Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Panathinaikos vs Maccabi
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2011-2012
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
damian
QUOTE (Johnys @ Mar 23 2012, 00:55 ) *
http://prasinanea.gr/basket/euroleague/article1703395.ece
Και επισης σε αυτον δεν ειχε απαγορευτει η εισοδος στους αγωνιστικους χωρους για 1 μηνα?Η ισχυει μονο για Ελλαδα?


μόνο για Ελλάδα....
Vagrant
QUOTE(Johnys @ Mar 22 2012, 23:55 ) *
http://prasinanea.gr/basket/euroleague/article1703395.ece
Και επισης σε αυτον δεν ειχε απαγορευτει η εισοδος στους αγωνιστικους χωρους για 1 μηνα?Η ισχυει μονο για Ελλαδα?


Του εχει απαγορευτει. Αν τον παρει κανα ματι, καηκε!!!

Στα του αγωνα τωρα. Οσο κερδιζει κινητα ο "αλλος" στο ημιχρονο, νικη δεν παιρνεις στο οακα!!! Ευτυχως εκτος εδρας δε θα ειναι, οποτε βλεπω να κλεινει η σειρα την Πεμπτη με 3-1.
kostas b
QUOTE (Ginobili @ Mar 23 2012, 00:25 ) *
ΔΕΝ ΧΑΣΑΜΕ από τον ΜΠΛΟΥ,ΧΑΣΑΜΕ ΑΠΟ τον ΧΕΝΤΡΙΞ και τον ΤΖΕΙΜΣ.

Αυτήν την Μακάμπι την έχουμε,είμαστε καλύτεροι.Από μας εξαρτάται αν θα πάρουμε νίκη στο Ισραήλ.Για φανατισμένο κοινό..νόκια αρίνα κ.τ.λ δεν μας φοβάμαι.



Το ματς χάθηκε από τις προσωπικές άμυνες που δεν παίχτηκαν στο δεύτερο ημίχρονο..με εξαίρεση τα λεπτά της παράτασης ίσως...δεν γίνεται ρε παιδιά να σου βάζει ο Οχαγιόν 15 πόντους μέσα στο Οάκα...από Μπλου, Χέντριξ, Λάνγκφορντ το περιμένεις να βρεθούν σε καλή βραδιά και να σκοράρουν (ακόμα και τρελά τρίποντα όπως του Μπλου), αλλά δε γίνεται ο Κυρίτσης του Ισραήλ (με όλο το σεβασμό στον τιμιότατο Αλέξη) να σου βάζει 15, ε κύριε Καλάθη?

Υ.Γ.: ο Τζειμς μόνο 7 έβαλε, δεν καθόρισε πολλά...
επαθα λαστιχο
QUOTE(vonzuchter @ Mar 23 2012, 00:55 ) *
Αραξτε και χαλαρωστε. Φυσικα με τη μακαμπι ημασταν εμεις οι ολυμπιακοι. Αυτα τα ξενερωτα του τυπου "ειμαι με την ελληνικη ομαδα" κτλπ ειναι ανοησιες των δημοσιογραφων. Σε ολες τις χωρες του κοσμου το ιδιο γινετε.

οχι απαραιτητα.οι ολυμπιακοι ειναι εκατομμυρια,δεν αντιμετωπιζουν ομοθυμαδον τα παιχνιδια του παο η αλλης ελληνικης ομαδας στην ευρωπη.συμφωνω οτι δεν ειναι φαινομενο εντοπιστεο μονο στα ελληνικα πλαισια η υποστηριξη των αλλων ομαδων οταν παιζουν με τον αιωνιο εχθρο.παντως για την μακαμπι δεν ισχυει,ειναι κατι σαν εθνικη ομαδα για το ισραηλ και την εβραικη διασπορα.απλα ειναι κομματι προκλητικο να διατυμπανιζεις την υποστηριξη σου στην μακαμπι.οχι οτι σηκωνει φαουλ και τετοια προς θεου,αλλα μην περιμενεις να μην πειραξει και λιγο τους αλλους.και εγω ημουν με την μεταλιστ,οκ,αλλα δεν εγραφα ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ στο φορουμ την ωρα που γινοταν ο αγωνας.
Gravedigger
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Mar 23 2012, 06:58 ) *
οχι απαραιτητα.οι ολυμπιακοι ειναι εκατομμυρια,δεν αντιμετωπιζουν ομοθυμαδον τα παιχνιδια του παο η αλλης ελληνικης ομαδας στην ευρωπη.συμφωνω οτι δεν ειναι φαινομενο εντοπιστεο μονο στα ελληνικα πλαισια η υποστηριξη των αλλων ομαδων οταν παιζουν με τον αιωνιο εχθρο.παντως για την μακαμπι δεν ισχυει,ειναι κατι σαν εθνικη ομαδα για το ισραηλ και την εβραικη διασπορα.απλα ειναι κομματι προκλητικο να διατυμπανιζεις την υποστηριξη σου στην μακαμπι.οχι οτι σηκωνει φαουλ και τετοια προς θεου,αλλα μην περιμενεις να μην πειραξει και λιγο τους αλλους.και εγω ημουν με την μεταλιστ,οκ,αλλα δεν εγραφα ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ στο φορουμ την ωρα που γινοταν ο αγωνας.

Αυτό ακριβώς ήθελα να ξεχωρίσω και εγώ.
Nuntius
Εγώ πάντως δεν ήμουν ούτε με την Μέταλιστ ούτε με την Μακάμπι tongue.gif
a.car



To πρόβλημα χθες ήταν ότι ο Παο αναγκάστηκε να παίξει πιο 'ατομικά ' και λιγότερα ΄'όμαδικά ' και επέτρεψε στους

αντιπάλους να αξιοποιήσουν το ατομικό τους ταλέντο( Λαγκφορντ, Σμιθ).Δεν πιστεύω ότι δε θα καταφέρει να το κάνει

τουλάχιστον μια φορά στο Ισραήλ.
il postino
QUOTE(Ginobili @ Mar 23 2012, 00:25 ) *
Ο Ζοτς πρέπει να κάνει μια πολύ σημαντική αυτοκριτική,ή ο Ιτούδης πρέπει να τον ξυπνήσει τουλάχιστον για το σημερινό.Μέχρι ο Ήλιος να βγάλει κέρατα,ακόμα κι αν πεθάνει ο Μπατίστ,ακόμα και κι αν δοθεί για καύση το σώμα του,ακόμα κι αν πεταχτούν οι στάχτες του στην θάλασσα,και τις φάνε τα ψάρια και γίνουν ανόργανα συστατικά μόνο...ο Ζοτς θα συνεχίζει να παίζει με το φάντασμα του Μπατίστ.Θα πάει σε μέντιουμ...σε ταρώ...θα πάρει το επιτραπέζιο με το ποτήρι..δεν ξέρω τι θα κάνει..θα βρει το πνεύμα του Μπατίστ για να παίζει....
Είναι αδιανόητο να μην μπορεί να χρησιμοποιήσει τον Βουγιούκα για λίγα λεπτά να ποστάρει να πάρει φάουλ,να ξεκουραστεί ο Μπατίστ.Είναι αδιανόητο να ανεβαίνει στου 10 πόντους η διαφορά και να συνεχίζεις να παίζεις γύρω γύρω όλοι,με τον Μπατίστ να μην μπορεί να πλησιάσει την μπασκέτα...και να έχει πεθάνει να κυνηγάει τον Διαμαντίδη να του κάνει σκριν μπας και βγει φάση....Άσε τα διαδοχικά λάθη στην άμυνα,που φαινόταν ότι δεν μπορούσε.

ΟΧΙ!!! Σε μερικά σημεία δεν βγαίνει αυτό!!! Δεν χρειάζεται να κυνηγάς συνεχώς το πολύπλοκο,όταν έχεις σαφή υπεροχή σε ποιότητα έναντι της μακάμπι στην ρακέτα.


ΔΕΝ ΧΑΣΑΜΕ από τον ΜΠΛΟΥ,ΧΑΣΑΜΕ ΑΠΟ τον ΧΕΝΤΡΙΞ και τον ΤΖΕΙΜΣ.

Αυτήν την Μακάμπι την έχουμε,είμαστε καλύτεροι.Από μας εξαρτάται αν θα πάρουμε νίκη στο Ισραήλ.Για φανατισμένο κοινό..νόκια αρίνα κ.τ.λ δεν μας φοβάμαι.


σωστοτατος!!!


str
QUOTE(Vagrant @ Mar 23 2012, 01:13 ) *
Του εχει απαγορευτει. Αν τον παρει κανα ματι, καηκε!!!

Στα του αγωνα τωρα. Οσο κερδιζει κινητα ο "αλλος" στο ημιχρονο, νικη δεν παιρνεις στο οακα!!! Ευτυχως εκτος εδρας δε θα ειναι, οποτε βλεπω να κλεινει η σειρα την Πεμπτη με 3-1.


απο το στομα σου και στου θεου το αυτι...ξερεις οτι περισσοτερο απο ολους εχω στεναχωρηθει εγω...

παντως ολα τα λεφτα ειναι η φαση που ο καιμακ κανει ενα βηματακι να βοηθησει και καλα στην κορυφη της ρακετας , στην παραταση, βλεποντας οτι μπλου ειναι στα 8 μετρα....νομιζω οταν εγινε το 92-93
σε οποιοδηποτε αλλο επιπεδο αυτο θα ηταν το τελειο..γιατι προλαβε να γυρισει πανω του την ωρα που πηρε την μπαλλα ο μπλου και ο π....ς το εβαλε και αυτο κρεμασμενο...δυστυχως ομως οπως αποδειχτηκε σε αυτο το επιπεδο το θεμα ηταν να μην φτασει η μπαλλα στον μπλου...

οπως μας ελεγαν οι προπονητες πιτσιρικαδες..οταν ο παικτης σου ειναι μια πασα αποσταση δεν δινεις βοηθεια....σε εκεινο το σημειο ο ζοτς αλλαξε τοσα χρωματα οσα το δανειο του ΔΝΤ...
bbplayer
Kai βέβαια δε χάσαμε από τον Τζέιμς και τον Χέντριξ,τη στιγμή που ο Λαγκφορντ με τον Οχαγιόν και τον Σμιθ βόλταραν ότι ώρα ήθελαν μέσα στη ρακέτα μας και ο Μπλου έβαλε τα δυο απίστευτα.

Ο Μπατιστ θα παίζει μέχρι να πεθάνει για τον απλούστατο λόγο ότι είναι κάτι κλάσεις παραπάνω από τους άλλους δύο , έστω και στα 34 του , έστω κουτσαίνοντας , έστω πεθαμένος ή φάντασμα.
Ο Βουγιούκας είναι καλός σε πολύ συγκεκριμένα πράγματα και δεν του ταιριάζουν όλα τα παιχνίδια. Και σίγουρα δεν του ταίριαζε το χθεσινό που είχε όλη η Μακάμπι ταμπουρωθεί μέσα.
Δεν είναι θέμα κολλήματος του Ομπράντοβιτς. Πέρσι με τη Μπάρτσα εδώ τον έβαλε και πήγε και πολύ καλά μάλιστα. Δεν επέμενε ντε και καλά στον Μπατιστ.
Ο Μάριτς ψάχνει ακόμα να βρει τον εαυτό του και δεν είναι σταθερός. Τον ξεκινάει πενταδάτο, του δίνει ευκαιρία.

Στα κρίσιμα παιχνίδια η ομάδα θα εξαρτάται από τον Μπατιστ. Τέλειωσε το ματς μέσα στο ΣΕΦ, τέλειωσε και το ματς στο Κύπελλο. Και να μη γελιόμαστε τα close out του Μπατιστ μας έδωσαν τη νίκη. Και η φάση με τον Πρίντεζη και πολύ περισσότερο η τελευταία με Σπανούλη/Μάντζαρη/Παπ ήταν καθαρά δικές του , ήταν προσωπικές και ήταν για σεμινάριο. Απλά.
Ούτε και θέλω να φανταστώ τι θα είχε παίξει έτσι και ήταν κανένας Βουγιούκας εκεί. Με τα κρεμμυδάκια θα τον είχαν κάνει.

Εχει δίκιο ο Ginobilli που λέει ότι στο τέλος πέταγε τη μπάλα στον ΔΔ και ανέβαινε για σκριν. Δεν αισθανόταν να έχει δύναμη να απειλήσει και έκανε ότι έκρινε σωστό. Αλλά το ίδιο έκανε και ο Σάτο σε μια φάση .
Πέταξε την μπάλα στον ΔΔ λες και κρατούσε βόμβα. Προσωπικά το προτιμώ αυτό από το αριστερό χουκ που έκανε ο Καϊμακ , με τη μισή Μακάμπι να κρέμεται πάνω του και το παιχνίδι στην ισοπαλία.

Στην άμυνα ποτέ δεν ήταν κανένα φόβητρο,ποτέ δεν τον παρκάραμε κάτω από το στεφάνι για να κάνει το σκιάχτρο. Δεν είναι Βράνκοβιτς. έχει άλλες αρετές και μάλιστα πολλές.

Χθες ο Μπατιστ ήταν καλός. Πέραν όλων των άλλων είχε και 6 ασιστ και πολύ καλά ποσοστά και ήταν ο μόνος σίγουρος από τη γραμμή των βολών. Μπορούσε να ήταν καλύτερος. Μπορούσε να μην κάνει βήματα στη φάση με τον Παπ. Αλλά εάν παρουμε έναν έναν θα βρούμε πολλά για όλους.

Ένα από πρώτα μου ποστ εδώ ήταν η διαφωνία μου με την "υπερχρήση" των ΔΔ/Μπατιστ. Δε διαφωνώ με την ουσία του ποστ του Ginobilli. Aλλά το χθεσινό ματς δε νομίζω να προσφέρεται για ποστ "εναντίον" του παίχτη. Στα κρίσιμα ματς προσωπικά αισθάνομαι πολύ πιο ασφαλής όταν βλέπω στο παρκέ τον Μπατιστ παρά τον Βουγιούκα. Δεν είναι κακός , έχει κάνει προσπάθεια, έχει βελτιωθεί, βοηθάει αλλά δεν είναι Μπατιστ. Ο Μάριτς είναι άλλη περίπτωση, θέλει ειδικό τοπικ για πάρτη του
Στο πρώτο ματς, όταν η κατάσταση πήγε στο χαβαλέ , ο Μπατιστ αποσύρθηκε, έπαιξε μόνο 11-12 λεπτά. Χθες χρειαζόταν.

Και στην τελική αυτούς έχουμε με αυτούς θα πάμε. Και όπου φτάσουμε.


Προσωπικά εάν ήθελα να ρωτήσω κάτι και να εκφράσω μια απορία προς το προπονητικό team θα ήταν γιατί ο Σάτο είναι εκτός επιθετικών επιλογών.



QUOTE (Ginobili @ Mar 23 2012, 10:57 ) *
Το πήγε εκεί που ήθελε ο Μπλατ δηλ το παιχνίδι,μακριά από την ρακέτα.


Το πήγε εκεί που ήθελε και έφαγε 14 τρίποντα. Μακάρι να το ξαναπάει στο Ισραήλ να φάει άλλα τόσα. Δικό μας παιχνίδι χάσαμε, αυτοκτονήσαμε από την όχι καλή μας άμυνα. Κοιτάζω και ξανακοιτάξω τη στατιστική κι έχω φρικάρει




QUOTE (Vagrant @ Mar 23 2012, 01:13 ) *
Του εχει απαγορευτει. Αν τον παρει κανα ματι, καηκε!!!



κλαίω 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
Ginobili
QUOTE(kostas b @ Mar 23 2012, 00:23 ) *
Το ματς χάθηκε από τις προσωπικές άμυνες που δεν παίχτηκαν στο δεύτερο ημίχρονο..με εξαίρεση τα λεπτά της παράτασης ίσως...δεν γίνεται ρε παιδιά να σου βάζει ο Οχαγιόν 15 πόντους μέσα στο Οάκα...από Μπλου, Χέντριξ, Λάνγκφορντ το περιμένεις να βρεθούν σε καλή βραδιά και να σκοράρουν (ακόμα και τρελά τρίποντα όπως του Μπλου), αλλά δε γίνεται ο Κυρίτσης του Ισραήλ (με όλο το σεβασμό στον τιμιότατο Αλέξη) να σου βάζει 15, ε κύριε Καλάθη?

Υ.Γ.: ο Τζειμς μόνο 7 έβαλε, δεν καθόρισε πολλά...

Όταν λέω ότι χάσαμε από Χέντριξ και Τζέιμς δεν εννοώ τους πόντους που μας έβαλαν.Εννοώ τα τραγικά λάθη που έκανε ο ΠΑΟ να μην αξιοποιήσει την ρακέτα του όταν έπαιζαν αυτοί,και ειδικά ο Τζέιμς που μέχρι κι εγώ πιστεύω μπορώ να τον ποστάρω.Ακόμα και στην άμυνα ο Βουγιούκας είναι ένα κορμί που το υπολογίζεις,δεν μπαίνεις όποτε θες για λέι απ(δες πόσες τάπες έχουν φάει Χάινς-Σλούκας από Βουγιούκα σε ΣΕΦ-Ελληνικό).Επιπλέον και οι 2 αυτοί βοήθησαν αρκετά αμυντικά την Μακάμπι,που έκλεινε αμυντικά τους χώρους ώστε να μην αφήνουν να γίνει παιχνίδι στην ρακέτα,ενώ μας επέτρεπε να παίξουμε με περιφερειακά σουτ.

Η Ειρωνεία? Το γυρίσαμε με τα τρίποντα το παιχνίδι,και το χάσαμε από τα τρίποντα του Μπλου.Το πήγε εκεί που ήθελε ο Μπλατ δηλ το παιχνίδι,μακριά από την ρακέτα.

QUOTE(bbplayer @ Mar 23 2012, 09:54 ) *
Χθες ο Μπατιστ ήταν καλός. Πέραν όλων των άλλων είχε και 6 ασιστ και πολύ καλά ποσοστά και ήταν ο μόνος σίγουρος από τη γραμμή των βολών. Μπορούσε να ήταν καλύτερος. Μπορούσε να μην κάνει βήματα στη φάση με τον Παπ. Αλλά εάν παρουμε έναν έναν θα βρούμε πολλά για όλους.

Ένα από πρώτα μου ποστ εδώ ήταν η διαφωνία μου με την "υπερχρήση" των ΔΔ/Μπατιστ. Δε διαφωνώ με την ουσία του ποστ του Ginobilli. Aλλά το χθεσινό ματς δε νομίζω να προσφέρεται για ποστ "εναντίον" του παίχτη. Στα κρίσιμα ματς προσωπικά αισθάνομαι πολύ πιο ασφαλής όταν βλέπω στο παρκέ τον Μπατιστ παρά τον Βουγιούκα.

Δεν είπα να τελειώσει το παιχνίδι με Βουγιούκα ή Μάριτς.Κι εγώ πάντα προτιμώ τον Μπατίστ στα τελευταία κρίσιμα λεπτά.Αλλά έχεις καταλάβει πόσο παίζει χθες ο Μπατίστ??? Συνεχόμενα χωρίς σταματημό? Έπρεπε να τον έχει ξεκουράσει αφενώς(δεν έχουμε τον Χούπμαν για μπακ-απ του),και αφετέρου όταν ανέβαινε η διαφορά στους 10..αυτά που κάνει ο Μπατίστ στην ρακέτα είναι ανεπίτρεπτα.Έπρεπε να παίξει λίγο με Βουγιούκα στο ποστάρισμα.Δεν γίνεται να παίζεις συνέχεια με τρίποντα.
pete7
πλακα εχει η εφημεριδα του παο που φωναζει για διαιτησια
παο θα περασει
Ginobili
QUOTE(pete7 @ Mar 23 2012, 09:06 ) *
πλακα εχει η εφημεριδα του παο που φωναζει για διαιτησια
παο θα περασει

Πφφφφφφφφφφφφφφ........... icon_bored.gif
kostas b
QUOTE (Ginobili @ Mar 23 2012, 11:06 ) *
Όταν λέω ότι χάσαμε από Χέντριξ και Τζέιμς δεν εννοώ τους πόντους που μας έβαλαν.Εννοώ τα τραγικά λάθη που έκανε ο ΠΑΟ να μην αξιοποιήσει την ρακέτα του όταν έπαιζαν αυτοί,και ειδικά ο Τζέιμς που μέχρι κι εγώ πιστεύω μπορώ να τον ποστάρω.Ακόμα και στην άμυνα ο Βουγιούκας είναι ένα κορμί που το υπολογίζεις,δεν μπαίνεις όποτε θες για λέι απ(δες πόσες τάπες έχουν φάει Χάινς-Σλούκας από Βουγιούκα σε ΣΕΦ-Ελληνικό).Επιπλέον και οι 2 αυτοί βοήθησαν αρκετά αμυντικά την Μακάμπι,που έκλεινε αμυντικά τους χώρους ώστε να μην αφήνουν να γίνει παιχνίδι στην ρακέτα,ενώ μας επέτρεπε να παίξουμε με περιφερειακά σουτ.

Η Ειρωνεία? Το γυρίσαμε με τα τρίποντα το παιχνίδι,και το χάσαμε από τα τρίποντα του Μπλου.Το πήγε εκεί που ήθελε ο Μπλατ δηλ το παιχνίδι,μακριά από την ρακέτα.



Όσον αφορά τον Τζείμς όντως λάθος εστίασα μόνο στους πόντους του. Επίσης, συμφωνώ με αυτό που λες για το παιχνίδι ρακέτας. Εκείνο που μας δυσκόλεψε να περάσουμε τη μπάλα μέσα (τουλάχιστον όπως φάνηκε από το γήπεδο) ήταν η άμυνα ζώνης που έπαιξε (πολύ πιο σωστά εχθές και για αρκετή ώρα) η Μακάμπι...Ο Μπλατ έπαιξε το παιχνίδι με τη λογική ''ας βάλουν όσα τρίποντα θέλουν, ποστ παιχνίδι, όμως, δε θα κάνουν σήμερα''...Όποτε δε η άμυνα ήταν μαν-το-μαν πάλι ερχόταν βοήθεια σε κάθε προσπάθεια για ποστάρισμα....Εφόσον, όμως, αυτό το αντιμετωπίσαμε με τα τρίποντα, είναι κρίμα να χάνεις το ματς από την προσωπική άμυνα σε συγκεκριμένους παίκτες. Εξ'ου και η δήλωση του Ζοτς ότι μόνοι μας το χάσαμε το παιχνίδι...
str
καλο θα ηταν να μπει και μια ψηφοφορια αν πιστευουμε οτι ο παο θα παρει ενα ματς εκει μεσα κλπ...

οσοι ψηφισαμε, ψηφισαμε με αλλα δεδομενα πριν ξεκινησει η σειρα
τωρα πλεον που η σειρα εσπασε ισως ηταν καλο να δουμε ποσοι πιστευουμε σε νικη στο 3 η στο 4ο ματς η γενικα bye bye...

ετσι μια προταση εκανα..

πχ αν ο παο χασει το 3ο ματς υπαρχουν πιθανοτητες να παρει το 4ο?? λιγοι μαλλον το πιστευουν...
NKoulaf
Συμφωνώ απο λίγο με τον καθένα σας smile.gif . Την ώρα που έβλεπα το παιχνίδι έλεγα 2 πράγματα. Πρώτον βάλε μέσα τον Βουγιούκα όταν η Μακάμπι παίζει με Front Line που δεν έχει όγκο και μια χαρά θα τα πάει. Δεύτερον είναι δυνατόν να βλέπω τον Παναθηναικό και να φτάσει 36ο λεπτό για να έχουν οι παίκτες σωστές αποστάσεις στην άμυνα?
Ούτε παίκτης έχω υπάρξει ούτε προπονητής αλλά εγώ αυτό παρατήρησα. Για 36 λεπτά ο Παναθηναικός να τρώει κάτι λεί άπ απο παίκτες που δεν έκαναν κάτι εξεζητημένο, απλά είχαν χώρο γιατι οι παίκτες του Παναθηναικού δεν ήταν σε θέσεις για να δώσουν σωστες βοήθειες. Τα 7/13 τρίποντα νομίζω ότι όλες οι ομάδες της Ευρωλίγκα μπορούν να τα σουτάρουν αν ανοίξει η άμυνα με 6 και 8 και 10 ξεκούραστα λέι άπ.
Δεν νομίζω οτι είδαμε κάποιο παίκτη της Μακάμπι να είναι κολώνα της ομάδας ούτε στο 2ο παιχνίδι. Είδαμε μία ζώνη ταμπούρι που έφαγε 14 τρίποντα σε 31 προσπάθειες (χάλια για ευρωλίγκα) απέναντι σε μια άμυνα που δεν ήταν αποτελεσματική ούτε κοντά ούτε μακριά απο το καλάθι(χάλια για ευρωλίγκα). Και ο πιο τυχερός κέρδισε.
tzagasdog
η αληθεια ειναι οτι η αμυνα της μακαμπι εκλεινε υπερβολικα οταν περναγε η μπαλα μεσα αλλα και οι παιχτες του Παο μονο 3ποντα βάραγαν δεν ειδα κανενα να κανει καμμια διείσδυση. Βέβαια εμπαιναν οποτε μόκο... Γενικά έβαλε άπειρα σουτ ο Παο.

Για μένα δεν θα έχανε εάν δεν ήταν τόσο κακός στην προσωπική και στην ομαδική άμυνα. Δλδ πέρναγε ο Λανγκφορντ τον προσωπικό του αντίπαλο (και τον ΔΔ πολλές φορες) σαν σταματημένος δεν εκλεινε σωστά ο δίπλα παίχτης ή ο ψηλος εε και κάπως έτσι έφαγες 31 δίποντα οταν ο Παο ειχε 13....

ασε που όταν καθυστερούσε η βοήθεια έτρωγες καλάθι και φάουλ.
A.CAB
Βλέποντας πιο ψύχραιμα τα πράγματα πλέον, πιστεύω ότι το ματς το χάσαμε δίκαια. Κυρίως γιατί πήγαμε να το κλέψουμε πάλι στα τελευταία λεπτά και καταφέραμε να πάμε παράταση. Εκεί πιστεύω ήμασταν πιο διαβασμένοι και πιο ορθολογικοί αλλά ο Μπλου είχε κέφια. Καλός σουτέρ εννοείτε αλλά σε τέτοιο χρονικό σημείο, σε τέτοιο κρίσιμο παιχνίδι και με τον τρόπο που σούταρε υπό πίεση κάποιες φορές, απλά βρέθηκε σε τρελή μέρα.
Το ζήτημα βέβαια ήταν να μην φτάσουμε ως εκεί. Και καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού η άμυνά μας ήταν για κλάματα. Περάστε κόσμε κανονικά.
Και κατά τη γνώμη μου πολύ λάθος κοουτσάρισμα απ' τον Ζοτς. Σαν να είχε πεισμώσει ότι θα πάει όλο το παιχνίδι με 7 παίχτες μάξιμουμ εμοιαζε. Το θέμα με τον Μπατίστ ήταν το πιο σημαντικό. Εννοείτε ότι ο Μάικ πρέπει να είναι μέσα στο φινάλε κια λίγο έλειψε να το πάρει μόνος του. Αλλά όπως και να το κάνουμε ο άνθρωπος είναι 35 χρονών. Δεν γίνεται να παίζει τόση ώρα χωρίς ανάσες. Αμυντικά δεν την πάλευε από ένα σημείο κι έπειτα. Ο Βουγιούκας ήταν μέγα σφάλμα να μην παίξει με αντιπάλους σαν τον Χέντριξ και τον Τζέιμς. Και σιγά το πόσο κακός αμυντικός είναι. Μια χαρά βελτιωμένος και με βαρύ κορμί να πάρουμε και κανά ριμπάουντ. Ο Μάριτς επίσης δεν ήταν τόσο κακός ώστε να μην μπορεί να δώσει κανά δυο ανάσες στον Μπατίστ.
Επίσης ο Σάτο ήταν σε κάκιστη μέρα. Αυτό κάνει μπαμ από την κακή μας περιφερειακή άμυνα. Όσο καλά και να την παλέψει ο Σάρας ή ο Λόγκαν, αν ο Σάτο δεν είναι σε μάχημη κατάσταση το πλοίο περιφερειακά μπάζει. Και χθες ο τύπος όχι μόνο δεν το 'χε αλλά ο Ζοτς τον άφησε μέσα με 4 φάουλ να παίξει άμυνα τον Παπαλουκά που μόλις είχε μπει. Παλιά καραβάνα ο Παπαλουκάς ήξερε τι να κάνει. Ο Περπέρογλου δεν μπορούσε να δώσει κάποια ανάσα; Βάλε και την κακή εμφάνιση του Καλάθη, την ανυπαρξία του Λόγκαν και την αδυναμία του Σάρας στην άμυνα και έδεσε το γλυκό.
Όσον αφορά τα τρίποντα, με τον τρόπο που έπαιξε η Μακάμπι ήταν λογικό να πάμε σε μακρινά σουτ διαρκως. Παραλίγο να μας βγει και σε καλό. Το θέμα δεν ήταν τόσο επιθετικό όσο στην άμυνα. Βάλαμε 83 πόντους. Συνήθως δεν χάνουμε όταν φτάνουμε σε τέτοιο αριθμό. Χθες δεν σταματάγαμε πίσω όμως κανένα και τίποτα. Εντάξει αναγεννήθηκε ο Οχαγιόν, τα έβαλε και ο Μπλου και έληξε το ματσάκι. Αλλά εδώ είδαμε τον Σάρας να μαρκάρει τον Σμιθ και τον Σχορσιανίτη να αφήνετε να παίζει 1on1 χωρίς καμία βοήθεια.
Τέλος πάντων, το έχει αυτή η ομάδα φαίνεται να θέλει να τα κάνει όλα δύσκολα. Και στο Τοπ16 δυσκολέψαμε τη ζωή μας και εδώ το ίδιο. Ελπίζω να μας βγει σε καλό στο τέλος.
Ποιοτικά είμαστε καλύτεροι από την Μακάμπι. Αν είμαστε συγκεντρωμένοι και με το δεδομένο ότι με πλάτη στον τοίχο και εκτός έδρας παίζουμε πιο σοβαρά, πιστεύω ότι ένα από τα επόμενα δύο παιχνίδια θα το πάρουμε. Και ας είναι όσο καυτή θέλει η έδρα.
Goofy-shot
Τι γίνεται ρε παιδιά?Πολύ νέκρα στο φόρουμ...Στα δικά μας τώρα.Ο Παο καλείται να παίξει για άλλη μία φορά με την πλάτη στον τοίχο,πράγμα που ξέρει να κάνει καλά τα τελευταία χρόνια.Ακόμα πιστέυω πως αυτή η Μακάμπι δεν αξίζει να βρίσκεται στο Φίναλ 4.Πιστεύω πως θα δείξουμε το καλό μας πρόσωπο που έχουμε φέτος στα εκτός έδρας,καθώς στο ΟΑΚΑ υπάρχει έλλειψη συγκέντρωσης από τους περισσότερους παίκτες μας.Μην τρελαινόμαστε κιόλας για την έδρα της Μακάμπι,σίγουρα είναι από τις πιο καυτές της διοργάνωσης αλλά δεν είναι και απόρθητο φρούριο...Καλή επιτυχία στην ομάδα...
bbplayer
Δυο τρία πράγματα Α.CAB αν και συμφωνώ γενικά μαζί σου και τα περισσότερα τα έχω γράψει πιο πριν.

Ο Σάρας δε μπορούσε να μαρκάρει κανέναν άλλον πλην του Σμιθ . ¨Οχι πώς τον Σμιθ τον μάρκαρε, επειδή πολύ απλά δε μπορεί να μαρκάρει. Σαν ιδέα δεν ήταν άσχημη να πάει στον Σμιθ γιατί τα υπόλοιπα γκαρντ τους θα τον είχαν εκθέσει και μάλιστα πολύ. Οκ, ο Σμιθ το έχει το σουτ εκεί έκανε ότι μπορούσε πού δε μπορούσε και πολλά.

Δεν έπαιξε κάποιο ρόλο ο Σοφο στο ματς και κατά τη γνώμη μου καλά κάναμε και δε στείλαμε βοήθεια πάνω του. Οκ, έβαλε μια φορά τον Τσαρτσαρή μέσα στο καλάθι και ένα δυο καλάθια ακόμα.

Καλός χρυσός ο Παπ, αλίμονο. Μέγιστος παίχτης αλλά στη φάση με τον Καϊμάκ κάνει καθαρά βήματα. Πιο καθαρά δε γίνεται. 1000 φορές το είδα για να σιγουρευτώ. Μπορούσαμε να το πάρουμε εκεί το σφυριγματάκι.

Αν είχαμε το Φώτση η σειρά θα είχε τελειώσει με sweep. Μας λείπει πολύ στις περιστροφές και ένας λόγος που πήραν έναν σκασμό ριμπάουντ οι Ισραηλινοί ήταν και αυτός.

Θα δούμε. Κομβικό το αυριανό παιχνίδι. Η Μακάμπι δεν είναι κανένα φόβητρο. Πολλοί λένε ότι είναι χειρότερη από πέρσι. Εμένα δε μου φάνηκε κάτι τέτοιο.

Εμένα εκείνο που στην κυριολεξία με έχει κάνει σκαστό είναι ότι και έτσι μποορύσαμε να το πάρουμε στην παράταση. Ένα σκοτωμένο και χωρίς λογική σουτ χουκ του Καϊμάκ με τη μισή Μακάμπι πάνω του, ένα αχρείαστο 3ποντο του ΔΔ ενώ είμαστε στο +2 και το βιαστικό του Σάρας ...και τώρα τρέχουμε.
A.CAB
QUOTE(bbplayer @ Mar 26 2012, 21:21 ) *
Δυο τρία πράγματα Α.CAB αν και συμφωνώ γενικά μαζί σου και τα περισσότερα τα έχω γράψει πιο πριν.

Ο Σάρας δε μπορούσε να μαρκάρει κανέναν άλλον πλην του Σμιθ . ¨Οχι πώς τον Σμιθ τον μάρκαρε, επειδή πολύ απλά δε μπορεί να μαρκάρει. Σαν ιδέα δεν ήταν άσχημη να πάει στον Σμιθ γιατί τα υπόλοιπα γκαρντ τους θα τον είχαν εκθέσει και μάλιστα πολύ. Οκ, ο Σμιθ το έχει το σουτ εκεί έκανε ότι μπορούσε πού δε μπορούσε και πολλά.

Δεν έπαιξε κάποιο ρόλο ο Σοφο στο ματς και κατά τη γνώμη μου καλά κάναμε και δε στείλαμε βοήθεια πάνω του. Οκ, έβαλε μια φορά τον Τσαρτσαρή μέσα στο καλάθι και ένα δυο καλάθια ακόμα.

Καλός χρυσός ο Παπ, αλίμονο. Μέγιστος παίχτης αλλά στη φάση με τον Καϊμάκ κάνει καθαρά βήματα. Πιο καθαρά δε γίνεται. 1000 φορές το είδα για να σιγουρευτώ. Μπορούσαμε να το πάρουμε εκεί το σφυριγματάκι.

Αν είχαμε το Φώτση η σειρά θα είχε τελειώσει με sweep. Μας λείπει πολύ στις περιστροφές και ένας λόγος που πήραν έναν σκασμό ριμπάουντ οι Ισραηλινοί ήταν και αυτός.

Θα δούμε. Κομβικό το αυριανό παιχνίδι. Η Μακάμπι δεν είναι κανένα φόβητρο. Πολλοί λένε ότι είναι χειρότερη από πέρσι. Εμένα δε μου φάνηκε κάτι τέτοιο.

Εμένα εκείνο που στην κυριολεξία με έχει κάνει σκαστό είναι ότι και έτσι μποορύσαμε να το πάρουμε στην παράταση. Ένα σκοτωμένο και χωρίς λογική σουτ χουκ του Καϊμάκ με τη μισή Μακάμπι πάνω του, ένα αχρείαστο 3ποντο του ΔΔ ενώ είμαστε στο +2 και το βιαστικό του Σάρας ...και τώρα τρέχουμε.


Καλά σε όσα λες για την παράταση συμφωνώ και με το παραπάνω.

Και στα υπόλοιπα δεν είναι ότι έχω απόλυτη άποψη γιατί πολύ απλά το ματς κρίθηκε στον πόντο άρα κάλλιστα θα μπορούσαν όλα όσα γράφω να μην έχουν και τόση αξία. Απλά επειδή ακριβώς το παιχνίδι τελικά κρίθηκε στο τσακ (όχι τον Νόρρις), κάθε πόντος μετρούσε.
Δηλαδή καταλαβαίνω ότι ο Σάρας πιθανότατα μόνο πάνω στον Σμιθ έπρεπε να είναι αλλά εγώ τι να κάνω; Βλέπω ότι δεν το έχει και ας μην φταίει ο Σάρας γι' αυτό γιατί και 36 είναι και τα δίνει όλα. Ίσως δεν θα έπρεπε να ήταν μέσα, ίσως έπρεπε να ξεκινήσουν πιο νωρίς οι αλλαγές χάντμπολ. ίσως έπρεπε να πάρει χρόνο ο Περπέρογλου ή ακόμα και Λόγκαν παρά την κάκιστη εμφάνισή του. Ο Σχορσιανίτης δεν έκανε κάτι φοβερό αλλά τελικά έστω και τα 3-4 καλάθια που έβαλε τελικά ήταν σημαντικότατα. Έδειχνε σε πολύ καλή μερά αλλά ως κλασσικός Σοφοκλής έκανε το ένα πιο ανόητο φάουλ μετά το άλλο. Δηλαδή αν δεν έβγαινε απ' το παιχνίδι το πράγμα έδειχνε πως θα έβαζε κι άλλα πολλά.
Γενικά αυτό που λέω έιναι ότι συνολικά η ομάδα είχε κάκιστη αμυντική λειτουργία, χωρίς συγκέντρωση και με κακό κοουτσάρισμα όχι ώς αφορά τον τρόπο επίθεσης (καλά κάναμε και βαρούσαμε τρίποντα αφου μας τα έδιναν) αλλά όσον αφορά το ροτέισον.
Ξαναλέω ότι αν ο Παναθηναικός παίξει με συγκέντρωση την άμυνα που ξέρει μπορεί να κερδίσει τον οποιονδήποτε. Και εννοείτε την Μακάμπι είτε το Τελ Αβίβ είτε στη... Γάζα.
ALdaperan
Σήμερα μας δείχνει και η ερτHD wink.gif
rchos
QUOTE(ALdaperan @ Mar 27 2012, 09:25 ) *
Σήμερα μας δείχνει και η ερτHD wink.gif


ωραιο νεο.
ολη τη χρονια στα εκτος εδρας παιχνιδια των ελληνικων ομαδων εχουμε ελπιδες για HD στα εντος δεν αντεχει η τσεπη της ερτ.
str
QUOTE(ALdaperan @ Mar 27 2012, 09:25 ) *
Σήμερα μας δείχνει και η ερτHD wink.gif

ευτυχως..θελω να δω αν η εναλλαγη των pixel θα προλαβαινει την αμυντικη σπιρταδα του σαρας η θα θολωνει η εικονα απο την ταχυτητα του...
paodynasty
QUOTE(str @ Mar 27 2012, 09:37 ) *
ευτυχως..θελω να δω αν η εναλλαγη των pixel θα προλαβαινει την αμυντικη σπιρταδα του σαρας η θα θολωνει η εικονα απο την ταχυτητα του...



24.gif 24.gif 24.gif
PanosIlio
QUOTE(str @ Mar 27 2012, 09:37 ) *
ευτυχως..θελω να δω αν η εναλλαγη των pixel θα προλαβαινει την αμυντικη σπιρταδα του σαρας η θα θολωνει η εικονα απο την ταχυτητα του...


Δεν φτάνει μόνο να είναι HD η εικόνα, θα πρέπει και η συχνότητας της τηλεόρασης να είναι τουλάχιστον 200Hz, μη σου πω 300Hz tongue.gif

Πάντως περιμένω να δω κλειστό παιχνίδι και περιμένω να δω την αντίδραση του ΠΑΟ.

Πεποίθηση μου είναι πως η σειρά θα τελειώσει με σκορ 3-1 και όποιος κερδίσει σήμερα θα περάσει, το 3ο παιχνίδι όταν μια σειρά είναι 1-1 σε format 2-2-1, είναι πολύ σημαντικό, σήμερα θα φανεί αν το μυαλό και η εμπειρία του ΠΑΟ (που είναι αδιαμφισβήτητα σε πολύ υψηλά επίπεδα) μπορεί να κερδίσει την έδρα της Μακάμπι και παράλληλα μια Μακάμπι πιο αθλητική (overall μιλάω τώρα), με ταλέντο και περισσότερη ενέργεια.

Ο αντίλογος φυσικά σε αυτό είναι πως ο ΠΑΟ ακριβώς επειδή έχει αυτή την εμπειρία και το πνεύμα του πρωταθλητή ακόμα και να χάσει σήμερα μπορεί να κερδίσει την Πέμπτη και να γυρίσει στην Αθήνα για ένα παιχνίδι τελικό.

Πάντως το αποψινό παιχνίδι πιστεύω θα είναι συναρπαστικό.
j.browning
προβλεπω οτι σημερα θα παρουμε το παιχνιδι σχετικα ευκολα.
Γιατι ως ομαδα εχουμε περισσοτερο ταλεντο και εμπειρια.προχτες ελειψε η συγκεντρωση και η διαθεση για αμυνα.πραγματα τα οποια τα ειχαμε στο πρωτο ματς που τους διαλυσαμε.λογω εδρας σημερα δεν θα τους διαλυσουμε αλλα θα το παρουμε το ματς.
Air Kef
Ξεκινάει πολλά υποσχόμενη μπασκετική βδομάδα, ελπίζω ΠΑΟ και Μακάμπι να συνεχίσουν στο πνεύμα που μας άφησαν την Πέμπτη και να μην καθαρίσει κανένα ματς εύκολα για κανέναν, κοινώς, ελπιζω να μας δώσουν 2 ακόμα ματς-Τοπ 8-κλασσικούρες!
priest
το πιο κρισιμο φετινο ματς ειναι το σημερινο...αν νικησουμε θα την παρουμε δυσκολα η ευκολα την προκριση!το χειροτερο σεναριο θα ηταν να τα διναμε ολα σημερα και να χαναμε...δεν νομιζω να μπορει ο παο και συγκεκριμενα καποιοι παικτες λογω ηλικιας να παιξουν 2 συνεχομενα ματς με την ιδια ενεργεια ...η ηττα στο οακα δεν ηταν θεμα διαθεσης αλλα ελλειψης ενεργειας...

50-50 το ματς και μακαρι στο τελος να την παρουμε την νικη...
Igor
Για μένα ο ΠΑΟ πρεπει να φορτώσει γρηγορα με φαουλ τον Σοφο και τον Οχαγιον.. Ο Οχαγιον ειναι ισως ο καλυτερος περιφερειακος αμυντικός της Μακαμπι.

http://www.youtube.com/watch?v=Ypy1WDU69rM

Πρέπει ο Διαμαντίδης ή ο Σατο να τον ποστάρουν. Δεν πιστευω οτι μπορει να τον αντιμετωπίσει ο Ισραηλινός. Χωρίς τον Οχαγιόν θα πρέπει να πάρει μεγάλο χρόνο συμμετοχής ο Παπαλουκάς και ο Μάλετ. Ο πρώτος είναι αρκετά μεγάλος για να καταφέρει να προσφέρει σε μεγάλο χρονικό διάστημα, ενώ ο Μάλετ για μένα είναι παίχτης απο το κατώτερο ράφι. Γενικότερα η Μακαμπί έχει μικρό rotation στα γκαρντ. Αμα βγάλει έξω Λανγκφορντ, Οχαγιόν μετά οι Παπαλουκάς, Μάλετ και Μπουρστειν δεν ειναι για πολλα...


Επίσης πρέπει με Καλάθη και Λόγκαν να χτυπήσει πάνω στον Σχορτσιανίτη, είτε σκοράροντας με ντραιβ ή παίρνοντας του φαουλ στα πλάγια βήματα.

Χωρίς τον Σχορτσιανίτη μέσα ο Παναθηναικός πρέπει να δώσει την μπάλα στον Βουγιούκα να ποσταρει Χέντριξ και Τζειμς που για μένα δεν μπορούνε να τον σταματήσουνε.

Γενικότερα ο Παναθηναικός πέρα απο τον Σχορτσιανίτη έχει πλεονέκτημα ύψους και δύναμης σε όλες τις θέσεις, και άμα παίξει μυαλωμένα και το εκμεταλλευτεί πιστεύω θα φύγει νικητής σήμερα.
Igor
Για μένα ο ΠΑΟ πρεπει να φορτώσει γρηγορα με φαουλ τον Σοφο και τον Οχαγιον.. Ο Οχαγιον ειναι ισως ο καλυτερος περιφερειακος αμυντικός της Μακαμπι.

http://www.youtube.com/watch?v=Ypy1WDU69rM

Πρέπει ο Διαμαντίδης ή ο Σατο να τον ποστάρουν. Δεν πιστευω οτι μπορει να τον αντιμετωπίσει ο Ισραηλινός. Χωρίς τον Οχαγιόν θα πρέπει να πάρει μεγάλο χρόνο συμμετοχής ο Παπαλουκάς και ο Μάλετ. Ο πρώτος είναι αρκετά μεγάλος για να καταφέρει να προσφέρει σε μεγάλο χρονικό διάστημα, ενώ ο Μάλετ για μένα είναι παίχτης απο το κατώτερο ράφι. Γενικότερα η Μακαμπί έχει μικρό rotation στα γκαρντ. Αμα βγάλει έξω Λανγκφορντ, Οχαγιόν μετά οι Παπαλουκάς, Μάλετ και Μπουρστειν δεν ειναι για πολλα...


Επίσης πρέπει με Καλάθη και Λόγκαν να χτυπήσει πάνω στον Σχορτσιανίτη, είτε σκοράροντας με ντραιβ ή παίρνοντας του φαουλ στα πλάγια βήματα.

Χωρίς τον Σχορτσιανίτη μέσα ο Παναθηναικός πρέπει να δώσει την μπάλα στον Βουγιούκα να ποσταρει Χέντριξ και Τζειμς που για μένα δεν μπορούνε να τον σταματήσουνε.

Γενικότερα ο Παναθηναικός πέρα απο τον Σχορτσιανίτη έχει πλεονέκτημα ύψους και δύναμης σε όλες τις θέσεις, και άμα παίξει μυαλωμένα και το εκμεταλλευτεί πιστεύω θα φύγει νικητής σήμερα.
Igor
Για μένα ο ΠΑΟ πρεπει να φορτώσει γρηγορα με φαουλ τον Σοφο και τον Οχαγιον.. Ο Οχαγιον ειναι ισως ο καλυτερος περιφερειακος αμυντικός της Μακαμπι.

http://www.youtube.com/watch?v=Ypy1WDU69rM

Πρέπει ο Διαμαντίδης ή ο Σατο να τον ποστάρουν. Δεν πιστευω οτι μπορει να τον αντιμετωπίσει ο Ισραηλινός. Χωρίς τον Οχαγιόν θα πρέπει να πάρει μεγάλο χρόνο συμμετοχής ο Παπαλουκάς και ο Μάλετ. Ο πρώτος είναι αρκετά μεγάλος για να καταφέρει να προσφέρει σε μεγάλο χρονικό διάστημα, ενώ ο Μάλετ για μένα είναι παίχτης απο το κατώτερο ράφι. Γενικότερα η Μακαμπί έχει μικρό rotation στα γκαρντ. Αμα βγάλει έξω Λανγκφορντ, Οχαγιόν μετά οι Παπαλουκάς, Μάλετ και Μπουρστειν δεν ειναι για πολλα...


Επίσης πρέπει με Καλάθη και Λόγκαν να χτυπήσει πάνω στον Σχορτσιανίτη, είτε σκοράροντας με ντραιβ ή παίρνοντας του φαουλ στα πλάγια βήματα.

Χωρίς τον Σχορτσιανίτη μέσα ο Παναθηναικός πρέπει να δώσει την μπάλα στον Βουγιούκα να ποσταρει Χέντριξ και Τζειμς που για μένα δεν μπορούνε να τον σταματήσουνε.

Γενικότερα ο Παναθηναικός πέρα απο τον Σχορτσιανίτη έχει πλεονέκτημα ύψους και δύναμης σε όλες τις θέσεις, και άμα παίξει μυαλωμένα και το εκμεταλλευτεί πιστεύω θα φύγει νικητής σήμερα.
j.browning
QUOTE (priest @ Mar 27 2012, 15:26 ) *
το πιο κρισιμο φετινο ματς ειναι το σημερινο...αν νικησουμε θα την παρουμε δυσκολα η ευκολα την προκριση!το χειροτερο σεναριο θα ηταν να τα διναμε ολα σημερα και να χαναμε...δεν νομιζω να μπορει ο παο και συγκεκριμενα καποιοι παικτες λογω ηλικιας να παιξουν 2 συνεχομενα ματς με την ιδια ενεργεια ...η ηττα στο οακα δεν ηταν θεμα διαθεσης αλλα ελλειψης ενεργειας...

50-50 το ματς και μακαρι στο τελος να την παρουμε την νικη...

στην ελειψη ενεργειας λογω κουρασης στα πρωτα λεπτα μπορεις να ανταπεξελθεις και περνοντας η ωρα κουραζεσε και δεν μπορεις.οταν ο λογος ομως ειναι η διαθεση δεν παιζεις απο την αρχη.και προχτες δεν παιζαμε αμυνα ουτε στην αρχη.

Δεν μπορω να δεχτω οτι ειναι κουρασμενη μια ομαδα με τοσο μεγαλο ροτεσιον.τι να πουνε και οι αλλοι στις αλλες ομαδες που παιζουν σχεδον 40 λεπτα σε καθε παιχνιδι?
j-kidd13
Συμφωνω με priest...Ο Παναθηναικος αν κανει μια νικη στο Ισραηλ θα περασει στην επομενη φαση ευκολα η δυσκολα.
Δεν ηερω αν ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξος,αλλα επειση εχω εμπιστοσυνη στην ομαδα και τον Ζοτς στα δυσκολα,περισσοτερο απο οτι στα ευκολα,πιστευω πως δεν θα ειναι εκπληξη το να παρουμε και τα 2 παιχνιδια στο Ισραηλ.
bbplayer
Sχετικά με τον Λόγκαν, εγώ δε νομίζω να παίξει ρόλο στο σημερινό ματς. Ίσως μόνο εάν η εξέλιξη του παιχνιδιού μας επιτρέψει να τρέξουμε. Πιθανόν να είμαι επηρεασμένος επειδή δεν τον χωνεύω αλλά δεν περιμένω κάτι από αυτόν σήμερα
paodynasty
QUOTE(bbplayer @ Mar 27 2012, 20:12 ) *
Sχετικά με τον Λόγκαν, εγώ δε νομίζω να παίξει ρόλο στο σημερινό ματς. Ίσως μόνο εάν η εξέλιξη του παιχνιδιού μας επιτρέψει να τρέξουμε. Πιθανόν να είμαι επηρεασμένος επειδή δεν τον χωνεύω αλλά δεν περιμένω κάτι από αυτόν σήμερα


Eγώ πάλι πιστεύω πως είναι παίκτης με πολλές δυνατότητες κάτι που προκύπτει και από το χρόνο που του δίνει ο Ομπράντοβιτς.
Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι θα πάει και καλά. Κι εγώ θα πόνταρα περισσότερα στους Μήτσο Σάρας στα γκαρντς που έχουν φάει με το κουτάλι τα δύσκολα.

Ερωτηματικά είναι επίσης ο Νικ και ο Πέρπε

Πάντως σίγουρα η νίκη δεν εξαρτάται από το Λόγκαν, (γνώμη μου πάντα), γιατί υπάρχει διαφορά δυναμικότητας αλλά και κλάσης μεταξύ των 2 ομάδων που πιστεύω ότι φάνηκε στα 2 πρώτα παιχνίδια στο σύνολό τους και θα φανεί και στα υπόλοιπα
Nuntius
Καλή επιτυχία πάντως smile.gif
bbplayer
Exei άλλος κανείς υστερηση εικόνας ?
paodynasty
QUOTE(bbplayer @ Mar 27 2012, 20:52 ) *
Exei άλλος κανείς υστερηση εικόνας ?


ναιιιιι
gmalamos
mute
rchos
το φτιαχνουν σιγα σιγα
bbplayer
πολύ σπαστικό ρε γμτ!
sacarame
QUOTE(bbplayer @ Mar 27 2012, 21:52 ) *
Exei άλλος κανείς υστερηση εικόνας ?



Ολοι μας.Αλλά είναι τόσο (περι)γραφικός ο Χάτζη που είναι σαν να έχουμε ήχο και εικόνα σε πλήρη αρμονία smiley.gif
bbplayer
laugh.gif laugh.gif


Πολύ σφυρίζουν και δε θα μας αφήσουν να δούμε λίγο μπασκετ
rchos
εχει τρελο γελιο ο τροπος που προσπαθουν να καθυστερησουν τον ηχο. smiley.gif
gmalamos
γιατι μας ξενερωνουνε ρε π...
ALdaperan
ο ήχος έρχεται πιο γρήγορα απο την εικόνα :@
bbplayer
ενταξει, το έχουμε κακοποιήσει το άθλημα και αμυντικά και επιθετικά. 5 πόντους και τελειώνει η 1η περίοδος. Το έχουν κρύψει το καλάθι τους οι Ισραηλινοί και στην άμυνά μας κάνουν ότι θέλουν

Τον έχει κάνει γιο γιο ο Σόφο τον Βουγιούκα
gmalamos
Ασχημη εικονα της ομαδας,χατζη,καθυστερηση εικονας!Τελεια...
Magnus92
Τι γκρινιαζετε ρε;;; Αφου ειναι HD ....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.