Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΕΘΝΙΚΗ 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Dreamerpanos
Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

1ος ΟΜΙΛΟΣ
1. ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
2. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
3. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
4. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
5. ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
6. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
7. ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
8. ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
9. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
10. ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
11. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
12. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
13. ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
14. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Vas
Χαμός!!! biggrin.gif tongue.gif cool.gif
Reporter1983
Ποσοι ανεβαινουν και ποσοι πεφτουν ξερει καποιος; Λογικα ανεβαινουν οπως περσυ αλλα ποσοι πεφτουν ειναι το θεμα;
Dreamerpanos
QUOTE (Reporter1983 @ Jul 9 2013, 17:07 ) *
Ποσοι ανεβαινουν και ποσοι πεφτουν ξερει καποιος; Λογικα ανεβαινουν οπως περσυ αλλα ποσοι πεφτουν ειναι το θεμα;


Άνοδος νομίζω κανονικά ένας από κάθε όμιλο και μπαράζ οι 2 δεύτεροι.....υποβιβασμός 4 από κάθε όμιλο....
Vas
QUOTE(Dreamerpanos @ Jul 9 2013, 17:18 ) *
Άνοδος νομίζω κανονικά ένας από κάθε όμιλο και μπαράζ οι 2 δεύτεροι.....υποβιβασμός 4 από κάθε όμιλο....



Λογικά έτσι.... Φέτος βέβαια ανέβηκαν οι 2 από κάθε όμιλο.
Dreamerpanos
QUOTE (Vas @ Jul 9 2013, 17:35 ) *
Λογικά έτσι.... Φέτος βέβαια ανέβηκαν οι 2 από κάθε όμιλο.


Καλά φαινόμενα τύπου Περιστερίου υπάρχουν και θα υπάρχουν δυστυχώς....
gspara
Προβλεπω παντως ωραιο πρωταθλημα σε ενα μαλλον ισορροπημενη ομιλο.
Μεγαλα ερωτηματικα ακομα η ομαδα μου που εχει για την ωρα μονο προπονητη και ο Χολαργος που θα κατεβασει αρκετους εφηβους.
Αν και πολυ νωρις ακομα ενα κλικ μπροστα θα εβαζα Αμυντα-Εθνικο-Ιωνικο Ν...
Vas
QUOTE(gspara @ Jul 9 2013, 19:14 ) *
Προβλεπω παντως ωραιο πρωταθλημα σε ενα μαλλον ισορροπημενη ομιλο.
Μεγαλα ερωτηματικα ακομα η ομαδα μου που εχει για την ωρα μονο προπονητη και ο Χολαργος που θα κατεβασει αρκετους εφηβους.
Αν και πολυ νωρις ακομα ενα κλικ μπροστα θα εβαζα Αμυντα-Εθνικο-Ιωνικο Ν...


Ο Εθνικός έχει κανει μεταγραφές για Β εθνική?
gspara
QUOTE (Vas @ Jul 9 2013, 23:21 ) *
Ο Εθνικός έχει κανει μεταγραφές για Β εθνική?

Πιστευω ο σχεδιασμος του Εθνικου εγινε εξαρχης για Β Εθνικη.
Ψηλεας-Κουκας-Μουκας-Γιανναλετσος-Τραφαλης-Παγωνης εχουν σημαντικη εμπειρια απο Α2.
Dreamerpanos
Αυτό είναι το ρόστερ του Εθνικού μέχρι τώρα....

Κουκας
Μουκας
Ζωρζος
Καρυπιδης
Παγωνης
Ψυλεας
Τραφαλης
Ταγαρης
Γιανναλετσιος
Ραδιτσας
Μουλάς
Βαθρακοκοίλης
magickaminia
Τελικα παιδια ο Εθνικος καταρριπτει ολα τα ρεκορ . Ειναι νομιζω η μοναδικη ομαδα που ανεβαινει σε 2 χρονια 3 κατηγοριες. Πλακα κανω βεβαια. Το σιγουρο ειναι οτι για τα δεδομενα της ΒΕθνικης η ομαδα παραειναι δυνατη, Το μονο που ευχομαι ειναι αυτη τη φορα η ο,αδα να πετυχει την ανοδο της και αγωνιστικα. Το αξιζει η προσπαθεια που καταβαλει ο Βασιλης αυτα τα 3 τελευταια χρονια. Ελπιζω στο ροστερ της ομαδας να ειναι και ο Φουκος. Για εμενα δεν υπαρχει καμμια δικαιολογια για να μην ανεβει η ομαδα κατηγορια. Ευχομαι μονο υγεια στα παιδια και σ ολο το τεχνικο τημ της ομαδας και επιτυχιες. Ελπιζω το επομενο βημα να ειναι να παιξει η ομαδα σε μεγαλυτερο γηπεδο. Ποιος Εθνικος αραγε δεν ονειρευεται ενα αγωνα Εθνικου - Ολυμπιακου στο ΣΕΦ; laugh.gif
Dreamerpanos
QUOTE (magickaminia @ Jul 11 2013, 16:01 ) *
Τελικα παιδια ο Εθνικος καταρριπτει ολα τα ρεκορ . Ειναι νομιζω η μοναδικη ομαδα που ανεβαινει σε 2 χρονια 3 κατηγοριες. Πλακα κανω βεβαια. Το σιγουρο ειναι οτι για τα δεδομενα της ΒΕθνικης η ομαδα παραειναι δυνατη, Το μονο που ευχομαι ειναι αυτη τη φορα η ο,αδα να πετυχει την ανοδο της και αγωνιστικα. Το αξιζει η προσπαθεια που καταβαλει ο Βασιλης αυτα τα 3 τελευταια χρονια. Ελπιζω στο ροστερ της ομαδας να ειναι και ο Φουκος. Για εμενα δεν υπαρχει καμμια δικαιολογια για να μην ανεβει η ομαδα κατηγορια. Ευχομαι μονο υγεια στα παιδια και σ ολο το τεχνικο τημ της ομαδας και επιτυχιες. Ελπιζω το επομενο βημα να ειναι να παιξει η ομαδα σε μεγαλυτερο γηπεδο. Ποιος Εθνικος αραγε δεν ονειρευεται ενα αγωνα Εθνικου - Ολυμπιακου στο ΣΕΦ; laugh.gif


Ο Φούκος νομίζω πήγε Ευρυάλη φίλε μου.....
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(gspara @ Jul 9 2013, 19:14 ) *
Προβλεπω παντως ωραιο πρωταθλημα σε ενα μαλλον ισορροπημενη ομιλο.
Μεγαλα ερωτηματικα ακομα η ομαδα μου που εχει για την ωρα μονο προπονητη και ο Χολαργος που θα κατεβασει αρκετους εφηβους.
Αν και πολυ νωρις ακομα ενα κλικ μπροστα θα εβαζα Αμυντα-Εθνικο-Ιωνικο Ν...

Θα ήθελα μετά από μήνες στοχασμού να εξωτερικεύσω κάποιες σκέψεις μου και να τοποθετηθώ σε κάποια ιδιαίτερα ευαίσθητα κομμάτια.Φέτος μετά από 11 χρόνια ύπαρξης του σωματείου και παρόλο που αυτό γνώρισε τις μεγαλύτερες στιγμές του ,ανεβαίνοντας για πρώτη φορά στν Β΄Εθνική Κατηγορία ,πολλά γεγονότα με έκαναν να αποστασιοποιηθώ,έστω μερικώς, συναισθηματικά απέναντι από την ομάδα ,γιατί δεν αντέχω την κοροιδία και την υποκρισία κάποιων ανθρώπων που λοιμαίνονται στον χώρο.Ένα σημαντικό πρόβλημα για εμένα είναι και μόνο η ύπαρξη κάποιων ανθρώπων στην δύσβατη χρονική περίοδο που αντιπετωπίζει η χώρα μας που αποκαλούνται ΜΑΝΑGER.Ρε λεβέντες η πλειοψηφία του κοσμάκη έξω ψωμολυσσάει και σεις ακόμα θέλετε μεσιτικά για να κάνει ένα παιδί το ψώνιο του;Τελείωσε το παραμύθι πάρτε το χαμπάρι.Κατάντησε αηδία δεν πάει άλλο.Έκλεισα μια συμφωνία προχθές με έναν πιτσιρικά 20 χρονών από ΊΚΑΡΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ,το οποίο παιδάκι κατάγεται από επαρχία ,είπα και εγώ να τον αγκαλιάσω ,να του προσφέρω σπίτι,φαί και ένα χαρτζιλίκι για να κινείται άνετα στην Αθήνα και όλα αυτά κατόπιν συννενόησης μεταξύ εμού και του παιδιού και ενός παράγοντα από Ίκαρο.Συμφωνούμε σε όλα και εχθές που τον περιμέναμε να υπογράψει ... ξαφνικά τηλέφωνο από διακεκριμένο ΜΑΝΑGER για το που να έρθει να πάρει τα μανατζερικά του αν και για πολλοστή φορά στις διαπραγματεύσεις μου με αθλητές δεν συμμετείχε πουθενά.Ξενέρωσα και ακύρωσα την μεταγραφή απευθείας.Φέτος έχασα και τον ψηλό μου μέσα από αυτή την διαδικασία.Γιατί;Απλά γιατί κάποιος άλλος ΜΑΝΑGER - προπονητής - ότι άλλο γουστάρει ,επειδή δεν δίνω μεσιτικά έκανε ότι μπορούσε να τον πείσει να πάρει 1500 ευρώ παραπάνω σε κάποιο άλλο σωματείο που στο φινάλε και χαμηλότερη κατηγορία είναι και η απόσταση αυτού από το συγκεκριμένο γήπεδο θα του κοστίσει ο κούκος αηδόνι τόσο σε χρήμα αλλά και σε χρόνο και ταλαιπωρία.Και άλλα πολλά που θα γράφω μέρες για να τα γνωστοποιήσω.Ειλικρεινά σας σιχάθηκα και δεν θέλω να τολμήσει να μου ξανά τηλεφωνήσει η να με ξανα αντικρύσει κανένας σας.Από μακρυά και καλά και ας φθάσω πάλι και στη Δ΄ΕΣΚΑΝΑ,δεν με νοιάζει.Θυμάμαι χαρακτηριστικά έναν που πριν 3 χρόνια είχε και το κουράγιο εμμέσως να με απειλήσει να μην τα βάζω με το συνάφι σας γιατί θα έχω πρόβλημα ακόμα και με την διαιτησία..Άλλος μου ζητούσε συγκεκριμένο χρηματικό ποσό για την διαιτησία ενός χρόνου με αποσκοπό την εύκολη άνοδο στην επόμενη κατηγορία !!! Μέχρι εκεί έφθασε η αηδία σας.Και για να τελειώνουμε με το θέμα των ΜΑΝΑΤΖΑΡΕΩΝ και επίσημα από Β΄Εθνική και χαμηλότερα δεν έχετε βάσει δικαιοδοσίας καμία αρμοδιότητα.Μόνο Α1 και Α2 και για συμβόλαια.Οπότε σταματείστε το κάπου εδώ και σταματείσετε να βάζετε με ανθρώπους και συνειδήσεις ,κάποια στιγμή θα υπάρχει και η αντίδραση ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΤΟ....(αύριο με το νέο επεισοδιο θα ναι εξίσου καυστικό...γιατι θα αφορά καποιους προπονητές).
all news
QUOTE (POLIS KALLITHEAS @ Jul 13 2013, 13:34 ) *
Θα ήθελα μετά από μήνες στοχασμού να εξωτερικεύσω κάποιες σκέψεις μου και να τοποθετηθώ σε κάποια ιδιαίτερα ευαίσθητα κομμάτια.Φέτος μετά από 11 χρόνια ύπαρξης του σωματείου και παρόλο που αυτό γνώρισε τις μεγαλύτερες στιγμές του ,ανεβαίνοντας για πρώτη φορά στν Β΄Εθνική Κατηγορία ,πολλά γεγονότα με έκαναν να αποστασιοποιηθώ,έστω μερικώς, συναισθηματικά απέναντι από την ομάδα ,γιατί δεν αντέχω την κοροιδία και την υποκρισία κάποιων ανθρώπων που λοιμαίνονται στον χώρο.Ένα σημαντικό πρόβλημα για εμένα είναι και μόνο η ύπαρξη κάποιων ανθρώπων στην δύσβατη χρονική περίοδο που αντιπετωπίζει η χώρα μας που αποκαλούνται ΜΑΝΑGER.Ρε λεβέντες η πλειοψηφία του κοσμάκη έξω ψωμολυσσάει και σεις ακόμα θέλετε μεσιτικά για να κάνει ένα παιδί το ψώνιο του;Τελείωσε το παραμύθι πάρτε το χαμπάρι.Κατάντησε αηδία δεν πάει άλλο.Έκλεισα μια συμφωνία προχθές με έναν πιτσιρικά 20 χρονών από ΊΚΑΡΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ,το οποίο παιδάκι κατάγεται από επαρχία ,είπα και εγώ να τον αγκαλιάσω ,να του προσφέρω σπίτι,φαί και ένα χαρτζιλίκι για να κινείται άνετα στην Αθήνα και όλα αυτά κατόπιν συννενόησης μεταξύ εμού και του παιδιού και ενός παράγοντα από Ίκαρο.Συμφωνούμε σε όλα και εχθές που τον περιμέναμε να υπογράψει ... ξαφνικά τηλέφωνο από διακεκριμένο ΜΑΝΑGER για το που να έρθει να πάρει τα μανατζερικά του αν και για πολλοστή φορά στις διαπραγματεύσεις μου με αθλητές δεν συμμετείχε πουθενά.Ξενέρωσα και ακύρωσα την μεταγραφή απευθείας.Φέτος έχασα και τον ψηλό μου μέσα από αυτή την διαδικασία.Γιατί;Απλά γιατί κάποιος άλλος ΜΑΝΑGER - προπονητής - ότι άλλο γουστάρει ,επειδή δεν δίνω μεσιτικά έκανε ότι μπορούσε να τον πείσει να πάρει 1500 ευρώ παραπάνω σε κάποιο άλλο σωματείο που στο φινάλε και χαμηλότερη κατηγορία είναι και η απόσταση αυτού από το συγκεκριμένο γήπεδο θα του κοστίσει ο κούκος αηδόνι τόσο σε χρήμα αλλά και σε χρόνο και ταλαιπωρία.Και άλλα πολλά που θα γράφω μέρες για να τα γνωστοποιήσω.Ειλικρεινά σας σιχάθηκα και δεν θέλω να τολμήσει να μου ξανά τηλεφωνήσει η να με ξανα αντικρύσει κανένας σας.Από μακρυά και καλά και ας φθάσω πάλι και στη Δ΄ΕΣΚΑΝΑ,δεν με νοιάζει.Θυμάμαι χαρακτηριστικά έναν που πριν 3 χρόνια είχε και το κουράγιο εμμέσως να με απειλήσει να μην τα βάζω με το συνάφι σας γιατί θα έχω πρόβλημα ακόμα και με την διαιτησία..Άλλος μου ζητούσε συγκεκριμένο χρηματικό ποσό για την διαιτησία ενός χρόνου με αποσκοπό την εύκολη άνοδο στην επόμενη κατηγορία !!! Μέχρι εκεί έφθασε η αηδία σας.Και για να τελειώνουμε με το θέμα των ΜΑΝΑΤΖΑΡΕΩΝ και επίσημα από Β΄Εθνική και χαμηλότερα δεν έχετε βάσει δικαιοδοσίας καμία αρμοδιότητα.Μόνο Α1 και Α2 και για συμβόλαια.Οπότε σταματείστε το κάπου εδώ και σταματείσετε να βάζετε με ανθρώπους και συνειδήσεις ,κάποια στιγμή θα υπάρχει και η αντίδραση ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΤΟ....(αύριο με το νέο επεισοδιο θα ναι εξίσου καυστικό...γιατι θα αφορά καποιους προπονητές).

με την ιδια λογικη φιλε μου θα επρεπε οι ομαδες να φωαναζουν τους παιχτες για προπονηση και να τους πληρωνουν και να καλυπτουν τα εξοδα τυχον τραμαυτισμου!το κανετε αυτο?δεν μιλαω προσωπικα για εσενα αλλωστε εχω αριστη γνωμη για το ατομο σου αλλα ποσες φορες παραγοντες αρχιζουν τα παιχνιδια του στυλ....τι εδω στο πολις ολοι 400 ευρω παιρνουν για κλεισει μια ομαδα ενα παιχτη,παει ο παιχτης στην ομαδα και μαθαινει οτι ολοι ειναι στα 1000!οποτε δεν υπαρχει κατι καθαρο ουτε απο μανατζερ ουτε απο παιχτες ουτε απο παραγοντες!να μην θελετε μανατζερ να μην θελετε επιταγες για να δεινετε σε παιδια 3 μηνες ολο το χρονο σε ατομα που εχουν αναγκη και το τελευταιο ευρω
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(all news @ Jul 13 2013, 15:28 ) *
με την ιδια λογικη φιλε μου θα επρεπε οι ομαδες να φωαναζουν τους παιχτες για προπονηση και να τους πληρωνουν και να καλυπτουν τα εξοδα τυχον τραμαυτισμου!το κανετε αυτο?δεν μιλαω προσωπικα για εσενα αλλωστε εχω αριστη γνωμη για το ατομο σου αλλα ποσες φορες παραγοντες αρχιζουν τα παιχνιδια του στυλ....τι εδω στο πολις ολοι 400 ευρω παιρνουν για κλεισει μια ομαδα ενα παιχτη,παει ο παιχτης στην ομαδα και μαθαινει οτι ολοι ειναι στα 1000!οποτε δεν υπαρχει κατι καθαρο ουτε απο μανατζερ ουτε απο παιχτες ουτε απο παραγοντες!να μην θελετε μανατζερ να μην θελετε επιταγες για να δεινετε σε παιδια 3 μηνες ολο το χρονο σε ατομα που εχουν αναγκη και το τελευταιο ευρω

2500 euro ετησιως στην ATHENS SPORTSCLINIC δίνουμε και εχουμε οποιαδηποτε ιατρικη καλυψη στα παιδια.Πάνω απο ολα η υγεια των παιδιων
magickaminia
Αν αληθευουν τα νεα ο Εθνικος θα υποδεχεται τους αντιπαλους του φετος στο παλατι του ΣΕΦ. Για μενα ειναι η καλυτερη ειδηση του καλοκαιριου αν ισχυει , γιατι ο Εθνικος αποδεικνυει οτι δεν ειναι μια φωτοβολιδα και οτι οι ανθρωποι του εχουν πολυ υψηλα σχεδια για το τμημα και αν συνδυαστει αυτο με τα καλα νεα και απο το ποδοσφαιρο , θεωρω οτι αυτο το καλοκαιρι ο Εθνικος ξαναγεννιεται και να ειστε σιγουροι οτι τον εχει αναγκη ολος ο Πειραιας. Για το καλο ολων μας. smile.gif
Reporter1983
Ετσι οπως ειναι διαμορφωμενα τα ροστερ μεχρι στιγμης για αλλη μια χρονια φαινεται οτι υπαρχουν τρια γκρουπ δυναμικοτητας στις ομαδες

1. Αετος , Αμυντας , Μαρουσι , Νικαια , Εθνικος
2. Ερυθραια , Ιλιον , Δουκας , Νηαρ , Ηρακλειο , Περιστερι
3. Χολαργος , Πολις , Ν.Φ.

Ηρακλειο και Ιλιον μπορουν να μπουν ευκολα στο πρωτο γκρουπ δυναμικοτητας και μεγαλη μαχη θα γινει για τη τεταρτη θεση του υποβιβασμου οπου δεν αποκλειεται να γινιε καμμια μεγαλη εκπληξη καθως οι διαφορες στα δυο πρωτα γκρουπ ειναι μικρες. Αετος και Μαρουσι θεωρουνται επιφοβοι να πανε πολυ χειροτερα του αναμενομενου
Dreamerpanos
Ο Εθνικός θα έχει ως έδρα του το κλειστό του Κερατσινίου.....
margiou3
Σε αυτο που παιζει ο Φάρος...?

Πολυ καλυτερο γηπεδο απο την ποντικότρυπα που ηταν πέρσι, αλλα και παλι μικρο για τα δεδομενα του πρωταθληματος...
Vas
Καλή μπασκετική χρονιά! Ίσως να γίνει το πιο συναρπαστικό πρωτάθλημα Β Εθνικής!!


Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2013-2014 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

1η Αγωνιστική - 13/10/13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

2η Αγωνιστική - 20/10/13
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ

3η Αγωνιστική - 26/10/13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

4η Αγωνιστική - 03/11/13
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

5η Αγωνιστική - 10/11/13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

6η Αγωνιστική - 24/11/13
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

7η Αγωνιστική - 01/12/13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

8η Αγωνιστική - 08/12/13
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

9η Αγωνιστική - 15/12/13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

10η Αγωνιστική - 22/12/13
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

11η Αγωνιστική - 05/01/14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

12η Αγωνιστική - 12/01/14
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

13η Αγωνιστική - 19/01/14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ

14η Αγωνιστική - 26/01/14
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ

15η Αγωνιστική - 02/02/14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ

16η Αγωνιστική - 16/02/14
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ

17η Αγωνιστική - 23/02/14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

18η Αγωνιστική - 01/03/14
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

19η Αγωνιστική - 09/03/14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

20η Αγωνιστική - 16/03/14
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

21η Αγωνιστική - 23/03/14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

22η Αγωνιστική - 30/03/14
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

23η Αγωνιστική - 06/04/14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

24η Αγωνιστική - 13/04/14
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

25η Αγωνιστική - 27/04/14
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

26η Αγωνιστική - 04/05/14
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

-----------------------------------------
Euskera
QUOTE (magickaminia @ Jul 11 2013, 16:01 ) *
Τελικα παιδια ο Εθνικος καταρριπτει ολα τα ρεκορ . Ειναι νομιζω η μοναδικη ομαδα που ανεβαινει σε 2 χρονια 3 κατηγοριες. Πλακα κανω βεβαια. Το σιγουρο ειναι οτι για τα δεδομενα της ΒΕθνικης η ομαδα παραειναι δυνατη, Το μονο που ευχομαι ειναι αυτη τη φορα η ο,αδα να πετυχει την ανοδο της και αγωνιστικα. Το αξιζει η προσπαθεια που καταβαλει ο Βασιλης αυτα τα 3 τελευταια χρονια. Ελπιζω στο ροστερ της ομαδας να ειναι και ο Φουκος. Για εμενα δεν υπαρχει καμμια δικαιολογια για να μην ανεβει η ομαδα κατηγορια. Ευχομαι μονο υγεια στα παιδια και σ ολο το τεχνικο τημ της ομαδας και επιτυχιες. Ελπιζω το επομενο βημα να ειναι να παιξει η ομαδα σε μεγαλυτερο γηπεδο. Ποιος Εθνικος αραγε δεν ονειρευεται ενα αγωνα Εθνικου - Ολυμπιακου στο ΣΕΦ; laugh.gif


Nai συμφωνώ...αν ήταν βέβαια Ιωνικός Ν.Φ. μπορεί kai na ανέβαινε...Η μοναδική ομάδα που ανέβηκε επειδή της είπε η ομοσπονδία...από Γ σε Β
gspara
Σοκ στο Ηρακλειο με τον σοβαρο τραυματισμο του βασικου πλει Αλεξανδρου Πετρακη που θα μεινει εκτος 3 μηνες.
ilion_player
Καλησπέρα σε όλους μετά από πολύ καιρό αποχής. Αυτό είναι το ρόστερ του Α.Ο. ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ.

Γεωργιάδης Ιορδάνης
Γκέρος Βαγγέλης
Ζαλακώστας Βασίλης
Ζαρκάδας Χρήστος
Κεφαλάς Δημήτρης
Μητρόπουλος Άκης
Μπάρδας Αλέξανδρος
Μπέλλας Γιάννης
Μπέλλας Οδυσσέας
Παπαηλιού Γιάννης
Ροδοστόγλου Γιάννης
Σκαλωμένος Χρήστος
Σπυρόπουλος Ανδρέας
Στράγκας Χρήστος
Χανιάς – Πανταζής Θανάσης

Προπονητής: Μάριος Δεσποτάκης
Βοηθός προπονητή: Δημήτρης Δανιήλ.

Άντε και καλό πρωτάθλημα να έχουμε.
gspara
QUOTE (ilion_player @ Oct 2 2013, 19:33 ) *
Καλησπέρα σε όλους μετά από πολύ καιρό αποχής. Αυτό είναι το ρόστερ του Α.Ο. ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ.

Γεωργιάδης Ιορδάνης
Γκέρος Βαγγέλης
Ζαλακώστας Βασίλης
Ζαρκάδας Χρήστος
Κεφαλάς Δημήτρης
Μητρόπουλος Άκης
Μπάρδας Αλέξανδρος
Μπέλλας Γιάννης
Μπέλλας Οδυσσέας
Παπαηλιού Γιάννης
Ροδοστόγλου Γιάννης
Σκαλωμένος Χρήστος
Σπυρόπουλος Ανδρέας
Στράγκας Χρήστος
Χανιάς – Πανταζής Θανάσης

Προπονητής: Μάριος Δεσποτάκης
Βοηθός προπονητή: Δημήτρης Δανιήλ.

Άντε και καλό πρωτάθλημα να έχουμε.

Kαλη επιτυχια στην ομαδα σου ilion player...και να μην χανεσαι biggrin.gif
Εμειναν λοιπον οι πεντε εμπειροι βασικοι(Μπελλας Γ+Οδ,Ροδοστογλου,Στραγκας,Μητροπουλος) και εγιναν τρεις προσθαφαιρεσεις.
Στην θεση του αλματερου Λυκογιαννη ηρθε ο μπομπερ Αλεξης Μπαρδας.
Επεστρεψε ο Σκαλωμενος στην θεση του Μουκα και για βασικο 5αρι αποκτηθηκε ο Γκερος στη θεση του Τσοτσου.

Απο τους μικρους,σημαντικη προσθηκη ο ταλαντουχος γκαρντ Δημητρης Κεφαλας αποτον Χολαργο.Τον βλεπω απο φετος να εχει ενεργητικοτατη συμμετοχη!!!
Αν δεν κανω λαθος παρεμειναν Ζαλακωστας(3αρι) και Σπυροπουλος(ασος,εφηβικο ΠΑΟ).
Προωθηθηκαν στο αντρικο Γεωργιαδης(5αρι) και Ζαρκαδας(ασος).
Αποκτηθηκαν Παπαηλιου(2-3αρι,Αχιλλεας Κατω Αχαρνων) και Χανιας-Πανταζης(3-4αρι,Φοινικας).

Πολυ θετικο η παραμονη του Μαριου Δεσποτακη που εδειξε να αλλαζει την ψυχολογια της ομαδας οταν ανελαβε περιπου στα μεσα της περσινης σεζον και η ομαδα να βελτιωνει τη θεση της σε σχεση με το μουδιασμενο ξεκινημα.
Μου αρεσει πολυ η ομαδα και την βλεπω ανεβασμενη φετος.Τα μεχρι τωρα φιλικα αλλωστε αυτο δειχνουν.
leonkalf
Moderator του φόρουμ

Νέο μέλος στην ομάδα moderators o gspara. Click στο παραπάνω link για περισσότερα
ilion_player
QUOTE(gspara @ Oct 3 2013, 11:44 ) *
Kαλη επιτυχια στην ομαδα σου ilion player...και να μην χανεσαι biggrin.gif
Εμειναν λοιπον οι πεντε εμπειροι βασικοι(Μπελλας Γ+Οδ,Ροδοστογλου,Στραγκας,Μητροπουλος) και εγιναν τρεις προσθαφαιρεσεις.
Στην θεση του αλματερου Λυκογιαννη ηρθε ο μπομπερ Αλεξης Μπαρδας.
Επεστρεψε ο Σκαλωμενος στην θεση του Μουκα και για βασικο 5αρι αποκτηθηκε ο Γκερος στη θεση του Τσοτσου.

Απο τους μικρους,σημαντικη προσθηκη ο ταλαντουχος γκαρντ Δημητρης Κεφαλας αποτον Χολαργο.Τον βλεπω απο φετος να εχει ενεργητικοτατη συμμετοχη!!!
Αν δεν κανω λαθος παρεμειναν Ζαλακωστας(3αρι) και Σπυροπουλος(ασος,εφηβικο ΠΑΟ).
Προωθηθηκαν στο αντρικο Γεωργιαδης(5αρι) και Ζαρκαδας(ασος).
Αποκτηθηκαν Παπαηλιου(2-3αρι,Αχιλλεας Κατω Αχαρνων) και Χανιας-Πανταζης(3-4αρι,Φοινικας).

Πολυ θετικο η παραμονη του Μαριου Δεσποτακη που εδειξε να αλλαζει την ψυχολογια της ομαδας οταν ανελαβε περιπου στα μεσα της περσινης σεζον και η ομαδα να βελτιωνει τη θεση της σε σχεση με το μουδιασμενο ξεκινημα.
Μου αρεσει πολυ η ομαδα και την βλεπω ανεβασμενη φετος.Τα μεχρι τωρα φιλικα αλλωστε αυτο δειχνουν.


Ευχαριστώ για τις ευχές σου. Δυστυχώς δεν παρακολουθώ τόσο πολύ την ανδρική ομάδα επειδή έχω αφοσιωθεί ψυχή και σώμα στο παιδικό τμήμα. Να φανταστείς έχω σε βίντεο όλους τους αντιπάλους του παιδικού μας για το πρωτάθλημα της Ε.Σ.Κ.Α. (μιλάω για φετινούς αγώνες). Και εννοείται ότι τα βίντεο τα έχω τραβήξει μόνος μου.
basketikos
bball.gif Ο Ιωνικός, μετά την περίοδο 2006-7 επιστρέφει στη Β' Εθνική, με δυναμική και φιλοδοξίες για ότι καλύτερο.

Το ionikosbc.gr παρουσιάζει την ανασκόπηση της 'επιστροφής', αποκρυπτογραφεί την Ομάδα που ξεκινά με όνειρα τον μαραθώνιο της Β Εθνικής, και αποκαλύπτει τον στόχο:
Αφιέρωμα 2013-14: «Μακριά πολύ μακριά να ταξιδεύουμε..»

και φυσικά το απαραιτητο video:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3S3m_sNpR_g

bball.gif Ξεκινάμε την Κυριακη στην Φιλαδέλφεια, με αισιοδοξία, και με προσοχή.

bball.gif Υγεια να έχουμε όλες οι ομάδες, ετοιμαζόμαστε για ενα απόλυτα ισορροπημένο πρωτάθλημα, ΟΛΑ να κρινονται στους αγωνιστικούς χώρους και ας κερδίζει πάντα ο καλύτερος (...δηλαδη ο Ιωνικος 77.gif )
magickaminia
Kαλη χρονια για ολες τις ομαδες του φετινου μαραθωνιου και ιδιαιτερα για την ομαδα του Εθνικου . Απ τα λιγα που ξερω ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι μια απο τις 5 ομαδες που θεωρω οτι θα παλεψουν για την ανοδο. Ευχομαι να πετυχει η ομαδα τους στοχους της γιατι εχει πολυ αξιολογους ανθρωπους στα πραγματα οπως ο Βασιλης, ο Δημητρης ο Καραφαντης κ.α.Το μονο που θα ευχηθω ειναι υγεια για ολα τα παιδια και προσηλωση στους στοχους τους. Ευχομαι φετος να μην χρειασθει να δω ξανα μπαραζ ανοδου και κυριως να μην ειναι σ αυτο 2 αγαπημενες μου ομαδες δηλαδη ο Εθνικος και ο Ιωνικος Νικαιας, που και γι αυτον ευχομαι οτι καλυτερο . Μακαρι να ανεβουν και οι 2 ομαδες στην Α2. blove.gif
Reporter1983
QUOTE (magickaminia @ Oct 11 2013, 15:45 ) *
Kαλη χρονια για ολες τις ομαδες του φετινου μαραθωνιου και ιδιαιτερα για την ομαδα του Εθνικου . Απ τα λιγα που ξερω ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι μια απο τις 5 ομαδες που θεωρω οτι θα παλεψουν για την ανοδο. Ευχομαι να πετυχει η ομαδα τους στοχους της γιατι εχει πολυ αξιολογους ανθρωπους στα πραγματα οπως ο Βασιλης, ο Δημητρης ο Καραφαντης κ.α.Το μονο που θα ευχηθω ειναι υγεια για ολα τα παιδια και προσηλωση στους στοχους τους. Ευχομαι φετος να μην χρειασθει να δω ξανα μπαραζ ανοδου και κυριως να μην ειναι σ αυτο 2 αγαπημενες μου ομαδες δηλαδη ο Εθνικος και ο Ιωνικος Νικαιας, που και γι αυτον ευχομαι οτι καλυτερο . Μακαρι να ανεβουν και οι 2 ομαδες στην Α2. blove.gif


Για να ανεβουν και οι δυο ομαδες σου θα πρεπει μια εκ των δυο να παιξει μπαραζ.. tongue.gif
gspara
Τελικα αναβληθηκαν Εθνικος-Ερυθραια και Ιωνικος ΝΦ-Ιωνικος Ν.
PetranG3
Αδιανοητα πραγματα και ντροπη πραγματικα γι αυτην την εξελιξη. Ολοκληρο καλοκαιρι περασε και θυμηθηκαν στο παρα 1 οτι τα γηπεδα δεν ειναι καταλληλα...Αυτο δεν λεγεται απλα ερασιτεχνισμος...Καποιοι φλερταρουν με την ανικανοτητα..

Και κατι λεγεται για μερικη παραταση και αναμονη για περιπου 2 μηνες. Οτι δηλαδη, μια χωρα που εχει κλεισει την κανουλα των επιχορηγησεων στον αθλητισμο, που ειναι σε λιτοτητα, θα δωσει λεφτα που δεν υπαρχουν για να διορθωθει το προβλημα. Μας δουλευεουν κανονικα...
Ή μηπως για ενα τοσο γενικευμενο προβλημα η Νομαρχια, νομιζουν οτι θα γενναει λεφτα για να μοιραζει δεξια κι αριστερα...

Αστειες καταστασεις...
Jabar

Καλή χρονιά σε όλες τις ομάδες . Πολύ δυνατό το φετινό πρωτάθλημα.Ξεκινάει με δυνατό ματς και μετά την αναβολή 2 παιχνιδιών αναμένεται κοσμοσυροή.ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ δύο ομάδες με φιλοδοξίες και πολύ δυνατές.Όσοι πιστοί προσέλθετε. Πρόβλεψη πιθανόν 1.



1η Αγωνιστική - 13/10/13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ .....ΑΝΑΒΟΛΗ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ.....ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
mono maroussi
Καλό πρωτάθλημα να έχουμε αν και δεν άρχισε με τους καλύτεροτς οιωνούς..Μάθαμε ξαφνικά ότι τα γήπεδα βγήκαν ακατάλληλα..Τώρα τους έπιασε..Κατά τα άλλα το ματς της αγωνιστικής είναι μακράν το Νήαρ Ηστ-Μαρουσι λόγω της προιστορίας των 2 ομάδων που την δεκαετία του 90 πάντα κοντραριζόντουσαν μεταξύ τους για την άνοδο σε όποια κατηγορία και αν αγωνίζονταν.Μάλιστα το 1998 ανέβηκαν μαζί στην Α1 και από κει και πέρα η καθεμία ακολούθησε την δικιά της πορεία.Λογικά πρέπει να το πάρουμε το ματς, αλλά μια πρεμιέρα πάντα μπορεί να κρύβει εκπλήξεις.
gspara
Τα αποτελεσματα του ομιλου Νοτου της κουτσουρεμενης πρεμιερας


ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΈΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 64-53
Τα δεκάλεπτα: 16-7, 33-22, 49-38, 64-53
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Διμπινούδης.
Χολαργός (Κατσούνης): Αναγνωστάκης 3 (1), Αυγενικός, Αποστολίδης 10 (1), Οικονομόπουλος 2, Σοφρωνάς 6 (1), Σακελλαρόπουλος, Πουλής, Σπυρόπουλος Κ. 13 (3), Κιαπέκος 9, Τσιώκος 14, Ζαχαράκης 7 (1).
Ενωση Ιλίου (Δεσποτάκης): Σπυρόπουλος Α. 2, Μπέλλας Γ. 6, Κεφάλας 3 (1), Σκαλωμένος, Μητρόπουλος 3 (1), Παπαηλίου, Χανιάς, Μπέλλας Οδ. 10, Γεωργιάδης 2, Ροδοστόγλου 12 (2), Μπάρδας 12 (1), Στράγκας

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 65-57
Τα δεκάλεπτα: 10-18, 27-37, 47-47, 65-57.
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος – Μπλέτσας.
Ηράκλειο (Ράλλης): Χαρωνίτης, Παπαδάκης 9, Μπαλάφας 16, Αρναουτάκης 1, Αγαπιάδης 14 (2), Σακελλαράκης, Γκιζόγιαννης 19 (1), Φραγκιαδάκης, Πάλλης 6.
Πόλις Καλλιθέας (Λούντζης): Μπογδανίδης 12 (4), Σπανάκος, Γραμματικός 7 (1), Κορίζης, Βελιζιώτης 16 (4), Κασπαριάν 9, Κορωνίδης 9 (1), Λάβαρης, Λούκας 4.

ΑΕΤΟΣ–ΑΜΥΝΤΑΣ 69-58
Τα δεκάλεπτα: 19-14, 34-33, 53-42, 69-58.
Διαιτητές: Παπαθανασίου – Μπούκας.
Αετός (Παπαμάρκος): Μητσάκης 10 (2), Εμμανουηλίδης 15 (3), Φωτίου 7 (1), Μόρφης 8, Κόκκαλης 11, Μιχόπουλος 11 (3), Μπένος 2, Κατιάκος 5, Πασπαλάς, Μπάζιος, Οικονομάκης.
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 3, Αντωνιάδης, Τοπάλι 2, Χούμας 13, Βαρδιάνος 6, Γεωργοπαπαδάκος 6, Δορκοφίκης 2, Παπαργυρόπουλος 2, Κουκουνιάς 16, Βογιατζής 8.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΜΑΡΟΥΣΙ 53-59
Τα δεκάλεπτα: 14-13, 27-27, 41-43, 53-59
Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος Λ.-Ζακεστίδης
Νήαρ Ήστ (Καρνέσης): Τζιβελέκας 2, Χατζηκωστής 5, Λυτόπουλος 13 (1), Καπετζόγλου 5, Αττίκος, Καραμπάς 17 (2), Γκαβανόπουλος 2, Τσολάκης 4, Μούγιος 5.
Μαρούσι (Μάγειρας): Κουκουράβας, Φωτητζόγλου 5, Κούσουλας 9 (3), Τσακιρίδης 5 (1), Αλεξίου, Κουπίδης 11 (1), Τοπάλης 15 (1), Μαχαίρας 4, Τζέμης 5, Καμπούρης 3.


ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΔΟΥΚΑΣ 54-70
Τα δεκάλεπτα: 13-17, 24-36, 39-49, 54-70
Διαιτητές: Αποστολίδης - Σιώκας
Περιστέρι (Βλάχος): Τσαμπής 11 (1), Παππάς 6 (1), Βούλγαρης 17 (3), Κελεσίδης 2, Γρύλλης, Σκουλίδας, Ξιούρας, Σκούταρης 5 (1), Γιαννίκος, Χριστόδουλος 11, Κακλαμανάκης 2.
Δούκας (Γιαννόπουλος): Σταθόπουλος Γ., Καλαϊτζής 5, Κεφάλας 2, Πρισκομμάτης 3 (1), Ντέντα 6, Μελάς 17 (4), Τομαράς 7 (1), Ζακυνθινός 13 (1), Καραβανάς 9, Μιχαλόπουλος, Θέος 8


Σαν πρωτες εντυπωσεις θελω να αναφερω...

Την σημαντικη(και μαλιστα ανετη) νικη του Χολαργου,που εθεωρειτο(μεχρι σημερα) το πρωτο φαβορι για υποβιβασμο.Το συγκροτημα του Σαββα Κατσουνη, αντιθετως ,εδειξε τα δοντια του επι ενος υπολογισιμου αντιπαλου.

Την εξαιρετικη προσπαθεια του Πολις που εβαλε πολυ δυσκολα στο Ηρακλειο,αλλα στο τελος υπεκυψε.

Την ανετη επικρατηση του Δουκα επι της ομαδας μου,που εδειξε οτι με τον Καλαιτζη αλλαζει επιπεδο.Βεβαια μας εκτελεσε ο παρολιγο παιχτης μας, Γιωργος Μελας.

Το Μαρουσι εχει μεν διαφορετικους στοχους απο τη Νηαρ,αλλα παραμενει σημαντικο το διπλο σε μια δυσκολη εδρα και μαλιστα σε πρεμιερα.

Ο Αετος οπως ειχε προβλεψει ο Jabar επικρατησε στο ντερμπι του Αμυντα.Να πω την αληθεια περιμενα η ομαδα του Υμηττου να κανει το διπλο,αλλα τελικα ο Αετος με δυναμη στην περιφερεια εδειξε οτι και φετος παει για ψηλα.

Ενδιαφερουσα αναμενεται και η επομενη αγωνιστικη με τα παιχνιδια Δουκας-Εθνικος και Ιωνικος Ν-Αετος να ξεχωριζουν.
giorgos14
Παρακολουθησα μεγαλη διαρκεια του αγωνα Στρατωνι-Λευκαδα.Το παθος εν τελει κερδιζει τα λεφτα και το ονομα.Απο τη μια 12 παικτες ετοιμοι να ματωσουν και απο την αλλη 6(οι υπολοιποι διακοσμητικοι) να θεωρουν οτι χαρη στην εμπειρια τους και στο ονομα τους θα περναγαν ευκολα.Το Στρατωνι εκανε μπασκετικο σαματα με ενταση σε καθε αμυνα και προσπαθεια και δικαιωθηκε με την νικη στο σημερινο παιχνιδι
mono maroussi
Παιχνιδι βγαλμενο απο τα παλια στην Καισαριανη με κοσμο και απο τις 2 ομαδες..τα επεισοδια στο τριτο δεκαλεπτο να ελειπαν(υπαιτιοτητα της νηαρ ηστ) και θα ηταν ολα τελεια.Κακο ποιοτικα παιχνιδι με την ομαδα μου να δειχνει περισσοτερο παθος στο τελος και να καθαριζει την υποθεση νικη.
Jabar
ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΈΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 64-53
Τα δεκάλεπτα: 16-7, 33-22, 49-38, 64-53
Με το δεξί αρχίσαμε τις αγωνιστικές μας υποχρεώσεις .Με πολύ διάθεση, τρέξιμο, πολύ καλή αμυντική συμπεριφορά και σωστό περιέργως για την εποχή scouting,πήραμε μία πολύτιμη νίκη.Αν και πρώτη αγωνιστική,το πολύ δύσκολο αρχικό πρόγραμμα που έχουμε, έκανε την νίκη απαραίτητη.Τα παιδιά αν και άπειρα ανταποκρίθηκαν στην πίεση και αυτό είναι ένα πρώτο θετικό σημάδι.Από την αρχή η άμυνα της ομάδας ήταν πολύ καλή και μας επέτρεψε να βγάλουμε αιφνιδιασμούς.Από ένα σημείο και μετά καλάθι τρώγαμε μόνο από βολές.Βολές στις οποίες το Ιλιον, έδειξε αξιοθαύμαστη ευστοχία, σε αντίθεση με εμάς.Έτσι το Ιλιον έμενε στο παιχνίδι σε απόσταση 10-13 πόντων.Κάποια στιγμή 5 λεπτά πριν το τέλος, με κάποια εύστοχα σουτ και ταυτόχρονα μερικά εύκολα καλάθια, χαμένα απο εμάς πλησίασε στους τρεις .Εκεί η ομάδα αντέδρασε σωστά έπαιξε 3-4 καλές άμυνες ώσπου να βάλουμε ένα καλάθι και μετά άλλα δύο-τρία συνεχόμενα και το παιχνίδι τελείωσε.Κορυφαίος ο Αποστολίδης, πολύ καλός ο Τσιώκος, αλλά όλοι έκαναν κατάθεση ψυχής.Το Ιλιο δεν έδειξε μεγάλο βαθμό ετοιμότητος, ίσως να ήταν και σε κακή ημέρα,αλλά τα τρεξίματά του και οι συνεργασίες των παικτών εχθές δεν ήταν ακόμα σε καλό επίπεδο.Φαντάζομαι ότι αργά η γρήγορα, με το καλό υλικό που έχει ,θα ανέβει και θα μεταμορφωθεί. Όσο για μας καλό προπονητή έχουμε, με αποδεδειγμένη ικανότητα να αναδεικνύει τα νέα παιδιά ,οπότε σταδιακά περιμένω ατομική και ομαδική βελτίωση.Ο σύλογος έχει υγεία,η αντρική έχει πολλά παιδιά under 22 και έχουμε και την under 22 B(1994-1995) που κατεβαίνει στο αντίστοιχο πρωτάθλημα ,παρουσιάζοντας καλή εικόνα.Οι ακαδημίες είναι γεμάτες και μετά το ματς ,έγινε συμβούλιο και μιλήσαμε για την εύρυθμη λειτουργία τους.Αυτό είναι υγεία σε μία ομάδα.
Καλή χρονιά λοιπόν ,ελπίζω το ταξίδι να είναι όμορφο, σίγουρα δεν θα πλήξουμε και η κατάληξη να μην είναι οι κύκλοπες και η Κύρκη αλλά η Ιθάκη.
Jabar
Τη νίκη της αγωνιστικής (μαζί με το διπλό του Δούκα στο Περιστέρι) πέτυχε ο Χολαργός καθώς η ομάδα τους Σάββα Κατσούνη επικράτησε με 64-53 της πολύ δυνατής Ένωσης Ιλίου, αν και αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Νίκο Πρίτσο. Σε δηλώσεις του μετά το παιχνίδι ο έμπειρος τεχνικός επισήμανε πως ήταν έκπληξη και για τον ίδιο η τόσο εύκολη νίκη της ομάδας απέναντι σε μια τόσο ποιοτική ομάδα. Πολύ καλή απόδοση είχε και ο Αλέξανδρος Αποστολίδης (10 πόντους) ο οποίος τόνισε ότι το παιχνίδι το κέρδισε η ομαδικότητα, ενώ αφιέρωσε τη νίκη στον τραυματία Νίκο Πρίτσο.

Κατσούνης: «Έκπληξη η τόσο εύκολη νίκη»

«Ήταν έκπληξη το ότι κερδίσαμε αυτή την ομάδα τόσο εύκολα και αν κοιτάξει κανείς μόνο τις χαμένες μας βολές και κάποια λάθη τακτικής που κάναμε, η διαφορά θα ήταν πάνω από 20 πόντους. Θεωρώ ότι το Ίλιον είναι μια καλή ομάδα στην κατηγορία, γι’ αυτό και η έκπληξή μου για το παιχνίδι. Βέβαια, όπως ξέρουμε όλοι, στην πρώτη αγωνιστική, πάντα υπάρχουν αντίθετα αποτελέσματα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παιδιών και επειδή σ’ αυτήν την ομάδα υπάρχουν πολλά νεαρά παιδιά, το ζητούμενο είναι να πιστέψουν ότι μπορούν να κάνουν κάτι καλό και κάθε θετικό αποτέλεσμα να τους τονώνει την ψυχολογία. Πιστεύω πως όσο περνάει ο καιρός θα γινόμαστε καλύτεροι. Ακολουθεί ένα δύσκολο πρόγραμμα και ήταν τονωτική ένεση η νίκη μας για να συνεχίσουμε στο πρωτάθλημα. Ευελπιστώ ότι όταν γυρίσει και ο Νίκος ο Πρίτσος που είναι μεγάλη απώλεια, να είμαστε καλύτεροι. Ελπίζω να έχουμε την ίδια διάθεση και αγωνιστικότητα που είχαμε σήμερα.»

Αλέξανδρος Αποστολίδης: «Ο Χολαργός είναι ομάδα του προπονητή του»



«Αναμφισβήτητα, ήταν μεγάλη νίκη για μας σήμερα. Η πρεμιέρα για όλες τις ομάδες κρύβει κινδύνους. Σήμερα κερδίσαμε γιατί αποδείξαμε ότι μια ομάδα δεν χρειάζεται να έχει πολύ καλές μονάδες, αρκεί να είναι δεμένη. Η ομαδικότητα κέρδισε σήμερα. Κακά τα ψέματα, ο Χολαργός είναι μια ομάδα του προπονητή. Έχουμε δουλέψει πάρα πολύ σε όλους τους τομείς. Το χαρακτηριστικό μας είναι ότι έχουμε πολύ ενέργεια στην άμυνα και από εκεί πηγάζει και η ενέργεια στην επίθεση. Πιστεύω ότι όλο αυτό είναι ένα κομμάτι που δουλεύτηκε πολύ κατά την διάρκεια της προετοιμασίας και νομίζω ότι το βγάλαμε σήμερα. Επιφυλάσσομαι για την συνέχεια και εκ μέρους των συμπαικτών μου γιατί θεωρώ πως ακόμα δεν έχουμε δείξει το καλύτερό μας πρόσωπο. Ευελπιστώ η συνέχεια να είναι ανάλογη και να γινόμαστε σε κάθε παιχνίδι όλο και καλύτεροι. Εύχομαι πραγματικά, και θα το προσπαθήσω και εγώ και οι συμπαίκτες μου, να μην χαθεί αυτό το πάθος, αυτή η σπίθα που έχουμε στα μάτια μας όταν παίζουμε γιατί αυτό είναι που μας χαρακτηρίζει και που εν τέλει θα μας κάνει να πετύχουμε τον αντικειμενικό μας στόχο που δεν είναι άλλος από την παραμονή μας στην κατηγορία. Επίσης, θέλω να εξάρω την πολύ καλή εμφάνιση του Μάκη του Κιαπέκου που ήταν καταλυτικός, και όλων των παιδιών φυσικά, αλλά λόγω της απουσίας του Πρίτσου, το βάρος είχε πέσει στον Μάκη. Να ευχαριστήσουμε και τον κόσμο που ήρθε και μας στήριξε. Μας βοήθησε πολύ και ελπίζουμε να έρχεται και να μας στηρίζει σε όλα τα εντός έδρας παιχνίδια. Τέλος, εκ μέρους όλων των συμπαικτών μου, θα ήθελα να αφιερώσω την νίκη μας στον Νίκο Πρίτσο που είναι τραυματίας.»
-
gspara
Αυριο Τριτη θα γινει ο αγωνας Εθνικου-Ερυθραιας στο κλειστο του Περαματος στις 21.00.
margiou3
QUOTE(gspara @ Oct 14 2013, 15:36 ) *
Αυριο Τριτη θα γινει ο αγωνας Εθνικου-Ερυθραιας στο κλειστο του Περαματος στις 21.00.


Του Περάματος?
Εκει που παίζει το Πέραμα δηλαδη?
gspara
QUOTE (margiou3 @ Oct 14 2013, 18:56 ) *
Του Περάματος?
Εκει που παίζει το Πέραμα δηλαδη?

Σωστα.Αν μαθεις για Ιωνικο ενημερωσε μας...
margiou3
Εννοείται ! smile.gif
Jabar
Στα φιλικά έχω δει Χολαργό ,Ίλιον, Εθνικό, Δούκα, Αετό ,ΝΗΑΡ ΗΣΤ.
Ο Εθνικός θα πρωταγωνιστήσει.Καλός προπονητής, καλό ρόστερ.Κόσμος και σωστή διοικητική βάση. Την περίοδο που τον είδα δεν έπαιζε ακόμα καλά αλλά έτσι είναι οι ομάδες του Σορώτου. Κάνουν καλή προετοιμασία,ο ίδιος τραβάει τα χαλινάρια για να μην ψηλώσουν οι μύτες και να δουλεύουν σκληρά.Ισως του κόυτς θα του λείψει ο αγαπημένος του Χρηστάκης smiley.gif
Ιλιον ρόστερ για τη μέση της κατηγορίας.Έμπειρη διοίκηση, με σωστές βάσεις.Όταν τους είδα ήταν αρχή δεν είχαν βάλει πολλά συστήματα και τα έβαζαν από παντού.Περίεργο για την εποχή ,δεν φαινόντουσαν πιασμένοι.Τελικά ακόμα συνεργασίες δεν είδα πολλές και ενέργεια τρέξιμο δεν έβγαλαν.Αν αυτά αλλάξουν, όλα θα πάνε καλά.
ΑΕΤΟΣ ομάδα για πολλά πράγματα.Με καθαρά αγωνιστικά κριτήρια μία ομάδα που θα πρωταγωνιστήσει.Καλό ρόστερ και καλός προπονητής που ξέρει να το διαχειρίζεται.Ερωτηματικό πάντα θα υπάρχει γι αυτή την ομάδα.Όσο δεν πάνε σε μία συνοικία να αποκτήσουν βάση και παραμένουν η ομάδα του προέδρου ,τόσο θα κινδυνεύουν να ξεφουσκώσουν απότομα.
Δούκας υπάρχουν έμπειροι και καλοί παίκτες.Όχι βέβαια στα καλύτερά τους και έχει και ύψος. Ποστάρει πολύ και τα γκαρντ και σουτάρει λιγότερο κυρίως με ένα παίκτη. Σχετικά προβλέψιμη ομάδα.Αυτή τη περίοδο από φυσική κατάσταση είναι λίγο πίσω.Πρόβλεψη θέλω να τη δω λίγο ακόμα. Η έκπληξη της πρώτης αγωνιστικής ίσως να οφείλεται και στο Περιστέρι δεν το είδα το ματς αλλά αυτή την αίσθηση έχω.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ ομάδα με ιστορία και κόσμο που τη στηρίζει και κάνει το κλίμα που και που τροπικό. Εδώ και 2-3 χρόνια έχει πάρει την κατιούσα ,αλλά στο μέλλον αλλά και γιατί οι ομάδες έχουν και αυτές DNA θα ξανανέβουν. Τους εύχομαι τα καλύτερα για φέτος.

Μετά την πρώτη αγωνιστική δύο προπονητές τελούν υπό παραίτηση. Για ένα τρίτο υπάρχει γκρίνια.Δύο βδομάδες μέχρι την παρέλαση που φέτος θα έχει και άρματα(αποκλειστική πληροφορία)
Jabar
Παραιτήθηκε ο Δεσποτάκης,
Θωμάς Κυρίτσης http://www.basketblog.gr
Κλυδωνισμούς έφερε στο στρατόπεδο της Ένωσης Ιλίου η αναπάντεχη ήττα αλλά και η εμφάνιση από τον Χολαργό στο κλειστό «Αντώνης Τρίτσης».
Έτσι μετά την ήττα, ο προπονητής της ομάδας Μάριος Δεσποτάκης επισκέφτηκε τους παίκτες στα αποδυτήρια και σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση τους μετέφερε την πρόθεση του να παραιτηθεί απο τον πάγκο της ομάδας, μετά από την πρώτη κιόλας αγωνιστική.
Η διοίκηση της ομάδας προς το παρών δεν έχει κάνει δεκτή την εν λόγω παραίτηση, και προσπαθεί να τον μεταπείσει, χωρίς κανείς να γνωρίζει ποια θα είναι η κατάληξη, καθώς η ήττα από τον ΚΟΧ προκάλεσε ισχυρό «Σοκ» στο στρατόπεδο της ομάδας.
- See more at: http://www.basketblog.gr/index.php?option=...h.b5rShc1C.dpuf



Ψάχνουν τη "βόμβα μεγατόνων" με Λυκογιάννη!
απο Νίκος Βαγγέλης superbasket.gr
Ο Μάριος Δεσποτάκης παραιτήθηκε από την τεχνική ηγεσία της Ένωσης Ιλίου μετά από την ήττα-σοκ στον Χολαργό και σύμφωνα με τα δεδομένα των τελευταίων ωρών θα διαβεί την πόρτα της εξόδου.
Οι διοικούντες την ομάδα έχουν αρχίσει ήδη να σκέφτονται τη διάδοχη κατάσταση και ψάχνονται να κάνουν μία κίνηση, που αν λάβει σάρκα και οστά, θα αλλάξει τις ισορροπίες στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής.
Διακαής πόθος των ανθρώπων της Ένωσης Ιλίου είναι ο Άρης Λυκογιάννης! Ο σπουδαίος τεχνικός, που έχει φτάσει μέχρι την Α1 με τον Ίκαρο, είναι ο μεγάλος στόχος, όμως για αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν έχει γίνει ακόμα κάποια επαφή και δεν πρόκειται να γίνει πριν οριστικοποιηθεί η αποχώρηση του Μάριου Δεσποτάκη.
Προς το παρόν παραμένουν άγνωστες οι προθέσεις του Άρη Λυκογιάννη, τον οποίο έχουμε συνηθίσει τα τελευταία χρόνια σε άλλες κατηγορίες, ενώ πέρυσι τον είδαμε στο εξωτερικό να κοουτσάρει τη σουηδική Σόλνα.
leonkalf
Ρε Νικόλα, τι τους κάνατε...!!!! ??? smile.gif
Jabar
Θα ήθελα να ανακοινώσω κι επίσημα την αποφασή μου να αποχωρήσω από τη τεχνική ηγεσία της Ένωσης Ιλίου. Οι λόγοι της παραίτησής μου είναι καθαρά προσωπικοί και όχι αγωνιστικοί.
Ευχαριστώ τους παίκτες και τη διοίκηση της ομάδας για την μέχρι τώρα συνεργασία μας και τους εύχομαι ολόψυχα καλή συνέχεια.

Δεσποτάκης Μάριος
Basketball Coach
http://www.despotakis.gr
doctor_dru
Εθνικός-Πανερυθραικός 68-67
Καλύτερος ο εθνικός στο πρωτο ημίχρονο με την διαφορά να είναι σε διψήφια νούμερα.Ο Πανερυθραικος επιστράτευσε μια ζώνη στο 2ο ημίχρονο που δημιούργησε τεράστια προβλήματα στους γηπεδούχους.Ο εθνικός σκόραρε με το σταγονόμετρο στο β'μέρος και το ματς έγινε ντέρμπι
ilion_player
Καλησπέρα και από εμένα. Σας παραθέτω την ανακοίνωση που ανέβηκε πριν λίγες ώρες στο site της ομάδας μου (www.enosi-iliou.gr) για τον νέο προπονητή:

Αλλαγή προπονητή στην Ένωση Ιλίου
Ο Α.Ο. Ένωση Ιλίου ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον Δημήτρη Μισιακό, ως πρώτο προπονητή της Ανδρικής ομάδας Μπάσκετ, που αγωνίζεται στην Β’ Εθνική κατηγορία.
Καλωσορίζουμε το νέο τεχνικό και του ευχόμαστε καλή θητεία στην ομάδα μας.

Ο Α.Ο. Ένωση Ιλίου ευχαριστεί τον coach Μάριο Δεσποτάκη για την πετυχημένη περίοδο 2012-2013, όπως επίσης και τον asistant coach Δημήτρη Δανιήλ. Τους ευχόμαστε ολόψυχα καλή συνέχεια με πολλές διακρίσεις !

Το Δ.Σ. της Ένωσης Ιλιου

Φίλε jabar δεν μπόρεσα να έρθω στο γήπεδο σας στο μεταξύ μας παιχνίδι επειδή έχω αφοσιωθεί ψυχή και σώμα στο παιδικό τμήμα και αφιερώνω όλο τον χρόνο μου εκεί. Ήθελα πάντως να σε δω και ελπίζω να βρεθούμε κάποια στιγμή και να τα πούμε από κοντά.
Jabar
QUOTE(ilion_player @ Oct 16 2013, 00:03 ) *
Καλησπέρα και από εμένα. Σας παραθέτω την ανακοίνωση που ανέβηκε πριν λίγες ώρες στο site της ομάδας μου (www.enosi-iliou.gr) για τον νέο προπονητή:

Αλλαγή προπονητή στην Ένωση Ιλίου
Ο Α.Ο. Ένωση Ιλίου ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον Δημήτρη Μισιακό, ως πρώτο προπονητή της Ανδρικής ομάδας Μπάσκετ, που αγωνίζεται στην Β’ Εθνική κατηγορία.
Καλωσορίζουμε το νέο τεχνικό και του ευχόμαστε καλή θητεία στην ομάδα μας.

Ο Α.Ο. Ένωση Ιλίου ευχαριστεί τον coach Μάριο Δεσποτάκη για την πετυχημένη περίοδο 2012-2013, όπως επίσης και τον asistant coach Δημήτρη Δανιήλ. Τους ευχόμαστε ολόψυχα καλή συνέχεια με πολλές διακρίσεις !

Το Δ.Σ. της Ένωσης Ιλιου

Φίλε jabar δεν μπόρεσα να έρθω στο γήπεδο σας στο μεταξύ μας παιχνίδι επειδή έχω αφοσιωθεί ψυχή και σώμα στο παιδικό τμήμα και αφιερώνω όλο τον χρόνο μου εκεί. Ήθελα πάντως να σε δω και ελπίζω να βρεθούμε κάποια στιγμή και να τα πούμε από κοντά.

Εγώ φέτος ασχολούμαι με το εφηβικό.Ήλπιζα να σε δω αλλά δεν πειράζει στο Β γύρο. Να σαι καλά και νίκες στο παιδικό σας
Reporter1983
Η τελευταια φαση που σφυριζονται βηματα στον Πανερυθραικο σε κανει να αναρωτιεσαι!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.