Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ Α' ΟΜΙΛΟΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Gkos
Τελος τριτης περιοδου, 61-50 μπροστα ο Νικηφόρος.
Η εικόνα του αγώνα εχει αλλαξει άρδην,ο Νικηφορος εκμεταλλευεται την απουσια του Λιτσου(με 4 φαουλ καθηλωμενος στον πάγκο) και χτυπαει στην ρακέτα,η Παλατιανη φορτωμενη με φαουλ πολυ δυσκολα θα επιστρεψει.
Gkos
Στην Α ΕΣΚΑ ο Νικηφόρος,νικησε με 75-64 την Παλατιανη.

Μπραβο στην ομαδα της Αγιας Βαρβαρας.

*Δυστυχως η διαιτησια δεν σταθηκε στο ύψος των περιστάσεων.
Από τα κουκουτσια στην εδρα ξεκινησανε ,στο τελος δώσανε όλο το καρπούζι sad.gif
Κριμα.
storm2


Ανέβηκε στην Α ΕΣΚΑ ο Νικηφόρος – Ιστορική νίκη!
http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/05/25/anodos/
BOY
QUOTE (Gkos @ May 25 2015, 22:12 ) *
Στην Α ΕΣΚΑ ο Νικηφόρος,νικησε με 75-64 την Παλατιανη.

Μπραβο στην ομαδα της Αγιας Βαρβαρας.

*Δυστυχως η διαιτησια δεν σταθηκε στο ύψος των περιστάσεων.
Από τα κουκουτσια στην εδρα ξεκινησανε ,στο τελος δώσανε όλο το καρπούζι sad.gif
Κριμα.

Ρε παιδιά κι εγώ της ίδιας άποψης είμαι. Ενώ τα παιχνίδια με Γέρακα Παλατιανη και Εφοα Νικηφόρο μας αποζημιωσανε αυτό το ματς ήταν σφαγή. Δεν ξέρω τι σκοπό έχει η διοίκηση της Παλατιανης αλλά εγώ από ουδέτερος και ΒΟΡΕΙΟΣ φώναζα για την Παλατιανη στο τέλος. Δεν θέλω να πω αλλά διότι έμαθα θα το ανεβάσει η ΕΣΚΑ το παιχνίδι. Για όσους δεν ήρθαν. Όσοι ήταν εκεί από διάφορες ομάδες κυρίως Α ΕΣΚΑ λέγανε πράγματα για τα οποία δεν θέλω να αναφερθώ. Είχαν όμως όλοι την ίδια άποψη. Θέλω να ξαναδώ αύριο το παιχνίδι αλλα κυρίως θέλω να δω αντίδραση από την ΕΣΚΑ. Δεν γίνονται αυτά ρε παιδιά στην Β Έσκα.

Μπράβο και στις δυο ομάδες όπως και στους Προπονητες τους .
Gkos
Μεχρι το ημιχρονο,ο αγώνας ήταν πολυ ωραιος.
Από ένα σημειο και μετα χάλασε,και σε αυτο ευθυνεται η δυάδα των ρεφ,που με τα σφυριγματα τους εκνευρισαν κερκιδα και παικτες της Παλατιανής.
Να πω ότι απο τα 5 φάουλ του Λιτσου,τα τρια είναι υπερβολικα ως ανύπαρκτα;
Καλα, τα δυο στο β μερος ειναι εφευρεσεις.
Τέλος πάντων ετσι ειναι το μπασκετ.
Κριμα για τους ρεφ.

Υ.γ.
Ηταν ο gspara στο γηπεδο και θα εγραφε για τον αγώνα,αλλα όπως μου είπε μετα την ληξη που τα ειπαμε(είχαμε καιρό να βρεθουμε) ,δεν ειχε όρεξη με όσα ειδε.

Καληνυχτα.
Swko10
Ανέβηκε ο Νικηφόρος (Β΄ ΕΣΚΑ)


To εισιτήριο στην Α΄ ΕΣΚΑ ''σφράγισε'' ο Νικηφόρος ο οποίος επικράτησε μέσα στην έδρα του απέναντι στην Παλατιανή κάνοντας το 3-2 στις νίκες στην σειρά των τελικών για τα play off του 1ου ομίλου. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/05/...st_71.html'
leonkalf
Μεγάλη άνοδος του Νικηφόρου. Μια ομάδα που θεωρώ ότι έκανε υπέρβαση, πάει για 1η φορά στην Α' ΕΣΚΑ. Μεγάλη υπόθεση για μια ομάδα που ήταν στις χαμηλότερες κατηγορίες και έφτασε να παίζει τελικό και να ανεβαίνει στην μεγαλύτερη κατηγορία του τοπικού.

Πολλά παιδιά που παίζουν στην φετινή ομάδα ξεκίνησαν από Δ' ΕΣΚΑ, κι αυτό είναι μεγάλο επίτευγμα. Δεν έχει αλλοιωθεί, πέρα από 3-4 προσθήκες ποιοτικών παικτών, η σύνθεση της ομάδας. Κι αυτό είναι καλό για την παρέα, την γειτονιά, το συναίσθημα. Και οι περσινές προσθήκες των Τζιώτη-Κουτσουμπάκου που είναι παιδιά της περιοχής (μετράει αυτό) φαίνεται ότι έδεσαν με τους παλιούς.

Συνολικά, έχω τη γνώμη, ότι στους τελικούς η ομάδα του Νικηφόρου έδειξε πιο ΟΜΑΔΑ στο παρκέ και με περισσότερο πάθος για τον στόχο, και πιστεύω δίκαια κέρδισε τη σειρά.
Όπως βλέπουμε συνεχώς (και σε πολύ ανώτερο επίπεδο), τα ονόματα, τα μπατζετ και τα προγνωστικά δεν παίζουν τόσο σημασία όταν γίνεται το jumpball. Το παράδειγμα του Ολυμπιακού στην ευρωλίγκα είναι το φωτεινότερο και πιστεύω οδηγεί κάθε ομάδα και κάθε αθλητή πλέον..

Φυσικά, τώρα αρχίζουν τα πιο δύσκολα για την ομάδα του Νικηφόρου, αφού η πρόκληση της Α' είναι μεν μεγάλη αλλά και δύσκολη...


Στο παιχνίδι χθες καθοριστικό το 3ο δεκάλεπτο, όπως φαίνεται κι από το σκορ. Εκεί ο Νικηφόρος ήταν καταιγιστικός και η Παλατιανή είχε χάσει τον έλεγχο και λόγω εκνευρισμού. Πάγκος και 5αδα ήταν σε τρικυμία. Και προκάλεσε εντύπωση ότι δεν προσπάθησε να κόψει τον ρυθμό, τουλάχιστον με κάποιο time out. Εκεί πρέπει να έκανε σερί 13-0 ο Νικηφόρος.

Δεν θεωρώ ότι σπρώχτηκε από διαιτησία σε τέτοιο βαθμό που αναφέρουν τα παιδιά παραπάνω. Σίγουρα κάποια σφυρίγματα ήταν λάθος, όμως δεν νομίζω ότι αυτή ήταν η βασική αιτία της ήττας.


Υ.Γ Ρε Τζιώτη αγόρι μου........ πόσο θες να μας τρελάνεις........????? wos_sport3.gif Τελικά το αγαπάς πολύ.... bball.gif bball.gif
Πήγαινε ξεκουράσου τώρα..... excl.gif
Gkos
QUOTE (leonkalf @ May 26 2015, 11:18 ) *
Δεν θεωρώ ότι σπρώχτηκε από διαιτησία σε τέτοιο βαθμό που αναφέρουν τα παιδιά παραπάνω. Σίγουρα κάποια σφυρίγματα ήταν λάθος, όμως δεν νομίζω ότι αυτή ήταν η βασική αιτία της ήττας.



Με όλο τον σεβασμο,τα σφυρίγματα επηρεασαν παρα πολυ τον αγωνα.
Και επειδή τελειωσε νώρις ,και ειχα χρονο και γω και μιλησα με κόσμο ,οι πιο μετριοπαθείς ξεκινάνε από το 65-35 υπερ Νικηφόρου και φτανουμε στο 80-20 και 85-15 smile.gif

Πραγματικα δεν θελω να σταθω στην διαιτησια την ώρα που ο Νικηφορος χαιρεται μια ανοδο,
ΑΛΛΑ δυστυχώς συνέβη και δεν μπορουμε να κλεισουμε τα μάτια.
Ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ οι ρεφ.

Περιμενουμε βιντεο .

leonkalf
Σίγουρα περιμένουμε το βίντεο. Θέλω να το δω κι εγώ κάποια στιγμή όταν βρω ευκαιρία. wink.gif

Αυτά τα 80-20 τα θεωρώ υπερβολές.
Σίγουρα μια διατησία πρέπει να είναι 50-50!! Σε αυτό πιστεύω συμφωνούμε όλοι.
apapadim
QUOTE (leonkalf @ May 26 2015, 12:14 ) *
Σίγουρα περιμένουμε το βίντεο. Θέλω να το δω κι εγώ κάποια στιγμή όταν βρω ευκαιρία. wink.gif

Αυτά τα 80-20 τα θεωρώ υπερβολές.
Σίγουρα μια διατησία πρέπει να είναι 50-50!! Σε αυτό πιστεύω συμφωνούμε όλοι.

Το ότι πρέπει μια διαιτησία να είναι 50-50 δεν πάει να πει ότι ήταν και στο συγκεκριμένο ματς. Ας περιμένουμε το βίντεο για να κρίνουμαι. Πάντως το δίδυμο Σκούτας-Διμπινούδης είναι ύποπτο γενικότερα..




QUOTE (apapadim @ May 26 2015, 13:27 ) *
Το ότι πρέπει μια διαιτησία να είναι 50-50 δεν πάει να πει ότι ήταν και στο συγκεκριμένο ματς. Ας περιμένουμε το βίντεο για να κρίνουμαι. Πάντως το δίδυμο Σκούτας-Διμπινούδης είναι ύποπτο γενικότερα..


κρίνουμε με συγχωρείτε
Gkos
Από το βράδυ της Δευτέρας (25/5), ο Νικηφόρος πανηγυρίζει την άνοδο του στην Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών, κατηγορία στην οποία θα αγωνίζεται με τη νέα αγωνιστική περίοδο.



Στο κλειστό της Αγίας Βαρβάρας ο Νικηφόρος επικράτησε με σκορ 75-64 της Παλατιανής, έκανε το 3-2 στην σειρά των τελικών για τα play offs του 1ου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών και μαζί με τη νίκη του, σφράγισε το εισιτήριο για την Α’ ΕΣΚΑ.



Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν το παιχνίδι αποφασισμένοι και με ενέργεια και έκλεισαν προηγούμενοι του ημίχρονο με 40-43. Ωστόσο μετά την ανάπαυλα, ο Νικηφόρος ήταν αυτός που βγήκε με απόλυτη συγκέντρωση στο παρκέ, σημειώνοντας ένα επί μέρους 21-7 στο τρίτο δεκάλεπτο, φτάνοντας στο 61-50 με την συμπλήρωση 30 λεπτών αγώνα.
Προβάδισμα 11 πόντων που κράτησε μέχρι το τέλος (14-14 το σκορ στην τελευταία περίοδο) για να πανηγυρίσει μια σπουδαία επιτυχία.


ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 75
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 64


Διαιτητές: Σκούτας, Διμπινούδης


Δεκάλεπτα: 20-21, 40-43, 61-50, 75-64

Νικηφόρος (Καρβούνης): Στάμος, Μαράτος, Γεργεριτάκης 2, Βεκρής 5 (1), Τζιώτης 15 (3), Καμνιώτης 11 (1), Παπαναγόπουλος 2, Χατζηϊωάνου 3 (1), Κουτσουμπάκος 9, Κωστάκος, Ασημένιος 15, Βαμβακίδης 13 (2).


Παλατιανή (Παπανδρέου, Σωμαράκης): Μανθιός, Πετρόπουλος, Τσαγγαράκης 17, Κακολύρης 12 (1), Φιλίππου 4, Ντολαπτσής, Λίτσιος Χ. 8, Καρτσούνης, Ντανάς 6, Λίτσιος Γ. 11, Χριστόπουλος 6 (1).

http://eska.gr/?p=12121
leonkalf
QUOTE (apapadim @ May 26 2015, 13:28 ) *
Το ότι πρέπει μια διαιτησία να είναι 50-50 δεν πάει να πει ότι ήταν και στο συγκεκριμένο ματς. Ας περιμένουμε το βίντεο για να κρίνουμαι. Πάντως το δίδυμο Σκούτας-Διμπινούδης είναι ύποπτο γενικότερα..

Σαφώς και δεν σημαίνει. Δεν είπα αν ήταν 50-50 χθες, απλά ότι όλοι μας θέλουμε να μην υπάρχουν αδικίες και το παιχνίδι να διαμορφώνεται από παίκτες και προπονητές. Είναι σαφές νομίζω.

Σίγουρα βλέποντας το βίντεο θα το κρίνουμε καλύτερα, γιατί χθες με όλο αυτόν τον πανικό, όρθιους στα κάγκελα, κουβέντες γύρω γύρω, χάσιμο φάσεων, δεν μπορούσες να είσαι απόλυτα συγκεντρωμένος στο παιχνίδι. Εγώ δεν ήμουν και από την αρχή στο ματς.

Πάντως εγώ με όσα είδα, δεν μου φάνηκε για σφαγή.. Ίσως δεν έχετε δει σφαγές, εγώ τουλάχιστον έχω βιώσει (αξέχαστες), οπότε μπορεί το χθεσινό να μου φαίνεται πταίσμα... biggrin.gif
Reignman40
Είχα πάρει την απόφαση να μιλήσω μετά το τέλος των πλέιοφς γιατί είχα ψυλιαστεί ότι πλέι-οφς του συγκεκριμένου ομίλου θα παραείναι πονηρά.
Λοιπόν αρχικά θα μείνω στα αγωνιστικά και μετά στα παρασκηνιακά αν και από εκεί θα έπρεπε να ξεκινήσω αλλά δεν μου το επιτρέπει το μεράκι που έχω για το άθλημα. Αρχικά για τον ΚΑΟ Γέρακα και την παρουσία του στα πλέιοφς δεν θα γράψω πολλά με έχει καλύψει το post του loufer την προηγούμενη εβδομάδα σχετικά με την πορεία τους. Η ΕΦΟΑ δυστυχώς φάνηκε πως δεν μπορούσε να αντέξει 3 μάτς σε μια εβδομάδα και όντας απροπόνητη απλά στάθηκε αξιοπρεπώς απέναντι σε ένα ΝΕΦΟ που όλα ήταν με το μέρος του( θα εξηγηθώ παρακάτω). Ο ΑΟΝ Παλατιανής ήταν έκπληξη γενικά για μένα και μπράβο τους που διέψευσαν σε ένα ποστ πριν 3 μήνες που έκανα για αυτούς, καλύτερη ομάδα από τον ΝΕΦΟ σαν μονάδες και τουλάχιστον ισάξια με τον ΝΕΦΟ σαν σύνολο αγωνιστικά, τους άξιζε η άνοδο και όχι για τους συμπαθώ ή γιατί είναι φιλαράκια αλλά γιατί είδα τρία ματς τελικών και δύο τελευταία ήταν δικά τους,ας όψονται τα κοράκια.
Σχετικά με την εύνοια του ΝΕΦΟ στα πλέιοφ επειδή περίμενα κάποιος να μιλήσει από τον πρώτο γύρο για τα έκτροπα που έγιναν απέναντι στην ΕΦΟΑ με απόφαση της ΕΣΚΑ. Λοιπόν σας ρωτάω όλους και θέλω ξηγημένη απάντηση όταν ξαφνικά μια μέρα πριν το ματς στο ΛΟΥΗΣ , ο δήμαρχος Αμαρουσίου λέει θέλω το γήπεδο για κάτι μπλα μπλα. Οκ η ΕΣΚΑ δεν μπορούσε να βάλει το ματς στο ΛΟΥΗ μια μέρα αργότερα αφού χρόνος άπλετος υπήρχε και το ΛΟΥΗ είναι ελεύθερο αλλά τι ανάγκασε η ΕΣΚΑ την ΕΦΟΑ να κάνει? Της λέει παίξε στον Άγιο Θωμά δηλαδή σε ουδέτερη έδρα, μάγκες το θέμα έδρα δεν είναι τυχαίο και ζήτημα κανονισμού, είναι ΦΥΣΙΚΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ τέλος οφείλεις να παίζεις εκεί που δηλώνεις έδρα και όχι να αλλοιώνουν την αγωνιστική σου απόδοση κάποιοι τυχάρπαστοι κομισάριοι. Μπράβο στα παιδιά της ΕΦΟΑ που κόντρα σε όλα έπαιξαν εγώ στην θέση του Σεντούκα θα έλεγα μαγκες σπάστε τη στεφάνη στο ζέσταμα και άσε μετά τον ΝΕΦΟ και την ΕΣΚΑ να έρθουν στο ΛΟΥΗΣ να δούμε πως θα κέρδιζαν.....Στους τελικούς τα ίδια στο Ίλιον η διαιτησία 50-50 στην Αγιά Βαρβάρα χθες 80-20! Αυτό το 21-7 το έκανε ο ΝΕΦΟ γιατί οι άλλοι έπαιζαν άμυνα με τα μάτια αναγκαστικά αλλιώς στο τέταρτο δεκάλεπτο θα έπαζαν με 4 παίκτες, απαράδεκτοι κανονικά χρειάζεται ένσταση για το καθεστώς διαιτητικής ασυλίας και εύνοιας από τις άλλες τρεις ομάδες των πλέιοφ. Κατά άλλα κάποιοι γκρίνιαζαν για τα σφυρίγματα που πήρε το Κουκάκι με τους Αχάρνης και τους Αμπελόκηπους συγκρίνουμε πταίσματα με κακουργήματα... Εζήτωσαν τους νικητές...
Gkos
O Νικηφόρος ήταν ο νικητής της σειράς των τελικών για τα playoffs του 1ου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών, με 3-2 νίκες επί της Παλατιανής.

Το βράδυ της Δευτέρας (25/5), ο Νικηφόρος επικράτησε με 75-64 της Παλατιανής στο τελευταίο παιχνίδι της σειράς και ήταν αυτός που πήρε το εισιτήριο για την Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών, όπου θα αγωνίζεται την επόμενη περίοδο.

Δείτε την συναρπαστική αυτή αναμέτρηση στο video HD που ακολουθεί μέσα από το επίσημο κανάλι της ΕΣΚΑ:

https://www.youtube.com/watch?v=7pxKZPohRxo

Να το και το βιντεο.........




Για να μην το κουράζουμε πολύ , θα ήθελα τα μέλη του φόρουμ να πάνε στο 1:09:15 και να δούνε την φάση ...
Και απλά να πουνε τι βλέπουνε....
Αυτό.Γιατι εγω δεν είμαι και διαιτητης...
Gkos
Στην επόμενη φάση είναι και το 5το φάουλ του Λίτσιου ( τον γράφω λάθος από χτες -αλλά ειμαι κουφός απότι φαίνεται ) ...

Anyway .

Δείτε το καλάθι του αγώνα στο video που ακολουθεί, με τον Τζιώτη να σκοράρει από το κέντρο για το 20-21 της πρώτης περιόδου:

https://www.youtube.com/watch?v=B6btqIQkwkA smiley.gif

leonkalf
QUOTE (Gkos @ May 26 2015, 14:41 ) *
Για να μην το κουράζουμε πολύ , θα ήθελα τα μέλη του φόρουμ να πάνε στο 1:09:15 και να δούνε την φάση ...
Και απλά να πουνε τι βλέπουνε....
Αυτό.Γιατι εγω δεν είμαι και διαιτητης...

Αυτό δεν είναι παράβαση. Έτσι ξέρω εγώ. Παλιότερα πρέπει να ήταν παράβαση, πλέον δεν είναι.
Το λέει και ο δημοσιογράφος στη μετάδοση, το είπαν και όλοι οι γύρω που άκουσα στην εξέδρα.
Gkos
QUOTE (leonkalf @ May 26 2015, 15:15 ) *
Αυτό δεν είναι παράβαση. Έτσι ξέρω εγώ. Παλιότερα πρέπει να ήταν παράβαση, πλέον δεν είναι.
Το λέει και ο δημοσιογράφος στη μετάδοση, το είπαν και όλοι οι γύρω που άκουσα στην εξέδρα.


Τι πάει να πει "λάθος κοντρόλ " ?

Πετάει την μπάλα στον αέρα ( χωρίς καμιά επαφη από συμπάικτη ή αντίπαλο ) και την ξαναπιάνει !!!!!

Δεν είναι αυτό διπλή τρίπλα/βήματα ?
the judge
QUOTE
Για να μην το κουράζουμε πολύ , θα ήθελα τα μέλη του φόρουμ να πάνε στο 1:09:15 και να δούνε την φάση ...
Και απλά να πουνε τι βλέπουνε....
Αυτό.Γιατι εγω δεν είμαι και διαιτητης...

να μας πει το νο 8 του νικηφορου τι ειναι...
justdoit
QUOTE (Reignman40 @ May 26 2015, 13:59 ) *
Είχα πάρει την απόφαση να μιλήσω μετά το τέλος των πλέιοφς γιατί είχα ψυλιαστεί ότι πλέι-οφς του συγκεκριμένου ομίλου θα παραείναι πονηρά.
Λοιπόν αρχικά θα μείνω στα αγωνιστικά και μετά στα παρασκηνιακά αν και από εκεί θα έπρεπε να ξεκινήσω αλλά δεν μου το επιτρέπει το μεράκι που έχω για το άθλημα. Αρχικά για τον ΚΑΟ Γέρακα και την παρουσία του στα πλέιοφς δεν θα γράψω πολλά με έχει καλύψει το post του loufer την προηγούμενη εβδομάδα σχετικά με την πορεία τους. Η ΕΦΟΑ δυστυχώς φάνηκε πως δεν μπορούσε να αντέξει 3 μάτς σε μια εβδομάδα και όντας απροπόνητη απλά στάθηκε αξιοπρεπώς απέναντι σε ένα ΝΕΦΟ που όλα ήταν με το μέρος του( θα εξηγηθώ παρακάτω). Ο ΑΟΝ Παλατιανής ήταν έκπληξη γενικά για μένα και μπράβο τους που διέψευσαν σε ένα ποστ πριν 3 μήνες που έκανα για αυτούς, καλύτερη ομάδα από τον ΝΕΦΟ σαν μονάδες και τουλάχιστον ισάξια με τον ΝΕΦΟ σαν σύνολο αγωνιστικά, τους άξιζε η άνοδο και όχι για τους συμπαθώ ή γιατί είναι φιλαράκια αλλά γιατί είδα τρία ματς τελικών και δύο τελευταία ήταν δικά τους,ας όψονται τα κοράκια.
Σχετικά με την εύνοια του ΝΕΦΟ στα πλέιοφ επειδή περίμενα κάποιος να μιλήσει από τον πρώτο γύρο για τα έκτροπα που έγιναν απέναντι στην ΕΦΟΑ με απόφαση της ΕΣΚΑ. Λοιπόν σας ρωτάω όλους και θέλω ξηγημένη απάντηση όταν ξαφνικά μια μέρα πριν το ματς στο ΛΟΥΗΣ , ο δήμαρχος Αμαρουσίου λέει θέλω το γήπεδο για κάτι μπλα μπλα. Οκ η ΕΣΚΑ δεν μπορούσε να βάλει το ματς στο ΛΟΥΗ μια μέρα αργότερα αφού χρόνος άπλετος υπήρχε και το ΛΟΥΗ είναι ελεύθερο αλλά τι ανάγκασε η ΕΣΚΑ την ΕΦΟΑ να κάνει? Της λέει παίξε στον Άγιο Θωμά δηλαδή σε ουδέτερη έδρα, μάγκες το θέμα έδρα δεν είναι τυχαίο και ζήτημα κανονισμού, είναι ΦΥΣΙΚΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ τέλος οφείλεις να παίζεις εκεί που δηλώνεις έδρα και όχι να αλλοιώνουν την αγωνιστική σου απόδοση κάποιοι τυχάρπαστοι κομισάριοι. Μπράβο στα παιδιά της ΕΦΟΑ που κόντρα σε όλα έπαιξαν εγώ στην θέση του Σεντούκα θα έλεγα μαγκες σπάστε τη στεφάνη στο ζέσταμα και άσε μετά τον ΝΕΦΟ και την ΕΣΚΑ να έρθουν στο ΛΟΥΗΣ να δούμε πως θα κέρδιζαν.....Στους τελικούς τα ίδια στο Ίλιον η διαιτησία 50-50 στην Αγιά Βαρβάρα χθες 80-20! Αυτό το 21-7 το έκανε ο ΝΕΦΟ γιατί οι άλλοι έπαιζαν άμυνα με τα μάτια αναγκαστικά αλλιώς στο τέταρτο δεκάλεπτο θα έπαζαν με 4 παίκτες, απαράδεκτοι κανονικά χρειάζεται ένσταση για το καθεστώς διαιτητικής ασυλίας και εύνοιας από τις άλλες τρεις ομάδες των πλέιοφ. Κατά άλλα κάποιοι γκρίνιαζαν για τα σφυρίγματα που πήρε το Κουκάκι με τους Αχάρνης και τους Αμπελόκηπους συγκρίνουμε πταίσματα με κακουργήματα... Εζήτωσαν τους νικητές...

ΒΑΣΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΤΥΠΩΣΩ Κ ΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΘΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΟΣΤ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΠΗΛΩΝΕΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΟΥ ΣΕ 18-20 ΜΕΡΕΣ ΕΠΕΙΞΑΝ 6 ΜΑΤΣ Κ ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΤΑ 5 ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑΝ ΤΟ ΧΑΣΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΝΕΦΟ ΕΝΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΧΙΑΣΤΟ Κ ΑΛΛΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕ ΕΝΕΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ Κ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΗΜΝΟ ΠΑΙΖΕΙ Κ ΦΕΥΓΕΙ ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΑΞΙΖΟΥΝ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ................ΟΣΟΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΤΩΝ ΦΑΣΕΩΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΑΤΟΠΟ ΣΕ ΕΝΑ ΑΘΛΗΜΑ ΕΠΑΦΩΝ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΜΑΤΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΕΤΣΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΝΕΦΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΡΕΙ ΑΛΛΕΣ ΤΟΣΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΔΙΚΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ.ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ Κ ΠΡΙΝ ΤΑ PLAY OFF ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΣΦΑΓΕΣ ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΤΣ Κ ΣΕ ΠΑΡΑΠΕΜΠΩ ΣΤΟ ΜΑΤΣ Ε.Φ.Ο.Α-ΝΕΦΟ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΟΥ Η Ε.Φ.Ο.Α ΚΕΡΔΙΣΕ ΕΚΑΝΕ ΤΟ 2-0 ΚΑΙ Ο ΝΕΦΟ ΕΧΑΣΕ Κ ΤΥΠΙΚΑ ΤΟ ΔΙΚΑΙΒΜΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΠΑΙΖΟΤΑΝ ΑΚΟΜΑ....Η ΕΦΟΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ ΣΕ 2 ΜΑΤΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ....ΕΚΑΝΕ ΤΟ 2-0 ΚΑΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΕΧΑΝΑΝ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΥΡΩΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΗΦΟΡΟ.....Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΣΕ ΔΥΟ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΗΣΕ ΚΑΘΑΡΑ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΠΙΕΣΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Ο ΝΕΦΟ ΜΕ ΤΟΝ ΔΗΜΑΡΧΟ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ....ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΗΣ ΣΤΕΦΑΝΗΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΤΤΕΣ Κ ΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΧΑΝ ΟΥΤΕ Κ ΟΙ ΙΔΙΟΙ.....
ΟΣΟΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΕ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ ΕΓΩ ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΕ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΟΤΙ ΒΑΣΗ ΡΟΣΤΕΡ ΚΑΙ ΒΑΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ Η ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ ΕΙΧΕ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΙΠΛΑΣΙΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΕΦΟ.....Ο ΝΕΦΟ ΟΜΩΣ ΒΓΗΚΕ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ Κ ΠΗΡΕ ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΔΡΑΣ.....ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΔΡΑΣ ΣΤΑ PLAY OFF ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΣΟΥ Κ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ..ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΟΥ...ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΕΧΓΩ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΦΥΣΗ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΕΚΤΕΛΕΣΤΕΣ ΨΗΛΟΥΣ ΜΕ ΠΟΣΤ GAME ΜΕ ΣΟΥΤ ΚΛΠ ΝΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΑ 3 ΜΑΤΣ ΤΟΥΣ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟΥΣ 65 ΠΟΝΤΟΥΣ....ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΘΚΑΙΡΙΕΣ ΣΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΣ....ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΗΝ ΑΣΗΜΕΝΙΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΖΙΩΤΗ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ Α ΤΟΠΙΚΟ.....ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΙΓΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΤΗΣ ΚΕΡΚΙΔΑΣ ΕΙΔΑΝ ΟΤΑΝ ΣΦΙΓΓΑΝ ΤΑ ΓΑΛΑΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΝΕΦΟ ΕΝΘΑΡΡΥΝΑΝ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ(ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ,ΠΟΛΛΕΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΒΟΛΕΣ=ΑΠΕΙΡΙΑ), ΕΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ ΦΩΝΑΖΑΝ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΛΑΘΟΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΚΑΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑΓΗ ΔΕΝ ΕΔΙΝΑΝ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ......ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΤΣ....Κ ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΦΥΡΙΞΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Α1 ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΕΤΟΙΟΥ ΒΕΛΗΝΕΚΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΝΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΝΑ ΕΚΤΕΘΟΥΝ ΣΤΟ Β ΤΟΠΙΚΟ....Ε ΤΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ Η ΚΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ.....Υ.Γ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Η ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ Α ΕΣΚΑ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ
BOY
QUOTE (leonkalf @ May 26 2015, 15:15 ) *
Αυτό δεν είναι παράβαση. Έτσι ξέρω εγώ. Παλιότερα πρέπει να ήταν παράβαση, πλέον δεν είναι.
Το λέει και ο δημοσιογράφος στη μετάδοση, το είπαν και όλοι οι γύρω που άκουσα στην εξέδρα.

Φίλε leonkalf με όλο τον σεβασμό θέλω να σου πω δυο πράγματα. Έχω παίξει παραπάνω κατηγορίες όπως και πολλοί άλλοι που γράφουν σε αυτό το forum. Ίσως κι εσυ . Καταλαβαίνουμε όταν οι διαιτητές σε πάνε όπως το πρόβατο στην σφαγή. Όταν λέμε σφαγή μην επικεντρωνεσαι σε μια φάση εάν ήταν βήματα και διπλή τριπλά. Η πραγματική μπασκετική σφαγή γίνεται με το γάντι. Δεν μπορεί ένας ψηλός να καταστρέφει 4 ψηλούς. Δεν μπορεί μαζί με τους 4 να καταστραφεί και ο play. Εάν δεν ήταν οι συγκεκριμένοι παίκτες θα σου έλεγα ΟΚ. Τα παιδιά έχουν παίξει παραπάνω και δεν τους πρέπει τέτοια συμπεριφορά.Τα ίδια έγιναν και στο ματς με την ΕΦΟΑ. Μας αρέσει το μπασκέτακι και τρέχουμε στα γήπεδα να διασκεδάσουμε. Ξέρουμε τι γίνεται.............
Κι εγώ είχα άλλη άποψη για την Παλατιανη αλλα απέδειξε ότι έπρεπε να είναι ήδη στην Α ΕΣΚΑ. Μην ξεχνάμε ότι ήταν η ομάδα που έχασε στην παράταση μέσα στη Δάφνη σε ένα παιχνίδι που μέχρι το τέλος ήταν μπροστά.
Θα είμαι στο ματς με τον Νικηφόρα Κουκάκι την Πέμπτη. Εάν θέλεις να σου τα εξηγήσω κι από κοντά.
Συγχαρητήρια και πάλι στην Παλατιανη και στον προπονητή της διότι δεν πτοήθηκαν και μας έκαναν να αλλάξουμε γνώμη.
Reignman40
QUOTE (justdoit @ May 26 2015, 10:12 ) *
ΒΑΣΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΤΥΠΩΣΩ Κ ΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΘΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΟΣΤ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΠΗΛΩΝΕΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΟΥ ΣΕ 18-20 ΜΕΡΕΣ ΕΠΕΙΞΑΝ 6 ΜΑΤΣ Κ ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΤΑ 5 ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑΝ ΤΟ ΧΑΣΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΝΕΦΟ ΕΝΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΧΙΑΣΤΟ Κ ΑΛΛΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕ ΕΝΕΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ Κ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΗΜΝΟ ΠΑΙΖΕΙ Κ ΦΕΥΓΕΙ ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΑΞΙΖΟΥΝ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ................ΟΣΟΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΤΩΝ ΦΑΣΕΩΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΑΤΟΠΟ ΣΕ ΕΝΑ ΑΘΛΗΜΑ ΕΠΑΦΩΝ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΜΑΤΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΕΤΣΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΝΕΦΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΡΕΙ ΑΛΛΕΣ ΤΟΣΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΔΙΚΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ.ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ Κ ΠΡΙΝ ΤΑ PLAY OFF ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΣΦΑΓΕΣ ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΤΣ Κ ΣΕ ΠΑΡΑΠΕΜΠΩ ΣΤΟ ΜΑΤΣ Ε.Φ.Ο.Α-ΝΕΦΟ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΟΥ Η Ε.Φ.Ο.Α ΚΕΡΔΙΣΕ ΕΚΑΝΕ ΤΟ 2-0 ΚΑΙ Ο ΝΕΦΟ ΕΧΑΣΕ Κ ΤΥΠΙΚΑ ΤΟ ΔΙΚΑΙΒΜΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΠΑΙΖΟΤΑΝ ΑΚΟΜΑ....Η ΕΦΟΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ ΣΕ 2 ΜΑΤΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ....ΕΚΑΝΕ ΤΟ 2-0 ΚΑΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΕΧΑΝΑΝ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΥΡΩΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΗΦΟΡΟ.....Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΣΕ ΔΥΟ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΗΣΕ ΚΑΘΑΡΑ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΠΙΕΣΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Ο ΝΕΦΟ ΜΕ ΤΟΝ ΔΗΜΑΡΧΟ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ....ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΗΣ ΣΤΕΦΑΝΗΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΤΤΕΣ Κ ΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΧΑΝ ΟΥΤΕ Κ ΟΙ ΙΔΙΟΙ.....
ΟΣΟΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΕ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ ΕΓΩ ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΕ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΟΤΙ ΒΑΣΗ ΡΟΣΤΕΡ ΚΑΙ ΒΑΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ Η ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ ΕΙΧΕ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΙΠΛΑΣΙΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΕΦΟ.....Ο ΝΕΦΟ ΟΜΩΣ ΒΓΗΚΕ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ Κ ΠΗΡΕ ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΔΡΑΣ.....ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΔΡΑΣ ΣΤΑ PLAY OFF ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΣΟΥ Κ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ..ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΟΥ...ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΕΧΓΩ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΦΥΣΗ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΕΚΤΕΛΕΣΤΕΣ ΨΗΛΟΥΣ ΜΕ ΠΟΣΤ GAME ΜΕ ΣΟΥΤ ΚΛΠ ΝΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΑ 3 ΜΑΤΣ ΤΟΥΣ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟΥΣ 65 ΠΟΝΤΟΥΣ....ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΘΚΑΙΡΙΕΣ ΣΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΣ....ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΗΝ ΑΣΗΜΕΝΙΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΖΙΩΤΗ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ Α ΤΟΠΙΚΟ.....ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΙΓΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΤΗΣ ΚΕΡΚΙΔΑΣ ΕΙΔΑΝ ΟΤΑΝ ΣΦΙΓΓΑΝ ΤΑ ΓΑΛΑΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΝΕΦΟ ΕΝΘΑΡΡΥΝΑΝ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ(ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ,ΠΟΛΛΕΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΒΟΛΕΣ=ΑΠΕΙΡΙΑ), ΕΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ ΦΩΝΑΖΑΝ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΛΑΘΟΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΚΑΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑΓΗ ΔΕΝ ΕΔΙΝΑΝ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ......ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΤΣ....Κ ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΦΥΡΙΞΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Α1 ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΕΤΟΙΟΥ ΒΕΛΗΝΕΚΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΝΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΝΑ ΕΚΤΕΘΟΥΝ ΣΤΟ Β ΤΟΠΙΚΟ....Ε ΤΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ Η ΚΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ.....Υ.Γ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Η ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ Α ΕΣΚΑ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ



Η διαφορά του δικού σου με το δικό μ πόστ είναι η εξής εγώ απαντώ ορθολογικά τουλάχιστόν από την δικιά μ γωνία εσύ κάνεις πιο πολύ ψυχανάλυση. Είπε κάτι κανείς για τα παιδιά του ΝΕΦΟ γενικά? Μπράβο τους και άλλες ομάδες έχουν τα ζόρια και παίχτες που κάνουν 2 δουλειές και έχουν οικογένειες να θρέψουν. Στο παρκέ τα σπόρια τα πήρε ο ΝΕΦΟ και εκεί έγκειται η κριτική μου. Στο ματς του αμαρουσίου που είδες να ρίχνω φταίξιμο στον ΝΕΦΟ? λεω πως του ήρθε λουκούμι, την διοργανώτρια αρχή καταγγέλλω για την αλλοίωση αποτελέσματος και επειδή αξιακά θέτεις το ζήτημα πως πλεονέκτημα έδρας συνεπάγεται αβάντα στο γηπεδούχο, στο μαρούσι γιατί η ΕΦΟΑ κρεμάστηκε επί ξύλου από τα κοράκια? Επίσης κάτι ακόμα αν ο ΝΕΦΟ για κάποιο εντός πλέιοφ δεν μπορούσε να είχε το κλειστό που παίζει, ή ΕΣΚΑ θα άλλαζε ημερομηνία για να μην χάσει τη φυσική του έδρα ναι ή ου? Υπάρχουν και νομικά ζητήματα και κανονικά πρέπει επιληφθούν για το αλαλούμ της ΕΣΚΑ. Ναι η ΕΦΟΑ καθόταν και έχανε, όπως έχασε από τον Τυφώνα με buzzer,από το Καρέα από την Άμμιλα πριν ξεκαθαρίσει το τοπίο των πλέιοφς ,τι λες τώρα? Και αν αυτό γίνονταν για τόσες αγωνιστικές εσκεμμένα τότε ας πήγαιναν άλλες ομάδες του ομίλου στα αρμόδια όργανα της ΕΣΚΑ και να θέσουν ζήτημα αφερεγγυότητας του πρωτάθληματος. Είπαμε τα άλλα είναι ψυχαναλυση όταν είναι να κάνεις κάτι να πας στον ανάλογο θεσμό και να το θέσεις έλεος με το στυλ ξανθόπουλου φτωχός και καταφρονέμενος ενώ όλα είναι με το μέρος σου..
the judge
QUOTE
.Κ ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΦΥΡΙΞΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Α1 ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΕΤΟΙΟΥ ΒΕΛΗΝΕΚΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΝΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΝΑ ΕΚΤΕΘΟΥΝ ΣΤΟ Β ΤΟΠΙΚΟ...

μονο που στην επιμαχη φαση σφυριζαν σε αγωνα ενος νεου αθληματος,του θροουμπολ...
lord
QUOTE(leonkalf @ May 26 2015, 13:40 ) *
Σαφώς και δεν σημαίνει. Δεν είπα αν ήταν 50-50 χθες, απλά ότι όλοι μας θέλουμε να μην υπάρχουν αδικίες και το παιχνίδι να διαμορφώνεται από παίκτες και προπονητές. Είναι σαφές νομίζω.

Σίγουρα βλέποντας το βίντεο θα το κρίνουμε καλύτερα, γιατί χθες με όλο αυτόν τον πανικό, όρθιους στα κάγκελα, κουβέντες γύρω γύρω, χάσιμο φάσεων, δεν μπορούσες να είσαι απόλυτα συγκεντρωμένος στο παιχνίδι. Εγώ δεν ήμουν και από την αρχή στο ματς.

Πάντως εγώ με όσα είδα, δεν μου φάνηκε για σφαγή.. Ίσως δεν έχετε δει σφαγές, εγώ τουλάχιστον έχω βιώσει (αξέχαστες), οπότε μπορεί το χθεσινό να μου φαίνεται πταίσμα... biggrin.gif

Ημουν κ στα δυο ματς μεσα στο Νικηφορο! Leonkalf μαλλον θα αστειευεσαι, θελω να πιστευω! Αυτα τα δυο ματς ηταν ο ορισμος της σφαγης! Μαλλον δεν θα εχεις τοσο καθαρη εικονα! Βλεπωντας το βιντεο θα καταλαβεις, πιστευω!
justdoit
QUOTE (Reignman40 @ May 26 2015, 17:10 ) *
Η διαφορά του δικού σου με το δικό μ πόστ είναι η εξής εγώ απαντώ ορθολογικά τουλάχιστόν από την δικιά μ γωνία εσύ κάνεις πιο πολύ ψυχανάλυση. Είπε κάτι κανείς για τα παιδιά του ΝΕΦΟ γενικά? Μπράβο τους και άλλες ομάδες έχουν τα ζόρια και παίχτες που κάνουν 2 δουλειές και έχουν οικογένειες να θρέψουν. Στο παρκέ τα σπόρια τα πήρε ο ΝΕΦΟ και εκεί έγκειται η κριτική μου. Στο ματς του αμαρουσίου που είδες να ρίχνω φταίξιμο στον ΝΕΦΟ? λεω πως του ήρθε λουκούμι, την διοργανώτρια αρχή καταγγέλλω για την αλλοίωση αποτελέσματος και επειδή αξιακά θέτεις το ζήτημα πως πλεονέκτημα έδρας συνεπάγεται αβάντα στο γηπεδούχο, στο μαρούσι γιατί η ΕΦΟΑ κρεμάστηκε επί ξύλου από τα κοράκια? Επίσης κάτι ακόμα αν ο ΝΕΦΟ για κάποιο εντός πλέιοφ δεν μπορούσε να είχε το κλειστό που παίζει, ή ΕΣΚΑ θα άλλαζε ημερομηνία για να μην χάσει τη φυσική του έδρα ναι ή ου? Υπάρχουν και νομικά ζητήματα και κανονικά πρέπει επιληφθούν για το αλαλούμ της ΕΣΚΑ. Ναι η ΕΦΟΑ καθόταν και έχανε, όπως έχασε από τον Τυφώνα με buzzer,από το Καρέα από την Άμμιλα πριν ξεκαθαρίσει το τοπίο των πλέιοφς ,τι λες τώρα? Και αν αυτό γίνονταν για τόσες αγωνιστικές εσκεμμένα τότε ας πήγαιναν άλλες ομάδες του ομίλου στα αρμόδια όργανα της ΕΣΚΑ και να θέσουν ζήτημα αφερεγγυότητας του πρωτάθληματος. Είπαμε τα άλλα είναι ψυχαναλυση όταν είναι να κάνεις κάτι να πας στον ανάλογο θεσμό και να το θέσεις έλεος με το στυλ ξανθόπουλου φτωχός και καταφρονέμενος ενώ όλα είναι με το μέρος σου..

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΗΝ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΙΛΗΣΑ .....ΟΥΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑΦΡΟΝΕΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΙΑΦΩΝΩ Κ ΘΑ ΠΑΡΩ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ....ΘΕΩΡΩ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕ 15 ΠΟΝΤΟΥΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Κ ΤΟΝ ΤΡΙΓΑΖΗ ΕΚΤΟΣ ΜΑΤΣ Κ ΕΤΣΙ ΟΠςΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Κ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕ Η ΕΦΟΑ ΕΙΣ ΤΟΝ ΑΙΩΝΑ...ΤΩΡΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΤΤΕΣ ΜΕ ΚΑΡΕΑ ΚΛΠ ΔΕ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΟΡΓΑΝΑ Κ ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΔΕ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ Κ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ....Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΠΟΣΤΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΜΑΥΡΩΝΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΕΝΩ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΟΛΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΡΟΥΘΟΥΝΙ ΤΩΡΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΟΙ Α1 ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΗΡΘΑΝ ΝΑ ΣΦΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΙΛΙΑΣΟΥΝ.....ΑΣ ΕΙΝΑΙ, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕΒΑΣΤΗ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ Κ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
leonkalf
QUOTE (BOY @ May 26 2015, 17:07 ) *
Φίλε leonkalf με όλο τον σεβασμό θέλω να σου πω δυο πράγματα. Έχω παίξει παραπάνω κατηγορίες όπως και πολλοί άλλοι που γράφουν σε αυτό το forum. Ίσως κι εσυ . Καταλαβαίνουμε όταν οι διαιτητές σε πάνε όπως το πρόβατο στην σφαγή. Όταν λέμε σφαγή μην επικεντρωνεσαι σε μια φάση εάν ήταν βήματα και διπλή τριπλά. Η πραγματική μπασκετική σφαγή γίνεται με το γάντι. Δεν μπορεί ένας ψηλός να καταστρέφει 4 ψηλούς. Δεν μπορεί μαζί με τους 4 να καταστραφεί και ο play. Εάν δεν ήταν οι συγκεκριμένοι παίκτες θα σου έλεγα ΟΚ. Τα παιδιά έχουν παίξει παραπάνω και δεν τους πρέπει τέτοια συμπεριφορά.Τα ίδια έγιναν και στο ματς με την ΕΦΟΑ. Μας αρέσει το μπασκέτακι και τρέχουμε στα γήπεδα να διασκεδάσουμε. Ξέρουμε τι γίνεται.............

Ξέρω πολύ καλά τι γίνεται, τα έχω βιώσει και ξέρω.. Δεν είμαι ανυποψίαστος.
Εγώ απλά πήγα να δω τα παιχνίδια, ούτε είμαι κοντά σε κάποια από αυτές τις ομάδες ούτε έχω ασχοληθεί να μάθω για τυχόν παρασκήνιο. Αν εσύ ή όποιος άλλος ξέρει περισσότερα από μέσα, τότε πάσο.
Εγώ δεν επικεντρώθηκα σε μια φάση.. παραπάνω ο Gkos την ανέφερε και εγώ απλά απάντησα ότι δεν είναι -απ' όσο γνωρίζω-παράβαση. Δεν πέταξε τη μπάλα και πήγε και την έπιασε, σηκώθηκε για σουτ η μπάλα έφυγε και πήγε και την έπιασε. Απ' όσο ξέρω, αυτό δεν είναι πλέον παράβαση.

Υπάρχουν διαιτητές εδώ μέσα που διαβάζουν, ας τοποθετηθούν!!

Για τα φάουλ που αναφέρεσαι, πιστεύω ότι τα παιδιά της Παλατιανής έπαιζαν πιο δυνατά πίσω, και οι ρεφ τα έδιναν σχεδόν όλα. Δεν άφησαν δυνατό παιχνίδι. Νομίζω ότι έπρεπε να προσαρμοστούν στο πως σφύριζαν και οι ρεφ, είναι κι αυτό κομμάτι του παιχνιδιού..
Στο προηγούμενο παιχνίδι, είχε αποβληθεί πχ ο Ασημένιος με αμφισβητούμενο 5ο φάουλ (που μπορεί και να έκρινε το ματς).. Γίνονται αυτά!



QUOTE (lord @ May 26 2015, 17:46 ) *
Ημουν κ στα δυο ματς μεσα στο Νικηφορο! Leonkalf μαλλον θα αστειευεσαι, θελω να πιστευω! Αυτα τα δυο ματς ηταν ο ορισμος της σφαγης! Μαλλον δεν θα εχεις τοσο καθαρη εικονα! Βλεπωντας το βιντεο θα καταλαβεις, πιστευω!

Όπως είπα, θα το δω και αν αλλάξω γνώμη, θα το πω. Δεν έχω τέτοια κολλήματα smile.gif
Όμως ρε παιδιά, αφήστε και στον άλλον το περιθώριο να έχει τη γνώμη του!!!!! 65.gif



bball.gif Και κάτι ακόμα.. Ρε παίδες, για κανα μπασκετικό (εκτός διαιτησίας) θα πούμε?? Μόνο στα διαιτητικά θα μείνουμε???? Πάνω απ' όλα είμαστε μπασκετικοί, παίκτες, προπονητές εδώ μέσα, ας πούμε και κάτι για το πως έπαιξαν τα παιδιά, για τους coaches κλπ. bball.gif bball.gif
Όπως βλέπω, όσοι έχουμε γράψει πρέπει να είμαστε ουδέτεροι, θεατές των παιχνιδιών. Δηλαδή άμα μπουν και γράψουν και από τους συμμετέχοντες για την διαιτησία τι έχει να γίνει εδώ μέσα...???
Gkos
Επειδή εγώ ανοιξα-άθελα μου- τον ασκό του Αιόλου με την διαιτησία και έδωσα την αφορμη σε παιδιά (που την περίμεναν ) να τοποθετηθούν ,θα ήθελα να ξεκαθαρισω την θέση μου :

Όπως έγραψα και αρχικά,ειναι πολυ ασχημο ενώ κάποια παιδιά έχουν επιτυχει έναν στόχο-μια άνοδο ,και είναι χαρούμενα ,και περιμένουν να μπουν στο φόρουμ να δουν 2 μπράβο για την προσπάθεια τους κλπ ,να τους το χαλάμε με σχόλια για διαιτησία ,και γι αυτό εγραψα εξαρχής μπράβο στον Νικηφόρο. bball.gif

Αλλα είναι εξίσου άδικο για τα παιδιά της Παλατιανής να έχουν καταβαλει την προσπάθεια τους όλη την χρονιά και να μην τους αφήνουν κάποιοι να την ολοκληρώσουν.
Τι να κάνουμε ,να μην το πούμε δηλαδή ;

Επίσης είναι κακό να σταθούμε σε μια φάση,ενώ υπάρχουν τόσες αλλες.
Οποιος θέλει βλέπει το βίντεο και βγάζει συμπεράσματα.

Αναφέρθηκα στην συγκεκριμένη φάση ,διότι εγω σαν Gkos δεν μπορώ να καταλαβω πως γίνεται να μην είναι παράβαση.
Αδυνατώ.


Ας πουμε δηλαδή ότι ειμαι PG ,και κατεβαζω την μπαλα και περναω την σέντρα και δυο παικτες μου κάνουν παγίδα στην γωνια ανάμεσα στην γραμμη του κέντρου και την πλαινή.
Σταματάω την τριπλα ,κάνω άλμα πεταω την μπαλα ψηλα και προς την αντιθετη πλευρα της πλαγιας γραμμης ,και περναω από το πλαι και παω και την ξαναπιανω;;;;

Δηλαδη αυτό μονο ρυθμικη γυμναστική μου θυμίζει.
Που πετας τις κορίνες στον αέρα ,κανεις μια κυβισθηση και τις ξαναπιάνεις!!!

Περιμενω κάποιον ρεφ να τοποθετηθεί.
Εχω ήδη ρωτησει και φίλο ρεφ και περιμένω απάντηση,διότι εγώ δεν είμαι ρεφ.


*Το ότι οι ρεφ ήταν Α1 ή Ευρωλιγκα,με αφηνει παγερά αδιάφορο.
Και στο Ελληνικό με τον Παναθηναικό στους τελικους της Α1 γυναικών,αξιολογημενοι ρεφ σφυριζαν και όταν ειδαν ότι παει να χαθεί το "σιγουρο" πρωτάθλημα για το Ελληνικό ,είδαμε 95-5 ,ούτε καν 90-10 .


*Στο πρώτο ημίχρονο που τα πραγματα ήταν πιο νορμάλ(γενικώς) , η Παλατιανή ,ήταν σαφέστατα ανώτερη όπως μπορεί να διαπιστώσει όποιος δει το βίντεο.
Ο Τζιώτης κρατούσε τον Νικηφορο στο ματς.
leonkalf
QUOTE (Gkos @ May 26 2015, 18:19 ) *
Αναφέρθηκα στην συγκεκριμένη φάση ,διότι εγω σαν Gkos δεν μπορώ να καταλαβω πως γίνεται να μην είναι παράβαση.
Αδυνατώ.


Ας πουμε δηλαδή ότι ειμαι PG ,και κατεβαζω την μπαλα και περναω την σέντρα και δυο παικτες μου κάνουν παγίδα στην γωνια ανάμεσα στην γραμμη του κέντρου και την πλαινή.
Σταματάω την τριπλα ,κάνω άλμα πεταω την μπαλα ψηλα και προς την αντιθετη πλευρα της πλαγιας γραμμης ,και περναω από το πλαι και παω και την ξαναπιανω;;;;

Δεν έχει καμία σχέση η μία φάση με την άλλη όπως την περιγράφεις....


QUOTE (Gkos @ May 26 2015, 18:19 ) *
*Στο πρώτο ημίχρονο που τα πραγματα ήταν πιο νορμάλ(γενικώς) , η Παλατιανή ,ήταν σαφέστατα ανώτερη όπως μπορεί να διαπιστώσει όποιος δει το βίντεο.
Ο Τζιώτης κρατούσε τον Νικηφορο στο ματς.

Ισχύει.. Φυσικά, ένα ημίχρονο δεν καθορίζει και την κατάληξη..
Όμως το 3ο δεκάλεπτο, όπως είπα και το πρωί, ο Νεφο μπήκε πιο δυνατά και έδειξε πιο αποφασισμένος.
koutsou10
Καταρχην θα ηθελα να δωσω συγχαρητηρια σε ολους τους συμπαιχτες μου,στον κοουτς Πετρο Καρβουνη,στον γιατρο μας,στην διοικηση-εφορους-προεδρο αλλα κ στον κοσμο που μας βοηθησε πολυ στα παιχνιδια μας ως σχεδον 6ος παιχτης...

Σε μια πολυ δυσκολη χρονια για εμας αφου οι τραυματισμοι ερχοταν ο ενας μετα τον αλλον κ στην ουσια χωρις να εχουμε παιξει ολοι μαζι σχεδον ποτε!!!Στην προπονηση μαζευομασταν με το ζορι για να παιξουμε διπλο κ αξιζουν πολλα συγχαρητηρια στους μικρους μας αλλα κ σε παιδια που μπορει να μην επαιζαν λεπτο αλλα ηταν παροντες στις προπονησεις...

Οσο κ να προσπαθουν καποιοι να μειωσουν αυτο που πετυχαμε με την αξια μας κ εναντιον ολων των προγνωστικων τους δεν τα καταφερνουν...

Θα ξεκινησω με τα των αγωνων με την Εφοα η οποια μας διαλεξε ξεκαθαρα αλλα νομιζω το 3-0 τα λεει ολα απο μονο του.Επισης δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθεια για την εδρα της Εφοα αλλα ειχαμε πληροφορηση πριν τον αγωνα οτι δεν γινεται να γινει παιχνιδι πλεη οφ εκει λογω του οτι δεν υπηρχε πινακας με σκορ φαουλ κλπ,τωρα τι εγινε με δημαρχους κ τετοια δεν ειναι δικο μας θεμα...

Στους τελικους με Παλατιανη εγιναν ωραια κ δυνατα παιχνιδια κ απο τις 2 ομαδες με σκορ χαμηλα κ δυνατες αμυνες.
Δεν ξερω αν καποιοι εχετε δει το βιντεο στο εκτος εδρας παιχνιδι με το 5ο φαουλ του Δαμιανου κ εκει να μας πειτε τι βλεπετε αλλα εγω βλεπω ενα ανυπαρκτο φαουλ που δινεται κ κρινει το παιχνιδι 2 λεπτα πριν το τελος με σκορ 55 ολα.
Τωρα καποια λαθη η διαιτησια θα τα κανει,ανθρωποι ειναι κ αυτοι κ ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα...

Υ.Γ 1 Οσοι ειδατε το βιντεο του παιχνιδιου κ θεωρειται οτι αδικηθηκε η Παλατιανη πραγματικα δεν ξερω τι να σας πω...
Υ.Γ 2 Στην φαση που εχει γινει ολος ο χαμος δεν κερδισαμε ουτε εναν ποντο,ασε που ειπαμε δεν ειναι τιποτα με τους νεους κανονισμους...
Υ.Γ 3 Αντι να διαμαρτυρονται εκει στην Παλατιανη δεν βλεπουν το βιντεο να δουν τι δεν εκαναν σωστα απο το 65-62 που το ενα λαθος ερχοταν μετα το αλλο κ σε πανω απο 5 λεπτα σκοραραν 2 ποντους?

Καλη συνεχεια σε ολους τους αθλητες στη νεα σεζον,χωρις τραυματισμους...
bball.gif bball.gif bball.gif





PG TO C
Θα συμφωνησω πως αν το ματς ΕΦΟΑ-ΝΕΦΟ παιζόταν στο ΛΟΥΗ η ΕΦΟΑ θα έπαιζε τελικους. Στο πρώτο ματς στην Αγια Βαρβάρα είχαμε σφαγή, στο άλλο στο μαρούσι γενικά ήταν 50-50 στο αλλο παλι ματς ο Κύριος Σκούτας έπαιξε έδρα, όπως και Χθές. Μπράβο στην ομάδα του Νεφο για την άνοδο αλλά πιστεύω και η Παλατιανή και η Εφοα εχουν πιο μπασκετικα παιδιά.
Gkos
QUOTE (koutsou10 @ May 26 2015, 18:29 ) *
Υ.Γ 1 Οσοι ειδατε το βιντεο του παιχνιδιου κ θεωρειται οτι αδικηθηκε η Παλατιανη πραγματικα δεν ξερω τι να σας πω...


Τίποτα.


QUOTE (koutsou10 @ May 26 2015, 18:29 ) *
Υ.Γ 3 Αντι να διαμαρτυρονται εκει στην Παλατιανη δεν βλεπουν το βιντεο να δουν τι δεν εκαναν σωστα απο το 65-62 που το ενα λαθος ερχοταν μετα το αλλο κ σε πανω απο 5 λεπτα σκοραραν 2 ποντους?


Δεν είδα κανέναν από την Παλατιανή να διαμαρτυρήθηκε.
Όλοι όσοι γραψαμε ουδέτεροι είμαστε απότι καταλαβα rolleyes.gif
ΣΟΥΛΗΣ
Η φάση, αγαπητοί φίλοι της ίντριγκας , του αθλήματος, του γράφειν και του κατακρίνειν δικαίως και αδίκως είναι μία όχι συχνά λαμβάνουσα χώρα φάση. Αυτό είναι από όλους σίγουρα δεκτό. Θα ήθελα επίσης να καταστεί δεκτό και το γεγονός ότι είναι μια ξεκάθαρη φάση. Πρόκειται περί αδεξιότητας του αθλητή. Είναι νόμιμο κατά τα πάντα να ξαναπιάσει ο αθλητή την μπάλα εφόσον αυτή του γλιστρά. ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΟ!! Δεν οφείλετε να το γνωρίζετε όσοι δεν παρακολουθείτε τα σεμινάρια διαιτησίας και δεν είστε αξιολογημένοι διαιτητές, οφείλετε όμως να μην εκφέρετε αβίαστα γνώμη ως ημιμαθείς....
gspara
Χαλαω λιγο την ροη της κουβεντας να πω και εγω τις εντυπωσεις μου για τα αγωνιστικα ομως.

Ξεκιναω με το ΝΕΦΟ και τον mvp,κατα την προσωπικη μου γνωμη των τελικων,Κωστα Τζιωτη.Καθοριστικος και στον χθεσινο αγωνα καθως ηταν αυτος που κρατησε ορθια την ομαδα του στο ζορικο πρωτο 25λεπτο περιπου που η Παλατιανη ειχε ξεκαθαρα το πανω χερι και δεν της επετρεψε να παρει διαφορα μεγαλυτερη των 7 ποντων.
Πραγματικος Στρατηγος, μπηκε μπροστα οταν οι συμπαιχτες του εδειχναν να λυγιζουν απο την κρισιμοτητα του αγωνα.Εκτος απο τους ποντους που πετυχε καταφερε να τους μεταδωσει την αυτοπεποιθηση και την ψυχραιμια του!!!Και ολα αυτα με προβλημα τραυματισμου απο το τελος του 1ου γυρου και με τους νεοτεορους και γοργοποδαρους Κακολυρη-Χριστοπουλο να τον πιεζουν!!!!

Στο πλευρο του ο Βαμβακιδης με το αυτοκρατορικο του στυλ,εκτελεσε ψυχραιμα και απολυτα οικονομικα.Θα ξαναγραψω οτι επρεπε να παρει μεγαλυτερο επιθετικο κομματι.

Ο Ασημενιος,οπως και στα 3 ματς,με καλες και κακες στιγμες.Οπως και να εχει ομως αποτελεσε σημειο αναφορας στην ρακετα,αναγκαζοντας τον κοουτς Παπανδρεου να στελνει μονιμα 2ο παιχτη πανω του.

Ο φανταρος Παρης Βεκρης εκανε το καλυτερο του παιχνιδι στη σειρα(βεβαια ελλειπε στο 2ο) και οι Γεργεριτακης-Καμνιωτης-Παπαναγοπουλος-Χατζηιωαννου πετυχαν να δωσουν στο Νικηφορο υπεροχη εναντι της Παλατιανης στην σημαντικη παραμετρο 'βαθος παγκου'.

Αν και συνολικα εκανε μετρια σειρα,ο Κουτσουμπακος ηταν μαχητικος(χθες εβαλε και τις βολες) αν και αναγκαστικα ανεβασε τον χρονο συμμετοχης του λογω της απουσιας του Παπαγεωργιου.Ο τελευταιος ηταν σημαντικη απωλεια καθως ειναι ψηλος με διαφορετικα χαρακτηριστικα απο Ασημενιο-Κουτσουμπακο.

Παμε στην Παλατιανη για την οποια θα συμφωνησω και εγω οτι αξιζε εξισου την ανοδο.
Μεγαλο παιχνιδι ο Τζαγκαρακης.Ο Μιχαλης χρωσταγε ενα τετοιο ματς στην σειρα που να ειναι αναλογο των στανταρς του!!!

Πραγματικα συγκινητικος ο Θανος Κακολυρης.Αυμβιβαστος με την ηττα,εριξε τονους ιδρωτα καταθετοντας και την ψυχη του στο παρκε!!!
Τεραστιο ανφερ απο μεμονωμενους φιλαθλους(????) των γηπεδουχων που τον εβριζαν απο την προθερμανση κρεμασμενοι στα καγκελα.Ακομα πιο τραγικο οτι λιγα σκαλοπατια πιο πανω καθοντουσαν τα παιδια τους παρακολουθωντας δωρεαν μαθηματα χουλιγκανισμου..........

Ο Φιλιππου εκνευριστηκε απο τα σφυριγματα και το γρηγορο φορτωμα του με φαουλ και εμεινε αρκετη ωρα στον παγκο χανοντας ουσιαστικα τον ρυθμο του.Εμφανης η ελλειψη μπακαπ.

Περιπου το ιδιο και για τον Μαρκ Γκασολ-Χαρη Λιτσιο!!!Ο πιο τεχνικος ψηλος της σειρας φορτωθηκε γρηγορα με φαουλ και δεν μπορεσε να κανει εμφανιση αναλογη των προηγουμενων.

Αποκαλυψη και κορυφαιος παιχτης της Παλατιανης στο πρωτο μερος ο Γιωργος Λιτσιος!!!Κυριαρχησε στην ρακετα,σκοραρε και σαρωσε τα ριμπαουντ!!!

Για 2ο σερι παιχνιδι υστερησε ο Ντανας που πετυχε και τα τρια καλαθια του με λειαπ στον αιφνιδιασμο.
Λογω των φαουλ του Φιλιππου,πηρε περισσοτερο χρονο ο Χριστοπουλος και εκανε το καλυτερο του παιχνιδι στην σειρα.

Πολλα συγχαρητηρια και στις 2 ομαδες για την φοβερη σειρα τελικων που μας χαρισαν!!!
Τωρα η Παλατιανη θα πρεπει χωρις ανασα να αντιμετωπισει τους ξεκουραστους Αμπελοκηπους στο μπαραζ της Πεμπτης!!
Gkos
Οπως πάντα κυριος ο Θοδωρής,δεν γραφει για διαιτησίαsmile.gif

(Τα χω ηχογραφησει όσα ειπαμε να ξερεις !!!! )
BOY
QUOTE (ΣΟΥΛΗΣ @ May 26 2015, 18:54 ) *
Η φάση, αγαπητοί φίλοι της ίντριγκας , του αθλήματος, του γράφειν και του κατακρίνειν δικαίως και αδίκως είναι μία όχι συχνά λαμβάνουσα χώρα φάση. Αυτό είναι από όλους σίγουρα δεκτό. Θα ήθελα επίσης να καταστεί δεκτό και το γεγονός ότι είναι μια ξεκάθαρη φάση. Πρόκειται περί αδεξιότητας του αθλητή. Είναι νόμιμο κατά τα πάντα να ξαναπιάσει ο αθλητή την μπάλα εφόσον αυτή του γλιστρά. ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΟ!! Δεν οφείλετε να το γνωρίζετε όσοι δεν παρακολουθείτε τα σεμινάρια διαιτησίας και δεν είστε αξιολογημένοι διαιτητές, οφείλετε όμως να μην εκφέρετε αβίαστα γνώμη ως ημιμαθείς....

ΕΣΥ που δεν είσαι ημιμαθείς δεν μας λες την γνώμη σου για το παιχνίδι . Ξαναλέω και σε εςενα ότι σχεδόν όλοι όσοι ήμασταν έξω είδαμε την σφαγή του γαντιου. Τουλάχιστον όσοι έχουμε παίξει Μπασκετ.
Από ότι φένεται δεν πρέπει να ασχολούμαστε εμείς.Ας βγουν από την Παλατιανη να υπερασπίσουν τον εαυτό τους. Υπάρχουν παιδιά που γράφουν όλη την χρόνια και αποδοκίμαζαν την Παλατιανη. Δεν μπορείτε να αφαιρέσετε την γνώμη σχεδόν όλων ότι την άνοδο σε σχέση με αυτό που είδαμε στα 3 παιχνίδια την ΑΞΙΖΕ η Παλατιανη. Αυτό το λέω και για τον φίλο Κουτσου10. Έτσι είναι το άθλημα. Κάποιος ξεχωρίζει .
Καλή συνέχεια σε όλους.
the judge
QUOTE(ΣΟΥΛΗΣ @ May 26 2015, 18:54 ) *
Η φάση, αγαπητοί φίλοι της ίντριγκας , του αθλήματος, του γράφειν και του κατακρίνειν δικαίως και αδίκως είναι μία όχι συχνά λαμβάνουσα χώρα φάση. Αυτό είναι από όλους σίγουρα δεκτό. Θα ήθελα επίσης να καταστεί δεκτό και το γεγονός ότι είναι μια ξεκάθαρη φάση. Πρόκειται περί αδεξιότητας του αθλητή. Είναι νόμιμο κατά τα πάντα να ξαναπιάσει ο αθλητή την μπάλα εφόσον αυτή του γλιστρά. ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΟ!! Δεν οφείλετε να το γνωρίζετε όσοι δεν παρακολουθείτε τα σεμινάρια διαιτησίας και δεν είστε αξιολογημένοι διαιτητές, οφείλετε όμως να μην εκφέρετε αβίαστα γνώμη ως ημιμαθείς....

σεβαστη η αποψη σου.οτιδηποτε χαλαει την ισορροπια του ματιου στο μπασκετ πρεπει να αποτελει παραβαση,και για λογους προστασιας του προιοντος.εδω ο τζιωτης επιχειρει σουτ εν στασει,χανει την φυσικη κατοχη και μετα κινειται και επανακτα,δεν κανει..." λαθος κοντρολ"
Gkos
Για να το τελειώσουμε,ΕΓΩ ειδα ΜΟΝΟ το χτεσινο ματς,και δεν ειδα σφαγή(ΠΡΟΦΑΝΩΣ εχουν δει πολυ χειρότερα τα ματια του,φιλε leonkalf),αλλα ενα 65-70% σε Νικηφόρο το είδα .
Και έκρινε την έκβαση.
Από τα ελαχιστα που ξέρω από μπασκετ .
Ουτε διεθνής διαιτητης ειμαι,ούτε εχω παιξει Ευρωλιγκα.

Αυτό ,γιατι δεν σκοπευω να επανέλθω στο εν λογω.

Ραντεβου την Πεμπτη ,όπου αποφασισει η ΕΣΚΑ(όταν λέμε "οπου" δεν σημαινει οτι παμε και Ραφηνα δηλαδη,χαχα),να δουμε την τελευταια παρασταση των Αμπελογκαρντεν και της Παλατιανης και της ΕΣΚΑ γενικότερα για φέτος.
Όποιοι θελουν σας περιμενουμε με gspara. <3
storm2


Η ιστορική νίκη για το σωματείο του Νικηφόρου, η 2η θέση μετά από ένα μαραθώνιο πρωτάθλημα, η ανατροπή του 0-2 της ΕΦΟΑ, και ο αποκλεισμός της Παλατιανής μόνο τυχαία δεν είναι, και δεν μπορεί να τα αμφισβητήσει κανένας.
Οπως και δεν αλλάζει και η γνώμη κάποιων για την διαιτησία. Όπως και δεν αλλάζει το αποτέλεσμα. Αυτή είναι η δημοκρατία, ο καθένας να λέει την άποψή του.

Για να ηρεμήσουμε τώρα : Ευχάριστη έκπληξη, η μεγάλη προσέλευση του κόσμου στους αγώνες της τελικής φάσης. Θετικό και για τις ομάδες αλλα και για το άθλημα!!
Έτσι θα έπρεπε να είναι όλοι οι αγώνες!! Ανταγωνιστικό πρωτάθλημα και αγώνες με αξιόλογους αντιπάλους φέρνουν τον κόσμο στα γήπεδα!!
dontshoottheref
η πραγματική απάντηση είναι: σε αγώνες γ-δ έσκα και υποδομών (πλην Α κατηγορίας) είναι παράβαση και δεν διαμαρτύρεται κανένας

στις υπόλοιπες κατηγορίες δεν είναι παράβαση (βάση σεμιναρίων, δεν θα βρείτε κάπου ερμηνεία του κανονισμού)

το 1ο μέρος το λέω σαφώς χιουμοριστικά, αλλά στην πράξη φοβάμαι πως ισχύει...
loufer
Καλημέρα παιδιά, τα μαζεύω καιρό, αλλά παίρνω αφορμή από την κουβέντα σας.
Καταρχάς τρέφω απεριόριστο σεβασμό απέναντι στους αντιπάλους μου. Με όλους έχω άριστες σχέσεις, παλεύουν, ιδρώνουν όπως και εγώ στο παρκέ για τη νίκη. Προσωπικά για εμένα άξιζε η Παλατιανή να ανέβει κατηγορία.
Οπότε θα προχωρήσω στο ρεζουμέ της υπόθεσης και επαναλαμβάνω χωρίς καμία απολύτως μομφή στους παίκτες των ομάδων.

Υπάρχει ένα ''μαγαζάκι'' το οποίο το έχει ένας ευτραφής κύριος. Εάν πας σε αυτό το ''μαγαζάκι'' και ψωνίσεις θα έχεις την εύνοια, τα λεγόμενα στραγγάλια. Μπορείτε εύκολα να ανατρέξετε σε παιχνίδια σημαντικά στην διάρκεια της κανονικής περιόδου, αλλά πιο πολύ στα πλέι οφ, και να δείτε και εσείς ποια παλικαράκια είναι ''υπάλληλοι'' σε αυτό το ''μαγαζάκι''. Τα ονόματα επαναλαμβάνονται και επαναλαμβάνονται... Οπότε μην μπαίνετε σε άσκοπες αναλύσεις και μπρος πίσω και βήματα και ήταν δεν ήταν φάουλ. Χαλάτε το σάλιο σας...
Η κοινωνία μας δυστυχώς είναι δομημένη σε αυτές τις πρακτικές, όταν ένας πρόεδρος έχει επενδύσει, έστω και αυτό το 20ακο 30ακο στη Β Έσκα για να ανέβει, εεε θα δώσει και ένα ταλιράκι στο ''μαγαζάκι'' για να είναι σίγουρος...Μιλάω για τη Β Εσκα, όσο ανεβαίνεις κατηγορίες, ανεβαίνει και η συνδρομή...
Επιτέλους κάποιος πρέπει να τα πει, να γίνει κάτι, παίζουν με τα νεύρα και τον ιδρώτα παικτών.
Υ.Γ1: Μακάρι να επέμβαινε ένας εισαγγελέας στην ΕΣΚΑ, να άνοιγε τα τηλεφωνικά απόρρητα 5-6 αριθμών, θα έπεφτε πολύ γέλιο και κλάμα...
Υ.Γ2: Μόλις πριν από λίγο έκανε το ντου το FBI σε ξενοδοχείο που είχαν καταλύσει μέλη της FIBA και τους μπαγλάρωσαν, ρε μάγκες δεν έρχεστε και από εδώ ένα τριημεράκι??? Δε θα ξέρετε ποιον να πρωτομπαγλαρώσετε...
VAMVA28
ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ Κ ΕΓΩ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ Κ ΕΓΩ ΚΑΤΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΑΝ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΝΑ ΕΡΧΟΣΑΣΤΑΝ ΟΛΟΙ Κ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΑΤΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ Κ ΝΑ ΛΕΓΑΤΕ ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΓΚΕΣ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ Κ ΤΟ ΑΞΙΖΑΤΕ Κ ΤΩΡΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ FORUM Κ ΝΑ ΒΓΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΕΝΟΣ ΣΑΣ.@ΡΧ....Α ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΤΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ?Κ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ 5ΔΑΣ Κ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΟΧΙ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ...ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΤΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΑΣ 1 ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ PLAYOFF Κ ΤΑ ΒΛΕΠΑΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ Κ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ Κ ΠΑΙΞΑΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΓΩΝΑ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ ΛΕΓΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ Κ ΕΤΣΙ Κ ΕΓΙΝΕ Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΠΩΣ Κ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ.ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΑΙΔΗ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΤΟ 2-0 ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΩΣ ΒΓΑΛΑΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ Η ΕΦΟΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΕΡΑΚΑ?Κ ΠΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ.Η ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ Κ ΤΗΝ ΣΕΒΑΣΤΗΚΑΜΕ ΟΠΩΣ Κ ΤΟΥΣ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ.ΠΩΣ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΑΥΤΗ?ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΑ ΕΙΧΕ 1 ΤΟ ΠΟΛΥ 2 ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ ΕΝΩ Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΕΙΧΕ 3-4-5 ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΜΕΤΡΙΑ.Κ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΟΛΕΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΝΤΕΡΜΠΙ.ΦΙΛΕ GKOS ΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ Κ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ Κ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΕΓΡΑΦΕΣ ΘΑ ΠΑΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ.....ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ Κ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ Ο ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ Κ ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΙΣΜΩΝΟΥΝ Κ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΚΗΣΟΥΝ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ Κ ΤΕΤΟΙΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ.ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΜΕ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ Κ ΤΑ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΣΕ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΣΚΟΠΟ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ EYROLEAGE.Κ ΒΛΕΠΕΤΑΙ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΔΙΠΛΑΣΙΟ Κ ΤΡΙΠΛΑΣΙΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΑΠ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΠΡΩΧΝΟΥΝ ΧΡΗΜΑ.ΑΣΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ Κ ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΑ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΗΣ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ ΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.ΣΟΡΡΥ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΕΤΕ Κ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΟΣΑ ΛΕΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ.ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΥΓΕΙΑ ΜΑΓΚΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ...
lord
QUOTE(loufer @ May 27 2015, 08:33 ) *
Καλημέρα παιδιά, τα μαζεύω καιρό, αλλά παίρνω αφορμή από την κουβέντα σας.
Καταρχάς τρέφω απεριόριστο σεβασμό απέναντι στους αντιπάλους μου. Με όλους έχω άριστες σχέσεις, παλεύουν, ιδρώνουν όπως και εγώ στο παρκέ για τη νίκη. Προσωπικά για εμένα άξιζε η Παλατιανή να ανέβει κατηγορία.
Οπότε θα προχωρήσω στο ρεζουμέ της υπόθεσης και επαναλαμβάνω χωρίς καμία απολύτως μομφή στους παίκτες των ομάδων.

Υπάρχει ένα ''μαγαζάκι'' το οποίο το έχει ένας ευτραφής κύριος. Εάν πας σε αυτό το ''μαγαζάκι'' και ψωνίσεις θα έχεις την εύνοια, τα λεγόμενα στραγγάλια. Μπορείτε εύκολα να ανατρέξετε σε παιχνίδια σημαντικά στην διάρκεια της κανονικής περιόδου, αλλά πιο πολύ στα πλέι οφ, και να δείτε και εσείς ποια παλικαράκια είναι ''υπάλληλοι'' σε αυτό το ''μαγαζάκι''. Τα ονόματα επαναλαμβάνονται και επαναλαμβάνονται... Οπότε μην μπαίνετε σε άσκοπες αναλύσεις και μπρος πίσω και βήματα και ήταν δεν ήταν φάουλ. Χαλάτε το σάλιο σας...
Η κοινωνία μας δυστυχώς είναι δομημένη σε αυτές τις πρακτικές, όταν ένας πρόεδρος έχει επενδύσει, έστω και αυτό το 20ακο 30ακο στη Β Έσκα για να ανέβει, εεε θα δώσει και ένα ταλιράκι στο ''μαγαζάκι'' για να είναι σίγουρος...Μιλάω για τη Β Εσκα, όσο ανεβαίνεις κατηγορίες, ανεβαίνει και η συνδρομή...
Επιτέλους κάποιος πρέπει να τα πει, να γίνει κάτι, παίζουν με τα νεύρα και τον ιδρώτα παικτών.
Υ.Γ1: Μακάρι να επέμβαινε ένας εισαγγελέας στην ΕΣΚΑ, να άνοιγε τα τηλεφωνικά απόρρητα 5-6 αριθμών, θα έπεφτε πολύ γέλιο και κλάμα...
Υ.Γ2: Μόλις πριν από λίγο έκανε το ντου το FBI σε ξενοδοχείο που είχαν καταλύσει μέλη της FIBA και τους μπαγλάρωσαν, ρε μάγκες δεν έρχεστε και από εδώ ένα τριημεράκι??? Δε θα ξέρετε ποιον να πρωτομπαγλαρώσετε...

Πες τα ρε loufer! Για ποιον να λες αραγε;;;; Τι να κανουμε το βοδι για να ζησει θελει τροφη! Και οι καιροι ειναι δυσκολοι! (Συγγνωμη αν προσβαλα τα βοδια)
loufer
QUOTE (VAMVA28 @ May 27 2015, 10:47 ) *


Όπως έγραψα και στο ποστάρισμά μου, σέβομαι τους αντιπάλους μου, με τους παίκτες δεν έχω τίποτα, αλλά εάν θες να τα πούμε τηλεφωνικά και να σου αποδείξω τα γραφόμενά μου πάρε με τηλέφωνο (μπορείς να το βρεις από το Δαμιανό).
Εσείς ιδρώνετε πραγματικά και παίζεται αντρίκια στο παρκέ και ''άλλοι'' φροντίζουν για τα περαιτέρω, δυστυχώς έτσι γίνεται Βάμβα... Συγχαρητήρια για την άνοδο, σας εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στην Α'.
VAMVA28

ΑΔΕΡΦΕ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΣ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ Κ ΝΑ ΤΟ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΑΝ ΘΕΣ ΑΛΛΙΩΣ ΣΤΕΙΛΤΟ ΜΟΥ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΠΟΣΤ
leonkalf
Αύριο Αμπελόκηποι-Παλατιανή στις 19:30 στο γήπεδο του Παπάγου!

Ο νικητής ανεβαίνει στην Α' ΕΣΚΑ, σύμφωνα με την προολίγου ανακοίνωση της ΕΟΚ για αύξηση των ομάδων στην Β' Εθνική.


Επίσης για κατάταξη (3-4) Κουκάκι-Νικηφόρος 21:00 στο γήπεδο Ηρακλείου
pain of salvation
πφφφφ...ποιος πάει Κουκάκι-Νικηφόρο...
Όλοι Παπάγου
leonkalf
QUOTE (pain of salvation @ May 27 2015, 14:58 ) *
πφφφφ...ποιος πάει Κουκάκι-Νικηφόρο...
Όλοι Παπάγου

thumbsup.gif

Θα πας μετά τρέχοντας..
pain of salvation
Αν τρέξω πολύ,δεν θα βρω κανέναν.Και το Κουκάκι στου Παπάγου θα 'ναι smile.gif
leonkalf
QUOTE (pain of salvation @ May 27 2015, 15:07 ) *
Αν τρέξω πολύ,δεν θα βρω κανέναν.Και το Κουκάκι στου Παπάγου θα 'ναι smile.gif

biggrin.gif biggrin.gif Κουκάκι στηρίζει Αμπελό?
pain of salvation
Στηρίζει το καλό μπάσκετ
Gkos
QUOTE (leonkalf @ May 27 2015, 14:51 ) *
Αύριο Αμπελόκηποι-Παλατιανή στις 19:30 στο γήπεδο του Παπάγου!

Ο νικητής ανεβαίνει στην Α' ΕΣΚΑ, σύμφωνα με την προολίγου ανακοίνωση της ΕΟΚ για αύξηση των ομάδων στην Β' Εθνική.


Επίσης για κατάταξη (3-4) Κουκάκι-Νικηφόρος 21:00 στο γήπεδο Ηρακλείου


Ο Jabar ονειρο ειχε δει;;;
Χαμος!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.