Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιάννης Μπουρούσης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
nikefalin
QUOTE(il postino @ Sep 6 2010, 14:50 ) *
υ.γ μου πε δημοσιογραφος που καλυπτει το ρεπορταζ του οσφπ οτι το καταγμα στο χερι του προηλθε απο χτυπημα , απο τα νευρα του , στη μπασκετα επειδη δεν πηρε τη μπαλα σε μια επιθεση ενος προπονητικου διπλου!! αληθεια , ψεμματα , ετσι μου ειπε! αν οντως ειναι αληθεια , ο μπουρουσης πρεπει να τα βρει με τον εαυτο του πριν να ειναι αργα!! ο ιβκοβιτς βεβαια θα βοηθησει σε αυτο!!


Τον Γιάννη τον παρακολουθώ από τα 18 του που ήρθε από την Καρδίτσα.

τεχνικά έχει κάνει αλματα, αλλά έχει ακόμα περιθώρια εξέλιξης μιας και είναι 27 . Απλά ο χρόνος περνά , αν δεν βελτιώθει σε συγκεκριμένα πράγματα ( κυρίως σε βασικά πράγματα όπως το να μάθει να ντριπλάρει λίγο πιο καλά ή να τρέχει με την μπάλα, όχι σαν γκάρντ βέβαια , το να βλέπει καλύτερα το γήπεδο και αλλες τεχνικές λετπομέρειες που βελτιώνονται με την κατάλληλη δουλειά) θα μείνει στάσιμος και μετά από 3-4 χρόνια θα αρχίσει να πέφτει και να σουτάρει περισσότερο απ'έξω.

Οταν του μιλάς είναι τύπος έξω καρδιά , φιλικός , με τις καλές του ιδιοτροπίες ( όπως το να ακούει σκυλάδικα στα αποδυτήρια κλπ) . Τα τελευταία 2 χρόνια βγάζει νεύρα όμως. Δεν θα ξεχάσω στα περυσινά φιλικά πριν το Ακρόπολις , το "στόλισμα" του διαιτητή Κορομηλά στο αγώνα με τη Ρουμανία , με το παιχνίδι στο 1.30 πριν τη λήξη και το σκορ πάρα πολλά με πολλά λίγα για ένα άκρως αμφιλεγόμενο φάουλ ( και ήμουν κι εγώ πολύ κοντά για να έχω άποψη) που σωστά δεν του το δωσε , αλλά κατά λάθος το χέρι του Ρουμάνου ψηλού πήγε στο πρόσωπο του. Γλίτωσε την τεχνική η/και την αποβολή επειδή ήταν φιλικό, και φεύγωντας για τα αποδυτήρια συνέχιζε να στολίζει τον διαιτητή με αυτά που δεν γράφονται. Και όλα αυτά σένα τέτοιο φιλικό της πλάκας.

Αν δείτε το αντίστοιχο τόπικ το περυσινό τα χα γράψει.

Εκτοτε συνεχίζει να βγάζει νεύρα στο παιχνίδι του και κανείς δεν φαίνεται να του έχει προσεγγίσει έτσι ώστε να καταλάβει οτί αυτά μόνο κακό κανουν . Κάποιος λοιπόν πρέπει να το κάνει είτε απο το περιβάλλον του, είτε από τις ομάδες του.


a bullet for your head
Μιας & εχουν γινει συζητησεις επι συζητησεων για τον Γιαννη Μπουρουση τωρα τελευταια & επειδη εκτος απο παικτης του ΟΣΦΠ ειναι & παικτης της Εθνικης μας ομαδας,σκεφτηκα οτι θα ηταν καλη ιδεα το να ανοιξω σ'αυτη την ενοτητα,ενα τοπικ αποκλειστικα για τον διεθνη shooting center... rolleyes.gif
Manu7
Κακό δεν είναι να υπάρχει τόπικ για τον Μπουρούση.
Το θέμα είναι ότι ανοίγει στην ουσία σε μια στιγμή που οι περισσότεροι στο φόρουμ
θεωρούν ότι ήταν η πηγή κακών για την φετινή εθνική ομάδα.Λες και ο Μπουρούσης
έφταιγε που δεν βλεπόμασταν...Τύφλα να'χει ο Καζλάουσκας...
LFO
Τι θα πουμε στο τοπικ αυτο που δεν μπορουμε να το πουμε στο τοπικ της Εθνικης? Ουτε μεταγγραφη πηρε, ουτε σταματαει απο την εθνικη ουτε τιποτα...

Hakeem Olajuwon
Ο μπουρουσης παρα τα οσα λεγονται ηταν απο τους καλυτερους παικτες της ελλαδας.
Καποιοι λενε για τα πολλα τριποντα.Αυτος τουλαχιστον τα εβαζε,καποιοι δηθεν περιφερειακοι τα εσπαγαν.
Μια χαρα παικτης ειναι αρκει να σοβαρευτει και αυτος ο προπονητης δεν συντελουσε στο να παραμεινει σοβαρος
a bullet for your head
Δεν θεωρω προσωπικα τον Μπουρουση,ως την πηγη των κακων της Εθνικης μας.
Ωστοσο ελεγχεται τοσο σε θεματα αγωνιστικης συμπεριφορας,οσο & πειθαρχιας.
Βεβαια για την αγωνιστικη του συμπεριφορα,ευθυνη εχει η τεχνικη ηγεσια(οπως & για τα θεματα πειθαρχιας).
Παντως,επειδη παρατηρω συνεχως συζητησεις για τον Μπουρουση στο φορουμ,θεωρησα καλο να φτιαξω & ενα τοπικ αποκλειστικα γι'αυτον,ωστε οτιδηποτε λεγεται-γραφεται γι'αυτον,να ειναι συγκεντρωμενα εδω & οχι διασπαρτα.
Αν οι μοντς κρινουν οτι πρεπει να μεταφερθει το τοπικ στην ενοτητα του ΟΣΦΠ η' των εθνικων ομαδων,ας το κανουν.

QUOTE(LFO @ Sep 6 2010, 18:36 ) *
Τι θα πουμε στο τοπικ αυτο που δεν μπορουμε να το πουμε στο τοπικ της Εθνικης? Ουτε μεταγγραφη πηρε, ουτε σταματαει απο την εθνικη ουτε τιποτα...

Τοσα & τοσα τοπικ εχουν ανοιχτει αποκλειστικα για προσωπα,οπως ο Γιαννακης,ο Πινι,ο Σοφο,ο Διαμαντιδης,ο Σπανουλης & παει λεγοντας..
Ε...ας εχει & ο Μπουρουσης το δικο του...
rankin
Μπουρούσης , Μπουρούσης , Μπουρούσης
κάτσε να σκεφτώ κάτι να γράψω για τον Γιάννη

Νομίζω ότι ακούει New York Hard Core, δηλαδή Biohazard και τα ρέστα..
Κάποιοι επίσης τον είδαν κάποτε σε μεταλ κλαμπ να τα σπάει με Pantera..
Φορούσε βερμούδα παραλαγή και χοροπηδούσε ως το ταβάνι.. Έσπασε όλα τα φωτιστικά εκείνο το βράδυ και (φυσικά) για μια ακόμα φορά το κεφάλι του

δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να υποθεί για τον Γιάννη
Γιάννη αλάνι για πάντα στο λιμάνι...
traveller
QUOTE(rankin @ Sep 6 2010, 16:57 ) *
Μπουρούσης , Μπουρούσης , Μπουρούσης
κάτσε να σκεφτώ κάτι να γράψω για τον Γιάννη

Νομίζω ότι ακούει New York Hard Core, δηλαδή Biohazard και τα ρέστα..
Κάποιοι επίσης τον είδαν κάποτε σε μεταλ κλαμπ να τα σπάει με Pantera..
Φορούσε βερμούδα παραλαγή και χοροπηδούσε ως το ταβάνι.. Έσπασε όλα τα φωτιστικά εκείνο το βράδυ και (φυσικά) για μια ακόμα φορά το κεφάλι του

δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να υποθεί για τον Γιάννη
Γιάννη αλάνι για πάντα στο λιμάνι...


Νταίζη Ντούκουνα ακούει ("Με απαλλοτρίωσες") . ....

Επίσης και Άννα Γούλα Βαρδινογιάννη "Τα πίνω όλα"

Δες και το ποστ του Nikefalin στα της Εθνικής
TOTAL-BLAKS
Ελα βρέ!
Εδώ είμαι. icon_wave.gif
Johnaros
Προσωπικά ο Μπουρούσης ποτέ δε μου άρεσε.
Ούτε ο τρόπος παιχνιδιού του, ούτε το attitude, τίποτα.
Του αναγνώριζα όμως τη μαχητικότητα του, και τη δουλειά στα ρημπάουντ.
Τον τελευταίο ενάμιση χρόνο είναι σε πτωτική πορεία.
Με αποκορύφωμα αυτό το τουρνουά.
Ναι, ο Καζλάουσκας αυτό κι εκείνο και μπλα μπλα.
Ναι, τραυματισμός κλπ.
Αλλά στα 4 πρώτα παιχνίδια είχε ρίξει 25 τρίποντα. Συνολικά 30, βέβαια τι να πούμε για το παιχνίδι με τη Ρωσία που έπαιξε 15 λεπτά και πρόλαβε να σουτάρει 4. Με την Ισπανία σούταρε ένα, αλλά δεν υπήρχε στο γήπεδο.
Έριξε περισσότερα τρίποντα από ότι δίποντα.
Και το ποσοστό του στα δίποντα ήταν 44%, στα τρίποντα 30%, και το συνολικό 36%.
Συγγνώμη, αλλά υπό οποιοσδήποτε συνθήκες, τα παραπάνω νούμερα είναι αδικαιολόγητα.
Πρέπει να σοβαρευτεί φέτος, να κόψει το υφάκι και την γκρίνια, πρώτα από όλα για τον ίδιο, γιατί δε νομίζω ο Ντούντα να ανεχτεί τα τερτίπια του.
Με 36% ψηλός, δεν πάει πουθενά. Στο τουρνουά είχε το χειρότερο ποσοστό μεταξύ των σεντερ, μαζί με τον ψηλό της...Τυνησίας.
Ακόμα και τα φόργουορντ να πάρουμε, μόνο 3 έχουν χειρότερο ποσοστό.
Αυτό είναι κατάντια.
Ναι μεν δεν θα τον κρίνουμε από ένα τουρνουά, αλλά πρέπει να σοβαρευτεί γιατί τα τελευταία δείγματα του είναι πολύ ανησυχητικά.
Το βάρος στον Ολυμπιακό φέτος, σε ότι αφορά την φροντ λάιν, θα πέσει πάνω του...
Δεν τα ισοπεδώνουμε όλα, απλά περιμένουμε. Και έχει πολλά να αποδείξει...


Για να συνοψίζω, κατά τη γνώμη μου, ο Μπουρούσης είναι ένας καταπληκτικός ρολίστας, 3ος ψηλός, για Εθνική και Ολυμπιακό. Νομίζω ωστόσο ότι δε μπορεί να πάρει το ρόλο του βασικού σέντερ σε αυτό το επίπεδο, ούτε προφανώς 4ριου.
boumtze-boumtze
Δεν ειναι κακος παιχτης,αλλα ουτε και παιχταρας...
Πρεπει να:
1)Βελτιωσει την τριπλα του,το παιχνιδι με πλατη,να μαθει κινησεις σεντερ,αμυντικο-επιθετικο πιβοταρισμα...
2)Μην ανοιγει κουβεντα με την κερκιδα,τους διαιτητες,τους αντιπαλους προπονητες και παιχτες....
Στα υπερ του οτι βαζει τις βολες,μοιραζει ταπες,πηδαει για το επιθετικο ριμπαουντ....
spysta
o Mπουρουσης την χρονια που ΔΕΝ χρειαστηκε να μοιραστει την θεση του center ΚΑΙ με τον Βουισιτς ΚΑΙ με τον Σοφο (δηλ 2 χρονια πριν) .. επαιξε ΦΟΒΕΡΑ. Ηταν ο καλυτερος ψηλος της Ευρωπης σε αποδοση τοτε .. γι αυτο και πηρε ενα ΠΟΛΥ καλο συμβολαιο στο τελος της σεζον.

Φετος ..προβλεπω οτι θα κανει ΣΟΥΠΕΡ χρονια !! (το ευχομαι δηλ γιατι το αξιζει να σηκωσει ενα ΜΕΓΑΛΟ τιτλο παρεα μα τον Μιλος τον Σπαν τον Τεο και τον Ντουντα)
nikefalin
QUOTE(traveller @ Sep 6 2010, 22:32 ) *
Δες και το ποστ του Nikefalin στα της Εθνικής


το μετέφερα εδώ το πόστ λίγο πιο πάνω
vonzuchter
εμένα απλα δε μου κάνει ουτε για βασικός σεντερ του θρύλου ούτε για της εθνικής... αλλα απο το να παιζουν αμερικλανάκια και σερβοσλοβενοκροατολιθουανοί ας παρει πολυ χρονο συμμετοχης ο Μπουρουσης μηπως και βελτιωθει λιγο ακομα αν και ειναι πλεον μεγαλος. δε χρειαζεται να δουλευουν ο ολυμπιακος με το παο για τη μελλοντικη εθνικη σερβοσλοβενοκροατολιθουανια κοκ. Ηδη τους φτιαξαμε τοσους κ τοσους παικτες. μιλος , πεκοβιτς κοκ κ θα τους φτιαξουμε και αλλους ερτεγκ τεπιτσ κτλπ
TOTAL-BLAKS
Μα γιατί άραγε, ολοι νομίζουνε οτι δεν είμαι και τόσο έξυπνος;
ugly8.gif
Flash
QUOTE(TOTAL-BLAKS @ Sep 6 2010, 21:48 ) *
Μα γιατί άραγε, ολοι νομίζουνε οτι δεν είμαι και τόσο έξυπνος;
ugly8.gif


Φίλε Total-Blaks (εμπνευσμένο) καλώς όρισες. Καλή είναι πλάκα και ανεκτή απλά να μην γίνεται συνέχεια με τον ίδιο τρόπο γιατί καταντάει λίγο κουραστική κάποιες φορές. smile.gif

Σχετικά με το θέμα δεν θα γράψω κάτι που δεν αναφέρθηκε. Εμένα ο Γιάννης μου είναι συμπαθής ακόμα και αν κάνει τους χαζοτσαμπουκάδες του και σουτάρει πολλά τρίποντα. Ουσιαστικά αυτά τα 2 είναι τα κυρίαρχα μεινεκτήματα του, απειθαρχία και οξυθυμία. Κατά τα άλλα θεωρώ ότι είναι ένα παιδί έξω-καρδιά.

Όταν δουλεύει μέσα σε μια ομάδα με οργανωση και πλάνο στο παιχνίδι της και επιμένει να παλέψει κάτω από το καλάθι, όπου για να σταθεί απέναντι σε ψηλούς παγκοσμιας εμβέλειας θέλει ακόμα δουλειά τόσο στο σώμα όσο και στις κινήσεις του, είναι χρησιμότατος. Σε κάθε άλλη περίπτωση βλάπτει την ομάδα και τον εαυτό του.
GMlls
παιδιά προτείνω να αφήσουμε λιγάκι να πέσουν οι τόνοι απο τον αποκλεισμό και μετά να γράψουμε

ps: καλύτερα να τα πούμε σε 10 μέρες
nickomcbr
QUOTE(traveller @ Sep 6 2010, 22:32 ) *
Νταίζη Ντούκουνα ακούει ("Με απαλλοτρίωσες") . ....

Επίσης και Άννα Γούλα Βαρδινογιάννη "Τα πίνω όλα"

41.gif
AZ1980
QUOTE(Johnaros @ Sep 6 2010, 20:17 ) *
Με την Ισπανία σούταρε ένα, αλλά δεν υπήρχε στο γήπεδο.


Δυστυχώς υπήρχε στο γήπεδο, και παραυπήρχε... Αν δεν υπήρχε, θα κερδίζαμε




bball.gif
nickomcbr
QUOTE(AZ1980 @ Sep 7 2010, 05:42 ) *
Δυστυχώς υπήρχε στο γήπεδο, και παραυπήρχε... Αν δεν υπήρχε, θα κερδίζαμε

41.gif
paodynasty
Δεν το κανα εγώ. Απλά κορυφαίο, δεν έχω λόγια



Click to view attachment
smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Johnaros
Kλαίωωωωωωωω!!! ugly_tocktock.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
εχω ξαναγραψει σε παλιοτερα την γνωμη μου για τον μπουρουση.τον θεωρω ισως τον πιο υπερτιμημενο παικτη της τελευταιας 20ετιας στην ελλαδα.ειναι ανεπιτρεπτο ενας παικτης που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι ειναι σεντερ να μην ξερει να βαζει πλατη και να ποσταρει οπως ολα τα πιβοτ...!!!ακουω συνεχεια ''εχει σουτ εχει σουτ εχει σουτ'''...!!ε και???εναν σεντερ τον θελεις μονο για το σουτ???αν κανει τα υπολοιπα κι εχει και καλο σουτ οκ!!!ο τυπος δεν εχει ιδεα απο ποσταρισμα,τα χουκ του ειναι για γελια και οταν τον γκαρντ τον βγαζει μονο του με το καλαθι στο ενα μετρο αντι να κατεδαφισει την μπασκετα μου σηκωνεται σαν χορευτρια....
πιστευω οτι ειναι πολυ λιγος(για βασικος) για μια ομαδα σαν τον ολυμπιακο αλλα φυσικα και για την εθνικη!!εχω ξαναπει πως θεωρω τον μαυροειδη καλυτερο γιατι απλα κανει αυτα που πρεπει να γινουν απο ενα πενταρι.για τον κουφο δεν το συζητω καν,αν συνεχισει να δουλευει θελει 5 σαν τον μπουρουση....
rchos
εγω φιλε μου για την οικονομια της συζητησης ολα αυτα που λες να τα δεχτω.
μια απορια ομως την εχω.
αυτο το τελευταιο με τον κουφο απο που το εχεις συμπερανει?
που τον εχεις δει δηλαδη εδω και 2 χρονια να παιζει ωστε να συμπαιρανεις οτι θελει 5 μπουρουσηδες δηλαδη?
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(rchos @ Sep 9 2010, 09:50 ) *
εγω φιλε μου για την οικονομια της συζητησης ολα αυτα που λες να τα δεχτω.
μια απορια ομως την εχω.
αυτο το τελευταιο με τον κουφο απο που το εχεις συμπερανει?
που τον εχεις δει δηλαδη εδω και 2 χρονια να παιζει ωστε να συμπαιρανεις οτι θελει 5 μπουρουσηδες δηλαδη?



φιλε μου δεν ειναι θεμα να δεχτεις την αποψη μου.ο καθενας θεωρω πως μπορει να εκφραζεται ελευθερα.απο κει και περα οσον αφορα τον κουφο εστω απο τα λιγα που εχεις δει εσυ θεωρεις τον μπουρουση καλυτερο και πιο εξελιξιμο??και αφου ο φιλος rankin θεωρει πως δεν ξερω μπασκετ ας μου πει γιατι ο μπουρουσης θεωρειται παικταρας??με βαση αυτο που βλεπουμε??ή μηπως εχει κανει κανενα μεγαλο τουρνουα μεχρι τωρα στην καριερα του?τον κουφο τον ειδαμε στο ευρωπαικο εφηβων το 2007 να παιρνει την εθνικη ολομοναχος και να πηγαινει στον τελικο.περσι στην προετοιμασια της εθνικης και στα φιλικα τα πηγε μια χαρα αλλα στο ευρωμπασκετ τον εθαψε ο καζλαουσκας.τεσπα απλα ανεφερα αυτα που πιστευω για τον μπουρουση,δεν προσπαθω να περασω σε κανεναν την δικη μου γνωμη.
rchos
QUOTE(ronin @ Sep 9 2010, 14:00 ) *
φιλε μου δεν ειναι θεμα να δεχτεις την αποψη μου.ο καθενας θεωρω πως μπορει να εκφραζεται ελευθερα.απο κει και περα οσον αφορα τον κουφο εστω απο τα λιγα που εχεις δει εσυ θεωρεις τον μπουρουση καλυτερο και πιο εξελιξιμο??και αφου ο φιλος rankin θεωρει πως δεν ξερω μπασκετ ας μου πει γιατι ο μπουρουσης θεωρειται παικταρας??με βαση αυτο που βλεπουμε??ή μηπως εχει κανει κανενα μεγαλο τουρνουα μεχρι τωρα στην καριερα του?τον κουφο τον ειδαμε στο ευρωπαικο εφηβων το 2007 να παιρνει την εθνικη ολομοναχος και να πηγαινει στον τελικο.περσι στην προετοιμασια της εθνικης και στα φιλικα τα πηγε μια χαρα αλλα στο ευρωμπασκετ τον εθαψε ο καζλαουσκας.τεσπα απλα ανεφερα αυτα που πιστευω για τον μπουρουση,δεν προσπαθω να περασω σε κανεναν την δικη μου γνωμη.


ο μπουρουσης φιλε μου την σαιζον 08-09 βγηκε στην καλυτερη πενταδα ολοκληρης της ευρωλιγκας.αυτο δεν το λες και μικρο πραγμα για την καριερα του.
πιο εξελιξιμος ο μπουρουσης σιγουρα δεν ειναι αφου ειναι 27 χρονων και ο αλλος 21.αν ηταν ο μπουρου πιο εξελιξιμος με αυτες τις ηλικιες τοτε κατι δεν θα πηγαινε καλα.
αν βλεπαμε ποσο καλοι ειναι οι παιχτες απο τα τουρνουα εφηβων τοτε ο διαμαντιδης τωρα δεν θα βρισκοταν πουθενα.στην επαγγελματικη του καριερα οπου αντιμετωπιζει παιχτες ενηλικες με ολοκληρομενα κορμια τι εχει κανει ο κουφος?απολυτο μηδεν.

εγω δεν λεω οτι δεν θα εξελιχθει.αυτο θα το δουμε αλλα τα σχολια τυπου ο κουφος θα γινει 5 μπουρουσηδες ας περιμενουμε να τα δουμε πριν τα πουμε.ειδικα για παιχτες που απο το 2007 και μετα ουσιαστικα δεν εχουν παιξει μπασκετ.
rankin
QUOTE(ronin @ Sep 9 2010, 14:00 ) *
φιλε μου δεν ειναι θεμα να δεχτεις την αποψη μου.ο καθενας θεωρω πως μπορει να εκφραζεται ελευθερα.απο κει και περα οσον αφορα τον κουφο εστω απο τα λιγα που εχεις δει εσυ θεωρεις τον μπουρουση καλυτερο και πιο εξελιξιμο??και αφου ο φιλος rankin θεωρει πως δεν ξερω μπασκετ ας μου πει γιατι ο μπουρουσης θεωρειται παικταρας??με βαση αυτο που βλεπουμε??ή μηπως εχει κανει κανενα μεγαλο τουρνουα μεχρι τωρα στην καριερα του?τον κουφο τον ειδαμε στο ευρωπαικο εφηβων το 2007 να παιρνει την εθνικη ολομοναχος και να πηγαινει στον τελικο.περσι στην προετοιμασια της εθνικης και στα φιλικα τα πηγε μια χαρα αλλα στο ευρωμπασκετ τον εθαψε ο καζλαουσκας.τεσπα απλα ανεφερα αυτα που πιστευω για τον μπουρουση,δεν προσπαθω να περασω σε κανεναν την δικη μου γνωμη.

Γιαννάκης-Καζλάουσκας-Ιβκοβιτς τον υπολογίζουν/υπολόγιζαν ως κολόνα της ομάδας τους
Ο δε Μεσίνα τον ήθελε πέρσι στην Ρεαλ
Φαντάζομαι αν ρωτούσες και τον Ομπράντοβιτς αν τον ήθελε στην ομάδα του, θα τον έπαιρνε χωρίς δεύτερη σκέψη.

Τόσοι καλοί και κορυφαίοι προπονητές και να έχουν ξεγελαστεί; Και αν ναι, απο τι; Απο τις δημόσιες σχέσεις του Μπουρούση; Έχει πληρωμένους δημοσιογράφους να τον προωθούν για να γίνει πολυεκατομμυριούχος και αυτοί να έχουν καταφέρει να ξεγελάσουν και τους μισούς προπονητές στην ευρώπη;

Αν έχει τη δύναμη το "σκοτεινό σύστημα" που προωθεί τον Μπουρούση, να ξεγελάσει τον Ιβκοβιτς, τότε το ίδιο σύστημα θα έπρεπε να του είχε βρει και συμβόλαιο με 5 εκατομ το χρόνο στο ΝΒΑ, χαλαρά...

Τι άλλο να σου απαντήσω λοιπόν; Σέβομαι την άποψη σου αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι προκύπτει από κάτι άλλο πλην τυφλού οπαδισμού
Εντάξει, μισείς τον Ολυμπιακό και τους παίχτες του και ακόμα περισσότερο το Μπουρούση που έφυγε από την βασίλισσα για τον κακό Ολυμπιακό.
Μπασκετικό επιχείρημα πάντως δεν έχεις
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(rchos @ Sep 9 2010, 11:08 ) *
ο μπουρουσης φιλε μου την σαιζον 08-09 βγηκε στην καλυτερη πενταδα ολοκληρης της ευρωλιγκας.αυτο δεν το λες και μικρο πραγμα για την καριερα του.
πιο εξελιξιμος ο μπουρουσης σιγουρα δεν ειναι αφου ειναι 27 χρονων και ο αλλος 21.αν ηταν ο μπουρου πιο εξελιξιμος με αυτες τις ηλικιες τοτε κατι δεν θα πηγαινε καλα.
αν βλεπαμε ποσο καλοι ειναι οι παιχτες απο τα τουρνουα εφηβων τοτε ο διαμαντιδης τωρα δεν θα βρισκοταν πουθενα.στην επαγγελματικη του καριερα οπου αντιμετωπιζει παιχτες ενηλικες με ολοκληρομενα κορμια τι εχει κανει ο κουφος?απολυτο μηδεν.

εγω δεν λεω οτι δεν θα εξελιχθει.αυτο θα το δουμε αλλα τα σχολια τυπου ο κουφος θα γινει 5 μπουρουσηδες ας περιμενουμε να τα δουμε πριν τα πουμε.ειδικα για παιχτες που απο το 2007 και μετα ουσιαστικα δεν εχουν παιξει μπασκετ.



δεχομαι οτι υπηρξα υπρβολικος οσον αφορα την συγκριση μεταξυ τους.δεν ειπα οτι το τουρνουα εφηβων αποτελει κριτηριο για την εξελιξη ενος παικτη ομως σιγουρα βλεπεις τι δυνατοτητες εχει...
εγω απλα θεωρω πως ο μπουρουσης μονο σαν πιβοτ δεν παιζει και ειδικα για ενα μεγεθος σαν τον ολυμπιακο ειναι λιγος για βασικος σεντερ.μιλαμε για μια ομαδα που εχει στοχο καθε χρονο την κορυφη της ευρωπης...

QUOTE(rankin @ Sep 9 2010, 12:10 ) *
Γιαννάκης-Καζλάουσκας-Ιβκοβιτς τον υπολογίζουν/υπολόγιζαν ως κολόνα της ομάδας τους
Ο δε Μεσίνα τον ήθελε πέρσι στην Ρεαλ
Φαντάζομαι αν ρωτούσες και τον Ομπράντοβιτς αν τον ήθελε στην ομάδα του, θα τον έπαιρνε χωρίς δεύτερη σκέψη.

Τόσοι καλοί και κορυφαίοι προπονητές και να έχουν ξεγελαστεί; Και αν ναι, απο τι; Απο τις δημόσιες σχέσεις του Μπουρούση; Έχει πληρωμένους δημοσιογράφους να τον προωθούν για να γίνει πολυεκατομμυριούχος και αυτοί να έχουν καταφέρει να ξεγελάσουν και τους μισούς προπονητές στην ευρώπη;

Αν έχει τη δύναμη το "σκοτεινό σύστημα" που προωθεί τον Μπουρούση, να ξεγελάσει τον Ιβκοβιτς, τότε το ίδιο σύστημα θα έπρεπε να του είχε βρει και συμβόλαιο με 5 εκατομ το χρόνο στο ΝΒΑ, χαλαρά...

Τι άλλο να σου απαντήσω λοιπόν; Σέβομαι την άποψη σου αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι προκύπτει από κάτι άλλο πλην τυφλού οπαδισμού
Εντάξει, μισείς τον Ολυμπιακό και τους παίχτες του και ακόμα περισσότερο το Μπουρούση που έφυγε από την βασίλισσα για τον κακό Ολυμπιακό.
Μπασκετικό επιχείρημα πάντως δεν έχεις


φιλε μου δεν μισω τον ολυμπιακο,λαθος κανεις.στην αρχη σου μιλησα μπασκετικα οσον αφορα τον μπουρουση.και σε ξαναρωτω:θεωρεις μεγαλο παικτη εναν σεντερ ο οποιος δεν ξερει να παιζει με πλατη?ο οποιος δεν εχει καν ενα χουκ της προκοπης?
traveller
QUOTE(rankin @ Sep 9 2010, 11:10 ) *
Φαντάζομαι αν ρωτούσες και τον Ομπράντοβιτς αν τον ήθελε στην ομάδα του, θα τον έπαιρνε χωρίς δεύτερη σκέψη.


Θα σου πρότεινα να μη φαντάζεσαι τέτοια πράγματα
colonel gomelsky
Καλά ρε παιδιά, είμαστε σοβαροί; Παλτό ο Μπουρούσης; Καλύτερος ο Κουφός; Ποιός Κουφός; Πότε έπαιξε επαγγελματικά ο μεταξύ πάγκου και εξέδρας Κουφός;

Ο Μπουρούσης έχει αδυναμίες. ΟΚ. Τα τελευταία χρόνια έχει βελτιώσει πολύ το post παιχνίδι του. Δεν είναι Πέκοβιτς σ αυτό, αλλά είναι ο καλύτερος Έλληνας ψηλός και ένας από τους καλύτερους στην Ευρώπη. Είναι ο καλύτερος έλληνας ριμπάουντερ (μετά ο Φώτσης)!

Το γεγονός ότι έχει νεύρα, πάει να το παίξει ηγέτης και κάνει κατάχρηση στο σουτ (με την εθνική) δεν μπορεί να μειώσει την αξία του. Εγώ θα τον ήθελα με τα χίλια στον ΠΑΟ, όπως και ο Ζοτς, όπως και ο Θανάσης που το έχει δηλώσει ουκ ολίγες φορές.

Σωστή καθοδήγηση λείπει από τον Μπουρούση (κυρίως ψυχολογική) και με τον Ντούντα νομίζω ότι θα την έχει.

ΥΓ. Κι εγώ τον κοροιδεύω όταν πάει να το παίξει γκαρντ, αλλά αυτό δεν μειώνει την αξία του. Αφήστε που μάλλον εντολή του μυρωδιά ήταν και ο Μπούρου βέβαια, άλλο που δεν ήθελε..
traveller
QUOTE(colonel gomelsky @ Sep 9 2010, 12:28 ) *
Καλά ρε παιδιά, είμαστε σοβαροί; Παλτό ο Μπουρούσης; Καλύτερος ο Κουφός; Ποιός Κουφός; Πότε έπαιξε επαγγελματικά ο μεταξύ πάγκου και εξέδρας Κουφός;

Ο Μπουρούσης έχει αδυναμίες. ΟΚ. Τα τελευταία χρόνια έχει βελτιώσει πολύ το post παιχνίδι του. Δεν είναι Πέκοβιτς σ αυτό, αλλά είναι ο καλύτερος Έλληνας ψηλός και ένας από τους καλύτερους στην Ευρώπη. Είναι ο καλύτερος έλληνας ριμπάουντερ (μετά ο Φώτσης)!

Το γεγονός ότι έχει νεύρα, πάει να το παίξει ηγέτης και κάνει κατάχρηση στο σουτ (με την εθνική) δεν μπορεί να μειώσει την αξία του. Εγώ θα τον ήθελα με τα χίλια στον ΠΑΟ, όπως και ο Ζοτς, όπως και ο Θανάσης που το έχει δηλώσει ουκ ολίγες φορές.

Σωστή καθοδήγηση λείπει από τον Μπουρούση (κυρίως ψυχολογική) και με τον Ντούντα νομίζω ότι θα την έχει.

ΥΓ. Κι εγώ τον κοροιδεύω όταν πάει να το παίξει γκαρντ, αλλά αυτό δεν μειώνει την αξία του. Αφήστε που μάλλον εντολή του μυρωδιά ήταν και ο Μπούρου βέβαια, άλλο που δεν ήθελε..


από πού προκύπτει ότι τον θέλει ο κόουτς??? το ότι τον θέλει ο Θανάσης, ελπίζω να μην το λες σαν "ενίσχυση" των επιχειρημάτων σου γιατί μάλλον τα αποδυναμώνει. Τι ακριβώς σχέση με το μπάσκετ έχει ο Θανάσης είπαμε??
apkat
QUOTE(ronin @ Sep 9 2010, 12:21 ) *
θεωρεις μεγαλο παικτη εναν σεντερ ο οποιος δεν ξερει να παιζει με πλατη?ο οποιος δεν εχει καν ενα χουκ της προκοπης?


Εδω εσυ θεωρεις μεγαλο παικτη εναν που δεν παιζει γενικα..
Manu7
Καλά ότι συγκρίνεται ο Μπουρούσης με τον Κουφό είναι πραγματικά φοβερό... 24.gif

Ο Κουφός δεν παίζει καθόλου και κατέστρεψε την καριέρα του στην ουσία εκεί που έμπλεξε...

Για τον Μπουρούση του τα έχουμε χώσει επανειλημένα όλη τη χρονιά εμείς οι ίδιοι
αλλά έχει κάνει χρονιές που μας αφήνει να πιστεύουμε ότι θα σουλουπωθεί επιτέλους
και θα κοιτάξει πώς να βελτιωθεί και να βάλει τα μυαλά του στη θέση τους.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(apkat @ Sep 9 2010, 12:36 ) *
Εδω εσυ θεωρεις μεγαλο παικτη εναν που δεν παιζει γενικα..


δεν ανεφερα πουθενα τον κουφο ως μεγαλο παικτη...ως καλυτερο του μπουρουση τον ανεφερα και επαναλαμβανω πως αυτη ειναι η δικη μου αποψη.ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες.
vonzuchter
QUOTE(ronin @ Sep 9 2010, 14:45 ) *
δεν ανεφερα πουθενα τον κουφο ως μεγαλο παικτη...ως καλυτερο του μπουρουση τον ανεφερα και επαναλαμβανω πως αυτη ειναι η δικη μου αποψη.ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες.

Γενικα ειναι λιγο χαζη πιστευω η αντιπαραθεση. Στα ομαδικα σπορ νομιζω δε μπορεις να συγκρινεις παικτες που παιζουν σε τοσο διαφορετικες θεσεις. Σα να προσπαθεις να πεις αν ειναι καλυτερος παικτης ο Ικερ Κασιγιας (τερματοφυλακας) απο τον Ρούνεη (Επιθετικος).
Εγω προσωπικα δε θα συγκρινα ποτε το Τζορνταν με τον Σακιλ πχ. ακυρο εντελως
Το τζορνταν θα τον συγκρινεις πχ με αυτον που παιζει στους λεικερς με τη φανελα 24 που πριν ηταν το 8... μου διαφευγει τωρα το ονομα του shot.gif
rankin
QUOTE(traveller @ Sep 9 2010, 14:27 ) *
Θα σου πρότεινα να μη φαντάζεσαι τέτοια πράγματα


Εγώ δεν φαντάζομαι τίποτα.. Ότι είπα ισχύει.. Ο Ομπράντοβιτς θα ήθελε 100% τον Μπουρούση.
Δηλαδή πήρε τον Βουγιούκα και θα έλεγε όχι στον Γιάνναρο!
Χο-χο-χο (που θα έλεγε και μια ψυχή)


Συντάσσομαι απόλυτα με την άποψη του Colonel.
sir-elric
o γιανναρος δεν σκριναρει, δεν ποσταρει, μανουριαζει συνεχως (απαραδεκτο αυτο με τον καλαθη) και στην αμυνα δεν ειναι ο εξολοθρευτης, ειναι ψιλοελαφρυα κατασκευη, στο πικ ν ρολ παει για το τριπονοτ .
colonel gomelsky
Ρε παιδιά, προφανώς και έχει μειονεκτήματα!!! Αν δεν τα είχε κι αυτά θα ήταν ο Σκόλα ή ο Γκασόλ. Τα έχει και είναι απλά ο Μπουρούσης! Ένας από τους καλύτερους στην Ευρώπη. Αυτό είναι fact. Θα κατανοούσα τη σκέψη "το επίπεδο είναι χαμηλό στην Ευρώπη, άρα "βασιλεύει" ο "μονόφθαλμος"-Μπουρούσης." Αλλά δεν λέει κανείς αυτό. Αυτό αν θέτε το συζητάμε (αν και διαφωνώ, μια χαρά είναι το επίπεδο)

Ειδικα η σύγκριση με τον Κουφό δεν υπάρχει. Παιδιά ο Κουφός μέχρι να πάιξει θα λογίζεται αντικειμενικά χειρότερος από οποιονδήποτε επαγγελματία μπασκετμπολίστα πρωτης κατηγορίας σοβαρών πρωταθλημάτων.

QUOTE(traveller @ Sep 9 2010, 14:33 ) *
από πού προκύπτει ότι τον θέλει ο κόουτς??? το ότι τον θέλει ο Θανάσης, ελπίζω να μην το λες σαν "ενίσχυση" των επιχειρημάτων σου γιατί μάλλον τα αποδυναμώνει. Τι ακριβώς σχέση με το μπάσκετ έχει ο Θανάσης είπαμε??


Δεν το λέω για να ενισχύσω τα επιχειρήματά μου, απλά το αναφέρω επειδή έχει ειπωθεί. Ο Ζοτς αν θυμάμαι καλά έχει αναφερθεί σε συνεντεύξεις με ιδιαίτερα κολακευτικά λόγια για τον Μπουρούση.
il postino
QUOTE(rankin @ Sep 9 2010, 14:58 ) *
Εγώ δεν φαντάζομαι τίποτα.. Ότι είπα ισχύει.. Ο Ομπράντοβιτς θα ήθελε 100% τον Μπουρούση.
Δηλαδή πήρε τον Βουγιούκα και θα έλεγε όχι στον Γιάνναρο!
Χο-χο-χο (που θα έλεγε και μια ψυχή)


Συντάσσομαι απόλυτα με την άποψη του Colonel.

το βουγιουκα ρε φιλε τον πηρε ο ζοτς για τελευταιο ψηλο και του κοστιζει 3-4 κατοσταρικα....


οταν ο μπουρουσης παιζει παθιασμενα , με μυαλο και δουλευει εχει θεση παντου! ο μπλαζε και μονιμως τσαντισμενος μπουρουσης που σουταρει συνεχεια δεν εχει θεση σε ομαδα πρωταθλητισμου.
apkat
QUOTE(ronin @ Sep 9 2010, 12:45 ) *
δεν ανεφερα πουθενα τον κουφο ως μεγαλο παικτη...ως καλυτερο του μπουρουση τον ανεφερα και επαναλαμβανω πως αυτη ειναι η δικη μου αποψη.ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες.


Συγνωμη αλλα αν καποιος ειναι 5 κλασεις καλυτερος(οπως χαρακτηριστικα ειπες) ενος μελους της καλυτερης πενταδας της Ευρωλιγκα για το 2009 ειναι μεγαλος παικτης..

Ε αφου λοιπον εχεις τετοια αποψη για τον Κουφο συγχαρητηρια..Αν και αμφιβαλλω αν απο εκεινη την διοργανωση με τους μικρους τον εχεις δει συνολικα να παιζει πανω απο 40 αγωνιστικα λεπτα..

Παντως επειδη λες ολες οι αποψεις σεβαστες να σου πω οτι για μενα η συγκεκριμενη αποψη δεν ειναι σεβαστη γιατι επι της ουσιας δεν ειναι αποψη αφου δεν στηριζεται με επιχειρηματα πουθενα..Ο Κουφος εντελως αντικειμενικα αυτην την στιγμη δεν εχει απολυτως τιποτα καλυτερο απο τον Μπουρουση σε κανενα στοιχειο του παιχνιδιου του.Πιο συγκεκριμενα εχει χειροτερο σουτ χειροτερη ντριπλα χειροτερο παιχνιδι με πλατη ειναι χειροτερος ριμπαουντερ και χειροτερος αμυντικος.Και φυσικα δεν εχει καθολου εμπειρια..Προσωπικα δεν πιστευω οτι ο Κουφος θα κανει καριερα ομως και να κανει αυτο δεν αναιρει οτι αυτην την στιγμη ειναι ενας πολυ χαμηλου επιπεδου παικτης..

Ισως μια συγκριση με τον Σερμαντινι να ειχε πιο πολυ νοημα μιας και νομιζω οτι μπασκετικα εχουν και καποιες ομοιοτητες..
rankin
QUOTE(il postino @ Sep 9 2010, 16:29 ) *
το βουγιουκα ρε φιλε τον πηρε ο ζοτς για τελευταιο ψηλο και του κοστιζει 3-4 κατοσταρικα....


οταν ο μπουρουσης παιζει παθιασμενα , με μυαλο και δουλευει εχει θεση παντου! ο μπλαζε και μονιμως τσαντισμενος μπουρουσης που σουταρει συνεχεια δεν εχει θεση σε ομαδα πρωταθλητισμου.


Θες να σου φέρω εξώφυλλο της πράσινης, για να δεις την επίσημη θέση της διοίκησης του παο για την απόκτηση του Βουγιούκα;;;
Συμφωνα με τον κληρονόμο της ομάδας, δεν είναι τελευταίος αναπληρωματικός αλλά δομικό υλικό για το χτίσιμο μιας δυναστείας (Ιαν Βουγιούκας σε ρόλο λόρδου Κάρινγκτον)

Τον δε Μπουρούση, μην τον αδικούμε τώρα. Στον Ολυμπιακό δεν τον αφηνε ο Γιαννάκης να σουτάρει (για αυτό και βριζόταν μονίμως μεταξύ τους) και όντως σουτάριζε λίγο και ήταν πάντα εξαιρετικά πειθαρχημένος .. Καμία σχέση με τον Μπουρούση της εθνικής
Στην εθνική έπαιξε με σπασμένο καρπό. Φοβόταν τις επαφές και να πλησιάσει στο καλάθι και έτσι επέλεξε να παίζει σαν γκαρντ..
Κακώς; Κακώς! Πολύ κακώς!
Βρείτε μου όμως ποιος να έπαιζε στην θέση του!!!

Ψάξε - ψάξε δεν θα το βρεις.
Δεν υπάρχει σεντερ στην Ελλάδα που να παίζει καλύτερα από τον Μπουρούση, ακόμα και οταν αυτός έχει σπασμένο καρπό και κάνει του κεφαλιού του

QUOTE(apkat @ Sep 9 2010, 16:39 ) *
Ισως μια συγκριση με τον Σερμαντινι να ειχε πιο πολυ νοημα μιας και νομιζω οτι μπασκετικα εχουν και καποιες ομοιοτητες..

Αδικείς τον Σερμαντίνι..
Ο Κουφός σέρνει το Κουφα-ρι του ...
Δείτε την πρόοδο του Ματσβαν και θα καταλάβετε τι εννοώ.
apkat
Η συγκριση με τον Ματσβαν ειναι οντως αποκαρδιωτικη..Μπραβο παντως στον Σερβο που με λιγοτερα προσοντα αλλα πολυ περισσοτερο προφανως μυαλο προχωρησε..
colonel gomelsky
QUOTE(rankin @ Sep 9 2010, 16:53 ) *
Βρείτε μου όμως ποιος να έπαιζε στην θέση του!!!

Ψάξε - ψάξε δεν θα το βρεις.
Δεν υπάρχει σεντερ στην Ελλάδα που να παίζει καλύτερα από τον Μπουρούση, ακόμα και οταν αυτός έχει σπασμένο καρπό και κάνει του κεφαλιού του


Αδικείς τον Σερμαντίνι..
Ο Κουφός σέρνει το Κουφα-ρι του ...
Δείτε την πρόοδο του Ματσβαν και θα καταλάβετε τι εννοώ.


Βασικά σε αυτήν την εθνική (το "σε αυτήν" το τονίζω) ο Τσαρτσαρής νομίζω ότι θα μπορούσε να αποδώσει καλύτερα ως σέντερ, ίσως λόγω φορμαρίσματος. Το είχε το σμπρώξιμο, αλλά και τις κινήσεις κάτω από το καλάθι.

Σοβαρά πιστεύω ότι ένας από τους λόγους που χάσαμε από την Ισπανία ήτραν η χρησιμοποίηση του Μπουρούση. Ένας Τσάρτσα ΙΣΩΣ να έκανε τη δουλειά.
giorgos14
QUOTE(colonel gomelsky @ Sep 9 2010, 14:15 ) *
Βασικά σε αυτήν την εθνική (το "σε αυτήν" το τονίζω) ο Τσαρτσαρής νομίζω ότι θα μπορούσε να αποδώσει καλύτερα ως σέντερ, ίσως λόγω φορμαρίσματος. Το είχε το σμπρώξιμο, αλλά και τις κινήσεις κάτω από το καλάθι.

Σοβαρά πιστεύω ότι ένας από τους λόγους που χάσαμε από την Ισπανία ήτραν η χρησιμοποίηση του Μπουρούση. Ένας Τσάρτσα ΙΣΩΣ να έκανε τη δουλειά.


Καλα το χαντακωμα του Τσαρτσαρη ηταν απιστευτο απο τον μυρωδια....Τεσπα,o Γιαννης ειναι πολυ καλος ψηλος για τα ελληνικα και ευρωπαικα δεδομενα αλλα μεχρι εκει....Παντως προβλημα χαρακτηρα και δυσαναλογα μεγαλο συμβολαιο εχει σιγουρα...αλλα αυτο ειναι διαφορετικο απο το να τον συγκρινουμε με τον σερμαντινι και το βουγιουκα...
colonel gomelsky
QUOTE(giorgos14 @ Sep 9 2010, 17:24 ) *
Καλα το χαντακωμα του Τσαρτσαρη ηταν απιστευτο απο τον μυρωδια....Τεσπα,o Γιαννης ειναι πολυ καλος ψηλος για τα ελληνικα και ευρωπαικα δεδομενα αλλα μεχρι εκει....Παντως προβλημα χαρακτηρα και δυσαναλογα μεγαλο συμβολαιο εχει σιγουρα...αλλα αυτο ειναι διαφορετικο απο το να τον συγκρινουμε με τον σερμαντινι και το βουγιουκα...


Μα δεν τον σύγκρινα με τον Σερμαντίνι και τον Βουγιούκα! Αλλά ακόμα και μια τετοια σύγκριση (που είναι παράλογη) είναι πιο λογική από την σύγκριση με τον Costas Koufos.
GreekNick
ΜΑΛΙΣΤΑ!!!!!


Φτάσανε μερικοί στο σημείο λοιπόν να συγκρίνουν τον Μπουρούση με το Κουφό.


Όταν ΘΑ παίξει μπάσκετ ο Κουφός στο επίπεδο που παίζει ο Μπουρούσης τα τελευταία 4-5 χρόνια τότε να κάνουμε τη σύγκριση . Τώρα είναι πολύ άστοχη
a bullet for your head
QUOTE(colonel gomelsky @ Sep 9 2010, 14:28 ) *
Καλά ρε παιδιά, είμαστε σοβαροί; Παλτό ο Μπουρούσης; Καλύτερος ο Κουφός; Ποιός Κουφός; Πότε έπαιξε επαγγελματικά ο μεταξύ πάγκου και εξέδρας Κουφός;

Καταρχην να πω & εγω,πως δεν μπορει να γινει καποια συγκριση μεταξυ των 2 παικτων,με τα τωρινα δεδομενα.
Ερωτηση:
Ο Μπουρουσης στην ηλικια 19 εως 21,σε ποια ομαδα ηταν,ποσο επαιζε & ποιος ηταν ο ρολος του?
AirNick
Ο Κουφός τώρα είναι ένας άλλος Κουφός. Βαρύς, φουσκωμένος, όπως έλεγαν και σε μια ταινία του Βέγγου ... "χελώνααα". Συγκρίσεις δεν γίνονται νομίζω με το τι ήταν αλλά με το τι είναι.
a bullet for your head
QUOTE(Manu7 @ Sep 9 2010, 14:44 ) *
Ο Κουφός δεν παίζει καθόλου και κατέστρεψε την καριέρα του στην ουσία εκεί που έμπλεξε...

Η καριερα του δεν καταστραφηκε καθολου.
Μην ξεχναμε οτι ειναι ΜΟΛΙΣ 21 ετων.
Δεν πηρε ευκαιριες & δεν μπορεσε να δειξει καποια πραγματα.
Το ΝΒΑ ηταν μια συνειδητη επιλογη για τον Κουφο.Ηταν κατι που ονειρευοταν & απλα κυνηγησε & κυνηγα αυτο το ονειρο,ωστοσο τα πραγματα δεν ειναι παντα ευκολα για ολους τους παικτες.
Ο συμπαικτης του πλεον στους Γουλφς ο Μιλισιτς,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ,καταφερε & στεριωσε καπου,κερδισε την εμπιστοσυνη του προπονητη του & χρησιμοποιειται-αξιοποιειται καπως.
Μην τα τραγικοποιουμε τα πραγματα.Εχει πολλα χρονια μπροστα του ο Κουφος.

QUOTE(colonel gomelsky @ Sep 9 2010, 15:47 ) *
Παιδιά ο Κουφός μέχρι να πάιξει θα λογίζεται αντικειμενικά χειρότερος από οποιονδήποτε επαγγελματία μπασκετμπολίστα πρωτης κατηγορίας σοβαρών πρωταθλημάτων.

Πως τα λες ετσι κ.Συνταγματαρχα... rolleyes.gif
Η γνωμη μου ειναι πως εχει μεγαλο potential & αποτελει για το Ελληνικο μπασκετ,εναν απ τους πλεον ελπιδοφορους παικτες του,εστω & αν δεν προερχεται απ την Ελληνικη παραγωγικη διαδικασια.
Απο δω & στο εξης,αυτα που θα παιξουν σημαντικο ρολο για τον Κουφο,ειναι οι συγκυριες,καθως & οι επιλογες που θα κανει.
il postino
QUOTE(rankin @ Sep 9 2010, 16:53 ) *
Θες να σου φέρω εξώφυλλο της πράσινης, για να δεις την επίσημη θέση της διοίκησης του παο για την απόκτηση του Βουγιούκα;;;
Συμφωνα με τον κληρονόμο της ομάδας, δεν είναι τελευταίος αναπληρωματικός αλλά δομικό υλικό για το χτίσιμο μιας δυναστείας (Ιαν Βουγιούκας σε ρόλο λόρδου Κάρινγκτον)

αν ειναι να χρησιμοποιουμε τα εξωφυλλα των φυλλαδων οποτε μας βολευουν δεν κανουμε κουβεντα.

δε μ απασχολει τι εγραψε ο γιαννακοπουλος στην εφημεριδα του. το θεμα ειναι οτι ο βουγιουκας αποκτηθηκε για τελευταιος ψηλος και κοστιζει λιγα. αν εσυ νομιζεις οτι αποκτηθηκε για να ξεκινησει πενταδα μεσα στο σεφ τοτε παρακολουθουμε διαφορετικο αθλημα ο καθενας.

δε ξερω αν του ζοτς του αρεσει ο μπουρουσης αλλα το οτι πηρε το βουγιουκα δεν εχει καμια σχεση αγαπητε μου.

υ.γ οι αθλητικες εφημεριδες κανουν μονο για καμια παραλια το καλοκαιρι, κατα τα αλλα χασιμο χρονου ειναι, ποσο μαλλον να τις παιρνεις στα σοβαρα και ειδικα τα εξωφυλλα (και κυριως οι οπαδικες).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.