Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Πρωτάθλημα Α1 - Σεζόν 2014-2015
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(tuareg @ May 19 2015, 14:23 ) *
Στη τελικη εχεις μπατζετ 5-6πλασιο απο εμενα και εκανες τις γκελες με ρεθυμνο και παοκ ενω εγω τους κερδισα μεσα εξω και τους δυο.
Αν εσυ λες για αυτοκτονιες τοτε τι να πω εγω για τις ηττες απο Κοροιβο (που κι εκει εσφαγην) ,Πανιωνιο και Κολοσσο που μου στερησαν τη τριτη θεση?


Καταρχην εχω πει πως δεν εχω ομαδα αλλα ατομικο ταλεντο. Κερδιζω επειδη βασιζομαι κυριως και σχεδον παντα στις εμπνευσεις του καναδου, του μαλικ κτλ.
Την λεξη ''αυτοκτονια'' την χρησιμοποιησα για τα δυο ματς σε πυλαια και τρικαλα που ειχα φτασει να κερδιζω μεχρι και +15, να ελεγχω απολυτα τα ματς και στο τελος να κανω ''κακα''. Το λαθος του παπαντωνιου στη πυλαια(μεχρι τοτε ειχα κανει και αλλα τερατα) τα δειχνει ολα. Οταν λοιπον εχασα δυο ματς ετσι τι λεξη θα μπορουσα να χρησιμοποιησω??
Επισης ξαναλεω οτι ποτε δεν ειπα καπου οτι εχω καλυτερη ομαδα. Αλλα δεν μπορω να βλεπω ποστ ''ντροπη της διαιτησιας'' σε ματς που φαγατε 38 και να τα αφηνω ασχολιαστα. Καμια ειρωνια. Γνωμες ανταλλαζουμε.
tuareg
QUOTE (MaJesty23 @ May 19 2015, 14:41 ) *
Σε βρίσκω λίγο υπερβολικο...anyway σήμερα, θα είναι ντέρμπυ.Εαν περιορίσετε Μπονσού και English πετάει αετό,έχετε προβάδισμα!


που ακριβως υπερεβαλα?


QUOTE (fear_me @ May 19 2015, 14:42 ) *
Aν θες να μιλησουμε μπασκετικα οκ...ο αρης οντως ειναι καλυτερα δουλεμενη ομαδα και παρα την ελειψη ποιοτικων παικτων σε σχεση με την ΑΕΚ εχει το πλεονεκτημα σημερα ,κυριως λογω εδρας που δινει τρομερη δυναμη το NGH αλλα αυτο ειναι λογικο γιατι η ΑΕΚ δημιουργηθηκε αργα ως ομαδα και δεν εχει κανει προετοιμασια.Επισης επειδη εχουμε παικτες με ταλεντο ,δυσκολα αντιμετωπιζονται χωρις φαουλ...καποιους μαλιστα τους στελνουν επιτηδες στις βολες γιατι δεν τις βαζουν κιολας,υπαρχουν παιχνιδια που τα χασαμε λογω κακου ποσοστου στις βολες,πχ στο σεφ και μην μου πεις οτι μεσα στο σεφ αβανταρανε την ΑΕΚ...Τωρα για τα υπολοιπα ,αν και δεν μ αρεσει αυτη η κουβεντα...Με τον κολοσσο δεν ξερω τι κανατε και δεν με ενδιαφερει,εγω παρακολουθω την ομαδα μου...Με τον παοκ στο ΟΑΚΑ ισα ισα που ευνοηθηκε ο παοκ σε πολλες περιπτωσεις και οι 3 τον κρατησαν στο παιχνιδι οταν η ΑΕΚ ειχε το μομεντουμ...στα μεταξυ μας πραγματικα δεν εχω προσεξει κακες αποφασεις απο τους ρεφ και για την σαρανταρα εχεις δικιο οτι ο αρης το παρατησε κιολας καποια στιγμη,αλλα δεν νομιζω οτι και να μην το παραταγε μπορουσε να συμβει κατι διαφορετικο...τωρα αν σε διαφορα 40 ποντων σου φταινε οι γκρι ,θα χασεις και το δικιο σου αν σημερα πχ εχεις οντως λογο να παραπονεθεις...

ΥΓ SteelGandalf για την ΑΕΚ το σημερινο παιχνιδι αποτελει υπερβαση με βαση το πως ξεκινησε η χρονια και που δεν ξεραμε αν θα ειμαστε στην Α1 και μετα που ειχαμε ροστερ Α2 για αρκετο διαστημα και σιγουρα εγω δεν θελω να προκαλεσω κανεναν και απλα θελω να απολαυσω την ομαδα μου σε ενα δυνατο παιχνιδι ,στην εδρα ενος ιστορικου αντιπαλου,πραγμα που ειχα χρονια να ζησω (σαν αρειανοι τα εχετε περασει πολλες φορες κι εσεις αυτα) και να σχολιασω μπασκετικα τον αγωνα χωρις να διαβαζω ανυποστατα πραγματα απο καποιους που βλεπουν φαντασματα...


εκεινο που σου λεω ειναι οτι σε ολα τα παιχνιδια οι επαφες δε σφυριζονται το ιδιο και στις δυο αμυνες.Αν αυτο ειναι φαντασματα οκ...πασο.Για τη 40αρα οι γκρι μου φταινε γιατι στο πρωτο δεκαλεπτο εχουν αχρηστευσει δυο παικτες μου μη σφυριζοντας το ιδιο και δειχνοντας που θα πηγαινε το πραγμα

QUOTE (TakeshyKurosawa @ May 19 2015, 14:47 ) *
Πιστεύω ότι θα κερδίσει η ΑΕΚ. Με όλο το σεβασμό στον Άρη αλλά θα είναι αδικία να μείνει έξω μία πολύ καλύτερη ποιοτικά ομάδα που τους έριξε σχεδόν 40 πόντους στο ΟΑΚΑ, ενώ έχασε για 2 στο πρώτο ματς!Εγώ θέλω την Αεκ γιατί θα είναι και για εμάς ένα καλό τεστ πριν τους τελικούς!


ειπαμε κι εσεις ριξατε 40 στη σιενα...οσο για το αν θελει ο Ολυμπιακος ποιοτικη ομαδα να το κοντραρει ακομα θυμαμαι το μπλατ το 10 να φωναζει στους γκρι ''Ι am Blat show some respect''


QUOTE (fear_me @ May 19 2015, 14:47 ) *
Οχι ηταν 0-100,μην ντρεπεσαι να το πεις...Τοση αντικειμενικοτητα κανει κακο!! 69.gif icon_drunk.gif


Σου εγραψα πιο πανω..αν δε το βλεπεις δε μπορω να κανω κατι.


QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ May 19 2015, 14:50 ) *
Καταρχην εχω πει πως δεν εχω ομαδα αλλα ατομικο ταλεντο. Κερδιζω επειδη βασιζομαι κυριως και σχεδον παντα στις εμπνευσεις του καναδου, του μαλικ κτλ.
Την λεξη ''αυτοκτονια'' την χρησιμοποιησα για τα δυο ματς σε πυλαια και τρικαλα που ειχα φτασει να κερδιζω μεχρι και +15, να ελεγχω απολυτα τα ματς και στο τελος να κανω ''κακα''. Το λαθος του παπαντωνιου στη πυλαια(μεχρι τοτε ειχα κανει και αλλα τερατα) τα δειχνει ολα. Οταν λοιπον εχασα δυο ματς ετσι τι λεξη θα μπορουσα να χρησιμοποιησω??
Επισης ξαναλεω οτι ποτε δεν ειπα καπου οτι εχω καλυτερη ομαδα. Αλλα δεν μπορω να βλεπω ποστ ''ντροπη της διαιτησιας'' σε ματς που φαγατε 38 και να τα αφηνω ασχολιαστα. Καμια ειρωνια. Γνωμες ανταλλαζουμε.


Μα σου λεω οτι το ιδιο ισχυει και για τις 4 δικες μου ηττες που ανεφερα και θα πηγαινα μια θεση πιο πανω.Το πρωταθλημα εχει πολλες παραμετρους δε μπορεις να επικαλεισαι αυτοκτονια μονοπλευρα οταν το ιδιο εχει συμβει στον αμεσο ανταγωνιστη σου.Στην υποτιθεμενη περιπτωση που δεν αυτοκτονουσε κανεις μας παλι 5ος θα ησουν με το ΠΑΟΚ 4.
Ε μα ηταν ντροπη της διαιτησιας το πρωτο δεκαλεπτο.Εκει αναφερθηκα...ειπα επισης οτι ηταν και ντροπη για την ομαδα μου τα υπολοιπα 3
fear_me
QUOTE(tuareg @ May 19 2015, 15:01 ) *
που ακριβως υπερεβαλα?

Ε μα ηταν ντροπη της διαιτησιας το πρωτο δεκαλεπτο.Εκει αναφερθηκα...ειπα επισης οτι ηταν και ντροπη για την ομαδα μου τα υπολοιπα 3

Oι περισσοτεροι παικτες της ΑΕΚ παιζουν αμυνα με τα ματια,για ποιες επαφες μιλας?!Στο γηπεδο ημουν, η διαιτησια ηταν πολυ καλη στο πρωτο δεκαλεπτο,πως να το κανουμε δηλαδη,επρεπε να σφυρανε 80-20 υπερ του αρη για ειστε ευχαριστημενοι?
tuareg
QUOTE (fear_me @ May 19 2015, 15:14 ) *
Oι περισσοτεροι παικτες της ΑΕΚ παιζουν αμυνα με τα ματια,για ποιες επαφες μιλας?!Στο γηπεδο ημουν, η διαιτησια ηταν πολυ καλη στο πρωτο δεκαλεπτο,πως να το κανουμε δηλαδη,επρεπε να σφυρανε 80-20 υπερ του αρη για ειστε ευχαριστημενοι?


αντε καλα...τα δυο απο τα τρια φαουλ των ριντ και χαριση δεν υπαρχουν πουθενα.
Αν δεν ειδες το ξυλο που ετρωγε ο Βεζε σε καθε ποσταρισμα τοτε μαλλον σε αλλο γηπεδο ησουν.
Θελω να μη σφυρανε 90-10 ΑΕΚ για να μαι ευχαριστημενος....
SteelGandalf
Η αλήθεια σε όλα τα παραπάνω, είναι κοινή. Η διαφορά έγκειται στο πρίσμα από το οποίο την προσεγγίζουμε.

Για παράδειγμα, είναι δεδομένο πως ο Άρης είναι πιο ομάδα, ενώ η Α.Ε.Κ. έχει πιο ταλαντούχες μονάδες.

Δεν δέχομαι δικαιολογίες του στυλ "ξεκινήσαμε με ομάδα Α2 και στην πορεία γίναμε ομάδα που κοιτάει euroleague". Είναι τέτοιες οι ισορροπίες, στο ελληνικό μπάσκετ, που η προσθήκη ενός-δύο ποιοτικών παιχτών σε ένα ρόστερ, μπορεί να αλλάξει άρδην τα δεδομένα. Μήπως εμείς (ο Άρης) ξεκινήσαμε με στόχο το πρωτάθλημα; Τρώγοντας έρχεται η όρεξη και παίζουν πολλοί παράγοντες στο πως θα εξελιχθεί μια χρονιά. Σαφώς και η καλή οργάνωση αποτελεί πολύ σημαντικό όπλο.

Κάτι που είναι ακόμη πιο σημαντικό όμως, είναι το να διαβάζουμε προσεχτικά και να αντιλαμβανόμαστε πλήρως τα γραφόμενα κάποιου.

Διαβάζω να λέτε για παιχνίδι (ήττα) 40 πόντων, ενώ και εγώ και άλλα παιδιά (μέσα και ο Βασίλης-tuareg), έχουμε τοποθετηθεί σχετικά. Σχολιάσαμε πως δεν δεχόμαστε την δικαιολογία ότι επειδή διαπίστωσαν πως δεν μπορούν να κερδίσουν ένα παιχνίδι, το παράτησαν και διασύρθηκαν. Αυτό που δεν προσέξατε όμως, είναι το γεγονός πως καυτηριάσαμε (σε ό,τι αφορά την διαιτησία) την 1η περίοδο:

QUOTE(SteelGandalf @ May 16 2015, 20:20 ) *
Ακόμη και αν ήθελα να μιλήσω για την διαιτησία και να παραπονεθώ για την 1η περίοδο, όπου τα σφυρίγματα των διαιτητών, εις βάρος της ομάδας μας, πραγματοποιούνταν με σαφώς μεγαλύτερη ευαισθησία, δεν έχει νόημα να το πράξω. Γιατί ναι μεν αυτή διαμορφώνει το κλίμα της αναμέτρησης και την ψυχολογία των ομάδων, αλλά από την άλλη, αν δεν κάνεις εσύ ως αθλητής και ως ομάδα το χρέος σου, ώστε να ξεμπροστιάσεις με την απόδοση σου τα κοράκια, τι να το κάνω. Αν παίζαμε στοιχειωδώς καλά, έτσι όπως ήταν το παιχνίδι, πάλι θα χάναμε, αλλά όχι με τέτοια διαφορά πόντων και, κυρίως, όχι με τέτοια τραγική εμφάνιση.


Είτε το παραδέχεστε, είτε όχι, η φιλοσοφία των σφυριγμάτων είναι διαφορετική. Δυστυχώς δεν υπάρχει μέτρο που να ορίζει την βαρύτητα των επαφών, ώστε να μπορέσουμε να αποδείξουμε τα λεγόμενα μας.

Σήμερα, το παιχνίδι είναι πολύ δύσκολο για την ομάδα μου. Όποιος παρακολουθεί μπάσκετ, γνωρίζει πως οι νίκες ή οι ήττες που πραγματοποιούνται μέσα σε μία χρονιά (μεταξύ δύο συγκεκριμένων ομάδων), δεν λειτουργούν αθροιστικά.

Άρα, το γεγονός ότι ηττηθήκαμε δύο φορές μέσα στην χρονιά (με +16 και +38 πόντους αντίστοιχα), σύμφωνα με αυτούς, θα σήμαινε πως δεν έχουμε καμία τύχη στην συγκεκριμένη σειρά, παρά το πλεονέκτημα έδρας.

Κι όμως, στο Nick Galis Hall, ο Άρης ήταν μία κλάση καλύτερος από την Α.Ε.Κ. και θεωρώ πως το τελικό +2 είναι πλασματικό (αφού στο μεγαλύτερο μέρος η διαφορά βρισκόταν σε μεγαλύτερα επίπεδα). Παρόλα αυτά, επειδή (όπως σωστά αναφέρθηκε και πιο πάνω) οι νίκες είναι που μετρούν, μια νίκη σήμερα, έστω και έναν πόντο διαφορά, είναι αρκετή για τον Άρη και καμία σημασία δεν θα έχει, αν τελικά επιτευχθεί, το αν ηττήθηκε με 80 πόντους στο εκτός έδρας ματς.

Είτε μας αρέσει, είτε όχι, έτσι λειτουργεί το πράγμα. Το -38, -80 κλπ., ναι θα το "κουβαλάει" μια ζωή στην πλάτη της η ομάδα, αλλά εν τέλει δεν θα της έχει στερήσει τίποτε ουσιαστικό.

Αυτά...
fear_me
QUOTE(SteelGandalf @ May 19 2015, 15:21 ) *
Είτε το παραδέχεστε, είτε όχι, η φιλοσοφία των σφυριγμάτων είναι διαφορετική. Δυστυχώς δεν υπάρχει μέτρο που να ορίζει την βαρύτητα των επαφών, ώστε να μπορέσουμε να αποδείξουμε τα λεγόμενα μας.

Σήμερα, το παιχνίδι είναι πολύ δύσκολο για την ομάδα μου. Όποιος παρακολουθεί μπάσκετ, γνωρίζει πως οι νίκες ή οι ήττες που πραγματοποιούνται μέσα σε μία χρονιά (μεταξύ δύο συγκεκριμένων ομάδων), δεν λειτουργούν αθροιστικά.

Άρα, το γεγονός ότι ηττηθήκαμε δύο φορές μέσα στην χρονιά (με +16 και +38 πόντους αντίστοιχα), σύμφωνα με αυτούς, θα σήμαινε πως δεν έχουμε καμία τύχη στην συγκεκριμένη σειρά, παρά το πλεονέκτημα έδρας.

Κι όμως, στο Nick Galis Hall, ο Άρης ήταν μία κλάση καλύτερος από την Α.Ε.Κ. και θεωρώ πως το τελικό +2 είναι πλασματικό (αφού στο μεγαλύτερο μέρος η διαφορά βρισκόταν σε μεγαλύτερα επίπεδα). Παρόλα αυτά, επειδή (όπως σωστά αναφέρθηκε και πιο πάνω) οι νίκες είναι που μετρούν, μια νίκη σήμερα, έστω και έναν πόντο διαφορά, είναι αρκετή για τον Άρη και καμία σημασία δεν θα έχει, αν τελικά επιτευχθεί, το αν ηττήθηκε με 80 πόντους στο εκτός έδρας ματς.

Είτε μας αρέσει, είτε όχι, έτσι λειτουργεί το πράγμα. Το -38, -80 κλπ., ναι θα το "κουβαλάει" μια ζωή στην πλάτη της η ομάδα, αλλά εν τέλει δεν θα της έχει στερήσει τίποτε ουσιαστικό.

Αυτά...

Εχεις δικιο οτι η διαφορα δεν παιζει ουσιαστικο ρολο,μονο στην ψυχολογια ισως.Προσωπικα συμφωνω απολυτα οτι στο προηγουμενο παιχνιδι της θεσσαλονικης ηταν καλυτερος ο αρης και αξιζε να νικησει και τον θεωρω και φαβορι για σημερα.Πιστευω οτι αν καταφερει να επιβαλει τον ρυθμο του και κρατησει το παιχνιδι σε χαμηλο σκορ,σε συνδιασμο με την ωθηση του κοσμου ,θα κερδισει.Κυριως γιατι το μπασκετ ειναι ομαδικο αθλημα και η ΑΕΚ σαν ομαδα εχει καποια βαρια ελαττωματα για τετοιο κρισιμο εκτος εδρας παιχνιδι,αλλα οι αναφορες που κανατε για τους ρεφ ειναι το λιγοτερο αστοχες.

ΥΓ Απο εδω και περα δεν θα απαντησω κατι για τους γκρι,δεν εχει νοημα... bball.gif
SteelGandalf
Ούτε κι εγώ θέλω να επικεντρωθώ στην διαιτησία. Το γεγονός ότι έχει δώσει κάποια περισσότερα σφυρίγματα σε μία από τις δύο πλευρές, όποια και να είναι αυτή, δεν αποτελεί δικαιολογία ώστε να μην προσπαθήσουν ακόμη περισσότεροι οι παίχτες.

Σε ό,τι αφορά την διαφορά, που λες ότι όντως δεν παίζει κανένα ρόλο, πλην ψυχολογικό (και θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου), έχω να σου δώσω μια ακόμη οπτική. Εκτός, λοιπόν, του ψυχολογικού παράγοντα, υπάρχει και ο εγωισμός στη μέση. Αν λοιπόν μπορέσει η ομάδα, μέσα από σωστή τακτική, μεστό παιχνίδι, επιβολή ρυθμού που την βολεύει, καυτή έδρα, να βγάλει και τον εγωισμό της (με την καλή έννοια), από τον διασυρμό προ τριών ημερών, τότε μπορεί εκείνο το -38, να αποδειχθεί καθοριστικό ως προς την αντίθετη πλευρά (όχι εκείνου που το πέτυχε, αλλά εκείνου που το δέχθηκε).

Όλα αυτά βέβαια, αποτελούν θεωρίες και φιλολογικές συζητήσεις. Οι απαντήσεις, καλώς ή κακώς, δεν θα δοθούν από μας, αλλά από τους αθλητές των ομάδων μας, εντός παρκέ.

Ας γίνει ένα δυνατό κι ενδιαφέρον παιχνίδι και ας κερδίσει η ομάδα που πραγματικά το αξίζει.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(SteelGandalf @ May 19 2015, 15:42 ) *
Ούτε κι εγώ θέλω να επικεντρωθώ στην διαιτησία. Το γεγονός ότι έχει δώσει κάποια περισσότερα σφυρίγματα σε μία από τις δύο πλευρές, όποια και να είναι αυτή, δεν αποτελεί δικαιολογία ώστε να μην προσπαθήσουν ακόμη περισσότεροι οι παίχτες.

Σε ό,τι αφορά την διαφορά, που λες ότι όντως δεν παίζει κανένα ρόλο, πλην ψυχολογικό (και θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου), έχω να σου δώσω μια ακόμη οπτική. Εκτός, λοιπόν, του ψυχολογικού παράγοντα, υπάρχει και ο εγωισμός στη μέση. Αν λοιπόν μπορέσει η ομάδα, μέσα από σωστή τακτική, μεστό παιχνίδι, επιβολή ρυθμού που την βολεύει, καυτή έδρα, να βγάλει και τον εγωισμό της (με την καλή έννοια), από τον διασυρμό προ τριών ημερών, τότε μπορεί εκείνο το -38, να αποδειχθεί καθοριστικό ως προς την αντίθετη πλευρά (όχι εκείνου που το πέτυχε, αλλά εκείνου που το δέχθηκε).

Όλα αυτά βέβαια, αποτελούν θεωρίες και φιλολογικές συζητήσεις. Οι απαντήσεις, καλώς ή κακώς, δεν θα δοθούν από μας, αλλά από τους αθλητές των ομάδων μας, εντός παρκέ.

Ας γίνει ένα δυνατό κι ενδιαφέρον παιχνίδι και ας κερδίσει η ομάδα που πραγματικά το αξίζει.


thumbsup.gif

Ειδα και θετικες εξελιξεις με λασκαρη. Μακαρι απο του χρονου να υπαρχουν αλλοι δυο δυνατοι πολοι στην Α1 εκτος των αιωνιων.
SteelGandalf
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ May 19 2015, 16:00 ) *
thumbsup.gif

Ειδα και θετικες εξελιξεις με λασκαρη. Μακαρι απο του χρονου να υπαρχουν αλλοι δυο δυνατοι πολοι στην Α1 εκτος των αιωνιων.


Οι δύο είναι δεδομένοι. Εσάς, επίσης σας θεωρώ δεδομένους, μετά από όλα αυτά τα δείγματα γραφής. Εμείς, αν όλα πάνε όπως δείχνουν, θα δυναμώσουμε αισθητά (εδώ που τα λέμε, περισσότερο βάθος αν αποκτήσουμε, αμέσως θα αλλάξει επίπεδο η ομάδα). Είναι και ο Π.Α.Ο.Κ. που όντας ήδη αγωνιστικά δυνατός, θα ενισχυθεί ακόμη περισσότερο.

Μιλάμε για 5 ομάδες που σίγουρα δεν θα βρίσκονται στην ίδια ταχύτητα, αλλά θα ενισχυθούν πραγματικά και, αν μη τι άλλο, αναμένεται να παρακολουθήσουμε ένα πολύ πιο ενδιαφέρον πρωτάθλημα.
Timemaster
χωρίς να θέλω να μιλήσω για διαιτησία αυτό που θέλω να πω είναι πως στο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ με τους δύο παίχτες στα 3 φάουλ από το πρώτο 7λεπτο είχαμε τον Χαρίση και τον Ριντ με τρία φάουλ (αν φταιει η διαητησία ή όχι δεν έχει νόημα να το σχολιάσω) η ουσία είναι πως ο Ριντ είναι το βαρόμετρο της ομάδος και ο παίχτης που και ένα λεπτό να κάτσει στο πάγκο η ομάδα αμέσως βουλιάζει. Ο λόγος είναι πως αναγκαζόμαστε να παίζουμε με τον Μούρτο στο τρία σε χαμηλά σχήματα που πραγματικά δεν είναι το φόρτε μας σε άμυνα και επίθεση.
Ενώ το τρίτο φάουλ του Χαρίση μας σκότωσε κυριολεκτικά γιατί ο αντικαταστάτης του ήταν με πολλά προβλήματα τραυματισμών (Νειμικ) ενώ φιλότιμος ο Σιμτσακ αλλά σέντερ να βασιστείς δεν είναι.

Όπως και να έχει από το σημείο εκείνο και μετά ήταν δεδομένο ότι θα ηττηθούμε και μάλιστα με μεγάλη διαφορά.
Τώρα αν χάναμε με 10 πόντους ή αν χάναμε με 50 δε νομίζω πως έχει σημασία. Όπως δε πιστεύω πως ένα διαιτητικό λάθος που θα γίνει σε ένα παιχνίδι στο τελευταίο δευτερόλεπτο δε μπορεί να κοστίσει όσο ένα στην πρώτη περίοδο.
Άλλωστε το μπάσκετ είναι και θέμα ψυχολογίας. Ενώ κανένας δε μπορεί να με πείσει πως δεν υπάρχουν σφυρίγματα απειλής από τους διαιτητές. Και χωρίς να αναφέρομαι στο παιχνίδι με την ΑΕΚ έχω δει διαιτητής να δίνει ανύπαρκτο φάουλ σε παίχτη αντίπαλης ομάδος (μικρότερης δυναμικότητας) και να απειλεί τον παίχτη με τεχνική ποινή. Από το σημείο εκείνο και μετά δεν υπήρξε ούτε ένα λάθος σφύριγμα απλά η ομάδα σταμάτησε να παίζει άμυνα όσο ξύλο και να έτρωγε.

Τώρα για το παιχνίδι το σημερινό (μιας και σε λιγάκι θα πάω προς το galis) πιστεύω πως με Νειμικ και Αντεγκμόγιε οι πιθανότητες είναι 50-50 τώρα που ο ένας είναι απών και ο άλλος αμφίβολος δε νομίζω πως θα κερδίσουμε. Μάλιστα βλέπω ήττα με διαφορά κοντά στους 20 πόντους.

Η μόνη ελπίδα που έχω είναι Βεζένκωφ και Πάσαλιτς σε μεγάλα σουτ και Νειμίκ παρών.

rolleyes.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Timemaster @ May 19 2015, 18:33 ) *
Τώρα για το παιχνίδι το σημερινό (μιας και σε λιγάκι θα πάω προς το galis) πιστεύω πως με Νειμικ και Αντεγκμόγιε οι πιθανότητες είναι 50-50 τώρα που ο ένας είναι απών και ο άλλος αμφίβολος δε νομίζω πως θα κερδίσουμε. Μάλιστα βλέπω ήττα με διαφορά κοντά στους 20 πόντους.


Οχι ρε man!! Πολυ απαισιοδοξο σεναριο!!! Σιγουρα ειναι πολυ μεγαλες απωλειες αλλα οχι και 20αρα!!
Timemaster
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ May 19 2015, 18:42 ) *
Οχι ρε man!! Πολυ απαισιοδοξο σεναριο!!! Σιγουρα ειναι πολυ μεγαλες απωλειες αλλα οχι και 20αρα!!


όπως είπα και πριν ο Νειμίκ δεν έχει αντικαταστάτη. Ο Χαρίσης δε μπορεί για πάνω από 5-10 λεπτά να είναι θετικός ενώ ο Σίμτσακ είναι αστεία επιλογή για σέντερ. Οπότε η μάχη των Ριμπάουντ αλλά και η άμυνα κάτω από το καλάθι είναι χαμένη υπόθεση.

Από εκεί και πέρα οι γκαρντ που έχουμε είναι ουσιαστικά τέσσερις όπου ας πούμε ο βασικός Τόμας με τον Πάσαλιτς αλλαγή ο πιτσιρικάς και άβγαλτος Πουλιανίτης και φυσικά ο Μούρτος που μπαίνει στη θέση τρία (χωρίς μεγάλη επιτυχία) σαν αλλαγή του Ριντ.
Πόσο πιθανό είναι το σενάριο να μπορέσει να παίξει ο Πουλιανίτης ανταγωνιστικά για πάνω από 10 λεπτά και ο Μούρτος για πάνω από 20; Εγώ το θεωρώ απίθανο και όπως είπα ελπίζω μόνο σε 7-10 τρίποντα του Πάσαλιτς και σε άλλα τόσα από Βεζένκωφ μπας και πιάσουμε σκορ πάνω από τους 90 πόντους και κερδίσουμε.
rolleyes.gif
El_Cid
Αντικειμενικά, οι πιθανότητες απόψε δεν είναι με το μέρος μας. Αν όμως η αντίπαλος δεν ξεφύγει-διατηρεί διψήφια διαφορά, το NGH μπορεί να γείρει και να μετρήσει πραγματικά το πλεονέκτημα έδρας που με την αξία μας και με τους κόπους μιας χρονιάς καταφέραμε να έχουμε!
Timemaster
δεν εχεις αδικο σε αυτο. Αν παει ποντο ποντο η εδρα μπορει να το παρει. Ομως αν ξεφυγει νωρις ηΑΕΚ η εδρα μπορει να κανει μεγαλο καλο. Ο νειμικ παντως βαραει κανονικα σουτακια με δεμενο το ποδι.
SteelGandalf
Για να είμαστε ειλικρινείς και ρεαλιστές, θα συμφωνήσω κι εγώ πως έτσι όπως εξελίχθηκε η κατάσταση, δεν είναι με το μέρος μας οι περισσότερες πιθανότητες.

Εγώ θα πω όμως το εξής. Πέραν της απουσίας του ενός και της αμφίβολης κατάστασης (και σίγουρα της ανετοιμότητας) του άλλου, δεν θεωρώ και πολύ πιθανό το να δούμε τον Βεζένκοφ (ειδικά) να κάνει το παιχνίδι της ζωής του σήμερα (γιατί κάτι τέτοιο νομίζω πως πρέπει να συμβεί για να κερδίσουμε). Θα πρέπει να πιάσει τα πολύ υψηλά στάνταρντς στα οποία μας έχει συνηθίσει και ταυτόχρονα, οι Thomas, Reed και Pasalic, να βρεθούν σε εξαιρετική βραδιά, με το Naymick να μπορεί, τουλάχιστον, να προσφέρει στην άμυνα.

Ε, όλα αυτά μαζί μοιάζουν απίθανο να συμβούν. Η μόνη μας ελπίδα θεωρώ πως είναι, πρώτα απ' όλα, η άμυνα που θα πρέπει να τσακίζει κόκκαλα, ώστε να μην μπορεί να πάρει ψυχολογία η αντίπαλος μας. Αν συμβεί αυτό και το παιχνίδι είναι κλειστό σε σκορ, τότε ίσως να μπορέσει η έδρα να συμβάλλει υπέρ του Άρη.

Όλα αυτά μένει να απόδειχθούν στην πράξη, όπως, συχνά-πυνκά, γράφω.

Σε λιγότερο από 10 λεπτά ξεκινάει η αναμέτρηση...
SteelGandalf
Τέλος πρώτου δεκαλέπτου...

1η Περίοδος

Άρης - Α.Ε.Κ. : 19-24

Σεμινάρια εκπληκτικής διαιτησίας. Δεν περιγράφω άλλο...
Magnus92
Νταξει αστο, ειναι σε εντεταλμενη υπηρεσια....

Ο αλλος πηγε στα αποδυτηρια ρε...
tuareg
μιλαμε οι ανθρωποι ειναι καμικαζι σε αποστολη
SteelGandalf
Ήρθαν, προκάλεσαν με οικτρό και αναίσχυντο τρόπο και χωρίς λόγο έφυγαν για τα αποδυτήρια.

Deja vu; Το έργο το 'χω ξαναδεί!!!

Θα γυρίσουν και αφού έχουν βάλει φωτιά στο γήπεδο οι ίδιοι, θα ζητήσουν την εκκένωση του για να συνεχιστεί ο αγώνας...
sacarame
Πείτε ρε παιδιά τι έγινε και σε μας που δεν βλέπουμε...
Magnus92
To θεμα ειναι οτι αυτος που θα εκκενωσει σε λιγη ωρα το γηπεδο, ειναι ο διαιτητης του ντερμπυ του οακα πριν δυο βδομαδες, στα "αυτακια"...

οκ, το πιασαμε !
tuareg
QUOTE(sacarame @ May 19 2015, 21:06 ) *
Πείτε ρε παιδιά τι έγινε και σε μας που δεν βλέπουμε...


τι να γινει 100-0 ΑΕΚ απο την αρχη και μολις εφαγαν δυο μπινελικια κι επεσαν κατι καφεδες φυγανε για τ αποδυτηρια.
SteelGandalf
Έρχονται λογικοί άνθρωποι να επενδύσουν στο ρημαδιασμένο το άθλημα και κάποιοι τους διώχνουν ή τους αποτρέπουν απ' το να ασχοληθούν καν με αυτό.

Ποιος θα επέμβει επιτέλους σε αυτό το πρωτάθλημα ώστε να το κάνει θελκτικό, ανταγωνιστικό και δίκαιο;;;
fear_me
QUOTE(SteelGandalf @ May 19 2015, 21:13 ) *
Έρχονται λογικοί άνθρωποι να επενδύσουν στο Έρχονται λογικοί άνθρωποι να επενδύσουν στο ρημαδιασμένο το άθλημα και κάποιοι τους διώχνουν ή τους αποτρέπουν απ' το να ασχοληθούν καν με αυτό.

Ποιος θα επέμβει επιτέλους σε αυτό το πρωτάθλημα ώστε να το κάνει θελκτικό, ανταγωνιστικό και δίκαιο;;;


Για γέλια είστε,χωρίς λογο γκρινιαζεται. Τέλος.
bodiroga10
δηλαδη φταινε μονο οι διαιτητες που μπορει πραγματικα να ηταν πιασμενοι αλλα οχι οι οπαδοι που αποφασισαν απ την 1η περιοδο να διακοψουν τον αγωνα.
δηλαδη οι οπαδοι της ρεαλ που σε τελικο ευρωλιγκας εκτελεσαν τις μισες βολες απ οτι ο ολυμπιακος και κερδισαν 19 φαουλ ενω εκαναν 28 σε εναν αγωναν που ειχαν περισσοτερες κατοχες απ τον ολυμπιακο και περισσοτερες προσπαθειες 2ποντων τι επρεπε να κανουν να γκρεμισουν το γηπεδο?
yorgos
Πάνω που λέμε έχουμε πλέι οφ για πρώτη φορά μετά από χρόνια, πάει να έχουμε 5 ομάδες σοβαρές τους χρ΄νου, το μαμάμε "το προϊον" από το τίποτα.

No hope.
sacarame
QUOTE(tuareg @ May 19 2015, 21:10 ) *
τι να γινει 100-0 ΑΕΚ απο την αρχη και μολις εφαγαν δυο μπινελικια κι επεσαν κατι καφεδες φυγανε για τ αποδυτηρια.



Δεν έχω εικόνα του ματς, οπότε δεν ξέρω πως έχουν σφυρίξει οι διαιτητές..

Αλλά σε παρακαλώ να εκφράζεσαι καλύτερα.

Και φυσικά αν πέσαν καφέδες καλά κάναν και φύγανε. Το ότι ζούμε στη μπανανία και μας έχουν μάθει σε χειρότερα, δεν σημαίνει πως πρέπει να δεχόμαστε τέτοιες συμπεριφορές...
SteelGandalf
Ανακοίνωση:

Το παιχνίδι θα συνεχιστεί κανονικά με κόσμο, αλλά σε επόμενη διακοπή θα υπάρξει μάλλον οριστική διακοπή...

Εγώ βλέπω πως οι διαιτητές οδήγησαν το παιχνίδι (και πάλι σε λιγότερο από ένα δεκάλεπτο) εκεί ακριβώς που ήθελαν, με σκοπό να το καθαρίσουν με τον τρόπο που το επιθυμούν.

Και αν δεν είδατε όλοι (και οι σημερινοί μας αντίπαλοι) αυτά που συνέβησαν, μην μπείτε στον κόπο να σχολιάσετε καν (αυτό δεν είναι ούτε απειλή, ούτε προειδοποίηση, ούτε απαγόρευση, για να προλάβω τους κακεντρεχείς). Και αν θεωρείτε υπερβολικά αυτά που γράφω εγώ και τα άλλα παιδιά, εδώ είμαστε και πείτε μου γιατί στα άλλα γήπεδα της Ελλάδας δεν συμπεριφέρονται έτσι οι διαιτητές αλλά μόνο εδώ μέσα;
fear_me
QUOTE(SteelGandalf @ May 19 2015, 21:19 ) *
Ανακοίνωση:

Το παιχνίδι θα συνεχιστεί κανονικά με κόσμο, αλλά σε επόμενη διακοπή θα υπάρξει μάλλον οριστική διακοπή...

Εγώ βλέπω πως οι διαιτητές οδήγησαν το παιχνίδι (και πάλι σε λιγότερο από ένα δεκάλεπτο) εκεί ακριβώς που ήθελαν, με σκοπό να το καθαρίσουν με τον τρόπο που το επιθυμούν.

Και αν δεν είδατε όλοι (και οι σημερινοί μας αντίπαλοι) αυτά που συνέβησαν, μην μπείτε στον κόπο να σχολιάσετε καν (αυτό δεν είναι ούτε απειλή, ούτε προειδοποίηση, ούτε απαγόρευση, για να προλάβω τους κακεντρεχείς). Και θεωρείτε υπερβολικά αυτά που γράφω εγώ και τα άλλα παιδιά, εδώ είμαστε και πείτε μου γιατί στα άλλα γήπεδα της Ελλάδας δεν συμπεριφέρονται έτσι οι διαιτητές, αλλά μόνο εδώ μέσα;


Ρίχνουν ξύλο στον ινγκλις και τρώει και αντιαθλητικό και μετα μιλάτε για ρεφ και προβοκατορικες συμπεριφορές....αισχος...
patissiotis
Η διαιτησια δεν ειναι και καλυτερη αλλα ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τετοια ενταση. Σε καμια περιπτωση δεν ειναι σφαγιαστικη - η ΑΕΚ ειναι καλυτερη και για αυτο κερδιζει. Για αυτο κερδισε με 40 ποντους στο ΟΑΚΑ και για αυτο εχασε στο παρα-τσακ στο τελευταιο ματς στο Αλεξανδρειο. Μην αρχισετε να μου λετε για το ενα ή το αλλο σφυριγμα. Δεν δικαιολογειται με τιποτα τετοια αντιδραση. Οταν κερδιζει ο Αρης ολα καλα, οταν χανει φταιει η διαιτησια. Τα ιδια κανει και ο ΔΓ και μας ντροπιαζει. Ας μαθουμε επιτελους και να χανουμε...

Υ.Γ.: Οι διαιτητες αν ειχαν @ρχιδι@ και προσωπικοτητα επρεπε να ειχαν διακοψει και το ματς στο ΟΑΚΑ και αυτο σημερα. Ελεος δηλαδη να τελειωνουμε με τους τσαμπα μαγκες...
ashton
Αν το ματς ήταν στο ΟΑΚΑ πάντως με τα ίδια σκηνικά στις εξέδρες η Α.Ε.Κ. θα είχε φάει ήδη και μηδενισμό για το επόμενο πρωτάθλημα .
SteelGandalf
Δεν μίλησε κανείς για το σκορ. Μπορεί να χάσουμε και με 50-50 διαιτησία.

Μην γράφετε ό,τι να 'ναι.

Τι ακριβώς έκαναν ρε φίλε bodiroga10 οι οπαδοί, που είδες εσύ και όχι εγώ, ώστε να διακοπεί το ματς;

Άσε και ήμουν μέσα στο παιχνίδι με τον συμπολίτη και ξέρω πολύ καλά και τι είδα και τι έζησα.
fear_me
QUOTE(ashton @ May 19 2015, 21:23 ) *
Αν το ματς ήταν στο ΟΑΚΑ πάντως με τα ίδια σκηνικά στις εξέδρες η Α.Ε.Κ. θα είχε φάει ήδη και μηδενισμό για το επόμενο πρωτάθλημα .

Στην μπάλα στο ΟΑΚΑ ήξεραν να μας σκίζουν... Και τώρα βέβαια επωφελειτε η χειρότερη ομάδα απο την διακοπη
Pierce
QUOTE (SteelGandalf @ May 19 2015, 21:25 ) *
Δεν μίλησε κανείς για το σκορ. Μπορεί να χάσουμε και με 50-50 διαιτησία.

Μην γράφετε ό,τι να 'ναι.

Τι ακριβώς έκαναν ρε φίλε οι οπαδοί, που είδες εσύ και όχι εγώ, ώστε να διακοπεί το ματς;

Άσε και ήμουν μέσα στο παιχνίδι με τον συμπολίτη και ξέρω πολύ καλά και τι είδα και τι έζησα.


Σου φτάνει;
patissiotis
Τιποτα δεν εκαναν τα καμαρια σας Επεισοδια

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΕΚ!!!
SteelGandalf
QUOTE(ashton @ May 19 2015, 21:23 ) *
Αν το ματς ήταν στο ΟΑΚΑ πάντως με τα ίδια σκηνικά στις εξέδρες η Α.Ε.Κ. θα είχε φάει ήδη και μηδενισμό για το επόμενο πρωτάθλημα .


Εντάξει, μας έχεις πείσει, δεν χρειάζεται να προσπαθήσεις περισσότερο. Σοβαρά μιλάω, μην το εκλάβεις ως ειρωνεία.

Το βλέπεις το παιχνίδι σήμερα ή το σχολιάζεις μέσω του play by play του esake.gr;

Προσπαθείτε να δημιουργήσετε ψεύτικες εντυπώσεις, αλλά δεν πειράζει. Υπάρχουν όντως τα videos.

Αυτά που δείχνετε συνέβησαν μετά τις προκλήσεις και το γεγονός πως οι διαιτητές ξεκίνησαν να αποχωρούν χωρίς να έχει συμβεί κάτι. Αυτά βλέπω εγώ από την τηλεόραση (αν αποδειχθώ λάθος θα το παραδεχθώ).
bodiroga10
QUOTE (SteelGandalf @ May 19 2015, 21:25 ) *
Τι ακριβώς έκαναν ρε φίλε bodiroga10 οι οπαδοί, που είδες εσύ και όχι εγώ, ώστε να διακοπεί το ματς;

δεν ειπα πουθενα οτι επρεπε να γινει οριστικη διακοπη ουτε καν εκκενωση αλλα δεν μπορω να κατηγορω μονο τους διαιτητες για αντικειμενα που επεσαν απ τα σφυριγματα τους στην 1η περιοδο.
patissiotis
Εγω ειδα το 1ο δεκαλεπτο, δεν εγινε τιποτα εξωφθαλμο. Μη μου πεις για φαουλ και βολες, αυτη η κουβεντα ειναι καθαρα αντιμπασκετικη και δεν εχει νοημα. Βολες μετρανε μονο...αντε να μην το γραψω και φαω και κανα φαουλ.
Για μενα ειναι μια νορμαλ διαιτησια, με λαθη ναι, και με αβλεψιες. Αλλα αυτο απο το να ειστε ετοιμοι για μπουκα δεν το καταλαβαινω. Με το στανιο να περασει ο Αρης ενω η ΑΕΚ ειναι ΦΑΝΕΡΑ καλυτερη?
Magnus92
Αυτο που βλεπω εγω , χωρις να υποστηριζω καμια απο τις δυο ομαδες, ειναι μια μεγαλη προσπαθεια και στους 3 αγωνες να σπρωξουν την ΑΕΚ, η οποια στην πραγματικοτητα μπορει και να μην το χρειαζεται για να περασει αυτον τον Αρη...
Ακομα και στο 2ο ματς, οκ δεκτη η 30ρα, αλλα δειτε λιγο τι εχει γινει στην 1η περιοδο... Δεν θελει πολυ για να ξεφυγει ενα ματς, και να το παρατησει μετα ο αντιπαλος...

Α, και συμφωνα με τα βιντεο, η εκκενωση ισως οφειλεται στο "αντε γ.....ου" που φωναζει ο τυπος με τα γυαλια...
Τι να πω...
Runt
Στην πρωτη σου προταση φιλε Steelgandalf, γραφεις οτι δεν ειρωνευεσαι, και στην αμεσως επομενη το κανεις.
Ευχομαι να ξεκινησει το ματς και να το παρετε. Σοβαρα τωρα το προτιμω χιλιες φορες...
ashton
Να γίνει καμιά διακοπή ακόμα για κάνα 20λεπτο στην αρχή του ημιχρόνου, να ξεκουραστεί κι άλλο ο Naymick ..
SkyFall
μήπως υπάρχει κανένα λινκ; αν ναι, πμ please
tuareg
QUOTE (fear_me @ May 19 2015, 21:16 ) *
Για γέλια είστε,χωρίς λογο γκρινιαζεται. Τέλος.

αντιαθλητικο γιατι χρεωθηκε ο πασαλιτς και αφου ηταν ο μπονσου στη φαση γιατι σουταρε τις αλλες 2 βολες ο σακοτα?

QUOTE (bodiroga10 @ May 19 2015, 21:17 ) *
δηλαδη φταινε μονο οι διαιτητες που μπορει πραγματικα να ηταν πιασμενοι αλλα οχι οι οπαδοι που αποφασισαν απ την 1η περιοδο να διακοψουν τον αγωνα.
δηλαδη οι οπαδοι της ρεαλ που σε τελικο ευρωλιγκας εκτελεσαν τις μισες βολες απ οτι ο ολυμπιακος και κερδισαν 19 φαουλ ενω εκαναν 28 σε εναν αγωναν που ειχαν περισσοτερες κατοχες απ τον ολυμπιακο και περισσοτερες προσπαθειες 2ποντων τι επρεπε να κανουν να γκρεμισουν το γηπεδο?


τωρα σοβαρα μιλας?
SteelGandalf
QUOTE(patissiotis @ May 19 2015, 21:28 ) *
Τιποτα δεν εκαναν τα καμαρια σας Επεισοδια

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΕΚ!!!


Αυτό το σχόλιο σε τι αφορούσε; Έγραψα μόλις πριν λίγο πως παρόλες τις προκλήσεις των διαιτητών, δεν έγινε το παραμικρό ώστε να πάρουν τη μπάλα και να σηκωθούν να φύγουν προκλητικά (τότε έπεσε ό,τι έπεσε, ειλικρινά δεν ξέρω τι, αφού είμαι σπίτι).

QUOTE(bodiroga10 @ May 19 2015, 21:33 ) *
δεν ειπα πουθενα οτι επρεπε να γινει οριστικη διακοπη ουτε καν εκκενωση αλλα δεν μπορω να κατηγορω μονο τους διαιτητες για αντικειμενα που επεσαν απ τα σφυριγματα τους στην 1η περιοδο.


Το βλέπεις το παιχνίδι και είδες να πέφτουν αντικείμενα εξαιτίας των σφυριγμάτων; Εγώ μόνο αποδοκιμάσιες άκουγα μέχρι την στιγμή της αποχώρησης των διαιτητών.

QUOTE(patissiotis @ May 19 2015, 21:33 ) *
Εγω ειδα το 1ο δεκαλεπτο, δεν εγινε τιποτα εξωφθαλμο. Μη μου πεις για φαουλ και βολες, αυτη η κουβεντα ειναι καθαρα αντιμπασκετικη και δεν εχει νοημα. Βολες μετρανε μονο...αντε να μην το γραψω και φαω και κανα φαουλ.
Για μενα ειναι μια νορμαλ διαιτησια, με λαθη ναι, και με αβλεψιες. Αλλα αυτο απο το να ειστε ετοιμοι για μπουκα δεν το καταλαβαινω. Με το στανιο να περασει ο Αρης ενω η ΑΕΚ ειναι ΦΑΝΕΡΑ καλυτερη?


Όταν λες δεν έγινε τίποτα εξόφθαλμο τι ακριβώς εννοείς; Δηλαδή δεν υπήρξαν πολλά σφυρίγματα εις βάρος του Άρη; Άσε τις βολές. Λάθη ναι και αβλεψίες ναι. Έτσι γράφεις. Τα ίδια λάθη έγιναν εκατέρωθεν; Έτοιμοι για μπούκα δεν είμαστε, ούτε το επικροτούμε. Τέλος, δεν θέλουμε με το στανιό να περάσει. Θέλουμε με το στανιό να μας παίξουν 50-50 οι διαιτητές. Την φανερά καλύτερη Α.Ε.Κ. αλήθεια που την είδες; Στο ένα παιχνίδι του Ο.Α.Κ.Α.;;;

QUOTE(Runt @ May 19 2015, 21:39 ) *
Στην πρωτη σου προταση φιλε Steelgandalf, γραφεις οτι δεν ειρωνευεσαι, και στην αμεσως επομενη το κανεις.
Ευχομαι να ξεκινησει το ματς και να το παρετε. Σοβαρα τωρα το προτιμω χιλιες φορες...


Δεν ειρωνεύομαι.

Στη πρώτη μου πρόταση μιλάω κυνικά αλλά απολύτως ρεαλιστικά. Στην δεύτερη, ζητάω διευκρινήσεις, επειδή και προχθές τα ίδια συνέβησαν (στο εντός έδρας παιχνίδι μας), όταν μπήκε και σχολίασε μία φάση, αγνοώντας επιδεικτικά όλα όσα διάβασε (αν τα διάβασε) από μένα πιο πριν.

Εγώ θέλω να κερδίσει ο καλύτερος σε ένα παιχνίδι που θα διεξαχθεί επί ίσοις όροις. Ας είναι και η Α.Ε.Κ. και το εννοώ αυτό.

Πάντως φανερά καλύτερη, μέχρι τώρα, δεν είναι.

Υ.Γ. Κερδίζει διαρκείας της ομάδας του, όποιος κατάλαβε τι δόθηκε στην φάση του χαμού με Mensah Bonsu, Pasalic.

2η Περίοδος (Ημίχρονο)

Άρης - Α.Ε.Κ. : 38-36

Η άμυνα το γύρισε, για την ώρα, το παιχνίδι. Αν παιχτεί, το ξανατονίζω, επί ίσοις όροις, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, μοιάζει να είναι ντέρμπι μέχρι τέλους.
Pierce
Εγώ ξέρω ότι στην μπάλα με το που διακόπηκε ο αγώνας ΑΕΚ-ΟΣΦΠ , όπως όριζε ο νόμος ο Ολυμπιακός πήρε το παιχνίδι και σηκώθηκε και έφυγε από το γήπεδο.
Τώρα προφανώς είναι άλλος ο νόμος που ισχύει στη Θεσσαλονίκη.
fear_me
QUOTE(SteelGandalf @ May 19 2015, 21:52 ) *
Αυτό το σχόλιο σε τι αφορούσε; Έγραψα μόλις πριν λίγο πως παρόλες τις προκλήσεις των διαιτητών, δεν έγινε το παραμικρό ώστε να πάρουν τη μπάλα και να σηκωθούν να φύγουν προκλητικά (τότε έπεσε ό,τι έπεσε, ειλικρινά δεν ξέρω τι, αφού είμαι σπίτι).



Το βλέπεις το παιχνίδι και είδες να πέφτουν αντικείμενα εξαιτίας των σφυριγμάτων; Εγώ μόνο αποδοκιμάσιες άκουγα μέχρι την στιγμή της αποχώρησης των διαιτητών.



Όταν λες δεν έγινε τίποτα εξόφθαλμο τι ακριβώς εννοείς; Δηλαδή δεν υπήρξαν πολλά σφυρίγματα εις βάρος του Άρη; Άσε τις βολές; Λάθη ναι και αβλεψίες ναι. Έτσι γράφεις. Τα ίδια λάθη έγιναν εκατέρωθεν; Έτοιμοι για μπούκα δεν είμαστε, ούτε το επικροτούμε. Τέλος, δεν θέλουμε με το στανιό να περάσει. Θέλουμε με το στανιό να μας παίξουν 50-50 οι διαιτητές. Την φανερά καλύτερη Α.Ε.Κ. αλήθεια που την είδες; Στο ένα παιχνίδι του Ο.Α.Κ.Α.;;;



Δεν ειρωνεύομαι.

Στη πρώτη μου πρόταση μιλάω κυνικά αλλά απολύτως ρεαλιστικά. Στην δεύτερη, ζητάω διευκρινήσεις, επειδή και προχθές τα ίδια συνέβησαν (στο εντός έδρας παιχνίδι μας), όταν μπήκε και σχολίασε μία φάση, αγνοώντας επιδεικτικά όλα όσα διάβασε (αν τα διάβασε) από μένα πιο πριν. Εγώ θέλω να κερδίσει ο καλύτερος σε ένα παιχνίδι που θα διεξαχθεί επί ίσοις όροις. Ας είναι και η Α.Ε.Κ. και το εννοώ αυτό.

Πάντως φανερά καλύτερη, μέχρι τώρα, δεν είναι.

Υ.Γ. Κερδίζει διαρκείας της ομάδας του, όποιος κατάλαβε τι δόθηκε στην φάση του χαμού με Mensah Bonsu, Pasalic.

2η Περίοδος (Ημίχρονο)

Άρης - Α.Ε.Κ. : 38-36

Η άμυνα το γύρισε, για την ώρα, το παιχνίδι. Αν παιχτεί, το ξανατονίζω, επί ίσοις όροις, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, μοιάζει να είναι ντέρμπι μέχρι τέλους.

Η διακοπή το γύρισε...
bodiroga10
QUOTE (tuareg @ May 19 2015, 21:46 ) *
τωρα σοβαρα μιλας?

σοβαροτατα
38aris
QUOTE(patissiotis @ May 19 2015, 21:33 ) *
Εγω ειδα το 1ο δεκαλεπτο, δεν εγινε τιποτα εξωφθαλμο. Μη μου πεις για φαουλ και βολες, αυτη η κουβεντα ειναι καθαρα αντιμπασκετικη και δεν εχει νοημα. Βολες μετρανε μονο...αντε να μην το γραψω και φαω και κανα φαουλ.
Για μενα ειναι μια νορμαλ διαιτησια, με λαθη ναι, και με αβλεψιες. Αλλα αυτο απο το να ειστε ετοιμοι για μπουκα δεν το καταλαβαινω. Με το στανιο να περασει ο Αρης ενω η ΑΕΚ ειναι ΦΑΝΕΡΑ καλυτερη?


Λοιπόν
1) Δύο φάουλ ο Βεζένκωφ το ένα λιγότερο από το άλλο
2) Φάουλ πολύ εύκολα στη ρακέτα μας στη διεκδιση ρημπαουντ
3) Η φάση με το αντιαθλητικό(!!!!!!!) και την σαφέστατη τεχνική ποινή στον μπονσού
Καλά είναι για πρώτο δεκάλεπτο. Τι λες?
SteelGandalf
QUOTE(fear_me @ May 19 2015, 21:53 ) *
Η διακοπή το γύρισε...


Την διακοπή δεν την δημιουργήσαμε εμείς. Την διακοπή την εκμαίευσαν και την δημιούργησαν οι ίδιοι οι διαιτητές.
yorgos
Δε γίνεται με ό,τι κι αν σφυράνε οι διαιτητές να "προκαλείται" ο κόσμος και να ξεφεύγει έτσι. Όποιος "ξεφεύγει" και πετάει μπουκάλια κλπ να τον βρίσκουν από τα βίντεο που βλέπει κι η κουτσή Μαρία (πόσο μάλλον εμεις που είμαστε κι αρτιμελείς). και να δίνει 12 μισθούς υπέρ της εξόφλησης του χρέους, φτάνει πια με τους κουραδόμαγκες.

Κατά τ' άλλα, όσο το ματς πάει σε χαμηλό σκορ, έχουμε ελπίδες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.