Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Game of Thrones
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
baskethood

To Game of Thrones ειναι μια σειρα του HBO(Band of brothers,Pacific,Sex and the sity,True Blood) βασισμενη σε 4 βιβλια(προς το παρον) του συγγραφεα George R. R. Martin.
Προκειται για μια σειρα που πραγματευεται τις μαχες μεταξυ επτα οικογενειων για τη μυθικη γη του Westeros,κατα τη διαρκεια του μεσαιωνα.
Περισσοτερες πληροφοριες για την υποθεση εδω

Ενα απο τα πολλα trailer της σειρας


Οι εκπληκτικοι τιτλοι αρχης


Δυο πολιτιμες εικονες για την κατανοηση των προσωπων και των οικογενειων εδω και εδω

ΥΓ.Τα λινκ ισως για καποιους να αποτελουν spoilers,οποτε ας μην τα ανοιξουν.
bballbill
Thanks man. Το μυθιστόρημα είναι απλά καταπληκτικό. Κολλάς μαζί του. Έχω διαβάσει τα 3 πρώτα βιβλία. Ελπίζω κάτι ανάλογο να είναι κι η σειρά.

Οι δικές σου εντυπώσεις μέχρι στιγμής?
baskethood
QUOTE (bballbill @ Jun 2 2011, 15:13 ) *
Thanks man. Το μυθιστόρημα είναι απλά καταπληκτικό. Κολλάς μαζί του. Έχω διαβάσει τα 3 πρώτα βιβλία. Ελπίζω κάτι ανάλογο να είναι κι η σειρά.

Οι δικές σου εντυπώσεις μέχρι στιγμής?

Ειμαι εντυπωσιασμενος με την πλοκη,τις ερμηνειες και την καλοστημενη παραγωγη.
Εχω να "κολλησω" τοσο με σειρα απο το LOST.
Εσυ που εχεις διαβασει τα βιβλια,σιγουρα,θα ξερεις καποια πραγματα παραπανω.
Εγω,τουλαχιστον,δεν εχω διαθεση να τα διαβασω,μου αρκει η καθημερινη προσμονη του καθε επεισοδιου!!!
SoKRaM
Ωραιες ερμηνειες, καλο σεναριο, πολυ καλη σκηνοθεσια , τοποθεσιες που σε αφηνουν αφωνο και πλοκη στα βασιλικα δρωμενα που σε κανει να τρως τα νυχια σου. Κατι σαν τον Αρχοντα αλλα σε σειρα ... Περιμενουμε πως και πως τη Δευτερα να δουμε το 8ο επεισοδιο...
Xaroumenos loukoumas
Πόρωση είναι, τι να λέμε τώρα.
Φανταστικό!
Και με πολύ γρήγορη πλοκή! Κολλάς άσχημα!
SG3ptshooter
To χω στα πιθανά για καλοκαίρι, αλλά μετά από αυτό που έγραψε ο Baskethood..
QUOTE(baskethood @ Jun 2 2011, 14:56 ) *
To Game of Thrones ειναι μια σειρα του HBO(Band of brothers,Pacific,Sex and the sity,True Blood)

δηλαδή που έβαλε στην ίδια πρόταση τα δύο αριστουργήματα του δευτέρου Παγκοσμίου Πολέμου με τα δύο πιο βλαμμένα έργα στην ιστορία, δεν ξέρω αν αντιστοιχεί ποιοτικά στα δύο πρώτα ή στα δύο δεύτερα.. 39.gif
baskethood
QUOTE (SG3ptshooter @ Jun 2 2011, 18:13 ) *
To χω στα πιθανά για καλοκαίρι, αλλά μετά από αυτό που έγραψε ο Baskethood..

δηλαδή που έβαλε στην ίδια πρόταση τα δύο αριστουργήματα του δευτέρου Παγκοσμίου Πολέμου με τα δύο πιο βλαμμένα έργα στην ιστορία, δεν ξέρω αν αντιστοιχεί ποιοτικά στα δύο πρώτα ή στα δύο δεύτερα.. 39.gif

Ειμαι και γω φαν των δυο σειρων του Τομ Χανκς,απλα υπεροχες!!
Αλλα επρεπε εστω και τυπικα να γραψω και τα αλλα.
Μια δοκιμη θα σε πεισει για το που ανηκει η σειρα wink.gif
SoKRaM
Και το Youtube Channel για βιντεακια και οτι αλλο θελετε. Εχει και συνεντευξεις απο τους πρωταγωνιστες. Προσοχη υπαρχουν Spoilers αν δεν εχετε δει τη σειρα μεχρι τωρα.
SG3ptshooter
QUOTE(baskethood @ Jun 2 2011, 20:26 ) *
Αλλα επρεπε εστω και τυπικα να γραψω και τα αλλα.

OZ, The Wire, Deadwood, Rome, The Sopranos, Boardwalk Empire, Carnivale, Six feet Under κι όσα άλλα δεν ξέρω που κι αυτά θα ταν καλύτερα από τη γνωστή γιαγιάκα θα μπορούσαν να με είχαν τρομάξει λιγότερο..
baskethood
QUOTE (SG3ptshooter @ Jun 2 2011, 21:49 ) *
OZ, The Wire, Deadwood, Rome, The Sopranos, Boardwalk Empire, Carnivale, Six feet Under κι όσα άλλα δεν ξέρω που κι αυτά θα ταν καλύτερα από τη γνωστή γιαγιάκα θα μπορούσαν να με είχαν τρομάξει λιγότερο..

Δεν εχω δει ουτε λεπτο απο Sex and the city και True Blood,οποτε για να το λες εσυ ....κατι θα ξερεις tongue.gif
SG3ptshooter
QUOTE(baskethood @ Jun 2 2011, 21:55 ) *
Δεν εχω δει ουτε λεπτο απο Sex and the city και True Blood,οποτε για να το λες εσυ ....κατι θα ξερεις tongue.gif

μένω χρόνια με την αδερφή μου μέχρι να δει 3 φορές το καθένα στο λάπτοπ μου ( angry_red.gif ) τα είχα μάθει κι εγώ απέξω...

Τrue Blood είδα τα δύο πρώτα επεισόδια από περιέργεια επειδή πρωταγωνιστούσε η Paquin κι επειδή ήταν από το ΗΒΟ. Αλλά @@, για να το θέσω ευγενικά.


Ενιγουέι από τα τρέιλερ φαίνεται ενδιαφέρον εδώ το δικό σας και μ' αρέσει κι ο πρωταγωνιστής αλλά θα αναμείνει ακόμα.
oti-nane
To Βιβλίο τι λέει?

(1000 λέξεις = φαντασία = 50000 εικόνες)
SoKRaM
Μολις τελειωσα το 8ο επεισοδιο. Πολυ μπλεκει η κατασταση και αρχιζει να μου αρεσει ολο και περισσοτερο. Θα γινει μεγαλη σφαγη.
rchos
QUOTE(SoKRaM @ Jun 6 2011, 23:19 ) *
Μολις τελειωσα το 8ο επεισοδιο. Πολυ μπλεκει η κατασταση και αρχιζει να μου αρεσει ολο και περισσοτερο. Θα γινει μεγαλη σφαγη.


το εχω κατεβασει μα δεν προκαμα σημερα.
αυριο θα γινει η προβολη με ολες τις επισημοτητες... smiley.gif
SoKRaM
QUOTE(rchos @ Jun 6 2011, 23:22 ) *
το εχω κατεβασει μα δεν προκαμα σημερα.
αυριο θα γινει η προβολη με ολες τις επισημοτητες... smiley.gif


Καλη τυχη. Εγω ειχα βαλει το πρωτο επεισοδιο να το δω to απογευμα της Πεμπτης του δευτερου τελικου ΝΒΑ και μπορω να σου πω οτι ειχα κανονισει να βγω εξω. Οχι μονο δε βγηκα αλλα ευτυχως που το 7ο επεισοδιο τελειωσε στις 3:45 και ειδα στα καπακια τον αγωνα.


Ειναι απο τις σειρες που δε σου παρατεινουν την αγωνια για κατι οπως πολλες αλλες και τα επεισοδια ειναι γεματα.
baskethood
Μολις το ειδα και εγω.
Η πλοκη,για ακομα μια φορα,εξελιχθηκε γρηγορα.
Ηταν ενα μεταβατικο επεισοδιο, το season finale πλησιαζει.Με ποιον θα επιλεξει αραγε να πολεμησει ο υιος Σταρκ?
Και,γιατι επιλεγει να υπερασπιστει τη γεφυρα και διωχνει τον ανιχνευτη?
SoKRaM
QUOTE(baskethood @ Jun 7 2011, 11:12 ) *
Με ποιον θα επιλεξει αραγε να πολεμησει ο υιος Σταρκ?
Και,γιατι επιλεγει να υπερασπιστει τη γεφυρα και διωχνει τον ανιχνευτη?



Με ποιον θα πολεμησει δε ξερω αλλα το οτι αφησε τον ανιχνευτη να φυγει θα αποτελεσει κλειδι στη μαχη του. Μαλλον για να δειξει στους Λαννιστερ οτι δε φοβαται ή οι Λαννιστερ να νομιζουν οτι αφου τον αφησε να φυγει μετρωντας 20.000 μαζι του ισως νομιζουν οτι εχει παραπανω και να τον φοβηθουν. Θα δειξει.
rchos
spoiler alert βλεπω φουλ...

το ειδα και εγω το 8.
χαμος στο ισωμα ετοιμαζεται να γινει...

ειναι πολλα τα ερωτηματα βασικα ακομη που πρεπει να απαντηθουν.

παντως οντως το τελυταιο επεισοδειο πιθανολογο θα ειναι επικο...
Flash
Αν λέγατε ότι γίνεται χαμός στο 8 δείτε το 9. Το τέλος ειδικά σε αφήνει μ@@@@@α...

Και περιμένουμε το (αν δεν κάνω λάθος) δίωρο φινάλε σε μια βδομάδα.
baskethood
Μολις τωρα ξεκιναω την παρακολουθηση,τα ξαναλεμε σε μια ωρα 39.gif
baskethood
Συγκλονιστικο το τελος,οπως λεει και ο Φλας,αλλα για να ειμαι ειλικρινης κατι τετοιο στιφογυριζε στο μυαλο μου.
Απιστευτη η σκηνοθεσια στις τελευταιες σκηνες!!!
Ατιμε Τζοφρυ,θα το πληρωσεις αυτο.....
rchos
εγω παντως με την τελευταια σκηνη εμεινα λιγο μπιπ...

δημητρουλα;
τι εγινε ρε παιδια;
PanosIlio
Είδατε και το 9 ρε σεις? Τι αχόρταγοι που είστε.

Το 10 επεισόδιο θα είναι 2ωρο? αποθέωση. Είναι ίσως η καλύτερη σειρά που έχω δει ποτέ, θα ήθελα να δω και 2η σαιζόν για να το αποφασίσω. Πάντως από πλοκή και το 2ο βιβλίο δεν πάει καθόλου μα καθόλου πίσω (όχι δεν τα έχω διαβάσει απλά έχω διαβάσει περιλήψεις tongue.gif )
baskethood
QUOTE (PanosIlio @ Jun 14 2011, 09:28 ) *
Είδατε και το 9 ρε σεις? Τι αχόρταγοι που είστε.

Το 10 επεισόδιο θα είναι 2ωρο? αποθέωση. Είναι ίσως η καλύτερη σειρά που έχω δει ποτέ, θα ήθελα να δω και 2η σαιζόν για να το αποφασίσω. Πάντως από πλοκή και το 2ο βιβλίο δεν πάει καθόλου μα καθόλου πίσω (όχι δεν τα έχω διαβάσει απλά έχω διαβάσει περιλήψεις tongue.gif )

Αχορταγοι?
Μια βδομαδα περιμενουμε για το καθε επεισοδιο,τι να κανουμε δηλαδη? biggrin.gif
Το τελευταιο επεισοδιο θα να πραγματι διωρο,και αναμενεται ΕΠΙΚΟ τελος. ohmy.gif
Flash
QUOTE(rchos @ Jun 13 2011, 18:42 ) *
δημητρουλα;
τι εγινε ρε παιδια;


Δεν μπορείς να φανταστείς πόση ώρα μου πήρε να θυμηθώ τι εννοούσες smiley.gif

Είμαι απαράδεκτος...
rchos
QUOTE(Flash @ Jun 14 2011, 13:12 ) *
Δεν μπορείς να φανταστείς πόση ώρα μου πήρε να θυμηθώ τι εννοούσες smiley.gif

Είμαι απαράδεκτος...


χαχα
εισαι οντως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ...

και για να συνεχισουμε στο ιδιο επιπεδο νομιζω οτι με το game of thrones εχουμε βρει την παπαρηγα την καλη! tongue.gif
SoKRaM
Ουατ δα φακ εγινε στο τελος? Περιμενα καποιος-κατι να πεταχτει απο μια γωνια και να μη συμβει και ομως συνεβη. Ή μηπως οχι?
rchos
QUOTE(SoKRaM @ Jun 17 2011, 20:45 ) *
Ουατ δα φακ εγινε στο τελος? Περιμενα καποιος-κατι να πεταχτει απο μια γωνια και να μη συμβει και ομως συνεβη. Ή μηπως οχι?


ακριβως οπως το πες το σκεφτομαστε ολοι υποθετω...
η μηπως οχι λεμε ολοι...
SoKRaM
QUOTE(rchos @ Jun 17 2011, 20:53 ) *
ακριβως οπως το πες το σκεφτομαστε ολοι υποθετω...
η μηπως οχι λεμε ολοι...


Ε μα δε γινεται... αφου ειναι ο .... ή μηπως γινεται? και ποιος θα ειναι Ο? Λες να ειναι τοσο θεουληδες να σκοτωσουν τον πρωταγωνιστη ? Πρεπει να τα εχεις μεγαλα για να κανεις κατι τετοιο.
Flash
QUOTE(SoKRaM @ Jun 17 2011, 20:28 ) *
Ε μα δε γινεται... αφου ειναι ο .... ή μηπως γινεται? και ποιος θα ειναι Ο? Λες να ειναι τοσο θεουληδες να σκοτωσουν τον πρωταγωνιστη ? Πρεπει να τα εχεις μεγαλα για να κανεις κατι τετοιο.



Εεε, βασισμένο σε βιβλίο είναι οπότε... trust me...γίνεται tongue.gif
rchos
QUOTE(Flash @ Jun 18 2011, 03:23 ) *
Εεε, βασισμένο σε βιβλίο είναι οπότε... trust me...γίνεται tongue.gif


οντως αυτο με κανει και μενα να λεω οτι μπορει και να γινεται.

παντως ενα πραγμα με κραταει εμενα.
η σιγουρια του τυπου που επιασε τη μικρη οταν αυτη ετρεχε προς τον πατερα της.


edit:εχεις διαβασει το βιβλιο φλας και ξερεις τι εχει γινει?
baskethood
QUOTE (rchos @ Jun 18 2011, 10:08 ) *
οντως αυτο με κανει και μενα να λεω οτι μπορει και να γινεται.

παντως ενα πραγμα με κραταει εμενα.
η σιγουρια του τυπου που επιασε τη μικρη οταν αυτη ετρεχε προς τον πατερα της.

Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι μπορει να μην εγινε ?
Γιατι εγω οπως παρουσιαστηκε η σκηνη το θεωρησα δεδομενο.
Τα βιβλια,βεβαια,δεν εχω ιδεα τι λενε.
rchos
QUOTE(baskethood @ Jun 18 2011, 10:13 ) *
Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι μπορει να μην εγινε ?
Γιατι εγω οπως παρουσιαστηκε η σκηνη το θεωρησα δεδομενο.
Τα βιβλια,βεβαια,δεν εχω ιδεα τι λενε.


δεν ξερω τι να πιστεψω.
αν δεν μιλαγαμε για σειρα βιβλιων θα ημουν σιγουρος οτι δεν εγινε τελικα.αλλα επειδη μιλαμε για βιβλια δεν ξερω να παρω θεση.
επισης το σιδερενιο ματσουκι επεσε πολυ χαμηλα στην τελευταια σκηνη αλλα αυτο μπορει και να εχει γινει επιτηδες.
θα δειξει.οτι και να εγινε παντως μετα την δευτερα θα περιμενουμε 1 χρονο με αγωνια για την συνεχεια!χαχα
baskethood
QUOTE (rchos @ Jun 18 2011, 11:01 ) *
δεν ξερω τι να πιστεψω.
αν δεν μιλαγαμε για σειρα βιβλιων θα ημουν σιγουρος οτι δεν εγινε τελικα.αλλα επειδη μιλαμε για βιβλια δεν ξερω να παρω θεση.
επισης το σιδερενιο ματσουκι επεσε πολυ χαμηλα στην τελευταια σκηνη αλλα αυτο μπορει και να εχει γινει επιτηδες.
θα δειξει.οτι και να εγινε παντως μετα την δευτερα θα περιμενουμε 1 χρονο με αγωνια για την συνεχεια!χαχα

Το χειροτερο ειναι οτι το διωρο επεισοδιο θα διακοπει σε καμμια αντιστοιχη σκηνη,με πολυ αγωνια και μυστηριο,και αντε μετα να περιμενουμε ενα χρονο και να μαθουμε την απαντηση. sad.gif
rchos
QUOTE(baskethood @ Jun 18 2011, 11:16 ) *
Το χειροτερο ειναι οτι το διωρο επεισοδιο θα διακοπει σε καμμια αντιστοιχη σκηνη,με πολυ αγωνια και μυστηριο,και αντε μετα να περιμενουμε ενα χρονο και να μαθουμε την απαντηση. sad.gif


δεν αντεξα και εψαξα!χαχαχα
βασικα κυριως ηθελα να δω αν η πρωτη σαιζον ειναι το πρωτο βιβλιο καθαρα η αν παιρνει και απο επομενα βιβλια.
ειναι το πρωτο βιβλιο.αρα εν δυναμει και αν πανε καλα τα πραγματα εχουμε αλλες 6 σαιζον μετα.
δυσκολο το βλεπω αυτο φυσικα με την τωρινη τηλεθεαση.πρεπει να αναιβουν τα νουμερα για να συνεχιστει τοσο πολυ.εκτος αν αργοτερα ενωσουν δυο βιβλια σε μια σαιζον.
παντως η δευτερη σαιζον θα ειναι το δευτερο βιβλιο.

οσο για τον νεντ δεν λεω τι διαβασα.χαχαχα
baskethood
QUOTE (rchos @ Jun 18 2011, 11:25 ) *
δεν αντεξα και εψαξα!χαχαχα
βασικα κυριως ηθελα να δω αν η πρωτη σαιζον ειναι το πρωτο βιβλιο καθαρα η αν παιρνει και απο επομενα βιβλια.
ειναι το πρωτο βιβλιο.αρα εν δυναμει και αν πανε καλα τα πραγματα εχουμε αλλες 6 σαιζον μετα.
δυσκολο το βλεπω αυτο φυσικα με την τωρινη τηλεθεαση.πρεπει να αναιβουν τα νουμερα για να συνεχιστει τοσο πολυ.εκτος αν αργοτερα ενωσουν δυο βιβλια σε μια σαιζον.
παντως η δευτερη σαιζον θα ειναι το δευτερο βιβλιο.

οσο για τον νεντ δεν λεω τι διαβασα.χαχαχα

Ευελπιστω οτι η τηλεθεαση θα ανεβει,ειδικοτερα οτι τη δευτερη χρονια θα ειναι πολυ ανεβασμενη.
Σε βλεπω σε λιγο καιρο να τα μαθαινεις ολα και να παρατας την σειρα tongue.gif
Δεν μπορεις να κανεις δυο μερες υπομονη? biggrin.gif
rchos
QUOTE(baskethood @ Jun 18 2011, 11:49 ) *
Ευελπιστω οτι η τηλεθεαση θα ανεβει,ειδικοτερα οτι τη δευτερη χρονια θα ειναι πολυ ανεβασμενη.
Σε βλεπω σε λιγο καιρο να τα μαθαινεις ολα και να παρατας την σειρα tongue.gif
Δεν μπορεις να κανεις δυο μερες υπομονη? biggrin.gif


παντως η αληθεια ειναι οτι εκανα ωρα να βγαλω συμπερασμα.
το εχουν παιξει παρα πολυ ωραια οι παραγωγοι και εχουν θολωσει τα νερα για το τι γινεται.
ακομη και σε σημεια που θα επρεπε καθαρα να φαινεται τι εχει συμβει λειπουν πληροφοριες.
τους φανταζομαι να ξαμολιουνται να σβηνουν τα παντα απο το ιντερνετ.

παντως αυτο που εμαθα σιγουρα ειναι ποιος ηταν ο τυπος που επιασε την μικρη στο τελος.γιατι κατι μου θυμιζε αλλα δεν ηξερα τι.
baskethood
QUOTE (rchos @ Jun 18 2011, 12:12 ) *
παντως αυτο που εμαθα σιγουρα ειναι ποιος ηταν ο τυπος που επιασε την μικρη στο τελος.γιατι κατι μου θυμιζε αλλα δεν ηξερα τι.

Τωρα γιατι το κανεις αυτο?
Πρεπει να απομακρυνθω απ τον υπολογιστη γιατι αν μεινω λιγο ακομα θα μπω στον πειρασμο.... rolleyes.gif
morrison
Eνταξει μολις τελειωσα το 9ο επεισοδιο και το μονο που με κραταει απο το να ξαμοληθω στο νετ και να ψαχνω ή να ψαξω για τα βιβλια ειναι οτι κοντευει το 10ο... smile.gif
Θεωρω δεδομενο οτι μολις δω το τελευταιο επεισοδιο θα το κανω βεβαια αλλα θελω να δω και το τελευταιο χωρις σποιλερ.
Δεν ξερω τι λετε αλλα για εμενα μια χαρα εγινε.
Και χωρις να εχω διαβασει λεξη απο τα βιβλια η προβλεψη μου ειναι οτι στο μελλον (επομενες σεζον)κατι θα παιξει με τον Μπραν και θα γινει εκεινος ο ηγετης των Σταρκ.
SoKRaM
Εντωμεταξυ ελεγα σε ενα φιλο (που τον εβαλα στο τρυπακι να δει τη σειρα και ειδα τα επεισοδια σε 2 μερες) ποσο γαματο θα ηταν να τελειωσει η πρωτη σεζον οπως στο Monty Python and the holy grail και η δευτερη σεζον να ειναι σαν το prison break... χαχαχα smiley.gif
rchos
σε μια ωρα φευγω απο δουλεια
το κατεβαζω στο καπακι και το βλεπω στο αμεσως πιο καπακι.

μορισον αυτο που λες για τον μικρο το πιστευω κι εγω.
SoKRaM
εντωμεταξυ και εγω τωρα το κατεβαζω αλλα πρεπει να ειναι μονο το επεισοδιο. 550 mb ειναι... sad.gif
baskethood
QUOTE (SoKRaM @ Jun 20 2011, 15:48 ) *
εντωμεταξυ και εγω τωρα το κατεβαζω αλλα πρεπει να ειναι μονο το επεισοδιο. 550 mb ειναι... sad.gif

Ναι μαλλον,και γω που κατεβαζω τη version στα 720p ειναι 1,13 giga.
Σχεδον κατεβηκε,σε λιγο ξεκιναω rolleyes.gif
Flash
Ναι είναι "μονό" επεισόδιο σε αντίθεση με αυτά που είχα διαβάσει. Το μόνο που θα πω είναι ότι συνολικά ίσως να είναι η καλύτερη σεζόν σειράς που έχω δει ποτέ. Οι εξελίξεις φοβερές και η καταληκτική σκηνή απλά εκπληκτική.

Άντε να περιμένουμε τώρα 8-9 μήνες... rolleyes.gif

ΥΓ: Αν αυτή η σειρά δεν πάει μέχρι τέλους λόγω τηλεθέασης... ε, τι να πω...
morrison
QUOTE(Flash @ Jun 20 2011, 16:13 ) *
Ναι είναι "μονό" επεισόδιο σε αντίθεση με αυτά που είχα διαβάσει. Το μόνο που θα πω είναι ότι συνολικά ίσως να είναι η καλύτερη σεζόν σειράς που έχω δει ποτέ. Οι εξελίξεις φοβερές και η καταληκτική σκηνή απλά εκπληκτική.

Άντε να περιμένουμε τώρα 8-9 μήνες... rolleyes.gif

ΥΓ: Αν αυτή η σειρά δεν πάει μέχρι τέλους λόγω τηλεθέασης... ε, τι να πω...

Δεν παιζει αυτο.Μολις ειδα το τελευταιο επεισοδιο και δεν προκειται να περιμενω 9 μηνες... wink.gif
Το τελος της πρωτης σεζον ειναι το καλυτερο preview της δευτερης.
SoKRaM
Δεν παιζει αυτο. Δεν εγινε τιποτα απο ολα αυτα που περιμενα. Δε θα γινει μαχη? Ουατ δε φακ... εγω περιμενα μαχη... σκοτωμενους... σαν τον αρχοντα ... φακ ...

Ξενερωσα
baskethood
Το τελος ηταν λιγο περιεργο,περιμενα αλλα κατα τη διαρκεια της χρονιας και αλλιως βλεπω να εξελισσονται.
Παντως το τελος αφηνει υποσχεσεις για την επομενη χρονια,τα μετωπα ειναι περισσοτερα πλεον.
SoKRaM
Σιγουρα αλλα δεν ειδαμε ουτε μια μαχουλα ασε που δεν εγινε και κατι το πολυ τρομερο (κατα βασιλειο μερια) ετσι ωστε να σε βαλει σε σκεψεις. Αν δεν ηταν και οι Ντοθρακι με το θανατο του Καλ και τη γεννηση των δρακων θα ηταν μετριοτατο επεισοδιο που δεν αρμοζει σε κλεισιμο σεζον
baskethood
QUOTE (SoKRaM @ Jun 20 2011, 18:07 ) *
Σιγουρα αλλα δεν ειδαμε ουτε μια μαχουλα ασε που δεν εγινε και κατι το πολυ τρομερο (κατα βασιλειο μερια) ετσι ωστε να σε βαλει σε σκεψεις. Αν δεν ηταν και οι Ντοθρακι με το θανατο του Καλ και τη γεννηση των δρακων θα ηταν μετριοτατο επεισοδιο που δεν αρμοζει σε κλεισιμο σεζον

Αυτο που περιμενω με αγωνια ειναι η αποστολη των nightwatch περα απ το τειχος.
Επισης δεν περιμενα τον θανατο του Καλ,και εξοργιστηκα με τη συμπεριφορα του Τζοφρυ.
rchos
μολις το ειδα.
ενταξει το τελος ειναι φουλ παρανοια.

εμενα παντως αυτο που με εκανε ηταν να θελω να διαβασω το δευτερο βιβλιο...

παντως παιδια ειναι παρμενο ολο απο βιβλιο.αν το βιβλιο ετσι τελειωνει ετσι θα τελειωσει και η σαιζον.δεν μπορουν να επεμβουν πανω σε αυτο.


ειναι πολλα τα σημεια που δινουν πολλες υποσχεσεις παντως.
ενα εξ αυτων ειναι και οτι εγινε με τον ρομπ και τους αρχοντες του βορρα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.