Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
mixalisgate7
QUOTE(Sokos @ Mar 22 2016, 11:33 ) *
Θα πρέπει να το σκεφτούν αυτό και στην στελέχωση του ρόστερ για του χρόνου. Καλός, χρυσός ο Lojeski αλλά περισσότερο παρακολουθεί παρά παίζει. Έχει χάσει πάνω από τα μισά ματς στης χρονιάς και ο μόνος του τραυματισμός είναι μια θλάση (που και από αυτή για να συνέλθει χρειάστηκε πολύ περισσότερο χρόνο απ' ότι συνήθως). Παραμένει βέβαια ο πιο συνεπής σουτέρ που είχαμε εδώ και χρόνια...


Μόνος φέτος ταλαπαιρώθηκε πολύ από τραυματισμούς ο Λοτζέσκι. Δυο φορές υπέστη θλάση και καμμιά από τις δυο δεν ήταν πρώτου βαθμού, αν δεν με απατάει η μνήμη μου.
erwi grey
Αν υπηρχε μια ομαδα στην Ευρωπη που θα στοιχηματιζα απο την αρχη της χρονιας οτι θα χασει εναν απο τους καλυτερους παικτες απο διογκωση του σπληνα θα πονταρα τα λεφτα μου στην ομαδα. laugh.gif
Ο.τι πιο απιθανο πραγματικα...
Δεν ειναι κατι που σου καταστρεφει την καριερα οπως βλακωδως γραφεται. Στοιχημα ειναι η επιστροφη Γιανγκ και η κατασταση του οταν γυρισει και οχι του Λοτζεσκι. Μεταξυ τωρινου Παπανικολαου και Παπαπετρου ο Λοτζεσκι ειναι πολυ καλυτερος.
Αλλα παρ'ολα αυτα επειδη ειναι και οι δυο Ελληνες δε βλεπω πραγματικα πως μπορει να χωρεσει στο ροστερ της επομενης χρονιας.
Πιστευα οτι ο Παπαπετρου θα μπορουσε ανετα να παιξει 4 αλλα εδειξε να μη το χει και αυτο θα λυνε πολλα προβληματα. Αν μεινει ο Σφαιροπουλος θα εχει τρελο μπερδεμα με αποχωρησεις και μεταγραφες. Αλλα αυτο που πρεπει να τον απασχολησει δεν ειναι μονο η αμυνα αλλα και το σουτ, που φετος δεν το χει η ομαδα.
Βλεπω πολλους οπαδους της ομαδας και δεν ειναι κακο, να γουσταρουν να βλεπουν αμυνα και να μεγαλοποιουν αμπαλους σαν τον Στρομπερι επειδη γαλουχηθηκε η ομαδα να παιρνει τιτλους με βαση την αμυνα ειδικα επι Ιβκοβιτς.
Η ομαδα μπορει να τρεξει αφου δεν υπαρχει καλη κυκλοφορια ουτε αλλο συστημα εκτος απο πικ ν ρολ Σπανουλη και Χαντερ και τα ποσταρισματα του Πριντεζη. Δε βλεπω το λογο να μη το κανει αφου ισως να ειναι και η πιο αθλητικη στην Ευρωπη.
Sokos
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 22 2016, 14:17 ) *
Μόνος φέτος ταλαπαιρώθηκε πολύ από τραυματισμούς ο Λοτζέσκι. Δυο φορές υπέστη θλάση και καμμιά από τις δυο δεν ήταν πρώτου βαθμού, αν δεν με απατάει η μνήμη μου.


Ίσως οι τελευταίοι μήνες να επηρεάζουν την μνήμη μου. Και τις προηγούμενες χρονιές θυμάμαι να παθαίνει θλάσεις πάντως (θυμάμαι και μέσα στο ΟΑΚΑ). Για τις θλάσεις πάντως μάλλον παίζει ρόλο και το ιατρικό μας επιτελείο..

Δεν θυμάμαι πάντως κάποιον άλλο να έχει παρουσιάσει το πρόβλημα που έχει τώρα. Γενικότερα, όχι μόνο σε εμάς. Και δεν έχω ιδέα τι κουσούρι μπορεί να του αφήσει, αν του αφήσει.
mixalisgate7
QUOTE(Sokos @ Mar 22 2016, 15:09 ) *
Ίσως οι τελευταίοι μήνες να επηρεάζουν την μνήμη μου. Και τις προηγούμενες χρονιές θυμάμαι να παθαίνει θλάσεις πάντως (θυμάμαι και μέσα στο ΟΑΚΑ). Για τις θλάσεις πάντως μάλλον παίζει ρόλο και το ιατρικό μας επιτελείο..


Πέρσι έπαθε με την ΑΕΚ που ήταν βαριάς μορφής. Οι θλάσεις έχουν πολλές αιτίες. Μην ξεχνάμε το καλοκαίρι έπαιξε με την εθνική και έχει επιβαρυνθεί.
sircharles
Υπάρχει μια γενική υπερβολή με την"τωρινή" κατάσταση του παπανικολάου. Ναι είναι λιγο σκουριασμενος , και κουβαλαει την απογοητευση της αποτυχίας στο ΝΒΑ, αλλα εγώ βλεπω οτι ηδη βοηθαει σημαντικα την ομαδα. Τακτικά στην ομαδική άμυνα ειναι πολυ καλός οπως παντα, και με αυτον στο 3 η ομαδα ψηλωνει. Ξεκαθαρα σηκωνεται πιο ψηλα απο τον παπαπετρου. Παιζοντας με πριντεζη , αμβλυνει την αδυναμια του Γιωργου στα ριμπαουντ, ενω μαζι με παπαπετρου η ομαδα γινεται εξαιρετικα αθλητικη.
Ψαχνεται ακομα με το σουτ αλλα τον βλεπω οτι και σε αυτον τον τομεα επανερχεται σιγα σιγα.
Εξαιρετικα συμπαθης ο Φραουλας , αλλα εαν δε προσαρμοστει στο 2 , μαλλον δε χωραει στην ομαδα.
Dred11
http://www.sport-fm.gr/article/basket/span...umpiako/3152685
Άντε τυχερούληδες!
erwi grey
QUOTE(Dred11 @ Mar 23 2016, 06:30 ) *

Tι θες να πεις;
Ο Παναθηναικος εχει υποστει καθιζηση εδω και χρονια, που συνεπεσε με την πτωση του Διαμαντιδη.
Τα κομπλεξ καλα κρατουν....
assistant
QUOTE(Dred11 @ Mar 22 2016, 23:30 ) *

πιο τυχερουληδες δε θα μπορούσαμε να είχαμε oνειρευτει να ειμαστε πριν 5 χρονια.........εσεις από τοτε;;;;;όλα καλα;;;;;
salonikatasos
κι εμάς πάντως με τη φυγή σπανούλη δεν μας λες και χαμένους όπως έχει δείξει η ιστορία.
έφυγε πρώτη φορά το καλοκαίρι του 2006 και στο τέλος εκείνης της σεζόν πήραμε και τους 3 τίτλους
έφυγε δεύτερη φορά το καλοκαίρι του 2010 και στο τέλος της σεζόν πήραμε το ευρωπαϊκό και το πρωτάθλημα ελλάδος.

από τη δεύτερη φυγή του μάλιστα έχουμε κατακτήσει 1 ευρωπαϊκό,έχουμε πάει σε άλλο 1 φ4 κι έχουμε κατακτήσει 3 πρωταθλήματα και 5 κύπελλα. αυτός πήρε 2 ευρωπαϊκά,2 κύπελλα και 2 πρωταθλήματα.
δεν το λες και καθίζηση να πηγαίνεις 2 φορές στο φ4,να αποκλείεσαι 3 φορές στους 8 και να έχεις πάρει 9 τίτλους(και η καταμέτρηση συνεχίζεται). καθίζηση είναι να βγαίνεις 8ος στην ελλάδα και να χάνεις με 51 πόντους στην έδρα σου στην ευρωλίγκα
erwi grey
QUOTE(salonikatasos @ Mar 23 2016, 06:03 ) *
κι εμάς πάντως με τη φυγή σπανούλη δεν μας λες και χαμένους όπως έχει δείξει η ιστορία.
έφυγε πρώτη φορά το καλοκαίρι του 2006 και στο τέλος εκείνης της σεζόν πήραμε και τους 3 τίτλους
έφυγε δεύτερη φορά το καλοκαίρι του 2010 και στο τέλος της σεζόν πήραμε το ευρωπαϊκό και το πρωτάθλημα ελλάδος.

από τη δεύτερη φυγή του μάλιστα έχουμε κατακτήσει 1 ευρωπαϊκό,έχουμε πάει σε άλλο 1 φ4 κι έχουμε κατακτήσει 3 πρωταθλήματα και 5 κύπελλα. αυτός πήρε 2 ευρωπαϊκά,2 κύπελλα και 2 πρωταθλήματα.
δεν το λες και καθίζηση να πηγαίνεις 2 φορές στο φ4,να αποκλείεσαι 3 φορές στους 8 και να έχεις πάρει 9 τίτλους(και η καταμέτρηση συνεχίζεται). καθίζηση είναι να βγαίνεις 8ος στην ελλάδα και να χάνεις με 51 πόντους στην έδρα σου στην ευρωλίγκα

Nαι, ναι. Μπραβο.
Dred11
QUOTE (erwi grey @ Mar 22 2016, 23:36 ) *
Tι θες να πεις;
Ο Παναθηναικος εχει υποστει καθιζηση εδω και χρονια, που συνεπεσε με την πτωση του Διαμαντιδη.
Τα κομπλεξ καλα κρατουν....

Τί σχέση έχει το αν ο Σπανούλης παραμείνει στον Ολυμπιακό και αν αυτό θα είναι θετικό ή αρνητικό για τον Ολυμπιακό με τον Παναθηναικό και τον Διαμαντίδη. Αδυνατώ να καταλάβω.
erwi grey
QUOTE(Dred11 @ Mar 23 2016, 06:18 ) *
Τί σχέση έχει το αν ο Σπανούλης παραμείνει στον Ολυμπιακό και αν αυτό θα είναι θετικό ή αρνητικό για τον Ολυμπιακό με τον Παναθηναικό και τον Διαμαντίδη. Αδυνατώ να καταλάβω.

Μια χαρα καταλαβαινεις..
Και γιατι χαρακτηριζεις τυχερουληδες τους οπαδους μιας ομαδας επειδη θελει να παραμεινει ο αρχηγος της και κατα κοινη ομολογια μεσα στους τοπ Ευρωπαιους τα τελευταια χρονια.
Για να στο αντιστρεψω: Aν ερθω στα τοπικ του Παο και γραψω ο Διαμαντιδης (μακαρι ο ανθρωπος) θελει να συνεχισει και τη νεα χρονια και χαρακτηρισω τυχερουληδες τους οπαδους σας θα γινει χαμος.
Καλο ειναι να υπαρχει σεβασμος σε τετοιους παικτες.
Dred11
QUOTE (erwi grey @ Mar 23 2016, 00:23 ) *
Μια χαρα καταλαβαινεις..
Και γιατι χαρακτηριζεις τυχερουληδες τους οπαδους μιας ομαδας επειδη θελει να παραμεινει ο αρχηγος της και κατα κοινη ομολογια μεσα στους τοπ Ευρωπαιους τα τελευταια χρονια.
Για να στο αντιστρεψω: Aν ερθω στα τοπικ του Παο και γραψω ο Διαμαντιδης (μακαρι ο ανθρωπος) θελει να συνεχισει και τη νεα χρονια και χαρακτηρισω τυχερουληδες τους οπαδους σας θα γινει χαμος.
Καλο ειναι να υπαρχει σεβασμος σε τετοιους παικτες.

Ίσως να είναι λάθος η εκτίμησή μου, αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν συμμερίζονται πολλοί οπαδοί την επιθυμία σου να μείνει ο Σπανούλης στην ομάδα, ή θέτουν όρους του τύπου να μείνει με πολύ μειωμένο συμβόλαιο που για μένα είναι το ίδιο με το να πουν ότι πρέπει να φύγει, μια που μιλάμε για τον Σπανούλη που δεν νομίζω να είναι το καλό παιδί που θα κάτσει με λίγα λεφτά στην ομάδα.
j-kidd13
Πατήστε λιγο φρενο...Ολοι...
erwi grey
QUOTE(Dred11 @ Mar 23 2016, 06:28 ) *
Ίσως να είναι λάθος η εκτίμησή μου, αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν συμμερίζονται πολλοί οπαδοί την επιθυμία σου να μείνει ο Σπανούλης στην ομάδα, ή θέτουν όρους του τύπου να μείνει με πολύ μειωμένο συμβόλαιο που για μένα είναι το ίδιο με το να πουν ότι πρέπει να φύγει, μια που μιλάμε για τον Σπανούλη που δεν νομίζω να είναι το καλό παιδί που θα κάτσει με λίγα λεφτά στην ομάδα.

Κι εγω πιστευω πως πρεπει να αλλαξει ο ρολος του στην ομαδα. Δε ξερω αν ειναι καλο παιδι και δε με ενδιαφερει, ουτε ταυτιζομαι με νεοπλουτους που δε μπορουν να αρθρωσουν σωστα μια προταση. Δε ξερω τι θα γινει το καλοκαιρι αλλα ας δουμε και πως θα τελειωσει τη χρονια ο παικτης και η ομαδα.
assistant
QUOTE(salonikatasos @ Mar 23 2016, 00:03 ) *
κι εμάς πάντως με τη φυγή σπανούλη δεν μας λες και χαμένους όπως έχει δείξει η ιστορία.
έφυγε πρώτη φορά το καλοκαίρι του 2006 και στο τέλος εκείνης της σεζόν πήραμε και τους 3 τίτλους
έφυγε δεύτερη φορά το καλοκαίρι του 2010 και στο τέλος της σεζόν πήραμε το ευρωπαϊκό και το πρωτάθλημα ελλάδος.

από τη δεύτερη φυγή του μάλιστα έχουμε κατακτήσει 1 ευρωπαϊκό,έχουμε πάει σε άλλο 1 φ4 κι έχουμε κατακτήσει 3 πρωταθλήματα και 5 κύπελλα. αυτός πήρε 2 ευρωπαϊκά,2 κύπελλα και 2 πρωταθλήματα.
δεν το λες και καθίζηση να πηγαίνεις 2 φορές στο φ4,να αποκλείεσαι 3 φορές στους 8 και να έχεις πάρει 9 τίτλους(και η καταμέτρηση συνεχίζεται). καθίζηση είναι να βγαίνεις 8ος στην ελλάδα και να χάνεις με 51 πόντους στην έδρα σου στην ευρωλίγκα

το 2006 δεν εφυγε για τον Ολυμπιακο όμως......
αν εισαι καλα εσυ με την πορεια της ομαδας σου τα τελευταια 5 χρονια εμενα μου περισσευει......και δεν μου πεφτει και λογος κανενας........αλλα μιλαω με αρκετο κοσμο-παναθηναικο κοσμο-που δε συμμερίζονται και τοσο τη δικη σου διαθεση για τις επιτυχιες της ομαδας........
erwi grey
QUOTE(assistant @ Mar 23 2016, 07:44 ) *
το 2006 δεν εφυγε για τον Ολυμπιακο όμως......
αν εισαι καλα εσυ με την πορεια της ομαδας σου τα τελευταια 5 χρονια εμενα μου περισσευει......και δεν μου πεφτει και λογος κανενας........αλλα μιλαω με αρκετο κοσμο-παναθηναικο κοσμο-που δε συμμερίζονται και τοσο τη δικη σου διαθεση για τις επιτυχιες της ομαδας........

Μ'αρεσει που του απαντας....
salonikatasos
QUOTE (assistant @ Mar 23 2016, 00:44 ) *
το 2006 δεν εφυγε για τον Ολυμπιακο όμως......
αν εισαι καλα εσυ με την πορεια της ομαδας σου τα τελευταια 5 χρονια εμενα μου περισσευει......και δεν μου πεφτει και λογος κανενας........αλλα μιλαω με αρκετο κοσμο-παναθηναικο κοσμο-που δε συμμερίζονται και τοσο τη δικη σου διαθεση για τις επιτυχιες της ομαδας........

ευχαριστημένος είμαι μόνο όταν παίρνουμε ευρωπαϊκό. ούτε οι συμμετοχές στο φ4 με χαροποιούν(άσχετα που η χρονιά θεωρητικά είναι πετυχημένη αν πας στο φ4 και πάρεις το πρωτάθλημα όπως έκανε πέρσι ο ολυμπιακός),ούτε μόνο οι εγχώριοι τίτλοι.
από την άλλη προφανώς δε μπορούμε κάθε χρόνο να παίρνουμε ευρωπαϊκά,οπότε όσο περισσότερους εγχώριους τίτλους παίρνουμε και όσο πιο μακριά πάμε στην ευρώπη,τόσο πιο χαρούμενος είμαι. καθίζηση πάντως είναι το μόνο σίγουρο ότι δεν έχουμε υποστεί.


στο θέμα του σπανούλη προσωπικά ως παναθηναϊκός εύχομαι να μείνει με τον ίδιο ρόλο που έχει και τώρα,χωρίς να υπάρχει εναλλακτικό σχέδιο για την ομάδα σας,όταν αυτός δεν παίζει καλά. τον παναθηναϊκό έτσι κι αλλιώς λίγες φορές τον έχει πληγώσει από τότε που έφυγε. κι έχουμε παίξει καμιά 40αρια παιχνίδια συνολικά...
assistant
QUOTE(salonikatasos @ Mar 23 2016, 00:59 ) *
ευχαριστημένος είμαι μόνο όταν παίρνουμε ευρωπαϊκό. ούτε οι συμμετοχές στο φ4 με χαροποιούν(άσχετα που η χρονιά θεωρητικά είναι πετυχημένη αν πας στο φ4 και πάρεις το πρωτάθλημα όπως έκανε πέρσι ο ολυμπιακός),ούτε μόνο οι εγχώριοι τίτλοι.
από την άλλη προφανώς δε μπορούμε κάθε χρόνο να παίρνουμε ευρωπαϊκά,οπότε όσο περισσότερους εγχώριους τίτλους παίρνουμε και όσο πιο μακριά πάμε στην ευρώπη,τόσο πιο χαρούμενος είμαι. καθίζηση πάντως είναι το μόνο σίγουρο ότι δεν έχουμε υποστεί.


στο θέμα του σπανούλη προσωπικά ως παναθηναϊκός εύχομαι να μείνει με τον ίδιο ρόλο που έχει και τώρα,χωρίς να υπάρχει εναλλακτικό σχέδιο για την ομάδα σας,όταν αυτός δεν παίζει καλά. τον παναθηναϊκό έτσι κι αλλιώς λίγες φορές τον έχει πληγώσει από τότε που έφυγε. κι έχουμε παίξει καμιά 40αρια παιχνίδια συνολικά...

για μενα να πας στο φαιναλ-4 είναι μεγαλη επιτυχια......να το παρεις με τα υπαρχον ελληνικα μπατζετ το θεωρω ΑΘΛΟ.......να πας στους 8 για μενα είναι δεδομενο-ειναι απαιτηση για Ολυμπιακο-Ρεαλ-Μπαρτσα-Παο-Τσσκα και Μακαμπι.........το να μεινεις εκτος 8αδας(όπως καλη ωρα φαινεται για μας φετος) είναι ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ για μενα.......όχι ότι θα τους πυροβολησω κιολας αλλα θα είναι ΑΠΟΤΥΧΙΑ.........

με τους ελληνικους τιτλους δεν ασχολουμαι χρονια τωρα(5-6) γιατι θεωρω αστειες τις ελληνικες διοργανώσεις......δυσκολα θα βρεις ποσταρισμα μου(λυπης) ειτε στο προπερσινο ''σκουπισμα'' το δικο σας ειτε(χαρας) στο περσινο σκούπισμα το δικο μας........θα ασχολιομουν μονο σε περιπτωση που κρινοταν η συμμετοχη μας στην ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ........τωρα που είναι εξασφαλισμενη η συμμετοχη ''κλαιν μαιν''.....

για το Σπανουλη δε θα θελα να το συνεχισω......τον θεωρω πρωτεργατη των στιγμων που μας εχει χαρισει η ομαδα την τελευταια 5ετια......κι αυτό δε θα αλλαξει στην καρδια μου οσα κοσμητικα επιθετα κι αν χρησιμοποιουν εναντιον του οι επικριτες του.....

υγ τη λεξη ''καθιζηση'' δεν την ανεφερα εγω ποτε για την ομαδα σου.......
Zephyr
Μακάρι ο Σπανούλης να συνεχίσει και να κλείσει την καριέρα του στον Ολυμπιακό, γιατί αποτελεί ίσως την τελευταία πηγή μανούρας μεταξύ Ολυμπιακών και Παναθηναικών, σε αυτό το politically correct σύμπαν που ζούμε, στο οποίο έχουμε φτάσει να παρηγορούν οι οπαδοί των "αιωνίων" ο ένας τον άλλο μετά από ήττες στην ευρωλίγκα biggrin.gif !
T.W.Is.M.
Η συνεχεια της κουβεντας μεταφερθηκε στο Ολυμπιακος off topic, αφου ειναι γενικοτερη για τον Ολυμπιακο των τελευταιων ετων, την Ευρωλιγκα και το ελληνικο πρωταθλημα.
Ben30
QUOTE (assistant @ Mar 22 2016, 22:44 ) *
το 2006 δεν εφυγε για τον Ολυμπιακο όμως......
αν εισαι καλα εσυ με την πορεια της ομαδας σου τα τελευταια 5 χρονια εμενα μου περισσευει......και δεν μου πεφτει και λογος κανενας........αλλα μιλαω με αρκετο κοσμο-παναθηναικο κοσμο-που δε συμμερίζονται και τοσο τη δικη σου διαθεση για τις επιτυχιες της ομαδας........


Ένας από αυτούς είμαι και γω,assistant.Η φυγή Σπανούλη στέρησε από τον Παναθηναϊκό τη δυνατότητα να ξεπεράσει τη Ρεάλ Μαδρίτης σε ευρωπαϊκούς τίτλους και την ίδια ώρα ξαναέκανε μεγάλη ευρωπαϊκή δύναμη (σαφώς μεγαλύτερη από εμάς πια) τον Ολυμπιακό,ο οποίος πήρε 2 ευρωπαϊκά και έπαιξε σε 3 τελικούς στα τελευταία 4 χρόνια.
Εντελώς ψυχρά και αντικειμενικά,ο Σπανούλης άλλαξε την ιστορία του ευρωπαϊκού μπάσκετ.Μακάρι να υπήρχε τρόπος να τον φέρναμε πίσω για τα 1-2 χρόνια που θα συνεχίσει να παίζει υψηλού επιπέδου μπάσκετ αλλά,δυστυχώς,δεν μας ''κόβω'' και τόσο winners ώστε να κάναμε μια τέτοια κίνηση.Άσε που ο άνθρωπος θα θέλει να μείνει εκεί που βρίσκεται.
Και να με συγχωρείτε οι φίλοι Ολυμπιακοί αλλά,αν υπάρχει έστω και ένας από εσάς να πει κακό λόγο για τον Σπανούλη,πρέπει να του αφαιρεθεί η Ολυμπιακή ιδιότητα,η φίλαθλη ιδιότητα,η ιδιότητα του φίλου του μπάσκετ και δεν ξέρω και γω πόσες ιδιότητες ακόμα.Είναι σαν να βρεθεί Αρειανός να βρίζει τον Γκάλη.

assistant
QUOTE(Ben30 @ Mar 23 2016, 22:14 ) *
Ένας από αυτούς είμαι και γω,assistant.Η φυγή Σπανούλη στέρησε από τον Παναθηναϊκό τη δυνατότητα να ξεπεράσει τη Ρεάλ Μαδρίτης σε ευρωπαϊκούς τίτλους και την ίδια ώρα ξαναέκανε μεγάλη ευρωπαϊκή δύναμη (σαφώς μεγαλύτερη από εμάς πια) τον Ολυμπιακό,ο οποίος πήρε 2 ευρωπαϊκά και έπαιξε σε 3 τελικούς στα τελευταία 4 χρόνια.
Εντελώς ψυχρά και αντικειμενικά,ο Σπανούλης άλλαξε την ιστορία του ευρωπαϊκού μπάσκετ.Μακάρι να υπήρχε τρόπος να τον φέρναμε πίσω για τα 1-2 χρόνια που θα συνεχίσει να παίζει υψηλού επιπέδου μπάσκετ αλλά,δυστυχώς,δεν μας ''κόβω'' και τόσο winners ώστε να κάναμε μια τέτοια κίνηση.Άσε που ο άνθρωπος θα θέλει να μείνει εκεί που βρίσκεται.
Και να με συγχωρείτε οι φίλοι Ολυμπιακοί αλλά,αν υπάρχει έστω και ένας από εσάς να πει κακό λόγο για τον Σπανούλη,πρέπει να του αφαιρεθεί η Ολυμπιακή ιδιότητα,η φίλαθλη ιδιότητα,η ιδιότητα του φίλου του μπάσκετ και δεν ξέρω και γω πόσες ιδιότητες ακόμα.Είναι σαν να βρεθεί Αρειανός να βρίζει τον Γκάλη.

ωχ,περιμενω απαντησεις σε αυτα που εγραψες.......εμπλεξες αδερφε.......δεν ''πουλανε'' αυτές οι αποψεις.....
Ben30
QUOTE (assistant @ Mar 23 2016, 20:19 ) *
ωχ,περιμενω απαντησεις σε αυτα που εγραψες.......εμπλεξες αδερφε.......δεν ''πουλανε'' αυτές οι αποψεις.....


Στους Παναθηναϊκούς που συναντώ γύρω μου,είναι η κυρίαρχη άποψη.Το μόνο που έχουμε να ''σούρουμε'' στον Σπανούλη,είναι ότι συμφώνησε μαζί σας από το Γενάρη του 2010,δηλαδή 6 μήνες προτού λήξει η σεζόν.Αλλά τον καταλαβαίνω,γιατί σε μας δεν έβρισκε το ρόλο και την αναγνώριση που του άξιζε.Δικαιολογημένη πικρία.
Κι επίσης ,ΑΠΕΔΕΙΞΕ 500 φορές ότι τα λεφτά δεν ήταν το παν γι'αυτόν.Η οικογένεια ήταν,και γι'αυτό επέλεξε να μείνει στην Ελλάδα.
Νομίζω,γενικά,ότι τα επιχειρήματα εναντίον του πιάνουν τόπο μόνο σε ένα εντελώς συγκεκριμένο και στενό ''κοινό''.
Ως Παναθηναϊκός,ευχαριστώ τον Βασίλη Σπανούλη που πήρε πάνω του,μαζί με τον Σάρας,το ευρωπαϊκό του 2009.Αν τον κρατούσαμε και τον χρίζαμε ηγέτη μας,θα μας χάριζε 2-3 ακόμα.
Τι δηλαδή,πρέπει να βρίζω τον Σπανούλη επειδή έφυγε;Ο Βασίλης Σπανούλης είναι ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ και ΠΡΟΤΥΠΟ αθλητή, οικογενειάρχη, ανθρώπου.
ag97
QUOTE (Ben30 @ Mar 24 2016, 01:17 ) *
Στους Παναθηναϊκούς που συναντώ γύρω μου,είναι η κυρίαρχη άποψη.Το μόνο που έχουμε να ''σούρουμε'' στον Σπανούλη,είναι ότι συμφώνησε μαζί σας από το Γενάρη του 2010,δηλαδή 6 μήνες προτού λήξει η σεζόν.Αλλά τον καταλαβαίνω,γιατί σε μας δεν έβρισκε το ρόλο και την αναγνώριση που του άξιζε.Δικαιολογημένη πικρία.
Κι επίσης ,ΑΠΕΔΕΙΞΕ 500 φορές ότι τα λεφτά δεν ήταν το παν γι'αυτόν.Η οικογένεια ήταν,και γι'αυτό επέλεξε να μείνει στην Ελλάδα.
Νομίζω,γενικά,ότι τα επιχειρήματα εναντίον του πιάνουν τόπο μόνο σε ένα εντελώς συγκεκριμένο και στενό ''κοινό''.
Ως Παναθηναϊκός,ευχαριστώ τον Βασίλη Σπανούλη που πήρε πάνω του,μαζί με τον Σάρας,το ευρωπαϊκό του 2009.Αν τον κρατούσαμε και τον χρίζαμε ηγέτη μας,θα μας χάριζε 2-3 ακόμα.
Τι δηλαδή,πρέπει να βρίζω τον Σπανούλη επειδή έφυγε;Ο Βασίλης Σπανούλης είναι ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ και ΠΡΟΤΥΠΟ αθλητή, οικογενειάρχη, ανθρώπου.

Eισαι μακραν ο πιο αντικειμενικος φιλαθλος του ΠΑΟ σε ολο το φορουμ...συγχαρητηρια πραγματικα
grvrs
QUOTE (ag97 @ Mar 23 2016, 23:22 ) *
Eισαι μακραν ο πιο αντικειμενικος φιλαθλος του ΠΑΟ σε ολο το φορουμ...συγχαρητηρια πραγματικα


Δεν ειναι αντικειμενικοτητα να λες οτι οι περισσοτεροι οπαδοι του παναθηναικου τον θελουν πισω 1 στους 50 και αν.
Ο σπανουλης την εκανε με ελαφρα το καλοκαιρι του 2006 για να αποτυχει στο nba. Ο παναθηναικος το πηρε χωρις αυτον το 2007,οπως και οταν εφυγε το 2010 το πηρε χωρις αυτον το 2011. Το μονο που πηρε και με αυτον ειναι του 2009 αλλα τοτε μιλαμε για ομαδα all star που ειχε ο παναθηναικος τοτε με διαμαντιδη στα καλυτερα του, μπατιστ στα καλυτερα του, πεκοβιτς να ζωγραφιζει, ντρου να βομβαρδιζει, φωτση στα καλυτερα του, σαρας να μαγευει. Ο σπανουλης ηταν απλα ενα γραναζι αυτης της ομαδας. Αυτο δεν αντεξε και οτι ηταν σαφως υποδεεστερος του διαμαντιδη.

Η φυγη του σπανουλη δεν στερησε τιποτα απολυτως απτον παναθηναικο. Αποδειξη ηταν την αμεσως επομενη χρονια το ευρωπαικο της βαρκελωνης. Απτον παναθηναικο ευρωπαικο στερησαν η ημικαταστροφη της ομαδας του 2011 που δεν παιζοταν απο καμια ευρωπαικη ομαδα (φυγη φωτση και ντρου) , κατα δευτερον η σφαγη στην κωνσταντινουπολη στον ημιτελικο με την τσσκα το 2012 και κατα τριτον και κυριοτερο η φυγη του παυλου και του θαναση το καλοκαιρι της ιδιας χρονιας που ειχε ως αποτελεσμα και την φυγη του ζελικο και πολλων παικτων.
GK_23
QUOTE(Ben30 @ Mar 24 2016, 00:17 ) *
Στους Παναθηναϊκούς που συναντώ γύρω μου,είναι η κυρίαρχη άποψη.Το μόνο που έχουμε να ''σούρουμε'' στον Σπανούλη,είναι ότι συμφώνησε μαζί σας από το Γενάρη του 2010,δηλαδή 6 μήνες προτού λήξει η σεζόν.Αλλά τον καταλαβαίνω,γιατί σε μας δεν έβρισκε το ρόλο και την αναγνώριση που του άξιζε.Δικαιολογημένη πικρία.
Κι επίσης, ΑΠΕΔΕΙΞΕ 500 φορές ότι τα λεφτά δεν ήταν το παν γι'αυτόν.Η οικογένεια ήταν,και γι'αυτό επέλεξε να μείνει στην Ελλάδα.
Νομίζω,γενικά,ότι τα επιχειρήματα εναντίον του πιάνουν τόπο μόνο σε ένα εντελώς συγκεκριμένο και στενό ''κοινό''.
Ως Παναθηναϊκός,ευχαριστώ τον Βασίλη Σπανούλη που πήρε πάνω του,μαζί με τον Σάρας,το ευρωπαϊκό του 2009.Αν τον κρατούσαμε και τον χρίζαμε ηγέτη μας,θα μας χάριζε 2-3 ακόμα.
Τι δηλαδή,πρέπει να βρίζω τον Σπανούλη επειδή έφυγε; Ο Βασίλης Σπανούλης είναι ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ και ΠΡΟΤΥΠΟ αθλητή, οικογενειάρχη, ανθρώπου.

Ο Σπανούλης δεν συμφώνησε με τον Ολυμπιακό από το Γενάρη, αυτό δεν είναι αλήθεια. Συμφωνώ στα περί μη αναγνώρισης αλλά αυτό δεν πρέπει να χρεώνεται στην τότε διοίκηση του ΠΑΟ, η οποία τον ήθελε στην ομάδα και έφτασε να του προσφέρει ίδιο συμβόλαιο με τον Διαμαντίδη το καλοκαίρι του 2010.

Τα λεφτά σίγουρα δεν είναι το παν για αυτόν και το απέδειξε με την παραμονή του στον Ολυμπιακό το 2013. Ίσως το μεγαλύτερο επαγγελματικό λάθος του Σπανούλη κατά την άποψή μου. Σε άλλες ομάδες θα είχε βρει πολύ καλύτερες συνθήκες για να διεκδικήσει ακόμα 2-3 ευρωπαϊκά τρόπαια. Δεν φταίει ο Σπανούλης αν η διοίκηση του Ολυμπιακού αποδόμησε το ρόστερ της ομάδας του 2012 και τον πλαισίωσε με μέτριους ξένους.

Τέλος, δεν ξέρω αν ο ΠΑΟ έχασε από τη φυγή Σπανούλη, ξέρω όμως ότι ο ΟΣΦΠ κέρδισε πάρα πολλά από τον ερχομό Σπανούλη. Και είναι αστείο να συζητάμε για το αν πρέπει ή όχι να κλείσει την καριέρα του στον Ολυμπιακό ο Σπανούλης, ο παίκτης που άλλαξε την ιστορία της ομάδας. Βέβαια η αίσθηση μου είναι πως η διοίκηση του ΟΣΦΠ δεν συμμερίζεται την άποψη αυτή.
Ben30
QUOTE (GK_23 @ Mar 25 2016, 02:48 ) *
Ο Σπανούλης δεν συμφώνησε με τον Ολυμπιακό από το Γενάρη, αυτό δεν είναι αλήθεια. Συμφωνώ στα περί μη αναγνώρισης αλλά αυτό δεν πρέπει να χρεώνεται στην τότε διοίκηση του ΠΑΟ, η οποία τον ήθελε στην ομάδα και έφτασε να του προσφέρει ίδιο συμβόλαιο με τον Διαμαντίδη το καλοκαίρι του 2010.

Τα λεφτά σίγουρα δεν είναι το παν για αυτόν και το απέδειξε με την παραμονή του στον Ολυμπιακό το 2013. Ίσως το μεγαλύτερο επαγγελματικό λάθος του Σπανούλη κατά την άποψή μου. Σε άλλες ομάδες θα είχε βρει πολύ καλύτερες συνθήκες για να διεκδικήσει ακόμα 2-3 ευρωπαϊκά τρόπαια. Δεν φταίει ο Σπανούλης αν η διοίκηση του Ολυμπιακού αποδόμησε το ρόστερ της ομάδας του 2012 και τον πλαισίωσε με μέτριους ξένους.

Τέλος, δεν ξέρω αν ο ΠΑΟ έχασε από τη φυγή Σπανούλη, ξέρω όμως ότι ο ΟΣΦΠ κέρδισε πάρα πολλά από τον ερχομό Σπανούλη. Και είναι αστείο να συζητάμε για το αν πρέπει ή όχι να κλείσει την καριέρα του στον Ολυμπιακό ο Σπανούλης, ο παίκτης που άλλαξε την ιστορία της ομάδας. Βέβαια η αίσθηση μου είναι πως η διοίκηση του ΟΣΦΠ δεν συμμερίζεται την άποψη αυτή.


Η μη αναγνώριση του Σπανούλη στον ΠΑΟ δεν έχει να κάνει με τα χρήματα.Άλλωστε,συμφωνούμε στο ότι ποτέ δεν έθεσε ως προτεραιότητα τα χρήματα.Το συμβόλαιο που του προτείναμε ήταν καλό.Όμως το θέμα ήταν άλλο.Ότι ο ρόλος που του δίναμε ήταν ρόλος ''δεύτερου''.Ναι,εμείς τον κάναμε μεγάλης αξίας παίκτη,ναι εμείς του προσφέραμε την ευκαιρία να ξανασταθεί στα πόδια του στην Ευρώπη,όμως μετά πήγαμε να του ξανακάνουμε (σε ένα βαθμό) αυτά που τράβαγε στο NBA.Δηλαδή τον κρατάγαμε πίσω,τον υποβαθμίζαμε,και χρίσαμε τον Διαμαντίδη διάδοχο του Αλβέρτη.Δεν είχε καμιά υποχρέωση ο Σπανούλης να το δέχεται αυτό και δικαίως έκανε τις επιλογές του,από τις οποίες δικαιώθηκε 100% .Απέδειξε στους πάντες ποιός είναι.
Η φυγή του Σπανούλη ήταν ένα μεγάλο καμπανάκι για τον τρόπο λειτουργίας του Παναθηναϊκού ως οργανισμού.Ήταν η αρχή μιας αλυσίδας γεγονότων που οδήγησε στο καλοκαίρι του 2012.
Coach Periklis
QUOTE (grvrs @ Mar 25 2016, 03:27 ) *
Η φυγη του σπανουλη δεν στερησε τιποτα απολυτως απτον παναθηναικο. Αποδειξη ηταν την αμεσως επομενη χρονια το ευρωπαικο της βαρκελωνης. Απτον παναθηναικο ευρωπαικο στερησαν η ημικαταστροφη της ομαδας του 2011 που δεν παιζοταν απο καμια ευρωπαικη ομαδα (φυγη φωτση και ντρου) , κατα δευτερον η σφαγη στην κωνσταντινουπολη στον ημιτελικο με την τσσκα το 2012 και κατα τριτον και κυριοτερο η φυγη του παυλου και του θαναση το καλοκαιρι της ιδιας χρονιας που ειχε ως αποτελεσμα και την φυγη του ζελικο και πολλων παικτων.


Για αρχή καλημέα και χρόνια πολλά για την εθνικά μας εορτή, όπως επίσης και στους εορτάζοντες ( Βαγγέλληδες, Ευαγγελίες)

Αυτή την άποψη, την ακούω - διαβάζω κατά κόρον από πάρα πολλούς παναθηναικούς και σε αυτό το φόρουμ και γενικότερα.
Κατανοώ και σέβομαι την πεποίθηση των φιλάθλων (πόσο μάλλον οπαδών) του ΠΑΟ ότι η ομάδα τους είναι καλύτερη του ΟΣΦΠ πάντα και παντού. Λογική άποψη, αλλά σε καμία περίπτωση αληθής ή αντικειμενική.

Δεν περιμένω σε καμία περίπτωση "σεβασμό" στον αιώνιο και μισητό αντίπαλο. Αλλά ρε παιδιά, με καλή διάθεση, το 2012 δε σας στερήθηκε κανένας ευρωπαϊκός τίτλος. Σας στέρησαν με κακή διαιτησία τις πιθανότητες που σας αναλογούσαν για την διεκδίκηση του. Ημιτελικό παίζατε. Τόσο σίγουροι πια ότι θα κερδίζατε την ομάδα μου ( ΟΣΦΠ ) σε έναν και μοναδικό αγώνα που έχει πολλάκις αποδειχθεί ότι ΌΛΑ μπορούν να συμβούν ;;; Μόνοι σας θα βγαίνατε στο παρκέ να παίξετε τελικό ;;;

Εν κατακλείδι και σόρρυ για το μάλλον οφτοπικ, όπως σας κερδίσαμε 3-2 στους τελικούς Α1 και σας πήραμε το πρωτάθλημα, έτσι άνετα μπορούσαμε να κερδίσουμε πάλι στον τελικό της ευρωλίγκα και να το "σηκώναμε" και σε αυτό το υποθετικό σενάριο. Τον τελικό στερηθήκατε, όχι το τρόπαιο. Ο ΟΣΦΠ το '12 απέδειξε περίτρανα ότι είχε τα ψυχικά-αθλητικά αποθέματα να κερδίσει οποιοδήποτε αντίπαλο, ανεξαρτήτου μεγέθους. Είχαμε φορμα-τύχη-@@

EXASFAIROS
Πανω στον Σπανουλη παρολο που ειναι οφ τοπικ θα ηθελα να καταθεσω την αποψη μου κοσμια και οσο μπορω πιο νηφαλια.


Καταρχην να διαχωρισω οτι η περιπτωση Περπερογλου δεν εχει καμια σχεση με περιπτωση Σπανουλη.Ο Στρατος εφυγε γιατι πρωτον δεν τον ηθελε ο Πεδουλακης και δευτερον εβλεπε οτι οι δυνατοτητες του θα του ανεβαζαν το συμβολαιο του για αρκετα χρονια.500 περιπου επαιρνε σε εμας.

Παμε τωρα στον Σπανουλη.Στην ομαδα του 2009 ηταν γραναζι μιας πολυ δυνατης ομαδας,στελεχωμενης με πρωτης κλασεως παιχτες στο 80% του ροστερ της.Ο Σπανουλης εβγαζε φωτιες,ηταν αναγνωρισμενος ως δευτερο ελληνικο βιολι στην ομαδα.Τα συμβολαιοα που ειχε και που του προταθηκαν ηταν αξιοζηλευτα και τα αξιζε 100%!!!!Ειχε να κανει με μια ομαδα-οικογενεια ,προεδροι που ειχαν ανεπτυγμενη επαφη με τους παιχτες,προπονητης πατερας που παρα το αυστηρο του υφος και την πειθαρχια του ερχοταν πολυ κοντα με τους παιχτες και δενοταν.Αδιανοητο για εμενα ο Ζοτς να μην εβλεπε ζεστα τον Σπανουλη ως ανθρωπο,ως παιχτικη διανοια γιατι παντα οταν του εδινες στο εδινε πισω με το παραπανω.Εγιναν οσα εγιναν.Εγω μενω με την απορια που αμεσως γινεται θυμος.Ρε Σπανουλη σε φεραμε απο την Αμερικη ,σπαζοντας σου συμβολαιο στο Χιοστον,σε αναγεννησαμε ,σε αγκαλιασαμε ,εδωσες και εσυ τα παντα.Αμφεβαλες αν συζητουσες οσες φορες ηθελες με τους προεδρους και τον προπονητη και τους ζητουσες οτι ηθελες για χρηματα και ρολο στην ομαδα και χρονο ,οτι δεν θα εβγαζες ακρη και θα σε γραφανε στα @@ τους?Αδυνατον να το σκεφτω.Πηγαινε απο το καλο στο καλυτερο και 100%θα απεδιδαν στον Σπανουλη οτι ζητουσε ,ιδιως αν εχεις να κανεις με "διεκδικητη"πρωτοκαθεδριας τον Διαμαντιδη.Ετσι απλα τα λεω και στα ματια μου η μη εμπιστοσυνη του και η τελικη του αποφαση με ολο το παρασκηνιο βγαζει πικρα και μικροπρεπεια στην αρχη και μετα αμεσως απαξιωση ως χαρακτηρας.Παιχτης ειναι μεγαλος και δικαιωθηκε 100%.Για τον χαρακτηρα και τις εσωτερικες του ισορροπιες αμφεβαλα.Αν ηταν ωραιος και ξηγιοτανε ωραια τωρα τα 2 της Πολης και του Λονδινου θα ηταν πρασινα και θα ειμασταν στο 8-1 smile.gif

Σορυ για το οφ τοπικ .αλλοι το ξεκινησαν. smile.gif
Ben30
QUOTE (Coach Periklis @ Mar 25 2016, 08:38 ) *
Για αρχή καλημέα και χρόνια πολλά για την εθνικά μας εορτή, όπως επίσης και στους εορτάζοντες ( Βαγγέλληδες, Ευαγγελίες)

Αυτή την άποψη, την ακούω - διαβάζω κατά κόρον από πάρα πολλούς παναθηναικούς και σε αυτό το φόρουμ και γενικότερα.
Κατανοώ και σέβομαι την πεποίθηση των φιλάθλων (πόσο μάλλον οπαδών) του ΠΑΟ ότι η ομάδα τους είναι καλύτερη του ΟΣΦΠ πάντα και παντού. Λογική άποψη, αλλά σε καμία περίπτωση αληθής ή αντικειμενική.

Δεν περιμένω σε καμία περίπτωση "σεβασμό" στον αιώνιο και μισητό αντίπαλο. Αλλά ρε παιδιά, με καλή διάθεση, το 2012 δε σας στερήθηκε κανένας ευρωπαϊκός τίτλος. Σας στέρησαν με κακή διαιτησία τις πιθανότητες που σας αναλογούσαν για την διεκδίκηση του. Ημιτελικό παίζατε. Τόσο σίγουροι πια ότι θα κερδίζατε την ομάδα μου ( ΟΣΦΠ ) σε έναν και μοναδικό αγώνα που έχει πολλάκις αποδειχθεί ότι ΌΛΑ μπορούν να συμβούν ;;; Μόνοι σας θα βγαίνατε στο παρκέ να παίξετε τελικό ;;;

Εν κατακλείδι και σόρρυ για το μάλλον οφτοπικ, όπως σας κερδίσαμε 3-2 στους τελικούς Α1 και σας πήραμε το πρωτάθλημα, έτσι άνετα μπορούσαμε να κερδίσουμε πάλι στον τελικό της ευρωλίγκα και να το "σηκώναμε" και σε αυτό το υποθετικό σενάριο. Τον τελικό στερηθήκατε, όχι το τρόπαιο. Ο ΟΣΦΠ το '12 απέδειξε περίτρανα ότι είχε τα ψυχικά-αθλητικά αποθέματα να κερδίσει οποιοδήποτε αντίπαλο, ανεξαρτήτου μεγέθους. Είχαμε φορμα-τύχη-@@


Πολλά με λίγα θα ήταν ένας τελικός αιωνίων στην Πόλη.Υπέρ του Ολυμπιακού.Ευτυχώς που αποκλειστήκαμε από την ΤΣΣΚΑ.Η ενέργεια και η ορμή του Ολυμπιακού ήταν τέτοιες,που θα μας κέρδιζε εύκολα.Ειδικά μετά την ταυρομαχία μας με την ΤΣΣΚΑ στον ημιτελικό.
Το όλο ζήτημα με τον Σπανούλη έχει να κάνει και με το τι σκέφτεται να κάνει μαζί του ο Ολυμπιακός το καλοκαίρι,που λήγει το συμβόλαιό του.Από αυτή την άποψη,είναι καυτό ζήτημα επικαιρότητας.Κι όταν μιλάμε για έναν τόσο μεγάλο παίκτη,μοιραία θα μπαίνει σε ένα βαθμό κι η κουβέντα για την συνολική πορεία του και την επίδρασή του στις ομάδες που αγωνίστηκε.Δεν είναι εύκολο να διαχωριστεί μια τέτοια συζήτηση,όταν μιλάς για τον παίκτη-σημείο αναφοράς της τελευταίας 5ετίας στο ευρωπαϊκό μπάσκετ.
grvrs
QUOTE (Coach Periklis @ Mar 25 2016, 10:38 ) *
Για αρχή καλημέα και χρόνια πολλά για την εθνικά μας εορτή, όπως επίσης και στους εορτάζοντες ( Βαγγέλληδες, Ευαγγελίες)

Αυτή την άποψη, την ακούω - διαβάζω κατά κόρον από πάρα πολλούς παναθηναικούς και σε αυτό το φόρουμ και γενικότερα.
Κατανοώ και σέβομαι την πεποίθηση των φιλάθλων (πόσο μάλλον οπαδών) του ΠΑΟ ότι η ομάδα τους είναι καλύτερη του ΟΣΦΠ πάντα και παντού. Λογική άποψη, αλλά σε καμία περίπτωση αληθής ή αντικειμενική.

Δεν περιμένω σε καμία περίπτωση "σεβασμό" στον αιώνιο και μισητό αντίπαλο. Αλλά ρε παιδιά, με καλή διάθεση, το 2012 δε σας στερήθηκε κανένας ευρωπαϊκός τίτλος. Σας στέρησαν με κακή διαιτησία τις πιθανότητες που σας αναλογούσαν για την διεκδίκηση του. Ημιτελικό παίζατε. Τόσο σίγουροι πια ότι θα κερδίζατε την ομάδα μου ( ΟΣΦΠ ) σε έναν και μοναδικό αγώνα που έχει πολλάκις αποδειχθεί ότι ΌΛΑ μπορούν να συμβούν ;;; Μόνοι σας θα βγαίνατε στο παρκέ να παίξετε τελικό ;;;

Εν κατακλείδι και σόρρυ για το μάλλον οφτοπικ, όπως σας κερδίσαμε 3-2 στους τελικούς Α1 και σας πήραμε το πρωτάθλημα, έτσι άνετα μπορούσαμε να κερδίσουμε πάλι στον τελικό της ευρωλίγκα και να το "σηκώναμε" και σε αυτό το υποθετικό σενάριο. Τον τελικό στερηθήκατε, όχι το τρόπαιο. Ο ΟΣΦΠ το '12 απέδειξε περίτρανα ότι είχε τα ψυχικά-αθλητικά αποθέματα να κερδίσει οποιοδήποτε αντίπαλο, ανεξαρτήτου μεγέθους. Είχαμε φορμα-τύχη-@@


Δεν θα διαφωνησω στην διατυπωση. Μας στερησαν λοιπον την συμμετοχη στον τελικο που σημαινε 50% πιθανοτητες.
Ανετα θα μας κερδιζατε; Εκεινη την χρονια με κερδισες σε ολα τα ματς που εγιναν στην εδρα σου, σε κερδισα σε ολα τα ματς που εγιναν στν εδρα μου, και στο μοναδικο που εγινε σε ουδετερο σε κερδισα. Αντικειμενικα αν το δεις θα ελεγες οτι ηταν 50-50.

Αλλα οπως ειπα και πριν το κυριοτερο δεν ηταν ο ημιτελικος του 12 που δεν πηρα μεχρι σημερα αλλους ευρωπαικους τιτλους, αλλα τα οσα ακολουθησαν το καλοκαιρι της ιδιας χρονιας.
assistant
o Σπανούλης εφυγε για τον Ολυμπιακο γιατι είναι τοσο εγωιστης(μπασκετικα) που ηθελε να φυγει από μια ομαδα 10 super stars οπου δε θα ξεχωριζε ποτε ιδιαιτερα απ τους υπολοιπους για να παει σε μια ομαδα που ετρωγε τη μια καρπαζια πισω απ την άλλη και να την κανει ΑΥΤΟΣ πρωταθλητρια και σημειο αναφορας της 10ετιας.......τον τιμω και θα τον τιμω για παντα γιατι πηρε το τεραστιο αθλητικο ρισκο να φυγει από μια ομαδα που θα ταν παντα πρωτος μεταξυ πρωτων για να παει σε μια ομαδα για να γινει Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΟΛΩΝ...........ελάχιστοι εχουν παρει αναλογο ρισκο στην ιστορια.........το 2010 καλλιστα θα μπορουσες να τον χαρακτηρίσεις ΤΡΕΛΟ.........τωρα τον λες ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ και σιγουρα ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ........
Ben30
Εάν σας έλεγαν ότι θα κερδίσετε μόνο το ένα από τα δύο ματς που ακολουθούν,ποια νίκη θα προτιμούσατε;Με τη Ρεάλ ή με τον Άρη;
Assistant,εσύ δεν χρειάζεται καν να απαντήσεις,είναι ξεκάθαρο τι θα προτιμούσες... smile.gif
D-Wade
QUOTE(Ben30 @ Mar 25 2016, 14:41 ) *
Εάν σας έλεγαν ότι θα κερδίσετε μόνο το ένα από τα δύο ματς που ακολουθούν,ποια νίκη θα προτιμούσατε;Με τη Ρεάλ ή με τον Άρη;
Assistant,εσύ δεν χρειάζεται καν να απαντήσεις,είναι ξεκάθαρο τι θα προτιμούσες... smile.gif

Με τον Άρη. Η νίκη το βράδυ δε σου εξασφαλίζει τίποτα. Αγοράζεις ελπίδα. Θα πρέπει να νικήσεις και τα 2 επόμενα για να πετύχεις τον στόχο σου.
assistant
QUOTE(Ben30 @ Mar 25 2016, 14:41 ) *
Εάν σας έλεγαν ότι θα κερδίσετε μόνο το ένα από τα δύο ματς που ακολουθούν,ποια νίκη θα προτιμούσατε;Με τη Ρεάλ ή με τον Άρη;
Assistant,εσύ δεν χρειάζεται καν να απαντήσεις,είναι ξεκάθαρο τι θα προτιμούσες... smile.gif

χαχαχα.....αν κερδίσουμε τη Ρεαλ θα ηλπιζα(χωρις να υπαρχει ουτε 1 πιθανοτητα να βγει αληθινη η ελπιδα μου)να μην ταξιδεψουν καν για Θεσσαλονικη τουλάχιστον οι Σπανούλης-Πριντεζης-Χαντερ............
T.W.Is.M.
QUOTE(Ben30 @ Mar 25 2016, 14:41 ) *
Εάν σας έλεγαν ότι θα κερδίσετε μόνο το ένα από τα δύο ματς που ακολουθούν,ποια νίκη θα προτιμούσατε;Με τη Ρεάλ ή με τον Άρη;
Assistant,εσύ δεν χρειάζεται καν να απαντήσεις,είναι ξεκάθαρο τι θα προτιμούσες... smile.gif


Τη Ρεαλ.
Οχι γιατι υποτιμω το ελληνικο πρωταθλημα ή αδιαφορω. Το αντιθετο. Θεωρω καλο για τη διοργανωση μαλιστα να κανει καποιος απο τους 2 "αιωνιους" ηττα απο τριτη ομαδα. Ομως στην Α1 μας θεωρω ηδη αουτσαιντερ και δινω πιο πολλη τυχη στον Παναθηναικο να κερδισει τους τελικους. Μπροστα λοιπον στον κινδυνο να χασουμε το πρωταθλημα στην εδρα μας, προτιμω να το χασουμε εκτος και να μεινουμε ζωντανοι στην Ευρωπη, οπου τα αλλα αποτελεσματα αρχιζουν να μου αρεσουν...
Ben30
QUOTE (T.W.Is.M. @ Mar 25 2016, 14:38 ) *
Τη Ρεαλ.
Οχι γιατι υποτιμω το ελληνικο πρωταθλημα ή αδιαφορω. Το αντιθετο. Θεωρω καλο για τη διοργανωση μαλιστα να κανει καποιος απο τους 2 "αιωνιους" ηττα απο τριτη ομαδα. Ομως στην Α1 μας θεωρω ηδη αουτσαιντερ και δινω πιο πολλη τυχη στον Παναθηναικο να κερδισει τους τελικους. Μπροστα λοιπον στον κινδυνο να χασουμε το πρωταθλημα στην εδρα μας, προτιμω να το χασουμε εκτος και να μεινουμε ζωντανοι στην Ευρωπη, οπου τα αλλα αποτελεσματα αρχιζουν να μου αρεσουν...


Για την Α1,μου φαίνεται ότι φέτος όποιος έχει το αβαντάζ έδρας θα το πάρει.
Κι εγώ τη Ρεάλ θα διάλεγα αν ήμουν φίλος του Ολυμπιακού.Απλά μου έκανε εντύπωση σήμερα που κανα-δυο Ολυμπιακοί,με τους οποίους συζητούσα,μου είπαν ότι προτιμούν νίκη επί του Άρη (με το σκεπτικό που έθεσε ο D-Wade :"στη μία περίπτωση αγοράζεις ελπίδα,στην άλλη κλειδώνεις το πλεονέκτημα έδρας").Γι'αυτό σκέφτηκα να κάνω την ερώτηση και εδώ μέσα.
Νομίζω ότι αν το πάρετε σήμερα,θα πάτε στο Βερολίνο.
troll_ey
QUOTE (Ben30 @ Mar 25 2016, 14:41 ) *
Εάν σας έλεγαν ότι θα κερδίσετε μόνο το ένα από τα δύο ματς που ακολουθούν,ποια νίκη θα προτιμούσατε;Με τη Ρεάλ ή με τον Άρη;
Assistant,εσύ δεν χρειάζεται καν να απαντήσεις,είναι ξεκάθαρο τι θα προτιμούσες... smile.gif

Θα απαντήσω μόνο συναισθηματικά.
Δεν μπορώ να διανοηθώ απρίλη χωρίς τον ολυμπιακό να αγωνίζεται!
Ειναι για μένα τόσα χρόνια κάτι σαν έθιμο, να πας στο σεφ,να μαζευτείται στα εκτός εδρας(μονο μπασκετικοι)να αναλύσετε και να δειτε τα παιχνίδια,να χαρείς και να συγκινηθείς απ το τίποτα κ.α tongue.gif
Και να χάσουμε απ τον αρη στους τελικούς κατα 99% έστω και με μειονεκτημα θα είμαστε,αν χασεις απ την ρεαλ όμως όλα τελειώνουν σήμερα!
Δεν με νοιάζει τόσο να παίνρει η ομάδα τίτλους αλλα να την βλεπω να αγωνίζεται όπως το κάνει τα τελευταία χρόνια!Για μένα είναι τεράστια ικανοποίηση.
assistant
QUOTE(troll_ey @ Mar 25 2016, 16:11 ) *
Θα απαντήσω μόνο συναισθηματικά.
Δεν μπορώ να διανοηθώ απρίλη χωρίς τον ολυμπιακό να αγωνίζεται!
Ειναι για μένα τόσα χρόνια κάτι σαν έθιμο, να πας στο σεφ,να μαζευτείται στα εκτός εδρας(μονο μπασκετικοι)να αναλύσετε και να δειτε τα παιχνίδια,να χαρείς και να συγκινηθείς απ το τίποτα κ.α tongue.gif
Και να χάσουμε απ τον αρη στους τελικούς κατα 99% έστω και με μειονεκτημα θα είμαστε,αν χασεις απ την ρεαλ όμως όλα τελειώνουν σήμερα!
Δεν με νοιάζει τόσο να παίνρει η ομάδα τίτλους αλλα να την βλεπω να αγωνίζεται όπως το κάνει τα τελευταία χρόνια!Για μένα είναι τεράστια ικανοποίηση.

αυτό ακριβως...
Ben30
QUOTE (troll_ey @ Mar 25 2016, 15:11 ) *
Θα απαντήσω μόνο συναισθηματικά.
Δεν μπορώ να διανοηθώ απρίλη χωρίς τον ολυμπιακό να αγωνίζεται!
Ειναι για μένα τόσα χρόνια κάτι σαν έθιμο, να πας στο σεφ,να μαζευτείται στα εκτός εδρας(μονο μπασκετικοι)να αναλύσετε και να δειτε τα παιχνίδια,να χαρείς και να συγκινηθείς απ το τίποτα κ.α tongue.gif
Και να χάσουμε απ τον αρη στους τελικούς κατα 99% έστω και με μειονεκτημα θα είμαστε,αν χασεις απ την ρεαλ όμως όλα τελειώνουν σήμερα!
Δεν με νοιάζει τόσο να παίνρει η ομάδα τίτλους αλλα να την βλεπω να αγωνίζεται όπως το κάνει τα τελευταία χρόνια!Για μένα είναι τεράστια ικανοποίηση.


Συμφωνώ.Παίζετε πολλά χρόνια σερί στους 8,έχει γίνει κάτι σαν έθιμο.

ΥΓ Τώρα πήρα χαμπάρι τι έγινε στο άλλο topic.Νόμιζα ότι τα αίματα άναψαν με την άποψη ενός φίλου για την ''αγιοποίηση'' του Διαμαντίδη και του Ομπράντοβιτς,με την οποία συμφωνώ απόλυτα καθώς θεωρώ ότι κακώς έγιναν και ότι έβλαψαν τον Παναθηναϊκό.
Αλλά τελικά το θέμα δεν ήταν αυτό αλλά ένας χαρακτηρισμός που διατυπώθηκε.
erwi grey
QUOTE(Ben30 @ Mar 25 2016, 23:24 ) *
Συμφωνώ.Παίζετε πολλά χρόνια σερί στους 8,έχει γίνει κάτι σαν έθιμο.

ΥΓ Τώρα πήρα χαμπάρι τι έγινε στο άλλο topic.Νόμιζα ότι τα αίματα άναψαν με την άποψη ενός φίλου για την ''αγιοποίηση'' του Διαμαντίδη και του Ομπράντοβιτς,με την οποία συμφωνώ απόλυτα καθώς θεωρώ ότι κακώς έγιναν και ότι έβλαψαν τον Παναθηναϊκό.
Αλλά τελικά το θέμα δεν ήταν αυτό αλλά ένας χαρακτηρισμός που διατυπώθηκε.

Ισως ηταν λιγο υπερβολικος ο χαρακτηρισμος αλλα στην πλειοψηφια τους οι φιλοι Παναθηναικοι, κυριως λογω των επιτυχιων του παρελθοντος και δε τους κακιζω γι αυτο, τα βλεπουν πιο ρομαντικα τα πραγματα.
j-kidd13
Μαλιστα...Κλειδωσαμε το αλλο τοπικ,και μεταφερετε εδω την συζητηση.
Λοιπον,το τι αποψη εχουν οι οπαδοι του Παναθηναικου για τον Διαμαντιδη και τον Ομπραντοβιτς,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ.
Συνεχιζουμε ον τοπικ,στο επομενο αναλογο ποστ θα υπαρχουν κυρωσεις.
erwi grey
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 25 2016, 23:44 ) *
Μαλιστα...Κλειδωσαμε το αλλο τοπικ,και μεταφερετε εδω την συζητηση.
Λοιπον,το τι αποψη εχουν οι οπαδοι του Παναθηναικου για τον Διαμαντιδη και τον Ομπραντοβιτς,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ.
Συνεχιζουμε ον τοπικ,στο επομενο αναλογο ποστ θα υπαρχουν κυρωσεις.

Τι κυρωσεις;
Ενα κακο ποστ για τον Διαμαντιδη αξιζει ενα μπαναρισμα, σαφως. Και ειδικα απο μοντ Παναθηναικο σε θρεντ της ομαδας μου.
Καλα ριξε και το πεμπτο.
Ben30
QUOTE (erwi grey @ Mar 25 2016, 15:40 ) *
Ισως ηταν λιγο υπερβολικος ο χαρακτηρισμος αλλα στην πλειοψηφια τους οι φιλοι Παναθηναικοι, κυριως λογω των επιτυχιων του παρελθοντος και δε τους κακιζω γι αυτο, τα βλεπουν πιο ρομαντικα τα πραγματα.


Άστο,Erwi Grey,έλα να συζητήσουμε για τα ματς του Ολυμπιακού.
Τι θα προτιμούσες,αν σου έλεγαν ότι θα πάρετε ένα από τα δύο ματς που έχετε μπροστά σας;Ρεάλ ή Άρη στο Αλεξάνδρειο;
nikolas12
QUOTE(Ben30 @ Mar 25 2016, 16:07 ) *
Για την Α1,μου φαίνεται ότι φέτος όποιος έχει το αβαντάζ έδρας θα το πάρει.
Κι εγώ τη Ρεάλ θα διάλεγα αν ήμουν φίλος του Ολυμπιακού.Απλά μου έκανε εντύπωση σήμερα που κανα-δυο Ολυμπιακοί,με τους οποίους συζητούσα,μου είπαν ότι προτιμούν νίκη επί του Άρη (με το σκεπτικό που έθεσε ο D-Wade :"στη μία περίπτωση αγοράζεις ελπίδα,στην άλλη κλειδώνεις το πλεονέκτημα έδρας").Γι'αυτό σκέφτηκα να κάνω την ερώτηση και εδώ μέσα.
Νομίζω ότι αν το πάρετε σήμερα,θα πάτε στο Βερολίνο.


Νομίζω με αυτό το σκεπτικό "Ελπίδα-πλεονέκτημα" θα επέλεγα τον Άρη.
Από την άλλη εγώ θεωρώ ότι και να το πάρει σήμερα ο Ολυμπιακός (που δεν πρόκειται να γίνει) θα έχει μπροστά του μία ομάδα που στην έδρα της είναι πολύ δυνατή και τον Ιτούδη με την CSKA που θα έρθει στο ΣΕΦ με σκοπό να αποκλείσει τον Ολυμπιακό. Ο Ολυμπιακός δεν πρόκειται να κερδίσει και τα 3, δυστυχώς όλα τα λάθη που παρατηρούμε μετά από κάθε ματς είναι τα ίδια που γίνονται στο επόμενο και το πάθος έχει χαθεί. Πρέπει να κάνει 3 τέλεια παιχνίδια και είναι τρομερά δύσκολο Πρώτη φορά είμαι τόσο απόλυτος σε ένα ποστ, αλλά ειλικρινά η φετινή ατυχία και τα λάθη σε πολλούς τομείς με έχουν κάνει να μην αισιοδοξώ ούτε για τους τελικούς το Μάιο. Μακάρι σε 2 μήνες να παίζαμε στους 8 και να έλεγα τι βλάκας ήμουν. Πάντως θέλω να δω σήμερα την ομάδα να παλεύει. Να βγουν έξω και να μασάνε σίδερα, να μην καταλαβαίνουν, σκυλιά στην άμυνα και στην επίθεση συγκεντρωμένοι. Θέλω να βλέπω την ομάδα όπως στο δεύτερο με τη Khimki, όπως με τη Laboral, όχι με κατεβασμένα τα κεφάλια όπως με τη Zalgiris.
j-kidd13
QUOTE(erwi grey @ Mar 25 2016, 16:50 ) *
Τι κυρωσεις;
Ενα κακο ποστ για τον Διαμαντιδη αξιζει ενα μπαναρισμα, σαφως. Και ειδικα απο μοντ Παναθηναικο σε θρεντ της ομαδας μου.
Καλα ριξε και το πεμπτο.


Ασε τις εξυπναδες.Κυρωσεις,δηλαδη φαουλ.Οταν γραφεις στα παλαιοτερα των υποδηματων σου μια υποδειξη ενος διαχειριστη,και συνεχισεις στο ιδιο μονοπατι,αυτο θα εχει επιπτωσεις.Και επειδη δεν σε επιασα,τι σημαινει το απο μοντ Παναθηναικο σε θρεντ της ομαδας σου?Σε ενημερωσε κανεις οτι σαν Ολυμπιακος,δεχεσαι moderating μονο απο Ολυμπιακους μοντς?Ολοι οι μοντς των ομαδων,ειναι υπευθυνοι για την ομαλη λειτουργια ολου του υποφορουμ της Α1.
Απο κει και περα,οσο γραφεις ποστ για λοβοτομημενους οπαδους και ειρωνιες για το πως αντιμετωπιζουν οι αλλοι οπαδοι τους παικτες και τους προπονητητες των ομαδων τους,θα εισαι ανα πασα στιγμη στο χειλος του 5ου.
Συνεχιζουμε.
erwi grey
QUOTE(Ben30 @ Mar 25 2016, 23:55 ) *
Τι θα προτιμούσες,αν σου έλεγαν ότι θα πάρετε ένα από τα δύο ματς που έχετε μπροστά σας;Ρεάλ ή Άρη στο Αλεξάνδρειο;

Οκ για να ξεφυγουμε οριστικα απο το θεμα, Ρεαλ προφανως, γιατι ακομα και με μειονεκτημα εδρας στους τελικους με Παο 50-50 το βλεπω φετος και αντιστροφα για τον Παναθηναικο.

QUOTE(j-kidd13 @ Mar 25 2016, 23:02 ) *
Ασε τις εξυπναδες.Κυρωσεις,δηλαδη φαουλ.Οταν γραφεις στα παλαιοτερα των υποδηματων σου μια υποδειξη ενος διαχειριστη,και συνεχισεις στο ιδιο μονοπατι,αυτο θα εχει επιπτωσεις.Και επειδη δεν σε επιασα,τι σημαινει το απο μοντ Παναθηναικο σε θρεντ της ομαδας σου?Σε ενημερωσε κανεις οτι σαν Ολυμπιακος,δεχεσαι moderating μονο απο Ολυμπιακους μοντς?Ολοι οι μοντς των ομαδων,ειναι υπευθυνοι για την ομαλη λειτουργια ολου του υποφορουμ της Α1.
Απο κει και περα,οσο γραφεις ποστ για λοβοτομημενους οπαδους και ειρωνιες για το ποστ αντιμετωπιζουν οι αλλοι οπαδοι τους παικτες και τους προπονητητες τους,θα εισαι ανα πασα στιγμη στο χειλος του 5ου.
Συνεχιζουμε.

Κοιτα, βαριεμαι να μπω σε αντιπαραθεση, δεκτο για το μοντερειτινγκ, αλλα μη μου γραφεις ασε τις εξυπναδες,Οκ κανε οπως νομιζεις και ειλικρινα δεν εξαρταται η ζωη μου απο το 5ο φαουλ και αν συνεχισω να γραφω εδω μεσα.
Ben30
QUOTE (nikolas12 @ Mar 25 2016, 16:00 ) *
Νομίζω με αυτό το σκεπτικό "Ελπίδα-πλεονέκτημα" θα επέλεγα τον Άρη.
Από την άλλη εγώ θεωρώ ότι και να το πάρει σήμερα ο Ολυμπιακός (που δεν πρόκειται να γίνει) θα έχει μπροστά του μία ομάδα που στην έδρα της είναι πολύ δυνατή και τον Ιτούδη με την CSKA που θα έρθει στο ΣΕΦ με σκοπό να αποκλείσει τον Ολυμπιακό. Ο Ολυμπιακός δεν πρόκειται να κερδίσει και τα 3, δυστυχώς όλα τα λάθη που παρατηρούμε μετά από κάθε ματς είναι τα ίδια που γίνονται στο επόμενο και το πάθος έχει χαθεί. Πρέπει να κάνει 3 τέλεια παιχνίδια και είναι τρομερά δύσκολο Πρώτη φορά είμαι τόσο απόλυτος σε ένα ποστ, αλλά ειλικρινά η φετινή ατυχία και τα λάθη σε πολλούς τομείς με έχουν κάνει να μην αισιοδοξώ ούτε για τους τελικούς το Μάιο. Μακάρι σε 2 μήνες να παίζαμε στους 8 και να έλεγα τι βλάκας ήμουν. Πάντως θέλω να δω σήμερα την ομάδα να παλεύει. Να βγουν έξω και να μασάνε σίδερα, να μην καταλαβαίνουν, σκυλιά στην άμυνα και στην επίθεση συγκεντρωμένοι. Θέλω να βλέπω την ομάδα όπως στο δεύτερο με τη Khimki, όπως με τη Laboral, όχι με κατεβασμένα τα κεφάλια όπως με τη Zalgiris.


Υπάρχουν 10λεπτα -15λεπτα που είστε καταιγιστικοί,με απίστευτο ρυθμό.Μαζί με αυτά που ανέφερες,θα έβαζα και το δεύτερο ημίχρονο με την Μπάμπεργκ στο ΣΕΦ.Πήγατε να γυρίσετε ματς 25 πόντων.Αυτά τα δείγματα,εμένα μου δείχνουν ότι ''τό'χετε'' στην Ευρωλίγκα.
Δεν θεωρώ ικανή την Χίμκι να σας βάλει εμπόδιο,όσο για την ΤΣΣΚΑ,είναι πολύ soft φέτος για να αντέξει στο καμίνι του ΣΕΦ.Το ''νόμο του ΣΕΦ'' σε ματς που καίνε,μόνο μια ομάδα στην Ευρώπη έχει δείξει ότι τον...παραβαίνει πότε-πότε,αυτή με τα πράσινα και το τριφύλλι smile.gif .
Το σημερινό ματς είναι όλη η υπόθεση,κατά τη γνώμη μου.
Έτσι και το πάρετε,θα τους ξανασυναντήσετε τους Μαδριλένους.Στο Βερολίνο.
manosnismo
QUOTE (Ben30 @ Mar 23 2016, 23:17 ) *
Στους Παναθηναϊκούς που συναντώ γύρω μου,είναι η κυρίαρχη άποψη.Το μόνο που έχουμε να ''σούρουμε'' στον Σπανούλη,είναι ότι συμφώνησε μαζί σας από το Γενάρη του 2010,δηλαδή 6 μήνες προτού λήξει η σεζόν.Αλλά τον καταλαβαίνω,γιατί σε μας δεν έβρισκε το ρόλο και την αναγνώριση που του άξιζε.Δικαιολογημένη πικρία.
Κι επίσης ,ΑΠΕΔΕΙΞΕ 500 φορές ότι τα λεφτά δεν ήταν το παν γι'αυτόν.Η οικογένεια ήταν,και γι'αυτό επέλεξε να μείνει στην Ελλάδα.
Νομίζω,γενικά,ότι τα επιχειρήματα εναντίον του πιάνουν τόπο μόνο σε ένα εντελώς συγκεκριμένο και στενό ''κοινό''.
Ως Παναθηναϊκός,ευχαριστώ τον Βασίλη Σπανούλη που πήρε πάνω του,μαζί με τον Σάρας,το ευρωπαϊκό του 2009.Αν τον κρατούσαμε και τον χρίζαμε ηγέτη μας,θα μας χάριζε 2-3 ακόμα.
Τι δηλαδή,πρέπει να βρίζω τον Σπανούλη επειδή έφυγε;Ο Βασίλης Σπανούλης είναι ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ και ΠΡΟΤΥΠΟ αθλητή, οικογενειάρχη, ανθρώπου.


Ο τιτλος του ηγετη δεν δινεται ετσι απλα σε κανεναν, αλλα κατακταται στο γηπεδο .Στην ομαδα του παναθηναικου αλλος ειχε την ηγετικη και μπασκετικη ικανοτητα να γινει και εγινε ο μεγαλυτερος του συλλογου.Τιποδα δεν χαριζεται σε κανεναν.
Υγ Ναι οκ εισαι Παναθηναικος δεν χρειαζεται να το τονιζεις σε καθε ποστ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.