Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΕΘΝΙΚΗ 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
basketikos
bball.gif Το site του Ιωνικού τα λέει ολα:
QUOTE(PetranG3 @ Nov 11 2013, 01:21 ) *


Αλλά υπάρχουν πολλά ακομα να ειπωθούν:

bball.gif Η νίκη του Περιστεριου ηταν δικαιη. Στις 4 γραμμες, 3 εμπειροι (Βουλγαρης, Χριστοδουλος, Σκουταρης) πηραν απο το χερι 2-3 πιτσιρικαδες και καταφεραν να μην χασουν επαφη οταν πήγαμε στο +5 (41-46). Κατάφεραν να ισοφαρισουν παρότι το 65-68 1.30'' πριν το τελος μας εφερνε κοντα στην νικη.
Μπραβο στους αθλήτες του Περιστεριου. Προσωπικά μπραβο και σε ενα παιδι που τίμησε την φανελα του Ιωνικού περσι, τον Νικο Βουλγαρη.

bball.gif Ο Ιωνικός πιστεψε, σε αγωνιστικό χώρο, και στην κερκιδα οτι το υποδεεστερο σαν ομάδα Περιστερι θα ηταν ευκολο. ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑΛΟ. Το 4-0 νικες μας εφερε να χανουμε 12-0. Λόγω ποιοτητας φταναμε περναγαμε. Αλλά να φας 90 πόντους σε 45 ειναι παρα μα παρα πολλοι ποντοι. Σημερα αν ήταν απολυτα συγκεντρωμενη η Ομάδα δεν εχανε - και 10 φορες να παιξουμε με το Περιστερι δεν θα χάσουμε λογω ποιοτητας της 12αδας μας. Αλλά φαίνεται οτι χαλαρωσαμε ψυχολογικά και φτιαξαμε παγίδα για να πεσουμε μέσα. Και πέσαμε:
Δεν πρεπει δικαιολογίες οτι για πρωτη φορα παιξαμε 'εκτος εδρας' (χωρις φιλαθλους-θα ανεφερθω παρακατω). Καθε Κυριακή θα ειναι μαχη - και ετσι πρεπει να τα αντιμετωπίζουμε. Τα μονα ευκολα παιχνιδια της χρονιας ειναι τα 4 που εχουμε το ροζ φυλλο στον Πλάτωνα. Αν σκεφτουμε ετσι, άλλη αναπαντεχη ηττα δεν θα υπάρξει.

bball.gif Τα επεισοδια ΔΕΝ ειχαν σχεση με τον Ιωνικό - οπαδοι του περιστεριου κυνηγησαν καποιους (οχι Ιωνικους) , και η αστυνομια εκανε εκτεταμενη χρήση δακρυγόνων. Περασαν απο τις εξεδρες, απο τον αγωνιστικό χώρο, Το παιχνιδι διεκόπη για 15'.

Ο Ιωνικός ειναι ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ και δεχθηκε να τελειωσει το παιχνιδι - παρότι 44'' με -6 (κατοχη Ιωνικος) ειχαμε λιγες πιθανοτητες νικης. Τα ματς κερδιζονται στα γηπεδα.

bball.gif Πάμε στην "φιλοξενία": Πρεπει να είμαστε ντόμπροι ολοι οσοι ασχολουμαστε με το μπασκετ. Και εγω αυτή την φιλοξενία ΔΕΝ την θεωρω τετοια. Μεγάλη κουβέντα θα πεις. Οχι θα πω. Και οι εξηγησεις:
- 8 Ευρω (γελαει ο κόσμος). Μονο για Ιωνικούς ήταν. Γιατι αν πληρωσε ολο το γηπεδο, "είναι πολλά τα λεφτα Αρη" και τοτε οι παραγοντες του Περιστεριου ειναι τουλαχιστον αξιοπεριεργο γιατι εχουν τοσο μικρο μπατζετ.
- Για τις συνεχεις κροτιδες, καπνογόνα και αποπνικτική απο την θολουρα ατμοσφαιρα, φανταζομαι τα γραφει εκτενως το φύλλο αγώνα.
- Οταν ζητήθηκε να γίνει το γράμμα του νόμου, από τους διαιτητές (εκκένωση δηλαδή βάσει των όσων γίνονταν), ήρθαν κάτι παραγονταρέοι του Περιστερίου και είπαν "να κόψουμε τις μαλακίες για να μην τους βάλουν μέσα και μας γαμήσουν" (σιγα μην κλάψω, σιγα μην φοβηθω).
Eμεις πάντως σεβαστήκαμε ΑΠΟΛΥΤΑ το 'μη μετακινηση φιλάθλων΄. Μας ζητηθηκε απο την Δευτερα. Το κάναμε. Παντελονατα. Και περιμέναμε εστω καποιο χώρο για τους 30-40 γονεις και παραγοντες. Και σεβασμό 'οταν εσφιξαν τα γάλατα¨. Δεν τον βρηκαμε..

bball.gif Αυτά για την ιστορια, Γιατι ο σημαντικοτερο μου το είπε ένας ανθρωπος της διοικησης του Ιωνικού: ¨Εμεις ετοιμαζομαστε για τις Σερρες του χρόνου, και για το Αλεξάνδρειο του παραχρόνου. Και αν εχουμε σημερα 300 απέναντι μας αυριο θα εχουμε στο Αλεξανδρειο θα ειναι 3.000. Ειναι το καλύτερο τεστ.
Και μ΄αυτο το σκεπτικό, πάω πάσο: "ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ".

ΥΓ1. Κατι για τους περιστεριώτες φιλάθλους: Το "φασίστες κουφάλες..." ξερετε ολοι οτι δεν ταιριαζει στην πόλη της Νικαιας. Το οτι το φωναζατε δεν σας τιμα. Και εμεις δεν το ξεχνάμε.

ΥΓ2. Χαρηκα πολύ που είδα τον CHE - εναν ανθρωπο που εβαλε με την παρεα του την Ιεραπετρα στον μπασκετικο χάρτη, και αν ήταν σε ομάδα Αθηνων/Θεσσαλονικης, τοτε θα έπαιζε ακόμα Α1. Συνεχιζει στην Ιεραπετρα με τις υποδομές, και εμαθα οτι εχει 2 παιδια που προοδευουν σαν φοιτητες και σαν μπασκετμπολίστες - δυστυχώς αφησε τον Χριστοδουλο να παιξει αντιπαλος μας και με στεναχώρησε, αλλά οι μπασκετικές φιλίες ειναι παντότινες. Να 'σαι καλα CHE
Blue1965White
QUOTE(basketikos @ Nov 11 2013, 02:18 ) *
Γιατι ο σημαντικοτερο μου το είπε ένας ανθρωπος της διοικησης του Ιωνικού: ¨Εμεις ετοιμαζομαστε για τις Σερρες του χρόνου, και για το Αλεξάνδρειο του παραχρόνου. Και αν εχουμε σημερα 300 απέναντι μας αυριο θα εχουμε στο Αλεξανδρειο θα ειναι 3.000. Ειναι το καλύτερο τεστ.



Ιωνικός είμαστε και έτσι αντιμετωπίζουμε τα πράγματα. Τα μιξοκλάματα τα αφήνουμε για τους παράγοντες του Ατρομήτου που στο 2ο γύρο θα φορέσουν τη μουτσούνα του ΓΣΠ. Εντός γηπέδου δίκαιη η νίκη του Ατρόμητου. Δε στεκόμαστε άλλο στο χθεσινό παιχνίδι. Πάμε για τη νίκη με τον Εθνικό.
margiou3
"Το φασίστες κουφάλες" ήταν το μονο που με πείραξε εμένα απο χθες.
Στην προσφυγομάνα Νίκαια δεν εχει θέση ο φασισμός. Το ξερουμε πολυ καλά όλοι, και το ξερουν και οι Περιστεριώτες αυτο.

Παμε γερα για το ματς με τον Εθνικο!
CHE
QUOTE(basketikos @ Nov 11 2013, 03:18 ) *
bball.gif Το site του Ιωνικού τα λέει ολα:

Αλλά υπάρχουν πολλά ακομα να ειπωθούν:

bball.gif Η νίκη του Περιστεριου ηταν δικαιη. Στις 4 γραμμες, 3 εμπειροι (Βουλγαρης, Χριστοδουλος, Σκουταρης) πηραν απο το χερι 2-3 πιτσιρικαδες και καταφεραν να μην χασουν επαφη οταν πήγαμε στο +5 (41-46). Κατάφεραν να ισοφαρισουν παρότι το 65-68 1.30'' πριν το τελος μας εφερνε κοντα στην νικη.
Μπραβο στους αθλήτες του Περιστεριου. Προσωπικά μπραβο και σε ενα παιδι που τίμησε την φανελα του Ιωνικού περσι, τον Νικο Βουλγαρη.

bball.gif Ο Ιωνικός πιστεψε, σε αγωνιστικό χώρο, και στην κερκιδα οτι το υποδεεστερο σαν ομάδα Περιστερι θα ηταν ευκολο. ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑΛΟ. Το 4-0 νικες μας εφερε να χανουμε 12-0. Λόγω ποιοτητας φταναμε περναγαμε. Αλλά να φας 90 πόντους σε 45 ειναι παρα μα παρα πολλοι ποντοι. Σημερα αν ήταν απολυτα συγκεντρωμενη η Ομάδα δεν εχανε - και 10 φορες να παιξουμε με το Περιστερι δεν θα χάσουμε λογω ποιοτητας της 12αδας μας. Αλλά φαίνεται οτι χαλαρωσαμε ψυχολογικά και φτιαξαμε παγίδα για να πεσουμε μέσα. Και πέσαμε:
Δεν πρεπει δικαιολογίες οτι για πρωτη φορα παιξαμε 'εκτος εδρας' (χωρις φιλαθλους-θα ανεφερθω παρακατω). Καθε Κυριακή θα ειναι μαχη - και ετσι πρεπει να τα αντιμετωπίζουμε. Τα μονα ευκολα παιχνιδια της χρονιας ειναι τα 4 που εχουμε το ροζ φυλλο στον Πλάτωνα. Αν σκεφτουμε ετσι, άλλη αναπαντεχη ηττα δεν θα υπάρξει.

bball.gif Τα επεισοδια ΔΕΝ ειχαν σχεση με τον Ιωνικό - οπαδοι του περιστεριου κυνηγησαν καποιους (οχι Ιωνικους) , και η αστυνομια εκανε εκτεταμενη χρήση δακρυγόνων. Περασαν απο τις εξεδρες, απο τον αγωνιστικό χώρο, Το παιχνιδι διεκόπη για 15'.

Ο Ιωνικός ειναι ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ και δεχθηκε να τελειωσει το παιχνιδι - παρότι 44'' με -6 (κατοχη Ιωνικος) ειχαμε λιγες πιθανοτητες νικης. Τα ματς κερδιζονται στα γηπεδα.

bball.gif Πάμε στην "φιλοξενία": Πρεπει να είμαστε ντόμπροι ολοι οσοι ασχολουμαστε με το μπασκετ. Και εγω αυτή την φιλοξενία ΔΕΝ την θεωρω τετοια. Μεγάλη κουβέντα θα πεις. Οχι θα πω. Και οι εξηγησεις:
- 8 Ευρω (γελαει ο κόσμος). Μονο για Ιωνικούς ήταν. Γιατι αν πληρωσε ολο το γηπεδο, "είναι πολλά τα λεφτα Αρη" και τοτε οι παραγοντες του Περιστεριου ειναι τουλαχιστον αξιοπεριεργο γιατι εχουν τοσο μικρο μπατζετ.
- Για τις συνεχεις κροτιδες, καπνογόνα και αποπνικτική απο την θολουρα ατμοσφαιρα, φανταζομαι τα γραφει εκτενως το φύλλο αγώνα.
- Οταν ζητήθηκε να γίνει το γράμμα του νόμου, από τους διαιτητές (εκκένωση δηλαδή βάσει των όσων γίνονταν), ήρθαν κάτι παραγονταρέοι του Περιστερίου και είπαν "να κόψουμε τις μαλακίες για να μην τους βάλουν μέσα και μας γαμήσουν" (σιγα μην κλάψω, σιγα μην φοβηθω).
Eμεις πάντως σεβαστήκαμε ΑΠΟΛΥΤΑ το 'μη μετακινηση φιλάθλων΄. Μας ζητηθηκε απο την Δευτερα. Το κάναμε. Παντελονατα. Και περιμέναμε εστω καποιο χώρο για τους 30-40 γονεις και παραγοντες. Και σεβασμό 'οταν εσφιξαν τα γάλατα¨. Δεν τον βρηκαμε..

bball.gif Αυτά για την ιστορια, Γιατι ο σημαντικοτερο μου το είπε ένας ανθρωπος της διοικησης του Ιωνικού: ¨Εμεις ετοιμαζομαστε για τις Σερρες του χρόνου, και για το Αλεξάνδρειο του παραχρόνου. Και αν εχουμε σημερα 300 απέναντι μας αυριο θα εχουμε στο Αλεξανδρειο θα ειναι 3.000. Ειναι το καλύτερο τεστ.
Και μ΄αυτο το σκεπτικό, πάω πάσο: "ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ".

ΥΓ1. Κατι για τους περιστεριώτες φιλάθλους: Το "φασίστες κουφάλες..." ξερετε ολοι οτι δεν ταιριαζει στην πόλη της Νικαιας. Το οτι το φωναζατε δεν σας τιμα. Και εμεις δεν το ξεχνάμε.

ΥΓ2. Χαρηκα πολύ που είδα τον CHE - εναν ανθρωπο που εβαλε με την παρεα του την Ιεραπετρα στον μπασκετικο χάρτη, και αν ήταν σε ομάδα Αθηνων/Θεσσαλονικης, τοτε θα έπαιζε ακόμα Α1. Συνεχιζει στην Ιεραπετρα με τις υποδομές, και εμαθα οτι εχει 2 παιδια που προοδευουν σαν φοιτητες και σαν μπασκετμπολίστες - δυστυχώς αφησε τον Χριστοδουλο να παιξει αντιπαλος μας και με στεναχώρησε, αλλά οι μπασκετικές φιλίες ειναι παντότινες. Να 'σαι καλα CHE

Eυχαριστώ, φίλε, για τα καλά σου λόγια.Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ χαίρομαι κάθε φορά που ανεβαίνω Αθήνα για να δω τα "ξενιτεμένα παιδιά μου" να παίζουν, συναντώντας μπασκετικούς φίλους σε όποιο γήπεδο κι αν βρεθώ.
Χθες , βέβαια, ήμουν με το ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, λόγω ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, αφού ξέρεις ότι όπου αγωνίζεται "δικό μου παιδί" βάζω εκείνη τη φανέλα smile.gif .(Αλλά που θα πάει? δεν θα στείλω και στη ΝΙΚΑΙΑ κάποια μέρα?).
Όσον αφορά στο παιχνίδι, χάρηκα πολύ (εκτός τη μεγάλη εμφάνιση του Χριστόδουλου) τους πιτσιρικάδες του Περιστερίου, ΣΚΟΥΛΙΔΑ (1997) και ΚΕΛΕΣΙΔΗ (1995), που απέδειξαν ότι όχι απλά "στέκονται" αλλά ΄μπορούν να είναι και πρωταγωνιστές (χθες ήταν). Τους ανήκει το μέλλον αλλά και το παρόν. Μεγάλο το στοίχημα του κόουτς, να δέσει τους πολύπειρους με τους πιτσιρικάδες.Εγώ πάντως προσυπογράφω. (ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ (1995)-ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ (1993) και ΞΙΟΥΡΑΣ (1996) δεν ήταν καλοί χθες, αλλά τους έχω δει σε καλύτερη μέρα.Μπορούν να βοηθήσουν κι αυτοί μια χαρά.)
ΙΩΝΙΚΟΣ τώρα, πολύ καλή και ισσοροπημένη ομάδα με εξαιρετική ηρεμία στο παιχνίδι και πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας. Νομίζω , θα πρωταγωνιστήσετε μέχρι τέλους, και ξέρεις ότι θα χαρώ πολύ να επιστρέψει στα "σαλόνια" η ΝΙΚΑΙΑ.
(να σας στείλω και κανένα παίκτη smile.gif )
Για τα εκτός παρκέ τώρα, ένα έχω να πω: blove.gif

QUOTE(margiou3 @ Nov 11 2013, 12:19 ) *
"Το φασίστες κουφάλες" ήταν το μονο που με πείραξε εμένα απο χθες.
Στην προσφυγομάνα Νίκαια δεν εχει θέση ο φασισμός. Το ξερουμε πολυ καλά όλοι, και το ξερουν και οι Περιστεριώτες αυτο.

Παμε γερα για το ματς με τον Εθνικο!


συμφωνώ.
magickaminia
Πρωτα απ ολα μπραβο στα παιδια του Εθνικου για την ακομα μια καλη εμφανιση τους κοντρα στον Αμυντα. Για εμενα η διαφορα δεν λεει τιποτα γιατι το παν ειναι οπως εχω ξαναπει το ροζ φυλλο. Κραταω απ το ματς το οτι ο Εθνικος επαιξε και με τα 12 παιδια που ηταν στο ροστερ και το γεγονος οτι η παλιοσειρα της ομαδας ο Καρυπιδης για ακομα ενα ματς ηταν εξαιρετικος και ουσιαστικος μεσα στο ματς. Εκτιμω οτι το ματς Ιωνικος Ν - Εθνικος θα ειναι σιγουρα διαφορετικο μετα την ηττα του Ιωνικου στο Πειρστερι. Ο Ιωνικος χρειαζεται τη νικη για 2 σημαντικους λογους. Πρωτα βαθμολογικους και μετα ψυχολογικους. Την αναλυση τους θα την κανουμε πιστευω ολη τη βδομαδα. Εγω το μονο που θελω ειναι το ματς αυτο να ειναι διαφημιση του μπασκετ και εντος και εκτος παρκε. Καλη συνεχεια σε ολους. blove.gif
gspara
QUOTE (basketikos @ Nov 9 2013, 17:40 ) *
Eγω θα το γραψω γιατι το πιστευω και δεν θελω να αυτο-λογοκριθω:

Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΝΑ ΒΑΛΕΙ 8 ΕΥΡΩ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΚΛΗΣΗ.

bball.gif Θα μου πει κανεις: "ετσι δεν θα πανε οι δικοι σας".

Απαντηση 1.
Ενταξει παιδια, δεν θα πανε οι δικοι μας.
Αλλά να πω επίσης οτι ΟΠΟΥ και να πηγανε οι δικοι μας η συμπεριφορά ηταν ΑΨΟΓΗ.
Και οι ανθρωποι του Ηρακλειου ειναι οι πρωτοι που μπορουν να σας το πουν.
Εχουμε κανει τεραστια προοδο και ειμαστε περισσοτερο απο περηφανοι γι' αυτο.

Απάντηση 2.
Και αν λογω του ποδοσφαιρου υπάρχει αντιπαλοτητα, το προβλημα λυνεται με το να παιζουμε με αδειες κερκιδες; Η να το περιφρουρήσουμε

bball.gif Η θα μου πει κάποιος 'αμα δεν βγαλουν με τον Ιωνικο που έχει 500 ατομα οπου παιζει με ποιον θα βγάλουν;".

Aπαντηση:
Sorry μαγκες, αλλά η κοινωνια βγαζει 18 μεροκαμματο. Και οι αρπαχτες δεν δικαιολογουνται.
Και επειδη θα ερθουν παιδακια εκει απ' εξω που δεν θα εχουν το 8αρι, μηπως τους στελνουμε ολους στην 7 που εχει ενα 5αρι το εισιτηριο και 10 στο champions league?

ΥΓ. Για να γνωριζουμε τα γεγονοτα: εμεις το δεχθηκαμε και δεν θα υπαρξει οργανωμενη μετακινηση φιλαθλων. Μονο οσοι φιλοι να ερθουν μεμονωμένα θα ειναι στο γήπεδο. Αλλά και αυτοι αξιζουν για πολυ περισσοτερους..

ΥΓ2. Δηλαδη εμεις με τον Εθνικό να βαλουμε 20αρι γιατι ειναι ντερμπυ κορυφης;;;

ΥΓ3. gspara σορρυ που σε στεναχωρω - ετσι το νιωθω, ετσι το γραφω.

Δεν με στεναχωρεις καθολο μπασκετικε.Δεν εχω παρωπιδες.Συμφωνω και επαυξανω σε αυτα που γραφεις.
Οταν ειχα παρει το διαρκειας των 20ευρω και ακουσα για εισιτηριο 8 ευρω στους αγωνες δεν το πιστεψα.Νομιζα οτι το εκαναν για να παρει ο κοσμος περισσοτερα διαρκειας.

Δεν μπορεσα να παω στον αγωνα,αλλα με τα επεισοδια που εγιναν μαλλον τυχερος ημουνα.Ηθελα να παρω και τους πιτσιρικαδες μου.
Καταδικαστεα βεβαια και τα απαραδεκτα συνθηματα.

Στα αγωνιστικα το Περιστερι πετυχε μεγαλη και παλικαρισια νικη καθως εκτος απο την απουσια του Τσαμπη και τον τραυματισμο του Παππα(εκτος για 6 εβδομαδες) απουσιαζε και ο Γρυλλης.Πολυ σημαντικος παιχτης για την αμυντικη λειτουργια της ομαδας και σε πολυ καλη φορμα.

Οπως ειπε και ο CHE πρεπει να εκανε μεγαλο παιχνιδι ο γιγαντας Χριστοδουλος(παντα πορωτικος με τις καλτσες μεχρι το γονατο).Εκτος οτι ειναι ο καλυτερος παιχτης μας,ειναι ο μοναδικος για τον οποιο δεν ισχυει το 'ουδεις αναντικαταστατος'.
Κραταει στη κυριολεξια μονος του ολη την φροντλαιν.Μοναδικος αλλος παιχτης ρακετας ο νεαρος Κακλαμανακης.Αν υπηρχε αλλος ενας ψηλος η ομαδα θα αλλαζε επιπεδο και στοχους.

Προσωπικα βεβαια θα προτιμουσα να ειχαμε νικησει τον Δουκα που ειναι ομαδα ανταγωνιστρια.

Ο Ιωνικος συνεχιζει βεβαια μαζι με τον Εθνικο τον μοναχικο τους δρομο.Απλα τωρα το μεταξυ τους ντερμπι αποκτα μεγαλυτερη σημασια οπως ειπε και ο magickaminia.
Μετα την ευεργετικη διακοπη θα εμφανιστει σιγουρα καλυτερος.Οπως εχω ξαναγραψει ακομα δεν εχουμε δει ουτε το μισο απο τον Ιωνικο.Οι τραυματισμοι των τεσσαρων πενταδατων παιχτων απο την περιοδο της προετοιμασιας δεν εχουν επιτρεψει ακομα στην ομαδα να βρει ρυθμο.

Ελπιζω να μπορεσω να δω το ντερμπι αναμεσα σε δυο αγαπημενες μου ομαδες!!!

Αλλα επειδη εχω λιγο παραπανω δεσιμο με τον Ιωνικο θα κλεισω καπως ετσι.....
ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ........ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΞΑΝΑ!!!!!!!
gspara
AETOΣ-ΜΑΡΟΥΣΙ 84-77(25-27,48-35,65-57).

Μονο επιθεση το πρωτο δεκαλεπτο με το Μαρουσι να δινει γρηγορο ρυθμο και να προηγειται 7-17 με μπροσταρηδες τον ασταματητο Κουσουλα και τον Μαχαιρα.

Στην β περιοδο αλλαξε το σκηνικο με την εισοδο του Μορφη που εριξε τον ρυθμο.Αποκαλυψη σε αυτο το διαστημα ο εξαιρετικος Οικονομακης που βοηθησε επιθετικα,ενω στην αμυνα μπλοκαρε τον Κουπιδη,που γενικα δεν εδειξε σε καλη κατασταση.

Μετριο το β ημιχρονο.Κυριως αναρχο μπασκετ με πολλα λαθη απο το Μαρουσι και καταχρηση τριποντου απο τον Αετο που συντηρησε σχετικα ευκολα την διαφορα γυρω στο διψηφιο.

Εκτος απο τους Μορφη-Οικονομακη αρκετα καλος ο Φωτιου που το παρακανε λιγο στα τριποντα.Ο Κατιακος επαιξε κυριως στο β ημιχρονο,καθως στο πρωτο προτιμηθηκε ο Μπενος για το μαρκαρισμα του Μαχαιρα.

Απο το Μαρουσι που εδειξε να μην εχει ισορροπια σαν ομαδα,ξεχωρισαν ο Κουσουλας(α ημιχρονο) και ο Μαχαιρας.
Η χρησιμοποιηση του Τσακιριδη για τριλεπτα δεν τον αφηνει να βρει ρυθμο.Ως γνωστο ειναι παιχτης που θελει πολυ ωρα την μπαλα στα χερια του.
Vas
QUOTE(gspara @ Nov 14 2013, 23:51 ) *
AETOΣ-ΜΑΡΟΥΣΙ 84-77(25-27,48-35,65-57).

Μονο επιθεση το πρωτο δεκαλεπτο με το Μαρουσι να δινει γρηγορο ρυθμο και να προηγειται 7-17 με μπροσταρηδες τον ασταματητο Κουσουλα και τον Μαχαιρα.

Στην β περιοδο αλλαξε το σκηνικο με την εισοδο του Μορφη που εριξε τον ρυθμο.Αποκαλυψη σε αυτο το διαστημα ο εξαιρετικος Οικονομακης που βοηθησε επιθετικα,ενω στην αμυνα μπλοκαρε τον Κουπιδη,που γενικα δεν εδειξε σε καλη κατασταση.

Μετριο το β ημιχρονο.Κυριως αναρχο μπασκετ με πολλα λαθη απο το Μαρουσι και καταχρηση τριποντου απο τον Αετο που συντηρησε σχετικα ευκολα την διαφορα γυρω στο διψηφιο.

Εκτος απο τους Μορφη-Οικονομακη αρκετα καλος ο Φωτιου που το παρακανε λιγο στα τριποντα.Ο Κατιακος επαιξε κυριως στο β ημιχρονο,καθως στο πρωτο προτιμηθηκε ο Μπενος για το μαρκαρισμα του Μαχαιρα.

Απο το Μαρουσι που εδειξε να μην εχει ισορροπια σαν ομαδα,ξεχωρισαν ο Κουσουλας(α ημιχρονο) και ο Μαχαιρας.
Η χρησιμοποιηση του Τσακιριδη για τριλεπτα δεν τον αφηνει να βρει ρυθμο.Ως γνωστο ειναι παιχτης που θελει πολυ ωρα την μπαλα στα χερια του.



Sorry αλλά δεν έγιναν ακριβώς έτσι.... Ο Αετός από το 1ο δεκάλεπτο είχε πάρει τα ινία του αγώνα και από το 1ο δεκάλεπτο ήταν μπροστά....

Αν ήσουν στο γήπεδο, μήπως μπερδεύτηκες από τα χαλασμένα λαμπάκια του πίνακα?

Στα αγωνιστικά τώρα, μου άρεσε πάρα πολύ η ομάδα του Αετού και κέρδισε πεντακάθαρα την… «ομάδα» του Αμαρουσίου!
Πιο αθλητικοί παίκτες, με πιο πολύ πάθος και κυρίως ομαδικότητα…
Το Μαρούσι κρατήθηκε στο σκορ χάρη στις βολές που παραδόξως ήταν εύστοχο!




ilion_player
Θέλω έστω και καθυστερημένα να μεταφέρω μια εικόνα (την οποία έχω βιντεοσκοπήσει με το κινητό μου) από το παιχνίδι του Α.Ο. ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ με τον Εθνικό. Από μικρό παιδί (είμαι 43 τώρα) έβλεπα στην τηλεόραση τον Γιάννη Ματζουράνη στα γήπεδα να βγάζει τις γνωστές κορώνες του με το "ΕΘΝΙΚΑΡΑ". Στο συγκεκριμένο παιχνίδι τον είδα μπροστά μου γεμάτο ζωντάνια που παρέπεμπε σε έφηβο να δίνει ρεσιτάλ με τις κορώνες του σε όλο το παιχνίδι. Ο άνθρωπος αυτός κλείνει αισίως τα 80 έτη τον ερχόμενο Ιανουάριο και δεν το βάζει κάτω με τίποτα. Αναγκάστηκα να εξηγήσω σε κάποιους μικρούς φιλάθλους που τον κοιτούσαν παραξενεμένοι, ποιος είναι και τι ιστορία ως φίλαθλος έχει. Μπορεί να πικραθήκαμε από την ήττα αλλά σε εμάς τους αγνούς φιλάθλους ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΤΖΟΥΡΑΝΗΣ ήταν μια όμορφη νότα μέσα στο παιχνίδι. Να είσαι πάντα καλά ΚΥΡΙΕ ΓΙΑΝΝΗ και να σε απολαμβάνουμε για πολλά χρόνια ακόμα.
Επίσης θέλω να αναδείξω μια συμπεριφορά συγκεκριμένου παράγοντα του Εθνικού (δυστυχώς δεν συγκράτησα το όνομά του και του ζητάω συγνώμη) που θυμήθηκε να με ψάξει για να με ευχαριστήσει τόσο για την παρέμβαση που είχα κάνει σε ραδιοφωνική εκπομπή αθλητικού καναλιού που ήταν καλεσμένος, όσο και για την φιλοξενεία που είχε η ομάδα του στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Αυτές τις συμπεριφορές θέλω σε κάθε παιχνίδι από όλους επειδή πάνω από όλα ομορφαίνουν το άθλημα. Είμαι άραγε πολύ ρομαντικός και ζητάω πολλά; Ίσως. Δεν θα πάψω ποτέ όμως να τις προβάλλω και να τις κοινοποιώ όπου μπορώ.
Jabar
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 77-61Τα δεκάλεπτα: 22-20, 43-32, 60-49, 77-61
Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Πολυχρόνης
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κοντούδης 3 (1), Παπαδημητρίου, Καλλιανιώτης 24 (6), Γαπκιάδης 9 (3), Γιαουρτόγλου 8 (1), Παπαγεωργόπουλος 4, Τεχλικίδης, Μπούσης, Σολωμός 15, Ροζολής, Ανδρεόπουλος 12, Ντιφαντής 2.
Ιωνικός Ν.Φ. (Σταθούλης): Θεοφυλάκος, Δρακόπουλος 8, Σωτηρίου, Μπασδέκης 18, Καμπανάς, Παναγιωτίδης 7, Καμπούρης, Διαμαντόπουλος 9 (2), Κόντος 3 (1), Ξιούρας 2, Ζευκιλής 8, Βαρνάβας 6.
Blue1965White
QUOTE
Ο Ιωνικος συνεχιζει βεβαια μαζι με τον Εθνικο τον μοναχικο τους δρομο.Απλα τωρα το μεταξυ τους ντερμπι αποκτα μεγαλυτερη σημασια οπως ειπε και ο magickaminia.


Τελικά μόνο μοναχικός δεν θα είναι ο δρόμος απ'ότι φαίνεται (τουλάχιστον για τον Ιωνικό). gspara ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια για την ομάδα μας αλλά νομίζω ότι βλέπεις πράγματα που δε βλέπουν ούτε οι πιο φανατικοί φίλοι του Ιωνικού. Προσωπικά θεωρώ ότι στόχος του Ιωνικού με βάση τις δυνατότητες που έχει δείξει η ομάδα μέχρι τώρα είναι η χωρίς άγχος σωτηρία.
gspara
QUOTE (Blue1965White @ Nov 18 2013, 09:54 ) *
Τελικά μόνο μοναχικός δεν θα είναι ο δρόμος απ'ότι φαίνεται (τουλάχιστον για τον Ιωνικό). gspara ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια για την ομάδα μας αλλά νομίζω ότι βλέπεις πράγματα που δε βλέπουν ούτε οι πιο φανατικοί φίλοι του Ιωνικού. Προσωπικά θεωρώ ότι στόχος του Ιωνικού με βάση τις δυνατότητες που έχει δείξει η ομάδα μέχρι τώρα είναι η χωρίς άγχος σωτηρία.

Blue1965White πιστευω πλεον αποτελουμε τα δυο αντιθετα ακρα,αισιοδοξιας-απαισιοδοξιας wink.gif

Ισως ειμαι λιγο αγυριστο κεφαλι,αλλα εξακολουθω να πιστευω οτι ο Ιωνικος θα ειναι σε μια απο τις δυο πρωτες θεσεις.
basketikos
QUOTE(gspara @ Nov 21 2013, 00:44 ) *
Blue1965White πιστευω πλεον αποτελουμε τα δυο αντιθετα ακρα,αισιοδοξιας-απαισιοδοξιας wink.gif

Ισως ειμαι λιγο αγυριστο κεφαλι,αλλα εξακολουθω να πιστευω οτι ο Ιωνικος θα ειναι σε μια απο τις δυο πρωτες θεσεις.


gspara, την περνω την εκδοχή σου και ας μην γνωριζόμαστε 69.gif 69.gif 69.gif

Πρώτα ομως το μεγάλο παιχνίδι της Κυριακης. Ιωνικός-Εθνικός, για 3η χρονιά σε ντερμπυ που, όπως φαίνεται, θα κάνει ρεκόρ προσέλευσης.
Παρότι το Πρωταθλημα ειναι μεγάλο, είναι ενα τεστ ιδιαίτερα σημαντικο για τον χαρακτήρα και τις προοπτικές της κάθε Ομάδας.
Ας κερδίσει ο καλυτερος (δηλαδη ο Ιωνικός)
PetranG3
Μια επισημανση μονον, επειδη γραφτηκε οτι τα εισιτηρια εχουν ηδη εξαντληθει. ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ Η ΖΗΤΗΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΩΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΕΘΝΙΚΟΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΞΕΔΡΑ (χωρις νεκρη ζωνη).

Για οποιον λοιπον θελει, ας ερθει, αλλα νωρις...Το οτι υπαρχει βεβαιοτητα οτι θα ειναι sold out δεν σημαινει οτι εχουν πουληθει τα εισιτηρια..
Reporter1983
Σε μια πολυ δυσκολη αγωνιστικη για προβλεψεις χωρις ουτε ενα στανταρ παιχνιδι μ'αρεσει να πονταρω.

Νικαια - Εθνικος 1 (Το μεγαλυτερο παιχνιδι της αγωνιστικης,ισως και του πρωταθληματος, η εδρα θα κανει τη διαφορα)

Μαρουσι - Περιστερι 1 (2 το βλεπω αλλα αν δε κερδισει ουτε αυτο το παιχνιδι το Μαρουσι που θα κερδισειwink.gif

Νηαρ - Ηρακλειο 2 (Παιχνιδι που πρεπει να κερδισουν και οι δυο για διαφορετικους λογους, θα παιχτει στο ποντο)

Ιωνικος - Χολαργος 2 (Καταδικαστικη ηττα για τον Ιωνικο)

Αετος - Ερυθραια 1 (Τεστ δυναμεων και στοχων για τις δυο ομαδες, μονο και μονο λογω εδρας)

Αμυντας - Δουκας 1 (Νικη οπωσδηποτε για τον Αμυντα σε παιχνιδι που κρυβει πολλες παγιδες ομως. Αλλιως βγαινει εκτος στοχων απο την 6η αγωνιστικη)

Ιλιον - Πολις 1 (Ματς διχως αυριο για τις δυο ομαδες, το Ιλιον φαινεται σα να χει εσωτερικα προβληματα αλλα ειναι νωρις για να χασουν τετοιο παιχνιδι)
gspara
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 1
Nτερμπι κορυφης με τον Ιωνικο να καιγεται περισσοτερο.Χρησιμη η διακοπη για την καλυτερη ετοιμοτητα των τραυματιων του.Απο την στιγμη που λειπει ο Μουκας,καθοριστικη πιστευω η αμυνα στον φορμαρισμενο Κουκα.

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1
Πολυ δυσκολα χωρις Παππα και με τους Τσαμπη-Γρυλλη ανετοιμους.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 1
Καλυτερο το Ηρακλειο,αλλα πονταρω στην εδρα της Νηαρ που καιγεται για βαθμους.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.-ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1
Παω με την εκπληξη βασει της εικονας των ομαδων.Πιστευω δεν ειναι τοσο κακος ο Ιωνικος.

ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
Αμφιρροπο ματς.Απο την Ερυθραια δεν περιμενα να ειναι τοσο καλη.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1
Πιστευω ενα κλικ καλυτερη ομαδα ο Αμυντας.

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1
Ευκολα η δυσκολα...μαλλον το πρωτο.
Jabar

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι, μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων ο αγώνας Ιωνικός ΑΣ Ν. Φ. – ΚΟ Χολαργού θα διεξαχθεί με αλλαγή έδρας ως εξής:
Α) ο αγώνας Ιωνικός ΑΣ ΝΦ – ΚΟ Χολαργού της 24/11/2013 και ώρα 17.00, για την 6η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) του 1ου Γύρου αντί του γηπέδου Ν. Φιλαδέλφειας, θα διεξαχθεί στο γήπεδο ΧΟΛΑΡΓΟΥ, με γηπεδούχο τον ΚΟ Χολαργού και φιλοξενούμενο τον Ιωνικός ΑΣ ΝΦ.
Β) ο αγώνας ΚΟ Χολαργού – Ιωνικός ΑΣ ΝΦ για την 6η Αγωνιστική τους Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) του 2ου Γύρου, αντί του γηπέδου ΧΟΛΑΡΓΟΥ, θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Ν. Φιλαδέλφειας στις 09/03/2014 και ώρα 17.00, με γηπεδούχο τον Ιωνικός ΑΣ Ν.Φ. και φιλοξενούμενο τον ΚΟ Χολαργού.
Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΠΑΟΚ – ΓΣ Ίκαρος Καλ., για την 7η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών θα διεξαχθεί στις 30/11/2013 και ώρα 15.00, στο ίδιο γήπεδο.
Κυριακή 24 Νοεμβρίου
ΔΑΚ Νίκαιας 17.00 Ιωνικός Ν. Εθνικός Σκούτας-Διμπινούδης (Μπουρνάς)
Νήαρ Ηστ 17.00 Νήαρ Ηστ-Ηράκλειο Κοντίλης-Μαντήλας (Πετράκης)
Χολαργού 17.00 Χολαργός-Ιωνικός ΝΦ Μαραμής-Χρηστίδης Ηλ. (Χασάπης)
Στρέφη 17.00 Αετός-Πανερυθραϊκός Θεοδωρόπουλος-Καλογερόπουλος Λ. (Βαμβακάς)
Υμηττού 17.00 Αμύντας-Δούκας Παπαφωτίου-Ραχιώτης (Παπαγιαννόπουλος)
Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Πόλις Καλλιθέας Πόντας-Μηλαπίδης (Παπαδόπουλος Στ.)
Jabar
Διέγραψα δύο σχόλια,το δεύτερο γιατί περιλάμβανε και το πρώτο άλλωστε ήταν σχόλιο στο πρώτο.Το πρώτο γιατί θα μπορούσε να δυναμιτίσει το παιχνίδι και περιείχε και ένα είδος απειλής,ψυχολογικής πίεσης προς τους διαιτητές.
PetranG3
QUOTE(Jabar @ Nov 24 2013, 13:51 ) *
Διέγραψα δύο σχόλια,το δεύτερο γιατί περιλάμβανε και το πρώτο άλλωστε ήταν σχόλιο στο πρώτο.Το πρώτο γιατί θα μπορούσε να δυναμιτίσει το παιχνίδι και περιείχε και ένα είδος απειλής,ψυχολογικής πίεσης προς τους διαιτητές.



Δεν πειραζει Τζαμπαρ...Αυτοι που επρεπε να το δουν μαλλον το εχουν δει...Κι αν δεν το ειδαν, θα το καταλαβουν σε λιγες ωρες...σε περιπτωση που, δηλαδη..
Vas
Δηλαδή άμα γίνει κανένα φαλτσοσφύριγμα.... καήκαμε?!?! rolleyes.gif
PetranG3
QUOTE(Vas @ Nov 24 2013, 14:16 ) *
Δηλαδή άμα γίνει κανένα φαλτσοσφύριγμα.... καήκαμε?!?! rolleyes.gif



Προφανως και δεν μιλαμε για ουτε 1, ουτε 2, ουτε 3 φαλτσοσφυριγματα...Αυτα συμβαινουν...
Εγω προσωπικα, δεν πιστευω οτι υπαρχει καποιος που μεσα σε 1.000 ατομα να ερθει να κανει κατι..

Απλως γραφτηκε, οτι 1 εκ των 2 ρεφ, εχουν περαν του δεοντος φιλικη σχεση με συγκεκριμενο προσωπο..

Στη Νικαια, ευτραπελα εξαλλου εχουν να γινουν παρα πολλα χρονια...Ισως βεβαια γιατι κανενας διαιτητης δεν εχει προκαλεσει και γιατι η οποια ομαδα ηρθε να κερδισει, κερδισε δικαια...Οπως περσι η Λιβαδεια, προ-περσι η Μανδρα κ.ο.κ.
margiou3
Φιλάκια σε όλους απο τον παντοδύναμο Ιωνικό και τον πύρινο κόσμο του!

Τα υπόλοιπα όταν ηρεμήσω!
icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
Jabar
Τα αποτελέσματα:


Μαρούσι-Περιστέρι 74-68
Ιωνικός Ν.- Εθνικός 66-52
Νήαρ Ηστ-Ηράκλειο 59-64
Χολαργός-Ιωνικός ΝΦ 73-57
Αετός-Πανερυθραϊκός 82-81
Αμύντας-Δούκας 94-89
Ένωση Ιλίου-Πόλις Καλλιθέας 79-74



ΜΑΡΟΥΣΙ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-68

Τα δεκάλεπτα:20-18, 39-42, 59-58, 74-68

Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος - Ζακεστίδης

Μαρούσι (Μάγειρας): Κουκουράβας 9 (1), Κούσουλας 8 (1), Τσακιρίδης 2, Κουπίδης 17 (2), Τοπάλης 16 (2), Μαχαίρας 17, Τζέμης 3, Φωτητζόγλου 2, Αλεξίου

Περιστέρι (Βλάχος): Βούλγαρης 19 (2), Γιαννίκος 4, Σκούλιδας 6, Σκούταρης 12, Χριστόδουλος 8, Κακλαμανάκης 7, Κελεσίδης 10



ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 79-74
Τα δεκάλεπτα: 25-20, 38-31, 52-53, 79-74

Διαιτητές: Πόντας - Μηλαπίδης
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Μισιακός): Σπυρόπουλος, Μπέλλας Γ. 4 (1), Σκαλωμένος 4, Μητρόπουλος 14 (1), Παπαηλίου, Γκέρος 5, Μπέλλας Οδ. 14 (1), Ροδοστόγλου 22 (1), Μπάρδας 11 (1), Στράγκας 5.
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Λούντζης): Μπογδανίδης 3 (1), Συγλέτος 2, Λουκάς 4, Γραμματικός 14 (1), Βελιζιώτης 7 (1), Κασπαριάν 21 (2), Καρυδάκος, Μάτσας, Μακρόπουλος 21, Σπανάκος 2.



ΙΩΝΙΚΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ 66-52

Διαιτητές: Σκούτας – Διμπινούδης.
Τα δεκάλεπτα: 8-6, 27-19, 45-33, 66-52.
Ιωνικός (Καραγιάννης): Βερτούδος, Βιδάλης 8 (2), Κούτουλας 1, Ντακούλιας 16 (1), Μπολάτογλου, Λόλας 8 (1), Τασόπουλος 10, Κούργιας, Βλάχος, Θυμνιός 6, Κουκουνιάς 13, Βεσκούκης 4.
Εθνικός (Σορώτος): Τραφαλής 2, Ψυλέας, Καρυπίδης 7 (1), Κουκάς 14 (1), Τζιάλλας 2, Ζώρζος 3 (1), Παγώνης 9, Μούκας 2, Τάγαρης, Γιανναλέτσος 12.



ΑΜΥΝΤΑΣ - ΔΟΥΚΑΣ 94-89

Διαιτητές: Παπαφωτίου – Ραχιώτης.
Τα δεκάλεπτα: 24-28, 46-46, 73-69, 94-89.
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 11, Τοπάλι 6 (1), Χούμας 10 (1), Βαρδιάνος 6 (2), Γεωργοπαπαδάκος 20 (4), Δορκοφίκης 9 (3), Παπαργυρόπουλος 12 (1), Κουκουνιάς 4, Βογιατζής 16, Μαντζούρος.
Δούκας (Γιαννόπουλος): Καλαϊτζής 5, Κεφαλάς 4, Πρισκομμάτης , Mελάς 12 (2), Ντέντα 2, Τομαράς 20 (2), Ζακυνθινός 17 (1), Καραβανάς 12, Μιχαλόπουλος 2, Θέος 15 (3).



ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 59-64
Τα δεκάλεπτα: 14-14, 27-38, 48-52, 59-64
Διαιτητές: Kοντίλης-Μαντήλας
Νήαρ Ήστ (Καρνέσης): Τζιβελέκας, Χατζηκωστής 12 (4), Αττίκος, Λιτόπουλος 4, Καπετζόγλου 1, Τσολάκης 14 (1), Καραμπάς 8 (2), Ταζιάνης, Χαμαϊδής, Γκαβανόπουλος 14 (1), Παπαγεωργίου, Μούγιος 6.
Ηράκλειο (Ράλλης): Χαρωνίτης, Πετράκης 2, Παπαδάκης 9, Σακελλαράκης, Μπαλάφας 17, Αρναουτάκης 8, Αγαπιάδης 9 (2), Φραγκιαδάκης, Στρατάκης, Πάλλης, Γκιζόγιαννης 19 (1).


ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ. 73-57
Διαιτητές: Μαραμής – Χρηστίδης.
Τα δεκάλεπτα: 22-16, 40-26, 53-44, 73-57.
Χολαργός (Κατσούνης): Αναγνωστάκης 5, Παπαδημητρίου 8 (2), Αυγενικός 5 (1), Αποστολίδης 8, Σακελλαρόπουλος 3 (1), Σοφρωνάς 7, Πρίτσος 6 (1), Πουλής 11 (2), Βίτσιος, Κιαπέκος 16, Τσιώκος, Ζαχαράκης 4.
Ιωνικός Ν.Φ. (Σταθούλης): Παπαντωνίου, Δρακόπουλος 3 (1), Μαυραγάννης 8, Μπασδέκης 13, Θεοφιλάκος 1, Καμπούρης 4, Διαμαντόπουλος 3 (1), Κοντοές, Ξιούρας 10 (3), Βαρνάβας 6, Ζευκιλής 9.

ΑΕΤΟΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 82-81
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος – Καλογερόπουλος Λ..
Τα δεκάλεπτα: 21-13, 41-31, 65-56, 82-81.
Αετός (Παπαμάρκος): Οικονομάκης 6 (1), Μητσάκης 17 (2), Πασπαλάς, Εμμανουηλίδης 9, Φωτίου 19 (3), Μόρφης 2, Μπάζιος, Μιχόπουλος 5 (1), Λοϊζίδης, Μπένος 6, Κατιάκος 18.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κοντούδης 12 (2), Παπαδημητρίου, Καλλιανιώτης 16 (2), Γαπκιάδης 7 (1), Γιαουρτόγλου 3, Παπαγεωργόπουλος 2, Σολωμός 29, Ροζολής 2, Κουλουμπής, Ανδρεόπουλος 6 Ντιφαντής 4.

Η βαθμολογία (σε 6 αγώνες): Ιωνικός Νικαίας 11, Εθνικός Πειραιώς 11, Αετός 11, Πανερυθραϊκός 10, Ηράκλειο 10, Χολαργός 10, Δούκας 9, Περιστέρι 9, Αμύντας 9, Μαρούσι 9, Ένωση Ιλίου 8, Νήαρ Ηστ 7, Πόλις Καλλιθέας 6, Ιωνικός Ν.Φ. 6.




aionio talento
QUOTE(margiou3 @ Nov 24 2013, 18:09 ) *
Φιλάκια σε όλους απο τον παντοδύναμο Ιωνικό και τον πύρινο κόσμο του!

Τα υπόλοιπα όταν ηρεμήσω!
icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif


Ντερμπυ των ντερμπυ ηταν και μαλιστα για 3η σερι χρονια αν θυμαμαι σωστα . .

Περα απο το ποιος ειχε φιλο ποιον . . . smiley.gif κανα Μπασκετικο που να αφορα το ματς ??
basketikos
QUOTE(aionio talento @ Nov 24 2013, 23:42 ) *
Ντερμπυ των ντερμπυ ηταν και μαλιστα για 3η σερι χρονια αν θυμαμαι σωστα . .


Σωστα, και φτάσαμε στο 4-0, αφου κερδίσαμε για αλλη μια φορά. Μεγάλη χαρά γιατι περα απο τις πειραϊκές ιδιαιτερότητες, συναντηθηκαν 2 απο τις υγιεστερες περιπέτειες του Ελληνικου μπάσκετ τα τελευταία χρόνια, και η Ομάδα μας επικράτησε και πάλι.

Μοναδική ατμόσφαιρα - θα συμφωνησουν ολα τα παιδια του Εθνικου οτι δεν υπηρχε παρατράγουο ουτε για 1 δευτερολεπτο. Καλυτερη απο ποτέ, απο 1.000 και πλεον Νικαιώτες. Αυτος ο κοσμος αξιζει καλύτερα Σαββατοβραδα....


Στο αγωνιστικό: Η αμυνα του Ιωνικου δεν αφησε τον Εθνικο να μπει ποτέ στο παιχνίδι. Απο την περιφέρεια τα εσπασαν στα τριποντα, ενω και στο καλάθι ειμαι σιγουρος οτι εχαααν την μαχη των ρημπαουτ. Σκοραραν με βολές (ειχαν και 4 απο 2 τεχνικές ποινες)

Επιθετικά, ο Ιωνικός ηταν νευρικός στο πρωτο 10λεπτο, ετρεξε στο 2ο και πηρε διαφορα, ενω στο β ημιχρονο με ηρεμο μπάσκετ διατηρησε την διαφορά πανω απο το +8 για ολο το 20λεπτο. Βρηκαν ολοι τον δρομο στο καλάθι και ετσι εγιναν ολα ευκολα. Στο τελευταιο πεντάλεπτο, οι επιθεσεις εγινα πιο αργες, και εκει δειξαμε τεραστια ωριμότητα στην διαχειριση των επιθέσεων. Ο Εθνικός τελικα μας δυσκολεψε λιγοτερο απ' οτι το Ηρακλειο και ο Αετος..

Με την λήξη σκοράραμε τρίποντο, και πηγαμε την διαφορα στο +14. Ελπίζω να μην χρειαστεί, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Τωρα ο Δουκας εκτός, θελει συγκεντρωση, γιατι αλλιως το σημερινο θα πάει στραφι...

Α, και να μην ξεχάσω: πολυ βαμβάκι....., μα πολύ βαμβάκι..

Κλεινω με αυτο που ξεκίνησα: Απιστευτος ο κόσμος μας.
Jabar
www.holargosbc.gr
Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 73-57 στον Χολαργό

Διαιτητές: Μαραμής – Χρηστίδης.

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 40-26, 53-44, 73-57.

ΚΟ Χολαργού (Κατσούνης): Αναγνωστάκης 5, Παπαδημητρίου 8 (2), Αυγενικός 5 (1), Αποστολίδης 8, Σακελλαρόπουλος 3 (1), Σοφρωνάς 7, Πρίτσος 6 (1), Πουλής 11 (2), Βίτσιος, Κιαπέκος 16, Τσιώκος, Ζαχαράκης 4.

Ιωνικός Ν.Φ.(Σταθούλης): Παπαντωνίου, Δρακόπουλος 3 (1), Μαυραγάννης 8, Μπασδέκης 13, Θεοφιλάκος 1, Καμπούρης 4, Διαμαντόπουλος 3 (1), Κοντοές, Ξιούρας 10 (3), Βαρνάβας 6, Ζευκιλής 9.

01/12/2013

Επόμενος αγώνας.

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ στον Χολαργό
Όπως γράφει και το site μας
Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη

Ματς που έπρεπε να το πάρουμε και το πήραμε. Είχαμε διαστήματα με καλό μπάσκετ και διαστήματα πολύ μέτρια.Πολλές βολές χαμένες, καμιά 15αριά δικές μας.Σταθερή αναφορά, η καλή άμυνα μας ,που την βοηθούσε βέβαια η αστοχία του Ιωνικού.Κρατάμε τη νίκη και ένα άλλο θετικό σημάδι, ότι σιγά- σιγά εμφανίζονται και άλλοι που κάνουν καλές εμφανίσεις.Κοντά στον πολύ καλό Κιαπέκο, σήμερα ήταν και ο Πουλής.Καλός και ο Αποστολίδης.Διάθεση υπήρξε οπότε ,δεν πειράζει αν στο τέλος όλοι ήθελαν να κάνουν το κάτι παραπάνω , αυτό δεν χρειάζεται,αλλά εμφανίστηκε σε σημείο που το ματς είχε τελειώσει.
PetranG3
Μια σημειωση επειδη απ οτι φαινεται διαβαστηκε απο δω...
Σ.Κ. "φιλος" με τον εναν ρεφ...δεν εννοουμε Κωστας Σορωτος...

Ξερει αυτος... 3 χρονια τωρα παραμονες παιχνιδιων, Ιωνικου - Εθνικου, ειτε για αλλαγες εδρας σε αγωνες μπαραζ ειτε ειτε ειτε...

Τον τιμα τον Σορωτο που αναγνωριζει τη νικη μας κατι που με το ζορι και αν εκανε περσι κι εκτοτε δεν μου ηταν συμπαθης...

Ποιο βαμβακι...Κανενα βαμβακι...Απλως ηταν κακος ο Εθνικος και αμυντικα καλοι εμεις...
Αυτα ειδικα που ελεγε ο βοηθος προπονητη του Εθνικου, αν τα πιστευει, να το κοψει κατευθειαν το μπασκετακι...

"3 φαουλ μας κανουν, το 1 μας δινεις.
Μας εχεις σφαξει σημερα κλπ"...

Οταν ο Εθνικος μενει στο παιχνιδι και πετυχαινει ποντους στο τελος απο τραβηγμενα, μα πολυ τραβηγμενα φαουλ-βολες...

Ο ιδιος που τολμησε μεσα στη Νικαια να πει στον Αντωνη Χατζηκυριακο "του τα χεις σκασει;" για να φανε και οι 2 απο τεχνικες ποινες...

Το ξυλο που εχει φαει κατω απο το καλαθι ο Τασσοπουλος σημερα, δεν το χω ξαναδει....Πραγματικα δεν το εχω ξαναδει...

Ο Τζιαλας κανει φαουλ στον Κουκουνια, ο Κουκουνιας διαμαρτυρεται, του κολλαει στη μουρη ο Τζιαλλας, ο Κουκουνιας φευγει για την αμυνα. Ο Τζιαλλας τον παει καροτσι και τον σπρωχνει εμφανως κατω. Τιποτα, στην επομενη φαση κανει φαουλ ο Βιδαλης και φευγει στον ρεφ για διαμαρτυρια...και τσιμπαει τοσο μα τοσο ευκολα το Τ...

Απο το 2' εχει φαει προειδοποιητικη Τ ο Καραγιαννης, οταν απο την αλλη μερια, οι αλλοι ειναι στο πιτσι πιτσι... Ειδικα ο βοηθος που ωρύεται..


Δεν εχει υπαρξει ο παραμικρος τραμπουκισμος, οπως γραφεται σε οπαδικο φορουμ απο μειοψηφια (ευτυχως)...30 φιλοι του Εθνικου, παρακολουθησαν το παιχνιδι χωρις να τους πειραξει κανεις..


Παντα κυριος και πολυ σοβαρος ο Βασιλης ο Δερβος και παντα θα λεω καλες κουβεντες για εκεινον...
Η διοικηση του Ιωνικου, τον εκτιμα και το ξερει...
Απλως αυτοι που τον περιστοιχιζουν πρεπει κι εκεινοι κατι να δειξουν περα απο το μποι τους...αλλα μ αυτα που κανουν, δεν βοηθουν και τοσο...


Τελος παντων...αυτο για τη διαιτησια δεν θα μεινει ετσι...Επειδη κερδισαμε, δεν λεει κατι...
Ο κοσμος μας δε, εχει κανει μεγαλα βηματα προοδου... Καποτε θα ειχε γινει ροντεο....
Εδω και 3 χρονια, στη Νικαια δεν εχει υπαρξει καμια τιμωρια, καμια συσταση...


Για τα αγωνιστικα, τα ειπε ολα ο μπασκετικος...
Θα υπαρξει και συντομα αρθρο στη σελιδα μας...
gspara
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=15
Επιστροφη Γιωργου Σιμου στον παγκο του Πολις.
Χ.Π
Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας μεταξύ των Σωματείων Πόλις ΑΣ Καλλιθέας – ΑΟ Αμύντας, για την 7η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 01/12/2013 αντί ώρας 17.00 και του γηπέδου Εθν. Αντιστάσεως θα διεξαχθεί ώρα 17.30 και στο κλειστό γυμναστήριο «Εσπέρου» (Μόλωνος και Χαρ. Τρικούπη, Καλλιθέα)....
Jabar
Συνέντευξη του Ηλία Πουλή μετά το ματς στην Ειρήνη Κουμουτσέα για το http://www.myxolargos.gr.
H κοπελιά κάνει πολύ καλή δουλειά σε ένα site με πολύ καλή πληροφόρηση για όλα τα τεκταινόμενα στην περιοχή μας.
Για τον Ηλία άντε και καλύτερα μπορείς. Είναι παιδί του συλόγου και φίλου που κατά καιρούς βρίσκεται στη διοίκηση και βοηθά όπως μπορεί.



Για το παιχνίδι μας μίλησε ο Ηλίας Πουλής που σημείωσε 11 πόντους και 2 τρίποντα:


«Σήμερα κάναμε ακόμα ένα βήμα για την παραμονή στην κατηγορία, που είναι και ο πρώτος στόχος μας, όπως έχουμε ξαναπεί. Κερδίσαμε τον Ιωνικό σε ένα θεωρητικά ντέρμπι. Είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού καθ’ όλη την διάρκειά του, ήμασταν μπροστά στο σκορ και έτσι καταφέραμε να φτάσουμε σε αυτήν την σημαντική νίκη. Θεωρώ ότι αξίζαμε να κερδίσουμε γιατί κάναμε μια καλή εμφάνιση και δουλέψαμε σκληρά όλη την εβδομάδα γι’ αυτό το παιχνίδι.»

gspara
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
Ο Εθνικος εκανε την ηττα του.Μεχρι την ρεβανς του δευτερου γυρου δυσκολα να ξαναχασει.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
Δυσκολα ομως χωρις Παππα-Τσαμπη και κοσμο.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. 1
Ευκολα.

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 1
Μετα τις εμφανισεις των 6 πρωτων αγωνιστικων μπορουμε να πουμε οτι ο Χολαργος ειναι φαβορι για τη νικη.Πιστευω θα γινει πολυ ωραιο παιχνιδι.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
Πολυ καλη η Ερυθραια,ειδικα εντος.Το Ιλιον προβληματιζει.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Με ανεβασμενη ψυχολογια για το διπλο.Ευκολα η δυσκολα δεν υπαρχει αλλο αποτελεσμα.

ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 2
Δεν ηρθε ακομη η ωρα για την πρωτη νικη.
aionio talento
QUOTE(gspara @ Nov 29 2013, 23:21 ) *
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
Ο Εθνικος εκανε την ηττα του.Μεχρι την ρεβανς του δευτερου γυρου δυσκολα να ξαναχασει.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
Δυσκολα ομως χωρις Παππα-Τσαμπη και κοσμο.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. 1
Ευκολα.

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 1
Μετα τις εμφανισεις των 6 πρωτων αγωνιστικων μπορουμε να πουμε οτι ο Χολαργος ειναι φαβορι για τη νικη.Πιστευω θα γινει πολυ ωραιο παιχνιδι.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
Πολυ καλη η Ερυθραια,ειδικα εντος.Το Ιλιον προβληματιζει.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Με ανεβασμενη ψυχολογια για το διπλο.Ευκολα η δυσκολα δεν υπαρχει αλλο αποτελεσμα.
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 2
Δεν ηρθε ακομη η ωρα για την πρωτη νικη.



''Eσκασε'' η πρωτη εκπληξη (κατα τη γνωμη μου) Καποιος που ήταν στο μάτς ας μας πει !

Ειδικά στην θέση 5 περιμενα τασσοπουλο να μην έχει αντιπαλο . .
basketikos
bball.gif Ιωνικος χωρις συγκεντρωση για μεγάλο διαστημα. Πιστευαμε οτι το ματς με τον Εθνικό συνεχίζεται.. Λάθος..
- Ματς ποντο-ποντο για 20 λεπτα. Πολλές χαμενες βολες απο Ιωνικό. Διαιτησια, έδρα οσο δεν παει.
- Δουκας με συγκεντρωση στο 3ο δεκάλεπτο. Ιωνικος δυστυχώς δεν σκοραρει. ελλειψη καθαρου μυαλού -8,
- Στο τεταρτο, λάθη του Δουκα, ηρωισμος Ιωνικού, κάποια μεγάλα σουτ, 65-68, 71-73 και θέλει 49. Δεν σκοράρουμε τρώμε καλάθι, παραταση. Δουκας ψυχραιμος κερδίζει

bball.gif Χασαμε γιατι: Δεν μπορεσαμε (για δευτερη φορα) να διαχεριστουμε τον αερα του φαβορι...Δεν μπορεις να χανεις 10-15 βολές, δεν μπορεις να κάνεις λάθη συγκεντρωσης σε αμυνα-επιθεση, και να κερδίζεις μονο με 5-10 λεπτα σωστου μπάσκετ. Ενίοτε δεν αρκουν. Έπρεπε να τους ειχαμε σκοτώσει απο την αρχή, οχι να εχουμε δεκαλεπτο 24-26.

Χασαμε γιατι: Ο Δουκας ειναι καλή ομάδα: Ζακυνθινος, Τομάρας, ο βετερανος Καλαίτζης, Θέος και οι 2 ψηλοι του στο ροτεισον, ειναι αρκετοι για να κερδισουν οποιαδηποτε ομάδα απ' οσες εχω δει.

bball.gif Ωραια ατμοσφαιρα στο γηπεδο, αρμονική συνυπαρξη φιλάθλων, πολυ φωνη και απο τις 2 πλευρές.

bball.gif Αφήνω στο τελος τους γκρι γιατι δεν θέλω αλλοθι. Χασαμε για τον λογο που εγραψα παραπάνω: 'διοτι δεν ανταποκριθειν στας απαιτησεις του αγώνος".
Αλλά, μετα την 'σφαγη με το βαμβάκι' με τον Εθνικό (το λεω απλά), σήμερα είχαμε μια δεύτερη πολυ κακή, μα πολύ κακή διαιτησια. Αν δεν έπαιζαν τοοοσο εδρα. (Ο Κουτουλας εφαγε αγκωνια που τον εστειλε στο νοσοκομειο, και πήρε φλοπινγκ...) θα είχαμε φυγει νικητες. Πιστεύω οτι αδικηθήκαμε κατάφωρα.

Αλλά επαναλαμβάνω, φταιμε μονο εμεις: για να μην εχεις αυτά, κανεις το ματσακι 2πλό απο το Μαρούσι ως την Π. Κοκκινιά και φευγεις κύριος.

bball.gif Το Πρωταθλημα ειναι μαραθώνιος. Συνεχιζουμε δυνατα, και πάμε σε 8 μερς για την νίκη με το Πολις
Jabar
Σάββατο 30 ΝοεμβρίουΑθλ. Κ. «Δαϊς» 16.30 Δούκας-Ιωνικός Ν. Μπούκας-Κάρδαρης (Πετρίδης)
Κυριακή 1 ΔεκεμβρίουΚερατσινίου 17.00 Εθνικός-Μαρούσι Παπαφωτίου-Μηπαλίδης (Τσάμης)
Α. Παπανδρέου (κθ) 17.00 Περιστέρι-Νήαρ Ηστ Ραχιώτης-Τσαχάκης (Μαυρουδής)
Ηράκλειο 17.00 Ηράκλειο-Ιωνικός ΝΦ Σπυρόπουλος Α-Ντάνος (Κουρκουνάκης)
Χολαργού 17.00 Χολαργός-Αετός Τσαρούχα-Ζακεστίδης (Μουζάκης Στ.)
Ν.Ερυθραίας 17.00 Πανερυθραϊκός-Ένωση Ιλίου Αποστολίδης-Σιώκας (Σιώκας)
ΚΓ Εσπέρου 17.30 Πόλις Καλλιθέας-Αμύντας Παυλόπουλος-Αναστασίου (Ευστρατίου)
nikitas111
Απροετοίμαστοι - Αδιάβαστοι - Υπερόπτες - Εγωκεντρικοί

Αυτοί είμασταν χθες (Διοίκηση - Παίκτες - Προπονητές) και γι'αυτό το λόγο χάσαμε δίκαια από μια ομάδα καλή πλην όμως όχι καλύτερη από εμάς σε μια παιδική κατα τα άλλα έδρα.

Συγχαρητήρια στο Δούκα για τη νίκη και για την εξαιρετική φιλοξενία που επεφύλαξε στους φίλους του ΙΩΝΙΚΟΥ που ακολούθησαν την ομάδα.

Εμείς από εδώ και πέρα πρέπει να δουλέψουμε περισσότερο αν θέλουμε να πετύχουμε κάτι και φυσικά να βλέπουμε παιχνίδι με παιχνίδι.Ας πάμε έτσι και μόνο έτσι και ας κάνουμε το ταμείο στο τέλος.

Καλημέρα σε όλους και καλή επιτυχία στις ομάδες σας σήμερα. smilie_schal1.gif
George Papatheodorou
Τα φύλλα αγώνα:
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΝΗΑΡ ΗΣΤ 88-90
Διαιτητές: Ραχιώτης, Τσαχάκης
Τα δεκάλεπτα: 20-14, 40-28, 60-52, 78-78 (κ.δ.), 88-90
ΓΣ Περιστερίου (Βλάχος): Γιαννίκος 12(4), Ξιούρας, Σιμιτζής, Βούλγαρης 18(3), Κελεσίδης 10(1), Σκουλίδας 24(3), Σκούταρης 9, Χριστόδουλος 15, Κακλαμανάκης.
Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Χατζηκωστής 20(4), Αττίκoς 2, Λυτόπουλος 1, Καπετζόγλου, Τσολάκης 19(1), Καραμπάς 27(2), Κούτα, Γκαβανόπουλος 15(1), Mούγιος 6.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 52-72
Διαιτητές: Αποστολίδης – Σιώκας.
Τα δεκάλεπτα: 15-17, 29-32, 45-51, 52-72.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κοντούδης 7 (1), Καλλιανιώτης 13 (1), Γαπκιάδης 9, Γιαουρτόγλου 7 (2), Παπαγεωργόπουλος, Γεωργίου, Σολωμός 7, Ροζολής 3 (1), Κουλουμπής 6, Ντιφαντής.
Ένωση Ιλίου (Μισιακός): Σπυρόπουλος, Μπέλλας Γ. 2, Κεφαλάς, Σκαλωμένος 2, Μητρόπουλος 6, Παπαηλίου, Γκέρος 9, Μπέλλας Ο. 14 (4), Ροδοστόγλου 8, Μπάρδας 23 (6), Στράγκας 8.

ΕΘΝΙΚΟΣ - ΜΑΡΟΥΣΙ 64-55
Διαιτητές: Παπαφωτίου – Μηπαλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 22-11, 42-31, 54-38, 64-55.
Εθνικός (Σορώτος): Τραφαλής 10, Ψυλέας 11, Κουκάς 7 (1), Τζιάλλας 8, Ζώρζος 9 (2), Παγώνης 2, Μούκας 13 (3), Γιανναλέτσος 4, Χριστοδουλόπουλος.
Μαρούσι (Μάγειρας): Κουκουράβας 8 (2), Φωτητζόγλου 11 (1), Κούσουλας 2, Τσακιρίδης 11 (3), Κουπίδης 6 (1), Τοπάλης 3, Μαχαίρας 11, Τζέμης 1, Καμπούρης 2.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 82-71
Διαιτητές: Σπυρόπουλος Α. – Ντάνος.
Τα δεκάλεπτα: 19-15, 35-35, 67-53, 82-71.
Ηράκλειο (Ράλλης): Χαρωνίτης, Πετράκης, Πάλλης 8, Στρατάκης 2, Θεοδωρίδης, Γκιζόγιαννης 25 (3), Μαραγκάκης, Παπαδάκης 8, Σακελλαράκης 8, Μπαλάφας 13, Αρναουτάκης 10, Αγαπιάδης 8 (2).
Ιωνικός Ν.Φ. (Σταθούλης): Καμπάνας, Δρακόπουλος 7 (1), Κόντος 3 (1), Μπασδέκης 12, Θεοφιλάκος 9 (1), Παναγιωτίδης 8, Καμπούρης 6, Ζευκιλής 11, Βαρνάβας, Ξιούρας 5, Σωτηρίου, Διαμαντόπουλος 10 (2).

ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΑΕΤΟΣ 58-80
Τα δεκάλεπτα: 15-21, 29-41, 49-63, 58-80
Διαιτητές: Τσαρούχα-Ζακεστίδης
Χολαργός (Κατσούνης): Αναγνωστάκης 9 (1), Παπαδημητρίου 2, Αυγενικός 6, Αποστολίδης 12, Αγόρης, Σοφρωνάς 8 (2), Πρίτσος 3, Πουλής 5 (1), Κιαπέκος 7, Τσιώκος 1, Ζαχαράκης 5 (1).
Αετός (Παπαμάρκος): Οικονομάκης 3, Μητσάκης 11 (1), Κόκκαλης 11, Πασπαλάς 2, Εμμανουηλίδης 10, Φωτίου 7 (1), Μόρφης 11 (1), Μπάζιος 2, Μιχόπουλος 5 (1), Λοϊζίδης 2, Μπένος 9, Κατιάκος 7.

magickaminia
Συμφωνω με τα παιδια της Νικαιας οτι το πρωταθλημα αυτο ειναι Μαραθωνιος. Ομως μετρανε τα αποτελεσματα των διεκδικητων και στον αγωνα με το Δουκα ο Εθνικος περασε με παρτυ. Αυτη η ηττα λειπει λοιπον απο τη βαθμολογια του Εθνικου. Αρα πρεπει να κανει ο Ιωνικος νικες σε εδρες ή και με ομαδες που θα ρεφαρει την ηττα αυτη , οπως και την ηττα του Περιστεριου , που συγνωμη που το λεω αλλα ο Εθνικος δεν θα κινδυνευσει εκει. ΕΙναι σωστη η αποψη οτι τα παιδια του Ιωνικου εχουν ενθουσιασμο απο τη νικη επι του Εθνικου αλλα μεχρι εκει. Καθε ματς ειναι ξεχωριστο και μοναδικο και κυριως δεν ξαναεπαναλαμβανεται. Ο δρομος ειναι μακρυς αλλα στο τελος θαβρισκεται στη κορυφη αυτος που θα κανει τα λιγοτερα λαθη. Καλη συνεχεια σε ολα τα παιδια. Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι η ηττα απο το Δουκα θα κανει ζημια στο τελος αν δεν κανει καποια παρομοια ηττα και ο Εθνικος. blove.gif
aionio talento
QUOTE(magickaminia @ Dec 2 2013, 13:10 ) *
Συμφωνω με τα παιδια της Νικαιας οτι το πρωταθλημα αυτο ειναι Μαραθωνιος. Ομως μετρανε τα αποτελεσματα των διεκδικητων και στον αγωνα με το Δουκα ο Εθνικος περασε με παρτυ. Αυτη η ηττα λειπει λοιπον απο τη βαθμολογια του Εθνικου. Αρα πρεπει να κανει ο Ιωνικος νικες σε εδρες ή και με ομαδες που θα ρεφαρει την ηττα αυτη , οπως και την ηττα του Περιστεριου , που συγνωμη που το λεω αλλα ο Εθνικος δεν θα κινδυνευσει εκει. ΕΙναι σωστη η αποψη οτι τα παιδια του Ιωνικου εχουν ενθουσιασμο απο τη νικη επι του Εθνικου αλλα μεχρι εκει. Καθε ματς ειναι ξεχωριστο και μοναδικο και κυριως δεν ξαναεπαναλαμβανεται. Ο δρομος ειναι μακρυς αλλα στο τελος θαβρισκεται στη κορυφη αυτος που θα κανει τα λιγοτερα λαθη. Καλη συνεχεια σε ολα τα παιδια. Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι η ηττα απο το Δουκα θα κανει ζημια στο τελος αν δεν κανει καποια παρομοια ηττα και ο Εθνικος. blove.gif



Λαθος προσεγγιση ! πιστευω οτι και ''μεσα'' απο την ομαδα σου θα διαφωνουν ! Πριν γινει το ματς - εκτος

έδρας με ομαδα τετοιου βεληνεκους (οπως και αν ειναι αυτη τη στιγμη) δεν ειναι οτι καλυτερο . . .
οταν μαλιστα

η συκγκεκριμενη ομαδα εχει ηδη κανει (το εγραψες κι εσυ) μια ''ζημια'' !!!
basketikos
Eχετε δικιο οτι κάθε ηττα κοστιζει. Αλλο να εισαι 7-0 και άλλο 5-2.

Απο την άλλη πλευρα, δεν ειναι Πρωταθλημα που θα κλεισει με 24-2 ή 23-3.
Εδω ο gspara επιασε 3/7 χθες. 69.gif 69.gif 69.gif
Αν σας ελεγα Ερυθραια -Ιλιον σας δινω 18 ποντους και περνω Ιλιον θα γελαγατε μεχρι σημερα.
Αν σας ελεγα Ηρακλειο-ΝΦ 35-35 ημιχρονο, θα σταματαγατε την συζητηση.
Οσο για το 'περνάω ευκολα': Σορρυ μαγκες αλλά ο Δουκας εκτός απο την κακια βραδυα με τον Εθνικο δεν ειχε άλλο προβλημα - και χθές, όπως πηγε το παιχνιδι το πηρε στις λεπτομερειες.
Και να μην ξεχασω οτι ο Ιωνικος εχασε 2 ματς στην παράταση - αρα πάλι λεπτομερειες.


Πως ανεβαινεις:
Περσι Ψυχικο και ΑΕΚ πηγαν τρενο αλλα ο τρίτος ειχε 8 ηττες. Nωριτερα ο Φιλαθλητικος ανεβηκε με 5 και η Κηφισια με 6 ηττες.
Πως πέφτεις;
Και να μην ξεχασω οτι χρειαζεσαι 10 για να σωθείς - άρα ο Εθνικος (οπως λένε τα παιδια) ειναι 4 νικες απο τον στόχο του. icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif (πλάκα κάνω - μην παρεξηγηθουμε, αλλά οπως ξερετε αυτη η κοντρα μας ιντριγκάρει peace.gif peace.gif )

Συνεπώς τα φαβορι της Κατηγοριας ΕΘΝΙΚΟΣ-ΑΕΤΟΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΜΑΡΟΥΣΙ εχουν να κάνουν ήττες. Το κακό ειναι οτι με κάθε ηττα, λιγοστεύον οι τζόκερ (εδω μιλάει με ορους τράπουλας ο Μπουτάρης, εμεις θα το τσιγκουνευτουμε;;).

Για εμάς νομιζω οτι η γιορτη που στήνεται στον Πλάτωνα καθε Κυριακή οδηγησε δις την Ομάδα σε αποπροσανατολισμο. Και μετα θέλουμε 30' για να παρουμε μπροστα..
ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ ΜΑΣ: ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΚΑΙ ΝΙΚΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΙΣ - Kαι την Δευτέρα ειναι μια άλλη μερα.
gspara
QUOTE (basketikos @ Dec 2 2013, 16:20 ) *
Απο την άλλη πλευρα, δεν ειναι Πρωταθλημα που θα κλεισει με 24-2 ή 23-3.
Εδω ο gspara επιασε 3/7 χθες. 69.gif 69.gif 69.gif

Πλησιαζω στον μεγαλο μου στοχο....0/7 biggrin.gif
Πολυ ωραιο το ποστ basketike,συμφωνω απολυτα.Το πρωταθλημα εξελισσεται ολο και πιο απροβλεπτο.

QUOTE (aionio talento @ Dec 2 2013, 14:30 ) *
Λαθος προσεγγιση ! πιστευω οτι και ''μεσα'' απο την ομαδα σου θα διαφωνουν ! Πριν γινει το ματς - εκτος

έδρας με ομαδα τετοιου βεληνεκους (οπως και αν ειναι αυτη τη στιγμη) δεν ειναι οτι καλυτερο . . .
οταν μαλιστα

η συκγκεκριμενη ομαδα εχει ηδη κανει (το εγραψες κι εσυ) μια ''ζημια'' !!!

Θα συμφωνησω με το aionio talento oχι γιατι ειναι η ομαδα μου.Το Περιστερι παιζει χωρις Παππα-Τσαμπη-Γρυλλη.Με αυτους αλλα και κοσμο θα ειναι διαφορετικα.
Σιγουρα ο Εθνικος θα ειναι το φαβορι αλλα πιστευω οχι τοσο ακλονητο.
magickaminia
Προς θεου τον Γ.Σ.Π. ειμαι ο τελευταιος που θα τον λοιδωρησει. Οπως και αλλες ιστορικες ομαδες οπως και η Νηαρ Ηστ που παιζει την Κυριακη ο Εθνικος. Πιστευω ομως οτι οταν καποια ματς πανε στο ποντο ή στη παραταση και εσυ τα κερδιζεις με 25 και 30 ποντους , ολο και καποιο μικρο πλεονεκτημα εχεις. Δεν ειναι αλαζονεια , ουτε νομιζω οτι υπαρχει εστω και ενας ανθρωπος στον Εθνικο που να πιστευει οτι ο Εθνικος θα εκανε περιπατο στη Β Εθνικη, αλλα οταν η ομαδα ειναι κομπλε παιζει πραγματι μπασκετ υψηλου επιπεδου, αυτο ειναι ολο. Μαλιστα αν δειτε τα ποστ μου για τον αγωνα Δουκας - Εθνικος ειπα οτι ηταν το καλυτερο παιχνιδι του Εθνικου τα τελευταια 3 χρονια. Αυτα προς αποφυγη παρεξηγησεων παιδια. blove.gif
Jabar
Σάββατο 7 Δεκεμβρίου
2ο Λύκ. Αμαρουσίου 17.30 Μαρούσι-Δούκας Θεοδωρόπουλος-Καλογερόπουλος Λ (Μαυρουδής)
Κυριακή 8 Δεκεμβρίου
Νήαρ Ηστ 17.00 Νήαρ Ηστ-Εθνικός Μαραμής-Καλογερόπουλος Φ. (Ντάβαρης)
Α. Παπανδρέου 17.00 Περιστέρι-Ιωνικός ΝΦ Παπαθανασίου-Καλαϊτζάκης (Χασάπης)
Στρέφη 17.00 Αετός-Ηράκλειο Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινόπουλος (Κορασίδης)
Χολαργού 17.00 Χολαργός-Πανερυθραϊκός Καραβίτης-Τσαχάκης (Φαλούκας)
ΔΑΚ Νίκαιας 17.00 Ιωνικός Ν.-Πόλις Καλλιθέας Παπαγιαννόπουλος-Αντωνίου (Μπουρνάς)
Υμηττού 17.00 Αμύντας-Ένωση Ιλίου Τσαρούχα-Αναγνώστου (Γολεγού)
gspara
Προγνωστικα 8ης Αγωνιστικης...

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 2
Μαχητικη η Νηαρ,αλλα ο Εθνικος θα περασει μαλλον ευκολα.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. 1
Οι τραυματιες του Περιστεριου θα δωσουν εξτρα κινητρο στον Ιωνικο,αλλα πιστευω η ομαδα μου δεν θα χασει δευτερο εντος.

ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 1
Ντερμπι που πιστευω θα εχει κλειστο σκορ.

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
Η Ερυθραια θα θελει να καλυψει την κακη ηττα της προηγουμενης αγωνιστικης,αλλα ο Χολαργος δεν νομιζω να κανει παλι ηττα εντος.

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2
Αμφιρροπο.Ανεβασμενος ψυχολογικα ο Δουκας.Οποιος κρατησει τον αντιπαλο κατω απο τους 80 θα νικησει.

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1
Ευκολα για επιστροφη στις νικες.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
Το Ιλιον εκανε την μινι-εκπληξη(ως προς την διαφορα κυριως) την προηγουμενη αγωνιστικη,ο Αμυντας ομως ειναι καλυτερος.
Jabar

ΜΑΡΟΥΣΙ - ΔΟΥΚΑΣ 80-85
Τα δεκάλεπτα: 14-19, 39-38, 55-60, 80-85
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος - Καλογερόπουλος Λ.
Μαρούσι (Μάγειρας): Κουκουράβας 3 (1), Φωτητζόγλου, Κούσουλας 17 (5), Τσακιρίδης 7 (2), Αλεξίου 2, Κουπίδης 19 (2), Τοπάλης 10, Μαχαίρας 17, Τζέμης 4, Καμπούρης.
Δούκας (Γιαννόπουλος): Καλαϊτζής 9 (1), Κεφαλάς, Μελάς 11 (1), Τομαράς 16 (2), Ζακυνθινός 13 (1), Καραβανάς 17, Μιχόπουλος, Θέος 15 (1).
George Papatheodorou
Tα φύλλα αγώνα:

ΜΑΡΟΥΣΙ - ΔΟΥΚΑΣ 80-85
Τα δεκάλεπτα: 14-19, 39-38, 55-60, 80-85
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος - Καλογερόπουλος Λ.
Μαρούσι (Μάγειρας): Κουκουράβας 3 (1), Φωτητζόγλου, Κούσουλας 17 (5), Τσακιρίδης 7 (2), Αλεξίου 2, Κουπίδης 19 (2), Τοπάλης 10, Μαχαίρας 17, Τζέμης 4, Καμπούρης.
Δούκας (Γιαννόπουλος): Καλαϊτζής 9 (1), Κεφαλάς, Μελάς 11 (1), Τομαράς 16 (2), Ζακυνθινός 13 (1), Καραβανάς 17, Μιχόπουλος, Θέος 15 (1).

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 69-72
Τα δεκάλεπτα: 13-19, 30-35, 52-52, 69-72
Διαιτητές: Καραβλιτης - Τσαχάκης
Χολαργός (Κατσούνης): Αναγωνστάκης 15 (1), Παπαδημητριόυ 5 (1), Αυγενικός, Αποστολίδης 10 (2), Σακκελαρόπουλος, Σοφρωνάς 8, Πρίτσος 9, Πουλής 3 (1), Κίτσος, Κιαπέκος 7, Τσιώκος 12, Ζαχαράκης
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κοντούδης 20 (5), Παπαδμητρίου, Καλλιανιώτης 11 (1), Γιαπκιάδης 21 (5), Γιαουρτόγλου 5 (1), Παπαγεωργόπουλος 2, Μπούσι, Κουλουμπής, Σολωμός 11, Ροζολής, Γεωργίου 2, Υφάντης.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 83-79
Διαιτητές: Παπαθανασίου,Καλαΐτζάκης
Τα δεκάλεπτα: 20-14, 39-30, 60-55, 83-79
Περιστέρι(Βλάχος): Γιαννίκος 3 (1), Βούλγαρης 21 (2), Κελεσίδης 7 (1), Γρύλλης, Σκουλίδας 16 (2), Σκούταρης 19 (1), Χριστόδουλος 15, Κακλαμανάκης 2.
Ιωνικός Ν.φ (Σταθούλης): Δρακόπουλος 10, Μπασδέκης 19 , Παναγιωτίδης 6, Διαμαντόπουλος 7 (2), Σιούρας 17 (1), Βαρνάβας 6 (1), Ζευκιλής 14

ΑΕΤΟΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 83-67
Τα δεκάλεπτα: 21-16, 39-28, 58-49, 83-67
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινόπουλος
Αετός (Παπαμάρκος): Οικονομάκης, Μητσάκης 14 (3), Κόκκαλης 13, Πασπαλάς, Εμμανουηλίδης 17 (3), Φωτίου 11 (1), Μόρφης 9 (1), Μιχόπουλος 11 (3), Λοϊζίδης, Μπένος 2, Κατιάκος 6.
Ηράκλειο (Ράλλης): Χαρωνίτης, Πετράκης, Παπαδάκης 5, Σακελλαράκης 3, Μπαλάφας 10 (1), Αρναουτάκης 10, Αγαπιάδης 9 (2), Πάλλης 12, Γκιζόγιαννης 18 (1), Μαραγκάκης.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΕΘΝΙΚΟΣ 48-66
Τα δεκάλεπτα: 12-13, 21-31, 31-53, 48-66
Διαιτητές: Μαραμής - Καλογερόπουλος Φ.
Νήαρ Ήστ (Καρνέσης): Τζιβιλέκας 1, Χατζηκωστής 3 (1), Αττίκος 5 (1), Λιτόπουλος 14 (1), Καπετζόγλου 6, Τσολάκης 2, Καράμπας 6, Κούτα 1, Μούγιος 10.
Εθνικός (Σορώτος): Ψυλέας 23 (1), Καρυπίδης 10, Κουκάς 8 (2), Τζιάλλας 11, Ζώρζος 1, Μούκας 9 (3), Χριστοδουλόπουλος 2, Γιανναλέτσος 2, Βαρθακοκοίλης, Τάγαρης, Μουλάς.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 86-59
Τα δεκάλεπτα: 21-13, 42-22, 62-39, 86-59
Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος-Αντωνίου
Ιωνικός (Καραγιάννης): Βερτούδος, Κούτουλας, Βιδάλης 9 (3), Ντακούλιας 7 (1), Λόλας 12 (2), Τασόπουλος 14, Βλάχος 14 (2), Κουκουνιάς 9, Βεσκούκης 17 (3), Κούργιας 4, Μπολάτογλου, Σωτηράκης.
Πόλις (Σίμος): Μπογδανίδης 8 (2), Συγλέτος 3 (1), Λουκάς 2, Γραμματικός 5 (1), Βελιζιώτης 4, Κασπαριάν 20, Καρυδάκος 4, Μάτσας, Μακρόπουλος 11, Σπανάκος 2, Τσεμπελής, Λάβαρης.

ΑΜΥΝΤΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 78-60
Τα δεκάλεπτα: 18-14, 37-33, 53-46, 78-60
Διαιτητές: Τσαρουχά - Αναγνώστου
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 17 (1), Μαντζούρος 2, Τοπάλι, Μπουλογιώργος, Χούμας 12 (1), Βαρδιάνος 2, Γεωργοπαπαδάκος 19 (2), Δορκοφίκης 8, Παπαργυρόπουλος 7 (1), Κουκουνιάς, Βογιατζής 11, Παπαλεξάνδρου.
Ένωση Ιλίου (Μισιακός): Σπυρόπουλος 2, Μπέλλας Γ. 10 (1), Κεφαλάς 2, Σκαλωμένος, Μητρόπουλος 13 (1), Παπαηλιού, Γκέρος 5, Μπέλλας Ο. 4, Χανιάς - Πανταζής 1, Ροδοστόγλου 8 (2), Μπάρδας 11 (1), Στράγκας 4.

Η Βαθμολογία (σε 8 αγώνες): Εθνικός 15, Αετός 15, Ιωνικός Νικαίας 14, Ηράκλειο 13, Αμύντας 13, Πανερυθραϊκός 13, Δούκας 13, Χολαργός 12, Περιστέρι 12, Μαρούσι 11, Ένωση Ιλίου 11, Νήαρ Ήστ 10, Πόλις 8, Ιωνικός ΝΦ 8.
giolit
QUOTE (George Papatheodorou @ Dec 9 2013, 16:35 ) *
Tα φύλλα αγώνα:

ΜΑΡΟΥΣΙ - ΔΟΥΚΑΣ 80-85
Τα δεκάλεπτα: 14-19, 39-38, 55-60, 80-85
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος - Καλογερόπουλος Λ.
Μαρούσι (Μάγειρας): Κουκουράβας 3 (1), Φωτητζόγλου, Κούσουλας 17 (5), Τσακιρίδης 7 (2), Αλεξίου 2, Κουπίδης 19 (2), Τοπάλης 10, Μαχαίρας 17, Τζέμης 4, Καμπούρης.
Δούκας (Γιαννόπουλος): Καλαϊτζής 9 (1), Κεφαλάς, Μελάς 11 (1), Τομαράς 16 (2), Ζακυνθινός 13 (1), Καραβανάς 17, Μιχόπουλος, Θέος 15 (1).

ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 69-72
Τα δεκάλεπτα: 13-19, 30-35, 52-52, 69-72
Διαιτητές: Καραβλιτης - Τσαχάκης
Χολαργός (Κατσούνης): Αναγωνστάκης 15 (1), Παπαδημητριόυ 5 (1), Αυγενικός, Αποστολίδης 10 (2), Σακκελαρόπουλος, Σοφρωνάς 8, Πρίτσος 9, Πουλής 3 (1), Κίτσος, Κιαπέκος 7, Τσιώκος 12, Ζαχαράκης
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κοντούδης 20 (5), Παπαδμητρίου, Καλλιανιώτης 11 (1), Γιαπκιάδης 21 (5), Γιαουρτόγλου 5 (1), Παπαγεωργόπουλος 2, Μπούσι, Κουλουμπής, Σολωμός 11, Ροζολής, Γεωργίου 2, Υφάντης.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 83-79
Διαιτητές: Παπαθανασίου,Καλαΐτζάκης
Τα δεκάλεπτα: 20-14, 39-30, 60-55, 83-79
Περιστέρι(Βλάχος): Γιαννίκος 3 (1), Βούλγαρης 21 (2), Κελεσίδης 7 (1), Γρύλλης, Σκουλίδας 16 (2), Σκούταρης 19 (1), Χριστόδουλος 15, Κακλαμανάκης 2.
Ιωνικός Ν.φ (Σταθούλης): Δρακόπουλος 10, Μπασδέκης 19 , Παναγιωτίδης 6, Διαμαντόπουλος 7 (2), Σιούρας 17 (1), Βαρνάβας 6 (1), Ζευκιλής 14

ΑΕΤΟΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 83-67
Τα δεκάλεπτα: 21-16, 39-28, 58-49, 83-67
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινόπουλος
Αετός (Παπαμάρκος): Οικονομάκης, Μητσάκης 14 (3), Κόκκαλης 13, Πασπαλάς, Εμμανουηλίδης 17 (3), Φωτίου 11 (1), Μόρφης 9 (1), Μιχόπουλος 11 (3), Λοϊζίδης, Μπένος 2, Κατιάκος 6.
Ηράκλειο (Ράλλης): Χαρωνίτης, Πετράκης, Παπαδάκης 5, Σακελλαράκης 3, Μπαλάφας 10 (1), Αρναουτάκης 10, Αγαπιάδης 9 (2), Πάλλης 12, Γκιζόγιαννης 18 (1), Μαραγκάκης.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΕΘΝΙΚΟΣ 48-66
Τα δεκάλεπτα: 12-13, 21-31, 31-53, 48-66
Διαιτητές: Μαραμής - Καλογερόπουλος Φ.
Νήαρ Ήστ (Καρνέσης): Τζιβιλέκας 1, Χατζηκωστής 3 (1), Αττίκος 5 (1), Λιτόπουλος 14 (1), Καπετζόγλου 6, Τσολάκης 2, Καράμπας 6, Κούτα 1, Μούγιος 10.
Εθνικός (Σορώτος): Ψυλέας 23 (1), Καρυπίδης 10, Κουκάς 8 (2), Τζιάλλας 11, Ζώρζος 1, Μούκας 9 (3), Χριστοδουλόπουλος 2, Γιανναλέτσος 2, Βαρθακοκοίλης, Τάγαρης, Μουλάς.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 86-59
Τα δεκάλεπτα: 21-13, 42-22, 62-39, 86-59
Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος-Αντωνίου
Ιωνικός (Καραγιάννης): Βερτούδος, Κούτουλας, Βιδάλης 9 (3), Ντακούλιας 7 (1), Λόλας 12 (2), Τασόπουλος 14, Βλάχος 14 (2), Κουκουνιάς 9, Βεσκούκης 17 (3), Κούργιας 4, Μπολάτογλου, Σωτηράκης.
Πόλις (Σίμος): Μπογδανίδης 8 (2), Συγλέτος 3 (1), Λουκάς 2, Γραμματικός 5 (1), Βελιζιώτης 4, Κασπαριάν 20, Καρυδάκος 4, Μάτσας, Μακρόπουλος 11, Σπανάκος 2, Τσεμπελής, Λάβαρης.

ΑΜΥΝΤΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 78-60
Τα δεκάλεπτα: 18-14, 37-33, 53-46, 78-60
Διαιτητές: Τσαρουχά - Αναγνώστου
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 17 (1), Μαντζούρος 2, Τοπάλι, Μπουλογιώργος, Χούμας 12 (1), Βαρδιάνος 2, Γεωργοπαπαδάκος 19 (2), Δορκοφίκης 8, Παπαργυρόπουλος 7 (1), Κουκουνιάς, Βογιατζής 11, Παπαλεξάνδρου.
Ένωση Ιλίου (Μισιακός): Σπυρόπουλος 2, Μπέλλας Γ. 10 (1), Κεφαλάς 2, Σκαλωμένος, Μητρόπουλος 13 (1), Παπαηλιού, Γκέρος 5, Μπέλλας Ο. 4, Χανιάς - Πανταζής 1, Ροδοστόγλου 8 (2), Μπάρδας 11 (1), Στράγκας 4.

Η Βαθμολογία (σε 8 αγώνες): Εθνικός 15, Αετός 15, Ιωνικός Νικαίας 14, Ηράκλειο 13, Αμύντας 13, Πανερυθραϊκός 13, Δούκας 13, Χολαργός 12, Περιστέρι 12, Μαρούσι 11, Ένωση Ιλίου 11, Νήαρ Ήστ 10, Πόλις 8, Ιωνικός ΝΦ 8.


ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ ΚΑΙ ΠΟΛΙΣ έχουν κλείσει από τώρα θέση για την Γ' εθνική του χρόνου και είναι κρίμα για τον Ιωνικό γιατί δεν θυμάμαι και εγώ πόσα χρόνια έχει να πέσει στην Γ', ας βοηθήσει κάποιος συνφορουμίτης.. Έγιναν πάντως τα προηγούμενα χρόνια τρελές σπατάλες χρημάτων στον Ιωνικό Νφ και για τώρα δεν υπάρχει σάλιο, σημεία των καιρών θα πεί κάποιος.. sad.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif
Reporter1983
QUOTE (giolit @ Dec 11 2013, 15:27 ) *
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ ΚΑΙ ΠΟΛΙΣ έχουν κλείσει από τώρα θέση για την Γ' εθνική του χρόνου και είναι κρίμα για τον Ιωνικό γιατί δεν θυμάμαι και εγώ πόσα χρόνια έχει να πέσει στην Γ', ας βοηθήσει κάποιος συνφορουμίτης.. Έγιναν πάντως τα προηγούμενα χρόνια τρελές σπατάλες χρημάτων στον Ιωνικό Νφ και για τώρα δεν υπάρχει σάλιο, σημεία των καιρών θα πεί κάποιος.. sad.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif


Ο Ιωνικος Ν.Φ. πριν δυο χρονια ηταν στη Γ'!
margiou3
Εξαιρετικά βρώμικη ομάδα ο Ν.Φ.
Καλό κατευόδιο... rolleyes.gif
mono maroussi
Πόσοι πέφτουν ρε παιδιά? 3? 68.gif
Reporter1983
QUOTE (mono maroussi @ Dec 13 2013, 12:40 ) *
Πόσοι πέφτουν ρε παιδιά? 3? 68.gif


4.. Σας εχει πιασει αγχος;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.