (Δύσκολο ματσ και για τις 2 ομαδες. Θα πάω με την έδρα - 1)
gspara
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ-ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 74-61
Πηγα στα μεσα της γ περιοδου στο καλο διαστημα της μαχητικης Νεας Ιωνιας που μειωσε το 52-26 σε 67-58 στο 38'.
Φιλε tas πως λεγεται ο παιχταρας σας με το 14?ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!!
topten
QUOTE(kondoros @ Jan 17 2013, 16:50 ) *
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ ( Σε καλή κατάσταση ο Ποσειδώνας, περισσότερη εμπειρία η ΕΦΟΑ - 2)
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ (Μεγάλη διαφορά οι 2 ομάδε - Ευκολο 2)ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ (Ο Γέρακας φέτος δεν έχει καμμία σχέση και για μένα είναι η απογοήτευση της χρονιάς. 1)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ( 1)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. ( Για μένα το ματς της αγωνιστικής. Θα πάω με την εκπληξη. 1 )

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ ( 1 )

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ (Δύσκολο ματσ και για τις 2 ομαδες. Θα πάω με την έδρα - 1)


Οντως η διαφορά δυναμικότητας ήταν μεγάλη. Γι' αυτό ΑΓ.ΘΩΜΑΣ-ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ 68-65
kol

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΓΟΥΔΙ ΣΗΜΕΡΑ..ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ Ο ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΙΞΕ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΜΕΝΑ..ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ!!!
kondoros
QUOTE(topten @ Jan 17 2013, 23:09 ) *
Οντως η διαφορά δυναμικότητας ήταν μεγάλη. Γι' αυτό ΑΓ.ΘΩΜΑΣ-ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ 68-65

Συγχαρητήρια στον Αγ.Θωμα.Ψυχωμενος κ μεγαλος νικητης.Παρ´ολα αυτά επέτρεψε μου να πιστεύω ότι υπάρχει διάφορα δυναμικότητας που το αποδεικνύει κ η βαθμολογία.Καλη συνέχεια!
kol

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΟΝΔΟΡΕ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΑ ΜΑΤΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΤΥΠΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑ ΣΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ!!


tarx_12
Πεφτω απο τα συννεφα. πληροφοριες αναφερουν πως ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΔΙΕΛΥΣΕ την ΕΦΟΑ. ο Φιλιππος κέρδισε με τον Εθνικό , αναμενόμενο οπως για μενα αναμενομενη η νικη του Θωμα.
loufer
QUOTE(kondoros @ Jan 17 2013, 15:50 ) *
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ (Ο Γέρακας φέτος δεν έχει καμμία σχέση και για μένα είναι η απογοήτευση της χρονιάς. 1)


Θα συμφωνήσω απόλυτα με το kondoro, τραγική εμφάνιση σήμερα και δίκαιη νίκη των γηπεδούχων, τα πράγματα πλέον είναι δύσκολα για εμάς.
kondoros
QUOTE(kol @ Jan 17 2013, 23:53 ) *
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΟΝΔΟΡΕ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΑ ΜΑΤΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΤΥΠΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑ ΣΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ!!

Θα μου επιτρεψεις να υποστήριξω το ακριβώς αντίθετο!Καλη συνέχεια στον Αγιο Θωμά κ μακάρι να με διαψεύσει!
tsaros05
Ποσειδώνας - ΕΦΟΑ 1 +19 αν θυμάμαι καλα
alexman95
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 74 (35)
Ν.ΙΩΝΙΑ 61 (26)


Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Τσάτσης

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Παύλος-Κεφαλίδης): Κανιάς, Παπαβαΐτσης, 5, Δελέγκος 6, Καβούρης 18 (2), Λαρετζάκης 2, Κουμπούρας 2, Μακρής 18 (2), Ντόκος 6, Μαυροειδάκος 5, Περγαντής 4, Παπαιωνάννου 5, Γεωργούλης 2.
ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας (Θεολογίτης , Ραρρής): Θεολογίτης, Καλπάκης 2, Κωστάρης 7, Σαββαΐδης 5, Κασαπάκης 2, Κανλής 5, Ιγγλέζος 2, Θαλασσινός 9, Ξενάκης, Φατούρος 15, Καλασούντας 14, Μποίκος.

Σε καμία περίπτωση δεν αξίζαμε τον αγώνα. Σαφώς καλύτερη ομάδα ο Διαγόρας που έχει ήδη πάρει τις βαλίτσες του για την Α'ΕΣΚΑ. Και φυσικά δεν χάσαμε με 35 πόντους διαφορά αφού κάποιοι χωρίς να έχουν δει κανένα αγώνα της Ιωνίας βγάζουν συμπεράσματα από ένα αποτελέσμα.

Η διαιτησία ήταν τραγική (κυρίως από τον Καλογερόπουλο), και έδωσε ''βοήθεια'' στον Διαγόρα που δεν την χρειαζότανε αφού ήταν σαφώς καλύτερη ομάδα. Αν ο διαιτητής ήταν στο γήπεδο και δεν έδινε τεχνική ποινή σε έναν παίχτη μας, ίσως γινόταν το θαύμα (από 26 πόντους διαφορά το πήγαμε στους 9). Η ΕΣΚΑ πρέπει επιτέλους να καταλάβει ότι δεν πρέπει να σφυρίζει ο κάθε τυχαίος και να μας μαμάει το μπασκετάκι.

Προς Θεού δεν λέω ότι έπρεπε να κερδίσουμε, ο Διαγόρας ήταν ένα κλικ πιο πάνω. Απλά θα μπορούσαμε να διεκδικήσουμε περισσότερα.

Όσα χρόνια βλέπω μπάσκετ, ποτέ δεν μου έχει αφήσει τόσο κακή εντύπωση ένας προπονητής. Και οι δύο προπονητές του Διαγόρα (Παύλος και Κεφαλίδης) ήταν συνέχεια με υφάκι και ηρωνευόντουσταν χωρίς καν να τους απευθύνουμε τον λόγο. Να τις χέροντε και τις 13 νίκες. Κρίμα για τους παίχτες γιατί ήταν όλοι καλά παιδιά και ήταν ΑΘΛΗΤΕΣ με Α κεφαλαίο. Οι άλλοι το είδανε Ομπράντοβιτς.....

Καλή συνέχεια στην Ιωνία και στον Διαγόρα που 99% έχει ανέβει στην Α'ΕΣΚΑ


Βαθμολογία (Σε 13 αγώνες)


ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 26 13 13 0 0 940 792 148 0 1,000 1,187
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 22 13 9 4 0 895 732 163 2 1,440 1,223
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 22 13 9 4 0 820 794 26 1 0,694 1,033
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 20 13 7 6 0 787 802 -15 3 1,047 0,981
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 20 13 7 6 0 834 779 55 3 0,992 1,071
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 20 13 7 6 0 885 873 12 3 0,967 1,014
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 19 13 6 7 0 838 863 -25 5 1,025 0,971
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 19 13 6 7 0 804 811 -7 5 0,995 0,991
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 19 13 6 7 0 820 835 -15 4 1,005 0,982
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 19 13 6 7 0 810 819 -9 4 0,974 0,989
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 18 13 5 8 0 720 784 -64 2 1,364 0,918
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 18 13 5 8 0 701 768 -67 1 0,733 0,913
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 17 13 4 9 0 797 870 -73 0 1,000 0,916
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 14 13 1 12 0 742 871 -129 0 1,000 0,852
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.