Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ Α' ΟΜΙΛΟΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
gspara
Β' ΕΣΚΑ Α' ΟΜΙΛΟΣ 2014-15

1. ΤΥΦΩΝ ΑΣ
2. ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ
3. ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
4. ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ
5. ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
6. ΕΦΟΑ ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ
7. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
8. ΑΟ ΝΕΟΙ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ
9. ΑΟ ΚΑΡΕΑ
10. ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ
11. ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝΗΣ
12. ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ
13. ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
14. ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

http://www.eska.gr/index.php?option=com_co...5&Itemid=24
Η Ειδικη Προκηρυξη Πρωταθληματος Β' Κατηγοριας.

Yποχρεωτικη συμμετοχη στους αγωνες,χωρις χρονικο περιορισμο,δυο(2) αθλητων γεννημενων το 1994 και νεωτεροι.

Η πρωτη ομαδα της βαθμολογιας ανεβαινει στην Α' Κατηγορια.
Επισης ανεβαινει και δευτερη ομαδα που προκυπτει απο αγωνες καταταξης μεταξυ των ομαδων που θα καταλαβουν την 2η-5η θεση.

Σε περιπτωση που δεν υποβιβασθει ομαδα της Ενωσης απο την Γ' Εθνικη,οι δυο(2) τελευταιες ομαδες υποβιβαζονται στην Γ' Κατηγορια.

Η κληρωση των αγωνων θα γινει την Πεμπτη 26-6-2014 και η εναρξη του Πρωταθληματος την Πεμπτη 9-10-2014.

http://gipeda.gr/?s=&categories=22&...;dir-search=yes
Ο χαρτης των γηπεδων της κατηγοριας.
gspara
http://eska.gr/?page_id=2782

Το προγραμμα του 1ου Ομιλου της Β' Κατηγοριας.
tommie1983
Άντε να κινηθεί λίγο και αυτός ο όμιλος. Δώστε κανά προγνωστικό για τις πιο δυνατές και αδύναμες ομάδες.
Ακούω για πολύ δυνατή Δάφνη Δαφνίου, δεν ξέρω με τους υπόλοιπους τι γίνεται.
gspara
Πρωτα προγνωστικα με το γνωστο ρισκο καθως ειναι λογικο να μην εχουμε εικονα η εστω ενημερωση απο αρκετες ομαδες.
Παμε λοιπον στηριζομενοι στο ενστικτο και στην τυχη.....Το σημαντικοτερο να εχουμε καλη αγωνιστικη χρονια χωρις τραυματισμους bball.gif bball.gif

09/10/14 21:30 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
Θα πονταρω στον Νικηφορο που εχω δει και μου αρεσει με την σημαντικη προσθηκη του Ασημενιου.

09/10/14 21:30 ΜΙΧ.ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΣ ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
Ξεκαθαρο φαβορι του αγωνα αλλα και του ομιλου.

09/10/14 21:30 Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΚΛ Β ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ 1

09/10/14 21:00 ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ. ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
Δεν γνωριζω πως θα εμφανιστει ο Γερακας μετα απο οσα διαβασα στο φορουμ.Η ΕΦΟΑ πιστευω θα παιξει και παλι για πλειοφ.

09/10/14 20:45 ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 1

09/10/14 21:30 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
Μου αρεσει η Αμιλλα που κρατησε τον Καββουρη και ενισχυθηκε.

09/10/14 21:30 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2
Δυνατη 5αδα η Παλατιανη,αν βοηθησει ο παγκος θα πρωταγωνιστησει.Μαχητικη η Ολυμπιαδα,περιμενω αμφιρροπο παιχνιδι.
His Airness
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ δυνατη ομάδα ο νικηφορος κρατησε τους βασικους παιχτες της περσινης πορείας και με την προσθηκη Ασημενιου δυναμωσε και στη ρακετα που ειχε προβλημα,τυφων μετα από χρονια επεστρεψε στη Β και δεν ξερω αν θα προσαρμοστει άμεσα με τους πολλους νεους παιχτες που πηρε, με την εφοα που ειδα το ματς ηταν καλος 2

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ η δαφνη εχει ενισχυθει πολυ σε όλες τις θέσεις και σιγουρα θα είναι ψηλά, ο Θριαμβος θα εχει τον ενθουσιασμο αλλα δυσκολα θα κανει κάτι στο σημερινο ματς 2

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ ο περισσος είναι δυνατη ομαδα στην εδρα του και περιμενω να κερδισει τον Καρεα που έχασε βασικους παιχτες 1

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ ο γερακας εχειτα γνωστα προβληματα που πολλες φορες κανουν την ομαδα πιο δυνατηαπό οτι είναι μεσα στο γηπεδό τους έχουν την δυνατότητα να διεκδικησουν τη νικη, η Εφοα από την αλλη η γνωστη ομάδα αν είναι ολοι και ο τριγαζης στην μέρα του μπορουν το καλυτερο αν όχι.... πιστευω σημερα θα ειναι καλα οποτε 2


ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ ο αχιλλεας αν και νεοφωτιστος έχει πολυ εμπειρη ομάδα που σιγουρα θα κάνει ζημιες ξεκινώντας απο σημερα 2


ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ εμπειρη ομαδα η Αμιλλα, με πολυ μεγαλη δυναμη στους ψηλους, η Κηφισια γρηγορη και αθλητικη ομαδα, δυσκολο ματς θα παω με την εδρα 1

ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ δεν ξερω τις ομαδες ακουω ομως ότι η παλατιαννη θα ειναι δυνατη θα παω με τον λαο 2
doctor_dru
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ 1

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 1


ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2

ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2
gspara
Και ο πρωτος κουβας της χρονιας angry_red.gif

ΘΡΙΑΜΒΟΣ-ΔΑΦΝΗ 72-70!!!!!!!

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ-ΕΦΟΑ 50-44
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ – ΑΟ ΚΑΡΕΑ 54 – 69
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 62 – 54
gspara
Περιμενω κραξιμο απο Blonde-assasin rolleyes.gif ....σας υποτιμησα.
Απαιτουμε αναλυση......
vagm
ΓΣ Κηφισιας - Αμιλλα Περιστεριου 56 - 63
leonkalf
ΤΥΦΩΝΑΣ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2 (+1)

Τρομερά παράπονα ο Νικηφόρος για τη διαιτησία του ενος ρεφ, όπως μου είπαν.
lord
QUOTE(gspara @ Oct 10 2014, 00:19 ) *
Και ο πρωτος κουβας της χρονιας angry_red.gif

ΘΡΙΑΜΒΟΣ-ΔΑΦΝΗ 72-70!!!!!!!

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ-ΕΦΟΑ 50-44
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ – ΑΟ ΚΑΡΕΑ 54 – 69
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 62 – 54

Πηγε κανεις στο παιχνιδι της Δαφνης; Να μας πει λεπτομερειες...! Πως κ εχασε; Δεν το περιμενα!!
larry33
QUOTE(leonkalf @ Oct 10 2014, 02:17 ) *
ΤΥΦΩΝΑΣ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2 (+1)

Τρομερά παράπονα ο Νικηφόρος για τη διαιτησία του ενος ρεφ, όπως μου είπαν.


Νομίζω ότι το ίδιο μπορεί να ισχυριστεί και η πλευρά του Τυφώνα!
VAMVA28
[quote name='larry33' date='Oct 10 2014, 13:17 ' post='688700']
Νομίζω ότι το ίδιο μπορεί να ισχυριστεί και η πλευρά του Τυφώνα!



ΦΙΛΑΡΑΚΙ Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΛΑΘΗ ΑΛΛΑ ΣΕ 40 ΛΕΠΤΑ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΚΥΡΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΦΥΡΙΞΕ 5-6 ΦΟΡΕΣ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ.ΦΑΝΤΑΣΟΥ Ο ΑΣΗΜΕΝΙΟΣ(ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ)ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΞΩ ΑΠ ΤΑΡΟΥΧΑ ΤΟΥ Κ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ Κ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΚΥΡΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΥΦΩΝΑ ΒΕΒΑΙΑ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ
gspara
QUOTE (lord @ Oct 10 2014, 12:53 ) *
Πηγε κανεις στο παιχνιδι της Δαφνης; Να μας πει λεπτομερειες...! Πως κ εχασε; Δεν το περιμενα!!

QUOTE
Μέτρια εμφάνιση από τους πράσινους στην πρεμιέρα, οι οποίοι δεν ανταποκρίθηκαν στις απαιτήσεις του αγώνα κι έχασαν δίκαια εκτός έδρας από το Θρίαμβο Αθηνών με 72-70. Οι αθλητές του κ. Δεσποτάκη, παρά τις μεγάλες προσδοκίες που είχαν καλλιεργήσει στους φίλους τους με τη μέχρι τώρα παρουσία τους σε Κύππελο και φιλικά, έμειναν μακρυά από τον καλό τους εαυτό. Το θετικό βέβεια είναι ότι ακόμα είμαστε στην αρχή, οπότε υπάρχει όλος ο χρόνος για να διορθωθούν όλα όσα έγιναν λάθος στην πρεμιέρα.

Οι γηπεδούχοι πήραν "κεφάλι" στο σκορ από την αρχή του αγώνα, ενώ οι πράσινοι έδειχναν νωθροί, χωρίς ιδιαίτερο πάθος στο παρκέ. Οι παίχτες του κ. Δεσποτάκη ήταν ιδιαίτερα άστοχοι στις ελεύθερες βολές και νευρικοί στην επίθεση. Ο Θρίαμβος έφτασε να προηγείται ακόμα και με 10 πόντους διαφορά στο β' μέρος, όμως η Δάφνη αντέδρασε. Η διαφορά έπεσε ακόμα στον έναν πόντο, όμως στο τέλος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κρατήσουν τη σπουδαία για αυτούς νίκη.


http://247press.com.gr/index.php/2012-06-0...i-stin-premiera
Blonde-assassin
QUOTE (gspara @ Oct 10 2014, 01:10 ) *
Περιμενω κραξιμο απο Blonde-assasin rolleyes.gif ....σας υποτίμησα.
Απαιτουμε αναλυση......

Κατα αρχάς συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη νίκη μας χθες , πραγματικά παλέψαμε με νύχια και με δόντια σε κάθε φάση στην άμυνά μας . Εύχομαι να μην λειτουργήσει αρνητικά αυτή η νίκη για το επόμενο παιχνίδι γτ πάντα μετά από μεγάλες νίκες έρχονται και μεγάλες ήττες ...... , αν και οι περισσότεροι είμαστε συνειδητοποιημένοι και ξέρουμε ότι δεν έγινε και τπτ και ο στόχος για την παραμονή μας είναι μακριά. Όσον αφορά το παιχνίδι ξεκινήσαμε πολυ δυνατά και οι δύο ομάδες από την αρχή με την δάφνη να προηγείται με 5 και εμείς να επιστρέφουμε κατευθείαν. Παίξαμε αρκετά έξυπνα και πήγαμε το παιχνίδι στην επαφή κερδίζοντας τις βολές πολύ γρήγορα προηγηθηκαμε για λίγο και τελείωσε το δεκάλεπτο στον πόντο . Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν δικό μας παίζοντας πολύ καλή άμυνα πάνω στα πλειμέικερ και στον σκούταρη καταφέραμε και προηγηθ΄καμε με δέκα πόντους . Η δαφνη το γυρισε σε ζώνη για λιγο αλλά δν της βγήκε σε εκείνο το σημείο καθώς είχαμε προετοιμαστεί για ζώνη 1-3-1 αρκετά . Ημίχρονο στο συν δέκα . Τρίτο δεκάλεπτο η δάφνη μπήκε δυνατά και σε συνδυασμό τα δικά μας λάθη η διαφορά έπεσε , παρόλα αυτά βρήκαμε διαδρόμους στην άμυνά τους και με μερικά ντράιβ φέραμε τη διαφορά παλι στους 10 . Τέταρτο δεκάλεπτο η διαφορά στους 10 ξανά αλλά λίγο η κούραση λίγο η έλλειψη καθαρού μυαλού πήγανε τη διαφορά στο καλάθι . Ευτυχώς παραμείναμε ψύχραιμοι ευστοχώντας σε όλες τις βολές στο τέλος και κερδίσαμε με +2 μετά από ένα τρίποντο της δάφνης που πήγε ταμπλό και μέσα και ενώ η διαφορά ήταν στο +5 .
gspara
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1
Δεν υπαρχει αλλο αποτελεσμα για την Δαφνη μετα την προσγειωση της πρεμιερας.

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 1
Οι ομαδες που πετυχαν τις πιο απροσμενες νικες.

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1
Ασχημο ξεκινημα και για τις δυο ομαδες.Αν ειναι καλα και πληρης η ΕΦΟΑ δεν θα εχει προβλημα.

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
Πονταρω στην εδρα του Αχιλλεα που εχει καλη ομαδα.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
Προβαδισμα στην δυνατη Αμιλλα,χωρις ομως να εχω εικονα απο Αθηναικο.

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
Λογικα ευκολα.

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
Και εδω ξεκαθαρο φαβορι.

Φουλ του ασσου....να δουμε αν σπασει καποιο(α).
VAMVA28
[quote name='gspara' date='Oct 15 2014, 12:18 ' post='689503']
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1
Η ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ Κ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 1
ΑΝ Κ Ο ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΞΗ ΠΙΣΤΕΥΩ Ο ΚΑΡΕΑΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1
ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ Η ΕΦΟΑ Κ ΚΑΛΗ ΕΔΡΑ

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΔΡΑ

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΙ

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΕΥΚΟΛΑ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΡΟΣΤΕΡ

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
ΑΝ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ Κ ΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΙΚΡΟΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΩΝ
filologos
Χαιρετισματα στο φορουμ..Ας δωσω και γω το πρωτο μου ποστ icon_wave.gif

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1
Ειναι καλη ομαδα και λογικα το φαβορι για ανοδο

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. no bet

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1
Πιστευω στην εδρα της θα κερδισει

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
Νικη βλεπω για τον Αχιλλεα στην εδρα του με λιγη δυσκολια ομως..

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
Θα το παρει η Αμιλλα αν και δυσκολα

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
Το αλλο φαβορι για ανοδο..Πιστευω θα κερδισει ευκολα

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
Δεν ειναι σε φεγγαρι η Ολυμπιαδα




filologos
Χαιρετισματα στο φορουμ..Ας δωσω και γω το πρωτο μου ποστ icon_wave.gif

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1
Ειναι καλη ομαδα και λογικα το φαβορι για ανοδο

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. no bet

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1
Πιστευω στην εδρα της θα κερδισει

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
Νικη βλεπω για τον Αχιλλεα στην εδρα του με λιγη δυσκολια ομως..

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
Θα το παρει η Αμιλλα αν και δυσκολα

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
Το αλλο φαβορι για ανοδο..Πιστευω θα κερδισει ευκολα

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
Δεν ειναι σε φεγγαρι η Ολυμπιαδα
doctor_dru
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 2

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
teopol
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1
Πολυ δυσκολο παιχνιδι, θελουμε τη νικη

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 2
θα παω με τον θριαμβο, εχει ρυθμο κ ειναι σκληρη ομαδα

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
και εδω με τους φιλοξενουμενους..

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
δεν εχω δει καμια απο τις 2 ομαδες,παω με εδρα

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
πολυ καλη ομαδα η αμιλλα θα παω με εδρα κ εμπειρια

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
επισης πολυ δυνατη η παλατιανη κ εδω εδρα

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
ενισχυμενη και πολυ δυνατη ομαδα ο νικηφορος..

καλη αγωνιστικη με υγεια σε ολους!
Paragodas
Καλημέρα σε όλο το forum!!να δώσω κι εγώ τα δικά μου προγνωστικάαααα!! Λοιπόν:

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1 Θα πάω με την έδρα.


ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 1 το πήρε το παιχνίδι του ο Θρίαμβος δεν πιστεύω οτι θα κερδίσει πάλι.


ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1 Δε νομίζω οτι ο ΠΕΡΙΣΣΟΣ θα κερδίσει μέσα στην ΕΦΟΑ.


ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1 Πάω με την έδρα από έμπνευση.


ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1 εύκολααα

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1 χωρίς να ξέρω κανέναν από τους 2 όμως.

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2 θα πιστέψω στην Ολυμπιάδα εδώ. με ένα καλό παιχνίδι θα πάρει το 2πλό.


καλά παιχνίδια να έχουμε!!!
VAMVA28
[quote name='teopol' date='Oct 16 2014, 11:34 ' post='689610']
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1
Πολυ δυσκολο παιχνιδι, θελουμε τη νικη

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
ενισχυμενη και πολυ δυνατη ομαδα ο νικηφορος..

ΕΛΕΓΑ Κ ΕΓΩ ΧΑΘΗΚΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ....ΤΕΟΡΟL ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ?ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΡΥΦΕΣ ΑΤΟΜΙΚΕΣ......ΤΟΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΦΙΛΕ Κ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ
teopol
QUOTE(VAMVA28 @ Oct 16 2014, 11:59 ) *
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1
Πολυ δυσκολο παιχνιδι, θελουμε τη νικη

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
ενισχυμενη και πολυ δυνατη ομαδα ο νικηφορος..

ΕΛΕΓΑ Κ ΕΓΩ ΧΑΘΗΚΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ....ΤΕΟΡΟL ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ?ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΡΥΦΕΣ ΑΤΟΜΙΚΕΣ......ΤΟΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΦΙΛΕ Κ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ



ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ αυτος εισαι...!!εδω ειμαι κ παρακολουθω..δεν χανομαι να ξερεις!! wink.gif !! κοντος ψαλμος αληλλουια..το βραδακι..!σε περιμενω για σουβλακια μετα!!

filologos
Καρέας - Θρίαμβος 69-78

Καλύτερος ο Θρίαμβος και δικαια πηρε την νικη. Εξαιρετικοι το διδυμο Τατα - Καρακωστας και με την βοηθεια του Λουλουδη κρατησαν το ματς στο τελος οπου πιεζε ο Καρεας.Εξαιρετικη αμυνα απ τον Θριαμβο εκτος απο μερικα σημεια οπου χαναν και πολλα ριμπαουντ. Δικαια πιστευω παραπονα εχουν οι φιλοξενουμενοι για τον εναν διαιτητη που εφερε τον Καρεα στην ισοφαριση.
Απο τον Καρεα ξεχωρισε το 7(καλος σουτερ) και οι δυο ψηλοι του.
Ωραιο το νεο γηπεδο του Βυρωνα και μπασκετικο.Συγχαρητηρια και στις 2 ομαδες και καλη συνεχεια.
gspara
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΤΥΦΩΝ ΑΣ 59 – 50
ΑΟ ΚΑΡΕΑ – ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 69 – 78
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ – ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 76 – 67
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ – ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 49 – 62
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 54 – 51
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ – ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 84 – 75
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 76 – 59


ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 54-51
Άμιλλα (Μακρής): Καβούρης 27 (1), Παπαγιαννόπουλος 7 (1), Καμπίτης 4, Κοκλώνης 8, Χύτας 2, Μιχαλόπουλος 1, Τσάτσουκ 4, Μπελεσάκος 1.
Αθηναϊκός (Χατζηγιαννάκος): Θωμάς 3 (1), Πασσάς 2, Κοκκορόγιαννης 4, Νικολάου 16, Γρυπάρης 12 (1), Χρηστίδης 3, Φειδάς 5 (1), Πιτσούλης 3 Κουλουριώτης 3.
VAMVA28
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ 75-59

ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ.
ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΑΠΕΙΛΗΘΗΚΑΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΗ ΟΜΑΔΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΜΗΣΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΙΧΤΕΣ ΜΟΥ Κ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ(ΤΟ ΦΑΒΟΡΙ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΛΟΓΟ ΡΟΣΤΕΡ)ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΤΥΦΩΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.TEOPOL ΚΡΥΦΟ ΧΑΡΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΧΕ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ....
loufer
QUOTE(VAMVA28 @ Oct 17 2014, 12:03 ) *
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ 75-59

ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ.
ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΑΠΕΙΛΗΘΗΚΑΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΗ ΟΜΑΔΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΜΗΣΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΙΧΤΕΣ ΜΟΥ Κ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ(ΤΟ ΦΑΒΟΡΙ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΛΟΓΟ ΡΟΣΤΕΡ)ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΤΥΦΩΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.TEOPOL ΚΡΥΦΟ ΧΑΡΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΧΕ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ....


Ρε παιδιά ποιο είναι αυτό το περίφημο ρόστερ της Δάφνης Δαφνίου που γίνεται μνεία τόσο καιρό και γράφεται ότι είναι το απόλυτο φαβορί για την άνοδο?
VAMVA28
[quote name='loufer' date='Oct 17 2014, 15:02 ' post='689792']
Ρε παιδιά ποιο είναι αυτό το περίφημο ρόστερ της Δάφνης Δαφνίου που γίνεται μνεία τόσο καιρό και γράφεται ότι είναι το απόλυτο φαβορί για την άνοδο?


ΤΑΣΟΥΛΑΣ Α ΕΣΚΑ
ΤΣΑΤΣΑΝΗΣ Α ΕΣΚΑ
ΓΚΙΝΗΣ Α ΕΣΚΑ
ΣΚΟΥΤΑΡΗΣ Α ΕΣΚΑ
ΒΟΙΔΗΛΟΣ Α ΕΣΚΑ
ΡΩΗΣ Α ΕΣΚΑ
ΚΑΡΤΣΩΝΑΚΗΣ Α ΕΣΚΑ
Κ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ Κ ΜΑΟΥΝΗ ΠΟΛΙΤΗ ΡΙΓΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑΚΗ....ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?

K ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΘΗΤΕΙΑ ΣΕ Β Κ Γ ΕΘΝΙΚΗ.
SpIlIoS3pts
QUOTE(VAMVA28 @ Oct 17 2014, 15:20 ) *
Ρε παιδιά ποιο είναι αυτό το περίφημο ρόστερ της Δάφνης Δαφνίου που γίνεται μνεία τόσο καιρό και γράφεται ότι είναι το απόλυτο φαβορί για την άνοδο?


ΤΑΣΟΥΛΑΣ Α ΕΣΚΑ
ΤΣΑΤΣΑΝΗΣ Α ΕΣΚΑ
ΓΚΙΝΗΣ Α ΕΣΚΑ
ΣΚΟΥΤΑΡΗΣ Α ΕΣΚΑ
ΒΟΙΔΗΛΟΣ Α ΕΣΚΑ
ΡΩΗΣ Α ΕΣΚΑ
ΚΑΡΤΣΩΝΑΚΗΣ Α ΕΣΚΑ
Κ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ Κ ΜΑΟΥΝΗ ΠΟΛΙΤΗ ΡΙΓΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑΚΗ....ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?

K ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΘΗΤΕΙΑ ΣΕ Β Κ Γ ΕΘΝΙΚΗ.


ΡΩΗΣ Δ' ΕΣΚΑ VAMVA! AOXOAOXAOXAOXAA!
loufer
QUOTE(SpIlIoS3pts @ Oct 17 2014, 16:06 ) *
ΡΩΗΣ Δ' ΕΣΚΑ VAMVA! AOXOAOXAOXAOXAA!


Και από τον Θρίαμβο γιατί έχασαν??? Έχει καλύτερους μήπως?
BOULIC
QUOTE (loufer @ Oct 17 2014, 15:02 ) *
Ρε παιδιά ποιο είναι αυτό το περίφημο ρόστερ της Δάφνης Δαφνίου που γίνεται μνεία τόσο καιρό και γράφεται ότι είναι το απόλυτο φαβορί για την άνοδο?


ΤΑΣΟΥΛΑΣ Α ΕΣΚΑ
ΤΣΑΤΣΑΝΗΣ Α ΕΣΚΑ
ΓΚΙΝΗΣ Α ΕΣΚΑ
ΣΚΟΥΤΑΡΗΣ Α ΕΣΚΑ
ΒΟΙΔΗΛΟΣ Α ΕΣΚΑ
ΡΩΗΣ Α ΕΣΚΑ
ΚΑΡΤΣΩΝΑΚΗΣ Α ΕΣΚΑ
Κ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ Κ ΜΑΟΥΝΗ ΠΟΛΙΤΗ ΡΙΓΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑΚΗ....ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?

K ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΘΗΤΕΙΑ ΣΕ Β Κ Γ ΕΘΝΙΚΗ.


Παιδια γεια σας.
επειδή μας έχετε ζαλίσει με το ροοστερ της Δαφνης δόστε βαση:

Τασούλας: ρολίστας στην Α
Τσατσάνης: Ολίγον τι άμπαλος
Γκίνης: πέρσυ μετά τα χριστούγενα ηταν εξω
Σκούταρης: απλα καλός
Βοιδηλος: επαιζε 5 λεπτα στην Α
Ροης: επαιζε Δ' εσκα
Καρτσωνακης: και αυτος μιση χρονια εξω και την αλλη μιση δεν ακουμπαγε...

Οι Μαουνης, Πολιτης, Ριγγας κτλ με εξερεση περσυ, μια ζωη επαιζαν για να σωθουν στη Β

Για πειτε μου τωρα, που ειναι το τρομερο ροστερ που ολο λετε; Δεν θελω να προσβαλω κανεναν αλλα αυτη ειναι η αληθεια. Για μενα ειναι μια απλα καλη ομαδα στη Β και τιποτα περισοτερο. Οπως υπαρχουν πολλες τετοιες στη κατηγορια. Νικηφορος και Παλατιανη ειναι πιο δυνατες ομαδες εκει θα ειναι οι δυο θεσεις την ανοδου.
Παντως θα γινει δυνατο πρωταθλημα φετος στη κατηγορια.
filologos
QUOTE (loufer @ Oct 17 2014, 16:21 ) *
Και από τον Θρίαμβο γιατί έχασαν??? Έχει καλύτερους μήπως?


Απο τον Θριαμβο εχασε γιατι επαιξε καλυτερα ο Θριαμβος στο συγκεκριμενο ματς. Το φαβορι το λεμε απλα επειδη εχει ισως περισσοτερες επιλογες στον παγκο μαζι με την Παλατιανη. Τωρα μπασκετ ειναι και τα παιχνιδια κρινονται στο γηπεδο και οχι οταν θεωρουμε καποιον φαβορι.
loufer
QUOTE(filologos @ Oct 17 2014, 20:20 ) *
Απο τον Θριαμβο εχασε γιατι επαιξε καλυτερα ο Θριαμβος στο συγκεκριμενο ματς. Το φαβορι το λεμε απλα επειδη εχει ισως περισσοτερες επιλογες στον παγκο μαζι με την Παλατιανη. Τωρα μπασκετ ειναι και τα παιχνιδια κρινονται στο γηπεδο και οχι οταν θεωρουμε καποιον φαβορι.


Η ερώτησή μου ήταν ρητορική
Εκεί θέλω να καταλήξω, μια καλά δουλεμένη κ προπονημένη ομάδα μπορεί να κάνει αξιόλογη πορεία χωρίς να έχει τα μεγάλα ονόματα, απλά να διαθέτει λύσεις στον πάγκο. Πλέον η διαφορά της Α με τη Β εσκα δεν ειναι μεγάλη...μην τρελαθούμε...Το πρωτάθλημα είναι μεγάλο, κάθε αγωνιστική κρύβει και εκπλήξεις εάν πας με υπεροψία να κερδίσεις. Εχουν συμβεί στο παρελθον απιστευτα πραγματα, ο τελευταιος να κερδιζει τον δευτερο και να χανεται ανοδος την τελευταια αγωνιστικη. Οποιος ειναι σοβαρος και σεβεται τον αντιπαλο του, αυτος θα κανει ΤΑΜΕΙΟ στο τελος!
filologos
QUOTE (loufer @ Oct 17 2014, 23:28 ) *
Η ερώτησή μου ήταν ρητορική
Εκεί θέλω να καταλήξω, μια καλά δουλεμένη κ προπονημένη ομάδα μπορεί να κάνει αξιόλογη πορεία χωρίς να έχει τα μεγάλα ονόματα, απλά να διαθέτει λύσεις στον πάγκο. Πλέον η διαφορά της Α με τη Β εσκα δεν ειναι μεγάλη...μην τρελαθούμε...Το πρωτάθλημα είναι μεγάλο, κάθε αγωνιστική κρύβει και εκπλήξεις εάν πας με υπεροψία να κερδίσεις. Εχουν συμβεί στο παρελθον απιστευτα πραγματα, ο τελευταιος να κερδιζει τον δευτερο και να χανεται ανοδος την τελευταια αγωνιστικη. Οποιος ειναι σοβαρος και σεβεται τον αντιπαλο του, αυτος θα κανει ΤΑΜΕΙΟ στο τελος!


Εχεις δικιο..και αυτο ειναι η μαγεια του μπασκετ.Ο καθενας μπορει να κερδισει τον καθενα.Οσο για τις ομαδες μετα τον 1ο γυρο θα εχουμε μια καλυτερη εικονα.
VAMVA28
[quote name='SpIlIoS3pts' date='Oct 17 2014, 16:06 ' post='689802']
ΡΩΗΣ Δ' ΕΣΚΑ VAMVA! AOXOAOXAOXAOXAA!


file moy kale o rwis exei paiksei b ethiki min mperdeuesai.

[quote name='BOULIC' date='Oct 17 2014, 17:09 ' post='689808']
Παιδια γεια σας.
επειδή μας έχετε ζαλίσει με το ροοστερ της Δαφνης δόστε βαση:

Τασούλας: ρολίστας στην Α
Τσατσάνης: Ολίγον τι άμπαλος
Γκίνης: πέρσυ μετά τα χριστούγενα ηταν εξω
Σκούταρης: απλα καλός
Βοιδηλος: επαιζε 5 λεπτα στην Α
Ροης: επαιζε Δ' εσκα
Καρτσωνακης: και αυτος μιση χρονια εξω και την αλλη μιση δεν ακουμπαγε...

Οι Μαουνης, Πολιτης, Ριγγας κτλ με εξερεση περσυ, μια ζωη επαιζαν για να σωθουν στη Β

Για πειτε μου τωρα, που ειναι το τρομερο ροστερ που ολο λετε; Δεν θελω να προσβαλω κανεναν αλλα αυτη ειναι η αληθεια. Για μενα ειναι μια απλα καλη ομαδα στη Β και τιποτα περισοτερο. Οπως υπαρχουν πολλες τετοιες στη κατηγορια. Νικηφορος και Παλατιανη ειναι πιο δυνατες ομαδες εκει θα ειναι οι δυο θεσεις την ανοδου.
Παντως θα γινει δυνατο πρωταθλημα φετος στη κατηγορια.




ok aderfe na sou pw.tasoula meso oro panw apo 10 pontoys stin a eska persi.
tsatsanis poly kalo playmaker kata tin gnwmi moy.
gkinis nomizw apo toys kalyteroys skorer stin katigoria.
skoytaris poly kalos paixtis ektos k an ton thes esy gia a1.
voidilos mporei na se skotwsei an vrethei stin mera toy(imastan sympaixtes)
rwis ena dialima ekane stin d eska gia dikoys toy logoys
kartswnakis tin misi xronia poy itan mesa pws itan den moy les.
k gia toys alloys poy les file moy den nomizw na toys les kakoys...

oso gia tis alles omades poy eipes pws krinei oti einai kalyteroi apo tin dafni?
denny
Και παιχτες να μην εχει (-που εχει-), εχει προπονητη. Γιατι πολλοι ξεχνανε να παρουν! Στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο!
BROWN
QUOTE(denny @ Oct 18 2014, 21:48 ) *
Και παιχτες να μην εχει (-που εχει-), εχει προπονητη. Γιατι πολλοι ξεχνανε να παρουν! Στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο!

Ρε παιδιά θα συμφωνήσω με τον φίλο που είπε " τί έγινε στον Θρίαμβο"?
Όντως έχουμε ζαλιστεί απο τους παιχταράδες και τους προπονηταράδες. Για εμένα ο προπονητής του Θρίαμβου (που δεν ξέρω καν το όνομα του) όπως και η ομάδα του έκαναν το μπάμ . Μπράβο τους.
Μην συζητάμε συνέχεια για ΡΌΣΤΕΡ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ. Αυτά τα δείχνουμε στο γήπεδο και η Δάφνη μέχρι τώρα είναι μόνο στα λόγια. Θα περιμένουμε να δούμε την Πέμπτη στον Νικηφόρο μήπως αλλάξει προς το καλύτερο .
Δεν πρέπει να αναφέρεσαι όμως έτσι για τις άλλες ομάδες διότι όλοι προσπαθούν για το άθλημα.
Και κάτι τελευταίο
Εάν είχε τόσο super προπονητή και super παίχτες έπρεπε να φύγει με το ροζ φύλλο στον πρώτο αγώνα. Όλα τα άλλα είναι λόγια rolleyes.gif .
VAMVA28
[quote name='BROWN' date='Oct 18 2014, 23:10 ' post='689977']
Ρε παιδιά θα συμφωνήσω με τον φίλο που είπε " τί έγινε στον Θρίαμβο"?
Όντως έχουμε ζαλιστεί απο τους παιχταράδες και τους προπονηταράδες. Για εμένα ο προπονητής του Θρίαμβου (που δεν ξέρω καν το όνομα του) όπως και η ομάδα του έκαναν το μπάμ . Μπράβο τους.
Μην συζητάμε συνέχεια για ΡΌΣΤΕΡ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ. Αυτά τα δείχνουμε στο γήπεδο και η Δάφνη μέχρι τώρα είναι μόνο στα λόγια. Θα περιμένουμε να δούμε την Πέμπτη στον Νικηφόρο μήπως αλλάξει προς το καλύτερο .
Δεν πρέπει να αναφέρεσαι όμως έτσι για τις άλλες ομάδες διότι όλοι προσπαθούν για το άθλημα.
Και κάτι τελευταίο
Εάν είχε τόσο super προπονητή και super παίχτες έπρεπε να φύγει με το ροζ φύλλο στον πρώτο αγώνα. Όλα τα άλλα είναι λόγια


paidia sxetika yparxei k i leksi poy legetai gkela.ayto egine k me ton thriaymvo.tha to deite stin poreia....



BOULIC
ok aderfe na sou pw.tasoula meso oro panw apo 10 pontoys stin a eska persi.
tsatsanis poly kalo playmaker kata tin gnwmi moy.
gkinis nomizw apo toys kalyteroys skorer stin katigoria.
skoytaris poly kalos paixtis ektos k an ton thes esy gia a1.
voidilos mporei na se skotwsei an vrethei stin mera toy(imastan sympaixtes)
rwis ena dialima ekane stin d eska gia dikoys toy logoys
kartswnakis tin misi xronia poy itan mesa pws itan den moy les.
k gia toys alloys poy les file moy den nomizw na toys les kakoys...

oso gia tis alles omades poy eipes pws krinei oti einai kalyteroi apo tin dafni?
[/quote]

Φίλε όλα αυτά που λες ειναι ''κατα τη γνωμη σου'' ''νομιζεις'' κτλ οπως λες.
Εγω αυτα που ειπα ηταν με στοιχεια απο τη περσυνη χρονια, στην οποια αυτοι περισοτεροι αυτοι παιχτες δεν υπηρχαν, αν εβλεπες αγονες.

VAMVA28

Φίλε όλα αυτά που λες ειναι ''κατα τη γνωμη σου'' ''νομιζεις'' κτλ οπως λες.
Εγω αυτα που ειπα ηταν με στοιχεια απο τη περσυνη χρονια, στην οποια αυτοι περισοτεροι αυτοι παιχτες δεν υπηρχαν, αν εβλεπες αγονες.


ok file o xronos tha deiksei.alla gia tis alles omades poy anaferthikan exoyn kalyteroys paixtes?gia to roster toys milame.nai kata tin gnwmh moy milaw
gspara
SpIlIoS3pts
Αύριο η Δάφνη χάνει μέσα στον Νικηφόρο, θυμηθείτε με...
gspara
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ 1
Ηρθε η ωρα για την πρωτη νικη.

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
Η ΕΦΟΑ εχει την εμπειρια και την ποιοτητα αλλα θα παω με το μομεντουμ των γηπεδουχων που δειχνουν δυνατοι.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 1
Χωρις νικη και οι δυο ομαδες.Παω με την εδρα.

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
Παρα τα προβληματα ο Γερακας δειχνει να εχει μεταλλο.

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2
Ανωτερη η Παλατιανη και μεσα στα φαβορι.

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2
Αλλες δυο ομαδες χωρις νικη.Πιστευω η Ολυμπιαδα θα ανακαμψει.

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
Το μεγαλο ντερμπι της αγωνιστικης.Ακομα δεν εχει παιξει αναλογα με τις προσδοκιες η Δαφνη αλλα θεωρω οτι ειναι το πρωτο φαβορι.
Paragodas
Καλημέρααααα σε όλους,!!!!! Καλά τα πήγαμε την προηγούμενη εβδομάδα με τις προβλέψεις....χχιχιχι για να δούμε τώρα τι θα γίνει: Βλέπω αρκετά derby αυτή την αγωνιστική,..!!!!

ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ 1 Πιστεύω η έδρα θα πάρει νίκη εδώ.


ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2Περίεργο παιχνίδι. Δείχνει δυνατή η Δάφνη αλλά και η ΕΦΟΑ είναι έμπειρη ομάδα και μπορεί να κάνει και την έκπληξη. Θα ποντάρω σε αυτήν.


ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 1 Λογικά θα το πάρει η έδρα αλλά δεν θα εκπλαγώ και αν το πάρει ο Αχιλλέας. Πιστεύω οτι αυτό το παιχνίδι θα κριθεί στο ποιος το θέλει περισσότερο.

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2 Θα ποντάρω στο 2 πιο πολύ από ένστικτο.


ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2 Εδώ θα ακουλουθήσω τον φίλο gspara.


ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1 Δεν βλέπω την Ολυμπιάδα να ανακάμπτει και ειδικά εκτός έδρας.


ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1 Θα πάω με την έδρα. Είναι derby και πιστεύω θα επικρατήσει η έδρα.

Καλά παιχνίδια σε όλους...Χωρίς τραυματισμούς...
teopol
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ 1 Θεωρω πως ειναι καλη ομαδα ο τυφωνας και ειδικα στην εδρα τ δεν θα χασει 2η φορα σε 3 αγωνες..

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1 Δυσκολη εδρα, σκληρη ομαδα..Οσοι περασουν απο εκει θα περασουν δυσκολα

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 1 δεν εχω δει καποια ομαδα απο αυτες οποτε παω με εδρα

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2 θα παω με την εμπειρια..παπαjohn και μιχαλοπουλο!!


ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2 αν και μαχητικοι ανεκαθεν οι γηπεδουχοι πιστευω η παλατιανη θα κερδισει


ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2 θα παω με την ολυμπιαδα..ετσι απο ενστικτο!


ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2 Εμεις παμε να κερδισουμε οπως σε καθε παιχνιδι, σεβομενοι παντα τον αντιπαλο μας και δη τον νικηφορο που ειναι μια παρα πολυ καλη κ δυνατη ομαδα. Ας κερδισει ο καλυτερος..!! Vamva28 ξερω με περιμενες να γραψω πρωτος για αυτο κ σ εκανα τη χαρη!! wos_sport4.gif
filologos
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ 1
Καιρος για τη πρωτη του νικη

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
Ο σοβαρος Θριαμβος μπορει να το παρει στη δυνατη εδρα του


ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 1
Αμφιρροπο ματς.Παμε με την εδρα.

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
Θα το παρει στην εδρα του.

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2
Ανωτεροι οι φιλοξενουμενοι.

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
Ντερμπυ αναμενεται.Οριακα για την Κηφισια.

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
Το μεγαλο ντερμπυ.Θα πονταρω στους γηπεδουχους αν και αυτο το ματς θα το παρει αυτος που το θελει πιο πολυ.
VAMVA28
[quote name='teopol' date='Oct 23 2014, 11:56 ' post='690525']
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ 1 ΘΑ ΠΟΝΤΑΡΩ ΣΤΟΥΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΥΣ.

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1 ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ Ο ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΝΙΚΗ ΤΟΥ

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 1 ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΕΔΩ

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2 ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ


ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2 ΕΥΚΟΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2 ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ


ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1ΜΕΓΑΛΟ ΓΕΙΤΟΝΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ.ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΥΝΑΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΛΛΑ
ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΦΑΒΟΡΙ.ΤΕΟPOL ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ peace.gif
teopol
QUOTE(VAMVA28 @ Oct 23 2014, 13:21 ) *
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1ΜΕΓΑΛΟ ΓΕΙΤΟΝΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ.ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΥΝΑΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΛΛΑ
ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΦΑΒΟΡΙ.ΤΕΟPOL ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ peace.gif


Εδω εχεις κολλησει το "1" με την προταση να με παραπλανησεις κ μετα λες δεν μιλαω κ τετοια..δεν πειραζει...πες οτι θες!
VAMVA28
[quote name='teopol' date='Oct 23 2014, 14:08 ' post='690539']
Εδω εχεις κολλησει το "1" με την προταση να με παραπλανησεις κ μετα λες δεν μιλαω κ τετοια..δεν πειραζει...πες οτι θες!


ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΕ...... smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.