Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΕΘΝΙΚΗ 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
aionio talento
QUOTE(Blue1965White @ Feb 18 2014, 08:23 ) *
Αντιθέτως, πέρνουν πολλά παιχνίδια σειρά για επανάληψη. Κάτι ακούγεται μάλιστα ότι θα επαναληφθεί ο τελικός του 1996 στο Παρίσι ανάμεσα σε παναθηναϊκό και μπαρτσελόνα γιατί έπρεπε να μετρήσει το καλάθι του Μοντέρο.



Και ΟΜΩΣ (δεν παιρνω θεση ουτε με αφορα) το ματς ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ !
Reporter1983
QUOTE (aionio talento @ Feb 20 2014, 15:33 ) *
Και ΟΜΩΣ (δεν παιρνω θεση ουτε με αφορα) το ματς ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ !


ΕΛΛΑΣ το μεγαλειο σου
margiou3
Έλα μωρη αρρώστια ΑΕΤΑΡΑ...!

Τρέλανέ μας κι άλλο. Μπορεις!! torture.gif 68.gif
aionio talento
QUOTE(margiou3 @ Feb 20 2014, 16:11 ) *
Έλα μωρη αρρώστια ΑΕΤΑΡΑ...!

Τρέλανέ μας κι άλλο. Μπορεις!! torture.gif 68.gif




Παντως επειδη τα παιδια του Ιωνικου που γραφουν εδω δεν ειναι ''τσακωμενα'' με την αληθεια και γι αυτο τα γουσταρω

Κακα τα ψεματα μαγκες : Αν η ομαδα του Αετου εκανε ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ και ηταν στην μεση του πινακα η παλευε π.χ.

να σωθει δεν νομιζω να υπηρχαν αυτες οι αντιδρασεις απο εσας ! Σωστα ???
PetranG3
Φιλε αιωνιο ταλεντο...παρομοια λογικη περσι...που δεν αφορουσε καν την ομαδα μου...
Εκει βεβαια ειχαμε αλλο πραξικοπημα...ουτε καν επαναληψη...


QUOTE(PetranG3 @ Apr 25 2013, 17:10 ) *
Να κανω μια ερωτηση; Στην Ελλαδα απο ποτε το βιντεο αποτελει τεκμηριο; Μηπως θυμαστε τι ακουσε και τι επαθε ο τελευταιος διαιτητης που το εκανε στο ΣΕΦ, σε ματς Ολυμπιακος-Παναθηναικος;
Εχετε δει κι αλλες φορες, μεσω βιντεο να υπαρχει αλλαγη σε αποτελεσμα; Ακομα και προσφατα στο Τρικαλα-Κηφισια;

Επισης, αυτα που γραφονται, για τη γραμματεια, ειναι για τα αμερικανακια...Ας κατεθεται ενσταση, μιας και ηταν του Πολυκρατη στη γραμματεια, οπως γραφεται, πριν την εναρξη του αγωνα... Αυτο που ανακαλυπτουμε την ανεπαρκεια αφου εχουμε χασει, μονο στην Ελλαδα..

Η αποφαση ειναι αστεια...για μενα...
Ειναι δε μεγαλυτερη ντροπη τετοια ζητηματα να κρινονται εκτος παρκε και μηνες αργοτερα απο το συμβαν...
Τιμωρια στην τιμωρια παντως, πρωτη φορα βλεπω..

Απο εναν φιλαθλο που καποτε η διοργανωτρια αρχη, μεροληπτησε και συνεβαλλε στο να ριξει την ομαδα του στα τοπικα...Αυτα...


Καλη συνεχεια και καλο κουραγιο στους ανθρωπους του Πολυκρατη...



Παιχνιδι κατα 39.30' ολοκληρωμενο και για λαθος που δεν οφειλεται σε πιεση των γηπεδουχων, ενδο ή εξω αγωνιστικη, θα ξαναγινει ολοκληρο το παιχνιδι;;;
Ναι, ο κανονισμος δεν προβλεπει επαναληψη απο το σημειο της ενστασης αν δεν εχει διακοπει απο τους γκρι..

Και που φτανουμε δηλαδη...; Στο αλλο ακρο;

Τελος παντων...ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΕΜΕΙΣ και βλεπουμε...

Επισης αιωνιο ταλεντο, αντιλαμβανεσαι πλεον τι δεδικασμενο ανοιγει...

Ο καθενας λοιπον θα στηνεται με μια καμερουλα...Κι αμα η ομαδα του χανει με μικρη διαφορα, θα κοιτα να απομονωσει φασουλες απο λαθη διαιτητικα ή γραμματειας και θα κανει τα δικα του...

Κι επειδη εχεις περασει απο ΕΣΚΑ κι εχω περασει απο ΕΣΚΑΝΑ κι επειδη στη Γ' Εθνικη τα πας ακομα τα ταξιδακια σου, θες να μου πεις οτι στην επαρχια ας πουμε, η γραμματεια λειτουργει σε επιπεδο Α1 ή οτι τα χρονομετρα ειναι σε φοβερη κατασταση...

Το μονο-πραγματικα το μονο που συνεβη απο αυτην την αδικια ειναι τα 4'' λιγοτερα που ειχε ο Αετος για επιθεση...

Ο Αετος στημενος και περιμενει τον σουτερ του Περιστεριου...θα ειναι ο Βουλγαρης θα ειναι καποιος αλλος, να παρει την επιθεση πανω του...


ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ Η ΟΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ...

ΡΕ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ...ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΑ ΕΞΑΡΧΕΙΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΤΣΙ...
margiou3
QUOTE(aionio talento @ Feb 20 2014, 20:54 ) *
Παντως επειδη τα παιδια του Ιωνικου που γραφουν εδω δεν ειναι ''τσακωμενα'' με την αληθεια και γι αυτο τα γουσταρω

Κακα τα ψεματα μαγκες : Αν η ομαδα του Αετου εκανε ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ και ηταν στην μεση του πινακα η παλευε π.χ.

να σωθει δεν νομιζω να υπηρχαν αυτες οι αντιδρασεις απο εσας ! Σωστα ???




Τα λάθη και τις απατεωνιές πάντα τις κράζουμε φιλε "aionio talento"...

Απλα, και όπως είναι λογικό, τώρα που μας αφορά άμεσα γινόμαστε λίγο πιο επιθετικοί, αφού μπαίνει στην μέση και το συναίσθημα.

Εννοείται πως σε κάθε περιπτωση όμως θα καταδικάζαμε το γεγονός...
aionio talento
QUOTE(PetranG3 @ Feb 20 2014, 20:33 ) *
Φιλε αιωνιο ταλεντο...παρομοια λογικη περσι...που δεν αφορουσε καν την ομαδα μου...
Εκει βεβαια ειχαμε αλλο πραξικοπημα...ουτε καν επαναληψη...





Παιχνιδι κατα 39.30' ολοκληρωμενο και για λαθος που δεν οφειλεται σε πιεση των γηπεδουχων, ενδο ή εξω αγωνιστικη, θα ξαναγινει ολοκληρο το παιχνιδι;;;
Ναι, ο κανονισμος δεν προβλεπει επαναληψη απο το σημειο της ενστασης αν δεν εχει διακοπει απο τους γκρι..

Και που φτανουμε δηλαδη...; Στο αλλο ακρο;

Τελος παντων...ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΕΜΕΙΣ και βλεπουμε...

Επισης αιωνιο ταλεντο, αντιλαμβανεσαι πλεον τι δεδικασμενο ανοιγει...

Ο καθενας λοιπον θα στηνεται με μια καμερουλα...Κι αμα η ομαδα του χανει με μικρη διαφορα, θα κοιτα να απομονωσει φασουλες απο λαθη διαιτητικα ή γραμματειας και θα κανει τα δικα του...

Κι επειδη εχεις περασει απο ΕΣΚΑ κι εχω περασει απο ΕΣΚΑΝΑ κι επειδη στη Γ' Εθνικη τα πας ακομα τα ταξιδακια σου, θες να μου πεις οτι στην επαρχια ας πουμε, η γραμματεια λειτουργει σε επιπεδο Α1 ή οτι τα χρονομετρα ειναι σε φοβερη κατασταση...

Το μονο-πραγματικα το μονο που συνεβη απο αυτην την αδικια ειναι τα 4'' λιγοτερα που ειχε ο Αετος για επιθεση...

Ο Αετος στημενος και περιμενει τον σουτερ του Περιστεριου...θα ειναι ο Βουλγαρης θα ειναι καποιος αλλος, να παρει την επιθεση πανω του...


ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ Η ΟΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ...

ΡΕ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ...ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΑ ΕΞΑΡΧΕΙΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΤΣΙ...


Εχω κατσει ο ιδιος στον παγκο της ομαδας σε ματς στην Βονιτσα για την Γ Εθνικη πριν 3-4 χρονια και το τραπεζι της

Γραμματειας απαρτιζονταν απο . . . ΝΤΟΠΙΟΥΣ !!!!!!! Το αποτελεσμα ??? μολις σουταρε ο αντιπαλος και πριν παρουμε

Καν το αμυντικο rebound το 24αρι μας ''ετρεχε'' ΗΔΗ !!!! κοινως η επιθεση μας ξεκινουσε απο τα 22 - 21 sec και επειδη

το πραγμα ηταν μιλημενο ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ Η ΒΟΝΙΤΣΑ ΠΙΕΖΕ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ !! με συνεπεια να περναμε με το ζορι

και ''αν'' την σεντρα πριν περασουν τα ''υποτιθεμενα'' 8 δευτερα !!!! Γνωστα λοιπον τα κολπα πολλων ομαδων αθηναικων

και οχι μονο ! Εξαλλου ειπα οτι δεν παιρνω θεση και απλως ανεφερα οτι το ματς θα γινει ξανα και επειδη ο Ιωνικος

αλλα και ο Εθνικος ''πλητονται'' απο αυτα υπαρχουν αντιδρασεις ! wink.gif


QUOTE(margiou3 @ Feb 20 2014, 23:22 ) *
Τα λάθη και τις απατεωνιές πάντα τις κράζουμε φιλε "aionio talento"...

Απλα, και όπως είναι λογικό, τώρα που μας αφορά άμεσα γινόμαστε λίγο πιο επιθετικοί, αφού μπαίνει στην μέση και το συναίσθημα.

Εννοείται πως σε κάθε περιπτωση όμως θα καταδικάζαμε το γεγονός...



Το ιδιο λεμε ουσιαστικα . . .
Reporter1983
Σαν ουδετερος δε θελω να κρινω αν ειναι σωστη η λαθος η αποφαση, ισως να ναι και σωστη κατ'εμε. Με τα αρμοδια οργανα εγω τα βαζω και θα θελα μια φορα να βγουν να πουν με ποια κριτηρια παιρνονται οι αποφασεις εχω μεγαλη περιεργεια τι θα ελεγαν! Μεσα σε ελαχιστους μηνες εχουν γινει τρια παρομοια παιχνιδια του Περιστεριου τωρα, των Τρικαλων και του Μιλωνα. Ε λοιπον σε τρεις παρομοιες περιπτωσεις εχουν παρθει τρεις διαφορετικες αποφασεις! Δε ξερω τι λεει ο κανονισμος αλλα σιγουρα δε λεει "ειναι στη διακριτικη ευχερεια των αρμοδιων οργανων". Βγαλτε μια ανακοινωση και εξηγηστε μας τη καθε περιπτωση ξεχωριστα για να καταλαβουμε ολοι πως λειτουργουν τα θεσμικα οργανα στην Ελλαδα μας και αν εχετε δικαιο να τα βαλουμε με αυτους που σας αμφισβητουν εμεις οι αντικειμενικοι
basketikos
Για τον Αετο τα εγραψα:

QUOTE(basketikos @ Feb 5 2014, 02:33 ) *
bball.gif ΥΓ2. Δεν είναι κακό να είσαι 'ομάδα γειτονιάς' - ειναι αχρηστο να είσαι 'ομάδα-παραγοντας'. Οι πρωτες γράφουν Ιστορια και συχνά με χρυσα γράμματα (είτε η γειτονια ειναι Αγ. Ελευθεριος, είτε Παπαγου, είτε Γουβα, είτε Ελληνορώσοι, πόσο δε οταν λέγεται Μαρούσι), οι δευτεροι; 'γελάνε και τα σαλλιγκάρια" (είτε οι ομάδες βρίσκονται στην 'ενδοξη' επαρχία, είτε φιλοξενούνται στα "τιμημένα Εξαρχεια"


Τωρα τα υπόλοιπα; ναι φωναζω περισσοτερο γιατι με αφορά - ειναι δυσκολο να επικεντρωθω στο Προμηθέας-Παπαγου, οταν εχω τα 'του οικου' μου. Επίσης περσι στο Τρικαλα-Κηφισια το συζήταγα με φιλους μου, τωρα το φωναζω δημόσιο. Δεν το βλέπω και παράλογο...

Η αλήθεια ειναι απλή πάντως: 'πλακάκια'. ο μονο που δεν ξέρουμε γιατι εγινε το ψυχικο...γιατι ψυχικό είναι.

Για εμάς: ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΠΡΩΤΗ ΟΜΑΔΑ ΕΚΤΟΣ Α1 ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ !!!

ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ !!!!

ΞΕΚΙΝΑΜΕ. ΑΠΟ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ.
Vas
Η αλήθεια παιδιά είναι κάπου στην μέση…
Πιστεύω ότι σε συγκεκριμένες περιπτώσεις ένα αγώνας πρέπει να επαναληφτεί.
Ή μια ιδέα ακόμα είναι να παιχτούν τα υπόλοιπα λεπτά/δευτερόλεπτα. Όπως γίνεται και στο ποδόσφαιρο!

Για την συγκεκριμένη περίπτωση, του Περιστερίου με τον Αετό, πιστεύω ότι άμα δεν ήταν τόσο μεγάλο το λάθος δεν θα γινόταν επανάληψη. Και έχω 2 απορίες.
1. Άμα αυτή η φάση γινόταν στο 15ο λεπτό θα επαναλαμβανόταν το παιχνίδι??
2. Άμα η διαφορά ήταν στους 10 πόντους, θα επαναλαμβανόταν πάλι το παιχνίδι?


Όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω, πρέπει να βγάλουν κανόνες για να ξέρουμε τι μας γίνεται!
daniel10
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ ΑΓΩΝΕΣ
1) ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 32 15-2-0 17

2) ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 31 14-3-0 17

3) ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 30 13-4-0 17
4) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 28 11-6-0 17
5) ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 28 11-6-0 17
6) ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 27 10-7-0 17
7) ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 25 8-9-0 17
8) ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 25 8-9-0 17
9) ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 25 8-9-0 17
10) ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 24 7-10-0 17

11) ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 24 7-10-0 17
12) ΑΟ ΝΗΑΡ-ΗΣΤ 22 5-12-0 17
13) ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 18 1-16-0 17
14) ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ 18 1-16-0 17



Vas
Χαμός στην ουρά της βαθμολογίας….

Η επόμενη αγωνιστική θα δείξει αν θα ξέρουμε τους 2 ή τους 3 σίγουρους!

Νήαρ – Χολαργός το ντέρμπι. Αμα κερδίσει η Νήαρ τότε παίρνει λίγο οξυγόνο. Αν χάσει, τελείωσε!

Ιλιον – Δούκας . Από τους αγώνες που πρέπει να πάρει το Ιλιον για να ελπίζει. Αλλά πάνω που πάει να στρώσει η ομάδα φεύγει ο προπονητής!!

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=15

Το Περιστέρι παίζει στην Νίκαια, αλλά πιο σημαντικό είναι ότι χάνει τον Σκούταρη για το υπόλοιπο της σεζόν

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=15

Το Μαρούσι παίζει με το αδιάφορο πλέον Ηράκλειο. Το Μαρούσι που την μια αγωνιστική κερδίζει τον Αετό, χάνει στον πόντο από την Νίκαια, και την άλλη αγωνιστική χάνει με κατεβασμένα χέρια από Χολαργό και Νήαρ… Η πλέον αλοπρόσαλη ομάδα!!

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ . Ο Αμύντας έχει πλέον μπλέξει για τα καλά μετά τις συνεχόμενες ήττες….

ΥΓ. Λογικά στις 11 νίκες έχεις σωθεί....
PetranG3
http://ionikosbc.gr/index.php/news/305-efx...yme-to-irakleio


"Ευχαριστούμε το Ηράκλειο"

Η επιτροπή μπάσκετ του Ιωνικού Νικαίας νοιώθει την ανάγκη να ευχαριστήσει δημόσια την ομάδα μπάσκετ του Ηρακλείου (διοικούσα επιτροπή και την τεχνική ηγεσία της ομάδας) για την άριστη φιλοξενία που παρείχαν στην Ομάδα μας κατά την παραμονή της, στην Κρήτη. Χάρη στη βοήθειά τους, η Ομάδα του Ιωνικού μπόρεσε και βρήκε ώρα για προπόνηση στο Λίντο, την προηγούμενη του αγώνα. Παράλληλα τόσο κατά την άφιξη της Ομάδας μας όσο και κατά την αναχώρηση, η διοικούσα επιτροπή του Ηρακλείου ήταν πρόθυμη να βοηθήσει σε οποιοδήποτε ζήτημα ανέκυπτε.

Για τον Ιωνικό Νικαίας, δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό όταν επισκέπτεται την Κρήτη και πιο συγκεκριμένα το Ηράκλειο, καθώς και πέρσι, στο παιχνίδι με τον Εργοτέλη, η φιλοξενία ήταν αντίστοιχου επιπέδου.

Πρόκειται για υψηλή ένδειξη φιλοξενίας και πολιτισμού, κάτι που δεν είναι αυτονόητο και που οι αρχές μας και οι αξίες μας, μας επιτάσσουν να το αναγνωρίσουμε και δημόσια.

Καλή συνέχεια στην ομάδα του Ηρακλείου.

Με εκτίμηση,
Επιτροπή μπάσκετ Ιωνικού Νικαίας
basketikos
QUOTE(Vas @ Feb 24 2014, 16:50 ) *
Χαμός στην ουρά της βαθμολογίας….

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ . Ο Αμύντας έχει πλέον μπλέξει για τα καλά μετά τις συνεχόμενες ήττες….

ΥΓ. Λογικά στις 11 νίκες έχεις σωθεί....


bball.gif Aς σωθεί ο Αμυντας την Κυριακή. Κανένα προβλημα !!!!1 icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

bball.gif Ερωτηση: Περιστερι - Αετος εγινε με φιλαθλους. Γιατι επαναλαμβάνεται χωρίς;

bball.gif Σαββατο στο Πλατωνα: Αποθέωση των νικητών στο Ηρακλειο που δεν μπορει κανεις να περάσει.

ΥΓ. Καποιοι ζηλευουν που κερδίσαμε και ολο υπονοουμενα οτι πηγαμε δυο μέρες και κανουν λογο για φιλικές σχέσεις με το Ηράκλειο - τον εαυτό τους ντροπιάζουν χαιρετισματα..
PetranG3
QUOTE(basketikos @ Feb 27 2014, 01:33 ) *
bball.gif Aς σωθεί ο Αμυντας την Κυριακή. Κανένα προβλημα !!!!1 icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

bball.gif Ερωτηση: Περιστερι - Αετος εγινε με φιλαθλους. Γιατι επαναλαμβάνεται χωρίς;

bball.gif Σαββατο στο Πλατωνα: Αποθέωση των νικητών στο Ηρακλειο που δεν μπορει κανεις να περάσει.

ΥΓ. Καποιοι ζηλευουν που κερδίσαμε και ολο υπονοουμενα οτι πηγαμε δυο μέρες και κανουν λογο για φιλικές σχέσεις με το Ηράκλειο - τον εαυτό τους ντροπιάζουν χαιρετισματα..



Ναι, ηταν κεκλεισμενων και τοτε...
Εγω λεω να περιμενουμε να γινει καλα ο Σκουταρης και μετα να παιξουν...Ή όλα τύπος και υπογραμμος ή τιποτα... 69.gif

Και γιατι οχι να σωθει και το Περιστερι, την τελευταια αγωνιστικη.. 69.gif

Δεν ασχολουμαστε με τους αλλους...Απλα..
texas
η συμφωνια που εγινε στον πρωτο αγωνα μεταξυ των ομαδων Ιωνικου-Εθνικου στο να μην ζητηθουν εισητηρια εκατερωθεν για την ομαλη διεξαγωγη και των 2 αγωνων ξεχαστηκε ετσι ευκολα !!!!!!!
Blue1965White
Δεν υπαρχει τετοια συμφωνια και το ξερετε καλα. Θα ηταν αλλωστε χαζο απο πλευρας Ιωνικου για ευνοητους λογους. Τα πραγματα ειναι απλα. Ενα εισιτηριο λιγοτερο απο το 30% ειναι αλλοιωση πρωταθληματος. Εχει μια ευκαιρια ο Εθνικος να δειξει οτι μπορει να παρει μια ανοδο εντος παρκε και οχι απο συγκυριες η ετσιθελικες αποφασεις της ομοσπονδιας και την πεταει στα σκουπιδια, επισης για ευνοητους λογους μπορω να πω.
texas
Και όμως συμφωνία υπαρχει φίλε μου blue1965white και μάλιστα με την φράση παντελόνια φοραμε θα πείτε στους πινεζες να μην έρθουν και θα πούμε στους rangers να μην έρθουν έτσι είπε δικός σας ανθρωπος( φυσικά δεν θα τον κατονόμασω εδώ μέσα) το απόγευμα που ήρθε δικοσ μασ ανθρωποσ απο την διοικηση στην προπόνηση σας στον πλατωνα να πάρει τα 25 εισιτήρια που είχαμε συμφωνήσει αυτά δυστυχώς δεν θέλετε να τα θυμόμαστε μάλλον........

Απλά παραθέτω τα πράγματα όπως είχαν γίνει στον πρώτο γύρο και μονο τώρα αν δοθούν εισιτήρια αυτό είναι κάτι που θα το μάθουμε πολύ σύντομα .
PetranG3
Δεν υπαρχει αυτο texas...

Στο φορουμ σας, αρχι συνδεσμιτης εγραψε 5-6 ημερες πριν απο εκεινον τον αγωνα...
"οκ,δεν θα υπαρξει οργανωμενη μετακινηση οπαδων σε καποια παιχνιδια της β εθνικης,ενα απο αυτα ειναι και αυτο
μεμονωμενα,οποιος θελει παει."

Τι αλλαξε απο τη χρονια 2011-12, που πηρατε ολο το πεταλο;
Εκεινη τη χρονια, αν θυμασαι, στο Σαλπεας, στον Α' γυρο, ημασταν 15 ατομα...

Γενικα, ποτε ζητησε ομαδα επισημα εισιτηρια στον Πλατωνα και δεν της δωσαμε;


Και ασε που στον Πλατωνα δεν ησασταν μονον 25...40 ατομα, πανω δεξια στην πορτα...Δεν πληρωσε κανεις και δεν σας πειραξε κανεις...
Ημουν εγω στα εισιτηρια και ξερω πολυ καλα...


Ζηταμε με επισημο τροπο, οχι κατι περισσοτερο απο αυτο που δικαιουμαστε...
Ουτε πουστικα, ουτε αλλιως...οπως γραφεται αλλου..
Blue1965White
Φιλε μου texas εξακολουθω να μην πιστευω οτι υπηρξε τετοια συμφωνια και εισαι ελευθερος να πεις οποιο ονομα θελεις. Αν ομως τελικα υπηρξε τετοια συμφωνια τοτε εσεις την παραβιασατε αφου τα 25 ατομα που αναφερεις ηρθαν κανονικα.
margiou3
Ντροπή Τέξας να λες τέτοια πράγματα.

Ο Ιωνικός ήθελε τις πινέζες στον πρώτο γύρο, όπως και τους Περιστεριώτες προχθές.

Τι πρόβλημα νομιζεις ότι μπορει να έχουμε στο να έρθετε?

Αυτη η συμφωνία, ξεκάθαρα δεν μπορει να έχει γίνει απο Ιωνικό γιατι ΔΕΝ θα τον συνέφερε.

Επίσης είναι και αρκέτα ενδεικτικό της αναληθείας, ότι θυμήθηκες κι εσύ το φόρουμ μετά από καιρό για να μας πεισεις για ένα γεγονός που δεν...

Γιατι δεν γράψατε τότε ότι έγινε τέτοια συμφωνία και το λέτε σήμερα?

Τεσπα, δώστε το 30% και κερδίστε μας μέσα στο γήπεδο.
Άλλωστε αγωνιστικά φέτος, παρόλο που σε κερδίσαμε στην Νίκαια, ουδεις αμφισβητεί ότι έχεις εξαιρετική ομαδα.

Λοιπον, 600 άτομα στο κλειστο, το 30% ειναι 180 εισητήρια.
Τα δινετε και όλα κομπλέ.
texas
Δεν θα βγάλουμε άκρη όσο και να συζητάμε γιατί ο καθένας λέει την δικιά του άποψη . Φίλε petran δεν μίλησε κανένας οτι πειραχτηκε κάποιος απο όσους είχαν έρθει στον πλατωνα , όταν μιλάς και ζητάς το 30% των εισιτηρίων ζητάς οργανωμένη μετακίνηση κάτι που ξαναλέω είχαν συμφωνήσει οι ομάδες να μην υπαρχει και φυσικά δεν μπορώ να καταλάβω πως αλλοιώνεται ενα αποτέλεσμα με την μη έλευση κόσμου !!! Πριν 2 χρόνια κερδίσες μέσα στο σαλπεας όπως είπες και σύ με 15 άτομα τότε δεν υπήρχε αλλοίωση ;;;; Αυτά τα λίγα εύχομαι ολα να πανε καλα και να κερδίσει ο καλύτερος και ας είναι γιορτή το ματς .
Είπα τα γεγονότα όπως συνέβησαν στο πρώτο γύρο .

Margiou3 to γεγονός οτι δεν γράφω ( αλλά διαβάζω καθημερινά τις απόψεις όλων στον φόρουμ )δεν μου στερεί το δικαίωμα να παραθέτω την άποψη μου οπότε κρίνω . Το 30% δεν βγαίνει έτσι πρέπει να υπολογίζεις και τα κενά καθίσματα που θα αφήσει η αστυνομία .
margiou3
QUOTE(texas @ Mar 3 2014, 19:31 ) *
Margiou3 to γεγονός οτι δεν γράφω ( αλλά διαβάζω καθημερινά τις απόψεις όλων στον φόρουμ )δεν μου στερεί το δικαίωμα να παραθέτω την άποψη μου οπότε κρίνω . Το 30% δεν βγαίνει έτσι πρέπει να υπολογίζεις και τα κενά καθίσματα που θα αφήσει η αστυνομία .



Στα μικρά γήπεδα, η αστυνομία δεν αφήνει κενά, απλά μπαίνει αναμεσά μας, μια ή δυο δοιμιρίες. Τα ξέρεις κι εσυ με τα κωλογήπεδα που παίζουμε στην μπάλα τα τελευταία 2 χρόνια.


Δεν είπα προφανώς ότι σου στερεί το δικαίωμα. Ούτε λόγος γι αυτό.
Απλά καποιοι εδω πέρα, έχουμε παρουσία συστηματική, και δεν είμαστε κομήτες, να γράφουμε μόνο όταν παίζει το ντερμπι της χρονιάς η ομάδας μας. Εκει ειναι η διαφωνία μου, αλλα και πάλι, δεν σου λέω οτι δεν εχεις δικαιωμα να το κανεις.
Blue1965White
Φιλε texas δε βγαζουν νοημα τα γραφομενα σου. Δηλαδη εσεις θελατε 25 εισιτηρια για να κανετε τι; οργανομενη μετακινηση 25 ατομων;
PetranG3
QUOTE(texas @ Mar 3 2014, 19:31 ) *
Δεν θα βγάλουμε άκρη όσο και να συζητάμε γιατί ο καθένας λέει την δικιά του άποψη . Φίλε petran δεν μίλησε κανένας οτι πειραχτηκε κάποιος απο όσους είχαν έρθει στον πλατωνα , όταν μιλάς και ζητάς το 30% των εισιτηρίων ζητάς οργανωμένη μετακίνηση κάτι που ξαναλέω είχαν συμφωνήσει οι ομάδες να μην υπαρχει και φυσικά δεν μπορώ να καταλάβω πως αλλοιώνεται ενα αποτέλεσμα με την μη έλευση κόσμου !!! Πριν 2 χρόνια κερδίσες μέσα στο σαλπεας όπως είπες και σύ με 15 άτομα τότε δεν υπήρχε αλλοίωση ;;;; Αυτά τα λίγα εύχομαι ολα να πανε καλα και να κερδίσει ο καλύτερος και ας είναι γιορτή το ματς .
Είπα τα γεγονότα όπως συνέβησαν στο πρώτο γύρο .

Margiou3 to γεγονός οτι δεν γράφω ( αλλά διαβάζω καθημερινά τις απόψεις όλων στον φόρουμ )δεν μου στερεί το δικαίωμα να παραθέτω την άποψη μου οπότε κρίνω . Το 30% δεν βγαίνει έτσι πρέπει να υπολογίζεις και τα κενά καθίσματα που θα αφήσει η αστυνομία .




Αδερφε, εισαι και ειμαι υποτροπος...
Απ οταν τιμωρηθηκαμε με τον Πολις, αυστηρα με 1 κ.θ., δεν εχει γινει το παραμικρο...Προσφατα παραδειγμα...Το εντος με Περιστερι...

Δεν θα το παιξω υπερανω οτι ειναι ενα ματς σαν ολα τ αλλα και δεν τρεχει κατι...Ξερω οτι αμα χασω...χανω την 1η θεση, και δεν ξερω αν προλαβαινω και για τη 2η....Ομως το πρωταθλημα θα εχει αλλες 7 στροφες ακομα...Εκ των οποιων 3-4 εντος...
Οντας λοιπον υποτροπος, οπως και εσυ (που εχεις και εναν Αετο εντος....που εχεις και το Ηρακλειο απο δυσκολες, εντος) θα ηταν αυτοκτονια το παραμικρο...να ρισκαρεις να παιξεις τα εντος σου χωρις θεατες...

Ξερω οτι κατα το παρελθον κι εμεις, αλλα κι εσεις εκτραχυνθηκαμε...Βλεπε και Πλατωνα προ 2ετιας, βλεπε και Σπορτιγκ περσι...(δεν μπαινω στη διαδικασια περαιτερω σχολιασμου)...
Φετος ομως, δεν εχει δοθει το παραμικρο δειγμα κακης γραφης...

Εγω θελω να περιμενω και τον επισημο Εθνικο να απαντησει...και οποιον αλλον ειναι αρμοδια αρχη...
Σεβαστη η οποιαδηποτε αποφαση...

Υγ: Δεν γνωριζω πραγματικα, τι προεβλεπε η προκηρυξη της ΕΣΚΑΝΑ...Χωρις πλακα...
Καθ οτι ερασιτεχνικη κατηγορια, δεν ξερω αν ακολουθει τις ιδιες οδηγιες..

Υγ1: Και ειλικρινα, δεν εχω καμια διαθεση να μαλωσω...
Και δεν το παιζω υπερανω....Κι εγω το ιδιο μ εσενα ευχομαι...Να κερδισει ο καλυτερος...
Εσυ εχεις μεγαλυτερο βαθος παγκου, οπως παντα, εγω προερχομαι απο μεγαλες νικες, κυριως αυτη μεσα στο Ηρακλειο (οχι οτι ειναι αμελητεα η δικη σου στον Αμυντα)...

Κατα βαθος, κανεις δεν εχει να αποδειξει τιποτα σε κανεναν, βασει παρουσιας, αποδοσης κλπ...Απλως τα φεραν παλι ετσι οι συγκυριες που παιζουμε ενα κομβικο μεταξυ μας παιχνιδι...Αυτα...
Blue1965White
Εγω παλι υποψιαζομαι οτι καποιοι θα προστρεξουν στον εργολαβο των απαγορευσεων. Το βραδυ των εκλογων ομως ας μαζεψουν τους εκλογολογους να τους εξηγησουν τα "περιεργα" αποτελεσματα στα εκλογικα τμηματα της Νικαιας.
Vas
QUOTE(Blue1965White @ Mar 3 2014, 20:08 ) *
Εγω παλι υποψιαζομαι οτι καποιοι θα προστρεξουν στον εργολαβο των απαγορευσεων. Το βραδυ των εκλογων ομως ας μαζεψουν τους εκλογολογους να τους εξηγησουν τα "περιεργα" αποτελεσματα στα εκλογικα τμηματα της Νικαιας.


Στην αρχή της χρονιάς θυμάμε είχαν πει στον εθνικό ότι κάποια παιχνίδια θα τα έπαιζαν στο ΣΕΦ....

ένα τέτοιο παιχνίδι πιστεύω θα μάζευε τουλάχιστον 3000 άτομα....
nikitas111
Θα μιλήσω εκφράζοντας μόνο τον εαυτό μου και θα πω ότι ΕΓΩ σκέφτομαι, προσπαθώντας να εξηγήσω δημόσια το δίκαιο για εμάς στον ΙΩΝΙΚΟ αίτημα αγοράς εισιτηρίων για τις ανάγκες των φιλάθλων μας στο μεταξύ μας παιχνίδι.

Πρώτα θα πρέπει να πω δημόσια και εκφράζοντας την γνώμη μου για την ποιότητα των ανθρώπων που απαρτίζουν την διοικητική ομάδα του Εθνικού Πειραιώς ότι χαρακτηρίζονται από συνέπεια αξιοπρέπεια και ήθος. Έχουμε βρεθεί κάποιες φορές στα γήπεδα της ευρύτερης περιοχής του Πειραια και έχω καταλάβει ότι σέβονται και εκτιμούν και την προσπάθεια που κάνουμε στη Νίκαια αλλά και τον ΙΩΝΙΚΟ σαν μεγάλη ομάδα και πάντα μας φέρονται με ευπρέπεια.

Ξέρω ότι είμαστε αντίπαλοι μόνο σαράντα αγωνιστικά λεπτά , Ξέρω ότι θα ανεβούμε και οι δύο γιατί το αξίζουμε γιατί είμαστε δύο ομάδες που από το 2010 κάνουμε ένα παράλληλο μεγάλο αγώνα για να επανακάμψουμε στα σαλόνια του ελληνικού μπάσκετ.
ΑΕΤΟΙ και ΠΕΡΔΙΚΕΣ πρέπει και θα μείνουν στη Β' Εθνική όποιο κόλπο ακόμα και αν σκαρφιστούν.

Δεν χρειάζεται να θυμήσω σε κανέναν φίλο του Εθνικού εκείνο το μεσημέρι στο ΣΕΦ στα γραφεία της ΕΣΚΑΝΑ παρουσία ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΥ ΘΕΟΔΩΣΙΑΔΗ ΔΕΡΒΟΥ των δύο μάνατζερ των ομάδων και εμένα ότι μετά από ένα πεντάλεπτο είχαμε δώσει τα χέρια και την αμέσως επόμενη ημέρα παραλλάβατε τα εισιτήρια που είχατε ζητήσει και φυσικά σαν κύριοι τα προαγοράσατε και ήρθατε στο Πλάτωνα σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσαμε να μην είχαμε δώσει εισιτήρια.

Φυσικά το ωραίο είναι ότι από τότε πάμε παρέα κάθε χρόνο και ένα βήμα ψηλότερα.

Κλείνοντας θέλω να εκφράσω την βεβαιότητα μου ότι μετά την αυριανή επικοινωνία που θα έχουμε θα βρούμε τον τρόπο να παρακολουθήσουμε το παιχνίδι της Κυριακής με ασφάλεια και παρουσία φιλάθλων και των δύο ομάδων

Μπορούμε να το διαχειριστούμε, το δοκιμάσαμε από την μεριά μας σε ΔΟΥΚΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΜΑΡΟΥΣΙ ΑΕΤΟ
Μπορείτε να το διαχειριστείτε το δοκιμάσατε σε ΑΜΥΝΤΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΠΟΛΙΣ ΑΕΤΟ ΔΟΥΚΑ
Παιδιά μπορουμε.

Ευχαριστώ.
Gkos
Εισητήριο να φανταστώ ούτε για δείγμα,ε???

Αν θέλει κανείς άσχετος με τις ομάδες να κατέβει προς Πειραιά μεριά ,για πειραιώτικο ντέρμπι....
Jabar
Όμιλος Νότου
Κερατσινίου 17.00 Εθνικός-Ιωνικός Ν. Ανδρικόπουλος-Σκούτας (Ντάβαρης)
Α.Παπανδρέου (κθ) 17.00 Περιστέρι-Μαρούσι Τσαρούχα-Διμπινούδης (Παππάς)
Ν.Ηρακλείου 17.00 Ηράκλειο-Νήαρ Ηστ Κυριακόπουλος-Λιότσιος (Ευαγγελινός)
Ζ.Αλεξάνδρου17.00 Ιωνικός ΝΦ-Χολαργός Τσαχάκης-Φασόλης (Σιώκας)
Ν.Ερυθραία 17.00 Πανερυθραϊκός-Αετός Παπαθανασίου-Καλογερόπουλος Λ. (Μουζάκης Στ.)
ΑΚ Δαϊς 17.00 Δούκας-Αμύντας Παπαγιαννόπουλος-Καρδάρης (Παπαδόπουλος Κ)
Εθν. Αντίστασης 17.00 Πόλις Καλλιθέας-Ένωση Ιλίου Στρέμπας-Μηλαπίδης (Μπουρνάς)


Caesar's wife must be above suspicion
No comments

Περιστέρι – Αετός 68-61 (Τελικό)
margiou3
QUOTE(Jabar @ Mar 5 2014, 22:55 ) *
Περιστέρι – Αετός 68-61 (Τελικό)




Τωρα τι γίνεται; Θα ξαναπαίξουν;
69.gif
PetranG3
QUOTE(Jabar @ Mar 5 2014, 22:55 ) *
Caesar's wife must be above suspicion
No comments



Ο Jabar πρεπει να ειναι της ιδιας σχολης με τον basketiko...ως προς τα αποφθεγματα... smiley.gif
Blue1965White
QUOTE(margiou3 @ Mar 5 2014, 23:01 ) *

Τωρα τι γίνεται; Θα ξαναπαίξουν;
69.gif



Έκανε ένσταση ο Αετός για το κούρεμα του Βούλγαρη. Λογικά θα επαναληφθεί.
Vas
Με την νίκη του το Περιστέρι πήρε βαθιά ανάσα….

6. Δούκας 28 10-8
7. Μαρούσι 27 9-9
8. Αμύντας 26 8-10
9. Χολαργός 26 8-10
10. Ένωση Ιλίου 26 8-10
11. Περιστέρι 26 8-10
12. Νήαρ Ηστ 23 5-13
13. Πόλις Καλλιθέας 19 1-17
14. Ιωνικός ΝΦ 19 1-17

Νήαρ – Πόλις –Ιωνικός ΝΦ έχουν πέσει….

Ο Δούκας ακόμα δεν έχει σωθεί. Την επόμενη αγωνιστική παίζει εντός με Αμύντα. Αν κερδίσει λογικά δεν θα έχει πρόβλημα.

Το πιο εύκολο πρόγραμμα το έχει το Ιλιον. Έχει να παίξει και με τους 3 πεσμένους, και εντός με Ερυθραία, Αμύντα, Μαρούσι… άρα λογικά minimum 5 νίκες…

Πέρα από το ντέρμπι κορυφής, το μεγαλύτερο παιχνίδι αυτή την αγωνιστική (από πλευράς ονομάτων) είναι το Περιστέρι-Μαρούσι. Πόσο κρίμα αυτές οι 2 ομάδες να μάχονται να μην πέσουν στην Γ εθνική! bball.gif
margiou3
QUOTE
Ο Εθνικός στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων και διέθεσε εισιτήρια στον Ιωνικό, έστω και λιγότερα από αυτά που περιμέναμε. Αυτό δείχνει ότι είμαστε αντίπαλοι για 40 λεπτά και μόνο.



Παρόλο που τα εισιτήρια είναι απελπιστικά λίγα σε σχέση με την ζήτηση, κανείς δεν μπορεί να αγνοήσει τη σωστή κίνηση του Εθνικού.

Πάμε για 40 λεπτά πρόβας για την Α2...!
aionio talento
QUOTE(margiou3 @ Mar 6 2014, 20:56 ) *
Παρόλο που τα εισιτήρια είναι απελπιστικά λίγα σε σχέση με την ζήτηση, κανείς δεν μπορεί να αγνοήσει τη σωστή κίνηση του Εθνικού.

Πάμε για 40 λεπτά πρόβας για την Α2...!



Στο πρωτο ματς ποσο ειχε ερθει ???
PetranG3
QUOTE(aionio talento @ Mar 7 2014, 00:16 ) *

Στο πρωτο ματς ποσο ειχε ερθει ???



66-52
aionio talento
QUOTE(PetranG3 @ Mar 6 2014, 23:19 ) *
66-52



Μαλιστα ! παντως ο 2ος που θα παιξει μπαραζ (αν θυμαμαι καλα) θα εχει Δυσκολο εργο και γιατι το ματς

ειναι Νοκ Αουτ και κυριως γιατι οι 2 πιθανοι αντιπαλοι ( ΛΕΥΚΑΔΑ - ΛΕΙΒΑΔΙΑ ) πολυ Δυνατα Ροστερ !!
PetranG3
QUOTE(aionio talento @ Mar 7 2014, 00:44 ) *
Μαλιστα ! παντως ο 2ος που θα παιξει μπαραζ (αν θυμαμαι καλα) θα εχει Δυσκολο εργο και γιατι το ματς

ειναι Νοκ Αουτ και κυριως γιατι οι 2 πιθανοι αντιπαλοι ( ΛΕΥΚΑΔΑ - ΛΕΙΒΑΔΙΑ ) πολυ Δυνατα Ροστερ !!



Σιγουρα...Απ οτι φαινεται, Λιβαδεια παει για 2η...

Πολυ καλα ροστερ...

Παντως οχι για να ευλογησω τον Εθνικο, αλλα ειτε εμεις ειτε ο Εθνικος παμε σε μπαραζ, με π.χ. τους Βοιωτους, θα εχουμε σαν συν, τον κοσμο...Ειτε το ουδετερο ειναι στην Πατρα, ειτε στη Χαλκιδα..

Οπως επισης νομιζω οτι και σαν ροστερ, δεν υπολειπομαστε οσοι κανουμε πρωταθλητισμο στον ομιλο μας...

Αλλα ναι...οποιος παει στα μπαραζ, αν ειναι να διαλεξει, ασφαλως, Λιβαδεια..
margiou3



Πωπωπω ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ...!!!

ΕΘΝΙΚΑΡΕΣ ΜΟΥ, ΚΑΥΛΩΣΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΟΥΡΙ ΣΑΣ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΕΤΕ!!!


Ολα τα δηθεν εγκυρα ρουφιανοsite με τις αβάντες τους, ας μας πουν ποια είναι η καλυτερη ομάδα!!

Υ.Γ. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ εισαι μεγάλος προπονητης!!
PetranG3
Ηρεμος πια μπορω να γραψω καποια πραγματα...

Ειναι απο τις στιγμες που τα φερνει ετσι η μοιρα και καποια παιχνιδια ειναι οροσημο...Τα τελευταια χρονια τυχαινει να ειναι με τον Εθνικο (μαλλον ειναι καλο και για τους 2 μας αυτο)..
Ετσι και το σημερινο...
Για ακομα ενα παιχνιδι δειξαμε χαρακτηρα....
Βγαλαμε ενεργεια, τσαμπουκα κι οταν ισοφαριστηκαμε στο 24'...αντιδρασαμε με ωριμοτητα...

Δεν συμφωνω με το χαρακτηρισμο οτι ο Εθνικος επαιξε ασχημα...
Εγω νομιζω οτι ο Ιωνικος επαιξε αρκετα καλα, ειδικα στο 1ο ημιχρονο και εξυπνα...Κι αυτο παλι δεν σημαινει οτι ο Εθνικος επαιξε ασχημα...απλα τον αναγκασαμε να μην πιασει τον μαξιμουμ του...

Ειλικρινα δεν εχω λογια...
Τοσα χρονια κατραπακιες, μετριες χρονιες κ.ο.κ...Και τελικα μεσα σε 2 χρονια, 2 ανοδοι και φθανουμε να διεκδικουμε σοβαρα και 3η...
Οχι απλα υπερβαση...ειδικα με τα μεσα που διαθετουμε...

Πολλα συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια...δουλεψαν σκληρα και κερδισαν δικαια...


Πολυ καλο διαβασμα απο τον Καραγιαννη...Εχει μεγαλο μεριδιο για εδω που βρισκομαστε...


Κι επειδη η αξια του ηττημενου δινει δοξα στο νικητη...
Πολλα συγχαρητηρια και στον Εθνικο και την προσπαθεια που κανει...
Ιδιαιτερα στο Βασιλη Δερβο....Η επιτροπη του Ιωνικου τον εκτιμα και σεβεται τον αγωνα του...και το ξερει...και ισως να αισθανεται και το ιδιο...Δεν ευλογω κανεναν, αλλα η ολη του σταση και αντιληψη ως τωρα ειναι παραδειγμα προς μιμηση για το μπασκετ...

Χωρις να αβανταρω επισης, ελπιζω να ανεβει και ο Εθνικος επειδη το αξιζει...
Για να μην παρεξηγηθω παλι, με τη σημερινη νικη δεν τελειωσε κατι...Αποκτησαμε ενα σημαντικο ερεισμα κι εμεις, αλλα εχει πολυ δρομο...Ειναι στο χερι μας να τερματισουμε πρωτοι...Αλλα πηγαινοντας κατευθειαν στο αποτελεσμα...ναι, αξιζει να ανεβει κι ο Εθνικος κρινοντας απο την αποδοση του ολη τη χρονια....

Ετσι παει το ντουετο....Ουτε αετοι, ουτε γλαροι, ουτε ορτικια...


Επισης, διαψευστηκαν αρκετοι καλοθελητες...Τελικα οι Ιωνικοι μπορουν να πανε σε εκτος παιχνιδι και μην κανουν επεισοδια...τελικα....
Αυτο βεβαια το ξερανε στο Χολαργο, στο Μαρουσι, στο Ιλιον, στην Ερυθραια, στα Εξαρχεια...Πλεον το καταλαβαν κι αλλου...νομιζω...παλι καλα...


Και κλεινοντας...ενα μηνυμα απο δω...ο ενας ξερει οτι τον διαβαζω κιολας και χαιρομαι για το επιπεδο του..σπανιζει πολυ...
Καποτε ειχαν ερθει ετσι τα πραγματα που τσακωθηκαμε εδω περα και σταματησε να γραφει κι αυτος κι ο αλλος ο συνονόματος και αλλοι...Δεν επρεπε, τελικα...

Καλη συνεχεια λοιπον, στην προσπαθεια σας, Μιχαλη-Μιχαληδες..
Vas
Μετά και τα χθεσινά αποτελέσματα η Νίκαια για να χάσει την 1η θέση πρέπει να αυτοκτονήσει!!
Το μόνο “δύσκολο” παιχνίδι που μπορεί να κάνει γκέλα είναι στον Αμύντα… Αλλά δεν το νομίζω…

Ο Εθνικός άμα κερδίσει στην έδρα του τον αετό καθάρισε την 2η θέση….

Στην ουρά χαμός! Με εξαίρεση Ηράκλειο-Ερυθραία όλοι ο άλλοι κινδυνεύουν!

Σύμφωνα με το πρόγραμμα και αν έρθουν λογικά τα αποτελέσματα, το πιο δύσκολο πρόγραμμα το έχουν Χολαργός-Μαρούσι-Αμύντας….
VP_basketball
Καλησπέρα στην παρέα!

Απίστευτο φέτος το πρωτάθλημα του νοτίου ομίλου της Β'ΕΘΝΙΚΗΣ, ίσως το πιο ωραίο των τελευταίων ετών. Αυτή τη στιγμή υπάρχει πενταπλή ισοβαθμία για τον υποβιβασμό με Μαρούσι-Αμύντα-Ένωση Ιλίου-Χολαργό και Περιστέρι.

Αυτό που μου κάνει τεράστια εντύπωση είναι το Μαρούσι. Πως γίνεται με τέτοια ρόστερ ανόδου πέρυσι να σώζεται στο νήμα και φέτος να κινδυνεύει πάλι με υποβιβασμό?

mono maroussi
QUOTE(VP_basketball @ Mar 11 2014, 20:17 ) *
Καλησπέρα στην παρέα!

Απίστευτο φέτος το πρωτάθλημα του νοτίου ομίλου της Β'ΕΘΝΙΚΗΣ, ίσως το πιο ωραίο των τελευταίων ετών. Αυτή τη στιγμή υπάρχει πενταπλή ισοβαθμία για τον υποβιβασμό με Μαρούσι-Αμύντα-Ένωση Ιλίου-Χολαργό και Περιστέρι.

Αυτό που μου κάνει τεράστια εντύπωση είναι το Μαρούσι. Πως γίνεται με τέτοια ρόστερ ανόδου πέρυσι να σώζεται στο νήμα και φέτος να κινδυνεύει πάλι με υποβιβασμό?

Έχουμε καλούς παίκτες αναμφισβήτητα! Όταν όμως οι καλοί παίκτες θέλουν μια μπάλα ο καθένας για να σκοράρουν και ο προπονητής δεν μπορεί να τους ελέγξει, έρχονται τα αποτελέσματα που βλέπουμε
basketikos
bball.gif Ειχα πει να γράψω μετά το παιχνίδι Εθνικος-Ιωνικός, λόγω οτι επρεπε να κρατησουμε τους τονους χαμηλους, και γιατι το post του nikitas111 εκφραζει αυτο που προσπαθεί να καταφέρει ο Ιωνικος (και γι' αυτο το παραθέτω).

bball.gif Ξεκινάω απο τον Εθνικό: ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ. Δεν ειναι παρηγοριά στον αρρωστο. Ο Εθνικός εκφραζει υγεια - αυτη που ολοι θα θέλανε να εχουν. Σπουδαία διοίκηση - και επιτρεψτε μου να πώ οτι αν ολοι στο Σαλπέας λένε ο 'Βασιλης' να θυμουνται οτι για να παει μπροστα ενας Συλλογος, οσο 'Θεος" και αν ειναι ο συγκεκριμενος Βασίλης (που είναι) δεν γινεται να εχουν πάει τόσο καλα χωρις να υπάρχουν κολωνες που κρατανε το οικοδομημα.
Τα λέω τα παραπάνω - με την συνοδευομενη υπεύθυνη δήλωση οτι με τα παιδιά εχουμε ανταλλάξει μονο μια καλησπέρα εξω απο το Σπορτιγκ - γιατι είδα οτι ξεσπασε μα χαζη διαμαχη στον Εθνικο αν 'επρεπε' ή δεν 'επρεπε' να εμφανιστουν Ιωνικοι στο μεταξυ μας παιχνίδι. Θα αναφερθω σ' αυτο παρακάτω, αλλά εδω νιωθω οτι ειναι αναγκη να πει καποιος εναν καλο λόγο για κάποιους που προσφερουν στο ελληνικο μπάσκετ.

bball.gifΣτο αγωνιστικό:
Η αξια του ηττημένου δίνει την αξια στον νικήτη.
ΜΕΓΑΛΗ - ΚΑΘΑΡΗ-ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΝΙΚΗ. Περιφερεια, να σ' εντυπωσιαζει. Μεσα στο καλάθι, δωσε μου ματια. Ισορροπία, σε πόντους, σε παιχνίδια μεσα/εξω, σε εναλλαγες γρηγορου/σετ παιχνιδιού. Δεν μπορω να μιλησω για συγκερκιμενα παιδια, αλλά την Κυριακή νομιζ οτι και ενας-προς-εναν και σαν ομαδες ο Ιωνικός ξεχώρισε.
Προσεθεστε και διαθεση να μην χάσουμε ρημπαουτ. Βάλτε και ψυχολογια, στα ουρανια. Σαν ετοιμοι απο καιρο. Και αν παιζαμε τρεις μερες εμεις θα κερδίζαμε.

Και αν πρεπει να πει καποιος μπραβο στους αθλητες-το επιτελείο, δεν αφηνει εξω τον προπονητη που ενορχήστρωσε αυτο που ειδαμε.. Κοουτς Καραγιάννης λοιπον - χειροκροκτηθηκε ξεχωριστα στο τέλος, ενα χειροκροτημα που κερδισε μερα-με-την-μερα.

Αν μείνουμε με υγεια και συγκεντρωση, θα φτασουμε τον στοχο του 'Σαββατου' νωριτερα απ' οσο πιστευαμε.

Για τον Εθνικό, ουτε με το περιστερι, ουτε σε 2 ματς με τον Ιωνικο μου αρεσε. Μπασκετ που δεν είναι μοντερνο, και μονάδες που δεν κάνουν το παραπανω. Αν τα καταφερει θα ανεβει με την ποιοτητα του και μονο.

bball.gifΠολύ συζήτηση για τον κόσμο.
Δεν θα γραψω πολλα για αυτο που πιστεύω και μας οδηγει: οτι το κοσμο και την δυναμικη που δινει το τσαγανό που έχει ο κοσμος αυτός στην Ομάδα του Ιωνικού, δεν θα βρεί κανεις στο ελληνικό μπασκετ. (υποκειμενικος θα πει καποιος, αλλά επιτρεψτε μου μερες που ειναι).

Θα γραψω οτι:
1. ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ. Απιστευτη ατμοσφαιρα την Κυριακη - ετσι οπως επρεπε να ειναι καθε Κυριακη.
Ετσι ελπίζω να παμε με τον Εθνικο και του χρονου: Εκεινοι στον Πλατωνα, εμεις στο Κερατσινι..

2. Για την αποκατασταση των πραγματων:
- Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΟ ΕΠΙΛΕΞΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ.
- Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΝΗΘΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΤΩΝΑ.
(για να γίνουν τα παραπανω θα πρεπει να υπαρχει αλλη διοικητική ομαδα τουλαχιστον)

3. Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΕΙΧΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ- ΜΟΝΗ ΔΙΕΞΟΔΟΣ Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ. Αλλά αυτα ειναι για Αετους και Περδικες, οχι για ομάδες με Ιστορια. (Οι Εθνικοί απο την μερα που συναντηθηκαμε στην ΕΣΚΑΝΑ ηταν πάντα Κυριοι, και γι'αυτο ανταποκριθηκαν στην υποχρεωση που ειχαν με αυτο τον τροπο)

ΥΓ. Κλεινω με κάτι που δειχνει το μεγεθος της μπασκετικής χαράς: Εχθες ημουν σε ενα αλλο γήπεδο, Μιαμι-Oυασιγκτον στην Αmerican Airlines και μονο μια σκεψη: ΣΑΝ ΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΤΙΠΟΤΑ. ("Ιωνικαρα μου και την ψυχη μου παρε" οπως λεει και το πανο)



QUOTE(nikitas111 @ Mar 3 2014, 23:41 ) *
Θα μιλήσω εκφράζοντας μόνο τον εαυτό μου και θα πω ότι ΕΓΩ σκέφτομαι, προσπαθώντας να εξηγήσω δημόσια το δίκαιο για εμάς στον ΙΩΝΙΚΟ αίτημα αγοράς εισιτηρίων για τις ανάγκες των φιλάθλων μας στο μεταξύ μας παιχνίδι.

Πρώτα θα πρέπει να πω δημόσια και εκφράζοντας την γνώμη μου για την ποιότητα των ανθρώπων που απαρτίζουν την διοικητική ομάδα του Εθνικού Πειραιώς ότι χαρακτηρίζονται από συνέπεια αξιοπρέπεια και ήθος. Έχουμε βρεθεί κάποιες φορές στα γήπεδα της ευρύτερης περιοχής του Πειραια και έχω καταλάβει ότι σέβονται και εκτιμούν και την προσπάθεια που κάνουμε στη Νίκαια αλλά και τον ΙΩΝΙΚΟ σαν μεγάλη ομάδα και πάντα μας φέρονται με ευπρέπεια.

Ξέρω ότι είμαστε αντίπαλοι μόνο σαράντα αγωνιστικά λεπτά , Ξέρω ότι θα ανεβούμε και οι δύο γιατί το αξίζουμε γιατί είμαστε δύο ομάδες που από το 2010 κάνουμε ένα παράλληλο μεγάλο αγώνα για να επανακάμψουμε στα σαλόνια του ελληνικού μπάσκετ.
ΑΕΤΟΙ και ΠΕΡΔΙΚΕΣ πρέπει και θα μείνουν στη Β' Εθνική όποιο κόλπο ακόμα και αν σκαρφιστούν.

Δεν χρειάζεται να θυμήσω σε κανέναν φίλο του Εθνικού εκείνο το μεσημέρι στο ΣΕΦ στα γραφεία της ΕΣΚΑΝΑ παρουσία ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΥ ΘΕΟΔΩΣΙΑΔΗ ΔΕΡΒΟΥ των δύο μάνατζερ των ομάδων και εμένα ότι μετά από ένα πεντάλεπτο είχαμε δώσει τα χέρια και την αμέσως επόμενη ημέρα παραλλάβατε τα εισιτήρια που είχατε ζητήσει και φυσικά σαν κύριοι τα προαγοράσατε και ήρθατε στο Πλάτωνα σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσαμε να μην είχαμε δώσει εισιτήρια.

Φυσικά το ωραίο είναι ότι από τότε πάμε παρέα κάθε χρόνο και ένα βήμα ψηλότερα.

Κλείνοντας θέλω να εκφράσω την βεβαιότητα μου ότι μετά την αυριανή επικοινωνία που θα έχουμε θα βρούμε τον τρόπο να παρακολουθήσουμε το παιχνίδι της Κυριακής με ασφάλεια και παρουσία φιλάθλων και των δύο ομάδων

Μπορούμε να το διαχειριστούμε, το δοκιμάσαμε από την μεριά μας σε ΔΟΥΚΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΜΑΡΟΥΣΙ ΑΕΤΟ
Μπορείτε να το διαχειριστείτε το δοκιμάσατε σε ΑΜΥΝΤΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΠΟΛΙΣ ΑΕΤΟ ΔΟΥΚΑ
Παιδιά μπορουμε.

Ευχαριστώ.
nikitas111

Πολύ συζήτηση γενικά, θα συνυπογράψω το κείμενο του basketikou, θα ευχηθώ καλή συνέχεια με περισσότερη δουλειά και λιγότερα λόγια για όλους.

Το παιχνίδι παίχτηκε και νίκησε ο ΙΩΝΙΚΟΣ - Όλοι προσπαθούμε για τις ομάδες μας - Η φιλοξενία ήταν απίστευτη - Και η ζωή συνεχίζεται προσπαθώντας να ευχαριστιόμαστε αυτό που αγαπάμε όλοι.

Άλλωστε όπως λέει και ο Βασίλης Παπακωσταντίνου

Με το σώμα στο κενό
την ψυχή στο στόμα
το παιχνίδι παίζεται
παίζεται ακόμα.

Καλό Βράδυ σε όλους
PetranG3
Αποφάσεις Αθλητικού Δικαστή

Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Δικαιοδοτικό όργανο της ΕΟΚ επέβαλλε την ποινή αποκλεισμού δύο (2) αγωνιστικών ημερών κεκλεισμένων των θυρών στο αθλητικό σωματείο ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ.



ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ...

Αυτό για τον απίθανο τύπο του Σπόρτιγκ (στη θεματικη της Γ' Εθνικης, σχετικα με το συμβαν με τον Ντιπ και μια κουβεντουλα που ειχα μ εναν εκει) και κάτι αλλους...για τον Ιωνικο που εχει ακρες....

Απιστευτη ποινη για 2 καπνογονα και 10 κορδελες πριν το τζαμπολ, Ιωνικου - Περιστεριου...ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΙΡΑΧΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...

Δηλαδη Ολυμπιακος, ΠΑΟ και Αρης που γινετται κολαση στην εδρα τους, θα επρεπε να ειχαν αποβληθει....


ΝΤΡΟΠΗ...Η ΕΟΚ ξερει καλα...οπως το 1977-78 με τον αποκλεισμο απο το Κορατς...
Και μετα χαζεψε ολη η Ελλαδα, με την Ομαδαρα και τη μπασκεταρα που παιζαμε...


Οπου, οπως, οποτε μαγκες...
Επαναληψη αγωνων για αστειους λογους, τετοιες αντιμετωπισεις κ.ο.κ....

Νηαρ Ηστ - Εθνικος....Εκτεταμενα επεισοδια εντος κι εκτος γηπεδου....Και οι 2 τσιμπανε απο 1 κ.θ. Η Νηαρ ομως ηταν υποτροπος...

Κι εμεις οντας υποτροποι για 2 καπνογονα και 10 κορδελες, μας τιμωρουν πιο βαναυσα....

Για τους αλλους δεν ξερω, εμεις παντως θα βγουμε Α2...

ΑΥΤΑ..
Blue1965White
Χα χα χα μοιρασε πολυ πονο η Ιωνικαρα φετος. Δωστε τιμωρια να γουσταρουμε διπλα... Ιωνικος ειμαστε
PetranG3
Γι αυτο ακριβως τιμωρουμαστε....ΑΚΡΙΒΩΣ ομως...καθως αυτο γραφτηκε στο φυλλο αγωνα..
15' διακοπη, επειδη οι οπαδοι της α' ομαδας αναψαν 2 καπνογονα και εριξαν κορδελες εντος του αγωνιστικου χωρου..

PetranG3
http://www.ionikosbc.gr/index.php/news/319...-03-15-13-37-42


"Ακόμα κι αν κόψετε όλα τα λουλούδια, η Ανοιξη θα έρθει"


Ανακοίνωση Επιτροπής Μπάσκετ Ιωνικού Ν.

Με μεγάλη έκπληξη και απογοήτευση ενημερωθήκαμε για την απόφαση του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Δικαιοδοτικού οργάνου της ΕΟΚ για ποινή δύο (2) κεκλεισμένων των θυρών αγωνιστικών.Η απόφαση πάρθηκε σχετικά με το παιχνίδι Ιωνικός-Περιστέρι όταν οι φίλοι της Ομάδας άναψαν πριν την έναρξη του αγώνα καπνογόνo και έριξαν κορδέλες.

Κάτι που γίνεται σε αρκετά γήπεδα στην Ελλάδα και μάλιστα στην Α1, αποτελεί λόγο να στερηθούν 700 και πλέον φίλαθλοι που παρακολουθούν κάθε Κυριακή τους αγώνες του Ιωνικού την αγαπημένη του Ομάδα.

Η απόφαση έρχεται μετά την πρώτη στην Ιστορία της Β Εθνικής απόφαση απαγόρευσης μετακίνησης οπαδών, πάλι εις βάρος των φίλων του Ιωνικού.

Προφανώς η ΕΟΚ συνεχίζει να παραγνωρίζει ότι ο Ιωνικός, την τρέχουσα αγωνιστική χρονιά σε όποιο γήπεδο και αν βρέθηκε εκτός της έδρας – σε Χολαργό, Μαρούσι, Νέα Ερυθραία, στα Εξάρχεια, στο Κερατσίνι στο πλέον κρίσιμο ντέρμπι με τον Εθνικό – συνοδεύθηκε από δεκάδες οπαδών του και δεν δημιούργησε το παραμικρό και μάλιστα σε μερικές περιπτώσεις συνυπάρχοντας με την παρουσία αντίπαλης οργανωμένης μερίδας θεατών σε ευπρεπή πλαίσια.

Η επιτροπή μπάσκετ από την στιγμή που ανέλαβε τα ηνία του τμήματος κατέστησε σαφές πως την ενδιαφέρει και η ομαλή διεξαγωγή των αγώνων, μακριά από ακρότητες. Έχει γίνει μεγάλη προσπάθεια και έχουν δοθεί σχετικά διαπιστευτήρια. Το ευτυχές είναι πως οι οργανωμένοι φίλοι της Ομάδας μας το έχουν αντιληφθεί αυτό και έχουν κάνει κι εκείνοι σπουδαία βήματα προς αυτήν την κατεύθυνση. Είμαστε Περήφανοι γι' αυτο όσό και κάποιο συνεχίζουν να το αγνοούν.

Θεωρούμε αδιανόητη την απόφαση για ένα ανύπαρκτο θέμα (δεν επηρέασε ούτε την διεξαγωγή του αγώνα ούτε στράφηκε εναντίον αθλητή ή παράγοντα του Περιστερίου).

Διαμαρτυρόμαστε με όλες μας τις δυνάμεις καθώς δεν μπορεί να εξαντλείται η αυστηρότητα της Αρχής για τέτοια ζητήματα – και κυρίως να γίνεται επιλεκτικά κατά το δοκούν. Τέτοιες ενέργειες – αποφάσεις αποτελούν χλεύη στην προσπάθεια μας.

Εμείς, δεν έχουμε να κάνουμε τίποτα άλλο από το να σταθούμε στο ύψος των περιστάσεων, της Ιστορίας μας και των Αξιών που πρεσβεύουμε.

Βέβαιοι για το δίκαιο της αγανάκτησής μας και το άδικο της απόφασης, συνεχίζουμε την προσπάθειά μας και την επίτευξη των στόχων μας: Και ανανεώνουμε την υπόσχεση στους φίλους του Ιωνικού:

Εμείς θα βγούμε Πρωταθλητές, με τον Κόσμο στο πλευρό μας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.