Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2015-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
TakeshyKurosawa
Βλέποντας το ρόστερ πιστεύω ότι η φετινή ομάδα είναι ένα επίπεδο κάτω από την περσινή. Μου δίνει την εντύπωση χωρίς να έχω παρακολουθήσει τα μέχρι τώρα φιλικά, αλλά γνωρίζοντας τους παίχτες και ακούγοντας κριτικές ότι θα έχουμε μεγάλο επιθετικό πρόβλημα. Τσαιρέλης, Αθηναίου δεν έγιναν ξαφνικά παίχτες επιπέδου επειδή φόρεσαν μία φανέλα. Πήραμε τον αντι-Λο θεωρώ Χάκετ(μακάρι δηλαδή γιατί στο Ευρωμπάσκετ ήταν αποκαρδιωτικός), αλλά δεν πήραμε τον αντι-Σλούκα! Χάσαμε και τον Πέτγουει για να πάρει τη θέση του ο Τσα'ι'ρέλης? Μακάρι να βγω ψεύτης, αλλά προβλέπω πράσινη κυριαρχία φέτος.
Zephyr
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Sep 25 2015, 09:03 ) *
Βλέποντας το ρόστερ πιστεύω ότι η φετινή ομάδα είναι ένα επίπεδο κάτω από την περσινή. Μου δίνει την εντύπωση χωρίς να έχω παρακολουθήσει τα μέχρι τώρα φιλικά, αλλά γνωρίζοντας τους παίχτες και ακούγοντας κριτικές ότι θα έχουμε μεγάλο επιθετικό πρόβλημα. Τσαιρέλης, Αθηναίου δεν έγιναν ξαφνικά παίχτες επιπέδου επειδή φόρεσαν μία φανέλα. Πήραμε τον αντι-Λο θεωρώ Χάκετ(μακάρι δηλαδή γιατί στο Ευρωμπάσκετ ήταν αποκαρδιωτικός), αλλά δεν πήραμε τον αντι-Σλούκα! Χάσαμε και τον Πέτγουει για να πάρει τη θέση του ο Τσα'ι'ρέλης? Μακάρι να βγω ψεύτης, αλλά προβλέπω πράσινη κυριαρχία φέτος.


Στο σετ παιχνίδι θα έχουμε πρόβλημα. Λύσεις σε τέτοιες καταστάσεις θα βρίσκονται μόνο από όσους ποστάρουν (Πρι, Παπαπέτρου, Χάκετ) μιας και το 3ποντο δεν προβλέπεται να είναι η μεγάλη μας δύναμη. Στο τρανζίσιον πάλι θα γαζώνουμε μιας και έχουμε ανέβει "αθλητικά". Το ζητούμενο είναι και πάλι η άμυνα, αν οι νέοι παίχτες μπουν γρήγορα στο νόημα του παιχνιδιού του Σφαιρόπουλου και στο πνεύμα της ομάδας, δεν θα έχουμε πρόβλημα.
Από κει και πέρα δεν μπαίνω σε σύγκριση των δυο αιώνιων, είναι πολύ νωρίς για συγκρίσεις. Το σίγουρο είναι ότι ο ΠΑΟ είναι καλύτερος από περσι.
ΥΓ. Τολιόπουλος ο αντι-Σλούκας αλλά σε 2 χρόνια από τώρα, προς το παρόν θέλει πολλή δουλειά. Μακάρι να βρει και χρόνο συμμετοχής μέχρι να μπουν σε φουλ ρυθμούς οι Σπαν κ Χάκετ.
TakeshyKurosawa
QUOTE (Zephyr @ Sep 25 2015, 10:18 ) *
Στο σετ παιχνίδι θα έχουμε πρόβλημα. Λύσεις σε τέτοιες καταστάσεις θα βρίσκονται μόνο από όσους ποστάρουν (Πρι, Παπαπέτρου, Χάκετ) μιας και το 3ποντο δεν προβλέπεται να είναι η μεγάλη μας δύναμη. Στο τρανζίσιον πάλι θα γαζώνουμε μιας και έχουμε ανέβει "αθλητικά". Το ζητούμενο είναι και πάλι η άμυνα, αν οι νέοι παίχτες μπουν γρήγορα στο νόημα του παιχνιδιού του Σφαιρόπουλου και στο πνεύμα της ομάδας, δεν θα έχουμε πρόβλημα.
Από κει και πέρα δεν μπαίνω σε σύγκριση των δυο αιώνιων, είναι πολύ νωρίς για συγκρίσεις. Το σίγουρο είναι ότι ο ΠΑΟ είναι καλύτερος από περσι.
ΥΓ. Τολιόπουλος ο αντι-Σλούκας αλλά σε 2 χρόνια από τώρα, προς το παρόν θέλει πολλή δουλειά. Μακάρι να βρει και χρόνο συμμετοχής μέχρι να μπουν σε φουλ ρυθμούς οι Σπαν κ Χάκετ.


Άμα δούμε τον Χάκετ της Σιένα τότε έχουμε ελπίδες να κάνουμε κάτι καλό.
Zephyr
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Sep 25 2015, 10:20 ) *
Άμα δούμε τον Χάκετ της Σιένα τότε έχουμε ελπίδες να κάνουμε κάτι καλό.


Και στην Αρμάνι μια χαρά εμφανίσεις έκανε ο Χάκετ αλλά εκεί μιλάμε για ομάδα - τσίρκο εκ προοιμίου με αποτέλεσμα να μην φανεί και ο ίδιος, σε αντίθεση την σοβαρότατη ακόμα και στα "τελευταία" της Σιένα.
Προσωπικά περιμένω πολλά από αυτόν όπως και από τον Γιάνγκ, ο οποίος φαίνεται να μπαίνει καλά στο σύνολο της ομάδας, όταν προσαρμοστεί πλήρως θα δούμε ωραία πράγματα.
Weekendman
Το τελευταίο πράγμα για το όποιο θα ανησυχούσα είναι η περιφερειακή γραμμή του Ολυμπιακού. Αφού , θεωρητικά οι 2 νέοι Στρόμπερι και Χάκετ, είναι πιο πληρέστεροι στην επίθεση, και ικανοί για το 1 εναντίον 1 που θέλει ο Σφαιρόπουλος, σε σύγκριση με τους αποχωρήσαντες. Και το κυριότερο διατηρούν το βασικό στοιχείο που χαρακτήριζε και την περσινή περιφέρεια του Ολυμπιακού, την αμυντική δύναμη της. η όποια καλύπτει αρκετά πράγματα, ακόμα και σε δύσκολες συνθήκες.

Γιατί πρέπει να θυμηθούμε ότι το 2014-2015, εκτός από τον τραυματισμό του Σπανούλη ,οι Λαφαγιετ, Σλούκας, Μάντζαρης είχαν όλοι τους χρονικά διαστήματα ,που χαρακτηριζόταν από επιθετική ξηρασία. Χωρίς όμως τα παραπάνω να εμποδίζουν είτε στο να έχει ο Σπανούλης, έναν τουλάχιστον επιθετικό συμπαραστάτη, στο πλευρό του, από το ΤΟΠ-16 και μετά, είτε στο να διατηρείται η περιφερειακή συνοχή της ομάδας. Σε αντίθεση με την Φενέρ, που αρκούσε η απώλεια του Χίκμαν για να καταρρεύσει, την Εφές, που με τον Ερτέλ, κατέστρεψε τον αρχικά καλό αμυντικό χαρακτήρα της, την Μακάμπι που την πάτησε με τον Χεινς, η την Μπαρτσελόνα, που με τόσα λεφτά δεν είχε καν έναν ηγέτη να την τραβήξει εκεί.
yorgos
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Sep 25 2015, 09:03 ) *
Βλέποντας το ρόστερ πιστεύω ότι η φετινή ομάδα είναι ένα επίπεδο κάτω από την περσινή. Μου δίνει την εντύπωση χωρίς να έχω παρακολουθήσει τα μέχρι τώρα φιλικά, αλλά γνωρίζοντας τους παίχτες και ακούγοντας κριτικές ότι θα έχουμε μεγάλο επιθετικό πρόβλημα. Τσαιρέλης, Αθηναίου δεν έγιναν ξαφνικά παίχτες επιπέδου επειδή φόρεσαν μία φανέλα. Πήραμε τον αντι-Λο θεωρώ Χάκετ(μακάρι δηλαδή γιατί στο Ευρωμπάσκετ ήταν αποκαρδιωτικός), αλλά δεν πήραμε τον αντι-Σλούκα! Χάσαμε και τον Πέτγουει για να πάρει τη θέση του ο Τσα'ι'ρέλης? Μακάρι να βγω ψεύτης, αλλά προβλέπω πράσινη κυριαρχία φέτος.

Διαφωνώ. Ο Ολυμπιακός θα είναι πιο αθλητικός, ακόμη καλύτερος κι επιθετικός στην άμυνα, θα βγάλει πιο πολλούς αιφνιδιασμούς και στο περιφερειακό σουτ θα είναι στα ίδια επίπεδα με πέρυσι. Ο Παναθηναϊκός φυσικά και θα είναι δυαντότερος από το περσινό χάλι, αλλά πάλι ασθενέστερος από τον Ολυμπιακό, που ξεκινάει πιο μπροστά σε πολλά επίπεδα.
rankin
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Sep 25 2015, 08:03 ) *
Μακάρι να βγω ψεύτης, αλλά προβλέπω πράσινη κυριαρχία φέτος.

είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα, αλλά να σου πω κάτι; Αν ειναι καλύτερος ο Παναθηναικός, ας το πάρει.. Μαγκιά του.
Εγω το έχω ξαναπεί. Θέλω να δω καλό μπάσκετ, καλές διαιτησίες, σοβαρές διοικήσεις, να χαρεί ο κόσμος μπασκετάκι.. Και ας το πάρει ο καλύτερος.
TakeshyKurosawa
Ωραίος φαίνεται ο Γιανγκ στην άμυνα και στα ριμπάουντ!
rankin
Σε αυτό το πρώτο ημίχρονο με τη Μπαγερν, θυμηθήκαμε οτι υπάρχει ακόμα παίχτης Σαβάνοβιτς !! WOW που θα λεγε και μια ψυχή!

Κατα τ'αλλα αφενός αμυντικά, ειδικά στη Β περίοδο δεν διαπρέψαμε και ολας, αφετέρου, σε αυτό το ροστερ, ο Φράουλας μοιάζει ο πιο ταλαντούχος επιθετικός..
Μπορεί στο β μέρος να δείξουμε διαφορετική εικόνα, πάντως στο πρώτο η εικόνα δεν ηταν καλή. Πολλά λάθη, τραγικά χαμηλή επιθετική παραγωγικότητα... Η εικόνα της δευτερης ομάδας, δεν με ενθουσιασε με βάση αυτο που παρουσιάζει ως τώρα

rchos
Που είναι ο Κόκκαλης να τους διώξει όλους σήμερα το βράδυ...
Zoys
QUOTE(rchos @ Sep 25 2015, 22:05 ) *
Που είναι ο Κόκκαλης να τους διώξει όλους σήμερα το βράδυ...

Εκτός από Καββαδά. smiley.gif
rankin
QUOTE(Zoys @ Sep 25 2015, 21:07 ) *
Εκτός από Καββαδά. smiley.gif

Και Καλαμπόκη, γιατί ειναι πειραιώτης και "τον πάει η 7" smiley.gif

Εξω απο τα αστεία πάντως, είχαμε πολύ καλά νούμερα στις βολές! Να τα λέμε αυτά!
Επίσης, δε μπορέσαμε να τρέξουμε ουτε στιγμή, δε μπορέσαμε να σταματήσουμε το εκπληκτικό κρεσέντο τους στα τρίποντα, αλλά το πιο σημαντικό, δεν μπορούσαμε με τίποτα να δημιουργούμε σε σετ επιθέσεις (εξ ου και τα 30+ τρίποντα που δοκιμάσαμε).
Ειναι ξεκάθαρο οτι η δημιουργία θα έρθει απο τον Σπανούλη, και ελπίζουμε, και απο τον Χάκετ.
Ο Στρόμπερι πάντως, δεν έχει σχέση με δημιουργία για τον εαυτό του ο άνθρωπος. Ενας καλός ρολίστας δείχνει οτι ειναι. Ίσως μάλιστα δίπλα σε καλούς δημιουργούς να διαπρέψει, υπο αυτές τις συνθήκες όμως, δε μπορούσε κανείς να παρουσιάσει κάτι το σπουδαίο.
Αγραβάνης, δεν υπήρχε. Ακόμα τρίποντα βαράει...

TakeshyKurosawa
3/10 ο Αγραβάνης! Που να ήταν και σουτέρ παίζει να παιρνε καμιά 20αριά! biggrin.gif
rchos
QUOTE(rchos @ Sep 25 2015, 22:05 ) *
Που είναι ο Κόκκαλης να τους διώξει όλους σήμερα το βράδυ...



Επίσης ο σωστός πρόεδρος είχε βάλει αυτόν που κόπηκε σήμερα ήδη στο ιδιωτικό του αεροπλάνο με προορισμό την Κροατία για να ξεπλυθεί η ήττα....
rankin
QUOTE(rchos @ Sep 25 2015, 23:11 ) *
Επίσης ο σωστός πρόεδρος είχε βάλει αυτόν που κόπηκε σήμερα ήδη στο ιδιωτικό του αεροπλάνο με προορισμό την Κροατία για να ξεπλυθεί η ήττα....

Κόπηκε;
Ειναι οριστικό;
Conan1982
QUOTE (rankin @ Sep 26 2015, 09:38 ) *
Κόπηκε;
Ειναι οριστικό;


Ναι τον αφήσανε. Λίγο δύσκολο να βρει ομάδα στο NBA το βλέπω.
Το ερώτημα είναι αν εμείς ενδιαφερόμαστε (οι πρόεδροι δηλαδή) και τι προσφορές θα έχει από άλλες ομάδες.
rankin
QUOTE(Conan1982 @ Sep 26 2015, 09:37 ) *
Ναι τον αφήσανε. Λίγο δύσκολο να βρει ομάδα στο NBA το βλέπω.
Το ερώτημα είναι αν εμείς ενδιαφερόμαστε (οι πρόεδροι δηλαδή) και τι προσφορές θα έχει από άλλες ομάδες.


Θα πρότεινα να τον πάρουμε και να τον στείλουμε ανταλλαγή με Σλούκα στη Φενέρ... tongue.gif
Τι; Οχι;

Λογικά θα καταλήξει σε καμιά Ρωσία
Σταματώ το off topic
TakeshyKurosawa
Το θέμα είναι χωράει στο ρόστερ τώρα?
Dred11
To θέμα με τον Παπανικολάου είναι πόσα θα του σκάσουν από άλλες ομάδες Ρωσίας, Τουρκίας κλπ., πόσα θα του προτείνει ο Ολυμπιακός και πόσα πραγματικά αξίζει.
anton2
Ο Αγραβάνης καλά κάνει και βαράει τρίποντα, με σκοπό να τα βελτιώσει, άλλωστε αυτά τα παιχνίδια δεν έχουν άλλο νόημα. Ο Πέτγουέι άλλωστε ήξερε να βαράει τρίποντα πριν έρθει στον ολυμπιακό;

Για όλα τα άλλα θα δούμε.

Ελπιδοφόρα και η εξέλιξη της αλλαγής του ιατρικού τίμ, χωρίς να ξέρω, μιλάω μόνο εκ του αποτελέσματος των τελευταίων ετών με τους πολλούς τραυματισμούς.

rankin
ρε σεις guys, ειμαι ο μόνος που ο Γιανγκ του θυμίζει τον Σεντρικ τον Σιμονς;;;
τιγκα μυς και δύναμη, αλλά απο μυαλό μάλλον δεν τα σπάει κι ολας.. Θα δουμε βεβαια. ειναι νωρίς ακόμα
Αντιθέτως ο Μιλουτίνοφ είναι ωραίος σεντερ..
Οσον αφορά τον Στρομπερι, και εκεί, κατι δεν μου κολλάει. Απο οσο τον εχω δει ως τώρα δεν έχω ενθουσιαστεί ακόμα
troll_ey
Κύριε Γιάννη, αυτό που προσπαθεί να βυθιστεί το 5αρι μας χαμηλά στο καλάθι και να του δωσουμε την μπάλα επειδή προκαλεί μόνο γέλιο ας σταματήσει παρακαλώ.

Επίσης, αυτόν με το 4 σήμερα θα μπορούσες να τον φωνάζεις και Powell..

rankin
QUOTE(troll_ey @ Sep 27 2015, 19:59 ) *
Κύριε Γιάννη, αυτό που προσπαθεί να βυθιστεί το 5αρι μας χαμηλά στο καλάθι και να του δωσουμε την μπάλα επειδή προκαλεί μόνο γέλιο ας σταματήσει παρακαλώ.

Επίσης, αυτόν με το 4 σήμερα θα μπορούσες να τον φωνάζεις και Powell..

Powell ή Simons?

Αλλά οκ... αυτός είχε και καλές στιγμές (παρά τις εμφανείς αδυναμίες του) .
Αυτός ο Στρομπερι ομως, σε τι ακριβώς ειναι καλός;
Το ξερώ, ειναι πάρα πολυ νωρίς για να γκρινιάζω, αλλά με ενοχλούν οι παραφωνίες.
Σουτ δεν έχει . Δημιουργία δεν έχει. Ακόμα και την περιβόητη αμυνα του, εγώ δεν την βλέπω πουθενά...
Μηπως είναι κρίμα να χαραμίζουμε θέση ξένου για έναν παίχτη, που απο αυτά που έχει δείξει ως τώρα, άνετα θα μπορούσε να ειναι στο επίπεδο του Αθηναίου;
TakeshyKurosawa
QUOTE (rankin @ Sep 27 2015, 21:15 ) *
Powell ή Simons?

Αλλά οκ... αυτός είχε και καλές στιγμές (παρά τις εμφανείς αδυναμίες του) .
Αυτός ο Στρομπερι ομως, σε τι ακριβώς ειναι καλός;
Το ξερώ, ειναι πάρα πολυ νωρίς για να γκρινιάζω, αλλά με ενοχλούν οι παραφωνίες.
Σουτ δεν έχει . Δημιουργία δεν έχει. Ακόμα και την περιβόητη αμυνα του, εγώ δεν την βλέπω πουθενά...
Μηπως είναι κρίμα να χαραμίζουμε θέση ξένου για έναν παίχτη, που απο αυτά που έχει δείξει ως τώρα, άνετα θα μπορούσε να ειναι στο επίπεδο του Αθηναίου;


Εντάξει δεν ξέρω τι θα κάνει ο Γιανγκ, αλλά μην τον βγάλουμε και Σίμονς. Δεν είδα καθόλου το σημερινό ματς, αλλά έχω παρακολουθήσει σε μερικά ματς τον παίχτη και καμία σχέση δεν έχει με τον Σέντρικ!
rankin
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Sep 27 2015, 20:18 ) *
Εντάξει δεν ξέρω τι θα κάνει ο Γιανγκ, αλλά μην τον βγάλουμε και Σίμονς. Δεν είδα καθόλου το σημερινό ματς, αλλά έχω παρακολουθήσει σε μερικά ματς τον παίχτη και καμία σχέση δεν έχει με τον Σέντρικ!

Μπορεί οντως να ειναι υπερβολή η συγκριση με τον μεγάλο Σεντρικ, αλλά σε κάποια σημεία μου τον θύμισε. Ιδίως στην άμυνα, οπου θέλει πολύ δουλειά. Είχε δυσκολίες να αντιμετωπίσει τον Ερντέν, ενώ ειχε και καποιες κακές τοποθετήσεις στο αμυντικό ριμπάουντ.. Ο Μιλουτίνοφ είχε επίσης κάποιες αργές αντιδράσεις στην άμυνα, αλλά στο ριμπάουντ μου φάνηκε πιο έξυπνος.
akratacity
Ο γιανγκ ειναι επαγγελματιας μολις για μιση σεζον (περυσι στη γαλατα) οποτε στην αρχη θα εχει πολλα σκαμπανεβασματα στην αποδοση του. θα ειναι λαθος να τον κρινουμε τοσο νωρις.

Ο μιλουτινοφ ειναι πιο μπασκετικος ψηλος εχει ωραιες κινησεις γυρω απο το καλαθι αλλα υστερει σε δυναμη γεγονος που τον δυσκολευει στην αμυνα

AirNick7
ελλας το μεγαλειο σου! οι ελληνες προπονητες ηδη μετα και το 2ο τηλεοπτικο φιλικο (με την ζανταρ ουτε για προπονηση) βγαλανε την αποψη τους, ποιος κανει και ποιος δεν κανει
akratacity
QUOTE (rankin @ Sep 27 2015, 21:31 ) *
Μπορεί οντως να ειναι υπερβολή η συγκριση με τον μεγάλο Σεντρικ, αλλά σε κάποια σημεία μου τον θύμισε. Ιδίως στην άμυνα, οπου θέλει πολύ δουλειά. Είχε δυσκολίες να αντιμετωπίσει τον Ερντέν, ενώ ειχε και καποιες κακές τοποθετήσεις στο αμυντικό ριμπάουντ.. Ο Μιλουτίνοφ είχε επίσης κάποιες αργές αντιδράσεις στην άμυνα, αλλά στο ριμπάουντ μου φάνηκε πιο έξυπνος.

παιζει ρολο οτι ειναι πιο ψηλος απο τον γιανγκ και με πολυ μεγαλυτερο ανοιγμα χεριων δεν νομιζω οτι ειναι θεμα εξυπναδας
salonikatasos
ο γιανγκ καλός είναι. αλλά αμυντικά δεν είναι τόσο καλός όσο ήταν ο ντάνστον ακόμα και πέρσι. είναι βέβαια σαφώς πιο δυνατός,οπότε κοντά στο καλάθι θα δυσκολεύει περισσότερο τους αντίπαλους σέντερ και οι αντίπαλοι θα προσπαθούν να τον τραβήξουν έξω ώστε να τον παίξουν στα πόδια οι αντίπαλοι κοντοί. τα αντίθετα δηλαδή από χάντερ.

επιθετικά και οι 2 βέβαια ανάλογα με τα κέφια των κοντών ό,τι κάνουν
RipCity
Εγώ πέρα από το μπλοκ πάντως δεν κατάλαβα ποτέ σε τι είναι καλός αμυντικά ο Dunston, ούτε μάρκαρε αντίπαλο 2.10 με πλάτη, ούτε να κάνει αλλαγή σε κοντό μπορούσε, ούτε να μαρκάρει ψηλό που βάζει μπάλα στο παρκέ και πάει να ντριμπλάρει μπορούσε. Μόνο για να βγαίνει βοήθεια να μπλοκάρει έκανε.

Αντίθετα είχε υποτιμηθεί βέβαια στο πόσο καλός μπορεί να είναι αν τροφοδοτηθεί κοντά στο καλάθι, αφού είχε εξαιρετικά τελειώματα κυρίως με επαφή.


Εγώ την τραγική επιθετική λειτουργία και το πόσο κακοί εμφανίζονται επιθετικά κάποιοι παίκτες δεν το κρίνω ακόμη αφού λείπουν οι τρεις κύριοι δημιουργοί, που θα είναι και βασικότατοι. Αυτό που κατακρίνω είναι η μηδενική διάθεση και τα άπειρα χαζά λάθη.
rankin
QUOTE(AirNick7 @ Sep 27 2015, 20:36 ) *
ελλας το μεγαλειο σου! οι ελληνες προπονητες ηδη μετα και το 2ο τηλεοπτικο φιλικο (με την ζανταρ ουτε για προπονηση) βγαλανε την αποψη τους, ποιος κανει και ποιος δεν κανει


Ουσιαστικά κάνουμε μια πρωτη ανάγνωση αυτών που βλέπουμε στο παρκέ.
Και ας αφήσουμε τον Γιανγκ στην άκρη. Το οτι χρειάζεται δουλειά το βλέπουν και το ξέρουν και οι πέτρες.
Τον Στρομπερι όμως, εσυ πως τον είδες; Παιδαρέλι δεν είναι και στη προετοιμασία ήταν απο την αρχή. Στο γεμίζει το μάτι;
RipCity
Στον Strawberry αυτοί τη στιγμή ζητούνται πράγματα (λόγω έλλειψης Σπανούλη-Χάκετ) που δεν μπορεί να κάνει, όταν θα μπει σε δεύτερο ρόλο και θα χει συγκεκριμένες αποστολές θα είναι πολύ καλύτερος.
TAKIS7
Καλησπέρα, και από μένα. Ούτε να ενθουσιαζόμαστε πρέπει, ούτε να απογοητευόμαστε. Μιλάμε για τουρνουά στο οποίο έπαιξε μία ομάδα χωρίς τους καλύτερους της παίκτες, με παιδιά τα οποία δεν γνωρίζονται μπασκετικά και με αρκετούς νέους στην ομάδα που ακόμα δεν έχουν μπει στη φιλοσοφία της.
Στην άμυνα σε δύο ματς έδειξαν καλά στοιχεία, στην επίθεση δεν μπορούμε να κρίνουμε αφού οι καλοί επιθετικοί παίκτες (ΣΠΑΝ, ΠΡΙ, ΛΟΤΖ) έλειπαν.
Εμένα από όσο είδα μου άρεσε ο Παπαπέτρου, ο Αθηναίου και σήμερα ο Μιλουτίνοφ έδειξε καλά στοιχεία.
Υπομονή να δέσει η ομάδα και μετά εδώ είμαστε να κρίνουμε ή να προχωρήσει η ομάδα σε αλλαγές αν χρειαστούν.
rchos
Έχουμε άλλα φιλικά μέχρι τα επίσιμα?

Προφανώς όταν λείπουν οι τρεις κύριοι πόλοι σου στην επίθεση(στη θεωρία) συν τον Λοτζέσκι σήμερα άρα οι 4 πόλοι πλέον και ένας από τους δύο βασικούς ψηλούς σου(ο μοναδικός μάλιστα έμπειρος και παλιός) δεν μπορεί να γίνει καμία απολύτως σοβαρή κρίση για την επίθεση.
Είναι σαφές πως αν βάλεις παίχτες που έχουν αποκτηθεί για άλλα πράγματα να κάνουν άλλα τότε δεν θα βγει καλό αποτέλεσμα.
Το κακό είναι ότι από ότι φαίνεται θα μπουν απευθείας στα επίσιμα παιχνίδια και άρα δεν θα υπάρχει χρόνος να δέσουν και να γίνει ομαλά η κατανομή ρόλων.

Από την άλλη αμυντικά η ομάδα σε κάποια σημεία ήταν πολύ καλή σε κάποια άλλα παιδική χαρά.Εκεί αναμένω βελτίωση αλλά το ότι υπάρχουν τα κομμάτια που πάει καλά το πράγμα είναι καλό σημάδι.

Ατομικά ο Γιανγκ σχέση με την Σϊμμονς δεν έχει.Επιθετικό ρεπερτόριο δεν έχει φυσικά και επηρεάζεται πολύ από την έλλειψη του Σπανούλη του Χάκετ και του Πρίντεζη.Είναι ψηλός που για να σκοράρει με συνέπεια αυτή τη στιγμή θέλει παίχτες σαν τον ΣΠανούλη ακι τον Χάκετ να του φτιάξουν την φάση.Αμυντικά κάποιες φορές όντως ξεχνιόταν.Ο Ερντέν συγκεκριμένα βράδια έχει κάνει άλογα πολλούς παίχτες.Απλά δεν το θυμάται συχνά να παίξει.
Ο Μιλουτίνοφ στο επιθετικό κομμάτι προφανώς είναι ο σωστός ψηλός που μάθαμε στα νιάτα μας.πιο μπασκετικός από τους περισσότερους ψηλούς που έχουμε δει στην ομάδα τα τελευταία χρόνια.Αυτό όμως δεν σημαίνει και πολλά στις μέρες μας.Θα φανεί στην πορεία.Είναι πολύ νωρίς.
Anaz
Eγω νομιζω οτι καποια πρωτα συμπερασματα μπορεις να τα βγαλεις. Εξαλλου ξερεις λιγο-πολυ τι να περιμενεις, αφου η ομαδα δεν ειναι νεα, και αυτοι που λειπαν ειναι γνωστο τι μπορουν να προσφερουν.Αυτο που περιμενεις στην ουσια να δεις ειναι τους νεους.
Τα κενα ειναι γνωστα και εχουν αναφερθει, και απο αυτες τις πρωτες εικονες των φιλικων απλα φαινεται να επιβεβαιωνονται..

Ο Γιανγκ σε σχεση με τον Ντανστον μου φαινεται χειροτερος ψηλα, (ισως)καλυτερος χαμηλα..Θελει δουλεια παντως, και με τον καιρο θεωρω οτι θα βελτιωνεται..

Ο Στρομπερυ, οπως εχω πει, δεν μου γεμιζει ουτε εμενα το ματι επιθετικα.Ιδωμεν..
Υπενθυμίζω παντως, οτι ο Σπανουλης εχεις αρχισει την κατιουσα... και με γεματο καλοκαιρι δυσκολα θα ξανακανει χρονιες σαν τις προηγουμενες..
bodiroga10
τα φιλικα αυτα μπορουν να παρασυρουν σε βιαστικα συμπερασματα ειδικα για στρομπερυ που ο ρολος του επιθετικα θα ειναι πολυ περιορισμενος με την επιστροφη των 3+1 βασικων σκορερ της ομαδας(σπανουλης,πριντεζης,λοτζεσκι ισως και χακετ) και για τον γιανγκ που επιθετικα θα τροφοδοτειται κυριως απο σπανουλη,χακετ

αυτο που για μενα ειναι προβληματικο ειναι ο μαντζαρης ειδικα τωρα που ο σπανουλης λογω ηλικιας ειναι λογικο να εμφανισει μια σταδιακη πτωση στις εμφανισεις,ειναι προβλημα του ο γκαρντ που εχει διπλα του να μην μπορει να συνεισφερει σχεδον καθολου επιθετικα

προσωπικα πιστευω οτι ο μαντζαρης εφτασε σ αυτο το επιπεδο οχι επειδη αξιζε παικτικα αλλα λογω οτι ταιριαξε με τον σπανουλη οταν αυτος ηταν στα καλυτερα του και επαιζε επιθετικα και για τα δυο γκαρντ....τωρα αυτος που θα πλαισιωσει τον σπανουλη θα πρεπει να εχει το κατι παραπανω και νομιζω οτι ο αθηναιου με βαση την εικονα του απ τα φιλικα και με τις περσινες του εμφανισεις με την αεκ και το 57% που ειχε στα τριποντα στην α1 ισως αλλαξει την ιεραρχια στα γκαρντ

και η επιλογη να δωθει σημαντικος ρολος ταυτοχρονα και σε παπαπετρου και σε αγραβανη ειναι αρκετα ριψοκινδυνο στοιχημα και δυσκολα θα βγει αλλα η χρονια ειναι μεγαλη και υπαρχουν και μεταγραφες και αργοτερα
TakeshyKurosawa
QUOTE (bodiroga10 @ Sep 28 2015, 02:14 ) *
αυτο που για μενα ειναι προβληματικο ειναι ο μαντζαρης ειδικα τωρα που ο σπανουλης λογω ηλικιας ειναι λογικο να εμφανισει μια σταδιακη πτωση στις εμφανισεις,ειναι προβλημα του ο γκαρντ που εχει διπλα του να μην μπορει να συνεισφερει σχεδον καθολου επιθετικα

προσωπικα πιστευω οτι ο μαντζαρης εφτασε σ αυτο το επιπεδο οχι επειδη αξιζε παικτικα αλλα λογω οτι ταιριαξε με τον σπανουλη οταν αυτος ηταν στα καλυτερα του και επαιζε επιθετικα και για τα δυο γκαρντ....


Εγώ φίλε πολύ απλά πιστεύω ότι δεν ασχολήθηκε ποτέ με το να δουλέψει καλά κάποιον άλλο τομέα στο παιχνίδι του. Στον Ολυμπιακό είναι ένας υπερπολύτιμος παίχτης για διάφορους λόγους, αλλά η πραγματική μπασκετική του αξία είναι αρκετά μικρή!
rankin
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Sep 28 2015, 08:04 ) *
Εγώ φίλε πολύ απλά πιστεύω ότι δεν ασχολήθηκε ποτέ με το να δουλέψει καλά κάποιον άλλο τομέα στο παιχνίδι του. Στον Ολυμπιακό είναι ένας υπερπολύτιμος παίχτης για διάφορους λόγους, αλλά η πραγματική μπασκετική του αξία είναι αρκετά μικρή!

Καλά, τον Μάντζαρη για την ώρα τον έσκισε και η απραξία του χαμένου χρόνου με την εθνική. Τον πήρε ο Φωτάρας για να κουνάει πετσέτες... Τα λέγαμε βεβαια αυτά απο την προετοιμασία της εθνικής αλλά ήμασταν κακοί τότε.

Και μόνο τα λάθη που έκανε στο τουρνουά της Ζαντάρ, αποδεικνύει του λόγου το αληθές. Ο παίχτης ταλαιπωρήθηκε χωρίς λόγο.
erwi grey
Aς ανεβασω κι εγω λιγο τους τονους! smiley.gif
Σοβαρα, ο Στρομπερι θυμιζει πολυ Μαρντι Κολινς με ωραια σταυρωτη, μαγκιωρικη αλλα μετρια αμυνα και σουτ τουβλο.
rankin
QUOTE(erwi grey @ Sep 29 2015, 16:07 ) *
Aς ανεβασω κι εγω λιγο τους τονους! smiley.gif
Σοβαρα, ο Στρομπερι θυμιζει πολυ Μαρντι Κολινς με ωραια σταυρωτη, μαγκιωρικη αλλα μετρια αμυνα και σουτ τουβλο.

Είσαι γίγαντας!
Κάποια στιγμή πέρασε και απο το δικό μυαλό αυτός ο παραλληλισμός! smiley.gif

Ειδικά αυτην την άμυνα του, για την οποία αποκτήθηκε, δεν κατάφερα να την δω στους αγώνες του Ζαντάρ. Ισως την κρατάει, wild card φάση, για αργότερα. Ας μην λησμονούμε άλλωστε τις θρυλικές, επικές, άμυνες του Μάρντι πάνω στον Ρουντι, τότε που του έσκαγε αγκωνιές στη μάπα και εμείς σηκωνόμασταν απο τους καναπέδες μας και χτυπούσαμε παλαμάκια παίρνοντας φάτσα Χριστοφιλοπούλου
Zephyr
Μαρντικολίζει ο Στρόμπερι αλλά δεν είναι τόσο τουβλαδόρος. Δεν μπόρεσα να δω όλα τα φιλικά, λίγο από το καθένα είδα και κυρίως τα πρώτα δυο. Προφανώς ο Στρόμπερι δεν ήρθε για να ρίχνει 15+ πόντους σε κάθε παιχνίδι ούτε για να σκοτώνει από το 3ποντο. Ρολίστας πολυτελείας είναι, αν ανταποκριθεί στον ρόλο του θα φανεί όταν δούμε πλήρη την ομάδα. Τώρα για την άμυνα που λέτε δεν μπορώ να πω κάτι γιατί δεν τον είδα αρκετά, όχι βέβαια ότι σας βγάζω ψεύτες. Ωστόσο η άμυνα είναι και πάλι θέμα συνόλου.

ΥΓ. Τελικά κάτι ήξερε ο Σφαιρό και θυσίασε 4αρι για να πάρει Μιλουτίνοφ wink.gif .
PanosIlio
Να ρωτήσω αν ξέρει κανείς ώρα για το φιλικό με τον Αρκαδικό το Σάββατο?

Καταρχάς θα είναι ανοιχτό για το κοινό? Αν ναι υπάρχει πουθενά καμιά ανακοίνωση για τα εισιτήρια?

Τώρα θα μου πείτε τι ρωτάς ρε μάστορα, αλλά για μένα είναι ευκαιρία να πάρω τον μικρό μου, πρώτη φορά στο γήπεδο, για να δω αν αντέχει, και ένα φιλικό με τον Αρκαδικό είναι ότι πρέπει tongue.gif
sacarame
QUOTE(PanosIlio @ Sep 30 2015, 10:17 ) *
Να ρωτήσω αν ξέρει κανείς ώρα για το φιλικό με τον Αρκαδικό το Σάββατο?

Καταρχάς θα είναι ανοιχτό για το κοινό? Αν ναι υπάρχει πουθενά καμιά ανακοίνωση για τα εισιτήρια?

Τώρα θα μου πείτε τι ρωτάς ρε μάστορα, αλλά για μένα είναι ευκαιρία να πάρω τον μικρό μου, πρώτη φορά στο γήπεδο, για να δω αν αντέχει, και ένα φιλικό με τον Αρκαδικό είναι ότι πρέπει tongue.gif



Δεν έχει γραφτεί πουθενά κάτι για ώρα του φιλικού. Το μόνο που έχω δει είναι ότι θα γίνει το Σάββατο. Στο σάιτ της ομάδας κάνει πχ αναφορά για τα εισιτήρια με Τσεντεβίτα, αλλά όχι για αυτό το ματς.

Να πω ότι το βλέπω πολύ δύσκολο να είναι ανοιχτό στο κοινό το ματς. Δεν το έχουν κάνει ποτέ και δεν νομίζω να το κάνουν φέτος.

Πίστευω η ευκαιρία για να ξαναβρεθούμε στο ΣΕΦ θα είναι το επόμενο Σ-Κ που θα είναι η πρεμιέρα του πρωταθλήματος απέναντι στον Κολοσσό.

Δεν το ξέρω πάντως 100%.
Ilias7
QUOTE(PanosIlio @ Sep 30 2015, 10:17 ) *
Να ρωτήσω αν ξέρει κανείς ώρα για το φιλικό με τον Αρκαδικό το Σάββατο?

Καταρχάς θα είναι ανοιχτό για το κοινό? Αν ναι υπάρχει πουθενά καμιά ανακοίνωση για τα εισιτήρια?

Τώρα θα μου πείτε τι ρωτάς ρε μάστορα, αλλά για μένα είναι ευκαιρία να πάρω τον μικρό μου, πρώτη φορά στο γήπεδο, για να δω αν αντέχει, και ένα φιλικό με τον Αρκαδικό είναι ότι πρέπει tongue.gif



Δε ξέρω αν θα είναι με κόσμο ή όχι το φιλικό με τον Αρκαδικό (φαντάζομαι θα είναι χωρίς κόσμο) αλλά θα βγει κάποια ανακοίνωση σε περίπτωση που είναι ανοικτό..

Πάντως έχει πολλά χρόνια να γίνει φιλικό στο ΣΕΦ με παρουσία κόσμου στην αρχή της σεζόν..Το τελευταίο που θυμάμαι στο ΣΕΦ ήταν τη σεζόν 2005-2006 με Καζλάουσκας προπονητή και παίχτες Εντνι,Χατζή,Παπαμακάριο,Ζουκάουσκας,Σχορτσ
ιανίτη κλπ όπου αντίπαλος ήταν ο Πανελλήνιος..Μάλιστα θυμάμαι ότι το συγκεκριμένο φιλικό είχε μαζέψει και πολύ κόσμο κάπου στις 5000..

Θα ήταν ωραίο να δούμε πάλι κάποιο φιλικό παιχνίδι στο ΣΕΦ αν και τα επίσημα παιχνίδια μέσα στη χρονιά είναι πολλά και ο καθένας έχει την ευκαιρεία να πάει αν το επιθυμεί..
Conan1982
Μπήκα να δω για εισιτήρια για την Τσεντεβίτα μιας και από πέρισυ το Χειμώνα μένω Κρήτη και μου έχουν λείψει οι αγώνες που έβλεπα από κοντά αλλά οι τιμές είναι εξωφρενικές.
Πίσω από τις μπασκέτες είναι οι πιο φτηνές και είναι στα 20 ευρώ. Αλλά όταν βλέπω έναν αγώνα θέλω να πω την αλήθεια να έχω μια καλύτερη θέση και πρέπει να δώσω τουλάχιστον 30 ευρώ. Γιατί έτσι;
PanosIlio
QUOTE(Ilias7 @ Sep 30 2015, 12:07 ) *
Δε ξέρω αν θα είναι με κόσμο ή όχι το φιλικό με τον Αρκαδικό (φαντάζομαι θα είναι χωρίς κόσμο) αλλά θα βγει κάποια ανακοίνωση σε περίπτωση που είναι ανοικτό..

Πάντως έχει πολλά χρόνια να γίνει φιλικό στο ΣΕΦ με παρουσία κόσμου στην αρχή της σεζόν..Το τελευταίο που θυμάμαι στο ΣΕΦ ήταν τη σεζόν 2005-2006 με Καζλάουσκας προπονητή και παίχτες Εντνι,Χατζή,Παπαμακάριο,Ζουκάουσκας,Σχορτσ
ιανίτη κλπ όπου αντίπαλος ήταν ο Πανελλήνιος..Μάλιστα θυμάμαι ότι το συγκεκριμένο φιλικό είχε μαζέψει και πολύ κόσμο κάπου στις 5000..

Θα ήταν ωραίο να δούμε πάλι κάποιο φιλικό παιχνίδι στο ΣΕΦ αν και τα επίσημα παιχνίδια μέσα στη χρονιά είναι πολλά και ο καθένας έχει την ευκαιρεία να πάει αν το επιθυμεί..


Κρίμα, ε τότε μάλλον πάμε για το πρώτο με τον Κολοσσό για το πρωτάθλημα.
rankin
QUOTE(Zephyr @ Sep 29 2015, 20:14 ) *
ΥΓ. Τελικά κάτι ήξερε ο Σφαιρό και θυσίασε 4αρι για να πάρει Μιλουτίνοφ wink.gif .


Ετσι, σαν μια πρώτη γεύση που πήρα(με) απο Μιλουτίνοφ, μου φάνηκε μπασκετικότατος ψηλός.
Θα τον δουμε βέβαια και σε βάθος χρόνου και αγώνων, αλλά η πρώτη παρουσία του ηταν ενδιαφέρουσα.
Μπασκετικός, δαντελένιος στην επίθεση, με αντίληψη του παιχνιδιού.
Φυσικά, τόσο με αυτόν όσο και με τον Young, απομακρυνόμαστε νομίζω κάπως απο το κλασσικό small ball παιχνίδι που εμείς οι ίδιοι αναδείξαμε στην ευρώπη και περνάμε σε περισσότερο κλασσικές φόρμες, όσον αφορά τους ψηλούς (γιατι και στο 4, το ίδιο κάνουμε, περνώντας απο τον Πετγουει, σε πιο κλασσικά και ψηλά τεσσάρια) . Το ιδιο κάνει και ο Παναθηναικός φέτος, που ουσιαστικά κρατάει τον Γκιστ για πιο ευέλικτο παιχνίδι (οπως και σε εμάς θα κληθεί να το κάνει αυτό ο Χαντερ).

Ο Ολυμπιακός έχει αρκετό ενδιαφέρον φέτος, καθώς θεωρώ οτι θα παρουσιάσει ενα διαφορετικό project με σημαντικές αλλαγές στην φιλοσοφία του.
Ας μην ξεχνάμε βεβαία, οτι εξακολουθεί και είναι η ομάδα του Σπανούλη, συνεπώς, η φιλοσοφία σε αυτό το επίπεδο δεν αλλάζει πολύ.
Όμως, παρεκκλίνουμε αρκετά από το small ball στους ψηλούς.
Η σκληραδα στην άμυνα, και ιδίως στη περιφέρεια, λογικά θα αυξηθεί, αφου και ο Στρομπερι, υποτίθεται οτι για αυτο αποκτήθηκε, αλλά και ο Χακετ, είναι σκληρό καρύδι.
Επίσης, στην επίθεση, η προστασία του Σπανούλη θα ειναι το Α και το Ω. Δε νομίζω οτι ο Σφαιρόπουλος θα τον αφήνει να ταλαιπωρείται και να τρώει ξύλο, όπως έκανε ο Φωτάρας στην εθνική. Θα στήνονται 172 σκριν για να πάρει τη μπάλα όσο το δυνατό ευκολότερα και να αρχίζει τις Σπανουλιάδες του.. Και μετά, μένει να δουμε, ποσο θα μπορέσει να προσφέρει δημιουργικά ο Χακετ, αφου η απώλεια του Σλουκα ειναι σημαντική και θα πρέπει να βρεθούν εναλλακτικές λύσεις.

Υπάρχει πάντως ενδιαφέρον υλικό και μένει να δουμε μέχρι που μπορούν να φτάσουν φέτος.
Anaz
QUOTE(Zephyr @ Sep 29 2015, 21:14 ) *
ΥΓ. Τελικά κάτι ήξερε ο Σφαιρό και θυσίασε 4αρι για να πάρει Μιλουτίνοφ wink.gif .
Δηλαδη, τί..;; rolleyes.gif
Zephyr
QUOTE(rankin @ Sep 30 2015, 14:09 ) *
Ετσι, σαν μια πρώτη γεύση που πήρα(με) απο Μιλουτίνοφ, μου φάνηκε μπασκετικότατος ψηλός.
Θα τον δουμε βέβαια και σε βάθος χρόνου και αγώνων, αλλά η πρώτη παρουσία του ηταν ενδιαφέρουσα.
Μπασκετικός, δαντελένιος στην επίθεση, με αντίληψη του παιχνιδιού.
Φυσικά, τόσο με αυτόν όσο και με τον Young, απομακρυνόμαστε νομίζω κάπως απο το κλασσικό small ball παιχνίδι που εμείς οι ίδιοι αναδείξαμε στην ευρώπη και περνάμε σε περισσότερο κλασσικές φόρμες, όσον αφορά τους ψηλούς (γιατι και στο 4, το ίδιο κάνουμε, περνώντας απο τον Πετγουει, σε πιο κλασσικά και ψηλά τεσσάρια) . Το ιδιο κάνει και ο Παναθηναικός φέτος, που ουσιαστικά κρατάει τον Γκιστ για πιο ευέλικτο παιχνίδι (οπως και σε εμάς θα κληθεί να το κάνει αυτό ο Χαντερ).

Ο Ολυμπιακός έχει αρκετό ενδιαφέρον φέτος, καθώς θεωρώ οτι θα παρουσιάσει ενα διαφορετικό project με σημαντικές αλλαγές στην φιλοσοφία του.
Ας μην ξεχνάμε βεβαία, οτι εξακολουθεί και είναι η ομάδα του Σπανούλη, συνεπώς, η φιλοσοφία σε αυτό το επίπεδο δεν αλλάζει πολύ.
Όμως, παρεκκλίνουμε αρκετά από το small ball στους ψηλούς.
Η σκληραδα στην άμυνα, και ιδίως στη περιφέρεια, λογικά θα αυξηθεί, αφου και ο Στρομπερι, υποτίθεται οτι για αυτο αποκτήθηκε, αλλά και ο Χακετ, είναι σκληρό καρύδι.
Επίσης, στην επίθεση, η προστασία του Σπανούλη θα ειναι το Α και το Ω. Δε νομίζω οτι ο Σφαιρόπουλος θα τον αφήνει να ταλαιπωρείται και να τρώει ξύλο, όπως έκανε ο Φωτάρας στην εθνική. Θα στήνονται 172 σκριν για να πάρει τη μπάλα όσο το δυνατό ευκολότερα και να αρχίζει τις Σπανουλιάδες του.. Και μετά, μένει να δουμε, ποσο θα μπορέσει να προσφέρει δημιουργικά ο Χακετ, αφου η απώλεια του Σλουκα ειναι σημαντική και θα πρέπει να βρεθούν εναλλακτικές λύσεις.

Υπάρχει πάντως ενδιαφέρον υλικό και μένει να δουμε μέχρι που μπορούν να φτάσουν φέτος.




QUOTE(Anaz @ Sep 30 2015, 15:37 ) *
Δηλαδη, τί..;; rolleyes.gif


Απλά ότι ο Μιλουτίνοφ αξίζει να επενδύσεις πάνω του. Θα μου πεις βέβαια ότι ένα φιλικό με την Νταρουσάφακα δεν λέει τίποτα, συμφωνώ αλλά στην πρώτη παρουσία του με τον ομάδα ήταν περισσότερο από ικανοποιητικός. Δίνει μια επιθετική διάσταση που δεν έχουν οι υπόλοιποι ψηλοί μας, ας μην ξεχνάμε ότι έχουμε φαγωθεί για ένα μπασκετικό ψηλό που να παίζει με πλάτη. Αν είναι και αξιοπρεπής σε ριμπάουντ/ άμυνα μπορεί αν βρήκαμε βασικό σέντερ για τις επόμενες σεζόν. Κάποιος συμφορουμίτης έκανε πριν κάποιες μέρες πρόβλεψη ότι ίσως ο Μιλουτίνοφ να γίνει δεύτερος σέντερ του χρόνου αφήνοντας τον Χάντερ εκτός ομάδας (αν βέβαια ο Γιάνγκ ανταποκριθεί σε όσα θέλουμε από τον 1ο σέντερ της ομάδας).

Εδώ κολλάει βέβαια αυτό που λέει ο rankin για την αλλαγή του μοτίβου που ακολουθούσαμε τα τελευταία χρόνια, αυτό είναι και θέμα προπονητή. Δε νομίζω ότι χαλάει το smallball από τον Μιλουτίνοφ, δεν θα γίνουμε Μπαρτσελόνα από την μια μέρα στην άλλη. Overall η ομάδα πιστεύω ότι θα εμφανιστεί πιο σκληρή και πιο γρήγορη από πέρσι, το να έχουμε ένα ψηλό που να μπορεί να σκοράρει χωρίς να περιμένει μόνιμα την λόμπα ή το pnr μας δίνει έξτρα λύση ίσως είναι πολύτιμη αν φέτος το 3ποντο αποδειχθεί αχίλειος πτέρνα της ομάδας.

ΥΓ. Παίχτης βαρόμετρο φέτος θα είναι ο Χάκετ. Πολλά στοιχεία του παιχνιδιού εξαρτώνται από αυτόν.
sircharles
Δεν έχει πια νόημα, αλλά κουβέντα να γίνεται...
Ακόμα κι αν ο μιλουτίνωφ σου βγει καλός, του χρόνου άντε του παραχρόνου θα φύγει για Αμερική.και ξεκινάς πάλι από το 0 να βρεις καινούργιο ψηλό, να τον εγκληματίσεις κτλ. Και δεν είναι σίγουρο οτι θα μας βγει. Στο ευρομπάσκετ πέρασε και δεν ακούμπισε.
Αποδικνύεται ότι μπορούσες να πάρεις μπουρούση με 550000_600000. Είχες λύσει το πρόβλημά σου για 4 χρόνια, είχες και σουτ και ποστ, ελευθέρωνες και άλλη θέση ξένου, είχες αυτόματα με την άφιξή του ομοιογένεια αφού με τους διεθνείς παίζει χρόνια και συμπλήρωνες τέλεια τους ΜΑΠ ψηλούς σου.
Το μόνο που χρειαζόταν ήταν να γίνουν κάπιοι λεπτοί χειρισμοί για την επαναπροσσέγγιση των 2 πλευρών.
Πιστεύω χάθηκε ιστορική ευκαιρεία να ενισχυθεί τρελά η ομάδα με μικρό κόστος και για χρόνια.
Πιστεύω ότι ο γιάννης ήταν πρόθυμος, οι πρόεδροι το έχουν πάρει μανιάτικο. Και βάλαν το συμφέρον της ομάδας σε δεύτερη μοίρα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.