Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΕΘΝΙΚΗ 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
margiou3
Ηταν βήματα, σωστα σφυρίχτηκε, απ'οσο είδα κι εγω.

Παντως το νουμερο 6 της Ερυθραίας έκανα απιστευτα πράγματα...! Πηγε να πάρει το παιχνίδι μονος του, αλλα τελικά ήταν και ο μοιραίος, καθως κάτω απο ασφυκτική πίεση, υπέπεσε σε βήματα στην τελευταία φάση!

Ο Εθνικός στο πρώτο ημίχρονο ήταν διαστημικός... Και τι βάθος, αυτη η ομάδα..!!!!!
gspara
QUOTE (margiou3 @ Oct 16 2013, 11:35 ) *
Ηταν βήματα, σωστα σφυρίχτηκε, απ'οσο είδα κι εγω.

Παντως το νουμερο 6 της Ερυθραίας έκανα απιστευτα πράγματα...! Πηγε να πάρει το παιχνίδι μονος του, αλλα τελικά ήταν και ο μοιραίος, καθως κάτω απο ασφυκτική πίεση, υπέπεσε σε βήματα στην τελευταία φάση!

Ο Εθνικός στο πρώτο ημίχρονο ήταν διαστημικός... Και τι βάθος, αυτη η ομάδα..!!!!!

Ο Καλλανιωτης ειναι πραγματι περιπτωσαρα.Αθλητης-κοσμημα των γηπεδων.
Εκπληκτικος χαρακτηρας,τρομερο ηθος.Εκτος απο αυτα που εκανε χθες ειναι αμυντικος ογκολιθος-κομαντο.Θυμαμαι παντα τον Χουχουλη σε κατι φιλικα,να φωναζει στους παιχτες του ''παιξτε αμυνα οπως ο Τασος''.

Η Ερυθραια νομιζω διαμαρτυρεται για φαουλ που τον οδηγησε να κανει βηματα.Ηρωικη ανατροπη παντως.Περιμενα ευκολη νικη του Εθνικου.Απο απουσιες απο οτι ειδα ελειπαν οι ψηλοι των δυο ομαδων Ντιφαντης-Γιανναλετσος.
Jabar

αυτή είναι η τελευταία φάση
magickaminia
Πρωτα απ ολα πολλα συγχαρητηρια για την πρωτη νικη του Εθνικου στη Β Εθνικη. Μπραβο στα παιδια. Βεβαια ηθελα να ξερα πως ειναι καταλληλο το γηπεδο του Περαματος και ειναι ακαταλληλο το κλειστο της Ιχθυοσκαλας; Για μενα η τελευταια φαση ειναι καθαρα βηματα και φαουλ δεν υπαρχει πουθενα. Αυτα συμβαινουν στο μπασκετ. Βεβαια θα περιμενα πιο ανετη νικη του Εθνικου ,αλλα στο τελος παντα μετραει το χρωμα του φυλλου αγωνα και οχι το σκορ. Ας ειναι ροζ και ας ειναι και μισο μηδεν. Καλη συνεχεια στα παιδια του Εθνικου. Οσον αφορα το θεμα στο Ιλιο , δεν ειναι λιγο ακομψο απο ενα ματς να κρινεις την εικονα του προπονητη σου; Εκτος και αν ηταν προειλημμενη αποφαση η απομακρυνση οποτε παω πασο. Αν ειναι απ την πρωτη αγωνιστικη να αλλαζουν οι προπονητες , φετος βλεπω να γινεται ρεκορ... ειδικα σε ενα πρωταθλημα οπως αυτο της Β Εθνικης. Τελος μια ερωτηση ο Γαπκιαδης ηταν το γκαρντ της Νικης Αμαρουσιου; blove.gif
gspara
QUOTE (magickaminia @ Oct 16 2013, 17:42 ) *
. Τελος μια ερωτηση ο Γαπκιαδης ηταν το γκαρντ της Νικης Αμαρουσιου; blove.gif

Σωστα.
gspara
http://basketa2.blogspot.gr/2013/10/b-movies-blog-1.html

Ανασκοπηση της πρεμιερας με πιπερατα θεματα!
ilion_player
Φίλε jabar ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και καλή επιτυχία και στα δικά σου παιδιά. Φίλε magickaminia μάλλον δεν κατάλαβες τι ακριβώς έγινε με τον Δεσποτάκη και το Ίλιον και ίσως να φταίει και η ανακοίνωση της ομάδας μου. Γι αυτό και σηκώθηκε μια νέα ανακοίνωση που εξηγεί καλύτερα τα πράγματα. Πάντως να ξέρεις ότι ο Δεσποτάκης παραιτήθηκε μόνος του για δικούς του λόγους και σίγουρα δεν υποχρεώθηκε σε παραίτηση από την ομάδα μου μια όλοι στην Ένωση Ιλίου τον εκτιμούμε. Παρακάτω παραθέτω την ανακοίνωση του Α.Ο. Ένωση Ιλίου για το όλο θέμα και μπορείς να επιβεβαιώσεις το πόσο αξιόπιστος είμαι και πόσο ακριβή είναι αυτά που γράφω απλά ρωτώντας τον moderator jabar για το ποιος είμαι και τι σχέση έχω με την Ένωση Ιλίου.

Αλλαγή προπονητή στην Ένωση Ιλίου

Ο Α.Ο. ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας με τον coach Δεσποτάκη Μάριο.
Απο τη μεριά μας αποδεχόμεθα πλήρως τους προσωπικούς λόγους που εξέθεσε ο coach στην παραίτησή του και θέλουμε ειλικρινά να τον ευχαριστήσουμε για την περσινή συνεργασία μας, σε μία δύσκολη εποχή για εμάς.
Ο Μάριος έφερε σε πέρας με άψογο τρόπο την αποστολή που του ζητήθηκε πέρυσι, κάτι που μας άφησε απόλυτα ικανοποιημένους!

Λυπούμεθα που προσωπικοί λόγοι δεν επέτρεψαν τη συνέχιση της φετινής συνεργασίας, τον ευχαριστούμε για το στήσιμο της φετινής ομάδας και την προετοιμασία της και τέλος του ευχόμεθα ολόψυχα καλή συνέχεια!
Ο Α.Ο. Ένωση Ιλίου ευχαριστεί επίσης και τον asistant coach Δημήτρη Δανιήλ και του ευχόμαστε ολόψυχα καλή συνέχεια !
Ανακοινώνουμε επίσης τη συνεργασία μας με τον νέο coach που θα οδηγήσει την ομάδα μας στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής , τον ΜΙΣΙΑΚΟ ΔΗΜΗΤΡΗ !

Ο coach ανήκει στην κατηγορία των ταλαντούχων προπονητών, ανδρώθηκε μπασκετικά στην περιοχή μας και ευελπιστούμε να αποτελέσει ένα ακόμα δυνατό όπλο για το σύλλογό μας !

Coach καλωσορίζοντάς σε σου ευχόμεθα υψηλούς στόχους και παραγωγικό έργο!

Το Δ.Σ. της Ένωσης Ιλιου
magickaminia
Ευχαριστω για την ενημερωση σας. Καλη συνεχεια στην ομαδα του Ιλιου. Καλη επιτυχια και στο κοουτς Μισσιακο. Τον ειχα δει ως κοουτς του Ιωνικου κοντρα στον Εθνικο. Ειναι αξιολογο παιδι και χρειαζεται μια τετοια ευκαιρια να δειξει τις δυνατοτητες του και στη Β Εθνικη. Ευχαριστω και το g spara . Η Ερυθραια ηταν αξιολογη ομαδα. Περσι ο συγκεκριμενος παικτης στο παιχνιδι Εθνικος- Νικη στο Σαλπεας πηγε να το παρει μονος του το ματς αλλα ευτυχως δεν τα καταφερε. blove.gif
johnymar
έκανε την πρώτη νίκη το μαρούσι. . . και τώρα συνεχίζει την πορεία για την άνοδο!!!!!!!!! smiley.gif Πως βλέπετε τον επόμενο αγώνα με τον ιωνικό?
basketikos
Συναρπαστικο πρωταθλημα μπροστα μας - ξεκινάμε και εμεις σιγα-σιγα, αφου την Κυριακη εχουμε πρωτο ματς με τον Αετο.

Συναρπαστικο θα ειναι και το φορουμ στο τοπικ, συναντηση καποιων που ευκολα χαρακτηριζεις 'παλιες διαδκτιακες καραβάνες του μπασκετικου κόσμου ' (Jabar, gate14 για σας χτυπα η καμπανα icon_drunk.gif ).

Ευχομαι να πανε ολα καλά και να ανεβει ο καλύτερος (...δηλαδη ο Ιωνικός)

bball.gif Πιστευω οτι ολοι εντυπωσιαστηκαμε απο το μαρς του Δουκα (ή το ανετοιμο Περιστέρι; ) - ολα τα άλλα ηταν πανω κατω πιθανα.

bball.gif @Johnymar: Το Μαρουσι παιζει με την ΝΦ - τον πραγματικο Ιωνικο τον συναντα στην 12η αγωνιστικη

bball.gif Kαλή Επιτυχία στον φίλο Δημήτρη Μισσιακό. Στην ρουκι χρονιά σε Εθνικές Κατηγορίες αντιμετώπισε κάποιες δυσκολίες, τωρα εχει εμπειριες, και ειναι μια πολυ καλή επιλογή. Θα παει ψηλά σαν προπονητής γιατι έχει δυνατότητες
Vas
QUOTE(basketikos @ Oct 18 2013, 00:56 ) *
bball.gif @Johnymar: Το Μαρουσι παιζει με την ΝΦ - τον πραγματικο Ιωνικο τον συναντα στην 12η αγωνιστικη


icon_drunk.gif Ντροπή!!!
johnymar
@basketikos Ευχαριστώ για την διόρθωση.
Jabar
ΑΚ ΔΑΪΣ 17.00 Δούκας-Εθνικός Μπούκας-Ζακεστίδης (Μουζάκης Στ.)
Εθν. Αντίστασης 17.00 Πόλις Καλλιθέας-Περιστέρι Διμπινούδης-Καρδάρης (Μπουρνάς)
Β΄Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Ηράκλειο Μπούσιας-Καρακάσης (Παπαδόπουλος Κ)
Υμηττού 17.00 Αμύντας-Χολαργός Κωνσταντινόπουλος-Μαραμής (Βαμβακάς)
ΔΑΚ Νίκαιας 17.00 Ιωνικός Ν-Αετός Ντάβαρης-Παυλόπουλος (Ευστρατίου)
2ο Λύκειο Αμαρ. 17.00 Μαρούσι-Ιωνικός ΝΦ Πόντας-Τσαχάκης (Δημητριάδης)
Ν.Ερυθραίας 17.00 Πανερυθραϊκός-Νηαρ Ηστ Παπαφωτίου-Αναστασίου (Σιώκας)

Αν θέλετε σχόλια το βράδυ.Πάντως θα έχουμε ιστορίες.
Jabar
QUOTE(basketikos @ Oct 18 2013, 00:56 ) *
Συναρπαστικο πρωταθλημα μπροστα μας - ξεκινάμε και εμεις σιγα-σιγα, αφου την Κυριακη εχουμε πρωτο ματς με τον Αετο.

Συναρπαστικο θα ειναι και το φορουμ στο τοπικ, συναντηση καποιων που ευκολα χαρακτηριζεις 'παλιες διαδκτιακες καραβάνες του μπασκετικου κόσμου ' (Jabar, gate14 για σας χτυπα η καμπανα icon_drunk.gif ).

Ευχομαι να πανε ολα καλά και να ανεβει ο καλύτερος (...δηλαδη ο Ιωνικός)

bball.gif Πιστευω οτι ολοι εντυπωσιαστηκαμε απο το μαρς του Δουκα (ή το ανετοιμο Περιστέρι; ) - ολα τα άλλα ηταν πανω κατω πιθανα.

bball.gif @Johnymar: Το Μαρουσι παιζει με την ΝΦ - τον πραγματικο Ιωνικο τον συναντα στην 12η αγωνιστικη

bball.gif Kαλή Επιτυχία στον φίλο Δημήτρη Μισσιακό. Στην ρουκι χρονιά σε Εθνικές Κατηγορίες αντιμετώπισε κάποιες δυσκολίες, τωρα εχει εμπειριες, και ειναι μια πολυ καλή επιλογή. Θα παει ψηλά σαν προπονητής γιατι έχει δυνατότητες

Πολύ ωραίο ματς το ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ αν δεν πήγαινα στον Αμύντα εκεί θα ήμουνα. Θα έχω ανταπόκριση πάντως σε όλο τον αγώνα.Θα ήθελα να δω, δύο από τα καλύτερα ρόστερ της κατηγορίας .Δύο καλούς προπονητές , ο ένας εκ των οπίων φίλος μου.Την συμπάθειά μου Τασόπουλο ,ένα από τα καλύτερα παιδιά και παίκτες κόντρα στον Παπαμάρκο ,με τον οποίο έχουν συνυπάρξει σε Πειραικό και Χολαργό.
Για το ματς του Δούκα, αρχίζω να πιστεύω ότι το Περιστέρι ήταν ανέτοιμο.Θα δείξει.
Vas
Πάντως αυτό με τις άδειες των γηπέδων δεν μπορώ να το εξηγήσω…

Πήρε άδεια το κλειστό του 2ου λυκείου (400 maximum θέσεων) και δεν πήρε το κλειστό του Αγίου Θωμά που είναι από τα πιο σύγχρονα της Αττικής
johnymar
QUOTE(Vas @ Oct 18 2013, 16:53 ) *
Πάντως αυτό με τις άδειες των γηπέδων δεν μπορώ να το εξηγήσω…

Πήρε άδεια το κλειστό του 2ου λυκείου (400 maximum θέσεων) και δεν πήρε το κλειστό του Αγίου Θωμά που είναι από τα πιο σύγχρονα της Αττικής

Όλα τα παιχνίδια στο κλειστό του 2ου λυκείου θα γίνουν?
gspara
QUOTE (Jabar @ Oct 18 2013, 16:11 ) *
Πολύ ωραίο ματς το ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ αν δεν πήγαινα στον Αμύντα εκεί θα ήμουνα. Θα έχω ανταπόκριση πάντως σε όλο τον αγώνα.Θα ήθελα να δω, δύο από τα καλύτερα ρόστερ της κατηγορίας .Δύο καλούς προπονητές , ο ένας εκ των οπίων φίλος μου.Την συμπάθειά μου Τασόπουλο ,ένα από τα καλύτερα παιδιά και παίκτες κόντρα στον Παπαμάρκο ,με τον οποίο έχουν συνυπάρξει σε Πειραικό και Χολαργό.
Για το ματς του Δούκα, αρχίζω να πιστεύω ότι το Περιστέρι ήταν ανέτοιμο.Θα δείξει.

Ολοι για σενα δουλευουν Jabar wink.gif .
Aναβληθηκαν οι αγωνες Αμυντας-Χολαργος και Πολις-Περιστερι,επομενως ευελπιστουμε σε σχολιασμο σου απο Ιωνικο-Αετο.

Εγω παντως δινω προγνωστικα για ολη την αγωνιστικη και οποιος εχει διαθεση ακολουθει...

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 2
Απροσμενα μεγαλο σε εκταση διπλο ο Δουκας στην πρεμιερα.Απροσμενα ζοριστηκε ο Εθνικος απο την μαχητικη Ερυθραια.
Πιστευω ευκολα η δυσκολα θα γινει 2πλο.

ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
Ελπιζω η ομαδα μου να δειξει την εικονα των φιλικων.Την δυσκολη αποστολη,το μπλοκαρισμα του Κορωνιδη, θα αναλαβει ο κομαντο Γιαννικος.

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 1
Συνηθως η αλλαγη κοουτς φερνει αλλον ψυχολογικο αερα.Το Ηρακλειο εκτος του Πετρακη δεν θα εχει και τον Παλλη,ενω και ο Μυρωνας ειναι ανετοιμος.Απο τους γηπεδουχους αμφιβολος ο Γκερος.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1
Πολυ καλο και δεμενο, οπως παντα, συνολο ο Αμυντας.Ο Χολαργος εντυπωσιασε στην πρεμιερα,αλλα εδω ειναι δυσκολα τα πραγματα αφου νομιζω θα λειπει παλι και ο Πριτσος.

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 1
Ο Αετος απο τις καλυτερες της Β'!!Ο Ιωνικος απο τις καλυτερες της Α2!!!
Αυτη την ομαδαρα του Ιωνικου αξιζει να τη δεις καθε πραγματικος φιλος του μπασκετ!!!!
Δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι οι τραυματιες,ο Κατιακος ομως θα εχει πολλη δουλεια απεναντι στην τρομερη φροντλαιν των γηπεδουχων.

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. 1
Ευκολος ασος.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
Στο Ζηρινειο ο αγωνας στις 20.30 τελικα.Αμφιρροπο παιχνιδι,πιο γεματη ομαδα η Ερυθραια.
d.fosses
QUOTE(Jabar @ Oct 18 2013, 16:11 ) *
Πολύ ωραίο ματς το ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ αν δεν πήγαινα στον Αμύντα εκεί θα ήμουνα. Θα έχω ανταπόκριση πάντως σε όλο τον αγώνα.Θα ήθελα να δω, δύο από τα καλύτερα ρόστερ της κατηγορίας .Δύο καλούς προπονητές , ο ένας εκ των οπίων φίλος μου.Την συμπάθειά μου Τασόπουλο ,ένα από τα καλύτερα παιδιά και παίκτες κόντρα στον Παπαμάρκο ,με τον οποίο έχουν συνυπάρξει σε Πειραικό και Χολαργό.
Για το ματς του Δούκα, αρχίζω να πιστεύω ότι το Περιστέρι ήταν ανέτοιμο.Θα δείξει.

Πως είχα την εντύπωση ότι προπονητής στον Ιωνικό είναι ο Νίκος ο Καραγιάννης??
gspara
QUOTE (d.fosses @ Oct 18 2013, 18:48 ) *
Πως είχα την εντύπωση ότι προπονητής στον Ιωνικό είναι ο Νίκος ο Καραγιάννης??

Σωστος,ο Καραγιαννης ειναι.Ο Παπαμαρκος ειναι του Αετου.
d.fosses
QUOTE(gspara @ Oct 18 2013, 18:51 ) *
Σωστος,ο Καραγιαννης ειναι.Ο Παπαμαρκος ειναι του Αετου.

Ο Νίκος είναι πολύ φίλος μου, τον ξέρω από τότε που έπαιζε στα μίνι του Πανιώνιου το 82. Πρόσφατα που τον είδα μου είπε ότι στον Ιωνικό είναι πολύ ευχαριστημένος, οι Νικαιαώτες είναι κύριοι στο οικονομικό πληρώνουν κάθε 1η του μήνα όλον τον συμφωνηθέντα μισθό ο οποίος από το νούμερο που μου είπε δεν είναι και μικρός.
Vas
QUOTE(johnymar @ Oct 18 2013, 17:32 ) *
Όλα τα παιχνίδια στο κλειστό του 2ου λυκείου θα γίνουν?


Λογικά όχι.... rolleyes.gif
PetranG3
Ειναι ντροπη αυτο που γινεται με τις αναβολες. Τι θελουνε δηλαδη; Και τι ακριβως προσμενουν οτι θα φτιαχτει ακριβως, και μαλιστα σε καιρους κρισης...Ημαρτον...
Τι αλλαξε δηλαδη σε σχεση με περσι...;

68.gif 68.gif 68.gif
Jabar
QUOTE(Jabar @ Oct 18 2013, 15:34 ) *
ΑΚ ΔΑΪΣ 17.00 Δούκας-Εθνικός Μπούκας-Ζακεστίδης (Μουζάκης Στ.)
Εθν. Αντίστασης 17.00 Πόλις Καλλιθέας-Περιστέρι Διμπινούδης-Καρδάρης (Μπουρνάς)
Β΄Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Ηράκλειο Μπούσιας-Καρακάσης (Παπαδόπουλος Κ)
Υμηττού 17.00 Αμύντας-Χολαργός Κωνσταντινόπουλος-Μαραμής (Βαμβακάς)
ΔΑΚ Νίκαιας 17.00 Ιωνικός Ν-Αετός Ντάβαρης-Παυλόπουλος (Ευστρατίου)
2ο Λύκειο Αμαρ. 17.00 Μαρούσι-Ιωνικός ΝΦ Πόντας-Τσαχάκης (Δημητριάδης)
Ν.Ερυθραίας 17.00 Πανερυθραϊκός-Νηαρ Ηστ Παπαφωτίου-Αναστασίου (Σιώκας)

Αν θέλετε σχόλια το βράδυ.Πάντως θα έχουμε ιστορίες.

ΑΚ ΔΑΪΣ 17.00 Δούκας-Εθνικός Μπούκας-Ζακεστίδης (Μουζάκης Στ.)

Β΄Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Ηράκλειο Μπούσιας-Καρακάσης (Παπαδόπουλος Κ)





QUOTE(gspara @ Oct 18 2013, 18:43 ) *
Ολοι για σενα δουλευουν Jabar wink.gif .
Aναβληθηκαν οι αγωνες Αμυντας-Χολαργος και Πολις-Περιστερι,επομενως ευελπιστουμε σε σχολιασμο σου απο Ιωνικο-Αετο.

Εγω παντως δινω προγνωστικα για ολη την αγωνιστικη και οποιος εχει διαθεση ακολουθει...

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 1
Ο Αετος απο τις καλυτερες της Β'!!Ο Ιωνικος απο τις καλυτερες της Α2!!!
Αυτη την ομαδαρα του Ιωνικου αξιζει να τη δεις καθε πραγματικος φιλος του μπασκετ!!!!
Δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι οι τραυματιες,ο Κατιακος ομως θα εχει πολλη δουλεια απεναντι στην τρομερη φροντλαιν των γηπεδουχων.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
Στο Ζηρινειο ο αγωνας στις 20.30 τελικα.Αμφιρροπο παιχνιδι,πιο γεματη ομαδα η Ερυθραια.

Ευκαιρία να δούμε δύο ματς.
aionio talento
QUOTE(gspara @ Oct 18 2013, 15:43 ) *
Ολοι για σενα δουλευουν Jabar wink.gif .
Aναβληθηκαν οι αγωνες Αμυντας-Χολαργος και Πολις-Περιστερι,επομενως ευελπιστουμε σε σχολιασμο σου απο Ιωνικο-Αετο.

Εγω παντως δινω προγνωστικα για ολη την αγωνιστικη και οποιος εχει διαθεση ακολουθει...

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 2
Απροσμενα μεγαλο σε εκταση διπλο ο Δουκας στην πρεμιερα.Απροσμενα ζοριστηκε ο Εθνικος απο την μαχητικη Ερυθραια.
Πιστευω ευκολα η δυσκολα θα γινει 2πλο.
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2
Ελπιζω η ομαδα μου να δειξει την εικονα των φιλικων.Την δυσκολη αποστολη,το μπλοκαρισμα του Κορωνιδη, θα αναλαβει ο κομαντο Γιαννικος.

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 1
Συνηθως η αλλαγη κοουτς φερνει αλλον ψυχολογικο αερα.Το Ηρακλειο εκτος του Πετρακη δεν θα εχει και τον Παλλη,ενω και ο Μυρωνας ειναι ανετοιμος.Απο τους γηπεδουχους αμφιβολος ο Γκερος.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1
Πολυ καλο και δεμενο, οπως παντα, συνολο ο Αμυντας.Ο Χολαργος εντυπωσιασε στην πρεμιερα,αλλα εδω ειναι δυσκολα τα πραγματα αφου νομιζω θα λειπει παλι και ο Πριτσος.

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 1
Ο Αετος απο τις καλυτερες της Β'!!Ο Ιωνικος απο τις καλυτερες της Α2!!!
Αυτη την ομαδαρα του Ιωνικου αξιζει να τη δεις καθε πραγματικος φιλος του μπασκετ!!!!
Δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι οι τραυματιες,ο Κατιακος ομως θα εχει πολλη δουλεια απεναντι στην τρομερη φροντλαιν των γηπεδουχων.

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. 1
Ευκολος ασος.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
Στο Ζηρινειο ο αγωνας στις 20.30 τελικα.Αμφιρροπο παιχνιδι,πιο γεματη ομαδα η Ερυθραια.



Kαλο ΄΄ντερμπυ΄΄ το ματς αυτο οσον αφορα και τους προπονητες !
gspara
Πληρης θα αγωνιστει στον Δουκα ο Εθνικος καθως επεστρεψε και ο Γιανναλετσος.
gspara
QUOTE (gspara @ Oct 19 2013, 15:58 ) *
Πληρης θα αγωνιστει στον Δουκα ο Εθνικος καθως επεστρεψε και ο Γιανναλετσος.

Ασισταντ κοουτς του Σορωτου στον Εθνικο,ο Μαριος Γουναρης,περσινος ασισταντ του Τζιμη Κουστενη στο Περιστερι στην Α1,αλλα και χεντ-κοουτς στο Αιγαλεω το 2011-12.
Ξεκινησε την σεζον στην Ελευθερια Μοσχατου,αλλα η συνεργασια τους ειχε συντομο φιναλε.
leonkalf
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. - ΑΕΤΟΣ 36-35 ημ.

Δυνατό και αμφίρροπο το ματς, φαίνεται θα πάει στον πόντο.
doctor_dru
Διπλό ο Εθνικός στον Δούκα με 20 πόντους
leonkalf
Ιωνικος Ν. νίκη 74-73 (καλαθι Τασσοπουλος στα 3, 5" από ασίστ Βιδαλη).
Μετά time out και εκπροθεσμο καλαθι του αετου.

ΤΟ ματς όπως είπα και στο ημίχρονο φαινόταν ότι θα είναι κλειστό.
Απολαυστικό, με καλές συνεργασίες αλλά και προσωπικές ενέργειες.

Εμμανουηλιδης με κρεσέντο στο 4ο δεκάλεπτο (11π. με 3 τρίποντα αλλά και ασιστ) πήγε να καθαρίσει το ματς.
Πραγματικά είναι απόλαυση να βλέπεις αυτόν τον παίκτη να κάνουμε κινείται μέσα στο παρκέ. Είναι 36 και επαιξε 40 λεπτά και έδειχνε να μην έχει κουραστεί. Έπαιζε στο ίδιο τέμπο απο την αρχή ως το τέλος (σε άμυνα και επίθεση).
ο Θεός να τον έχει καλά να παίζει κι άλλα πολλά χρόνια ..

Θυμνιός, Ντακούλιας και Βιδάλης κράτησαν Ιωνικό.

προβλέπονται πολλά τέτοια ματς φέτος στη β' εθνική, ελάτε στα γήπεδα ..
τυχεροί όσοι συμμετέχουν ενεργά σε αυτό το πρωτάθλημα!
gspara
QUOTE (leonkalf @ Oct 20 2013, 19:19 ) *
Ιωνικος Ν. νίκη 74-73 (καλαθι Τασσοπουλος στα 3, 5" από ασίστ Βιδαλη).
Μετά time out και εκπροθεσμο καλαθι του αετου.

ΤΟ ματς όπως είπα και στο ημίχρονο φαινόταν ότι θα είναι κλειστό.
Απολαυστικό, με καλές συνεργασίες αλλά και προσωπικές ενέργειες.

Εμμανουηλιδης με κρεσέντο στο 4ο δεκάλεπτο (11π. με 3 τρίποντα αλλά και ασιστ) πήγε να καθαρίσει το ματς.
Πραγματικά είναι απόλαυση να βλέπεις αυτόν τον παίκτη να κάνουμε κινείται μέσα στο παρκέ. Είναι 36 και επαιξε 40 λεπτά και έδειχνε να μην έχει κουραστεί. Έπαιζε στο ίδιο τέμπο απο την αρχή ως το τέλος (σε άμυνα και επίθεση).
ο Θεός να τον έχει καλά να παίζει κι άλλα πολλά χρόνια ..

Θυμνιός, Ντακούλιας και Βιδάλης κράτησαν Ιωνικό.

προβλέπονται πολλά τέτοια ματς φέτος στη β' εθνική, ελάτε στα γήπεδα ..
τυχεροί όσοι συμμετέχουν ενεργά σε αυτό το πρωτάθλημα!

Λολας-Βλαχος επαιξαν?
ilion_player
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 74 - 69 (ημίχρονο 35 - 19)
Καλό παιχνίδι που στο δεύτερο ημίχρονο έγινε και πολύ συναρπαστικό μετά το come back του Ηρακλείου που όμως στο τέλος δεν κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή. Δεν μπορώ να καταλάβω τον κανονισμό με την τεχνική ποινή στον παίκτη που πέφτει εκβιάζοντας επιθετικό φάουλ. Στις δύο ομάδες δόθηκε από μια τέτοια τεχνική ποινή αφού έγινε πριν σχετική προειδοποίηση. Και στις δύο περιπτώσεις θεωρώ ότι έγινε επαφή αρκετά δυνατή ώστε να πέσουν οι παίκτες κάτω και να ακουστεί και κάποιο επιφώνημα πόνου. Πως το καταλαβαίνει ο διαιτητής αν χτύπησε ο παίκτης ή απλά κάνει θέατρο αφού υπάρχει επαφή; Έχει δυναμόμετρο στα μάτια του που μετράει την δύναμη της επαφής; Και αν υπάρχει επαφή χαμηλά που δεν φαίνεται αλλά βγάζει και πόνο και φωνή; Προσοχή για να μην παρεξηγηθώ δεν μιλάω για τις καθαρές περιπτώσεις θεάτρου ή διαμαρτυρίας τύπου "ε ρεφ επιθετικό" που φαίνονται από μίλια μακριά, αλλά γι αυτές που υπάρχει επαφή. Εκεί ο διαιτητής θα πρέπει να δώσει το φάουλ ανάλογα με το τι είδε και τέλος. Δεν θα πρέπει, κατά την γνώμη μου, να κριθεί κάποιο παιχνίδι από τέτοια τεχνική ποινή. Ίσως θα πρέπει να δοθούν στους διαιτητές λίγο πιο αναλυτικές οδηγίες σε αυτό τον τομέα. Πάντως στο συγκεκριμένο παιχνίδι η διαιτησία ήταν αρκετά καλή (οι φάσεις που ανέφερα αποτελούν προσωπική άποψη που μπορεί να είναι και λανθασμένη και που σίγουρα δεν επηρεάζουν την συνολική εικόνα). Κοίτα, πρώτο post για το πρωτάθλημα και έκανα αναφορά στην διαιτησία. Μάλλον γερνάω και ξεχνάω τους κανόνες που έβαλα εγώ ο ίδιος στον εαυτό μου. Από σήμερα τέλος οι κρίσεις για την διαιτησία από εμένα (εκτός βέβαια συγκλονιστικού απροόπτου).
Πάντως το παιχνίδι άξιζε με το παραπάνω τα 10 ευρώ που έδωσα για μένα και την σύζυγό μου.
Υ.Γ. Θα ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια τον πολύ ευγενικό παράγοντα (ή μέλος του προπονητικού team;) του Ηρακλείου που μου πρόσφερε χαμογελαστός και με χαρά την φιλοξενία του αν και όταν πάω στο Ηράκλειο. Τέτοιες συμπεριφορές είναι άξιες συγχαρητηρίων και σίγουρα βοηθούν στην καλυτέρευση της ποιότητας του αθλήματος εντός και εκτός των αγωνιστικών χώρων.
PetranG3
QUOTE (gspara @ Oct 21 2013, 01:18 ) *
Λολας-Βλαχος επαιξαν?



Ο Λολας οχι, ο Βλαχος λιγο...προσφατα επανηλθε απο τον τραυματισμο...

Περισσοτερα εδω.. http://ionikosbc.gr/index.php/news/196-me-...o-stin-premiera

Οπως τα λεει ο Λεω ειναι...και ειδικα για Εμμανουηλιδη και Κατιακο...αυτοι πηγαν νας μας το παρουν...

Φιλε απο το Ιλιον, την τελευταια φορα που συναντηθηκαμε με το Ηρακλειο στο πρωταθλημα της Γ' Εθνικης (2009-10), εμεις πεσαμε, εκεινοι στον τελευταιο αγωνα χασανε την ανοδο στο Σπορτιγκ (γι αυτο αλλωστε πεσαμε). Στον πρωτο γυρο λοιπον, στον Πλατωνα, στο ημιχρονο, ο τοτε προεδρος ή παραγοντας τους, ενας μουστακαλης μεσης ηλικιας ανθρωπος ειχε φερει 3-4 μεγαλα κουτια σαν αυτα που εχεις για βασιλοπιτες ή τουρτες, γεματα ξεροτηγανα (τοπικη σπεσιαλιτε σε γλυκο) και τα εδωσε στην κερκιδα.. Τι να λεμε τωρα...
gspara
QUOTE (PetranG3 @ Oct 21 2013, 02:47 ) *
Ο Λολας οχι, ο Βλαχος λιγο...προσφατα επανηλθε απο τον τραυματισμο...

Περισσοτερα εδω..http://ionikosbc.gr/index.php/news/196-me-dynami-apo-ti-nikaia-74-73-ton-aeto-stin-premiera

Οπως τα λεει ο Λεω ειναι...και ειδικα για Εμμανουηλιδη και Κατιακο...αυτοι πηγαν νας μας το παρουν...

Oπως διαβασα στην περιγραφη του αγωνα ολα τα λεφτα το 3ποντο του Βιδαλη στο 69-73!!!!
Μαλλον Τεταρτη ο αγωνας με Ιωνικο ΝΦ.

Και ενα ωραιο βιντεακι με τα τελευταια λεπτα και τον παλμο της κερκιδας!!
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=15
Vas
Το 2/2 έκανε το Μαρούσι αλλά έχω την εντύπωση ότι ήμασταν λίγο τυχεροί με την κλήρωση αφού είχαμε να αντιμετωπίσουμε 2 από τις πιο αδύναμες ομάδες του Νότιου ομίλου.

Crash Test λοιπόν η επόμενη αγωνιστική με τον Αετό όπου έχασε μόνο με 1 πόντο στην Νίκαια…
magickaminia
Το μονο που εχω να πω συμφορουμιτες ειναι οτι αν ο Εθνικος ειναι υγιης και πληρης οπως ετυχε να ειναι στο χθεσινο ματς στο Δαις ουσιαστικα ειναι η καλυτερη ομαδα που εχω δει να φοραει τα γαλανολευκα τατελευταια 4 χρονια. Δεν θα πω τιποτα παραπανω , μπραβο σε ολους και ευχομαι να συνεχισουν ετσι. Γιατι εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο , και ο Εθνικος πιστευω οτι φετος δεν εχει ταβανι..... Μπραβο και στον Ιωνικο για την μεγαλη νικη του , γιατι ο Αετος δειχνει οτι θα εχει ρυθμιστικο ρολο στην κατηγορια. blove.gif
basketikos
QUOTE(magickaminia @ Oct 21 2013, 12:12 ) *
Το μονο που εχω να πω συμφορουμιτες ειναι οτι αν ο Εθνικος ειναι υγιης και πληρης οπως ετυχε να ειναι στο χθεσινο ματς στο Δαις ουσιαστικα ειναι η καλυτερη ομαδα που εχω δει να φοραει τα γαλανολευκα τατελευταια 4 χρονια. Δεν θα πω τιποτα παραπανω , μπραβο σε ολους και ευχομαι να συνεχισουν ετσι. Γιατι εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο , και ο Εθνικος πιστευω οτι φετος δεν εχει ταβανι..... Μπραβο και στον Ιωνικο για την μεγαλη νικη του , γιατι ο Αετος δειχνει οτι θα εχει ρυθμιστικο ρολο στην κατηγορια. blove.gif


Eννοεις με τα γαλανόλευκα του Εθνικού. Γιατι να πω την αληθεια η καλύτερη Ομάδα που έχω δει εγω (ο πλεόν αντικειμενικος σε αυτο το τοπικ οπως γνωρίζεις icon_drunk.gif ) ειναι ο χθεσινός (ελλειπής) Ιωνικός.

Για εμας ήταν δύσκολος αγώνας:
- Χωρίς Λόλα - που πρόλαβε 12αδα αλλά ηταν ανετοιμος και απο αυριο μπαίνει 100% στις προπονήσεις, χωρίς Βλάχο (επαιξε ανέτοιμος απο τον τραυματισμο) - αλλά και χωρίς τους νεότερους Παλαιοχωρίτη, Μπολάτογλου που βοηθάνε σημαντικά στις προπονησεις.
- Με τον Τασόπουλο στον Φυσιοθαραπευτήριο του Πλάτωνα για 25 λεπτα (απο το 16 ως την αρχη του β ημιχρονου)
- Χωρις αγώνα, αφου το ματς της πρεμιέρας αναβληθηκε, ενω ο Αετός είχε βάλει ενα ματς στα πόδια του.
- Χωρις αρκετους απο τους φιλάθλους, που στον Ιωνικό δινουν πάντα το εξτρα, για 1 ημιχρονο (αφου για τελευταια φορα το ποδοσφαιρο έπαιζε 16.00 (τωρα θα παιζει 15.00) και ολοι αποφασισαν να κατεβουν Πλάτωνα στην συνέχεια)
- Απέναντι σε μια ομάδα με ταλεντο, βαθος, αλλά και προσωπικότητες που έχει την κατηγορια και τις εμπειριες.

Για επαγγελματικους λόγους ειδα μονο το ενα ημιχρονο, αλλά στην Ομάδα υπάρχουν παιδια να μας τραβηξουν στο σκορ , υπάρχουν παιδια που μπορουν να παιξουν αμυνα, και με δεδομένο οτι το Πρωτάθλημα ειναι 'μεγαλο' θα βρουμε αυτοματισμούς, και όπως βάλαμε στόχο 'μακρια πολυ μακριά θα ταξιδευουμε"

Πάνω απ' ολα χαρηκα γιατι
- Το καλαθι ειναι φανερα εκπροθεσμο (οποιος δει το video που υπάρχει στα sites θα το διαπιστωσει) αρα η νικη πεντακαθαρη
- Με -4 στο 1.16'' θελει χαρακτηρα να το γυρίσεις - και εμεις τον δειξαμε.
- Η εξεδρα ηταν αψογη - και οι παικτες μας την ενιωσαν μαζί τους.
- Πολύς μπακσετικός κόσομος ηρθε στον Πλάτωνα - ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ ΧΩΡΟ & ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΙ "ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ"

Συνεχεια σε Χολαργό - εκτος αν προκυψει Ν.Φ. νωρίτερα.

Ταξιδεύουμε....

bball.gif Jabar σε πήρε το μάτι μου στον Πλάτωνα;;

Jabar
QUOTE(basketikos @ Oct 21 2013, 20:27 ) *
Eννοεις με τα γαλανόλευκα του Εθνικού. Γιατι να πω την αληθεια η καλύτερη Ομάδα που έχω δει εγω (ο πλεόν αντικειμενικος σε αυτο το τοπικ οπως γνωρίζεις icon_drunk.gif ) ειναι ο χθεσινός (ελλειπής) Ιωνικός.

Για εμας ήταν δύσκολος αγώνας:
- Χωρίς Λόλα - που πρόλαβε 12αδα αλλά ηταν ανετοιμος και απο αυριο μπαίνει 100% στις προπονήσεις, χωρίς Βλάχο (επαιξε ανέτοιμος απο τον τραυματισμο) - αλλά και χωρίς τους νεότερους Παλαιοχωρίτη, Μπολάτογλου που βοηθάνε σημαντικά στις προπονησεις.
- Με τον Τασόπουλο στον Φυσιοθαραπευτήριο του Πλάτωνα για 25 λεπτα (απο το 16 ως την αρχη του β ημιχρονου)
- Χωρις αγώνα, αφου το ματς της πρεμιέρας αναβληθηκε, ενω ο Αετός είχε βάλει ενα ματς στα πόδια του.
- Χωρις αρκετους απο τους φιλάθλους, που στον Ιωνικό δινουν πάντα το εξτρα, για 1 ημιχρονο (αφου για τελευταια φορα το ποδοσφαιρο έπαιζε 16.00 (τωρα θα παιζει 15.00) και ολοι αποφασισαν να κατεβουν Πλάτωνα στην συνέχεια)
- Απέναντι σε μια ομάδα με ταλεντο, βαθος, αλλά και προσωπικότητες που έχει την κατηγορια και τις εμπειριες.

Για επαγγελματικους λόγους ειδα μονο το ενα ημιχρονο, αλλά στην Ομάδα υπάρχουν παιδια να μας τραβηξουν στο σκορ , υπάρχουν παιδια που μπορουν να παιξουν αμυνα, και με δεδομένο οτι το Πρωτάθλημα ειναι 'μεγαλο' θα βρουμε αυτοματισμούς, και όπως βάλαμε στόχο 'μακρια πολυ μακριά θα ταξιδευουμε"

Πάνω απ' ολα χαρηκα γιατι
- Το καλαθι ειναι φανερα εκπροθεσμο (οποιος δει το video που υπάρχει στα sites θα το διαπιστωσει) αρα η νικη πεντακαθαρη
- Με -4 στο 1.16'' θελει χαρακτηρα να το γυρίσεις - και εμεις τον δειξαμε.
- Η εξεδρα ηταν αψογη - και οι παικτες μας την ενιωσαν μαζί τους.
- Πολύς μπακσετικός κόσομος ηρθε στον Πλάτωνα - ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ ΧΩΡΟ & ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΙ "ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ"

Συνεχεια σε Χολαργό - εκτος αν προκυψει Ν.Φ. νωρίτερα.

Ταξιδεύουμε....

bball.gif Jabar σε πήρε το μάτι μου στον Πλάτωνα;;

Εκεί ήμουνα, πέρασες γρήγορα από μπροστά μου στο ημίχρονο, σε φώναξα αλλά δεν με πήρες είδηση.Αν δεις το βίντεο με τις φωτογραφίες και φάσεις θα με δεις στο 2.02 ,πίσω από τον ασπρομάλη φίλο μου και ανάμεσα στα παιδιά του Χολαργού.Δεν έγραψα τίποτε, διότι περίμενα τις επισημάνσεις σου.Μεγάλη νίκη, δικαιούσε να σχολιάσεις πρώτος.
basketikos
QUOTE(Jabar @ Oct 21 2013, 20:27 ) *
Εκεί ήμουνα, πέρασες γρήγορα από μπροστά μου στο ημίχρονο, σε φώναξα αλλά δεν με πήρες είδηση.Αν δεις το βίντεο με τις φωτογραφίες και φάσεις θα με δεις στο 2.02 ,πίσω από τον ασπρομάλη φίλο μου και ανάμεσα στα παιδιά του Χολαργού.Δεν έγραψα τίποτε, διότι περίμενα τις επισημάνσεις σου.Μεγάλη νίκη, δικαιούσε να σχολιάσεις πρώτος.


Και δεν μπορω να σχολιασω συνολικα, γιατι εκει στο ημιχρονο εφυγα για αεροδρόμιο καθυστερημενος - δεν ειχα χρονο ουτε 'να σ' ακουσω" οπως θα φανταζεσαι...

Για μενα παντως η νικη ηταν σημαντική λόγω αντιπάλου. Εκτιμώ τον Εμανουηλίδη (δεν επαιξε στον Ιωνικο απλά γιατι οταν εμεις πεφταμε αυτος ανεβαινε) μου αρεσει απο μικρός και ο Κατιάκος (απο τοτε που τον εκανε παικτη στην Γ Εθνικη ο Ταυροπουλος - και εμεις δεν ξεραμε κατα που πεφτει η Γ Εθνικη), ενω και για Φωτιου (που εχει φορεσει την φανελα μας) Μπενο κλπ δεν μπορεις να πεις λιγα. Το οτι χωρις εναν ψηλο που θα προσφερει (Λολας) ξεπερασαμε τις δυσκολιες (για κανα 3-4λεπτο ο Κατιακος εκανε παρτυ αλλά μετα βρηκαμε λυσεις ηταν σημαντικο).

Θα βελτιωθούμε πολυ ως το Σαββατο να ξερεις rolleyes.gif

bball.gif Τελος παντων, ενα σχολιο ακομα: Πως ειναι δυνατον σημερα στις 22.00 να μην ξερουμε αν θα παιξουμε την Τεταρτη;; Π.χ. η Ομάδα εκανε προπονηση σημερα 'μηπως' παιξουμε, δεν ειναι και τοσο λογικο. Χρειαζεται εναν καλυτερο προγραμματισμο, δεν ειναι θεμα ΝΦ ειναι θεμα Ομοσπονδιας.
Jabar
Πράγματι μεγάλη νίκη.Ελλειπής ο Ιωνικός ,με κάποιους ανέτοιμους και γιαυτό περιορισμένο βάθος και λιγότερο καλός από ότι μπορεί να είναι.Ευκαιρία που χάθηκε για τον ΑΕΤΟ, που την συγκεκριμένη στιγμή φαινόταν να διαθέτει μεγαλύτερο βάθος ,που στην πράξη ακυρώθηκε από την κακή εμφάνιση 2-3 παιδιών.Αυτό που δεν μου άρεσε και στις δύο ομάδες ήταν οι άμυνες.Για τον ΑΕΤΟ υπάρχει μία σχετικά εύκολη εξήγηση. Ο Κατιάκος επιθετικά ήταν πολύ καλός , με κινήσεις πολύ καλά δουλεμένες dream shake,up and under και σουτάκια fifteen foot floater,bank shots έδειχνε ασταμάτητος. Αμυντικά όμως ήταν μαύρη τρύπα .Οποιοσδήποτε κοντός ,οδηγήθηκε από την άμυνα πάνω του, έβαλε καλάθι.Αυτό φαίνεται και στο βιντεάκι.Πολύ καθυστερημένες αντιδράσεις και άνευρες.Γενικά ήταν ένα δυσεπίλητο πρόβλημα, για τον αντίπαλο κόουτς στην επίθεση και για τον δικό του στην άμυνα.Στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ,ο Ιωνικός ήταν μπροστά, αλλά έίχα την αίσθηση ότι τελικός νικητής θα ήταν ο ΑΕΤΟΣ.Πράγματι με δύο μεγάλα σουτ του Εμμανουηλίδη, όχι τόσο για το βαθμό δυσκολίας εκτέλεσης, αλλά γιατί ήταν εξαιρετικά κρίσιμα και γιατί στο γήπεδο γινόταν χαλασμός από τις φωνές των οπαδών του Ιωνικού, βρέθηκε να προηγείται 4 πόντους περίπου ένα λεπτό και κάτι με τη μπάλα δική του.Εκεί έγινε μία λάθος πάσα από τον Μόρφη.Ένα καθοριστικό τρίποντο από τον Βιδάλη,ένα σχετικά εύκολο καλάθι χαμένο για τον ΑΕΤΟ και το καθοριστικό δίποντο του Τασόπουλου. Σε 3,5΄'που απέμεναν μετά το ταιμ αουτ, έγινε άστοχο σουτ από τον Εμμανουηλίδη ριμπάουντ και ελαφρά εκπρόθεσμο σουτ του Κατιάκου.Να πω στον φίλο μου τον Λεωνίδα ,ότι ο Εμμανουηλίδης αμυντικά, ξέρει να παίζει με την εμπειρία του και να κρύβεται όταν χρειάζεται.Επίσης έχω την υποψία, ότι αν τα σουτ δεν είχαν αυτό το βαθμό δυσκολίας, ίσως να μην ήταν και εύστοχα .Μερικοί άνθρωποι τους αρέσουν τα δύσκολα και πάντα είναι εκεί να δίνουν τις απαντήσεις τους.Μου αρέσουν οι άνθρωποι που έχουν πάθος γιαυτό που κάνουν.
Από τον Ιωνικό κατά την γνώμη μου MVP o Βιδάλης ,στάθηκε καθοριστικός με τα τρίποντα και τις ασιστ.Μάλλον αδικήθηκε από τον χρόνο συμμετοχής.Ο Ντακούλιας με παρατραβηγμένες κάποιες ενέργειες,είναι γνωστή όμως η αξία του.Άκουσα γκρίνια από κάποιους Ιωνικούς για το Λάρυ ,αυτό που έχω να πω υπομονή, πρόκειται για το καλύτερο 5άρι της κατηγορίας.Αν δεν είχε τόσο μεγάλη ψυχή δεν θα ξανάμπαινε χθες, μετά το χτύπημα.Η μοίρα τον αντάμοιψε με το νηκητήριο καλάθι.

Φίλε μου μπασκετικέ ο Εθνικός είναι πάρα, μα πάρα πολύ καλή ομάδα.Καλό ,ποιοτικό και σε βάθος ρόστερ με πολύ καλό προπονητή.Θα τα πούμε στο Χολαργό.
PetranG3
Jabar, αυτο για τον Τασοπουλο απο εσενα το ακουω...γιατι εκει μου καθομουν εγω, ακουγα "ρε τον ψηλο, σφιγγει τα δοντια και ξαναμπαινει" και αλλα τετοια. Αν ειπωθηκε, μαλλον δεν τον ξερουν...
Αρκετοι παντως, κι εχουμε φροντισει γι αυτο, οταν καναμε τις παρουσιες των νεων μεταγραφων στο γκρουπ μας στο facebook (https://www.facebook.com/groups/110229612359844/) γραφαμε για τα δυνατα στοιχεια του καθενος και αρκετοι γνωριζουν οτι ναι, περσι ο Λαρυ κθ' ομολογιαν των προπονητων ηταν το καλυτερο 5αρι της κατηγοριας...

Και προπονητη εχουμε και αν μας κανουν τη χαρη οι τραυματισμοι θα παμε μεχρι εκει που μπορουμε...οσο πιο μακρια γινεται..


Τελος, οσα χρονια παρακολουθω τον Ιωνικο αλλα ιδιως τα 2 τελευταια με τις 2 συνεχομενες ανοδους, ο Ιωνικος δεν ηταν ποτε το φαβορι...αγωνιστικα...μικρο κι ευελικτο ροστερ, με σαφως μικροτερο μπατζετ χωρις βαθος κλπ κλπ σε σχεση με αλλους διεκδικητες..2 φορες ομως, οταν φτασαμε την κρισιμη στιγμη, μετρησαν αλλα πραγματα που αυτην τη στιγμη και μεχρι τωρα, λιγες ομαδες τα εχουν, εντος λεκανοπεδιου αν μη τι αλλο...

Παντως και ο προπονητης μας στο site του sepk (αναδημοσιευση στο ionikosbc.gr) http://ionikosbc.gr/index.php/news/andriki-omada/188-n-k
ηταν ξεκαθαρος ...
"Με βάση το μπάτζετ των ομάδων μακράν πρώτο φαβορί είναι ο Εθνικός. Από εκεί και πέρα υπάρχουν ομάδες που έχουν δημιουργήσει αξιόλογα ρόστερ όπως το Μαρούσι, ο Αετός, το Ηράκλειο, το Περιστέρι, ο Αμύντας και η δική μας ομάδα. Νομίζω ότι όλες αυτές θα διεκδικήσουν επί ίσοις όροις το καλύτερο δυνατό. Φυσικά και ο Δούκας με την προσθήκη του Καλαϊτζή αλλάζει επίπεδο, καθώς ένας τέτοιος παίκτης είναι όαση στο πρωτάθλημα της Β' εθνικής".


Jabar
QUOTE(PetranG3 @ Oct 22 2013, 00:26 ) *
Jabar, αυτο για τον Τασοπουλο απο εσενα το ακουω...γιατι εκει μου καθομουν εγω, ακουγα "ρε τον ψηλο, σφιγγει τα δοντια και ξαναμπαινει" και αλλα τετοια. Αν ειπωθηκε, μαλλον δεν τον ξερουν...
Αρκετοι παντως, κι εχουμε φροντισει γι αυτο, οταν καναμε τις παρουσιες των νεων μεταγραφων στο γκρουπ μας στο facebook (https://www.facebook.com/groups/110229612359844/) γραφαμε για τα δυνατα στοιχεια του καθενος και αρκετοι γνωριζουν οτι ναι, περσι ο Λαρυ κθ' ομολογιαν των προπονητων ηταν το καλυτερο 5αρι της κατηγοριας...

Και προπονητη εχουμε και αν μας κανουν τη χαρη οι τραυματισμοι θα παμε μεχρι εκει που μπορουμε...οσο πιο μακρια γινεται..


Τελος, οσα χρονια παρακολουθω τον Ιωνικο αλλα ιδιως τα 2 τελευταια με τις 2 συνεχομενες ανοδους, ο Ιωνικος δεν ηταν ποτε το φαβορι...αγωνιστικα...μικρο κι ευελικτο ροστερ, με σαφως μικροτερο μπατζετ χωρις βαθος κλπ κλπ σε σχεση με αλλους διεκδικητες..2 φορες ομως, οταν φτασαμε την κρισιμη στιγμη, μετρησαν αλλα πραγματα που αυτην τη στιγμη και μεχρι τωρα, λιγες ομαδες τα εχουν, εντος λεκανοπεδιου αν μη τι αλλο...

Παντως και ο προπονητης μας στο site του sepk (αναδημοσιευση στο ionikosbc.gr) http://ionikosbc.gr/index.php/news/andriki-omada/188-n-k
ηταν ξεκαθαρος ...
"Με βάση το μπάτζετ των ομάδων μακράν πρώτο φαβορί είναι ο Εθνικός. Από εκεί και πέρα υπάρχουν ομάδες που έχουν δημιουργήσει αξιόλογα ρόστερ όπως το Μαρούσι, ο Αετός, το Ηράκλειο, το Περιστέρι, ο Αμύντας και η δική μας ομάδα. Νομίζω ότι όλες αυτές θα διεκδικήσουν επί ίσοις όροις το καλύτερο δυνατό. Φυσικά και ο Δούκας με την προσθήκη του Καλαϊτζή αλλάζει επίπεδο, καθώς ένας τέτοιος παίκτης είναι όαση στο πρωτάθλημα της Β' εθνικής".

Συμφωνώ μαζί σου.Προπονητή έμπειρο και καλό έχετε.Το ρόστερ μια χαρά βάθος έχει,απλά λόγω συγκυριών (τραυματισμών,απουσιών και μη ετοιμότητας) δεν είχε τόσο βάθος.Επίσης πολύ καλή διοίκηση,με έξωθεν καλή μαρτυρία και επιπλέον κάνει τις σωστές διορθωτικές κινήσεις την σωστή στιγμή.Απλά αυτό το πρωτάθλημα είναι δύσκολο με πολύ καλές ομάδες και λιγότερες θέσεις ανόδου.Βέβαια κατά πρώτο λόγο Δούκας και Περιστέρι δεν είναι στι ίδιο επίπεδο με τους άλλους.Περιστέρι με ελλειπή προετοιμασία και Μαρούσι μένει να δούμε πόσο δυνατό είναι.
leonkalf
QUOTE (Jabar @ Oct 21 2013, 21:27 ) *
Εκεί ήμουνα, πέρασες γρήγορα από μπροστά μου στο ημίχρονο, σε φώναξα αλλά δεν με πήρες είδηση.

Το ίδιο κι εγώ.. πέρασες βιαστικός, δεν 'έβλεπες΄ τίποτα μπροστά σου..
Next time..
nikitas111
Κάποιες φορές πρέπει να δίνουμε δίκιο σε κάποιους ανθρώπους.. Και ναι η συμπεριφορά της ΕΟΚ αλλά και της επιτροπής πρωταθλημάτων είναι συμπεριφορά που δείχνει Παιδιά και Αποπαίδια.Ναι ο Κώστας Σορώτος έχει δίκιο, άρον άρον ο Εθνικός να πρέπει να παίξει μακριά από την έδρα του με ενημέρωση 30 ώρες πριν.Ένα ματς πρεμιέρας.Το ίδιο ή κάτι παρόμοιο η Ερυθραία.

Για να ξέρει ο κόσμος και εμείς στον ΙΩΝΙΚΟ (ένας είναι) wink.gif δεχθήκαμε ''απειλές'' από την ομοσπονδία περί όρισμου του παιχνιδιού με τον ΑΕΤΟ στο ΠΕΡΑΜΑ αν και εφόσον δεν μπορούσε ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ να είναι έτοιμος για την πρεμιέρα.Εδώ να πω ότι με το προσωπικό ενδιαφέρον και την τεράστια προσπάθεια που κατέβαλε ο Κος Σπύρος Νικολάκης (Αντιδήμαρχος αθλητικού τομέα του Δήμου) καταφέραμε και παίξαμε στην φυσική μας έδρα με το αποτέλεσμα να είναι σε όλους γνωστό.

Την ίδια στιγμή οι έχοντες ''τα μέσα'' γνωστοί σε όλους μεγαλοσχήμονες παράγοντες που όλοι γνωρίζουμε καταφέρνουν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να μην αγωνίζονται οι ομάδες τους όντας ανέτοιμες και με αγωνιστικά προβλήματα αν και διαθέσιμες έδρες, ημέρες και ώρες σίγουρα υπάρχουν.

Από την πρώτη στιγμή που αναλάβαμε αυτή την ομάδα η παρέα του 2010 (αμέσως μετά την πτώση στα τοπικά) είπαμε ότι θα κερδίζουμε στο γήπεδο, το έχουμε αποδείξει στο παρελθόν όταν περιμέναμε από τις 12.00 π.μ. την ΠΑΠΑΔΟ ΓΕΡΑΣ τον περσινό χειμώνα και παίξαμε τελικά στις 17.00

Έχουμε να πούμε λοιπόν αυτό που λέμε πάντα ΟΠΟΥ - ΟΠΩΣ - ΟΠΟΤΕ (όπου θέλετε ,όπως θέλετε, όποτε θέλετε)

"You Can't Hide, You Can't Run"
wos_sport5.gif
Vas
QUOTE(nikitas111 @ Oct 22 2013, 15:52 ) *
Κάποιες φορές πρέπει να δίνουμε δίκιο σε κάποιους ανθρώπους.. Και ναι η συμπεριφορά της ΕΟΚ αλλά και της επιτροπής πρωταθλημάτων είναι συμπεριφορά που δείχνει Παιδιά και Αποπαίδια.Ναι ο Κώστας Σορώτος έχει δίκιο, άρον άρον ο Εθνικός να πρέπει να παίξει μακριά από την έδρα του με ενημέρωση 30 ώρες πριν.Ένα ματς πρεμιέρας.Το ίδιο ή κάτι παρόμοιο η Ερυθραία.

Για να ξέρει ο κόσμος και εμείς στον ΙΩΝΙΚΟ (ένας είναι) wink.gif δεχθήκαμε ''απειλές'' από την ομοσπονδία περί όρισμου του παιχνιδιού με τον ΑΕΤΟ στο ΠΕΡΑΜΑ αν και εφόσον δεν μπορούσε ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ να είναι έτοιμος για την πρεμιέρα.Εδώ να πω ότι με το προσωπικό ενδιαφέρον και την τεράστια προσπάθεια που κατέβαλε ο Κος Σπύρος Νικολάκης (Αντιδήμαρχος αθλητικού τομέα του Δήμου) καταφέραμε και παίξαμε στην φυσική μας έδρα με το αποτέλεσμα να είναι σε όλους γνωστό.

Την ίδια στιγμή οι έχοντες ''τα μέσα'' γνωστοί σε όλους μεγαλοσχήμονες παράγοντες που όλοι γνωρίζουμε καταφέρνουν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να μην αγωνίζονται οι ομάδες τους όντας ανέτοιμες και με αγωνιστικά προβλήματα αν και διαθέσιμες έδρες, ημέρες και ώρες σίγουρα υπάρχουν.

Από την πρώτη στιγμή που αναλάβαμε αυτή την ομάδα η παρέα του 2010 (αμέσως μετά την πτώση στα τοπικά) είπαμε ότι θα κερδίζουμε στο γήπεδο, το έχουμε αποδείξει στο παρελθόν όταν περιμέναμε από τις 12.00 π.μ. την ΠΑΠΑΔΟ ΓΕΡΑΣ τον περσινό χειμώνα και παίξαμε τελικά στις 17.00

Έχουμε να πούμε λοιπόν αυτό που λέμε πάντα ΟΠΟΥ - ΟΠΩΣ - ΟΠΟΤΕ (όπου θέλετε ,όπως θέλετε, όποτε θέλετε)

"You Can't Hide, You Can't Run"
wos_sport5.gif




Δηλαδή ποιες ομάδες φέτος είναι τα παιδιά και ποιες τα αποπαίδια?
nikitas111
Αν και νομίζω ήμουν σαφείς παραπάνω , ας το ξαναπάμε . Εξηγώ Αποπαίδια..... ΕΘΝΙΚΟΣ - τον έστειλαν με την μία στο ΠΕΡΑΜΑ - ΕΡΥΘΡΑΙΑ δεν έχεις γήπεδο ; τρέχα στο ΖΗΡΙΝΕΙΟ. Για την ομάδα μου δεν τα ξαναλέω την πίεση που δεχθήκαμε για να παίξουμε την Κυριακή που μας πέρασε την γνωρίζουμε καλύτερα από τον καθένα.
Και πάμε τώρα να δούμε πιθανότητες τέλεσης, για πείτε μου δεν υπήρχαν γήπεδα αύριο να γίνουν παιχνίδια ; Ρωτάω γιατί έτυχε να είμαι στο ΜΕΤΣ την προηγούμενη Τετάρτη για το παιχνίδι της under 22 και η κεντρική σάλα ήταν άδεια από τις 21.30 αλλά μήπως ο ΝΦ δεν είναι έτοιμος μια και μαζεύτηκαν σαν ομάδα λίγο αργά (αν θες μπορούμε να δούμε με ποιον παίκτη έκλεισαν τις μεταγραφές μόλις λίγες ώρες πριν την εναρξη του πρωταθλήματος) Να δούμε τώρα και την περίπτωση γηπέδων σαν το Μ.Μουρούτσος έδρα του Αμύντα για την σεζόν 2012/2013 γιατί βέβαια από φέτος νομίζω ότι επιλέχθηκε η Πυρκαλ...Δεν είναι διαθέσιμο ;
Το κλειστό της Καισαριανής (ΝΗΑΡ) δεν είναι διαθέσιμο για αύριο ;
O ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ζητά να παίξει με ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ...Το Αρτάκης δεν είναι διαθέσιμο για αύριο ;
Δεν περιμένω σε αυτή την Ελλάδα που όλα λειτουργούν με γνωριμίες και ρουσφέτια να μπουν στην ίδια ζυγαριά υποψήφιοι Δήμαρχοι με τα θέλω τους και την δική τους μεγάλη ιστορία στο μπάσκετ και απλοί παράγοντες rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Για το τέλος δυο ερωτήσεις
Το Σάββατο θα στείλουν τον ΕΘΝΙΚΟ πάλι στο ΠΕΡΑΜΑ ;
Η Ερυθραία θα πάει πάλι στο ΖΗΡΙΝΕΙΟ ;
Και τέλος το ΝΦ - ΝΗΑΡ θα γίνει ή όχι ;
Ευχαριστώ
Δεν θα επανέλθω ξανά με γκρίνιες.
Αν ξαναγράψω κάποια στιγμή στο μέλλον (δεν το επιθυμώ) υπόσχομαι ότι θα είναι αμιγώς αγωνιστικό.
gspara
Τελικα την επομενη Τεταρτη 30/10 και ωρα 17.00 ο αγωνας Ιωνικου Ν-Ιωνικου ΝΦ στον Πλατωνα.
gratipa1929
Για πάμε προγνωστικά!!! blove.gif

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1 (πανίσχυρος ο Εθνικός φέτος)

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1 (ντέρμπι. ασταθές το Ίλιον εκτός έδρας)

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΑΜΥΝΤΑΣ/ΔΑΦΝΗ 1 (εδώ θα μιλήσει καθαρά η έδρα)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2 (έκανε τη ζημιά ο Χολαργός στο Ίλιον, όμως η διαφορά δυναμικότητας με τον Ιωνικό είναι σημαντική)

ΑΕΤΟΣ-ΜΑΡΟΥΣΙ 1 (πλήρης ομάδα ο Αετός, αγωνίζεται και στην έδρα του)

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ.-ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2 (πιο έμπειρη ομάδα η Νήαρ, καίγεται και για τη νίκη για να μην βρεθεί νωρίς νωρίς με 0-3 ουραγός)

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1 (αμφίρροπο ματς. έδρα)

Εξ αναβολής:

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 1 (στάνταρ)
basketikos
Νομίζω οτι οι πρώτες αγωνιστικές απαντουν σε ερωτήματα. Απο εμένα λοιπον 6 ερωτήσεις και ένα προγνωστικο:

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ : Ντερμπυ για 25'. Μπορεί ο Πόλις να κοντραρει για 40; Εφταιγε μονο το Περαμα και δυσκολευθηκε ο Εθνικός στην πρεμιέρα;
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ : Οταν ο Νικος (Βουλγαρης) συνάντησε τον Δημήτρη (Μισσιακός). Το Περιστέρι ηταν μετριο στην πρεμιέρα, το Ηλιον μετριότερο. Αν χασει το Περισερι ποτε θα κερδίσει; Ηταν η 2η αγωνιστική για το Ιλιον μια αντιδραση στην αλλαγή προπονητη ή κατι παραπανω;
ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΑΜΥΝΤΑΣ/ΔΑΦΝΗ :Εδρα δειχνει, αλλά: Τελικά έχει το Ηρακλειο υγιές play-maker; Eίναι ο Αμυντας δυνατη ομάδα;
ΑΕΤΟΣ-ΜΑΡΟΥΣΙ: Το ερωτηματικό λεγεται 'Μαρουσι'. Μεγάλο ντέρμπι; ή ευκολος άσσος;
Ν.Φ.-ΝΗΑΡ ΗΣΤ: Τον πρωτο δεν τον εχω δει, αλλά και η Νηαρ ειναι απογοητευση απο εδω ως την Καισαριανη. Ποιος απο τους δύο μπορεί;
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ : Εμένα ο Πανερυθραϊκός μου άρεσε και δεν ξερω γιατι πολλοί τον υποτιμούν. Τελικά τι ομάδα έχει ο Δουκας;
ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ : Οταν ο Jabar συνάντησε ξανά τους φιλους απο την Νίκαια, αλλά και τους Νικο-Λαρυ που μετακόμισαν. Το μόνο (αντικειμενικο) προγνωστικό: θα κερδισει ο Ιωνικός. (Αντε, και μια ερώτηση: το Λαρυ γραφεται με ένα ή δύο 'ρ';)

Εξ αναβολής:
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- Ν.Φ. : Εξ αναβολής ενα ακόμα (αντικειμενικο) προγνωστικό: θα κερδισει ο Ιωνικός (ένας ειναι ο Ιωνικός, ουτε εδω εχει ερώτημα).
Jabar
QUOTE(basketikos @ Oct 24 2013, 03:34 ) *
(Αντε, και μια ερώτηση: το Λαρυ γραφεται με ένα ή δύο 'ρ';)

ΛΑΡΥ,ΛΑΡΙ,ΛΑΡΡΥ όλα σωστά.Του ταιριάζει το ΛΑΡΡΥ ,έτσι πληθωρικός με 2Ρ και Υ.
Αν και τον έχετε αδυνατίσει και δεν θα έχει δύναμη σαν τον Οβελίξ.

gspara
Οι ημερομηνιες των αναβληθεντων αγωνων...

30/10/13 17:00 ΔΑΚ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
30/10/13 19:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
30/10/13 21:00 ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Προλαβαινουμε να δουμε και τα τρια tongue.gif

Προγνωστικα για την 3η αγωνιστικη

26/10/13 17:00 ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1
Με την ενσωματωση και των τραυματιων ο Εθνικος μπαινει σε τροχια πρωταθλητισμου.Δεν νομιζω να εχει προβλημα.

26/10/13 17:00 ΑΝΔ. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
Δυσκολο παιχνιδι για την ομαδα μου με ομαδα μαλλον ανταγωνιστρια που ειναι σε καλυτερη αγωνιστικη ετοιμοτητα.Πιστευω αυτη τη φορα με τη βοηθεια της εδρας θα ερθει η νικη.

26/10/13 17:00 ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ-ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 2
Πιστευω πολυ στον Αμυντα.Ακομα δεν δειχνει ετοιμο το Ηρακλειο με προβλημα στον ασο απεναντι στον φοβερο Ζουπα.

26/10/13 17:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Ακομα δεν εχουμε δει ουτε το 50% του Ιωνικου.Αλλα παιχνιδια κυνηγαει ο Χολαργος.

26/10/13 17:00 ΣΤΡΕΦΗ ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ-ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
Πολυ ενδιαφερον παιχνιδι,κατι σαν μινι κρας-τεστ.Ο Αετος σε εξαιρετικη κατασταση,αλλα αν το Μαρουσι εχει ζεστο το πλουσιο επιθετικο του οπλοστασιο μπορει το διπλο.

26/10/13 20:30 ΡΙΖΟΥΠΟΛΗΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
Στη μαχη για τη σωτηρια.Καλυτερο ροστερ η Νηαρ,αλλα αν ο Ιωνικος χασει θα εχει κανει μια ηττα που πολυ δυσκολα αναπληρωνεται.

27/10/13 20:30 ΖΗΡΙΝΕΙΟ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1
Δεμενο συνολο οι γηπεδουχοι.Προβλεπω κλειστο παιχνιδι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.