Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΕΘΝΙΚΗ 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Gkos
QUOTE (gspara @ Apr 3 2014, 19:44 ) *
Αφου ανοιξε τις καλπες ο φιλος Gkos,ας ριξω κιεγω το δελτιο μου....

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 1
Nικη του Εθνικου για να ειναι αδιαφορος την τελευταια αγωνιστικη...

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1
Θα συμφωνησω οτι πολυ δυσκολα θα χτυπησει και τη διαφορα ο ΓΣΠ.Περιμενω κλειστο παιχνιδι...αν δεν μπουν μαλιστα τα σουτ τα Βουλγαρη,το αγχος θα γειρει στην εδρα.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 1
Λαβωμενο το Ηρακλειο.Η Ερυθραια δειχνει οτι θελει πολυ την 4η θεση.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. 1
Δεν υπαρχει αλλο αποτελεσμα.

ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2
Θα διεκδικησει τις μαθηματικες ελπιδες η Νηαρ,ενω αν πεσει να γινει μαχομενη.Ο μαχητικος Πολις βεβαια πιστευω θα την ζορισει.

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
Ο δευτερος αγωνας επιβιωσης.Πονταρω στο διπλο.Πιστευω οι ποιοτικοι παιχτες του Αμαρουσιου θα δειξουν την αξια τους στα ζορικα.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Δεν ξαναχανει φετος ο Ιωνικος...Τι ειναι....Μπαρτσελονα?


Για να μην τα εχουμε ολα ιδια,θα παρω ΙΛΙΟΝ. Και ελπιζω να χάσωsmile.gif)
margiou3
QUOTE(Gkos @ Apr 3 2014, 19:59 ) *
Εγώ παντως δν σας ξέρω κύριε.smile.gif))



Σε περιμένω Νίκαια όποτε θες αγαπητέ ή σε όποια έδρα παίζει ο Ιωνικός...

Με αρκετά παιδιά εδώ εχουμε βρεθεί, έχουμε διαφωνήσει ή συμφωνήσει, αλλα να, ακόμα μιλάμε! smile.gif

Κι άμα θες να μιλάς στον πληθυντικό, τότε μίλα στον basketiko ή στον gspαρα έτσι, που είναι ηλικιακά (και μπασκετικά) μαθουσάλες...
Εγώ είμαι νέος! tongue.gif


@Petran άσε τον Κουστουρίτσα ήσυχο... χαχαχαχαχαχα
Δεν χωράνε εδώ αυτα tongue.gif
basketikos
bball.gif @ margiou3: με εκθέτεις ηλικιακά, αρα σου ριχνω το γαντι: παρε παρεα και ελα να παιξεις μονο με gspara+basketiko. Χαριζουμε και 2 στα 6 (οχι παραπανω γιατι δεν αντεχουμε) icon_drunk.gif

bball.gif Δεν μας λέτε την ομάδα που έγιναν ολα αυτά;;; Νεοι και αθώοι είμαστε - εγω παντως εκανα προβλεψη για να παιζει ο γιος διοικητικου παραγοντα (αν καταλαβα καλά) και λεω Καισαριανη. Ισχύει;

bball.gif Προγνωστικά (παλιά μου τέχνη κόσκινο):

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
Θέλω 2. Θα έρθει 2 γιατι ο Αετός περασε την κρίση του.- 2

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ -
Νυχτερινές περιπέτειες, post-Toυμπα game. Nικη της λιγότερο ποιοτικής ομάδας, επι της συμπάθειας μου - 1.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
Ταξίδι αναψυχής, όπως και άλλα - 1

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
Δεν γίνεται αλλο αποτελεσμα, ή μήπως ξαναγινε στον Α γύρο; - 1
.

ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
Θέλω 1 - θα έρθει 2, γιατι καλή παρέα, λιγες δυνατοτητες στην Καλλιθεα - 2

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
Μαρούσι, καμμια σχέση με το Ιλιον - αρκεί να θελουν να παιξουν για την ομάδα και όχι για πάρτυ τους.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
Γκολ και φύγαμε (ιδίως αν βοηθήσει το αποτελεσμα στο Κερατσινι) - ΔΙΠΛΟ - ΚΑΙ ΜΕΤΑ 'ΒΡΑΔΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ"

bball.gif @PetranG3: o margiou3 βλεπει Κουστουριτσα. Αν τον καταλαβαινει ρώτησες;;;; tongue.gif tongue.gif
PetranG3
QUOTE(basketikos @ Apr 3 2014, 21:53 ) *
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
Θέλω 2. Θα έρθει 2 γιατι ο Αετός περασε την κρίση του.- 2


bball.gif @PetranG3: o margiou3 βλεπει Κουστουριτσα. Αν τον καταλαβαινει ρώτησες;;;; tongue.gif tongue.gif




Μια σημειωση μονο για το πιο κομβικο παιχνιδι..
ΕΘΝΙΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ μπορει να μας βολευει το 2, αλλα στο τελος αν ειναι να ανεβει καποιος (ως 2ος), θελω να ειναι ο Εθνικος...
Τα χουμε ξαναγραψει για τον Αετο..


Δεν επρεπε να το κανεις αυτο μπασκετικε....
Θ αρχισει τωρα να γραφει αυτα τα περιεργα, τα ποιητικα που ανεβαζει στο φεισμπουκ...
Μαργιου Λειβαδιτης.. tongue.gif
georgebasket
QUOTE (aionio talento @ Apr 3 2014, 14:27 ) *
Επειδη βρισκομουν στο γηπεδο που εγινε το περιστατικο ! το μονο ΑΛΗΘΙΝΟ εινα οτι υπηρξε ενταση στον παγκο

κατα την διαρκεια μια αλλαγης ενος παικτη ! τα υπολοιπα ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ !!!


Φίλε aionio talento,

θα τα πάρουμε όλα με την σειρά τακτοποιώντας την σκέψη μας.

Το αδιαμφισβήτητο θέμα της αναίτιας χειροδικίας του προπονητή κατά του παίκτη έχει πάρει σοβαρές διαστάσεις (ΟΔΚΕ- ομοσπονδία διαιτητών, ΣΕΠΚ-σύλλογος προπονητών, αθλητικοί δημοσιογράφοι, αθλητικοί δικηγόροι).
Θα μου πείς: Σιγά ρε φίλε, κόψε κάτι!
Σου παραθέτω αποδείξεις:
Το SITE τουSUPERBASKET έγραψε για την χειροδικία
http://www.superbasket.gr/permalink/215186.html

Ηταν άτυχη στιγμή; Ηταν κάτι περισσότερο; Οπως και να έχει, δεν ήταν καθόλου ωραίο το σκηνικό που εκτυλίχθηκε σε ματς Εθνικής κατηγορίας την Κυριακή.

Προπονητής ομάδας της Αθήνας χτύπησε παίκτη στον πάγκο, γεγονός που το είδαν όλοι όσοι ήταν στο γήπεδο. Το περιστατικό έχει μαθευτεί και συζητιέται ιδιαίτερα, διότι και ο προπονητής και ο παίκτης δεν είχαν δώσει ποτέ δικαιώματα.............

Επομένως χειροδικία υπήρξε. Το άρθρο γράφτηκε από δημοσιογράφο του superbasket και όχι από εμένα.
Και προς πληροφορία σου ο εν λόγω προπονητής παραδέχεται την πράξη του, εμφανίζεται αμετανόητος και προκαλεί λέγοντας ότι θα συνεχίσει να χτυπάει και να κλωτσάει όποιον και όποτε γουστάρει!
Το άρθρο λέει ότι ο προπονητής δεν έχει δώσει ποτέ δικαιώματα. Εδώ δεν συμφωνώ, γιατί είναι υπότροπος έχοντας χειροδικήσει εναντίον άλλου παίκτη της ίδιας ομάδας στο εγγύς παρελθόν.

Τα συμπεράσματα δικά σου και των υπολοίπων αναγνωστών.


georgebasket
QUOTE (aionio talento @ Apr 3 2014, 14:59 ) *
1. Οτι υπηρξε αυτο που λες ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ κι εγω !

2. Συγνωμη που δεν διαβαζω το forum ολο το 24ωρο

3. Το βιντεο που επικαλεισαι (και καλα κανεις) φανταζομαι πως εχει και Ηχο σωστα ? αν ναι τοτε θα ακουγονται

πεντακαθαρα (μετα το επεισοδιο) οι Βρισιες του πατερα του παικτη προς τον προπονητη της ομαδας που παιζει ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ !!

Αρα οι στοχοι της ομαδος για την σωτηρια κλπ πανε περιπατο ! Το παιδι μας να παιζει και ολα τα αλλα . . .

4. Το Δ.Σ. η οι παικτες που ηταν στον παγκο ΚΑΛΩΣ υπαρχουν και κανουν την δουλεια τους για το καλο της Ομαδας !
Δεν θα τους πω εγω τι θα κανουν ουτε θα τους κρινω !


Εν ολιγοις Παρουσιαζεις κατι που εγινε ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΑ απο την πλευρα του παικτη για λογο που εσυ γνωριζεις !!!

Και επειδη υπαρχει και το ρημαδι το αθλημα καλο θα ηταν να αναφερεις στα λεπτα συμμετοχης που ΄΄πηρε΄΄

χωρις να ειναι Παραγκωνισμενος οπως θες να αφησεις να πλαναται . . μπηκε στο 1ο ημιχρονο σε ματς ΄΄τελικο''

για την παραμονη ηταν (αγωνιστικα) ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΣ επαιξε παραπανω απο οσο επρεπε και στην αλλαγη δεν εδωσε

χερι σε κανεναν εμεινε ορθιος φωναζε και κλωτσουσε μπουκαλια στον παγκο !!


Φίλε aionio talento,

Ανέφερα ότι ο παίκτης ήταν τραυματίας και βαριά άρρωστος 4 μήνες. Στον πρώτο του αγώνα μετά την επιστροφή του ήταν καθοριστικός (πρώτος σκόρερ) στην ανέλπιστη νίκη της ομάδας του (συμμετοχή 14 λεπτά). Στον δεύτερο αγώνα είχε πάλι σημαντική προσφορά σε κρίσιμα σημεία (συμμετοχή 8 λεπτά). Από τον τρίτο έως τον έκτο αγώνα συμμετείχε από 80-180 δευτερόλεπτα!

Σε κανένα από τους αγώνες με την ελάχιστη συμμετοχή που αναφέρω δεν ακούστηκε πατέρας του ή φίλος του να βρίζει τον προπονητή για παραγκωνισμό του παίκτη. Άκουσα τον πατέρα του να βρίζει μόνο μια φορα στον τελευταίο αγώνα, όταν ο προπονητής πεντακάθαρα χειροδίκησε εναντίον του.

Τώρα όσον αφορά την απόδοση του στον τελευταίο αγώνα. Έπαιξε 80 δευτερόλεπτα όλα όλα και πρόλαβε να είναι πολύ κακός;!!!!! Φίλε άς το δεν μπορεί να σε πιστέψει κανένας. Τον έβγαλε ο εμπαθής, γιατι ο αντίπαλος που μάρκαρε έκανε drive, πήρε back screen από τον ψηλό της αντίπαλης ομάδας και έβαλε καλάθι. Ο δικός μας ψηλός - παντελονάτος - παραδέχθηκε το λάθος του.
Τώρα τι σου λέω για back screen, εδώ δεν είδες ή δεν κατάλαβες το χαστούκι στον πάγκο, είδες ή κατάλαβες το back screen που είναι και λίγο πιό περίπλοκο από το χαστούκι;

Φίλε aionio talento
σου έχω και άλλα μαντάτα, αλλά σιγά σιγά, γιατί δεν θέλω να κουράζω.

georgebasket
QUOTE (VP_basketball @ Apr 3 2014, 16:04 ) *
Πολύ άσχημες καταστάσεις αυτές για το εσωτερικό μιας ομάδας. Δεν ξέρω τίποτα ούτε για το περιστατικό ούτε για το ποιά ομάδα αφορά αλλά θεωρώ φάουλ να υπάρχει αυτή η αρρωστημένη κατάσταση. Όλοι οι παίκτες και ο προπονητής θα πρέπει να είναι ενωμένοι για να πετύχουν το στόχο τους. Και ο ρόλος του κάθε προπονητή θα πρέπει να είναι να μοιράζει την πίτα σωστά, να μην αφήνει να δημιουργούνται κλίκες και έριδες και να σέβεται κάθε παίκτη του με τα προσόντα και τα ελαττώματα που μπορεί να έχει.
Με βάση την περιγραφή του φίλου μας εδώ στο φόρουμ και αν αυτή είναι απόλυτα ακριβής, η ευθύνη βαραίνει αποκλειστικά τον προπονητή.....


Φίλε VP_basketball, είσαι πολύ σωστός. Η άποψη που εκφράζεις είναι ταυτόσημη σχεδόν με ένα άρθρο που διάβασα τις προάλλες πάνω στο αθλητικό management και την ορθή διαχείριση μιας αγωνιστικής ομάδας. Το παραθέτω αυτούσιο:

«Η ισορροπία στις αγωνιστικές ομάδες επιτυγχάνεται με την ορθή τους λειτουργία. Οι ρόλοι των παικτών μέσα στην ομάδα πρέπει να κατανέμονται σύμφωνα με την αγωνιστική ικανότητα του κάθε παίκτη, τις γνώσεις και εμπειρίες του στο άθλημα που αγωνίζεται, την φυσική του κατάσταση και φυσικά την προσωπικότητα του και τις τυχόν ηγετικές του αρετές. Για την ορθολογική διαχείριση και δίκαιη κατανομή των ρόλων αυτών μόνοι υπεύθυνοι και υπόλογοι είναι τα προπονητικά team. «Μικροομάδες» ανασφαλών, ατάλαντων κατά κύριο λόγο, αλλά και φιλόδοξων παικτών που δημιουργούνται και κάνουν σχέδια επί χάρτου σε σπίτια, καφετέριες ή στα αποδυτήρια με σκοπό την προσωπική τους προβολή, τον αυξημένο χρόνο συμμετοχής τους και την εν γένει επιβίωση τους στο αθλητικό γίγνεσθαι πιέζοντας ή ακόμα και εκβιάζοντας τους προπονητές τους πρέπει να απομονώνονται και να πατάσσονται εν τη γενέσει τους……………»

Δεν λέει ο αρθρογράφος τι θα συμβεί στην ομάδα, αν ο προπονητής είναι και αυτός ανασφαλής και διαχειριστικά λίγος και αποδεχθεί την ύπαρξη της "μικροομάδας".
Τι εννοεί ο αρθρογράφος με την "μικροομάδα"; Μήπως κλίκα;



georgebasket
QUOTE (aionio talento @ Apr 3 2014, 14:59 ) *
1. Οτι υπηρξε αυτο που λες ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ κι εγω !

2. Συγνωμη που δεν διαβαζω το forum ολο το 24ωρο

3. Το βιντεο που επικαλεισαι (και καλα κανεις) φανταζομαι πως εχει και Ηχο σωστα ? αν ναι τοτε θα ακουγονται

πεντακαθαρα (μετα το επεισοδιο) οι Βρισιες του πατερα του παικτη προς τον προπονητη της ομαδας που παιζει ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ !!

Αρα οι στοχοι της ομαδος για την σωτηρια κλπ πανε περιπατο ! Το παιδι μας να παιζει και ολα τα αλλα . . .

4. Το Δ.Σ. η οι παικτες που ηταν στον παγκο ΚΑΛΩΣ υπαρχουν και κανουν την δουλεια τους για το καλο της Ομαδας !
Δεν θα τους πω εγω τι θα κανουν ουτε θα τους κρινω !


Εν ολιγοις Παρουσιαζεις κατι που εγινε ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΑ απο την πλευρα του παικτη για λογο που εσυ γνωριζεις !!!

Και επειδη υπαρχει και το ρημαδι το αθλημα καλο θα ηταν να αναφερεις στα λεπτα συμμετοχης που ΄΄πηρε΄΄

χωρις να ειναι Παραγκωνισμενος οπως θες να αφησεις να πλαναται . . μπηκε στο 1ο ημιχρονο σε ματς ΄΄τελικο''

για την παραμονη ηταν (αγωνιστικα) ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΣ επαιξε παραπανω απο οσο επρεπε και στην αλλαγη δεν εδωσε

χερι σε κανεναν εμεινε ορθιος φωναζε και κλωτσουσε μπουκαλια στον παγκο !!


Φίλε aionio talento,

Δεν κρύβω την σχέση μου με τον αθλητή - θύμα, όπως δεν κρύβεις και σύ την σχέση σου με την άλλη πλευρά - θύτες. Όμως πρέπει να μιλάμε με επιχειρήματα και ακριβή παράθεση γεγονότων.
Ο παίκτης - θύμα της βιαιοπραγίας ήταν πάντα ισότιμο μέλος της ομάδας. Είχε την ατυχία να αρρωστήσει βαριά και θεραπεύτηκε μετά από σκληρό αγώνα 4 μηνών. Οι τραυματισμοί στις ομάδες είναι συνηθισμένο γεγονός. Όταν επανέρχονται οι παίκτες στην ομάδα τους η πίτα ξαναμοιράζεται ανάλογα με τις ικανότητες και την απόδοση. Τι σημαίνει "οι άλλοι δούλευαν σκληρά ολοχρονίς"; Ο τραυματίας διακοπές έκανε;
Εδώ έχουμε ειδική περίπτωση. Ο τραυματίας γυρνάει, η ομάδα αριθμεί 1 νίκη 11 ήττες και είναι στην ζώνη του υποβιβασμού. Ξεκινάει μια εβδομάδα προπονήσεις, αλλά ακόμα δεν ενοχλεί. Οι καθιερωμένοι ρόλοι δεν τίθενται υπό αμφισβήτηση. Το κακό αρχίζει όταν στον επόμενο αγώνα -θεωρητικά χαμένο- οδηγεί την ομάδα σε ανέλπιστη νίκη. Την δεύτερη μέρα (!!!) μετά την νίκη αυτή , στην προπόνηση δέχεται αόριστη και άδικη κριτική από 2-3 παίκτες της ομάδας για κακή εξωγηπεδική / εξωαγωνιστική λειτουργία!!!!!
Από την ημέρα αυτή κάτι έχει εξυφανθεί (κατ' εμένα η αγωνιστική και ηθική εξόντωση του παρείσακτου παίκτη) που πολύ ωραία το περιγράφει το άρθρο του έγκριτου site του basketworld.


Μπορεί η πορεία μιας ομάδας να φαντάζει ιδανική, όμως ακόμα και στο πιο τέλειο "έγκλημα", ένα... μικρολαθάκι μπορεί να φέρει την απόλυτη καταστροφή και να γκρεμίσει ότι έχει χτιστεί με κόπο.
Συγκεκριμένα μια παλιά (όχι και πολύ παλιά) αμαρτία είναι ικανή να αλλάξει τα πάντα και να ανατρέψει τις ισορροπίες. Αρκεί να μην "κουκουλωθεί"...

βλέπε: http://www.basketworld.gr/2014/04/blog-post_1270.html

Αλλά ο λαός μας λέει: Ο ψεύτης και ο κλέφτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται.

Γιατί διάβασα κάτι άρθρα που υποψιάζομαι ότι έχουν σχέση με αυτά που γράφω και ζαλίζω τον κόσμο. (εγώ πιστεύω ότι βοηθάω παίκτες και ομάδες για του χρόνου να είναι όλοι ψυλλιασμένοι)

Basketworld

ΝΑΡΚΟΠΕΔΙΟ: Τρίζει καρέκλα προπονητή
Σεισμός πολλών ρίχτερ ετοιμάζεται να γίνει σε ομάδα της Β' Εθνικής μεγάλου αστικού κέντρου και η... μπάλα θα πάρει κυρίως τον κόουτς!
Οι μέρες του δείχνουν να ναι μετρημένες και ενδεχομένως δεν το γνωρίζει ακόμα. Τα λάθη του πολλά και ήδη υπάρχουν δύο υποψήφιοι διάδοχοι...
βλέπε: http://www.basketworld.gr/2014/03/blog-post_5662.html

Ρε παιδια μήπως βλέπω φαντάσματα; Ας με βοηθήσει κανείς.
gspara
QUOTE (basketikos @ Apr 3 2014, 21:53 ) *
bball.gif @ margiou3: με εκθέτεις ηλικιακά, αρα σου ριχνω το γαντι: παρε παρεα και ελα να παιξεις μονο με gspara+basketiko. Χαριζουμε και 2 στα 6 (οχι παραπανω γιατι δεν αντεχουμε) icon_drunk.gif

bball.gif Δεν μας λέτε την ομάδα που έγιναν ολα αυτά;;; Νεοι και αθώοι είμαστε - εγω παντως εκανα προβλεψη για να παιζει ο γιος διοικητικου παραγοντα (αν καταλαβα καλά) και λεω Καισαριανη. Ισχύει;

Eγω παντως ειμαι μεσα για το μονο cool.gif ........πειραζει να ειναι στην ομαδα μας και ο Ντακουλιας?

Για το επεισοδιο και εμενα εκει πηγε το μυαλο μου,στον νεαρο απο τα εφηβικα Αμυντα-Παο.
Aπο τη στιγμη που δεν ημουνα παρων δεν μπορω να πω και πολλα.Σιγουρα παντως οτι και αν εχει κανει ο παιχτης,ειναι καταδικαστεο να χειροδικησει ο κοουτς.Το θεμα ειναι τι γινεται απο δω και περα.Ποια ηταν η αντιδραση του παιχτη και του πατερα του την επομενη μερα(καταγγελια,αποχωρηση απο την ομαδα,......).
Ο μικρος παντως(ασχετα αν ειναι αυτος η οχι) αγωνιστικα ειναι αστερακι.Εχει τσαγανο!!!Μια-δυο φορες που μιλησαμε λιγο σε κατι αγωνες εφηβικων,μου εδωσε την εικονα σεβαστικου παιδιου.

Αλλαζουμε κλιμα διαβαζοντας ενα πιπερατο αρθρο και για τους 2 ομιλους.Προφητευει μαλιστα οτι θα ανεβουν και οι δυο ομαδες των μπαραζ,λογω κατηφορας ομαδας που θα πεσει απο την Α1.
http://basketa2.blogspot.gr/2014/04/b-movies-blog-3.html
aionio talento
QUOTE(georgebasket @ Apr 4 2014, 08:33 ) *
Φίλε aionio talento,

Δεν κρύβω την σχέση μου με τον αθλητή - θύμα, όπως δεν κρύβεις και σύ την σχέση σου με την άλλη πλευρά - θύτες. Όμως πρέπει να μιλάμε με επιχειρήματα και ακριβή παράθεση γεγονότων.
Ο παίκτης - θύμα της βιαιοπραγίας ήταν πάντα ισότιμο μέλος της ομάδας. Είχε την ατυχία να αρρωστήσει βαριά και θεραπεύτηκε μετά από σκληρό αγώνα 4 μηνών. Οι τραυματισμοί στις ομάδες είναι συνηθισμένο γεγονός. Όταν επανέρχονται οι παίκτες στην ομάδα τους η πίτα ξαναμοιράζεται ανάλογα με τις ικανότητες και την απόδοση. Τι σημαίνει "οι άλλοι δούλευαν σκληρά ολοχρονίς"; Ο τραυματίας διακοπές έκανε;
Εδώ έχουμε ειδική περίπτωση. Ο τραυματίας γυρνάει, η ομάδα αριθμεί 1 νίκη 11 ήττες και είναι στην ζώνη του υποβιβασμού. Ξεκινάει μια εβδομάδα προπονήσεις, αλλά ακόμα δεν ενοχλεί. Οι καθιερωμένοι ρόλοι δεν τίθενται υπό αμφισβήτηση. Το κακό αρχίζει όταν στον επόμενο αγώνα -θεωρητικά χαμένο- οδηγεί την ομάδα σε ανέλπιστη νίκη. Την δεύτερη μέρα (!!!) μετά την νίκη αυτή , στην προπόνηση δέχεται αόριστη και άδικη κριτική από 2-3 παίκτες της ομάδας για κακή εξωγηπεδική / εξωαγωνιστική λειτουργία!!!!!
Από την ημέρα αυτή κάτι έχει εξυφανθεί (κατ' εμένα η αγωνιστική και ηθική εξόντωση του παρείσακτου παίκτη) που πολύ ωραία το περιγράφει το άρθρο του έγκριτου site του basketworld.


Μπορεί η πορεία μιας ομάδας να φαντάζει ιδανική, όμως ακόμα και στο πιο τέλειο "έγκλημα", ένα... μικρολαθάκι μπορεί να φέρει την απόλυτη καταστροφή και να γκρεμίσει ότι έχει χτιστεί με κόπο.
Συγκεκριμένα μια παλιά (όχι και πολύ παλιά) αμαρτία είναι ικανή να αλλάξει τα πάντα και να ανατρέψει τις ισορροπίες. Αρκεί να μην "κουκουλωθεί"...

βλέπε: http://www.basketworld.gr/2014/04/blog-post_1270.html

Αλλά ο λαός μας λέει: Ο ψεύτης και ο κλέφτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται.

Γιατί διάβασα κάτι άρθρα που υποψιάζομαι ότι έχουν σχέση με αυτά που γράφω και ζαλίζω τον κόσμο. (εγώ πιστεύω ότι βοηθάω παίκτες και ομάδες για του χρόνου να είναι όλοι ψυλλιασμένοι)

Basketworld

ΝΑΡΚΟΠΕΔΙΟ: Τρίζει καρέκλα προπονητή
Σεισμός πολλών ρίχτερ ετοιμάζεται να γίνει σε ομάδα της Β' Εθνικής μεγάλου αστικού κέντρου και η... μπάλα θα πάρει κυρίως τον κόουτς!
Οι μέρες του δείχνουν να ναι μετρημένες και ενδεχομένως δεν το γνωρίζει ακόμα. Τα λάθη του πολλά και ήδη υπάρχουν δύο υποψήφιοι διάδοχοι...
βλέπε: http://www.basketworld.gr/2014/03/blog-post_5662.html

Ρε παιδια μήπως βλέπω φαντάσματα; Ας με βοηθήσει κανείς.



Mου αρεσει που λες οτι δεν θελεις να ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ και εχεις γραψει ΚΑΤΕΒΑΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ !

Απο εκει και περα ενα ματς πηγα να δω και τιποτε αλλο ! το περιστατικο το παραδεχτηκα κι εγω ! γιατι συνεχιζεις να λες

οτι δεν το παραδεχομαι ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΝΟΙΑΖΕΙ !

Εισαι η ο ιδιος ο παικτης η καποιος απο το περιβαλλον του. . με τις ''αναλυσεις'' σου για ΜΑΝΑΤΖΑΡΑΙΟ σε κοβω

Το οτι εχω σχεση με τον προπονητη και διαφορα αλλα που ΕΦΕΥΡΙΣΚΕΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΣΕ ΣΕΝΑ !

Το προαστιο που μενω εχει την τυχη να εχει 2 ομαδες σε Εθνικες κατηγοριες Β και Γ εθνικης και τα σαββατοκυριακα πηγαινω

και βλεπω ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ! μου αρεσουν οι ομαδες που στηριζονται σε δουλεια μεσα στο γηπεδο και μικρους και εχω ΒΑΡΕΘΕΙ

Να βλεπω ΜΑΘΟΥΣΑΛΕΣ ΠΡΩΗΝ ΜΠΑΣΚΕΤΜΠΩΛΙΣΤΕΣ να παιζουν 35 λεπτα και ο νοων νοειτω ! Παρολαυτα με τις νοοτροπιες

των παικτων που ειναι μικροτεροι σε ηλικια και θελουν να λενε οτι εχουν ''ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ'' και κατι τυπους σαν κι εσενα στις

κερκιδες να σιγονταρουν τον καθε κακομαθημενο που αν δεν ειχαν πεσει τοσο πολυ τα ΜΠΑΤΖΕΤ δεν θα ειχαν περασει

ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ απο ομαδες Β ΕΘΝΙΚΗΣ . . Οι λεγομενοι ''ΜΕΓΑΛΟΙ'' θα συνεχισουν (δυστυχως) να παιζουν για πολλα πολλα

χρονια ! Για το συγκεκριμενο θεμα Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να απαντησω ξανα οτι και να γραψεις ! μπορεις να συνεχισεις

ελευθερα να κανεις κακο στον ιδιο τον παικτη ειτε εισαι ο ιδιος ειτε καποιος δικος του !


Α ! και μπασκετικες αναλυσεις με back screen κλπ και ΄΄επιδειξη΄΄ ΓΝΩΣΕΩΝ πανω στο αθλημα καντες σε κανεναν αλλον !!!
georgebasket
QUOTE (aionio talento @ Apr 4 2014, 14:09 ) *
Mου αρεσει που λες οτι δεν θελεις να ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ και εχεις γραψει ΚΑΤΕΒΑΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ !

Απο εκει και περα ενα ματς πηγα να δω και τιποτε αλλο ! το περιστατικο το παραδεχτηκα κι εγω ! γιατι συνεχιζεις να λες

οτι δεν το παραδεχομαι ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΝΟΙΑΖΕΙ !

Εισαι η ο ιδιος ο παικτης η καποιος απο το περιβαλλον του. . με τις ''αναλυσεις'' σου για ΜΑΝΑΤΖΑΡΑΙΟ σε κοβω

Το οτι εχω σχεση με τον προπονητη και διαφορα αλλα που ΕΦΕΥΡΙΣΚΕΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΣΕ ΣΕΝΑ !

Το προαστιο που μενω εχει την τυχη να εχει 2 ομαδες σε Εθνικες κατηγοριες Β και Γ εθνικης και τα σαββατοκυριακα πηγαινω

και βλεπω ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ! μου αρεσουν οι ομαδες που στηριζονται σε δουλεια μεσα στο γηπεδο και μικρους και εχω ΒΑΡΕΘΕΙ

Να βλεπω ΜΑΘΟΥΣΑΛΕΣ ΠΡΩΗΝ ΜΠΑΣΚΕΤΜΠΩΛΙΣΤΕΣ να παιζουν 35 λεπτα και ο νοων νοειτω ! Παρολαυτα με τις νοοτροπιες

των παικτων που ειναι μικροτεροι σε ηλικια και θελουν να λενε οτι εχουν ''ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ'' και κατι τυπους σαν κι εσενα στις

κερκιδες να σιγονταρουν τον καθε κακομαθημενο που αν δεν ειχαν πεσει τοσο πολυ τα ΜΠΑΤΖΕΤ δεν θα ειχαν περασει

ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ απο ομαδες Β ΕΘΝΙΚΗΣ . . Οι λεγομενοι ''ΜΕΓΑΛΟΙ'' θα συνεχισουν (δυστυχως) να παιζουν για πολλα πολλα

χρονια ! Για το συγκεκριμενο θεμα Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να απαντησω ξανα οτι και να γραψεις ! μπορεις να συνεχισεις

ελευθερα να κανεις κακο στον ιδιο τον παικτη ειτε εισαι ο ιδιος ειτε καποιος δικος του !


Α ! και μπασκετικες αναλυσεις με back screen κλπ και ΄΄επιδειξη΄΄ ΓΝΩΣΕΩΝ πανω στο αθλημα καντες σε κανεναν αλλον !!!

Φίλε,

από την πόλη έρχομαι και στην κορφή καν έλα
Reporter1983
Αυτα που γραφετε αφορουν ομαδα Β'Εθνικης Νοτου; Ενας και μοναδικος παικτης ειναι υποψηφιος τοτε
Reggie_
QUOTE(Reporter1983 @ Apr 4 2014, 15:41 ) *
Αυτα που γραφετε αφορουν ομαδα Β'Εθνικης Νοτου; Ενας και μοναδικος παικτης ειναι υποψηφιος τοτε

Επειδη αναφερατε την Νηαρ,παρακαλω πειτε την αληθεια με ονοματα.
Reporter1983
QUOTE (Reggie_ @ Apr 4 2014, 22:18 ) *
Επειδη αναφερατε την Νηαρ,παρακαλω πειτε την αληθεια με ονοματα.


Εγω δεν εννοω την Νηαρ, αλλα λιγο πιο βορεια. Χωρις να γνωριζω το περιστατικο
Gkos
Αδερφέ,είναι πιο βόρεια.
Το λίγο ειναι σχετικό.

Αλλά τέλος πάντων.
Ενώ το ΣΚ το συγκεκριμένο,επιφυλάσει τοσα μεγαλα ματς,καθόμαστε δυο μέρες και ασχολούμαστε με ένα περιστατικό κατακριτέο μεν και απαράδεκτο,αλλα συνάμα και άγνωστο για τους περισσότερους.

Και δεν μπορώ να καταλαβω που θα βγαλει η συζήτηση. . .

Ο φίλος ο Γιώργος,δεν λεει ονομα ομαδας.
Και καλά κάνει για να την προστατέψει ,μιας και το πρωταθλημα ειναι σε εξελιξη.
Ωραια;

Αλλά από την αλλην,κάνει ποστ συνέχεια. . .
Δεν γινεται αυτη η δουλεια.

Ή να το πούμε να τελειωνουμε ή να περιμενουμε να ληξει το πρωταθλημα. . .

Η γνώμη μου.


QUOTE (Reporter1983 @ Apr 4 2014, 23:03 ) *
Εγω δεν εννοω την Νηαρ, αλλα λιγο πιο βορεια. Χωρις να γνωριζω το περιστατικο





magickaminia
Παληκαρια και παλι καλησπερα. Ευχομαι ολοψυχα Καλη Ανασταση και καλο Πασχα σε ολους. Τελικα οπως δειχνει το πραγμα Ιωνικος και Εθνικος θα πανε για το 1-2 . Ειναι απολυτα δικαιο αυτο για μενα , θα θελα βεβαια να ειναι ο Εθνικος πρωτος αλλα οταν σε κερδιζει ο αντιπαλος σου 2 φορες εκεινος ειναι πιο αξιος αποσενα για να ανεβει. Ευχομαι να τελειωσει με το καλυτερο τροπο για τον ΕΘνικο το πρωταθλημα και να πανηγυρισουν στο τελος αλλη μια ανοδο τοσο ο Ιωνικος οσο και ο Εθνικος. Ευτυχως φετος δεν εχει μπαραζ μεταξυ τους. Οποιος και να παει στο μπαραζ με τον αντιπαλο 2ο του Βορειου ομιλου κατα πασα πιθανοτητα τη Λιβαδεια πιστευω οτι θα καταφερει να ανεβει. Ευχομαι υγεια και μονο υγεια για ολους. biggrin.gif
georgebasket
QUOTE (Gkos @ Apr 5 2014, 11:41 ) *
Αδερφέ,είναι πιο βόρεια.
Το λίγο ειναι σχετικό.

Αλλά τέλος πάντων.
Ενώ το ΣΚ το συγκεκριμένο,επιφυλάσει τοσα μεγαλα ματς,καθόμαστε δυο μέρες και ασχολούμαστε με ένα περιστατικό κατακριτέο μεν και απαράδεκτο,αλλα συνάμα και άγνωστο για τους περισσότερους.

Και δεν μπορώ να καταλαβω που θα βγαλει η συζήτηση. . .

Ο φίλος ο Γιώργος,δεν λεει ονομα ομαδας.
Και καλά κάνει για να την προστατέψει ,μιας και το πρωταθλημα ειναι σε εξελιξη.
Ωραια;

Αλλά από την αλλην,κάνει ποστ συνέχεια. . .
Δεν γινεται αυτη η δουλεια.

Ή να το πούμε να τελειωνουμε ή να περιμενουμε να ληξει το πρωταθλημα. . .

Η γνώμη μου.


Φίλε Gkos έχεις δίκιο. Πιο πολύ πρέπει να ασχολούμαστε με το παιγνίδι στο παρκέ και λιγότερο με τα εξωαγωνιστικά. Τα τελευταία βέβαια είναι σημαντικά μετά το τέλος της σαιζόν για να μπορούν να κάνουν τις σωστές επιλογές οι παίκτες στις μετακινήσεις τους.
Το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής είναι πολύ όμορφο, ιδίως εφέτος με 6 ισοδύναμες ομάδες να μάχονται για την σωτηρία τους.
Να σας εκδηλώσω και τις συμπάθειες μου μια και σας είμαι άγνωστος (με κάθε εκτίμηση στις άλλες ομάδες)
Σαν κάτοικος ΒΠ αγαπημένες ομάδες μου είναι ο Πανερυθραικός και το Μαρούσι.
Αφού ο Πανερυθραικός δεν μπορεί να διεκδικήσει άνοδο,θα ήθελα να ανέβει ο Αετός (παλιά αγάπη με πολλές σχέσεις αγωνιστικά στο μακρύ παρελθόν).
Ίλιον - Μαρούσι 2 (ελπίζω)
Πανερυθραικός - Ηράκλειο 1
Εθνικός - Αετός 2 (αφήστε με να το ονειρεύομαι)
Gkos
Απιστευτα αποτελέσματα!!

Οχι μόνο τα σκορ,αλλα και οι διαφορές!


Εθνικός-Αετός 71-76

(Τα είπαμε και προχτές για κύριο Σορωτο.
Με τέτοιο ρόστερ και. . .
Αντι για πρώτος,πάει τριτος)

Πανερυθραϊκός-Ηράκλειο 56-52

Δούκας-Ιωνικός Ν.Φ 65-98

(ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!)


Πόλις-Νήαρ Ηστ 56-66

Ενωση Ιλίου-Μαρούσι  71-77

Αμύντας-Ιωνικός Νικαίας 71-56

(ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟ)
VP_basketball
Ακριβώς όπως το είπες φίλε μου. Όταν τα λέγαμε τις προάλλες... Πραγματικό κατόρθωμα με τέτοιο ρόστερ να έχει 3 ήττες στα 4 φετινά ντέρμπι και 0-2 εντός!!!

Κρίμα για τη συμπαθέστατη ομάδα του Εθνικού και την όμορφη προσπάθεια που κάνει για να επανέλθει εκεί που ανήκει. Πάλι έχυσε την καρδάρα με το γάλα ο εύσωμος κόουτς...

Αλλά η μεγάλη έκπληξη ήρθε από τον Υμηττό με την συντριβή του Ιωνικού! Πλέον έχουμε τριπλή ισοβαθμία και αν μπορούσα να κάνω μια παρακινδυνευμένη πρόβλεψη αυτή η τριπλή ισοβαθμία θα παραμείνει μέχρι τέλους. Σε αυτή την περίπτωση ο Εθνικός πιθανότατα θα καταλήξει τρίτος χάνοντας ακόμη και τα μπαράζ, ενώ ο Ιωνικός θα ανέβει απευθείας. Όλα ρευστά βέβαια.

edit: Τελικά ο Δούκας κέρδισε τον Ιωνικό νφ με 33 πόντους
aionio talento
w00t.gif
QUOTE(VP_basketball @ Apr 6 2014, 18:26 ) *
Ακριβώς όπως το είπες φίλε μου. Όταν τα λέγαμε τις προάλλες... Πραγματικό κατόρθωμα με τέτοιο ρόστερ να έχει 3 ήττες στα 4 φετινά ντέρμπι και 0-2 εντός!!!

Κρίμα για τη συμπαθέστατη ομάδα του Εθνικού και την όμορφη προσπάθεια που κάνει για να επανέλθει εκεί που ανήκει. Πάλι έχυσε την καρδάρα με το γάλα ο εύσωμος κόουτς...

Αλλά η μεγάλη έκπληξη ήρθε από τον Υμηττό με την συντριβή του Ιωνικού! Πλέον έχουμε τριπλή ισοβαθμία και αν μπορούσα να κάνω μια παρακινδυνευμένη πρόβλεψη αυτή η τριπλή ισοβαθμία θα παραμείνει μέχρι τέλους. Σε αυτή την περίπτωση ο Εθνικός πιθανότατα θα καταλήξει τρίτος χάνοντας ακόμη και τα μπαράζ, ενώ ο Ιωνικός θα ανέβει απευθείας. Όλα ρευστά βέβαια.

edit: Τελικά ο Δούκας κέρδισε τον Ιωνικό νφ με 33 πόντους


[b]Αποτελει ηδη παρελθον (συμφωνα με τα sites) τον εφαγες τον ΑΝΘΡΩΠΑ !!! w00t.gif
doctor_dru
Εθνικός-Αετός 71-76(30-37)

Υπνωτισμένος ξεκίνησε το ματς ο Εθνικός,σε αντίθεση με τον φιλοξενούμενο Αετό που μπήκε πολύ δυνατά και πήρε από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ(1-9).Σταδιακά ο Εθνικός αφυπνίστηκε αλλά ο Αετός συνέχισε να είναι ανώτερος και να προπορεύεται.Η είσοδος του Βαθρακοκοίλη έδωσε πνοή στην ομάδα του Εθνικού και έδωσε πολύτιμους πόντους προς το τέλος της 2ης περιόδου.Μικρή η διαφορά του πρώτου ημιχρόνου,δεδομένης της εικόνας των 2 ομάδων και πρόβλημα για τον Αετό τα 3 φάουλ των Κατιάκου και Μπένου.
Στο 3ο δεκάλεπτο ο Εθνικός μπήκε αρκετά καλά και αυτό ήταν το καλό του διάστημα όπου κατάφερε να κυκλοφορήσει πολύ καλά την μπάλα,να βάλει σουτ και να περάσει μπροστά στο σκορ.Ψυλέας κυρίως,Γιανναλέτσος και Μούκας με 2 τρίποντα πρόσφεραν στο σκορ και το τέλος του δεκαλέπτου βρήκε τον Εθνικό μπροστά με +3(53-50).Οι 2 ομάδες συμβάδιζαν στα πρώτα λεπτά του 4ου δεκαλέπτου ώσπου μετά το 59-56,ο Αετός έτρεξε ένα σερί 2-16 που ουσιαστικά του έδωσε την νίκη.Σ'αυτό το διάστημα ο Εθνικός αντιμετώπισε μεγάλα προβλήματα απέναντι στην ζώνη 3-2 του Αετού,υπέπεσε σε αρκετά λάθη και δεν κατάφερε να διεκδικήσει την νίκη.

Λυπάμαι που συνέβη,ως φίλος του Εθνικού,αλλά οι 2 συνδιεκδικητές(Ιωνικός-Αετός)που ήρθαν στο Κερατσίνι στο 2ο γύρο ήταν καλύτεροι και κέρδισαν καθαρά και δίκαια.Αμφότερες οι ομάδες παρουσιάστηκαν διαβασμένες και έτοιμες ψυχολογικά για αυτά τα ματς.Απ'την άλλη,ο Εθνικός,ειδικά σήμερα ήταν εμφανώς αγχωμένος και σε αρκετά σημεία εγκλωβίστηκε από τον Αετό.Πλέον,ακόμα και η 2η θέση μοιάζει πολύ δύσκολη καθώς θεωρώ πως Ιωνικός και Αετός θα κάνουν το 3\3.
Gkos
Για την ιστορια το (πολυσυζητημενο) ματς στο Περιστερι,ξεκινησε για 50 δευτερα,και διεκοπη λογω νερων(;;;!!!!). . .Ετσι εμαθα.

Υ.γ. Ωστε κερδισε ο Δουκας.Ειπα και γω.
Αντε να χασεις,αλλα και με τετοια διαφορα ηταν ανηκουστο.
Blue1965White
Θερμή παράκληση στον gspara να μη ξαναπροβλέψει νίκη του Ιωνικού ως το τέλος του πρωταθλήματος.
gspara
QUOTE (Blue1965White @ Apr 7 2014, 08:56 ) *
Θερμή παράκληση στον gspara να μη ξαναπροβλέψει νίκη του Ιωνικού ως το τέλος του πρωταθλήματος.

Eτσι κι'αλλιως ο βασικος στοχος της σωτηριας εχει επιτευχθει wink.gif
Blue1965White
QUOTE(gspara @ Apr 7 2014, 09:27 ) *
Eτσι κι'αλλιως ο βασικος στοχος της σωτηριας εχει επιτευχθει wink.gif


Αυτό ήταν μέχρι το τέλος του πρώτου γύρου, μετά κοιτάζαμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά biggrin.gif
Vas
Πολλές ανατροπές και αυτή την βδομάδα….

Η πλάκα είναι ότι ο Ιωνικός θέλει και τον εθνικό να κάνει 3/3, γιατί σε περίπτωση που χάσει ο εθνικός ένα παιχνίδι έρχεται 2ος… (εφόσον και ο Αετός κάνει 3/3).

Το ερώτημα είναι τώρα μήπως τους επηρεάσει και το άγχος. Έχουν 2 συνεχόμενα εντός με 2 αδιάφορες ομάδες (Πανερυθραικός, Μαρούσι) το οποίο είναι επικίνδυνο αφού άμα δεν πάρει από νωρίς διαφορά, στα τελευταία λεπτά θα αγχωθούν…. Επιπλέον, η Νήαρ δείχνει να το παλεύει μέχρι τέλους, και άμα έχει έστω και μια μικρή ελπίδα την τελευταία αγωνιστική, σίγουρα θα τρώει σίδερα!!

Για τον υποβιβασμό υπάρχουν ακόμα τρελά σενάρια. Το μόνο σίγουρο είναι ότι και το Μαρούσι σώθηκε αφού και σε τυχόν 3πλές και 4απλές ισοβαθμίες υπερτερεί των υπολοίπων….

Απρόσμενη η πορεία της Νήαρ… Αν κερδίσει με +5 την άλλη αγωνιστική βάζει από κάτω το Ιλιον, και πάει να πιάσει στις ισοβαθμίες το… Περιστέρι που το έχει 2-0.

Το παράδοξο με το Ιλιον είναι ότι παρόλο που πάει κατά διαόλου τις τελευταίες αγωνιστικές, έχει ακόμα κάποιες ελπίδες! Αρκεί να κάνει 2/3 (Νήαρ εκτός, ΝΦ εντός, Αετό εκτός) και το Περιστέρι να μην κάνει πάνω από μία νίκη στους τελευταίους 4 αγώνες… (κάτι όχι και τόσο ακραίο!)

Ξέρει κανείς πότε θα γίνει το Περιστέρι-Χολαργός? Αύριο άκουσα ότι δεν θα βρεχει…. rolleyes.gif
gate14
Μετα απο καποια χρονια αποχης θα γραψω καποια πραγματακια για καθε ομαδα ξεχωριστα
Πρωτα για την ομαδα μου :
ΧΤΕΣ καταφερε και κλωτσησε την ανοδο ...και μεσω μπαραζ και απ'ευθειας !!!!!!!!
Μονη της εχασε το παιχνιδι ...καταφερε το -15 -16 να το κανει + 5 σε ενα γηπεδο καμινι με την ψυχολογια υπερ της και να φτασει στο -11 και τελικα στο τελικο αποτελεσμα.
Κατωτερη των περιστασεων και στο ματς με τον Ιωνικο Νικαιας και με τον Αετο
Και οι 2 αυτες ομαδες ομως ηρθαν ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΕΣ - ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΛΕΜΕΝΕΣ πηραν αυτο που ηθελαν οποτε ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥΣ
Εμεις συνεχιζουμε χωρις Κωστα Σορωτο αλλα με μια πολυ ικανη διοικηση που καταφερε να κανει τον ποδοσφαιρικο κοσμο του Εθνικου ΚΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ καταφερε στα παιδικοεφηβικα να κερδισει μια ανοδο καταφερε να κανει τον μπασκετοκοσμο να μιλα και να γνωριζει τον ΕΘΝΙΚΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ. ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ σε κανεναν στα επομενα 3 παιχνιδια (τωρα αν κοιμηθει ο θεος και χασει ενας απο τους 2 δεν μας χαλα αλλα ΧΛΩΜΟ ) και προετοιμαζομαστε για την επομενη χρονια ).
Ιωνικος ...για μενα ειναι μια ομαδα που παει να μας τρελλανει.
Οταν κυνηγα ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ...οταν τον κυνηγανε ομως κανει παντα μια απροσμενη ηττα και καταφερνει να κανει ανω κατω ενα πρωταθλημα.ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΟΜΩΣ !!!!!!Εχει και κοσμο και ιστορια και ΚΑΘΑΡΑ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ που γνωριζουν καλα το αθλημα
Αετος .............ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ γιατι με 7 οπαδους (τοσοι ηταν χτες στο Κερατσινι ) ΚΑΤΑΦΕΡΕ να κερδισει ,κερδισε και τον Ιωνικο και το Ηρακλειο (εκει που εμεις δηλαδη ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ να χασουμε ) και πλεον ειναι με το εναμιση ποδι στην Α2 .Τωρα οκ λιγη σημασια εχει αν η Α2 θα εχει μια ομαδα να παιζει σε αδειες εξεδρες , γιατι αυτο που μετρα τελικα ειναι τι δινει μια ομαδα μεσα στο γηπεδο και οχι μονο στην εξεδρα.
Ηρακλειο ..........ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ .....το περιμενα πολυ δυνατο αλλα.........
Πανερυθραικος ..........ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΗ ομαδα ....με σταθερες αξιες στην πενταδα (Καλλιανιωτης-Σολωμος ) .Δικαιως βρισκεται στα πρωτα πατωματα της βαθμολογιας
Για Μαρουσι και Αμυντας δυο ομαδες με μεγαλη ιστορια που προσπαθουν να ορθοποδησουν ....μακαρι να τα καταφερουν (η αληθεια ειναι πως και τους 2 τους περιμενα με 1-2 νικες παραπανω αλλα δεν)
Δουκας ...απροβλεπτη ομαδα .Εκει που στις αρχες της χρονιας λεγαμε ΔΥΣΚΟΛΑ...ξεκινησε ΠΟΛΥ καλα εκανε καλο πρωτο γυρο και ηρθε ενας δευτερος γυρος να τα διαλυσει ολα ....παλι καλα κερδισε χτες ηττηθηκε και το Ιλιον απο το Μαρουσι που σεβεται την ιστορια του και ΜΟΝΟ αν αυτοκτονησει θα κινδυνευσει .
Χολαργος ....τον ειχα για εναν απο αυτους που θα κινδυνευσουν και κινδυνευει ακομα ....το παλευει ομως σκληρη ομαδα που πουλα ακριβα το τομαρι της .
Ιλιον .....η δυσαρεστη εκπληξη.ΣΥΜΠΑΘΕΣΤΑΤΗ ομαδα αλλα..........πληρωσε τις αλλαγες προπονητες ισως και τον κακο σχεδιασμο του καλοκαιριου
Περιστερι ..ομαδα με ΤΕΡΑΣΤΙΑ ιστορια και κοσμο αλλα δεν αρκει αυτο.Ευχομαι να καταφερει να σωθει .Μπασκετ και Εθνικες κατηγοριες χωρις Περιστερι δεν μπορω να φανταστω
ΝΗΑΡ ΗΣΤ .........αλλη μια ιστορικη ομαδα ....μπορει να σκοτωθηκαμε στο ματς του πρωτου γυρου αλλα ειναι μια ομαδα που αξιζει σεβασμο .Μαγκια τους που παλευουν ΟΛΑ τα παιχνιδια, μαγκια τους να εχουν και κοσμο οπου πανε ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥΣ που πουλανε ακριβα το τομαρι τους.Ευχομαι να ειναι περαστικοι απο την Γ Εθνικη
ΠΟΛΙΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ απο το καλοκαιρι ξεραμε ολοι οτι θα ειχαν δυσκολη αποστολη .Η ομαδα του Πολις παντως απο την στιγμη που εδιωξε 2-3 αθλητες της και αλλαξε προπονητη παρουσιασε ενα πολυ καλο προσωπο και παλευει ΟΛΑ τα παιχνιδια.Ο ΝΦ τωρα..............δεν ξερω εκει τα πραγματα ειναι ΠΟΛΥ δυσκολα οταν εχουν και volleyball και Handball

Αυτα λοιπον και απο εμενα , καλη συνεχεια καλες γιορτες σε ολους
PetranG3
Θα ηθελα να πω 2 λογια για την απομακρυνση του Σορωτου, με την ιδιοτητα μου ως φιλαθλου του μπασκετ...

Πολυ σοβαρη προσπαθεια της διοικησης του Εθνικου και ιδιωως του Δερβου...
Αυτη τη φορα μονο ελπιζω να ξερουν τι κανουν με την απομακρυνση του Σορωτου και να εχουν plan b...

Και το λεει καποιος που ο Σορωτος καταφερε απο το περσινο μπαραζ κι εκτοτε να του ειναι εξαιρετικα αντιπαθης..(διαρκης μεμψιμοιρια, unfair play στις ηττες με την Ομαδα μου, μην αναγνωριζοντας - ειδικα στο μπαραζ - το δικαιο αποτελεσμα, ατυχεις δηλωσεις, βλ. μεταγραφη Γιανκοβιτς στον ΠΑΟ, προσωπικες εμπαθειες - οι γνωριζοντες ξερουν τι εννοω κ.ο.κ.)

Ωστοσο, κανεις δεν μπορει να ψεξει την προπονητικη του καριερα...και τα επιτευγματα του...
Κι επειδη γραφτηκε εδω μεσα για αναχρονισμους κλπ. Δεν συμφωνω...Ακομα παραμενει για μενα, απο τους καλυτερους Ελληνες προπονητες, σε εθνικες κατηγοριες...

Οταν εμεις στον Ιωνικο πηραμε την αποφαση και διακοψαμε τη συνεργασια μας με το Δημητρη Μισιακο, εγινε στις αρχες (νομιζω 6-7η αγωνιστικη) και εκ του αποτελεσματος μας βγηκε σε καλο (ανοδος στα μπαραζ), ενω φετος πραγματοποιουμε μια υπερ του δεοντος καλη πορεια στην Β', εχοντας ακομα τη δυνατοτητα, αν ειμαστε σοβαροι, να ανεβουμε...

Εδω ομως, 3 αγωνιστικες πριν το τελος, τι μπορει να αλλαξει;
Εκτος κι αν ο Εθνικος δεν το πιστευει πια Ή εκτος κι αν εχει βρει καποιον αλλον εφαμιλλο προπονητη για να αντικαταστησει το Σορωτο...

Προσωπικα δεν συμφωνω με τις αλλαγες προπονητων, ιδιως οταν ακομα δεν εχει ξεκαθαρισει το τοπιο, βασει στοχων..
Φανταζομαι ομως, οτι οι ανθρωποι του Εθνικου που στην επιτροπη τους, ειναι μπασκετανθρωποι οσοι ασχολουνται, θα εχουν τους λογους που ισως οι περισσοτεροι να μην ξερουμε...
Θα φανει εκ του αποτελεσματος, αν ηταν καλο ή οχι..


Αυτα απο μενα, για το εν λογω θεμα...

Υγ: Μιχαλη καλως ηρθες πισω...
Μενει να επανελθει τωρα κι ο αλλος συνονοματος για να αποκτησει κινητικοτητα και παλι η θεματικη..
margiou3
Φίλε gate14 καλώς ήρθες και πάλι, κι ελπίζουμε όλοι αυτη την φορά να μείνεις στην παρέα μας...

Για την ομάδα μου, θεωρώ ότι ήταν ένα εξαιρετικά κακό παιχνίδι, που δυσκολεύομαι να θυμηθώ κάποιο ανάλογο τώρα τελευταία.
Ελπίζω - ελπιζουμε όλοι ότι αυτό ήταν μια κακή παρένθεση που θα μας αφυπνήσει ενοψει της εξαιρετικά δύσκολης συνέχειας.
Θεωρώ πως έχουμε το πιο δυσκολο πρόγραμμα και απο τους τρεις, καθώς στα επόμενα 3 παιχνίδια, θα αγωνιστουμε με δυνατές ομάδες και μάλιστα με τις 2 σε αγώνες κεκλεισμένων των θυρών.

Εμπιστευομαι τον Καραγιάννη. Θεωρώ ότι απο σήμερα κιόλας θα φροντίσει να "ντοπάρει" την ομάδα!
Εμπιστευομαι τους παίκτες, γιατί είναι φιλότιμα παιδιά και δεν θα δεχθούν να απογοητευσουν τον κόσμο, και δεν θα δεχθουν να μειώσουν μόνοι τους, την προσπάθειά τους και τον μέχρι τώρα ιδρώτα τους.



Απο κεί κι έπειτα. Άσχετα αν η ήττα του Εθνικού συμφέρει προς το παρόν την ομάδα μου, νιώθω απογοητευμένος σε ένα βαθμό.
Το λέω ξεκάθαρα, το έχουμε ξαναπεί κι αλλοι εδώ. Ο Αετός είναι ομάδα κομήτης. Είναι ομάδα που προσπάθησε με υπουλους τρόπους να πετύχει πράγματα. Είναι ομάδα με νοοτροπία γειτονιάς. Ελπίζω λοιπόν, έστω και τώρα, ότι θα κάνει μια γκέλα και θα μπορέσει ο Εθνικός να χτυπήσει κι αυτός την άνοδο διαμέσου μπαράζ.
Πρέπει κι οι ίδιοι παικτες τους να παλέψουν μέχρι το τέλος, καθώς η φανέλα που φορούν είναι βαριά. Κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό.



Τέλος, θα ήθελα να διαφωνήσω με τον Petran.
Θεωρώ πως ένας προπονητής δεν μπορεί να κρίνεται απο το βιογραφικό του. Μπορει ο Σορώτος να έχει πετύχει πράγματα στην καριέρα του, αλλα είναι γεγονός πως στον Εθνικό Α-Π-Ε-Τ-Υ-Χ-Ε.

Ισως κι εγώ βέβαια να ήμουν υπερ της αποψης ότι πρέπει να μείνει μέχρι το τέλος, εφόσον δύσκολα θα υπάρχει ουσιαστικό plan b αυτη την στιγμή. Δεν πιστεύω πως περιμενε κανεις πως ο Εθνικός θα φτάσει σε αυτή την δύσκολη θέση. Εδω, λοιπον, συμφωνω ότι ίσως έπρεπε να μείνει.


Όμως αυτη η καραμέλα που μασάει αυτός ο κόους εδώ και 2 χρόνια πρέπει νομίζω επιτέλους να σταματήσει.
Η διοίκηση του Εθνικού ξοδευει ένα σκασμό λεφτά, με συνέπεια και συνέχεια, σε καιρούς δύσκολους. Δεν γίνεται να μας λέει ότι έχτισε ομάδα φέτος για να πρωταγωνιστήσει στην Γ' Εθνική και ότι όταν ήρθε η άνοδος απο σπόντα το ρόστερ είχε κλείσει.
Όλοι ξέραμε (και πριν το μπαραζ) ότι και ο ηττημένος θα ανέβαινε.

Τώρα για να μην αρχίσουμε να μιλάμε με νούμερα που θα ζαλίσουν, ας το πάμε ονομαστικά.
Ο Ψυλέας δεν γίνεται να αποκτήθηκε με τόσα λεφτά για να πρωταγωνιστήσει στην Γ'.
Ο Κούκας, ο Τζιάλας, ο Γιανναλέτσος, ο Μουκας και οι υπολοιποι είναι παίκτες με συμβόλαια για Γ' εθνικη?

Καλά θα κάνει ο Σορώτος να κάνει μια τίμια και ειλικρινή αυτοκριτική, και να αφήσει τα περίεργα σχόλια στο facebook, γιατί δεν τιμούν ούτε τον ίδιο, ούτε το όνομα που κουβαλάει, και αποδυκνύει ότι δεν σέβεται μια διοίκηση που του έχει προσφέρει απλόχερα ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Ας μην μένει λοιπόν να μετράει της 1000 και 1 νίκες του.

Εύχομαι καλή δυναμη σε όλους εκεί, και υπομονή.

Υ.Γ. Κυριε Σορωτο το κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ που αναφέρετε ως επιτυχία, για μια ομάδα αυτού του επιπέδου, μόνο σαν ανέκδοτο θα μπορούσε να χαρακτηριστεί, και μάλιστα απο τα κρυόκωλα...!!


Υ.Γ.2 Όταν ο Ιωνικός πριν 2 χρόνια έπαιρνε τον πρωταθλημα στην Α ΕΣΚΑΝΑ και πανηγυρίζε όλη η Νίκαια, είχα πει σε έναν φίλο, και προσφάτως σε μια συζήτηση και στον Petran,
" Ο Ιωνικός δεν πανηγυρίζει τον τίτλο, αυτοί οι τίτλοι, αυτές οι κατηγορίες δεν είναι για πανηγύρια. Μόνο οι μικρές ομάδες επιτρέπεται να χαίρονται με αυτά. Ο Ιωνικός πανηγύριζε το τέλος της μιζέριας, τα θεμέλια που έχτισε και το εναυσμα για την επιστροφή για την Α1 όπου και ανήκει."


Γεια σας!
VP_basketball
QUOTE (aionio talento @ Apr 6 2014, 23:46 ) *
w00t.gif

[b]Αποτελει ηδη παρελθον (συμφωνα με τα sites) τον εφαγες τον ΑΝΘΡΩΠΑ !!! w00t.gif

Πρέπει να ανακηρυχθώ από το forum ως ο γκαντέμης της χρονιάς!!! Τέλος!!! biggrin.gif ohmy.gif biggrin.gif

Πέρα από την πλάκα, ο Εθνικός έκανε ακόμα και σε πολλές νίκες του φέτος τραγικές εμφανίσεις, φαινόταν ότι δεν τραβάει για απευθείας άνοδο. Με ρόστερ που θα διεκδικούσε ακόμα και άνοδο στην Α1, με πολύτιμες μονάδες και παρόλα αυτά δεν βρέθηκε η σωστή χημεία για να ανεβάσει την ομάδα στην Α2.

Η απομάκρυνση του Σορώτου δεν αποτελεί έκπληξη αν εξετάσει κανείς την πορεία του τα τελευταία χρόνια. Τα λέγαμε και τις προηγούμενες ημέρες. Αυτό όμως που είναι έκπληξη είναι η αναντιστοιχία με τις υπερβολικές δηλώσεις περί μακροχρόνιου σχεδίου με προπονητή τον Σορώτο που έγιναν στα μέσα της χρονιάς, τα περί στήριξης προπονητών κλπ.

Ο Εθνικός έχει την τύχη να έχει από τις πιο σοβαρές διοικήσεις στις εθνικές κατηγορίες. Είναι κρίμα μια λάθος επιλογή προπονητή να τινάζει στον αέρα όλη την προσπάθεια φέτος. Και από τη στιγμή που τα αρνητικά δείγματα υπήρχαν από την περσινή χρονιά και υπήρχε το περιθώριο να διορθώσουν το λάθος από το καλοκαίρι!

Κακός προπονητής δεν είναι ούτε άσχετος από μπάσκετ. Απλά αντί να προσαρμόζεται στα νέα δεδομένα και να βελτιώσει το κοουτσάρισμά του, προσπαθεί να καλύψει τις αδυναμίες του εφευρίσκοντας διαρκώς δικαιολογίες (μία το γήπεδο του φταίει, μία οι προπονήσεις, μία οι διαιτητές) και επιλέγοντας να είναι εριστικός προς τους αντιπάλους, μια κατάπτυστη τακτική!

Ο καλός προπονητής σίγουρα δεν πρέπει να είναι πολυλογάς...
georgebasket
3 στα 3 στα προγνωστικά μου και με τον Αετό νικητή, όπως πρόβλεψα.
Για την απόλυση του Σορώτου έχω μια απορία. ¨ειχε ο Εθνικός εξαρχής βλέψεις για άνοδο και αυτή χάθηκε λόγω Σορώτου;; Στις δηλώσεις του στα sites άλλα διαβάζω και τα παραθέτω:

"Απλά θέλω να υπενθυμίσω σε όλους ότι η ομάδα φτιάχτηκε για τη Γ’ Εθνική, ανέβηκε αφού το ρόστερ της είχε ολοκληρωθεί κατά τα 12/13 και μου ζητήθηκε να φτιάξουμε μια ομάδα που αν παίξει στη Γ’ Εθνική να διεκδικήσει την άνοδο και αν παίξει Β’ Εθνική να κάνει μια αξιοπρεπή πορεία……… Φαίνεται ότι το 24-4, το κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ και στη χειρότερη περίπτωση η τρίτη θέση στη Β’ Εθνική δεν περιέχουν όλα αυτά που μου ζητήσανε……….. Καλή συνέχεια στον Εθνικό».

Δηλαδή τους βγήκε χωρίς να το περιμένουν η πιθανότητα ανόδου στην Α2 και ένα στραβοπάτημα ήταν αρκετό για να διώξουν τον προπονητή;
Blue1965White
QUOTE(margiou3 @ Apr 7 2014, 11:50 ) *
Φίλε gate14 καλώς ήρθες και πάλι, κι ελπίζουμε όλοι αυτη την φορά να μείνεις στην παρέα μας...

Για την ομάδα μου, θεωρώ ότι ήταν ένα εξαιρετικά κακό παιχνίδι, που δυσκολεύομαι να θυμηθώ κάποιο ανάλογο τώρα τελευταία.
Ελπίζω - ελπιζουμε όλοι ότι αυτό ήταν μια κακή παρένθεση που θα μας αφυπνήσει ενοψει της εξαιρετικά δύσκολης συνέχειας.
Θεωρώ πως έχουμε το πιο δυσκολο πρόγραμμα και απο τους τρεις, καθώς στα επόμενα 3 παιχνίδια, θα αγωνιστουμε με δυνατές ομάδες και μάλιστα με τις 2 σε αγώνες κεκλεισμένων των θυρών.

Εμπιστευομαι τον Καραγιάννη. Θεωρώ ότι απο σήμερα κιόλας θα φροντίσει να "ντοπάρει" την ομάδα!
Εμπιστευομαι τους παίκτες, γιατί είναι φιλότιμα παιδιά και δεν θα δεχθούν να απογοητευσουν τον κόσμο, και δεν θα δεχθουν να μειώσουν μόνοι τους, την προσπάθειά τους και τον μέχρι τώρα ιδρώτα τους.



Απο κεί κι έπειτα. Άσχετα αν η ήττα του Εθνικού συμφέρει προς το παρόν την ομάδα μου, νιώθω απογοητευμένος σε ένα βαθμό.
Το λέω ξεκάθαρα, το έχουμε ξαναπεί κι αλλοι εδώ. Ο Αετός είναι ομάδα κομήτης. Είναι ομάδα που προσπάθησε με υπουλους τρόπους να πετύχει πράγματα. Είναι ομάδα με νοοτροπία γειτονιάς. Ελπίζω λοιπόν, έστω και τώρα, ότι θα κάνει μια γκέλα και θα μπορέσει ο Εθνικός να χτυπήσει κι αυτός την άνοδο διαμέσου μπαράζ.
Πρέπει κι οι ίδιοι παικτες τους να παλέψουν μέχρι το τέλος, καθώς η φανέλα που φορούν είναι βαριά. Κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό.



Τέλος, θα ήθελα να διαφωνήσω με τον Petran.
Θεωρώ πως ένας προπονητής δεν μπορεί να κρίνεται απο το βιογραφικό του. Μπορει ο Σορώτος να έχει πετύχει πράγματα στην καριέρα του, αλλα είναι γεγονός πως στον Εθνικό Α-Π-Ε-Τ-Υ-Χ-Ε.

Ισως κι εγώ βέβαια να ήμουν υπερ της αποψης ότι πρέπει να μείνει μέχρι το τέλος, εφόσον δύσκολα θα υπάρχει ουσιαστικό plan b αυτη την στιγμή. Δεν πιστεύω πως περιμενε κανεις πως ο Εθνικός θα φτάσει σε αυτή την δύσκολη θέση. Εδω, λοιπον, συμφωνω ότι ίσως έπρεπε να μείνει.


Όμως αυτη η καραμέλα που μασάει αυτός ο κόους εδώ και 2 χρόνια πρέπει νομίζω επιτέλους να σταματήσει.
Η διοίκηση του Εθνικού ξοδευει ένα σκασμό λεφτά, με συνέπεια και συνέχεια, σε καιρούς δύσκολους. Δεν γίνεται να μας λέει ότι έχτισε ομάδα φέτος για να πρωταγωνιστήσει στην Γ' Εθνική και ότι όταν ήρθε η άνοδος απο σπόντα το ρόστερ είχε κλείσει.
Όλοι ξέραμε (και πριν το μπαραζ) ότι και ο ηττημένος θα ανέβαινε.

Τώρα για να μην αρχίσουμε να μιλάμε με νούμερα που θα ζαλίσουν, ας το πάμε ονομαστικά.
Ο Ψυλέας δεν γίνεται να αποκτήθηκε με τόσα λεφτά για να πρωταγωνιστήσει στην Γ'.
Ο Κούκας, ο Τζιάλας, ο Γιανναλέτσος, ο Μουκας και οι υπολοιποι είναι παίκτες με συμβόλαια για Γ' εθνικη?

Καλά θα κάνει ο Σορώτος να κάνει μια τίμια και ειλικρινή αυτοκριτική, και να αφήσει τα περίεργα σχόλια στο facebook, γιατί δεν τιμούν ούτε τον ίδιο, ούτε το όνομα που κουβαλάει, και αποδυκνύει ότι δεν σέβεται μια διοίκηση που του έχει προσφέρει απλόχερα ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Ας μην μένει λοιπόν να μετράει της 1000 και 1 νίκες του.

Εύχομαι καλή δυναμη σε όλους εκεί, και υπομονή.

Υ.Γ. Κυριε Σορωτο το κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ που αναφέρετε ως επιτυχία, για μια ομάδα αυτού του επιπέδου, μόνο σαν ανέκδοτο θα μπορούσε να χαρακτηριστεί, και μάλιστα απο τα κρυόκωλα...!!


Υ.Γ.2 Όταν ο Ιωνικός πριν 2 χρόνια έπαιρνε τον πρωταθλημα στην Α ΕΣΚΑΝΑ και πανηγυρίζε όλη η Νίκαια, είχα πει σε έναν φίλο, και προσφάτως σε μια συζήτηση και στον Petran,
" Ο Ιωνικός δεν πανηγυρίζει τον τίτλο, αυτοί οι τίτλοι, αυτές οι κατηγορίες δεν είναι για πανηγύρια. Μόνο οι μικρές ομάδες επιτρέπεται να χαίρονται με αυτά. Ο Ιωνικός πανηγύριζε το τέλος της μιζέριας, τα θεμέλια που έχτισε και το εναυσμα για την επιστροφή για την Α1 όπου και ανήκει."


Γεια σας!


Εδώ έχει πιάσει φωτιά ο κώλος μας και ασχολιόμαστε με το τι συμβαίνει στον Εθνικό. Αυτή τη στιγμή ο Αετός κατά 90% είναι πρωταθλητής. Αν εμείς ασχοληθούμε με τον Εθνικό τότε είμαι σίγουρος ότι θα τερματίσουμε τρίτοι και ο Εθνικός δεύτερος. Το χθεσινό χαστούκι να μας απασχολεί. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Αμύντα που μας άνοιξε τα μάτια (τα σημάδια υπήρχαν αμέσως μετά το διπλό στο Κερατσίνι αλλά δεν τα βλέπαμε) και πάμε να δώσουμε ότι έχουμε στα επόμενα 3+1 παιχνίδια. Τα κεφάλια κάτω - ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΟΓΙΑ - και ταμείο στο τέλος. Αρκετά "ευθυμήσαμε" τον τελευταίο καιρό, τώρα ας παίξουμε και μπάσκετ αν θέλουμε να ανέβουμε.
PetranG3
QUOTE(margiou3 @ Apr 7 2014, 12:50 ) *
Τέλος, θα ήθελα να διαφωνήσω με τον Petran.
Θεωρώ πως ένας προπονητής δεν μπορεί να κρίνεται απο το βιογραφικό του. Μπορει ο Σορώτος να έχει πετύχει πράγματα στην καριέρα του, αλλα είναι γεγονός πως στον Εθνικό Α-Π-Ε-Τ-Υ-Χ-Ε.

Ισως κι εγώ βέβαια να ήμουν υπερ της αποψης ότι πρέπει να μείνει μέχρι το τέλος, εφόσον δύσκολα θα υπάρχει ουσιαστικό plan b αυτη την στιγμή. Δεν πιστεύω πως περιμενε κανεις πως ο Εθνικός θα φτάσει σε αυτή την δύσκολη θέση. Εδω, λοιπον, συμφωνω ότι ίσως έπρεπε να μείνει.



Το ιδιο λεμε Μαργιου...Κι η δικη μου αποψη ειναι οτι επρεπε να μεινει μεχρι το τελος...
Το καλος προπονητης δεν σχετιζοταν στο χθεσινο οσο στις μομφες που ειχαν γραφτει το προηγουμενο διαστημα..


QUOTE(Blue1965White @ Apr 7 2014, 13:12 ) *
Εδώ έχει πιάσει φωτιά ο κώλος μας και ασχολιόμαστε με το τι συμβαίνει στον Εθνικό. Αυτή τη στιγμή ο Αετός κατά 90% είναι πρωταθλητής. Αν εμείς ασχοληθούμε με τον Εθνικό τότε είμαι σίγουρος ότι θα τερματίσουμε τρίτοι και ο Εθνικός δεύτερος. Το χθεσινό χαστούκι να μας απασχολεί. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Αμύντα που μας άνοιξε τα μάτια (τα σημάδια υπήρχαν αμέσως μετά το διπλό στο Κερατσίνι αλλά δεν τα βλέπαμε) και πάμε να δώσουμε ότι έχουμε στα επόμενα 3+1 παιχνίδια. Τα κεφάλια κάτω - ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΟΓΙΑ - και ταμείο στο τέλος. Αρκετά "ευθυμήσαμε" τον τελευταίο καιρό, τώρα ας παίξουμε και μπάσκετ αν θέλουμε να ανέβουμε.



Ρε bluewhite, γενικοτερο σχολιο κανουμε...
Αλιμονο αν δεν μας προβληματισε το χθεσινο στον Υμηττο...

Κατα τ αλλα, συμφωνω με τα υπολοιπα λεγομενα σου...
Κριμα να παιζουμε κ.θ. με την Ερυθραια...το φοβαμαι. Αλλα νομιζω οτι ο Καραγιαννης θα προετοιμασει καταλληλα την Ομαδα, οι παικτες, οι συγκεκριμενοι παικτες, θα απαντησουν αναλογως και φυσικα η διοικηση θα "αποφορτισει" το κλιμα...οπως και εκανε τα τελευταια χρονια που σε ζητηματα διαχειρισης πανοτε επαιρνε αριστα (βλ. μετα το παιχνιδι με τη Μανδρα, στην Α' ΕΣΚΑΝΑ που κανεις δεν πιστευε τοτε οτι θα ανεβαιναμε, κι ομως...
βλ. περσι μετα την ηττα στο Σαλουν, καναμε ντεμαραζ νικων και πηγαμε στα μπαραζ...
Ετσι και τωρα..)
aionio talento
QUOTE(PetranG3 @ Apr 7 2014, 10:28 ) *
Το ιδιο λεμε Μαργιου...Κι η δικη μου αποψη ειναι οτι επρεπε να μεινει μεχρι το τελος...
Το καλος προπονητης δεν σχετιζοταν στο χθεσινο οσο στις μομφες που ειχαν γραφτει το προηγουμενο διαστημα..





Ρε bluewhite, γενικοτερο σχολιο κανουμε...
Αλιμονο αν δεν μας προβληματισε το χθεσινο στον Υμηττο...

Κατα τ αλλα, συμφωνω με τα υπολοιπα λεγομενα σου...
Κριμα να παιζουμε κ.θ. με την Ερυθραια...το φοβαμαι. Αλλα νομιζω οτι ο Καραγιαννης θα προετοιμασει καταλληλα την Ομαδα, οι παικτες, οι συγκεκριμενοι παικτες, θα απαντησουν αναλογως και φυσικα η διοικηση θα "αποφορτισει" το κλιμα...οπως και εκανε τα τελευταια χρονια που σε ζητηματα διαχειρισης πανοτε επαιρνε αριστα (βλ. μετα το παιχνιδι με τη Μανδρα, στην Α' ΕΣΚΑΝΑ που κανεις δεν πιστευε τοτε οτι θα ανεβαιναμε, κι ομως...
βλ. περσι μετα την ηττα στο Σαλουν, καναμε ντεμαραζ νικων και πηγαμε στα μπαραζ...
Ετσι και τωρα..)



Αυτο που μου κανει εντυπωση στη χθεσινη ηττα του Ιωνικου ειναι οχι τοσο που εχασε (γινονται αυτα) αλλα π.χ. Στη θεση

5 που παιζει ο Τασοπουλος ο Αμυντας δεν εχει παικτη αντιστοιχο να τον Μαρκαρει !! Παικτες οπως ο Βογιατζης η ο

Παπαργυροπουλος ( ο οποιος τυπικα ειναι 5αρι απ εξω σουταρει . . ) Δεν μπορουν να τον μαρκαρουν ! Μονο ο Δορκοφικης

αλλα απο οτι εχω δει δεν παιζει πολυ !! Μια περεταιρω αναλυση για μας που δεν ημασταν χθες θα ηταν καλη !

Απο εκει και περα μιας και δεν το λεει κανεις Το πρωταθλημα της Β εθνικης ειναι παρα πολυ καλο φετος και νομιζω σε

δυναμικοτητα ξεπερναει αυτο της φετινης Α2! Εχω δει αγωνες και στις 2 κατηγοριες και πραγματικα εχει 7 -8 ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ

Ομαδες και 3-4 ενα επιπεδο πιο κατω οι οποιες ομως κι αυτες Παιζουν κατι συγκεκριμενο παντα και ειναι ιδιατερως

Ανταγωνιστικες (βλ. Χολαργος ) Πραγματικα χαιρεσαι να βλεπεις !
PetranG3
QUOTE(aionio talento @ Apr 7 2014, 13:48 ) *
Αυτο που μου κανει εντυπωση στη χθεσινη ηττα του Ιωνικου ειναι οχι τοσο που εχασε (γινονται αυτα) αλλα π.χ. Στη θεση

5 που παιζει ο Τασοπουλος ο Αμυντας δεν εχει παικτη αντιστοιχο να τον Μαρκαρει !! Παικτες οπως ο Βογιατζης η ο

Παπαργυροπουλος ( ο οποιος τυπικα ειναι 5αρι απ εξω σουταρει . . ) Δεν μπορουν να τον μαρκαρουν ! Μονο ο Δορκοφικης

αλλα απο οτι εχω δει δεν παιζει πολυ !! Μια περεταιρω αναλυση για μας που δεν ημασταν χθες θα ηταν καλη !

Απο εκει και περα μιας και δεν το λεει κανεις Το πρωταθλημα της Β εθνικης ειναι παρα πολυ καλο φετος και νομιζω σε

δυναμικοτητα ξεπερναει αυτο της φετινης Α2! Εχω δει αγωνες και στις 2 κατηγοριες και πραγματικα εχει 7 -8 ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ

Ομαδες και 3-4 ενα επιπεδο πιο κατω οι οποιες ομως κι αυτες Παιζουν κατι συγκεκριμενο παντα και ειναι ιδιατερως

Ανταγωνιστικες (βλ. Χολαργος ) Πραγματικα χαιρεσαι να βλεπεις !




Αιώνιο ταλέντο
εδώ μια εικονα http://ionikosbc.gr/index.php/news/327-itt...amynta-me-71-56


Απο κει και περα ως προς αυτο που αναφερεις...Χθες η αεροπορια μας εκανε ισως το χειροτερο της παιχνιδι...
Δεν ειναι μονον ο αποντος Λαρρυ...Χαθηκαν αρκετα καλαθια απο κοντα...οταν περνουσε η μπαλα, ντουμπλαραν επιτυχως τον ψηλο με αποτελεσμα να χανει τη μπαλα και να βγαινει γρηγορα στον αιφνιδιασμο ο Αμυντας και να πετυχαινει ευκολα καλαθια κι οταν ο ψηλος εβγαζε τη μπαλα εξω, να σπαμε τα στεφανια απο το τριποντο...
Δοκιμασε ο Καραγιαννης και με Κουκουνια και με Λολα και με Τασσοπουλο...δεν βγηκε τιποτα...

Οι ψηλοι του Αμυντα δημιουργουσαν τετοιο χωρο οπου ερχοταν ο "Σπανουλης" ή ο Ζούπας και με drive εβαζαν καλαθια...
Χθες οπως και με το Ιλιον για μια περιοδο, οπως και με το Δουκα για 25' μαρκαραμε χαλαρα....Απλως τοτε, ειχαμε τον τροπο να γυρισουμε τα παιχνιδια...

Αμυντικα, 71π. εκτος εδρας δεν ειναι ασχημα....Αλλα, 56, οταν βαζεις πανω απο 80π. εκει υπαρχει θεμα...
Δεν μας θυμαμαι ποτε το τελευταιο διαστημα τοσο κακους...
Πληρης αναντιστοιχια με την εικονα που παρουσιαζουμε ολο αυτο το διαστημα...

Θεωρω οτι δεν θα ξανασυμβει...
aionio talento
wos_sport5.gif
QUOTE(PetranG3 @ Apr 7 2014, 12:08 ) *
Αιώνιο ταλέντο
εδώ μια εικονα http://ionikosbc.gr/index.php/news/327-itt...amynta-me-71-56


Απο κει και περα ως προς αυτο που αναφερεις...Χθες η αεροπορια μας εκανε ισως το χειροτερο της παιχνιδι...
Δεν ειναι μονον ο αποντος Λαρρυ...Χαθηκαν αρκετα καλαθια απο κοντα...οταν περνουσε η μπαλα, ντουμπλαραν επιτυχως τον ψηλο με αποτελεσμα να χανει τη μπαλα και να βγαινει γρηγορα στον αιφνιδιασμο ο Αμυντας και να πετυχαινει ευκολα καλαθια κι οταν ο ψηλος εβγαζε τη μπαλα εξω, να σπαμε τα στεφανια απο το τριποντο...
Δοκιμασε ο Καραγιαννης και με Κουκουνια και με Λολα και με Τασσοπουλο...δεν βγηκε τιποτα...

Οι ψηλοι του Αμυντα δημιουργουσαν τετοιο χωρο οπου ερχοταν ο "Σπανουλης" ή ο Ζούπας και με drive εβαζαν καλαθια...
Χθες οπως και με το Ιλιον για μια περιοδο, οπως και με το Δουκα για 25' μαρκαραμε χαλαρα....Απλως τοτε, ειχαμε τον τροπο να γυρισουμε τα παιχνιδια...

Αμυντικα, 71π. εκτος εδρας δεν ειναι ασχημα....Αλλα, 56, οταν βαζεις πανω απο 80π. εκει υπαρχει θεμα...
Δεν μας θυμαμαι ποτε το τελευταιο διαστημα τοσο κακους...
Πληρης αναντιστοιχια με την εικονα που παρουσιαζουμε ολο αυτο το διαστημα...

Θεωρω οτι δεν θα ξανασυμβει...



wos_sport5.gif wos_sport5.gif
Gkos
http://www.superbasket.gr/permalink/217084.html


Το 6 του ΑΕΤΟΥ πως τον ελενε;;;
magickaminia
Εμενα ενα μονο πραγμα με στενοχωρει ρε παιδια οτι αυτος ο Εμμανουηλιδης μετα απο τοσα χρονια μπορει και διαμορφωνει αποτελεσματα με την μπασκετικη του ποιοτητα και καποιοι που εχουν σε εισαγωγικα περισσοτερα παρασημα εκει που η μπαλα ζεματαει τους καταπινει το γηπεδο. Τι καταρα ειναι αυτη να μην μπορει ο Εθνικος να παρει ενα ντερμπι; Οχι μονο φετος στη Β αλλα και περσι στη Γ τα ιδια γινονταν; Απλα να θυμησω στο κο Σορωτο οτι ο προπονητης που αντικατεστησε περσι ειχε καλυτερο ρεκορ απο αυτον στη Γ Εθνικη περσι. Αραγε θυμαται κανεις τον Αναγνωστοπουλο ; Οπως καποια στιγμη ο Κοκκαλης ειχε πει οτι αν πηγαινε προπονητης στη Μπαρτσα το πρωταθλημα θα το παιρνε για πλακα ετσι εχω αρχισει να πιστευω οτι οποιος αλλος και να ταν στον παγκο του Εθνικου φετος θα ειχε καλυτερα αποτελεσματα απο τον Κλιγκοπουλο και το Λαροζα μεχρι οποιον αλλο θελετε να αναφερετε; Κριμα για τον Βασιλη και τα αλλα παιδια που δεν ειναι το χρημα μονο αλλα η τεραστια αγαπη που εχουν ριξει στο δημιουργημα τους . Εγω θα τους προτεινα φιλικα να στραφουν στον Αλεξη τον Αναγνωστοπουλο μεχρι τελους της χρονιας και μετα εχει ο θεος. Το πρωταθλημα τελειωνει στο τελευταιο σφυριγμα και μονο. rolleyes.gif
aionio talento
QUOTE(Gkos @ Apr 7 2014, 12:52 ) *
http://www.superbasket.gr/permalink/217084.html


Το 6 του ΑΕΤΟΥ πως τον ελενε;;;


Νικος Κοκκαλης
Gkos
QUOTE (aionio talento @ Apr 7 2014, 14:58 ) *
Νικος Κοκκαλης



Thanx.

Μου ειπανε οτι ειναι καλός παικτης κ λεω να τον αναλαβωsmile.gif
leonkalf
QUOTE (magickaminia @ Apr 7 2014, 13:52 ) *
Εμενα ενα μονο πραγμα με στενοχωρει ρε παιδια οτι αυτος ο Εμμανουηλιδης μετα απο τοσα χρονια μπορει και διαμορφωνει αποτελεσματα με την μπασκετικη του ποιοτητα και καποιοι που εχουν σε εισαγωγικα περισσοτερα παρασημα εκει που η μπαλα ζεματαει τους καταπινει το γηπεδο.

Ποιος έχει περισσότερα παράσημα από τον παικταρά Βασίλη Εμμανουηλίδη ρε magic???? blink.gif


Το παιδί είναι ο δεύτερος σκορερ στη Β' Εθνική όλων των εποχών...!!! Και δεν ξέρω μήπως πέρασε και πρώτος!
Και φυσικά δεν είναι μόνο σκόρερ.. αλλά πολυδιάστατος παίκτης!

Ακόμα κι αν έχει μεγαλώσει (37 χρονών), αυτό είναι μόνο στα χαρτιά και στην ταυτότητα. Όποιος τον βλέπει στο γήπεδο.. μπορεί να δει ότι παίζει σαν να είναι 10 χρόνια μικρότερος, και έχει ακόμα χρόνια μπάσκετ μπροστά του. Κι αυτό γιατί το παιδί είναι αθλητής, έχει φοβερό κορμί (μόνο ύψος του λείπει αλλά το αντικαθιστά με άλλα προτερήματα), έχει τεράστια αγάπη για το μπάσκετ, τρομερή νοοτροπία και είναι επαγγελματίας σε αυτό που κάνει! Θεωρώ ευλογία για όποιον προπονητή τον είχε, και για όποιος έτυχε να είναι συμπαίκτης του!!



Εμένα αυτό που με "στεναχωρεί" είναι το ότι σαν παιδί του (ευρύτερου) Πειραιά (αν και δεν είναι κάτοικος πια στα μέρη), δεν παίζει σε κάποια ομάδα του Πειραιά αλλά τον χαίρονται ομάδες της Αθήνας..


Βασίλης -Jordan (όπως τον έλεγαν στο ξεκίνημά του)- Εμμανουηλίδης 77.gif
PetranG3
Λεώ, πες το μήνυμα που μου ειχες στειλει στο Ιωνικος - Αετος...σχετικα με Εμμανουηλιδη...
Επειδη διεκρινα το παραπονο σου που δεν παιζει στον Πειραια... tongue.gif

Πηγασος Κορυδαλλου, αν δεν απατωμαι...(απο εκει ξεκινησε)
leonkalf
Ε, τι θέλεις να στο πω κι εδώ δημόσια??
Σου είχα πει γιατί δεν τον έχετε πάρει στη Νίκαια!!! smile.gif


Ναι, από Πήγασο Κορυδαλλό ξεκίνησε. Από 1987-88 μέχρι το 1997 ήταν εκεί. Έφυγε οταν ήταν ο Πήγασος Α' εσκανα (μετά το φανταρικό του) για τον Πανελευσινιακό.
Από 14-15 χρονών έβαζε 40 και 50π. στο αντρικό αλλά και σε πορείες με παιδικο-εφηβικό Πήγασου σε τελικές φάσεις ΕΣΚΑ! Παιδί-φαινόμενο τότε.. Απίστευτος!
aionio talento


Περασε 1ος περυσι Με Χολαργο ! στο τελευταιο ματς με Αμυντα εγινε και η σχετικη βραβευση του !

Αγρια παιχταρα και ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ παιδι . .
PetranG3
QUOTE(leonkalf @ Apr 7 2014, 15:55 ) *
Ε, τι θέλεις να στο πω κι εδώ δημόσια??
Σου είχα πει γιατί δεν τον έχετε πάρει στη Νίκαια!!! smile.gif


Ναι, από Πήγασο Κορυδαλλό ξεκίνησε. Από 1987-88 μέχρι το 1997 ήταν εκεί. Έφυγε οταν ήταν ο Πήγασος Α' εσκανα (μετά το φανταρικό του) για τον Πανελευσινιακό.
Από 14-15 χρονών έβαζε 40 και 50π. στο αντρικό αλλά και σε πορείες με παιδικο-εφηβικό Πήγασου σε τελικές φάσεις ΕΣΚΑ! Παιδί-φαινόμενο τότε.. Απίστευτος!



Χαχαχα...
Κι ηταν και επιτακτικο θυμαμαι... "Εμμανουηλιδης του χρονου στον Ιωνικο".. biggrin.gif


Αιωνιο ταλεντο, βλεπω παρακολουθεις φουλ Β'...προετοιμαζεσαι για του χρονου; cool.gif
Καλη επιτυχια και γιατι οχι...Μακαρι βεβαια να μη συναντηθουμε του χρονου...Οχι γιατι δεν θ ανεβεις εσυ, αλλα γιατι θελω να εχω ανεβει κι εγω...

Παντως δεν ξερω...Βλεποντας αρεκτες φορες το βιντεακι σας απο το μπαραζ ανοδου απ την ΕΣΚΑ με το "no easy way out" (πορωση), λεω πως τελικα η ζωη κυκλους κανει για ολους μας...
Ποτε πανω, ποτε κατω, ποτε ενδιαμεσα...και ξανα πανω ή κατω και παει λεγοντας..

Για να δουμε..
gspara
QUOTE (leonkalf @ Apr 7 2014, 15:18 ) *
Ποιος έχει περισσότερα παράσημα από τον παικταρά Βασίλη Εμμανουηλίδη ρε magic???? blink.gif


Το παιδί είναι ο δεύτερος σκορερ στη Β' Εθνική όλων των εποχών...!!! Και δεν ξέρω μήπως πέρασε και πρώτος!
Και φυσικά δεν είναι μόνο σκόρερ.. αλλά πολυδιάστατος παίκτης!

Ακόμα κι αν έχει μεγαλώσει (37 χρονών), αυτό είναι μόνο στα χαρτιά και στην ταυτότητα. Όποιος τον βλέπει στο γήπεδο.. μπορεί να δει ότι παίζει σαν να είναι 10 χρόνια μικρότερος, και έχει ακόμα χρόνια μπάσκετ μπροστά του. Κι αυτό γιατί το παιδί είναι αθλητής, έχει φοβερό κορμί (μόνο ύψος του λείπει αλλά το αντικαθιστά με άλλα προτερήματα), έχει τεράστια αγάπη για το μπάσκετ, τρομερή νοοτροπία και είναι επαγγελματίας σε αυτό που κάνει! Θεωρώ ευλογία για όποιον προπονητή τον είχε, και για όποιος έτυχε να είναι συμπαίκτης του!!



Εμένα αυτό που με "στεναχωρεί" είναι το ότι σαν παιδί του (ευρύτερου) Πειραιά (αν και δεν είναι κάτοικος πια στα μέρη), δεν παίζει σε κάποια ομάδα του Πειραιά αλλά τον χαίρονται ομάδες της Αθήνας..


Βασίλης -Jordan (όπως τον έλεγαν στο ξεκίνημά του)- Εμμανουηλίδης 77.gif

Ετσι ακριβως Λεωνιδα!!!Τεραστιος παιχτης και προσωπικοτητα.Πραγματικα το ιδιο απολαυστικος ακομα και τωρα.Ο Σπανουλης της κατηγοριας.

Επι τη ευκαιρια να κανω αναφορα και σε ενα αλλο αγαπημενο μου παιχτη,του οποιου η ομαδα εκανε χθες την δευτερη μεγαλη νικη της αγωνιστικης......Λεωνιδας Ζουπας!!!!
Ο ορισμος του ποιντγκαρντ,βγαλμενος οπως εχει ειπωθει απο την Ισπανικη σχολη.Παντα απορουσα γιατι δεν δοκιμασε ψηλοτερα.Αντ΄αυτου εμεινε πιστος στον Αμυντα,νομιζω για 16η χρονια φετος!!!

Ειδικα μνεια και στον ετερο ασο του Αμυντα,Αντριανο Τοπαλι, που αν καταλαβα καλα ηταν ο απροβλεπτος παραγοντας που εκανε την ζημια στον Ιωνικο(φανταζομαι αυτον εννοεις Petran γραφοντας Σπανουλη).
Ταχυτατος σαν τον ανεμο,μπουκαδορος απο τους λιγους.Τρομερες προοπτικες απο τον νεαρο που φυσικα προερχεται απο τα φοβερα τμηματα υποδομης του Αμυντα.

Οπως γραφει και ο αιωνιο ταλεντο παρακολουθουμε ενα απιστευτο πρωταθλημα με αγωνια που λογικα θα κρατησει μεχρι την τελευταια αγωνιστικη.
Για την ομαδα μου,το Περιστερι,θα συμφωνησω με τον Vas.Aν τελικα νικησει τον Χολαργο,κινδυνευει να μεινει μονο με αυτη τη νικη,βασει προγραμματος.Κατι που το πιθανοτερο δεν αρκει.Του κανει κακο και η πτωτικη πορεια του Δουκα με τον οποιο ειναι στο 0-2.
Πολυ φοβαμαι οτι η σωτηρια του θα εξαρτηθει στο ματς της τελευταιας αγωνιστικης με τον Εθνικο στο Περιστερι.


PetranG3
QUOTE(gspara @ Apr 7 2014, 16:10 ) *
Ετσι ακριβως Λεωνιδα!!!Τεραστιος παιχτης και προσωπικοτητα.Πραγματικα το ιδιο απολαυστικος ακομα και τωρα.Ο Σπανουλης της κατηγοριας.


Ειδικα μνεια και στον ετερο ασο του Αμυντα,Αντριανο Τοπαλι, που αν καταλαβα καλα ηταν ο απροβλεπτος παραγοντας που εκανε την ζημια στον Ιωνικο(φανταζομαι αυτον εννοεις Petran γραφοντας Σπανουλη).



Ο Σπανουλης της κατηγοριας ειναι ενας...Γεωργοπαπαδακος...που του μοιαζει κιολας...ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ.. biggrin.gif
aionio talento
QUOTE(gspara @ Apr 7 2014, 14:10 ) *
Ετσι ακριβως Λεωνιδα!!!Τεραστιος παιχτης και προσωπικοτητα.Πραγματικα το ιδιο απολαυστικος ακομα και τωρα.Ο Σπανουλης της κατηγοριας.

Επι τη ευκαιρια να κανω αναφορα και σε ενα αλλο αγαπημενο μου παιχτη,του οποιου η ομαδα εκανε χθες την δευτερη μεγαλη νικη της αγωνιστικης......Λεωνιδας Ζουπας!!!!
Ο ορισμος του ποιντγκαρντ,βγαλμενος οπως εχει ειπωθει απο την Ισπανικη σχολη.Παντα απορουσα γιατι δεν δοκιμασε ψηλοτερα.Αντ΄αυτου εμεινε πιστος στον Αμυντα,νομιζω για 16η χρονια φετος!!!

Ειδικα μνεια και στον ετερο ασο του Αμυντα,Αντριανο Τοπαλι, που αν καταλαβα καλα ηταν ο απροβλεπτος παραγοντας που εκανε την ζημια στον Ιωνικο(φανταζομαι αυτον εννοεις Petran γραφοντας Σπανουλη).Ταχυτατος σαν τον ανεμο,μπουκαδορος απο τους λιγους.Τρομερες προοπτικες απο τον νεαρο που φυσικα προερχεται απο τα φοβερα τμηματα υποδομης του Αμυντα.

Οπως γραφει και ο αιωνιο ταλεντο παρακολουθουμε ενα απιστευτο πρωταθλημα με αγωνια που λογικα θα κρατησει μεχρι την τελευταια αγωνιστικη.
Για την ομαδα μου,το Περιστερι,θα συμφωνησω με τον Vas.Aν τελικα νικησει τον Χολαργο,κινδυνευει να μεινει μονο με αυτη τη νικη,βασει προγραμματος.Κατι που το πιθανοτερο δεν αρκει.Του κανει κακο και η πτωτικη πορεια του Δουκα με τον οποιο ειναι στο 0-2.
Πολυ φοβαμαι οτι η σωτηρια του θα εξαρτηθει στο ματς της τελευταιας αγωνιστικης με τον Εθνικο στο Περιστερι.



Τον Γεωργοπαπαδακο εννοει ! εμφανισιακα ειναι κυριολεκτικα ΙΔΙΟΣ !!!!

QUOTE(PetranG3 @ Apr 7 2014, 13:06 ) *
Χαχαχα...
Κι ηταν και επιτακτικο θυμαμαι... "Εμμανουηλιδης του χρονου στον Ιωνικο".. biggrin.gif


Αιωνιο ταλεντο, βλεπω παρακολουθεις φουλ Β'...προετοιμαζεσαι για του χρονου; cool.gif
Καλη επιτυχια και γιατι οχι...Μακαρι βεβαια να μη συναντηθουμε του χρονου...Οχι γιατι δεν θ ανεβεις εσυ, αλλα γιατι θελω να εχω ανεβει κι εγω...

Παντως δεν ξερω...Βλεποντας αρεκτες φορες το βιντεακι σας απο το μπαραζ ανοδου απ την ΕΣΚΑ με το "no easy way out" (πορωση), λεω πως τελικα η ζωη κυκλους κανει για ολους μας...
Ποτε πανω, ποτε κατω, ποτε ενδιαμεσα...και ξανα πανω ή κατω και παει λεγοντας..

Για να δουμε..


Το κοινο ειναι οτι αυτες οι ομαδες ειναι δυσκολο να ''ρημαξουν'' να το πω λαικα για λογους που εχουν γραφτει ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ

φορες εδω ! Το καλο ειναι οτι και οι 2 ομαδες την τελευταια 3ετια εχουν Ανοδικη πορεια σε πολλους τομεις περα απο

τις ανοδους και εκπεμπουν υγεια ! Απο εκει και περα δεν βλεπω πολλα κοινα ΔΥΣΤΥΧΩΣ και καλυτερα να μην επεκταθω !!!

Δεν μιλαω για Ιωνικο εννοειται !
Jabar
QUOTE(gate14 @ Apr 7 2014, 11:30 ) *
Μετα απο καποια χρονια αποχης θα γραψω καποια πραγματακια για καθε ομαδα ξεχωριστα
Πρωτα για την ομαδα μου :
ΧΤΕΣ καταφερε και κλωτσησε την ανοδο ...και μεσω μπαραζ και απ'ευθειας !!!!!!!!

Θα έλεγα ότι με αυτά που θα συμβούν σε ομάδες Α2 και Α1 ,το πιθανότερο είναι να ανέβουν οι δύο πρώτοι κατευθείαν και να παίξουν μπαράζ οι τρίτοι.


QUOTE(PetranG3 @ Apr 7 2014, 12:19 ) *
Θα ηθελα να πω 2 λογια για την απομακρυνση του Σορωτου, με την ιδιοτητα μου ως φιλαθλου του μπασκετ...

Πολυ σοβαρη προσπαθεια της διοικησης του Εθνικου και ιδιως του Δερβου...
Αυτη τη φορα μονο ελπιζω να ξερουν τι κανουν με την απομακρυνση του Σορωτου και να εχουν plan b...


Ωστοσο, κανεις δεν μπορει να ψεξει την προπονητικη του καριερα...και τα επιτευγματα του...
Κι επειδη γραφτηκε εδω μεσα για αναχρονισμους κλπ. Δεν συμφωνω...Ακομα παραμενει για μενα, απο τους καλυτερους Ελληνες προπονητες, σε εθνικες κατηγοριες...


Εδω ομως, 3 αγωνιστικες πριν το τελος, τι μπορει να αλλαξει;
Εκτος κι αν ο Εθνικος δεν το πιστευει πια Ή εκτος κι αν εχει βρει καποιον αλλον εφαμιλλο προπονητη για να αντικαταστησει το Σορωτο...

Συμφωνώ,δείχνει σαν τιμωρία και όχι σαν σχέδιο. Δηλαδή τι θαγινόταν να τελείωνε το πρωτάθλημα και να τελείωνε η συνεργασία?



QUOTE(aionio talento @ Apr 7 2014, 13:48 ) *

Απο εκει και περα μιας και δεν το λεει κανεις Το πρωταθλημα της Β εθνικης ειναι παρα πολυ καλο φετος και νομιζω σε

δυναμικοτητα ξεπερναει αυτο της φετινης Α2! Εχω δει αγωνες και στις 2 κατηγοριες και πραγματικα εχει 7 -8 ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ

Ομαδες και 3-4 ενα επιπεδο πιο κατω οι οποιες ομως κι αυτες Παιζουν κατι συγκεκριμενο παντα και ειναι ιδιατερως

Ανταγωνιστικες (βλ. Χολαργος ) Πραγματικα χαιρεσαι να βλεπεις !

Πραγματικά πολύ σωστός αν εξαιρέσει κάποιος ΑΕΚ,ΚΑΒΑΛΑ,ΚΟΡΟΙΒΟ,ΨΥΧΙΚΟ άντε και μία -δύο ακόμη οι υπόλοιπες ομάδες είναι κακές χωρίς βάθος και δεν υπάρχουν.
Gkos
Η ανακοίνωση της ΕΟΚ αναφέρει: «O αγώνας που διεκόπη λόγω ανωτέρας βίας και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ για την 23η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος), συνεχίζεται από του χρονικού σημείου που συντελέσθηκε η διακοπή, διατηρουμένων όλων των στοιχείων που αναγράφονται στο Φύλλο Αγώνα (άρθρο 46, παρ. 1) και ορίζεται να διεξαχθεί η συνέχεια του στις 16/04/2013, ώρα 17.00, στο κλειστό γυμναστήριο Περιστερίου “ΑΝΔ. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.