Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ Α' ΟΜΙΛΟΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
His Airness
QUOTE(vagm @ Feb 13 2015, 20:27 ) *
Αν μας έλεγες ποιος εισαι κ που παίζεις ή προπονεις μπορει κ να σου απανταγα σε ολα... το τι γίνεται στην ομαδα μου δεν σε αφορα και δεν ξέρεις καθως οπως λες τα μαθαινεις "τυχαια"!! Εγω στέκομαι στο παιχνίδι και στην γνώμη σου αφου τα ξέρεις ολα θα σου πω πως δεν πηγαμε να κλεψουμε το παιχνίδι αλλα μας το έκλεψαν οπως ειδες αλλα δεν σε συμφέρει να πεις γτ παρότι δεν ειμαι καλός προπονητής για τα δικα σου "μπασκετικα" στανταρ θα σου πω πως το παιχνίδι το έκρινε 100% η διαιτησία καθως στο 7' δεν απέβαλε το 9 για εκτος φασης κλοτσια στον καβουρη (7) και ηταν ο παιχτης που μας εκανε την περισσότερη ζημια δεύτερον δεν μας έδωσε καμια 15ρια φάουλ στο ποστ (αρα δεν μας άφηνε να σκοραρουμε απο την ρακετα)δεν μας εδωσε αλλα τοσα φάουλ στα ντραιβ του χυτα (10) χριστοπουλου (9) και αφου ήμασταν κακοι στο μακρινό σουτ δρν μας άφηνε να ξεφύγουμε με +20π οπως αξιζε σ αυτην την ομαδα!! Αρα αυτο που λες οτι θα το κανε απο το 1' αυτο ακριβώς έγινε. ... οσο για τα 33" μην μιλας αμα δεν ξερεις ... στην ένσταση που καναμε μετα το τέλος του αγώνα το έχουμε γράψει αρα ηξερα κ ποσο χρονο ακριβως ειχε το ματς αλλα κ ποσο εμενε για την επιθεση των φίλων σου. ....
Αυτα τωρα δεν πρόκειται να μπω σε αντιπαράθεση με σενα που δεν σε ξερω καν απλα θα πω οτι ειπε κ ο ενας απο την γραμματεία. ..... "η αποστολή πέτυχε"


Σωστο αλλα αυτο γινόταν 39' και απο τις δυο ομαδες κ δεν εδωσε μια τεχνική ππινη σε κανεναν μας.... ουτε κ ξανά διέκοψε το παιχνίδι!! Απλα στο σημείο που διάλεξε να το κάνει ήταν καταδικαστικο για μας και αρκετά ύποπτο καθως δεν μας άφηνε χρόνο να αντιδρασουμε...


νομίζω ότι είναι λάθος να συνεχίζεις αυτό το πραγμά, το παιχνίδι δεν στο εκλεψε κανεις, το τριτο 10λεπτο τελειωσε με +7 νομίζω ή +9 για την Αμιλλα και ο Περισσός με δύναμη και παθος το γυρισε γιατι ειχε περισσοτερη ενεργεια και αντοχη και χτυπησε με το 9 τους γερασμένους ψηλούς στα ποδια και μόλις εκαναν την αλλάγη εσπαγε την μπάλα στον play το 4 και εβαλε 3 απο το ίδιο σημειο στις 45 μοιρες, οποτε μην πας να δημιουργήσεις λαθος εντυπωσεις, λαθη έκανε η διαιτησία και απο τις 2 πλευρες, σε ντραιβ φαουλ δεν έδινε και στον Περισσο, γενικά άφησαν το δυνατο παιχνιδι.

όσο για την αμφισβητούμενη φαση στο τελος οκ μπορει να ειναι μπορει και οχι η πρωτη φαση ειναι που δεν εχεις παρει σε παιχνιδι η η τελευταια, η αντιδραση δεν ηταν σωστη και παρόλα αυτα δεν εδωσε εκει τεχνικη ποινη παρότι πεσατε ολοι επανω της αλλά μετα,το ματς εκει ηταν στους 3 ποντους για τον Περισσο και ειχε 43'', ομως αντι να δωσεις ηρεμια στην ομαδα σου δημιουργησες ακομα μεγαλυτερη ενταση.
Θεωρω τελειως γραφικο να νομιζει κανεις ότι ο περισσος ειχε στημενους τους διαιτητες και το τι λεει ο καθενας στην γραμματεια είναι αλλο δικο του θέμα.
οσο για τον μεγάλο σε ηλικια και μπασκετικη ικανοτητα Καβουρη, θα πρέπει να ξερεις και ο ίδιος οτι δεν είναι απο τα καλυτερα παιδια και σπρωχνει και τραβάει και φωναζει συνεχεια εεε και εεε και αγκωνιες κουμπωνει και όλα αυτα υπουλα γιατι έχει την εμπειρια και το κανει, οποτε το να τον παιξει και καποιος αλλος στην δυναμη είναι θεμιτο και στο ποστ τι φάουλ να του δωσει, αφου ο ιδιος κλειδωνε τα χερια του αντιπαλου.
τεσπα κουρασαμε πολυ νομιζω καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες καιοσο τεειωνει το πρωταθλημα τοσο πιο δυνατα θα ειναι τα παιχνιδια.
vagm
QUOTE(His Airness @ Feb 14 2015, 11:56 ) *
νομίζω ότι είναι λάθος να συνεχίζεις αυτό το πραγμά, το παιχνίδι δεν στο εκλεψε κανεις, το τριτο 10λεπτο τελειωσε με +7 νομίζω ή +9 για την Αμιλλα και ο Περισσός με δύναμη και παθος το γυρισε γιατι ειχε περισσοτερη ενεργεια και αντοχη και χτυπησε με το 9 τους γερασμένους ψηλούς στα ποδια και μόλις εκαναν την αλλάγη εσπαγε την μπάλα στον play το 4 και εβαλε 3 απο το ίδιο σημειο στις 45 μοιρες, οποτε μην πας να δημιουργήσεις λαθος εντυπωσεις, λαθη έκανε η διαιτησία και απο τις 2 πλευρες, σε ντραιβ φαουλ δεν έδινε και στον Περισσο, γενικά άφησαν το δυνατο παιχνιδι.

όσο για την αμφισβητούμενη φαση στο τελος οκ μπορει να ειναι μπορει και οχι η πρωτη φαση ειναι που δεν εχεις παρει σε παιχνιδι η η τελευταια, η αντιδραση δεν ηταν σωστη και παρόλα αυτα δεν εδωσε εκει τεχνικη ποινη παρότι πεσατε ολοι επανω της αλλά μετα,το ματς εκει ηταν στους 3 ποντους για τον Περισσο και ειχε 43'', ομως αντι να δωσεις ηρεμια στην ομαδα σου δημιουργησες ακομα μεγαλυτερη ενταση.
Θεωρω τελειως γραφικο να νομιζει κανεις ότι ο περισσος ειχε στημενους τους διαιτητες και το τι λεει ο καθενας στην γραμματεια είναι αλλο δικο του θέμα.
οσο για τον μεγάλο σε ηλικια και μπασκετικη ικανοτητα Καβουρη, θα πρέπει να ξερεις και ο ίδιος οτι δεν είναι απο τα καλυτερα παιδια και σπρωχνει και τραβάει και φωναζει συνεχεια εεε και εεε και αγκωνιες κουμπωνει και όλα αυτα υπουλα γιατι έχει την εμπειρια και το κανει, οποτε το να τον παιξει και καποιος αλλος στην δυναμη είναι θεμιτο και στο ποστ τι φάουλ να του δωσει, αφου ο ιδιος κλειδωνε τα χερια του αντιπαλου.
τεσπα κουρασαμε πολυ νομιζω καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες καιοσο τεειωνει το πρωταθλημα τοσο πιο δυνατα θα ειναι τα παιχνιδια.
σωστα αυτα που λες κ εννοείται πως η αντίδραση μου περισσότερο κακο εκανε στην ομαδα μοθ παρα καλο απλως βγηκα εκτός εαυτού οπως κ οι παίκτες μου αλλα στη φάση της ανανέωσης στα 33" .... για τα φάουλ στον καβουρη να συμφωνήσω καπου στη μεση.... πως σε καποια μπορεί να τα επιδιώκει αλλα εγω μιλησα στην κλοτσιά εκτος φασης!! Τελος πάντων όντως το κουράσαμε δεν υπάρχει κ λόγος .... εγω πια αναφορά σε γεγονότα εκανα!! κατι τελευταίο μονο.... όντως δεν θεωρώ πως έστησε το παιχνίδι ο περισσος γτ ετσι κ αλλιως δύσκολα θα σωθεί αν πέσουν 4-5 ομαδες.... αλλοι ευνοηθηκαν αν έγινε επίτηδες. ... αν έγιναν κατάλάθος μαλλον είμασταν ατυχοι να μας σφυρίζουν τα συγκεκριμένα άτομα ....
gspara

TΥΦΩΝΑΣ-ΕΦΟΑ......το 3ποντο μπαζερ του ΚΩΣΤΑ ΤΑΜΠΑΚΗ.
denny
Τωρα αυτο μετραει? νομιζω πως οχι...
C_DM
QUOTE(denny @ Feb 14 2015, 19:12 ) *
Τωρα αυτο μετραει? νομιζω πως οχι...




Άρθρο 16ο Καλάθι: Πότε επιτυγχάνεται και η αξία του
16.1 Ορισμός
16.1.1 Καλάθι επιτυγχάνεται όταν ζωντανή μπάλα μπει στο καλάθι από το επάνω μέρος του και παραμείνει μέσα ή περάσει μέσα από αυτό.
16.1.2 Η μπάλα θεωρείται ότι είναι μέσα στο καλάθι, ακόμη και όταν ένα ελάχιστο μέρος της μπάλας είναι μέσα σε αυτό και κάτω από το επίπεδο της στεφάνης.
denny
QUOTE(C_DM @ Feb 14 2015, 20:44 ) *
Άρθρο 16ο Καλάθι: Πότε επιτυγχάνεται και η αξία του
16.1 Ορισμός
16.1.1 Καλάθι επιτυγχάνεται όταν ζωντανή μπάλα μπει στο καλάθι από το επάνω μέρος του και παραμείνει μέσα ή περάσει μέσα από αυτό.
16.1.2 Η μπάλα θεωρείται ότι είναι μέσα στο καλάθι, ακόμη και όταν ένα ελάχιστο μέρος της μπάλας είναι μέσα σε αυτό και κάτω από το επίπεδο της στεφάνης.

Το έχω δει αυτό με μια απλή αναζήτηση στο γκουγκλη.και νομιζω οτι δεν μετραει.κάποια άποψη? Θυμάμαι μια φαση σε ενα βίντεο που είχε γίνει το ίδιο και είχε συνεχιστεί κανονικά το παιχνιδι.σαν να μην μπήκε. Πρόσεξτε επίσης τον διαιτητή στο βίντεο που είναι κατω απο το καλάθι. Δεν μένει για το αουτ, παει να φύγει στον "αιφνιδιασμό". Η γλώσσα του σωματος του εννοώ. Δεν είναι μια απλή φαση, έκρινε τον νικητή γιαυτο εχω σκαλωσει τωρα.
nikolas_asteri
Αφού είναι ξεκάθαρο στο 16.1.2, τι σε μπερδεύει;
arianos-3
QUOTE (vagm @ Feb 14 2015, 11:46 ) *
Συνεχίζεις να μην μας λες ποιος εισαι, παιζεις / προπονεις..... οποτε για να μας βλεπεις τοσο συχνα που λες να μαθεις να λες και αληθείες...1) στο πρώτο παιχνίδι με τον περισσο εβρισα οντως παιχτη γτ οπως ειδες κ δεν σε συμφέρει να πεις χτυπάει τον εναν απο τους δυο μικρους εκτος φασης 2) για τα 33" ισχύει οντως ηταν 33" αυτο αου είπα πως είπαμε κ στην ένσταση σαν σχημα λογου ειχα πει 30" 3) αν με σέβονται η όχι ειναι δικο μου θεμα οχι δικο σου 4) το 9 έπρεπε να ειχε αποβληθει απο το α δεκάλεπτο για την κλοτσιά στον καβουρη αρα δεν θα έπαιζε οπεν αρα η διαιτησία επηρεασε και εκει 5) προπονητικα δεν θα με κρίνεις εσυ πισω αππ την ονομασία αριανος3 6) ) για να μας βλέπεις τοσο συχνα μάλλον σε καποιον μας εχεις αδυναμία αλλα μαλλον κακό του κάνεις παρα καλο (ξέρεις τι εννοω) και καταλήγω στο οτι δεν ηθελαν να σώσουν τον περισσο αλλα μαλλον ηταν σωστη η διαιτησια αλλα η ομάδα μου κ ο τραγικός προπονητής με παιχτες που παίζουν αβανταδορικα και χωρις προπονήσεις ηταν σε τοσο κακη μερα και που χασαν δικαια απο τον περισσο.... χαχαχχαχαχα μονο αυτο μπορώ να πω σε σενα!! Ευτυχώς αυτοι που με απασχολεί η αποψη τους (παιχτες μου + αντίπαλοι προπονητές παίχτες) στην πλειοψηφία τους ξέρουν ποιος ειμαι κ τι καμω σωστα κ τι λάθος για σενα δεν μ απασχολεί γ αυτι γράψε οσα ψέματά θες και βγαλε ολα σου τα απωθημενα και ρθξε οση χολη θες..... δεν ξανα ασχολούμαι με σενα.....


Οκ οτι πεις "coach"...συμφωνεις μαζι μου οτι εβρισες παιχτη της αντιπαλης ομαδας και μιλας για ηθος και τετοια...συμφωνεις επισης για τα 33" ενω αρχικα ησουν καθετος...το 9 αν κερδιζες το παιχνιδι δεν θα μιλαγες καν για αυτον..σχεδον συμφωνεις σε ολα μαζι μου σιγα σιγα.οσο για το αν θα σε κρινω ειναι δικαιωμα μου να το κανω..ασχετως με ποια ονομασια γραφω εδω...αν σε πειραζει κανε ενσταση και σ αυτο.αδυναμια δεν εχω σε κανεναν απλα δεν μπορω να βλεπω αδικια για να κανεις εσυ τα δικα σου και να μην στενοχωρεις φιλους σου...αλλο το basket και αλλο η φιλια,μαθε να τα διαχωριζεις οταν περνας μεσα στο γηπεδο.οσο για την αποψη που εχουν οι αντιπαλοι προπονητες και παιχτες αστο καλυτερα γιατι αν την μαθεις δεν θα ξαναπροπονησεις ουτε εφηβικο(που κανεις τωρα)...δεν εχω ουτε απωθημενα ουτε χολη,σου εξηγησα παραπανω τι ισχυει..και κατι τελευταιο..λες πως λεω ψεμματα...εχω πει καποια πραγματα
για την ομαδα σου και δεν εχεις βγει σε ενα απο αυτα να πεις πως δεν ισχυει...αρα που καταληγουμε?εξηγησε μου αυτο και δεν θα ξανασχοληθω μαζι σου..εχω να μιλησω για πιο σοβαρα πραγματα...
vagm
QUOTE(arianos-3 @ Feb 15 2015, 21:20 ) *
Οκ οτι πεις "coach"...συμφωνεις μαζι μου οτι εβρισες παιχτη της αντιπαλης ομαδας και μιλας για ηθος και τετοια...συμφωνεις επισης για τα 33" ενω αρχικα ησουν καθετος...το 9 αν κερδιζες το παιχνιδι δεν θα μιλαγες καν για αυτον..σχεδον συμφωνεις σε ολα μαζι μου σιγα σιγα.οσο για το αν θα σε κρινω ειναι δικαιωμα μου να το κανω..ασχετως με ποια ονομασια γραφω εδω...αν σε πειραζει κανε ενσταση και σ αυτο.αδυναμια δεν εχω σε κανεναν απλα δεν μπορω να βλεπω αδικια για να κανεις εσυ τα δικα σου και να μην στενοχωρεις φιλους σου...αλλο το basket και αλλο η φιλια,μαθε να τα διαχωριζεις οταν περνας μεσα στο γηπεδο.οσο για την αποψη που εχουν οι αντιπαλοι προπονητες και παιχτες αστο καλυτερα γιατι αν την μαθεις δεν θα ξαναπροπονησεις ουτε εφηβικο(που κανεις τωρα)...δεν εχω ουτε απωθημενα ουτε χολη,σου εξηγησα παραπανω τι ισχυει..και κατι τελευταιο..λες πως λεω ψεμματα...εχω πει καποια πραγματα
για την ομαδα σου και δεν εχεις βγει σε ενα απο αυτα να πεις πως δεν ισχυει...αρα που καταληγουμε?εξηγησε μου αυτο και δεν θα ξανασχοληθω μαζι σου..εχω να μιλησω για πιο σοβαρα πραγματα...

για τα 33" ειπα από το πρωτο ποστ ότι στην ενσταση το εχω πει και ότι το 30" ηταν σχημα λογου μαλλον εχεις θεμα κατανοησης.
για το ότι εβρισα παιχτη που χτυπισε εκτος φασης 16χρονο παιδι εγω το ειπα και δεν το μετανιώνω...τον αντρισμο του κάθε ενας τον δειχνει όπως νομιζει.....
άλλος με ανωνυμα ποστ γεματα με μισες αληθειες άλλος με αγκωνια εκτος φασης σε 16 χρονο.... όπως νομιζει κανενας!!
εννοείται πως αν κερδιζα δεν θα ασχολιομουν με το 9 αλλα τωρα που εχασα εννοείται πως θα αναφερω πως δεν επρεπε να βρισκεται στο γηπεδο από το 7' ....
αν δεν σ αρεσει να μας βλέπεις μην ερχεσαι να μας δεις δεν μπορω να κανω κατι γι αυτό!!
αν νομιζεις πως παιζουν οι "φιλοι" μου κ δεν το αξιζουν βλέπεις ονειρα.... θα πω πως παιζουν αυτοι που για εμενα αξιζουν κ ταιριαζουν περισσοτερο τωρα αν αυτό δεν συμφωνει με την (αντι)μπασκετικοτητα σου δεν μπορω να βοηθησω... !!!
τελος για τα οποια προβλήματα υπαρχουν τα λυνουμε μονοι μας δεν θυμαμαι να σου ζητήσαμε την πολυτιμη βοηθεια σου αγαπημενε μου φιλε!!! ευχαριστω για τις συμβουλες σου θα προσπαθήσω να τις εφαρμοσω!!!
και αν θες οντως καποια απαντηση σοβαρη και όχι αυτό που προσπαθεις να κανεις (δημιουργήσεις ψευδη εικονα για την ομαδα μου) μπορεις να στειλεις προσωπικο μνμ.... δεν χρειαζεται να κουραζουμε τους υπολοιπους με αυτά που φανταζεσαι....
αυτά και τελος από μενα στο θεμα..... ξερεις ποιος είμαι αν θελεις μπορεις να με βρεις να μου πεις τις υπολοιπες παρατηρήσεις σου η λαιβ η σε μνμ!!
δεν θα κανω ενσταση όπως λες ουτε για τα ψεμματα σου ουτε για την εμπαθεια σου σε μενα και την ομαδα μου....ουτε για το αριανος 3!!
arianos-3
QUOTE (vagm @ Feb 15 2015, 22:37 ) *
για τα 33" ειπα από το πρωτο ποστ ότι στην ενσταση το εχω πει και ότι το 30" ηταν σχημα λογου μαλλον εχεις θεμα κατανοησης.
για το ότι εβρισα παιχτη που χτυπισε εκτος φασης 16χρονο παιδι εγω το ειπα και δεν το μετανιώνω...τον αντρισμο του κάθε ενας τον δειχνει όπως νομιζει.....
άλλος με ανωνυμα ποστ γεματα με μισες αληθειες άλλος με αγκωνια εκτος φασης σε 16 χρονο.... όπως νομιζει κανενας!!
εννοείται πως αν κερδιζα δεν θα ασχολιομουν με το 9 αλλα τωρα που εχασα εννοείται πως θα αναφερω πως δεν επρεπε να βρισκεται στο γηπεδο από το 7' ....
αν δεν σ αρεσει να μας βλέπεις μην ερχεσαι να μας δεις δεν μπορω να κανω κατι γι αυτό!!
αν νομιζεις πως παιζουν οι "φιλοι" μου κ δεν το αξιζουν βλέπεις ονειρα.... θα πω πως παιζουν αυτοι που για εμενα αξιζουν κ ταιριαζουν περισσοτερο τωρα αν αυτό δεν συμφωνει με την (αντι)μπασκετικοτητα σου δεν μπορω να βοηθησω... !!!
τελος για τα οποια προβλήματα υπαρχουν τα λυνουμε μονοι μας δεν θυμαμαι να σου ζητήσαμε την πολυτιμη βοηθεια σου αγαπημενε μου φιλε!!! ευχαριστω για τις συμβουλες σου θα προσπαθήσω να τις εφαρμοσω!!!
και αν θες οντως καποια απαντηση σοβαρη και όχι αυτό που προσπαθεις να κανεις (δημιουργήσεις ψευδη εικονα για την ομαδα μου) μπορεις να στειλεις προσωπικο μνμ.... δεν χρειαζεται να κουραζουμε τους υπολοιπους με αυτά που φανταζεσαι....
αυτά και τελος από μενα στο θεμα..... ξερεις ποιος είμαι αν θελεις μπορεις να με βρεις να μου πεις τις υπολοιπες παρατηρήσεις σου η λαιβ η σε μνμ!!
δεν θα κανω ενσταση όπως λες ουτε για τα ψεμματα σου ουτε για την εμπαθεια σου σε μενα και την ομαδα μου....ουτε για το αριανος 3!!

Κριμα...θα επρεπε να κανεις ενσταση...αναφερεις τον ανδρισμο σου κ οχι των αλλων...αν το εκανες δεν θα κανες αυτα που κανεις στα παιδια της ομαδας σου...ενα δειγμα του αντρισμου σου το εδειξες οταν σε καλεσανε σε απολογια εκει στην εσκα μετα απο καποιο παιχνιδι φετος αφου ειχες αποβληθει και εβρισες τον διαιτητη...εδειξες τον ανδρισμο σου με μια φτηνη και παραλληλα γελοια δικαιολογια(οποιος ψαχνει μαθαινει)...δεν ειπα ποτε πως δεν μου αρεσει η ομαδα σου...ισα ισα που το ανεφερα σε αλλο ποστ που εκανα παραπανω...δεν ειναι οτι δεν κολλανε οι παιχτες σου..εσυ δεν κολλας στην ομαδα....ομαδα για 5αδα την εχεις κανει να ψαχνει νικες να σωθει....δεν εχω εμπαθεια με σενα..απλα μην το παιζεις θυμα αφου πρωτα εσυ αδικεις ατομα και καταστασεις...Καληνυχτα και καλο υπνο...εσυ ξερεις απ αυτον...ειδικα σε παγκους...
vagm
QUOTE(arianos-3 @ Feb 15 2015, 23:27 ) *
Κριμα...θα επρεπε να κανεις ενσταση...αναφερεις τον ανδρισμο σου κ οχι των αλλων...αν το εκανες δεν θα κανες αυτα που κανεις στα παιδια της ομαδας σου...ενα δειγμα του αντρισμου σου το εδειξες οταν σε καλεσανε σε απολογια εκει στην εσκα μετα απο καποιο παιχνιδι φετος αφου ειχες αποβληθει και εβρισες τον διαιτητη...εδειξες τον ανδρισμο σου με μια φτηνη και παραλληλα γελοια δικαιολογια(οποιος ψαχνει μαθαινει)...δεν ειπα ποτε πως δεν μου αρεσει η ομαδα σου...ισα ισα που το ανεφερα σε αλλο ποστ που εκανα παραπανω...δεν ειναι οτι δεν κολλανε οι παιχτες σου..εσυ δεν κολλας στην ομαδα....ομαδα για 5αδα την εχεις κανει να ψαχνει νικες να σωθει....δεν εχω εμπαθεια με σενα..απλα μην το παιζεις θυμα αφου πρωτα εσυ αδικεις ατομα και καταστασεις...Καληνυχτα και καλο υπνο...εσυ ξερεις απ αυτον...ειδικα σε παγκους...

εχεις πολύ πλακα και περισσοτερο γτ νομιζεις πως μπορεις να με εκνευρίσεις!!!!
γελαω με όλα αυτά που γραφεις!! κ ξερεις και κατι??? μην νομιζεις πως δεν μπορω να φανταστω ποιος εισαι.... δεν είναι κ πολύ δυσκολο με αυτά που αναφέρεις....
απλα εγω κακο στην ομαδα μου δεν προκειται να κανω..... μπορεις να κανεις και νέο προφιλ μετα από τον επομενο αγωνα (όπως εκανες την παρασκευη) και να λες τα παραμυθια σου....
απλα μολις τελειωσει η σεζον τα ξαναλέμε.... καληνύχτα και να προσεχεις ....
arianos-3
[quote name='vagm' date='Feb 15 2015, 23:42 ' post='702350']
εχεις πολύ πλακα και περισσοτερο γτ νομιζεις πως μπορεις να με εκνευρίσεις!!!!
γελαω με όλα αυτά που γραφεις!! κ ξερεις και κατι??? μην νομιζεις πως δεν μπορω να φανταστω ποιος εισαι.... δεν είναι κ πολύ δυσκολο με αυτά που αναφέρεις....
απλα εγω κακο στην ομαδα μου δεν προκειται να κανω..... μπορεις να κανεις και νέο προφιλ μετα από τον επομενο αγωνα (όπως εκανες την παρασκευη) και να λες τα παραμυθια σου....
απλα μολις τελειωσει η σεζον τα ξαναλέμε.... καληνύχτα και να προσεχεις ....

Δεν μπαινω καν στην διαδικασια ν ασχοληθω με την ψυχικη σου διαθεση...οπως το πες,να φανταστεις μονο μπορεις...αν εχεις αποδειξεις βγαλε με εδω με ονομα..κακο κανεις που εισαι ακομα στην ομαδα σου...προφιλ δεν εκανα για σενα μεγιστε προπονητη..εγω απλα ανεφερα την αποψη μου και εσυ τσιμπησες...οταν τελειωσει η σεζον και εισαι ακομα εκει και η ομαδα στην ιδια κατηγορια τα ξαναλεμε...μεχρι τοτε καθε πεμπτη ή παρασκευη θα βλεπεις και θα διαβαζεις την αποψη μου....στο 'να προσεχεις΄ ανταποδιδω...
gspara
Παρακαλω τους χρηστες arianos-3 και vagm να σταματησουν εδω αυτη την προσωπικη τους αντιπαραθεση.Παρατραβηξε και δεν οδηγει πουθενα.Αν θελετε μπορειτε να λυσετε τις διαφορες σας και με pm.
Περιμενω μονο τα μπασκετικα σας σχολια.
arianos-3
QUOTE (gspara @ Feb 16 2015, 08:18 ) *
Παρακαλω τους χρηστες arianos-3 και vagm να σταματησουν εδω αυτη την προσωπικη τους αντιπαραθεση.Παρατραβηξε και δεν οδηγει πουθενα.Αν θελετε μπορειτε να λυσετε τις διαφορες σας και με pm.
Περιμενω μονο τα μπασκετικα σας σχολια.



Οκ gspara..δεν ειχα σκοπο να ξεκινησω προσωπικο θεμα με τον αλλο χρηστη..κατεθεσα την αποψη μου και εγινε ολο αυτο...παρολαυτα σεβομαι τους κανονες και το σταματαω εδω..
larry33
QUOTE(denny @ Feb 15 2015, 04:02 ) *
Το έχω δει αυτό με μια απλή αναζήτηση στο γκουγκλη.και νομιζω οτι δεν μετραει.κάποια άποψη? Θυμάμαι μια φαση σε ενα βίντεο που είχε γίνει το ίδιο και είχε συνεχιστεί κανονικά το παιχνιδι.σαν να μην μπήκε. Πρόσεξτε επίσης τον διαιτητή στο βίντεο που είναι κατω απο το καλάθι. Δεν μένει για το αουτ, παει να φύγει στον "αιφνιδιασμό". Η γλώσσα του σωματος του εννοώ. Δεν είναι μια απλή φαση, έκρινε τον νικητή γιαυτο εχω σκαλωσει τωρα.

Η μπάλα ξεκάθαρα μπαίνει στο καλάθι και επειδή υπάρχει τρύπα στο διχτάκι παίρνει αυτή την παράξενη πορεία...δεν ξαναβγαίνει μέσα απο την στεφάνη! Για όσους είμασταν στο γήπεδο ήταν ξεκάθαρο...ειδικότερα στον πάγκο της ΕΦΟΑ που δεν διαμαρτύρεται κανείς!
tarx_12
Προφανως κανεις δεν το πηρε πρεφα. επισης νομιζω ετρεξε ο χρονος. η φιλοξενουμενη ομαδα ουτε ταιμ δεν προλαβε να ζητησει. Περιεργο το καλαθι, ισως οντως δεν επρεπε να μετρησει
larry33
Προφανώς κι έτρεξε ο χρόνος...αν δεν υπάρχει διακοπή όπως time out για παράδειγμα, ο χρόνος κυλάει κανονικά μετά από καλάθι!
jhantzop
Ο χρόνος δεν έτρεξε. Σωστά μετράει το καλάθι. Ο διαιτητής δεν έπρεπε να μείνει πίσω, έμεινε μετά επειδή πήγε η μπάλα σε εκείνον.

2"63, ο χρονομέτρης γάτα
larry33
QUOTE(jhantzop @ Feb 17 2015, 16:04 ) *
Ο χρόνος δεν έτρεξε. Σωστά μετράει το καλάθι. Ο διαιτητής δεν έπρεπε να μείνει πίσω, έμεινε μετά επειδή πήγε η μπάλα σε εκείνον.

2"63, ο χρονομέτρης γάτα

Όντως ο χρόνος δεν έτρεξε μετά το καλάθι και σωστά δεν έτρεξε γιατί είμαστε στο τελευταίο 2λεπτο του αγώνα.
petza16
QUOTE (larry33 @ Feb 17 2015, 15:38 ) *
Όντως ο χρόνος δεν έτρεξε μετά το καλάθι και σωστά δεν έτρεξε γιατί είμαστε στο τελευταίο 2λεπτο του αγώνα.

Το καλαθι δεν μετραει.Σπάνιο αλλα αυτή είναι η αλήθεια
johnis
Δεν καταλαβαίνω αν εθελοτυφλείτε κάποιοι λόγω ομαδικής προτίμησης ή είναι τόσο δυσνόητος ο κανονισμός.
Αν η μπάλα περάσει έστω κ λίγο κάτω από το στεφάνι, είναι καλάθι. Ότι κ να γίνει μετά, είτε βγει από το καλάθι, είτε γυρίσει κ ξαναμπεί, είτε φύγει βόλτα κ μπει στο απέναντι καλάθι. Από τη στιγμή που πέρασε το στεφάνι, καταχωρείται καλάθι κ υπάρχει επαναφορά από τη baseline για την αμυνόμενη ομάδα. Αυτή είναι η περίπτωση εδώ ξεκάθαρα. Είναι ξεκάθαρα καλάθι.
filologos
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1
Ασταθης ο Τυφων.Εκτος κατι παθαινει.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 2
Απο ενστικτο.

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1
Ευκολα.

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
Ενδιαφερον ματς.Παω με την εκπληξη.

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
Για να μην μπλεκει.

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
Δυσκολα να χτυπησει τον Νεφο.

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
Ντερμπι και εδω.Αηττητη εδρα μεν αλλα τωρα αρχιζουν τα δυσκολα.Και ασσος παντως δεν θα φανει περιεργο διοτι τα μπουμπουνιζουν εντος.
gspara
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1
Καιγονται και οι δυο,αλλα ο Αχιλλεας τσουρουφλιζεται.Δυσκολη προβλεψη.Πιο ποιοτικος ο Τυφωνας,αλλα πιο σκληρος ο Αχιλλεας που ειχε κερδισει και στον 1ο γυρο.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 1
Σε καλυτερη κατασταση ο Θριαμβος που βρισκεται ακριβως αναμεσα στα 2 γκρουπ ανοδου-υποβιβασμου με ανοδικες τασεις.Η Αμιλλα ειναι η αρνητικη εκπληξη του 2ου γυρου με απροσμενη καμψη μετα τα 2 χαμενα ντερμπυ που ολοκληρωσαν τον 1ο γυρο.Θα παω στον ασσο γιατι η Αμιλλα αν δεν κερδισει μπλεκει για τα καλα.

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1
Ο μαχητικος Περισσος πολυ δυσκολα θα κοντραρει την ανωτερη Παλατιανη.

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
Κρισιμο ματς με διαφορετικους στοχους για τις δυο ομαδες.Η Ολυμπιαδα θελει να παραμεινει πανω απο την επικινδυνη ζωνη.Με την επιστροφη Βασακη θα της δωσω προβαδισμα,εστω οριακο.

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 2
Μαχη σωτηριας.Πιστευω ο Αθηναικος εχει περισσοτερες λυσεις απο την Κηφισια και θα καταφερει να ρεφαρει την ηττα του 1ου γυρου.

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
Το παλευει ο Καρεας αλλα υπαρχει διαφορα δυναμικοτητας.

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
Το μεγαλο ματς της αγωνιστικης.Αηττητη στην εδρα της η ΕΦΟΑ,εστω χωρις να εχει παιξει τα μεγαλα ντερμπυ(πλην Γερακα).Απο την αλλη η Δαφνη δειχνει να εχει τα θεματακια της εκτος εδρας.Παμε στον ασσο της αρμαδας του Σεντουκα που ηρθε η ωρα να αποδειξει οτι εκτος απο ποιοτητα εχει και μεταλλο!!!!
Swko10
Πολλά οριακά ματς για τη συνέχεια του ομίλου. (Β1 ΕΣΚΑ)

Στην κόψη του ξυραφιού συνεχίζουν οι περισσότερες από τις ομάδες του πρώτου ομίλου της Β Εσκα, με το ματς που θα διεξαχθεί στο Μαρούσι μεταξύ ΕΦΟΑ και Δάφνης, να τραβά τα βλέμματα. Ματς δίχως πολλές προβλέψεις με τον νικητή να αποκτά και βαθμολογικό και ψυχολογικό αβαντάζ για τη συνέχεια καθώς αν νικήσει η ΕΦΟΑ, πάμε για ακόμα μία ισοβαθμία. Αν νικήσει η Δάφνη, ξεφεύγει από την ΕΦΟΑ και περιμένει το μέλλον για να διεκδικήσει την πρώτη θέση. Εύκολο βράδυ αναμένεται για τον έτερο πρώτο της κατηγορίας Νικηφόρο, απέναντι στον προτελευταίο Καρέα, κάτι που λογικά θα συμβεί και για την Παλατιανή που θα φιλοξενήσει τον τελευταίο Περισσό. SPORTSOFFICERS


http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/02/1_19.html
Paragodas
Καλημέρα σε όλους...!!!! Ωραία ματσάκια έχει το σημερινό πρόγραμμα...για να δούμε...!!

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1 Αν θέλει να έχει ελπίδες παραμονής.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 1 Derby. Θα πάω με την έδρα γιατί το χρειάζονται πιο πολύ οι γηπεδούχοι.

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1 Εύκολο βράδυ για τους γηπεδούχους.

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 2 Πιστεύω λόγω εμπειρίας θα κάνει επαγγελματική νίκη ο φίλος μου ο loufer.

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1 Έστω και δύσκολα για να μην έχει και μπλεξίματα στη συνέχεια.

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2 Δε νομίζω να δυσκολευτούν οι φιλοξενούμενοι.

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1 Derby κι εδώ θα πάω με την μπαρουτοκαπνισμένη ΕΦΟΑ από έμπνευση και μόνο.

Καλή αγωνιστική να έχουμε..!! Με υγεία...!!
arianos-3
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 2 Δυσκολο παιχνιδι.παω με τους πιο εμπειρους φιλοξενουμενους


ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 1 Ποιοτικοτερη ομαδα η Αμιλλα(με -3 παιχτες θα κατεβει),το θελουν πιο πολυ,παω με την εδρα


ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1 Ευκολα


ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1 Αδικημενη ομαδα η Ολυμπιαδα.αν 'τρεξει' τον Γερακα εχει πολλες πιθανοτητες


ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1 Καλυτερη ομαδα και πιο αθλητικη


ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2 Ευκολα ή δυσκολα θα περασουνε


ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2 Πιο πληρης ομαδα η Δαφνη


VAMVA28
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ-ΤΥΦΩΝ ΑΣ 2 ΑΝ Κ ΣΚΛΗΡΗ ΕΔΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ

ΠΚΑΟ ΑΜΙΛΛΑ-ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ 1 ΟΡΙΑΚΑ ΟΜΩΣ.Η ΑΜΙΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1 ΜΕΤΑ ΤΟ "ΣΟΚ" ΜΕ ΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ-ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 2 ΑΝ Κ ΑΘΛΗΤΙΚΗ Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ LOUFER

ΓΣ ΚΗΦΙΣΣΙΑ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1 ΝΤΕΡΜΠΑΚΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ

ΑΟ ΚΑΡΕΑΣ-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2 ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ-ΓΣ ΔΑΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ ...?ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΑΤΣ.Η ΕΦΟΑ ΔΥΝΑΤΗ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ...Η ΔΑΦΝΗ ΠΙΟ ΓΕΜΑΤΗ...

ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Κ ΧΩΡΙΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ...
BOULIC
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ....1 (+5)

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ........... 1 (+5)

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ......... 1 (+30)

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ...... 2 (+10)

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ........... 1 (+15)

ΑΟ ΚΑΡΕΑ -ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ................. 2 (+25)

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ...........1 (+10)
doctor_dru
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 2

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 2

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
Nick 7
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ ---> 1

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. ---> 1

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ ---> 1

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ---> 2

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ---> 2

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ---> 2

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ ---> 2
His Airness
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 2

Ποιοτικότερη ομαδα ο Τυφωνας που δεν ξερεις τι θα σου ξημερώσει, ο Αχιλλέας είναι μια ομαδα που στηριζεται στην δυναμη, αν το παει εκει νομιζω ότι έχει τυχη.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ.2

ο Θριαμβος είναι ομάδα και με ποιότητα και με δυναμη θεωρώ ότι είναι τα στοιχεία που θα κρίνουν το ματς.

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1

διαφορετικό το επιπεδο των δυο ομαδων δεν θα δυσκολευτει η Παλλατιανη

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 2

θεωρω οτι έστω και δυσκολα θα επικρατησούν οι φιλοξενούμενοι

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1

νομίζω ότι το γρήγορο μπασκετ των γηπεδούχων δεν θα δωσει περιθώρια στην όχι και τοσο αθλητικη ομαδα του Αθηναικου

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2

διαφορα ποιοτητας υπάρχει και εδω

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2

νομίζω ότι όσο ποιοτικη και αν είναι η ΕΦΟΑ που ειναι πολύ, ο συνδυασμός ποιοτητα και προπονηση της Δαφνη θεωρώ ότι θα επικρατησει και σχετικά ευκολα.
stratigos
Εφοα-Δάφνη ντέρμπι κορυφής με την Εφοα να καθαρίζει το παιχνίδι , μεγάλη εμπειρία αυτή η ομάδα !!! Live η εξέλιξη του αγώνα....
stratigos
Εφοα Δάφνη 28-34 ημίχρονο. Πολύ καλή φυσική κατάσταση η Δάφνη. Ο Τριγάζης ασταμάτητος στην εφοα!
Swko10
Έρχονται ένα ένα τα αποτελέσματα της Β Εσκα και θα προσπαθήσουμε να σας ενημερωσουμε πρώτοι για την εξέλιξή τους. Μείνετε συντονισμένοι, θα σας ενημερώνουμε συνεχώς. SPORTSOFFICERS

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/02/18-1.html
His Airness
Παλλατιανη - Περισσος 49-47 σε ενα πολυ δυνατο ματς που κριθηκε στις λεπτομεριες
ADMIRAL14
ΑΜΙΛΛΑ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 67-58
με 9-0 στο τελευταιο λεπτο και 7 ετοιμοπολεμους που γιναν 6 μετα την (τουλαχιστον) αυστηρη αποβολη του Καβουρη πριν τελειωσει το ημιχρονο, δωσαμε απαντησεις σε πολλους και δειξαμε την ψυχη μας, καλη συνεχεια στα παιδια του Θριαμβου
gspara
ΕΦΟΑ-ΔΑΦΝΗ 59-79
denisdafni
QUOTE (BOULIC @ Feb 19 2015, 14:28 ) *
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ....1 (+5)

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ........... 1 (+5)

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ......... 1 (+30)

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ...... 2 (+10)

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ........... 1 (+15)

ΑΟ ΚΑΡΕΑ -ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ................. 2 (+25)

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ...........1 (+10)


προτεινω να αλλαξεις το ψευδωνυμο σε ΚΑΛΧΑΣ !!!

QUOTE (BOULIC @ Feb 13 2015, 15:15 ) *
Θα έλεγα ότι κάποιοι βιάζεστε πολυ να ανακιρηξετε τον πρωταθλητη!

Εγω στοιχιματιζω Νικηφορο, αφου στο Μαρουσι η Δαφνη δεν περναει με τιποτα, θα με θυμηθειτε τη Πεμπτη


Οσο για τα δελτια της Παλατιανης, πως γινετε να κλαπουν τα μισα και οχι ολα;



σε θυμηθηκαμε εχθες !!!!!!!! rolleyes.gif
BOULIC
QUOTE (denisdafni @ Feb 20 2015, 10:35 ) *
προτεινω να αλλαξεις το ψευδωνυμο σε ΚΑΛΧΑΣ !!!




σε θυμηθηκαμε εχθες !!!!!!!! rolleyes.gif


εχεις χιουμορ denisdafni!

Εχεις σκεφτει ομως τα παιχνιδια που εχεις να παιξεις ακομα; Με παλατιανη θα κερδισεις; αυτη θα θελουν να παρουν το αιμα ους πισω.

Δεν σε βλεπω να περνας ευκολα απο αμιλλα. θα σας περιμενουν απο τη Θηβων ετοιμη να σας φανε!

Στον Αθηναικο θα κερδισεις; Εδω πηγες να χασεις στην εδρα σου!

Ασε που εχεις και τον Γερακα. Και αυτοι ειναι κακα αγορια, σε διαλισανε στο πρωτο γυρο.

Μη βιαζεσε λοιπον, γιατι οποιος βιεζετε σκονταφτει...........
denisdafni
QUOTE (BOULIC @ Feb 20 2015, 11:06 ) *
εχεις χιουμορ denisdafni!

Εχεις σκεφτει ομως τα παιχνιδια που εχεις να παιξεις ακομα; Με παλατιανη θα κερδισεις; αυτη θα θελουν να παρουν το αιμα ους πισω.

Δεν σε βλεπω να περνας ευκολα απο αμιλλα. θα σας περιμενουν απο τη Θηβων ετοιμη να σας φανε!

Στον Αθηναικο θα κερδισεις; Εδω πηγες να χασεις στην εδρα σου!

Ασε που εχεις και τον Γερακα. Και αυτοι ειναι κακα αγορια, σε διαλισανε στο πρωτο γυρο.

Μη βιαζεσε λοιπον, γιατι οποιος βιεζετε σκονταφτει...........


εγω απλα ειπα οτι σε θυμηθηκαμε!!! icon_wave.gif
gspara
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 18ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 57-55
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ 67-58
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 49-47
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 51-52
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 56- 50
ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 55-61
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 59-79

Ν. ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ –ΠΕΡΙΣΣΟΣ 49-47 (29-24)
ΝΕΟΙ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ (Παπανδρέου Σωμαράκης): Μαυράκης , Μανθιός , Κακολίρης 3(1) , Τσαγγαράκης 12 , Βασιλέλης , Φιλίππου 11(1) , Ντολαπτσής , Μαργαρίτης , Καρτσούνης 12(1) Ντανάς 11 , Λίτσιος Γ. Χριστόπουλος
ΠΕΡΙΣΣΟΣ (Μέξης): Κιζήλης 12(1) , Καζακίδης 4, Τσενές 6(2) , Παπαδόπουλος 14 Γκόφας Γ. 8 , Σίρκογλου 2 , Γκόφας , Κοκκινίδης 1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(ΣΕ 18 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 33
2. ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 33
3. ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 32
4. ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 31
5. ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 30

6. ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ 27
7. ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 26
8. ΤΥΦΩΝ ΑΣ 25
9. ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 25
10.ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 24
11.ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ 24
12.ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 24

13.ΑΟ ΚΑΡΕΑ 22
14.ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 22


ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(19η)
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ
ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ
doctor_dru
QUOTE (ADMIRAL14 @ Feb 20 2015, 02:06 ) *
ΑΜΙΛΛΑ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 67-58
με 9-0 στο τελευταιο λεπτο και 7 ετοιμοπολεμους που γιναν 6 μετα την (τουλαχιστον) αυστηρη αποβολη του Καβουρη πριν τελειωσει το ημιχρονο, δωσαμε απαντησεις σε πολλους και δειξαμε την ψυχη μας, καλη συνεχεια στα παιδια του Θριαμβου

Καλό το πρώτο δεκάλεπτο για την Άμιλλα που έκλεισε στο +9,καθώς ο Θρίαμβος μπλόκαρε στην ζώνη 2-3 που χρησιμοποίησαν οι γηπεδούχοι από το πρώτο λεπτό.Στο 2ο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν κάποιες λύσεις και σκόραραν,με διεισδύσεις κυρίως και 2-3 καλάθια στον αιφνιδιασμό,ενώ στα μακρινά σουτ συνέχιζαν να είναι άστοχοι.Απ'την άλλη η Άμιλλα ήταν συνεχώς μπροστά και με 2 καλάθια στο τελευταίο λεπτό έκλεισε στο +8 το ημίχρονο(35-28).
Στο 2ο ημίχρονο ο Θρίαμβος έγινε πιο απειλητικός και έφερε το ματς στα ίσια,καθώς εκμεταλλεύτηκε και το γεγονός ότι η Άμιλλα δεν είχε πολλές λύσεις στον πάγκο,όπως είπε παραπάνω ο admiral14.Οι γηπεδούχοι παρ'όλα αυτά έδειξαν μεγάλη θέληση και με το σερί στο τέλος πήραν την σημαντική νίκη.
arianos-3
QUOTE (doctor_dru @ Feb 20 2015, 14:16 ) *
Καλό το πρώτο δεκάλεπτο για την Άμιλλα που έκλεισε στο +9,καθώς ο Θρίαμβος μπλόκαρε στην ζώνη 2-3 που χρησιμοποίησαν οι γηπεδούχοι από το πρώτο λεπτό.Στο 2ο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν κάποιες λύσεις και σκόραραν,με διεισδύσεις κυρίως και 2-3 καλάθια στον αιφνιδιασμό,ενώ στα μακρινά σουτ συνέχιζαν να είναι άστοχοι.Απ'την άλλη η Άμιλλα ήταν συνεχώς μπροστά και με 2 καλάθια στο τελευταίο λεπτό έκλεισε στο +8 το ημίχρονο(35-28).
Στο 2ο ημίχρονο ο Θρίαμβος έγινε πιο απειλητικός και έφερε το ματς στα ίσια,καθώς εκμεταλλεύτηκε και το γεγονός ότι η Άμιλλα δεν είχε πολλές λύσεις στον πάγκο,όπως είπε παραπάνω ο admiral14.Οι γηπεδούχοι παρ'όλα αυτά έδειξαν μεγάλη θέληση και με το σερί στο τέλος πήραν την σημαντική νίκη.


Καλησπερα και απο μενα.θα συμφωνησω και εγω με τους προηγουμενους που μιλησαν για το παιχνιδι.Η αμιλλα εδειχνε να το θελει περισσοτερο και γι αυτο κερδισε ουσιαστικα με 3 παιχτες (νο 10,14,6),με τον καβουρη ουσιαστικα να μην παιζει πολυ λογω φαουλ.Το οτι κερδισε οπως λεω με 3 παιχτες δεν μειωνω την προσπαθεια των αλλων παιδιων αφου ολοι μαζι κερδιζουν και ολοι μαζι χανουνε..απλα ειπα ποιοι ξεχωρισαν κατα την αποψη μου.Σε ολο αυτο,περα απ τις διαφορετικες αποψεις που εχω μαζι του αλλα ως εκει,συνεβαλε και ο προπονητης της αμιλλας που εκλεισε πολυ καλα με την ζωνη το διδυμο Καρακωστα-Τατα.Καλη συνεχεια και στις 2 ομαδες.
Swko10
Αναμετρήσεις για όλα τα γούστα αυτήν την Πέμπτη (Β1 Εσκα)

Η Δάφνη αφού έκανε περίπατο μέσα στην Έδρα της ΕΦΟΑ, θα συνεχίσει τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα με τον μαχητικό Αχιλλέα, ο οποίος μετά τη νίκη του επί του Τυφώνα, επανέκτησε όνειρα παραμονής στην κατηγορία. Ο έτερος πρωτοπόρος Νικηφόρος, είχε ένα αντίστοιχα εύκολο βράδυ απέναντι στον ουραγό Καρέα και αυτή την εβδομάδα θα φιλοξενήσει τον Αθηναϊκό, ο οποίος κάθε Πέμπτη δίνει τη δική του μάχη για τη σωτηρία. Την προηγούμενη εβδομάδα απέναντι στην Κηφισιά γνώρισε την ήττα και δεν κατάφερε να πάρει βαθιά ανάσα για τη συνέχεια. Η τρίτη Παλατιανή τώρα, ίσως τα βρει λίγο πιο δύσκολα απέναντι στον έκτο Θρίαμβο, καθώς μία εβδομάδα πιο πριν δεν έπεισε πολλούς με την απόδοσή τους απέναντι στον τελευταίο Περίσσο και παρόλο που και ο Θρίαμβος προέρχεται από ήττα, μέσα στην έδρα του τα δεδομένα είναι διαφορετικά. SPORTSOFFICERS

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/02/1_25.html
PG TO C
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1 με την εδρα και την διαιτησια....
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1 με το ξυλο και την ανοχη των διαιτητηων
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1 με το ξυλο και το κακο γήπεδο
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1 με τα δυσκολα καλαθια
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1 αχαστο
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 1 χωρις να ειναι η πιο ποιοτικη ομαδα του ομιλου, ειναι η πιο καλοδουλεμενη.
ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1 εχει κατηφορες εκει στον καρεα. κλασικη εφοα 2 γυρου..βαριδι.
arianos-3
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
Πιστευω οτι η Αμιλλα μπορει να φυγει με το ροζ φυλλο...

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2
Καλυτερη ομαδα αν και τωρα τελευταια δεν παταει καλα...

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2
Πιο αθλητικη και πιο γεματη ομαδα οι φιλοξενουμενοι...

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
Ευκολα ή δυσκολα

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
Ευκολα

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 1
Χωρις πολλες δυσκολιες...

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
Καλυτερη ομαδα αν κ τελευταια δεν ειναι στα καλυτερα της...
gspara
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
Το θελουν και οι δυο για να παραμεινουν σε θεση ασφαλειας,πανω απο την επικινδυνη ζωνη.Ισως κρισιμοτερο για τον γηπεδουχο.Ο Τυφωνας βεβαια ειχε νικησει στον 1ο γυρο και αν ντουμπλαρει παιρνει μεγαλο μαξιλαρακι.Παω με τον ασσο,λογω και δυνατης εδρας.

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2
Δεν εχει περιθωρια αν θελει την 2η θεση.Αν και αδιαφορος βαθμολογικα ο Θριαμβος ειναι σκληρη ομαδα και θα δωσει μαχη.Διπλο με μικρη διαφορα.......

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2
Τους χρειαζεται διακαως τους 2 βαθμους η Ολυμπιαδα και πιστευω θα παρει την ρεβανς για την ηττα του 1ου γυρου.

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
Ανωτερος ο Γερακας....λογικα διψηφια διαφορα.

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
Ακλονητο φαβορι ο Νικηφορος.Ο Αθηναικος καιγεται αλλα εκτος εδρας δεν μπορει.

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 1
Εντος προγραμματος ηττα για τον Αχιλλεα.

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
Ευκαιρια να επιστρεψει στις νικες και να ανακτησει ψυχολογια για τα κρισιμα ντερμπυ με Νικηφορο-Παλατιανη.
Paragodas
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους... Λοιπόν:

ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1 Derby αλλά άσσος.


ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2 Ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι.


ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1Ανεβασμένοι οι γηπεδούχοι με τον ένστικτο της επιβίωσης.


ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1 Loufer δαγκωτό.


ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1 Εύκολο βράδυ για τους γηπεδούχους.


ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 1 Διαφορά ποιότητας.


ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1 Ποντάρω στην έκπληξη...

Καλά παιχνίδια σε όλους με υγεία.!!!!
doctor_dru
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 1

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
Nick 7
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 1

ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.