Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΕΘΝΙΚΗ 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Vas
QUOTE(PetranG3 @ Apr 26 2014, 19:50 ) *
Ε τι να κανουμε...Αλλιως ειναι να παιζει η Νηαρ π.χ. με τον Πολις Καλλιθεας κι αλλιως με τον Ιωνικο...Βασει φανελας, δυναμικης, ιστοριας, επιτευγματων κλπ...
(Δεν μειωνω τα επιτευγματα του Πολις, ιδιως τα τελευταια 5 χρονια, αλλα καταλαβαινετε οτι η συγκριση ειναι εκ των ουκ ανευ)...


Και δεν είναι υπεροπτικό...και καλα "εχουμε τον κοσμο, ουτε γουσταρουμε κανουμε"...
Φέτος ειδικά, ο Ιωνικός κατά μ.ο. έχει από τις υψηλότερες προσελεύσεις σε κόσμο... (Δεν λέω τη μεγαλύτερη, γιατί στην αρχή της χρονιάς στα ΑΟΡΑΚΙΑ, το Ηράκλειο μάζευε αρκετό κόσμο)...

Και ειδικα σε επιπεδο Λεκανοπεδιου, βασει τωρινων αναλογιων...Ειναι σιγουρα στις κορυφαιες 5 ομαδες, με δυναμικο κοσμο οργανωμενο και μη (Ολυμπιακος, Παναθηναικος, Πανιωνιος, ΑΕΚ, ΙΩΝΙΚΟΣ)..για μπασκετ παντα...

Αυτα...με σεβασμο παρ ολα αυτα και στις υπολοιπες ομαδες, με μπασκετικο κοσμο...


Συμφωνώ σε όλα... Λογικό μια ομάδα να παίξει πιο συγκεντρώμενα και με πιο πάθος απέναντι σε μια ομάδα με Ιστορία και κόσμο (βλέπε Ιωνικό) και απέναντι σε μια ομάδα που έχει σηκώσει ευρωπαικό και πριν 3 χρόνια έπαιζε ευρωλίγκα!

Απλά αυτό δεν κρύβει από πίσω σκοπιμότητες, έριδες & αντιπάθιες (όπως υπονοεί ο Margiou) αλλά μια ανθρώπινη & αθλητική αντίδραση...

Καλό αγώνα αύριο. Κα ελπίζω ειλικρινά να κερδίσετε ώστε του χρόνου (αμα φτιάξουμε ομάδα) να έχουμε ένα λιγότερο δυνατό αντίπαλο στον όμιλο!!


PetranG3
QUOTE(Vas @ Apr 26 2014, 21:58 ) *
Συμφωνώ σε όλα... Λογικό μια ομάδα να παίξει πιο συγκεντρώμενα και με πιο πάθος απέναντι σε μια ομάδα με Ιστορία και κόσμο (βλέπε Ιωνικό) και απέναντι σε μια ομάδα που έχει σηκώσει ευρωπαικό και πριν 3 χρόνια έπαιζε ευρωλίγκα!

Απλά αυτό δεν κρύβει από πίσω σκοπιμότητες, έριδες & αντιπάθιες (όπως υπονοεί ο Margiou) αλλά μια ανθρώπινη & αθλητική αντίδραση...

Καλό αγώνα αύριο. Κα ελπίζω ειλικρινά να κερδίσετε ώστε του χρόνου (αμα φτιάξουμε ομάδα) να έχουμε ένα λιγότερο δυνατό αντίπαλο στον όμιλο!!




Ετσι ακριβως... smile.gif

Δε νομιζω παντως οτι το πηγαινε εκει ο Μαργιου...Αλλα ενταξει, δεν αξιζει να αναλωνομαστε περαιτερω...

Αυριο ειναι μια μεγαλη μερα για μας....Με νικη, ειμαστε ακομα πιο κοντα στο στοχο μας...Οπως γραφτηκε και στην επισημη ανακοινωση της Ομαδας οι απλοι μπασκετικοι φιλαθλοι αλλα κυριως οι φιλοι του Αμαρουσιου, ειστε ευπροσδεκτοι να παρακολουθησετε απερισπαστοι το παιχνιδι, οσοι το επιθυμειτε (καθως τελικα, δεν θα υπαρξει οργανωμενη μετακινηση των φιλων σας)...

Οχι τιποτα αλλο...να τα πουμε κι απο κοντα...

Προσωπικα, η συμπαθεια μου για το Μαρουσι ειναι διαχρονικη και συγκεκριμενη...

Εγω με τη σειρα μου θα πω οτι μακαρι να κερδισουμε, για να ανεβουμε, ετσι ωστε σε μερικα χρονια, να αξιωθουμε να συναντηθουμε σε υψηλοτερη κατηγορια οπως και μας αξιζει θεωρω...

Χαιρετω κι ελπιζω να τα πουμε κι αυριο..
Gkos
Όλη μέρα,προσπαθώ να καταλάβω που εγώ υποννόησα ότι ο Ιωνικός δεν έχει κόσμο,και δεν έχω καταλάβει.

Τέλος πάντων. 

Ας κάνουμε μια υπόθεση εργασίας.

Το ματς Νηαρ Ηστ-Ιωνικός γινεται κανονικά με κόσμο και αμφότερες οι ομάδες,καίγονται.

Ο Ιωνικός κατεβάζει 3000 κόσμο(σας έφτιαξα;;),αλλα η Νηαρ Ηστ(σαν άλλος ΑΕΤΟΣ),απαγορευει την εισοδο τους στο κλειστό.
Την ώρα που οι του Ιωνικου,παιζουν ξυλο με τα ΜΑΤ ,το ματς γινεται,και η ψυχωμενη Νηαρ Ηστ,με την υποστηριξη των οπαδών της ,κερδιζει το ματς.
Στο τέλος,η αποστολη του Ιωνικού ,τρώει και τις ψιλές της(όπως τις τρώνε όσοι πάνε εκει). . .

Φυσικα η ιστορία,ειναι φανταστική(θα μπορούσε να ειναι αληθινη;τι λετεwink.gif αλλα μηπως ειναι καλύτερα για τον Ιωνικό όπως ειναι τωρα τα πράγματα;;;
Για ξανασκεφτειτε το.

Να πάτε εκει,να κανετε την δουλεια σας,και μετα κανετε την φιέστα σας όποτε κανετε κεφι.

Καλη επιτυχια σε όλους
souidos
Εβγαλε τα ματια του ο Ιωνικος Ν....
PetranG3
QUOTE(souidos @ Apr 27 2014, 18:41 ) *
Εβγαλε τα ματια του ο Ιωνικος Ν....



Περιπου φιλε...Εκανε ματσαρα το Μαρουσι...
margiou3
Συγχαρητήρια στο Μαρούσι που έπαιξε για την ιστορία του.
Έκανε μεγάλο παιχνίδι.

Προσωπικά δεν θέλω να μου χαρίζεται τίποτα. Αν το αξίζω θα το πάρω μόνος μου.


Δεν ξενερώνω και τραγουδάω, Ιωνικάρα Σ'αγαπάω
Blue1965White
QUOTE(souidos @ Apr 27 2014, 17:41 ) *
Εβγαλε τα ματια του ο Ιωνικος Ν....

Παλια μου τεχνη κοσκινο
Vas
Αυτή η νίκη στην Νικαια πιο πολυ με εκνευρίζει παρά με χαροποιεί!

Δείχνει ότι η ομάδα μπορούσε να χτυπήσει την άνοδο αλλά τα πολλά λάθη, η αδιαφορία και ο ατομικισμός κάποιων παικτών κατά την διάρκεια της χρονιάς μας το στέρησαν....

Ας ελπίσουμε του χρόνου πιο σοβαροί και με τις σωστές προσθήκες να πάμε καλύτερα!!
Gkos
Τρομερό σε εξελιξη ματς στην Ερυθραια.
Με τριποντο με ταμπλο στην εκπνοή το Περιστερι,παει να σωσει την κατηγορια.
mono maroussi
QUOTE(Vas @ Apr 27 2014, 20:28 ) *
Αυτή η νίκη στην Νικαια πιο πολυ με εκνευρίζει παρά με χαροποιεί!

Δείχνει ότι η ομάδα μπορούσε να χτυπήσει την άνοδο αλλά τα πολλά λάθη, η αδιαφορία και ο ατομικισμός κάποιων παικτών κατά την διάρκεια της χρονιάς μας το στέρησαν....

Ας ελπίσουμε του χρόνου πιο σοβαροί και με τις σωστές προσθήκες να πάμε καλύτερα!!

Πραγματικά είναι να εκνευρίζεσαι με την φετινή ομάδα..
georgebasket
QUOTE (mono maroussi @ Apr 28 2014, 02:04 ) *
Πραγματικά είναι να εκνευρίζεσαι με την φετινή ομάδα..

Όταν χάνει η ομάδα 4 αγώνες από ομάδες που έπεσαν (Νήαρ) ή παίζουν την κατηγορία την τελευταία αγωνιστική (2Χ από Χολαργό, Δούκα) και μάλιστα 3 από αυτούς στην έδρα της, δίκαια είανι να τρελλαίνεται κανείς. Νομίζω πως το ρόστερ ήταν πλήρες και ο προπονητής πάρα πολύ καλός. Το τι έφταιξε(?), θα βγεί από το ταμείο που θα κάνει η ομάδα στο τέλος.
Πάντως υπάρχει η ελπίδα και για μπαράζ.
gspara
http://www.basketworld.gr/2014/04/video_28.html
To 3ποντο μπαζερ του Αλκη Παππα στο Ερυθραια-Περιστερι!!!

Τριπλη επιθεση και ισαριθμα τριποντα(2 ο Παππας,1 ο Γιαννικος)....ηθελε να το βαλει με την κορνα!!!!
Μεγαλη ψυχαρα,οπως παντα,το πουλεν μου ο ΑΝΤΡΕΑΣ ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ,με συμμετοχη και στα δυο επιθετικα ριμπαουντ(ειδικα στο πρωτο μετα το δικο του αστοχο τριποντο).
Πενταδα στο δραματικο φιναλε Παππας-Γιαννικος-Βουλγαρης-Γρυλλης-Κακλαμανακης...........η Ερυθραια προφανως περιμενε προσπαθεια απο τον Βουλγαρη με τον Καλλανιωτη(εννοειται) να τον μαρκαρει.
Συγκλονιστικη και η παρουσια του κοσμου!!!!!!!
Vas
Στα χαμηλά…
Πως τα κατάφερε έτσι ο Δούκας είναι απορίας άξιο!!

Παρόλα αυτά του αρκεί να κερδίσει ο Αετός το Ιλιον….

Το Περιστέρι ελπίζει και αυτό στην ήττα του Ιλιον (ή του Δούκα) αφού σε 4πλή ισοβαθμία (βγαίνει τελευταίο και πέφτει!)

Γεγονός πάντως ότι στον αγώνα Αετός-Ιλιον θα πέσουν κορμιά!

Στα ψηλά….
Ο Αετός είναι σίγουρα στα μπαράζ!
Ο ιωνικός μπορεί να βγει 1ος μόνο αν χάσουν και οι άλλοι 2


ΥΓ. Κάτι έχω ακούσει ότι θα παίξουν μπαράζ μέχρι και οι 4οι φέτος!! Γνωρίζει κανείς αν είναι αλήθεια?
Gkos
Καλησπερίζω.

Τα αποτελέσματα χτες:

Εθνικός - Ηράκλειο 82-57
Πανερυθραϊκός -Περιστέρι 56-59
ΑΣΕ Δούκα - Χολαργός 76-80
Πόλις - Αετός 76-86
Ένωση Ιλίου - Ιωνικός ΝΦ 92-78
Αμύντας - Νήαρ Ήστ 68-66
Ιωνικός Νικαίας -Μαρούσι 77-86

Μεγάλα διπλά σωτηρίας από Περιστέρι και Χολαργό,ενώ το Μαρούσι εβαλε φωτιά στην κορυφή.


H βαθμολογία

(Σε 25 αγώνες)
1. Αετός 46 (21-4)
2. Eθνικός 46 (21-4)
3. Ιωνικός Νικαίας 45 (20-5)
4. Πανερυθραϊκός 40 (15-10)
5. Ηράκλειο 39 (14-11)
6. Μαρούσι 39 (14-11)
7. Αμύντας 39 (14-11)
8. Περιστέρι 37 (12-13)
9. ΑΣΕ Δούκα 36 (11-14)
10. Χολαργός 36 (11-14)
11.Ένωση Ιλίου 36 (11-14)
12. Νήαρ Ηστ 33 (8-17)
13. Ιωνικός Ν.Φ 27 (2-23)
14. Πόλις Καλλιθέας 26 (1-24)

Θα σταθώ σε δυο ματσάκια της ουράς .

Στο ματς στο ΔΑΙΣ,ο Χολαργός έκανε το κόλπο γκρόσο.

Ο Δουκας μιλαει για σφαγή.

Μπορείτε να διαβασετε εδώ αναλυτικά.


http://www.ased.gr/Articles/1112

Για πιο πολλά,αναμενουμε Τζαμπάρ να τοποθετηθει!

Στην Νεα Ερυθραια,σε ενα ματς κακοποιηση του μπάσκετ,ο ΓΣΠ έκανε το διπλό με μπαζερ μπίτερ τρίποντο με ταμπλο.

Εδώ μπορείτε να δειτε τα τελευταια δευτερόλεπτα του ματς καθώς και τους πανηγυρισμούς στο τέλος(με το καφέ σακάκι ο δημαρχος Περιστερίου):

https://www.youtube.com/watch?v=L6Jl1SrHj2A

Στα του ματς ,ο ΓΣΠ ειχε την συμπαράσταση 150 οπαδών του,που ανέβηκαν με πούλμαν κυριως(το γηπεδάκι ειναι μικρό-καμιά 400ρια χωράει).

Ο Πανερυθραικός κέρδιζε 56-50 ,εκει εγινε ένας τσαμπουκας,μια διακοπή,και ήρθανε και τα ΜΑΤ.

Αυτό αποσυντόνισε την γηπεδούχο,που από  τότε ,δεν ξανασκόραρε.

Στο 56-56  ,κερδίζει βολές ο Πανερυθραικός, έξω και οι δύο, μένουν 48 δευτερόλεπτα , κάνει επίθεση 24ων ο ΓΣΠ, τρίποντο Παππάς έξω, επιθετικό ριμπάουντ, μένουν 24 στα 5 φεύγει η μπάλα από τα χέρια του Παππά, πάει στον Γιαννίκο σουτάρει πάλι άστοχο, γυρίζει πάλι στο Περιστέρι η μπάλα στο πλάι του άουτ και ο Παππάς χωρίς να βλέπει που και τι με την κόρνα έβαλε τρίποντο με ταμπλό!

Η τελευταια φαση,υπάρχει στο βιντεο άνωθεν!


Η τελευταία αγωνιστική (26η, 4/5)


Περιστέρι - Εθνικός
Μαρούσι - Πανερυθραϊκός
Ηράκλειο - ΑΣΕ Δούκα
Χολαργός - Πόλις Καλλιθέας
Αετός - Ενωση Ιλίου
Ιωνικός Ν.Φ. - Αμύντας
Νήαρ Ηστ - Ιωνικός Νίκαιας 



Υ.γ. Εβαλα χτες στο στόμα μου,τον Ιωνικό Νικαιας,πάει η ομαδα.
Ήττα.
Είχα βαλει και τον Δούκα παλιότερα ,είδατε που παει και ετούτος.
Ειναι να μην μου πάτε κόντρα. Χαχα.
Σαββατογενημμένος γαρ.

Πάντως ο σοφός λαος το λεει "Μεγάλη μπουκια φαε,μεγαλη κουβεντα μην λες" .
Για Δουκα αυτό,και όσα ειπανε στην κοπη της πίτας(τα χω ήδη σχολιάσει παλιότερα).
gspara
Yπαρχουν πουθενα ποντοι απο το Ιωνικος-Μαρουσι?
Reggie_
Χωρις πολυ ορεξη.. Για ακομα μια φορα 15 μαλακισμενα που δεν εχουν κ καμια ουσιαστικη σχεση με την ομαδα(ουτε τα ονοματα των παικτων δεν ξερουν) μας εκαναν ρεζιλι.. Κ παλι ετρεχαν οι προπονητες κ οι παικτες να σωσουν την τιμη της ομαδας..

Για τον φιλο που ειπε η διοικηση να τους πει δυο λογια... ΠΟΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ??? Αυτη που παρατησε την ομαδα πριν δυο μηνες,την ωρα που η ομαδα ακομα παλευε?! ...

Συγνωμη προς τον Αμυντα αλλα κ γενικοτερα τους φιλαθλους του μπασκετ!
aionio talento
QUOTE(PetranG3 @ Apr 27 2014, 16:25 ) *
Περιπου φιλε...Εκανε ματσαρα το Μαρουσι...


Φιλοι Ιωνικοι ! δεν μπορω να εχω γνωμη αγωνιστικα μιας και ειδα μονο ενα ματς της ομαδας φετος (με Χολαργο) !
Δεν ειμαι προφανως στην ομαδα για να γνωριζω τι συμβαινει στην καθημερινοτητα της ! Απο εδω στο forum συμφωνα
παντα με αυτα που διαβαζα απο εδω : ΠΟΛΥ ''ΜΙΡΛΑ'' με τον Αετο !!! Κατανοητα ολα οσα ειπατε δεν εχει ΚΑΝΕΙΣ λογο
να τα αμφισβητησει απο εμας τους υπολοιπους αλλα οταν ασχολεισαι διαρκως με τα του ''απεναντι'' και οχι τα δικα σας
εκ του αποτελεσματος πια Δυστυχως δεν διακαιωνεστε !

Απο εκει και περα και επειδη εχω δει ολες τις ομαδες του ομιλου εστω απο μια φορα παρα τη βαθμολογικη του θεση
ροστερ Αμαρουσιου ΜΑΚΡΑΝ το καλυτερο της κατηγοριας ! Με τις μεταγραφες και απ το καλοκαιρι ομως
ΔΕΝ ΑΝΕΒΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ !!!
Gkos
http://ionikosbc.gr/index.php/news/335-den...ia-mou-synexizo

Εδω λεει αναλυτικά τι συνέβη χτες,Gspara.

Πάντως πόντους δεν έχει. 

Και ούτε στο γκρουπ του Αμαρουσιου στο φουμπου,βλεπω να εχουν ανεβάσει το Φ.Α
PetranG3
QUOTE(Reggie_ @ Apr 28 2014, 13:57 ) *
Χωρις πολυ ορεξη.. Για ακομα μια φορα 15 μαλακισμενα που δεν εχουν κ καμια ουσιαστικη σχεση με την ομαδα(ουτε τα ονοματα των παικτων δεν ξερουν) μας εκαναν ρεζιλι.. Κ παλι ετρεχαν οι προπονητες κ οι παικτες να σωσουν την τιμη της ομαδας..

Για τον φιλο που ειπε η διοικηση να τους πει δυο λογια... ΠΟΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ??? Αυτη που παρατησε την ομαδα πριν δυο μηνες,την ωρα που η ομαδα ακομα παλευε?! ...

Συγνωμη προς τον Αμυντα αλλα κ γενικοτερα τους φιλαθλους του μπασκετ!



Reggie respect...σε τιμα πολυ...
Vas
QUOTE(aionio talento @ Apr 28 2014, 14:18 ) *
Απο εκει και περα και επειδη εχω δει ολες τις ομαδες του ομιλου εστω απο μια φορα παρα τη βαθμολογικη του θεση
ροστερ Αμαρουσιου ΜΑΚΡΑΝ το καλυτερο της κατηγοριας ! Με τις μεταγραφες και απ το καλοκαιρι ομως
ΔΕΝ ΑΝΕΒΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ !!!


Καλοί παίκτες, κακή ομάδα!

Το ίδιο ακριβώς με πέρσυ. Με Κερασοβίτη & Μπάρδα η ομάδα δεν βρήκε ποτέ τις ισσοροπίες της.

Του χρόνου ας ελπίσουμε να είναι η 3η και ... φαρμακερή στην Β εθνική!
PetranG3
QUOTE(aionio talento @ Apr 28 2014, 14:18 ) *
Φιλοι Ιωνικοι ! δεν μπορω να εχω γνωμη αγωνιστικα μιας και ειδα μονο ενα ματς της ομαδας φετος (με Χολαργο) !
Δεν ειμαι προφανως στην ομαδα για να γνωριζω τι συμβαινει στην καθημερινοτητα της ! Απο εδω στο forum συμφωνα
παντα με αυτα που διαβαζα απο εδω : ΠΟΛΥ ''ΜΙΡΛΑ'' με τον Αετο !!! Κατανοητα ολα οσα ειπατε δεν εχει ΚΑΝΕΙΣ λογο
να τα αμφισβητησει απο εμας τους υπολοιπους αλλα οταν ασχολεισαι διαρκως με τα του ''απεναντι'' και οχι τα δικα σας
εκ του αποτελεσματος πια Δυστυχως δεν διακαιωνεστε !

Απο εκει και περα και επειδη εχω δει ολες τις ομαδες του ομιλου εστω απο μια φορα παρα τη βαθμολογικη του θεση
ροστερ Αμαρουσιου ΜΑΚΡΑΝ το καλυτερο της κατηγοριας ! Με τις μεταγραφες και απ το καλοκαιρι ομως
ΔΕΝ ΑΝΕΒΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ !!!




Φιλε, η γνωμη μου για τον Αετο, δεν θα αλλαξει...Κακη ηταν κακη θα συνεχισει να ειναι (αναφερομαι κυριως στο κομματι των παραγοντων και στα οποια σκηνικα - βλ. επαναληψη αγωνα με Περιστερι κλπ.)....Παρ οτι αγωνιστικα, υπαρχουν παικτες που μ αρεσουν πολυ...

Απο κει και περα...Εχεις δικιο...
Και φετος υπηρξαν και περιεργες διαιτησιες...κι ομως δεν το καναμε λαβαρο...να κλαιγομαστε εδω κι εκει...
Π.χ. και στον Αετο, παιξαμε τα τελευταια λεπτα και ολη την παραταση χωρις Βεσκουκη, λογω 5 φαουλ...με τα 2 να ειναι ανυπαρκτα....
Και ξερεις κατι...και χθες....Ο Τασσοπουλος θα αγωνιζοταν τραυματιας....Ξεκινησε ο Κουκουνιας....Μεσα σε 4 λεπτα, 3 φαουλ; Ποιος ειναι; Και ουσιαστικα, ο Τασσοπουλος επαιξε υποχρεωτικα πολυ, ενω δεν ηταν για τοσο και αναγκαστικα επαιξε ο Λολας ως 5αρι...Που δεν ειναι....
Κριμα, να μην υπαρχουν οι ποντοι...Γιατι ο γιος του Καμπουρη εχει βαλει κοντα 15π. οταν στα υπολοιπα παιχνιδια ηταν μεταξυ 4-5 ποντων...

ΟΜΩΣ...οταν θες να λεγεσαι μεγαλη ομαδα...τα κερδιζεις και τα οποια φαλτσα....
Η ομαδα εδω και καιρο δεν πατουσε καλα...Βασικα, μετα το ματς με τον Εθνικο, ηταν λες και εκλεισε ο διακοπτης...
ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΘΑ ΦΘΑΝΑΜΕ ΩΣ ΕΔΩ...

Στα ντερμπυ μολις 1 ηττα κι αυτη στην παραταση απο Αετο...κι εχουμε 4 παιχνιδια απο τους μεσαιους της βαθμολογιας...

Τηρουμενων λοιποων οσων ειπες και οσων ειπα πιο πανω...Ναι, ειχαμε την κατασταση στα χερια και μονοι μας χυσαμε την καρδαρα...ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ, την οποια και αναλαμβανουμε...


Επειδη ομως στα δυσκολα ποτε δεν κρυφτηκαμε ολα τα χρονια...
Θα παμε να κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε στην Καισαριανη και βλεπουμε...


Και επειδη δεν το γραψα, εδω..Να το πω κι εδω...
Πολλα συγχαρητηρια στο Μαρουσι...γιατι επαιξε για τη φανελα του και την ιστορια του....
Κανονικα θα επρεπε να ειναι εκ των ουκ ανευ αυτο...αλλα στην Ελλαδα τιποτα δεν ειναι δεδομενο και παντα οπου υπαρχει καπνος, υπαρχει και φωτια...

Ηρθε μεσα στη Νικαια και κοχονατα κερδισε...
Το ιδιο θα ειχα την απαιτηση να καναμε κι εμεις στη θεση του...


Οσον αφορα για την τελευταια αγωνιστικη...
Εγω θεωρω δυσκολο το Περιστερι να κερδισει...Οχι για κανεναν αλλον λογο, αλλα γιατι μετα απο τετοια νικη, ψυχοφθορα, με τετοια υπερπροσπαθεια και τοσους τραυματισμους απο την αρχη της χρονιας, αδειαζεις ψυχολογικα...Κακα τα ψεματα ο Εθνικος ειναι πολυ καλυτερη ομαδα... Δεν περιμενω θαυματα και ουτε ειναι του χαρακτηρα μου να παρακαλαω για τετοια...
Παρ ολα αυτα θεωρω οτι οι παικτες του Περιστεριου, θα παιξουν αυτο που μπορουν...Ειτε ηταν 100% σωσμενοι ειτε 80% ειτε 20%...
gspara
http://www.basketnews.gr/portal/index.php?...&Itemid=113
Σεναριο του συγκεκριμενου σαιτ(ανυπογραφο) για συγχωνευση Ικαρου-Π.Φαληρου και συμμετοχη στην Β Εθνικη.
Gkos
Θέλω να δω όλους εσας που κατηγορούσατε  τον κυρ Σορωτο,που θα κρυφτειτε όταν ο Εθνικός θα ανέβει!

Δικά μου ποστ ,μην ψάξετεsmile.gif
Δεν έγιναν ποτέsmile.gif

(Δωροδώκησα τον gspara να τα σβησειsmile.gif   )
basketikos
QUOTE (gspara @ Apr 28 2014, 19:34 ) *
http://www.basketnews.gr/portal/index.php?...&Itemid=113
Σεναριο του συγκεκριμενου σαιτ(ανυπογραφο) για συγχωνευση Ικαρου-Π.Φαληρου και συμμετοχη στην Β Εθνικη.


bball.gif Kανε να βγει αληθινο !!!

bball.gif Μην κάνεις προγνωστικά για την Κυριακη ...

bball.gif ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ - ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΟΥΝ ΟΙ 5 ΗΤΤΕΣ.
Jabar
QUOTE
(gate14 @ Apr 7 2014, 11:30 ) *

Μετα απο καποια χρονια αποχης θα γραψω καποια πραγματακια για καθε ομαδα ξεχωριστα
Πρωτα για την ομαδα μου :
ΧΤΕΣ καταφερε και κλωτσησε την ανοδο ...και μεσω μπαραζ και απ'ευθειας !!!!!!!!

Πως τα φέρνει η ζωή.Αυτά έγραφε ο φίλος και του απαντούσα.

QUOTE(Jabar @ Apr 7 2014, 21:12 ) *
Θα έλεγα ότι με αυτά που θα συμβούν σε ομάδες Α2 και Α1 ,το πιθανότερο είναι να ανέβουν οι δύο πρώτοι κατευθείαν και να παίξουν μπαράζ οι τρίτοι.

Δεν θα είναι μόνο ο Ικαρος που δεν θα κατέβει Α2, αλλά και δύο άλλες ομάδες.Αυτά βέβαια με την προυπόθεση, ότι δεν θα γίνει περίεργη συγχώνευση,δηλ.π.χ. το Φάληρο να θελήσει να παίξει Α2.Υπάρχει το παράδειγμα της Δάφνης ,που αντί να πάρει τη θέση τουΠανοράματος, βρέθηκε η Καβάλα στην Α1.Αυτή τη στιγμή πάντως φαίνεται ότι θα ανέβουν και οι δεύτεροι και θα παίξουν μπαράζ και οι τρίτοι.Υπάρχει μακρύς δρόμος και θα υπάρξει αγωνία για τους ενδιαφερόμενους.
Στο site του Ιωνικού αναφέρεται ότι 3 φορές έφτασε πολύ κοντά σε άνοδο και ατύχησε. Μία φορά αν θυμάμαι καλά ήταν από Α2 σε Α1 ήθελε μία νίκη σε 4 αγώνες και δεν ήρθε ποτέ αυτή η νίκη.
Το παιχνίδι της αγωνιστικής θα είναι ΑΕΤΟΣ-ΙΛΙΟΝ.
Απολογισμός για τον Χολαργό την άλλη Κυριακή.
Εδώ και καιρό είχαμε αποφασίσει είτε μείνει η ομάδα στη κατηγορία,είτε πέσουμε να το γλεντήσουμε ή να πνύξουμε το καυμό μας με ένα ποτό.
Click to view attachment
Σας περιμένουμε είναι πραγματικά ωραία.
gspara
QUOTE (basketikos @ Apr 28 2014, 22:55 ) *
bball.gif Kανε να βγει αληθινο !!!

bball.gif Μην κάνεις προγνωστικά για την Κυριακη ...

bball.gif ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ - ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΟΥΝ ΟΙ 5 ΗΤΤΕΣ.

Οπως βλεπεις σταματησα να κανω προγνωστικα και ειδικα για την κορυφη δεν αναφερομαι καθολου rolleyes.gif

Απλα την τελευταια αγωνιστικη θελω να νικησει η ομαδα μου και να σωθει wink.gif
PetranG3
Νομιζω δεν ωφελεί να γινεται συζητηση για τυχον αναδιαρθρωσεις, συνενωσεις και τα συναφη οταν καλα καλα δεν εχουν τελειωσει τα πρωταθληματα...
Και περσι, λεγανε οτι ο 3ος της Β' θα βρισκοταν στην Α2...Νικησε το Αιγαλεω τον Αετο και οπως ολοι ειδατε φετος παει...για Γ...

Τα τελευταια χρονια ολα τετοια λεγονται....Λιγα ομως στεκουν τελικα...


Ο Basketikos, για μας, το ειπε "ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ - ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΟΥΝ ΟΙ 5 ΗΤΤΕΣ."


Γιατι το πιο οδυνηρο θα ειναι, να σπασεις ο διαολος το ποδι του και να χασει ο Εθνικος, και να μη μπορεσουμε να κερδισουμε εμεις τη Νηαρ...
Βασει και της εξελιξης στον Αμυντα, με τριποντο-νικη στην εκπνοη, του Βαρδιανου...δε νομιζω να θεωρει κανεις οτι θα ειναι ευκολο ή αδιαφορο ματσακι..


Και μεγαλο ομαδα ειμαστε και πολυ καλους παικτες εχουμε...και τα κομματια μας θα μαζεψουμε για να προσπαθησουμε για την 21η νικη...Οσο πολυ κι αν ποναμε ακομα και τωρα...
Gkos
QUOTE (Jabar @ Apr 28 2014, 23:35 ) *
Πως τα φέρνει η ζωή.Αυτά έγραφε ο φίλος και του απαντούσα.


Δεν θα είναι μόνο ο Ικαρος που δεν θα κατέβει Α2, αλλά και δύο άλλες ομάδες.Αυτά βέβαια με την προυπόθεση, ότι δεν θα γίνει περίεργη συγχώνευση,δηλ.π.χ. το Φάληρο να θελήσει να παίξει Α2.Υπάρχει το παράδειγμα της Δάφνης ,που αντί να πάρει τη θέση τουΠανοράματος, βρέθηκε η Καβάλα στην Α1.Αυτή τη στιγμή πάντως φαίνεται ότι θα ανέβουν και οι δεύτεροι και θα παίξουν μπαράζ και οι τρίτοι.Υπάρχει μακρύς δρόμος και θα υπάρξει αγωνία για τους ενδιαφερόμενους.
Στο site του Ιωνικού αναφέρεται ότι 3 φορές έφτασε πολύ κοντά σε άνοδο και ατύχησε. Μία φορά αν θυμάμαι καλά ήταν από Α2 σε Α1 ήθελε μία νίκη σε 4 αγώνες και δεν ήρθε ποτέ αυτή η νίκη.
Το παιχνίδι της αγωνιστικής θα είναι ΑΕΤΟΣ-ΙΛΙΟΝ.
Απολογισμός για τον Χολαργό την άλλη Κυριακή.
Εδώ και καιρό είχαμε αποφασίσει είτε μείνει η ομάδα στη κατηγορία,είτε πέσουμε να το γλεντήσουμε ή να πνύξουμε το καυμό μας με ένα ποτό.
Click to view attachment
Σας περιμένουμε είναι πραγματικά ωραία.





Αδερφέ,ωραια κινηση.
Επιφυλασόμεθα.



Επειδη υποθέτω ήσουνα στο ΔΑΙΣ πες κάτι για ότι εγινε εκει.
Στο σαιτ του ΑΣΕΔ που πόσταρα,λεει για σφαγη του Δούκα.


Σιγουρα θα έχεις άποψη.
Jabar
QUOTE(Gkos @ Apr 29 2014, 00:28 ) *
Αδερφέ,ωραια κινηση.
Επιφυλασόμεθα.



Επειδη υποθέτω ήσουνα στο ΔΑΙΣ πες κάτι για ότι εγινε εκει.
Στο σαιτ του ΑΣΕΔ που πόσταρα,λεει για σφαγη του Δούκα.


Σιγουρα θα έχεις άποψη.

Μην με βάζεις να ασχοληθώ με κάτι που δεν θέλω.Στο πρώτο γύρο κερδίζαμε σε όλο τον αγώνα και 4 λεπτά΄πριν την λήξη 10-12 πόντους. Το ματς γύρισε με 3-4 κλεψίματα όχι και πολύ καθαρά και με φαλτσοσφυρίγματα εμείς πρώτα κοιτάξαμε τα δικά μας, το site του συλλόγου έγραψε
Δεν ξέρω αν είναι θέμα απειρίας ή χρειαζόμαστε ψυχίατρο. Όταν στα μέσα του τέταρτου δεκαλέπτου κερδίζεις με 10 πόντους και καταφέρνεις να χάσεις, παιχνίδι που χρειάζεσαι οπωσδήποτε, κάπου κάτι δεν πάει καλά. http://holargosbc.gr/component/content/art...q0&start=14
Ωστόσο, μέσα στο επόμενο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να τρέξουν ένα σερί 0-5 και να διαμορφώσουν το σκορ σε 71-70 (στο 35') μεταφέροντας το άγχος και την πίεση στους αντιπάλους τους...http://www.ased.gr/Articles/1112
Σε αυτό το σημείο,γυρίζει φίλος και πατέρα παίκτη και μου λέει,δεν κερδίζουμε δεν βλέπεις πως μας σφυρίζουν. Η συνέχεια τον διέψευσε.
Σήμερα είχαμε και την ψυχή και την ικανότητα να κερδίσουμε

Μεγάλη εμφάνιση απο Σοφρωνά, Αυγενικό, Τσιώκο και Πρίτσο χώρίς να υστερήσει κανένας απο όσους αγωνίστηκαν. Δικαίωση και για το προπονητικό δίδυμο.

Η διαιτησία παρά τα όποια λάθη, στάθηκε στο ύψος της κρισιμότητας του αγώνα.
http://holargosbc.gr/component/content/art...XbuXn8uKZAN1Yq0
Αυτά έγραψε το site του συλλόγου.Τι σημαίνει αυτό;Ότι ο Χολαργός είχε παράπονα από τη διαιτησία,μέχρι κάποιο σημείο και κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.Φυσιολογικό όμως κατά την άποψη μου να πάρει κάποιο σφύριγμα ο γηπεδούχος. Έγινε ένα ματς δυνατό, με πολλές φάσεις, φυσιολογικά θα έφευγαν σφυρίγματα.Σε ένα τέτοιο ματς με ψηλό σχετικά σκορ και να μένεις σε δύο σφυρίγματα;Αλλοιώθηκε το αποτέλεσμα; Γενικά κρίνοντας νομίζω όχι.Τώρα αν ήταν φάουλ τα δύο που ζητάει ο Δούκας;Δεν ξέρω με την αγωνία στο κατακόρυφο πόσο ήρεμα να έβλεπα το ματς;Γενικά δεν υπήρξε αλλοίωση, να απομονώσουμε φάσεις όλοι μπορούν.Αν οπωσδήποτε θέλεις απάντηση για τις δύο φάσεις, θα ρωτήσω τους πρωταγωνιστές ,θα δω βίντεο, αν το βρω και θα σου πω.
Gkos
Οπωσδηποτε δεν θέλω,δεν ειμαι αθλητικος εισαγγελέας.

Συζητηση κανουμεsmile.gif


Αν κερδισει ο ΑΕΤΟΣ μεθαυριο,κανεις δε θα θυμαται τίποταsmile.gif
Jabar
QUOTE(Gkos @ Apr 29 2014, 15:15 ) *
Οπωσδηποτε δεν θέλω,δεν ειμαι αθλητικος εισαγγελέας.

Συζητηση κανουμεsmile.gif


Αν κερδισει ο ΑΕΤΟΣ μεθαυριο,κανεις δε θα θυμαται τίποταsmile.gif

Όπως είδες έγραψα να ασχοληθώ, όχι απολογηθώ ,απλά προσπαθώ να ασχολούμαι όσο το δυνατόν λιγότερο με τα διαιτητικά.
Δεν θέλω η ήττα να έχει άλλοθι την διαιτησία, γιατί έτσι δεν μαθαίνεις.
O σύλλογος έχει να βγάλει ανακοίνωση για τη διαιτησία 4 χρόνια,είχε βγει μετά από νικηφόρο αποτέλεσμα. Το site του συλλόγου φέτος είχε 3-4 μικρές αναφορές,οι 2 μάλιστα σε αγώνες που έτσι και αλλιώς θα χάναμε και δεν κρίθηκαν από τη διαιτησία.
Νομίζω ότι το site του συλλόγου έχει αποδώσει σωστά, την ουσία του κάθε αγώνα, πολύ περιεκτικά με πολύ σωστά σχόλια.
Οπότε μην ξεxνάτε να διαβάζετε
http://holargosbc.gr/
Στον αγώνα της Κυριακής παρεβρέθησαν πολλοί πρώην αθλητές του συλλόγου. Κάποιοι μάλιστα βρίσκονται και στη διοίκηση ομάδας Α ΕΣΚΑ.
Υπάρχει μάλιστα φωτογραφία δύο πρώην αθλητών, με τους 3 τελευταίους προέδρους.Ο τέταρτος κάπου κοντά θα ήταν.
Τους ευχαριστούμε για την αγάπη τους στο σύλλογο.
https://www.facebook.com/pages/HolargosBC/3...6129145?fref=ts
Στο facebook θα δείτε φωτογραφία ενός από τους προέδρους να κάνει προπόνηση με τους U22. Δεν χρειάστηκε να παίξει φέτος, καλό για τους αντιπάλους γιατί τουλάχιστον έζησαν.Μετά τον αγώνα μαζευτήκαμε εδώ
Click to view attachment
Τιμή και δόξα στον πρώτο που πίστεψε στην φετινή ομάδα.

jhantzop
QUOTE(Jabar @ Apr 29 2014, 19:39 ) *
Στον αγώνα της Κυριακής παρεβρέθησαν πολλοί πρώην αθλητές του συλλόγου. Κάποιοι μάλιστα βρίσκονται και στη διοίκηση ομάδας Α ΕΣΚΑ.


Η πρώτη αγάπη δεν ξεχνιέται wink.gif

Χάρηκα πάντως που μετά από χρόνια είδα παλιούς συναθλητές, που οι περισσότεροι από αυτούς είναι σήμερα στη διοίκηση της ομάδας! Τώρα ξέρω πως αν δεν υπήρχαν τα Μελίσσια, θα ήμουν εκεί μαζί τους να βοηθήσω!

Μπορώ να πω πως συγκινήθηκα! Θα ξαναβρεθούμε!
Gkos
Τα ανέβασε στο φουμπου το Μαρούσι.


13 ο υιος του Καμπούρη,Πετράν.


(Όταν λεμε υιος Καμπούρη,εννοούμε τον Καμπουρη που φαντάζομαι;;;)

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΜΑΡΟΥΣΙ 77-86

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:
23-22, 39-43, 52-55, 77-86

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Καλδάρης

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Καραγιάννης): Κούτουλας 2, Βιδάλης 6 (1), Ντακούλιας 17 (2), Παλαιοχωρίτης, Λόλας 11, Τασόπουλος 13, Βεσκούκης 13, Κουκουνιάς 2, Θυμνιός 13.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Μάγειρας): Κουκουράβας 7, Φωτητζόγλου, Καμπούρης 13, Τσακιρίδης 18 (5), Μπαζιώτης 4, Κουπίδης 15 (3), Αλεξίου 4, Τοπάλης 12 (2), Μαχαίρας 13, Τζέμης


QUOTE (gspara @ Apr 28 2014, 13:45 ) *
Yπαρχουν πουθενα ποντοι απο το Ιωνικος-Μαρουσι?
PetranG3
QUOTE(Gkos @ Apr 29 2014, 23:34 ) *
Τα ανέβασε στο φουμπου το Μαρούσι.


13 ο υιος του Καμπούρη,Πετράν.


(Όταν λεμε υιος Καμπούρη,εννοούμε τον Καμπουρη που φαντάζομαι;;;)

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΜΑΡΟΥΣΙ 77-86

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:
23-22, 39-43, 52-55, 77-86

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Καλδάρης

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Καραγιάννης): Κούτουλας 2, Βιδάλης 6 (1), Ντακούλιας 17 (2), Παλαιοχωρίτης, Λόλας 11, Τασόπουλος 13, Βεσκούκης 13, Κουκουνιάς 2, Θυμνιός 13.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Μάγειρας): Κουκουράβας 7, Φωτητζόγλου, Καμπούρης 13, Τσακιρίδης 18 (5), Μπαζιώτης 4, Κουπίδης 15 (3), Αλεξίου 4, Τοπάλης 12 (2), Μαχαίρας 13, Τζέμης




ΝΑΙ...Ειχε ερθει και ο πατερας στο γηπεδο για να τον δει..
basketikos

Βρείτε τα ομοια:

25η αγωνιστική
ΔΑΚ Νίκαιας 17.00 Ιωνικός Ν-Μαρούσι Παπαθανασίου-Καλδάρης (Ελευθεριάδης)

26η αγωνιστική:
Ανδ. Παπανδρέου 17.00 Περιστέρι-Εθνικός Σκούτας-Παπαθανασίου (Πετρίδης)

Πριν ορισμένα χρονια, εγινε ενα παιχνιδι στον Πλάτωνα. Ο Ιωνικος στο +9 / θελει 2' και το ματς για να σωθει / Ενας διαιτητης έδωσε 3 επιθετικα και γυρισε να το ματς ο ήδη πεσμένος αντιπαλος.


ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ - ΗΤΑΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΑΛΛΑ ΒΛΑΚΕΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ.....


ΥΓ. Σ'ΑΥΤΗΝ ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗ ΜΙΚΡH ΚΟΣΜΟΓΩΝΙΑ - ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΌΝΕΙΡΟ ΜΙΚΡO ΦΟΝΙA- ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΕΜAΣ - ΟΎΤΕ ΝΑ ΦΟΒΆΣΑΙ ΜΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛAΣ.
PetranG3
QUOTE(basketikos @ Apr 30 2014, 15:45 ) *
Βρείτε τα ομοια:

25η αγωνιστική
ΔΑΚ Νίκαιας 17.00 Ιωνικός Ν-Μαρούσι Παπαθανασίου-Καλδάρης (Ελευθεριάδης)

26η αγωνιστική:
Ανδ. Παπανδρέου 17.00 Περιστέρι-Εθνικός Σκούτας-Παπαθανασίου (Πετρίδης)

Πριν ορισμένα χρονια, εγινε ενα παιχνιδι στον Πλάτωνα. Ο Ιωνικος στο +9 / θελει 2' και το ματς για να σωθει / Ενας διαιτητης έδωσε 3 επιθετικα και γυρισε να το ματς ο ήδη πεσμένος αντιπαλος.


ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ - ΗΤΑΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ. ΑΛΛΑ ΒΛΑΚΕΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ.....


ΥΓ. Σ'ΑΥΤΗΝ ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗ ΜΙΚΡH ΚΟΣΜΟΓΩΝΙΑ - ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΌΝΕΙΡΟ ΜΙΚΡO ΦΟΝΙA- ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΕΜAΣ - ΟΎΤΕ ΝΑ ΦΟΒΆΣΑΙ ΜΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛAΣ.




Εεε...το "προβλημα" στο προκειμενο δεν ειναι τοσο ο 2ος...οσο ο 1ος...

Και στα 2 παιχνιδια με τον Εθνικο, εκανε πολλα...Κι ενω ειχαμε κερδισει με +14, δεν μπορουσε να μη γραφει...(σχετικη ανανρτηση Ιωνικος - Εθνικος απο το site της ομαδας)..
Στο 2ο παιχνιδι...ηταν τοσο καλη η εμφανιση που περασαν στην απ εξω, τα φαλτσα του 1ου ημιχρονου...

Δεν υπηρχε λογος...Η καψα και των 2 ειναι μεγαλη αλλα η αγωνιστικη αποσταση εξισου μεγαλη...

Αυτα..
Reporter1983
Θα θελα να δωσω πολλα συγχαρητηρια στο κοσμο της Νικαιας για τη σταση του απεναντι στην ομαδα τους τους αντιπαλους απεναντι σε ολους! Μου χουν τεραστια εντυπωση η ολη τους συμπεριφορα και ειναι ενα ανελπιστο παραδειγμα προς μιμηση! και επειδη πολυ κουβεντα γινεται για διαιτησια και εχω παρακολουθησει το παιχνιδι τους με τον Εθνικο αλλα και το παιχνιδι στο Δουκα τους δινω απολυτο δικαιο αν εχουν παραπονα παρολο αυτα δεν εχουν σταθει σε αυτα! Μπραβο σας και παλι! Επιπλεον Χολαργος και Δουκας που εχουν αναφερθει πιο πανω θα θελα να πω οτι ειναι δυο ομαδες που δεν επιτρεπεται να αναφερονται καν σε αυτο το θεμα ειναι ομαδες που εχουν ευνοηθει σε αρκετα παιχνιδια πολλα χρονια τωρα.
Jabar
Καλημέρα Κυριακή πρωί.ωραία ημέρα. Απολαμβάνω τον καφέ μου. Χθες είχα μία καταπληκτική βραδυά. Σε σπίτι συναδέλφου, πέρασα υπέροχα ,το καλαμπουρίσαμε το γλεντήσαμε με γνήσιο τσίπουρο .Βέβαια είχα μαζί μου και ένα διαιτητή ,πάντα έχω. Άλλωστε για όλες τις σφαγές των αντιπάλων του Χολαργού εγώ είμαι υπεύθυνος και ακόμα και σε χαλαρές ημέρες αυτό έχω στο μυαλό μου. Εδώ και δέκα- δεκαπέντε χρόνια με συνέπεια το υπηρετώ. Όχι μόνο δεν ντρέπομαι και δεν αποκρύπτω το γεγονός,αλλά και υπερηφανεύομαι,μάλιστα κάνω και σεμινάρια. Όποιος θέλει μπορεί να συμμετάσχει. Στο καφενείο θα βάλω μερικές οδηγίες ,για να δείτε την ποιότητα της δουλειάς μου . Κατά τα άλλα
1.Κώστας Κώστας Μανώλης Πέτρος Γιάννης Τάκης
Αλέκος Βασίλης Άγγελος
κι όποιος δεν καταλαβαίνει δεν ξέρει που πατά και που πηγαίνει
2.Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια = Don't measure other people's corn by your own bushel. Don't judge others by yourself / by your own standards.
3. «από τον πισινό της μυλωνούς ζητάς ορθογραφία;», λέγεται στις περιστάσεις που είπαμε πιο πάνω και, όπως θα περίμενε κανείς, γεννήθηκε (πιθανότατα) από μιαν ευτράπελη διήγηση, πρόγονο των σημερινών ανεκδότων. Σύμφωνα με τον μύθο, η μυλωνού είχε καθίσει πάνω σ’ ένα ανοιχτό σακί αλεύρι και άφησε αποτύπωμα. Πέρασε αργότερα από εκεί ο δάσκαλος, και νόμισε πως είδε γράμματα, που νόμισε πως σχημάτιζαν μια λέξη, αλλά… ανορθόγραφη. «Δεν θέλει όμικρον, θέλει ωμέγα», είπε. «Από της μυλωνούς τον πισινό ζητάς ορθογραφία, κυρ δάσκαλε;» του φώναξε από μέσα ο μυλωνάς.

Την έκφραση τη βρίσκουμε στον Καζαντζάκη, που βάζει τον Αλέξη Ζορμπά να τη χρησιμοποιεί και να την εξηγεί:

– Ου, κάθεσαι και ρωτάς; Έτσι μου κάπνισε, βρε αδελφέ! Από της μυλωνούς τον πισινό ζητάς ορθογραφία. Ο πισινός της μυλωνούς είναι ο νους του ανθρώπου.
4.Κι η μυλωνού τον άντρα της με τους πραματευτάδες.
Αν παρά το σεμινάριο δεν τα καταφέρετε, να βοηθήσω. όπως λέει και η ιστορία, ξανακοπιάστε.

Ο κύκλος του ψωμιού



Το πιο εύκολο πράγμα είναι σήμερα να προμηθευτεί κάποιος ψωμί για τις ανάγκες του. Σε κάθε γωνία υπάρχει και ένα μαγαζί που το απαραίτητο για τη ζωή αγαθό πουλιέται εν αφθονία. Ακόμη και οι κάλαθοι των απορριμμάτων είναι πλήρεις από το πλεονάζον αυτό αγαθό ψωμί παντού να φάνε και οι κότες.

Τα παλαιότερα όμως, αλήστου μνήμης, χρόνια τα πράγματα ήταν εντελώς διαφορετικά. Η εξασφάλιση του πολύτιμου ψωμιού ήταν πολύ δύσκολη υπόθεση.

Γιʼαυτό οι άνθρωποι το θεωρούσαν ιερό υλικό και όταν έπεφτε κάτω από το τραπέζι ένα ψιχουλάκι, έσκυβαν και το έκαναν με ευλάβεια, το φιλούσαν και το έτρωγαν. Ετσι συμβολικά τιμούσαν τους κόπους που κατέβαλλαν, για να το παρασκευάσουν.

Σε προηγούμενο σημείωμα αναφερθήκαμε στους ξυλοκόπους που από απόσταση δεκάδων χιλιομέτρων έφερναν τα φουρνόξυλα, απαραίτητα για το ψήσιμο του ψωμιού.

Τα ξύλα δεν έφταναν όμως για να γίνει το ψωμί. Χρειαζόταν πρωτίστως το σιτάρι, το κριθάρι και το μιγάδι. Για να γεμίσει όμως το πιθάρι από αυτά τα δημητριακά, ο γεωργός έσπερνε, λίπαινε, θέριζε, αλώνιζε. Κι όλα αυτά τα έκανε μόνος του με τα βόδια, το ησιόδειο άροτρο, το δρεπάνι και το βολόσυρο. Τίποτε με μηχανικά μέσα. Οι πιο νοικοκυραίοι είχαν πάντα στη διάθεσή τους μιγάδι για να ζυμώσουν. Το ίδιο όμως δεν συνέβαινε με τους φτωχούς. Αυτοί αναγκάζονταν πολλές φορές να ζητούν δανεικό καρπό από τους πλούσιους του χωριού, που συνήθως δεν επέστρεφαν, γιατί δεν το αποκτούσαν ποτέ και ξεπλήρωναν με εργασία το αντίτιμο της αξιας τους. Κάποτε ο Πετεινάρης γύρεψε καρπό από τον Καμιζόλη για να ζυμώσει ψωμί η γυναίκα του. Ο Καμιζόλης του γέμισε πρόθυμα το φάρδο, λέγοντάς του να τον επιστρέψει, όταν τον βρει. Μετά από πολύ καιρό ο Πετεινάρης επισκέφτηκε ξανά τον Καμιζόλη, κρατώντας ένα άδειο τσουβάλι. Ήρθα μπάρμπα-Μιχάλη να μου δώσεις μιαολιά μιγάδι να ζυμώσω και δα σου το φέρω, όνταν αλωνέψω το δικό μου.

-Άμε ξεσκέπασε τη μέσα κουρούπα και βάλε το στο τουβάλι. Πηγαίνει στο πιθάρι ο Πετεινάρης, το ξεσκεπάζει και σκύβει μέσα.

- Δε θωρώ πράμα, μπάρμπα.

-Σκύψε πιο βαθιά, του απάντησε ο Καμιζόλης.

- Ήγγιξα στον πάτο μα δεν έχει πράμα.

- Ντα ήφερές το, ανήψο, για ναʼχει. Κόκκαλο ο Πετεινάρης.

Όταν υπήρχε ο καρπός, ο δρόμος για να γίνει αυτός ψωμί ήταν ακόμη πολύ μακρύς.

Η νοικοκυρά έπρεπε να τον πλύνει με πολύ νερό που έβγαζε με τον κουβά από το πηγάδι και να τον καθαρίσει από ξένα σώματα, πέτρες, χώματα, άλλους σπόρους κλπ.

Κατόπιν ο βρεγμένος καρπός απλωνόταν στα δώματα για να στεγνώσει, απειλούμενος από τις επιθέσεις των πουλιών και των περιστεριών. Στο τέλος έμπαινε σε ειδικά αλευροτσούβαλα, για να προσκομιστεί στο μύλο για άλεση.

Οι μύλοι βρισκόντουσαν σε μεγάλες αποστάσεις από τα χωριά. Στην Άμπελο υπήρχε το ονομαστό μυλοτόπι, που δυστυχώς σήμερα είναι ένα ρημαδιό. Οι ανεμόμυλοι εγκαθίσταντο πάνω στα σελιά, όπου οι άνεμοι ποτέ δεν κοιμούνται. Υπήρχαν όμως και οι νερόμυλοι στις πλαγιές των βουνών, όπου υπήρχαν πηγές. Ο πηγαιμός στο μύλο γινόταν συντροφικά. Οταν η παρέα ήταν ενήλικη δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα. Συνήθως όμως στον ενήλικο ανέθεταν το έργο της συνοδείας κι ενός ανηλικου με το φορτίο του. Από αυτό βγήκε και η φράση: “Με κοπέλι πας στο μύλο. Ανέ πέσει ο γάιδαρος του κλαίει. Κι ανέ πέσει ο δικός σου γελά!”. Στο μυλοτόπι της Αμπέλου η αλεστική διαδικασία ήταν χρονοβόρα. Οταν δεν φυσούσε αέρας, η δουλειά δεν πρόκοβε καθόλου. Κι όταν ο άνεμος κινούσε τη φτερωτή του μύλου, όλοι ήθελαν να προηγηθούν των άλλων. Απο δω βγήκε και το ρητό: Αν είσαι και παπάς με την αράδα σου θα πάς.

Το επάγγελμα του μυλωνά ήταν κοπιαστικό και γρουσούζικο. Τα ρούχα, τα μουστάκια, τα φρύδια και τα μαλλιά του ήταν ολημερίς άσπρα, σε αντίθεση με τους πανιεράδες (πραματευτάδες) που ήταν πάντα καθαροί, εξού και η φράση “Κι η μυλωνού τον άντρα της με τους πραματευτάδες. Δηλαδή εξομοιώνει η μυλωνού τον άντρα της με τους πραματευτάδες που ήταν πιο καθαροί κι έκαναν πιο ξεκούραστο επάγγελμα. Φαίνεται όμως πως οι μυλωνάδες ήταν πιο γόνιμοι σαν άντρες, γιατί τους προτιμούσαν οι παντρεμένες για να τους κάμουν παιδιά, όταν οι άντρες τους δεν μπορούσαν. Κάποτε η Κατεχαρού επισκέφθηκε το μυλωνά Φαμέγιο, για να της κάμει ένα παιδί. Σαν έφευγε του φώναξε από απόσταση:

- Αν δε πιάσει να ξαναρθώ; Κι εκείνος της αποκρίθηκε:

-Πιάσεις δεν πιάσεις να ξανακοπιάσεις!


Σας περιμένουμε σήμερα στο τένις του Χολαργού να πιούμε ένα ποτό με τη λήξη του πρωταθλήματος . Να γλεντήσουμε την επιτυχία και την αποτυχία. Την πίκρα και την χαρά. Να μιλήσουμε για μπάσκετ.
basketikos
bball.gif Jabar rules.... Oι Lakers που αγάπησε εκαναν το χειροτερο ρεκορ της ιστοριας τους, αλλά εκείνος μετα την σωτηρια του Χολαργου αναζητά την σωτηρία της ψυχης..

bball.gif Εγω βεβαια θα κρατησω τα καλα λόγια του Reporter1983 - Ευχαριστούμε - και με μια ευχή "ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ".

bball.gif Και επειδή εφτασε η μερα της κρίσεως: It ain't over till the fat lady sings (σε μετάφραση Στηβ Γιατζόγλου: "Τίποτα δεν έχει τελειώσει αν δεν βγει να τραγουδήσει η χοντρή") - 21 Νίκες και όπου μας βγάλει. ΠΑΜΕ ΙΩΝΙΚΑΡΑ ΜΟΥ...
Jabar
QUOTE(basketikos @ May 4 2014, 13:12 ) *
bball.gif Jabar rules.... Oι Lakers που αγάπησε εκαναν το χειροτερο ρεκορ της ιστοριας τους, αλλά εκείνος μετα την σωτηρια του Χολαργου αναζητά την σωτηρία της ψυχης..

bball.gif Εγω βεβαια θα κρατησω τα καλα λόγια του Reporter1983 - Ευχαριστούμε - και με μια ευχή "ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ".

bball.gif Και επειδή εφτασε η μερα της κρίσεως: It ain't over till the fat lady sings (σε μετάφραση Στηβ Γιατζόγλου: "Τίποτα δεν έχει τελειώσει αν δεν βγει να τραγουδήσει η χοντρή") - 21 Νίκες και όπου μας βγάλει. ΠΑΜΕ ΙΩΝΙΚΑΡΑ ΜΟΥ...

Lakers Πάλι με χρόνια με καιρούς..... μία από τις δύο βαριές φανέλες του ΝΒΑ.
Πράγματι μέχρι να τραγουδήσει η χοντρή τίποτα δεν τελειώνει.Ο κίνδυνος του υποβιβασμού είναι μικρός αλλά υπαρκτός, άρα και μεις μία νίκη θέλουμε.
Εξακολουθώ να πιστεύω ότι από τον δικό μας όμιλο θα ανέβουν τρεις.Όπότε του χρόνου,έτσι και αλλιώς θα βλέπω Ιωνικό περισσότερο, δεν θα παίζουμε την ίδια ημέρα.
Gkos
Καλη επιτυχια σε όλες τις ομαδες.
Μακαρι όλες να παιξουν για την ιστορια τους,μακαρι να μην εχουμε επεισοδια και παραπονα για διαιτησια,εστω για αγωνιστικη.
St. Paul
Oι γλάροι, οι πέρδικες και τα ορτύκια, σας χαιρετούν. Απ του χρόνου θα πετάνε στην Α2! Εις το επανιδείν.

Μπράβο ομαδάρα, άξια πρωταθλήτρια! Με ταπεινότητα, χωρίς αλαζονείες και μεγάλα λόγια, μόνο με σκληρή δουλειά στο παρκέ.

Gkos
QUOTE (St. Paul @ May 5 2014, 12:47 ) *
Oι γλάροι, οι πέρδικες και τα ορτύκια, σας χαιρετούν. Απ του χρόνου θα πετάνε στην Α2! Εις το επανιδείν.

Μπράβο ομαδάρα, άξια πρωταθλήτρια! Με ταπεινότητα, χωρίς αλαζονείες και μεγάλα λόγια, μόνο με σκληρή δουλειά στο παρκέ.



Λατρευω όσους κανουν προφιλ,απλα για να απαντησουν σε καποιους/καποιον.


Συγχαρητηρια για την ανοδο!
St. Paul
QUOTE (Gkos @ May 5 2014, 13:15 ) *
Λατρευω όσους κανουν προφιλ,απλα για να απαντησουν σε καποιους/καποιον.


Συγχαρητηρια για την ανοδο!


Απαγορεύεται ? Yπάρχει κάποιος συγκεκριμένος κανόνας εδώ, που λέει πότε επιτρέπεται κάποιος να κάνει λογαριασμό και να γράψει? Όταν οι φίλοι του Ιωνικού μας κορόιδευαν δεν ήσουν τόσο ευαίσθητος.
margiou3
QUOTE (Gkos @ May 5 2014, 12:15 ) *
Λατρευω όσους κανουν προφιλ,απλα για να απαντησουν σε καποιους/καποιον.


Συγχαρητηρια για την ανοδο!


Όπως το είπες!!
Θέλει μεγάλα @@ φίλε Gkos να μιλάς και στις ήττες, και εμείς είμαστε εδώ..!!

-Συγχαρητήρια για την άνοδο στον Αετό που έδειξε ότι είχε διάρκεια.

-Ελπίζω και εύχομαι να κερδίσει ο Εθνικός την Λιβαδειά και να ανέβει γιατί το αξίζει για τον κόσμο του, την ιστορία του και τον άνθρωπο που τρέχει για την ομάδα αυτή!

-Ιδανικοί αυτόχειρες εμείς. Η ευθύνη βαραίνει αποκλειστικά και μόνο εμάς, το χάσαμε μέσα από τα χέρια μας. Πάμε στο μπαράζ επιλαχόντων να παίξουμε για την ιστορία μας.

- Αν τελικά αποχωρήσουν ομάδες, μπορεί να έρθει και για εμάς η άνοδος. Θα την δεχθούμε ήσυχα. Δίχως πανηγύρια και φανφάρες με δηλώσεις, γιατί ξέραμε ότι τα μουσκέψαμε.

- Όπως ειπώθηκε και αλλού, η θέση που έλαβε ο Ιωνικός είναι επιτυχία με δεδομένο το μπάτζετ και το ότι είμαστε μετά απο πολλά χρόνια στην Β'. Η ίδια η ομάδα δημιούργησε προσδοκίες για κάτι παραπάνω, και μπράβο της, η ίδια η ομάδα τα διέλυσε όλα μόνη της και , κρίμα και ντροπή, προπαντός για τους ίδιους.

- Ένα μεγάλο μπράβο στο Περιστέρι που έπαιξε για την ιστορία του. Και από μένα ένα μπράβο στους Fentagin, για κάποιους δικούς μου λόγους!


- Τέλος, να πω σε κάτι πιτσιρικάδες (στο μυαλό) ότι όταν η ομάδα σου πάει σε αγώνα do or die και αντί να έχεις το μυαλό σου εκεί, μιλάς για τον Ιωνικό, που έχεις να τον νικήσεις στο πρωτάθλημα πολλά χρόνια και σου έχει κόψει ανόδους που πήρες από σπόντα, ότι σε πονάει ακόμα ο κώλος σου, και δεν είναι ντροπή... ΟΠΟΤΕ, ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΙΤΣΙΡΙΚΟ smile.gif


Εμείς εδώ λοιπον, συνεχίζουμε για να μαζέψουμε τα κομμάτια μας, για να δείξουμε ότι η δουλειά που κάνουμε τόσο χρόνια δεν μπορεί να σβηστεί μέσα σε ένα μήνα. Κόντρα στον καιρό, και με όπλο τον ρομαντισμό μας, ακόμα κι αν ενίοτε στρέφεται εναντίον μας, θα συνεχίσουμε ΟΛΟΙ μαζί ενωμένοι...!


Και όπως έλεγε και ένα πανό μας,

" Όσο η αξία του ηττημένου δίνει δόξα στον νικητή, θα υπάρχει Ιωνικός "
PetranG3
ΡΕ ΑΝΤΕ ΞΑΠΛΑ, ΠΟΥ ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΟΙ 7,5 ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΡΕΛΙΤΣΑ...

ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΙΣΤΗ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ...
St. Paul
QUOTE (PetranG3 @ May 5 2014, 14:22 ) *
ΡΕ ΑΝΤΕ ΞΑΠΛΑ, ΠΟΥ ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΟΙ 7,5 ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΡΕΛΙΤΣΑ...

ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΙΣΤΗ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ...


7.5 φίλαθλοι, αλλα τι φίλαθλοι, Πρωταθλητές... Πρωταθλητες τον Μάιο στα παρκέ, όχι τον Δεκέμβριο και στα λόγια.

Ξάπλα πάντως, μόνο εμείς οι 7.5 δεν είμαστε.
basketikos
Τα μπραβο σε 12 ομάδες:
Συγχαρητήρια σε Eθνικό για την Ανοδο, την παρουσια και την φιλοξενία.
Συγχαρητηρια σε Πανερυθραϊκό Ηράκλειο Χολαργό, Δούκα, Ένωση Ιλίου (για την παρουσια και για την φιλοξενια)
Ακομα περισσοτερ σε Αμύντα, Μαρούσι, Νήαρ Ηστ (για την παρουσια για την φιλοξενια και γιατι παιξανε ολοι για την Ιστορια του μπάσκετ)
Συγχαρητηρια στο Περιστέρι (για ολα τα παρπανω - αλλά οχι για την φιλοξενια που μας προσφεραν)
Συγαχρητηρια σε Ν.Φ και Πόλις Καλλιθέας για την αξιοπρεπεια ολη την χρονια.


Δυστυχώς τα συγχαρητηρια πανε μονο στους αθλητες του Αετου: μπραβο παιδια γιατι με ολα αυτα που αντιμετωπισατε στο εσωτερικο της ομάδας που αγωνισθηκατε η επιτυχια σας ειναι διπλη.
Κατα τα άλλα, στην συγκεκριμένη περιπτωση η ανεκδιηγητη συμπεριφορα στο προσκηνιο και παρασκηνιο (το επιβεβαιωνουν οι αλεξιπτωτιστες) αποτελει παραδειγμα προς αποφυγη - και χαιρομαι που θα το αποφυγουμε ολοι.
Εξ αλλου οι ομαδες-παραγοντας εχουν ημερομηνια ληξης....
gate14
Καλησπερα παιδες !!!!!!!
Το πρωταθλημα τελειωσε
Εμειναν οι αγωνες καταταξης αυτοι της 2ης και 3ης θεσης
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον ΑΕΤΟ , με 7 η 1007 φιλαθλους ειχαν διαρκεια ΠΙΣΤΕΨΑΝ στην ανοδο και μεχρι τελους εδεικαν σοβαροτητα.
Συγχαρητηρια λοιπον στον κοουτς Παπαμαρκο για την δουλεια που εκανε και καλη πορεια στην Α2
ΙΩΝΙΚΟΣ ........τα εχουμε ξαναπει διοικηση κοσμος παντα και παντου διπλα στην ομαδα.Μας εκαναν τον δωρο ισως απο την πολυ σιγουρια και τωρα ειμαστε με το ενα ποδι ισως και με τα 2 αν εχουν βαση οσα λεγονται στην Α2 .
Θεωρω πως ΚΑΙ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ του χρονου θα παιζει στην Α2 .

Εμεις ?Παλι καλα που μετα την ηττα με τον Αετο δεν βαρεσαμε διαλυση και μεχρι τελους το παλεψαμε .
ΤΩΡΑ κοιταμε το μπαραζ και μονο !!!!!

ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΡΟΒΑΤΕΙ.
ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ - ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ κλπ αλλιως βλεπουμε φαινομενα τυπου Διαγορα η ομαδων της φετεινης Γ Εθνικης που αποχωρησαν χωρις καν να ακουμπησουν μπαλλα .
Απο την στιγμη λοιπον που και ΑΕΤΟΣ και Εθνικος και Ιωνικος εβγαλαν ΥΓΕΙΑ για μενα ΑΞΙΖΟΥΝ να παιζουν στην Α2 .ΤΕΡΜΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ

Συγχαρητηρια στον ΓΣΠ για την χθεσινη του εικονα , ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ , και ΜΑΚΑΡΙ να βρει τον δρομο του
Συγχαρητηρια και στους FENTAGIN γιατι απεδειξαν οτι εκτος απο το οπαδιλικι τους διακρινει και μια ξεκαθαρη πολιτικη σταση .
Γιατι απεδειξαν πως αγαπουν την ομαδα τους.
Την ιδια στιγμη που ο Ατρομητος επαιζε την εξοδο στο CΗΑΜ.LEAGUE ενα μεγαλο μερος των FENTAGIN και καπου 550-600 φιλων του Περιστεριου προτιμησε να ειναι και ΔΙΠΛΑ στην ομαδα μπασκετ που επαιζε την παραμονη της .45 λεπτα με ΠΟΛΥ ΦΩΝΗ !!!!!!

Ευχομαι στην επισης ιστορικη ομαδα της ΝΗΑΡ ΗΣΤ να επιστρεψει συντομα στην Β ΕΘΝΙΚΗ οπως και στο ΣΥΜΠΑΘΕΣΤΑΤΟ ΙΛΙΟΝ
Ευχομαι επισης σωματεια οπως το Μαρουσι και ο Αμυντας ( και ΛΟΓΙΚΑ και ο Ηλυσιακος απο του χρονου ) να βρουνε τον δρομο τους
ΥΓ- Δεν μπορω να μην πω μπραβο και σε ΠΟΛΙΣ και ΙΩΝΙΚΟ ΝΦ γιατι τα παιδια με τα λιγα το παλεψαν με ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ
ΥΓ2- ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ..........να μην ξεχνιομαστε!!!!!!!ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΗ και ΣΟΒΑΡΗ ομαδα
St. Paul
QUOTE (basketikos @ May 5 2014, 14:55 ) *
Εξ αλλου οι ομαδες-παραγοντας εχουν ημερομηνια ληξης....


Eννοείται οτι έχουμε ημερομηνία λήξης. Όταν σταματήσει ο Π'Χριστόπουλος, θα τελειώσει κι η ομάδα, αλλά αυτό μας κάνει να πανηγυρίζουμε ακόμη παραπάνω αυτή την άνοδο.

Τώρα για παρασκήνια και εσωτερικό της ομάδας, αν έχεις εσωτερική πληροφόρηση και ξέρεις τι πέρναγαν οι παίκτες, τότε δεν έπρεπε να κορόιδευεις κι εσύ τον Αετό πριν λίγους μήνες, αλλα να έλεγες για το παρασκήνιο που θα μας ανέβαζε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.