Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ Α' ΟΜΙΛΟΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
storm2
Αλλαγή έδρας

Ο αγώνας ΕΦΟΑ - Νικηφόρος (Δευτέρα 11/5 ) θα πραγματοποιηθεί στο Κλειστό του Αγίου Θωμά.
(Πληροφορίες για το Κλειστό του Αγίου Θωμά)
storm2
ΕΦΟΑ - Νικηφόρος 15-17 (τέλος πρώτης περιόδου)
leonkalf
QUOTE (storm2 @ May 11 2015, 21:50 ) *
ΕΦΟΑ - Νικηφόρος 15-17 (τέλος πρώτης περιόδου)

27-40 ημίχρονο
storm2
QUOTE (storm2 @ May 11 2015, 21:50 ) *
ΕΦΟΑ - Νικηφόρος 15-17 (τέλος πρώτης περιόδου)

ΕΦΟΑ - Νικηφόρος 27-40 (ημίχρονο)
Gkos
Τελικό στον Γερακα, 60-62 και η σειρα συνεχίζει. . .
storm2
QUOTE (storm2 @ May 11 2015, 22:23 ) *
ΕΦΟΑ - Νικηφόρος 27-40 (ημίχρονο)

ΕΦΟΑ - Νικηφόρος 36-45 (τέλος τρίτης περιόδου)
Gkos
Τελικό στον Αγιο Θωμα.
Ο Νικηφορος,παρα τα τρια φαουλ του Ασημενιου από τις αρχές της β περιόδου,δεν αγχώθηκε και έσπασε την εδρα σχετικά άνετα.
Παραπάνω θα σας πουν τα υπόλοιπα παιδια.

ΕΦΟΑ-Νικηφόρος 61-67 (16-17,27-40,36-45,61-67 )

*Μετα το "περιεργο" οι δυο ομαδες ομαδες που τερματισαν στις θεσεις 4-5 να έχουν τις από πάνω τους 2-0 ,παμε τώρα για την πληρη ανατροπή σε αμφότερες τις σειρές.
storm2


Κλειστό Αγ. Θωμα : Φωτογραφία από τον αγώνα ΕΦΟΑ - Νικηφόρος 61-67 (15-17, 12-23, 9-5, 25-22).
BOY
QUOTE (Gkos @ May 11 2015, 22:37 ) *
Τελικό στον Γερακα, 60-62 και η σειρα σπυνεχίζει. . .

Πηγα στον Γέρακα σήμερα. Αρκετός μπασκετικός κόσμος για την κατηγορία. Τεράστια ατμόσφαιρα . Πρώτη φορά είδα την Παλατιανη. Τρομερή ομάδα. Έκαναν καλό παιχνίδι αλλά αυτό που με ξάφνιασε ήταν το πάθος των παικτών και του προπονητή(νομίζω ότι δεν θα βγαίνει η φωνή του αύριο). Η τακτική και οι αλλαγές ήταν όλο το παιχνίδι. Παίκτες με πολύ πάθος.Μπραβο και στην ομάδα του Γέρακα για την μεγάλη προσπάθεια. Στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο ήταν μπροςτα η Παλατιανη αλλά ο Γερακας προςπαθουςε να το κλέψει και στο τέλος δεν τα καταφερε(κακή επιθεςη στα 5")Τέτοια παιχνίδια πρέπει να βλέπουμε μάγκες. Σίγουρα την Πέμπτη στην Παλατιανη και πιστεύω να δούμε ωραίο μπασκέτακι.
Swko10
Η άνοδος θα κριθεί σε Αγία Βαρβάρα και Ίλιον. Έχουμε τελικό στο δεύτερο όμιλο. (Β΄ ΕΣΚΑ)

Οι SPORTSOFFICERS είναι και πάλι παρόντες με τη ΄Β Εσκα. Η δεύτερη αγωνιστική των Play off είχε την αγωνία να παρατάσσεται στον πρώτο όμιλο, με την Πλατιανή και τον Νικηφόρο να παίρνουν τα διπλά που ήθελαν και να επιστρέφουν τις σειρές στις έδρες τους. Στο δεύτερο όμιλο, Αμπελόκηποι και Κουκάκι παρουσιάστηκαν πιο διαβασμένοι και νίκησαν τους αντιπάλους τους, δείχνοντας ικανοί να ανέλθουν στην Ά Εσκα και να συνεχίσουν και εκεί με μία καλή πορεία.

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/05/blog-post_21.html
Swko10
Γέρακας-Παλατιανή 60-62 το φινάλε. (VID)

Η αναμέτρηση που διεξήχθη εχθές στο Γέρακα, έσπασε καρδιές και είχε έντονο ενδιαφέρον και στα 40 λεπτά της αναμέτρησης. Οι SPORTSOFFICERS, έχουν τα τελευταία λεπτά του αγώνα και σας τα παρουσιάζουν στο παρακάτω video.

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/05/60-62-vid.html
loufer
Καταπληκτικό παιχνίδι εχθές, τρομερό πάθος για τη νίκη και από τις δύο ομάδες σε ένα κατάμεστο γήπεδο με τρομερό παλμό. Πραγματική γιορτή του μπάσκετ. Μπράβο στους συμπαίκτες μου για την τεράστια προσπάθεια και συγχαρητήρια στους αντιπάλους για τη νίκη τους. Ένα παιχνίδι ακόμα έμεινε, θα προσπαθήσουμε όπως πάντα να κάνουμε την ανατροπή.
Υ.Γ.: Θέλω να ευχαριστήσω και δημόσια το διαιτητικό δίδυμο Θεονά-Πολυχρόνη για την άψογη διαιτησία και συμπεριφορά τους. Έπαιξαν σημαντικό ρόλο στο να διεξαχθεί ένα καταπληκτικό παιχνίδι!!!
Gkos
QUOTE (loufer @ May 12 2015, 10:16 ) *
Καταπληκτικό παιχνίδι εχθές, τρομερό πάθος για τη νίκη και από τις δύο ομάδες σε ένα κατάμεστο γήπεδο με τρομερό παλμό. Πραγματική γιορτή του μπάσκετ. Μπράβο στους συμπαίκτες μου για την τεράστια προσπάθεια και συγχαρητήρια στους αντιπάλους για τη νίκη τους. Ένα παιχνίδι ακόμα έμεινε, θα προσπαθήσουμε όπως πάντα να κάνουμε την ανατροπή.
Υ.Γ.: Θέλω να ευχαριστήσω και δημόσια το διαιτητικό δίδυμο Θεονά-Πολυχρόνη για την άψογη διαιτησία και συμπεριφορά τους. Έπαιξαν σημαντικό ρόλο στο να διεξαχθεί ένα καταπληκτικό παιχνίδι!!!


Οπως υποσχέθηκα ,θα είμαι εκεί την Πέμπτη , να κάνουμε το διπλό. smiley.gif
loufer
QUOTE(Gkos @ May 12 2015, 18:09 ) *
Οπως υποσχέθηκα ,θα είμαι εκεί την Πέμπτη , να κάνουμε το διπλό. smiley.gif


Δηλαδή θα βγάλουμε και selfie???????
storm2
Swko10
Η μεγάλη ώρα έφτασε σε Αγία Βαρβάρα και Ίλιον (Β1 ΕΣΚΑ)


Η μεγάλη Πέμπτη έφτασε για τις ΕΦΟΑ, ΝΕΦΟ Νικηφόρο, Γέρακα και Παλατιανή οι οποίες θα παίξουν το τελευταίο τους χαρτί για την πρόκριση στο μεγάλο τελικό των play off. Νικηφόρος και Παλατιανή κατάφεραν να κάνουν το come back στις εκτός έδρας εξορμήσεις τους και τώρα υποδέχονται εντός έδρας τις ΕΦΟΑ και Γέρακα αντίστοιχα. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/05/1_14.html
leonkalf
Ημίχρονο στην Αγία Βαρβάρα 40-36 υπέρ ΝΕΦΟ.

Σημερα το ματς είναι καλύτερο από τα 2 προηγούμενα.
leonkalf
74-64 τελικό.

Νικηφόρος πέρασε στους τελικούς.
Και σήμερα ήταν καλύτερος.
gspara
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ-ΓΕΡΑΚΑΣ 69-63 (26-11,36-22,51-37,69-63).

Απροσμενα δραματικο φιναλε σε ενα ματς που η Παλατιανη ειχε το πανω χερι για 38 λεπτα με διαφορες 11-17 ποντων.

ΦΙΛΙΠΠΟΥ.....ΧΩΜΑΤΑΣ
ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ...ΒΑΣΙΛΑΚΟΣ
ΝΤΑΝΑΣ...ΠΑΝΤΑΖΗΣ
ΛΙΤΣΟΣ Χ.....ΜΠΑΤΣΟΣ
ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ...ΚΟΡΒΙΚΤΟΝ

Ο Γερακας ξεκινησε με 4 ζωνη και τον Χωματα βδελλα στον Φιλιππου με σκοπο να απομονωσει τον εγκεφαλο της Παλατιανης.
Του χαλασαν ομως τα σχεδια οι φουριοζοι Ντανας-Κακολυρης και η διαφορα εκτοξευτηκε στο 28-11 στις αρχες της β περιοδου.
Μοναδικος απειλητικος για τους φιλοξενουμενους ο Πανταζης.

Η Παλατιανη κατοπιν ειχε ενα νεκρο διαστημα περιπου 6 λεπτων.Ο Γερακας καταφερε να ριξει τον ρυθμο αλλα επιθετικα δεν κυκλοφορησε καλα την μπαλα και δεν ειχε υπομονη,με αποτελεσμα να μην μπορεσει να μειωσει περισσοτερο απο το 30-20.

Στην 3η περιοδο ο Γερακας μπηκε με διαθεση ανατροπης της εικονας του 1ου ημιχρονου.Του ελλειψε ομως το μακρινο σουτ,ενω ειχε αναγκαστικα τον Πανταζη στον παγκο με 4 φουλ.Ετσι η διαφορα δεν επεσε ποτε απο τους 11 ποντους.

Στην 4η περιοδο Λουφοπουλος-Αρτουσενκο ανεβασαν την αποδοση τους,αλλα οι γηπεδουχοι με τα 3ποντα του Κακολυρη καταφεραν να κρατανε διψηφια διαφορα.....65-52.

Στα τελευταια λεπτα ο Γερακας εκανε την υστατη προσπαθεια να κανει μια επικη ανατροπη και καταφερε με λειαπ του Λουφοπουλου, που εφυγε σαν λειζερ στον αιφνιδιασμο,να μειωσει με επιμερους 9-0 σε 65-61.
Λαθος του Φιλιππου στην επομενη φαση αλλα στο τελευταιο μισο λεπτο Λουφοπουλος-Αρτουσενκο αστοχησαν και το θριλερ δεν εγινε πιο δραματικο!!!!
Η Παλατιανη απο την γραμμη των βολων εφτασε στη νικη-προκριση.

Κορυφαιοι απο την Παλατιανη Κακολυρης-Ντανας και πολυ καλος ο Χαρης Λιτσος.
Απο τον ηρωικο Γερακα,πραγματικα συγκινητικοι Πανταζης-Λουφοπουλος-Αρτουσενκο.

Συγχαρητηρια στην Παλατιανη που καταφερε παρα το 0-2 να παρει την προκριση για τον τελικο,εκει που θα αντιμετωπισει τον Νικηφορο με μειονεκτημα εδρας(1-1).

Συγχαρητηρια και στον Γερακα που παρα τις αντιξοοτητες και τις δυσκολιες που αντιμετωπισε ολη την χρονια καταφερε να φανει ανταγωνιστικος και να δειξει και στο αποψινο παιχνιδι σπανια ψυχικα αποθεματα bball.gif bball.gif
storm2



Πέρασε στους Τελικούς ο Νικηφόρος. Νίκησε την ΕΦΟΑ 74-64.
http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/05/14/and/
petza16
1ον και μεσα απο το forum θελω να ζητησω συγνωμη χιλιες φορες απο το 10 του νικηφορου που σε ενα δυνατο σκριν του εκανα μεγαλη ζημια.Φυσικα και δεν το εκανα επιτηδες και δεν μπορω να το συνειδητοποιησω γιατι πανω απο ολα ειναι η υγεια ολων των παιδιων που μπαινουν στο γηπεδο.και παλι χιλια συγνωμη.
Στα μπασκετικαμο νεφο ηταν καλυτερος σε καποια διαστηματα σημερα και μας κερδισε.Εμεις δωσαμε και την ψυχη μας εγιναν ωραια παιχνιδια και ο κοσμοςπιστευω να εφυγε ικανοποιημενος.
Συγχαρητηρια στην ομαδα μου στην Εφοα καναμε μεγαλη προσπαθεια φετος αν και μερικα βασικα μας στελεχη δεν γυμναζοντουσαν καθολου λογω υποχρεωσεων.
Εμεις καναμε οτι καλυτερο μπορουσαμε και σιγουρα πιστευω οτι η χρονια πηγε παρα πολυ καλα σχετικα με τις προπονησεις που καναμε.
Ελπιζω να παιχτουν καλοι τελικοι και πανω απο ολα υγεια.Γιατι μην ξεχναμε το χομπυ μας κανουμε.
Διαιτητικα δεν θα μιλησω.
Τακης Αντωνοπουλος
BOY
QUOTE (gspara @ May 14 2015, 23:25 ) *
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ-ΓΕΡΑΚΑΣ 69-63 (26-11,36-22,51-37,69-63).

Απροσμενα δραματικο φιναλε σε ενα ματς που η Παλατιανη ειχε το πανω χερι για 38 λεπτα με διαφορες 11-17 ποντων.

ΦΙΛΙΠΠΟΥ.....ΧΩΜΑΤΑΣ
ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ...ΒΑΣΙΛΑΚΟΣ
ΝΤΑΝΑΣ...ΠΑΝΤΑΖΗΣ
ΛΙΤΣΟΣ Χ.....ΜΠΑΤΣΟΣ
ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ...ΚΟΡΒΙΚΤΟΝ

Ο Γερακας ξεκινησε με 4 ζωνη και τον Χωματα βδελλα στον Φιλιππου με σκοπο να απομονωσει τον εγκεφαλο της Παλατιανης.
Του χαλασαν ομως τα σχεδια οι φουριοζοι Ντανας-Κακολυρης και η διαφορα εκτοξευτηκε στο 28-11 στις αρχες της β περιοδου.
Μοναδικος απειλητικος για τους φιλοξενουμενους ο Πανταζης.

Η Παλατιανη κατοπιν ειχε ενα νεκρο διαστημα περιπου 6 λεπτων.Ο Γερακας καταφερε να ριξει τον ρυθμο αλλα επιθετικα δεν κυκλοφορησε καλα την μπαλα και δεν ειχε υπομονη,με αποτελεσμα να μην μπορεσει να μειωσει περισσοτερο απο το 30-20.

Στην 3η περιοδο ο Γερακας μπηκε με διαθεση ανατροπης της εικονας του 1ου ημιχρονου.Του ελλειψε ομως το μακρινο σουτ,ενω ειχε αναγκαστικα τον Πανταζη στον παγκο με 4 φουλ.Ετσι η διαφορα δεν επεσε ποτε απο τους 11 ποντους.

Στην 4η περιοδο Λουφοπουλος-Αρτουσενκο ανεβασαν την αποδοση τους,αλλα οι γηπεδουχοι με τα 3ποντα του Κακολυρη καταφεραν να κρατανε διψηφια διαφορα.....65-52.

Στα τελευταια λεπτα ο Γερακας εκανε την υστατη προσπαθεια να κανει μια επικη ανατροπη και καταφερε με λειαπ του Λουφοπουλου, που εφυγε σαν λειζερ στον αιφνιδιασμο,να μειωσει με επιμερους 9-0 σε 65-61.
Λαθος του Φιλιππου στην επομενη φαση αλλα στο τελευταιο μισο λεπτο Λουφοπουλος-Αρτουσενκο αστοχησαν και το θριλερ δεν εγινε πιο δραματικο!!!!
Η Παλατιανη απο την γραμμη των βολων εφτασε στη νικη-προκριση.

Κορυφαιοι απο την Παλατιανη Κακολυρης-Ντανας και πολυ καλος ο Χαρης Λιτσος.
Απο τον ηρωικο Γερακα,πραγματικα συγκινητικοι Πανταζης-Λουφοπουλος-Αρτουσενκο.

Συγχαρητηρια στην Παλατιανη που καταφερε παρα το 0-2 να παρει την προκριση για τον τελικο,εκει που θα αντιμετωπισει τον Νικηφορο με μειονεκτημα εδρας(1-1).

Συγχαρητηρια και στον Γερακα που παρα τις αντιξοοτητες και τις δυσκολιες που αντιμετωπισε ολη την χρονια καταφερε να φανει ανταγωνιστικος και να δειξει και στο αποψινο παιχνιδι σπανια ψυχικα αποθεματα bball.gif bball.gif

Έτσι ακριβώς ήταν το παιχνίδι σήμερα. Γεμάτο γήπεδο και πολύ ωραία ατμόσφαιρα από τους οπαδούς της Παλατιανης.Δυνατο ματς αλλά η Παλατιανη ήταν καλύτερη σε όλο το παιχνίδι.Πολυ καλή χημεία είχαν οι παίκτες της και πολύ καλές κινήσεις από τον προπονητή της.Δικαια στον τελικό.Ο ΓΕρακας φιλότιμος και παθιασμένος αλλά δεν τα κατάφερε.Συγχαρητηρια και στις δυο ομάδες.Στον τελικό δυστυχώς δεν θα είμαι στο πρώτο ματς αλλά στο δεύτερο θα είμαι παρόν και πιστεύω να μας δώσουν καλό θέαμα οι ομάδες.
Swko10
Με ανατρεπτικό come back Νικηφόρος - Παλατιανή στον τελικό(Β΄ ΕΣΚΑ)
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ

Την ολική ανατροπή κατάφεραν να ολοκληρώσουν ΝΕΦΟ Νικηφόρος και Νέοι Παλατιανής οι οποίοι προκρίθηκαν πανηγυρικά στους τελικούς των play off της Β΄ ΕΣΚΑ. Να θυμίσουμε ότι Νικηφόρος και Παλατιανή βρισκόντουσαν πίσω με 2 νίκες διαφορά και κατάφεραν να κάνουν το τρομερό come back απέναντι σε ΕΦΟΑ και Γέρακα αντίστοιχα. Η σειρά των τελικών ανάμεσα σε Νικηφόρο και Παλατιανή θα ξεκινήσει από το 1-1, καθώς οι δύο ομάδες κατάφεραν από μια νίκη στις μεταξύ τους αναμετρήσεις στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος στον 1ο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών. SPORTSOFFICERS -Mαριάννα

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/05/come-back.html
loufer
Τέλος διαδρομής, τα δώσαμε όλα σε αυτή τη σειρά, δυστυχώς μείναμε από δυνάμεις, άξια η Παλατιανή στον τελικό, μπράβο στα παιδιά. Μια μικρή αναδρομή για τα πεπραγμένα της φετεινής χρονιάς, ελπίζω να μην σας κουράσω, απλά νομίζω ότι πρέπει να ειπωθούν κάποια πράγματα.
Ξεκινήσαμε τέλη Αυγούστου την προετοιμασία με τον κόουτς Σουρμελή κάτω από απίστευτες αντίξοες συνθήκες. Μέχρι και 1 εβδομάδα πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα κάναμε από 1-2 προπονήσεις την εβδομάδα στο κλειστό. Προσπαθούσαμε εις μάτην να βγάλουμε άκρη με τον υπεύθυνο της αθλητικής αρχής κ. Σπηλιωτόπουλο, με το Δήμαρχο κ. Ζούτσου, με την ομάδα του βόλλει με την άλλη ομάδα του μπάσκετ... Στου κουφού την πόρτα...Ο Δήμος Γέρακα-Παλλήνης έχει 4 κλειστά γυμναστήρια, αλλά οι υπεύθυνοι είναι τόσο άσχετοι και ανίδεοι που κατάφεραν και μας έδωσαν 5 ώρες την εβδομάδα για προπόνηση και από 15 ώρες στο βόλλει και στον Κρόνο Γέρακα (ομάδα Δ Έσκα!!!). Ο Γ.Σ. Παλλήνης ένα κλειστό για την πάρτη του και ο Άγιος Νικόλαος Παλλήνης επίσης άλλο ένα κλειστό για την πάρτη του. Αποτέλεσμα να υπάρχει εκνευρισμός μεταξύ μας, να σκεφτόμαστε να μην κατέβουμε καν, να αποχωρήσει ο Σουρμελής 10 μέρες πριν το πρωτάθλημα. Ευτυχώς, μέσω γνωριμίας του συμπαίκτη μου Βασίλη Τσεκούρα, ανέλαβαν την ομάδα ο Χρήστος Φαρμάκης (με τον Αλέξη Καρατζά να βοηθάει όποτε μπορούσε γιατί είχε και το Μαρούσι). Σημειωτέον ο Φαρμάκης έπαιρνε μόνο τις βενζίνες του!!! Οι ώρες προπονήσεων τραγικές. Τρίτη 5:30, Τετάρτη 22:00. Ξεκινήσαμε δυνατά το πρωτάθλημα, μας πείσμωσαν οι αντιξοότητες και ο πόλεμος που δεχόμασταν. Οι κόουτς έκαναν εξαιρετική δουλειά, εδραιωθήκαμε στην 5άδα. Τέλη Γενάρη, αρχές Φεβρουαρίου νομίζω αποχώρησαν οι κόουτς για προσωπικούς λόγους, βρεθήκαμε πάλι στην κόψη του ξυραφιού. Βρέθηκαν να μας αναλάβουν ο Δημήτρης Φράτας με το Γιώργο Καρακώστα έναντι πάλι πενιχρής αμοιβής, είμαι σίγουρος ότι μπήκαν μέσα κιόλας!!! Οι συνθήκες πάλι δύσκολες, ο Φράτας μας έκανε μια προπόνηση γιατί είναι βοηθός στο Φάρο Κερατσινίου και ο ο Καρακώστας άλλη μία. Τελικά φτάσαμε εκεί που φτάσαμε.
Αφήνω στο τέλος τις τρεις σημαντικότερες μεταβλητές της εξίσωσης.
1. Τους συμπαίκτες μου. Τρέφω απεριόριστο σεβασμό και αγάπη απέναντί τους. Είμασταν μια γροθιά και ο καθένας από αυτούς έκανε τρομερές θυσίες και έδωσε όλο του το είναι για να κάνουμε αυτή την πορεία. Να ξέρουν ότι ΟΛΟΙ έχουν μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου. Είμαι υπερήφανος που έζησα αυτή τη χρονιά μαζί τους!!!
2. Ο πατέρας μου και πρόεδρος της ομάδας. 72 χρονών πλέον, πάντα δίπλα μας, έχει δώσει τα πάντα για αυτή την ομάδα και δυστυχώς είναι ΜΟΝΟΣ του σε όλο αυτό το εγχείρημα, κάνοντας τρομερές θυσίες!
3. Η γυναίκα μου και η μικρή μου κόρη που με στήριζαν και υπέμεναν μερικές φορές τις γκρίνιες μου και τη στεναχώρια μου smile.gif
Gkos


77.gif 77.gif 77.gif
LordOfTheCourts
QUOTE(loufer @ May 15 2015, 10:04 ) *
Τέλος διαδρομής, τα δώσαμε όλα σε αυτή τη σειρά, δυστυχώς μείναμε από δυνάμεις, άξια η Παλατιανή στον τελικό, μπράβο στα παιδιά. Μια μικρή αναδρομή για τα πεπραγμένα της φετεινής χρονιάς, ελπίζω να μην σας κουράσω, απλά νομίζω ότι πρέπει να ειπωθούν κάποια πράγματα.
Ξεκινήσαμε τέλη Αυγούστου την προετοιμασία με τον κόουτς Σουρμελή κάτω από απίστευτες αντίξοες συνθήκες. Μέχρι και 1 εβδομάδα πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα κάναμε από 1-2 προπονήσεις την εβδομάδα στο κλειστό. Προσπαθούσαμε εις μάτην να βγάλουμε άκρη με τον υπεύθυνο της αθλητικής αρχής κ. Σπηλιωτόπουλο, με το Δήμαρχο κ. Ζούτσου, με την ομάδα του βόλλει με την άλλη ομάδα του μπάσκετ... Στου κουφού την πόρτα...Ο Δήμος Γέρακα-Παλλήνης έχει 4 κλειστά γυμναστήρια, αλλά οι υπεύθυνοι είναι τόσο άσχετοι και ανίδεοι που κατάφεραν και μας έδωσαν 5 ώρες την εβδομάδα για προπόνηση και από 15 ώρες στο βόλλει και στον Κρόνο Γέρακα (ομάδα Δ Έσκα!!!). Ο Γ.Σ. Παλλήνης ένα κλειστό για την πάρτη του και ο Άγιος Νικόλαος Παλλήνης επίσης άλλο ένα κλειστό για την πάρτη του. Αποτέλεσμα να υπάρχει εκνευρισμός μεταξύ μας, να σκεφτόμαστε να μην κατέβουμε καν, να αποχωρήσει ο Σουρμελής 10 μέρες πριν το πρωτάθλημα. Ευτυχώς, μέσω γνωριμίας του συμπαίκτη μου Βασίλη Τσεκούρα, ανέλαβαν την ομάδα ο Χρήστος Φαρμάκης (με τον Αλέξη Καρατζά να βοηθάει όποτε μπορούσε γιατί είχε και το Μαρούσι). Σημειωτέον ο Φαρμάκης έπαιρνε μόνο τις βενζίνες του!!! Οι ώρες προπονήσεων τραγικές. Τρίτη 5:30, Τετάρτη 22:00. Ξεκινήσαμε δυνατά το πρωτάθλημα, μας πείσμωσαν οι αντιξοότητες και ο πόλεμος που δεχόμασταν. Οι κόουτς έκαναν εξαιρετική δουλειά, εδραιωθήκαμε στην 5άδα. Τέλη Γενάρη, αρχές Φεβρουαρίου νομίζω αποχώρησαν οι κόουτς για προσωπικούς λόγους, βρεθήκαμε πάλι στην κόψη του ξυραφιού. Βρέθηκαν να μας αναλάβουν ο Δημήτρης Φράτας με το Γιώργο Καρακώστα έναντι πάλι πενιχρής αμοιβής, είμαι σίγουρος ότι μπήκαν μέσα κιόλας!!! Οι συνθήκες πάλι δύσκολες, ο Φράτας μας έκανε μια προπόνηση γιατί είναι βοηθός στο Φάρο Κερατσινίου και ο ο Καρακώστας άλλη μία. Τελικά φτάσαμε εκεί που φτάσαμε.
Αφήνω στο τέλος τις τρεις σημαντικότερες μεταβλητές της εξίσωσης.
1. Τους συμπαίκτες μου. Τρέφω απεριόριστο σεβασμό και αγάπη απέναντί τους. Είμασταν μια γροθιά και ο καθένας από αυτούς έκανε τρομερές θυσίες και έδωσε όλο του το είναι για να κάνουμε αυτή την πορεία. Να ξέρουν ότι ΟΛΟΙ έχουν μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου. Είμαι υπερήφανος που έζησα αυτή τη χρονιά μαζί τους!!!
2. Ο πατέρας μου και πρόεδρος της ομάδας. 72 χρονών πλέον, πάντα δίπλα μας, έχει δώσει τα πάντα για αυτή την ομάδα και δυστυχώς είναι ΜΟΝΟΣ του σε όλο αυτό το εγχείρημα, κάνοντας τρομερές θυσίες!
3. Η γυναίκα μου και η μικρή μου κόρη που με στήριζαν και υπέμεναν μερικές φορές τις γκρίνιες μου και τη στεναχώρια μου smile.gif


Α ρε ψυχάρα-παιχτάρα LOUFER... !!!
filologos
QUOTE (loufer @ May 15 2015, 11:04 ) *
Τέλος διαδρομής, τα δώσαμε όλα σε αυτή τη σειρά, δυστυχώς μείναμε από δυνάμεις, άξια η Παλατιανή στον τελικό, μπράβο στα παιδιά. Μια μικρή αναδρομή για τα πεπραγμένα της φετεινής χρονιάς, ελπίζω να μην σας κουράσω, απλά νομίζω ότι πρέπει να ειπωθούν κάποια πράγματα.
Ξεκινήσαμε τέλη Αυγούστου την προετοιμασία με τον κόουτς Σουρμελή κάτω από απίστευτες αντίξοες συνθήκες. Μέχρι και 1 εβδομάδα πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα κάναμε από 1-2 προπονήσεις την εβδομάδα στο κλειστό. Προσπαθούσαμε εις μάτην να βγάλουμε άκρη με τον υπεύθυνο της αθλητικής αρχής κ. Σπηλιωτόπουλο, με το Δήμαρχο κ. Ζούτσου, με την ομάδα του βόλλει με την άλλη ομάδα του μπάσκετ... Στου κουφού την πόρτα...Ο Δήμος Γέρακα-Παλλήνης έχει 4 κλειστά γυμναστήρια, αλλά οι υπεύθυνοι είναι τόσο άσχετοι και ανίδεοι που κατάφεραν και μας έδωσαν 5 ώρες την εβδομάδα για προπόνηση και από 15 ώρες στο βόλλει και στον Κρόνο Γέρακα (ομάδα Δ Έσκα!!!). Ο Γ.Σ. Παλλήνης ένα κλειστό για την πάρτη του και ο Άγιος Νικόλαος Παλλήνης επίσης άλλο ένα κλειστό για την πάρτη του. Αποτέλεσμα να υπάρχει εκνευρισμός μεταξύ μας, να σκεφτόμαστε να μην κατέβουμε καν, να αποχωρήσει ο Σουρμελής 10 μέρες πριν το πρωτάθλημα. Ευτυχώς, μέσω γνωριμίας του συμπαίκτη μου Βασίλη Τσεκούρα, ανέλαβαν την ομάδα ο Χρήστος Φαρμάκης (με τον Αλέξη Καρατζά να βοηθάει όποτε μπορούσε γιατί είχε και το Μαρούσι). Σημειωτέον ο Φαρμάκης έπαιρνε μόνο τις βενζίνες του!!! Οι ώρες προπονήσεων τραγικές. Τρίτη 5:30, Τετάρτη 22:00. Ξεκινήσαμε δυνατά το πρωτάθλημα, μας πείσμωσαν οι αντιξοότητες και ο πόλεμος που δεχόμασταν. Οι κόουτς έκαναν εξαιρετική δουλειά, εδραιωθήκαμε στην 5άδα. Τέλη Γενάρη, αρχές Φεβρουαρίου νομίζω αποχώρησαν οι κόουτς για προσωπικούς λόγους, βρεθήκαμε πάλι στην κόψη του ξυραφιού. Βρέθηκαν να μας αναλάβουν ο Δημήτρης Φράτας με το Γιώργο Καρακώστα έναντι πάλι πενιχρής αμοιβής, είμαι σίγουρος ότι μπήκαν μέσα κιόλας!!! Οι συνθήκες πάλι δύσκολες, ο Φράτας μας έκανε μια προπόνηση γιατί είναι βοηθός στο Φάρο Κερατσινίου και ο ο Καρακώστας άλλη μία. Τελικά φτάσαμε εκεί που φτάσαμε.
Αφήνω στο τέλος τις τρεις σημαντικότερες μεταβλητές της εξίσωσης.
1. Τους συμπαίκτες μου. Τρέφω απεριόριστο σεβασμό και αγάπη απέναντί τους. Είμασταν μια γροθιά και ο καθένας από αυτούς έκανε τρομερές θυσίες και έδωσε όλο του το είναι για να κάνουμε αυτή την πορεία. Να ξέρουν ότι ΟΛΟΙ έχουν μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου. Είμαι υπερήφανος που έζησα αυτή τη χρονιά μαζί τους!!!
2. Ο πατέρας μου και πρόεδρος της ομάδας. 72 χρονών πλέον, πάντα δίπλα μας, έχει δώσει τα πάντα για αυτή την ομάδα και δυστυχώς είναι ΜΟΝΟΣ του σε όλο αυτό το εγχείρημα, κάνοντας τρομερές θυσίες!
3. Η γυναίκα μου και η μικρή μου κόρη που με στήριζαν και υπέμεναν μερικές φορές τις γκρίνιες μου και τη στεναχώρια μου smile.gif


Ωραιο ποστ,μπασκετικο και κοινωνικο.Πιστευω εισαι ο συμπαιχτης που φτιαχνει την διαθεση των αλλων,αρα παντα χρησιμος, biggrin.gif .Ειναι κριμα να υπαρχει αυτο το προβλημα στο στολιδι του Γερακα,ελπιζω να το λυσετε αμεσα.Ακομα πιστευω οτι ο πιο χαλια δημος ειναι της αθηνας στο γηπεδικο.Οπως και να χει, καλο καλοκαιρι και να χαιρεσαι την οικογενεια σου.Η νεα χρονια στη Β θα ειναι δυνατη και θελουμε τις αναλυσεις σου.
storm2
storm2


Ντέρμπι στην Αγ.Βαρβάρα!! Νικηφόρος -Παλατιανή 61-57 (τελικό) με ένα απιστευτο τρίποντο του τζιώτη από τα 8.50 μέτρα.
gspara
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 61-57 (13-18,30-34,46-45,61-57).

Μεγαλο ματς στην Αγ.Βαρβαρα με τον ΚΩΣΤΑ ΤΖΙΩΤΗ να ντυνεται Σπανουλης και με τριποντο-μαχαιρια στα 40'' και μαλιστα στην ληξη των 24'' εγραψε το 59-56 οδηγωντας το Νικηφορο στο 2-1 επι της Παλατιανης.

ΤΖΙΩΤΗΣ-ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ
ΚΑΜΝΙΩΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΥ
ΒΑΜΒΑΚΙΔΗΣ-ΝΤΑΝΑΣ
ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΚΟΣ-ΛΙΤΣΟΣ Χ.
ΑΣΗΜΕΝΙΟΣ-ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ

Αποντες οι Χατζηιωαννου(Νικηφορος)-Χριστοπουλος (Παλατιανη).

Η Παλατιανη μπηκε πιο δυνατα στο ματς με καλυτερη ψυχολογια απεναντι στον αγχωμενο και νευρικο Νικηφορο.
Με αμυνα ζωνης,τον Φιλιππου να ελεγχει απολυτα τον ρυθμο και τον Ντανα ασταματητο στην επιθεση προηγηθηκε μεχρι το 20-30 στα μεσα περιπου της 2ης περιοδου.Και ολα αυτα με τον Κακολυρη εντελως αστοχο.

Στην 3η περιοδο περιοδο αλλαξε το σκηνικο.Ο Νικηφορος με τον Γεργεριτακη να πιεζει τον Φιλιππου και τον Καμνιωτη να περιοριζει τον Ντανα,ισορροπησε και το ματς εγινε αμφιρροπο.

Η Παλατιανη με το πρωτο 3ποντο του Κακολυρη(μετα απο 6 αστοχα) προηγηθηκε 48-53 στο 33',αλλα μετα σιγησε καθως ο Φιλιππου αρχισε να κουραζεται χωρις δευτερολεπτο ξεκουρασης.
Ο Νικηφορος με πολυ καλη αμυνα και κυριαρχια στα ριμπαουντ προσπερασε 56-53,αξιοποιωντας τον Ασημενιο.Αν ηταν και πιο ευστοχος στις βολες η διαφορα θα ηταν μεγαλυτερη.

Οι φιλοξενουμενοι ισοφαρισαν με γκολ-φαουλ του Τζαγκαρακη(56-56) για να ακολουθησει το 3ποντο-νικης του Τζιωτη.

Koρυφαιοι απο το Νικηφορο οι Ασημενιος-Γεργεριτακης-Τζιωτης και απο την Παλατιανη Φιλιππου-Ντανας-Χαρης Λιτσος.

Αναμενεται συναρπαστικη συνεχεια με την σειρα να μεταφερεται την Πεμπτη στην Παλατιανη bball.gif bball.gif
storm2
Swko10
Στα σαλόνια της Α΄ το Κουκάκι, προβάδισμα ο Νικηφόρος (Β΄ ΕΣΚΑ)
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ

Mε μια απίστευτη τρίποντη - μαχαιριά του Τζιώτη 40 δεύτερα πριν το τέλος από τα 8.50 μέτρα ο Νικηφόρος ''σφράγισε'' την νίκη απέναντι στην Παλατιανή αποκτώντας έτσι το προβάδισμα με 2-1 στην σειρά των τελικών για τα play off του 1ου ομίλου ενώ την επιστροφή του στην Α΄ ΕΣΚΑ πανηγυρίζει το Κουκάκι αφού ''καθάρισε'' με 3-0 νίκες τους μαχητικούς Αμπελόκηπους. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα



http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/05/blog-post_85.html
Gkos
Αγαπητή Μαριάννα,όταν "δανειζόμαστε" κάτι,καλό είναι να αναφέρουμε από που το δανειστήκαμε,σωστα;;;
(Όπως είχατε κανει στο παρελθόν σε αλλο κειμενο του gspara- τώρα γιατί όχι; Οτι το αλλαξαμε λίγο δεν μετράει,και παλι δανεικό ειναι smile.gif )

Γιατι μετα κακώς γκρινιαζει ο Swko10, oταν αλλα σαιτ "δανείζονται" κειμενα του από την ΕΣΚΑΝΑ.


Μόνο αγάπη
freelance
QUOTE (Gkos @ May 19 2015, 09:35 ) *
Αγαπητή Μαριάννα,όταν "δανειζόμαστε" κάτι,καλό είναι να αναφέρουμε από που το δανειστήκαμε,σωστα;;;
(Όπως είχατε κανει στο παρελθόν σε αλλο κειμενο του gspara- τώρα γιατί όχι; Οτι το αλλαξαμε λίγο δεν μετράει,και παλι δανεικό ειναι smile.gif )

Γιατι μετα κακώς γκρινιαζει ο Swko10, oταν αλλα σαιτ "δανείζονται" κειμενα του από την ΕΣΚΑΝΑ.


Μόνο αγάπη

Πολύ σωστός Gkos!!!! Πρέπει να καυτηριάζονται αυτά.. γιατί στην τωρινή δημοσιογραφία είναι σχεδόν καθημερινό φαινόμενο...
Είναι πολύ 'άδικο' το γραπτό ενός παιδιού που γράφει σ 'ένα φορουμ να το παίρνουν sites και να το δημοσιεύουν ως δουλειά τους..!!!
Ας γράφουν τουλάχιστον την πηγη!!!
storm2
QUOTE (freelance @ May 19 2015, 17:19 ) *
Πολύ σωστός Gkos!!!! Πρέπει να καυτηριάζονται αυτά.. γιατί στην τωρινή δημοσιογραφία είναι σχεδόν καθημερινό φαινόμενο...
Είναι πολύ 'άδικο' το γραπτό ενός παιδιού που γράφει σ 'ένα φορουμ να το παίρνουν sites και να το δημοσιεύουν ως δουλειά τους..!!!
Ας γράφουν τουλάχιστον την πηγη!!!


οκ να την γράφουν την πηγή ... αλλά γιατί μας χαλάεi; διαφήμιση είναι!
gspara
Καποιες σκορπιες σκεψεις λιγο πριν τον δευτερο τελικο αποψε στην Παλατιανη.

Στον πρωτο αγωνα ο Νικηφορος εδειξε να εχει περισσοτερα plan b,εκανε καλυτερο ροτεισον και πηρε βοηθεια απο περισσοτερους παιχτες,παρολο που ενα απο τα βαρια του χαρτια,ο Βαμβακιδης,δεν βρεθηκε σε καλη βραδια.

Καθοριστικη θεωρω η παραλληλη συμμετοχη Γεργεριτακη-Τζιωτη που βελτιωσε τους γηπεδουχους σε θεματα ρυθμου και πιεσης στην αμυνα.Πολυ καλη χρονια για τον Γεργεριτακη που ανταποκριθηκε εξαιρετικα και στο δυσκολο διαστημα του τραυματισμου του Τζιωτη.
Το διδυμο ψηλων επικρατησε στην μαχη των ριμπαουντ.Παραλληλα ο Ασημενιος,αν και φυσιολογικα κουραστηκε στην τελευταια περιοδο,καταφερε με την εμπειρια του να φθειρει Τζαγκαρακη-Λιτσο Χ.
Το ιδιο και ο Κουτσουμπακος,οταν σταματησε τα ασκοπα τριποντα και επαιξε με πλατη.Θα μορυσε να ειχε σκοραρει περισσοτερο,αλλα ηταν ατυχος.
Ο Χατζηιωαννου ειχε προβλημα με την μυτη,υποθετω θα παιξει αποψε.Με τον Παπαγεωργιου τι γινεται????

Η Παλατιανη στηριχτηκε κλασσικα στην πολυ δυνατη της βασικη 5αδα.Ντανας-Κακολυρης ειναι οι βασικοι της σκορερ.
Σε μεγαλη φορμα ο Ντανας,εκανε φοβερο 1ο ημιχρονο.Οταν ομως σιγησε,η Παλατιανη ειχε προβλημα καθως ο Κακολυρης ηταν εντελως αστοχος(1/7 τριποντα).
Ο Φιλιππου ηταν πολυ καλος,αλλα περιμενα απο καποια στιγμη και μετα να παρει περισσοτερες προσπαθειες.Επαιξε και σαρανταλεπτο,καθως ο Ντολαπτσης που μπηκε να τον στηριξει δεν ανταποκριθηκε.

Στους ψηλους τωρα,ο Χαρης Λιτσος ειναι σε πολυ καλη κατασταση αλλα φορτωθηκε νωρις με φαουλ.Το ιδιο και ο Τζαγκαρακης,ο οποιος ομως μετα το ματς με τον Γερακα εκανε αλλη μια κακη εμφανιση για τα στανταρς του.
Πηραν ετσι αρκετο χρονο Γιωργος Λιτσος-Καρτσουνης.Ο πρωτος ηταν καλος,αλλα γενικα και οι δυο ειναι για αμυντικους ρολους.

Σημαντικη ηταν για την Παλατιανη η απουσια του Χριστοπουλου που ειναι ουσιαστικα ο 6ος παιχτης της ομαδας.Αγαπημενος μου παιχτης που θεωρω αδικειται απο τον χρονο συμμετοχης του.Αθλητικοτατος γκαρντ,απροσπελαστος αμυντικος και ιδανικος team-player.Ελπιζω να αγωνιστει σημερα.

Αυτα τα λιγα για την ωρα rolleyes.gif .........αναμενεται μεγαλη μαχη και αποψε blove.gif
Reignman40
Η παλατιανή που έχει έδρα ? Στο κλειστό της Ένωσης Ιλίου στη Χασιάς ή στη Πεταλούδα στη θηβών?
gk65
QUOTE(Reignman40 @ May 21 2015, 16:35 ) *
Η παλατιανή που έχει έδρα ? Στο κλειστό της Ένωσης Ιλίου στη Χασιάς ή στη Πεταλούδα στη θηβών?

Στην πεταλουδα.
Reignman40
QUOTE (gk65 @ May 21 2015, 10:40 ) *
Στην πεταλουδα.

Να σαι καλά μαν!
gspara
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ-ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 66-58 (24-20,37-31,48-44,66-58).

Παρομοιο σχεδον φιναλε αλλα με διαφορετικους πρωταγωνιστες αυτη την φορα σε ενα καταμεστο γηπεδο απο τους φιλους και των 2 ομαδων.
Αυτη την φορα ο Κακολυρης ηταν αυτος που ζηλεψε την δοξα του Τζιωτη και με τεραστιο 3ποντο εγραψε το 58-55 στο 38΄ και εγειρε την πλαστιγγα υπερ της Παλατιανης που ισοφαρισε την σειρα σε 2-2 επειτα απο τιτανομαχια.

Νωριτερα ο Νικηφορος με αμυνα ζωνης ειχε επιστρεψει απο το 54-44 και ισοφαρισε στο 2.42'' με τριποντο του Γεργεριτακη τελικα.
Στην αμεσως ομως επομενη επιθεση εγινε η καθοριστικη φαση του αγωνα με τον Ασημενιο να κανει το 5ο του φαουλ και να στερει τον Νικηφορο απο την παρουσια του στα τελευταια κρισιμα λεπτα.Ακολουθησε το 3ποντο του Κακολυρη.

Με εξαιρεση το 1ο δεκαλεπτο που ειχαμε υψηλο σκορ και βομβαρδισμο 3ποντων,στο υπολοιπο διαστημα εγινε δυνατο παιχνιδι με σκληρες αμυνες και την Παλατιανη να εχει συνεχεια το προβαδισμα με μικρες βεβαια διαφορες.

Μεγαλο παιχνιδι αυτη την φορα απο τον Κακολυρη που ηταν μαζι με τον Χαρη Λιτσο οι κορυφαιοι της Παλατιανης.

Απο το Νικηφορο κορυφαιος ο Βαμβακιδης που θεωρω οτι επρεπε να αξιοποιηθει περισσοτερο απο την ομαδα του.Στην πρωτη γραμμη των διακριθεντων και οι Τζιωτης-Ασημενιος.

Αυτη την φορα αγωνιστηκαν ολοι.Επεστρεψαν Χατζηιωαννου-Παπαναγοπουλος στον Νικηφορο,ενω ο Παπαγεωργιου αγωνιστηκε ελαχιστα,σαφεστατα ανετοιος και αδυνατισμενος.
Δυστυχως ομως τραυματιστηκε απο την Παλατιανη ο Χριστοπουλος στο 35'.Περαστικα στον αθλητη και μακαρι να τον δουμε την Δευτερα στο παρκε.

Μεγαλη μαχη αναμενεται στον τελευταιο τελικο και ολα πλεον ειναι ρευστα bball.gif bball.gif
storm2


ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ : 66-58 (24-20, 13-11, 11-13, 18-14)

Νικηφόρος (Καρβούνης προπ) : ΤΖΙΩΤΗΣ 16, ΚΑΜΝΙΩΤΗΣ 2, ΓΕΡΓΕΡΙΤΑΚΗΣ 8, ΑΣΗΜΕΝΙΟΣ 11, ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΚΟΣ 6, ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ 3, ΒΑΜΒΑΚΙΔΗΣ 12, ΚΩΣΤΑΚΟΣ, ΠΑΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΤΑΜΟΣ, ΜΑΡΙΝΟΣ

http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/05/21/now/
Gkos
QUOTE (gspara @ May 21 2015, 23:29 ) *
Μεγαλη μαχη αναμενεται στον τελευταιο τελικο και ολα πλεον ειναι ρευστα bball.gif bball.gif



Για ακόμα μια φορά ο gspara μας μετέφερε υπεύθυνα όσα συνέβησαν στο γήπεδο που πήγε.

Γι αυτό δεν ερχομαι στα γήπεδα που πας Θοδωρη.
Γιατι ξερω οτι θα σε διαβάσω και θα ειναι σαν να είμαι εκει.
Γιατι να τρέχω; smile.gif

Αν και. . .την Δευτερα,θα κανουμε μια εξαιρεση!


gspara
QUOTE (Gkos @ May 22 2015, 14:06 ) *
Αν και. . .την Δευτερα,θα κανουμε μια εξαιρεση!

Αντε επιτελους να τα πουμε απο κοντα,καιρο εχουμε sad.gif .Δεν θα το μετανοιωσεις.
Και μην ξεχνας μετα εχουμε και το ματς του ηττημενου με τους Αμπελοκηπους.
Gkos
Δεν ξεχνάω!

Νικηφόρος-Αμπελόκηποι σε ουδέτερο ; smile.gif
gspara
QUOTE (Gkos @ May 22 2015, 15:47 ) *
Δεν ξεχνάω!

Νικηφόρος-Αμπελόκηποι σε ουδέτερο ; smile.gif

Nαι σε ουδετερο.Εχω πληροφοριες οτι θα ειναι το Ρουφ tongue.gif
Για τον αντιπαλο δεν πονταρω.Εμενα παντως ο Νικηφορος μου δινει την εικονα ΠΙΟ ομαδας!!
leonkalf
Ο gspara έδωσε, όπως πάντα, πολύ καλή περιγραφή του αγώνα! 41.gif

Ο Νικηφόρος αν και φαινόταν ότι λειτουργεί καλά στο γήπεδο, εν τέλει είχε πολύ μικρή συνεισφορά επιθετικά και πιστεύω η Παλατιανή κέρδισε δίκαια. Είχε σε πολύ καλή ημέρα τον Κοκολύρη που εκτέλεσε τους αντιπάλους.
Ο Φιλίππου αν και δεν σκόραρε πολύ, έβγαλε την ομάδα σε ωραίες transition φάσεις, ειδικά στο α' ημίχρονο. Της πάει της Παλατιανής το ανοιχτό γήπεδο. Περίμενα πιο πολλές συνεργασίες του διδύμου Φιλίππου-Τσαγκαράκη.

Πλήγμα για Νικηφόρο χθες η μη επαρκής συμμετοχή λόγω φάουλ του Κουτσουμπάκου. Χρεώθηκε από την α' περίοδο με 3 φάουλ (το 3ο χαζό, στο κέντρο με συμπληρωμένα ομαδικά) και όταν μπήκε στο β' ημίχρονο αμέσως έκανε 4ο.
Είχε μείνει μόνος ο Ασημένιος, που δεν ήταν σε καλή μέρα και έχασε πολλά καλάθια, και η απώλεια του 2ου πόλου στη ρακέτα ήταν σημαντική. Όπως και το 5ο φάουλ του Ασημένιου που εκείνη τη στιγμή είχε αρχίσει να σκοράρει. Αν είχε μείνει μέσα μπορεί να είχε γίνει το διπλό.
Επίσης, δεν πήρε αρκετές προσπάθειες ο Βαμβακίδης χθες, αν και θα μπορούσε.
Τζιώτης πολύ καλός, σε απαιτητικό ματς.. Μπράβο του και δεν περίμενα μετά από τέτοιο τραυματισμό να τον δούμε τόσο σύντομα να παίζει έτσι.
Συμφωνώ με gspara ότι ο Νικηφόρος δείχνει πιο ομάδα και με το πλεονέκτημα έδρας πιστεύω ότι έχει προβάδισμα για την νίκη τη Δευτέρα.

Το γήπεδο κατάμεστο και φωνή σε όλο το παιχνίδι.. Είναι και η ακουστική του γηπέδου τέτοια που δεν άκουγες τον διπλανό σου.. Πόσο μάλλον δε να ακούν οι παίκτες τους προπονητές..
Έτσι, οι παίκτες που δεν κοιτούσαν το 24αρι, πολλές φορές τους έμεινε η μπάλα στα χέρια..


Πάμε τη Δευτέρα για άλλη μια ματσάρα! Θα 'ναι πιστεύω και το γήπεδο στην Αγ. Βαρβάρα κατάμεστο.
Ωραία πράγματα.. wink.gif
Gkos
Ώπα ώπα,βρήκα το βίντεο του αγώνα προχτές στην Παλατιανή!


https://youtu.be/HA-_LAA-kB8
storm2
Gkos
Τέλος πρώτου 10λεπτου στο (καταμεστο) κλειστό της Αγιας Βαρβαρας.
Καλυτερη η Παλατιανη,προηγειται 21-20(ο Νικηφορος μειωσε με δυο σερι τριποντα,το ενα μπαζερ μπιτερ του 8 απο την σεντρα! )



*Αναλυσεις και λοιπα δεν έχει,υπαρχουν στην κερκιδα πολυ πιο ειδικοι από μενα και θα σας ενημερωσουν αναλυτικα το βραδυ.
Και θα το δειξει η ΕΣΚΑ με βιντεο.
Gkos
40-43 αναπαυλα ,σε εναν αγώνα διαφημιση του μπασκετ.

Τζιώτης(το 8 που λεγαμε) μεγαλο ματς από Νικηφόρο,πυροβολει συνεχως από τα 6,75 !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.