Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2012-13 (2ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
jhantzop

reserved


MJ 23
Β’ Όμιλος!

ΠΟ Αγίου Θωμά, Ε.Φ.Ο.Α «Σπύρος Λούης, Γ.Σ Εθνικός, Ε.Σ.Κ.Δ. Νέας Ιωνίας, Φίλιππος Περιστερίου, Γ.Ε Αγίων Αναργύρων, Αίολος Ταύρος 2006, Βριλησσιακός, Γ.Σ Αμαρουσίου (Ε), Α.Σ Αναγέννησης Πετραλώνων, Κ.Α.Ο Γέρακα, Ποσειδών Νέου Ψυχικού, Διαγόρας Δρυοπιδών, Α.Ο Περισσού
πιστευω οτι αυτος ο ομιλος ειναι πιο ευκολος απο τον αλλον...για να δουμε τι περιμενουμε φετος...
konstantinos_bc
Β’ ΕΣΚΑ Β Ομιλος

ΠΟ Αγίου Θωμά: Επιστρέφει στην Β ΕΣΚΑ έπειτα από 3 χρόνια
ΕΦΟΑ-Σπύρος Λούης: Τρίτη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
Εθνικός ΓΣ: Επιστρέφει στην Β ΕΣΚΑ έπειτα από 28 χρόνια !!!!!!!!!!!!
ΕΣΚΔ Νέας Ιωνίας: Τρίτη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
ΑΠΣ Φίλιππος Περιστερίου: 10η συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
ΓΕ Αγίων Αναργύρων: Τέταρτη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
Αίολος Ταύρος 2006: Δεύτερη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
Βριλησσιακός ΑΟ: Δεύτερη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
ΓΣ Αμαρουσίου (Ε) : Για πρώτη φορά στην ιστορία του θα αγωνιστεί στην Β ΕΣΚΑ
ΑΣ Αναγέννησης Πετραλώνων: Δεύτερη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
ΚΑΟ Γέρακα: Δεύτερη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
Ποσειδών ΑΟΝΨ : Επιστρέφει στην Β ΕΣΚΑ έπειτα από 8 χρονια!!!
ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδών: Για πρώτη φορά στην ιστορία του θα αγωνιστεί στην Β ΕΣΚΑ
ΑΟ Περισσού: Τρίτη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
loufer
QUOTE(konstantinos_bc @ Jun 12 2012, 10:12 ) *
Β’ ΕΣΚΑ Β Ομιλος

ΚΑΟ Γέρακα: Δεύτερη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ


Διακοπή για μια χρονιά πρόπερσι στην Γ, μετρούσε 4 συνεχόμενες πριν στη Β'
konstantinos_bc
QUOTE (loufer @ Jun 12 2012, 10:32 ) *
Διακοπή για μια χρονιά πρόπερσι στην Γ, μετρούσε 4 συνεχόμενες πριν στη Β'


Σωστος!! Απο την περιοδο 2006-2007 εως και το 2009-2010
loufer
QUOTE(konstantinos_bc @ Jun 12 2012, 10:55 ) *
Σωστος!! Απο την περιοδο 2006-2007 εως και το 2009-2010


Να προσθέσω επίσης ότι τη χρονιά που έπεσε η ομάδα είχαν φύγει όλοι σχεδόν οι παίκτες εκτός από τον ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗ play-maker της ομάδας, ο οποίος δυστυχώς δεν κατάφερε να την κρατήσει, αχ ρε Πανταζάκο τι μας έκανες, εμείς σε αγαπάμε και ας ετοιμάζεσαι να μετακομίσεις σε άλλες πολιτείες... icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
basxetball
παιδια οποιος ξερει κ αν ειναι δυνατον να πουμε απο τωρα φυσικα,ποιος απο τους 2 ομιλους ειναι ο πιο δυσκολος?
konstantinos_bc
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ Β ΕΣΚΑ

Αήττητες ομάδες : ΑΕ Φιλάθλων Περιστερίου 28-0 (2006) , ΑΕ Νέας Κηφισιάς 28-0 (2006)*

Περισσότερες Συνεχόμενες Συμμετοχές: ΑΟ Πεύκης (15 σεζόν από το 1998 έως το 2012)

Περισσότερες Νίκες: 29 (ΓΣ Κορωπίου 2009)

Ομάδες χωρίς νίκη: ΧΑΝ Νικαίας (1976)** , ΕΦΕΤ (1984) , ΦΑΟ Μεσόγειος (2001) , ΑΟ Κόροιβος Αγ. Αναργύρων (2002)*** , ΑΟ Εκάλης (2009)

* H ΑΕ Φιλάθλων Περιστερίου ήταν στον Α Όμιλο και η ΑΕ Νέας Κηφισιάς στον Β Όμιλο. Η ΑΕ Φιλάθλων Περιστερίου διεύρυνε το σερί τους σε 29-0 κατακτώντας και το Υπερπρωτάθλημα.

** Αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα και μηδενίστηκε σε όλους τους αγώνες.

*** Αποχώρησε πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.
konstantinos_bc
QUOTE (konstantinos_bc @ Jun 12 2012, 10:12 ) *
Β’ ΕΣΚΑ Β Ομιλος

ΠΟ Αγίου Θωμά: Επιστρέφει στην Β ΕΣΚΑ έπειτα από 3 χρόνια
ΕΦΟΑ-Σπύρος Λούης: Τρίτη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
Εθνικός ΓΣ: Επιστρέφει στην Β ΕΣΚΑ έπειτα από 28 χρόνια !!!!!!!!!!!!
ΕΣΚΔ Νέας Ιωνίας: Τρίτη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
ΑΠΣ Φίλιππος Περιστερίου: 10η συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
ΓΕ Αγίων Αναργύρων: Τέταρτη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
Αίολος Ταύρος 2006: Δεύτερη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
Βριλησσιακός ΑΟ: Δεύτερη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
ΓΣ Αμαρουσίου (Ε) : Για πρώτη φορά στην ιστορία του θα αγωνιστεί στην Β ΕΣΚΑ
ΑΣ Αναγέννησης Πετραλώνων: Δεύτερη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
ΚΑΟ Γέρακα: Δεύτερη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ
Ποσειδών ΑΟΝΨ : Επιστρέφει στην Β ΕΣΚΑ έπειτα από 8 χρονια!!!
ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδών: Για πρώτη φορά στην ιστορία του θα αγωνιστεί στην Β ΕΣΚΑ
ΑΟ Περισσού: Τρίτη συνεχόμενη σεζόν στην Β ΕΣΚΑ


Ομάδες που έχουν αγωνιστεί σε Εθνικές Κατηγορίες

ΠΟ Αγίου Θωμά: Έχει αγωνιστεί στην 8 συνεχόμενες χρονιές στην Γ ΕΘΝΙΚΗ (1997-2004)

ΓΕ Αγίων Αναργύρων: Έχει αγωνιστεί στην 4 συνεχόμενες χρονιές στην Γ ΕΘΝΙΚΗ (1999-2002)

ΑΕ Αίολος-Ταύρος 2006: Σαν Αίολος-Ταύρος 2006 έχει αγωνιστεί δυο φορές στην Γ ΕΘΝΙΚΗ το (2007 και το 2010). Ο ΑΟ Αίολος Ταύρου είχε αγωνιστεί 5 συνεχόμενες χρονιές στην Β ΕΘΝΙΚΗ (1982-1986) και 7 συνεχόμενες χρονιές στην Γ ΕΘΝΙΚΗ (1991-1997) ενω η ΑΕ Ταύρου ‘‘ Ο ΑΙΑΣ’’ είχε αγωνιστεί μια φορά στην Β ΕΘΝΙΚΗ (2006) και 5 φορές στην Γ ΕΘΝΙΚΗ (2000, 2001, 2002 , 2004 , 2005).
mono maroussi
να δούμε το τρένο του αμαρουσίου που θα σταματήσει
basketall
QUOTE (mono maroussi @ Jun 13 2012, 16:41 ) *
να δούμε το τρένο του αμαρουσίου που θα σταματήσει


MALLON EDO GIATI BLEPO NA PAIZEI TO MAROUSI ME EFIVOUS STHN B ETHNIKI smiley.gif
mono maroussi
QUOTE(basketall @ Jun 14 2012, 13:15 ) *
MALLON EDO GIATI BLEPO NA PAIZEI TO MAROUSI ME EFIVOUS STHN B ETHNIKI smiley.gif

ενημερωμένο σε βρίσκω smiley.gif λογικά θα παίζουν τα δεύτερα του εφηβικού στην εσκα οπότε δεν μας βλέπω για πολλά..
basketall
QUOTE (mono maroussi @ Jun 14 2012, 21:26 ) *
ενημερωμένο σε βρίσκω smiley.gif λογικά θα παίζουν τα δεύτερα του εφηβικού στην εσκα οπότε δεν μας βλέπω για πολλά..


Marousara ole megale xaxaxaxaxa.
Exeis paiksi ekei ?
Ego eimoun epi epoxis Mpartzoka, Peppe klp ous
mono maroussi
QUOTE(basketall @ Jun 14 2012, 21:43 ) *
Marousara ole megale xaxaxaxaxa.
Exeis paiksi ekei ?
Ego eimoun epi epoxis Mpartzoka, Peppe klp ous

επαιζα και γω μικρότερος,αλλά τώρα ακολουθώ από το οπαδικό πόστο peace.gif

πάντως θα χει ενδιαφέρον αν παίξουν και οι βασικοι έφηβοι στην εσκα..η φετινή ομάδα πιστεύω ότι ήταν άνετα στην 4αδα και των δυο ομίλων της β εσκα
loufer
QUOTE(mono maroussi @ Jun 14 2012, 23:51 ) *
επαιζα και γω μικρότερος,αλλά τώρα ακολουθώ από το οπαδικό πόστο peace.gif

πάντως θα χει ενδιαφέρον αν παίξουν και οι βασικοι έφηβοι στην εσκα..η φετινή ομάδα πιστεύω ότι ήταν άνετα στην 4αδα και των δυο ομίλων της β εσκα


Έχει διαφορές μεγάλες η Γ με τη Β, αν και φέτος το πρωτάθλημα της Β με τον ένα έφηβο μόνιμα στην 5άδα θα είναι διαφορετικό σε σχέση με τις άλλες χρονιές.
kosttost
βγηκε νομος και για την β εσκα για τον εφηβο στην πενταδα ? μονο στην γ δεν ειναι.. και για την δ για 2 στιν πενταδα? blove.gif
loufer
QUOTE(kosttost @ Jun 15 2012, 13:30 ) *
βγηκε νομος και για την β εσκα για τον εφηβο στην πενταδα ? μονο στην γ δεν ειναι.. και για την δ για 2 στιν πενταδα? blove.gif


Κανονικά και με το νόμο, πλέον και στη Β...
Hotter
QUOTE (mono maroussi @ Jun 14 2012, 23:51 ) *
επαιζα και γω μικρότερος,αλλά τώρα ακολουθώ από το οπαδικό πόστο peace.gif

πάντως θα χει ενδιαφέρον αν παίξουν και οι βασικοι έφηβοι στην εσκα..η φετινή ομάδα πιστεύω ότι ήταν άνετα στην 4αδα και των δυο ομίλων της β εσκα

Δυστυχώς το Μαρούσι οπως ανέβηκε θα πέσει! Όλοι οι καλοί θα φύγουν και εκτός αυτού φεύγει λογικα και ο κοουτςsad.gif
mono maroussi
QUOTE(Hotter @ Jun 15 2012, 22:43 ) *
Δυστυχώς το Μαρούσι οπως ανέβηκε θα πέσει! Όλοι οι καλοί θα φύγουν και εκτός αυτού φεύγει λογικα και ο κοουτςsad.gif

όντως ο Μπακογιώργος πάει στον Δούκα
str
ωραια πραγματα..ενας εφηβος στην 5αδα υποχρεωτικα, κομμενοι οι ανω των 30....,

το μονο που λειπει ειναι να φωναζει εγερθητι ο αρχηγος της ομαδας οταν μπαινει ο προπονητης στο γηπεδο και ολοι οι παικτες οταν μπαινει το διαιτητικο διδυμο να σηκωνονται ορθιοι

πρπει να χτυπαει τρελλλα ποσοστα η ΧΑ στους μπασκετικους παραγοντες...δεν εξηγειται αλλιως...
kol
ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΓΙΑ ΤΟΝ 2ο ΟΜΙΛΟ ΤΗΣ ΕΣΚΑ?? ΓΙΑ ΒΡΙΛΗΣΙΑΚΟ , ΑΙΟΛΟΑ ΤΑΥΡΟ , ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ , Π.Ο ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ΚΑΙ ΑΓΙΟΥΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΥΣ?? Η' ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ?
pk2010
QUOTE (kosttost @ Jun 15 2012, 13:30 ) *
βγηκε νομος και για την β εσκα για τον εφηβο στην πενταδα ? μονο στην γ δεν ειναι.. και για την δ για 2 στιν πενταδα? blove.gif



Δ Ανδρών: τουλάχιστον 2 αθλητές γεννημένοι το 1992 και μετά στην ΠΕΝΤΑΔΑ
Γ Ανδρών: τουλάχιστον 1 αθλητής γεννημένος το 1992 και μετά στην ΠΕΝΤΑΔΑ
Β Ανδρών: τουλάχιστον 1 αθλητής γεννημένος το 1992 και μετά στην ΠΕΝΤΑΔΑ
Α Ανδρών: τουλάχιστον 2 αθλητές γεννημένοι το 1992 και μετά στην ΔΩΔΕΚΑΔΑ
bigG
Εγώ γενικά αυτό με τον ένα έφηβο το θεωρώ μεγάλη βλακεία...Δεν μπορείς να υποχρεώσεις μια ομάδα να φτιάξει υποδομές και να βγάλει ντε και σώνει έναν καλό παίκτη(και βασικά περισσότερους γιατί αν παίζει μόνο 1 θα τα φτύνει)...Αν είναι κάποιος να γίνει καλός παίκτης θα γίνει και στις περισσότερες ομάδες θα πάρει και ευκαιρίες...Όσο για το εφηβικό του Αμαρουσίου τώρα το έμαθα απ το φόρουμ...Πιστεύω πως αν παίξουν οι βασικοί θα μπουν άνετα στην 4άδα...Έχοντας και εμπειρία Α1 πολλοί απ αυτούς νομίζω θα είναι κάτι παραπάνω από ανταγωνιστικοί...Αν παίξουν οι αναπληρωματικοί τότε μάλλον στην μέση θα τερματίσουν...
Giannisbasket123
QUOTE (bigG @ Jul 14 2012, 03:12 ) *
Εγώ γενικά αυτό με τον ένα έφηβο το θεωρώ μεγάλη βλακεία...Δεν μπορείς να υποχρεώσεις μια ομάδα να φτιάξει υποδομές και να βγάλει ντε και σώνει έναν καλό παίκτη(και βασικά περισσότερους γιατί αν παίζει μόνο 1 θα τα φτύνει)...Αν είναι κάποιος να γίνει καλός παίκτης θα γίνει και στις περισσότερες ομάδες θα πάρει και ευκαιρίες...Όσο για το εφηβικό του Αμαρουσίου τώρα το έμαθα απ το φόρουμ...Πιστεύω πως αν παίξουν οι βασικοί θα μπουν άνετα στην 4άδα...Έχοντας και εμπειρία Α1 πολλοί απ αυτούς νομίζω θα είναι κάτι παραπάνω από ανταγωνιστικοί...Αν παίξουν οι αναπληρωματικοί τότε μάλλον στην μέση θα τερματίσουν...

πιστεύω πως είναι σημαντικό να δίνονται ευκαιρίες σε μικρά παιδιά, αλλά με τον κατάλληλο τρόπο κι όχι τόσο απότομα
gk65
QUOTE(bigG @ Jul 14 2012, 03:12 ) *
Εγώ γενικά αυτό με τον ένα έφηβο το θεωρώ μεγάλη βλακεία...Δεν μπορείς να υποχρεώσεις μια ομάδα να φτιάξει υποδομές και να βγάλει ντε και σώνει έναν καλό παίκτη(και βασικά περισσότερους γιατί αν παίζει μόνο 1 θα τα φτύνει)...Αν είναι κάποιος να γίνει καλός παίκτης θα γίνει και στις περισσότερες ομάδες θα πάρει και ευκαιρίες...Όσο για το εφηβικό του Αμαρουσίου τώρα το έμαθα απ το φόρουμ...Πιστεύω πως αν παίξουν οι βασικοί θα μπουν άνετα στην 4άδα...Έχοντας και εμπειρία Α1 πολλοί απ αυτούς νομίζω θα είναι κάτι παραπάνω από ανταγωνιστικοί...Αν παίξουν οι αναπληρωματικοί τότε μάλλον στην μέση θα τερματίσουν...

Φιλε μου δεν ειναι εφηβος. Το εφηβικο για φετος ειναι γεννηθεντες 94-95-96.
Οποτε οι γεννηθεντες το 92 και κατω ειναι αντρες.
tommie1983
QUOTE (bigG @ Jul 14 2012, 03:12 ) *
Εγώ γενικά αυτό με τον ένα έφηβο το θεωρώ μεγάλη βλακεία...Δεν μπορείς να υποχρεώσεις μια ομάδα να φτιάξει υποδομές και να βγάλει ντε και σώνει έναν καλό παίκτη(και βασικά περισσότερους γιατί αν παίζει μόνο 1 θα τα φτύνει)...Αν είναι κάποιος να γίνει καλός παίκτης θα γίνει και στις περισσότερες ομάδες θα πάρει και ευκαιρίες...Όσο για το εφηβικό του Αμαρουσίου τώρα το έμαθα απ το φόρουμ...Πιστεύω πως αν παίξουν οι βασικοί θα μπουν άνετα στην 4άδα...Έχοντας και εμπειρία Α1 πολλοί απ αυτούς νομίζω θα είναι κάτι παραπάνω από ανταγωνιστικοί...Αν παίξουν οι αναπληρωματικοί τότε μάλλον στην μέση θα τερματίσουν...

Το εφηβικό του Αμαρουσίου έκανε την σωστή κίνηση.Κανένας απο την βασική πεντάδα δεν θα μείνει.Οι 3 πάνε Αμερική και οι άλλοι 2 παίρνουν μεταγραφή.Με την περσινή ομάδα ναι άνετα διεκδικούσαν άνοδο και στην Α.Όμως με τους αναπληρωματικούς η διαφορά είναι τεράστια και πολύ δύσκολα θα έσωζαν την κατηγορία.
Zourinho
QUOTE(tommie1983 @ Jul 14 2012, 09:55 ) *
Το εφηβικό του Αμαρουσίου έκανε την σωστή κίνηση.Κανένας απο την βασική πεντάδα δεν θα μείνει.Οι 3 πάνε Αμερική και οι άλλοι 2 παίρνουν μεταγραφή.Με την περσινή ομάδα ναι άνετα διεκδικούσαν άνοδο και στην Α.Όμως με τους αναπληρωματικούς η διαφορά είναι τεράστια και πολύ δύσκολα θα έσωζαν την κατηγορία.

ρε παιδες το μαρουσι δεν θα κατεβει φετος. Την θεση του θα παρει η μακρη απο την γ εσκα!!!!!!!!
tommie1983
QUOTE (Zourinho @ Jul 14 2012, 17:18 ) *
ρε παιδες το μαρουσι δεν θα κατεβει φετος. Την θεση του θα παρει η μακρη απο την γ εσκα!!!!!!!!

Ναι,για αυτό λέω οτι έκανε την σωστή κίνηση.Δεν θα είχε τύχη με την δεύτερη ομάδα.
daniel10
Β ΕΣΚΑ 2 ΟΜΙΛΟΣ

1.ΠΟ ΑΓ.ΘΩΜΑ
2.ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ
3.ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ
4.ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ
5.ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
6.ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ
7.ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006
8.ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
9.ΕΣΝ.ΜΑΚΡΗΣ
10.ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ
11.ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ
12.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ
13.ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
14.ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ
ellinikobasket150
QUOTE(daniel10 @ Aug 19 2012, 20:54 ) *
Β ΕΣΚΑ 2 ΟΜΙΛΟΣ

1.ΠΟ ΑΓ.ΘΩΜΑ
2.ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ
3.ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ
4.ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ
5.ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
6.ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ
7.ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006
8.ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
9.ΕΣΝ.ΜΑΚΡΗΣ
10.ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ
11.ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ
12.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ
13.ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
14.ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ





ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ BASKETFORUM ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΝΕΟΦΩΤΗΣΤΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ Β'ΕΣΚΑ.Ο ΔΙΑΓΩΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΥ ΜΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΤΟΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΒΟΥΡΗ ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΩΤΟΙ ΗΤΑΝ ΤΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΑΠΡΑΞΕΙΑ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΥΓΕΙΑ......!!!!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ........................
konstantinos_bc
Το πρωταθλημα ποτε ξεκιναει;;;
pk2010
QUOTE (konstantinos_bc @ Sep 6 2012, 19:34 ) *
Το πρωταθλημα ποτε ξεκιναει;;;


H B ΕΣΚΑ ξεκινάει την Πέμπτη 11/10...
topten
Για να δουμε σιγα σιγα προγνωστικα για αυριο.
jhantzop
QUOTE(topten @ Oct 10 2012, 14:32 ) *
Για να δουμε σιγα σιγα προγνωστικα για αυριο.


Θα δώσεις πρώτος;

wink.gif


tas13
Καλησπέρα φίλοι μου..Καλή χρονιά να έχουμε, με το κυριότερο υγεία και χωρίς τραυματισμούς..
Αρχίζουμε λοιπόν και για να δούμε φέτος τι θα δούμε..Σίγουρα θα αργήσουμε λίγο να βγάλουμε τα πρώτα συμπεράσματα, τουλάχιστον εγώ έχω πολύ λίγα στοιχεία για τις ομάδες..

Προγνωστικά λοιπόν με τα λίγα που ξέρω..

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2 (οι φιλοξενουμενοι επεσαν και νομιζω οτι στοχος ειναι η επανοδος, οι γηπεδουχοι σε ενα φιλικο το καλοκαιρι δε μου εδειξαν κατι το ιδιαιτερο)

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 1 (η ΕΦΟΑ σταθερη αξια, χρονια με 3-4 εμπειρα παιδια και προπονητη, νομιζω οτι ειδικα στα εντος εχει το πρωτο λογο σε αυτα τα παιχνιδια)

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 1 (δυνατος και φετος ο Γερακας, καλα λογια για το Διαγορα εχω ακουσει, παω με την εδρα και την πιο εμπειρη ομαδα)

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1 (ξεκιναμε φετος αλλη μια χρονια με αρκετα καινουργια προσωπα και στοχο μας παιχνιδι με παιχνιδι να παιζουμε καλο μπασκετ και στο τελος οπου μας βγαλει, θελουμε να μπουμε με το δεξι και νομιζω θα τα καταφερουμε)

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2 (καλα λογια ακουω για τον Αιολο ομαδα που θα πρωταγωνιστησει, απεναντι στη νεοφωτιστη νομιζω οτι θα εχει το πρωτο λογο για τη νικη)

ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1 (καλες εμφανισεις στο κυπελλο απο το Περισσο, καλα λογια ακουω και για το Φιλιππο, αμφιρροπο ματς, παω με τον γειτονα Περισσο)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 1 (δεν εχω τη παραμικρη ιδεα, παω με την εδρα)


Prankster


ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2
ADMIRAL14
γερακας-διαγορας 2 +16, εφοσον δεθουν γρηγορα οι πολλοι και καλοι καινουριοι παικτες του διαγορα σιγουρα θα πρωταγωνιστησουν
loufer
QUOTE(ADMIRAL14 @ Oct 12 2012, 02:02 ) *
γερακας-διαγορας 2 +16, εφοσον δεθουν γρηγορα οι πολλοι και καλοι καινουριοι παικτες του διαγορα σιγουρα θα πρωταγωνιστησουν


Καλημέρα, όπως γράφει και ο φίλος η διαφορά έκλεισε στο +17 (56-73, μια μικρή διόρθωση). Η ομάδα μου ήταν εκτός τόπου και χρόνου εχθές με πολλά λάθη και τραγικές επιλογές. Ο Διαγόρας μπήκε πολύ αποφασισμένος και ορεξάτος, πίεζε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πήρε το παιχνίδι δικαιότατα έχοντας και στο τσεπάκι του μια σημαντική διαφορά. Πολύ καλά στημένη η ομάδα του και επίσης καλά διαβασμένη στο παιχνίδι μας. Συγχαρητήρια στα παιδιά του Διαγόρα και στον προπονητή.
Εμείς από την άλλη έχοντας αλλάξει και το roster κατά 6/12 φαίνεται ότι δεν έχουμε δεθεί ακόμα και χρειαζόμαστε πολύ δουλειά. Αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία για το πόσο χαλαροί μπήκαμε στο παιχνίδι με αποτέλεσμα από την αρχή να κυνηγάμε διαφορές των 10-15 πόντων. Στο τέταρτο δεκάλεπτο και ενώ η διαφορά είχε φτάσει στους 20, καταφέραμε σε ένα τρίλεπτο να την ρίξουμε στους 6, αλλά μέχρι εκεί, μείναμε από δυνάμεις και καθαρό μυαλό. Πρέπει να δουλέψουμε πολύ ξεκινώντας από την προπόνηση για να μπορέσουμε να βγάλουμε την ποιότητα κάποιων παιδιών στο γήπεδο. Το πρωτάθλημα είναι ένας μαραθώνιος και αυτός που έχει διάρκεια και συνέπεια στην απόδοσή του παίρνει συνήθως την κούπα.
JBORN13
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΕΙΔΑ ΤΟ ΧΤΕΣΙΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΕΡΙΣΣΟΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ!ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΣ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕ ΤΡΑΓΙΚΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΣΤΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ!ΚΑΘΟΛΟΥ POST GAME ΚΑΙ ΑΜΥΝΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ!ΔΙΚΑΙΗ Η ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ!!


ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ
alexman95
Ε.Σ.Κ.Δ Νέας Ιωνίας-Ε.Σ.Ν. Μάκρης 74-60

Καλή αρχή και από εμένα σε όλες τις ομάδες του ομίλου και φυσικά χωρίς τραυματισμούς. Η Ιωνία πήρε την νίκη χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα. Οι αντίπαλοι απείλησαν στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου και στο τρίτο, αλλά στο τέταρτο η Ιωνία, στην τρίτη συνεχόμενη παρουσία της στην Β' Ε.Σ.Κ.Α, ''καθάρισε'' τον αγώνα και πήρε τους δύο βαθμούς.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και εύχομαι στην ομάδα καλή συνέχεια.
tas13
ΙΩΝΙΑ - Ν.ΜΑΚΡΗ 74 - 58

Καλησπερα και απο εμενα..Ευκολο βραδυ για την ομαδα μου και ξεκινημα με το δεξι..Απειληθηκαμε σε καποια σημεια ειναι η αληθεια αλλα ουτε κινδυνεψαμε, ουτε πιστεψαμε οτι θα χασουμε αυτο το παιχνιδι και ολα αυτα γιατι δωσαμε εμεις καποια δικαιωματα..Καλη εμφανιση σε γενικες γραμμες για πρωτο παιχνιδι, με μοναδικο ισως προβλημα τα πολλα χαμενα σουτ..Αρχη ακομα, θεωρω οτι εχουμε πολλα ακομα να δωσουμε σαν ομαδα..
gspara
Περιμενουμε τα προγνωστικα σας για αυριο.Λεω να παω Αναγεννηση Πετρ/νων-Περισσος.Τι λετε?
topten
Αυτη τη φορα θα δωσω εγω πρωτος.



ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 2
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 2
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 1
Paragodas
QUOTE (gspara @ Oct 17 2012, 14:06 ) *
Περιμενουμε τα προγνωστικα σας για αυριο.Λεω να παω Αναγεννηση Πετρ/νων-Περισσος.Τι λετε?



Πιστεύω οτι θα γίνει καλό ματς στο Ρουφ θα πάω κι εγώ να δω. Τον περισσο που οτον είχα δει στο κύπελλο μου άρεσε σαν ομάδα και για την Αναγέννηση έχω ακούσει καλά λόγια. πιστεύω οτι θα γίνει ωραίο μάτς.
JBORN13
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ!! ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΦΕΤΟΣ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΣΗΜΕΡΑ!ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΠΡΕΜΙΕΡΑΣ!ΟΛΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΘΑ ΤΟ ΧΕΙ Ο ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ!!
ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΒΛΕΠΩ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ
ΒΡΙΛΙΣΣΙΑ
ΔΙΑΓΟΡΑ
ΓΕΡΑΚΑ
ΑΙΟΛΟ
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
tas13
Για παμε 2η Αγωνιστικη..

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1 (παω με την εδρα αν και ειναι μια ομαδα που δε τη ξερω)

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1 (φαβορι οι γηπεδουχοι)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 2 (τιποτα ιδιαιτερο η Μακρη,μετα την εντος ηττα ο Γερακας πρεπει να επανελθει)

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 2 (δυνατο ματς για την ομαδα μου,παμε να μετρησουμε τις δυνατοτητες μας,αν και ειναι νωρις ακομα, για το τι μπορουμε να κανουμε φετος ,δυνατος ακουγεται και ο Αιολος που μετα την ηττα θελει σιγουρα να ρεφαρει,δυσκολο ματς)

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1 (παραδοσιακα δυνατος εντος εδρας ο Φιλιππος)

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 1 (καλο ματσακι παω με τους γηπεδουχους που περσι χτυπαγαν ανοδο νομιζω οτι κατι τετοιο θελουν να κανουν και φετος)

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 1 (νομιζω ευκολα θα ερθει ο ασσος)

Καλη αγωνιστικη να εχουμε και παμε σιγα σιγα γιατι πολυ νεκρα εχει πεσει στο φορουμ..
gspara
φιλε tas13 το γηπεδο σας ειναι απεναντι απο τον σταθμο Πευκακια?να ερθουμε σε κανενα δυνατο ματσακι.
jhantzop
QUOTE(gspara @ Oct 18 2012, 17:21 ) *
φιλε tas13 το γηπεδο σας ειναι απεναντι απο τον σταθμο Πευκακια?να ερθουμε σε κανενα δυνατο ματσακι.


Ναι, αυτό είναι.




ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 1
gspara
QUOTE (jhantzop @ Oct 18 2012, 19:18 ) *
Ναι, αυτό είναι.




ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 1
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 1
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 2
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 1

Ευχαριστω.Συμφωνω για το διπλο του Περισσου.Ειναι οι μονες ομαδες της κατηγοριας που ειδα στο κυπελλο και ο Περισσος μου αρεσε πολυ.
leonkalf
Αγιος Θωμάς - Εθνικός 64-60

Αγ. Θωμάς συνεχώς μπροστά αλλά κέρδισε με άγχος αφού ο Εθνικός ήταν κοντά σε όλη τη διάρκεια (εκτός από ένα διάστημα στο τέλος 3ου δεκάλεπτου που ξέφυγε ο Αγ.Θωμάς 12π.)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.