Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Panathinaikos vs Maccabi
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2011-2012
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
bbplayer
se άλλο γήπεδο σήμερα ο Καλάθης. 3 αβίαστα πουλήματα
paodynasty
να'τος πάλι ο απίθανος Οχαγιόν ugly8.gif
slok
Τσατσαρης κωνος κανονικοτατος.
Βασικα παιζει οι κωνοι να ειναι πιο γρηγοροι
lightday
άτιμε λιθουανέ..μας έχει καταστρέψει πόσες φορές άλλα όταν σε πάει είσαι για φίλημα..
paodynasty
Αυτοκρατορικό πίβοτ από τον Ιαν icon_drunk.gif
bbplayer
Η αντίδραση στην 3η περίοδο, όταν η Μακάμπι μας ισοφάρισε , έδειξε την ομάδα που όλοι ξέρουμε και γουστάρουμε
lightday
Ρε Μπλου ..άντε παράτα μας
bbplayer
Αυτός ο Μπλου την παλεύει? μια χάνει τα άχαστα και έχει 0/5 και την άλλη τα βάζει με κρεμασμένο παίχτη πάνω του ?
paodynasty
Οι Ισραηλινοί στο β' πρέπει να έχουν 6/6 τρίποντα!!!
bbplayer
τι ντριπλάρεις εκεί ρε πανίβλακα Καίμακ? angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif
Nuntius
Πολύ ψεύτης ο Χάτζη ρε σεις.

Ακούς εκεί έβγαλε το αριστερό χέρι του Οχαγιόν. Αφού το ριπλέϊ έδειχνε ξεκάθαρα πως ήταν το δεξί χέρι του Οχαγιόν tongue.gif
belalik
QUOTE(Nuntius @ Apr 5 2012, 22:46 ) *
Πολύ ψεύτης ο Χάτζη ρε σεις.

Ακούς εκεί έβγαλε το αριστερό χέρι του Οχαγιόν. Αφού το ριπλέϊ έδειχνε ξεκάθαρα πως ήταν το δεξί χέρι του Οχαγιόν tongue.gif


Εγω ειδα φαουλ του ΔΔ στη φαση (χωρις να ειμαι σιγουρος, το βλεπω απο pc και μου ειχε ψιλοκολλησει) ... Δυσκολα δινονται αυτα βεβαια, αλλα μου φανηκε καθαρο φαουλ ..
duncan21
QUOTE (Nuntius @ Apr 5 2012, 23:46 ) *
Πολύ ψεύτης ο Χάτζη ρε σεις.

Ακούς εκεί έβγαλε το αριστερό χέρι του Οχαγιόν. Αφού το ριπλέϊ έδειχνε ξεκάθαρα πως ήταν το δεξί χέρι του Οχαγιόν tongue.gif

Zωγραφίζει και σήμερα ο Χάτζη.Το ριπλέϊ έδειχνε ξεκάθαρα ότι ο ΔΔ χτυπάει το δεξί χέρι του Οχαγιόν.Το χτυπάει δεν το ακουμπάει smile.gif .Αλλά κλάιν,κάτι φοβήθηκε και πήγε κάπως άτσαλα στο τελευταίο lay up ο Κιθ.ΩΠ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΤΣ!

edit:Γραφικός αλλά...ΕΤΣΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΒΟΛΕΣ ΘΟΔΩΡΑ tongue.gif ...
plo koon
Τι ματσάρα....


Και σήμερα (σε αντίθεση με τα άλλα ματς της σειράς) έχουν παίξει εξαιρετικό μπάσκετ και οι δύο ομάδες.
Nuntius
Δεν το θεωρώ φάουλ αυτό.

Πάντως, αν υπάρχει θεός σήμερα σίγουρα τρολλάρει τον Παναθηναϊκό.
slok
απιστευτη ρεντα η μακαμπι αλλα και απιστευτα απροσεκτος ο παο
οτι και να γινει τη θεωρω κακη ομαδα
Nuntius
Πιστεύω πως το ότι αστόχησε στην τελευταία βολή ο Μήτσος ήταν ότι καλύτερο για τον Παναθηναϊκό. Δεν θα ήθελα να δω οργανωμένη επίθεση από την Μακάμπι.
slok
QUOTE(Nuntius @ Apr 5 2012, 23:59 ) *
Πιστεύω πως το ότι αστόχησε στην τελευταία βολή ο Μήτσος ήταν ότι καλύτερο για τον Παναθηναϊκό. Δεν θα ήθελα να δω οργανωμένη επίθεση από την Μακάμπι.



Ισχυει
plo koon
Νομίζω αστόχησε επίτηδες. Δε βάζω και το χέρι στη φωτιά βέβαια.
vastravoud
Ήταν εμφανές από την τροχιά της ότι αστόχησε επίτηδες, και πολύ καλά έκανε.
paodynasty
QUOTE(vastravoud @ Apr 6 2012, 00:01 ) *
Ήταν εμφανές από την τροχιά της ότι αστόχησε επίτηδες, και πολύ καλά έκανε.


Ε όχι ρε παιδιά, ένα φάουλ (που κόντεψε και να γίνει) και χάναμε το ματς
priest
ουφ....αντε καλο βραδυ...
vastravoud
5 δευτερόλεπτα θα ηταν υπερ-αρκετά για να στήσει επίθεση η Μακάμπι.
bbplayer
Ο φετινός Παναθηναϊκός που όλοι αγαπήσαμε. Μια με τη Μάλαγα, μια με την Ούνιξ , μια με τη Μακάμπι, μια με τον Ολυμπιακό . Ετσι για να το ευχαριστιόμαστε περισσότερο

Ρε Σάτο ή μας κάνεις πλάκα ή τα φυλάς για την ΤΣΣΚΑ τα καλά ματς

Συγχαρητήρια σε όλους, έστω και στα 5 ματς έστω και με την ψυχή στο στόμα. Προσωπικά το περίμενα ευκολότερο.
benchwarmer
Σίγουρα αστόχησε επίτηδες.. Αλλά να είχε κ άλλο τάιμ άουτ η Μακάμπι? (ειχε παρει ηδη 2 στο τελευταιο λεπτο)
vastravoud
Αν δεν είχε τάιμ άουτ η Μακάμπι, τότε ο Μήτσος προφανώς έκανε βλακεία.
boumtze-boumtze
Ειναι χαρακτηριστικο ολων των Ελληνικων ομαδων,να επαναπαυονται οταν παιρνουν διαφορα των 7-8 ποντων....
Σημερα δυο φορες το γυρισε η Μακαμπι απο 10 και 12 ποντους...
Στο φαιναλ 4,απο τη στιγμη που πηγε,πιστευω πως θα το παρει.
bbplayer
QUOTE (belalik @ Apr 5 2012, 23:50 ) *
Εγω ειδα φαουλ του ΔΔ στη φαση (χωρις να ειμαι σιγουρος, το βλεπω απο pc και μου ειχε ψιλοκολλησει) ... Δυσκολα δινονται αυτα βεβαια, αλλα μου φανηκε καθαρο φαουλ ..


κι εγώ αυτό είδα ξεκάθαρα. Αλλά όπως σωστά γράφεις, δεν το δίνεις εκεί. Πιθανόν να μην το έπαιρνε ούτε και στο Γιαντ Ελιάου αυτό το σφύριγμα η Μακάμπι
plo koon
QUOTE (paodynasty @ Apr 6 2012, 00:03 ) *
Ε όχι ρε παιδιά, ένα φάουλ (που κόντεψε και να γίνει) και χάναμε το ματς

Δεν μπορείς να κατεβάσεις την μπάλα από ρεμπ μετά από βολή σε 5 sec. Στατιστικά την μπάλα θα την πάρει ψηλός παίκτης και θα έχει και κάποια παρενόχληση από τους παίκτες της άλλης ομάδας. Οπότε μέχρι να κατεβάσεις την μπάλα και να βρεις κοντό θα χάσεις 3 sec. Από εκεί και μετά δύσκολα βρίσκεις παίκτη με καθαρό σουτ στην άλλη πλευρά του γηπέδου μέσα σε 2sec. Βασικά ήταν φάση καρμπόν με το 81-80 του Σιένα-ΟΣΦΠ.

Επίσης φαουλ δεν υπάρχει περίπτωση να δωθεί σε τέτοιες φάσεις. Τουλάχιστον εγώ δεν έχω δει.

Η βολή έχει πολύ μικρή καμπύλη για να μην είναι επίτηδες. Σίγουρα ρισκαδόρικη κίνηση, αλλά αν το δει κανείς ψυχρά ήταν η καλύτερη δυνατή.
Nuntius
QUOTE (rakos @ Apr 6 2012, 00:06 ) *
ωραιο το νον κολ στο τελος απο τον μητσαρα
ξανανοιγω την καφετερια ελατε να το γιορτασουμε


Πραγματικά, έλα τώρα. Μην είσαι προκλητικός

Στα της αστοχίας τώρα. Δεν νομίζω να είχε time out η Maccabi αλλά και εμένα μου φάνηκε πως επίτηδες πήγε έξω.
belalik
Μπραβο παντως και σε παναθηναικο και σε ολυμπιακο για το f4 ..

Μεγαλη επιτυχια, ας μη ξεχναμε πως ξεκινησε η χρονια, και στανταρ και οι δυο αποδυναμωμενοι σε σχεση με το προσφατο παρελθον..

Μεγαλο φαβορι η ΤΣΣΚΑ, επισης φαβορι η Μπαρτσα, αλλα ενα ματσακι ειναι, ολα γινονται. Μακαρι να περασουν και οι δυο ..



Εγω ειμαι μπασκετικος γενικα, χωρις να υποστηριζω στανταρ ομαδα - παλια ημουν πολυ υπερ παναθηναικου, και φετος θα θελα να τον δω στο τελικο, αλλα γουσταρω και ολυμπιακο με την ομαδα που χει φετος. Αντε να παιξουν μια ματσαρα στο τελικο και οποιου του κατσει να το παρει!

blove.gif
vastravoud
Ακριβώς.

Όμως ΑΝ δεν είχε τάιμ άουτ η Μακάμπι, τότε έκανε λάθος ο Μήτσος.
Flash
Φάουλ και 5 μέρες στον rakos. Έχει και η εριστικότητα τα όρια της.
Nuntius
QUOTE (plo koon @ Apr 6 2012, 00:08 ) *
Δεν μπορείς να κατεβάσεις την μπάλα από ρεμπ μετά από βολή σε 5 sec. Στατιστικά την μπάλα θα την πάρει ψηλός παίκτης και θα έχει και κάποια παρενόχληση από τους παίκτες της άλλης ομάδας. Οπότε μέχρι να κατεβάσεις την μπάλα και να βρεις κοντό θα χάσεις 3 sec. Από εκεί και μετά δύσκολα βρίσκεις παίκτη με καθαρό σουτ στην άλλη πλευρά του γηπέδου. Βασικά ήταν φάση καρμπόν με το 81-80 του Σιένα-ΟΣΦΠ.

Επίσης φαουλ δεν υπάρχει περίπτωση να δωθεί σε τέτοιες φάσεις. Τουλάχιστον εγώ δεν έχω δει.

Η βολή έχει πολύ μικρή καμπύλη για να μην είναι επίτηδες.


Αυτό ακριβώς είχα στο μυαλό μου.
belalik
QUOTE(bbplayer @ Apr 5 2012, 23:08 ) *
κι εγώ αυτό είδα ξεκάθαρα. Αλλά όπως σωστά γράφεις, δεν το δίνεις εκεί. Πιθανόν να μην το έπαιρνε ούτε και στο Γιαντ Ελιάου αυτό το σφύριγμα η Μακάμπι


Συμφωνω .. Αλλα μου τη σπαει που δε το λεει ο Χατζη, τι κομπλεξισμος ειναι αυτος, το δειχνει 5 φορες το ριπλει - πες οτι φαινεται φαουλ αλλα ειναι τετοια η φαση και τετοιο το σημειο που ειναι "λογικο" ο πρωταθλητης ευρωπης στην εδρα του να το παρει το σφυριγμα.. Και δεν κριθηκε εκει το ματς.. Αλλα οτι φανηκε φαουλ, ετσι ειναι, με εκνευριζει (ειδικα στα ριπλει) να μην το παραδεχονται..
bbplayer
Ξεκάθαρο φαβορί η ΤΣΣΚΑ , άρα έχουμε σημαντικές ελπίδες να είμαστε τελικό. Παλιά μας τέχνη κόσκινο
t0ny3
Καταρχην συγχαρητηρια στην ομαδα για την προκριση!! smiley.gif

Τωρα στα του ματς, κακα τα ψεματα δεν παιξαμε και παρα πολυ καλα και μαλιστα καναμε παιδαριωδη λαθη σε κρισιμα σημεια. Το παιχνιδι ηταν δικο μας και κοντεψαμε να το χασουμε. Δηλαδη δεν μπορουσαμε να βγαλουμε μια σωστη τελευταια αμυνα? Καλαθη και φαουλ του Μπλου και στην επομενη φαση φαουλ πανω στο τριποντο του Πνινι...

Απο εδω και περα εχουμε πολυ δυσκολη δουλεια απεναντι σε ΤΣΣΚΑ, αλλα εχουμε χρονο μπροστα μας και ειναι ενα παιχνιδι, ολα μπορουν να γινουν και πιστευω στην ομαδα. Για μενα επιτυχια ειναι και το Final 4 με την εικονα που εχει η ομαδα φετος, γιατι δεν εχουμε βγαλει ακομα στο παρκε αυτα που θεωρητικα μπορουμε!

Υ.Γ. Με ολο τον σεβασμο που εχω στον coach, νομιζω πρεπει να χρησιμοποιει περισσοτερο Μαριτς και Λογκαν, γιατι τα παιδια μπορουν να βοηθησουν. Και μαλιστα χαρηκα με το 4ο φαουλ του Μπατιστ γιατι ο Ζελικο αναγκαστηκε να χρησιμοποιησει τον Μαριτς και τον Βουγιουκα, γιατι εχει μια μικρη εμονη με τον Μιχαλακη. tongue.gif
slok
Το θεωρω ψιλοαπιθανο παο-οσφπ στο τελικο. αν και θα το ηθελα.
ο παο εχει τεραστιο ονομα και προκαλει δεος σε αντιπαλους αλλα σαν ομαδα η τσσκα ειναι πολυυυυ καλυτερη φετος.
Απο την αλλη ο οσφπ δεν εχει εμπειρια.
οποτε να γινει το 2 στα 2 χλωμο
paodynasty
QUOTE(bbplayer @ Apr 6 2012, 00:12 ) *
Ξεκάθαρο φαβορί η ΤΣΣΚΑ , άρα έχουμε σημαντικές ελπίδες να είμαστε τελικό. Παλιά μας τέχνη κόσκινο


Σωστά, και για μένα μεγάλο ατού είναι ο πάγκος: Ζοτς εναντίον Καζλάουσκας rolleyes.gif
tuareg
QUOTE (belalik @ Apr 6 2012, 00:12 ) *
Συμφωνω .. Αλλα μου τη σπαει που δε το λεει ο Χατζη, τι κομπλεξισμος ειναι αυτος, το δειχνει 5 φορες το ριπλει - πες οτι φαινεται φαουλ αλλα ειναι τετοια η φαση και τετοιο το σημειο που ειναι "λογικο" ο πρωταθλητης ευρωπης στην εδρα του να το παρει το σφυριγμα.. Και δεν κριθηκε εκει το ματς.. Αλλα οτι φανηκε φαουλ, ετσι ειναι, με εκνευριζει (ειδικα στα ριπλει) να μην το παραδεχονται..


νταξ....ας βαλουμε το πηλοιδη να εξηγησει τη φαση smiley.gif smiley.gif smiley.gif
SoKRaM
Ευτυχως που εδειχνε τα μωρα ο σκηνοθετης γιατι οι μυτες των ΔΔ και Παπαλουκα εχουν καταντησει αηδια...
a.car


Mικρός τελικός υπάρχει ακόμα?όχι λόγω απαισιοδοξίας αλλά γιατί θα ήθελα να μη συναντηθόυν οι αιώνιοι.
vastravoud
QUOTE(t0ny3 @ Apr 6 2012, 00:14 ) *
Υ.Γ. Με ολο τον σεβασμο που εχω στον coach, νομιζω πρεπει να χρησιμοποιει περισσοτερο Μαριτς και Λογκαν, γιατι τα παιδια μπορουν να βοηθησουν. Και μαλιστα χαρηκα με το 4ο φαουλ του Μπατιστ γιατι ο Ζελικο αναγκαστηκε να χρησιμοποιησει τον Μαριτς και τον Βουγιουκα, γιατι εχει μια μικρη εμονη με τον Μιχαλακη. tongue.gif


Ο Μάριτς όντως βοήθησε, αλλά λόγω ανυπαρξίας στις βολές δε γινόταν να παίζει στο τέλος, ήταν απλά liability.

Ευτυχώς που ο ΔΔ ήταν στο ύψος των περιστάσεων, γιατί αλλιώς θα είχαμε δράματα.....
damian
QUOTE (a.car @ Apr 6 2012, 00:16 ) *
Mικρός τελικός υπάρχει ακόμα?όχι λόγω απαισιοδοξίας αλλά γιατί θα ήθελα να μη συναντηθόυν οι αιώνιοι.


υπάρχει....
bbplayer
QUOTE (vastravoud @ Apr 6 2012, 00:19 ) *
Ο Μάριτς όντως βοήθησε, αλλά λόγω ανυπαρξίας στις βολές δε γινόταν να παίζει στο τέλος, ήταν απλά liability.

Ευτυχώς που ο ΔΔ ήταν στο ύψος των περιστάσεων, γιατί αλλιώς θα είχαμε δράματα.....


αγαπάμε Μάριτς αλλά παίζει να είναι και λίγο στόκος. Στη φάση που ένας γκάρντ τους πάει τον Καλάθη μέχρι μέσα και του βάζει το ντράιβ στα μούτρα, ο Μάριτς αντί να πάει στη βοήθεια ταχύτατα κάθεται και χαζεύει. Με τόσα κορμιά που έχει η ΤΣΣΚΑ περιμένω τον Μάριτς να παίξει σημαντικό ρόλο. Βέβαια τον περιμένω 1-1,5 χρόνο τώρα, δε μπορεί κάποτε θα φανεί

Ο ΔΔ ήταν όντως από τα παλιά (όχι και τόσο παλιά βέβαια) αλλά τα συνεχή νεύρα του αρχίζουν να ενοχλούν τα δικά μου νεύρα
tuareg
θα χει πλακα τοφ4....
αν καποιος μπορει να κερδισει τους Ρωσσοι ειναι ο ΠΑΟ,κι αν μπορει να χασει απο καποιον ο Ζοτς στο τελικο αυτος ειναι ο κουμπαρος του......
t0ny3
QUOTE(vastravoud @ Apr 5 2012, 20:19 ) *
Ο Μάριτς όντως βοήθησε, αλλά λόγω ανυπαρξίας στις βολές δε γινόταν να παίζει στο τέλος, ήταν απλά liability.

Ευτυχώς που ο ΔΔ ήταν στο ύψος των περιστάσεων, γιατί αλλιώς θα είχαμε δράματα.....


Δεν λεω για το τελος. Καλα εκανε και τον εβγαλε τοτε, κι αν ειχε ευστοχησει στις βολες το παιχνιδι μπορει να ειχε τελειωσει πολυ πιο πριν.

Και συμφωνα με το προγραμμα της Euroleague υπαρχει μικρος τελικος.
plo koon
QUOTE (tuareg @ Apr 6 2012, 00:24 ) *
θα χει πλακα τοφ4....
αν καποιος μπορει να κερδισει τους Ρωσσοι ειναι ο ΠΑΟ,κι αν μπορει να χασει απο καποιον ο Ζοτς στο τελικο αυτος ειναι ο κουμπαρος του......

Ακριβώς μέσα στο μυαλό μου 69.gif
Gino_Bill
Πρώτη φορά μετά από χρόνια (μεγαλώσαμε δεν είμαστε για τέτοια) που ανέβασα σφυγμούς στα τελευταία δευτερόλεπτα. Πολύ άγχος, ανεξήγητο από κάποιο σημείο και μετά, ο Μπατίστ δε μπορούσε να πάρει τα πόδια του, ο Σάτο άφαντος για ακόμη ένα παιχνίδι, λύσεις πολλές δεν υπήρξαν αλλά όλα καλά. Οι 2 κρίσιμες βολές που χάνει ο Μάριτς προς το τέλος μου θύμισαν Ρομπέρτας Γιαφτόκας (στα καλά του) tongue.gif
slok
QUOTE(plo koon @ Apr 6 2012, 00:29 ) *
Ακριβώς μέσα στο μυαλό μου 69.gif



κ εγω πιστευω σε ενδεχομενο τελικο ο παο πιο ευκολα κερδιζει τη μπαρτσα παρα τον ολυμπιακο λογω ντουντα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.