Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Panathinaikos vs Maccabi
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2011-2012
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Nuntius
QUOTE (vastravoud @ Mar 27 2012, 23:53 ) *
Ο Μήτσος δεν είχε την αθλητικότητα να περάσει τον Μπλου στα πόδια, και από το να σουτάρει fade away τρίποντο ήταν καλύτερη επιλογή ο αμαρκάριστος Καλάθης.


Αμαρκάριστος ο Καλάθης?

Εγώ θυμάμαι ένα χέρι πάνω του. Λάθος έκανα? blink.gif
bbplayer
QUOTE (ALdaperan @ Mar 27 2012, 23:52 ) *
Την Πέμπτη θα το πάρουμε

Έκανε μπάμ ότι δε γυρίζει το σημερινό παιχνίδι
Όλοι μας οι παίκτες ήταν εκτός τόπου και χρόνου
Αποκλείεται να δείξουμε το ίδιο πρόσωπο στον επόμενο αγώνα



σωστό και λογικό αυτό που γράφεις. αλλά από την άλλη, μπήκαμε στο ματς ελέω άμυνας το φτάσαμε εκεί που θέλαμε και το χάσαμε. Βάλε και ότι από αυτούς που περιμένουμε τα πολλά σήμερα ξεψύχησαν στο παρκέ.

Μακάρι να βρουν δυνάμεις την Πέμπτη. Δεν είναι η ομάδα -φόβητρο η Μακάμπι που μπορεί να μας πάρει 3 ματς σερί.
a.car



Ρε παιδιά πέστε μου γιατί θα τρελλαθώ, πίστεψε κανείς ότι θα το έβαζε ο Νικ? Ας έβαζε καλύτερα τον αδερφό του με πολιτικά πιο πολλές πιθανότητες θα ε'ιχε.

Δεν είμαι αισιόδοξος για την Πέμπτη γιατί η Μακάμπι νίκησε χωρίς να παίξει καθόλου καλά.
vastravoud
QUOTE(Nuntius @ Mar 27 2012, 23:55 ) *
Αμαρκάριστος ο Καλάθης?

Εγώ θυμάμαι ένα χέρι πάνω του. Λάθος έκανα? blink.gif


ΟΚ, δεν ηταν σε φάση "πιο μόνος πεθαίνεις", αλλά είχε σαφώς καλύτερες πιθανότητες του σουτ.
bbplayer
QUOTE (paodynasty @ Mar 27 2012, 23:54 ) *
Ε όχι δεν το δέχομαι, θα σου πω μόνο τα πρόσφατα "καλό ύπνο Ζέλικο" και "δε γυρνάει το ματς" 1:48 πριν το τέλος (από ποιον από τον Παναθηναικό) με τη μπάλα μάλιστα στα χέρια μας


συγγνώμη τότε. για μένα μίλησα. δεν έπρεπε να γενικεύσω
str
ναι ρε παιδια...καλο υπνο ζελικο...
θελεις τριποντο στο τελος και εχεις το σαρας εξω..(το λογκαν τον εχεις ξεχασει εντελως..αστον αυτον..)
τον σαρας???? γιατι????? δηλ αν δεν βγει το σουτ του δδ επομενη επιλογη ειναι ο καλαθης??????????????????
ε μην τρελαθουμε και τελειως...
bbplayer
QUOTE (vastravoud @ Mar 27 2012, 23:57 ) *
ΟΚ, δεν ηταν σε φάση "πιο μόνος πεθαίνεις", αλλά είχε σαφώς καλύτερες πιθανότητες του σουτ.


αμαρκάριστο μου φάνηκε και μένα αλλά μακρινό αρκετά. δυστυχώς ο Στράτος έβαλε δύο από τα 6,74
ALdaperan
QUOTE (paodynasty @ Mar 27 2012, 23:54 ) *
Ε όχι δεν το δέχομαι, θα σου πω μόνο τα πρόσφατα "καλό ύπνο Ζέλικο" και "δε γυρνάει το ματς" 1:48 πριν το τέλος (από ποιον από τον Παναθηναικό) με τη μπάλα μάλιστα στα χέρια μας

το "δε γυρνάει το ματς" σημαίνει ότι δεν πιστεύω στην ομάδα ;
Όλη την εικόνα του αγώνα δεν την ειδες ή εγω έβλεπα άλλο αγωνα ; icon_drunk.gif
Πάνω απο τους μισούς μας παικτες ήταν ανύπαρκτοι σήμερα .. όποτε πλησιάζαμε στους 3 χάναμε και τη διαφορά
Με Σάρας - Σατο - Διαμαντίδη (μεχρι το 3ο δεκάλεπτο) εκτός και ένα σωρρό λάθη συνεχώς πώς να γυρίσει το ματς ;
a.car
QUOTE(vastravoud @ Mar 27 2012, 22:53 ) *
Ας μην είμαστε βλάσφημοι!

Ο Μήτσος δεν είχε την αθλητικότητα να περάσει τον Μπλου στα πόδια, και από το να σουτάρει fade away τρίποντο ήταν καλύτερη επιλογή ο αμαρκάριστος Καλάθης.

ΟΚ, δεν το έβαλε, αλλά έχουμε ακόμα ένα ματς.



Ποτέ μα ποτέ ο Καλάθης δε μπορεί ναείναι καλύτερη επιλογή για σουτ. Ο Απόστολος Κόντος στα 60 πόσα ειναι

είναι καλύτερη επιλογή.
paodynasty
QUOTE(str @ Mar 27 2012, 22:57 ) *
ναι ρε παιδια...καλο υπνο ζελικο...
θελεις τριποντο στο τελος και εχεις το σαρας εξω..(το λογκαν τον εχεις ξεχασει εντελως..αστον αυτον..)
τον σαρας???? γιατι????? δηλ αν δεν βγει το σουτ του δδ επομενη επιλογη ειναι ο καλαθης??????????????????
ε μην τρελαθουμε και τελειως...


Το Σάρας που οι ίδιοι κράζατε ότι έχασε τον αγώνα στο ΟΑΚΑ επειδή "πήρε σουτ που δεν έπρεπε"... καλά, καληνύχτα, σόρυ κιόλας αλλά όντως τα΄χω πάρει άσχημα
vastravoud
Με συγχωρείτε πάντως, αλλα το "καληνύχτα Ζέλικο" μου φαίνεται απίστευτα εξωφρενικό.
str
QUOTE(paodynasty @ Mar 27 2012, 23:59 ) *
Το Σάρας που οι ίδιοι κράζατε ότι έχασε τον αγώνα στο ΟΑΚΑ επειδή "πήρε σουτ που δεν έπρεπε"... καλά, καληνύχτα, σόρυ κιόλας αλλά όντως τα΄χω πάρει άσχημα


φιλε στο οακα ειχες πολες επιλογες...
και πολυ χρονο...
εδω ειχες μονο μια!!!!!!!!!!! ειναι χαωδης η διαφορα....

QUOTE(vastravoud @ Mar 28 2012, 00:00 ) *
Με συγχωρείτε πάντως, αλλα το "καληνύχτα Ζέλικο" μου φαίνεται απίστευτα εξωφρενικό.


καλα δεν προσβαλαμε και το θεο κιολας...ελεος...

απλα ενα ματς ολοκληρο χωρις σουτ 3 ποντων..και στο μονο σημειο που εχεις αναγκη το τριποντο δεν εχεις τους σουτερ σου μεσα...
nvip13
QUOTE(a.car @ Mar 27 2012, 23:57 ) *
Ρε παιδιά πέστε μου γιατί θα τρελλαθώ, πίστεψε κανείς ότι θα το έβαζε ο Νικ? Ας έβαζε καλύτερα τον αδερφό του με πολιτικά πιο πολλές πιθανότητες θα ε'ιχε.


Δυστυχώς κανείς δεν νομίζω να το πίστεψε.. O Kαλάθης πέφτει 2 επίπεδα κάτω λόγω του πολυ κακού σούτ που τον κάνει προβλέψιμο και ευκολότερα αντιμετωπίσιμο.. Το χειρότερο είναι οτι δεν βελτιώνεται παρα τις προσπάθειες που κάνει..

Τα πολλά λάθη στοίχισαν απόψε, αλλα αν καταφέρουμε να ήμαστε τόσο τραγικοί και την Πέμπτη δεν αξίζει να ήμαστε στο F-4.
bbplayer
QUOTE (str @ Mar 27 2012, 23:57 ) *
ναι ρε παιδια...καλο υπνο ζελικο...
θελεις τριποντο στο τελος και εχεις το σαρας εξω..(το λογκαν τον εχεις ξεχασει εντελως..αστον αυτον..)
τον σαρας???? γιατι????? δηλ αν δεν βγει το σουτ του δδ επομενη επιλογη ειναι ο καλαθης??????????????????
ε μην τρελαθουμε και τελειως...


έδωσε βάση στην άμυνα, από εκεί το γυρίσαμε. ο Σάρας σήμερα και δε μπορούσε και στο 1ο ημίχρονο έπαιξε για την πάρτη του και την εξέδρα. δε μπορείς να παίζεις άμυνα του σκοτωμού με το Σάρας μέσα



priest
QUOTE(paodynasty @ Mar 27 2012, 23:59 ) *
Το Σάρας που οι ίδιοι κράζατε ότι έχασε τον αγώνα στο ΟΑΚΑ επειδή "πήρε σουτ που δεν έπρεπε"... καλά, καληνύχτα, σόρυ κιόλας αλλά όντως τα΄χω πάρει άσχημα

χαλαρωσε φιλε paodynasty....δεν υπαρχει λογος να εκνευριζεσαι...ενα ματς ηταν...καποιοι απλα δεν τους αρεσε ο τροπος που παιξαμε..δεν εγινε και κατι το τρομερο...

επιπλεον εχουμε ενα ακομα ματς...συνεπως ελπιδες υπαρχουν και πολλες αποψεις θα αλλαξουν...
str
QUOTE(bbplayer @ Mar 28 2012, 00:04 ) *
έδωσε βάση στην άμυνα, από εκεί το γυρίσαμε. ο Σάρας σήμερα και δε μπορούσε και στο 1ο ημίχρονο έπαιξε για την πάρτη του και την εξέδρα. δε μπορείς να παίζεις άμυνα του σκοτωμού με το Σάρας μέσα


ποια αμυνα του σκοτωμου ρε φιλε..τι σχεση εχει αυτο??καλα τα λες αλλα μιλαω για την τελευταια επιθεση και μονο!!!!!!!!
εκει χρειαζοταν και ο σαρας και ο λογκαν και ο μισραχι αμα σουταρει καλυτερα απο τον καλαθη!!!!!!!
ALdaperan
QUOTE (nvip13 @ Mar 28 2012, 00:03 ) *
Δυστυχώς κανείς δεν νομίζω να το πίστεψε.. O Kαλάθης πέφτει 2 επίπεδα κάτω λόγω του πολυ κακού σούτ που τον κάνει προβλέψιμο και ευκολότερα αντιμετωπίσιμο.. Το χειρότερο είναι οτι δεν βελτιώνεται παρα τις προσπάθειες που κάνει..

Τα πολλά λάθη στοίχισαν απόψε, αλλα αν καταφέρουμε να ήμαστε τόσο τραγικοί και την Πέμπτη δεν αξίζει να ήμαστε στο F-4.

εχει παρουσιάσει βελτίωση στο σουτ ο καλάθης . Μικρή αλλά έχει .. μην τα μηδενίζουμε όλα
Σίγουρα δεν ήταν ο κατάλληλος να σουτάρει το τελευταίο τρίποντο
Επρεπε να ήταν μέσα και ο σάρας στην τελευταία επίθεση
vastravoud
Προφανώς και δεν τρέχει τίποτα - και προφανώς όλοι έχουν δικαίωμα να κάνουν κριτική.

Αλλά είναι τελείως άλλο το να πεις "μήπως έπρεπε να παίζαμε αλλιώς στην τελευταία φάση", "νομίζω ο Ζοτς έκανε λάθος", κλπ, με το να μιλήσεις λες και πρόκειται για τον Αλέφαντο.
str
QUOTE(ALdaperan @ Mar 28 2012, 00:05 ) *
εχει παρουσιάσει βελτίωση ο καλάθης . Μικρή αλλά έχει .. μην τα μηδενίζουμε όλα


βρισκει στεφανη...μικρη μεν βελτιωση αλλα βελτιωση..το σωστο να λεγεται... blink.gif
paodynasty
QUOTE(vastravoud @ Mar 27 2012, 23:06 ) *
Προφανώς και δεν τρέχει τίποτα - και προφανώς όλοι έχουν δικαίωμα να κάνουν κριτική.

Αλλά είναι τελείως άλλο το να πεις "μήπως έπρεπε να παίζαμε αλλιώς στην τελευταία φάση", "νομίζω ο Ζοτς έκανε λάθος", κλπ, με το να μιλήσεις λες και πρόκειται για τον Αλέφαντο.


Ε αυτά λέω κι εγώ ρε παιδιά, τα αυτονόητα, δεν είπε κανείς ότι παίξαμε καλά
a.car



Αν κάποιοι γκρινιάζουμε για την τελευταία επίθεση (νομίζω δικαιολογημένα) δε σημαίνει αμφισβήτηση για τον

προπονητή αλλά περισσότερο εύλογο παράπονο.
T.W.Is.M.
Μεγαλη προσπαθεια απο τον Παναθηναικο στο δευτερο ημιχρονο μεν, αλλα σε μια μετρια ημερα δεν ηταν αρκετη. Ας εχουμε υποψη μας ομως οτι σημερα τουλαχιστον στα 3/4 του αγωνα ο Λανγκφορντ ηταν εκτος αγωνα και ρυθμου λογω των φαουλ.
Βλεποντας ξανα το τελευταιο καλαθι της Μακαμπι μου εδωσε την εντυπωση οτι τη μπαλα δεν την εβαλε ο Χεντριξ, αλλα η εδρα, ο κοσμος, το γηπεδο! Σαν να την εσπρωξαν μεσα οι φωνες των οπαδων...
Θεωρουσα πιο σημαντικο ματς το σημερινο για την εξελιξη της σειρας. Αν μεχρι σημερα ελεγα οτι η Μακαμπι εχει ενα μικρο προβαδισμα λογω εδρας, τωρα τη θεωρω φαβορι. Το αδικο για τον Παναθηναικο ειναι οτι δεν εχει δειξει να ειναι καλυτερη ομαδα, απλα εχει εκμεταλλευτει τα ασχημα διαστηματα του για να παρει το προβαδισμα. Κι αν για μια φορα δειξει εικονα καλυτερης ομαδας σε ολο το ματς???
Παντως το αγχος τωρα ειναι πιο πολυ στην πλευρα του Παναθηναικου.
bbplayer
QUOTE (vastravoud @ Mar 28 2012, 00:00 ) *
Με συγχωρείτε πάντως, αλλα το "καληνύχτα Ζέλικο" μου φαίνεται απίστευτα εξωφρενικό.


όταν συνειδητοποιήσουμε λίγο καλύτερα το ρόστερ μας θα δούμε ότι δε μας φταίει κανένας Ζέλικο. Και πολλά κάνει και εάν πάμε πόλη πααααααααλι σε αυτόν θα το χρωστάμε.

Οι δυο μας μεταγραφές που υποτίθεται ότι αναπλήρωσαν Ντρου και Φώτση είναι από μετριότατες έως ανύπαρκτες και φτάσαμε ήδη στα προκριματικά.

Φτάσαμε να εξαρτιώμαστε από την καλή ή όχι ημέρα του Καϊμάκ και να παρακαλάμε να πάει η μπάλα στο ΔΔ μπας και...


Τε σπα, μπορούμε να πάμε ΦΦ. Ειλκρινά το πιστεύω. Η Μακάμπι έτσι θα είναι και την Πέμπτη. Δε μπορεί να κάνει πολλά περισσότερα. Εμείς μπορούμε
plo koon
QUOTE (str @ Mar 27 2012, 23:57 ) *
ναι ρε παιδια...καλο υπνο ζελικο...
θελεις τριποντο στο τελος και εχεις το σαρας εξω..(το λογκαν τον εχεις ξεχασει εντελως..αστον αυτον..)
τον σαρας???? γιατι????? δηλ αν δεν βγει το σουτ του δδ επομενη επιλογη ειναι ο καλαθης??????????????????
ε μην τρελαθουμε και τελειως...


Χμμ δεν το είχα σκεφτεί έτσι. Ωστόσο, μήπως ο Ομπράντοβιτς σκεφτόταν ότι θα κάνουν φάουλ γρήγορα οπότε θα ήθελε τον καλάθη μέσα για να κυνηγήσει το κλέψιμο? Από την άλλη ο Μπλατ ήταν σε win-win κατάσταση καθώς θα μπορούσε να διαμορφώσει την άμυνά του ανάλογα με την πεντάδα του ΠΑΟ.

Επίσης νομίζω ότι υπερβάλλετε για τον Καλάθη. Είναι προφανές ότι ένας ΔΔ με κρεμασμένο αμυντικό έχει λιγότερες πιθανότητες να βάλει 3ποντο από τον Καλάθη με καλή θέα στη στεφάνη. Η γωνία ήταν καλή, χρόνο είχε οπότε η πάσα προς αυτόν ήταν μία καλή απόφαση.
Nuntius
QUOTE (vastravoud @ Mar 27 2012, 23:57 ) *
ΟΚ, δεν ηταν σε φάση "πιο μόνος πεθαίνεις", αλλά είχε σαφώς καλύτερες πιθανότητες του σουτ.


Του ΔΔ θα είχε λογικά λιγότερες πιθανότητες σαν τύπος σουτ.

Αλλά αν βάλουμε στην εξίσωση τα ποσοστά του ΔΔ από το τρίποντα και τα ποσοστά του Καλάθη τότε δεν έχει και μεγάλη διαφορά tongue.gif
ALdaperan
QUOTE (paodynasty @ Mar 28 2012, 00:08 ) *
Ε αυτά λέω κι εγώ ρε παιδιά, τα αυτονόητα, δεν είπε κανείς ότι παίξαμε καλά

Όσες γκρίνιες και να ακούς κατα βάθος δεν υπάρχει κανείς που να μην πιστεύει οτι ο παο μπορει να ανατρέψει αυτη την κατάσταση..

Απλά κουβέντα να γίνεται icon_drunk.gif

Αλλά και να μην περάσουμε δεν τρέχει τίποτα . Πέρσι πήραμε ευρωλίγκα . Καμία ομάδα δεν πήρε 2 συνεχόμενες χρονιές
damian
Απλώς θεωρώ τυχερή τη Μακάμπι, και άτυχο-"ανίκανο" τον ΠΑΟ που δεν εκμεταλλεύτηκε την ανυπαρξία του Λάνγκφορντ που είναι βασικός μοχλός στην επιθετική λειτουργία της ομάδας.


*Μην παρεξηγηθεί το ανίκανος, δεν έβρισκα άλλη λέξη smile.gif
xristos_metal
Κακος ο Παναθηναικος, κακη και η Μακαμπι ομως. Πληρωσε την ασχημη εμφανιση πολλων παικτων. Αργησε να παρει μπρος ο Διαμαντιδης αλλα οταν πηρε πρωτοβουλιες το γυρισε το ματς. Το ξερουμε οτι εχει μεταλο ο Παναθηναικος αλλα και η Μακαμπι δεν ειναι ομαδουλα και ας μην ειναι τιποτα τρομερο. Εγω περιμενα πολλα περισσοτερα. Τωρα τη πεμπτη ξυριζουν τον γαμπρο. Για ενεργεια και κουραση δε νομιζω οτι υπαρχει θεμα. Ειναι τελικος και πρεπει να τα δωσουν ολα, και πρωτος απολους ο Διαμαντιδης. Η Μακαμπι θα ειναι καλυτερη τη Πεμπτη.
paodynasty
QUOTE(ALdaperan @ Mar 27 2012, 23:11 ) *
Όσες γκρίνιες και να ακούς κατα βάθος δεν υπάρχει κανείς που να μην πιστεύει οτι ο παο μπορει να ανατρέψει αυτη την κατάσταση..

Απλά κουβέντα να γίνεται icon_drunk.gif

Αλλά και να μην περάσουμε δεν τρέχει τίποτα . Πέρσι πήραμε ευρωλίγκα . Καμία ομάδα δεν πήρε 2 συνεχόμενες χρονιές


Αυτό θέλω κι εγώ να ακούσω. Παρεπιπτόντως νομίζω όμως πως το έχει κάνει η ΤΣΣΚΑ
nvip13
Καταρχάς δεν κρίνω τον Καλάθη απ το τελευταίο σουτ, αν και σαν επιλογή θα προτιμούσα 100 φορές τον Μπατίστ που το έχει κάνει και 2-3 φορές με επιτυχία!

Ακόμα και να έβαζε το σουτ ο Καλάθης δεν θα τον μετέτρεπε σε καλό σουτέρ.. Πιστεύω οτι δεν υπάρχει καμία βελτίωση στο σούτ του σε σχέση με πέρσι, δεν ξέρω τι λένε οι αριθμοί..

a.car
QUOTE(Nuntius @ Mar 27 2012, 23:11 ) *
Του ΔΔ θα είχε λογικά λιγότερες πιθανότητες σαν τύπος σουτ.

Αλλά αν βάλουμε στην εξίσωση τα ποσοστά του ΔΔ από το τρίποντα και τα ποσοστά του Καλάθη τότε δεν έχει και μεγάλη διαφορά tongue.gif



Πια ποσοστά ρε παιδιά κοροιδευόμαστε ? Εδώ κάνουμε προσευχές ακόμα και στις βολές του Νικ. Η όλη μου

τσαντίλα έχει να κάνει με το 'σουτέρ' Νικ και όχι με τη γενική του εικόνα.
bbplayer
στις βολές είναι μια χαρά ο Νικ. Δεν έχει πρόβλημα
a.car
QUOTE(bbplayer @ Mar 28 2012, 00:17 ) *
στις βολές είναι μια χαρά ο Νικ. Δεν έχει πρόβλημα



Σήμερα έχασε τρεις στις 6η 8
Gravedigger
Δεν δέχομαι να έχουμε 2 χαμένα ματς από αυτήν την ομάδα.Αυτός ο ΠΑΟ όπως έπαιξε σήμερα έφτασε να διεκδικεί το παιχνίδι.Πραγματικά δεν θα με πείραζε να αποκλειστούμε από καλύτερη ομάδα.Από αυτούς όμως όχι.

Για τον Καλάθη btw τρέχει καλά κτλ αλλά επιθετικά είναι 0.Είναι σαν να παίζεις με 4 πραγματικά.
tReason
Αυτα ειναι λαθη ερασιτεχνικα.Στην τελευταια επιθεση βαζεις τους καλυτερους επιθετικους παικτες ο καλαθης δεν εχει νοημα
εκει ο οποιοσδηποτε αλλος ειναι προτιμοτερος.Βασικα αυτο επρεπε να το κανει το τελευταιο 5λεπτο οπου ο καλαθης δεν εχει νοημα.Επισης καλει ταιμ αουτ 45'' πριν το τελος και αυτο καταληγει σε ενα σκοτωμενο τυχερο καλαθι του ΔΔ.Πολυ κακο κοουτσαρισμα ειδικα η επιθεση δεν βλεποταν.
Η μακαμπι σαφως πια ειναι το φαβορι...
belalik
Παρολο που συμφωνω σε πολλα με αυτους που κανουν καποια κριτικη, θα πω κατι απλα επειδη δεν το βλεπω μεχρι τωρα..

Η τελευταια επιθεση δεν πηγε καλα, και δε φανηκε να ειχε σχεδιασει τον καλαθη για σουτ, αλλα οπως και να εχει, βγηκε ουσιαστικα ελευθερο τριποντο, πραγμα που ηταν το ιδανικο. Το σουτ του Καλαθη ηταν καλο, ειχε οπτικο πεδιο και του 'βγηκε' το σουτ, δεν εριξε κανα τουβλο, απλα δε μπηκε - θεμα τυχης ηταν..

Βασικα πιστευω οτι με την εμφανιση του παναθηναικου και το πως γυρισε το ματς και κριθηκε στο τελος, δεν μπορει να παραπονεθει.

Εχει χειροτερο υλικο απο περυσι, εφτασε στους 8, εχει ακομα ενα ματς να παλεψει. Πλεονεκτημα καθαρο η Μακαμπι πλεον, αλλα τιποτα δεν εχει τελειωσει.

Μην λετε μεγαλα λογια και αφορισμους κατα της ομαδας, παικτων, προπονητη κλπ εν βρασμω - αν ειχε μπει το σουτακι του καλαθη θα ηταν 'ηρωας' και 'ψυχρο αιμα' κλπ ..

Υπομονη και πιστη στην ομαδα σας η οποια στη τελικη εχει παει καλα, και ακομα εχει ενα παιχνιδι ..
bbplayer
QUOTE (a.car @ Mar 28 2012, 00:19 ) *
Σήμερα έχασε τρεις στις 6η 8


ναι ε ? δεν το πήρα χαμπάρι. γενικά όμως είναι καλός από κει
paodynasty
QUOTE(Gravedigger @ Mar 27 2012, 23:20 ) *
Δεν δέχομαι να έχουμε 2 χαμένα ματς από αυτήν την ομάδα.Αυτός ο ΠΑΟ όπως έπαιξε σήμερα έφτασε να διεκδικεί το παιχνίδι.Πραγματικά δεν θα με πείραζε να αποκλειστούμε από καλύτερη ομάδα.Από αυτούς όμως όχι.

Για τον Καλάθη btw τρέχει καλά κτλ αλλά επιθετικά είναι 0.Είναι σαν να παίζεις με 4 πραγματικά.


Πέρσυ με τη Μπαρτσελόνα έβλεπες μπάσκετ?? και δε μιλάω μόνο για την άμυνα, κι αν δε φτάνει αυτό δες τι έκανε στο NCAA
Nuntius
QUOTE (a.car @ Mar 28 2012, 00:15 ) *
Πια ποσοστά ρε παιδιά κοροιδευόμαστε ? Η όλη μου

τσαντίλα έχει να κάνει με το 'σουτέρ' Νικ και όχι με τη γενική του εικόνα.


Αυτό λέω κι εγώ, φίλε μου smile.gif
baskethood
QUOTE (Gravedigger @ Mar 28 2012, 00:20 ) *
Για τον Καλάθη btw τρέχει καλά κτλ αλλά επιθετικά είναι 0.Είναι σαν να παίζεις με 4 πραγματικά.

Διαφωνώ. Κάποιες φόρες (κάποιες),στην επίθεση, είναι σα να παίζεις με τρεις, όχι με τέσσερις smile.gif Παρατάει ο αντίπαλος τον Καλάθη, ντουμπλάρει τον Batiste-πχ- και έτσι αχρηστεύεται ο Batiste και μένει ελεύθερος ο Καλάθης 17.gif
bbplayer
Δείχνει τώρα η ΝΕΤ την τελευταία φάση. Στο ντράιβ του Λαγκφοντ, πηδάει ο Ματιστ, το χάνει και έρχεται με την άνεση του ο Χέντριξ...οι υπόλοιποι που έβοσκαν ? (ρητορικό) Τέτοιες ώρες τέτοια λογια βέβαια
paodynasty
QUOTE(bbplayer @ Mar 27 2012, 23:26 ) *
Δείχνει τώρα η ΝΕΤ την τελευταία φάση. Στο ντράιβ του Λαγκφοντ, πηδάει ο Ματιστ, το χάνει και έρχεται με την άνεση του ο Χέντριξ...οι υπόλοιποι που έβοσκαν ? (ρητορικό) Τέτοιες ώρες τέτοια λογια βέβαια


τους είχε πάρει ο ύπνος μαζί με το Ζέλικο ugly8.gif
bbplayer
QUOTE (baskethood @ Mar 28 2012, 00:25 ) *
Διαφωνώ. Κάποιες φόρες (κάποιες) είναι σα να παίζεις με τρεις, όχι με τέσσερις smile.gif Παρατάει ο αντίπαλος τον Καλάθη, ντουμπλάρει τον Batiste-πχ- και έτσι αχρηστεύεται ο Batiste και μένει ελεύθερος ο Καλάθης 17.gif


υπάρχουν υπεροβολικές απαιτήσεις από τον Καλάθη. Επειδή τελειωσε πολύ καλά την χρονιά πέρσι , ειδικά στο ματς με τον Ολυμπιακό που ήταν έξω ο ΔΔ.

Εάν μπορούσε να σταθεροποιηθεί σε τέτοιο επίπεδο θα ήταν ΝΒΑ από τώρα. Προσωπικά δεν έχω τέτοιες απαιτήσεις και του δικαιολογώ τα όποια σκαμπανεβάσματα. Αρκεί να μην ταλαιπωρεί έτσι τη μπάλα ώρες ώρες. Σπανούλη χάσαμε και Σπανούλη βρήκαμε
vastravoud
Δυστυχώς επιθετικά ο Καλάθης μπορεί να σταθεί μόνο:

--> Για να ξεκουράζει τον Μήτσο στο κατέβασμα

--> Αν θελουμε να τρέξουμε

--> Αν παίξουμε με τον ίδιο να κόβει προς τη ρακέτα και δέχεται πάσα
a.car
QUOTE(baskethood @ Mar 28 2012, 00:25 ) *
Διαφωνώ. Κάποιες φόρες (κάποιες) είναι σα να παίζεις με τρεις, όχι με τέσσερις smile.gif Παρατάει ο αντίπαλος τον Καλάθη, ντουμπλάρει τον Batiste-πχ- και έτσι αχρηστεύεται ο Batiste και μένει ελεύθερος ο Καλάθης 17.gif



Ετσι ακριβώς σήμερα οΔ.Δ δε μπόρεσε να κάνει ένα αμαρκάριστο τρίποντο.Με την αποχώρηση Νίκολας ,Φώτση

δεν υπάεχει πια ούτε ένας αξιόπιστος σουτέρ .Ο Πέρπε δε μετράει ακόμα λόγω τραυματισμού.
Petran911
QUOTE(bbplayer @ Mar 28 2012, 00:26 ) *
Δείχνει τώρα η ΝΕΤ την τελευταία φάση. Στο ντράιβ του Λαγκφοντ, πηδάει ο Ματιστ, το χάνει και έρχεται με την άνεση του ο Χέντριξ...οι υπόλοιποι που έβοσκαν ? (ρητορικό) Τέτοιες ώρες τέτοια λογια βέβαια


Νόμιζαν ότι παίζει ο Αντώνης ακομη στην ομάδα και περίμεναν ότι θα πηδήσει στο Θεό.
bbplayer
QUOTE (vastravoud @ Mar 28 2012, 00:30 ) *
Δυστυχώς επιθετικά ο Καλάθης μπορεί να σταθεί μόνο:

--> Για να ξεκουράζει τον Μήτσο στο κατέβασμα

--> Αν θελουμε να τρέξουμε

--> Αν παίξουμε με τον ίδιο να κόβει προς τη ρακέτα και δέχεται πάσα


νομιζω ότι έχει παραπάνω δυνατότητες. και καλή πάσα έχει και φτιάχνει φάσεις για πάρτη του πού τις τελειώνει με επιτυχία. είναι χαρακτηριστική περίπτωση παίχτη που ο χρόνος δουλεύει για πάρτη του. αρκεί να μην επωμίζεται παραπάνω από αυτά που μπορεί να σηκώσει τη δεδομένη στιγμή. βάλε και ότι έχει κλείσε ούτε κι εγώ ξέρω πόσο καιρό που παίζει ασταμάτητα. 2 χρόνια ίσως? παραπάνω? δε θυμάμαι ακριβώς
Gravedigger
QUOTE (paodynasty @ Mar 28 2012, 00:22 ) *
Πέρσυ με τη Μπαρτσελόνα έβλεπες μπάσκετ?? και δε μιλάω μόνο για την άμυνα, κι αν δε φτάνει αυτό δες τι έκανε στο NCAA

Για τον φετινό Καλάθη μιλάω.Και είναι πολύ χειρότερος από πέρσι.Επίσης δεν μπορώ να τον κρίνω από το peak του που ήταν τα ματς με την Barca όπως φυσικά ούτε από σήμερα.Αλλά γενικά για μένα επιθετικά ο Καλάθης είναι μείον.
Nuntius
Μωρέ μια χαρά είναι ο Καλάθης και επιθετικά. Μια χαρά διείσδυση έχει. Απλά δεν είναι σουτέρ. Κακός του δίνεται η ευθύνη για το τελευταίο σουτ του αγώνα.
bbplayer
Ερωτηθείς για την απόδοση του Νικ Καλάθη, ο «Ζοτς» εξήγησε πως «δεν μιλάω ποτέ για τις αποφάσεις μου. Εγώ ξέρω την ομάδα μου καλύτερα απ' τον καθένα. Είμαι προπονητής αυτής της ομάδος 24 ώρες, κάθε ημέρα και δεν με ενδιαφέρει η γνώμη κανενός. Εγώ είμαι υπεύθυνος για όλα. Έχω παίξει 27 τελικούς κι έχω πάρει 23 τίτλους. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από τον Καλάθη. Ήταν ένας από τους καλύτερούς μας παίκτες»


ωχ ωχ ωχ! λέτε να διαβάζουν φόρουμ ? icon_drunk.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.