Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2009-10 (1ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
g_80
QUOTE(GAK12 @ Dec 16 2009, 15:00 ) *
Εγω ευχομαι koby να βγεις αληθινος κ οντως να τα πατε καλυτερα κ να παραμεινετε στην κατηγορια!!!οσο για αυτα που ξερω τα ξερω απο αυτα που βλεπω κ απο τα χρονια που εχω παιξει μπασκετ κ ιδιως οταν οι ερασιτεχνικες κατηγοριες την 10ετια του 90 ηταν ας το πουμε πιο ανταγωνιστικες!!!χωρις να θελω να υποτιμησω το σημερινο επιπεδο γιατι το μπασκετ εχει αλλαξει παρα πολυ!!!

Μαρεσει που υποστηριζεις το συμπαικτη σου αυτο δειχνει ομαδικο πνευμα αλλα πραγματικα οι παρατηρησεις μου δεν ειχαν σκοπο να θιξουν την αξια του σαν ανθρωπο αλλα σαν ερασιτεχνη μπασκετμπολιστα!!!
χωρις να εχω κατι προσωπικο με τον ανθρωπο κ οσο κ αν καταλαβαινω τον "εθελοντισμο του" να παιξει σαυτη την θεση...θα πρεπει να ξερεις οτι για να αλλαξεις μια θεση μεσα στο γηπεδο κ ιδιως απο γκαρντ σε πλαιη πρεπει να αλλαξεις πολλα παραγματα..... απο τον τροπο που σκεφτεσαι μεχρι τον τροπο που γυμναζεσαι!!!χρειαζεται να αφιερωσεις πολυ χρονο κ μονος σου για να φτασεις στο σημειο να παιζεις κ να το ευχαριστιεσαι!!!οταν ματωνεις να περασεις την σεντρα δεν ευχαριστιεσαι το μπασκετ που παιζεις ουτε εσυ ουτε οι συμπαικτες σου!!
δεν ειναι κακο να παραδεχτεις οτι δεν μπορεις να ανταποκριθεις σε ενα ρολο!!οσο για γκαρντ που ειπες οτι επαιζε η οτι θα μπορουσε να παιζει δεν πιστευω οτι θα ειχε καποια τυχη κ εκει!!εχετε πολυ καλυτερο υλικο απο τον συγκεκριμενο παιχτη σε αυτες τις θεσεις πιστευω!!!

επισης παρατηρησα οτι αρκετοι παικτες απο την ομαδα σου στερουνται εμπειρια κ εικονες δεν πρεπει να ναι πολυς ο καιρος που ασχολουνται με το αθλημα(παντα μιλαμε σε επιπεδο ομαδων κ ακαδημιων που πρωταγωνιστουν σε πρωταθληματα
παιδων - εφηβων η σε καποια εθνικη κατηγορια)κ γι αυτο βεβαια δεν τους κατηγορω.....απλα πρεπει να δουλεψουν τα παιδια πολυ τοσο σε ατομικο επιπεδο οσο κ σε ομαδικο!γιατι οπως γνωριζεις αρκετες ομαδες του ομιλου σου εχουν παικτες στο ροστερ τους απο μεγαλυτερες κατηγοριες!!

για να κανεις το κατι παραπανω παντα απαιτουνται θυσιες τοσο σε ομαδικο οσο κ σε ατομικο επιπεδο!!!απολες τις πλευρες κ των παιχτων κ της διοικησης!!κ ολοι μαζι να ναι ενωμενοι με εναν κοινο στοχο κ σκοπο!!!
π.χ. γυμναστηριο σας παρεχει η ομαδα???ποσες φορες την εβδομαδα κανετε προπονηση??μαζευεστε???υπαρχει καλο κλιμα στην ομαδα??? peace.gif



Η ομαδα παρεχει γυμναστηριο σε ολους τουσ παιχτες ανε3αιρετως. Μερικοι δε οπως εγω εχουμε και προσωπικο γυμναστηριο στο σπιτι οπου περναμε τον ελευθερο χρονο μας. Επισης μασ παρεχεται και personal trainner - διατροφολογος - τζακουζι - σαουνα και 4 κουπονια το μηνα για to ATHENS HILTON SPA.

Oi προπονησεις ειναι σχεδον κα8ημερινες και η συμμετοχη ποικιλει...Αν εχουμε προπονηση στη GRAVA SQ ARENA μαζι με τουσ φροντιστες και το προπονητικο team ειμαστε γυρω στα 20 ατομα....Οταν αναγαζομαστε ομωσ να κανουμε προπονηση στο κλειστο του ΟΑΚΑ πηγαινουμε λιγοτεροι εππειδη ειναι καπως πιο μακρυα...

Τελος το κλιμα στην ομαδα ειναι αριστο...οι παιχτεσ ειναι μονιασμενοι και αγαπημενοι ενω συχνα πηγαινουμε σε νυχτερινα κεντρα διασκεδασης (μπουζουκια στην κα8ομιλουμενη) η και σε κεντρα διασκεδασεως του κολου (κολομπαρα) για περεταιρω συσφη3η σχεσεων...


icon_drunk.gif icon_drunk.gif 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
GAK12
[quote name='g_80' date='Dec 16 2009, 13:48 ' post='368243']
Η ομαδα παρεχει γυμναστηριο σε ολους τουσ παιχτες ανε3αιρετως. Μερικοι δε οπως εγω εχουμε και προσωπικο γυμναστηριο στο σπιτι οπου περναμε τον ελευθερο χρονο μας. Επισης μασ παρεχεται και personal trainner - διατροφολογος - τζακουζι - σαουνα και 4 κουπονια το μηνα για to ATHENS HILTON SPA.

Oi προπονησεις ειναι σχεδον κα8ημερινες και η συμμετοχη ποικιλει...Αν εχουμε προπονηση στη GRAVA SQ ARENA μαζι με τουσ φροντιστες και το προπονητικο team ειμαστε γυρω στα 20 ατομα....Οταν αναγαζομαστε ομωσ να κανουμε προπονηση στο κλειστο του ΟΑΚΑ πηγαινουμε λιγοτεροι εππειδη ειναι καπως πιο μακρυα...

Τελος το κλιμα στην ομαδα ειναι αριστο...οι παιχτεσ ειναι μονιασμενοι και αγαπημενοι ενω συχνα πηγαινουμε σε νυχτερινα κεντρα διασκεδασης (μπουζουκια στην κα8ομιλουμενη) η και σε κεντρα διασκεδασεως του κολου (κολομπαρα) για περεταιρω συσφη3η σχεσεων...


icon_drunk.gif icon_drunk.gif 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
[/quote


68.gif 68.gif 68.gif 68.gif
EAST END
QUOTE(g_80 @ Dec 16 2009, 15:48 ) *
Η ομαδα παρεχει γυμναστηριο σε ολους τουσ παιχτες ανε3αιρετως. Μερικοι δε οπως εγω εχουμε και προσωπικο γυμναστηριο στο σπιτι οπου περναμε τον ελευθερο χρονο μας. Επισης μασ παρεχεται και personal trainner - διατροφολογος - τζακουζι - σαουνα και 4 κουπονια το μηνα για to ATHENS HILTON SPA.

Oi προπονησεις ειναι σχεδον κα8ημερινες και η συμμετοχη ποικιλει...Αν εχουμε προπονηση στη GRAVA SQ ARENA μαζι με τουσ φροντιστες και το προπονητικο team ειμαστε γυρω στα 20 ατομα....Οταν αναγαζομαστε ομωσ να κανουμε προπονηση στο κλειστο του ΟΑΚΑ πηγαινουμε λιγοτεροι εππειδη ειναι καπως πιο μακρυα...

Τελος το κλιμα στην ομαδα ειναι αριστο...οι παιχτεσ ειναι μονιασμενοι και αγαπημενοι ενω συχνα πηγαινουμε σε νυχτερινα κεντρα διασκεδασης (μπουζουκια στην κα8ομιλουμενη) η και σε κεντρα διασκεδασεως του κολου (κολομπαρα) για περεταιρω συσφη3η σχεσεων...


icon_drunk.gif icon_drunk.gif 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

XEXEXEXEXEXEX...σωστόςςςςςς!!!
GAK12
QUOTE(g_80 @ Dec 16 2009, 13:48 ) *
Η ομαδα παρεχει γυμναστηριο σε ολους τουσ παιχτες ανε3αιρετως. Μερικοι δε οπως εγω εχουμε και προσωπικο γυμναστηριο στο σπιτι οπου περναμε τον ελευθερο χρονο μας. Επισης μασ παρεχεται και personal trainner - διατροφολογος - τζακουζι - σαουνα και 4 κουπονια το μηνα για to ATHENS HILTON SPA.

Oi προπονησεις ειναι σχεδον κα8ημερινες και η συμμετοχη ποικιλει...Αν εχουμε προπονηση στη GRAVA SQ ARENA μαζι με τουσ φροντιστες και το προπονητικο team ειμαστε γυρω στα 20 ατομα....Οταν αναγαζομαστε ομωσ να κανουμε προπονηση στο κλειστο του ΟΑΚΑ πηγαινουμε λιγοτεροι εππειδη ειναι καπως πιο μακρυα...

Τελος το κλιμα στην ομαδα ειναι αριστο...οι παιχτεσ ειναι μονιασμενοι και αγαπημενοι ενω συχνα πηγαινουμε σε νυχτερινα κεντρα διασκεδασης (μπουζουκια στην κα8ομιλουμενη) η και σε κεντρα διασκεδασεως του κολου (κολομπαρα) για περεταιρω συσφη3η σχεσεων...


icon_drunk.gif icon_drunk.gif 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif


g 80 για μπασκετ μιλαμε οχι για ομαδα αερομπικ!!!ουτε για bodybuilders!!!ουτε για τις αλανες που μετα το μονακι μαζευονται να φανε κανα βρωμικο!!!μια ομαδα δεν χρειαζεται να κανει ολα οσα εσυ ειρωνευεσαι σαυτη την κατηγορια αλλα να χει μια στοιχειωδη οργανωση!!!
αν τα βαρη στο μπασκετ σου φαινονται γελοια τοτε τι να σου πω......ρε φιλε...αν παιζεις ακομα κοφτο αν δεν παιζεις συνεχισε να παιζεις αυτο που παιζεις καθε μερα......προσεχε μονο μην τυφλωθεις!!!!!!
g_80
QUOTE(GAK12 @ Dec 16 2009, 17:13 ) *
g 80 για μπασκετ μιλαμε οχι για ομαδα αερομπικ!!!ουτε για bodybuilders!!!ουτε για τις αλανες που μετα το μονακι μαζευονται να φανε κανα βρωμικο!!!μια ομαδα δεν χρειαζεται να κανει ολα οσα εσυ ειρωνευεσαι σαυτη την κατηγορια αλλα να χει μια στοιχειωδη οργανωση!!!
αν τα βαρη στο μπασκετ σου φαινονται γελοια τοτε τι να σου πω......ρε φιλε...αν παιζεις ακομα κοφτο αν δεν παιζεις συνεχισε να παιζεις αυτο που παιζεις καθε μερα......προσεχε μονο μην τυφλωθεις!!!!!!


ελα ρε GAK12 χαλαρωσε...καταρχην εχεις πολλα νευρα και με αυτα που γραφεις 8α σου διαγραψουν το ποστ και 8α τα εχεισ γραψει τσαμπα....οποτε κουλαρε...δε σε 3ερω - δε με 3ερεις οποτε μιλα καλυτερα....3ερω πολυ καλα οτι μιλαμε για μπασκετ και 3ερω τι χρειαζεται μια ομαδα για αυτη τη κατηγορια και να εισαι σιγουρος οτι εχουμε ολα οσα χρειαζονται....και για την ιστορια και μονο δε σε ειρωνευτικα απλα η συζυτηση μπηκε σε πολλες λεπτομερειες εσωτερικες που δεν αφορουν το φορουμ.....οποτε δεν ειναι αναγκη ουτε να τσαντιζομαστε ουτε να χαλαμε τισ καρδιεσ μας....
anyway σου ευχομαι καλες γιορτεσ και αν 3αναερ8εισ να δεις πατησια 8α χαρω να τα πουμε κ απο κοντα....καλοπροαιρετη (και μονο) κριτικη ειναι παντα ευπροσδεκτη...αυτα προς το παρον παω ATHENS HILTON SPA με την ομαδα τωρα για χαλαρωμα..... smiley.gif icon_drunk.gif
EAST END
QUOTE(GAK12 @ Dec 16 2009, 15:00 ) *
Εγω ευχομαι koby να βγεις αληθινος κ οντως να τα πατε καλυτερα κ να παραμεινετε στην κατηγορια!!!οσο για αυτα που ξερω τα ξερω απο αυτα που βλεπω κ απο τα χρονια που εχω παιξει μπασκετ κ ιδιως οταν οι ερασιτεχνικες κατηγοριες την 10ετια του 90 ηταν ας το πουμε πιο ανταγωνιστικες!!!χωρις να θελω να υποτιμησω το σημερινο επιπεδο γιατι το μπασκετ εχει αλλαξει παρα πολυ!!!

Μαρεσει που υποστηριζεις το συμπαικτη σου αυτο δειχνει ομαδικο πνευμα αλλα πραγματικα οι παρατηρησεις μου δεν ειχαν σκοπο να θιξουν την αξια του σαν ανθρωπο αλλα σαν ερασιτεχνη μπασκετμπολιστα!!!
χωρις να εχω κατι προσωπικο με τον ανθρωπο κ οσο κ αν καταλαβαινω τον "εθελοντισμο του" να παιξει σαυτη την θεση...θα πρεπει να ξερεις οτι για να αλλαξεις μια θεση μεσα στο γηπεδο κ ιδιως απο γκαρντ σε πλαιη πρεπει να αλλαξεις πολλα παραγματα..... απο τον τροπο που σκεφτεσαι μεχρι τον τροπο που γυμναζεσαι!!!χρειαζεται να αφιερωσεις πολυ χρονο κ μονος σου για να φτασεις στο σημειο να παιζεις κ να το ευχαριστιεσαι!!!οταν ματωνεις να περασεις την σεντρα δεν ευχαριστιεσαι το μπασκετ που παιζεις ουτε εσυ ουτε οι συμπαικτες σου!!
δεν ειναι κακο να παραδεχτεις οτι δεν μπορεις να ανταποκριθεις σε ενα ρολο!!οσο για γκαρντ που ειπες οτι επαιζε η οτι θα μπορουσε να παιζει δεν πιστευω οτι θα ειχε καποια τυχη κ εκει!!εχετε πολυ καλυτερο υλικο απο τον συγκεκριμενο παιχτη σε αυτες τις θεσεις πιστευω!!!

επισης παρατηρησα οτι αρκετοι παικτες απο την ομαδα σου στερουνται εμπειρια κ εικονες δεν πρεπει να ναι πολυς ο καιρος που ασχολουνται με το αθλημα(παντα μιλαμε σε επιπεδο ομαδων κ ακαδημιων που πρωταγωνιστουν σε πρωταθληματα
παιδων - εφηβων η σε καποια εθνικη κατηγορια)κ γι αυτο βεβαια δεν τους κατηγορω.....απλα πρεπει να δουλεψουν τα παιδια πολυ τοσο σε ατομικο επιπεδο οσο κ σε ομαδικο!γιατι οπως γνωριζεις αρκετες ομαδες του ομιλου σου εχουν παικτες στο ροστερ τους απο μεγαλυτερες κατηγοριες!!

για να κανεις το κατι παραπανω παντα απαιτουνται θυσιες τοσο σε ομαδικο οσο κ σε ατομικο επιπεδο!!!απολες τις πλευρες κ των παιχτων κ της διοικησης!!κ ολοι μαζι να ναι ενωμενοι με εναν κοινο στοχο κ σκοπο!!!
π.χ. γυμναστηριο σας παρεχει η ομαδα???ποσες φορες την εβδομαδα κανετε προπονηση??μαζευεστε???υπαρχει καλο κλιμα στην ομαδα??? peace.gif

Δεν θέλω να "μπώ" σαν δικηγόρος που λέμε ,αλλά σαν ένα μέλος του forum,και να σχολιάσω λίγο τον τρόπο (γραφώμενα) του φίλου GAK12.

Φίλε GAK12 :
Λές οτι "ξέρεις" τι λές απο τα χρόνια που έπαιζες και από αυτά που βλέπεις στα γήπεδα της ΕΣΚΑπροφανώς.Το τί βλέπει όμως και ξέρει ο καθένας μας είναι κάπως σχετικό,ειδικά όταν λές οτι ξέρεις τί γινότανε το 1990 αλλα πού;;σε ερασιταχνικό επίπεδο....Τί γινότανε δηλδή;;ήταν καλύτερα τα πράγματα τότε ;;Πόοσεχε τι θα απαντήσεις επειδή υπάρχει και κόσμος που ξέρει επίσης ....
Λές επίσης οτι με τις παρατηρήσεις σου δεν θέλεις να θίξεις το παιδί σαν άνθρωπο αλλά σαν ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ μπασκεμπολίστα.Και ποιός σου δίνει εσένα ρε φίλε το δικαίωμα να κρίνεις ένα ερασιτέχνη που όπως λές και εσύ απλά παίζει;;;Έχεις κάποιο λόγο να λές τέτοια πράγματα δημόσια για ένα παιδί που απλά κάνει το κέφι του στο κάτω κάτω;;;
Το γιατί παίζει ο καθένας σε ΕΣΚΑ επίπεδο και πιο συγκεκριμένα Γ ΕΣΚΑ το ξέρει ο ίδιος καλύτερα από τον καθένα.Καλό είναι λοιπόν οι απέξω να το σέβονται και να αφήνουν την κριτική στους προπονητές τους.Αλλωστε γιατί δέν κάνεις κριτική στον τρόπο που γυμνάζονται τα παιδιά στην Ελλάδα και στο επίπεδο των προπονητών που έχουν και στις γνώσεις που περνάνε στα νέα παιδιά;;;(βλέπε βασικα του μπασκετ).
Παρακάτω λές επίσης για τα υπόλοιπα παιδιά στην ομάδα (περι εμπειρίας -εικόνων).Φίλε όπως λές στην Γ ΕΣΚΑ δύσκολα βρίσκεις τέτοια άτομα και όχι σε αρκετές ομάδες όπως λές....!!!
Και μόνο που προσπαθούν όμως είναι προς τιμή τους.
Αλλά είπαμε...εύκολη κριτική!!!
Επειδή λοιπόν καταλήγεις με ένα "ιδανικό" σωματείο,θέλω να σε ρωτήσω:Στα δικά σου χρόνια που λές είχατε τέτοιες "ανέσεις";;;;Παροχές έστω,σε επίπεδο Γ ΕΣΚΑ;;;;
Ας αφήσουμε τα παιδιά να κάνουν το κέφι τους και ας κοιτάξουμε αλλού τις αιτίες που αφαίθηκε το μπάσκετ σε επίπεδο ΕΣΚΑ .

ΥΓ.:Δέν ξέρω ούτε το παιδί ,ούτε και με ενδιαφέρει επίσης σε ποιά ομάδα παίζει.

Ευχαριστώ για τον χώρο και ελπίζω να μήν κούρασα.

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΥΓΕΙΑ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΤΟ ΚΕΦΙ ΣΑΣ....!!!
ts_10
QUOTE(g_80 @ Dec 16 2009, 17:30 ) *
anyway σου ευχομαι καλες γιορτεσ και αν 3αναερ8εισ να δεις πατησια 8α χαρω να τα πουμε κ απο κοντα....καλοπροαιρετη (και μονο) κριτικη ειναι παντα ευπροσδεκτη...αυτα προς το παρον παω ATHENS HILTON SPA με την ομαδα τωρα για χαλαρωμα..... smiley.gif icon_drunk.gif



Μολις τελειωσεις απο το ATHENS HILTON SPA περνα και απο τη Ροδοπολη να σε κερασουμε λιγο...να δεις εκει χαλαρωμα που θα πεσει... 69.gif
GAK12
QUOTE(EAST END @ Dec 16 2009, 15:31 ) *
Δεν θέλω να "μπώ" σαν δικηγόρος που λέμε ,αλλά σαν ένα μέλος του forum,και να σχολιάσω λίγο τον τρόπο (γραφώμενα) του φίλου GAK12.

Φίλε GAK12 :
Λές οτι "ξέρεις" τι λές απο τα χρόνια που έπαιζες και από αυτά που βλέπεις στα γήπεδα της ΕΣΚΑπροφανώς.Το τί βλέπει όμως και ξέρει ο καθένας μας είναι κάπως σχετικό,ειδικά όταν λές οτι ξέρεις τί γινότανε το 1990 αλλα πού;;σε ερασιταχνικό επίπεδο....Τί γινότανε δηλδή;;ήταν καλύτερα τα πράγματα τότε ;;Πόοσεχε τι θα απαντήσεις επειδή υπάρχει και κόσμος που ξέρει επίσης ....
Λές επίσης οτι με τις παρατηρήσεις σου δεν θέλεις να θίξεις το παιδί σαν άνθρωπο αλλά σαν ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ μπασκεμπολίστα.Και ποιός σου δίνει εσένα ρε φίλε το δικαίωμα να κρίνεις ένα ερασιτέχνη που όπως λές και εσύ απλά παίζει;;;Έχεις κάποιο λόγο να λές τέτοια πράγματα δημόσια για ένα παιδί που απλά κάνει το κέφι του στο κάτω κάτω;;;
Το γιατί παίζει ο καθένας σε ΕΣΚΑ επίπεδο και πιο συγκεκριμένα Γ ΕΣΚΑ το ξέρει ο ίδιος καλύτερα από τον καθένα.Καλό είναι λοιπόν οι απέξω να το σέβονται και να αφήνουν την κριτική στους προπονητές τους.Αλλωστε γιατί δέν κάνεις κριτική στον τρόπο που γυμνάζονται τα παιδιά στην Ελλάδα και στο επίπεδο των προπονητών που έχουν και στις γνώσεις που περνάνε στα νέα παιδιά;;;(βλέπε βασικα του μπασκετ).
Παρακάτω λές επίσης για τα υπόλοιπα παιδιά στην ομάδα (περι εμπειρίας -εικόνων).Φίλε όπως λές στην Γ ΕΣΚΑ δύσκολα βρίσκεις τέτοια άτομα και όχι σε αρκετές ομάδες όπως λές....!!!
Και μόνο που προσπαθούν όμως είναι προς τιμή τους.
Αλλά είπαμε...εύκολη κριτική!!!
Επειδή λοιπόν καταλήγεις με ένα "ιδανικό" σωματείο,θέλω να σε ρωτήσω:Στα δικά σου χρόνια που λές είχατε τέτοιες "ανέσεις";;;;Παροχές έστω,σε επίπεδο Γ ΕΣΚΑ;;;;
Ας αφήσουμε τα παιδιά να κάνουν το κέφι τους και ας κοιτάξουμε αλλού τις αιτίες που αφαίθηκε το μπάσκετ σε επίπεδο ΕΣΚΑ .

ΥΓ.:Δέν ξέρω ούτε το παιδί ,ούτε και με ενδιαφέρει επίσης σε ποιά ομάδα παίζει.

Ευχαριστώ για τον χώρο και ελπίζω να μήν κούρασα.

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΥΓΕΙΑ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΤΟ ΚΕΦΙ ΣΑΣ....!!!



Φιλε east and

Nαι θα συμφωνησω μαζι σου για το πως βλεπει ο καθενας μας τα πραγματα...δεν μπορουμε ολοι να συμφωνουμε!!!
μετα το 87 τα παιδια τα οποια ασχοληθηκαν με το μπασκετ οπως αλλωστε πρεπει να γνωριζεις ηταν παρα πολλα κ για μια δεκαετια σχεδον εβγαιναν παρα πολλοι παιχτες απο διαφορες ακαδημιες κ κυριως των μεγαλων ομαδων οι οποιοι κατεληγαν μετα τα εφηβικα σε ομαδες εθνικων κατηγοριων κ εσκα!!!
επειδη μαλλον με παρεξηγησες για τα παραπανω να σου πω οτι η πιο σημαντικη διαφορα της δεκαετιας του 90 με το σημερα ειναι οτι υπηρχε πληθωρα ταλεντων τα οποια κατω απο καποιες συνθηκες κατεληγαν να παιζουν σε μικροτερες κατηγοριες κ αυτο αυτοματως ανεβαζε το επιπεδο των κατηγοριων!!την τελευταια δεκαετια ολο κ λιγοτερα παιδια ασχολουνται οχι μονο με το μπασκετ αλλα γενικοτερα με τον αθλητισμο κ ετσι τα ταλεντα σπανιζουν!!

για το συγκεκριμενο παιχτη ετυχε να μιλησω(ουτε εχω κατι μαζι του ουτε τον ξερω οπως κ εσυ αλλωστε ειπες)απλα θιχτηκε ενα θεμα με τον κοby για την οργανωση στο παιχνιδι το οποιο παρακολουθησα κ ανταλλαξαμε αποψεις.
that it thats all εγω ευχομαι να συνεχιζει να παιζει κ ναι να απολαμβανει αυτο που κανει οσο μπορει καλυτερα!!!

το τι κανεις το κεφι σου δεν ειναι τιμη οπωσ λες ειναι επιλογη σου κ βεβαιως το κανεις οπως θελεις εσυ!
εξαρταται βεβαια πως το βλεπεις κ εσυ το κεφι....μπαινω μεσα κ κανω οτι θελω η ακολουθω καποια στοιχειωδη πραγματα που κανουν το κεφι μου πιο ευχαριστο κ για μενα κ για τους συμπαικτες μου!!!

δεν ασκω κριτικη....απλα λεω την γνωμη μου οπως κ εσυ λες την δικη σου!!
τωρα αν δεν συμφωνεις μαζι μου σε καποια πραγματα που εγραψα καλα κανεις....οπως ειπες κ συ ο καθενας μπορει να τα βλεπει διαφορετικα!!!

τελος για τους προπονητες που αναφερεις......... ναι το επιπεδο τους εχει πεσει κ πολλοι απο αυτους δεν εχουν παιξει καν...ειναι αποφοιτοι τεφαα!!!οσο για τις ανεσεις που λες(στην ουσια ενα γυμναστηριο για λιγα βαρη)ναι μου το παρειχαν οι ομαδες που επαιξα οπως πχ η νικη αμαρουσιου οταν αγωνιζονταν β εσκα την περιοδο 1997-1998!!

blove.gifσου ευχομαι καλες γιορτες σε σενα κ σολα τα παιδια του forum!!!

g_80
QUOTE(ts_10 @ Dec 16 2009, 18:26 ) *
Μολις τελειωσεις απο το ATHENS HILTON SPA περνα και απο τη Ροδοπολη να σε κερασουμε λιγο...να δεις εκει χαλαρωμα που θα πεσει... 69.gif


ρε ts_10 8α περνουσα αλλα εχω αγορασει ηδη γαλοπουλα για τα Χριστουγεννα......αν μου το λεγες 2-3 μερες νωριτερα 8α σας προτιμουσα...!!!! 69.gif laugh.gif blech.gif 24.gif
Ilias7
QUOTE(EAST END @ Dec 16 2009, 17:31 ) *
Λές επίσης οτι με τις παρατηρήσεις σου δεν θέλεις να θίξεις το παιδί σαν άνθρωπο αλλά σαν ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ μπασκεμπολίστα.Και ποιός σου δίνει εσένα ρε φίλε το δικαίωμα να κρίνεις ένα ερασιτέχνη που όπως λές και εσύ απλά παίζει;;;Έχεις κάποιο λόγο να λές τέτοια πράγματα δημόσια για ένα παιδί που απλά κάνει το κέφι του στο κάτω κάτω;;;


Αν το δουμε απο αυτη τη πλευρα δεν υπαρχει λογος τοτε να υπαρχει τοπικ στο forum γι αυτες τις κατηγοριες..Γιατι οπως λες ειναι ερασιτεχνικες..Ο καθενας μπορει να πει τη γνωμη..Δε νομιζω οτι με αυτα που ειπε προσβαλε καποιον παιχτη..Ο καθενας σε αυτη τη κατηγορια παιζει για τη πλακα του..Αλλα απο τη στιγμη που μια ομαδα εχει ενα στοχο ειναι λογικο να υπαρχει και κριτικη...
loufer
QUOTE(mike100 @ Dec 16 2009, 14:04 ) *
εσυ ρε μεγαλε που θας πας διακοπες???ολο για αλλους μας λες!!!!!καλητερα να γινεις μανατζερ..... blink.gif


Δε με αφήνει ο προπονητής μου να ξεμυτίσω, θα με έχει για ατομικές, μακάρι να μπορούσα να βρεθώ με τα φιλαράκια μου στη Βίλα του Βίκτωρα και να απολαύσω τα ωραία εδέσματα της κυρίας Πόπης...Απλά με την ευκαιρία να πω στον Αργύρη να τους ζυγίσει μόλις γυρίσουν τα κοτόπουλα γιατί θα έχουν γίνει ΘΡΕΦΤΑΡΙΑ με αυτά που θα τρώνε εκεί...
GAK12
QUOTE(g_80 @ Dec 16 2009, 15:30 ) *
ελα ρε GAK12 χαλαρωσε...καταρχην εχεις πολλα νευρα και με αυτα που γραφεις 8α σου διαγραψουν το ποστ και 8α τα εχεισ γραψει τσαμπα....οποτε κουλαρε...δε σε 3ερω - δε με 3ερεις οποτε μιλα καλυτερα....3ερω πολυ καλα οτι μιλαμε για μπασκετ και 3ερω τι χρειαζεται μια ομαδα για αυτη τη κατηγορια και να εισαι σιγουρος οτι εχουμε ολα οσα χρειαζονται....και για την ιστορια και μονο δε σε ειρωνευτικα απλα η συζυτηση μπηκε σε πολλες λεπτομερειες εσωτερικες που δεν αφορουν το φορουμ.....οποτε δεν ειναι αναγκη ουτε να τσαντιζομαστε ουτε να χαλαμε τισ καρδιεσ μας....
anyway σου ευχομαι καλες γιορτεσ και αν 3αναερ8εισ να δεις πατησια 8α χαρω να τα πουμε κ απο κοντα....καλοπροαιρετη (και μονο) κριτικη ειναι παντα ευπροσδεκτη...αυτα προς το παρον παω ATHENS HILTON SPA με την ομαδα τωρα για χαλαρωμα..... smiley.gif icon_drunk.gif


g 80 η γνωμη μου ηταν καλοπροαιρετη χωρις να κανω υποδειξεις για κατι συγκεκριμενο!!!συνομιλησα με τον κοby για την οργανωση ενος παιχνιδιου!!
αν δεν με ειρωνευτηκες......εγω παω πασο κ δεν εχω καποιο προβλημα!!!οπως ειπα κ πριν κουβεντα να γινεται!!!
δεν μπηκα σε λεπτομερειες διοτι αυτα που ανεφερα πιο πανω τα ανεφερα ως παραδειγματα συνθηκων κ μονο οχι ως απαραιτητες ενεργειες η αν θελεις επιτακτικες για την ομαδα σου η για καποιον παιχτη!!!!

σαφως κ δεν χρειαζεται να χαλαμε τις καρδιες μας δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα κ ευχαριστως να ανταλλαξουμε κ αποψεις οποτε θελεις!!!

να σαι καλα κ σου ευχομαι καλες γιορτες κ καλη επιτυχια στο επομενο παιχνιδι σας!!!
EAST END
QUOTE(Ilias7 @ Dec 17 2009, 01:04 ) *
Αν το δουμε απο αυτη τη πλευρα δεν υπαρχει λογος τοτε να υπαρχει τοπικ στο forum γι αυτες τις κατηγοριες..Γιατι οπως λες ειναι ερασιτεχνικες..Ο καθενας μπορει να πει τη γνωμη..Δε νομιζω οτι με αυτα που ειπε προσβαλε καποιον παιχτη..Ο καθενας σε αυτη τη κατηγορια παιζει για τη πλακα του..Αλλα απο τη στιγμη που μια ομαδα εχει ενα στοχο ειναι λογικο να υπαρχει και κριτικη...

Φίλε μου μάλλον δεν διάβασες καλά τί λέει για τον παίκτη.Κριτική και συζήτηση κάνουμε και είναι καλό για τισ ομάδες και το μπασκετ γενικα και όχι για άτομα, ιδίως, που δέν είναι στο forum και δεν μπορουν να υπερασπιστούν τον εαυτό τους.
g_80
QUOTE(EAST END @ Dec 17 2009, 10:46 ) *
Φίλε μου μάλλον δεν διάβασες καλά τί λέει για τον παίκτη.Κριτική και συζήτηση κάνουμε και είναι καλό για τισ ομάδες και το μπασκετ γενικα και όχι για άτομα, ιδίως, που δέν είναι στο forum και δεν μπορουν να υπερασπιστούν τον εαυτό τους.



++++++1
EAST END
QUOTE(GAK12 @ Dec 16 2009, 18:27 ) *
Φιλε east and

Nαι θα συμφωνησω μαζι σου για το πως βλεπει ο καθενας μας τα πραγματα...δεν μπορουμε ολοι να συμφωνουμε!!!
μετα το 87 τα παιδια τα οποια ασχοληθηκαν με το μπασκετ οπως αλλωστε πρεπει να γνωριζεις ηταν παρα πολλα κ για μια δεκαετια σχεδον εβγαιναν παρα πολλοι παιχτες απο διαφορες ακαδημιες κ κυριως των μεγαλων ομαδων οι οποιοι κατεληγαν μετα τα εφηβικα σε ομαδες εθνικων κατηγοριων κ εσκα!!!
επειδη μαλλον με παρεξηγησες για τα παραπανω να σου πω οτι η πιο σημαντικη διαφορα της δεκαετιας του 90 με το σημερα ειναι οτι υπηρχε πληθωρα ταλεντων τα οποια κατω απο καποιες συνθηκες κατεληγαν να παιζουν σε μικροτερες κατηγοριες κ αυτο αυτοματως ανεβαζε το επιπεδο των κατηγοριων!!την τελευταια δεκαετια ολο κ λιγοτερα παιδια ασχολουνται οχι μονο με το μπασκετ αλλα γενικοτερα με τον αθλητισμο κ ετσι τα ταλεντα σπανιζουν!!

για το συγκεκριμενο παιχτη ετυχε να μιλησω(ουτε εχω κατι μαζι του ουτε τον ξερω οπως κ εσυ αλλωστε ειπες)απλα θιχτηκε ενα θεμα με τον κοby για την οργανωση στο παιχνιδι το οποιο παρακολουθησα κ ανταλλαξαμε αποψεις.
that it thats all εγω ευχομαι να συνεχιζει να παιζει κ ναι να απολαμβανει αυτο που κανει οσο μπορει καλυτερα!!!

το τι κανεις το κεφι σου δεν ειναι τιμη οπωσ λες ειναι επιλογη σου κ βεβαιως το κανεις οπως θελεις εσυ!
εξαρταται βεβαια πως το βλεπεις κ εσυ το κεφι....μπαινω μεσα κ κανω οτι θελω η ακολουθω καποια στοιχειωδη πραγματα που κανουν το κεφι μου πιο ευχαριστο κ για μενα κ για τους συμπαικτες μου!!!

δεν ασκω κριτικη....απλα λεω την γνωμη μου οπως κ εσυ λες την δικη σου!!
τωρα αν δεν συμφωνεις μαζι μου σε καποια πραγματα που εγραψα καλα κανεις....οπως ειπες κ συ ο καθενας μπορει να τα βλεπει διαφορετικα!!!

τελος για τους προπονητες που αναφερεις......... ναι το επιπεδο τους εχει πεσει κ πολλοι απο αυτους δεν εχουν παιξει καν...ειναι αποφοιτοι τεφαα!!!οσο για τις ανεσεις που λες(στην ουσια ενα γυμναστηριο για λιγα βαρη)ναι μου το παρειχαν οι ομαδες που επαιξα οπως πχ η νικη αμαρουσιου οταν αγωνιζονταν β εσκα την περιοδο 1997-1998!!

blove.gifσου ευχομαι καλες γιορτες σε σενα κ σολα τα παιδια του forum!!!

Καλημέρα !!
Συμφωνώ για την δεκαετία που λές ,αλλά για το επίπεδο που υπήρχε τότε στις εθνικές κατηγορίες και άντε μέχρι Α ΕΣΚΑ.Εδώ μιλάμε για Γ ΕΣΚΑ φίλε και μήν μου πείς ότι τότε η Γ ΕΣΚΑ ήταν τρομέρη κατηγορία ή ότι είχε καλύτερο επίπεδο....
Η διαφορά μου στα γραφώμενα σου για το παιδί ήταν,οτι το παιδί καλό η κακό παικτικα,δεν ξέρω,προσπαθεί και κάνει όσο καλύτερα μπορεί ότι του έχουν πεί.Το αν δεν μπορει ή δεν κάνει είναι θέμα της ομάδας του και του προπονητή του και μετά των συμπαικτών του.Αν κρίνω πάντως απο τον συμπαίκτη του δέν έχουν πρόβλημα τα παιδιά μαζί του.Η κριτική καλό είναι να γίνεται στην ομάδα και και όχι σε άτομα.Γνώμη μου.Ομαδικό είναι το άθλημα.Και ξαναλέω οτι αν δεν είναι καλός στο φινάλε ας έχει άλλον η ομάδα.Απλό είναι.
Και επιμένω οτι ειναι προς τιμή του που προσπαθει με τις όποιες δυνάμεις του να υποστηρίξει την επιλογή του όπως λές να συνεχίζει στον αθλητισμό ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ.
Συμφωνώ απόλυτα για τους προπονητές που λές αλλά και αυτοί μέρος του προβληματικού συστήματος είναι.Υπάρχουν βέβαια και κάποιοι που είναι οι εξαιρέσεις του κανόνα.
Τέλος ίσως εσύ ήσουν από τους τυχερούς,διότι και ομάδες σε επίπεδο εθνικών κατηγοριών την εποχή εκείνη,και εδώ άσε να ξέρω καλύτερα, όχι γυμναστήριο δεν είχαν αλά ούτε και φυσιοθεραπευτή κάθε μέρα στο γήπεδο,ούτε πούλμαν να πάνε από φήπεδο σε γήπεδο και πηγαίνανε με τα αυτοκίνητά τους.Αλήθεια ρε παιδιά σας θυμίζει κάτι με το σήμερα ;;;;Και επίσης και άλλα πολλά αλλά δέν είναι τώρα ο χώρος και ο τόπος να τα πούμε.
Άλλωστε η Νίκη που λές τότε είχε την τύχη να είναι σε ένα προάστιο που και γήπεδο είχε και κόσμο να ζεί για τις ομάδες της "γειτονιάς",π.χ Μαρούσι και Νίκη

QUOTE(loufer @ Dec 17 2009, 01:42 ) *
Δε με αφήνει ο προπονητής μου να ξεμυτίσω, θα με έχει για ατομικές, μακάρι να μπορούσα να βρεθώ με τα φιλαράκια μου στη Βίλα του Βίκτωρα και να απολαύσω τα ωραία εδέσματα της κυρίας Πόπης...Απλά με την ευκαιρία να πω στον Αργύρη να τους ζυγίσει μόλις γυρίσουν τα κοτόπουλα γιατί θα έχουν γίνει ΘΡΕΦΤΑΡΙΑ με αυτά που θα τρώνε εκεί...

Εσένα δέν σε αφήνει γιατί είσαι χειρότερος φίλε!!!
Όσο για τα θρεπτάρια που λές ,ακούγεται οτι το Χαλάνδρι θα κάνει πολλά φιλικά και προπονήσεις μέσα στις γιορτές.Προφανώς έχουν γνώση οι φύλακες...
GAK12
[quote name='EAST END' date='Dec 17 2009, 09:14 ' post='368507']
Καλημέρα !!
Συμφωνώ για την δεκαετία που λές ,αλλά για το επίπεδο που υπήρχε τότε στις εθνικές κατηγορίες και άντε μέχρι Α ΕΣΚΑ.Εδώ μιλάμε για Γ ΕΣΚΑ φίλε και μήν μου πείς ότι τότε η Γ ΕΣΚΑ ήταν τρομέρη κατηγορία ή ότι είχε καλύτερο επίπεδο....
Η διαφορά μου στα γραφώμενα σου για το παιδί ήταν,οτι το παιδί καλό η κακό παικτικα,δεν ξέρω,προσπαθεί και κάνει όσο καλύτερα μπορεί ότι του έχουν πεί.Το αν δεν μπορει ή δεν κάνει είναι θέμα της ομάδας του και του προπονητή του και μετά των συμπαικτών του.Αν κρίνω πάντως απο τον συμπαίκτη του δέν έχουν πρόβλημα τα παιδιά μαζί του.Η κριτική καλό είναι να γίνεται στην ομάδα και και όχι σε άτομα.Γνώμη μου.Ομαδικό είναι το άθλημα.Και ξαναλέω οτι αν δεν είναι καλός στο φινάλε ας έχει άλλον η ομάδα.Απλό είναι.
Και επιμένω οτι ειναι προς τιμή του που προσπαθει με τις όποιες δυνάμεις του να υποστηρίξει την επιλογή του όπως λές να συνεχίζει στον αθλητισμό ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ.
Συμφωνώ απόλυτα για τους προπονητές που λές αλλά και αυτοί μέρος του προβληματικού συστήματος είναι.Υπάρχουν βέβαια και κάποιοι που είναι οι εξαιρέσεις του κανόνα.
Τέλος ίσως εσύ ήσουν από τους τυχερούς,διότι και ομάδες σε επίπεδο εθνικών κατηγοριών την εποχή εκείνη,και εδώ άσε να ξέρω καλύτερα, όχι γυμναστήριο δεν είχαν αλά ούτε και φυσιοθεραπευτή κάθε μέρα στο γήπεδο,ούτε πούλμαν να πάνε από φήπεδο σε γήπεδο και πηγαίνανε με τα αυτοκίνητά τους.Αλήθεια ρε παιδιά σας θυμίζει κάτι με το σήμερα ;;;;Και επίσης και άλλα πολλά αλλά δέν είναι τώρα ο χώρος και ο τόπος να τα πούμε.
Άλλωστε η Νίκη που λές τότε είχε την τύχη να είναι σε ένα προάστιο που και γήπεδο είχε και κόσμο να ζεί για τις ομάδες της "γειτονιάς",π.χ Μαρούσι και Νίκη


καλημερα!

οτι τα παιδια προσπαθουν να κανουν το καλυτερο σε οποια ομαδα η κατηγορια αγωνιζονται το αναγνωριζω κ συμφωνω!!!
για το τι γινεται σε μια ομαδα κ τι κινησεις πρεπει να κανει κ αυτο ειναι θεμα της ομαδας κ του προπονητη καμμια αντιρρηση!!

εγω ειπα οτι η ομαδα εχει προβλημα στην αναπτυξη της στο γηπεδο απο καποια παιχνιδια που την παρακολουθησα(προσωπικη μου αποψη)......τωρα τι θα κανουν κ αν τους νοιαζει κ ποιον θα βαλουν η θα βγαλουν κ αυτο ειναι θεμα δικο τους κ του προπονητη!!!

τωρα για τα προβληματα που λες... ναι υπηρχαν κ τοτε υπαρχουν κ σημερα κ θα υπαρχουν κ αυριο...υπαρχουν ομως κ οι εξαιρεσεις σε ομαδες κ προπονητες!!!

τελος ναι δεν ηταν σκαλες πανω η γ εσκα τοτε απο οτι ειναι σημερα απλα πιστευω οτι υπηρχαν τοτε πιο πολλες επιλογες σε παιχτες κ προπονητες για να καλυψουν τις αναγκες τους στο γηπεδο!!!πολυ απλα γιατι ασχοληθηκε πολυ περρισσοτερος κοσμος τοτε απ οτι σημερα!!!

εγω ευχομαι καθε ομαδα κ καθε παιδι που παιζει να ευχαριστιεται αυτο που κανει!!!

EAST END

QUOTE(EAST END @ Dec 17 2009, 09:14 ) *
Καλημέρα !!
Συμφωνώ για την δεκαετία που λές ,αλλά για το επίπεδο που υπήρχε τότε στις εθνικές κατηγορίες και άντε μέχρι Α ΕΣΚΑ.Εδώ μιλάμε για Γ ΕΣΚΑ φίλε και μήν μου πείς ότι τότε η Γ ΕΣΚΑ ήταν τρομέρη κατηγορία ή ότι είχε καλύτερο επίπεδο....
Η διαφορά μου στα γραφώμενα σου για το παιδί ήταν,οτι το παιδί καλό η κακό παικτικα,δεν ξέρω,προσπαθεί και κάνει όσο καλύτερα μπορεί ότι του έχουν πεί.Το αν δεν μπορει ή δεν κάνει είναι θέμα της ομάδας του και του προπονητή του και μετά των συμπαικτών του.Αν κρίνω πάντως απο τον συμπαίκτη του δέν έχουν πρόβλημα τα παιδιά μαζί του.Η κριτική καλό είναι να γίνεται στην ομάδα και και όχι σε άτομα.Γνώμη μου.Ομαδικό είναι το άθλημα.Και ξαναλέω οτι αν δεν είναι καλός στο φινάλε ας έχει άλλον η ομάδα.Απλό είναι.
Και επιμένω οτι ειναι προς τιμή του που προσπαθει με τις όποιες δυνάμεις του να υποστηρίξει την επιλογή του όπως λές να συνεχίζει στον αθλητισμό ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ.
Συμφωνώ απόλυτα για τους προπονητές που λές αλλά και αυτοί μέρος του προβληματικού συστήματος είναι.Υπάρχουν βέβαια και κάποιοι που είναι οι εξαιρέσεις του κανόνα.
Τέλος ίσως εσύ ήσουν από τους τυχερούς,διότι και ομάδες σε επίπεδο εθνικών κατηγοριών την εποχή εκείνη,και εδώ άσε να ξέρω καλύτερα, όχι γυμναστήριο δεν είχαν αλά ούτε και φυσιοθεραπευτή κάθε μέρα στο γήπεδο,ούτε πούλμαν να πάνε από φήπεδο σε γήπεδο και πηγαίνανε με τα αυτοκίνητά τους.Αλήθεια ρε παιδιά σας θυμίζει κάτι με το σήμερα ;;;;Και επίσης και άλλα πολλά αλλά δέν είναι τώρα ο χώρος και ο τόπος να τα πούμε.
Άλλωστε η Νίκη που λές τότε είχε την τύχη να είναι σε ένα προάστιο που και γήπεδο είχε και κόσμο να ζεί για τις ομάδες της "γειτονιάς",π.χ Μαρούσι και Νίκη


καλημερα!

οτι τα παιδια προσπαθουν να κανουν το καλυτερο σε οποια ομαδα η κατηγορια αγωνιζονται το αναγνωριζω κ συμφωνω!!!
για το τι γινεται σε μια ομαδα κ τι κινησεις πρεπει να κανει κ αυτο ειναι θεμα της ομαδας κ του προπονητη καμμια αντιρρηση!!

εγω ειπα οτι η ομαδα εχει προβλημα στην αναπτυξη της στο γηπεδο απο καποια παιχνιδια που την παρακολουθησα(προσωπικη μου αποψη)......τωρα τι θα κανουν κ αν τους νοιαζει κ ποιον θα βαλουν η θα βγαλουν κ αυτο ειναι θεμα δικο τους κ του προπονητη!!!

τωρα για τα προβληματα που λες... ναι υπηρχαν κ τοτε υπαρχουν κ σημερα κ θα υπαρχουν κ αυριο...υπαρχουν ομως κ οι εξαιρεσεις σε ομαδες κ προπονητες!!!

τελος ναι δεν ηταν σκαλες πανω η γ εσκα τοτε απο οτι ειναι σημερα απλα πιστευω οτι υπηρχαν τοτε πιο πολλες επιλογες σε παιχτες κ προπονητες για να καλυψουν τις αναγκες τους στο γηπεδο!!!πολυ απλα γιατι ασχοληθηκε πολυ περρισσοτερος κοσμος τοτε απ οτι σημερα!!!

εγω ευχομαι καθε ομαδα κ καθε παιδι που παιζει να ευχαριστιεται αυτο που κανει!!!

Φίλε μου επιτέλους συμφωνούμε..
όπως λές εσύ λοιπόν (επαναλαμβάνω ΔΕΝ ξέρω την ομάδα,ούτε το παιδί) ,η ομάδα έχει π΄ροβλημα ανάπτυξης αλλά αυτό είναι θέμα της ομάδας και του προπονητή.Τα σχόλια για το παιδί δεν ήταν σωστό να γίνουν τουλάχιστον όχι δημόσια και γι΄αυτό μπήκα να γράψω την άποψη μου!
Χαίρομια που λές οτι παλιά υπήρχαν περισσότερες επιλογές παικτών(με συμφέρει λόγω ηλικίας),πράγμα που τώρα ΔΕΝ υπάρχει,αλλά αυτό κάνει την προσπάθεια όλων που παίζουν πιο σημαντική και ΜΠΡΑΒΟ τους.(με τα καλά και τα άσχημα τους).
Σήμερα τα παιδιά έχουν καλύτερες προϋποθέσεις (κλειστά γήπεδα,τηλεόραση,ιντερνετ,μεγάλα παιχνίδια στην χώρα μας,ακόμα και εύκολο ΝΒΑ),αλλά ΔΕΝ έχουν διάθεση,χρόνο,υπομονή,σωστή υποδομή ώστε να υποστηρίξουν το "πάθος" τους.Ίσως εμείς παλιότερα "πεινάγαμε" περισσότερο σε αυτό το κομμάτι.Ήταν όμως άλλα χρόνια....
Ομάδες που παραδοσιακά είχαν "φυτώρια" τώρα δέν ασχολουνται.Το γιατί το ξέρουν οι ίδιοι καλύτερα..Κρίμα!!!
Πάντως και στις κατηγοριές τοπικού χαρακτήρα,ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ και επαρχίας ακόμα ΔΕΝ κάνουν σωστή δουλειά στα μίνι-παιδικά-εφηβικά!!!
Επειδή είπα πολλά τις 2 αυτές ημέρες και μάλλον "κούρασα" σταματάω εδώ.
Συνήθως παρατηρώ με τον "τρόπο" μου και δίνω προγνωστικά.
Καλή αγωνιστική σε όλα τα παιδιά( για τις ομάδες δεν γίνεται να είναι καλή σε όλες)
Καλές γιορτές-καλή χρονιά με υγεία και διάθεση για το λεγόμενο "μπασκετάκι" μας!!!!
tasos5
Επειδη ξερω πολλα κιλα μπασκετ κανω την αρχη........


ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ 1
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1


γιατι την περασμενη εβδομαδα πηρα παλι κουπα αλλα δεν βγαλατε τα αποτελεσματα....αμα ειναι να τα παρατησετε απο τωρα,αφηστε το.........αμα σας την εσπασα που πηγα παλι ταμειο ειναι επειδη ξερω πολλα κιλα μπασκετ..........
jsoiler
QUOTE(tasos5 @ Dec 18 2009, 12:44 ) *
Επειδη ξερω πολλα κιλα μπασκετ κανω την αρχη........


ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ 1
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1


γιατι την περασμενη εβδομαδα πηρα παλι κουπα αλλα δεν βγαλατε τα αποτελεσματα....αμα ειναι να τα παρατησετε απο τωρα,αφηστε το.........αμα σας την εσπασα που πηγα παλι ταμειο ειναι επειδη ξερω πολλα κιλα μπασκετ..........




ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ 1
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1

Διαφωνώ μόνο σε ένα φιλαράκι!!!Δεν ξέρω γιατί αλλά βλέπω να κάνει την έκπληξη η Πολιτεία.....
tasos5
Ο Λυκος απο την Κηφισια δινει τα αποτελεσματα και σκεφτεται να αλλαξει δημο και να μεταφερθει στην Λυκοβρυση......


ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ 1
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1
maluda
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ 1
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1
ts_10
Με κα8αρο μυαλο λογω αδειας κανω τα προγνωστικα μου και στελνω κοσμο στο ταμειο...φιλε τασο5 θα με συγχωρεσεις για τα στατιστικα αλλα αδειομαι... 69.gif


ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2 (δειχνουν να ανεβαινουν τα πατησια αγωνιστικα και θελουν μια καλη νικη..σκληρη ομαδα και ο ωρωπος θα γινει καλο ντερμπυ αλλα καλο ειναι να κερδισουν τα πατησια γιατι μετα τη διακοπη ερχεται ηττα στη Γκραβα 69.gif )

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (το ματσακιον εχει αναβληθει απ'οσο ξερω για 8/1/2010)

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ 1 (ευκολα)

ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 (σουπερ ντερμπυ θα παω με την εδρα)

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1

ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2

ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1


Καλη αγωνιστικη και μετα βουρ στα μελομακαρονα..
Ilias7
Καλημερα σε ολους!!Τελευταια αγωνιστικη του ετους,να κανω και εγω τις προβλεψεις μου..

ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2 (Αν και ο Ωροπος εχει μια σταθρη αποδοση τα τελευταια παιχνιδια βλεπω νικη των Πατησιων)
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ -
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ 1 (Καλυτερη ομαδα νομιζω οι γηπεδουχοι αρα βλεπω νικη τους)
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 (Δυσκολο παιχνιδι,ο Αστερας πρεπει να εχει καποιες απουσιες αλλα νομιζω θα παιξει ρολο και η εδρα)
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1 (Ευκολα)
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2 (Αν δεν ερθει ευκολα το διπλο μαλλον θα ειναι λογω γηπεδου)
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1 (Σχετικα ευκολα πιστευω)

Καλή αγωνιστικη σε ολους!!
g_80
QUOTE(tasos5 @ Dec 18 2009, 12:44 ) *
Επειδη ξερω πολλα κιλα μπασκετ κανω την αρχη........


ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ 1
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1


γιατι την περασμενη εβδομαδα πηρα παλι κουπα αλλα δεν βγαλατε τα αποτελεσματα....αμα ειναι να τα παρατησετε απο τωρα,αφηστε το.........αμα σας την εσπασα που πηγα παλι ταμειο ειναι επειδη ξερω πολλα κιλα μπασκετ..........



ο ts_10 μαλλον χαλαστηκε και κανει τη τιτικα φιλε μου....

απο το προσωπικο μου τζακουζι σας στελνω προβλεψεις.... rolleyes.gif

ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1/2 (οτι και να πω...)
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (η παραγκα ζει....)
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ 1 (δυνατος πολυ ο ντεμης...ειδικα στην εδρα του...)
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 (πολυ καλη και α8λητικη ομαδα ο αστηρ μαλλον 8α νικησει...)
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 1 (μαλλον ευκολα)
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2 (δυνατος ο αχαρνης με μεγαλο πλεονεκτημα στα κορμια)
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1 (λογικα)

καλη αγωνιστικη και καλες γιορτες!!!!
peter
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ... 1
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ... 1
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ...1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ...1
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ ...2
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ ...1

Ilias7
Αστερας Περιστεριου-Πολιτεια 70-60

Πολυ καλη εμφανιση απο την ομαδα του Αστερα τοσο αμυντικα οσο και επιθετικα,με αποτελεσμα μια πολυ σημαντικη νικη...
skropion2
Παιανία-Εθνικός 57-56 (23-34)
top_thanos_90
QUOTE(Ilias7 @ Dec 19 2009, 01:25 ) *
Αστερας Περιστεριου-Πολιτεια 70-60

Πολυ καλη εμφανιση απο την ομαδα του Αστερα τοσο αμυντικα οσο και επιθετικα,με αποτελεσμα μια πολυ σημαντικη νικη...


παρακολούθησα και εγώ το derby της αγωνιστικής..
δίκαιη νίκη για τον αστέρα.οι 2 ομάδες ήταν συνέχεια κοντά στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να ξεφεύγει κάποιος..στο 3ο δεκάλεπτο ο αστέρας έκανε ένα ξέσπασμα κ μπόρεσε να πάει την διαφορά και στους 9 αλλά παρόλα αυτά η πολιτεία κατάφερε να επιστρέψει στο ματς και να περάσει κ μπροστά 51-52..εκεί ο αστέρας μπλόκαρε για ένα 2λεπτο αλλά η πολιτεία χάνοντας 2 lay up κ 2 ελεύθερα σουτ δεν κατάφερε να ξεφύγει...έτσι ο αστέρας με σωστές επιλογές στην επίθεση κατάφερε να πάρει μια όντως σημαντική νίκη και επίσης μια σημαντική διαφορά........
blove.gif
KOBY
Ωροπος-Πατησια 60-57 με απιστευτο buzzer απο τη βολη στο απεναντι καλαθι.
Χασαμε ενα ματς που χωρις να ειμαστε και πολυ καλοι για 30 λεπτα ειμασταν καλυτεροι.
Χασαμε με ενα σουτ που μπηκε μονο και μονο για να μας δειξει πως φετος μπορουμε να χασουμε με καθε πιθανο κα απιθανο τροπο.
Παμε για γιορτες να φαμε κανα μελομακαρανο να γλυκαθουμε γιατι το μπασκετ μας πικρανε...
Υπρχει σε video το σουτακι ελπιζω να το ανεβασουν κανα youtube να το δειτε.Πραγματικα αξιζει.
Καλες γιορτες σε ολους.
kidd5
Θεμιστοκλής - Νεάπολη: 70 - 68

Ήττα Οιωνού περίπου με 30 π.
jsoiler
QUOTE(kidd5 @ Dec 19 2009, 03:34 ) *
Θεμιστοκλής - Νεάπολη: 70 - 68

Ήττα Οιωνού περίπου με 30 π.



Παρά την νίκη η αλήθεια είναι ότι ειμασταν τραγικότατοι με όλη τη σημασία της λέξης!!!Για αυτό όμως μια ομάδα λέγεται μεγάλη για να κερδίζει ακόμα και όταν δεν παίζει καλά!Συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου μόνο για τη νίκη.Εύχομαι να μην φάμε πολύ τώρα τις γιορτές γιατί ξεκινάμε με παιχνίδια φωτιά.....

Υ.Γ Παναγιώτη με τη Νεάπολη παίζαμε ε μην ξεχαστείς..... smiley.gif
ts_10
QUOTE(KOBY @ Dec 19 2009, 01:39 ) *
Ωροπος-Πατησια 60-57 με απιστευτο buzzer απο τη βολη στο απεναντι καλαθι.
Χασαμε ενα ματς που χωρις να ειμαστε και πολυ καλοι για 30 λεπτα ειμασταν καλυτεροι.
Χασαμε με ενα σουτ που μπηκε μονο και μονο για να μας δειξει πως φετος μπορουμε να χασουμε με καθε πιθανο κα απιθανο τροπο.
Παμε για γιορτες να φαμε κανα μελομακαρανο να γλυκαθουμε γιατι το μπασκετ μας πικρανε...
Υπρχει σε video το σουτακι ελπιζω να το ανεβασουν κανα youtube να το δειτε.Πραγματικα αξιζει.
Καλες γιορτες σε ολους.


Καλημερα και απο μενα...μιας και ρεπαραμε εμεις εχ8ες, ειπα να παω στον ωρωπο να δω τα ματσακι και αποδειχτηκε πολυ καλη επιλογη..ντερμπαρα με τα ολα της,καλυτερα τα πατησια στο πρωτο ισορροπησε ο ωρωπος στο δευτερο..10 δευτερα πριν το τελος τα πατησια ισοφαριζουν 57-57,στην επαναφορα κλεβουν!!!! τη μπαλα αλλα κανουν βιαστικο σουτ και χανουν την ευκαιρια για τη νικη και με 2 δευτερα ακομα ο πιτσιρικας του ωρωπου(ο οποιος ειναι πολυ αξιολογος παιχτης για την ηλικια του)πεταει ενα σουτ απο το τριποντο της μιας μπασκετας στην αλλη και κοντεψε να σκισει το διχτακι με το χλατς...πραγματικα δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα σε τελειωμα αγωνα που ειναι ισοπαλια και τοσο κρισιμο..(μπορει να ειναι και μια κατηγορια η νικη αυτη για τον ωρωπο..)..και επειδη το βλεπαμε μετα στο βιντεο ας το ανεβασει καποιος youtube...αξιζει..Τα πατησια ειχαν αρκετες ευκαιριες να παρουν το ματς αλλα στα τελευταια λεπτα κανανε πολλα χαζα λαθη..αλλα οταν χανεις ετσι τι να πεις..

ΥΓ. Τωρα Κοby και g_80 ολα για ολα στη Γκραβα icon_drunk.gif
KOBY
Γενικα τα τελευταια 30 δευτερα ειναι για ανεβασμα.Απλα απιστευτο στα τελευταια 14 δευτερα να βαλουμε 4 ποντους και να κανουμε ακομα ενα σουτ και παρολαυτα στα δυο δευτερα να γινετε αυτο.
Ts καταλαβαινεις πως αν η μπαλλα ακουμπουσε εστω και λιγο στεφανι θα εφτανε στην κερκιδα.Ηταν παρα πολυ μαλακα τα στεφανια.
Απιστευτο το πως σπαρταρησε η μπαλλα μεσα στο διχτακι παρολο που δεν ειχε πολυ υψος.
Για μας ειναι ολα για ολα καθε παιχνιδι απο δω και μπρος.
Εχουμε δωσει αβανταζ σε ολους τους αντιπαλους μας για την παραμονη και πρεπει να κανουμε πολυ καλο δευτερο γυρο.
kari1982
QUOTE(KOBY @ Dec 19 2009, 01:39 ) *
Ωροπος-Πατησια 60-57 με απιστευτο buzzer απο τη βολη στο απεναντι καλαθι.
Χασαμε ενα ματς που χωρις να ειμαστε και πολυ καλοι για 30 λεπτα ειμασταν καλυτεροι.
Χασαμε με ενα σουτ που μπηκε μονο και μονο για να μας δειξει πως φετος μπορουμε να χασουμε με καθε πιθανο κα απιθανο τροπο.
Παμε για γιορτες να φαμε κανα μελομακαρανο να γλυκαθουμε γιατι το μπασκετ μας πικρανε...
Υπρχει σε video το σουτακι ελπιζω να το ανεβασουν κανα youtube να το δειτε.Πραγματικα αξιζει.
Καλες γιορτες σε ολους.



Γεια σου κοby

εμαθα ξερεις απο ποιον δεν θελω να πω το ονομα του οτι με "ψαχνεις"(με την καλη εννοια)λοιπον εκανα σημερα αυτο το προφιλ για να με βρεις να με ρωτησεις οτι θες
διαβασα κ το περιεχομενο της συζητησης σου με τον κυριο gak12 k αποτι καταλαβα το παλικαρι εχει σταματησει το μπασκετ
εγω παιζω ακομα[ αν κ δεν μπορω φετος να παιξω κ ξερεις γιατι] κ επειδη λεει οτι επαιζε στην νικη το 1997 εγω ξερεις εκεινη την χρονια ειμουν στα παιδο- εφηβικα του ΠΑΟ.

οτι θες ειμαι στην διαθεση σου

καλες γιορτες να χεις!!!!
KOBY
QUOTE(kari1982 @ Dec 19 2009, 13:55 ) *
Γεια σου κοby

εμαθα ξερεις απο ποιον δεν θελω να πω το ονομα του οτι με "ψαχνεις"(με την καλη εννοια)λοιπον εκανα σημερα αυτο το προφιλ για να με βρεις να με ρωτησεις οτι θες
διαβασα κ το περιεχομενο της συζητησης σου με τον κυριο gak12 k αποτι καταλαβα το παλικαρι εχει σταματησει το μπασκετ
εγω παιζω ακομα[ αν κ δεν μπορω φετος να παιξω κ ξερεις γιατι] κ επειδη λεει οτι επαιζε στην νικη το 1997 εγω ξερεις εκεινη την χρονια ειμουν στα παιδο- εφηβικα του ΠΑΟ.

οτι θες ειμαι στην διαθεση σου

καλες γιορτες να χεις!!!!


Λαθος πληροφορηση ειχες μαλλον. Μηπως με μπερδευεις με καποιον αλλον?
Οπως ειδες απαντησα στον αλλο user εκεινος εχει τις αποψεις του εγω τις δικες μου και ως εκει.
Ουτε ποιος ειναι με νοιαζει ουτε γιατι λεει οτι λεει.Αποψη του ειναι και ειναι σεβαστη.
Καλες γιορτες και σε σενα.
Udall
QUOTE(GAK12 @ Dec 15 2009, 14:53 ) *
Καλησπερα!!!ειμουν στο παιχνιδι πατησια- αστερας περιστεριου κ νομιζω οτι θα συμφωνησω με τον ilias7!σε αυτη την κατηγορια δεν μπορεις να περιμενεις διαιτησια επιπεδου Α1....καποιοι απο τους διαιτητες που σφυριζουν σαυτες τις κατηγοριες μπορει να εχουν αλλες 2 φορες στην ζωη τους σφυριξει.Με λιγα λογια ειναι νεοι διαιτητες που δεν εχουν την εμπειρια να κρινουν φασεις κ γεγονοτα μεσα σενα παιχνιδι αφου οι αποφασεις ενος διαιτητη λαμβανονται σε κλασματα δευτερολεπτου....γι αυτο κ σφυριζουν οτι θελουν η προσπαθουν να επανορθοσουν ενα λαθος σφυριγμα με ενα αλλο που μπορει να ναι κ αυτο λαθος.Οσον αφορα τις 2 ομαδες, ο αστερας ηταν πιο συγκροτημενη ομαδα αλλα οταν τα πατησια ανοιξαν το παιχνιδι κ προσπαθησαν να το τρεξουν εμοιαζε λιγο σαν να αιφνιδιαστηκε!!βεβαια στο τελος εδειξε την αναλογη ψυχραιμια κ πηρε το ματς!!
ο αστερας με 2 γκαρντ γρηγορα κ δραστηρια κ με το 4αρι με το νουμερο 14 που εβαλε κρισιμα καλαθια πιστευω οτι ελεγχε σχεδον ολο το ματς!!
τα πατησια απο την αλλη δεν ειχαν καταρχην πλαιη μεικερ που να μπορει να στησει την ομαδα(κ μην μου πειτε οτι ο βασικος ηταν τραυματιας γιατι τον εχω δει κ δεν πιστευω οτι προσφερει στην ομαδα του λυσεις)
Ειδα μια ομαδα που προσπαθησε αλλα δυστυχως δεν ειχε ουτε αρχη ουτε τελος!

πιστευω οτι ο αστερας κερδισε δικαια κ το ματς δεν το εκριναν οι διαιτητες!!

θα ηθελα επισης να ρωτησω ποιος ηταν ο προπονητης στα πατησια.... ο κυριος με το κουστουμι η ο κυριος με το μπουφαν που ηταν κ συνεχεια ορθιος κ ενω εδινε οδηγιες πολλες φορες δεχτηκε την παρεμβαση του πρωτου???δηλαδη κ η εικονα των πατησιων στον παγκο ηταν "μπερδεμενη"

ευχομαι καλη συνεχεια κ στις 2 ομαδες!!!


Αγαπητέ φίλε.
Ήμουν κι εγώ στο γήπεδο στον συγκεκριμμένο αγώνα όπως και σε όλους τους εντός έδρας αγώνες
των Πατησίων τις τελευταίες τουλάχιστον δύο σεζόν.
Πέρα από τις γενικότερες παρατηρήσεις σου σε όλα σου τα ποστ,
δείχνεις μια συγκεκριμμένη γνώση για την ομάδα μου.
Διόλου κακό εάν δεν υπερέβαινες σε ορισμένα σχόλιά σου τα εσκαμμένα.
Εφόσον είσαι μπασκετικός άνθρωπος γνωρίζεις ότι οι στοχευμένες παρατηρήσεις
που αφορούν πρόσωπα σε ένα δημόσιο βήμα διαλόγου δημιουργούν εντυπώσεις
που μένουν και έχουν απρόβλεπτες προεκτάσεις.
Γνωρίζεις επίσης το στοιχειώδες, δηλαδή ότι τα πρόσωπα στα οποία αναφέρεσαι
κάνοντας αρνητική (καλοπροαίρετη εσύ την ονομάζεις) κριτική,
από τη στιγμή που βρίσκονται εντός αγωνιστικού χώρου με συγκεκριμμένη ιδιότητα,
είτε ως αθλητές είτε ως παράγοντες του αγώνα (προπονητές, πάγκος, διαιτητές, κ.λ.π.),
είναι επώνυμα άτομα, θεσμοθετημένα και γνωστά, υπακούουν σε πλαίσια κανόνων
και ενίοτε λογοδοτούν για τα πεπραγμένα τους.
Σε αντίθεση με τον οποιονδήποτε ανώνυμο σχολιαστή ενός φόρουμ
που καλύπτεται από την διαδικτυακή ανωνυμία ή ακόμα και τον οποιονδήποτε φίλαθλο από την εξέδρα.

Κινούμενος καλόπιστα προς το παρόν λοιπόν εφόσον είσαι μόνο ένας άδολος παρατηρητής
όπως ισχυρίζεσαι και τίποτα παραπάνω θα σου επισημάνω δύο, άντε τρία πράγματα
με την ελπίδα πως θα γίνω κατανοητός και θα λήξει εδώ το θέμα.

1) Κριτική για την συνολική εικόνα μίας ομάδας θεωρείται δεοντολογική
και εντός θεματολογίας ενός φόρουμ όπου ο καθένας διακαιούται προσωπικής άποψης.
Κριτική όμως απαξιωτική για παίχτη που αγωνίζεται και ιδρώνει - ενίοτε ματώνει - τη φανέλα
μίας ομάδας (δηλαδή την ΤΙΜΑ) είναι απαράδεκτη και σφόδρα αντιδεοντολογική
δημιουργώντας υπόνοιες περί προσωπικής αντιπαράθεσης.
Απόδειξη γι΄αυτό είναι ότι όσο και να ψάξεις μέσα σε αυτό το φόρουμ,
πέρα από πλάκες μεταξύ γνωστών και φίλων, δεν θα βρεις ανάλογα σχόλια.

2) Μεταφορά υποκειμενικών εντυπώσεων εκ του μακρόθεν (εξέδρα)
στηριζόμενη μάλιστα σε συμπεράσματα βγαλμένα από τη γλώσσα του σώματος (ιταλιστί παντομίμα)
απ΄όπου εσύ έβγαλες το αυθαίρετο συμπέρασμα ότι ο τάδε παρέμβαινε στο έργο του δείνα
χωρίς να είσαι αποδεδειγμένα σε θέση -λογω αποστάσεως- να ακούς το τι διαμειβόταν μεταξύ τους εκείνη την ώρα,
είναι εξίσου αντιδεοντολογική αγγίζοντας τα όρια του κακόβουλου σχολίου.
Την προσωπική του εντύπωση ο καθένας δικαιούται ασφαλώς να την έχει. Θεμιτό.
Όταν όμως την δημοσιοποιεί ελαφρά τη καρδία εγείρει υπόνοιες περί σκοπιμότητας.
Υπερθεματίζω.
Ειδικά στον συγκεκριμμένο αγώνα θα όφειλες να θυμάσαι αφού ήσουν παρών στην εξέδρα
πως ο "κύριος με το κουστούμι" ακόμα ειδικότερα στο δεύτερο ημίχρονο όπου και κρίθηκε ο αγώνας
καθόταν σε μία καρέκλα χωρίς καν να σηκωθεί (...)
Εμείς οι υπόλοιποι της εξέδρας το παρατηρήσαμς, μόνο εσύ δεν το είδες.

3) Το τι ακριβώς γίνεται, συμβαίνει, προκύπτει και το πως αντιμετωπίζεται σε μία ομάδα
το γνωρίζουν καλύτερα όσοι βρίσκονται εντός αυτής.
Όλοι οι υπόλοιποι κρίνουν μόνο εξ όσων βλέπουν σε έναν ή περισσότερους αγώνες.
Επειδή λοιπόν στην ομάδα μου φέτος έχουν συμβεί πολλά και διάφορα απρόβλέπτα
και παρόλα αυτά παλεύει με συνέπεια και δουλειά μοχθώντας καθημερινά για το καλύτερο,
είναι καλό οι όποιοι ανώνυμοι παρατηρητές να είναι προσεκτικοί
και -επαναλαμβάνω- στα πλαίσια της δεοντολογίας, αλλιώς πως θα κριθούν ως σκόπιμα κινούμενοι
και θα τύχουν της αρμόζουσας αντιμετώπησης.

Πιστεύοντας πως απευθύνομαι σε αυτό που δηλώνεις, ένας νοών, ενήλικος άνθρωπος του αθλήματος,
παραμένω καλοπροαίρετος θεωρώντας ότι τα γραφόμενα σου ήταν απλά μία ατυχής στιγμή.
KOBY
Παντως φιλε kari διαλεξες πολυ αστοχο τροπο αν ηθελες απλως να δειξεις οτι δεν εισαι o gak12.Και να φανταστεις οτι ειμουν και απο τους λιγους που πιστευε οτι δεν ησουν εσυ rolleyes.gif
Μας προσβαλει νομιζω και τους δυο σαν ατομα ολο αυτο εφοσον γνωριζομαστε απο κοντα αν θελουμε κατι ο ενας τον αλλον το μονο ευκολο ειναι να παρουμε ενα τηλεφωνο και να βρεθουμε.
Τελος παντων.
Καλες γιορτες ευχομαι σε σενα και στην οικογενεια σου.
kari1982
QUOTE(KOBY @ Dec 19 2009, 15:57 ) *
Παντως φιλε kari διαλεξες πολυ αστοχο τροπο αν ηθελες απλως να δειξεις οτι δεν εισαι o gak12.Και να φανταστεις οτι ειμουν και απο τους λιγους που πιστευε οτι δεν ησουν εσυ rolleyes.gif
Μας προσβαλει νομιζω και τους δυο σαν ατομα ολο αυτο εφοσον γνωριζομαστε απο κοντα αν θελουμε κατι ο ενας τον αλλον το μονο ευκολο ειναι να παρουμε ενα τηλεφωνο και να βρεθουμε.
Τελος παντων.
Καλες γιορτες ευχομαι σε σενα και στην οικογενεια σου.


Ναι να τα πουμε αποκοντα οχι απο εδω.
ΦΡΑΓΚΙ
ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ Ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ?
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
I AM BACK
19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif
rock
QUOTE(ΦΡΑΓΚΙ @ Dec 29 2009, 17:07 ) *
ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ Ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ?

Ναι φιλε smiley.gif
peter
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Dec 29 2009, 19:34 ) *
I AM BACK
19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif




ΩΩΩΩΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ.........Όμως αναρωτιέμαι....έφυγες ποτέ????????
nairepao
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Dec 29 2009, 18:34 ) *
I AM BACK
19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif

...μεχρι να ξαναφυγεις.
ΓΣΚ ρε μουτρο!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
ρε τι θα γινει με το ΓΣΚ στο ονομα μου???
θα φιλοτιμηθει κανεις να το βγαλει?????

σκετο ΛΥΚΟΣ το θελω
nairepao
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Dec 31 2009, 17:36 ) *
ρε τι θα γινει με το ΓΣΚ στο ονομα μου???
θα φιλοτιμηθει κανεις να το βγαλει?????

σκετο ΛΥΚΟΣ το θελω

Ακομα δεν ηρθες, εχεις και απαιτησεις...
ΓΣΚ ρε, ετσι, καψονι!
tasos5
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Dec 29 2009, 17:34 ) *
I AM BACK
19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif

77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif :
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΛΥΚΟΠΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ts_10

Καλη χρονια και απο εμενα με υγεια και μακρια απο τραυματισμους...Στη ροδοπολη ξεκιναμε τη χρονια νωριτερα καθως τη παρασκευη εχουμε το εξ αναβολης ματς με τη Κηφισια....ολη η ομαδα προετοιμαστηκε καταλληλα αυτο το καιρο στα γνωστα θερετρα προετοιμασιας (Φρατζελικο, Εμπατη, Ρεξ,Ντομ) και ειναι ετοιμη να μπει δυναμικα.. smiley.gif

ΥΓ. Επειδη το γηπεδο 8α ειναι φισκα τη Παρασκευη και ξερω οτι μερικοι μελλοντικοι αντιπαλοι θελουν να παρεβρεθουν,να με ειδοποιησουν να τους κρατησω τη σουιτα στο Παλαεουρ Ροδοπολογκρανα...(ελατε με τα μηχανακια ρε κοτες θα σας βαλουμε εμεις βενζινη... 69.gif )
jsoiler
QUOTE(ts_10 @ Jan 4 2010, 16:10 ) *
Καλη χρονια και απο εμενα με υγεια και μακρια απο τραυματισμους...Στη ροδοπολη ξεκιναμε τη χρονια νωριτερα καθως τη παρασκευη εχουμε το εξ αναβολης ματς με τη Κηφισια....ολη η ομαδα προετοιμαστηκε καταλληλα αυτο το καιρο στα γνωστα θερετρα προετοιμασιας (Φρατζελικο, Εμπατη, Ρεξ,Ντομ) και ειναι ετοιμη να μπει δυναμικα.. smiley.gif

ΥΓ. Επειδη το γηπεδο 8α ειναι φισκα τη Παρασκευη και ξερω οτι μερικοι μελλοντικοι αντιπαλοι θελουν να παρεβρεθουν,να με ειδοποιησουν να τους κρατησω τη σουιτα στο Παλαεουρ Ροδοπολογκρανα...(ελατε με τα μηχανακια ρε κοτες θα σας βαλουμε εμεις βενζινη... 69.gif )



Καλή χρονιά και από μένα με υγεία και μακρία από τραυματισμούς!!!Ρε συ μήπως μπορείς να μου πεις πως θα έρθουμε στο γήπεδο???
ts_10
QUOTE(jsoiler @ Jan 6 2010, 18:41 ) *
Καλή χρονιά και από μένα με υγεία και μακρία από τραυματισμούς!!!Ρε συ μήπως μπορείς να μου πεις πως θα έρθουμε στο γήπεδο???


εχεις pm..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.